Hlavní Testy

Ach, tento chutný a voňavý meloun: je možné jíst kojící matku při kojení?

Během období laktace se žena musí vzdát mnoha svých oblíbených jídel. I povolená jídla by měla být konzumována střídmě, podle řady pravidel..

Jinak může dojít k vážnému poškození zdraví dítěte. Například meloun během kojení může být prospěšný, pokud je konzumován správně, a poškození, pokud není zavedeno včas a negramotně.

Pro kojící ženy je důležité znát vlastnosti tohoto produktu, vlastnosti jeho zařazení do nabídky.

Výhody melounu pro tělo

Meloun je výživná, zdravá ovocná plodina, která se aktivně používá při hubnutí. Obsahuje:

 • vápník;
 • kyselina listová;
 • vláknina - stabilizuje stolici a zlepšuje trávení;
 • vitamín A;
 • sodík;
 • kyselina askorbová;
 • tokoferol;
 • hořčík;
 • kyselina nikotinová;
 • uhlohydráty - zlepšují náladu, dávají sílu;
 • železo - stimuluje obnovu krve;
 • draslík;
 • jód.

Tato kompozice má příznivý účinek nejen na hubnutí těla, ale také na jakoukoli osobu. Použití melounu během kojení dodává kojící matce energii, pomáhá posilovat vlasy a zuby. Současně bude mít pozitivní účinek také příjem malého množství melounu do těla dítěte spolu s mateřským mlékem..

Pravidla pro konzumaci melounu a melounu během kojení

Během kojení musí být matka zvláště opatrná - nekupujte melouny a melouny na sporných prodejních místech, proveďte test na dusičnany, zorganizujte alergický test.

Kromě těchto opatření existuje také řada opatření, která pomohou kojící matce bez aromatických šťavnatých plodů bez následků..

 1. Před použitím omýt meloun a meloun mýdlem.
 2. Jezte pouze tu část ovoce, která je blíže ke středu - nejméně 3-4 cm od slupky.
 3. Chcete-li uložit řezaný meloun nebo meloun v chladničce ne déle než jeden den.
 4. Nepřekračujte toto měření a spotřebujte nejvýše 3 až 4 plátky denně.
 5. Léčba se doporučuje konzumovat po jídle, ale ne okamžitě - po 30–60 minutách po těžkém jídle. To je nezbytné, aby nedošlo k fermentaci v gastrointestinálním traktu, což se projeví zvýšenou tvorbou plynu a nepohodlí u matky a bolestivou kolikou u dítěte.

Symbol vonné sladkosti konce léta tak může být zahrnut v omezeném množství do stravy kojící matky. Hlavní věcí je vybrat nejen chutný, ale i bezpečný produkt, a pak si můžete bezpečně vychutnat šťavnatou dužinu červeného melounu nebo zlatého melounu.

Doporučení

Aby se zabránilo rozvoji různých negativních důsledků, meloun by měl být správně zaveden do stravy. Specialisté nedoporučují užívat si šťavnaté ovoce, dokud dítě nebude mít tři měsíce. A to znamená, že byste neměli riskovat a jíst produkt, abyste nepoškodili tělo novorozence. A za 4 a 5 měsíců můžete tuto sladkou kulturu užít beze strachu.

Proč je termín označen odborníky za 3 měsíce? Faktem je, že během tohoto období střeva fungují a jakékoli změny ve stravě matky mohou negativně ovlivnit stav dítěte..


Meloun s gua můžete jíst, pouze když je dítě ve věku 3 měsíců

Někteří odborníci doporučují odmítnout zavést produkt do stravy až do věku 6 měsíců. Takový zákaz není povinný pro každého z důvodu individuálních charakteristik těla.

Meloun je nutné do stravy zavádět postupně a pouze tehdy, je-li dítě zcela zdravé. Chcete-li začít, jíst trochu melounu ráno, a pak během dne sledovat reakce drobky. Při nepřítomnosti úzkosti, vyrážky nebo zhoršení stolice u dítěte následující den, snězte 2 kousky melounu, následujte dítě. Pokud se jeho zdraví nebo chování nezměnilo, můžete produkt beze strachu jíst. V této fázi je důležité nezkoušet nová jídla.

Máte-li alergické vyrážky, nadýmání, průjem nebo úzkost u dítěte, zkuste jíst meloun. Zkuste produkt znovu představit po 2 týdnech. Pokud se negativní účinky objeví znovu, zadejte produkt znovu po 1-2 měsících.

Výhody tykví

Každý ví, že bobule, zelenina a ovoce obsahují vitamíny a důležité živiny pro zdraví. Meloun pro kojící matku je skladiště užitečných stopových prvků. Toto ovoce je bohaté na minerály a vlákninu, proto bude prospěšné pro dítě a matku. Je pravda, že je nutné do stravy striktně zavádět produkt, je důležité pečlivě sledovat reakci dítěte.

Meloun má málo kalorií, ale mnoho užitečných minerálů, jako je draslík, hořčík, železo a vápník, což činí produkt užitečným pro zdraví dítěte. Je to diuretikum, tonikum a mírné projímadlo, díky obsahu vlákniny pomáhá zlepšovat funkci střev. Vitamín C, vitamín A a beta-karoten pomůže mámě urychlit regeneraci těla po porodu. Kromě toho lze tento lahodný pokrm konzumovat pro zvýšení průtoku mléka..

Podle encyklopedie zdravých produktů obsahuje toto bobule niacin a kyselinu pantothenovou. Plátky bobule o hmotnosti 170 gramů, obsahují asi 61 kalorií, téměř 1 gram proteinu, velmi málo tuku a asi 15 gramů uhlohydrátů, z nichž 1,4 gramů je dietní vláknina, a o něco méně než 14 jsou přírodní cukry. Draslík obsažený v tomto produktu snižuje riziko hypertenze. Kyselina listová je také užitečná pro mámu a dítě.

Kojící matky potřebují zvýšené množství živin, protože vitamíny a minerály jsou do jejího dítěte přenášeny mateřským mlékem. Dítě potřebuje zejména folát, bílkoviny, jód, zinek, vitamin A, C a vitamin B6. Pediatrové často doporučují kojícím matkám, aby do své stravy zahrnovaly sezónní ovoce..

