Hlavní Výživa

Mohou těhotné ženy plavat v moři a relaxovat na pobřeží

No, řekni mi, kdo nechce v létě jít na moře? Namočte horký písek, stříkejte do krajky vln... Myslím, že žádné nejsou.

Takže, těhotné ženy na moři také chtějí! Možná ještě ostřejší než zbytek, a možná uprostřed noci (klasika žánru!). A pokud je obvykle touhou budoucí matky zákon, pak s myšlenkou spěchat k těhotné ženě musíte být opatrní.

Měl bych otěhotnět na moři? Poškodí týden pod horkým sluncem zdraví dítěte? Měli byste opalovat těhotnou ženu? Jak se chránit před věkem? Bylo by prospěšné plavat se ve slané vodě? Kolik můžu plavat? Záleží na těhotenství? Jsou lety bezpečné během těhotenství? Existuje spousta otázek, že? Pojďme na to společně.

Radí porodník-gynekolog Anna Rudneva.

Výhody těhotné vany

Žena nesoucí dítě pod svým srdcem nebude bolet jít do plážového letoviska k relaxaci, i když jen proto, že je to velmi užitečné. Na zdraví a pohodu budoucí matky odmítá moře velmi příznivý účinek:

 • mořská voda nasycuje tělo užitečnými stopovými prvky: jód, hořčík, sodík, vápník, brom atd.
 • vlny působí na tělo těhotné ženy jako mírná hydromasáž, čímž zabraňují vzniku otoků;
 • během plavání těhotná žena trénuje svaly těla, zlepšuje metabolismus a krevní oběh;
 • koupání ve studené vodě je vynikající vytvrzovací procedura, která zvyšuje imunitu a zabraňuje výskytu respiračních onemocnění;
 • sluneční koupele přispívají k produkci vitamínu D v těle - jedná se o účinnou prevenci výskytu poporodní křivice;
 • vdechování mořského vzduchu obohaceného o záporně nabité ionty je prospěšné pro dýchací systém;
 • zatímco ve vodě, zatížení páteře je sníženo, což platí zejména v pozdním těhotenství;
 • rozjímání o krásné krajině mořského letoviska potěší oko, zmírňuje emoční stres, zlepšuje náladu.

Všiml jsem si, že u žen odpočívajících během těhotenství na moři jsou nejen narození snazší (díky tréninku a posílení svalů během plavání), ale výrazně se snižuje také pravděpodobnost poporodní deprese..

Jaká jsou rizika?

Při odchodu k odpočinku v přímořském letovisku by si budoucí žena v práci měla být vědoma, že takový odpočinek je spojen s určitým zdravotním rizikem. Zvláště pokud jste přepracovaní, přeháňejte to plaváním a zůstaňte na slunci po dlouhou dobu. V takových případech mohou nastat následující komplikace:

 1. Porušení vývoje nervového systému nenarozeného dítěte v důsledku prudkého přehřátí. Plod v lůně ještě nemá potní žlázy a není schopen regulovat jeho přenos tepla.
 2. Vývoj mdloby v důsledku narušení procesů přenosu tepla. Během těhotenství jsou některé metabolické procesy v těle již obtížné a při dlouhodobém opalování může jejich zpomalení dosáhnout kritické úrovně.
 3. K progresi křečových žil dochází často u těhotných žen pod vlivem extrémního tepla. Kvůli přehřátí klesá krevní tlak, zpomaluje se průtok krve v žilách, což přispívá k rozvoji přetížení..
 4. Nárůst děložního tónu, hrozící potrat, může začít v důsledku prudké změny klimatu, jakož i v důsledku nadměrné fyzické námahy na břišní svaly během plavání (to platí zejména pro první trimestr těhotenství).
 5. Zánět genitourinárního systému u těhotných žen je častým důsledkem dlouhodobého koupání v chladném moři.
 6. Infekce ženských pohlavních orgánů mohou nastat při kontaktu se špinavou, bahnitou mořskou vodou kontaminovanou choroboplodnými zárodky..
 7. K rozvoji hyperpigmentace u těhotných žen dochází v důsledku hormonálních poruch. Pokud vystavíte svou tvář slunci současně, věkové skvrny se mohou značně ztmavnout a pak neprojdou dlouhou dobu..


Přímé sluneční světlo během těhotenství je kontraindikováno

Vlastnosti koupání v čerstvém rybníku

Pokud neexistuje žádný způsob, jak jít k moři a poblíž je řeka, je to také dobrá volba pro odpočinek v horkém letním dni. Nejdříve ale musíte zjistit, zda žena v řece dokáže plavat. Koneckonců, těhotné ženy musí mít na pozoru infekce, které se mohou skrývat ve vodách jakéhokoli přírodního rezervoáru.

V některých patologických stavech, které ohrožují zdraví těhotné ženy a plodu, je lepší opustit vodní postupy volbou odpočinku ve stínu, ale v blízkosti nádrže. Plavání v řece, pokud neexistují kontraindikace, přinese spoustu pozitivních emocí, pro budoucí matku je to vynikající lék na depresi. Přínos její komunikace s přírodou pro dítě bude mít za následek velké množství kyslíku, ale nemůžete zapomenout na některé nuance:

 • v řece může být přítomna infekce, proto si vyberte bezpečné nádrže se specializovanými místy ke koupání;
 • i když je rybník zkontrolován, nestojí to za to ponořit se do jezera nebo řeky, je to hrozba, že mikroby z vody vstoupí do ženského nosohltanu;
 • při výběru pláže dávejte přednost málo navštěvovaným místům s uvolněnou atmosférou, daleko od průmyslové zóny;
 • koupání by mělo být v řece s tekoucí vodou a jezero by mělo být vybráno čisté a průhledné, protože stojaté vody mohou ohrozit nastávající matku, dostat drozd;
 • Je lepší relaxovat na břehu rybníka v teplém a klidném počasí, aby se zabránilo chladu, je to nebezpečné pro vás a vaše dítě.

Důležité: Je přísně zakázáno odpočívat sám, mnohem méně plavat. Podvodní proudy nádrže mohou způsobit záchvaty a plavání příliš dlouho a daleko k ničemu. Nemůžete plavat s plným žaludkem, může to způsobit reflex roubíku a při sebemenším pocitu únavy musíte okamžitě vystoupit z vody.

Kontraindikace pro odpočinek na moři

Než se žena bude těšit na potěšení z přímořského letoviska, musí podstoupit komplexní prohlídku gynekologa, aby zjistila porušení, která jsou kontraindikací takové cesty. Je lepší zůstat doma a riskovat, pokud nastávající matka:

 1. Nízké umístění placenty. Placentární prezentace výrazně zvyšuje pravděpodobnost děložního krvácení - může k němu dojít i při mírném fyzickém namáhání. K určení přítomnosti tohoto problému můžete použít ultrazvuk.
 2. Hrozba selhání těhotenství je přísnou kontraindikací na výlet k moři.
 3. Gestóza (toxikóza, ke které dochází v druhé polovině těhotenství). Mezi typické příznaky patří otok těla a vysoký krevní tlak. V tomto stavu by měla být nastávající matka ošetřena a pozorovat odpočinek v posteli a ne ležet na pláži pod sluncem.
 4. Exacerbace chronických onemocnění. Během těhotenství se jakákoli závažná onemocnění, včetně kardiovaskulárních, endokrinních a gastrointestinálních traktů, mohou zhoršovat a vyžadovat urgentní léčbu. V případě onemocnění by těhotná žena měla být v místě bydliště, aby se mohla kdykoli poradit se svým lékařem..
 5. Silná tendence k alergiím. Měnící se životní podmínky (exotická jídla, kvetoucí rostliny) mohou vyvolat silnou alergickou reakci a následné zhoršení pohody těhotné ženy.
 6. Časné a pozdní těhotenství. V období prvního trimestru má budoucí dítě položené nejdůležitější orgány a systémy a na tento proces může mít nepříznivý vliv prudká změna klimatu spojená se změnami teploty. V posledních třech měsících je děloha a další orgány těhotné ženy pod silným stresem, takže dlouhé cesty jsou nežádoucí.


