Hlavní Výživa

Kdy mohu použít máty peprné pro HS??

Máta peprná při kojení dítěte vypadá jako neškodný způsob, jak vyrobit uklidňující nápoj. Matky je často nahrazují kávou nebo čajem, protože bylinné odvarování je pro sebe a dítě neškodné. Infuze máty peprné však představuje řadu nebezpečí pro laktační proces a zdraví žen a novorozenců..

Je možné, aby kojící matka vypila čaj z máty a jaké jsou jeho výhody?

Mincovna je často používána v lidových receptech pro léčbu nemocí. Je předepsán pro nespavost, podrážděnost, gastrointestinální problémy, migrény. Rostlina má antimikrobiální, sedativní vlastnosti.

Máta peprná, užívaná při kojení, nemá žádné závažné kontraindikace. Má řadu užitečných vlastností:

 • stimuluje kojení;
 • Pomáhá přežít poporodní depresi
 • uklidňuje žaludeční sliznici;
 • anestetizuje modřinami, řezy;
 • zápasí s nevolností;
 • inhibuje patogenní mikroflóru.

Máta použitá pro kojení by však měla být konzumována v malém množství v kombinaci s černým nebo zeleným čajem a dalšími bylinnými odvary. Pokud pijete mátovou infuzi denně pomocí šálků, můžete vážně poškodit tělo dítěte.

Důležité! Za optimální odrůdy rostlin se považují kořenitá (kudrnatá) máta a citron (meduňka). Bodec obsahuje aroma karvonu, které se nachází v semenech fenyklu a kmínu a příznivě ovlivňuje laktaci.

Možné poškození při pití máty během laktace

Čaj s mátou, používaný při kojení v neomezeném množství, negativně ovlivňuje stav novorozence a produkci mléka. Přes přínosy pro zdraví může mít mátový nápoj negativní reakci:

 1. Snižuje krevní tlak. Mincovna používaná při kojení způsobuje hypotenzi u mámy a dítěte. Změny pulsu, srdeční problémy, ospalost, bolesti hlavy.
 2. Ovlivňuje objem produkovaného mléka. V prvních dnech používání, v malém množství, mátová infuze rozšiřuje krevní cévy, stimuluje kojení. Ale při pravidelném používání po dlouhou dobu rostlina snižuje tok mléka. Lékaři doporučují pít čaj máty peprné, když se žena chystá přestat kojit. Mentol, který je přítomen v máty peprné, je zvláště škodlivý pro mámu a dítě. Mění chuť mléka a snižuje jeho množství..
 3. Negativní vliv na reprodukční systém. U dívek mentol vyvolává hormonální poruchy, u mužů to vede ke snížení libida. Pokud maminka při pití chlapeckého prsu často pije čaj z máty, její syn může mít v budoucnu potíže se vztahy s dívkami.
 4. Zhoršení zánětu žlučníku, gastritida. Rostlina stimuluje odtok žluči, který je považován za nebezpečný v akutním stádiu onemocnění.

Pamatovat! Pokud nechcete ukončit laktaci, použijte máta peprnou a občas přidejte 1-2 listy rostliny do černého nebo zeleného čaje. 2-4 šálky mátové infuze denně zhoršují stav dítěte, snižují produkci mléka.

Když může kojící matka začít pít čaj máty peprné a v jakém množství?

Máta peprná, používaná pro HS, je užitečná, pokud dodržujete pravidla pro přípravu a používání čaje v této rostlině:

 1. V prvním měsíci po narození se infuze vzdejte. Tělo dítěte se v tomto období přizpůsobuje pouze prostředí. Jakékoli negativní vlivy vedou k neočekávaným výsledkům..
 2. Od druhého měsíce přidejte 1-2 čaje špice, citronové máty do čaje nebo bylinných přípravků. Pijte 1-2 šálky nápoje denně. Sledujte stav novorozence. Pokud zaznamenáte zhoršení kvality, mincovnu zlikvidujte.
 3. Pro mátový čaj používejte vysoce kvalitní suroviny: nakupujte trávu v lékárně nebo si sklízejte sami. Před použitím se ujistěte, že nemáte co do činění s odrůdou pepře..
 4. Pokud se rozhodnete ukončit kojení mátou, můžete použít infuzi 3-4 šálků denně. Odmítněte krmení, aby „mátové“ mléko neovlivnilo zdraví dítěte.

Regulujte denní objem mátového čaje se zaměřením na stav vašeho těla a chování dítěte. To jsou nejlepší ukazatele, které vám pomohou určit optimální dávkování..

Tipy pro výrobu a používání máty máty v období GW

Pokud kojíte dítě a ještě se ho nevzdáte, připravte si mátový čaj podle tradičního receptu. Budete potřebovat:

 • černý nebo zelený čaj - 2 lžičky;
 • máta - 3 větve;
 • voda - 0,4 l.
 1. Opláchněte konvici vroucí vodou.
 2. Vložte do něj suché přísady.
 3. Nalijte vroucí vodu.
 4. Trvejte na tom, 3-5 minut, napětí.

Pijte teplé ráno. Čaj má tonické vlastnosti: večer může způsobit nespavost. Do nápoje přidejte sušené ovoce, jablka, ořechy. Diverzifikují chuť infuze a obohacují ji o užitečné látky..

Čaj máty k zastavení laktace se připravuje podle jiného receptu. Budete potřebovat:

 1. Do šálku vložte suché suroviny.
 2. Nalijte vroucí vodu.
 3. Trvejte na tom, 3-5 minut, napětí.

Pijte čaj 3-4krát denně po dobu 1 lžíce. Přestaňte kojit den předtím. Vyjměte mléko trochu najednou, abyste se vyhnuli mastitidě. Množství mléka se postupně snižuje bez ohrožení zdraví ženy.

Jak mohu nahradit mátový čaj během kojení??

Pokud netolerujete infúzi máty peprné, nahraďte ji jinými možnostmi:

 1. Zelený čaj. Má lehké tonické vlastnosti, stimuluje kojení.
 2. Heřmánek. Inhibuje patogenní mikroby, zklidňuje žaludeční sliznici a zabraňuje nachlazení..
 3. Listy malin, černý rybíz, třešně. Užitečné infuze se získávají z listů keřů bobulovin a ovocných stromů. Obsahují mnoho vitamínů, ale nevyvolávají alergie, jako ovoce..

