Hlavní Neplodnost

Kouření během těhotenství, nebo Jak přestat kouřit stranou

Když se zamyslím nad tématem závislostí, zatemnění a poškozováním mého zdraví a pohody všech kolem mě, vzpomínám si na slova moudrého učitele: „Měj odvahu přežít vše, co jsi sám jednou vytvořil,“ a „Udělej jinému, na co bys chtěl být aplikován. vy". Na základě těchto přesvědčení se tento článek zrodil.

Tak. Kouření. Kouření žen. A nejen to, ale v těhotenství. Když je žena v podstatě dočasným domovem, tobolkou pro růst, vývoj a utváření jiného živého tvora, které musíte prostě milovat, krmit, pokud je to možné, předávat mu vše důležité o životě v tomto světě a nechat ho jít; přebírá určitý počet povinností a zodpovědnosti za světonázor budoucích generací, jejich životní styl a zdraví, fyzický i duševní.

Kouření žen. Trochu osobní zkušenosti

Svítil jsem ve 12 letech (cín, promiň!) A obecně si to ani nevybral. Uzená maminka. V televizi byla spousta reklamy na vymývání mozků: jak krásná a módní je, je růžová a lesklá. A pamatuji si, že kolem mě byla společnost, kde všechny dívky kouřily, a tohle bylo nabízeno jako jeden z mála způsobů, jak vyniknout. Bylo jich mnohem víc, už pili alkohol. Dokud mi nebylo 14 let, kouřil jsem jen v létě, v této podivné společnosti „přátel“, a když jsem se po letní dovolené musel vrátit z babičky do města a jít do školy, kde jsem byl vynikající student, cigarety se samy zastavily. Ale to nebylo dlouho. Příští akademický rok mě nezastavil a pevně jsem stál v řadách tzv. Obětí reklamy a vymývání mozků a stal jsem se vášnivým uživatelem tabáku. Po škole - studium na vysoké škole a institutu, a již vážná závislost na cigaretách, spojení s faktem, že bez cigarety nejste vy, ale kouřit znamená relaxovat. Pravidelně odcházela, ale bylo to, jako by na mně nezáviselo. Manželství - a společné kouření s partnerem. Neschopnost otěhotnět dítě po dobu tří let, nekonečné utrpení v nemocnicích, testy, nějaký neobvyklý pseudo-ošetření - buď mě, mého manžela. Nulové výsledky.

A ani nedosáhlo hledání jiného důvodu, otevření očí realitě. Dokud jóga pevně nevstoupila do života. Dobrá karma předběhla. Na druhou stranu bylo hodně odhaleno a život změnil směr. A touhy, bez ohledu na to, o čem jsem dříve snil, se všichni začali naplňovat (toto je samostatné téma pro úplně jiný článek, ale stále buďte opatrní, co chcete!). Na základě osudu a díky práci na sobě jsem se mohl rozloučit se závislostí během cesty na místa moci, na turné s Andreim Verbou a Katyou Androsovou. Z osobní zkušenosti určitě mohu říci, že se stává, že zkušený praktik moc strohostí „vezme“ vaše zármutky a rozdá „pokrok“ rozvoji.

Po cestě jsem zjistil, že jsem šel na výlet v časných stádiích těhotenství. Moje dcera tedy ukázala dobrou karmu v několika aspektech najednou: Přestal jsem kouřit na cestě a my jsme cvičili na místech moci. Pro ty, kteří stále přemýšlejí, zda se vydat na cestu rozvoje sebe sama a zda udělat z jógy plnohodnotnou součást jejich života, natož přestat kouřit, rozhodně - ano!

Kouření během těhotenství. Zjednodušeně řečeno o důležitém

Budu uvádět pouze některé informace o nebezpečí kouření budoucích matek a žen obecně. Ochrana a podpora zdraví žen je zásadní pro zdraví a rozvoj nejen dnešních občanů, ale i budoucích generací. A již dlouho je známo, že ženské zdraví položila dívka její babička s matkou! Zde není žádná chyba, je to jednoduché: folikuly, ze kterých se plod v budoucnu vyvine, se vytvoří v těle dívky v lůně její matky. Proto kouřící žena stanoví zdraví po mnoho let nejen pro své dítě, ale také pro své vnoučata! Přemýšlejte o tom! I když vás někdo se slabou vůlí a mrkající myslí přesvědčí, že kouření není v moderním městě škodlivější než dýchání. Abychom pochopili, proč je někdo zdravý, a moje matka kouřila během těhotenství (ukaž mi tyto lidi!), Podívej se, jaký životní styl vedla moje babička.

Například moje prababičky žily ve vesnici na zelenině a cereáliích, nebylo kouření ani alkoholu. A žili jako sta let. Mám vynikající zdraví od narození. Dnešní průměrné mladé dámy, které jsou ve třicítce již lepené a nemají imunitu, ale mají otřes a nějak rodí, jsou jejich špatným zdravím - klíčem k selhání vitality budoucích generací. O vnoučata se postaráme za 20–40 let.

Cituji údaje WHO: asi 200 milionů z jedné miliardy kuřáků na světě jsou ženy. Tabákový průmysl agresivně zapojuje ženské kouření do kouření, aby rozšířil svou spotřebitelskou základnu, aby nahradil ty, které přestaly kouřit nebo umírají předčasně v důsledku rakoviny, onemocnění krve, srdečního infarktu nebo mrtvice a také dalších nemocí souvisejících s tabákem. Dospívající z obou pohlaví začnou tabák používat z důvodu nedostatku informací. Na chlapce a dívky mohou mít různé důsledky, ale poškození způsobené užíváním tabáku je jiné než u mužů. Přitahováním žen k kouření má průmysl příležitost zvýšit prodej a ovládat obyvatelstvo. V mnoha zemích byly tyto kampaně vedeny tak úspěšně, že počet kuřáků převyšuje kuřáky a epidemie mužů klesá..

Hlavní rána je zaměřena na mladší generaci. Je radostné si uvědomit, že nyní můžete stále pozorovat trend klesajícího zájmu o nikotin u mladých lidí, kvůli vyšším cenám za tabák, nižší kvalitě a anti-reklamě plus cigaretová móda odešla. Pozitivní trend má také zdravý životní styl: podle posledních průzkumů VTsIOM 55% dotázaných nikdy nekouřilo a 29% kuřáků začalo používat méně tabáku. Objevila se však nová metla mládí - elektronické cigarety plné jedovatých směsí a glycerinu, jejichž účinky a negativní účinky nebyly dosud prozkoumány. Podle statistik WHO v naší zemi kouří více než polovina populace. Každým rokem zemře na následky tabáku více než pět milionů lidí, z nichž asi jeden a půl milionu jsou ženy, a úmrtí způsobených kouřem, sekundárním kouřem a dětskou úmrtností v důsledku škodlivého návyku matky a jejího prostředí dosud nebyly vzaty v úvahu!

Co každý potřebuje vědět o kouření během těhotenství

Mateřství znamená péči, lásku, schopnost myslet na štěstí a zdraví budoucího dítěte. To je jeden způsob práce s egem. Těhotenství je pro ženu významnou událostí, někdy je to zkouška při pokusech opustit závislost, například kouření. Je samozřejmě lepší začít vůbec. Ale pokud je příliš pozdě na to, abyste se zamysleli, přečtěte si, jak se zbavit závislosti nejméně bolestným způsobem a jak si pomoci uvědomit si potřebu těchto naléhavých opatření. Existují vědecké údaje z velkého počtu studií po celém světě a všechny se nezávisle shodují na obecných nepříznivých účincích kouření v období početí, těhotenství a krmení dítěte..

