Hlavní Neplodnost

Použití Maaloxu během těhotenství

Během těhotenství čelí většina žen mnoha problémům a nepříjemnostem. Nejčastěji si však stěžují na nepohodlí v gastrointestinálním traktu (GIT), zejména pálení žáhy, nevolnost a těžkost v žaludku. Aby se vyrovnaly se selháním, které nastalo, nastávající matky vždy nehledají radu lékaře a někdy si prostě léky kupují podle svého uvážení v lékárně. Lze pro tento účel použít Maalox??

Co je Maalox?

Maalox označuje antacida, která jsou předepisována pro gastrointestinální problémy s vysokou kyselostí. Jedná se o kombinované činidlo, které obsahuje hydroxid hořečnatý a alhydrát, které účinně pomáhají snižovat aktivitu žaludeční šťávy. V souladu s pokyny je lék netoxický a není absorbován do krve, pokud je užíván v malých dávkách.

Maalox je k dispozici ve třech formách:

 • žvýkací tablety;
 • suspenze v lahvičce;
 • zavěšení v sáčcích.

Formy uvolňování drog - fotogalerie

Je Maalox povolen během časného a pozdního těhotenství?

Pokyny naznačují, že Maalox by měl být používán pouze podle pokynů lékaře po stanovení přesných příčin onemocnění a zvážení poměru potenciálního prospěchu / možného rizika pro matku a dítě. Studie léčiva na zvířatech nepotvrdila teratogenní účinek jeho aktivních složek na embryonální vývoj plodu. Studie týkající se žen na pozici však nebyly provedeny, takže není dostatek informací o účinku léku na těhotenství. Pro matky je lepší vyhnout se Maaloxu.

Teratogenní účinek - výskyt abnormalit u plodu během jeho embryonálního vývoje pod vlivem chemických, fyzikálních, biologických látek.

Použití Maaloxu ve velkých dávkách nebo po dlouhou dobu by mělo být ukončeno. Při delším používání pronikají aktivní složky léku do krve, což může vyvolat negativní důsledky. Přestože pokyny pro samotné léčivo neobsahují pokyny týkající se jeho použití v různých stádiích těhotenství, nedoporučuje se užívat tento lék v prvním trimestru. Během tohoto období dochází k tvorbě všech životně důležitých orgánů u budoucího dítěte, jakýkoli zásah do tohoto procesu může neočekávaně ovlivnit zdraví a vitalitu dítěte.

Indikace pro použití podle návodu

Ve většině případů se Maalox používá v období porodu dítěte k odstranění pálení žáhy, kterému čelí 70% všech nastávajících matek. Od druhého trimestru vytváří rychle rostoucí děloha tlak na zažívací trakt a vyvolává uvolňování kyseliny spolu se žaludeční šťávou do jícnu. Se zvětšováním jeho velikosti se pocit pálení jen zhoršuje. Druhým důvodem je aktivní produkce progesteronu, který se často nazývá hormon těhotných žen. Jeho působení vede ke snížení svalového tónu všech vnitřních orgánů, včetně zažívacího traktu.

Ženy v zajímavém postavení čelí nejen pálení žáhy, protože se mohou zhoršit všechny dříve získané nemoci v tomto období. To je často spojeno s nekontrolovaným vstřebáváním potravy, což je charakteristické pro mnoho nastávajících matek. Pro vyřešení většiny problémů jsou antacida považována za nezbytnou, takže Maalox je předepsán pro:

 • exacerbace peptického vředu dvanáctníku nebo žaludku;
 • exacerbace gastroduodenitidy;
 • frenická kýla, refluxní ezofagitida;
 • dyspepsie, projevující se ve formě kyselého říhání, pálení žáhy a bolesti v epigastrické oblasti a vyvolaného selháním ve stravě, užíváním nikotinu, ethanolu, kofeinu.

Maalox je předepisován ženám ve druhém a třetím trimestru, ale v některých případech ho může lékař předepsat během prvních 12 týdnů těhotenství. Není možné samostatně rozhodnout o užívání léku v časném nebo pozdním stádiu porodu dítěte.

Pouze lékař může určit přesnou příčinu fyzické malátnosti a předepsat odpovídající léčbu

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Všechny léky mají kontraindikace a Maalox není výjimkou. Droga je zakázáno užívat, pokud žena má:

 • přecitlivělost a alergie na jednotlivé složky léčiva;
 • selhání ledvin;
 • snížení koncentrace fosfátů v krvi pod normální hodnotu (hypofosfatémie);
 • nesnášenlivost fruktózy (sorbitol je součástí léku);
 • malabsorpce glukózy-galaktózy (v závislosti na použití žvýkacích tablet);
 • Nesnášenlivost sladidel (maltitol).

Antacidum ovlivňuje absorpci řady látek z gastrointestinálního traktu, proto je zakázáno používat jej současně s mnoha léky, které lze předepsat budoucí matce. Pokud není možné léky zrušit, musí být přijaty nejméně 2 hodiny před nebo po Maaloxu. Proto před začátkem léčby informujte svého lékaře o spotřebě jiných léčivých přípravků.

Použití Maaloxu v období porodu dítěte může vyvolat výskyt vedlejších účinků nejen u matky, ale i u plodu. Mezi tyto negativní důsledky patří:

  nevolnost, zvracení, změna chuti, zácpa, průjem;

Tyto účinky užívání léku nejsou běžné. Například může nastat nevolnost a zvracení v důsledku užívání léku na lačný žaludek. U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin se častěji vyskytuje zácpa a průjem.

Zvýšení hořčíku v krvi je často doprovázeno poklesem krevního tlaku, který se projevuje závratě, slabostí, mdloby.

Při dlouhodobém užívání přípravku Maalox, aby se minimalizovalo riziko, je nutné zahrnout potraviny bohaté na fosfor, zejména mořské plody, fazole, játra atd..

Podle studií FDA může hliník způsobit zpomalení růstu plodu, ale účinky kombinace hydrátu hořčíku a hydroxidu hořečnatého na těhotenství nebyly studovány. Použití Maalox může předepsat pouze lékař a podle rozvinutého léčebného režimu.

Obecně je užívání léku těhotné ženy snášeno snadno a bez následků. Při užívání vysokých dávek nebo při kontraindikacích se vyskytují vedlejší účinky. Proto nikdy nepřekračujte přípustnou dávku léku. A v případě zjištění výše uvedených příznaků okamžitě vyhledejte lékaře.