Mátový čaj s HS v mírném množství je způsob, jak stimulovat laktaci, rozveselit, chránit tělo před patogenní mikroflórou. U novorozence nápoj zabraňuje tvorbě kolik, zlepšuje spánek. Nadměrné používání infuze však snižuje tlak, vyvolává bolesti hlavy, slabost, snižuje množství mléka. Pokud máma miluje mátový čaj, měla by pečlivě sledovat svůj vlastní stav a zdraví novorozence a upravovat dávkování nápoje.

Jak pít máta peprnou při kojení

Mincovna je léčivá rostlina s řadou užitečných vlastností, má uklidňující, analgetický, tonický a baktericidní účinek. Rostlina se široce používá ve vaření, kosmetice a medicíně. Mátový čaj je běžný nápoj známý po celém světě. Posiluje imunitní systém, uvolňuje, zlepšuje krevní oběh, má příjemnou vůni a často se používá při kojení.

Jaký typ máty peprné můžete pít při kojení (HB)

Během kojení ženy často odmítají silný černý čaj, kávu a přecházejí na bylinné přípravky. Účinek máty peprné na kojení způsobuje protichůdné recenze. Důvodem je skutečnost, že ne všechny odrůdy rostlin jsou pro kojení stejně užitečné. Zvažte nejběžnější z nich - máta peprná a kudrnatá máta.

Takže máta peprná rozšířila jeho listy

Máta peprná je bohatá na mentol, což může negativně ovlivnit stav matky a dítěte..

 • Mentol snižuje krevní tlak. Průnik do těla dítěte mateřským mlékem ovlivňuje srdeční rytmus dítěte a způsobuje zastavení hlavního orgánu.
 • Estrogen obsažený ve složení negativně ovlivňuje tělo chlapců.
 • Mátový čaj může snížit produkci mléka.
 • Při nadměrném pití se aktivita kojící matky snižuje a její stav se zhoršuje..
Kudrnatá mchta má zaoblené zakřivené listy

Kudrnatá máta má opačné účinky. Vzhledem k minimálnímu obsahu mentolu nemá kontraindikace pro kojící ženy.

 • Carvone éterický olej v mátě zvyšuje průtok mléka.
 • Curly Mint zvyšuje chuť k jídlu.
 • Nápoj bojuje se zánětem.
 • Pomáhá vyrovnat se s kolickými, gastrointestinálními poruchami.

Při použití jakéhokoli druhu odrůdy rostlin je důležité sledovat reakci dítěte: alergie je možná.

Je máta dobrá pro kojící ženu?

Čaj s mátou je užitečný pro kojící matky k pití nejen pro produkci mléka. Léčivý nápoj se používá jako náhrada mnoha syntetických drog.

 • Čaj máty působí jako sedativum. Máma má často změny nálady, nervové napětí, stres. Je to kvůli nedostatku spánku a novým nepřetržitým povinnostem v péči o dítě. Vývar pomůže uklidnit se, uvolnit se, vybudovat nervový systém, aniž by se uchýlil k použití tablet.
 • Čaj máty má účinek proti bolesti. Pomáhá při bolestech hlavy, migrénách, nevolnosti.
 • Odvar s léčivou rostlinou dokáže navodit noční spánek. Mladá matka kvůli starosti a stresu špatně usne. Šálek vývaru se doporučuje vzít půl hodiny před spaním.
 • Rostlina má protizánětlivé vlastnosti. Vyrovnejte se s problémy s trávicím traktem, křečemi, kolikou, a to nejen u matky, ale i u dítěte, vstávání do těla přes mléko.
 • Chcete-li posílit imunitu, bojovat proti viru a choroboplodným zárodkům, můžete do nápoje z máty přidat med, citron..
 • Čaj máty zmírňuje záchvaty pálení žáhy, které se často obávají těhotných a kojících matek.
 • Odvar s léčivými bylinami normalizuje dýchání. Je schopen uvolnit svaly hrdla, hrudníku. Užitečné pro astmatické maminky.
 • Listy se používají jako kosmetický přípravek. Zmrazené kostky třít kůži na obličeji. Díky tomu se zlepšuje krevní oběh, pokožka je hladká a pružná..

Kontraindikace a poškození mátového čaje pro matku při kojení dítěte

Přes léčivé vlastnosti máty existují její kontraindikace..

 • Nepijte nápoj pro ženy trpící nízkým krevním tlakem.
 • Nepoužívejte mátový čaj pro děti do věku nejméně pěti let. Může způsobit alergickou reakci..
 • Mentol v máty peprné potlačuje laktaci. Matky, které nechtějí přestat kojit, jsou při používání kontraindikovány.
 • Díky éterickým olejům ve složení má rostlina neobvyklou chuť. Použití velkého množství čaje ovlivňuje chuť a vůni mateřského mléka. Ne všem dětem se to líbí..
 • Ženy s mentolskou intolerancí mají zakázáno užívat máty peprnou.

Kojícím matkám se doporučuje, aby se poradily s lékařem dříve, než použijí odvar mát..

Jak brát mátový čaj během kojení

Neexistují žádná jasná doporučení ohledně použití máty pro kojící ženu. Považuje se za bezpečné brát více než jeden šálek vývaru denně, 2-3krát týdně.

Čaj máty peprné pomůže v případě potřeby snížit produkci mléka.

Po narození dítěte se infuze připravuje výhradně z čerstvých listů trávy. Později se přidají do černého slabého čaje..

Chcete-li vařit odvar, 3-4 listy jsou umyté, pomačkané rukama. Nalijte je vroucí vodou, trvejte 5-10 minut pod víkem.

Při přípravě klasického černého čaje s léčivými bylinami se ingredience dávají ve stejných proporcích. Nalijte vroucí vodu a trvat na 10-15 minut.

Chcete-li zvýšit kojení, vložte jednu čajovou lžičku suché trávy do jednoho hrnku. Před krmením drobky si vezměte jedenkrát 20 minut..

Když je dítě odstaveno z prsu, musí matka snížit produkci mléka. Chcete-li to provést, připravte si mátu peprnou.

2-3 polévkové lžíce sušených listů se nalije dvěma sklenicemi horké vody. Trvejte na tom na hodinu. Konzumujte 300 ml denně třikrát denně..

Při krmení novorozence pijte čaj pouze z čerstvých listů rostliny

Nejlepší čas na pití máty máty je večer. Pomáhá vyrovnat se s nespavostí, zabraňuje kolice u dítěte.