Toxikóza neupřednostňuje dlouhé cesty

Názor lékaře

Fyzická aktivita je dobrá pro lidské tělo. Plavání vám umožní udržovat vaše tělo v dobrém stavu i během těhotenství. Tento sport je nejoptimálnější v období očekávání dítěte. Vodní procedury zlepšují celkovou pohodu, pomáhají relaxovat a zbavují se malátnosti. Při pohybu ve vodě žena dýchá hluboce a rytmicky. To je pro ni následně užitečné při narození dítěte. Plavání zlepšuje krevní oběh a podporuje uvolnění svalů. Snížení zatížení kloubů a páteře. Tím se zabrání otokům a sníží se riziko křečových žil. Během tříd se ženské tělo nepřehřívá. V tomto případě je mírná zátěž na všechny svalové skupiny. Za hodinu lekce může být spáleno více než 500 kalorií. To je mnohem efektivnější než silový trénink v tělocvičně..

Koupání se můžete věnovat od chvíle, kdy obdržíte informace o těhotenství až do jeho narození. Je však třeba dodržovat řadu pravidel. Délka výuky by tedy neměla přesáhnout 1 hodinu. Ostrý pohyb je zakázán. K dosažení potřebného zatížení těla stačí lehké tahy. Cítíte-li první známky únavy, musíte školení okamžitě dokončit.

Je třeba mít na paměti, že plavání má řadu kontraindikací. Z tohoto důvodu je nutné zahájit výcvik po konzultaci s odborníkem. Pokud existuje placentární prezentace nebo hrozba potratu, třídy jsou přísně zakázány. Musí být přerušeno v případě, že korek prošel před dodáním.

Kromě toho je třeba si pamatovat preventivní opatření. Voda v bazénu by měla být čistá. Je lepší dát přednost místům, kde se provádí čištění vody bez použití chloru. Chcete-li se pohybovat uvnitř při přístupu k bazénu, musíte být opatrní. Existuje vysoké riziko uklouznutí. Boty by měly být protiskluzové a pohodlné. Je lepší jednat s přítelem nebo manželem. Pokud je blízký blízký, bude schopen se v případě nepředvídaných situací pojistit..

Plánování výletů

Cestování po moři vždy vyžaduje pečlivé zvážení všech nuancí - zejména pokud se těhotná žena chystá relaxovat. Abyste se vyhnuli nepříjemným nepředvídaným situacím, musíte zvážit několik důležitých bodů.

Kam jít lépe

Během těhotenství jsou nežádoucí změny klimatu a extrémní teplo nežádoucí. Proto horké země, jako například Egypt, Tunisko a Kuba, mizí. Budoucí matka je mnohem vhodnější pro relaxaci na plážích na Krymu, v Turecku, Španělsku, Švýcarsku, Francii, Chorvatsku.

Dovolená v exotických městech v Africe a Mexiku by měla být opuštěna z toho důvodu, že před cestou do těchto zemí musí být podány očkování proti život ohrožujícím infekcím - žlutá horečka a malárie. A očkování je kontraindikováno pro budoucí matky.

Jaký druh dopravy potřebujete?

Plachtění do letoviska na lodi může být hezké, ale pro těhotnou ženu je to absolutně nepřijatelné kvůli riziku rozvoje mořské choroby. Cesta autobusem je také velmi nežádoucí. Nejen, že je obtížné, aby těhotná žena byla neustále v sedu, může být stále houpána. Kromě toho kvalita našich silnic nechává moc žádoucí..

Leteckou dopravu lze považovat za možnost pohodlného a rychlého pohybu. Nemůžete se bát tlakových ztrát, protože moderní dopravní letadlo má uzavřenou kabinu. Vzácná atmosféra také neohrožuje, protože do letadla se přivádí vzduch speciálně obohacený kyslíkem. Je však třeba mít na paměti, že mnoho leteckých společností stanovilo limity délky těhotenství, a pokud tato doba přesáhne 30 týdnů, vyžadují osvědčení o lékařském stavu potvrzené lékařem o normálním stavu budoucí matky při porodu.

Dostat se na správné místo na vlastním autě je celkem přijatelné, i když pouze uvnitř je pohodlné, pohodlné a vybavené klimatizací. Těhotná žena může často vystoupit z auta, aby získala čerstvý vzduch. Tato možnost však není vhodná, pokud plánujete dlouhou cestu - v zajímavé poloze je strávit noc na autosedačce nežádoucí.

Nejvýhodnějším způsobem dopravy je ovšem vlak. Budoucí žena v práci může kdykoli spát, chodit kočárem, chodit na procházku na stanici.


Vlak je nejpohodlnější a nejbezpečnější během těhotenství

Pokud těhotná žena ještě nikdy neletěla letadlem, v žádném případě by toto vozidlo nemělo být během těhotenství použito k moři. Protože během letu může nastávající matka zažít panický útok se všemi z toho vyplývajícími nepříznivými důsledky.

Co s sebou?

Při výletu by těhotná žena neměla zapomenout přinést celý seznam nezbytných věcí, včetně:

 1. Pohodlné boty na podpatku a prostorné oblečení. Abychom se vyhnuli úpalům, neměli byste na pokrývku hlavy zapomenout.
 2. Hygienické prostředky: podložky, dezinfekční prostředky na ruce, utěrky, mýdlo atd..
 3. Polštář na krk.
 4. Pojistné podmínky.
 5. Výměna karty.
 6. Make-up opalovací krém.
 7. Lékárnička, do které je nutné umístit antihistaminika (antialergická) léčiva, léky na léčení ran a oděr, sedativa (valeriána, mateřská voda atd.), Mírné projímadlo v případě zácpy. Je také vhodné vzít tonometr a teploměr.

Podle mého názoru je během těhotenství lepší používat sluneční krémy vůbec, nebo byste si takové produkty měli koupit pouze od zavedených výrobců. Faktem je, že ne všechny tyto výrobky jsou vysoce kvalitní a neškodné. Chemikálie v krému vstupují do krevního oběhu kůží a mohou být pro plod toxické. Uzavřené oblečení z bílých tkanin: jednodílné plavky, tunika, která chrání nejen tělo, ale také ramena a paže, klobouk se širokým lemem - to jsou nejspolehlivější a nejbezpečnější ochrana před slunečním zářením.


Bílé uzavřené oblečení a čepice - skvělá ochrana proti UV záření

Užitečné informace

I během těhotenství se aktivní ženy snaží vést aktivní životní styl. Mnoho z nich dělá gymnastiku, ale gymnastika v 1. trimestru se může výrazně lišit od cvičení, která jsou povolena ve 2. trimestru.

