Hlavní Testy

Vlastnosti použití hematogenu během těhotenství

Tělo těhotné ženy zažívá zvýšený stres, takže potřebuje hodně vitamínových sloučenin, bílkovin a stopových prvků. V důsledku jejich nedostatku se u mnoha nastávajících matek objevuje anémie, při které dochází ke snížení hladiny hemoglobinu. To je pro plod nebezpečné, protože takový protein je zodpovědný za přenos kyslíku.

Aby se předešlo nedostatku železa a aminokyselin, mnoho lékařů doporučuje pravidelně používat „hematogen“. Při čekání na dítě však použití této léčby vyžaduje opatrnost a lékařský dohled.

Popis výrobku

Známý pro všechny od dětství, bar, který svým vzhledem a strukturou je podobný iris, ve skutečnosti vůbec není dezertem. Jedná se o doplněk stravy, který funguje jako cenný zdroj bílkovin a železa. Nástroj začal být vyroben z krve zvířat (hlavně krve býků) na začátku minulého století. Název přípravku určuje jeho účinný účinek na onemocnění krve vyvolané nedostatkem železa. Překlad z řečtiny znamená „porod krve“.

Nyní se vyrábí několik typů „hematogenů“ a název produktu se liší od různých výrobců. V lékárnách a obchodech prodávají dětský hematogen, hematogen C, ferhemhematogen, klasický hematogen, hematogen Forte atd. Všechny tyto přísady jsou svým vzhledem podobné a jsou reprezentovány tmavě hnědými dlaždicemi, rozdělenými do „čtverců“. Jsou sladké, ale chuť této „čokolády“ je trochu specifická. Díky velkému počtu červených krvinek získává produkt charakteristickou tmavou barvu. V jedné dlaždici je 6 nebo 10 "čtverců" a její hmotnost je obvykle 30 nebo 50 gramů.

Krev použitá k výrobě hematogenu je vyčištěna a vysušena. Je bohatý na aminokyseliny, vitamíny, hemoglobin, uhlohydráty a tuky. Výsledkem zpracování krve je černý potravinářský albumin - to je název hlavní složky všech typů „hematogenů“, která je obsažena v kvalitativní přísadě v množství 4–5%.

Pro příjemnou chuť dlaždice se sušená krev kombinuje s medem, cukrem, melasou, kondenzovaným mlékem a dalšími sladkými plnivy. Někteří výrobci také přidávají ořechy, kokos, čokoládu, sušené ovoce a další přísady do Hematogen. Někdy je navíc obohacen o vitaminový komplex nebo jednotlivé vitamíny, například kyselinu askorbovou.

Příznivé vlastnosti

Použití "hematogenu" stimuluje tvorbu hemoglobinu a červených krvinek a je také schopné:

 • urychlit metabolické procesy;
 • pozitivně ovlivnit vidění;
 • doplňte nedostatek minerálů, aminokyselin a vitamínů;
 • zlepšit trávicí trakt;
 • normalizovat chuť k jídlu;
 • posílit imunitu.

Takové vlastnosti produktu jsou spojeny s přítomností sušených červených krvinek v něm. Jsou bohaté na železo, které se po absorpci ve střevech pacienta přenáší na hematopoetické orgány a podílí se na syntéze hemoglobinu. To určuje popularitu hematogenu u rizika anémie z nedostatku železa..

Díky zařazení do stravy, soudě podle recenzí, se příznaky anémie, jako je apatie, únava, bledost kůže, časté nachlazení, závratě, špatný výkon a další, zmizí nebo zmizí..

Je těhotná povoleno?

Ačkoli přínosy přípravku Hematogen jsou potvrzeny mnohaletými zkušenostmi s jeho používáním, neměla by se taková sladká dlaždice používat nekontrolovaně. Zvláštní pozornost je třeba věnovat v období těhotenství, proto během těhotenství by mělo být použití přípravku „Hematogen“ dohodnuto s lékařem, který monitoruje zdraví nastávající matky. Zjistí, zda tato pochoutka poškodí.

Použití „hematogenu“ během těhotenství v 1., 2. nebo 3. trimestru pomáhá zabránit vzniku anémie a zvýšit hladinu hemoglobinu.

Takový produkt:

 • zabraňuje hypoxii plodu;
 • působí jako zdroj živin, které jsou důležité pro vývoj dítěte;
 • snižuje poškození časné toxikózy;
 • snižuje riziko předčasného porodu dítěte;
 • zlepšuje chuť k jídlu nastávající matky;
 • zvyšuje odolnost ženského těla vůči útokům virů a bakterií.

Lékaři doporučují zahrnout „Hematogen“ do těhotné nabídky, pokud například jí špatně, nemůže tolerovat žádné jídlo, trpí ranním onemocněním nebo dává přednost určitým jídlům.

Taková přísada je předepsána, pokud krevní test ženy prokázal mírné snížení hladiny hemoglobinu (pokud je hemoglobin velmi nízký, měla by žena užívat doplňky železa).

Dalším důvodem pro užívání přípravku „Hematogen“ může být časté krvácení. Takový produkt je také indikován pro těžkou suchou pokožku, protože hematogen je bohatý na vitamin A. Pokud nastávající matka utrpěla ARVI, doplněk pomůže obnovit sílu po nemoci rychleji..

Kontraindikace

Ačkoli „hematogen“ chutná jako bonbón, není to jen sladký, ale agent aktivně působící na tělo, pro jehož použití existují určitá omezení.

 • „Hematogen“ je kontraindikován u žen s křečovými žilami a vysokým rizikem krevních sraženin. Se zvýšenou viskozitou krve bude její použití nebezpečné pro nastávající matku a pro zdraví dítěte v žaludku.
 • Takový biologický doplněk se nedoporučuje pro problémy s vápníkem, když nastávající matka předepisuje léky obsahující vápník. Je to kvůli schopnosti vápníku snížit absorpci železa..
 • Použití „Hematogen“ je zakázáno s přecitlivělostí na jakoukoli složku v dlaždici. Chcete-li vyloučit negativní reakci, musíte se při nákupu rozhodně seznámit se skladbou na obalu.
 • „Hematogen“ by neměl být zařazen do stravy žen s extra librou. Pokud nastávající matka rychle přibírá na váze, je vhodné takové užitečné zacházení odmítnout, protože má spíše vysokou energetickou hodnotu.
 • Vzhledem k přítomnosti uhlohydrátů je hematogen také zakázán u pacientů s cukrovkou. Nelze použít pro různé dědičné patologie metabolismu uhlohydrátů..

