Hlavní Bolest

Před kterým týdnem těhotenství mohu využít služeb letecké dopravy: je škodlivé létat, do kterého týdne je bezpečný a co stojí za zapamatování

Letecká doprava představuje pro tělo vážné zatížení. Lékaři z celého světa proto doporučují ženě, která by se mohla zdržet létání.

Letecká doprava během těhotenství: nebezpečí pro zdraví a plod

Žena, která nosí dítě, si musí dávat pozor na své zdraví: starat se o sebe, snažit se uvolnit co nejvíce, emoční prostředí je důležité.

Bohužel ne všechny těhotné ženy jsou schopny tato doporučení dodržovat. Nastávající matka někdy vede aktivní život, je nucena tvrdě pracovat nebo letět.

Letecké požadavky po celém světě

Letecké společnosti mají seznam požadavků na těhotné ženy..

Například Aeroflot trvá na písemném souhlasu s letem, který tvoří gynekolog. Osvědčení je platné, pouze pokud bylo vydáno nejdříve sedm dní před datem odjezdu.

Letecký dopravce Transaero vyžaduje opustit lety se ženami déle než 36 týdnů. Před stanoveným termínem je let možný, pokud má zdravotní pracovník osvědčení o stavu budoucí matky a dítěte.

Kromě takového závěru, například společnost S7, požaduje také úplné prohlášení o blahu těhotné ženy..

UTair zakazuje ženě létat po dobu 32 týdnů. Kromě toho je vystavena duplikát, podle kterého těhotná žena odmítá nároky společnosti v případě komplikací po letu a během letu.

Berlin Airlines nedovolí ženě nastoupit na palubu letadla po dobu 36 nebo více týdnů. Francouzské společnosti však nevyžadují lékařský posudek, což je úřední dokument vyžadovaný většinou dopravců. Dopravce dává pouze cestovní doporučení.

Většina dopravců má místo, kde se uvádí, že letušky jsou připraveny poskytnout nezbytnou pomoc, jak na zemi, tak na obloze..

Je možné létat letadlem během těhotenství

Během těhotenství můžete létat na letadle, ale lékaři stále důrazně doporučují jejich opuštění. V případě potřeby by měl být let pečlivě připraven. Gynekologové jsou přesvědčeni, že nejbezpečnějším časem letů je druhý trimestr těhotenství.

Je možné letět brzy

Po dobu kratší než 4 týdny nemusí žena ani předpokládat, že se v jejím těle již vyvíjí nový život. V prvních týdnech těhotenství plod ještě není spojen s tělem matky, a proto pro dítě a matku nehrozí nebezpečí útěku. V prvních dnech zpoždění je létání v letadle bezpečné.

V prvním trimestru se položí orgány a vytvoří se kostra nenarozeného dítěte. Proto další břemeno na ženské tělo negativně ovlivňuje organizaci těchto procesů. Na začátku těhotenství ženy často trpí toxikózou, což velmi komplikuje cestu. Proto lékaři nedoporučují létat v časných stadiích těhotenství..

Je možné letět ve druhém trimestru

Druhý trimestr těhotenství je nejvýhodnější lhůtou pro leteckou dopravu. V této době je stav matky a nenarozeného dítěte (během normálního těhotenství) co nejstabilnější.

Je možné letět před porodem

Létání ve třetím trimestru těhotenství je velmi nebezpečné. Let vyvolá placentární narušení. Kromě toho je žaludek v posledních fázích již poměrně velký a žena zažívá maximální nepohodlí kvůli velikosti a pravidelnému častému nutkání na záchod. Během dlouhých období letu se často objevuje trombóza dolních končetin. Proto se nedoporučuje létat.

Proč v posledních měsících nemůžete letět letadlem

Letecká doprava v takovém čase je mimořádně nebezpečná pro matku i dítě.

Stojí za to si pamatovat nedostatek kyslíku, což je také důvod, proč se létání, když je v poloze, nedoporučuje. Hladina kyslíku je často vyvolávajícím faktorem pro zvýšený tonus dělohy, proto existuje vysoké riziko předčasného porodu. Ano, zaměstnanci leteckých společností jsou vyškoleni a budou moci převzít dodávku, ale na palubě není žádné zvláštní vybavení. Kromě toho je porod v takové výšce nesmírně nebezpečný a nepředvídatelný..

Jak let ovlivňuje dítě

Dítě bude negativně ovlivněno nedostatkem kyslíku, který zažije během letu. Letět na velké vzdálenosti během těhotenství proto nestojí za to. V případě, že těhotenství je vícečetné nebo s komplikacemi, se létání vůbec nedoporučuje. Let může mít za následek potrat, předčasný porod nebo špinění, což může také naznačovat závažné odchylky.

Jaké dokumenty bude letecká společnost požadovat k letu těhotné ženy

Aby letecká společnost mohla těhotné ženě létat, musí předložit tyto dokumenty:

 • lékařská poznámka;
 • výměna karty.

Osvědčení by mělo obsahovat závěr gynekologa, který potvrzuje nepřítomnost kontraindikací pro let. Doba použitelnosti leteckých společností se pohybuje od 24 hodin do 7 dnů před stanoveným časem odletu.

Těhotná žena musí mít s sebou směnku. Toto je nejvýznamnější dokument budoucí ženy v práci. Obsahuje všechny informace o průběhu těhotenství. V případě předčasného porodu nebo jakékoli jiné nepředvídané situace je tato karta předána lékaři a seznámí se s rysy těhotenství co nejdříve.

Co si vzít s sebou na let

Co může být užitečné pro ženu během letu:

 • lékařská poznámka;
 • výměnná karta;
 • telefonní čísla (manžel, rodiče);
 • značka označující krevní typ;
 • individuální box s jídlem;
 • měkký polštář.

Jaký čas je přijatelný pro těhotnou ženu?

Délka letu se může lišit až čtyři hodiny, pokud se uskuteční v nejbezpečnější době (druhý trimestr). V prvních týdnech těhotenství a před porodem je lepší odložit let. Pokud není možné jej převést, zatímco neexistují žádné zákazy od lékaře, je možný let. Jeho trvání je žádoucí snížit na minimum.

Jak naplánovat dlouhý let v prvních měsících

Pokud není možné odložit let, doporučuje se dodržovat následující pravidla:

 • konzultovat s gynekologem;
 • pohybovat se po kabině;
 • vyloučit těsné oblečení;
 • pít hodně tekutin (klidná voda).

Je třeba si uvědomit, že stres spojený s letem může způsobit potrat.

Jaký týden těhotenství může létat

Při správném průběhu těhotenství a bez komplikací nemají těhotné ženy překážky v letecké dopravě. Létání v prvním trimestru se nedoporučuje. Výhodným obdobím pro lety je období od 14 do 28 týdnů, kdy je plod a stav matky nejstabilnější.