Někteří lidé upřednostňují jógu v tomto důležitém období života, někdo začne cvičit již v „1. trimestru“, pokud během těhotenství nejsou žádné komplikace, a některé budoucí matky raději začnou od 2. trimestru. Doporučujeme, abyste si také přečetli tyto užitečné informace, zejména pokud plánujete udržet své fyzické zdraví, a to i při přenášení dítěte.

https://kidsman.ru/zdorove/mozhno-li-beremennym-kupatsya https://zdorrov.com/beremennost/mozhno-li-kupatsya1.html https://okrohe.com/beremennost/pitanie-i-obraz- zhizni / mozhno-li-beremennym-kupatsya-v-ozere.html

Bezpečnostní předpisy

Aby se předešlo problémům, měla by se těhotná žena chovat racionálně a pečlivě. Zde je několik pokynů, které byste měli dodržovat:

 • doporučuje se jít na dovolenou během druhého trimestru těhotenství - v tomto období může ženské tělo relativně dobře odolat zátěži spojené s touto cestou;
 • Je-li teplota vzduchu vyšší než 30 ° C, je zakázáno být na pláži;
 • Je lepší neležet na horkém písku, ale na lehátku;
 • aby nedošlo k potratu, je zakázána jakákoli extrémní zábava (tanec až do rána, vodní lyžování, pití alkoholu);
 • Aby nedošlo k ochlazení, nemusíte vstoupit do vody, pokud je chladnější než 22 stupňů;
 • je vhodné se opalovat před 10 hod. nebo po 16 hod. - denní slunce je pro plod extrémně nebezpečné;
 • je přísně zakázáno vstoupit do moře během bouře;
 • Nezdržujte se ve vodě déle než půl hodiny;
 • opatrnost při jídle by měla být maximální - je lepší vyhnout se neobvyklým exotickým pokrmům;
 • Máte-li bolesti v podbřišku nebo dokonce malé krvácení, musíte naléhavě navštívit lékaře.


Během těhotenství musíte brát výběr jídla vážně
Znám případy, kdy nezkušené těhotné ženy nebojácně šly k moři samy, protože se cítily skvěle a věřily, že by se úplně zbavily pomoci ostatních. A najednou onemocněli, ale poblíž nebyl ani jeden blízký člověk. Faktem je, že nikdy nemůžete předvídat, jak silnice a prudká změna klimatu ovlivní průběh těhotenství. Zhoršení může být neočekávané. Proto by vedle nastávající matky měla být i osoba, která se nebude zmást a poskytne nezbytnou pomoc (zavolejte lékaře, kupte potřebné léky atd.). Může to být manžel, máma, sestra, přítelkyně.

Pravidla koupání během těhotenství

Pokud se žena rozhodne během plavání plavat, je třeba dodržovat řadu doporučení. Neměli byste se tedy dostat do vody, pokud to není průhledné a pacient neumí dobře plavat. Taková situace neumožní realistické posouzení hloubky. Toto pravidlo platí zejména v případě, že pláž není vybavena k plavání. Podobné pravidlo platí, pokud je ve vodě velké množství řas..

Teplota vody by měla přesáhnout 22 stupňů. Pokud je indikátor nižší, zvyšuje se riziko záchvatů. Vyplatí se plavat pouze v případě, že z vagíny nejsou špinění. Pokud hrozí ukončení těhotenství, ale klid na lůžku není předepsán, můžete si mokré nohy namočit v teplém dni, je však lepší odmítnout plné plavání.

Touhy žen

Hodně plavala, ale nemohla se opalovat ze slunce, omdlévala a cítila se nemocně. proto se během výletu z moře pokusila sedět ve stínu.

Verita vitali

https://www.baby.ru/u/aleksaym/

V obou těhotenstvích jsem šel k moři odpočívat, všechno je v pořádku), ale co když těhotenství postupuje bezpečně, tak proč ne, nejde o nemoc. Poprvé, když jsem šel za 33–34 týdnů, druhý 25–26, měl jsem náladu a sílu před porodem)

Maria Gerus

https://www.baby.ru/u/usr424849/

lékaři nám řekli, že můžeme bezpečně jít. šel ke dvěma různým přiřazeným svíčkám s papaverinem a noshpu. jako výsledek, po letu, oddělení a krvácení začalo. doba 8 týdnů. pořád proletěl Peterem. tak přímo v Petrohradě na sanitku a odvezen. děkuji bohu za vše, co vyšlo. Nyní druhé těhotenství mělo zůstat stejné, ale lékař, který zná historii, povolil teprve po 19 týdnech

znakomaja

https://www.u-mama.ru/user/info/11115/

Šel jsem na dobu 4 týdnů - všechno je v pořádku...

Serenáda

https://www.u-mama.ru/user/info/109674/

Co se týče toxikózy - je to ano... šel jsem - ta starší musela být odvedena k moři, celá dovolená byla vyplavena, protože toxikóza zesílená teplem je samostatná píseň

Koupání a opalování během těhotenství v pozdních nebo časných stádiích: zda je to možné, jaká pravidla je třeba dodržovat a ve kterých rybnících je lepší plavat

Je bezpečné pro těhotné ženy odpočívat na moři? Jaké by mohly být důvody kontraindikace odpočinku na pobřeží moře. Kam jít na nastávající matku k odpočinku?

Moře a těhotenství

Pobřeží moře přitahuje turisty v plážové sezóně z různých částí světa. Plánují si výlet předem k moři, rezervují hotely, ale najednou zjistíte, že jste na svém místě. Během těhotenství existují pro ženy řadu omezení, takže problém s těhotenstvím na pláži je akutní: je během tohoto období nebezpečné nebo užitečné jít na moře??

Těhotenství na moři: klady a zápory

Mnoho porodníků se doporučuje, aby nastávající matky chodily na mořské pobřeží, aby normalizovaly činnost dýchacího systému, stabilizovaly kardiovaskulární systém. Pozitivní účinek mořské vody byl prokázán odborníky. Obsahuje složky jodu a selenu, které ovlivňují stabilní normální průběh celého těhotenství a pomáhají tvořit základ mentálních schopností dítěte.

Výlet do moře vyvolává pozitivní emoce, ale některé ženy se obávají o své zdraví a zdraví dítěte. Ale během těhotenství existují odpůrci jakéhokoli cestování. Před provedením konečného rozhodnutí zvážit klady a zápory.

Mohu během těhotenství jít k moři?

Pokud neexistují žádné zdravotní problémy, doporučuje se výlet do moře pro ženy ve výborné poloze. Těhotenství je rozděleno na trimestry a každý z nich má svá omezení..

Brzy Trimester

Pokud zjistíte, že jste těhotná, neměli byste ihned sbalit tašky k moři. V raných fázích existuje nebezpečí, že cestování ohrožuje vznikající plod. Nezapomeňte absolvovat všechny potřebné testy, poraďte se s lékařem. Je nebezpečné cestovat, pokud zažíváte toxikózu. Pokud odborník neodhalil zjevné zdravotní problémy, můžete vyrazit na výlet.

Ve druhém trimestru

Nejlepší čas na vychutnání mořského vzduchu a koupání ve slané vodě je druhý trimestr těhotenství. Celá dovolená u moře bude získána při absenci kontraindikací pro diagnózu lékaře z prenatální kliniky. Pozitivní emoce v tomto období ovlivňují tělo mladé matky a dítěte.

Ve třetím trimestru

Lékaři nedovolují těhotným ženám jít po dovolené na moře po 31 týdnech. Tento termín je poměrně velký a během tohoto období je nerozumné riskovat. Tělo se připravuje na porod a tato dlouho očekávaná událost se může objevit kdykoli..

