Hlavní Neplodnost

Krevety pro kojení: výhody a poškození

Mořské plody se vyznačují atraktivní chutí a koncentrací látek prospěšných pro tělo. Mezi oblíbené mořské plody patří krevety, které obsahují jedinečnou sadu aminokyselin, minerálů a vitamínů..

Mohu během kojení používat krevety? Lékaři na tuto otázku neodpovídají jednoznačně. Je důležité zajistit čerstvost a bezpečnost produktu a pečlivě sledovat reakci dítěte na zavedení krevet do stravy kojící matky..

Zásady výběru

Krevety se sklízejí v oceánech a mořích a také se uměle pěstují na vodních farmách ve sladké vodě. Mořští korýši jsou:

 • mělké nebo hluboké moře;
 • studená voda (arktická) nebo teplá voda.

Podle obsahu živin se upřednostňují hlubinné mořské krevety. Krevety těžené v mělké vodě mají nižší kvalitu, navíc se s větší pravděpodobností těží v kontaminované vodě a obsahují těžké kovy, které jsou škodlivé pro zdraví matky a dítěte.

Sladkovodní krevety nelze doporučit kojící matce - pokud se používají uměle rostoucí korýši ve velkém množství, používají se růstové hormony a antibiotika. Hromadí se v masu korýšů a nevyhnutelně přechází do mateřského mléka.

Mořské plody se snadno zhoršují, takže při výběru krevet je důležité věnovat pozornost vzhledu a vůni. Těžké korýši mohou způsobit vážné otravy jídlem. Nedoporučuje se, aby kojící matka nakupovala pokrmy s krevetami - nejspolehlivější je nákup mražených korýšů ve skořápce a jejich vaření.

O výhodách krevet

Mořští korýši - sklad bílkovin, které se tělem snadno vstřebávají. Krevety navíc obsahují:

 • vzácné aminokyseliny, které pozitivně ovlivňují tělo;
 • vápník a jód, nezbytné pro správné fungování štítné žlázy;
 • draslík, který posiluje kardiovaskulární systém;
 • zinek, který napomáhá správné produkci hormonů;
 • širokou škálu stopových prvků a vitamínů nezbytných pro lidské zdraví.

Pravidelná konzumace krevet pomáhá posilovat krevní cévy a klouby, zlepšuje tvorbu krve a zlepšuje imunitu. Maso mořských korýšů obsahuje silné antioxidanty, které snižují pravděpodobnost rakoviny. Omega-3 polynenasycená kyselina pozitivně ovlivňuje stav pokožky, nehtů a vlasů, pomáhá tělu správně fungovat.

Nízkokalorický protein je velmi užitečný pro kojící matku, komplex minerálů, vitamínů a aminokyselin zvyšuje zdraví a poskytuje vše potřebné pro udržení plné kojení. Ale při nesprávném skladování s opakovaným zmrazením je maso mořských korýšů téměř úplně zbaveno živin.

Je možné, aby kojící maminka krevety?

Jak je uvedeno výše, použití krevet kojící matkou může nepříznivě ovlivnit její zdraví a ovlivnit vývoj dítěte, pokud maso z moře nebo sladkovodní korýši:

 • obsahuje těžké kovy, toxické látky, radioaktivní sloučeniny;
 • obsahuje růstové hormony a antibiotika;
 • nesprávně uložené, zhoršené během skladování.

Nejbezpečnější jsou čerstvě vybrané mořské plody od důvěryhodného dodavatele, ale v ruských podmínkách se produkt obvykle nakupuje zmrazený. Přednost by měla být čerstvě zmrazeným korýšům ve skořápce, které nebyly vařeny před zmrazením..

Kojící matka by se měla vyhýbat potravinám s ostrou chutí, vysokým obsahem soli a tuku - nezahrnujte do své stravy uzené nebo nakládané mořské plody, smažte je, používejte horké omáčky a koření.

Mořské plody jsou silným alergenem, takže i vysoce kvalitní korýši mohou mít škodlivý vliv na pohodu dítěte. První tři až čtyři měsíce života krevetek pro mámu je zcela zakázáno. V budoucnu je můžete zkusit zavést do stravy a sledovat reakci těla dítěte.

Poprvé by mělo být omezeno na maso dvou nebo tří korýšů vařených ve slané vodě. Pokud do tří dnů nedojde ke změnám v chování dítěte, nedochází k alergickým vyrážkám na kůži, nedochází k problémům se stolicí, můžete postupně přidat krevety do obvyklého menu kojící matky..