Vlastnosti použití Maaloxu během těhotenství

Pokyny naznačují, že při použití tabletové formy přípravku Maalox by jedna dávka neměla překročit 1–2 a denní dávka by neměla přesáhnout 12 tablet. Pokud jde o suspenzi, nemůžete pít více než 15 ml (1 polévková lžíce nebo 1 sáček) a maximální přípustná dávka za den je 90 ml. Během těhotenství by tyto hodnoty měly být samozřejmě menší. Přesný léčebný režim však předepisuje pouze lékař, který bere v úvahu individuální charakteristiky budoucí matky. Tablety i suspenze by se měly užít 1–2 hodiny po jídle.

Suspenze se rozpustí v žaludku rychleji, takže působí efektivněji než tablety

Léky, které nahradí Maalox

Všechny náhražky za Maalox jsou rozděleny do dvou skupin:

 • analogová léčiva - léčiva, která mají identické aktivní složky;
 • alternativní prostředky - léky, které mají odlišné složení, ale mají jediný účel.

Dnes existuje mnoho analogů Maaloxu. Mezi nejoblíbenější patří následující:

V případě nesnášenlivosti jednotlivých složek přípravku Maalox se předepisují alternativní léky, které se vztahují také na antacida.

Charakteristika alternativních léků na pálení žáhy - tabulka

TitulÚčinná látkaFormulář vydáníKontraindikaceTěhotenství
Gaviscon
 • alginát sodný;
 • hydrogenuhličitan sodný;
 • uhličitan vápenatý.
 • suspenze;
 • žvýkací tablety.
 • přecitlivělost na kteroukoli ze složek léčiva;
 • fenylketonurie (pro tablety).
povoleno během těhotenství
Rennie
 • uhličitan vápenatý;
 • uhličitan hořečnatý bazický.
žvýkací tablety
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • závažné selhání ledvin;
 • zvýšená koncentrace vápníku v séru nebo plazmě;
 • snížení koncentrace fosfátů v krevním séru;
 • kameny v ledvinách;
 • nedostatek sacharózy / isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy (pro žvýkací tablety).
Fosfhalugelfosforečnan hlinitýgel pro orální podávání
 • přecitlivělost na lék;
 • závažné poškození ledvin.

Antacidové přípravky byly zaměřeny na odstranění problémů trávicího traktu - fotogalerie

Jak se vypořádat s pálením žáhy u těhotných žen - video

Recenze

Pila jsem Maaloxe, skvělý lék. Chutná jako křída, rozpouští se a poté se spláchne vodou. Pálení žáhy a bolest v žaludku po 3 minutách zmírní a neškodně. Viděl na 9 týdnů, půl měsíce, na požádání, strašně bolest žaludku. Neboj se))) A nebuď nemocný)))

Karina Sarieva

https://otvet.mail.ru/question/56223223

Těhotné může pít Maalox z pálení žáhy. Ale já jsem to pil jen tehdy, když se zhoršila chronická gastritida. Přesto je lepší mít méně drog, dokonce i těch, které jsou povoleny. Obecně se snažím vyhýbat potravinám, které způsobují pálení žáhy. Pokud ano, kefír 1%, broskve, meloun mi pomohl. Zcela se zbavte pálení žáhy pro těhotné ženy.

Tygr

http://forum.forumok.ru/lofiversion/index.php?t32970.html

Ahoj. Mám těhotenství 7 týdnů. Velmi jsem trpěl nesnesitelnými bolestmi v mém žaludku, snědl jsem - bolelo mě žaludek, nejím - byl jsem také nemocný. Moje G mi poradila, abych pila Maalox (suspenze) 3krát denně 30 minut před jídlem a poslední pila v noci. Pomohlo mi to! Je pravda, že to piju jen tehdy, když to hodně bolí. Nebuď nemocný!

ladybird.kg

http://diesel.elcat.kg/lofiversion/index.php?t23329050.html

Pila jsem Maaloxe. Na začátku druhého trimestru se vyskytly problémy se žaludkem, pomohl mi pouze Maalox. Festal byl nemocný a uhlí se zdálo jako kámen...

Marina Igorevna

http://mama.obozrevatel.com/beremennost/questions/question-2899

Ahoj všichni! Maaloxe mi poradil můj porodník-gynekolog, když jsem během těhotenství trpěl pálením žáhy. Pálení žáhy bylo takové, že někdy dokonce dosáhlo nevolnosti. Nejprve jsem vyzkoušel Rennie na radu svých přátel, byli to ti, kteří pomáhali všem. Ale Renny mi vůbec nepřišla, není to od nich, že pálení žáhy neodešlo, objevila se také toxikóza. Tak jsem šel k doktorovi. Maalox jsem koupil v první lékárně, ukázalo se, že jde o velmi běžný a nepříliš drahý lék... Ale pálení žáhy opravdu pomáhá! Již 15–20 minut po užití pilulky všechny nepříjemné pocity ustoupí a účinek trvá dostatečně dlouho. Řekl bych dokonce, že nejenže odstraňují pálení žáhy, ale také další nepříjemné pocity v žaludku.

Lepestok-tanya

http://otzovik.com/reviews/antacidnoe_sredstvo_maaloks/

Přestože je Maalox považován za bezpečný lék, měl by být přesto používán ve vzácných případech as mimořádnou opatrností. Ale vydržet pálení žáhy a bolest v žaludku to také nestojí. Máte-li problémy s gastrointestinálním traktem, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a ne-medikovat se. Nakonec na tom může záviset zdraví vašeho dítěte.

Maalox během těhotenství: první pomoc při pálení žáhy u nastávajících matek

Proč drogy, které by, jak se zdálo, mohly být záchranou z nejnepříjemnějších projevů během těhotenství, se vždy kombinují s opatrností, jinak doporučují, aby je úplně opustily? To platí zejména pro léky s antacidovými vlastnostmi, tj. Řízené působení proti pálení žáhy. A tento příznak je nejbolestivější a nechutnější, soudě podle recenzí většiny těhotných žen. Neustálé nebo přerušované spalování pod samotnou hrudní kost je nesnesitelné, ale ještě horší, pokud je doprovázeno nekontrolovaným říháním nebo vypouštěním plynu.

Těhotné ženy hledají spásu z této pohromy různými způsoby: kdo pije velké množství vody, kdo používá roztok jedlé sody. To pomáhá. Pravda, ne na dlouho. Po nějaké době se pálení žáhy vrátí s obnovenou energií a budoucí matky v zoufalství jdou do lékárny a při výběru léku se spoléhají na informace z oblíbených reklam.