Závislost znamená:

 • možnost porodu předčasně narozeného dítěte;
 • zvýšené riziko perinatální úmrtnosti;
 • nedostatečně aktivní hmotnostní přírůstek novorozence;
 • zdravotní patologie, které se projevují po celý život;
 • riziko spontánního potratu;
 • duševní a intelektuální poruchy, nedostatečný rozvoj, vývojové zpoždění;
 • různé patologie - obličeje, končetiny, vnitřní orgány;
 • Syndrom náhlého úmrtí dětí.

Během období porodu plodu jsou dva organismy jeden celek, a proto matka obejme dítě kouřovou clonou, která vede ke křečím krevních cév. Dochází k nevratným změnám placenty, infarkt placenty je možný díky jeho ředění.

Výsledky kouření před početí a během porodu dítěte mohou být podobné:

 • možná spontánní práce;
 • rané narození a nízká tělesná hmotnost kojenců;
 • porušení procesů kojení;
 • riziko vrozených vad;
 • zaostávání dětí v mentální a fyzické rovině;
 • defekty ve vývoji nervové trubice - dysrafismus;
 • srdeční choroba;
 • poruchy formování nosohltanu;
 • tříslová kýla;
 • strabismus;
 • mentální abnormality.
 • výskyt trizomie (Downova nemoc);
 • pro mámu je to také toxikóza, křečové žíly, nedostatek vitamínu C..

Je faktem, že tabákové karcinogeny inhibují funkce reprodukčního systému plodu. U dívek je snížena nabídka vajec a u chlapců - problémy s genetikou a pojetím požehnaného potomka. Novorozenec, narozený kouřící matce, trpí „abstinencí nikotinu“, což povede ke špatnému spánku, nervovým stavům a udušení..

 • schopnost otěhotnění je významně snížena (žena ztrácí schopnost pohybovat vajíčkem ve vejcovodech, inhibuje se také působení hormonů; muž ztrácí pohyblivost spermií;
 • počet narozených chlapců je snížen, protože samčí embryo je méně přizpůsobitelné obtížným podmínkám přežití;
 • úmrtnost dětí při porodu u kuřáků se zvyšuje o 30%.

Četné studie potvrdily, že pouze se záměrem těhotné matky kouřit dítě se jeho vitální ukazatele snížily. To je spojené s potížemi při budoucí sociální realizaci: nepříznivý prostor, ve kterém dítě nedobrovolně zůstalo během vývojového období, ponechává svůj otisk v podvědomí po zbytek svého života..

Toxické složky cigaretového kouře jsou oxid uhelnatý, nikotin, kadmium, rtuť, kobalt, lepidlo, barviva a další. Zaručená intoxikace tabáku matkou a dítětem.

Při plánování těhotenství vytvořte pro své nenarozené dítě plné vývojové podmínky. Vědomě začněte dělat jógu, čistěte postupy na fyzických a jemných letadlech, zkontrolujte stav vašeho těla; vyřešit všechny své problémy, uklidit své myšlenky a emoční stav. Vzdejte se všech závislostí. Nakonec stav, ve kterém budete pozvat své dítě, přímo určí úroveň duše, která se bude shodovat s vaší čistotou a frekvencí vašich vibrací. A v duších s vysokou úrovní vědomí je naše planeta nyní více zajímána než kdy jindy.

Mějte na paměti: Pokud přestanete kouřit, úplné odstranění nikotinových toxinů z těla trvá asi šest měsíců.

Kouřící dívky si všimly, že často trpí poruchami menstruačního cyklu, bolestivými podmínkami v kritických dnech; pozorováno je také zpoždění ovulace a časná menopauza.

Kouření v časném těhotenství

Pokud kouříte a zjistíte, že jste těhotná. Příroda zde projevila určité obavy a zachránila vás před vyrážkami: Koneckonců, početí se objevuje přibližně čtrnáctý den cyklu. První týden chybí spojení mezi matkou a embryem, vyvíjí se díky své síle a rezervám. Plod vstupuje do endometria dělohy ve druhém týdnu funkčního období a žena se učí o těhotenství. Vyvíjejte veškeré úsilí, abyste zapomněli na závislost na začátku těhotenství, a ne později. I když existuje verze, která z pohledu jemného těla je duše vedle matky šest měsíců před fyzickým početím, takže úroveň duše, která vás navštívila, je stanovena dlouho předtím, než se zárodek začne vyvíjet..

A pokud je všechno smutné. Ukončení závislosti není tak obtížné. Vydržte prvních dvacet čtyři hodin - a jste prakticky hotovi. Zbývá minimalizovat setkání s ničivými přáteli, omezit situace vysokého nervového napětí atd. Pokud jste kouřili více než deset cigaret denně, doporučuje se, aby se náhle nerozbily zvyk, aby nedošlo ke snížení srdečních kontrakcí a neaktivaci dalších svalových kontrakcí, které mohou vést k potratu.. Proces natahujte maximálně dva týdny, snižte počet a dávku cigaret, aniž byste doložili dokumentaci do konce: pár potahů a definitivní „zastavení“! A pamatujte, že kouření během těhotenství je vědomé uvalení vaší vůle na duši, která k vám přišla a poškozuje jinou osobu, to znamená přímé porušení jednoho z prvních a důležitých pravidel správné interakce se světem - achimy. Pravidelná praxe jógy, čištění a koncentrace také umožňuje zvýšit energii o několik úrovní nad obvyklý stav a závislosti vás nechávají.

Jóga a kouření

Chci říci o nebezpečí kouření, pokud jde o jógu a cvičení jógy. Mezi osmi kroky Patanjaliho čtvrté jógy po jámě, niyamu a ásanech je indikováno pranayama - různé dechové techniky k naplnění životní síly a vibrací vesmíru; díky této vědě získá jogín dokonalé zdraví, čistotu mysli a rovnováhu ducha. Pokud se tělo kontaminuje, a to i toxickým tabákovým kouřem, je nasycení pránou nemožné. Není tedy pochyb o kouření jógy a ještě méně učitel a samozřejmě jogín, který cvičí, vyměňuje energii s těmi, kdo cvičí.

Udělejte jógu a řekněte ostatním. Děkujeme za přečtení tohoto článku..

V textu byl použit datový med. expert Portnov Alexey Alexandrovich, oficiální data od WHO a VTsIOM.

Mohu kouřit během těhotenství??

V 21. století je závislost na tabáku první mezi špatnými návyky, které vedou k rozvoji závažných chorob. Na ulicích často potkáte těhotnou dívku s cigaretou v ruce. Během tohoto období nese žena plnou odpovědnost za budoucí zdraví svého nenarozeného dítěte. A při dalším nadýchnutí ho zbavuje plného života. Některé těhotné ženy se ujišťují, že několik cigaret denně neudělá nic špatného, ​​jiné jsou přesvědčeny, že ukončení kouření v raných fázích způsobí ještě větší poškození dítěte.