Ve třetím trimestru lékaři doporučují vzdát se letu. Každá letecká společnost má svá vlastní pravidla letu pro ženy v dané pozici. Mnozí doporučují zdržet se létání, počínaje 30, jiní - od 28 týdnů. Každá žena by měla mít osvědčení zdravotnického zařízení s přibližným datem narození.

V Rusku

V Rusku jsou těhotné ženy zakázány po dobu 36 týdnů nebo déle. V případě vícenásobného těhotenství - po 34 týdnech.

V Evropě

V Evropě neexistuje zákaz létání ženy v pozici. Pokud let proběhne po 34 týdnech, jsou společnosti oprávněny vyžádat si formulář MEDIF vyplněný lékařem.

V Americe

US Airlines nedovolí těhotné ženě nastoupit na palubu déle než 39 týdnů. Ve výjimečných případech budou moci létat, pokud předloží lékařský průkaz a povolení k letu od lékařské služby samotné letecké společnosti.

V zemích Asie

Těhotné ženy by měly lépe odkládat cestování do Asie. Za prvé, je to velmi daleko. Podle dokumentární základny jsou lety pro těhotné ženy povoleny až do 32-34 týdnů.

Letecká doprava na zajímavém místě: odmítnout nebo letět?

Odmítnutí létat nebo ne, je náročný bod, a sami se o tom nemůžete sami rozhodnout. Gynekolog musí provést analýzu stavu budoucí matky a učinit rozhodnutí. Pokud můžete let odložit, měli byste vždy zvolit tuto možnost..

Pokud potřebujete létat a lékař vydal souhlasový dokument, měli byste se během letu ujistit, že je vše co nejpohodlnější.

Například byste měli dát přednost letu v business třídě, kde jsou sedadla mnohem pohodlnější, je zde možnost protáhnout si nohy.

Je lepší vzít první místa, bude mnohem snazší tam dýchat. Není třeba sedět u okna, měli byste si nechat příležitost často vstávat a vystupovat do uličky.

Odborníci doporučují ženám v zajímavé pozici, aby se zdržely letecké dopravy v prvním a třetím trimestru těhotenství. Pokud let nelze zrušit nebo odložit, měla by žena podstoupit komplexní prohlídku a poradit se se svým lékařem, který pozoruje těhotenství. Učiní závěr o zdravotním stavu budoucí matky a dítěte a buď s letem souhlasí, nebo doporučuje jeho vzdání. Letecké společnosti mají zvláštní požadavky na těhotné ženy, pokud není dodrženo, nesmí žena létat.

Během těhotenství létáme na dovolené. Pravidla, doporučení, tipy

„Vestnik ATOR“ s pomocí gynekologů a pojišťoven sestavil řadu nejdůležitějších tipů a doporučení, které těhotné ženy budou potřebovat při plánování, přípravě, letu a pobytu na letní letní dovolené - od výběru pojištění až po pravidla bezpečného opalování a výživy.

Podrobnosti a nuance organizace letní dovolené během těhotenství byly hlášeny Vestnik ATOR:

Natalia Badiková, porodník-gynekolog s 13letou zkušeností, urogynekolog, kandidát na lékařské vědy

Julia Alcheeva, výkonná ředitelka ERV Insurance Company, největšího hráče na pojistném trhu monotourismu v Rusku.

Z naší recenze se dozvíte:

 • V jakém období těhotenství můžu létat na dovolené a ve kterém je lepší zůstat doma
 • Jaký týden těhotenství můžete letět na dovolené v zahraničí
 • Jaké pojištění si vybrat pro těhotné
 • Co musíte udělat před opuštěním těhotné ženy a jaké dokumenty je třeba vzít
 • Jaké příznaky je lepší odložit těhotnou ženu?
 • Letadlo, auto, vlak - což je bezpečnější pro těhotné ženy?
 • Je možné, aby těhotné ženy procházely skenerem během inspekce na letišti
 • Letecká doprava během těhotenství: jak se chovat a co s sebou vzít
 • Která země si vybrat pro dovolenou na pláži během těhotenství
 • Jak se opalovat během těhotenství
 • Kde je bezpečné plavat těhotné - moře nebo bazén
 • Jak jíst těhotné na dovolené
 • Co dělat, když se dozvíte o těhotenství během vaší dovolené

I. PLÁNOVÁNÍ VACIONŮ V PREGNANCII

KDYŽ PREGNANT MŮŽE LETÍ NA DOVOLENÁ A KDYŽ JE LEPŠÍ POBYT V DOMU

V každém případě by rozhodnutí o cestě v průběhu těhotenství mělo být učiněno až po absolvování nezbytných vyšetření a analýz - za účelem ověření normálního průběhu těhotenství vyloučte patologické stavy.

Aby se vyloučilo riziko včasné rezervace, měly by těhotné ženy při zakoupení prohlídky vždy uzavřít rozšířené pojištění - se zapnutou možností pojištění zrušení cesty. Pokud jste se dozvěděli o těhotenství později, než si koupíte prohlídku - toto pojištění by mělo být zakoupeno samostatně, jakož i speciální zdravotní pojištění (ale o tom více později).

Podle lékařů a pojistitelů, pokud neexistují lékařské kontraindikace, je nejlepší jít na plážovou dovolenou s leteckou dopravou v druhém trimestru těhotenství, s určitými omezeními - v první a první polovině třetího trimestru (až 31 týdnů)

"Gestační věk je podle lékařské praxe od 14 týdnů do 23 týdnů nejklidnějším a relativně nejbezpečnějším obdobím pro lety a cesty," říká Natalya Badíková, porodnice-gynekologka.

Těhotenství od 14 týdnů do 23 týdnů, podle lékařské praxe, nejklidnější a relativně bezpečné období pro lety a cesty

Podle lékařů nejde pouze o to, že těhotné ženy mají často toxikózu až 12 týdnů, což se projevuje únavou, nevolností, špatným zdravotním stavem, změnami chuťových preferencí atd., Které samozřejmě nepřispívají k klidnému odpočinku. Faktem je, že až do 14. týdne včetně v ženském těle je intenzivní základní „pokládání“ všech dětských systémů a orgánů - a je důležité, aby nezasahovala. Navíc v Rusku se nejdůležitější screening během těhotenství provádí až na konci prvního trimestru - od 11 do 14 týdnů. Tento screening zahrnuje specializovanou ultrazvukovou diagnostiku, výpočet individuálního rizika porodu dítěte s chromozomální patologií a řadu dalších komplexních studií. Je nesmírně nežádoucí nechat si ujít, takže výlet daleko od místa lékařského pozorování od 11 do 14 týdnů těhotenství je lepší zcela vyloučit.