Možné poškození

Vzhledem k aktivní tvorbě červených krvinek v důsledku použití přípravku „Hematogen“ může být krev nastávající matky silnější, což je plné zpomalení krevního oběhu a výskytu krevních sraženin. Kvůli špatnému průtoku krve dítě v lůně dostane méně živin a kyslíku, což ovlivní jeho vývoj.

Dalším nebezpečím pro těhotnou ženu, která používá hematogen, je vysoké riziko alergií. Protože základem takového produktu je bílkovina, může jeho použití vyvolat vyrážku na kůži, zarudnutí, svědění a další známky alergické reakce. Přidání medu, ořechů a dalších alergenních složek také zvyšuje pravděpodobnost negativních příznaků.

U některých nastávajících matek se po užití hematogenu zesilují fermentační procesy ve střevech, což způsobuje nevolnost, průjem, pálení žáhy a nadýmání. S takovou individuální reakcí musí být užívání léku zastaveno.

Jak používat?

Aby se snížilo riziko nepříjemných následků způsobených užíváním přípravku „Hematogen“, musí nastávající matka dodržovat určitá pravidla.

 • Denně lze konzumovat maximálně 50 gramů „hematogenu“, přičemž se toto množství rozdělí na 2-3 dávky. Pokud těhotná žena užije nějaké vitamínové komplexy, měla by být dávka „hematogenu“ objasněna lékařem, aby nedošlo k přesycení těla železem..
 • Nepřetržité používání hematogenu se nedoporučuje. Aby se snížilo riziko anémie, doporučuje se ji používat po dobu 2-3 týdnů a poté se pozastavit. Překročení dávky takového přípravku může vést k bolesti břicha, změně barvy stolice, nevolnosti, slabosti, zácpě a dalším nepříjemným symptomům.
 • Aby se živiny lépe vstřebávaly, musíte mít mezi jídly „hematogen“. Složky dlaždice tedy nebudou rušit trávení mléčných výrobků a jiných produktů. Pokud se doplněk pro nastávající matku zdá příliš sladký, můžete jej pít s vodou nebo čajem.
 • Nákup „hematogenu“ pro těhotnou ženu je výhodnější v lékárně. Výrobky prodávané v běžných obchodech často neobsahují dostatek albuminu, takže jejich kvalita je nižší.
 • Před použitím počtu „čtverců“ předepsaných lékařem se musíte ujistit, že příplatek nevypršel. Chcete-li to provést, vyhledejte datum exspirace na obalu.
 • Pokud nastávající matka vezme nějaké další léky, je vhodné prodiskutovat použití Hematogen s lékařem. Taková léčba je nekompatibilní nejen s multivitaminovými doplňky a přípravky s obsahem vápníku, ale také s mnoha dalšími léky. Mezi nimi jsou diuretika a léky na srdce, stejně jako některé léky proti bolesti a antibiotika..

Jak vyměnit?

Pokud je z nějakého důvodu kontraindikováno užívání hematogenu, můžete zvýšit příjem železa v těle pomocí potravin bohatých na tento prvek. Nastávající matka by měla ve svém menu zahrnovat telecí maso, halvu, játra, králíka, šípky, různé greeny, dýně, sušené ovoce, vlašské ořechy, granátové jablko, pohanka, přírodní kakao.

Pokud korekce výživy nepomohla zbavit se anémie, lékař vybere pro budoucí matku vhodný přípravek železa, například Maltofer, Tardiferon nebo Sorbifer Durules. Takové léky jsou povoleny, zatímco dítě čeká, ale měl by být předepsán specialistou..

Hematogen v těhotenství: nepostradatelný produkt nebo škodlivá sladkost?

Běžným jevem je pokles hemoglobinu během těhotenství. A při výběru způsobů, jak to zvýšit, si mnoho lidí vzpomíná na prostředky z dětství - hematogen.

Je považován za mírný a téměř neškodný nástroj, což ženy, které očekávají, dítě hledají. Je možné jíst hematogen během těhotenství a jak bezpečné je to pro nenarozené dítě?

Co je to hematogen

Hematogen byl vynalezen před stoletím a byl původně jediným lékem, který zlepšuje hematopoézu. V té době to bylo považováno za lék a bylo mu předepsáno přísné dávkování. Dnes to mnozí vnímají jako sladké, které mají užitečné vlastnosti, a začnou jíst stejně jako běžné sladkosti.

Skutečný hematogen je ve skutečnosti i nadále drogou. Vyrábí se ze suché hovězí krve pomocí speciální technologie. V souladu s tím je železo ve fyziologické, snadno stravitelné formě.

Musím říci, že ne všechny hematogeny prodávané v lékárnách mají toto složení. Mnoho barů dnes je prostě směs kondenzovaného mléka, melasy a hemoglobinu. V souladu s tím tyto tyčinky již mají málo společného se skutečným hematogenem a nemají zvláštní účinek na hematopoézu..

Výhody hematogenu během těhotenství

Hematogen se tradičně používá k léčbě a prevenci anémie z nedostatku železa u dětí a dospělých, jakož i k posílení zdraví a urychlení růstu dětí, které jsou oslabeny a zaostávají ve vývoji (výška, hmotnost)..

Tento účinek je způsoben přítomností velkého množství bílkovin a esenciálních aminokyselin, které se snadno vstřebávají, jakož i poměrem bílkovin, tuků, uhlohydrátů, podobným složením lidských tkání.

 • v tom je železo ve formě, kterou člověk snadno a rychle vstřebává;
 • urychluje vlastní produkci červených krvinek;
 • zlepšuje vstřebávání železa;
 • Obsahuje esenciální aminokyseliny, řadu minerálů a vitamínů;
 • zlepšuje metabolismus v těle a vyrovnává nedostatek bílkovin.

Tento hematogen obsahuje vitaminy A a B. Pomáhá tedy předcházet nedostatku vitaminu..

Ale zde leží úskalí - při nadměrném používání hematogenu můžete překročit denní příjem vitaminu A v těle se všemi následky. Vzhledem k tomu, že nadbytek vitaminu A způsobuje u plodů defekty, měl by se hematogen používat opatrně.

Je hematogen přijatelný při očekávání dítěte?

Pokud si vzpomínáte, že skutečný hematogen stále zůstává terapeutickým lékem, nemůže existovat jednoznačná odpověď.

Při nízké hladině hemoglobinu u těhotné ženy může být a měl by se samozřejmě používat hematogen. V tomto případě to pomůže hladce zvýšit hladinu hemoglobinu v těle, zlepší proces asimilace železa.