Kontraindikace

Negramotná konzumace melounu může negativně ovlivnit jak pohodu ženy, tak dítěte. Tykve mohou způsobit tyto účinky:

 • Alergická reakce - existuje vysoká pravděpodobnost, že meloun způsobí u dítěte diatézu.
 • Zvýšená tvorba plynu, nadýmání - velké množství fruktózy je přítomno ve složení produktu, což může začít fermentačními procesy ve střevě.
 • Průjem - meloun má projímavé vlastnosti, v důsledku čehož může mít dítě žaludeční nevolnost.
 • Riziko otravy není tajemstvím, že mnozí zemědělci používají k pěstování melounu chemikálie, takže k otravě může dojít. Meloun musí být zakoupen pouze od důvěryhodných prodejců.
 • Nadměrná konzumace produktu může způsobit nárůst tělesné hmotnosti. To je důležité zvážit u matek, které se snaží co nejrychleji vrátit do svých předchozích podob..
 • Nedoporučuje se jíst bobule pro ty, kteří mají problémy se žaludkem (gastritida, vřed). Je také nutné opustit meloun se střevní nevolností.
 • Tykve jsou ideální jako dezert. Ale podle odborníků na výživu je nemíchejte s jinými produkty. Nekombinujte meloun s chlebem nebo produkty střevního kvašení. Po konzumaci melounu je zakázáno pít vodu, protože to může způsobit zvracení, průjem.

Na základě toho odpověď na otázku: Je možné, aby kojící matka snědla meloun, nemá jasnou odpověď. Vše záleží na individuálních vlastnostech těla dítěte a matky.


Správné zavedení melounu do stravy ochrání před mnoha negativními důsledky

Co je užitečné při kojení

Meloun je během kojení chutný a zdravý produkt.

Obsahuje vlákninu a bílkoviny, které jsou prospěšné pro ženské tělo, vitamíny, minerální soli a cukr, který je snadno stravitelný a nevyvolává nárůst tělesné hmotnosti..

Meloun je často doporučován pro ty, kteří mají problémy se srdcem, krevními cévami, játry, ledvinami, je užitečné pro anémii.

Důvod je ten, že obsahuje hodně draslíku a železa. Je prospěšný pro dnu a revmatismus..

Jedním z nejužitečnějších prvků pro ženy v kompozici je kyselina listová. Proto může být ovoce prospěšné jak při krmení dítěte, tak během těhotenství.

Tato složka ovlivňuje náladu. Bude to užitečné pro unavenou a nervózní novou matku. Kyselina listová pomáhá úspěšně bojovat s poporodní depresí.

Produkt je bohatý na vitamin C, který je také užitečný pro nastávající matku. V chladném období zásoby této látky pomáhají předcházet nachlazením. Kromě vitamínu C má mnoho minerálů, takže je tento produkt užitečný pro matky, jejichž imunita je velmi oslabená.

Pro ženy je tato kultura užitečná v tom, že zlepšuje vzhled. Předností je beta-karoten, který má pozitivní vliv na stav pokožky a vlasů.

Jíst ovoce pomáhá očistit tělo, normalizovat střeva a trávení, odstranit přebytek cholesterolu - to vše díky křemíku a vláknině ve složení.

Toto sladké a chutné ošetření neobsahuje mnoho kalorií, takže to nezkazí postavu. Meloun je alternativou k ne tak bezpečným dezertům.

Přečtěte si o vysokém počtu krevních destiček v krvi dítěte! Řekneme vám, za co jsou zodpovědní, jaká je norma pro lidi mladší než jeden rok.

V naší další recenzi najdete informace o tom, zda je možné během kojení jíst okurky - všechny výhody a nevýhody.

Je možné, že kojenci jedí rajčata? Vše o správné výživě mladých matek a novorozenců, podívejte se do tohoto materiálu.

Pravidla pro výběr melounu

Abyste maximalizovali výhody konzumace produktu, musíte se naučit, jak si vybrat správný meloun. Pro tohle:

 • Kupujte meloun nejdříve v polovině srpna, protože tykve dozrávají pouze blíže k podzimu. Výrobky, které se objevily na trhu dříve než toto datum, byly pěstovány s velkým množstvím chemických hnojiv. Takový vrchní obvaz u dospělých často způsobuje intoxikaci a pokud takový meloun vstoupí do těla novorozence spolu s mlékem, následky mohou být nepředvídatelné..
 • Pro kojící matku stačí koupit zralý meloun - je snadněji vstřebatelný tělem, sladký a voňavý. Chcete-li určit zralost, klepněte na klouby na povrchu produktu. Pokud je zvuk tupý, meloun je zcela zralý. Vůně zralého melounu je sladká, svěží. Pokud bobule nevydává žádný zápach, je lepší ji koupit..
 • Nekupujte řezaný nebo celý popraskaný meloun. Bakterie, které pronikají trhlinami nebo se usazují na povrchu, mohou způsobit průjem, otravu u matky a dítěte.
 • Nekupujte meloun s tmavými skvrnami, protože mohou naznačovat začátek kazení produktu.

Podle těchto jednoduchých pravidel si můžete být jisti, že si koupíte kvalitní produkt, který nepoškodí vás ani vaše dítě.

Jak a co je lepší jíst meloun

Pokud máte stále pochybnosti, zda je to možné při laktaci, ujistěte se, že je to „správně“..

Nejezte, když máte hlad. Rovněž není nutné konzumovat s jinými produkty, jedná se o samostatnou misku. Nejlepší čas k jídlu tykev mezi jídly. Ať je to svačinu.

Tento tykev dozrává na konci srpna. Všechno, co se prodalo dříve, je téměř jistě nasyceno dusičnany. Chemie je pro vás a vaše dítě velmi škodlivá. Ideální, pokud znáte místo svého původu. Máma během kojení by neměla experimentovat s nejasnými produkty.

Recenze

Níže jsou uvedeny recenze žen o konzumaci melounu během laktace.

Victoria, 25 let

Od dětství miluji melouny. Po porodu dlouho pochybovala, zda stojí za to jíst, nebo zda je lepší čekat rok. Poprvé jsem ochutnal meloun, když bylo dítě ve věku jednoho měsíce, neměl alergie ani špatné zdraví. Samozřejmě jsem snědl trochu, 1-2 plátky najednou.

Valentina, 31 let

Když bylo dítě 2 měsíce, rozhodla se jíst meloun. Obecně se mi moc nelíbí, ale v té době jsem se nemohl omezit. Poté, co jsem snědl 3 plátky sladkých bobulí, se dítě vyvinulo nadýmáním a průjmem. Proti tomuto produktu nemám nic, ale přesto si myslím, že při kojení je lepší se ho zdržet.

Během kojení je vhodné jíst meloun, pouze když je dítě ve věku 3 měsíců. V tomto případě musí být produkt zaveden do stravy postupně. Doufáme, že náš článek byl pro vás užitečný! Přihlaste se k odběru našich oficiálních stránek v sociálních sítích a přidejte web do záložek, abyste drželi krok s novými články!