A zde by měl farmaceut říci „Stop“, zvláště pokud těhotná žena zamýšlí „předepsat“ Maalox, nebo jiný lék z tzv. „Bezpečné kategorie“.

Kdo určuje úroveň bezpečnosti?

Nelze podniknout žádné nezávislé kroky k kategorickému léčbě pálení žáhy! Posouzení stavu pacienta a předepisování léků je výsadou ošetřujícího lékaře. Pokud jde konkrétně o Maalox, složky obsažené v něm, i když se účinně vypořádávají se svým úkolem, potlačují příčiny pálení žáhy, mohou mít na plod nepříznivý vliv..

Recenze o Maaloxu u většiny těhotných žen, které jej užívaly, jsou pozitivní, ale při jeho používání existuje řada varování. Látky neutralizující kyselinu chlorovodíkovou patří do skupiny kovů a absorpci iontů hliníku do krve během těhotenství nelze přičíst faktorům, které pozitivně ovlivňují vývoj plodu..

Analogové a lidové léky podobné akce

Stejně jako všechny léky má Maalox kontraindikace:

 • alergická reakce na složky léčiva, individuální nesnášenlivost;
 • selhání ledvin;
 • hypofosfatémie;
 • sklon k zácpě.

Z tohoto důvodu může potenciální škodu a přínos užívání tohoto léčiva posoudit pouze odborník. Maalox se nedoporučuje u žen s problémy s ledvinami, protože složky léku nejsou řádně vylučovány.

Před užitím léku na pálení žáhy během těhotenství byste měli vyzkoušet jiné způsoby, jak se zbavit nepříjemného jevu. Proto se ženám doporučuje:

 • jíst malá jídla několikrát denně;
 • vyjmout smažená, mastná, uzená, slaná a kyselá jídla;
 • pára, vařit nebo péct;
 • jíst ovesné vločky;
 • pít mléko při prvních příznacích (jeho účinek je však krátkodobý);
 • odmítnout silný čaj, kávu;
 • po jídle byste měli trochu chodit nebo si sednout, nejdou okamžitě spát.

Ve druhém a třetím trimestru, kdy jsou již vytvořeny hlavní orgány plodu, se můžete pokusit zbavit pálení žáhy lidovými prostředky:

 • pít čaj z heřmánku, zázvoru (viz také: způsoby používání zázvoru v časném těhotenství);
 • vařte různé želé (oves, bobule);
 • během útoku použijte malou část roztoku sody (v poměru 1 lžička na půl sklenice vody);
 • pít čerstvou bramborovou šťávu na 2 lžíce. l půl hodiny před jídlem;
 • jíst trochu vlašských ořechů.

Jakékoli lidové prostředky by měly být používány s opatrností. Některé byliny mají výrazný účinek, který není vždy příznivý pro těhotenství. Někdy samoléčení vede k potratu, musíte si to pamatovat a pečlivě prostudovat možné nežádoucí účinky lidových prostředků.

Pokud pálení žáhy nezmizí, můžete na doporučení odborníka vzít následující léky:

Dávkování a trvání jejich podávání by mělo být dohodnuto s lékařem pozorujícím těhotenství. Gynekolog doporučující ženě lék bere v úvahu všechna doprovodná onemocnění a její stav.

Účinné látky a terapeutický účinek Maaloxu

Hydroxidy hořčíku a hliníku jsou velmi účinné v boji proti pálení žáhy, jsou obsaženy v léčivu jako účinné látky.

Formy uvolňování léčiva:

Hlavní důraz v pokynech je na netoxii léku, je však nebezpečné a nepřiměřené používat jej bez lékařské pomoci. Hliník, který vstupuje do těla těhotné ženy, není nebezpečný v malých dávkách a není schopen poškodit nenarozené dítě po třech dnech používání. Ale i při krátkém průběhu léčby je nutné dodržovat předepsané dávkování a dodržovat všechna doporučení lékaře.

Hydroxidy hliníku a hořčíku působí lokálně - v horním gastrointestinálním traktu - významně snižují kyselost žaludeční šťávy a vytvářejí ochrannou vrstvu na stěnách žaludku. Při dlouhodobé terapii existuje možnost absorpce kovových iontů v krvi, což je pro těhotné ženy nežádoucí a dokonce nebezpečné..

Uvolněte formuláře

Maalox je k dispozici ve formě:

 • suspenze v 250 ml lahvičkách, jejichž objem je navržen pro dlouhou dobu;
 • suspenze ve 30 ml sáčcích určených k jednorázovému použití;
 • suspenze v mini-tyčinkách 4,3 ml, šetří se od epizodického pálení žáhy;
 • žvýkací tablety, které není třeba mýt vodou.

Suspenze v mini-sáčcích 4,3 ml je indikována pouze k eliminaci pálení žáhy a kyselých ran. Malé množství léku stačí na to, aby se s těmito problémy vypořádalo, ale nestačí k léčbě závažnějších onemocnění gastrointestinálního traktu..

Těhotné ženě může být předepsána jakákoli verze Maaloxu, ale nejvhodnější je suspenze v mini-sáčku, která obsahuje 1/3 standardní dávky léku. Jejich výběr může nastávající matka snadno ovládat množství léků užívaných orálně a dostat se s minimálními dávkami.

Dávkové formy Maaloxu - fotogalerie


Velké láhve - nejoblíbenější forma Maaloxu. Už jsou dost dlouho


Vak obsahuje dávku suspenze, která je určena k jednorázovému použití


Je vhodné vzít si prášky při práci nebo na výlet - nemusí se umývat vodou


Mini-hole chrání před epizodickým pálením žáhy a říhání

Maalox je indikován nebo kontraindikován během těhotenství?

Hledání pokynů pro užívání léku během těhotenství ukázalo úžasné výsledky - čtyři zcela odlišné možnosti.

První možnost dává přednost nezávislému užívání Maaloxu, druhá ukládá nejpřísnější tabu na lék během těhotenství, třetí - dotisk pokynů před dvaceti lety, neobsahuje žádné z údajů, které se objevily během posledních studií drogy, čtvrtá - doporučuje použití Maaloxu výhradně na doporučení lékaře. Je nejsprávnější.

Použití nejen maaloxu, ale také jakéhokoli jiného léku vyžaduje okamžitý výlet na kliniku. Pouze odborník vám řekne všechny nuance užívání tohoto nebo tohoto léku v souladu s individuálními vlastnostmi těhotné ženy. Váš ošetřující lékař může vidět obraz těhotenství mnohem jasněji a jasněji než vy sám a bude schopen doporučit nejbezpečnější způsob, jak se zbavit pálení žáhy ve vašem případě.

