Hlavní Bolest

Koupání dítěte s přínosem a potěšením

Není žádným tajemstvím, že správně uspořádané koupání je jednou ze součástí procesu kalení..

Existuje názor, že vytvrzování je v každém případě způsobeno omýváním studenou vodou. Mnoho rodičů se při představě o tomto snímku otřáslo. A... odložte postupy temperování na později.

Proč se však uchýlit k extrémním způsobům kalení, pokud jsou jemnější, ale neméně efektivní. Kromě toho, příjemné dítě.

Nebudu zde obhajovat zdravý životní styl. To je samozřejmost. Zmírníte své dítě nebo ne, je to na vás.

V tomto článku budu mluvit o přirozené metodě ztuhnutí dítěte, kterou poskytuje sama příroda. A odpovím na některé z nejčastějších otázek týkajících se koupání dítěte.

Nejdůležitějším pravidlem je koupat vaše dítě nejen proto, aby si očistil kůži od potu a nečistot, ale také aby mu dal potěšení!

První otázka, která trápí každou mladou mámu -

Je možné vykoupat novorozence, pokud se pupek nezhojil??

Pediatr Komarovsky ve svých knihách odpovídá na tuto otázku následovně:

Je vhodné provést první koupání dítěte po uzdravení pupku.

Pokud se dítě nepotí (například v důsledku nadměrného zabalení nebo zahřátí v místnosti) a je věnována nezbytná péče (včasná výměna plenek, vzduchových lázní), pupek se uzdraví ve druhém týdnu života dítěte.

Pokud stále potřebujete umýt novorozence, stačí ho otřít houbou navlhčenou v teplé vodě, aby se zabránilo vniknutí vody do pupku.

Jakou denní dobu je lepší koupat dítě?

To je pro vás tak pohodlné! Ale mějte na paměti, že po teplé relaxační lázni jsou děti obvykle probuzeny a nechtějí spát, a po chladné tonické koupeli jedí a zdravě spí..

Co vařit pro koupání dítěte?

Koupel nebo dětská koupel se musí důkladně omýt dětským mýdlem nebo jedlou sodou a důkladně opláchnout vodou. Je lepší nepoužívat čisticí prostředky, nepotřebujete alergii.

Položte neklouzavou podložku na podlahu, abyste neklouzali, pokud dítě zvedne vlnou tsunami ve vaně.

Nevařte vodu.

Není nutné přidávat manganistan draselný do vody.

Koneckonců, pupek již uzdravil, proč taková opatření? Kromě toho, manganistan draselný suší pokožku, a pokud je neúplně rozpuštěný, může vést k podráždění pokožky dítěte..

V literatuře o péči o děti je obvykle uveden dlouhý seznam příslušenství ke koupání. Vypíšu jen to nejnutnější, všechno ostatní nemusí být užitečné. Jako poslední možnost kupujte podle potřeby.

Připravte si vše potřebné předem na mytí a oblékání dítěte po koupání:

 • Teploměr vody musí být nerozbitný a neoddělitelný.
 • Dětský šampon a pěna pro koupání „bez slz“ je výhodnější než mýdlo, protože mýdlo oplachuje ochrannou hydrolipidickou vrstvu z pokožky, a proto vyvolává suchou pokožku a snižuje její antimikrobiální funkci. Dětský šampon nejlépe PH-neutrální.
 • Houba-žínka nebo froté rukavice.
 • Džbán nebo opláchněte kbelík.
 • Malý ručník (na obličej), měkký, froté.
 • Ručník je velký (minimálně 120x120 cm), měkký, froté s rohovou kapucí.
  Můžete si ušít ručník s kapucí na vlastní pěst. Je to velmi lehké. Musíte si vzít velký čtvercový ručník, odříznout jeden z jeho rohů (trojúhelník se stranou asi 20 cm) a přišit ho na opačnou stranu ručníku, překrýt hrany.

 • Sterilní bavlna nebo vatové tampony.
 • Dětský olej bez chuti.
 • Lék na plenkovou vyrážku s panthenolem.
 • Kartáč na vlasy.

  Proč používat infuze bylin?

  Pokud je na kůži podráždění a vyrážka na plenkách, můžete do vody přidat infuze bylin (voda, heřmánek, šalvěj, meduňka, levandule, bylinky na koupání dětí atd.). Ale neměli byste zneužívat byliny, protože zasychají pokožku dítěte.

  Pro přípravu infuze nalijte lžíci sbírky sklenicí vroucí vody, přikryjte víčkem, nechte ji vařit alespoň 1 hodinu a protlačte jemným sítkem. Pokud koupáte dítě ve velké vaně, musíte si vzít sklenici trávy na litr vroucí vody.

  Jaká by měla být teplota vody?

  Musíte plavat při teplotě ne vyšší než 36 ° C.

  Teplá voda může vést k přehřátí a způsobit nespokojenost s dítětem, a pak z příjemné procedury se koupání změní v problém.

  Během koupání není nutné přidávat teplou vodu.

  Pokud chcete své dítě temperovat, je optimální teplota pro zahájení koupání 34 ° C. Dále musí být teplota postupně snižována. Například 1 stupeň každé 2-3 dny. Za několik dní dosáhnete minimální teploty, při které se dítě aktivně pohybuje a cítí se pohodlně, nekřičí. Další snižování teploty vody není nutné.

  Dítě v lázni by mělo být aktivní, protože studená voda stimuluje uvolňování biologicky aktivních látek do krve, což zvyšuje odolnost proti infekcím. Pokud dítě leží stále ve vodě, je pro něj voda příliš teplá.

  Aby se dítě necítilo nepohodlně při prudké změně teploty vody, můžete jej nejprve ponořit do teplé vody a potom postupně přidávat studenou vodu, dokud není dosaženo požadované teploty..

  Ano, já vím. Někdo může namítat, říkají, že voda je příliš chladná, co když bude dítě studené? Já odpovídám.

  Zaprvé, tělo dítěte necítí teplotu prostředí jako dospělý. Pokud je dospělý chladný, je dítě normální, pokud je dospělý teplý, je dítě horké. Pamatujte si, že jste jako dítě!

  Zadruhé, receptory na rukou (kontrolujete rukama, jak je voda studená?) Jsou méně citlivé než na jiných částech těla. Pravděpodobně jste si toho všimli, když jste si nalili koupel. Cítíte trochu vody, jo, dobře, můžete se umýt. Dostaňte se do koupele, ale ukázalo se, že je horká!

  Jak dlouho mohu vykoupat dítě??

  Doporučení pediatrů v této věci jsou následující. Obvykle se děti koupou asi 10 minut.