Jak bezpečně přidat do stravy vašeho dítěte

Pokud má dítě již jeden rok a chcete do jeho stravy zavést tykve, vyberte si produkt pečlivě.

Nakupujte žluté ovoce, které nemá zelené skvrny. Pokud má produkt suchý ocas, znamená to jeho zralost. Praskliny, promáčknutí, nepříjemná vůně nejsou povoleny. Plod musí mít dobrý zápach.

Opláchněte ji, je také lepší ji opláchnout vroucí vodou. Pokud dítě zkouší meloun poprvé, dejte mu velmi malý kousek. Sledujte reakce vašeho dítěte, aby neměly alergii.

Nemůžete krmit dítě melounem, který je uložen v lednici déle než jeden den v řezané formě. Pokud ovoce leží na stole déle než dvě hodiny, nedávejte jej..

Je lepší, když se z masa stane svačina mezi hlavním jídlem. Dítě mladší dvou let by nemělo jíst více než 100 g buničiny denně. Po dvou letech lze množství zvýšit na 200 gramů.

Při absenci kontraindikací a negativních reakcí může být meloun pro dítě velmi užitečný. Posiluje imunitní systém, zlepšuje zrak, růst, práci srdce, střeva, žaludek, stav nervového systému.

Nejlepší čas na nákup

Především stojí za to poslouchat příběhy lidí, kteří jedli pruhované bobule mimo sezónu. Varují ostatní před vážným nebezpečím, protože je narušena přirozená doba zrání..

Kojící matky musí pochopit, že zralé bobule, které vstoupily do obchodů před plánem, mají vysoký obsah dusičnanů a dalších chemických látek.

Pokud matka během krmení sníst plod, vystaví své dítě riziku intoxikace a alergických reakcí..

Důležité! Pravděpodobnost těchto rizik může být snížena získáním proužkovaného ovoce ve správný čas. Melounové období je období, které začíná v posledních týdnech srpna a končí na začátku září.

Takový čas je samozřejmě považován za optimální, protože vodní melouny mají čas dozrát samy o sobě, bez dalších chemických „stimulantů“. Lze však plně pochopit, zda je produkt po laboratorní studii vysoce kvalitní.

Jak si vybrat bobule

Aby nedošlo k rozrušení trávicí soustavy, kupte bobule pouze v sezóně. Ovoce získané před datem zrání absorbuje velké množství dusičnanů, které jsou pro organismus škodlivé a také se dostávají do mléka.

Aby bobule přinesla pouze výhody a potěšení s velkou chutí, musíte pro výběr dodržovat jednoduchá doporučení:

 • nemůžete koupit řezané kopie;
 • na povrchu by neměly být žádné trhliny nebo důlky;
 • je lepší koupit na konci srpna a do poloviny září. Je zakázáno jíst kojící ovoce, které se objevuje v prodeji na začátku srpna;
 • nemůžete použít nezralé a zdlouhavé vzorky;
 • po stisknutí by bobule měla praskat;
 • horní vrstva by měla být lesklá;
 • bobule by měla mít suchou špičku a žlutou skvrnu na její straně;
 • upřednostňuje se průměrné ovoce vážící asi 5 kilogramů. Velké vzorky absorbují velké množství dusičnanů;
 • také neberte malé melouny. Obsahují málo užitečných prvků;
 • ovoce by mělo být velké, ale lehké;
 • Nemůžete získat ovoce, které je uloženo na hromadu na zemi a prodáváno po silnici;
 • při klepání by měl být zvuk hluchý;
 • na kůře by neměl být žádný plak;
 • dostat se pouze na kontrolované místo;
 • nemůžete koupit zlevněné exempláře, které ležely na slunci na jeden den;
 • Chcete-li zkontrolovat zralost, nemůžete požádat o sekání melounu. Při krájení nařezaných neomytých plodů padají infekce na kůře do masa a způsobují vážné poškození těla;
 • kůra by měla být silná, jasná, s nasycenými pruhy.

Kojící matka musí před použitím zkontrolovat obsah dusičnanů..

To doma je velmi jednoduché:

Může být kojen meloun pro novorozence

Sladký a voňavý meloun je jedním z nejlepších letních dobrot. Je však možné, aby ji kojící matka snědla? Na jedné straně přispívá k produkci mléka, k intenzitě laktace, na druhé straně může způsobit, že dítě ve střevech kvasí. To je to, co odborníci píšou o tom, zda se může jíst během kojení nebo ne..

Výhody nebo poškození melounu pro kojící matku a dítě

Jíst meloun je dobré pro matku i dítě. Především proto, že meloun:

 • meloun dělá mléko více tukovým a výživným;
 • saturuje ho vitamíny a karoten;
 • s vysokým obsahem organických cukrů a uhlohydrátů.

Ne všechny ženy však mohou kojit během kojení meloun: způsobuje fermentaci ve střevech a může vyvolat koliku u dítěte.

Proč nemůže jíst meloun v kojení

Meloun může u dítěte vyvolat alergii a rozrušení střev. Proto se do 3 měsíců nedoporučuje používat. i když se dítě narodilo zdravé a vše je v pořádku. Použití tohoto přípravku je přísně kontraindikováno u alergiků, protože meloun je také nejsilnějším alergenem a přípravkem pro dospělé, který zhoršuje a vyvolává alergické reakce na léky, ovoce, bobule nebo dokonce zvířecí vlasy, textilie a syntetická barviva. Pokud je tedy matka nebo dítě alergické, je použití melounu přísně kontraindikováno.

Pravidla pro konzumaci melounu během kojení

Pokud žena miluje meloun a nemůže se popřít voňavým kouskem tohoto tykve, měla by dodržovat následující pravidla:

 • zatímco dítě není staré 3 měsíce, nedoporučuje se matce jíst meloun;
 • nejméně alergeny místních plodů shromážděných v polovině srpna;
 • začít jíst meloun se doporučuje s malým kouskem;
 • měli byste pečlivě sledovat reakci dítěte: výskyt zarudnutí na kůži, vyrážky a kolika, bolest břicha naznačuje, že nemusíte jíst meloun;
 • rané bobule by se neměly jíst, protože mohou obsahovat velké množství alergenů, chemikálií a hnojiv.