Nedoporučuje se používat mořské plody více než jednou týdně, přičemž je důležité omezit porci - sníží se tím riziko alergické reakce u dítěte a předejde vážným následkům, pokud se korýši najednou ukáží jako nekvalitní.

Krevety mohou být kojící mámou

4 minuty Zaslal Anastasia Egorova 1986

Období kojení není důvodem k odmítnutí mořských plodů. Krevety jsou lahodné nízkokalorické jídlo. Má úžasné nutriční vlastnosti. Měli byste se však předem dozvědět, zda je možné krevety kojit při kojení. Mořské plody jsou silným alergenem, takže mohou způsobit negativní reakci v těle dítěte. Pokud se žena stále rozhodla zkusit krevety, měla by znát hlavní kritéria pro výběr tohoto produktu.

Výhody produktu

Krevety kojící matce umožňují obohatit tělo o následující složky:

 • vitaminy;
 • beta karoten;
 • mikro a makro prvky.

Mořské plody jsou součástí mnoha diet. Krevety během kojení umožňují ženě zažít následující pozitivní účinky:

 • zlepšení fungování imunitního systému;
 • saturujte štítnou žlázu jodem;
 • pomáhají posilovat kosti, vlasy, nehty a svaly;
 • pozitivní účinek na práci kloubů;
 • přirozené odstraňování toxinů a toxinů z krevních cév;
 • normalizace žláz;
 • obnovení pleti;
 • zlepšení kardiovaskulárního systému.

Vědecké studie potvrdily skutečnost, že pokud pravidelně konzumujete krevetky, snižuje se pravděpodobnost vzniku rakoviny.

Vlastnosti použití přípravku v období hepatitidy B

Je možné, aby kojící maminka krevety? Výrobek má řadu pozitivních vlastností, ale během kojení je nejlepší ho opustit. Pouze ve vzácných případech je povoleno vyzkoušet, když je dítě ve věku tří měsíců. Krevety často způsobují alergickou reakci. Také mořské plody hromadí kovy a radioaktivní látky. Dnes je obtížné najít nádrž, která netrpěla znečištěním. Proto je produkt vyloučen ze stravy žen.

Nejčastěji mořské plody pěstované v umělých rybnících spadají do obchodů. Bohužel obsahují antibiotika a hormony. Představují skutečnou hrozbu pro život a zdraví dítěte.

Klíčová kritéria výběru

Žena může mít krevety, při skladování kterých byla dodržena všechna pravidla. Při jejich výběru v obchodě je třeba věnovat pozornost všem externím kritériím:

 • aroma;
 • Pohled;
 • Barva;
 • kvalita masa.

Kojícím matkám se doporučuje koupit vážený produkt. Pouze v tomto případě bude možné tato kritéria volně hodnotit. Měli byste odmítnout koupit zmrazený produkt. Není dovoleno jíst jídlo, které obsahuje krevetky s nesprávným skladováním.

Krunýř kvalitního produktu je vždy průsvitný a pevný. Mořské plody jsou považovány za zastaralé, s anténami a zlomenými nohami.

Považuje se za trvale poškozený v přítomnosti skvrn a žluté barvy masa. Pokud je maso zelené, pak se korýši dříve krmili výhradně řasami. Nejnebezpečnější druh obsahující černé skvrny přímo na hlavě samotné.

Při zavádění nového produktu do stravy by maminka měla věnovat pozornost reakci těla dítěte. Pokud bylo dříve uvedeno, že je náchylný k alergiím, mělo by se použití krevet zastavit i po třech měsících věku. Vyzkoušejte jednu malou krevetku před obědem. Pokud se negativní reakce neobjeví do dvou dnů, může být podávání zvýšeno. V případě vyrážek a nesprávné funkce střev by měla být miska zlikvidována alespoň další měsíc.

Škodlivé účinky na tělo

Vařené krevety by se neměly jíst, dokud dítě nedosáhne tří měsíců. Nahromaděné radioaktivní prvky mohou mít negativní vliv na tělo dítěte. Bohužel v dnešní době zůstává situace v oblasti životního prostředí v každém regionu velmi žádoucí. Není dovoleno provádět experimenty na zdraví dítěte.

Antibiotika a hormony používané při umělé kultivaci obecně mohou vést k rozvoji závažných patologií u dítěte. Pouze omezená částka neutrpí moc škody. Během kojení nejíst více než tři malé kousky.