Kojící mátový čaj s mírou je skvělou alternativou k kofeinovým nápojům..

Je možné mátou při kojení novorozence

Každý je obeznámen s vůní čerstvé, mimozemské trávy, máty peprné. Zápach, který si vzpomíná už od dětství.

Je však možné, aby kojící matka použila toto koření k jídlu? Teď to zjistíme!

Výhody máty peprné pro kojení

Je bohatá na užitečné látky a příznivě ovlivňuje tělo matky a dítěte.

Máta peprná pomáhá kojit matku během kojení. Pomáhá také zmírnit bolesti hlavy, které matkám tolik starají..

Protože látky obsažené v mátě přecházejí do mateřského mléka a vstupují do těla dítěte, a toto koření také pomáhá odstraňovat přebytečnou tělesnou tekutinu. Zajímavou vlastností je prevence zánětlivého procesu..

Mnoho, s výjimkou zajímavé chuti, se líbí, protože to zlepšuje trávicí systém. Snižuje nadýmání, eliminuje pálení žáhy, ovlivňuje zvýšení chuti k jídlu. Máta peprná je přírodní antiseptikum a pomáhá ničit škodlivé mikroby. Nyní můžeme s přesností říci, že máta je opravdu úžasný nález! Obsahuje jedinečné množství živin. Jak na to ale reaguje organismus dítěte??

Poškození máty peprné při kojení

Bohužel, tento zázrak, který je pokladnicí vitamínů, není pro kojence úplně bezpečný.

Na světě existuje mnoho různých typů máty. Jedním z nejpopulárnějších je pepř. Obsahuje velkou dávku mentolu. To je velmi nebezpečné, protože všechny oleje, které přecházejí do mateřského mléka, se jistě dostanou do těla dítěte..

To je nebezpečné, protože to může být fatální..

Máta peprná působí ke snížení laktace. Mentol, který obsahuje, může ovlivnit množství mléka. Lékaři se snaží nepředepisovat léky obsahující mentol kojícím ženám, aby nedošlo ke snížení laktace.

Není žádným tajemstvím, že stimuluje produkci estrogenu, ženského hormonu. Zatímco mužský testosteron je výrazně snížen. Při kojení chlapce je proto nebezpečné jíst mátou bohaté nápoje. Je lepší, aby matky po určitou dobu zcela odmítaly jíst jídlo, pomocí tohoto koření, aby nenarušily plný vývoj novorozence..

Jaký druh máty lze použít pro maminky s HS??

Máta peprná je nebezpečná kvůli svému obsahu mentolu. Ale je tu skvělá alternativa, kudrnatá máta. Objevuje se trochu méně často, ale je nejbezpečnější pro krmení. Tato máta obsahuje karvon, tato látka stimuluje kojení. Čaj můžete bezpečně jíst s kudrnatou mátou, ale nezapomeňte na přiměřené dávky..

Kdy a v jakém množství mohu začít používat mátu peprnou??

Před užitím máty peprné k jídlu musíte navštívit terapeuta a pediatra. Tito odborníci budou moci přesně a správně zvolit správnou dávku nového produktu. Může se také ukázat, že by maminka neměla vůbec používat mincovnu. Jakýkoli nový zavedený produkt může způsobit jinou reakci. Názory, že přírodní byliny nemohou vyvolat alergickou reakci, jsou zcela nesprávné. Je lepší začít s mátou u snídaně s pár doušek. Je vhodné, pokud k tomu dojde po krmení drobky. A pečlivě sledujte stav dítěte po dobu několika dnů.

Pokud není pozorována alergická reakce, může být dávka postupně zvyšována. Ale mátový nápoj by měl být mírný.

V jaké formě můžete použít mincovnu s HS?

Vhodnou možností by bylo použití máty peprné v nápojích. Může to být teplý čaj nebo nealkoholický nápoj..

Pokud jde o zubní pasty obsahující mentol, jsou zcela bezpečné..

Stanovisko Komarovsky E.O. o mincovně s HS

Komarovsky doporučuje zeleninu a zelený čaj. Ale nezneužívejte to. Při výběru produktů je třeba dbát opatrnosti a pečlivě prostudovat složení.

Peppermintový nápojový recept na HB

Zde se budou považovat recepty na mátové nápoje, které nějakým způsobem ovlivní laktaci..

Recept na mátový nápoj 1

Tento recept pomáhá snížit laktaci..

 • 4 lžičky sušených lístků máty;
 • 1 litr vroucí vody.

Nalijte mátou vodou a trvejte na tom. Pijte 3-4krát denně. Uchovávejte v chladničce, další ráno není nápoj vhodný ke konzumaci.

Recept na mátový nápoj 2

Tento recept pomáhá zvýšit laktaci..

 • 2-3 listy kudrnaté máty;
 • sklenici vroucí vody.

Nalijte mátou vodou. Trvejte na tom pod víkem půl hodiny. Pro zvýšení kojení pijte 200 gramů denně.

Recenze matek o mátě

Elena, 29 let. Snažil jsem se pít čaj máty peprné, abych snížil laktaci. A pravda funguje! Nebyla vyrážka. A dítě si na to zvyklo, pak přestala kojit. Přírodní produkt a žádná chemie! Druhé narození bylo hodně mléka. Ale zvládli tento úkol, důrazně doporučuji všem, pokud není alergie.

Svetlana, 22 let. Mám rád čaj s touto bylinkou. Jednou jsem se hýčkal, můj syn normálně reagoval. Plus, laktace se zvýšila, což jsem velmi šťastný. Můj syn má 8 měsíců, piji čaj 3-4krát týdně. Ale pro vaření používám výhradně kudrnaté máty. Vím o negativním působení pepře, takže se bojím dát.

Kojící čaj

Horký čaj pomáhá mnoha lidem relaxovat po náročném dni. Můžete přidat různé bylinky, bobule, mléko nebo med. Jednou z nejlepších možností je máta. Je to užitečné, dává nápoji jedinečnou vůni a chuť. Mladé matky přemýšlejí, jestli je možné ražit s kojením. Zkusme přijít na to, zda by to dítě mohlo ublížit a kolik je možné během kojení použít mátové infuze.

Výhody máty pro kojící matku

Otázka, zda je možné pít čaj z máty peprné během kojení, nebyla ve vědeckých a lékařských kruzích podrobně studována. Odborníci proto nemohou dát konkrétní doporučení. Avšak na základě mnohaletých zkušeností lze rozlišit nejzjevnější vlastnosti máty máty peprné. Máta peprná podporuje produkci mléka u kojících matek. Před použitím je však třeba určit množství a pravidelnost společně s vedoucím lékařem. Jinak v případě předávkování může být účinek diametrálně opačný.