Četné kouřící mýty přispívají k tak rozšířenému přesvědčení, které brání tisícům žen v odvykání. Budeme zkoumat podrobněji, proč nemůžete kouřit během těhotenství..

Toxické složení

Chcete-li odpovědět na otázky týkající se nebezpečí kouření, měli byste analyzovat složení kouře, který je vdechován kuřáky nebo do plic, když je v kouřové místnosti. Při spalování tabáku se tvoří asi 4 000 chemických sloučenin, z nichž 60 je karcinogenních..

Následující jedy v tabákovém kouři jsou obzvláště nebezpečné pro těhotné ženy:

 • Nikotin. Látka, která se nachází v tabákových listech. Při správném používání prospívá tělu a používá se v lékařské praxi. Jakmile je v plicích, za několik minut se vstřebává do krve a šíří se po celém těle. Ve velkém množství způsobuje vazospazmus, zvýšený krevní tlak, může způsobit infarkt myokardu nebo mozkovou mrtvici,
 • Pryskyřice Olejovité látky, které obalují průdušky a ničí je. Způsobuje respirační selhání. Usadil se na oblečení, vlasy, kůži, vnitřní předměty,
 • Kysličník uhelnatý. Při požití reaguje s hemoglobinem a nahrazuje molekuly kyslíku. Způsobuje hypoxii ve všech buňkách a tkáních.,
 • Formaldehydy. Nejsilnější jed a karcinogen. V medicíně se používá k ochraně mrtvol a tkání.,
 • Těžké kovy. Hromadí se v těle, ničí ledviny, játra, žaludek,
 • Kyselina kyanovodíková. Jedovatá látka pro všechny živé bytosti,
 • Polonium. Radioaktivní izotop podporuje přeměnu zdravých buněk na maligní,
 • Aceton. Chemické rozpouštědlo používané v průmyslové výrobě barev a laků.

Po vdechnutí tabákového kouře těhotným kuřákem prochází celý seznam toxických látek placentou po několika minutách do dělohy a naplňuje jej chemikáliemi, které jsou pro plod škodlivé. Vědci uznali, že účinek toxinů je jednou z hlavních příčin dětských patologických stavů, jako je rozštěp rtu, rozštěp patra a zpoždění mentálního a fyzického vývoje..

Důležité! Některé ženy mylně věří, že pokud kouříte 1-2krát denně, pak se nic nestane. To není pravda. Většina toxinů se v těle hromadí, což poškozuje zdraví matky a plodu.

Vliv tabáku na těhotenství

Kouření během těhotenství je škodlivé nejen pro ženu, ale také pro nenarozené dítě. Porodníci jednomyslně trvají na tom, že to je ve většině případů tabák, který má strašné následky - potrat, předčasný porod, narození dětí s vývojovými vadami, intrauterinní smrt.

Kouření v časném těhotenství

1 měsíc těhotenství, nejdůležitější období pro nenarozené dítě. V prvních týdnech se vyvinou vnitřní orgány. Život a zdraví dítěte bude zcela záviset na tom, jak tento proces probíhá. Navíc během tohoto období embryo ještě není chráněno placentou, teprve se začíná formovat. Všechny toxické látky jdou přímo do malého bezbranného embrya..

Již po 5 týdnech se u plodu začíná rozvíjet střeva, slinivka břišní, orgány zraku a sluchu. Je dokázáno, že u žen, které kouří, se rodí častěji děti s patologiemi těchto orgánů.

Začátek těhotenství je pro potraty velmi nebezpečný. Při kouření pronikají do těla látky vyvolávající křeč dělohy. To může způsobit spontánní potrat a později - předčasný porod. Proto musíte přestat kouřit před početí, aby tělo mělo čas odstranit všechny toxiny.

Kouření ve druhém a třetím trimestru

Pokud dřívější tabákový kouř ohrožoval vývoj plodu, je nyní ohrožen i život a zdraví matky. Kvůli zvýšenému tónu a křečím dělohy může dojít k placentárnímu poškození, které je plné těžkého krvácení.

Nikotin zvyšuje krevní tlak, což je nebezpečné pro těhotnou ženu s gestózou. Nazývá se také pozdní toxikóza. Vyznačuje se inhibicí funkce ledvin, výskytem bílkovin v moči, vysokým krevním tlakem, poruchami mozkových cév, závažným edémem. Toto onemocnění mění normální průběh těhotenství a často zahrnuje stimulaci předčasného porodu, aby se zachránil život dítěte a matky. Obvykle se gestóza vyvíjí po 34 týdnech, ale stává se to dříve. Později slibuje pozitivní výhled.

Kouření vyvolává počátek předčasného zrání placenty. To přispívá ke zhoršení jeho funkce. Začne špatně dodávat potřebné množství kyslíku a živin plodu. V této době je pozorována hypoxie a vývojové zastavení, které může ovlivnit přírůstek hmotnosti. Ženy, které kouří, se často rodí s dětmi vážícími méně než 2,5 kilogramu. Musí se dlouhodobě starat o nemocnici.

Konstantní křeč dělohy často vede k počátku předčasného porodu. Jejich nebezpečí spočívá v tom, že dítě ještě není připraveno k narození. Jeho plíce se nemusí otevřít, nedostatek tělesné hmotnosti a podkožní tuk vede k nedokonalé termoregulaci, nedostatečný vývoj reflexu sání způsobuje neschopnost jíst samostatně. Takové děti jsou v nemocnici po dlouhou dobu ve speciálním přístroji pro předčasně narozené děti pod neustálým dohledem zdravotnického personálu..

Pod vlivem toxických chemických sloučenin se vývoj plodu může zastavit a zemře. Vnitřní smrt a mrtvé narození u kouření žen se vyskytuje o 20% častěji.

Kouření těhotné, trpící hypertenzí, je nepřijatelné. V důsledku křečí cév, ke kterému dochází v důsledku vniknutí nikotinu do krve, se tlak zvyšuje ještě více. To může vést ke krvácení, abrazi placenty a dokonce ik mozkové mrtvici..

Důležité! V porodnictví je nejnebezpečnější období ukončení těhotenství 7-8 týdnů až 10 nebo 30-33 týdnů. Právě v této době dochází k největšímu počtu potratů, k úmrtí plodu.

Fetální fetální syndrom

Nikotin uvolněný během kouření proniká placentou přímo do embrya a může způsobit vývoj nikotinového syndromu. Vyznačuje se následujícími důsledky:

 • Problémy s dýcháním. Obvykle do 38. týdne těhotenství jsou dětská plíce již vyvinuta a připravena dýchat sama. Jedovaté sloučeniny však vedou k tomu, že dítě vyvíjí vnitřní orgány pomaleji a v době narození se nemusí plně formovat. To povede ke skutečnosti, že po porodu bude dítě pod dýchacím aparátem na měsíc nebo déle. V pozdějším životě je to časté onemocnění dýchacích cest, bronchitida a zánětlivé procesy,
 • Srdce. Pod vlivem nikotinu u dítěte i u kouřící matky je srdeční frekvence významně zvýšena. To vede k vrozeným srdečním vadám.,
 • Ukazatele hmotnosti. Děti narozené ženám se špatným zvykem nezískávají na váze dobře. Často se rodí s tělesnou hmotností mnohem nižší, než je obvyklé,
 • Práce mozku. Časté kyslíkové hladovění plodu v děloze přispívá k inhibici mozkových funkcí. Po narození může dítě zaostávat za vrstevníky v duševním a fyzickém vývoji,
 • Imunitní systém. Tabákový kouř výrazně snižuje přirozenou obranu těla. Následně to ovlivňuje časté nachlazení, infekční nebo virová onemocnění.,
 • Vývoj anomálií. Vědci prokázali, že kuřáci častěji rodí děti s vývojovými defekty - rozštěpy patra, defekty v kosterní soustavě, rozštěp rtu, vrozené patologie srdce a dalších orgánů.