Hematogen zároveň, na rozdíl od mnoha léků určených ke zvýšení hladiny železa, nemá takové vedlejší účinky jako:

Díky tomu je hematogen atraktivnější pro mnoho žen. Je však třeba poznamenat, že hematogen není účinným lékem. Dokonale se projevuje v nekomplikovaných formách anémie..

Pokud je anémie příliš silná a pokles hladiny hemoglobinu je velký, měli byste věnovat pozornost lékovým formám, které mají silnější farmakologický účinek..

Hematogen bude také užitečný pro ty, kterým je diagnostikována podváha a špatný růst plodu, zpožděný vývoj.

Proč nemůže jíst hematogen: možné poškození plodu

Hematogen je užitečný pro ženu během těhotenství. Ale je to bezpečné pro plod? Má také svá úskalí.

Protože hematogen obsahuje železo, jsou možné všechny vedlejší účinky, které se vyskytnou v případě předávkování přípravky železa.

Faktem je, že v tomto případě dochází k zahušťování krve, které je plné zvýšené trombózy. Riziko krevních sraženin v placentárních cévách se zvyšuje, a proto je možné podvýživa plodu.

Obsah vitamínu A ve výrobku také není vždy prospěšný. Přebytek tohoto vitamínu vyvolává vývoj malformací plodu. Vysoká hladina vitamínu B může u některých žen vyvolat alergie. To bude mít sklon k alergickým reakcím u plodu..

Kontraindikace

Hematogen by se proto neměl používat, pokud těhotná žena nemá anémii.

Je absolutně kontraindikováno, pokud je u ženy diagnostikována zvýšená hladina hemoglobinu v krvi, protože v tomto případě se výrazně zvyšuje riziko trombózy..

 • Můžete ji také odmítnout, pokud má žena sklon k alergickým reakcím.
 • Dostatečně vysoký obsah cukrů a jiných živin činí hematogen užitečným pro ty, kteří mají nedostatečnou tělesnou hmotnost, a zcela nepoužitelný pro ty, kteří mají nadbytek.
 • S obezitou, rychlým přírůstkem na váze během těhotenství byste neměli používat hematogen - přispívá to k ještě většímu přírůstku na váze.
 • Navíc je kontraindikován u pacientů s diabetes mellitus a zvýšením hladiny cukru v krvi, ke kterému často dochází během těhotenství.

V tomto případě může fascinace hematogenem vést k rozvoji gestačního diabetu, cukrovkám podobných stavů.

Vedlejší efekty

Při použití hematogenu jsou možné vedlejší účinky. Abych byl spravedlivý, je třeba říci, že se neprojevují všichni a nejčastěji pouze při nadměrném používání hematogenu dlaždicemi..

Mezi nepříjemné důsledky patří nevolnost a průjem. Velké množství cukrů v produktu způsobuje fermentaci ve střevě, což může vyvolat jeho rozrušení.

Mezi vedlejší účinky patří individuální nesnášenlivost přípravku, alergické reakce.

Jak používat hematogen?

Samozřejmě by se nemělo jíst s dlaždicemi, i když těhotná žena zažije neodolatelnou touhu. K normalizaci hladiny hemoglobinu v krvi stačí konzumovat 2 plotny (kus) hematogenu ne více než 3krát denně. Současně nestojí za to ani hematogen. Pro léčebné účely můžete hematogen používat v řadě po dobu nejvýše 2–3 týdnů a poté si dát pauzu.

Doplňky vitamínu A by měly být dočasně zrušeny. Rovněž stojí za to snížit množství potravin obsahujících vitamin A ve stravě, což nedovolí, aby se jeho nadbytek v těle vyvíjel..

Není tedy vhodné vzdát se hematogenu během těhotenství, zejména pokud to tělo naléhavě vyžaduje. Při správném používání je dostatečně bezpečný a prospívá matce i dítěti.

Musíme si však uvědomit, že se jedná o léčivo a nikdy nepoužívejte hematogen jako jednoduchou náhražku cukru a čokolády, zejména pokud neexistují žádné známky anémie s nedostatkem železa..

Hematogen během těhotenství: je možné použít?

Zveřejnil Rebenok.online dne 10.06.2017

Hematogen je sladká léčba používaná k prevenci anémie z nedostatku železa. Podle svého účelu je to droga. Během těhotenství se používá opatrně. Zneužívání tyčinky neutralizuje její prospěšné vlastnosti.

Co je to hematogen??

V léčivech se hematogen považuje za doplněk stravy. Používá se k normalizaci hematopoetického systému. Přes sladkou chuť a podobnost s čokoládou, droga není dezert. Nekontrolované používání doplňků stravy v potravě vede k negativním reakcím v těle.

Účinek užívání léku je dosažen v důsledku přítomnosti skotu v čištěné krvi. K obohacení chuti se do baru přidá kondenzované mléko, med, čokoláda nebo cukr. Jsou možné doplňky ve formě kokosu, melasy, kandovaného ovoce nebo ořechů..

Doplňky jsou známé pro velké množství živin. Tělo obohacuje o následující složky:

Hematogen je nasycen velkým množstvím železa. Jakmile je v těle, látka se šíří oběhovým systémem a vytváří hemoglobinový protein. Potom se zvyšuje hladina feritinového proteinu. Jeho funkcí je zabránit toxické otravě nadbytkem železa. Užívání drogy je indikováno v následujících případech:

  rehabilitace po vážné nemoci;

Je to možné během těhotenství?

Těhotné ženy nemají zakázáno používat hematogen jako profylaktický přípravek. Jeho příjem však vyžaduje přísné dodržování dávkování.

Tyčinka stimuluje tvorbu červených krvinek. Jedna porce léčiva obsahuje železo v absorbovatelném množství. Předávkování lékem má nežádoucí následky..

Výhoda

Je obtížné přeceňovat přínosy hematogenu během těhotenství. Anémie je nebezpečný stav pro vývoj plodu. Může to vést k zakrněnému růstu, předčasnému porodu nebo ukončení těhotenství. Předpokládá se, že tento lék pomáhá vyrovnat se s příznaky toxikózy. Jeho příjem rovněž eliminuje důsledky tohoto stavu..

Další užitečnou vlastností železné tyčinky je zvýšení schopnosti těla odolávat virovým onemocněním. Důvodem je posílení imunitního systému..

Tyčinka může být zdraví škodlivá pouze při nadměrném používání nebo při přítomnosti alergie na její složky. Vedlejší účinky se mohou vyvinout, pokud žena má kontraindikace k užívání drogy.