  Pokud dítě temperujete, pak současně s poklesem teploty vody musíte postupně prodlužovat dobu koupání - až 30 minut.

  Ale v tom a v druhém případě je třeba se nejprve zaměřit na blaho dítěte.

  Pokud má rád, pak můžete sedět ve vaně déle. A pokud je zlobivý, pak je pro něj možná voda příliš horká, nebo je unavený nebo hladový. Pokuste se zjistit důvod. Snižte teplotu vody. Příště zkuste změnit čas pro začátek koupání tak, aby dítě nemělo čas na hlad.

  Jak často je nutné dítě koupat?

  Mytí šamponem a pěnové dítě je dost 2krát týdně.

  Pokud dítě již plazí, chodí a často se špiní, pak - častěji.

  Každý den se můžete koupat bez mýdla.

  Pokud dítě temperujete, musíte se každý den vykoupat! Jinak nedochází k popouštěcímu účinku.

  Vyjasnili jsme tedy základní problémy, vše připravené na plavání. Nyní přistupujeme k samotné proceduře.

  Jak se vykoupat dítě?

  1. Koupání

  Musíte novorozence držet tak, aby jeho zátylek byl nad zápěstí levé ruky, pomocí štětce, které dítě drží za rameno nejdále od vás. Držte dítě pravou rukou, spusťte vodu.

  Pediatrové tvrdí, že nehrozí nebezpečí, že se vám voda dostane do uší!

  Hned po koupání si uši poskládejte bavlněným bičíkem.

  Dokud se nenaučíte, jak se vaše dítě bezpečně drží ve vodě, nepoužívejte čisticí prostředky, i když to trvá několik dní.

  Pokud se vykoupáte ve velké vaně a potom podpíráte hlavu, přiveďte dítě do vody z jednoho konce koupele na druhý. Děti se to opravdu líbí..

  Ale i když se dítě náhle zhroutí, nebojte se!

  Novorozenec má velmi výrazný reflex, který brání pronikání vody do dýchacích cest (od doby života plodu). Mnoho rodičů ji používá k výuce novorozence k potápění..

  Postupem času reflex vybledne a pak musíte být opatrní.

  Popadněte dítě, nechte ho kýchat a vyčistěte dýchací cesty hlenu a prachu.

  Pokud vaše dítě již ví, jak se plazit, můžete na přísavky na dně velké vany položit gumovou podložku, poté nalít trochu vody, dát hračky a dítě tam bude sedět, plazit se a hrát si s hračkami.

  Je dobré, když se nejedná pouze o klasické gumové kachny, ryby, čluny, ale také o vzdělávací hračky, které například mění barvu nebo tvar ve vodě, plavou a foukají bubliny, přilepí se ke straně vany nebo ke zdi.

  Po koupeli je třeba hračky protřepat a uschnout, jinak se na nich objeví houba.

  2. Šamponování

  Nyní můžete začít mýdlo.

  Před mytím dítěte nasajte džbán s vodou (můžete přímo z vany), který je poté opláchněte.

  Nemějte starosti, jednejte pomalu, laskavě, umyjte svého milovaného muže!

  Naneste malé množství šamponové pěny na ruku nebo žínku. Můžete si umýt dítě přímo ve vodě.

  Nejprve musíte umýt tělo dítěte (zvláště pečlivě v záhybech na krku, v podpaží, v rozkroku) a na konci - na hlavě, protože mnoho dětí se nelíbí, když se voda a pěna dostane do očí a nosu a začnou působit. Hlava by se měla umývat mycími pohyby z obličeje do zadní části hlavy, aby se mýdlová voda nedostala do očí.

  3. Opláchněte

  Po koupání vyjměte dítě z vody a opláchněte vodou z džbánu.

  Zabalte dítě do ručníku a vezměte jej na přebalovací stůl.

  Proč dítě pláče po koupání?

  Některé děti začnou plakat ihned po koupání. Je to pravděpodobně způsobeno prudkým poklesem teploty vody a vzduchu v místnosti.

  V tomto případě se nespěchejte na oblékání dítěte. Vezměte si to, zabalené v ručníku, ve vašich rukou, kousek projděte, povídejte si s ním. Zvykněte si na nové teplotní podmínky. A pak se otočte a začněte se oblékat.

  Jaké postupy je třeba provádět po plavání?

   Dejte své dítě na přebalovací stůl.

  Opláchněte pokroucenou pokožku ručníkem a důkladně ji osušte.

  Pokožku nelze otřít, ale pouze jemně navlhčit.

  Otřete oči sterilní bavlnou nebo vatovými tampony..

  Oči jsou utírány od vnějšího okraje dovnitř, aby nedošlo k jejich infikování.

  Vyrobte bičíky ze sterilní vatové vlny (ovinovou vatu pevně zabalte na hůl a poté ji z hůlky vyjměte) a očistěte nos a uši a odstraňte veškerou zbývající vodu.

  Vyčistěte pouze viditelnou část ucha..

  Pokud existuje vyrážka na plenkách, ošetřte je vyrážkou na plenkách..

  Používáte-li prášek a krém, nezapomeňte, že se prášek používá v místech, kde je plačící plenka, krém - v místech, kde je sucho. Nepoužívejte krém a prášek na stejném místě, protože se zhroutí na hrudky a může otřít pokožku.

  Je-li dětská pokožka zdravá, ne příliš suchá, nedochází k podráždění, vyrážka z plenek, není potřeba dětská kosmetika..

 • Kartáčujte vlasy dítěte kartáčkem na vlasy a opatrně rozčešte šupiny na hlavě. Váhy jsou v pořádku, pokud si před koupáním namažete hlavou dětským olejem.
 • Nyní můžete dítě obléknout nebo obléknout.
 • Nechte koupání přinést vašemu dítěti jen potěšení a zdraví a vy - hodně pozitivních emocí!

  Zkušené matky čekají na vaše připomínky..))

  Jak se vykoupat novorozence: pravidla, tipy a tajemství vodních procedur

  Ihned po návratu z nemocnice mají mladí rodiče spoustu otázek týkajících se péče o děti. Dítě musí být nakrmeno, spáno, oblečeno a samozřejmě vykoupáno. Poslední pro ty, kteří drží malého malého muže v náručí poprvé, způsobuje mnoho obtíží a dokonce i strach.

  Ve skutečnosti je koupání novorozeného dítěte odpovědnou záležitostí. Kolik dní mohu přejít na vodní procedury? Jak správně držet dítě tak, aby byl on i jeho rodiče pohodlné a bezpečné? Jaká by měla být teplota vody? Musím dítě vykoupat každý den?

  Kolik může být uchováváno ve vodě? Liší se koupání mezi chlapcem a dívkou? Jak vidíte, existuje spousta otázek - a na všechno je třeba odpovědět. Uděláme to nyní, takže první koupání dítěte přináší radost všem členům rodiny.