Stejné pravidlo platí po dobu 18–21 týdnů - v této době se těhotné ženy podrobují druhému screeningu (perinatální diagnóza abnormalit vývoje plodu, velmi důležitá studie), proto je nutné být na dosah kliniky, kde se provádí, a naplánovat datum zahájení a ukončení prohlídky správně projít touto zkouškou.

PŘED KAŽDÝM TÝDENEM PREGNANCY MŮŽETE LETAT NA VACAČNÍCH ZAHRANIČÍCH PREGNANCY

Uvědomte si, že třetí trimestr těhotenství se obecně nedoporučuje pro cestování s leteckou dopravou a změnou klimatu. Lékaři považují za mimořádně nežádoucí jít na dovolenou od 28. týdne těhotenství do porodu, pokud:

 • existuje zatížená porodnická a gynekologická anamnéza (potrat dříve, potraty, zmeškaná těhotenství, vážná gynekologická onemocnění atd.)
 • existují závažná somatická doprovodná onemocnění, včetně autoimunitních onemocnění
 • je to vícenásobné těhotenství (dvojčata nebo trojčata).

Pokud však těhotenství postupuje normálně, bez komplikací, může turista jít na plážovou dovolenou do zahraničí, ale skončí nejpozději do 31 týdnů těhotenství..

Proč přesně toto období? Jde nejen o zvýšené riziko v této fázi, ale také o to, že všechny existující speciální pojistné produkty v Rusku s možnostmi pro těhotné ženy poskytují pojištění těhotných žen na pojištění maximálně do 31 týdnů. Z tohoto důvodu není veškerá cestovní cesta těhotných žen od 32 týdnů pojištěna žádnou pojišťovnou. Jednoduše neexistují takové politiky - což znamená, že komplikace nebo předčasné porody v zahraničí ohrožují obrovské částky účtované za léčbu.

Po 32 týdnech lékaři i pojišťovny dávají všem dobrou radu: necestujte do zahraničí, pokud se nejedná o záležitost složitých životních situací. Tuto radu je třeba brát velmi vážně. Statistiky největší cestovní pojišťovny, ERV, jsou zklamáním: 9 z 10 žen, které hledají lékařskou pomoc v zahraničí kvůli těhotenským komplikacím, ztratilo své dítě.

Nakonec si vzpomínáme na další faktor. U gestačního věku 30–34 týdnů se provádí ultrazvukové vyšetření v místě pozorování těhotné ženy. To znamená, že v tomto období je také lepší být v dosahu zdravotnického zařízení, kde se provádí sledování těhotenství.

KTERÉ POJIŠTĚNÍ ZVYŠUJTE PREGNANT

„První věc, které by turisté měli pochopit: pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebují zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy. Žádná ze základních pojistných smluv na trhu, která přichází „ve výchozím nastavení“ v pravidelném zájezdovém balíčku, nepokrývá žádné riziko komplikací těhotenství po dobu 12–31 týdnů. V takovém případě musí turista požádat cestovní agenturu nebo si zajistit zvláštní pojištění v rámci zvláštního programu, “uvedl výkonný ředitel pojišťovny ERV.

Pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebujete zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy - nejedná se o pojištění, které je již součástí zájezdového balíčku

Převážná většina ruských pojišťoven nezařazuje do základních programů a rizika těhotenských komplikací po dobu až 12 týdnů. Jedinou výjimkou na trhu je pojištění ERV, které i v „základní“ verzi rozpoznává komplikace těhotenství až 12 týdnů jako pojistnou událost, protože je možné, že pojištěná nemohla vědět o jejím těhotenství v raných stádiích.

Pojistné produkty pro těhotné ženy, počínaje 12-13 týdny, jsou v sortimentu všech hlavních hráčů na pojistném trhu, turista si může vybrat takové pojištění podle sady možností, výše pojistného krytí nebo ceny.

Pokud jde o pojištění, která kryjí rizika do 31 týdnů těhotenství (toto je maximální doba), je jich relativně málo. Nejkompletnější pojištění je opět u ERV (sazba Optima): kromě doby do 31 týdnů včetně zahrnuje krytí zdravotní výdaje nejen pro ženy, ale také 10 000 eur za péči o dítě ve zdravotnickém zařízení v případě předčasného porodu (ostatní společnosti kryjí) pouze výdaje na zdravotní péči matky). Tato částka je dostatečná pro dlouhodobé kojení dítěte pomocí speciálního vybavení v Evropě nebo Turecku.

Pojištění musí samozřejmě zahrnovat možnost „zrušení cesty“ (v každodenním životě se také nazývá „cestovní pojištění“). Stav těhotné ženy se mění a může se stát, že těsně před cestou bude mít kontraindikace k letu. Je důležité si uvědomit, že pokud turista letí se svým manželem, dětmi, dalšími příbuznými, obdrží celou částku celé prohlídky, pouze pokud je pro všechny vydáno „cestovní pojištění“ (nejen pro těhotnou ženu)..

CO POTŘEBUJETE PŘED PREGNANTOVOU ŽENOU DOVOLENÁ A KTERÉ DOKUMENTY UŽÍVAT

Před cestou (3-7 dní) je nutné navštívit terapeuta a ošetřujícího gynekologa, poradit se a případně podstoupit předepsané testy a postupy.

Musíte požádat lékaře o vydání osvědčení letecké společnosti o délce těhotenství a nepřítomnosti lékařských kontraindikací (bez něj, pokud existují vnější příznaky těhotenství, někteří dopravci nemusí na palubě letadla povolit).

„Kromě pojištění, cestovních dokladů a pasů byste si měli vzít i výměnnou kartu - zejména pokud jedete do Ruska. Pro pohodlí a klid v duši může také rekreant vzít výpis od ošetřujícího lékaře s jeho anamnézou, jmenováním, výsledky nejnovějšího ultrazvuku, screeningem atd., A přeložit je, pokud ne do jazyka hostitelské země, pak alespoň do angličtiny, “radí lékař gynekologka Natalya Badiková.

Bylo by také dobré, kdyby ošetřující lékař mohl být během prázdnin v kontaktu s turistem. Moderní telemedicínské služby to umožňují. Například před cestou si můžete u svého lékaře zkontrolovat, zda konzultuje na dálku ve speciální aplikaci, nebo si koupit předplatné několika telemedicínských konzultací důvěryhodného operátora telemedicíny. Mimochodem, gynekologové také konzultují vzdáleně.

CO PREGNANTNÍ PŘÍZNAKY JE LEPŠÍ POSILOVAT TRIP

"Kreslení bolesti v dolním břiše v prvním trimestru těhotenství, tažení, křeče bolesti nebo napětí (falešné a skutečné kontrakce) - ve druhém a třetím trimestru těhotenství před cestou - poplašný zvonek." To jsou bezpodmínečné důvody pro okamžitou lékařskou pomoc. Hnědá skvrna nebo zejména šarlatová skvrna v kterékoli fázi těhotenství, vodnatá ve druhém a třetím trimestru je také příležitostí k okamžitému návštěvě u lékaře a necestování na letiště, “říká Natalya Badiková.