Když nemůžete jíst meloun vůbec během kojení

Jíst meloun se nedoporučuje kojící matce v následujících situacích:

 • s jakoukoli formou gastritidy a kolitidy u matky a dítěte;
 • pokud matka trpí cukrovkou a je náchylná k nadváze a otoku;
 • pokud má plod zjevné poškození a promáčknutí. Rané plody by se neměly jíst, protože mohou být toxické a ošetřené chemickými hnojivy a škodlivými látkami;
 • pokud dítě po jídle meloun začalo plakat častěji, na kůži se objevilo zarudnutí, objevily se uvolněné stoličky a zesílila se úzkost.

Kdy mohu začít jíst meloun pro kojící matku?

Pediatrové doporučují začít s krmením melounu malým kouskem dříve, než dítě dosáhne věku 3 měsíců. Ale ti, kteří chtějí zhubnout po porodu, by měli mít na paměti, že kvůli vysokému obsahu cukru může meloun vyvolat nadváhu..

Měli byste pečlivě sledovat, jak dítě reaguje na mléko: pokud se mu to nelíbí nebo pokud je zarudnutí, úzkost, pláč, měli byste se zdržet konzumace melounu. Tento produkt by neměl být podáván, pokud je dítě nemocné, trpí alergickými reakcemi nebo proniká léky..

V jaké formě může kojící matka jíst meloun?

Tento produkt se konzumuje surový. Proto není nutné meloun vařit zvláštním způsobem, připravovat z něj koktejly, smoothies ani ho používat jako náplň do koláčů. Během kojení lze jíst několik kousků melounu bez semen a kůry.

Kolik můžete jíst meloun během kojení

Stačí spotřebovat malý kousek - asi 100 gramů. Pokud dítě normálně přijímá mléko, stačí jíst 1-2 kusy denně, ale matka by měla mít na paměti, že meloun může přispět k nadváze díky velkému množství cukrů.

Odrůdy melounu a jak je používat při kojení

Jakýkoli meloun obsahuje hodně vlákniny a cukru. Nejsladší kulaté odrůdy se žlutou nebo lehce oranžovou dužinou. Nejméně sladké melouny jsou ty, které jsou podlouhlé a tvrdé maso. Aby nedošlo k přibírání na váze během kojení, je nutné zvolit zelené ovoce. Melouny zrající v srpnu a září obsahují nejméně alergenů..

Jak vybrat meloun

Chcete-li vybrat meloun, musíte si vybrat zralé, nepoškozené ovoce bez trhlin, skvrn a shnilých míst. Vůně by měla být sladká a příjemná. Zralé ovoce může způsobit silné kvašení ve střevech, takže byste si je neměli vybrat.

Stanovisko Komarovsky k melounu během krmení

Dr. Komarovsky věří, že meloun by měl být během kojení konzumován s opatrností. Může vyvolat koliku, alergie, zvláště pokud dítě bere léky.

Recepty melounů pro kojení

Koktejl s kiwi a melounem. K vaření potřebujete 2-3 kousky melounových semen a kůry, 2-3 loupané kiwi a 100 gramů ovesné vločky a 100 gramů syrovátky. Všechny výrobky jsou smíchány v mixéru a použity jako osvěžující nápoj..

Koktejl se zmrzlinou, banánem a vanilkou. 2 kusy melounu se smíchají v mixéru s oloupanými banány, kopečkem vanilkové zmrzliny a čokoládové ovesné vločky. Případně přidejte lžičku tekutého medu. Nápoj lze konzumovat během kojení..

Recenze

Měl jsem zdravé dítě. Během kojení jsem si dovolil kousek melounu a nic. Baby líbilo mléko.

Nedoporučuji, abyste se během krmení zapojili do melounu. Můj Ksyusha netoleruje mléko vůbec, když budu jíst meloun. Začíná to zasténat a červenat se. Takže jsem zrušil produkt.

Kojící meloun

Meloun je rostlinný produkt, který uspokojuje hlad a žízeň. Nasycuje tělo užitečnými látkami, které potřebuje kojící žena a její dítě. Proces trávicího systému dítěte se formuje během prvního roku života a každá mladá matka ví, že ne všechna jídla mohou jíst. Na otázku použití tohoto ovoce během laktace nelze jednoznačně odpovědět. Meloun při kojení přinese matce a dítěti větší užitek než poškození, pokud se budete řídit pravidly jeho používání.

Co je meloun?

Toto je tykev rodiny dýně. Období od srpna do září je období sklizně zralého ovoce, kdy se na regálech trhů a obchodů objevuje zralé a aromatické ovoce. Tato rostlina je klasifikována jako dezertní zelenina, protože na jedné straně obsahuje sadu vitamínů a minerálních látek vlastní tykvím a na druhé straně snadno stravitelný cukr, jehož přítomnost je typická pro většinu plodů. Tento cukr způsobuje kvašení. Meloun je milován svou sladkou chutí, lahodnou vůní a schopností jej použít jako základ pro lehké dezerty. Vzhledem k neomezenému množství kyseliny listové je tento produkt indikován kojení a během těhotenství. Zároveň má meloun schopnost kvašení, což může negativně ovlivnit novorozence při kojení. Podrobná studie složení tohoto produktu ukáže, zda může být meloun dán kojící matce s HS.

Co je užitečné při kojení

Kojící žena by měla konzumovat potraviny, které obsahují živiny, vitamíny, mikro a makro prvky. Meloun, meloun a další ovoce lze zahrnout do této stravy na doporučení lékaře, který po analýze (pokud je to nutné) řekne, zda lze toto ovoce dát mámě. Abychom pochopili, zda je možné porozumět melounu kojící matky, je třeba pochopit, jaký je její pozitivní a negativní vliv. Abychom zjistili, zda může být meloun kojen, pomůže posouzení jeho prospěšných vlastností. Musíte znát následující:

 1. Vlákno pomáhá očistit tělo, zbavit se nahromaděných toxinů. Vlákno a voda zvyšují motilitu střeva, což přispívá k jeho normální funkci a zabraňuje tvorbě zácpy, což je nežádoucí u žen, které nedávno porodily. Pektin obsažený v tomto typu melounu během kojení má čistící účinek na matčino tělo. Při rozhodování, zda je možné jíst meloun během kojení, je třeba si tuto vlastnost pamatovat..
 2. Vitamíny A, C, P, E pomáhají posilovat imunitu, což je zvláště důležité při kojení. Tyto sloučeniny inhibují proces stárnutí, bojují proti volným radikálům, mají schopnost zvyšovat koncentraci kyseliny hyaluronové, která je odpovědná za elasticitu kůže, kapilár a krevních cév v těle.
 3. Přítomnost minerálů, jako je draslík, jód, hořčík, mangan, měď, křemík. Tyto látky se podílejí na metabolických procesech v těle, jsou nezbytné pro kojící matky k regulaci metabolismu. Zároveň si musíte pamatovat, že žena může dostávat denní dávku nezbytných minerálů z jiných produktů.
 4. Díky nedostatku škrobu je toto ovoce nepostradatelným nástrojem v boji proti dalším librám, které se objevily u ženy během těhotenství. To však neznamená, že by kojící matka měla dodržovat zásady melounové stravy předepsané pro lidi s obezitou..