Hematogen zneužívání přispívá k nárůstu hmotnosti, protože obsahuje velké množství cukru. A nadměrný příjem vitaminu A do těla těhotné ženy je spojen s vývojem patologických procesů u dítěte.

Dávkování

Léčba anémie hematogenem by měla být prováděna podle určitého schématu. Maximální denní dávka je 50 gramů, současně se doporučuje jíst nejvýše 15 gramů baru. Počet recepcí za den se pohybuje od 2 do 4krát. Tyč by se měla umývat výhradně vodou. Mléčné výrobky inhibují vstřebávání účinných látek.

Celý léčebný cyklus trvá 2–3 týdny. V případě potřeby se ošetření po přestávce opakuje. Pokud se objeví kožní vyrážky nebo nevolnost, mělo by být užívání léku přerušeno.

Kontraindikace a vedlejší účinky

V některých případech může droga způsobit vážné poškození, i když je konzumována v malém množství. Kontraindikace pro jeho příjem jsou následující:

  metabolické abnormality;

Příčinou vedlejších příznaků je porušování pravidel pro přijímání, předávkování léky a náhle vzniklé alergie. Mezi nejvýraznější patří:

Správné podávání vylučuje možnost nežádoucích účinků. Hematogen je přísně zakázán se zvýšeným množstvím hemoglobinu. V tomto případě může použití tyče vést k trombóze..

Náhradníci

Pokud z nějakého důvodu lék není vhodný pro léčbu anémie, předepisují se jiné léky nebo speciální dieta. Mezi přípravky bohaté na železo patří Maltofer, Ferrum - Lek, Venofer, Actiferrin a Sorbifer Durules. Pro obohacení stravy železem byste měli jíst více hovězího masa, vajec, hořké čokolády, tuňáka, bílých fazolí a jater.

Hematogen je chutný a účinný způsob boje s anémií, ale jeho prospěšné vlastnosti zůstanou pouze při mírném používání. Těhotná žena by měla kontrolovat konzumaci tyčinek, aby se zabránilo možným komplikacím.

Je možné hematogen během těhotenství: výhody a poškození

V každé lékárně si můžete volně koupit hematogen bar. Z nějakého důvodu ho mnozí považují za léčbu, ale je to tak? I přes podobnost čokolády a její sladké chuti je hematogen drogou a nestojí za to ji absorbovat ve velkém množství. V některých případech může být jeho použití nebezpečné.

Co je to hematogen? Struktura

Hematogen obsahuje velké množství železa, které se lidským tělem snadno vstřebává. Díky tomuto mikroelementu v krvi se zvyšuje celkový počet červených krvinek - červených krvinek. Jsou zase nezbytné pro přenos kyslíku do všech orgánů v těle. Čím větší je počet červených krvinek, tím lépe je tělo zásobováno kyslíkem.

Hematogen je produkován z čištěné a sušené hovězí krve. V procesu zpracování je z něj izolován albumin - hlavní účinná látka nezbytná pro výrobu hematogenu, která je uvedena jako „potravinový černý albumin“. Jeho obsah v přípravku by neměl být menší než 4 - 5%.

A také přidejte různé vitamíny a přísady, které zlepšují chuť produktu, jako je melasa, kondenzované mléko, cukr. Kromě všech výše uvedených látek obsahuje hematogen proteiny, tuky, uhlohydráty a aminokyseliny v optimálním poměru pro člověka.

Hlavní typy hematogenů vyráběných farmaceutickým průmyslem nyní:

 • classic - tato dlaždice obsahuje pouze nejnutnější komponenty bez jakýchkoli dalších přísad;
 • nový - obsahuje lískové ořechy, které je třeba brát v úvahu u lidí s alergiemi na tento potravinový produkt;
 • med - z názvu je zřejmé, že tento typ hematogenu obsahuje med, díky kterému má zvláštní aroma a chuť, může vyvolat alergickou reakci;
 • hematogen C - obohacený o vitamin C, vhodný pro nachlazení a SARS.

Jaké je nebezpečí nedostatku železa během těhotenství

Železo je jedním z nejdůležitějších stopových prvků pro lidské zdraví. Stimuluje proces tvorby krve v těle, zvyšuje množství hemoglobinu, který dodává kyslíku do celého těla. S nedostatkem železa se vyvíjí anémie z nedostatku železa. Projevuje se to únavou, sníženou výkonností, apatií, bledou pokožkou, sníženou imunitou, což vede k častým nachlazením.

Obzvláště nebezpečný je nedostatek železa pro těhotné ženy, protože v tomto období tělo pracuje se zvýšenou zátěží, v důsledku toho potřebuje velké objemy kyslíku. Nedostatek tohoto životně důležitého prvku vede k rozvoji anémie. Plod, který zažívá hypoxii, je tím primárně ovlivněn. To může vést ke zpoždění vývoje, vyvolat předčasné narození a dokonce způsobit smrt plodu. V tomto případě se těhotná žena sama potýká s těžkou únavou a může dojít ke zhroucení, závratě a mdloby..

Je možné hematogen v těhotenství: indikace a kontraindikace

Stejně jako všechny léky má hematogen své vlastní indikace k použití, když je to jednoduše nutné:

 • Nedostatečná výživa. Často se stává, že těhotné ženy nemohou kvůli toxikóze jíst určité potraviny. A dávají přednost jedné věci, jak se říká: táhne jablka, maso nebo brambory. Výsledkem je, že strava je chudá a monotónní, díky čemuž do těla nevstoupí dostatečné množství živin.
 • Snížení hladiny hemoglobinu. Dítě, které roste uvnitř budoucí matky, nabírá spoustu životně důležitých látek, a pokud nejsou dostatečně přijímány, dochází u nich k jejich akutnímu nedostatku. To platí zejména pro železo, v důsledku čehož se může vyvinout anémie.
 • Časté krvácení během patologického průběhu těhotenství. Během tohoto obtížného období jsou nízké hladiny hemoglobinu poměrně častým jevem, který lékaři aktivně bojují, a krvácení situaci zhoršuje..
 • Suchá kůže. To je signál, že tělu budoucí matky postrádá vitamin A, což je také častým problémem u žen v zajímavém postavení. A hematogen obsahuje hodně tohoto vitaminu a úspěšně zvládne tento problém..
 • Nemoc infekční povahy v minulosti. Droga dobře posiluje imunitní systém a pomůže těhotné ženě zotavit se z nemoci.
 • Hematogen je také předepsán pro ty, kteří trpí peptickým vředem žaludku nebo dvanáctníku..