Stručně o drogě

Maalox se vyrábí jako suspenze a žvýkací tablety. Jeden tekutý sáček obsahuje Aluminii hydroxydum (525 mg) a Magnesii hydroxydum (600 mg).
Další složení:

 • E 421
 • Peroxid vodíku
 • E 218
 • Kyselina chlorovodíková
 • E 216
 • Voda
 • E 330
 • Mátový olej
 • E 954
 • E 420.

Suspenze je balena v 15 ml pytlích. Jedno balení obsahuje 30 paketů.

V žvýkací tabletě je 400 mg algedrátu a hydroxidu hořečnatého. Pomocné látky - mastek, E 414, kapalný sorbitol, E 329, glycerol, E 330, E 572 a další.

Výrobce Maaloxu je Sanofi-Aventis, Francie. Cena - od 130 do 700 rublů.

Lék má antacidní účinek. Indikace pro použití Maaloxu - vřed dvanáctníku nebo žaludku, pálení žáhy, bolest v epigastrické zóně. Tento lék se také používá pro gastroduodenitidu, refluxní ezofagitidu, dyspepsii, která vznikla při užívání určitých léků, kýly jícnu.

 • Méně než 15 let
 • Porucha funkce ledvin
 • Alergie na fruktózu a další složky produktu
 • Porucha metabolismu fosforu.

Tablety se rozpouštějí nebo žvýkají. Doporučené množství je až 2 tablety až 4krát denně. Tablety se užívají půl hodiny později a před spaním. Trvání léčby je až 3 měsíce.

Návod k použití Maalox uvádí, že se suspenze nedoporučuje pít během těhotenství. Ve výjimečných případech pro lékařské účely je však užívání léku pravděpodobné.

1-2 sáčky se vypijí po 1 hodině po jídle nebo při výskytu pálení žáhy. Přípustná dávka je 180 ml, tj. 12 sáčků. Doba terapie - až 90 dní.

Maalox má málo negativních reakcí. Při dlouhodobém používání se tedy hladina fosforu v těle může snižovat.

Indikace

Hlavní indikací pro použití přípravku Maalox v těhotenství je pálení žáhy, které narušuje normální život, ale existují i ​​jiná onemocnění, která vyžadují léčbu antacidem:

 • gastroduodenitida (chronické a akutní formy);
 • žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy;
 • pálení žáhy po kávě.

Když už mluvíme o kávě. Tento nápoj je během těhotenství absolutně kontraindikován nejen jako vzrušující, ale také jako způsobující pálení žáhy. Velcí fanoušci aromatické kávy během těhotenství si musí vybrat mezi „dvěma láskami“ - láskou k pití a láskou k nenarozenému dítěti. Doufáme, že druhá možnost vyhraje. A je nepřiměřené začít pít ne doporučovaný lék jen proto, že nebylo dost vůle k odmítnutí kávy.

Funkce aplikace

Existují různé názory lékařů ohledně použití přípravku Maalox, pokud jde o příjem potravy. Většina odborníků a výrobce však doporučuje používat antacidum v průběhu léčby po jídle po asi 1-1,5 hodinách a těsně před spaním. Při pálení žáhy musí být tato doba zkrácena na 30–60 minut. Měli byste také distribuovat příjem Maaloxu s jinými léky po dobu dvou hodin. A s žaludečním vředem většina lékařů doporučuje užívat tento antacidum půl hodiny před jídlem. Obecně musí těhotná žena dodržovat dávkovací schéma, které lékař navrhne. Zohlední jednotlivé ukazatele a charakteristiky zdraví žen.

Maalox do trimestru

1 trimestr

Vyhněte se užívání přípravku Maalox s toxikózou a pálením žáhy. Ale nemusíte snášet záchvaty, nejlepší způsob, jak se zbavit pálení žáhy, je jíst často, ale v malých porcích změňte stravu ve směru stravy (vařená nebo dušená drůbež, mírná a nesolená jídla, stále nápoje).

Pokyny pro Maalox uvádějí, že léčivo nemá toxické, teratogenní (způsobující vývojové abnormality) a mutagenní (způsobující změny na úrovni genů). Ale odložte užívání léku alespoň do doby, než dítě „získá“ ochranu placenty.

2 trimestru

Tvoří se základní systémy plodu a nyní je hlavním úkolem matky udržovat je zdravé a zdravé a umožnit jim normální vývoj. A kvůli tomu byste měli být při výběru léků velmi vybíraví. Pokud je v tomto období těhotenství přítomen pálení žáhy, ale můžete to snášet, neuchovávat se k lékům, jako lék používejte zcela bezpečné domácí nápoje. Vyvolávají také odlehčovací účinek..

3 trimestru

Těhotenství se blíží ke konci a všechno by bylo v pořádku, kdyby nebylo návratu toxikózy, což je v pozdějších fázích velmi nebezpečné, a děloha by nepodporovala žaludek a způsobovala nesnesitelný pálení žáhy.

V takových případech je Maalox předepsán ošetřujícím lékařem, pokud se domnívá, že pálení žáhy zhoršuje stav těhotné ženy. Nejde jen o nepohodlí - pozdní toxikóza (aka gestóza) vede k těhotenským komplikacím a může nabývat ohrožujících forem, které jsou nebezpečné pro matku a plod..

Příčiny pálení žáhy v různých stádiích těhotenství

S nástupem těhotenství se tělo naladí, aby plod neslo. Probíhají výrazné změny, které ovlivňují fungování všech systémů, včetně trávicího systému. Nastávající matky si často stěžují na nepříjemné příznaky pálení žáhy - pálení, které začíná od epigastrické oblasti a končí v krku, bolesti žaludku, kyselé řinčení, nevolnost.

Během pálení žáhy se obsah žaludku vrhá zpět do jícnu, což způsobuje nepříjemný pocit pálení.

Během těhotenství existuje několik příčin pálení žáhy:

 • produkce hormonu progesteronu, který spolu se svaly dělohy uvolňuje sfingterické přepážky mezi žaludkem a jícnem (typické v raných stádiích);
 • mačkání rostoucí dělohy trávicí soustavy (vyskytuje se v pozdějších stádiích);
 • chronická onemocnění trávicího traktu;
 • nezdravá strava a strava.

Pokud žena před těhotenstvím trpěla chronickými onemocněními orgánů gastrointestinálního traktu, často se během těhotenství zhoršovala. V takových případech je nutná konzultace s gastroenterologem. Nezcizitelná doporučení jsou speciální dieta a emoční klid..