Z jakých důvodů nemůžete jezdit během těhotenství na moři

Samotné těhotenství nemůže být důvodem omezení cestování na pobřeží. Mnoho lékařů doporučuje porodit se před mořem, aby nasycilo tělo minerály a užitečnými prvky. Existují nemoci a cesta k moři může způsobit odmítnutí cestování.

Nemoci

Pro pohodlný pobyt na pobřeží je vhodné být zcela zdravý. Existuje několik diagnóz, ve kterých se nedoporučuje plavat v moři.

 • Alergie, chronická onemocnění. Jakmile vyjde z domu s exacerbací alergie nebo jakéhokoli chronického onemocnění, bude obtížné získat kvalifikovanou lékařskou pomoc.
 • Hrozba potratu. S touto diagnózou je uvažování o cestě do moře jako zločin. Jakékoli náhlé změny podnebí, hadec na cestě k mořskému pobřeží, útěk - to vše je velkým nebezpečím pro plod.
 • Placenta previa. S touto diagnózou může jakékoli zatížení těla vést k vnitřnímu krvácení. Nebezpečí diagnózy je řízeno ultrazvukem..

Doprava a silnice

Při plánování cesty do teplých zemí byste měli studovat letoviska a zvolit nejlepší trasu. Neméně důležité je období, ve kterém plánujete dovolenou. Při nákupu vstupenek do moře se bere v úvahu také těhotenství.

 • Výlet k moři autem. Má řadu výhod, protože kdykoli se můžete zastavit u obrubníku, vystoupit z auta a protáhnout si nohy. Dlouhá cesta unaveně ovlivňuje tělo nastávající matky. Jízda autem k moři je výhodná, pokud nejde o cestu 10 000 kilometrů. Dlouhodobě sedět v jedné poloze je pro každého člověka obtížné a pro těhotné ženy je kontraindikováno.
 • Cestujte letadlem do teplých zemí. Lékaři po celém světě se shodují na tom, že se během těhotenství vyhnou letům. Diferenční tlak je hmatatelný pro tělo těhotné ženy a může způsobit předčasný porod. Druhý trimestr těhotenství je považován za bezpečnější období pro létání v letadle, takže na samém začátku a na konci období je lepší odložit let.
 • Vlak. Poměrně bezpečný způsob dopravy a zároveň pohodlné. Na stanicích můžete jít ven a trochu vzduchu. Těhotná žena může kdykoli obejít kočár, a pokud se cítí unavená, lehnout si.

Jiné důvody

Lékaři žádají, aby se zdrželi výletů k moři na místa, kde musíte lézt na hory. Časté poklesy tlaku a nadměrná aktivita nejsou pro nastávající matku nutné. Nedoporučuje se chodit do exotických zemí, protože změna klimatu, jídla a časového pásma může negativně ovlivnit zdraví ženy..

Pokud máte nějaké zdravotní problémy, poraďte se se svým lékařem, řekne vám, jak chránit vaše tělo před různými komplikacemi při cestování.

Kam je nejlepší jít během těhotenství na moři

Naplánujte si výlet ne uprostřed prázdnin na pláži. Prohlídka autobusu by měla být zcela vyloučena z výběru možností cestování. Přečtěte si recenze o místě, které chcete navštívit. Zvažte všechny nedostatky populárních letovisek v červenci - začátku srpna: hlasitá hudba, davy lidí na nábřeží, nesnesitelné teplo. Kam by měla budoucí matka jít na dovolenou?

Seznam populárních ruských letovisek

Střediska Krasnodarského území pohostinně přijímají turisty kdykoli během roku. Černé moře je známé svým vlhkým podnebím, velkým výběrem pokrmů z mořských plodů, což je velmi užitečné během těhotenství.

Doporučená místa k pobytu:

 • 1) Tuapse. Malé útulné město s oblázkovou pláží. Pro změnu se můžete projít v městském parku a dýchat na čerstvém čistém vzduchu. Ve městě je mnoho kaváren a restaurací pro každý vkus. Pro ty, kteří potřebují specifickou léčbu kožních chorob nebo řešení problémů s dýchacím systémem, existují sanatoria na území Tuapse.
 • 2) Velká Anapa. Jedná se o letovisko s několika populárními letovisky - Anapa, Dzhemete, Vityazevo, Sukko, Blagoveshchensk. Tato oblast má nádherné ovzduší i bahenní centra. Nejpohodlnější dovolená je zaručena v Blagoveshchenskaja - čistá písečná pláž, čerstvý mořský vzduch.

Moře v zahraničí

Prudká změna klimatu je škodlivá pro lidské zdraví, a ještě více pro těhotné ženy. Je vhodné zvolit zemi pro rekreaci s podobnými klimatickými podmínkami. Jaká místa mohu doporučit těhotným ženám?

 • 1) Turecko.
 • 2) Řecko.
 • 3) Bulharsko.
 • 4) Španělsko.
 • 5) Spojené arabské emiráty.
 • 6) Izrael.

V Bulharsku jsou rekreace a léčba v sanatoriích Zlaté písky a Velingrad oblíbené u těhotných žen. Zde si můžete prohlédnout a absolvovat kurzy terapeutických procedur pro rekreační účely. Specializují se na léčbu onemocnění nervového systému, dýchacích orgánů, gynekologie.

Ve městě Sadanski jsou populární borové háje, které léčí nemoci dýchacího systému a alergie. Sluneční koupele, procházky na čerstvém vzduchu, pohodlné pokoje sanatoria - to vše bude přínosem pro každou nastávající matku.

Španělské letovisko Costa Dorada je žádáno mezi rodinami s dětmi a těhotnými ženami. Pláže ohraničují hory, takže i za větrného počasí je zde teplo a nejsou tam žádné velké vlny. Turisté, kteří dávají přednost španělským letoviskům, mají tendenci vyrazit na výlety a prozkoumat mnoho památek.

V Izraeli jdou hlavně do léčebny Mrtvého moře. V takových střediscích vám bude nabídnuta bahenní léčba, thalassoterapie. Není možné, aby nastávající matky plavaly v Mrtvém moři, ale je nejlepší si jen namočit nohy a navlhčit pokožku.

S otevřením mostu Kerch se popularita krymských letovisek několikrát zvýšila. Najít obtíže s bydlením nevzniká. Historické památky a přírodní krajiny s horskými pásmy se budou líbit a zapamatovat si na dlouhou dobu. Je však třeba si uvědomit, že cesta na Krym není dlouhá a silnice se neliší ve vynikající kvalitě. U těhotných žen se doporučuje navštívit tato střediska:

Rodinný penzion v Gurzufu nabízí komfortní pokoje za rozumné ceny. Pro těhotné a manželské páry s dětmi je to ideální volba pro relaxaci. Parkování zdarma, klimatizace a veškeré potřebné vybavení v pokojích. Všechny pokoje mají vlastní kuchyň, která vám umožní vařit si vlastní jídlo..

Hotel "Sefa" v Feodosia. Čisté pokoje jsou zaručeny a pláž je pouhých 100 metrů daleko. Zlatá písečná pláž, útulné nádvoří, kde můžete jíst venku. Pokud si odpočinete s dětmi, nebudou se tady nudit.

"Peter hotel" v Yevpatoriya. Pokud dáváte přednost pohodlné klidné dovolené, takže na pláži není žádný dav a dopravní zácpy, pak jste tady. Děti do 5 let mají volný odpočinek. Stálým zákazníkům je poskytována 10% sleva na hotelové pobyty. Prostorné pokoje se vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt.