  Od prvního měsíce po návratu z nemocnice bude dítě stejné křehké stvoření, které se bojí ublížit, rodiče by měli určitě poslouchat všechna doporučení odborníků.

  Pro větší jistotu nebude v pořádku pozvat babičku nebo někoho, kdo se v této záležitosti dobře orientuje pro první koupání. To však nemusí být prováděno pokaždé, ať se příjem vodních procedur stane vaší oblíbenou rodinnou činností po dobu nejméně dvou až tří let.

  Z tohoto článku se dozvíte

  Když

  První koupel novorozence se může uskutečnit první den po návratu z nemocnice. Každý případ je samozřejmě hluboce individuální, takže nezapomeňte tento problém projednat s pediatrem při propuštění.

  Někteří rodiče se domnívají, že není třeba riskovat a okamžitě přejít k vodním procedurám, protože dítě se poprvé objevilo mimo relativně sterilní prostředí, dokonce na chvíli navštívilo ulici, i když krátkou.

  Bez ohledu na to, jak se rozhodnete, stále musíte zpracovat pupek dítěte. No, samozřejmě, nemůžete čekat měsíc, než se rozhodnete plavat - pěstí, bude to velmi zajímavé!

  Jak často se koupat novorozence? Poprvé se dítě koupe každý den. To je nezbytné pro správnou péči o pokožku dítěte, důležitým prvkem je ztuhnutí, ke kterému dochází současně. Trvá to déle než měsíc, než si můžete zaplavat za den - obvykle se to stane po asi šesti měsících.

  V případě potřeby lze koupání ve vaně nahradit otřením mokrou plenkou nebo houbou. Je důležité pečlivě zpracovat všechny záhyby. Obvykle se to stane v prvním měsíci, pokud se pupek nezdraví dobře.

  Nestabilní plán života může také upravovat vodní postupy. V každém případě vždy dělejte, co je pro dítě nejlepší..

  To vše se samozřejmě vztahuje na případy, kdy je dítě zcela zdravé.

  Co potřebujeme k plavání

  Za prvé, každý chápe, že je špatné koupat novorozence ve sdílené lázni, měl by si vzít první vodní procedury ve speciální dětské koupeli, kterou nikdo nebude používat. Vyžaduje to nejen hygienu, ale také vaše vlastní pohodlí..

  První měsíc koupání nebude trvat dlouho, ale dítě bude muset být podporováno. Můžete si koupit speciální snímek, který ho drží na svém místě. Je však lepší začít používat to samé asi po měsíci, kdy dítě zesiluje. A ve velké vaně je nejlepší se „pohybovat“ po roce.

  Vana musí být pečlivě ošetřována, umytá po a před koupáním, natřena vroucí vodou.

  Co ještě potřebujeme? Toto mýdlo a šampon jsou samozřejmě pro děti. Již v prvním měsíci je velmi důležité dobře opláchnout hlavu dítěte. Šampon by neměl dráždit vaše oči - zvolte možnost „bez slz“.

  Žínka pro dítě do jednoho roku by měla být velmi měkká. Někteří se obejdou bez toho a dítě v prvním měsíci lze umýt kouskem látky nebo dokonce bavlny.

  Aby se první koupání novorozence doma neproměnilo v neustálé spěchání s tím, co jste zapomněli vzít s sebou, připravte se na to předem, promyslete všechny body.

  Mnoho rodičů během počátečního měsíce života dítěte ho vykoupalo slabým roztokem manganistanu draselného. To dává svůj vlastní smysl, protože tímto způsobem je voda dezinfikována. Musíte však sledovat stav pokožky - může vyschnout. Je také velmi důležité, aby se voda s manganistanem draselným nedostala do úst.

  Zde si můžete vzpomenout na byliny. Například infuze heřmánku, měsíčku, podbělu byly přidány do koupele pro novorozence po dlouhou dobu. To vše jsou současně přírodní antiseptika a sedativa. Nezapomeňte na byliny, pokud je vaše dítě příliš neklidné, špatně spí.

  Dalším důležitým předmětem je teploměr pro vodu. Jeho teplota by měla být udržována na určité úrovni, která musí být neustále sledována. O této chvíli si promluvíme o něco později..

  Nezapomeňte si přinést pohodlný kbelík, kterým můžete dítě zalévat, a velký teplý osuška.

  Po nemocnici bude po nějakou dobu vyžadovat, abyste ošetřili pupek dítěte, dokud se úplně nezhojí a všechny krusty nevystoupí. Vždy na to musíte mít připravené vše, co potřebujete. Potřebujete také dětský krém, prášek a plenky s oblečením. Ujistěte se, že jste si toto všechno vybrali předem, aby dítě nezmrzlo, zatímco se zběsile hrabete ve skříni.

  O teplotě

  Jak bylo uvedeno výše, správná teplota je velmi důležitá. Uvnitř by nemělo být vyšší než 23, ale ne menší než 20 stupňů. Tento stav je třeba dodržovat nejen u kojenců, ale také u dětí po roce..

  Teplota vody byla nejprve asi 37 stupňů. Poté, co může být postupně snížena, čímž se 30-33.

  V jaké vodě se koupat novorozence? Zpočátku jen vařil.

  Ochlaďte to předem na požadovanou teplotu. Po uzdravení pupeční rány bude možné začít používat vodu z vodovodu. Infuze na bylinkách to zjemní a dezinfikuje.

  Procedura koupání

  Pojďme mluvit přímo o tom, jak se vykoupat novorozeně..

  Za prvé, dítě musí být zcela svléknuté. Nechte ho trochu ležet v této podobě, promluvte si s ním, hrajte si, udělejte lehkou masáž. Toto je druh vzduchových koupelí, které si každé dítě velmi oblíbilo. Kromě toho jsou neuvěřitelně užitečné a přispívají k tvrdnutí..

  Poté vezměte dítě do náručí a jemně ho postupně spusťte do vody. V tomto případě by hlava neměla být ponořena. Doporučuje se ponechat si na lokti.

  To však není příliš pohodlné - ukázalo se, že jde o obtížný test pro záda a dolní část zad. Proto se každá matka přizpůsobuje svým vlastním způsobem. Většina opírá hlavu levou rukou a dítě umývá pravou rukou.

  Chlapec a dívka se koupají stejným způsobem a věnují velkou pozornost genitálím a papežům. Ve skutečnosti jsou to jediná místa, která se zpočátku pravidelně špiní, zbytek těla se potí. Chlapec a dívka by však neměli zneužívat mýdlo a šampon.