Hypermagnemie - důsledek předávkování přípravkem Maalox

Při rozhodování o užívání přípravku Maalox musí žena vědět o existenci dalšího nebezpečí: předávkování lékem může vést k hypermagnemii (nadměrné množství hořčíku v těle) novorozence..

Když je v sázce život ženy, co může nastat? Lékaři používají velké dávky léků obsahujících hořčík (jedním z nich je Maalox) a v důsledku toho má mladá matka šanci na život a novorozeně se silnou koncentrací hořčíku v krvi.

Příznaky hypermagnemie jsou letargie, letargie, slabé, stěží slyšitelné, první křik, nízké reflexy a vzácný puls. K nejnebezpečnějšímu - zástavě srdce a dýchání může dojít..

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky při užívání přípravku Maalox jsou pozorovány poměrně zřídka. Může se objevit průjem nebo zácpa. Alergické reakce jsou velmi vzácné - svědění nebo kopřivka, ke kterému dochází při zvýšené citlivosti na jednotlivé složky léčiva. Při užívání ve velkých dávkách se někdy vyskytují metabolické poruchy, jako je hyperaluminémie, hypermagnesémie nebo hypofosfatémie.

Účinek na plod

„Maalox“ během těhotenství v počátečních stadiích a v pozdním období těhotenství neovlivňuje tvorbu a vývoj plodu. O tom neexistují žádné klinicky potvrzené údaje..

Tento léčivý přípravek není toxický a neabsorbuje se do krve, což znamená, že nemůže ovlivnit plod, způsobit změny na genetické úrovni nebo vývojové abnormality. Při chemické interakci s kyselinou v žaludku vytváří léčivo oxid uhličitý a vodu, které se přirozeně vylučují z těla..

Důležité! Přes bezpečnost léku by mělo být jmenování a podávání přípravku „Maalox“ prováděno pouze pod dohledem gynekologa a gastroenterologa..

Léky, které nahradí Maalox

Všechny náhražky za Maalox jsou rozděleny do dvou skupin:

 • analogová léčiva - léčiva, která mají identické aktivní složky;
 • alternativní prostředky - léky, které mají odlišné složení, ale mají jediný účel.

Dnes existuje mnoho analogů Maaloxu. Mezi nejoblíbenější patří následující:

V případě nesnášenlivosti jednotlivých složek přípravku Maalox se předepisují alternativní léky, které se vztahují také na antacida.

Maalox během těhotenství

Proč drogy, které by, jak se zdálo, mohly být záchranou z nejnepříjemnějších projevů během těhotenství, se vždy kombinují s opatrností, jinak doporučují, aby je úplně opustily? To platí zejména pro léky s antacidovými vlastnostmi, tj. Řízené působení proti pálení žáhy.
A tento příznak je nejbolestivější a nechutnější, soudě podle recenzí většiny těhotných žen. Neustálé nebo přerušované spalování pod samotnou hrudní kost je nesnesitelné, ale ještě horší, pokud je doprovázeno nekontrolovaným říháním nebo vypouštěním plynu.

Těhotné ženy hledají spásu z této pohromy různými způsoby: kdo pije velké množství vody, kdo používá roztok jedlé sody. To pomáhá. Pravda, ne na dlouho. Po nějaké době se pálení žáhy vrátí s obnovenou energií a budoucí matky v zoufalství jdou do lékárny a při výběru léku se spoléhají na informace z oblíbených reklam.

A zde by měl farmaceut říci „Stop“, zvláště pokud těhotná žena zamýšlí „předepsat“ Maalox, nebo jiný lék z tzv. „Bezpečné kategorie“.

Kdo určuje úroveň bezpečnosti?

Nelze podniknout žádné nezávislé kroky k kategorickému léčbě pálení žáhy! Posouzení stavu pacienta a předepisování léků je výsadou ošetřujícího lékaře. Pokud jde konkrétně o Maalox, složky obsažené v něm, i když se účinně vypořádávají se svým úkolem, potlačují příčiny pálení žáhy, mohou mít na plod nepříznivý vliv..

Recenze o Maaloxu u většiny těhotných žen, které jej užívaly, jsou pozitivní, ale při jeho používání existuje řada varování. Látky neutralizující kyselinu chlorovodíkovou patří do skupiny kovů a absorpci iontů hliníku do krve během těhotenství nelze přičíst faktorům, které pozitivně ovlivňují vývoj plodu..

Účinné látky a terapeutický účinek Maaloxu

Hydroxidy hořčíku a hliníku jsou velmi účinné v boji proti pálení žáhy, jsou obsaženy v léčivu jako účinné látky.

Formy uvolňování léčiva:

Hlavní důraz v pokynech je na netoxii léku, je však nebezpečné a nepřiměřené používat jej bez lékařské pomoci. Hliník, který vstupuje do těla těhotné ženy, není nebezpečný v malých dávkách a není schopen poškodit nenarozené dítě po třech dnech používání. Ale i při krátkém průběhu léčby je nutné dodržovat předepsané dávkování a dodržovat všechna doporučení lékaře.

Hydroxidy hliníku a hořčíku působí lokálně - v horním gastrointestinálním traktu - významně snižují kyselost žaludeční šťávy a vytvářejí ochrannou vrstvu na stěnách žaludku. Při dlouhodobé terapii existuje možnost absorpce kovových iontů v krvi, což je pro těhotné ženy nežádoucí a dokonce nebezpečné..

Maalox je indikován nebo kontraindikován během těhotenství?

Hledání pokynů pro užívání léku během těhotenství ukázalo úžasné výsledky - čtyři zcela odlišné možnosti.

První možnost dává přednost nezávislému užívání Maaloxu, druhá ukládá nejpřísnější tabu na lék během těhotenství, třetí - dotisk pokynů před dvaceti lety, neobsahuje žádné z údajů, které se objevily během posledních studií drogy, čtvrtá - doporučuje použití Maaloxu výhradně na doporučení lékaře. Je nejsprávnější.

Použití nejen maaloxu, ale také jakéhokoli jiného léku vyžaduje okamžitý výlet na kliniku. Pouze odborník vám řekne všechny nuance užívání tohoto nebo tohoto léku v souladu s individuálními vlastnostmi těhotné ženy. Váš ošetřující lékař může vidět obraz těhotenství mnohem jasněji a jasněji než vy sám a bude schopen doporučit nejbezpečnější způsob, jak se zbavit pálení žáhy ve vašem případě.