Proč přestat kouřit

Ženy, které se dozvěděly o těhotenství, se někdy nepřestávají bavit cigaretami, protože věří, že dítě již zažilo nejškodlivější účinek tabáku. To vůbec není.

Přestat kouřit kdykoli přinese pouze pozitivní výsledek:

 • Pokud přestanete kouřit v prvních 12 týdnech těhotenství, je šance na porod a porod zdravé dítě dostatečně vysoká,
 • Od 14. týdne začíná proces aktivního přibývání na váze plodu. Odmítnutí cigaret během tohoto období umožňuje dítěti dohnat před narozením,
 • I když těhotná žena ukončí návyk v posledním trimestru, dítě ještě zbývá na to, aby nabylo normální váhy.

Vědci již dlouho prokázali, že kompatibilita kouření, pití a těhotenství vede k negativním důsledkům. Proto je důležité opustit špatný zvyk kvůli zdraví budoucího dítěte. Pro některé ženy je to velmi obtížné. Nejprve je třeba si uvědomit, že v sázce je normální průběh těhotenství a porodu. Tato motivace obvykle pomáhá vyrovnat se se závislostí. Pokud opravdu chcete kouřit, můžete na prominentním místě dát talíř s vašimi oblíbenými sladkostmi nebo ovocem, nahradit je jiným kouřovým přestávkou.

Odpovědnost za budoucí úspěšný vývoj a plné zdraví dítěte leží výhradně na bedrech těhotné ženy. Proto je důležité pochopit, že tabákový kouř způsobuje nenapravitelné poškození malému nenarozenému dítěti. Odmítnutí závislosti v jakékoli fázi těhotenství prospěje pouze zdraví matky a nenarozeného dítěte.

Mýty o kouření a těhotenství

Až dosud mnoho dívek věří různým mýtům, navzdory veřejně dostupným informacím o skutečném nebezpečí kouření. Zvažte nejoblíbenější..

Mýtus 1 - ukončení kouření poškozuje dítě

Mnoho lidí věří, že embryo, které je zvyklé na nikotin od okamžiku početí, zažije extrémní stres, což ovlivní jeho vývoj. Nic však nepoškodí jeho zdraví víc než jedy a toxiny, které pravidelně vstupují do malého těla. Čím dříve tedy žena přestane kouřit, tím větší je šance pro její drobky na plné zdraví.

Důležité: Lékaři doporučují těhotným ženám, aby okamžitě odešly bez váhání. Ostré přestat kouřit není žádným způsobem nebezpečné, kromě abstinenčních příznaků, které zmizí po 2-3 týdnech zdravého životního stylu.

Mýtus 2 - 1 cigareta nepoškodí

Ve skutečnosti může i malé množství škodlivých chemických sloučenin způsobit značné poškození zdraví nenarozeného dítěte. Křeč mozkových cév, bušení srdce, hladovění kyslíkem - to vše jsou důsledky kouření cigaret. To se odráží ve vývoji plodu a v budoucím zdravotním stavu dítěte..

Mýtus 3 - lehké tabákové výrobky jsou méně škodlivé

Obsah dehtu a nikotinu je u lehkých cigaret nižší než u běžných cigaret. Kromě těchto látek však obsahují také asi 4 000 toxických sloučenin, z nichž 60 je známo, že vyvolávají rozvoj rakoviny. Další minus lehkých cigaret - jsou vyrobeny z nejlevnějších surovin - rekonstituovaného tabáku. Je to stlačený papír ze směsi tabákových odpadů. U produktů vyrobených z těchto surovin je nejjednodušší kontrolovat množství nikotinu..

Mýtus 4 - drahé cigarety nepoškozují

Tato mylná představa nemá základ. I když v těchto výrobcích existuje vysoce kvalitní tabák, hlavní toxické látky, které se uvolňují během doutnávání cigaret, jsou pro všechny cigarety stejné. Nikotin, oxid uhelnatý, pryskyřice, toluen, kyselina kyanovodíková a další jedy jsou přítomny jak v levných výrobcích, tak v drahých..

Mýtus 5 - pokud se máma cítí dobře, pak je všechno v pořádku s dítětem

Bohužel, jakákoli patologie nitroděložního vývoje plodu se projevuje již v pozdějších stádiích. Nemají nic společného s blahobytem ženy. Kouření může vyvolat narušení placenty, zmrazené těhotenství, smrt plodu a narození mrtvého dítěte. Až k tomu dojde, bude příliš pozdě přemýšlet o nebezpečí kouření..

Účinky alkoholu a kouření během těhotenství

Pokud máte návyky, které jsou škodlivé pro vaše zdraví, mají také dítě, které nosíte. V tomhle...

Pokud máte návyky, které jsou škodlivé pro vaše zdraví, mají také dítě, které nosíte. V tomto článku vám vysvětlíme, proč byste měli právě teď skončit..

Alkohol během těhotenství: bezpečný nebo ne?

Sklenka vína nebo cigaretového lístku je nedílnou součástí sociálního života většiny žen. Ale když jste těhotná, všechno, co si vezmete do svého těla, dorazí k vašemu dítěti. Cigaretový kouř a alkohol mohou zdraví vašeho dítěte poškodit, takže je důležité změnit své návyky..

V ideálním případě musíte samozřejmě opustit špatné návyky ještě předtím, než se začnete otěhotnět. Mozek dítěte a další orgány se začínají vyvíjet ve velmi časných stádiích těhotenství, kdy žena ještě neví, co dítě nosí. Ale i když jste již těhotná, máte příležitost výrazně snížit riziko vzniku patologií u vašeho dítěte, pokud se právě teď vzdáte špatných návyků.

Pijte pro dva

Když si na rty přinesete sklenici, ujistěte se, že je plná hroznové šťávy, ne vína. Proč? Když pijete alkohol, proniká alkohol placentou do rostoucího plodu. Protože tělo vyvíjejícího se dítěte rozkládá alkohol mnohem pomaleji než tělo dospělého, hladina alkoholu v krvi plodu se může zvyšovat mnohem více než u jeho matky a zůstane zvýšená déle. Proto i doušek alkoholu, který se vám zdá naprosto neškodný, může nepříznivě ovlivnit dítě. Poškození může být velmi závažné: od mentální retardace po rozvoj srdečních vad.

Podle Americké národní akademie věd 20% žen, které pijí alkohol, ji během těhotenství pije. Jedna z 29 žen, které vědí, že mají dítě, hlásí, že pijí alkohol pravidelně.

A pokud jen doušek nebo dva?