Mezi další „špatné“ příznaky, které ukazují na nutnost rychlé konzultace turisty s lékařem, patří prudká bolest hlavy, doprovázená tinnitem. To mohou být první známky gestózy nebo preeklampsie. Důvody odložení cesty těhotné ženy - zvracení, průjem, stejně jako exacerbace průvodních nemocí.

Aby těhotná žena mohla bezpečně zrušit cestu ze zdravotních důvodů a neztratit peníze, musíte při nákupu zájezdu nebo samostatně (nejpozději 5 dnů před odjezdem) sjednat cestovní pojištění pro všechny účastníky zájezdu, o kterých jsme již mluvili. Náklady zpravidla činí 5% z celkové prohlídky.

II. LETOVÉ LETY

PLÁN, AUTOMOBIL, VLAK - CO JE BEZPEČNÉ PRO PREGNANTNÍ ŽENY?

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není letoun pro těhotné ženy vůbec „nejrizikovějším“ způsobem dopravy.

"Mnoho lidí si myslí, že nejbezpečnější věcí pro těhotné ženy, které cestují ve vlastním autě, je to, že se můžete zastavit kamkoli budete chtít." Ale není tomu tak. Takže, jak se třese v autě, netřese se nikde, dokonce ani ve vlaku. Nárazy, prudké brzdění, mimořádně nebezpečná situace na silnici - to vše velmi negativně ovlivňuje stav těhotenství. Plus, dlouhodobý nedostatek pohybu, nemoci z pohybu, zápach benzínu - to může vyvolat kaskádu patologických reakcí, “říká Dr. Badiková.

Pokud jde o vlak, pak, pokud je to pohodlný expresní vlak, a zejména pokud cesta není dlouhá (3-4 hodiny, Sapsan), pak to lze zvážit. Můžete také zvážit nový dvoupatrový výraz „Moskva-Soči“. V jiných případech, zejména pokud je vlak starý, s koupelnami odpovídajícími věku, lékaři doporučují myslet na letadlo místo na vlak.

MŮŽE ZPŮSOBIT ZPŮSOB ZPŮSOBOVAT SKENOVÁNÍ SKENERU PŘI PROVOZU NA LETIŠTĚ

Nebezpečné jsou pouze rentgenové přístroje - měli byste tedy zjistit, jaký typ skeneru na letišti. Pokud je na zařízení odpovídající ikona, musíte zaměstnankyni letiště ukázat těhotenský list a projít jinými screeningovými postupy.

Moderní zařízení na letištích však nejsou pro těhotné ženy nebezpečná. „Moderní letištní skenery používají nízkofrekvenční elektromagnetické pole. Nejedná se o ionizující záření, nepoškodí tělo těhotné ženy a dítě z ní ani ultrazvuk, “říká Natalya Badiková.

LETOVÁ POČASNOST: JAK SE DĚLAT A CO SE ZÍSKAT

Letecká doprava má také své vlastní faktory, které mohou negativně ovlivnit zdraví těhotných žen. Existují rizika, ale pokud se těhotná žena cítí dobře a lékaři nemají námitky proti dovolené, můžete létat.

Za prvé, jedná se o rozdíly v krevním tlaku během vzletu a přistání. Obvykle se s tím potýkají tím, že vytvářejí klidový stav (za letu musíte vzít speciální polštář s nastavitelným zesílením, jednorázové ušní zátky, obličejovou masku) a hojný nápoj (čistá voda bez plynu). Po překročení hranice můžete na letišti bezpečně koupit vodu. Je také hezké vzít si s sebou tyčku horké čokolády (v případě poklesu tlaku a jen na svačinu).

Za druhé, jedná se o fyzickou nečinnost a dlouhodobý pobyt v sedu, takže těhotné ženy by si měly zvolit, pokud je to možné, během tohoto období svého života, destinace pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Kdykoli je to možné, těhotné ženy by si měly během tohoto období svého života zvolit místo pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Proč? "Dlouhý pobyt v sedě vede ke stagnaci v pánvi." To může narušit průtok krve v pánevních orgánech, včetně dělohy, a způsobit změnu funkce střev. Oteklé střevní smyčky mohou vyvíjet tlak na dělohu, mohou způsobit hypertenzi, což v některých případech může způsobit potrat, “vysvětluje Natalya Badiková. Jak se vypořádat s tímto rizikem? Je to jednoduché: během letu se musíte snažit chodit po kabině častěji, vstávat, měnit polohu těla, dělat lehkou gymnastiku pro nohy a paže.

Při letu (v příručním zavazadle) by těhotná žena neměla zapomenout vzít hygienické prostředky (mokré ubrousky, jednorázové vycpávky atd.), Micelární vodu (nejvýše 100 ml na letadlo) - zvlhčit pokožku za letu, sadu přípravků (jsou-li přípravky vzácné a jsou na předpis, je lepší je na ně vzít předpis, někdy s notářským překladem - aby se zabránilo problémům na hranicích).

Také těhotné ženy by se měly během letu starat o kompresní úplety. Mělo by to být punčochy nebo výšce kolen (třída komprese by měla být stanovena ošetřujícím lékařem). Ve druhém a třetím trimestru by měla být k letu nošena předporodní bandáž. Po dobu letu by měla žena nosit bavlněné spodní prádlo a podprsenku se širokými řemínky.

Za letu je pro těhotné ženy lepší mít pohodlné boty - v lehkých dýchacích mokasínech nebo pantoflích.

III. BEACH REST V PREGNANCY

KTERÁ ZEMĚ VYBRAJE PRO PLÁŽOVOU VACACI POČAS PREGNANCY

Seznam těchto zemí je určen kombinací tří hlavních faktorů. Za prvé, jak jsme již řekli, měly by to být destinace s krátkým letem (maximálně 5 hodin).

Za druhé, mělo by to být Rusko nebo zahraniční neexotické země s relativně mírným podnebím a stravou přizpůsobenou naší kuchyni. Je třeba se vyhnout zemím s příliš horkým podnebím a exotickou kuchyní..

„Voda a potraviny, které nejsou pro naši stravu charakteristické, například v zemích jižní a střední Ameriky, jihovýchodní Asie, mohou vyvolat toxikózu těhotných žen v prvním trimestru, i když ji nemáte. Vyvolává se také žárem. Skutečností je, že podnětem pro rozvoj toxikózy u těhotných žen může být hypoglykémie (nedostatek glukózy). A vyskytuje se v horkém podnebí kvůli zvýšenému odpařování vlhkosti z kůže, silnému pití a v důsledku toho nedostatku chuti k jídlu a dlouhým intervalům příjmu potravy, “říká Dr. Badiková.