Indikace

Hlavní indikací pro použití přípravku Maalox v těhotenství je pálení žáhy, které narušuje normální život, ale existují i ​​jiná onemocnění, která vyžadují léčbu antacidem:

 • gastroduodenitida (chronické a akutní formy);
 • žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy;
 • pálení žáhy po kávě.

Když už mluvíme o kávě. Tento nápoj je během těhotenství absolutně kontraindikován nejen jako vzrušující, ale také jako způsobující pálení žáhy. Velcí fanoušci aromatické kávy během těhotenství si musí vybrat mezi „dvěma láskami“ - láskou k pití a láskou k nenarozenému dítěti. Doufáme, že druhá možnost vyhraje. A je nepřiměřené začít pít ne doporučovaný lék jen proto, že nebylo dost vůle k odmítnutí kávy.

Kontraindikace

Kdyby bylo možné vyjádřit kontraindikace k použití přípravku Maalox v jedné krátké větě, pravděpodobně by to vypadalo takto: „Pozor, kovy!“. Expozice hydroxidů kovů tělu je kontraindikována v:

 • chronické selhání ledvin;
 • Alzheimerova choroba;
 • nedostatek krevního fosforu.

Maalox do trimestru

1 trimestr

Vyhněte se užívání přípravku Maalox s toxikózou a pálením žáhy. Ale nemusíte snášet záchvaty, nejlepší způsob, jak se zbavit pálení žáhy, je jíst často, ale v malých porcích změňte stravu ve směru stravy (vařená nebo dušená drůbež, mírná a nesolená jídla, stále nápoje).

Pokyny pro Maalox uvádějí, že léčivo nemá toxické, teratogenní (způsobující vývojové abnormality) a mutagenní (způsobující změny na úrovni genů). Ale odložte užívání léku alespoň do doby, než dítě „získá“ ochranu placenty.

2 trimestru

Tvoří se základní systémy plodu a nyní je hlavním úkolem matky udržovat je zdravé a zdravé a umožnit jim normální vývoj. A kvůli tomu byste měli být při výběru léků velmi vybíraví.
Pokud je v tomto období těhotenství přítomen pálení žáhy, ale můžete to snášet, neuchovávat se k lékům, jako lék používejte zcela bezpečné domácí nápoje. Vyvolávají také odlehčovací účinek..

3 trimestru

Těhotenství se blíží ke konci a všechno by bylo v pořádku, kdyby nebylo návratu toxikózy, což je v pozdějších fázích velmi nebezpečné, a děloha by nepodporovala žaludek a způsobovala nesnesitelný pálení žáhy.

V takových případech je Maalox předepsán ošetřujícím lékařem, pokud se domnívá, že pálení žáhy zhoršuje stav těhotné ženy. Nejde jen o nepohodlí - pozdní toxikóza (aka gestóza) vede k těhotenským komplikacím a může nabývat ohrožujících forem, které jsou nebezpečné pro matku a plod..

Hypermagnemie - důsledek předávkování přípravkem Maalox

Při rozhodování o užívání přípravku Maalox musí žena vědět o existenci dalšího nebezpečí: předávkování lékem může vést k hypermagnemii (nadměrné množství hořčíku v těle) novorozence..

Když je v sázce život ženy, co může nastat? Lékaři používají velké dávky léků obsahujících hořčík (jedním z nich je Maalox) a v důsledku toho má mladá matka šanci na život a novorozeně se silnou koncentrací hořčíku v krvi.

Příznaky hypermagnemie jsou letargie, letargie, slabé, stěží slyšitelné, první křik, nízké reflexy a vzácný puls. K nejnebezpečnějšímu - zástavě srdce a dýchání může dojít..

Jak užívat Maalox během těhotenství?

„Maalox“ - droga patřící do antacidové skupiny, to znamená k lékům, které snižují kyselost žaludeční šťávy. Jeho působení je založeno na neutralizaci hlavní složky žaludeční šťávy, konkrétně kyseliny chlorovodíkové.

Přípravek „Maalox“ se používá k ulcerativním lézím zažívacího traktu, gastroduodenitidě, kýlu bránice a také k léčbě gastroezofágového refluxu nebo pálení žáhy. Při pálení žáhy je obsah žaludku vhozen do jícnu, což způsobuje pálení a další nepříjemné pocity.

Složení a lékové formy léčiva

Složení léčiva zahrnuje následující dvě látky, které mají aktivní účinek:

Algeldrat je hydrát hydroxidu hlinitého. Tato látka neutralizuje volnou kyselinu chlorovodíkovou a chrání také sliznici před poškozením. Běžně se používá v kombinaci se solemi hořčíku, jako je hydroxid hořečnatý. Hydroxid hořečnatý také snižuje kyselost žaludeční šťávy.

"Maalox" v prodeji je v několika podobách:

 • žvýkací tablety;
 • suspenze v sáčcích po 15 ml;
 • suspenze v 250 ml lahvičkách.

Tablety zahrnují pomocné látky, jako je sacharóza, mannitol, sorbitol, a také příchuť máty máty peprné. Suspenze také zahrnuje mannitol a sorbitol, jakož i kyselinu chlorovodíkovou, čištěnou vodu, máta peprná a peroxid vodíku..

Obě aktivní složky léčiva působí v horním gastrointestinálním traktu, snižují kyselost žaludeční šťávy a současně chrání sliznice filmem a jsou stěží absorbovány do krve.

Lze Maalox užívat během těhotenství??

Protože klinické údaje o účinku léčiva na plod jsou stále nedostatečné, doporučuje se používat „Maalox“ opatrně během těhotenství..

Klinické studie na zvířatech neodhalily žádné problémy a v současné době neexistuje důkaz, že lék může mít teratogenní účinek, to znamená, že může způsobit vývojové abnormality nebo embryotoxický účinek..

Avšak „Maalox“ během těhotenství by se neměl užívat systematicky. Při stálém používání ve velkých dávkách mohou účinné látky stále vstupovat do krevního řečiště. Vzhledem k tomu, že jednou z léčivých látek obsažených v tomto léčivém přípravku je hydroxid hořečnatý, může dojít k nadbytku hořčíku, v důsledku čehož se u novorozence může vyvinout hypermagnesémie.

Kromě hydroxidu hořečnatého obsahuje Maalox také sloučeninu hliníku - algelrát. Při příliš velkém množství hliníku klesá obsah fosforu, což může nepříznivě ovlivnit fungování mozku a dokonce způsobit těhotenství encefalopatii.

Tak, droga "Maalox" během těhotenství lze použít, ale pouze jednou a v malých dávkách.