Kontraindikace:

 • Vysoký obsah cukru ve výrobku zakazuje použití u žen s diabetem.
 • Hematogen má velmi vysoký obsah kalorií, takže by ho měli nést ti, kteří mají nadváhu.
 • Alergické reakce na složky produktu.

Dávkování léku

Hematogen je lék, a proto je přísně zakázáno používat jej v neomezeném množství, zejména během těhotenství. Je také důležité konzultovat se svým lékařem, aby si opravdu uvědomil důležitost a nutnost užívání tohoto léku. Jinak můžete ublížit nejen sobě, ale i budoucímu dítěti.

Pokud je zdraví ženy v pořádku a těhotenství pokračuje dobře, je předepsán hematogen pro prevenci anémie na 2 až 3 týdny, po které je nutné přestávku. V den, kdy můžete jíst 1 - 2 plátky 3x denně, je to asi 50 g. Je lepší brát hematogen mezi jídly, takže se lépe vstřebává. Můžete pít s vodou nebo čajem, ale ne s mlékem. Vápník snižuje absorpci železa.

Předávkování by nemělo být povoleno, jinak to může mít velmi nepříjemné následky:

 • bolení břicha;
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost, zvracení;
 • výskyt průjmu nebo zácpy;
 • bolest svalů a kloubů;
 • slabost;
 • černá židle;
 • krev v moči.

A také při předepisování hematogenu pro terapeutické účely stojí za to upravit příjem multivitaminů. To je nezbytné, aby se zabránilo nadměrnému vniknutí stopových prvků do těla. To platí zejména pro vitamín A, jehož přebytek je pro plod nebezpečný..

A v případě nedostatku železa by se hematogen neměl v žádném případě konzumovat namísto sladkostí. I když, pokud opravdu chcete, kousek velké škody to nepřinese.

Co může být nebezpečný hematogen během těhotenství

Stejně jako jakékoli léky má hematogen řadu vedlejších účinků, které by měly být zváženy ještě před zahájením léčby:

 • Proteiny a uhlohydráty, které jsou součástí kompozice, mohou způsobovat fermentaci ve střevech. A to způsobí pálení žáhy, nevolnost a průjem u nastávající matky.
 • Některé složky jsou silné alergeny. Proto musíte před nákupem léku pečlivě prostudovat složení.
 • Vysoký kalorický hematogen může u těhotné ženy vyvolat nadváhu.
 • Tento produkt je schopen zvýšit viskozitu krve, v důsledku čehož se mohou tvořit krevní sraženiny, a to i v placentě. A to již není bezpečné pro zdraví a život plodu.
 • Vysoké hladiny vitaminu A v krevním produktu mohou způsobit předávkování. To bude mít za následek malformace budoucího dítěte.
 • I přes vysoký stupeň čištění krve je stále možné, že se viry mohou dostat do hotového produktu.

Hematogen je užitečný biologicky aktivní potravinový doplněk, který pomůže vyrovnat se s mnoha problémy, které se vyskytnou během těhotenství. I přes zdánlivou neškodnost by však neměly být zneužívány. Je to lék a vyžaduje jasné dávkování. Proto při dodržení všech pravidel může být toto obtížné období v životě ženy velmi usnadněno..

Těhotné ženy mohou jíst hematogen. Je to možné u těhotných hematogenů? Hematogen. Složení a užitečné vlastnosti

Hematogen během těhotenství s nízkým hemoglobinem

Lékařské odborné články

Během těhotenství se často vyvine anémie z nedostatku železa. V takových případech mnoho těhotných žen používá lék, jako je hematogen. Hematogen se nazývá speciální potravinový doplněk (nebo profylaktický), který vám umožňuje rychle a přesně vyrovnat nedostatek železa a nasycení těla touto látkou.

Vyvstává otázka, zda je hematogen povolen během těhotenství a zda existují omezení pro použití tohoto léku v této poloze. Můžete to zjistit přečtením tohoto článku..

Může hematogen během těhotenství?

Během těhotenství je hematogen předepsán pouze tehdy, je-li to velmi naléhavé, protože zvýšení hladiny hemoglobinu v krvi může způsobit jeho zahuštění. A to může způsobit trombózu s blokádou kapilár v placentě, což bude pro plod velmi škodlivé..

Použití hematogenu během tohoto období tedy není zakázáno, ale nemělo by se užívat v příliš velkých dávkách. Nedostatek železa v těle můžete eliminovat pomocí vyvážené správné výživy.

Výhody a poškození hematogenu během těhotenství

Dávky hematogenu během těhotenství by měly být velmi omezené a měly by být dohodnuty s ošetřujícím lékařem. V případě anémie z nedostatku železa bude tento lék velmi užitečný - pomůže normalizovat rovnováhu železa v oslabeném těle. Zároveň však musíte pochopit, že během těhotenství může být hematogen škodlivý. Jaká nebezpečí mohou nastat při používání tohoto přípravku:

 • Hematogen značně zhušťuje krev, což je pro těhotné ženy nepřijatelné, protože v důsledku toho se cévy placenty mohou ucpat krevními sraženinami, v důsledku čehož se zhoršuje proces výživy plodu v lůně..
 • Tento produkt obsahuje příliš mnoho vitamínu B, což může u ženy a jejího dítěte způsobit alergii - podobná reakce se vyvíjí v důsledku zneužívání drog.
 • Příležitostně může přesycení lehce stravitelnými uhlohydráty způsobit průjem, a proto může způsobit dehydrataci.
 • Během těhotenství se hormonální pozadí ženy mění velmi silně, v důsledku čehož jsou možné velmi ostré alergické reakce, mezi něž patří zvýšení citlivosti na hematogen.

Hematogen během těhotenství

Během těhotenství musí žena kromě dalších zátěží často trpět nedostatkem určitých vitamínů nebo minerálů, jako je železo, které způsobují anémii.

Co je to hematogen? Jeho složení. Jak to funguje

Hematogen označuje léky obsahující velké množství železa - stopový prvek spojený s bílkovinami. Při trávení se snadno rozpustí v žaludku a bez zvláštních obtíží je vstřebává do ženského těla. Účinkem je stimulace tvorby červených krvinek v krevních buňkách.

Hematogen se připravuje z krve skotu a prasat. Výsledná plazma nebo krevní sérum (albumin) předem vyčištěno, aby se vyloučila pravděpodobnost infekce, vysušená. Tato technologie umožňuje udržovat spojení železa s proteiny, které jsou známé lidskému žaludku a umožňuje rychle a aktivně absorbovat tento stopový prvek.