Lékaři doporučují těhotným ženám, aby si vybraly ty země na dovolenou na pláži, kde průměrná denní (pozor - ne denní, ale průměrná) teplota v místě a během odpočinku nepřesahuje 30,5 ° C.

Těhotné ženy by si měly vybrat pro dovolenou na pláži ty země, kde průměrná denní (ne denní, ale průměrná) teplota během prázdnin nepřesáhne 30,5 ° C

Rozhodně nestojí za to vybírat těhotné ženy na dovolenou v zemi, kde existuje riziko nákazy giardiázou a obecně infekčních chorob (japonská encefalitida, horečka dengue, Zika atd.). Mělo by být výslovně vyloučeno z návštěv v zemích, ve kterých se doporučuje očkovat předem (seznam je uveden na internetových stránkách Rospotrebnadzor). Lékaři důrazně doporučují, aby těhotné ženy nebyly očkovány proti žádné nemoci - to může mít pro dítě fatální následky, protože jakákoli vakcína prochází placentární bariérou.

Zatřetí, u těhotných žen by se kromě klimatu a jídla mělo při výběru místa pro odpočinek vzít v úvahu ještě jeden faktor: dostupnost a úroveň léků v zemi a v hotelu. Přednost v těhotenství by měla být dána zemím s pokročilým léčivem (alespoň v letoviscích) a při výběru hotelu byste se měli zeptat cestovní kanceláře, zda je v hotelu lékař (zpravidla navštěvuje hotely na vysoké úrovni).

Výběr těhotné ženy v prvním a druhém trimestru tedy spadá do následujícího seznamu destinací: jsou to Rusko, slušné hotely v Turecku, Španělsku, Itálii, Řecku, Kypru, Chorvatsku, Bulharsku, Černé Hoře, Slovinsku a České republice. Můžete také jít do zemí Perského zálivu (nejlépe do rozvinutých emirátů Spojených arabských emirátů - Dubaj a Abú Dhabí nebo do Kataru) a pečlivě si vybrat hotel, upřednostňovat vysokou úroveň.

Je lepší vyloučit ze svého seznamu země rovníkové Afriky, jihovýchodní Asie a obou Amerik z jejich seznamu - z důvodu dlouhého letu, horkého podnebí, neobvyklého jídla, rizika infekčních chorob a v některých případech také kvůli potřebě očkování..

Jak se opalovat během těhotenství

Všechno je v pořádku a těhotná turistka je v letovisku. Léto a pláž znamenají slunce, a zde mají lékaři také své vlastní tipy. Slunce samozřejmě přináší těhotné ženě pozitivní (uvolňuje se více endorfinů), doplňuje nedostatek vitamínu D, který je typický pro obyvatele severních zemí.

Zaprvé by se těhotným ženám nemělo před sluncem vyhýbat a dokonce i plavat v moři (kvůli odrazu slunečního světla od vodní hladiny) od 12,00 do 16,00..

Za druhé a po zbytek času musíte pečlivě zvážit ochranu před slunečním zářením. „Během těhotenství má žena často hyperpigmentaci. Vzhledem k vystavení slunci během dovolené je velmi pravděpodobné, že věkové skvrny, pihy, které se objevují během těhotenství na otevřených částech těla, nezmizí. Proto je nezbytné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - lépe. Je žádoucí, aby vitamín E byl součástí takového produktu. A ihned po vystavení slunečnímu záření je třeba po opálení aplikovat speciální produkt, který navíc pokožku navíc zvlhčí, “říká Natalya Badikova.

Je nutné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - nejlépe více. Je žádoucí, aby složení bylo vitamin E

Lékaři považují takovou řadu ochranných prostředků, jako jsou Sanosan, Lierak, Uriage, z rozpočtu, například Garnier, za osvědčené prostředky. Ale vše je individuální a při výběru značky a, co je nejdůležitější, složení produktu, je lepší postupovat podle rady ošetřujícího gynekologa.

Gynekologové důrazně doporučují, aby turisté uzavřeli plavky na pláži a eliminovali tak přímé sluneční světlo na břiše. "Bude velmi dobré vzít si čepici s velkým štítem nebo čepici s lemem - vyloučit účinky slunce na obličej, protože rizika stárnutí u těhotných žen jsou velmi vysoká," radí dr. ​​Natalya Badiková.

KDE BEZPEČNÉ PLAVÁNÍ PREGNANTU - MOŘE NEBO BAZÉN

Těhotné ženy mohou bezpečně plavat v moři, pokud je teplé, pohodlné pro ženskou teplotu. Délka pobytu v něm je až do prvního okamžiku, kdy se těhotná žena cítí „chilliness“. Další tip - těhotné ženy nechtějí být dlouho v mokrých plavkách. Při prvních nepříjemných pocitech je lepší vyměnit oblečení, a proto si vezměte s sebou více než jednu sadu.

Ve stejné době, odborníci říkají, moře pro těhotné ženy je rozhodně lepší než bazén.

"Příliš chlorovaná voda v některých bazénech může vést ke změnám mikroflóry vagíny a nakonec k bakteriální vaginóze nebo zánětu této zóny," říká Natalya Badiková. Po bazénu je také lepší, aby těhotná žena prováděla vnější (pouze vnější!) Ošetření intimních míst miramistinem nebo podobnými prostředky.

JAK PODÁVAT PREGNANT NA VACACI

Strava v hotelu je lepší nechat beze změny, blízko k sadě produktů, které žena jí doma, říkají lékaři. Proveditelné rady, zejména u systému all-inclusive - hotelový bufet vám umožní vybrat si téměř jakýkoli druh jídla.

Existují však určitá omezení: například by měly být vyloučeny jakékoli nápoje sycené oxidem uhličitým, místo zeleného čaje je lepší pít černou. A jakékoli exotické produkty pro nás, včetně jižního ovoce a zeleniny, by měly být přidávány do stravy postupně, v malých porcích, počínaje 3-4 dny dovolené.

„Více než dvě neobvyklé ovoce denně (například manga) nestojí za to jíst. Pokud mluvíme o čerstvě vymačkané šťávě, pak je to náhrada za ovoce (nebo ovoce - nebo džusy z nich). Takové šťávy by se měly pít přísně po jídle, nikoli na lačný žaludek, aby se zabránilo zvýšené sekreci kyseliny chlorovodíkové a pálení žáhy, “vysvětluje Badikova lékař..

CO DĚLAT, POČÍTAJTE SE O PREGNANCII BĚHEM VAKACE

Turista se dozvěděla o jejím těhotenství, zatímco už byla na dovolené, a ona odletí zpět. To se stává. Pokud neexistují žádné rušivé momenty (špinění, bolest atd.) - neměli byste kontaktovat místního lékaře. Co je třeba udělat již v tomto období?