Odolejte nutkání popíjet se, dokonce i na toastu, protože výzkum ukázal, že někdy i ve velmi malých dávkách může alkohol způsobit nenapravitelné poškození vašeho dítěte. Nedávná studie na Wayne State University v Detroitu zjistila, že ženy, které během těhotenství vypily jen jednu sklenici alkoholu týdně, byly třikrát častější než ženy, které vůbec nepily alkohol, aby porodily děti s diagnostikovanými problémy s chováním jako je agrese a rozptýlená pozornost. Děti, jejichž matky pily častěji, ale s mírou - asi sklenkou vína denně - někdy měly vážnější duševní problémy. Řada studií zjistila, že u dětí, jejichž matky během těhotenství pily alkohol, existuje kromě závažných problémů s chováním také zvýšené riziko problémů s učením a riziko snížení IQ..

To však není konec seznamu potenciálních zdravotních a vývojových problémů těchto dětí. Těhotné ženy, které často pijí alkohol, mohou mít dítě se syndromem intoxikace alkoholem, což je jedna z nejčastějších příčin mentální retardace, problémů s centrální nervovou soustavou, abnormálních rysů obličeje a onemocnění kardiovaskulárního systému. I když u takového dítěte nebyla diagnostikována mentální retardace, může mít stále závažné problémy s učením, pamětí, pozorností, řečí a sluchem, stejně jako závažné problémy s chováním..

Studie také ukázaly, že ženy, které pijí alkohol asi třikrát týdně v prvním trimestru těhotenství, mají dvakrát tolik potratů.

Je kofein škodlivý?

Chcete vědět, zda pití kávy může poškodit vaše dítě? V této věci se názory odborníků liší. Zatímco některé studie ukázaly, že pití kofeinových nápojů zvyšuje riziko potratu, jiné studie ukázaly, že existuje pouze malé riziko potratu kvůli kofeinu, nebo to vůbec není, pokud pijete více než šálek kávy denně.

Přestože neexistují přesné údaje o nebezpečích kofeinu, nejmoudřejší rozhodnutí je odstranit kávové nápoje z vaší stravy nebo snížit jejich spotřebu na 300 ml denně. Pokud pijete čaj, nezapomeňte, že některé odrůdy tohoto nápoje mohou také obsahovat kofein. Nezapomeňte také, že jiné potraviny mohou také obsahovat kofein, například colu nebo čokoládu, proto si pozorně přečtěte štítky.

Obsah kofeinu ve výrobcích

ProduktNormální podávání (ml)Obsah kofeinu (mg)
Mletá kávová zrna237 (1 šálek)118 - 179
Instantní káva23776 - 106
Káva bez kofeinu2373 - 5
Černý čaj23743 - 50
Zelený čaj237třicet
Okamžitý čaj237patnáct
Colo355 (1 plechovka)36 - 46
Cola Dieta35539 - 50
Čokoládové mléko2378
Horká čokoláda (taška)2375
Mléčná čokoláda28 g7
Čokoládové pečení28 g25 - 58

Jak kouření ovlivňuje plod?

Víte, že kouření poškozuje vaše zdraví a také negativně ovlivňuje vývoj rostoucího dítěte. Ve skutečnosti kouření zdvojnásobuje riziko podváhového dítěte. Dítě, jehož hmotnost je nižší než normální, má zvýšenou šanci na rozvoj zdravotního problému, navíc tyto děti umírají častěji než děti s normální hmotností. Dobrou zprávou je, že i když přestanete kouřit uprostřed těhotenství, riziko podváhání dítěte zmizí. Dokonce i vzdání se tohoto špatného zvyku později přispěje k přibývání na váze vašeho dítěte..

Studie na Case Western Reserve University v Clevelandu zjistila, že ženy, které přestaly kouřit ve 32. týdnu těhotenství, snížily riziko podváhání dítěte na úroveň, kterou mají nekuřáci.

Kuřáci také čelí zvýšenému riziku mimoděložního těhotenství (když je plod implantován mimo dělohu, obvykle ve vejcovodu) a placentárních komplikací. Placenta previa se vyskytuje u kuřáků dvakrát častěji než u nekuřáků. Kuřáci mají také zvýšené riziko úniku plodové vody před narozením. Pokud dojde k prasknutí membrány před 37 týdny, může se dítě narodit předčasně.

Kromě toho mohou děti po kouření mít problémy s kouřením. Odborníci tvrdí, že děti, jejichž matky kouřily během těhotenství, mají příznaky abstinenčních příznaků (jako je úzkost, smutek nebo potíže s uklidněním), stejné příznaky jsou děti matek, které užívaly drogy. Také kouření může zvýšit riziko různých vrozených vad, včetně rozštěpu rtu, rozštěpu patra a klubové nohy. Ale nejděsivější je, že vědci věří, že děti, jejichž matky kouřily během těhotenství, pravděpodobně zemřou na syndrom náhlého úmrtí kojenců.

Proč nemůžete kouřit po narození dítěte?

Je také velmi důležité zdržet se tohoto nezdravého zvyku i po narození dítěte. U kojenců, kteří vdechují cigaretový kouř, je větší pravděpodobnost, že trpí infekcí dýchacích cest, astmatu a uší, než jiné děti. Kojenci matek kouření jsou s větší pravděpodobností hospitalizováni s pneumonií než děti nekuřáckých matek. Nikdo samozřejmě neříká, že budete kouřit na dítě, pokud kouříte, ale vůně kouře zůstane na vašich vlasech, rukou, na vašich oděvech a dítě ho při kontaktu s vámi vdechne..

Jak se vzdát špatných návyků

Než vypijete další sklenku vína nebo kouříte cigaretu, přemýšlejte o svém dítěti. Možná, že teď je zdraví vašich drobků nejsilnější motivací pro vás. Snažte se nepřemýšlet o cigaretách a pití, odvrátit pozornost od posedlých myšlenek, udělat něco příjemného, ​​což vyžaduje plnou pozornost. Odmítněte zůstat ve společnosti s lidmi, kteří kouří, nebo alespoň požádejte, aby se zdrželi jejich zvyku ve vaší přítomnosti. Vyzvěte sami sebe: dohodněte se, že nebudete kouřit alespoň týden. Pravděpodobně po tomto týdnu budete sami nepříjemnou vůní kouře. Přemýšlejte, co je pro vás důležitější: dítě nebo nějaký druh kouřící hůlky - výběr je zřejmý.

O nebezpečí kouření během těhotenství

Mnoho mladých žen pravidelně kouří cigarety a nemůže se této závislosti zbavit. Každý člověk rozhoduje, jak nakládat se svým životem, nikdo s tím tuto skutečnost neprotestuje. Nejhorší však začíná, když žena kouří a v blízké budoucnosti plánuje stát se matkou. Újma na nenarozeném dítěti je kolosální, jeho orgány jsou formovány se závažným porušením, které negativně ovlivňuje celý jeho budoucí život..

Než žena otěhotní, musí se této závislosti úplně zbavit, nezapomeňte, že v tuto chvíli je zodpovědná nejen za své zdraví, ale také za zdraví dítěte. A újma, kterou dítě způsobí kouřením, se matka nemusí objevit hned, ale až po mnoha letech, ale určitě se prokáže. Poškození kouření během těhotenství je velmi silné, ale musíte o tom říct co nejvíce, aby nastávající matka nemyslela ani na cigarety..