  Stačí si umýt vlasy jednou týdně a někdy i méně často. Mýdlo také není pro každodenní použití, je nejlepší ho střídat - jednou s ním, jednou nebo dvakrát bez něj.

  Nezapomeňte současně sledovat stav pokožky. Dívka musí rozkrok důkladně opláchnout. K tomu je nejlepší použít vatové tampony..

  Chlapec musí vyčistit záhyb pod předkožkou.

  K čištění všech záhybů pokožky použijte houbu nebo ruku - hromadí se v nich pot, může se objevit podráždění. Dívka i chlapec očistí místa za ušima, v podpaží, v tříslech.

  Teplota vody je ukazatel, který je nutné neustále sledovat. Jakmile začne klesat, přidejte teplé nebo dokončovací postupy.

  Po vyjmutí dítěte z koupele důkladně osušte veškerou pokožku, aby nikde nezůstala žádná vlhkost. Zároveň by pokojová teplota měla zůstat přiměřená, aby bylo dítě pohodlné. Novorozenci potřebují zpracovat pupek, všechny děti do jednoho roku - v případě potřeby ošetřte správná místa krémem.

  Zároveň byste neměli své dítě nechávat dlouho nahé, okamžitě ho obléknout, i když teplota zůstává vysoká, může stále zmrznout.

  Čas po koupání je pro jídlo nejvhodnější. Dítě je spokojené a uvolněné, dostane večeři a klidně usne. Pokud je starší než rok, bude mu zaručeno, že bude spát celou noc.

  Délka plavání

  První koupel po nemocnici trvá asi 5 minut. Tentokrát stačí dítě opláchnout a teplota vody nemá čas na změnu. Potom se může čas pokaždé postupně zvyšovat. Za měsíc se děti vyhřívají ve vodě po dobu 20 minut a asi rok, když se sebejistě sedí a stojí, je to více než půl hodiny.

  Odpověděli jsme na otázku mladých rodičů o tom, kdy se vykoupat novorozence. Po nějaké době matky a otcové dokonale zvládnou postup a začnou provádět úpravy, díky kterým bude tento proces pohodlnější a příjemnější..

  Kolik koupat dospělé dítě je také výběr rodičů, protože své dítě lépe znají. Hlavní věc je udělat to před jídlem a ujistěte se, že je v dobré náladě, protože úkolem rodičů je udělat radost ze svého chlapce nebo dívky.

  Proč se koupat novorozence každý den?

  S narozením dítěte mají rodiče spoustu otázek. Vztahují se na péči o dítě, jakož i na jeho hygienu. Proč se koupat novorozence každý den? Toto téma se často stává předmětem aktivní debaty mezi představiteli starší a mladší generace..

  Proč se vykoupat novorozeně každý den?

  Specialisté v oblasti zdraví dětí doporučují povinnou denní koupel pro kojence. Odpověď na otázku, proč by se novorozenec měl každý den vykoupat, je velmi jednoduchá. Faktem je, že pro děti není koupání tolik hygienickým postupem, je prostě nezbytné pro jeho normální vývoj. Proto jsou argumenty jako, proč ho vykoupat, pokud se neznečistil, zde zcela nevhodné.

  Kromě obecného vývoje je třeba novorozeně koupat každý den, aby bylo zajištěno jeho ztuhnutí. Nezapomeňte, že u novorozených dětí je plavání jedním ze způsobů, jak vystříknout nahromaděné energie..

  Je důležité pochopit, že novorozenci nejsou koupáni denně, aby bylo dosaženo hygienických cílů. Pro postup tedy stačí pouze voda. Ale gely, pěny, mýdla a další produkty jsou dostačující k použití pouze 1-2krát týdně.

  V ideálním případě by denní plavání mělo probíhat současně. Může to být rituál před večerním krmením a spaním. Hlavní věcí je zabránit dítěti plavat těsně před jídlem. Ve skutečnosti může být v tomto případě příliš podrážděný nebo líný a ospalý.

  Délka koupele se může lišit mezi 20-40 minutami, v závislosti na náladě a reakci na postup dítěte.

  Jak se vykoupat novorozence?

  Voda by měla být prováděna každý den ve stejnou dobu. Nejprve jim bude stačit obyčejná dětská koupel. V čisté vodě můžete přidat bylinky s antialergickými, antiseptickými, regeneračními a zklidňujícími účinky na dětskou pokožku. Tradičně je to heřmánek, šalvěj, posloupnost, podběl, stejně jako některé voňavé ozdoby.

  Těsně před koupáním se musí dítě svléknout, aby mu poskytlo vzduchovou lázeň. Poté je ponořen do ramen ve vodě. V tomto případě zůstává hlava i krk nad hladinou vody. Hlava dítěte je obvykle umístěna v oblasti ohybu lokte dospělého, všechny prsty kromě velkých drží dítě v podpaží. Pro novorozence můžete také použít speciální podložní sklíčko, které usnadní koupání..

  Batole vždy začnou mýt čistou vodou. Zvláštní pozornost je věnována krku a podpažím, tříselné oblasti. Proces koupání je ukončen dávkování dítěte čistou teplou vodou z kbelíku.

  Je možné koupat novorozence každý den?

  Koupání je povinným hygienickým postupem pro dítě. To je věřil, že musíte koupat novorozence každý den. Ve skutečnosti však dítě mladší 30 dnů nepotřebuje denní vodní procedury.

  Koupání by mělo přinést pozitivní emoce jak dítěti, tak jeho rodičům. Koneckonců, málo je příjemné, když dítě zuřivě křičí, když se ho snaží vykoupat. Abyste tomu zabránili, musíte dodržovat určitá pravidla..

  Jak se vykoupat novorozence: doporučení pediatrů

  Po každém zákroku by měla být lázeň ošetřena jemnými čisticími prostředky a opláchnuta čistou vodou. Před koupáním na přebalovacím stole je třeba nejprve rozložit věci potřebné po koupeli: plenka, vestu, krém, plenka.

  Koupe se každý den novorozence? Podle rady „babičky“ by mělo být dítě koupáno denně, od prvního dne propuštění z nemocnice. Odborníci na moderní pediatrii si to však nemyslí.

  Faktem je, že u novorozence se pupeční rána uzdraví, v níž mohou mikroby přijít do styku s vodou, se uzdraví během 10-14 dnů. Dokonce ani vroucí voda nemůže 100% chránit nepřipravené dětské tělo před škodlivými mikroorganismy.

  Po propuštění z nemocnice můžete dítě vykoupat pomocí tenké plenky a malého množství vody.

  Tento postup však může zpomalit proces růstu tenké a jemné kůže pupku, proto se nedoporučuje.