Subtropická vegetace dokonale doplňuje krásu Krymského poloostrova. V období nejaktivnějších turistů v červenci až srpnu by měly být nastávající matky při výběru krymských letovisek jako dovolené na moři opatrné..

Pravidla lázeňské dovolené těhotné na moři

Nezapomeňte, že velké zatížení těla nebude přínosem, proto si zkuste užívat čerstvého vzduchu a relaxovat. Projděte se a nezanedbávejte pravidla opalování. Nezapomeňte, že v důsledku změny klimatu může dojít k nepohodlí, vezměte si s sebou potřebné léky.

Kolik vzít tekutiny

Tělo těhotné ženy neustále prožívá nové pocity. V žáru cítíte žízeň a žízeň, ale opatrnost proti nebezpečí, že vezmete neměřené množství kapaliny. Těhotné ženy mají sklon k tvorbě otoků, přesně kvůli nahromaděné tekutině. Nejoptimálnějším množstvím vody bude objem 2-2,5 litru denně.

Jaké léky si vzít s sebou na moři

Pokud vám předepisují speciální vitamíny a léky, musíte je vzít s sebou. Vložte do lékovky miramistin, lysobact, hvězdička, paracetamol.

Co vzít na cestu

Pro těhotnou ženu byste kromě obvyklých věcí v zavazadlech měli s sebou určitě vzít:

 • Výměna karty. Lékařská politika OMS nebo VHI.
 • Lékárnička s léky, vitamíny předepsané lékařem.
 • Hygienická sada věcí.
 • Čistá, studená voda a občerstvení..

Kolik se opalovat na slunci

Opalování pro budoucí mámu je užitečná věc. Nezapomeňte nosit klobouk, aby nedošlo k úpalům. Nejlepší je naplánovat slunění v ranních a večerních hodinách (od 6 do 9:30 a od 17:30 do 19:30). Podle těchto doporučení bude opálení bezpečné. Slunce nasycuje tělo vitamínem D, který je vynikající prevencí krivice u budoucího dítěte.

Z lékařského hlediska nadměrné nadšení pro solární lázně vyvolává pokles vaskulárního tónu i křečových žil. Při vstupu na slunce vždy naneste sluneční krém s UV ochranou SPF 30 nebo vyšší.

Jakou denní dobu je lepší jít na pláž

Mořský vzduch je výhodnější než městský vzduch, nasycený kyslíkem, který ovlivňuje mozek dítěte. Na pláži je čas pro těhotné ženy. Během hodin největší sluneční aktivity - od 11:00 do 15:00 byste se měli rozhodnout relaxovat ve svém pokoji nebo se projít do parku.

Jak plánovat jídlo

Na moři chci jíst víc než doma. Nepři přejídejte se a nezkoušejte nová exotická jídla bez rozdílu. Snažte se vyhnout mastným a kořenitým jídlům. Pokud je to možné, připravte si jídlo sami, abyste si byli jisti jeho kvalitou..

Co nemůžete jíst na moři

Pokud jste na dovolené v zahraničí v exotické zemi, měli byste se zdržet místní národní kuchyně.

 • Nemůžete jíst velké množství krevet, mušlí a jiného mořského života, protože takové jídlo je bohaté na bílkoviny a je užitečné pro tělo v normálním množství.
 • Nejezte nemyté ovoce a zeleninu. Vezměte si s sebou malou láhev vody, abyste v každé situaci mohli nakoupit zakoupená jídla čistá.

Užitečný odpočinek na moři pro těhotné ženy a pravidla koupání

Pokud uprostřed moře zasáhnete moře, davům se nelze vyhnout. Plavat v bazénu, ale sledovat teplotu vody.

Kolik času můžete strávit ve vodě

Mořská voda obsahuje kombinaci minerálů a solí, které jsou prospěšné pro pokožku. Po plavání neotřete ihned kapku vody. Nechte ji nasáknout a nasyťte tělo prospěšnými prvky.

Pravidla pro pobyt na pláži pro těhotnou ženu:

 • 1) Čas na koupání a opalování do 10,00 a po 17:00.
 • 2) Ve vodě se doporučuje přerušovaně trávit 15-20 minut.
 • 3) Na slunci nemůžete opalovat.

Vyplatí se plavat v bazénu

V bazénu je obvykle čistá voda, která je neustále větraná a aktualizovaná. Samozřejmě si můžete zaplavat v bazénu. Sledujte teplotu vody a vyhýbejte se příliš nízkým teplotám..

Pravidla pro výběr plavek

S příchodem bříška vyvstává otázka výběru plavek. Výrobci plavkách a spodního prádla vyrábějí řadu pro těhotné ženy, takže najdete plavky pro každý vkus. Spolehněte se na základní pravidla pro výběr plavek:

 • Velikost plavky musí přesně odpovídat velikosti oblečení těhotné ženy nebo větší velikosti. Super těsné oblečení zpřísní kůži, krevní cévy, které negativně ovlivní vývoj plodu.
 • Jednodílné plavky budou vypadat přitažlivě na jakékoli postavě, takže i když jste během těhotenství získali další libry, pomůže to skrýt nedostatky postavy.
 • Věnujte pozornost složení látky, ze které jsou šité plavky. Lepší, pokud se jedná o přírodní prodyšnou látku..

Chcete-li zlepšit náladu nastávající matky a porodit zdravé dítě, jděte na pobřeží moře a postupujte podle jednoduchých pravidel. Plavání v mořské vodě zvyšuje vaskulární tón a tónuje nervový systém. Mořský vzduch a jemné slunce posilují imunitu a přispívají k přípravě na porod.

Na jakých místech je bezpečné plavat těhotné?

Zveřejnil Rebenok.online dne 17/17/2017

Během těhotenství vyžadují i ​​vodní postupy opatrný přístup. Mluvíme o domácím koupání i návštěvě otevřených vodních ploch. Koupání posiluje tělo a připravuje ženu na nadcházející narození. A pravidelné plavání trénuje dýchací systém.

Mohou těhotné ženy plavat?

Vědci prokázali, že nalezení těhotné ženy ve vodě příznivě ovlivňuje průběh těhotenství. Plavání může snížit zátěž páteře a posílit svaly, aniž by poškodilo plod. Lékaři souhlasí s koupáním. Ale existují nuance, které je třeba dodržovat při vodních procedurách.

Koupání na otevřené vodě zahrnuje velké množství lidí a horké počasí. V případě poruch krevního tlaku je dlouhodobě kontraindikována pod sluncem. V pozdějších fázích je nutná ostražitost. U ženy se těžiště posune. Tím se zvyšuje riziko pádů, které přispívají k předčasnému doručení..

Před provedením vodních postupů je vhodné analyzovat životní prostředí. Nedoporučuje se navštěvovat davy lidí samotných. Při plavání je nutné se zaměřit na následující parametry:

  teplota vody;

V moři

Mořská voda má příznivý vliv na těhotnou ženu a její dítě. Vysoká koncentrace soli chrání před infekcí infekčními chorobami. Mořská voda je bohatá na vysoký obsah užitečných prvků. Ovlivňují kvalitu kůže a zabraňují vzniku strie..

Před plaváním v moři se musíte ujistit, že na těle nejsou žádné rány. Slaná voda je koroduje a způsobuje bolest. Koupání v moři je užitečné pro prevenci křečových žil. Složení vody má pozitivní vliv na krevní oběh.