Jak nikotin ovlivňuje stav plodu

Nikotin jednoduše negativně ovlivňuje tělo těhotných žen, lékaři to zjistili již v polovině 20. století. V důsledku lékařského výzkumu byly závěry zklamáním, pokud žena v průběhu těhotenství dále kouří, je dítěti způsobeno velké poškození. To vše se pak stává příčinou mnoha nemocí a postižení. Poškození kouření pro těhotné ženy je tak velké, že se s tím dá jen málo špatných návyků.

Škodlivé pryskyřice, chemické přísady vstupují do krevního oběhu a všechny jsou přenášeny celým tělem. Stav placenty obklopující dítě je narušen. Dítě, které se ještě nenarodilo, nedostává vitamíny a minerály, nejškodlivější látky. Mnoho žen své kouření ospravedlňuje tím, že jejich přátelé, kteří během těhotenství dále kouřili, porodili zcela zdravé a normální děti. Ale to je jen část Pravdy, účinek nikotinu je tak nebezpečný zákeřně, že negativní důsledky se nemusí okamžitě objevit. Očekávají se nejvíce negativní výsledky..

Existuje další kategorie žen, které jsou v zajímavém postavení a raději přecházejí na používání lehkých cigaret. A oni si myslí, že škoda z nich je mnohem menší, ale to je velká chyba. Výrobci tohoto produktu tvrdí, že tam je mnohem menší újma, ale je to jen trik, jejich složení je téměř stejné, ale osoba přitahuje kouř hlouběji, aby získala požadovanou dávku nikotinu. Náhrada tedy nic nemění, a to jak u ženy, tak u dítěte, které se má brzy narodit. Poškození kouření během těžkého těhotenství je dvojnásob nebezpečné, tělo již bojuje s porušováním a nadále ho otráví..

Pokud dívka, i když je v zajímavém postavení, nadále kouří, musí si být vědoma, že zdraví dítěte je ve velkém nebezpečí. Neexistuje jedna skupina komplikací, jedna ovlivňuje celé období těhotenství, druhá, když se dítě narodí, a třetí se projevuje mnohem později, a to vše velmi negativně ovlivňuje zdraví dětí. Kouření poškozuje také během těhotenství, když zdraví ženy není tak dobré. A během těhotenství v počátečních fázích může všechno skončit velmi špatně.

Proč je závislost tak nebezpečná pro dítě

Problém nastává často, když mladé dívky kouří na samém začátku těhotenství, jednoduše proto, že stále nevědí, že budou brzy muset zažít radost z mateřství. Existují lidé, kteří mohou porazit závislost na otrokech v co nejkratším možném čase, ale je mnoho dalších, kteří kouří dále a ospravedlňují své špatné činy, a dokonce začnou tvrdit, že pokud přestanete kouřit náhle, je to pro plod velmi nebezpečné. U žen, které kouří hodně a dlouhou dobu, je to opravdu tak (více o tom budeme diskutovat později). Ale pokud nastávající matka nekouří moc a ne dlouho, pak musíte okamžitě přestat, nemusíte přijít s žádnými výmluvami nebo vysvětleními.

Je velmi důležité pochopit, že nejprve jsou vytvořeny hlavní orgány a systémy dítěte. A když nikotin vstoupí placentou, vyvolá se nedostatek kyslíku a není dostatek nutričních složek. To se stává základem spontánního potratu ve velmi raných fázích..

Existuje řada patologií, které se u dětí vyvinou v důsledku konzumace nikotinu jejich matkou:

 • Rozštěp rtu;
 • Vlčí obloha;
 • Konce nejsou správně tvarovány..

Dýchací systém dítěte není správně vytvořen. To vše vede k chronické bronchitidě, astmatu, takže budoucí maminka by si měla pečlivě promyslet, než vezme další cigaretu. Genitálie jsou položeny nesprávně, což je zvláště důležité pro chlapce. Velikost varlat u chlapců narozených kouření matek je výrazně menší než u těch, kteří vedli zdravý životní styl..

Byly provedeny vážné lékařské studie, během nichž bylo zjištěno, že závislost vede k rozvoji následujících patologií:

 • Potraty u kuřáckých matek jsou mnohem častější.
 • Dítě váží méně, předčasně se vyskytuje často, pokud žena kouří alespoň balíček cigaret denně, pravděpodobnost porodu předčasně narozeného dítěte se zvyšuje o 30%. Pokud zároveň žena pije alkohol, situace se občas zhoršuje. Ale kouření 1-2 cigaret denně je také velmi nebezpečné.
 • cukrovka a astma jsou u těchto dětí mnohem častější. Často dochází k narušení funkce ledvin, srdce a cév. Nervový systém trpí velmi, děti se rodí s autismem. Duševní vývoj je zpožděn. Dítě je neustále ustarané, zlobivé. Intelektuální schopnosti těchto dětí jsou mnohem horší, špatně absorbují nové informace, paměť je špatná, nemohou soustředit svou pozornost na něco.
 • Děti cítí touhu kouřit brzy, ale ukončení této závislosti je pro něj velmi obtížné, závislost se vyvíjí velmi rychle.

Proč kouření škodí kojícím matkám

Mnoho žen, které opustily cigarety, když nesly dítě, se po svém vzhledu rádi vrátí k závislosti, upřímně věřím, že pokud se dítě narodí, pak nic neohrožuje jeho zdraví. To je vážná chyba, nyní žena musí kojit, je jasné, že nikotin z těla matky bude také v těle dítěte, což povede k nejnepříznivějším důsledkům.

Zdraví dítěte přímo závisí na tom, jak matka jí, škodlivé složky tabáku se rychle nacházejí v mléce. Zhorší se kvalita, počet se výrazně snižuje, proto kuřáky často trpí nedostatkem výživy pro dítě. Upřímně chápu, že za to mohou sami. Když matka kouří během kojení, jsou negativní důsledky následující:

Když nikotin spolu s mateřským mlékem vstoupí do těla dítěte, jeho nervový systém nejprve trpí. Dítě se stává náladovým, neustále se obává, špatně spí, špatně jí. Nejhorší je, že porušení ve formě nervového systému dítěte je po dlouhou dobu a často navždy, což se projeví o mnoho let později. Existuje řada závažných problémů:

 • Kojenecká smrt je mnohem vyšší. Takové děti často trpí nachlazením, mají problémy s plicemi, jejich imunita je oslabena a často se vyvíjejí různé alergické reakce..
 • Jedním z běžných problémů je střevní kolika. Nikotin velmi negativně ovlivňuje funkci střevní sliznice.
 • To samo o sobě postačuje k pochopení toho, že kouření během kojení je přísně zakázáno..

O některých aspektech ukončení závislosti

Nejlepší je opustit tuto závislost několik měsíců před početí dítěte. Tento čas je dostatečný na to, aby se zajistilo, že se nahromaděné nikotinové produkty rozpadnou a dítě se může narodit úplně zdravé. Ve skutečnosti však často mladé dívky nečekaně otěhotní, takže pro ně může být obtížné přestat kouřit. Mnoho lidí si myslí, že široce propagované antineikotinové léky v této situaci pomohou, ale neměli byste je používat, žena by se měla sama zbavit závislosti..