Hlavní roli hraje reakce dítěte. Obvykle se projeví během několika dnů po konzumaci. Odborníci na výživu doporučují opustit produkt v přítomnosti následujících negativních projevů:

 • hojnost červených skvrn na kůži;
 • změna intenzity a obecné povahy stolice;
 • dítě se stalo nervózní a podrážděné.

Je povoleno jíst krevety v malých porcích, pouze pokud nedochází k negativním reakcím.

Chutný a zdravý salát s GV

Žena může diverzifikovat stravu díky neobvyklé a chutné kombinaci krevet s jinými přísadami:

 • V první fázi vaření vařte krevety. Dříve se do vody přidal pepř a bobkový list. V tomto případě budete moci získat nepopsatelnou vůni a chuť..
 • Listy hlávkového salátu se umývají pod tekoucí vodou a důkladně nasekají.
 • Na ně položte malé krevety a posypte je tvrdým sýrem, který byl předtím rozdrcen na struhadle.
 • Jako omáčka byste měli použít složení vařených žloutků, citronové šťávy a olivového oleje.

Nejezte krevety ve velkém množství. Při kojení je důležité dodržovat pravidla stravování..

Krevety, chobotnice a mušle ve stravě kojící matky: rysy použití mořských plodů během kojení

Strava matky kojící dítě se do velké míry přizpůsobuje tělu dítěte. Seznam běžných jídel se nemění, ale konzumace exotických produktů vyvolává otázky pro ženy. Mezi těmito exotiky jsou mořské plody, které se v tradiční ruské kuchyni nenacházejí. Pokud byste před těhotenstvím mohli jíst různé obyvatele hlubinného moře, pak s kojením musíte změnit svůj postoj k nim.


PŘEČTĚTE SI také: Je možné jíst kranase během kojení?

K čemu jsou mořské plody dobré??

Hotový mořský život přináší do našeho těla spoustu užitečných látek. Ryby a mořské plody slouží jako vysoce kvalitní poskytovatel bílkovin. Některé druhy ryb obsahují omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro stabilní srdeční funkci. Kromě toho posilují stěny krevních cév, brání zvýšení tlaku, mají příznivý vliv na metabolismus.

Díky mořským plodům dostává tělo ženy, která porodila, obrovskou sadu prvků. Draslík, hořčík, jód, fosfor, vápník pomáhají vyrovnat se s nedostatkem vitamínů a minerálů, který se vyskytuje během kojení. Dodávají mořské plody a fluoridy, jejichž množství během těhotenství a krmení mléka značně klesá. Výhody mořských plodů jsou zřejmé, ale všechny jsou vhodné pro krmení kojící ženy?

Jak vybrat kvalitní produkt

Mnoho žen se ptá, zda lze olihně kojit. Je důležité vybrat kvalitní produkt. Olihně se nejlépe kupují zmrazené. Žena může koupit chlazený produkt, pokud žije v pobřežních oblastech.

Podle hmotnosti by chobotnice neměly být kupovány. Produkt musí být v balení, které obvykle obsahuje informace o výrobci, datu exspirace a o tom, kde byly mořské plody uloveny.

Při nákupu chobotnice dávejte pozor na následující body:

 • nejlepší je vybrat si malá těla, protože jsou chutnější;
 • maso by mělo mít bílý nebo krémový odstín, žádné poškození;
 • kvalitní měkkýš má hustou a elastickou konzistenci;
 • jatečně upravená těla v obalu by se neměla držet pohromadě, to je jeden ze znaků opakovaného zmrazení;
 • oliheň film by neměl mít jednotnou barvu, měl by se změnit z růžovo-fialově šedého.

Zastaralé chobotnice má šedou nebo žlutou kůži. Když se vaří, voní jako staré ryby a pěny, chuť je hořká.

Je možné, aby mořské plody kojily mámu?

Užitečnost mořských plodů k hádce je hloupá, ale je možné, aby je žena dala dítěti prsa jíst? Otevřené prostory, kde žijí ryby a jiná zvířata, jsou krásné, ale jak dobrá je v nich ekologická situace? Vědci zaznamenávají velké znečištění moří těžkými solemi (rtutí), které se jejich obyvatelé hromadí samy o sobě. Většina druhů ryb „shromažďuje“ neškodné množství těžkých kovů, ale existují i ​​takové, které je absorbují v nadměrných dávkách. Vstupují do mateřského trávicího systému mléka, přecházejí do těla dítěte a poškozují jeho nervový systém.