V řece

Koupání v řece přináší spoustu pozitivních emocí, které příznivě ovlivňují dítě. Ale v takovém rezervoáru může být přítomna infekce. Aby se snížila úroveň nebezpečí, musí nastávající matka dodržovat následující pravidla:

  Nemůžete se ponořit do vody hlavou. Voda vstupující do nosohltanu a očí může způsobit infekční onemocnění..

V jezeře

Stojící vodní útvary nejsou čisté. Omezený prostor a vysoké teploty přispívají k reprodukci obrovského počtu bakterií, které mohou být pro těhotnou ženu nebezpečné. Existuje riziko infekce parazity. Pokud neexistuje žádná alternativa, doporučuje se ženě strávit dovolenou na pláži..

V bazénu

Koupání v bazénu je bezpečnější než na volné vodě. Voda obsahuje bělidlo, které zabraňuje růstu bakterií. Přesto musí být žena opatrná. Pantofle je třeba nosit, protože existuje riziko nákazy plísňovými infekcemi..

Existují kurzy pro těhotné ženy zaměřené na posílení těla a přípravu na porod. Jsou drženy v bazénech pod dohledem instruktora. Pro těhotné ženy je to skvělá příležitost, jak se dobře pobavit a mít příznivý účinek na dítě. Kurzy se mohou kdykoli zúčastnit.

Ve vaně

Lázeňské procedury zbavují tělo toxinů a normalizují dýchací systém. Být v parní místnosti eliminuje příznaky toxikózy a zlepšuje krevní oběh. Navzdory tomu je návštěva koupele během těhotenství nežádoucí. Teplotní rozdíl negativně ovlivňuje stav ženy. Před návštěvou koupele je nutné se poradit se svým lékařem.

V horkých pramenech

Horké prameny jsou vynikajícím způsobem, jak vyrovnat nervový systém těhotné ženy. Normalizují metabolismus a zlepšují vzhled kůže. Unikátní složení vody ve zdrojích saturuje tělo vápníkem, chromem, hořečnatanem sodným a draslíkem. Negativní body návštěvy horkých pramenů zahrnují vysoké teploty.

V koupelně

Koupání během těhotenství je nežádoucí. Negativní účinek na plod působí příliš studená i horká voda. Je velmi obtížné dosáhnout optimální teploty. Během procedury používejte protiskluzovou podložku, abyste předešli zranění..

Horká voda negativně ovlivňuje těhotnou ženu. Teplota vody by neměla překročit 37 stupňů. Horká koupel vyvolává děložní tón, což vede k odmítnutí plodu. Celková doba koupele by neměla přesáhnout 15 minut.

Studená koupel zvyšuje riziko nachlazení. Chcete-li se vyhnout podchlazení, je nutné pravidelně chladit horkou vodu. V pozdějších fázích by se mělo koupání ukončit a nahradit ho chladnou sprchou.

Kontraindikace

V některých případech je koupání během těhotenství zcela zakázáno. Takový zákaz výrazně snižuje riziko potratu. Kontraindikace pro vodní postupy zahrnují:

Při návštěvě vodních útvarů je důležité věnovat pozornost kvalitě vody. Měl by být co nejčistší, bez jakýchkoli nečistot. Optimální teplota není vyšší než 37 stupňů. Nejvhodnější hloubka nádrže není vyšší než růst těhotné. Blízký člověk by měl být vždy poblíž, připraven pomoci kdykoli..

Předpokládá se, že jakýkoli kontakt s vodou eliminuje negativní energii. To je velmi prospěšné pro těhotenství. Nezapomeňte však na nebezpečí spojená s procesem koupání. Nastávající matka by měla mít odpovídající dovednosti, aby se vyhla nepředvídaným situacím.

Mohou těhotné ženy plavat v moři ve druhém trimestru? Mohou těhotné ženy plavat v chladném slaném moři?

Prázdniny na moři jsou nejen užitečné, ale také příjemné. Poté zůstává masa příjemných a nezapomenutelných emocí a vzpomínek. Ale co když je žena, zvyklá strávit dovolenou u moře, v pozici? Mohou těhotné ženy plavat v moři? Opravdu se musíte vzdát příjemného pobytu?

Těhotenství a moře, jak strávit dovolenou?

Nejlepší období pro výlet k moři je období 12-24 týdnů. V této době je tělo již zvyklé na stav těhotenství. Žena se obvykle cítí dobře. Do dvanáctého týdne na moři je lepší nevyrazit. Faktem je, že v této době probíhá pokládání všech orgánů a systémů plodu, rodí se hlava a končetiny. Během tohoto období dochází k největšímu počtu potratů. Po 24. týdnu můžete dělohu snadno tónovat a dokonce způsobit předčasný porod. Je nežádoucí cestovat po moři těhotnými ženami, které mají tyto jevy:

 • riziko potratu;
 • patologie placenty;
 • toxikóza druhé poloviny těhotenství;
 • závažná chronická onemocnění v akutním stadiu;
 • kožní vyrážky;
 • alergie.

Pokud ale nejsou kontraindikace, můžete bezpečně přejít na azurové pobřeží. Existují ženy, které milují exotické dovolené. Zajímají se o otázku „Mohou těhotné ženy plavat v Mrtvém moři?“. Tato cesta by měla být zpracována s opatrností. Pokud to zdraví a čas dovolí, žádný odborník takovou dovolenou nezakáže. Voda z Mrtvého moře je velmi zdravá. Ale plavání v něm se bohužel nedoporučuje pro těhotné ženy. Můžete pouze opláchnout tělo a namočit nohy. Velmi užitečný odpočinek na pobřeží této obrovské nádrže. Slaný vzduch zabraňuje hojnému nasycení pokožky ultrafialovým světlem. Vytváří neviditelnou kopuli nad lidmi, která chrání před škodlivými účinky slunce. Opláchnutí touto vodou zabraňuje mnoha strie na kůži spojené s těhotenstvím. Kromě toho je povrch kůže nasycen mnoha stopovými prvky. Ale neměli bychom zapomenout na kontraindikace plavání v Mrtvém moři pro nastávající matky. Ve vodě je poměrně velký tlak, který může ovlivnit stav těhotné ženy. Měli byste také omezit cestování do tohoto moře v červnu, červenci, protože teplota vzduchu v těchto měsících dosáhne ročního maxima.

Rizika plavání v moři ve druhém trimestru

Pokud je mořská voda užitečná pro tělo ženy a nenarozeného dítěte, pak jsou odborníci stejně negativní na účinky slunce. Kůže těhotné ženy je citlivější na ultrafialové záření, což často vede k pigmentaci. Přehřátí na slunci může způsobit teplo nebo úpal a ztrátu vědomí. Slunce zvyšuje riziko křečových žil, děložního krvácení. Proto musíte být na pobřeží nejpozději 10 a nejdříve 16 hodin.

Ve druhém trimestru jsou možné křeče v nohou, takže než se vrhnete do slané vody, měli byste se správně zahřát. A pokud jsou křeče často pozorovány, měli byste se poradit s odborníkem.

Mohou těhotné ženy plavat v moři ve druhém trimestru? Spíše ano než ne. V každém případě výhody převyšují možná rizika, pokud budete opatrní.

Jak slané moře ovlivňuje těhotenství??

Koupání v černém moři

Mohou těhotné ženy plavat v Černém moři? Voda v tomto jezírku je docela v pohodě, takže červenec a srpen jsou nejvhodnější pro odpočinek těhotné ženy. Hlavní věc je, že pláže jsou civilizované, nejsou přeplněné a čisté.