Lékaři v tomto případě doporučují okamžitě změnit stravu na frakční, vyloučit alkohol, kávu, kouření (pokud je takový zvyk), zahrnout do stravy více masa, ryb, kuře. V tomto případě je nutné omezit spotřebu jasně oranžové a červené zeleniny a ovoce - aby se nevytvořil alergický syndrom.

Pokud jde o transfer na letiště a samotný let, musí těhotná žena v raných fázích vyloučit vzpírání.

POZORNOST:

Ještě zajímavější materiály od ATOR jsou v našem kanálu na Yandex.Zen.

Na portálu "Academy ATOR" najdete bezplatné online kurzy, webináře a elektronické katalogy cestovních kanceláří..

Aktuální SPECIÁLNÍ NABÍDKY touroperátorů na zájezdech do zahraničí a v Rusku najdete v sekci STR portálu ATOR.

Je možné, aby těhotné ženy létaly v letadle a čeho se bát?

Předčasný porod, žilní onemocnění, negativní účinky záření, riziko nedostatku kyslíku u dítěte nejsou mýty, ale skutečné nebezpečí pro nastávající matku, která cestuje letecky. O tom, zda tomu lze zabránit, a pokud ano, jak, pročtěte si článek „Mohou těhotné ženy létat v letadle“.

Vlastnosti letu v různých fázích těhotenství

Všichni jsme individuální. Někteří mohou procházet celým těhotenstvím a zároveň se cítit skvěle, zatímco jiní mohou zvednout něco obtížného a poskytnout si odpočinek před koncem svého funkčního období. S lety také. Mezitím, pokud ze zdravotních důvodů lékař nezakazuje leteckou dopravu, musíte se zaměřit na obecná pravidla.

V počátečních fázích, až 14 týdnů, je lepší odmítnout nástup na palubu. Důvodem odmítnutí jsou hormonální změny. Tělo budoucí matky se připravuje na nejdůležitější okamžik v životě a jakékoli vnější vměšování, zejména pokles tlaku během vzletu a pádu, může skončit špatně.

V prvním trimestru může letecká doprava přinejlepším vést ke zhoršení pohody, zvýšené únavě, nevolnosti, zvracení, bolesti hlavy a v nejhorším spontánním potratu. Doba letu je velmi důležitá - čím delší je, tím vyšší je riziko..

Mezitím by to měly vědět dívky, které nevyhnutelně musí přenést letecký let. K dnešnímu dni neexistují žádné vědecké studie, které by jednoznačně prokázaly jakoukoli souvislost mezi létáním v letadle a následným průběhem těhotenství. Jinými slovy, pokud se u plodu něco děje, stane se špatné, i když jen sedíte na gauči. A pokud je vše v pořádku, pak opakované hodinové lety s dítětem nebudou bránit.

Nejvýhodnější doba pro lety je od 14 do 28 týdnů. Ve druhém trimestru, kterým je, všechny hormonální změny v ženském těle obvykle již prošly a vytvořily se všechny orgány plodu. Jinými slovy, prakticky nic neohrožuje nastávající matku a její dítě.

Vezměte prosím na vědomí, že let v 6 měsících těhotenství není hrozný, pokud těhotenství není zatíženo komplikacemi. Hlavní věc je dodržovat některá bezpečnostní opatření před ním, to znamená, připravit se. Po 7 měsících těhotenství se všechno změní. Před letem je důležité navštívit lékaře a získat od něj písemné potvrzení o povolení k cestování, tj. Osvědčení. Možná to budete potřebovat při nástupu do letadla.

Mimochodem, někteří dopravci neberou na palubu cestující, jejichž doba překročila 28 týdnů. A existují důvody, z nichž první je riziko, že se z falešných bojů vyvinou skutečné. Totéž platí pro lety ve 3. trimestru. Je lepší je odmítnout.

Co by mohlo být pro dítě nebezpečné

Nedostatek kyslíku je jedním z hlavních nebezpečí letecké dopravy a nezáleží na tom, jak dlouho to trvá. V kabině ve vysoké nadmořské výšce je koncentrace kyslíku snížena. Nebojte se hypoxie, pokud neexistují žádné kontraindikace k letu. V každém případě to zajišťuje R. Huch, profesor ze Švýcarska. Tento problém se podrobně zabýval, studoval složení plynu v krvi ženy a reakce dítěte, i když bral v úvahu pouze zdravé ženy.

Existuje názor, že let je spojen s negativními účinky záření. Na začátku 90. let to oznámila americká federální letecká správa, když potvrdili, že piloti byli ozářeni po dobu 12 měsíců stejným způsobem jako zaměstnanci rizikových podniků. Mezitím by měli být opatrní pouze ti, kteří létají příliš často..

Jediné cestování letadlem, dokonce i transatlantické, dává 2,5krát méně záření než rentgen hrudníku. Při komplikovaném nebo vícenásobném těhotenství může mít stravování za následek potrat, předčasný porod, krvavé propuštění z pohlavního ústrojí.

Co může být pro těhotné nebezpečné

Ženy v zajímavé poloze jsou zvláště citlivé na pokles tlaku během vzletu a přistání. Předpokládá se, že takové změny negativně ovlivňují jejich stav, vyvolávají potraty nebo předčasná porody, i když v současné době to není vědecky podloženo. Současně lékaři doporučují, aby pacienti odmítli létat v 1. a 3. trimestru, aby nevyprovokovali to nejhorší. Nakonec na palubě nebude tým lékařů a dětská resuscitace.

Další možné negativní účinky:

 • Projevy toxikózy. Kolik týdnů? Do konce prvního trimestru. Vyvolávají to všechny stejné změny atmosférického tlaku, které současně způsobují bolesti hlavy, slabost, celkovou nevolnost.
 • Krevní stáza, křečové žíly, trombóza. Ten je způsoben výskytem krevní sraženiny - krevní sraženiny v žilách dolních končetin. To je nejhorší nebezpečí, které spočívá v čekání na těhotnou ženu. Proč? Protože je dlouhodobě v imobilizovaném stavu. Jaké jsou šance na rozvoj trombózy? U těhotných žen se riziko zvyšuje pětkrát, a to není spekulace, ale výsledky studií. Jak to může skončit? Žilní tromboembolie. Diferenční tlak také zhoršuje projevy křečových žil, zejména pokud žena bere hormony.
 • Otok. Časté lety na dlouhých trasách zvyšují pravděpodobnost jejich rozvoje.
 • Zdravotní problémy. Ve většině případů jsou vyvolány stresem. Ženy se bojí létat, zejména když to dělají poprvé, což následně vyvolává riziko komplikací.

Ale nezoufejte. Můžete minimalizovat pravděpodobnost všech těchto důsledků. Hlavní věc je připravit se na let, ale více na tom níže.