Čaj s mátou pro HS (kojení) má následující prospěšné vlastnosti:

 • sedativní účinek, který neutralizuje migrény a snižuje intrakraniální tlak;
 • normalizuje metabolismus a činnost trávicího traktu;
 • reguluje krevní tlak (přispívá k léčbě hypertenze);
 • přispívá k léčbě akutních respiračních virových infekcí, nachlazení;
 • pomáhá normalizovat spánek.

Máta má mimo jiné antimikrobiální vlastnosti a aktivuje produkci enzymů v zažívacím traktu. To pomáhá zbavit dítě koliky a zácpy. Ale jak již bylo zmíněno, je nejprve nutné určit, jak často a v jakém množství může být rostlina přidána do čaje.

Vliv máty na dítě

Nově nalezené maminky se starají o všechny aspekty péče o dítě. Včetně o tom, zda je možné mincovat při kojení novorozence. Protože rostlina může ovlivnit dítě jinak než na těle matky.

Při problémech s trávicím traktem pomůže použití máty peprné pomoci normalizovat trávení dítěte. Tím se zbavuje koliky, zácpy nebo nadýmání.

Vysoký obsah antioxidantů a flavonoidů ve složení máty z něj činí užitečnou pro imunitní systém novorozenců. Látky vstupující do těla dítěte mateřským mlékem posilují jeho zdraví, pomáhají bojovat proti virům, infekcím a patogenním bakteriím.

Zároveň mentol a karvon stimulují činnost srdečních svalů. Dítě takové zatížení nemůže tolerovat. Spolu se zvýšením krevního tlaku to může mít katastrofální následky. Nepřehánějte to tedy s konzumovaným množstvím mátového nápoje..

Samotná rostlina může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Může se projevit ve formě jednoduché vyrážky a ve vážnějších případech - ve formě otoku nebo svědění.

Navíc máta má vliv na hormonální pozadí těla. A pokud je tento účinek u dospělých téměř nepostřehnutelný, může u novorozenců zpomalit hormonální vývoj (zejména produkce testosteronu)..

Jak brát mátový čaj

Moderní medicína nemá odpověď na otázku, zda je možné, aby kojící matka zahrnula do své stravy čaj z máty. Spíše neexistují žádné studie o výhodách nebo nebezpečích takového nápoje během kojení. Obecná doporučení založená na znalostech tradiční medicíny však jsou.

Přidat do nápoje by měly být 1-2 lístky máty na jeden šálek (standard, 200-250 ml). Překročení doporučeného množství může mít nežádoucí účinky na zdraví novorozence.

V den byste neměli pít více než 2 šálky mátového čaje. Ideálně jeden ráno a druhý večer. Zvýšení frekvence používání se opět nedoporučuje, protože to může nepříznivě ovlivnit tělo dítěte.

Milovníkům čaje se doporučuje přidat lístky máty k bylinným nálevům. Hotovou sbírku si můžete zakoupit v lékárně nebo si ji vyrobit sami. A přidejte tam několik listů (pokud jsou dříve usušeny, pak můžete brousit v maltě). Takže kojící matka bude moci kontrolovat množství máty v jejích nápojích sama..

Která máta je pro čaj lepší

K čaju se přidávají tři druhy rostlin: špice, citron a máta peprná. Složení pepře obsahuje velké množství mentolu, zatímco bodec obsahuje karvon. Mentol stimuluje produkci tekutin v těle, proto pomáhá aktivovat produkci mléka. Ale jen s malou dávkou.

Karvon má podobnou vlastnost, ale nejčastěji je porovnáván s fenyklem, který je součástí všech čajů pro kojící ženy. Pokud je však dávka překročena, může to ovlivnit duševní stav dítěte, takže s ním musíte být opatrní.

Lékaři doporučují pít čaj s přídavkem citronové a ušní máty v poporodním období a máta peprnou na konci krmení. První dva typy přispívají k produkci mateřského mléka, mají sedativní vlastnosti. A mentol v máty peprné snižuje kojení a bude užitečný právě v době jeho dokončení.

V každém případě byste měli do svého jídelníčku zahrnout infuze máty peprné až poté, co je dítě vyloučeno z alergií nebo individuální nesnášenlivosti rostliny. Chcete-li to provést, zkuste malé množství mátového čaje a počkejte asi jeden den. Pokud neexistují žádné známky patogenních reakcí, můžete nápoj bezpečně pít.

Nejlepší recepty pro kojící matku

Přes své příznivé vlastnosti se mátou pro kojení v prvním měsíci nedoporučuje. Protože tělo dítěte je stále příliš slabé a přizpůsobuje se pouze prostředí.

Od druhého měsíce můžete pomalu připravovat mátové infuze. Můžete použít jeden z nejpopulárnějších receptů:

 1. S přidáním mudrce. V nádobě budete muset promíchat 1 polévkovou lžíci máty a 1 polévkovou lžíci šalvěje (nasekané). A nalijte směs 1 litru horké vody. Infuze by měla být ponechána stát po dobu 20 minut. Pak můžete pít.
 2. Máta. Musíte nalít 1 lžičku nasekané máty (nebo 10 listů čerstvé) 1 litr vroucí vody. A nechte to vařit asi 30 minut. Nápoj lze uchovávat v lednici a chlazený..
 3. Bobule. Ke standardní mátové infuzi se přidávají čerstvé nebo sušené bobule (maliny, horský popel, ostružiny, borůvky atd.).

Do čaje máty můžete přidat listy dalších užitečných rostlin (fenykl, kmín), citrusové plody (kůra), zázvor nebo šípky. Před použitím by měla být u každé složky zkontrolována alergie na dítě..

Během kojení by měla být mladá matka obzvláště ostražitá ohledně potravin, které používá. Jinak mohou místo prospěchu negativně ovlivnit tělo novorozence. Infuze máty peprné by měly být vypity jemně, v malém množství. Pokud existují obavy o jejich bezpečnost pro zdraví dítěte, pak je nechejte úplně po dobu nejméně jednoho roku po porodu..