K otázce, které ovoce je lepší jíst a zda je možné jíst meloun s HS, není možné vydat jednoznačná doporučení, protože zdravotní vlastnosti všech se liší. Než pochopíte, v jakém množství je konzumováno a zda je možné, aby kojící matka mohla jíst meloun, musíte zjistit, jak tělo kojence nebo novorozence bude reagovat na meloun při kojení..

V jakých případech je kontraindikován

Předpokládá se, že kojící žena by neměla jíst meloun kvůli projímavému účinku, který se může objevit u dítěte. Téměř ve všech případech, kdy kojíte, je reakce v trávicím systému dítěte totožná s reakcí projevenou u jeho matky. Máma může snadno předpovědět žaludeční nevolnost na kojence reakcí svého vlastního těla. Žena trpící onemocněním gastrointestinálního traktu by měla konzultovat se svým lékařem o možnosti použití tohoto ovoce. Nadměrná konzumace jakéhokoli produktu vyvolává nežádoucí následky. Pokud má matka nevolnost, průjem, nepohodlí v břiše, doporučuje se toto ovoce přestat používat. Další možnou kontraindikací pro dítě je vyrážka na kůži, která se projevuje v případě sklonu k alergiím. Pokud u dítěte existuje alergie na sladkosti, projevuje se to po použití sladkých potravin matkou. Pokud si kojící žena všimla alergických reakcí na kůži dítěte, měla by meloun odmítnout.

Jak vybrat meloun

Aby meloun přinesl tělu maximální užitek, jsou při jeho nákupu dodrženy 3 podmínky:

 1. Sezónnost Nejvýhodnější je ovoce nakoupené od srpna do září. Obsah dusičnanů v sezónním produktu nepřesahuje maximální přípustné koncentrace, které se pozorují u plodů pěstovaných před a po sklizni. V první polovině léta existuje riziko nákupu nezralého ovoce, které může způsobit otravu.
 2. Vzhled. Správný meloun je vybrán podle velké velikosti, rovnoměrně natřeného povrchu a nepřítomnosti trhlin, řezů a prohlubní.
 3. Vůně. Dokonce i neříznuté ovoce vyzařuje příjemnou nasládlou vůni hrušky, vanilky a medu. Nezralé ovoce voní trávou nebo bez zápachu. Stojí za to se vzdát nákupu nakrájeného melounu kvůli pravděpodobné přítomnosti patogenních mikrobů. Na návrh prodávajícího vyzkoušet kousek před kojením je lepší matku odmítnout.

Jak představit kojící matku a dítě do stravy

V prvních měsících po narození si trávicí systém dítěte zvykne na práci a doporučuje se, aby matka dodržovala dietu, kterou měla během těhotenství. V prvním měsíci života se reakce na jakékoli změny ve stravě matky projevuje kolikou v břiše v důsledku zvýšené tvorby plynu. Během tohoto období se kojícím ženám nedoporučuje jíst meloun..

Doporučuje se, aby žena začala jíst meloun, když je její strava odladěná a nezpůsobila alergické reakce, plyny, průjem ani zácpu u dítěte..

V tomto případě lze meloun jíst v malých porcích odpoledne. To vám umožní sledovat reakci těla dítěte na produkt po celý den. Jsou-li tváře dítěte červené nebo se začne bát a plakat, pak stojí za to čekat použití ovoce. Pokud matka po konzumaci jednoho kusu letní pochoutky cítí dobře a jeho stav kůže se nezměnil, další den můžete porci zvýšit. Po 1-2 týdnech, pokud nedochází k reakci z gastrointestinálního traktu matky a dítěte a nedochází k alergické reakci u dítěte, může žena jíst meloun ve velkých porcích. Před zavedením produktů do stravy musí kojící matka konzultovat pediatra, pod jehož dohledem je dítě.

Meloun: je možné ho jíst s HS?

Obsah

Kdo nemá rád v létě voňavý meloun? Toto šťavnaté ovoce dokonale uspokojí hlad a žízeň, naplní energií a dobrou náladou. Je však možné kojit meloun? Není tajemstvím, že strava mladé matky je plná omezení; někdy platí zákazy pro zdánlivě nejběžnější výrobky. Bude užitečné pochopit, zda je možné, aby kojící žena zavedla do stravy meloun, nebo zda se jedno léto bude muset zdržet hlasování..

Jaké je použití melounu?

Je bohatý na minerální soli, vitamíny a rychle stravitelný cukr (rychlé uhlohydráty, a ne ty, které jsou uloženy „v rezervě“). Je to také skutečný sklad kyseliny listové, protože použití melounu v potravě se často doporučuje těhotným ženám: tento mikroelement je nezbytný pro normální vývoj dítěte během všech měsíců těhotenství..

Obsahuje železo a draslík - proto se důrazně doporučuje jíst pro ty, kteří mají onemocnění jater, ledvin, kardiovaskulárního systému, jakož i diagnózu anémie.

Obsahuje v tomto tykev ve velkém množství a vitamín C, což je základ silné imunity. Jíst meloun v sezóně pomáhá chránit tělo před nachlazením a virovými chorobami v období podzim-zima.

Beta-karoten, který je také součástí melounu, má pozitivní vliv na stav pokožky a vlasů - pomáhá udržovat jejich krásu a mládí.

Je možné kojit meloun??

Pokud je matka na dietě a dítě dobře reaguje na výživu (nemá problémy s gastrointestinálním traktem a časté plivání), během kojení je povolen meloun. Ale neměli byste jíst hned po nemocnici. Pokud se dítě narodilo v červenci až září, matka opravdu nechce jíst v žáru a tento produkt se zdá být skvělou alternativou. Ale zatímco kojíte během prvního měsíce života dítěte, stále stojí za to se zdržet melounu - je to poněkud těžký produkt a žaludek dítěte na něj stále není připraven..

Když se primární - nejpřísnější - strava postupně rozšiřuje, je třeba sledovat reakci dítěte na nové produkty: pokud je jejich zavedení normálně tolerováno, můžete také vyzkoušet meloun. Ale nejdřív to bude malý kousek a jednou denně. Pak ještě něco víc, pak můžete jíst toto ovoce a dvakrát denně.