Sám musí pochopit, jak je to škodlivé, uvědomit si, že všechny negativní důsledky pro zdraví budoucího dítěte nyní závisí pouze na ní a na její vůli. Chcete-li se zbavit takové otrocké závislosti není tak obtížné, nastanou nejdříve nejzávažnější problémy, pokud v tuto chvíli touha překonat, bude to snazší. Doporučujeme následující tipy:

 • Změňte nutriční stravu. Pokud budete jíst více potravin, které obsahují mnoho vitamínů, touha zvýšit cigaretu je částečně oslabena. Preferujte dobrý zelený čaj nebo šípkový vývar. Tělo rychle zbavilo toxiny. Močení se stává častější, otoky zmizí.
 • Je velmi důležité neustále dělat něco důležitého a užitečného, ​​být neustále zaměstnáni. Sledujte zajímavé filmy. Přečtěte si užitečné knihy. Plette něco pro budoucí dítě. Pokud má žena málo času, nebude chtít kouřit. Nebude čas. Musíte přestat kouřit najednou, nemyslet na dlouhou dobu, narušuje nervový systém a nedává pozitivní výsledky.
 • Chodte více venku, plíce jsou rychle vyčištěny, touha po rozsvícení zmizí. Bylo by hezké se projít před spaním, nebude to trvat moc času a sen bude silnější a zdravější.
 • Když žena přestane kouřit, zpočátku je pro ni obtížné usnout. Uklidňující byliny pomohou - mateří, valeriány. Ale nestojí to za zneužívání takových užitečných bylin, 100 gramů odvarů před spaním stačí, to výrazně pomůže tělu.
 • Je důležité, aby budoucí otec také přestal kouřit a přestat spolu je vždy mnohem snazší. A pokud budoucí matka přestane kouřit a budoucí otec tak pokračuje, zvyšuje se riziko, že si vezme další cigaretu ze svého manžela. Škodlivě pasivní kouření, to znamená, že nastávající matka je otrávena vzduchem, který ji obklopuje.

Závěr

Tuto závislost se můžete kdykoli zbavit, byla by touha. A plánování budoucího dítěte je významnou pobídkou, jak se zbavit této otrocké závislosti navždy, což vede k předčasnému stárnutí těla, velkým zdravotním poruchám, které ovlivňují matku i dítě.

Předpokládá se, že pokud přestanete kouřit náhle, je to škodlivé jak pro zdraví nastávající matky, tak pro zdraví nenarozeného dítěte. V tom je zrno pravdy, ale pouze při dlouhodobém kouření ve velkém množství. Tito lidé by neměli přestat kouřit náhle, stává se velmi stresujícím, což negativně ovlivňuje plod. Tito lidé se musí zbavit závislosti na otrokech.

Závislost na nikotinu mizí poměrně rychle, často stačí jen několik dní. Psychologická závislost je v tomto ohledu mnohem silnější než fyzická, ale motivace k narození zdravého a šťastného dítěte je velmi silná..

Nemůžete se bát, že dítě riskuje získání nejzávažnějších onemocnění. A je tu něco jako náhlá smrt dítěte. Srdce dítěte z neznámých důvodů již nebije. Přesné příčiny tohoto hrozného jevu dosud nebyly stanoveny, ale během lékařských testů vyšlo najevo, že tyto problémy se nejčastěji vyskytují u těhotných žen, které kouří. Už z tohoto důvodu byste neměli přemýšlet o tom, že se vzdáte této závislosti nebo že budete nadále jeho otrokem.

Mohu přestat kouřit během těhotenství??

Kouření poškozuje tělo jakékoli osoby. Těhotné ženy však pociťují dvojí ránu: trpí nejen jejich tělo, ale i formující se organismus jejich nenarozeného dítěte.

Měl bych přestat kouřit během těhotenství: účinek nikotinu na reprodukční funkce

Je možné přestat kouřit během těhotenství - spíše aktuální téma. Je však lepší, když žena tento problém vyřeší sama před početím.

Látky v tabákovém kouři mají negativní vliv na plodnost. Až do věku 25 let, kdy se tělo vyrovná s tímto zatížením, není situace tak kritická. Ale po 35 letech čelí muži i ženy důsledkům kouření..

Nikotin ovlivňuje hormonální systém a narušuje produkci estrogenu - hlavního „ženského“ hormonu. Problémy s kuřáky proto mohou nastat i ve fázi plánování dítěte. A i když nastane dlouho očekávané těhotenství, existuje vysoké riziko, že budou mít děti se zhoršenou reprodukční funkcí.

Kdy je nejlepší čas přestat? Budoucím rodičům se doporučuje přestat kouřit před začátkem a ne během těhotenství. Důvodem je například skutečnost, že kuřáci mají o 15% méně spermatu než nekuřáci. Navíc, mnoho pohlavních buněk u kuřáků je imobilních nebo má strukturální abnormality..

Udělejte test a za minutu zjistěte, zda bude pro vás snadné přestat kouřit

Měl bych přestat kouřit během těhotenství: co by měli kuřáci očekávat?

Pouze 5 z 10 žen, které se dozví o své situaci, přemýšlí o tom, že se vzdá cigaret. Polovina z nich se rozhodne přestat kouřit během těhotenství, druhá polovina postupně snižuje počet cigaret.

Stojí to za to nebo je to špatné - učinit rozhodnutí s ohledem na následující skutečnosti:

 • kuřáci mají trojnásobně zvýšené riziko potratu. Míra úmrtnosti novorozenců u kuřáckých žen je 20%. Přemýšlejte sami, zda byste během těhotenství měli přestat náhle kouřit;
 • nikotin narušuje krevní oběh v placentě. To znamená, že plod postrádá kyslík. Je to škodlivé? Ano, takové děti se rodí s nízkou hmotností, což je plné problémů;
 • u žen, které kouří, dochází k předčasnému zrání placenty s rizikem exfoliace a předčasného porodu. Kromě toho nikotin podporuje hypoxii a podvýživu plodu. Pokud se vzdáte cigaret - rozhodněte se sami!
 • kuřáci jsou náchylní k častým nachlazením a infekcím v důsledku snížené imunity. To je případ, kdy je lepší přestat kouřit, aby se vyloučila rizika spojená s přenosem nemocí během těhotenství;
 • hypoxie plodu u kouření žen se stává příčinou malformací srdce, mozku, způsobuje odchylky duševního a fyzického vývoje. Pořád si myslíte, že byste během těhotenství neměli náhle přestat kouřit?

Musím přestat kouřit před početím a jak na to

Někteří se zajímají, zda je škodlivé přestat kouřit během těhotenství, zatímco jiní se plánují špatný zvyk dopředu vzdát. Předpokládá se, že uvolnění těla z jedů, které se v něm hromadily během kouření, vyžaduje nejméně rok. Proto, abyste nemuseli přemýšlet o tom, zda můžete přestat kouřit během těhotenství, zda je to nebezpečné, je lepší přestat dýchat tabákový kouř, než se rozhodnete mít dítě.

Někteří odmítají nikotin ostře, zatímco jiní kouří stále méně cigaret každý den. Ti, kteří si kladně odpověděli na otázku, zda je kouření škodlivé, a náhle ho opustili, si všimnou, že fyzické trakce zmizí již 2-3 dny, a psychologická přitažlivost - do 2 týdnů.

Ti, kteří stále přemýšlejí o tom, kdy odejít, nejlépe říkají, že nikdy není pozdě a nikdy příliš brzy na to. Konec konců, nejde jen o vaše zdraví, ale také o život nenarozeného dítěte.