Sirovodík, který je ve svých hloubkách, je užitečný pro srdce samotné ženy i jejího nenarozeného dítěte. Voda v tomto moři je ve srovnání s jinými podobnými nádržemi měkčí, nedráždí pokožku a sliznice. Pro zájemce o to, zda je možné, aby těhotné ženy plavaly v slaném moři, odpovíme, že je pro tento účel lepší zvolit méně slanou, tedy Černé moře. Každá nádrž tohoto typu je užitečná pro budoucí matku a její dítě, ale musíte si důkladně posoudit své schopnosti, touhy a schopnosti. Například, pokud žena neví, jak plavat, pak při výběru místa odpočinku musíte hledat mělké pláže.

Je možné, že těhotné ženy plavou v Azovském moři?

Každý rybník tohoto typu se vyznačuje sadou stopových prvků. Azovské moře je známé přítomností terapeutických bahen, které nejsou totožné. Voda a vzduch v její blízkosti jsou navíc nasyceny jodem. Pro těhotné ženy jsou všechny tyto faktory užitečné. Pokud je rozmazaný bahnem, bude kůže chráněna před nežádoucí pigmentací a také bude snížena pravděpodobnost strií. Nasycení vzduchu jódem je prevence nachlazení pro nastávající matku. Odpočinek na Azovském moři je užitečný, pokud jdete do malých pobřežních vesnic.

Podchlazení v mořské vodě a těhotenství

Opalování a přehřátí na pláži

Během těhotenství bude žena muset trochu zapomenout na čokoládové tělo ve prospěch dítěte. Přehřátí na slunci může opalování ohrozit nežádoucí důsledky, od věkových skvrn až po potrat. Vitamin D, který přichází se sluncem, je pro vaše dítě samozřejmě dobrý. Ale musíte přísně sledovat hodiny návštěvy pláže.

Jídlo u moře

Těhotná žena by neměla využívat služeb prodejců prodávajících na pláži. Kvalitu těchto produktů nikdo nezaručuje. Proto je lepší vzít si jídlo s sebou. Musíte ale také zvážit, co přesně se chystáte na pláž. Není třeba jíst rychle se kazící maso, mléčné výrobky. V blízkosti moře bude chutnat zelenina a ovoce. Nestojí to za přetěžování těla mastnými potravinami, protože v tuto chvíli „jí“ vzduch a slunce.

Existuje riziko nákazy jakýchkoli infekcí?

Totéž lze říci o občerstvení na ulici. Na cestě k moři se můžete setkat s mnoha pokušeními - od cheburků a bílých až po špatně zpracované a vařené ryby. To vše může vést k infekčním onemocněním..

Je tedy možné, že těhotné ženy plavou v moři? Jak vidíme, tato otázka je velmi individuální, to znamená, že je to možné, ale ne pro každého a ne vždy. Pokud se těhotná žena odvážila jít k moři, měla by si s sebou přinést výměnnou kartu. Na takovou cestu byste neměli chodit sami. Také by se neměly používat špinavé pláže a rychlé občerstvení. Při nejmenším podezření na patologii plodu nebo při prudkém zhoršení pohody byste měli kontaktovat nejbližší lékařskou instituci.

Těhotné ženy na moři: během těhotenství je možné plavat a opalovat se

Autor: Anna Rudneva 23. ledna 2019 Kategorie: Mateřství

No, řekni mi, kdo nechce v létě jít na moře? Namočte horký písek a stříkejte do krajky vln. Myslím, že žádné neexistují.

Takže, těhotné ženy na moři také chtějí! Možná ještě ostřejší než zbytek, a možná uprostřed noci (klasika žánru!). A pokud je obvykle touhou budoucí matky zákon, pak s myšlenkou spěchat k těhotné ženě musíte být opatrní.

Měl bych otěhotnět na moři? Poškodí týden pod horkým sluncem zdraví dítěte? Měli byste opalovat těhotnou ženu? Jak se chránit před věkem? Bylo by prospěšné plavat se ve slané vodě? Kolik můžu plavat? Záleží na těhotenství? Jsou lety bezpečné během těhotenství? Existuje spousta otázek, že? Pojďme na to společně.

Radí porodník-gynekolog Anna Rudneva.

Obsah

 • 1. Poslechněte si článek (již brzy)
 • 2. Je možné otěhotnět na moři?
  • 2.1. Co říkají lékaři: kontraindikace spočívající v odpočinku na moři
  • 2.2. Kam jít do těhotného moře?
  • 2.3. Cesta k moři: rizika a tipy
 • 3. Může těhotná žena opalovat?
  • 3.1. Může těhotná žena opalovat na slunci??
  • 3.2. Může těhotná žena opalovat v soláriu?
 • 4. Je možné, aby těhotná žena plavala?
  • 4.1. Kde mohu plavat těhotná?

Je možné otěhotnět na moři?

Samotná mořská voda je velmi užitečná pro nastávající matky. Obsahuje ionty mědi a železa, je bohatý na užitečné soli, jód a selen (poslední dva prvky jsou zvláště důležité: jód je mimo jiné odpovědný za utváření mentálních schopností dítěte a nedostatek selenu je spojen s mnoha komplikacemi v těhotenství). Slaná voda způsobuje „dobré“ podráždění kůže: kapiláry se rozšiřují, naše kůže doslova začne dýchat a absorbuje kyslík! Výsledkem je, že metabolismus v celém těle je normalizován, cukr je snížen, tlak je normalizován.

Odpočinek u moře je cenným příspěvkem k imunitě matky i dítěte, jen pár dechů mořského vzduchu uvolní celý nervový systém. Zdálo by se, že hřích nevyužívá takové příjemné uzdravení, ale není tak jednoduchý!

Co říkají lékaři: kontraindikace spočívající v odpočinku na moři

Na začátku plážové sezóny se tisíce nastávajících matek ptají svých lékařů na stejnou otázku: „Mohu být těhotná na moři?“.

Jako specialista hned řeknu, že na tuto otázku neexistuje jediná odpověď. Vše záleží na tom, jak vaše těhotenství postupuje, zda existují komplikace nebo riziko jejich výskytu atd..

 • placenta previa (plná i částečná);
 • Ohrožených potratů;
 • preeklampsie (pozdní toxikóza);
 • jakékoli chronické onemocnění v akutním stadiu;
 • alergická reakce;
 • tlakové rázy;
 • nízký hemoglobin;
 • hypertonicita dělohy;
 • kreslení bolestí v podbřišku, špinění;
 • gestační věk je kratší než 12 týdnů;
 • gestační věk je více než 30 týdnů;
 • pokud již došlo k předčasnému narození a potratu;
 • protein nalezený v moči.

Pokud váš gynekolog vyřešil alespoň jednu z výše uvedených komplikací (rozhodnutí o cestě k těhotné ženě musí být dohodnuto s lékařem!), Doporučujeme dočasně odmítnout cestovat dále než 100 km od domu. Nezbytnou podmínkou pro relaxaci mimo domov je schopnost pravidelně chodit k lékaři ke konzultaci a v případě potřeby okamžitě získat kvalifikovanou lékařskou péči.

Kam jít do těhotného moře?

Pokud se cítíte skvěle a lékař s lehkou duší vás nechá jít k moři, je na vás, abyste si vybrali ideální místo k odpočinku u těhotného moře. K vašim obvyklým požadavkům by mělo být přidáno následující:

 • pokud je v zahraničí, pak blízko a ne exotický;
 • bez prudké změny klimatu a časových pásem;
 • ne méně než týden (tělo má jen čas se přizpůsobit, ale již musí odejít!);
 • teplota maximálně - 35 ° C, lepší - méně;
 • možnost pohodlného a bezpečného přesunu na místo odpočinku.