Pravidla letecké společnosti

Stojí za zmínku, že každý dopravce má při nástupu do letadla požadavky na budoucí ženy v práci. Není však třeba naštvat, z velké části poskytují písemné povolení k letu, což je v podstatě certifikát. Mohou si ji vyžádat, stejně jako směnárnu, která ukazuje blaho ženy, již po dobu 30 týdnů.

Po cestě může být budoucí žena v práci nabídnuta k podepsání záruky, podle které bude sama odpovědná za negativní důsledky letu.

Níže jsou uvedena pravidla některých dopravců přítomných na ruském trhu:

 • „Aeroflot“ - vyžaduje lékařské osvědčení již 36 týdnů těhotenství. Její promlčecí lhůta je týden nebo 7 dní před leteckou dopravou. Společnost má dobré recenze..
 • „Lufthansa“ - „jízda“ po dobu až 6 měsíců. Později požádají ženy v práci, aby počkaly na okamžik porodu. Výsledkem těchto zákazů je absence případů předčasného porodu v salonech jejich lodí.
 • „British Airways“ - vyžaduje osvědčení již po dobu 28 - 36 týdnů a musí nutně zahrnovat odhadovaný termín dodání. Po 36 týdnech se nedostanou na palubu.
 • „KLM“ - s jedním těhotenstvím to berou po 36 týdnech, u více těhotenství vyžadují potvrzení o neexistenci rizik již po 35 týdnech.
 • „Air France“ - milují nastávající matky, ale nejsou povoleny na palubě bez odkazu na odhadované datum narození po dobu 3 týdnů. Pokud neexistuje žádný certifikát, musí existovat porodní asistentka, která bude schopna porodit, pokud se něco stane.
 • „SAS“ - nést až 4 týdny těhotenství bez osvědčení a poté - i s ním jsou povoleny lety, jejichž trvání nepřesahuje 4 hodiny. Po 36 - 38 týdnech může selhat.
 • „EL AL“ - „jízda“ do 32 týdnů, ale s certifikátem, po - odmítnutí.

Pro společnost Delta Airlines neexistují žádná omezení letu, ale mohou zde vzniknout další potíže. Jedná se o amerického leteckého dopravce, který letí i do Spojených států. Dojde-li k porodu v této zemi, získá dítě automaticky své občanství. Je to dobrá zpráva. Špatnou věcí však je dostat ho z USA, pak může být problematické..

Existují případy, kdy na palubu začínají dokonce i ženy na demolicích nebo s prací, které již začaly, absolutně všechny letecké společnosti. Mluvíme o přírodních katastrofách, válkách, nouzové evakuaci.

Jak udělat let pohodlným a bezpečným

Na otázku, zda je nebezpečné létat během těhotenství, lékaři říkají, že vše závisí na přípravě. Tj:

 • Vstupenky je lepší vzít v business třídě: existují širší sedadla. Alternativou k nim může být první řada ekonomické třídy, kde je vzdálenost mezi židlí a přepážkou salónu o něco větší. Jako alternativu může zvážit místa u uličky v předních řadách ekonomické třídy - je snazší vyjít do chodby. Je nežádoucí sedět v ocasu, zejména pokud kouříte v letadle, protože proud vzduchu v tomto případě způsobí, že let nebude pohodlný.
 • Oblečení by mělo být voleno z materiálu dýchajícího. Po dobu 6 měsíců nebo déle používejte kompresní punčocháče, abyste předešli riziku vzniku křečových žil. Pod krk a pod záda si můžete vzít polštáře.
 • Je lepší odmítnout kávu a sodu ve prospěch obyčejné vody. Musíte ji pít často, abyste vyloučili riziko dehydratace.
 • Obuv by se měla pravidelně odstraňovat střídáním období odpočinku a období procházek v kabině.
 • Na palubě musíte vzít sedativum, pokud existuje strach z létání, stejně jako spreje na mytí nosu. Suchý vzduch v letadle a větrání způsobují rýmu, bolest v krku, která pomáhá zvlhčit sliznice. U alergické rýmy byste měli pít antialergikum. Ten také odstraní účinek ucpaných uší..

Bezpečnostní pás by měl být připevněn pod břicho.

Kdy se vzdát letu

Nedoporučuje se létat s:

 • vícenásobné těhotenství;
 • preeklampsie;
 • těžká toxikóza a gestóza;
 • děložní tón;
 • abnormality placenty;
 • anémie
 • riziko potratu a předčasného porodu;
 • tromboflebitida;
 • špatná poloha drobků ve druhé polovině třetího trimestru.

Pouze lékař může odpovědět na otázku, zda je škodlivé létat těhotně. Nezanedbávejte výlet k němu před letem, zejména proto, že mohou existovat další kontraindikace. Vyloučit je a cestovat s radostí!

Mohou těhotné ženy létat v letadle?

Mohou těhotné ženy létat v letadle?

Řekněme to hned - těhotné ženy mohou využívat leteckou dopravu. Ale stejně jako v mnoha každodenních záležitostech, nastávající matky musí počítat s jejich situací a dodržovat přiměřenou opatrnost.

Při rozhodování o cestě se poraďte se svým lékařem. Pokud vaše těhotenství pokračuje bez jakýchkoli obtíží, již jste prošli prvním trimestrem, ale jste stále daleko od porodu, s největší pravděpodobností vám lékař přeje jen šťastnou cestu. V jiném případě buď poradí, jak se nejlépe připravit na let, nebo doporučit použití jiné dopravy.

Jak dlouho mohou těhotné ženy létat letadlem?

Ministerstvo zdravotnictví a většina gynekologů a porodníků nedoporučuje žádné lety po dobu delší než 36 týdnů.

Po dobu 30 týdnů musíte mít výměnu a lékařský certifikát o uspokojivém zdravotním stavu s uvedením gestačního věku. Tyto dokumenty můžete požádat při přihlášení..

Můžete být také požádáni, abyste podepsali záruční list, který naznačuje, že letecká společnost odmítá odpovědnost za možné nepříznivé důsledky během letu.

Jaké je nejbezpečnější období pro těhotenství??

Předpokládá se, že v důsledku letů v prvním trimestru může dojít k abnormalitám ve vývoji plodu nebo hrozbě ukončení těhotenství. V současné době neexistují žádné spolehlivé údaje, které by to potvrdily. Ale po přísloví „Neexistuje žádný kouř bez ohně“, někteří lékaři radí ženám, aby se během tohoto období zdrželi létání, a věří, že je nejlepší létat ve druhém trimestru, nejklidnějším.

Co jiného vzbuzuje obavy lékařů, pokud jde o těhotenství?

Za prvé, existuje předpoklad, že pokles tlaku během letu může způsobit předčasné prasknutí močového měchýře, jinými slovy předčasný porod. To může vést ke zážitkům způsobeným strachem z útěku, nadmořské výšky.