Pediatričtí lékaři, když se zeptají, zda je možné kojit meloun, pokud to nemá nepříznivý vliv na laktaci, říkají, že naopak, tento tykev stimuluje produkci mléka.

Jak vidíte, jedná se o užitečný produkt a ve většině případů je to nejen povoleno, ale také doporučeno pro kojící matky..

Když nemůžete jíst meloun?

Existují situace, kdy byste se měli zdržet používání tohoto produktu. Tyto zahrnují:

 • sklon k alergickým reakcím u dítěte (i když matka meloun normálně toleruje, tělo dítěte na něj může reagovat odlišně);
 • přítomnost chronických chorob v matce - gastritida, vředy (jejich stav se může zhoršit);
 • vzhled po jídle plátek melounu příznaků, jako je žaludeční nevolnost, zvracení, nevolnost, jsou příznaky otravy (v tomto případě byste měli okamžitě podstoupit ošetření a zdržet se kojení dítěte po dobu alespoň jednoho dne);
 • cukrovka u matky nebo dědičnost této nemoci u dítěte (vzhledem k vysokému obsahu cukru - je třeba pečlivě zvážit pravděpodobnost vzniku cukrovky u dítěte).

Je také důležité vědět, jaká negativní reakce může mít drobenka na meloun: u některých dětí způsobuje zvýšenou tvorbu plynu. Na druhé straně jsou chvíle, kdy konzumní meloun pomáhá v boji proti zácpě. Přesná individuální reakce na tento produkt je možná pouze empiricky.

Je třeba si uvědomit, že meloun je svačinu někdy po hlavním jídle. Neměla by se jíst na lačný žaludek, ale neměla by se používat ani na výdatný oběd nebo večeři. A samozřejmě se vyplatí používat pouze ve své přirozené sezóně: ​​ve druhé polovině léta - na začátku podzimu.

V některých zemích neexistuje dieta pro kojící matku - žena, která právě porodila, může dělat všechno, ale s mírou. Meloun je opravdu užitečný produkt, a pokud neexistují žádná chronická onemocnění, která brání jeho použití, alespoň malý kus určitě stojí za vyzkoušení: proč se zbavte potěšení, které nám léto přináší?

Může být meloun kojící mámou

Melouny a melouny nejsou kontraindikovány pro kojící matku, jak si někteří lidé mylně myslí. Pokud dítě není náchylné k potravinové alergii, mohou být melouny zahrnuty do stravy několik týdnů po porodu. Hlavní věcí je nezneužívat a být pozorný na jakékoli zdravotní poruchy: vaše a vaše dítě.

Co je užitečný meloun pro kojení

Hlavním pravidlem matek kojících dětí je jíst potraviny s maximálním obsahem kyseliny listové, vápníku, železa, vitamínu C a dalších základních prvků. To vám umožní obohatit složení mléka a obnovit zdroje vašeho vlastního těla. S mnoha pokrmy a výrobky je však třeba zacházet opatrně, protože u dítěte existuje riziko akutní reakce.

Meloun je užitečný pro kojení, protože neobsahuje agresivní organické kyseliny, nebezpečné pro sliznice. Stimuluje tok mléka, zlepšuje jeho chuť, reguluje biochemické složení krve, neutralizuje toxiny, zvyšuje hladinu serotoninu, zlepšuje náladu. Vitamíny a sloučeniny jižní melounové kultury se podílejí na tvorbě nervového systému novorozence, zajišťují správný metabolismus, podporují normální krevní oběh.

Pravidelné používání melounu má příznivý vliv na stav zubní skloviny, snižuje vypadávání vlasů, snižuje riziko otoku, posiluje imunitní systém, zbavuje emoční stav. Ale sladká zelenina není dobrá pro každého. U žen s obezitou, sníženou citlivostí na inzulin nebo cukrovku to může zhoršit stav.

Meloun je kontraindikován u pyelonefritidy, peptických vředů žaludku a střev. Dalším důvodem pro vyloučení ze stravy může být reakce trávení nebo alergií u dítěte.

Kdy a jak vstoupit do stravy

Může meloun kojit zdravá žena? Závisí to na období laktace a reakci dítěte na novinky. V prvním a druhém měsíci po porodu se doporučuje zdržet se hlasování spolu s dalšími produkty, které nejsou zahrnuty do kategorie životně důležitých potřeb. Toto omezení je spojeno s nezralým trávicím systémem kojenců. I mikrodózy neobvyklých látek pronikající jejich trávicím traktem mohou vyvolat zvýšenou tvorbu plynů, koliku nebo zvracení.

Od třetího nebo čtvrtého měsíce můžete jíst malý meloun. Poprvé - plátek nejvýše 100 g.

V průběhu následujících 2 dnů je monitorována pohoda dítěte. Možné příznaky netolerance:

 • nadýmání;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • říhání;
 • volná stolička.

V takových případech to můžete zkusit znovu za 1-2 měsíce. Pokud je vše v pořádku s dítětem, meloun je povolen kojící matce.

Doporučuje se jíst sladké tykve odděleně od jiných potravin, jinak riziko trávení pravděpodobně není jen u dítěte. V kombinaci s chlebem, mlékem, výrobky obsahujícími cukr, droždí, vlákninu, meloun vyvolává kvašení ve střevech, plynatost, průjem. Nejlepší čas k jídlu je 30–40 minut po snídani nebo obědě, jako občerstvení v odpoledních hodinách. Před spaním je vhodné zdržet se melounů, jinak je pravděpodobné těžké žaludeční potíže.

Meloun v GV by neměl být zneužíván. Maximální dávka během dne není vyšší než 300 g. Předehřívání přispívá k rozvoji poruch trávení, přetížení slinivky břišní, ledvin.

Volba otázky

Jedná se o sezónní produkt, doporučený pouze během sklizně: od srpna do října. Melouny ležící na regálech v zimě nebo na jaře nejsou zázrakem, ale výsledkem agrochemického pokroku. Vitaminy v nich pravděpodobně nebudou nalezeny, ale dusičnany a různé akcelerátory růstu jsou hojné. Nestojí za to riskovat zdraví a užívat si těchto plodů. Jako ty, které se prodávají téměř v sezóně, dobře, možná o pár týdnů dříve.

Zralé melouny dorazí na trhy a obchody ve výšce podzimu. Měli byste si vybrat malé - o hmotnosti 2-3 kg: Dagestan, „kolektivní farmáři“, kompaktní „torpéda“.

Kvalitní se při stlačení nekroskají, reagují na klikání na boku, vydávají příjemnou vůni vanilky nebo medu. Jejich kůže je suchá, nelepivá, bez trhlin a skvrn. Dužina dobrého ovoce je dokonce krémová, bílá nebo žlutá, šťavnatá, bez kontrastních pruhů nebo teček.