Psychická a fyzická závislost na kouření

Je možné, aby těhotné ženy přestaly kouřit náhle, jak to ovlivní jejich zdravotní a duševní stav? Během tohoto období života je žena zvláště zranitelná, trpí nestabilní náladou a potřebuje podporu. Je kouření tak nebezpečné, že musíte odnést její schopnost relaxace? Je možné okamžitě upustit nebo je lepší nechat všechno tak, jak je?

Nejprve musíte pochopit, že cigareta není neškodná zábava. To je zdroj více než 4 500 škodlivých látek, které otrávíte nejen sobě, ale také rostou uvnitř dítěte. Pokud tyto jedy a karcinogeny ovlivňují tělo dospělého, zvažte, zda jsou škodlivé pro plod? Zpoždění vývoje, mrtvě narození, perinatální úmrtnost - statistiky jsou nemilosrdné a naznačuje, že tomu nelze zabránit, pokud kouříte.

Je možné okamžitě skončit, když se dozvíte o těhotenství, je nebezpečné to udělat náhle? Závislost na nikotinu na fyzické úrovni zmizí během několika dnů. V tuto chvíli musíte zůstat v klidu, naladit se pozitivně a myslet si, že jste udělali velmi důležitou věc. Během několika týdnů bude také ustupovat psychologická závislost..

Kdy je lepší přestat - v prvním, druhém nebo třetím trimestru? Čím dříve, tím lépe. Je třeba říci, že jakmile se vzdáte cigaret, náhle přestanete otrávit své vlastní dítě. Nezapomeňte na to, když se vaše ruka natáhne za cigaretu..

Zda přestat kouřit během těhotenství a proč je kouření tak škodlivé?

Často pro ženu jsou zprávy, že čeká dítě, neočekávané. Okamžitě vyvstávají otázky: je možné přestat kouřit během těhotenství, je škodlivé pokračovat vdechování tabákového kouře a co všechno ohrožuje?

U kuřáků je větší pravděpodobnost komplikací při porodu dítěte. Pravděpodobněji trpí křečovými žilami, toxikózou, gestózou a zácpou než nekuřáci.

Stále existuje mylná představa o tom, proč by se těhotné ženy neměly vzdát kouření. Porodníci a gynekologové zároveň tvrdí, že „hlad po nikotinu“ lze přenášet z matky na dítě. Pokaždé, když kouří cigaretu „pro dva“, těhotná zvykne své nenarozené dítě na takové „dopingování“. Proto jsou děti kuřáckých matek často zlobivé, plačící a špatně spí.

Mohu přestat kouřit během těhotenství: co říkají lékaři?

Lékaři považují kouření za pomalou sebevraždu. Co říci o ženách, které kouří, když rodí dítě? Kuřačky mají dvojnásobně zvýšené riziko spontánního potratu. Děti takových žen zaostávají v duševním a fyzickém vývoji a začnou se kouřit v dospívání.

Odpověď na otázku, můžete přestat kouřit během těhotenství, a když je lepší to udělat, dát reproductologists. Každý souhlasí s tím, že je nejlepší přestat kouřit, jakmile se žena dozví o těhotenství (pokud to předem nevyšlo). Věnují pozornost nebezpečí aktivního i pasivního kouření. A mluvíme nejen o tom, proč nemůžete kouřit během těhotenství, ale také o tom, že musíte přestat ve fázi plánování. Kouření výrazně snižuje šance na přirozené početí a negativně ovlivňuje pravděpodobnost porodu, a to i při používání technologií asistované reprodukce.

Je samozřejmé, že cigarety nejen ohrožují zdraví dítěte, ale také komplikují život jeho matky. Včetně toho, jak se v budoucnu zvyšuje riziko porodu dětí s odchylkami a vrozenými patologiemi.

Jak přestat kouřit doma?

Proč se věří, že byste neměli přestat kouřit během těhotenství?

Na toto skóre existuje mnoho názorů. Následující je nejrozšířenější: během těhotenství můžete a měli byste přestat kouřit, ale je lepší to neudělat náhle. Ukončení příjmu nikotinu v ženském těle může vyvolat poruchy srdečního rytmu, svalové kontrakce, které v některých případech mohou způsobit potrat.

Tento názor je chybný! Přestat kouřit během těhotenství je bezpečné. Pokud se otrava náhle zastaví, nestane se nic špatného. Čeká na vás jen dobré - rychlé zotavení!

Alternativní ovládání kouření

Už jsme tedy zjistili, zda je možné přestat kouřit během těhotenství, kdy a jak nejlépe přestat. Nyní zvažte nástroje, které vám to pomohou správně a bezpečně..

Pro usnadnění procesu odstavení z nikotinu se často doporučují farmaceutické přípravky: tablety, náplasti, žvýkačka. Kromě toho, že tyto prostředky jsou neúčinné, jsou obvykle kontraindikovány pro těhotné ženy - bez souhlasu lékaře by neměly být přijímány svévolně.

Mezi neléčbami jsou populární akupunktura a hypnóza. Mohou být také přijata se souhlasem porodníka-gynekologa. Účinnost těchto metod je však zpochybněna. Univerzální nástroj, který pomáhá překonat závislost na nikotinu a nemá žádné kontraindikace, je Allen Carrova metoda.

Musím si dělat starosti, pokud budoucí otec kouří?

Předpokládá se, že vedení zdravého životního stylu je důležité pouze pro nastávající matku, protože má dítě. To je pravda, ale budoucí otec se stará o své zdraví.

Za prvé, kuřáci mají více problémů s početím. Zadruhé, svým špatným zvykem nutí matku svých nenarozených dětí ke kouření z druhé ruky. Kouření ovlivňuje cévní tonus a negativně ovlivňuje účinnost. K tomu můžete bezpečně přidat ranní kašel, dušnost, srdeční problémy.

V rodinách, kde kouří alespoň jeden z rodičů, jsou děti náchylnější k chronickým onemocněním dýchacích cest, vyvinou se 6krát častěji trávicí choroby.

Při plánování těhotenství stojí za zvážení, že mužské tělo bude potřebovat 3 měsíce na očištění cigaretových jedů a karcinogenů a ženské tělo - 12 měsíců.

Pořád pochybujete, zda můžete a měli byste přestat kouřit během těhotenství?

Pak zvažte následující skutečnosti:

 • život kuřáka je o 20 let kratší než život nekuřáků;
 • kuřácké ženy mají o 42% vyšší riziko, že budou mít dítě s rozštěpem rtu;
 • asi 70 složek tabákového kouře jsou karcinogeny (způsobují rakovinu);
 • balení cigaret denně je 320 ml oxidu uhelnatého, což snižuje hladinu hemoglobinu o 5% a vede k nedostatku kyslíku;
 • v cigaretách je plonium-210, což je radioaktivní prvek a hromadí se v těle;
 • kuřáci mají 11krát vyšší pravděpodobnost výskytu tuberkulózy a rakoviny plic;
 • kuřáci mají často srdeční infarkty, mrtvice, endarteritidu dolních končetin, rakovinu dýchacího systému;
 • nikotin redukuje libido 2,5krát;
 • cigarety způsobují předčasné stárnutí kůže, protože se u nich vyvíjí „syndrom tabákové tváře“.

Pokud potřebujete pomoc při překonání závislosti na nikotinu, obraťte se na Allen Carr Center!

Články O Neplodnosti