Indikace pro přijetí

Nejčastějším důvodem jmenování „Maaloxu“ během dětského očekávání je pálení žáhy. V pozdějších fázích těhotenství dochází k pálení žáhy především v důsledku skutečnosti, že na trávicí orgány tlačí obrovská děloha. Ale na začátku těhotenství není pálení žáhy tak vzácné.

V současné době doktoři spojují její výskyt se změnou hormonálního pozadí, především se zvýšenou hladinou progesteronu.

Faktem je, že progesteron snižuje tón nejen dělohy, ale také celého hladkého svalstva. Proto je dolní svěrač jícnu oddělující žaludek a jícen v uvolněném stavu, což vede k pálení žáhy. V pozdním stádiu těhotenství je tento problém v důsledku zvětšené dělohy jen prohlouben.

Když se během těhotenství objeví pálení žáhy, lékaři často doporučují užívat neabsorbovatelné antacidy, v poslední době však existuje důkaz, že léky této skupiny s častým užíváním mohou mít negativní vliv na průběh těhotenství a na novorozence..

Jak užívat Maalox během těhotenství?

Droga velmi rychle zbaví pálení žáhy a nepohodlí zmizí během několika minut po užití.

"Maalox" je k dispozici ve dvou lékových formách - suspenze a tablety. Pozastavení je efektivnější. Suspenze se vyrábí ve formě sáčků obsahujících 15 ml husté kapaliny. Před použitím musí být obsah sáčku důkladně promíchán prsty, aby se obsah homogenizoval. Obsah sáčků není nutné rozpustit ve vodě.

Suspenze se také prodává v jiné formě uvolňování - v 250 ml lahvích. Dávka pro jednu dávku je stejná 15 ml, tj. Jedna polévková lžíce.

Druhou lékovou formou jsou tablety. Prášky se snáze berou v práci nebo na jiném veřejném místě, jednoduše se polykají vodou. Tablety i suspenze se užívají 1-2 hodiny po jídle. Při užívání přípravku „Maalox“ je důležité dodržovat dvouhodinový interval s užíváním jiných léků, protože přípravek „Maalox“ může ovlivnit jejich absorpci v krvi a absorpci.

Pokyny pro léčivo uvádějí, že maximální denní dávka by neměla přesáhnout 6 balení suspenze nebo 12 tablet, ale během těhotenství by měla být dávka nižší. Pokud navíc pokyny stanoví maximální dobu podávání 2–3 měsíce, doporučuje se, abyste během předvídání dítěte nebrali déle než 3 dny..

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky při užívání přípravku Maalox jsou pozorovány poměrně zřídka. Může se objevit průjem nebo zácpa. Alergické reakce jsou velmi vzácné - svědění nebo kopřivka, ke kterému dochází při zvýšené citlivosti na jednotlivé složky léčiva. Při užívání ve velkých dávkách se někdy vyskytují metabolické poruchy, jako je hyperaluminémie, hypermagnesémie nebo hypofosfatémie.

Kontraindikace

Kontraindikace při užívání tohoto léku jsou:

 • zhoršená funkce ledvin nebo selhání ledvin;
 • přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva;
 • nesnášenlivost na sorbitol;
 • hypofosfatémie.

Analogy drogy

"Maalox" se týká skupiny neabsorbovatelných antacidů obsahujících algedrát (hydroxid hlinitý nebo hydroxid hlinitý) a hydroxid hořečnatý. Uvádíme jeho analogy:

Pokud užijete všechny tyto léky během těhotenství, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem.

Bezpečnější léky na pálení žáhy jsou léky z tzv. Alginátové skupiny, jako je Gaviscon. V současné době se předpokládá, že tyto prostředky nemají žádný nepříznivý účinek na plod..

Proto se „Maalox“ vztahuje na ty léky, které při užívání mají věnovat zvláštní pozornost při čekání na dítě. Nezačínejte si to brát sami, o dávkování se poraďte se svým lékařem.

Maalox během těhotenství: 3 pravidla pro přijetí

Pro každé ženské tělo je období těhotenství obrovským stresem. V tuto chvíli se mohou objevit nové nemoci a nemoci. Křečové žíly, problémy s ledvinami a pálení žáhy jsou nejčastějšími problémy, které se vyskytnou během tohoto období. Jde o to, že v této fázi těhotná děloha tlačí na orgány a krevní cévy, čímž narušuje správný průchod krve a dalších tekutin. A pokud s problémy s ledvinami a žilami nastoupí nastávající matky okamžitě k lékaři, pak může být pálení žáhy podle mnoha vyléčeno doma. Někteří používají Maalox ke snížení pálení v žaludcích. Je však možné tento lék použít během těhotenství, a pokud ano, jak - čtěte dále.

 1. Na co se přípravek Maalox používá?
 2. Je to možné Maalox během těhotenství
 3. Nebezpečí užívání Maaloxu v časném těhotenství
 4. Recenze těhotenství Maalox
 5. Jak používat maalox během těhotenství (video)

Na co se přípravek Maalox používá?

Téměř každý, kdo trpí žaludečními chorobami, je obeznámen s drogou, jako je Maalox. Proč je však používán těhotnými ženami? Pojďme na to.

Faktem je, že během těhotenství se mění hormonální pozadí ženy a její břišní tlak stoupá. Během tohoto období se také uvolňují svaly gastrointestinálního traktu, zvyšuje se kyselost žaludeční šťávy, která vstupuje do lumenu jícnu a dráždí její stěny. Z těchto důvodů dochází k pálení žáhy..

Těhotné ženy jsou často s pálením žáhy předepsány pít Maalox. Aby se však neublížilo, musíte vědět, jaká dávka se používá v nejkritičtějším období života každé ženy a v jaké formě je lepší zvolit tento lék.

Nejprve se podívejme na formu, ve které se vyrábí Maalox. A proč je tato nebo ta variace použitého léku?.

Jaký účinek má Maalox na žaludek:

 1. Maalox vyvolává antacidní účinek. Zjednodušeně řečeno, tento lék snižuje kyselost žaludku.
 2. Vlastnosti tohoto činidla také zahrnují adsorpční účinek. Díky hliníku obsaženému ve složení lék odstraňuje toxiny a plyny z těla.
 3. Podobné léky obalují žaludeční sliznici a chrání ji před nepříznivými účinky žaludeční šťávy.
 4. Dalším důležitým účinkem Maaloxu je jeho pozitivní účinek na játra. Tento lék podporuje lepší sekreci žluči..