Může být meloun kojen, jak si vybrat a kolik jíst

Hlavní otázka těhotné a kojící matky: co mohu jíst při kojení a co je lepší odmítnout? Názory pediatrů se liší, což dále matuje kojící matky. Je možné jíst meloun během kojení? A pokud ano, jaké jsou jeho přínosy, normy použití a pravidla zavedení do stravy - náš článek je věnován odpovědím na tyto otázky.

Je možné kojit meloun?

Mladé matky často dělají typickou chybu - omezují nebo zcela vylučují některá jídla z potravy, protože se bojí dítěte ublížit. Přítel a matka říkají jednu věc, pediatr - další, na fóru píší třetinu. Je snadné se zmást a učinit správné rozhodnutí je mnohem obtížnější..

Během kojení dáte svému dítěti spoustu živin, včetně bílkovin, vitamínů, cukru, fosforu a vápníku. Během tohoto období vaše tělo potřebuje velké množství vitamínů, minerálů a bílkovin. Jedlé pohanky, vařené kuře a mrkev povedou k nedostatku složek v těle a jsou plné zastavení laktace. Můžete dokonce ztratit vlasy a zuby. Nemluvě o tom, že monotónní strava rychle vadí.

Pozornost! Světová zdravotnická organizace říká, že pokud vaše dítě nemá alergie a trávicí systém je normální, můžete jíst většinu potravin, na které jste zvyklí. KDO nejen nezakazuje zavádění tykví do stravy, ale trvá i na melounu. Ve své voňavé a šťavnaté buničině skutečně obsahuje velké množství živin a živin, které mají příznivý vliv na zdraví kojící matky.

Přípustnost použití v závislosti na věku dítěte

Během kojení se tělo dítěte seznamuje s biochemickým složením produktů. A čím rozmanitější je mateřská strava, tím menší je pravděpodobnost vývoje alergických reakcí v budoucnosti.

Pediatrové doporučují zavádění melounu do mateřské stravy postupně od věku tří měsíců. Do této doby bude jeho trávicí systém silnější, pravděpodobnost negativní reakce se sníží.

V budoucnu můžete zvýšit množství produktu na komfortní úroveň pro matku a dítě. Děti mohou dostat meloun od dvou let.

Viz také, je možné jíst meloun na lačný žaludek.

Výhody melounu pro kojící matku a dítě

Sladká drť obsahuje:

 • křemík, železo, zinek, kobalt, mangan, měď;
 • sodík, chlor, síra, vápník, draslík;
 • vitaminy A, B, C, E, PP, beta-karoten;
 • Trávicí enzymy;
 • monosacharidy;
 • vlákno;
 • organické a mastné kyseliny.

Použití melounu během kojení zvyšuje průtok mléka, protože obsahuje 90% vody, zabraňuje ukládání solí v ledvinách, odstraňuje toxiny.

Železo a vitamin C normalizují procesy tvorby krve, zvyšují hladinu hemoglobinu. Beta-karoten stimuluje imunitní systém, snižuje riziko onkologie. Vitamin C zmírňuje zánět, tónuje pokožku.

Vysoká hladina serotoninu zlepšuje náladu matky a dítěte. Vitamín mládí a růst B8 brání rozvoji aterosklerózy, odstraňuje cholesterol, reguluje fungování míchy a zvyšuje citlivost nervových vláken. Příjemným bonusem, který každá žena ocení, je vyšší růst vlasů..

Vlákno a enzymy zlepšují trávicí trakt, zvyšují počet bakterií mléčného kvašení, normalizují hmotnost a odstraňují přebytečnou tekutinu.

Při konzumaci melounu během kojení je nedostatek kyseliny listové zaplněn, což je odpovědné za správný vývoj imunitního, oběhového a nervového systému u dítěte.

Zinek a křemík mají antioxidační účinek, přispívají k regeneraci pokožky, stimulují tvorbu elastinu a kolagenu. Po porodu pokožka rychle získá pevnost a pružnost..

Hořčík je zodpovědný za činnost kardiovaskulárního a svalového systému, normalizuje spánek a eliminuje záchvaty.

Kontraindikace

Přímé kontraindikace pro použití melounu v laktaci zahrnují:

 • alergické projevy u matky a dítěte;
 • žaludeční a duodenální vředy, gastritida, pankreatitida (u matky);
 • urolitiáza.

U cukrovky by měla být spotřeba melounů omezena, ale ne úplně vyloučena, protože obsahuje fruktózu, která není pro diabetiky kontraindikována. Je nežádoucí jíst meloun po hlavním jídle, nelze jej kombinovat s mlékem a sodou.

Normy použití

Pokud jde o meloun, je vhodné připomenout pravidla oddělené výživy a jíst ji v malých kouscích jako samostatnou misku. Během kojení se doporučuje konzumovat ne více než 300 g týdně a zaměřit se na vaše vlastní pocity a stav dítěte. Pokud neexistují zjevné problémy, zvyšte rychlost postupně.

Jak zavést meloun do stravy

Melounové maso je produkt, který může vyvolat alergickou reakci. Pediatrové proto doporučují dodržovat určitá pravidla při zavádění melounu do stravy kojící matky..

Zahrnout do nabídky od třetího měsíce laktace. První porce není vyšší než 50 - 100 g. To stačí k tomu, aby se tělo dítěte seznámilo s biochemickým složením plodu.

Než budete jíst sousto, ujistěte se, že je dítě zdravé a nic neobtěžuje. Udělejte to ráno, pokud je dítě během dne rozmarné, bude snazší zjistit příčinu obav. Pokud není alergie a střevní kolika, další den můžete jíst další malou porci.

Pokud dojde k negativní reakci na nový produkt, vyloučte jej na dva týdny. Pokud se příznaky objeví tentokrát, nechte meloun na 1-2 měsíce.

Důležité! Při zavádění melounu do vaší stravy zkuste experimentovat s jinými novými potravinami..

Pravidla pro výběr kvalitního melounu

Jíst čerstvý meloun pouze v hlavní sezóně a pastilku, kandované ovoce a kompot v zimě. Rané plody jsou přesyceny dusičnany, které mateřským mlékem pronikají do těla dítěte a způsobují intoxikaci.