Do hematogenní směsi se také přidává med, kyselina askorbová, kondenzované mléko, někdy vitamíny nebo jiné přísady, které pomáhají zlepšit chutnost. Energetická hodnota 100 g tyče je 343 kcal.

Je možné hematogen jíst během těhotenství?

Příjem hematogenu pro těhotné ženy je povolen, ale v omezeném množství. Vyžaduje se také povinná dohoda s lékařem. V zásadě je předepsán pro anémii s nedostatkem železa, jakož i pro udržení celkového tónu těla. Lékař předepisující hematogen zpravidla bere v úvahu, zda lék způsobí poškození nebo prospěchu vyvíjejícímu se plodu..

Indikace pro použití během těhotenství

Během těhotenství se hematogen doporučuje pro řadu indikací:

 • podvýživa;
 • nízký hemoglobin;
 • časté krvácení;
 • suchá kůže;
 • závažné infekční choroby;
 • žaludeční nebo duodenální vředy.

Před zahájením hematogenu by těhotná žena měla konzultovat s pozorujícím lékařem, aby předepsala správnou dávku, aby se zabránilo výskytu nežádoucích účinků. Nekontrolovaný příjem je přísně zakázán, navzdory akutní touze ženy ho jíst, protože je to především droga.

Pro znatelné zvýšení hladiny železa v krvi stačí jíst nejvýše dva kusy třikrát denně. Celková délka kurzu by neměla přesáhnout 2-3 týdny. Pak je potřeba trochu přestávky.

Během příjmu hematogenu je důležité zajistit, aby vitamin A nevstoupil do těla spolu s příjmem jiných léků nebo produktů. Použití hematogenu vyžaduje korekci stravy a komplexu přijatých vitamínů.

V případech, kdy nedochází k nedostatku železa v krvi, se hematogen jako náhrada sladidla nedoporučuje. Ačkoli to úplné odmítnutí není nutné, vzhledem k jeho užitečnosti jako celku pro tělo matky i plodu.

Kontraindikace a varování během těhotenství. Co by mohlo být nebezpečné

Použití hematogenu je kontraindikováno v přítomnosti diabetu mellitu, stejně jako v přítomnosti nadváhy v důsledku snadno stravitelných uhlohydrátů, které jsou v něm přítomny, což často způsobuje fermentaci ve střevě..

Vzhledem k přesycení hematogenu vitaminy B existuje nebezpečí alergických reakcí nastávající matky a vyvíjejícího se dítěte. Alergie se může objevit také kvůli obecným změnám v hormonálním pozadí ženy během tohoto období a při existující přecitlivělosti na tento lék.

Vedlejší efekty

V některých případech se mohou při užívání hematogenu objevit nežádoucí účinky. K tomu může dojít okamžitě nebo několik hodin po požití. Pokud byl zaznamenán alespoň jeden z následujících příznaků, měli byste vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve:

 • alergická kožní reakce;
 • kopřivka;
 • namáhavé dýchání;
 • otok na obličeji, stejně jako rty, krk nebo jazyk;
 • přítomnost jasně červené krve ve stolici;
 • při polykání bolestí v hrudi nebo krku.

Někdy se mohou objevit i méně závažné nežádoucí účinky, které také vyžadují pozornost, jedná se o tyto:

 • černá nebo tmavá barva stolice;
 • mírné zbarvení zubů;
 • Silná bolest hlavy;
 • neobvyklá a nepříjemná chuť v ústech.

Jak brát hematogen během těhotenství, aby nedošlo k poškození

Těhotenství připravuje na budoucí matku mnoho překvapení a stává se, že ne všechny jsou příjemné. Ženské tělo v tuto chvíli prochází vážnými změnami, na které často není vůbec připraveno. Nejdůležitější tělesná tekutina - krev je téměř vždy ohrožena ztrátou svého standardního vzorce. Takové ztráty často vedou ke snížení hladiny hemoglobinu, tzv. Anémie..

Vzpomínám si, že v raném dětství se všichni společně hodili sladkých náhrad za bonbóny z lékárny, které se nazývaly hematogen. Bylo to považováno za neškodné a chutné a navíc dokonce užitečné. Pokud vezmeme v úvahu přání žen, které jsou schopny snížit příjem léčiv na minimum a nahradit je vhodnými přípravky nebo doplňky stravy, vyvstává otázka: „Je možné brát hematogen v průběhu těhotenství a o co jde?“

Lék nebo sladkost? Co je to hematogen??

Při jídle „čokoládové tyčinky“ z lékárny jsme nemysleli na jejich složení v dětství, stačilo, že bylo chutné a zakázáno jíst (jaké další sladkosti mohou být pro ženu během tohoto období, přečtěte si článek Sladkosti během těhotenství >>>). Ale teď je strašně zajímavé, co je hematogen a jak to jíst.

 • Ve skutečnosti se jedná o lék vyvinutý v minulém století. V té době byl považován za téměř jediný prostředek ke zvýšení hladiny hemoglobinu a zlepšení funkce tvorby krve;
 • Tento přípravek se vyrábí na základě sušené krve skotu nebo prasat za použití určitých technologií. Ve složení obsahuje albumin, sacharózu, kondenzované mléko a vanilin. Pro zlepšení chuti hematogenu v naší době se používají různé ovocné přísady;
 • Díky svému přirozenému základu je tento sladký produkt rychle a snadno strávitelný. Koneckonců, krevní buňky savců mají podobnou strukturu a železo v krvi zvířat, nezbytné k vytvoření molekul hemoglobinu, se váže mnohem lépe než jakákoli syntetická droga.

Použití sladkých dlaždic pro tělo nastávající matky

Hlavním účelem hematogenu, který se skládá ze zvířecí krve, je léčba a prevence anémie z nedostatku železa. Během těhotenství, kdy dítě roste a vyvíjí se, se matčino tělo stává jakýmsi dárcem a vše, co je potřeba, si dítě vezme. Proto je obecně přijímáno, že maminka musí jíst dva - takže obojí.

Ale ne vždy záleží pouze na výživě těhotné ženy (jak správně jíst a nepoškozovat vaše dítě, učit se z knihy Tajemství správné výživy pro nastávající matku >>>), existuje mnoho doprovodných nemocí, které narušují správnou absorpci jedné nebo jiné nezbytné látky nebo vitamín.

Postupně tedy dítě, které zažívá neustálý nedostatek železa, přestane přijímat dostatek kyslíku. Tato porucha se nazývá fetální hypoxie. Abychom pomohli matce vyrovnat se s anémií, zejména v prvních menších stádiích, je během těhotenství často předepsán hematogen.