Cesta k moři: rizika a tipy

Auto, vlak nebo letadlo?

Pokud se rozhodnete, upřednostněte výlet se spolehlivým a pečlivým řidičem. Každé dvě hodiny nebo častěji (jak se cítíte) zastavte, dýchejte vzduch a protahujte nohy po dobu 5-10 minut. Doporučujeme nosit obvazové a kompresní punčochy..

Na druhém místě je železnice.

Naplánujte si lety obzvláště pečlivě..

Co musíte zvážit pro budoucí matku před nástupem do letadla:

 • většina leteckých společností nemá žádná omezení pro těhotné ženy, ale při nákupu letenek zkontrolujte tento bod;
 • je vhodné mít výměnnou kartu potvrzující gestační věk (po dobu delší než 36 týdnů budete také potřebovat písemné povolení lékaře pro leteckou dopravu);
 • vzácný pokles tlaku vzduchu a barometrického tlaku v moderních letadlech se již nemusí bát;
 • pokud jste nikdy neletěli dříve, je lepší odložit první letový experiment do doby předvídatelnějších reakcí vašeho těla;
 • Samozřejmě byste si neměli vybrat leteckou dopravu, pokud máte strach z létání!
 • při nákupu vstupenek vyberte sedadla u uličky a blíže k toaletě;
 • nezapomeňte si zapnout bezpečnostní pás, ale ujistěte se, že je bezpečnostní pás pod bříškem.

Nezapomeňte na zdravotní pojištění! Při uzavírání pojistné smlouvy uveďte, zda zahrnuje situace související s těhotenstvím, podporu dítěte v případě předčasného porodu atd..

Může těhotná žena opalovat?

Může těhotná žena opalovat na slunci??

Opalování je účinné antidepresivum. Slunce navíc posiluje naši imunitu, zvyšuje hladinu hemoglobinu, pomáhá syntetizovat vitamín D (prevence křivice u dítěte a poporodní osteoporóza u matky). Takže můžete a měli byste opalovat těhotnou ženu, ale správně!

Musíte vědět, jak se chránit sebe a své dítě před možnými riziky slunečního záření..

 • Nepřehřívejte se! Tělo matky se přehřívá - přehřívá se také dítě v lůně. Horké slunce, dokonce i u sportovce, může způsobit slabost, co můžeme říci o těhotné ženě, jejíž přenos tepla není stabilní!
 • Slunce aktivuje všechny procesy v těle: metabolismus, krevní oběh, tlukot srdce atd. Pokud máte v těchto procesech nějaké poruchy, měli byste opalování vyřadit..
 • Delší vystavení slunci může vyvolat děložní krvácení (pokles krevního tlaku, svalový tonus oslabuje).
 • Přehřátí na slunci zpomaluje průtok krve, což zase přispívá k rozvoji křečových žil.
 • Pokud již vaše pokožka má známky těhotenství ve formě věkových skvrn, neoplatí se opalovat - pigmentace zesílí.

Jak opalovat těhotné tak, že relaxace u moře dává jen pozitivní emoce?

1. Opalovejte se ve stínu (ano, můžete se opalovat ve stínu!) Nebo se schovejte pod deštník každých 20 minut, abyste zabránili přehřátí.

2. Ujistěte se, že používáte opalovací krém.

4. Navštivte pláž v bezpečných hodinách: před 10 a po 17.

5. Poslouchejte své tělo: zesílilo se pocení a bušení srdce? Opalování by mělo být okamžitě přerušeno!

Může těhotná žena opalovat v soláriu?

V současné době nebyly provedeny oficiální studie této problematiky (v salonech je často uváděn opak). Většina lékařů, včetně mě, trvá na tom, aby se těhotné ženy neopalovaly v soláriu.

Jste si jisti, že salon nezachránil ventilační systémy solária? (Existují případy, kdy v důsledku přehřátí ztratili absolutně zdraví lidé při opalování v soláriu!) Mnoho solárií také používá lampy s převládajícími paprsky B (inzerované rychlé opalování). Takové opálení je zjevně škodlivé, v Evropě je používání lamp tohoto typu oficiálně zakázáno!

Moje milé maminky! Na základě výše uvedeného nedoporučuji otěhotnět na soláriu, pokud si opravdu chcete trochu opalovat (!), Dopřejte si skutečné opalování, ale u těhotných žen dodržujte pravidla opalování.!

Může těhotná žena plavat?

Určitě jste už slyšeli o aqua aerobiku pro těhotné ženy ao porodu ve vodě - zdá se, že vodní prvek je jednoduše vytvořen pro nastávající matky!

Voda zmírňuje stres a únavu, dává pocit již zapomenuté snadnosti pohybu. Vodní procedury jsou vynikající prevencí otoků a křečových žil, plaveckých vlaků, správného dýchání a břišních svalů. Ale je to všechno v bazénu a je možné, aby těhotná žena plavala v moři?

Je to možné, ale doporučení pro koupání na moři pro nastávající matky jsou velmi podobná pravidlům pro koupání v moři. děti. A to není překvapující, protože spolu s vámi v břiše vaše dítě přišlo navštívit moře. Pojďme se tedy ujistit, že jste vy i on pohodlné.

První setkání s mořem. Mýtné a vyčerpávající silnice za - jste u moře. Jak rychle se chci ponořit! Ale to nestojí za to: nechte tělo odpočívat, zvykněte si na novou teplotu. Vybalte kufry a zdřímněte si půl hodiny.

Na moři - s teploměrem. Již jsme hovořili o možných nepříjemných důsledcích přehřátí. Neméně nebezpečná je podchlazení. Těhotná žena může plavat pouze při teplotě vody nejméně 21 ° C.

Mořské starosti jednou. Pokud je moře neklidné, omezte se na procházku podél pobřeží nebo si lehněte trochu na mělčinu. Dejte si pozor na velké vlny, které vás mohou bolet a dokonce vás srazit..

Ne dlouho, ale často. Ano, nechci opustit teplou mořskou vodu, ale tentokrát budu muset dávku potěšit. Plavejte 10-15 minut, jděte na břeh, zabalte se do ručníku.

Posloucháme tělo. Goosebumps, hmatné svalové napětí - signál, že je čas na odpočinek na pláži.

Aktivita je mírná. Je třeba opustit aktivní plážové aktivity. Ideální je plavání v klidném dechu. Těhotné ženy na moři by měly zapomenout na hlučné plážové diskotéky. Využijte noci u moře k uzdravení a sladkému spánku.

Kde mohu plavat těhotná?

Pokud jste se již rozhodli plavat v přírodních nádržích, nezapomeňte, že naše pokožka je velmi podmíněnou bariérou. Přes kůži těla mohou do našeho těla vstoupit různé látky a mikroorganismy. Které převládají v rybníku, který se vám líbí? To je otázka, na kterou byste měli myslet. Koneckonců, vaše tělo je nyní vůči vnějším vlivům zranitelnější než kdy jindy.

Doporučuji, aby těhotné ženy plavaly pouze ve vodních útvarech schválených hygienickou a epidemiologickou stanicí, nejlépe s tekoucí a nestálou vodou (jezero, rybník).

Zodpovězte si dovolenou u moře az výletu přivezete nejlepší suvenýr - poplatek za energii a zdraví pro dva - vy a vaše budoucí dítě!

Články O Neplodnosti