  V průběhu celého hojení rány dětští lékaři doporučují ošetřovat kůži novorozence mokrou, tenkou plenkou nebo ubrousky. V případě potřeby dítě umyjte.

  Novorozenec se nepotřebuje koupat, dokud není pupečníková rána zcela zahojena, tj. Až 10–15 dní od okamžiku narození. Stačí si dítě utřít, opatřit mu vzduchovou lázní a obléknout se do čistého oblečení.

  Po úplném zahojení rány můžete pokračovat ve vodě. Nepřidávejte do vody pro první koupel:

  • Manganistan draselný;
  • odvar ze sbírky bylin;
  • ochucené šampony a sprchové gely;
  • éterické oleje.

  Tyto látky vysušují pokožku a vůně těchto produktů může dítě vyděsit.

  Do vody můžete přidat odvar heřmánku nebo řadu vody, ale samostatně. Nemůžete použít různé bujóny pokaždé, pokud jste začali koupat dítě s heřmánkovou infuzí, pokračujte v používání pouze. Před použitím bylinných extraktů k péči o novorozence se poraďte se svým lékařem.

  Kromě bylin je povoleno používat neutrální dětské tekuté mýdlo, ale ne více než dvakrát týdně.

  Pediatrové doporučují koupání dítěte 40-50 minut po jídle nebo 30 minut před jídlem.

  Spící a plačící děti se nemusí podrobovat vodním procedurám, což může způsobit nepříjemné vzpomínky spojené s vodou.

  První koupání by mělo být provedeno v malé dětské vaně se speciálním sklíčkem. Bude podporovat záda, hlavu dítěte a uvolní ruce rodičů. Optimální teplota vody je 36–37 ° C, doba trvání - 10–15 minut.

  Vana je naplněna 2/3. Při koupání se dítě pečlivě umývalo shora dolů bez použití mýdla a dalších hygienických prostředků.

  Po koupeli se dítě zabalí do teplé plenky a zvlhčí jí vlhké části kůže.

  Dítě nemůžete otřít ručníkem, jinak můžete poškodit tenkou pokožku.

  Pokud se na těle vyskytují šupinaté oblasti, musí být po koupeli ošetřeny zvlhčovačem. Po všech procedurách je dítě převedeno na matku ke krmení.

  Proč se koupat novorozence každý den, když je jeden měsíc starý? Pokud budete tento postup provádět každý den ve stejnou dobu, bude dítě lépe spát a jíst s chutí k jídlu. A s postupným snižováním teploty vody na 28-30 ° C a změnou dětské lázně na normální se tělo dítěte ztuhne..

  Doporučuje se používat šampony a gely pro děti do 1 roku věku ne více než dvakrát týdně na jaře a v létě, 1krát v zimě a na podzim. Když je dítě starší, lze dobu koupele prodloužit až na 30-40 minut.

  Koupání není jen hygienický postup. Toto je proces, který pomáhá vašemu dítěti fyzicky růst a relaxovat..

  Dr. Komarovsky o koupání novorozence

  Koupání novorozeného dítěte a jeho rodičů je celá událost (zejména pokud jde o první po nemocnici). Stejně jako každý velmi odpovědný podnik vyvolává tento proces mnoho otázek: jak a kdy se koupat, vařit vodu nebo ne, zda je možné přidat odvar bylin a jak často to udělat, je nebezpečné dostat vodu do uší atd. Slavný pediatr Jevgenij Komarovský ve svých knihách a článcích opakovaně hovořil o základních pravidlech a zásadách organizace vodních procedur pro dítě.

  Za zmínku stojí nejdůležitější body, které byste měli vědět, abyste koupeli přinášeli potěšení a prospěch jak dítěti, tak jeho rodičům..

  Funkce

  Vodní procedury jsou užitečné pro naprosto všechna děti od prvních dnů života. V lůně jsou drobky ve vodním prostředí, ale protože jsou pro ně známé a rodné. Ve vodě se ten malý cítí jako doma. Koupání není pouze hygienický postup, jehož cílem je zajistit, aby byla pokožka a vlasy dítěte čisté. Koupání podporuje fyzický vývoj, nese prvek hry, a proto má pozitivní vliv na duševní a emoční vývoj dítěte.

  Před několika desítkami let pediatri kategoricky zakázali koupání dítěte s nezhojenou pupečníkovou ranou, stavěli se proti surové nevařené vodě a stanovili několik poměrně přísných požadavků a omezení pro rodiče.

  Moderní lékaři se dívají na plavání demokratičtěji.

  Rodiče se zkušenostmi mají zpravidla při prvním koupání novorozence doma mnohem menší potíže než novorozené maminky a tatínky, kteří se před několika hodinami narodili v náručí. Komarovsky doporučuje udržovat Spartan v klidu. To je to, co zaručuje úspěch v obtížném úkolu koupat drobky.

  Výcvik

  Dítě by mělo mít vše potřebné pro příjemné plavání. Máma a táta se o to musí starat předem. Dokonce i během těhotenství rodiče obvykle získávají potřebné vybavení. Neměli byste házet peníze do kanalizace a kupovat hodně přebytku - například několik sad gumových hraček pro hraní ve vodě. Podle Komarovského je nejnutnější:

  1. Lázeň. I když opravdu chcete začít okamžitě cvičit koupání ve velké vaně nebo společných vodních procedurách, Evgeny Olegovich vám doporučuje koupit běžnou plastovou lázeň pro malé děti a používat ji po dobu prvních 2-3 měsíců života vašeho dítěte. Existuje několik důvodů: v malém prostoru je dítě pohodlnější, je snazší naplnit malou vanu teplou vodou, i když není k dispozici žádná horká voda, a je snazší ji umýt a udržet v čistotě než velká vana, kterou používají nejen drobky, ale celá rodina.
  2. Vodní teploměr. Rodiče to nejprve potřebují, aby nedělali chybu s optimální teplotou vody pro vodní postupy novorozence. O něco později pochopí maminka a táta, jakou vodu má dítě nejraději a bez tohoto zařízení to zvládne. Teploměr se však může hodit později, pokud se rodiče rozhodnou dítě zmírnit, a Komarovsky důrazně doporučuje všem, aby to udělali bez výjimky. Nyní jsou na prodej hračky hračky teploměry (plastové žirafy, hadi a další znaky). Mohou být pro vaše dítě velkou zábavou, když začne vědomě hrát při večerním plavání..
  3. Mýdlo. Koupit by mělo být speciální dětské mýdlo. Nicméně, Komarovsky často nedoporučuje používat. Doktor se domnívá, že je dostačující vykoupat dítě mýdlem 1-2krát týdně. Nekupujte houby a žínky, protože dětská pokožka je velmi citlivá a zranitelná. Evgeny Olegovich považuje za nejlepší možnost mýdla vlastní rukou a snadno si otře pokožku dítěte. Pokud opravdu chcete pěnit jen s něčím, pak je lepší dát přednost speciálním palčákům pro koupání dětí. Novodobé a inzerované „žádné slzy“ znamenají, že bude čas se objevit na poličce koupelny o něco později. V prvních měsících života dítě takové gely a šampóny nepotřebuje.
  4. Ručník. Dítě by mělo mít svůj vlastní ručník. Vafle nebo froté osuška není pro dítě vhodná. Musíte si vybrat velmi měkký produkt velké velikosti, aby v něm byly drobky zabaleny od hlavy až k patě. Komarovsky upozorňuje na textilní barviva, která mohou být pro alergickou pokožku dítěte velmi alergická. Je lepší upřednostňovat bílé nebo lehké ručníky vyrobené z přírodních tkanin (vůbec žádná barviva).
  5. Posuňte nebo houpací síť. Toto je vhodné zařízení pro plavání v nepřítomnosti dalšího páru rukou. Pokud není pomoc a neočekává se, nebude obtížné vykoupit dítě pomocí plastového sklíčka nebo houpací sítě namontované na okrajích dětské koupele..