Chcete-li chránit sebe a své dítě, vezměte do provozu několik pravidel pro výběr kvalitního produktu:

 1. Nekupujte meloun nakrájený na kousky. Bakterie rychle pronikají do masa.
 2. Plody by měly být prosté poškození a tmavých skvrn. Zelené skvrny na slupce ukazují, že meloun není zralý nebo je přeplněn dusičnany.
 3. Vůně, ovoce by mělo vyzařovat nejsladší medovou nebo vanilkovou příchuť.
 4. Přitiskněte si prsty na povrch melounu, pokud se jedná o promáčknutí - nekupujte. Je přezrálá.
 5. Pokud je zvuk tupý, klikněte na prsty na povrchu - neváhejte ho vzít.
 6. Barva pokožky u kvalitního produktu sahá od světle žluté po sytě oranžovou.
 7. Zralý meloun má suchý ocas a měkký nos.
 8. Odmítají kupovat melouny na vedlejší kolej. Ovoce rychle absorbuje výfukové plyny automobilu a další škodlivé látky. Otrav se. Lepší je koupit na trzích nebo v supermarketech.

Závěr

Kojení je důležitým a rozhodujícím obdobím v životě matky a jejího dítěte. K výběru potravin by se samozřejmě mělo přistupovat z hlediska bezpečnosti a užitečnosti pro tělo.

Vzhledem k tomu, že meloun není zahrnut do seznamu zakázaných produktů během laktace, podle standardů WHO jej neodmítněte používat jen proto, že to udělali vaši přátelé. Postupujte podle doporučení pediatrů, uvádějte produkt do nabídky postupně, sledujte reakci dítěte a užívejte si zdravé ovoce bez obav.

Mohu použít meloun při kojení

Kojení je obdobím v životě ženy, kdy je důležité při výživě dodržovat opatrnost. Mnoho produktů musí být opuštěno, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte. V této situaci často panují pochybnosti o tom, zda je možné kojit meloun a zda to přinese potíže dítěti. (V tomto článku si můžete přečíst, zda při kojení můžete jíst meloun.)

Užitečné vlastnosti melounu

Tento tykev je zdrojem uhlohydrátů, jeho sladká chuť je způsobena vysokým obsahem cukru. Glukóza dokonale ovlivňuje emoční stav ženy, zlepšuje náladu, pomáhá vyrovnat se se stresem po porodu, včetně poporodní deprese.

Melounové maso obsahuje mnoho vitamínů, mikro a makro prvky, prospěšné kyseliny, vlákninu. Takové bohaté složení umožňuje odborníkům na výživu doporučit kojící matce meloun, protože všechny prospěšné látky budou také v mléce.
Výhody melounů pro regeneraci ženského těla:

 • zlepšuje všechny metabolické procesy;
 • Má projímavý účinek, pomáhá očistit tělo a normalizovat hmotnost;
 • příznivě ovlivňuje vzhled a libido;
 • podporuje duševní činnost a tón.

Když je kojící maminka lepší jíst meloun

Vzhledem k vysokému obsahu cukrů a vlákniny ve výrobku by měla být vyloučena ze stravy žen s chorobami, jako je gastritida, žaludeční vředy, cukrovka. Nemůžete jíst meloun se žaludeční nevolností (dokud není problém úplně odstraněn).

Pediatrové doporučují kojícím ženám opustit meloun nejméně v prvním měsíci, nejlépe v prvních 3 měsících po narození dítěte. Během tohoto období je dítě v procesu úpravy střev, a aby se předešlo problémům, měla by žena dodržovat přísnou stravu.

Existují individuální doporučení, pokud stojí za to opustit tyto výrobky po delší dobu, ale jde spíše o výjimku způsobenou zvláštností těla žen nebo dětí..

Jak vybrat meloun

Znalost nuancí volby vám pomůže vyhnout se nákupu nekvalitního produktu, ochrání si vlastní zdraví a nepoškodí vaše dítě.

Princip výběru melounů je založen na přirozeném načasování jejich zrání s ohledem na region. Meloun, který se objevuje na policích počátkem léta, byl s největší pravděpodobností dozráván z důvodu chemického krmení. Takový produkt by měl být zlikvidován, jinak budou dusičnany, které vstupují do mateřské krve, také do mateřského mléka. Počkejte do poloviny srpna - je to čas přirozeného zrání melounů.

Nakupujte pouze ve spolehlivých maloobchodních prodejnách, které prošly hygienickou kontrolou. Při výběru dávejte pozor na vzhled melounu, nikdy nekoupejte řezané ovoce. Při externím vyšetření by také neměly existovat žádné praskliny nebo skvrny - takový plod může obsahovat patogenní bakterie nebo se již začíná zhoršovat.

Tělo kojící matky bude mít velký prospěch z zralého melounu, je nejen chutnější, ale také snáze vstřebatelné tělem. Při výběru klepněte na kůru: nudný zvuk bude znamenat plnou zralost a zralost. Druhý test zralosti může být proveden po řezu: pokud existuje vůně čerstvosti a sladkosti - meloun je zralý, může ho jíst kojící matka; pokud zápach není - produkty nejsou zralé, nepřinese to výhody ženě a jejímu dítěti.

Základní pravidla pro jíst meloun v HB

Pokud po porodu již uplynuly 3 měsíce, je žena zdravá a sezóna vám umožňuje zahrnout tuto melounovou kulturu do nabídky, mělo by se to provést s ohledem na stav dítěte. Ujistěte se, že je zdravý, má normální stolici a nemá alergické vyrážky. Pokud je vše v pořádku, můžete jíst meloun. Nedoporučuje se však jíst bezprostředně po hlavním jídle a míchat s mléčnými výrobky, nápoji.

Nejprve proveďte test jídla - začněte kouskem melounové buničiny. Je vhodné ji sníst ráno, pak budete mít dostatek času na odpolední pozorování reakce. Pokud bude dítě normálně tolerovat změnu ve stravě, nevyskytnou se žádné alergické projevy a bolesti břicha, další ráno sníst další sousto a znovu věnovat pozornost pozorování tělesných reakcí dítěte. Pokud je vše v pořádku, můžete postupně zvýšit konzumaci porce na 200 g.
Nová jídla ve stravě musí být zadávána po jednom. Pokud jste snědli nový produkt, pak by ostatní jídla měla zůstat stejná, pak se kvalita vašeho mléka dramaticky nezmění.

Reakce těla dítěte, které naznačují, že použití melounu by mělo být odloženo:

 • kožní vyrážky jako možná alergická reakce;
 • nadýmání nebo průjem naznačují obtížnost asimilace tohoto produktu dítětem.

Má smysl opustit meloun nyní a zkusit opakovat podobnou změnu ve stravě po 2 týdnech. S podobnou nepříznivou reakcí se doporučuje použít tento produkt příště ne dříve než za 1-2 měsíce.

Články O Neplodnosti