Mátový čaj pro kojení

Při kojení se žena často musí omezit při používání svých oblíbených nápojů, máta čaj vyžaduje také opatrnost, aby ji vzala od mladé matky. Koneckonců, kojící žena je zodpovědná nejen za sebe, ale také za svůj malý zázrak, nedávno narozený.

Výhody a poškození, účinky na laktaci

Mnoho lidí ví, že máta uznaná lidmi a léky, má příznivý účinek na ženské tělo. Čaje z této rostliny během normálních životních období ženy pomáhají zlepšit hormonální pozadí, oslabit příznaky PMS a samotnou menstruaci, pomáhat nádherné polovině lidského prožívání vyvinout snadněji, vypadat dobře a bojovat o další libry. V ženském životě však existují fáze, kdy voňavý nápoj může poškodit. Patří sem období kojení..

Poškození čaje máty peprné při kojení dítěte

Nejoblíbenější variantou zahradní máty v ruských otevřených prostorách je pepř. Je to ona, která je nejvíce kontraindikována u žen ve stadiu laktace. Pravidelná konzumace čaje z máty peprné způsobuje snížení produkce mléka u kojící matky. Se zvláštním důrazem na příjem tohoto nápoje by měly být ženy s nízkým objemem mateřského mléka. Kromě toho může takový mátový čaj u mladé matky způsobit ospalost, nižší krevní tlak a poruchy srdečního rytmu. Nápoj může také způsobit alergické reakce..

Důležité! Časté používání čaje máty peprné je škodlivé nejen pro matku, ale i pro její dítě. Spolu s mlékem přijímá tělo dítěte látky obsažené v této rostlině, což, bohužel, může vést k extrémně nežádoucím následkům.

Výhoda

Kojení může prospívat pouze vzácné a odměřené dávce čaje máty peprné. Mentol, který obsahuje, má vazodilatační vlastnosti a poskytuje jednorázový přísun mateřského mléka do ženského těla. Když dítě vyrostlo a matka chce úplně „odstavit“ své dítě od prsu, může začít konzumovat mátový čaj v dostatečném množství, aby se urychlilo dokončení laktace..

Povoleno kojící čaj s kudrnatou mátou. Tato vonná rostlina obsahuje výrazně méně mentolu, ale existuje i další látka, která zlepšuje laktaci.

Peppermintový čajový recept ke snížení kojení

Pro snížení kojení může žena pít čaj s mátou a šalvějí. Recept na drink je jednoduchý:

 1. Smíchejte 1 polévkovou lžíci sušeného šalvěje a máty peprné..
 2. Suchá směs se nalije do 1 litru vařené horké vody a poté se nadávkuje.
 3. Připravený nápoj by měl být konzumován do 3-4 dnů.

Průběh užívání tohoto čaje se může opakovat po krátké době..

Také, aby se snížilo laktace, lze použít pouze listy máty peprné. V tomto případě se čajová lžička surovin nalije do vroucí vody (přibližně 200 ml) a vyluhuje 10 až 20 minut. Nápoj by se měl připravovat a konzumovat 3-4krát denně.

Jaký druh máty dát přednost kojení

Další populární odrůdou této rostliny je kudrnatá máta (také zelená, kořenitá, kudrnatá). Může být použit k získání voňavého čaje pro ženu, která kojí dítě. Je to všechno o kudrnaté mátě. Na rozdíl od pepře obsahuje méně mentolu, ale současně obsahuje karvon, látku s mléčnými vlastnostmi. Čaj s mátou proto nebude kontraindikován kojící matce. Tento lidový lék se připravuje v poměru 1 čajové lžičky sušených surovin na sklenici (200 ml) vody. Pokud tedy žena chce při kojení pít čaj s mátou, je pro ni lepší volit kudrnaté a ne máta peprné.

Pomocí nápoje kudrnaté máty (určitě s mírou) žena nepoškodí své dítě. Karvon, vhodný pro kojení, obsahuje také kmín, fenykl atd..

Důležitá informace! Dnes se mnozí domnívají, že použití jakýchkoli (i „speciálních“) čajů neovlivňuje produkci více mateřského mléka u žen. Horké nápoje zvyšují účinnost kojení: jejich příjem zajišťuje zvýšení koncentrace hormonu oxytocinu v těle matky, což pomáhá při vytlačování mléka z prsu při krmení.

Následující video hovoří o tom, co a v jakém množství musíte pít mladé matce v období laktace:

Vliv čaje máty peprné na kojence

Mátový čaj má nepříznivý vliv na děti. To se týká především nápojů máty peprné. Při pravidelném používání může kojící matka snížit krevní tlak. Je důležité pochopit, že s mateřským mlékem se sloučeniny obsažené v takovém mátovém čaji mohou také přenášet do těla dítěte. Časté nápoje máty peprné mohou snížit krevní tlak dítěte a v nejhorším případě zastavit malé srdce.

Čaj máty máty také vede k hormonálním změnám. Předpokládá se, že tento nápoj vyvolává produkci ženských hormonů. V tomto ohledu je to zvláště kontraindikováno u matek, které kojí svého syna.

Jak již bylo zmíněno, čaj máta peprná může ovlivnit laktaci, což snižuje množství produkovaného mléka, což také negativně ovlivňuje dítě. Koneckonců, jeho krmení mateřským mlékem je pro dítě hlavním způsobem, jak přijímat nejdůležitější živiny a proces komunikace mezi matkou a dítětem, což zajišťuje klidný stav obou.

Aktivní používání čaje máty může mimo jiné vyvolat u kojenců alergie.

Poznámka! Čaj s máty peprné nebude pro mladou matku a její dítě ohrožen, pokud žena vypije jen malý šálek, například jednou za 7 dní. Když kojíte dítě, nemůžete zneužít mátový nápoj a pít ho každý den několikrát více.

Co si o tom myslí Dr. Komarovsky

Slavná lékařka Komarovská věří, že pokud kojící matka opravdu chce něco od jídla nebo pití, pak by to neměla popřít. Je důležité, aby žena po požití svého oblíbeného jídla nebo například čaje sledovala stav dítěte a vyvodila příslušné závěry. Přípustné dávky by samozřejmě neměly být zanedbávány. Pokud tedy kojící matka chce mít šálek čaje s máta peprná, nechte ji pít.