  Je nutné každé dítě vykoupat: Dr. Komarovsky sdílel jeho názor

  02/01/2018 | 12:13 | Joinfo.ua

  Bez ohledu na to, jak jsou budoucí rodiče připraveni na narození dítěte, během jeho dospívání neustále vyvstávají otázky. Naštěstí může Dr. Komarovsky pomoci vypořádat se s téměř jakýmkoli problémem poskytnutím praktických doporučení. Tentokrát Yevgeny Olegovich vysvětlil, kolikrát týdně az jakých důvodů musíte koupat dítě, jak vám Joinfo.ua řekne více.

  Koupání pro újmu a dobré

  Za prvé, Dr. Komarovsky rozdělil dvě děti ke koupání do dvou různých konceptů. První se týká škodlivých postupů. Není žádným tajemstvím, že každodenní mytí, a pokud také používá různé chemické pěny a gely, způsobuje poškození kůže pouze. Obzvláště děti. Druhá se týká kalení. To znamená, že v tomto případě se vykoupat, popř. Mírnit, musí být dítě denně, pokud budete postupovat podle pokynů.

  Kolikrát týdně potřebujete koupat dítě

  Tolik, kolik je potřeba. Eugene Olegovič se drží zdravého životního stylu a je si dobře vědom a snaží se sdělit ostatním, že každodenní koupání poškozuje pouze zdraví. Pokud se dítě umývá každý den, jeho imunita oslabí, kůže s takovými přístupy se stane přecitlivělou, což může vést k chronickým alergiím ve formě nepříjemných vyrážek..

  Proto není nutné umýt dítě každý den. Kromě toho se Dr. Komarovsky zaměřil na první rok života dětí. Během tohoto období, od 0 do 1, mohou být děti umývány vždy několikrát týdně. Kromě toho mohou existovat doporučení pro pediatry, tj. Na vyžádání.

  Když se dítě začne pohybovat častěji, je nutné ho vykoupat, když je špinavý, a to nejen pro ukázku. Jemnou pokožku byste neměli znovu poranit nekvalitní vodou z vodovodu. Na základě výše uvedeného - můžete se koupat dítě od roku 3-4 krát týdně.

  Denní kalení

  Pokud se rodiče rozhodli systematizovat postup kalení, pak je nevyhnutelné denní zavlažování (nebo jiná zvolená metoda). Vzhledem k tomu, že ztuhnutí posiluje imunitní systém a zlepšuje krevní oběh v těle, bude v takovém „koupání“ každý den jen plusy.

  Koupání dítěte do roku - pro mladé matky

  Čas čtení: 6 minut

  Ihned po nemocnici vyvstávají otázky ohledně koupání dítěte před rodiči. Kůže drobků je jemnější a podle toho náchylnější k výskytu vyrážky z plen, různých zranění a pronikání mikrobů rány. Proto je lepší předem vědět, jaká by měla být teplota vody, jak často by se mělo dítě vykoupat a jak si vybrat koupel tak, aby koupání přineslo dítěti pouze pozitivní emoce. První koupání novorozeného dítěte má své důležité rysy - mladí rodiče by si měli být toho vědomi. Budete mít možnost snadno provést následné koupání dítěte, protože jste se naučili tajemství této rodičovské vědy.

  Obsah článku:

  Je možné koupat dítě prvního roku života denně?

  Voda sama o sobě není schopna způsobit podráždění pokožky dětí. A četnost koupání drobky až rok závisí především na těch prostředcích a zařízeních, které používají rodiče. A samozřejmě také z pohody dítěte. V ideálním případě lze dítě vykoupat každých šest měsíců. Po - každý druhý den.

  Video: Koupání novorozence - základní pravidla

  Co si musíte pamatovat o koupání dítěte do jednoho roku?

  • Manganistan draselný, který matky často přidávají k dezinfekci vody, vysušuje citlivou pokožku dětí. A jeho negramotný chov může způsobit popáleniny kůže. Proto byste s ním měli být opatrní a pro každodenní použití se nedoporučuje.
  • Pro změkčení vody můžete použít odvar z bylin (posloupnost, heřmánek atd.).
  • Po koupání je bezpodmínečně nutné vysušit pokožku dítěte a namazat ji speciálním olejem - pokožka drobků do tří měsíců je velmi jemná.
  • Každodenní koupání také závisí na zdraví dítěte. Máte-li alergie nebo kožní léze, je nejlepší se poradit s lékařem. Ale při zvýšených teplotách absolutně žádné plavání.
  • Odborníci doporučují nachlazení dítěte, které se koupe, s přídavkem rostlinných poplatků do vody. Ale opět - v nepřítomnosti teploty.

  Koupel pro dítě - který si vybrat?

  V prvním roce života je koupel nutností. Je celkem obtížné udržet celkovou koupel v dokonalé čistotě. Kromě toho infuze bylin kazí barvu smaltu koupelny a je mnohem snazší dezinfikovat dětskou koupel. Další bod ve prospěch koupele - je snazší vyplnit. Jaké jsou typy koupelí?