Důležité! Dávku a dobu trvání léku by měl doporučit ošetřující lékař na základě stavu, věku ženy a délky těhotenství..

Pokud se domníváte, že hematogen je nasycen různými cukry a bílkovinami, pak je jeho vysoký obsah kalorií dobrým společníkem pro oslabené ženské tělo, například kvůli toxikóze v první polovině těhotenství. Přečtěte si více o tom, jak se vypořádat s tímto nepříjemným jevem, z článku Nevolnost během těhotenství >>>.

Abych to shrnul, k čemu je hematogen dobrý:

 1. Obsahuje železo ve snadno a rychle stravitelné formě pro člověka;
 2. Zvyšuje produkci červených krvinek v těle;
 3. Urychluje vstřebávání železa;
 4. Obsahuje ve svém složení potřebné aminokyseliny a velké množství minerálních prvků a vitamínů;
 5. Stabilizuje metabolismus v těle těhotné ženy a vyrovnává nedostatek bílkovin.

Tento hematogen obsahuje vitaminy A, B a je jejich dobrým dodavatelem. Vynikající sladký levný pomocník pro udržení těla, a co je nejdůležitější, nepřehánějte to recepcí a pravidelně dostávejte lékařskou pomoc.

Může hematogen poškodit těhotnou ženu?

Poté, co zjistili, jaký úžasný lék je užitečný ve vlastnostech a chutný v pocitech, pravděpodobně každý půjde do lékárny a koupí si ho v celé polici. Je lepší, když to neuděláte, to znamená, že si něco můžete koupit, ale musíte to brát velmi pečlivě, abyste neohrožovali své zdraví nebo sebe, ne své dítě. Samozřejmě je zvláštní číst o poškození hematogenu během těhotenství, ale přesto to může být.

 • Nebezpečí srážení krve;

Lékárenská čokoláda dokonale zvyšuje hemoglobin v počátečních stádiích anémie. Pokud se však unášíte a vezmete jej nekontrolovatelně, jako jsou sladkosti pro čaj, může dojít k výraznému zvýšení počtu červených krvinek (červených krvinek, které jsou zodpovědné za transport hemoglobinu). Jejich zvýšení může vyvolat tvorbu krevních sraženin. Sraženiny mohou blokovat krevní cévy v placentě a přerušit přívod krve plodu..

A také zvýšení hladiny hemoglobinu a těhotné ženy vede ke smutným následkům - může mít také krevní sraženiny v cévách. Proto je důležité brát v úvahu doporučení odborníků ohledně užívání této drogy a udržovat krevní obraz pod dohledem, tj. Pravidelně podstupovat vyšetření.

 • Riziko vzniku diabetu a jeho stavů.

Co jiného by mohlo poškodit nekontrolované použití hematogenu během těhotenství? S ohledem na vysokou nutriční užitečnost, konkrétně: obsah kalorií, by neměly ženy tento lék odnést v situaci s diabetes mellitus v anamnéze nebo náchylnou k nadváze..

Nebezpečí pro těhotné ženy trpící touto nemocí není jen to, že konzumace nadměrného množství hematogenu může vyvolat kómu, která je charakteristická pro takové pacientky v důsledku narušení jejich stravy. Vyvolávají však také vývoj nemoci u nenarozeného dítěte, které je kvůli dědičnosti již ohroženo.

Jak brát hematogen

Jíst tento produkt samozřejmě není v žádném případě nemožné, a to ani s neodolatelnou touhou hodovat se na něm. A pokud těhotná žena jí několik kusů jednou týdně, pak se nic špatného nestane. Ale při plánování delšího kurzu je to úplně jiné pravidlo. Před použitím se ujistěte, že jste se poradili s lékařem.

Nejčastěji se předepisuje 3-týdenní ošetření s 5-6 dávkami denně pro 1-2 kachlové kusy. Při použití je vhodné provést krevní test jednou, abyste předešli nepříznivým změnám.

Kontraindikace

V odpovědi na otázku položenou dříve, je možné, že během těhotenství bude mít hematogen, shrneme: užívání sladkého léku nezpůsobuje žádné zvláštní obavy. Při přijímání tohoto léku je třeba zvážit pouze dva faktory:

 1. První je individuální nesnášenlivost léku způsobená alergickými projevy na jeho základních složkách;
 2. Druhým je možné předávkování při nadměrném používání hematogenu.

Období očekávání dítěte pro každou mámu je vzrušující a nepředvídatelné období, ve kterém nikdo nemůže předvídat, jak se bude chovat její nebo její nenarozené dítě. Proto je nutné věnovat dostatek času příjemným starostem o vaše tělo, aby se dítě narodilo zdravě a mělo zdravou, krásnou a radostnou matku.

Hematogen během těhotenství

Během těhotenství musí žena kromě dalších zátěží často trpět nedostatkem určitých vitamínů nebo minerálů, jako je železo, které způsobují anémii.

Co je to hematogen? Jeho složení. Jak to funguje

Hematogen označuje léky obsahující velké množství železa - stopový prvek spojený s bílkovinami. Při trávení se snadno rozpustí v žaludku a bez zvláštních obtíží je vstřebává do ženského těla. Účinkem je stimulace tvorby červených krvinek v krevních buňkách.

Hematogen se připravuje z krve skotu a prasat. Výsledná plazma nebo krevní sérum (albumin) předem vyčištěno, aby se vyloučila pravděpodobnost infekce, vysušená. Tato technologie umožňuje udržovat spojení železa s proteiny, které jsou známé lidskému žaludku a umožňuje rychle a aktivně absorbovat tento stopový prvek.

Do hematogenní směsi se také přidává med, kyselina askorbová, kondenzované mléko, někdy vitamíny nebo jiné přísady, které pomáhají zlepšit chutnost. Energetická hodnota 100 g tyče je 343 kcal.

Je možné hematogen jíst během těhotenství?

Příjem hematogenu pro těhotné ženy je povolen, ale v omezeném množství. Vyžaduje se také povinná dohoda s lékařem. V zásadě je předepsán pro anémii s nedostatkem železa, jakož i pro udržení celkového tónu těla. Lékař předepisující hematogen zpravidla bere v úvahu, zda lék způsobí poškození nebo prospěchu vyvíjejícímu se plodu..

Indikace pro použití během těhotenství

Během těhotenství se hematogen doporučuje pro řadu indikací:

 • podvýživa;
 • nízký hemoglobin;
 • časté krvácení;
 • suchá kůže;
 • závažné infekční choroby;
 • žaludeční nebo duodenální vředy.