Komarovsky si je také jist, že nejdůležitější věcí pro stimulaci laktace nejsou čaje a jiné lidové léky, ale pouze častější aplikace dítěte na matku hrudník. Více k tomu v příštím videu:

Závěr: je možné kojit mateřský čaj mátou

Můžete říci, že můžete mít mátový čaj s kojící matkou. Množství a frekvence konzumace tohoto nápoje se však liší v závislosti na typu máty a vlastnostech organismů matky a jejího dítěte. Když tedy kojíte ženu beze strachu, může si žena každý den vychutnat šálek slabého čaje s přídavkem kudrnaté máty, která obsahuje malé množství mentolu. Také vzácné používání máty peprné nebude matce poškozovat. Pokud však dítě po pití čaje máty peprné má nějaké necharakteristické negativní příznaky, pak by žena měla odmítnout pít další nápoj.

Je důležité pochopit, že váš oblíbený čaj není schopen poškodit kojící matku stejným způsobem, jako kdyby nespala, byla velmi unavená nebo nervózní kvůli hádce s milovanou osobou. Není třeba se úplně omezovat na drobné radosti! Období kojení je ostatně zdaleka nejjednodušší fáze života jakékoli ženy.

Poznámka! Milovníci bylinného čaje mohou nahradit máty peprné jinými bylinkami. Například kojící matky si mohou pochutnat na chuti a vůni heřmánkového nápoje. Ženy, které kojí svůj „květ života“, mohou beze strachu konzumovat čaj s medem.

Pití čaje z maminky s máty máty je povoleno pouze ve velmi omezeném množství. Při výběru surovin pro mátový čaj je lepší dávat přednost kudrnaté mátě. Nejdůležitější věcí je zapamatovat si, že když pijete nějaký nápoj, musíte znát opatření. Pokud se žena i dítě cítí dobře z pití čaje máty peprné, tak proč si nepřinést takovou radost?!

Výhody a poškození máty peprné pro kojící matky

Takže se narodilo vaše dlouho očekávané dítě! Zdá se, že všechny obavy a pochybnosti za a vpředu čekají jen na šťastné okamžiky. Ale často je to jiné a všechny problémy jsou těsně před námi. To se týká především kojení. Koneckonců, výhody mateřského mléka byly opakovaně prokázány, je prostě nemožné si představit lepší výživu pro dítě.

Většina mladých matek si nepochybně přeje nakrmit své dítě a nepohazovat je nekonečnými lahvemi a bradavkami. Ale na druhé straně, každý ví, že výživa kojící ženy musí být správná, musíte sledovat, co jíte.

A jak ublížit vašemu dítěti a nebýt ve stálém stresu, přemýšlet o tom, jak nejíst něco zbytečného? Je třeba se předem psychicky připravit na to, že kojení se bude muset mnoha způsoby popřít, ale to je vše dočasné a ne navždy.

Vlastnosti a vlastnosti mátového čaje

Máta peprná je rostlina s jemnou a uklidňující vůní. Listy máty peprné chutnají skvěle na nápoje a jídlo.

Vědci nedávno začali studovat mátový čaj, protože většina lidí si myslela, že je to jen chutný nápoj. Někteří to začali používat ve velkém množství, a pak nemohli pochopit důvody jejich špatného zdraví. Po výzkumu bylo zjištěno, že mátový čaj má také řadu kontraindikací. Samozřejmě nejsou tak děsivé a není jich mnoho, ale měli byste o tom vědět.

Nepijte tento nápoj pro lidi s nízkým krevním tlakem. Existují lidé s intolerancí ke složkám máty. To je vzácné, ale je lepší se nechat unést takovým nápojem, aby se zabránilo alergiím na potraviny..

V rozumných množstvích máta bojuje proti různým zánětům, prospívá trávicímu systému, má uklidňující účinek na nervový systém a používá se ke snížení tlaku a bolesti hlavy..

Někteří lidé věří, že máta může zlepšit laktaci a zklidnit příliš úzkostné dítě. Stručně řečeno, tato tráva, která se zdá být užitečná ze všech stran, způsobuje hodně diskuse o jejím použití během kojení..

A to, co s mátou roste?

Na světě existuje více než 25 druhů máty, ale v Rusku jsou běžné dva druhy - máta peprná a kudrnatá.

Pepř

Máta peprná obsahuje mnoho speciálních látek - mentol, který se přidává například do lízátek, zubní pasty. Každý zná tuto chuť. Navíc má tento typ máty uklidňující účinek. Ukazuje se však, že pokud kojíte, mentol je zakázán.

Zvláštní je, že pokud jednou použijete máta peprnou ve velkém množství, pak může zvýšit kojení u kojící matky. Pokud je používáte neustále a v malém množství, může tento plevel negovat produkci mléka a laktaci. Je to proto, že mentol pomáhá zastavit sliznice..

Pokud dáváte přednost kojení před umělým, měli byste se zdržet pití čaje s mátou. Kromě toho, pokud kojení ještě nebylo stanoveno. To platí nejen pro čaj s mátou, ale také pro sladké bonbóny, různé léčivé sirupy, které obsahují esenciální olej z máty.

Mentol však není součástí všech potravin s příchutí máty. Chcete-li ověřit obsah mentolu, musíte se seznámit s obsahem látek v tomto produktu..

Tato léčivá bylina se nedoporučuje pro děti do 5 let. To může mít zcela zbytečný účinek na nově narozené dítě. Máta peprná pomáhá snižovat aktivitu a může způsobit poruchy srdečního rytmu, takže byste měli být velmi opatrní při používání této byliny.

Peppermintový čaj však nelze nazvat zbytečným. Máta peprná je součástí poplatků, které musí být použity k ukončení laktačního období. Pro mnoho kojících matek je to skutečně také velký problém, stejně jako zavedení výroby mléka.

Chcete-li ukončit kojení, musíte si připravit čaj následujícím způsobem: asi 5 gramů (čajová lžička s horní částí) sušených listů máty peprné, nalijte sklenici vroucí vody a nechte stát 20-30 minut. Pokud máte po ruce čerstvé listy, ne suché, je třeba vařit o lžíci máty. Doporučuje se vypít čtyři sklenky denně. Infuze může být uložena v lednici na jeden den, ale ne více než.

Kudrnatý

Kudrnatá máta je svým složením velmi odlišná - máta peprná. Ve svém složení prakticky nemá mentol, ale bude obsahovat další látku - karvon. Karvon má vynikající účinek na produkci mléka.

Tento typ máty pomáhá udržovat produkci mateřského mléka a za tímto účelem ji lze jíst. Nezapomeňte však, že tato rostlina je také léčivá a může mít kontraindikace, jako jakýkoli lék. Při uvádění nového produktu je nutné sledovat vaše blaho a chování dítěte.