  • Anatomický.
   Ideální pro novorozence. Má anatomický kopec, vybrání pro kněze a podpaží, důraz mezi nohama.
  • Klasický.
   V takové vaně je více místa než v předchozí - dítě má kam se otočit. Méně - musíte si koupit snímek nebo držet dítě v ruce.
  • Vana se stojanem.
   Hlavním kritériem výběru je stabilita a maximální bezpečnost..
  • Vana pro sprchovou kabinu (nebo „matčino břicho“).
   Tradičně - kulatý tvar. Vana je vhodná pro rozdávání nebo malý byt, ale můžete v ní plavat pouze při sezení.
  • Zásobník integrovaný do převlékací tabulky.
   Tato konstrukce je kombinována se stojánkem na koupací doplňky a se měnící matrací. Vypusťte vodu hadicí, některé modely jsou vybaveny koly se zámky.
  • Hrudník kombinovaný s vanou.
   Princip fungování, jako v předchozí verzi.
  • Nafukovací.
   Pohodlné na výletech, v zemi, na pláži - podváděli, koupali se, foukali, odstraňovali.
  • Antibakteriální.

  Co hledat při výběru koupele?

  • Rozměry.
   Čím delší je časové období, tím větší je velikost. Jakmile dítě začne sedět samo, jsou zpravidla převedeny procedury koupání na velkou koupel.
  • Bezpečnost.
   Za prvé, materiál - musí být netoxický. Za druhé, stabilita, pokud se jedná o model se stojanem. Zatřetí, přítomnost protiskluzové podložky / vložky ve spodní části.
  • Hygiena.
   Koupel by se měl dobře umýt.
  • Dostupnost odtoku a hadice.

  Nejlepší čas na koupání dítěte, doba koupání dítěte do jednoho roku

  Jak ukazuje praxe, ideální čas pro koupání dítěte je asi 8-9 hodin, těsně před krmením. Pokud dítě v noci nespí, je velmi neklidné, můžete při koupání použít speciální pěny nebo uklidňující byliny. Je pravda, že existuje jedna námitka: pokud je dítě po koupání naopak vzrušení a nechce spát, je lepší přenést tento postup do odpoledne. Pokud jde o trvání procedury, liší se pro každý věk:

  • Asi 4-5 minut - po narození a do 3 měsíců.
  • Asi 12 - 15 minut - od 3 do 6 měsíců.
  • Asi 30 minut - od 6 do 12 měsíců.
  • Od roku - do 40 minut.

  To samozřejmě záleží na stavu dítěte. Pokud dítě pláče, nechce to ani 15 minut ve vodě, nedává smysl, kategoricky nechce plavat nebo onemocnět.

  Pohodlná zařízení pro koupání dítěte do roku - kruh, houpací síť, skluzavka, sedadlo, hledí

  Pro usnadnění koupacího procesu pro matku a pro větší pohodlí dítěte můžete použít moderní zařízení pro koupání dětí až do roku.

  • Skluzavka.
   Pomáhá pojistit dítě během koupání.
  • Vana houpací síť.
   Je vytvořen z jemné sítě. Háčky táhly přes dno vany.
  • Kruh kolem krku.
   Podporuje rozvoj svalového systému dítěte, stimuluje reflex plavání.
  • Sedadlo.
   Připevňuje se na dno pomocí přísavek, má bezpečnostní zarážky, spolehlivě zabraňuje pádu a sklouznutí.
  • Protiskluzové rohože.
   Při koupání dítěte je to nenahraditelná věc. Existují dokonce i modely s teplotními indikátory - změna barvy znamená, že voda chladí.
  • Ochranný štít.
   Vhodné pro mytí vlasů. S takovým štítem se voda nedostane do uší, nosu a očí.

  Koupání dítěte ve velké vaně - první lekce plavání vašeho dítěte

  Hlavní výhodou koupacích drobků ve velké koupelně je svoboda pohybu, schopnost pohybovat hlavou, nohama a pažemi, bez omezení. Výhody koupání v takové lázni jsou také:

  • Delší chlazení vodou.
  • Vyhlazuje plíce dítěte a čistí je, zvyšuje sílu dýchacích svalů.
  • Zlepšení chuti k jídlu a kvality spánku.
  • Trénink srdce a svalů.

  Video: Správné koupání pro kojence

  Při narození si dítě zachovává plavecké schopnosti v nitroděložní tekutině, a pokud má velkou koupel, nebude se učit znovu plavat ve věku 5-6 let. Plavecké aktivity přispívají k fyzickému i intelektuálnímu rozvoji, obnovují svalový tonus a snižují koliku. Před provedením těchto cvičení s dítětem byste se však měli poradit s kontraindikacemi u specialisty a bez ohledu na cvičení by se první postupy měly provádět pouze za přítomnosti instruktora..

  Proč se vykoupat dítě každý den a jak to udělat správně

  Ahoj! Zase já, Nadezhda Nikolaeva, znovu odhalím některá tajemství zdravého životního stylu a tvrdosti dětí. Určitě mnoho ode mne očekává novoroční a prázdninové příspěvky a já zase o své péči o děti...
  Koneckonců, narození dítěte je skutečným zázrakem, který jsme tak neustále odkládali na NG! Samozřejmě ne zrození, ale zázrak, který jsme odložili. Pamatujte, jak se život dramaticky změnil, když jste byl propuštěn z nemocnice: musíte si zajistit kojení nebo zvolit vhodnou směs pro dítě, naučit se dítě zavlékat, vyměňovat si plenky, provádět hygienické postupy, koupat se, chodit s ním na ulici. Maminky nechápou, proč koupat dítě každý den, když je za oknem špatné počasí, ale nemám chuť plavat.

  A pokud se mladá matka rychle učí vyrovnat se se všemi výše uvedenými, pak se koupání stane skutečným rodinným rituálem s povinným zapojením otce!

  Poprvé je koupání dítěte vždy děsivé. Nezkušení rodiče mají mnoho otázek: jak si udržet dítě? Jaká teplota by měla být voda? Musím k tomu něco přidat? Proč se vykoupat své dítě každý den? Má smysl se koupat dítě, pokud je tak neochotné dělat... Zejména v novoročním shonu a mimo okno není vůbec léto. Pokusím se ti říct body.

  Jako obvykle

  Zvažte několik populárních rad a názor slavného pediatra, publicisty Yevgenyho Komarovského.

  Je třeba dítě vykoupat ve vroucí vodě. To je široce věřil, že dokud novorozenec nemá pupek uzdravil, můžete se vykoupat pouze ve vroucí vodě, aby se žádné infekce dostat do nezhojené rány.

  Komarovsky tvrdí, že koupání ve vaně dítěte, jehož pupeční rána ještě nebyla zahojena, není nutné! Stačí umýt ji pod teplou tekoucí vodou, pokud je poop, a udržovat hygienu těla otíráním pokožky měkkou, vlhkou houbou, bez mýdla.