Za druhé, nedostatečný obsah kyslíku ve vnitřním vzduchu může negativně ovlivnit plod, zejména pokud nastávající matka již má nějaké problémy (například patologie placenty, anémie).

Zatřetí, dlouhé sezení v křesle, které není příliš pohodlné a nevhodné pro těhotné ženy, může negativně ovlivnit krevní oběh nohou, zvýšit projevy křečových žil, tromboflebitidu. V kabině, kde je větrání prováděno uměle, se často vyskytuje zvýšená teplota a / nebo významný suchý vzduch. Důsledkem toho může být výrazná ztráta vlhkosti v těle. A konečně, i když existuje hypotetika, ale stále existuje nebezpečí spojené se slunečním zářením, když letí ve významných nadmořských výškách.

Uvedená fakta pro drtivou většinu těhotných žen nehrají žádnou roli, ale koneckonců dojde k porodu ve vzduchu a je nepravděpodobné, že by to ženy plánovaly předem...

Lety během těhotenství - všechny výhody a nevýhody

Dnes jsou lety běžnou věcí. Při služební cestě, prohlídce nebo na dovolené určitě využíváme služeb leteckých společností. Naším hlavním cílem je dostat se do našeho cíle co nejrychleji a jen zřídka někdo přemýšlí o zdravotních rizicích létání. Tento problém je obzvláště akutní pro cestující „v poloze“: jaký dopad má letecká doprava na těhotenství?

Mohu létat těhotná?

Lékaři jednomyslně souhlasí s tím, že pohyby vzduchu jsou pro těhotné ženy naprosto přijatelné a normální. Až do doby narození bude letecká doprava bezpečná a nepoškodí ani plod ani matku. Situace je jiná, když mluvíme o obtížných situacích. Zástupci WHO radí těhotným ženám, aby odmítly lety, když:

 1. Data delší než 36 týdnů.
 2. Přítomnost komplikací - toxikóza, jasná hrozba potratu atd..
 3. Anémie 3, placenta previa.

Kontraindikace se týkají žen, které se staly matkami - lety jsou přísně zakázány během prvních 7 dnů po porodu.

Možná rizika letecké dopravy

Létání v letadle není škodlivé jak v rané, tak pozdní fázi. Stále však existuje řada rizik, kterým čelí malá část těhotných žen. Žádný lékař nemůže zaručit, že neočekávané narození nezačne v letadle nebo se nezvýší toxikóza.

Jaké je nebezpečí letů během těhotenství?

 • hrozba potratu, předčasný porod;
 • výskyt hypoxie v důsledku snížení hladiny saturace arteriální krve kyslíkem;
 • krátkodobé metabolické poruchy;
 • zvýšený tón dělohy;
 • projev vysoké citlivosti na pokles tlaku.

Nelze předvídat porodnické komplikace - vše záleží na individuálních charakteristikách. Dokonce i na krátkou dobu byste se měli před zakoupením letenky poradit se svým lékařem..

Obecná pravidla chování během letu

Žena, která ví, co dělat před letem a během cesty, bude schopna minimalizovat rizika a zajistit bezpečnost cestování.

Jak se připravit na let?

Při zakoupení letenky si vyžádejte místo v „nosu“ letadla - zde se doprava prakticky „netřese“. Pokud je to možné, létejte v business třídě: je vybaven prostornými měkkými židlemi a velkými uličkami. Vyberte si pohodlné oblečení a boty, které neomezují pohyby. Zobrazují kompresní punčochy nebo výšky kolen. Vezměte si na cestu plynnou vodu, abyste pravidelně obnovovali obličej. Horká čokoláda pomůže vyrovnat účinek nemoci z pohybu..

Jak se chovat v kabině?

Na začátku letu upevněte svůj bezpečnostní pás pod žaludek. Vezměte si pohodlnou pózu, protáhněte si nohy. Každou hodinu po dobu 5-10 minut provádějte jednoduché otáčení kotníku (nahoru-dolů, doleva-doprava). Důležité! Nesedejte si ve své oblíbené ženské nohou pěšky - to zkomplikuje krevní oběh a zvýší otok.

Každou hodinu vstávejte a chodte 10 minut. Pijte hodně tekutin. A další preventivní opatření pro ty, kteří cestují sami - předejte jej letové službě nebo umístěte na předním místě poznámku uvádějící osobní údaje, krevní skupinu, kontakty příbuzného.

Příznivé a nepříznivé období pro leteckou dopravu

Jak dlouho můžu létat? Měl by se zaměřit na probíhající týden těhotenství.

Brzy lety (1-4 týdny)

V týdnech 1 a 2 jsou lety bezpečné, ale na dalších 14 dní je nutné je opustit. Vnitřní orgány dítěte jsou pokládány za 3–4 týdny a dokonce i běžné nachlazení nebo pokles tlaku může způsobit poruchy, potrat.

1 trimestr

Nejnebezpečnější období je pozorováno v prvním trimestru. V této době se vytvoří plod, a proto je třeba minimalizovat stres.

2 trimestru

Uvedená doba je přípustná doba letu. Ve druhém trimestru je nízká hrozba předčasného porodu, snížení toxikózy. Břicho ještě není velké, ale protože se žena pohybuje snadno a přirozeně. Důležité! Po 18–22 týdnech existuje pravděpodobné riziko pozdních potratů.

3 trimestru

Ve třetím trimestru jsou lety povoleny kdykoli. Některé společnosti však vyžadují osvědčení od gynekologa potvrzující povolení k letu.

Letecké podmínky pro těhotné ženy

Dopravci navrhli své vlastní podmínky pro přijímání cestujících na palubě „v poloze“. Při přípravě na let s oblíbenými ruskými leteckými společnostmi se můžete zaměřit na následující informace:

Letecká linkaObdobí, na které je let zakázánPotřeba lékařského osvědčeníPotřeba poskytnout potvrzení o odstranění odpovědnosti ze společnosti
AeroflotPo 36 týdnech dvojčata - po 34AnoNe
S 7NeAno (osvědčení o nepřítomnosti kontraindikacíAno
TransaeroPo 36 týdnechAno, s výměnnou kartouNe
Po 36 týdnechNeNe
NePo 36 týdnechNe
Po 36 týdnechAno vydáno týden před letemNe
Americké aerolinkyNeAnoNe

Poté, co jste se dozvěděli, jak letecká doprava ovlivňuje těhotenství a jaká preventivní opatření je třeba přijmout, můžete se na cestu připravit. Většina žen si všímá absence výrazných negativních pocitů. V případě výskytu takové pomoci pomohou obvyklé metody - hořká čokoláda, osvěžující bonbóny, minerální voda.

Články O Neplodnosti