Pokud si nejste jisti, která mincovna je před vámi, je lepší neohrožovat sebe a své dítě. K udržení produkce mateřského mléka použijte kmín a fenykl, i když účinek bude mírný, ale bez poškození zdraví.

Jak vyměnit čaj máty peprné?

Pokud jste opravdu chtěli pít bylinkový čaj a jste kojící matkou, můžete si vybrat heřmánku jako hlavní ingredienci tohoto nápoje. Stejně jako máta může uklidnit, ale nemůže poškodit produkci mateřského mléka. Heřmánek je také prospěšný pro dítě. Pomůže ho uklidnit, zmírní křeče v žaludku..

K tomuto čaju použijte suché květy heřmánku, ale můžete si také koupit heřmánek v lékárně, která již byla rozdrcena a zabalena do jednorázových sáčků. Ale příliš často se takový čaj nedoporučuje pít, musíte znát opatření ve všem, pít jiné nápoje.

Pokud dítě stále kojí, ale přesto chce pít mátový čaj: přidejte pár lístků máty do zeleného čaje na pár minut. Mentol obsažený v čaji nebude mít žádný vliv na vaše tělo..

Pokud občas přidáte listy máty peprné do jídla nebo čaje, je nepravděpodobné, že by to mělo vliv na produkci mléka, navíc, je-li prokázáno laktace..

Kojení je zvláštní čas, kdy musíte sledovat vše, co jíte a pijete. Konec konců, vaše zdraví a zdraví dítěte je nejdůležitější věcí na světě!

Máta pro kojení

Latte se sirupem, čokoládovým dortem, zmrzlinou, čajem nebo přírodní bylinnou sbírkou pro zachování imunity - tyto a mnoho dalších produktů může zahrnovat mátu. Mnoho mladých a již zkušených matek však ví, že při kojení je lepší vyloučit vonné byliny ze stravy. Důvody takového zákazu jsou však často diskutabilní a budou diskutovány.

Mohu během kojení použít mátu peprnou??

Máta peprná je nejběžnější odrůdou rostlin. Dnes je ve formě prášků, extraktů, éterických olejů široce používaných v potravinářském, kosmetickém, farmaceutickém a chemickém a voňavkářském průmyslu. Pokud však kojíte (HB) kvůli vysokému obsahu mentolu (asi 60%), je lepší ho vyloučit ze stravy.

Mentol může snížit množství mléka a významně zkrátit dobu kojení. Z matky na dítě často způsobuje podráždění sliznic a způsobuje alergie, nepříznivě ovlivňuje srdeční frekvenci. A také láska k mátě může mít za následek nízký krevní tlak (hypotenze) pro matku a její dítě.

Důležité! Prostředky s mátou esenciálních olejů se používají k úplnému zastavení syntézy mléka, je-li dítě již dost staré.

Kromě papriky, která se někdy vyskytuje ve složení potravin a nápojů, kořenitá (kudrnatá) a citronová máta. První není nebezpečný v období po porodu - není v něm mentol, ale je zde hodně karvonu (asi 80%). Výsledkem je, že rostlina naopak zvyšuje laktaci a pomáhá při nachlazení, bolesti v gastrointestinálním traktu, plynatosti.

Odkaz! Ještě více karvonu se nachází v kopru, fenyklu, kmínu, takže s GV můžete zkusit rozšířit jejich nabídku.

Citronová máta během kojení může obnovit sílu a stát se přirozeným antidepresivem. Pouze mírně zvyšuje tvorbu mateřského mléka, ale někdy způsobuje bolest břicha u matky a dítěte, proto byste měli nejprve použít koření v malém množství.

Užitečné vlastnosti a kontraindikace

Máta peprná má příjemnou svěží vůni a antiseptické vlastnosti, zmírňuje únavu a bolest svalů, snižuje svědění a podráždění kůže a snižuje bolesti hlavy a bolesti zubů. Díky těmto vlastnostem se rostlina stala populární ve starém Římě..

Listy máty jsou navíc užitečné pro gastritidu a kolitidu, mají pozitivní vliv na vidění, trávení, játra a žlučník, eliminují škytavku a nevolnost.

 • Nízký krevní tlak a silná mentolská reakce.
 • Žilní choroba.
 • Tendence k alergickým reakcím.
 • Chronická fáze pálení žáhy.
 • Poruchy hormonálního pozadí.
 • Potíže s počátkem dítěte, podezření na neplodnost.

Užitečné tipy pro použití máty peprné pro HB

Nově narozené dítě je stále špatně přizpůsobeno životu, mělo by být pečlivě chráněno. Následující tipy vám pomohou:

 1. Na samém začátku HB, i když je dítě ještě méně než měsíc staré, se doporučuje odmítnout používat jakoukoli mincovnu.
 2. Rostlina může být zahrnuta do stravy v malých porcích, přičemž se pečlivě sleduje reakce dítěte.
 3. Místo čaje máty můžete pít listovou zeleň (hodně antioxidantů) nebo heřmánkový (uklidňující, hypoalergenní).

Stručně řečeno, je třeba říci, že mincovna, zejména klásky nebo citrony, nelze vyloučit z výživy při kojení. Nesmí však být zneužívána, dokud není dítě několik měsíců staré..

Je možné, aby kojící matka máta peprná: všechny výhody a nevýhody bylinného čaje při kojení

Nejlepší vůně máty osvěžuje a zklidňuje, dodává nápojům jemnou, příjemnou chuť. Stojí za zmínku prospěšné vlastnosti rostliny: pomáhá se zánětem, zlepšuje trávicí systém, má příznivý účinek na nervový systém. Oblíbený čaj s mátou má mnoho lidí rád, ale ne každý ví, že je nejen užitečný, ale v některých případech je přísně kontraindikován.

Mnoho matek se zajímá o to, zda je možné i po narození pít mátu a jak to ovlivní tělo novorozence.?

Při zkoumání nápoje vědci zjistili, že při nadměrném používání krevní tlak klesá, dochází k bolestem hlavy, jsou vyvolány alergie na jídlo (doporučujeme si přečíst: co mohu pít z bolesti hlavy při kojení?). Jsou zaznamenány vzácné případy nesnášenlivosti některých složek, které tvoří rostlinu, lidmi. Má se za to, že máta může zlepšit laktaci a uklidnit neklidné dítě mateřským mlékem. Jak pravdivé jsou takové úsudky a jsou nápoje s mátou přijatelné při krmení dětského mléka - pokusíme se odpovědět v naší recenzi.