Dávkování

Před zahájením hematogenu by těhotná žena měla konzultovat s pozorujícím lékařem, aby předepsala správnou dávku, aby se zabránilo výskytu nežádoucích účinků. Nekontrolovaný příjem je přísně zakázán, navzdory akutní touze ženy ho jíst, protože je to především droga.

Pro znatelné zvýšení hladiny železa v krvi stačí jíst nejvýše dva kusy třikrát denně. Celková délka kurzu by neměla přesáhnout 2-3 týdny. Pak je potřeba trochu přestávky.

Během příjmu hematogenu je důležité zajistit, aby vitamin A nevstoupil do těla spolu s příjmem jiných léků nebo produktů. Použití hematogenu vyžaduje korekci stravy a komplexu přijatých vitamínů.

V případech, kdy nedochází k nedostatku železa v krvi, se hematogen jako náhrada sladidla nedoporučuje. Ačkoli to úplné odmítnutí není nutné, vzhledem k jeho užitečnosti jako celku pro tělo matky i plodu.

Kontraindikace a varování během těhotenství. Co by mohlo být nebezpečné

Použití hematogenu je kontraindikováno v přítomnosti diabetu mellitu, stejně jako v přítomnosti nadváhy v důsledku snadno stravitelných uhlohydrátů, které jsou v něm přítomny, což často způsobuje fermentaci ve střevě..

Vzhledem k přesycení hematogenu vitaminy B existuje nebezpečí alergických reakcí nastávající matky a vyvíjejícího se dítěte. Alergie se může objevit také kvůli obecným změnám v hormonálním pozadí ženy během tohoto období a při existující přecitlivělosti na tento lék.

Vedlejší efekty

V některých případech se mohou při užívání hematogenu objevit nežádoucí účinky. K tomu může dojít okamžitě nebo několik hodin po požití. Pokud byl zaznamenán alespoň jeden z následujících příznaků, měli byste vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve:

 • alergická kožní reakce;
 • kopřivka;
 • namáhavé dýchání;
 • otok na obličeji, stejně jako rty, krk nebo jazyk;
 • přítomnost jasně červené krve ve stolici;
 • při polykání bolestí v hrudi nebo krku.

Někdy se mohou objevit i méně závažné nežádoucí účinky, které také vyžadují pozornost, jedná se o tyto:

 • černá nebo tmavá barva stolice;
 • mírné zbarvení zubů;
 • Silná bolest hlavy;
 • neobvyklá a nepříjemná chuť v ústech.

Hematogen během těhotenství

HEMATOGEN V PREGNANCII

Těhotenství je v ženském životě obtížným obdobím, které se vyznačuje různými změnami, které ji připravují na nadcházející porod a kojení. Od druhého trimestru začíná ženské tělo produkovat jeden a půlkrát více krve než obvykle. V důsledku toho potřebuje mnohem více železa k syntéze hemoglobinu a červených krvinek. Proto některé nastávající matky používají přípravky železa ke zlepšení absorpce tohoto mikroelementu. V tomto článku prozkoumáme, zda je hematogen možný pro těhotné ženy a jaká jsou omezení jeho použití..

KOMPLIKACE V ŽÁDNÉM ŽELEZU

Během těhotenství a kojení ztrácí ženské tělo více než 1400 mg železa. Není náhodou, že anémie z nedostatku železa (IDA) zaujímá přední místo mezi nemocemi těhotných žen a tvoří 95–98%.

Je důležité si uvědomit, že i normální těhotenství vede ke stavu nedostatku železa, protože během tohoto období tělo potřebuje více tohoto prvku pro rozvoj placenty a plodu..

Anémie z nedostatku železa může zase vést ke komplikacím. V počátečních stadiích těhotenství, pokud je přítomno, se zvyšuje riziko potratu. V případě závažné formy IDA jsou také možné komplikace, jako je předčasné přerušení placenty, krvácení během porodu a období po porodu. Tento typ anémie nepříznivě ovlivňuje kontraktilní aktivitu dělohy, takže může vyvolat rychlé dodání i prodloužení. S neustálým nedostatkem kyslíku je možný vývoj srdečních chorob u těhotných žen.

CO JE HEMATOGEN

Hematogen není droga, ale doplněk stravy. Používá se jako profylaktická nebo další složka, která zlepšuje absorpci železa při léčbě stavů nedostatku železa. Hematogen je obvykle doplňkem vyvážené stravy..

Ruská farmaceutická společnost PJSC Pharmstandard nabízí FERROHEMATOGEN®, který kombinuje dlouholeté výrobní tradice a nejnovější technologie. Tento lahodný výživový doplněk, který má obecné posílení a profylaktický účinek, obsahuje albumin, železo, měď a vitamíny A, B, C a kyselinu listovou. Na rozdíl od klasického hematogenu „FERROHEMATOGEN®“, vyrobeného ze suché defibrinované krve skotu, neobsahuje cizí plniva, která výrazně zvyšují kalorický obsah tohoto produktu. Její složky mají pozitivní účinek na nervový, imunitní, zrakový a dýchací systém, stimulují hematopoézu a pomáhají předcházet anémii s nedostatkem železa..

INDIKACE A KONTRAINDIKACE HEMATOGENOVÉ RECEPCE V PREGNANCII

Navzdory skutečnosti, že hematogen není lék, má, stejně jako jakékoli jiné farmaceutické činidlo, kontraindikace a vedlejší účinky. Kontraindikací k užívání hematogenu je individuální nesnášenlivost složek léčiva, křečových žil, tromboflebitidy a poruch metabolismu uhlohydrátů. Mnoho doplňků stravy tohoto typu obsahuje snadno stravitelné uhlohydráty, proto by se neměly užívat s diabetem a obezitou..

Je vhodné používat hematogen během těhotenství a je možné hematogen užívat pro kojící matky? Jednoznačně odpovědět na tuto otázku může ošetřující lékař pouze po prozkoumání celkového stavu ženy. Při neexistenci kontraindikací může tento nástroj pomoci tělu nastávající matky lépe absorbovat železo.

Co lze říci o užívání přípravku „FERROHEMATOGEN®“ během těhotenství? Je zřejmé, že nemá žádné zvláštní kontraindikace. Přestože léčivo patří do potravinových doplňků a má jasné dávkování, nemělo by být zneužíváno. Proto by se měl, stejně jako klasický hematogen, používat během těhotenství a kojících matek pouze po konzultaci s lékařem.

Články O Neplodnosti