  Ach, holky, kdybych to věděl v tuto chvíli, nemusel bych zbytečně ztrácet nervy na nezhojenou ránu u pupku! Protože se svým synem a se svou první dcerou tvrdohlavě vyprala oba nečistoty. A kdo by si myslel: novorozenci se také neznečistí! Obecně platí, že když jsem přestal vyplachovat jak ve vodě - a tak i na opravě!

  Pořád si pamatuji ten pocit, když se zdálo, že jakýkoli nedbalý pohyb by dítě ublížil. Den co den dítě roste, stává se hustší! Nebojte se, matky, to vše není dlouho, ale je to navždy zapamatováno!

  Jak se koupat dítě jednodušší

  Novorozence se můžete vykoupat v běžné vodovodní vodě, ale s přídavkem manganistanu draselného. Ano, manganistan draselný dezinfikuje vodu, ale je důležité ji správně používat. Nakonec, pokud se na kůži dítěte dostane i jeden nerozpuštěný krystal, riziko chemického popálení je velké!

  Proto, pokud jste se již rozhodli použít tuto metodu k dezinfekci vody, pamatujte: můžete použít pouze čerstvě připravený a pečlivě filtrovaný roztok manganistanu draselného!

  Za tímto účelem se krystaly zředí v jedné sklenici vody, dokud se nezíská jasná malinová barva, filtrují se přes tenkou vrstvu sýru, předem několikrát složenou, do další sklenice. Z tohoto roztoku se do lázně přidává malé množství (ne celá sklenice, dokonce ani polovina), dokud se voda nezmění na světle růžovou. Dostaneme koupel s velmi slabým roztokem manganistanu draselného, ​​bezpečného pro dítě.

  Slavný pediatr Komarovsky obecně nevidí smysl používání manganistanu draselného: „Neexistuje téměř žádná skutečná dezinfekce, a pokud se dostane do očí, jsou možné chemické popáleniny. Je lepší infuzi řady (jako je tráva) “.

  Osobně jsem proti tomu také - nevidím důvod umývat si koupel nebo koupel z manganistanu draselného. Koneckonců, od ní není žádný účinek.

  Příjemná koupel v trávě a nejen!

  Jak udělat infuzi série pro dětskou koupel? Na 1 koupel budete potřebovat 1 šálek trávy. Kupte si ji na trhu nebo v lékárně. V litrové nádobě nalijte 1 šálek šňůry, nalijte ji vroucí vodou, zavřete víko, trvejte alespoň 3-4 hodiny. Ale lepší celý den. Naplňte hotovou infuzi tenkou vrstvou a nalijte ji do vany plné vody. Nezapomeňte: řada suché kůže! Proto je dobré použít jej na vyrážky, pichlavé žihle, pažítka, ale pokud má dítě suchou pokožku, pak koupání v sérii nestojí za to.

  Infuze heřmánku má blahodárný účinek na pokožku dítěte - má uklidňující a protizánětlivý účinek, snižuje svědění, bojuje s podrážděním kůže a posiluje imunitní systém. Jako řetězec lze v lékárně nalézt sušený heřmánek. Způsob přípravy je jednoduchý: v misce (lépe smaltované) nalijte suchý heřmánek rychlostí 1 lžíce. l 1 litr vody, naplňte horkou vodou, zavřete víko a nechte 1,5 - 2 hodiny. Poté filtrujte, přidejte do vany naplněné vodou.

  Mnohem méně běžné jsou tipy na koupání dítěte v odvarech známého bobkového listu. To lze provést v případě, že dítě má diatézu, plenkovou dermatitidu nebo jinou alergickou reakci. Pro 50 g bobkových listů (nezáleží, čerstvé nebo suché) se odebere 1 litr vroucí vody, infuze se nalije do hotové lázně s vodou.

  Je možné koupat dítě ve vodě s infuzí kterékoli z bylin pouze po uzdravení pupeční rány.!

  Stále můžete dítě koupat ve slané vodě. Mořská sůl obsahuje velké množství minerálů užitečných pro pokožku. Solné koupele se také doporučují pro děti s neurologickými problémy, křivicí a porodní poranění. Optimální koncentrace soli pro koupání je 3 lžíce. l do dětské koupele.

  Je možné se nekoupat a proč koupat dítě každý den?

  Ale zpět k naší původní otázce: Proč koupat dítě každý den? Koneckonců, bylo prokázáno a popsáno mnoha odborníky na děti, nepotí se (silně), neznečistí se a myjeme zadek pokaždé, když vyměníme plenu. Přesto je koupání lepší než to nedělat.!

  Každodenní děti ke koupání musí nejen udržovat hygienu. Správně organizované koupání (tj. Při správné teplotě vody a vzduchu v koupelně, dostatečné množství času atd.) Pomáhá tvrdit dítě, posiluje jeho imunitu a svaly, pomáhá předcházet mnoha infekčním onemocněním a alergickým onemocněním.

  Při koupání ve vaně se dítě pohybuje, utrácí energii, zlepšuje chuť k jídlu, což znamená, že dítě bude lépe jíst. Voda má relaxační účinek na každou osobu a po koupeli děti dobře spí. Není to sen všech mámek?

  Nejdůležitější věcí, kterou dáme dítěti při plavání, je úzká a upřímná komunikace s dítětem. Někdy je dobré nechat věci a nadechnout se soukromě se svým dítětem a rodinou.

  Od vašich matek nebo babiček můžete často slyšet, že novorozené dítě musí být koupáno v plence. Nebo položte tenkou plenku na dno dětské koupele. Na co? Obvykle nemohou dát jasnou odpověď, je to nutné a to je vše, vždycky!

  Ukázalo se, že se to vrátilo do doby, kdy se děti koupaly v dřevěných žlabech, a na dno žlabu byla položena plenka, která chránila jeho tělo před střepinami. Plastová umyvadla samozřejmě nepředstavují takové nebezpečí, takže není třeba dítě koupat v plenkách.

  Ale zpočátku jsem ležel - stejně jako její vůně tam, moje, bylo by to pro dítě nebojácné... Pak jsem se rozhodl, že moje dítě může prostě sklouznout z oblíbeného sklíčka pro koupání - dal jsem ho tam. O týden později si nevzala plenku s sebou do vany - prostě neměla čas ani zapomněla, to bylo všechno. Hádat méně, i když ne moc. A neměli jsme přátele s takovým kruhem... Buď vyklouzla hlava, nebo mi to připadalo tak nepříjemné pro dítě.

  Nyní, s novými znalostmi, se můžete sami rozhodnout, jak nejlépe koupat své dítě, proč to dělat každý den.

  Přihlaste se k odběru aktualizací mého blogu a získejte ještě užitečnější a zajímavější informace! Každý účastník - jedinečná kolekce testů k určení přiměřenosti rodičovského vztahu!

  Články O Neplodnosti