Maalox se tedy používá k pálení žáhy. Pomáhá nejen vyrovnat se s nepohodlí, ale také zabránit poranění gastrointestinální sliznice.

Hlavními účinnými látkami při přípravě přípravku Maalox jsou hliník a hořčík. Jejich dávkování je malé, a proto při správném užívání nejsou schopny poškodit tělo.

Tento lék je považován za netoxický. Nicméně, i přes jeho mírný účinek na tělo, musí být přijata s mimořádnou opatrností, po konzultaci o možnosti takové léčby se svým lékařem.

Je to možné Maalox během těhotenství

Pokud máte příznaky pálení žáhy, bezpochyby je musíte bojovat. Zvýšená kyselost může nakonec poškodit jemné stěny gastrointestinálního traktu a vést k peptickému vředu. V životě většiny žen je však období, kdy užívání jakéhokoli, dokonce i nejbezpečnějšího léku, vyžaduje vysokou opatrnost. Těhotenství je považováno za takové stádium..

Mnoho lidí se ptá: „Je možné vzít Maalox během těhotenství?“ Naše odpověď: „Ano, ale pouze po konzultaci s lékařem“.

Musíte pochopit, že právě tak nemůžete tento lék vzít. Přestože se předpokládá, že pokud budete dodržovat metodu aplikace, Maalox nebude mít škodlivé účinky na tělo těhotné ženy a jejího plodu, její účinky nebyly úplně prozkoumány..

Indikace pro použití:

 1. Pálení žáhy během těhotenství může být někdy odstraněno drogou, jako je Maalox..
 2. Tento lék je také nezbytný pro žaludeční vředy nebo dvanáctníkové vředy. Pokud neléčíte toto onemocnění, které se může objevit v prvním a třetím trimestru, může dojít ke krvácení nebo těžké anémii..
 3. Použití léku je nepopiratelné pro gastritidu s vysokou kyselostí. Toto onemocnění zhoršuje příznaky toxikózy..
 4. Pankreatitida je také léčena přípravkem Maalox..
 5. S kýlou jícnového otevření bránice střevní smyčky a segmentem jícnu do hrudní dutiny. Toto onemocnění je charakterizováno silnou bolestí, arytmií a pálením žáhy. Maalox pomáhá vyrovnat se s tímto problémem..
 6. GERD je onemocnění, při kterém se obsah žaludku spontánně uvolňuje do jícnu. Pokud během těhotenství dojde k relapsu tohoto onemocnění, může Vám lékař předepsat Maalox.
 7. Tento lék lze také předepsat s léky, jejichž vedlejším účinkem je zvýšená kyselost..

V těchto případech je užívání Maaloxu zaručeno, a to i během těhotenství. Musíte však pochopit, že bez konzultace s lékařem může být taková léčba nebezpečná..

Pokud během těhotenství pociťujete pálení žáhy, nespěchejte a vyhledejte léky. Zkuste z vaší stravy odstranit potraviny, které mohou způsobit nepříjemné příznaky. Omezte smažené, mastné a kořeněné co nejvíce.

Před užitím drogy Maalox si přečtěte dokument, například návod k použití. Zeptejte se svého lékaře přesně, jaký druh léku byste si měli koupit.

Maalox může být ve formě tablet, žvýkacích tablet, gelu a suspenze. Z prezentovaných forem jsou žvýkací tablety považovány za nejpohodlnější a sirup a suspenze jsou nejsnadněji stravitelné..

Nebezpečí užívání Maaloxu v časném těhotenství

Přestože je Maalox relativně neškodný lék, jeho nadměrný příjem, zejména v časných stádiích těhotenství, nemůže způsobit malé poškození dítěte..

Lékaři doporučují užívat Maalox ne déle než tři dny v řadě. Jinak, kvůli velkému množství hořčíku, který mají hliník v krvi ženy, se u plodu mohou vyvinout patologie. Mezi tyto nedostatky patří dýchací potíže, zhoršení srdečních funkcí, snížení krevního tlaku a zhoršený vývoj mozku.

Maalox má řadu kontraindikací. Pokud takové nuance nezohledníte, poškodíte tak své tělo.

Kontraindikace při užívání přípravku Maalox:

 • Alergie na jakoukoli složku léku,
 • Renální selhání, zvláště závažné,
 • Hypofosfatémie,
 • Nesnášenlivost fruktózy nebo multitolu.

Rovněž stojí za pochopení, že tento lék má řadu vedlejších účinků, které je také třeba vzít v úvahu. Například byste měli odmítnout vzít tento lék na zácpu, protože Maalox má spojovací účinek.

Pokud chcete dát dítěti Maalox, uveďte, v jakém věku může být přijata. Výrobce píše, že od 12 let. Lékař vám však může tento lék předepsat v dřívějším věku, v tomto případě vám však řekne, jakou látku byste měli užívat.

Recenze těhotenství Maalox

Maalox během těhotenství by měl být užíván s maximální opatrností. Pokud vám to však lékař předepsal, neměli byste ho odmítnout léčit. Při správném dávkování a častém používání to nepoškodí vás ani vaše dítě. Chcete-li se sami rozhodnout, jak důležité je užívání této drogy pro vás, doporučujeme vám přečíst si recenze žen, které ji užívaly během těhotenství..

Recenze těhotenství Maalox:

 1. Pila jsem Maalox během těhotenství na radu svého lékaře. Na rozdíl od mnoha jiných drog jsem to okamžitě pocítil. Podle mého názoru jsou však tablety méně účinné než gel. (Maria, Dnepropetrovsk).
 2. Také jsem pil těhotnou Maalox. Pomohl mi vyrovnat se s pálením žáhy, ale po přezkoumání mé stravy jsem si uvědomil, že už to nepotřebuji. Jak se ukázalo, moje oblíbené smažené koláče způsobují pálení žáhy. (Alina, Moskva).
 3. Věřím, že Maalox je pohodlný a rychle působící lék. Je však třeba si uvědomit, že to můžete vzít maximálně tři dny v řadě, pouze v tomto případě to nebude mít negativní dopad na vaše dítě.

Jak vidíte, recenze o drogě jsou většinou pozitivní. Pokud vám tedy lékař předepsal tento lék, můžete jej bezpečně vzít.

Jak používat maalox během těhotenství (video)

Maalox je účinný a netoxický lék na pálení žáhy. Jejich nepřiměřený příjem však může pro budoucí matku a její dítě způsobit problémy. Proto se nemedikujte, poraďte se s lékařem a buďte zdraví!

Články O Neplodnosti