Druhy máty a jejich vlastnosti

Zjistíme-li, zda je možné použít pepermint při kojení, budeme čelit skutečnosti, že existují různé druhy rostlin. Je jich asi 25, ale zajímají nás dva: pepř a kudrnaté. Každá z nich má užitečné vlastnosti a obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Avšak ne všechny druhy rostlin jsou kojící matce tak neškodné. Pokusíme se porozumět vlastnostem druhu a zjistit, který z nich je bezpečný při kojení..

Měl bych použít kojení máty peprné??

Mentol dává zvláštní příchuť máty peprné. Všichni jsme si dobře vědomi jeho vůně a osvěžujícího účinku na pravidelnou mátovou zubní pastu. Tato složka rostliny je prezentována ve formě éterických olejů, ale také dodává nápojům zvláštní chuť.

Máta peprná při kojení je lepší nepít, protože je to možné jako alergická reakce u dítěte a další důsledky, které nepříznivě ovlivňují tělo dítěte

Jak mentol ovlivňuje ženské tělo, ovlivňuje intenzitu laktace:

 1. Mentol může snížit tlak, který je pro vaše dítě nebezpečný. Při pronikání do mléka se éterické oleje dostávají do těla drobků. Pod jejich vlivem je narušen srdeční rytmus dítěte. Za určitých okolností to může být fatální..
 2. Máta peprná má negativní vliv na hormonální pozadí žen. Je zvláště důležité si to pamatovat během období těhotenství: pokud musíte mít chlapce, odmítněte používat máta peprnou. Když rostlina vstoupí do těla těhotné nebo kojící ženy, zvyšuje produkci estrogenu a snižuje hladiny testosteronu. Pro dospělé muže čaj z máty peprné hrozí snížení libida, pro kojené dítě je to nebezpečné pro budoucí sexuální problémy.
 3. Je vědecky dokázáno, že tento typ rostliny je schopen zvýšit laktaci, ale ne všechno je tak dobré. Mentol skutečně způsobuje krátkodobou vazodilataci, díky níž dochází ke spěchu mléka. Doporučuje se uchýlit se k jeho pomoci ve výjimečné situaci, kdy matka výrazně snížila laktaci. Dlouhodobá konzumace nápoje máty peprné vede k výraznému snížení laktace (více viz: existují byliny ke snížení laktace?). Někteří lékaři doporučují pít čaj z máty pro ženy, které jsou připraveny přestat kojit..

Kudrnatá máta s kojením

Je vhodný pro kojící ženy, ale v rozumných mezích. Rostlina tak negativně neovlivňuje tělo ženy a dítěte. Kudrnatá odrůda navíc obsahuje karvon, který je prospěšný pro kojení. Při nákupu hotového mátového nápoje v obchodě nezapomeňte prostudovat složení a věnovat pozornost obrazu rostliny. Pokud typ mincovny není ve složení uveden a nemůžete jej určit na obrázku, odmítněte tento produkt zakoupit. Nebojte se koupit čaj s kudrnatou mátou, ale pamatujte na jeho mírné použití.

Jak používat máta peprnou s HB?

Připravit osvěžující nápoj pomocí různých forem zpracovatelských závodů. Pro kojící ženy doporučujeme:

 1. Vezměte čerstvé listy rostliny v množství 1 lžíce a vařte ve sklenici vroucí vody. Do zeleného čaje přidejte čerstvou mátu (2-3 listy) (doporučujeme si přečíst: je možné zelený čaj s kojením?).
 2. Sušená rostlina se prodává v lékárnách, nebo si ji můžete v budoucnu obstarat sami v létě. K přípravě čaje si vezměte 1 čajovou lžičku ve sklenici vody. Nalijte čaj po dobu 30 minut.
 3. Připravena kolekce trávy. Při kojení jsou užitečné bylinky jako anýz, oregano, kopr, fenykl. Nakupujte bylinné přípravky v lékárně, nemíchejte je, pokud neznáte proporce a nejste si jisti čistotou surovin.
 4. Mátové brikety. Používají se pohodlně, nemusíte dávku měřit: stačí vyplnit briketu horkou vodou (vroucí vodou) a trvat na tom, postupujte podle pokynů v pokynech k produktu.

Dodržujte přiměřenou dávku. Jeden malý šálek lahodného nápoje nestačí více než 1krát týdně, a pak za předpokladu, že první opilý šálek nepříznivě neovlivnil vaše dítě. Přesnou odpověď na pití či nepití mátového čaje získáte od svého pediatra nebo terapeuta. Poraďte se s lékařem a on vám řekne, v jaké formě použít rostlinu a jaké dávky jsou pro vás vhodné. Možná odborník vydá zákaz pití na základě vašeho celkového stavu.

Připravené poplatky s mátou lze zakoupit v lékárně

Jak mátový čaj ovlivňuje kojení?

Období kojení mění stravu matky a vyžaduje, aby pečlivě vybírala produkty. Pokud byl před těhotenstvím a kojením čaj z máty peprné vždy ve vašem jídelním lístku, bude nyní nutné jeho množství omezit. Zavádějte ji do stravy po malých porcích a nezapomeňte sledovat svůj stav a stav dítěte. Nejmenší známka snížení tlaku nebo kožní vyrážky vás upozorní na zastavení mátového čaje.

Pamatujte na různé druhy rostlin. Mentol obsažený v pepřové formě rostliny snižuje sliznice. Pro nachlazení nebo kašel je tato schopnost složky užitečná, ale při kojení získáte snížení množství mléka.

Pokud se rozhodnete, že je čas, aby vaše dítě chodilo na normální stravu, můžete pít čaj s mentolem, což urychlí zastavení laktace. Těhotné a porodící matky je lepší dát přednost nápojům s kudrnatou mátou nebo je nahradit bylinnými přípravky s fenyklem a kmínem..

Je důležité, aby matka nezapomínala, že její mléko je pro určité období plnohodnotným a jedinečným druhem výživy pro dítě. Jakákoli vyrážka, která prochází trávicím systémem do mateřského mléka, je potenciálně nebezpečná pro křehký trávicí systém dítěte. Pokud chcete mátový čaj, pečlivě prostudujte náš materiál a použijte získané informace správně.

Články O Neplodnosti