Je obtížné pochopit obsáhlý seznam mořských plodů, který je povolen ke konzumaci při krmení novorozence mlékem. O každé z nich bude psát více než jedna kniha. Zvažte nejoblíbenější typy mořských menu, které si mnoho mladých matek užívá s radostí. Rovněž zodpovíme otázku, zda je možné, aby kojící matka krevetovala, mluvila o chobotnici a mušlích.

Kontraindikace

Použití těchto měkkýšů je kontraindikací. Ne každý o nich ví, ale s HB je nutné vzít v úvahu omezení, protože tělo je během kojení velmi citlivé. Seafood vyvolává zvýšenou sekreci žluči, kontrakci žlučníku. Může dosáhnout křeče. Pokud máte kameny nebo zánět, může dojít ke kolice..

Použití pankreatitidy a cholecystitidy je kontraindikováno. Možná exacerbace patologií na pozadí nadměrného používání chobotnice. Obzvláště při nesprávné přípravě.

Kojící krevety

Začněme s výhodami, které nám krevety dávají. Malý pstruh potoční otevřený prostor mnoha moří a řek a hromadí mnoho užitečných prvků. Malé tělo s velkýma očima obsahuje:

 • omega-3 mastná kyselina;
 • beta karoten;
 • Vitaminy B (B1, B2, B9);
 • vitaminy A, C, PP;
 • stopové prvky: fosfor, jód, fluor, draslík, měď, sodík, zinek, vápník, železo.

Je možné pomocí této kompozice říci, že naše tělo nepotřebuje krevety? Kromě toho odborníci na výživu připisují krevety dietnímu produktu. Krevety jsou tedy vhodné pro kojící matku, protože přispívají k:

 • posílení imunity;
 • obohatit štítnou žlázu jódem;
 • zlepšit stav vlasů, nehtů, svalové a kostní tkáně;
 • normalizovat práci mazových a potních žláz;
 • posílit stěny krevních cév a kloubů;
 • zlepšit tvorbu krve;
 • udržujte pokožku pevnou a zpomalte stárnutí.

Odborníci poté, co provedli určité studie, zjistili, že lidé, kteří mají ve své stravě neustále krevety, jsou méně náchylní k rakovině. Rovněž snižují projevy alergií. Takové vlastnosti jsou vysvětleny velkým počtem antioxidantů v krevetách. Nicméně, se všemi výhodami tohoto produktu, pediatři varují před nechtěným použitím krevet kojící matkou během kojení alespoň do 3 měsíců dítěte.

PŘEČTĚTE SI také: je možné, že kojící matka sní sushi?

ZAJÍMAVOST: Je možné jíst tresčí játra během kojení?

Doporučení pediatrů

Obavy lékařů souvisejí se skutečností, že ani vařené krevety se nezbavují těžkých kovů a radioaktivních prvků. Navíc jsou klasifikovány jako silné přírodní alergeny. K uvedeným minusům přidejte znečištění vodních útvarů světa a ukázalo se, že krevety jsou při kojení nebezpečné (viz také: může kojící matka při kojení jíst červený kaviár?). Je lepší je dočasně vyloučit z mateřského menu, aby se neplatilo za zdraví jejich a dětí.

Mimochodem, částečně negativní postoj pediatrů k mořským plodům je také vysvětlen skutečností, že mnoho z nich se pěstuje uměle. Majitelé stejných farem krevet přemýšlejí o zisku a krevety pumpují antibiotiky a růstovými hormony. Při tomto přístupu samozřejmě produkt představuje maximální nebezpečí pro křehké tělo dítěte.

Rady od dětských lékařů

Navzdory všem výhodám těchto malých mořských korýšů by mladé matky měly při kojení je odmítnout používat, i když jsou vařené. A to vše díky skutečnosti, že tito „korýši“ se hromadí v sobě těžké kovy, které se neodpařují ani po tepelném zpracování.

Faktem zůstává, že většina mořských plodů je umělého původu. Dětští odborníci varují, že mnoho výrobců používá v procesu růstu antibiotika a růstové hormony, které mohou mít na dítě nepříznivý vliv.

Je možné kojit mámu chobotnici??

Chobotnice se nazývají „mořský ženšen“ a zaslouží si tak velkou chválu za jejich neobvykle bohatou skladbu. Stopové prvky a vitaminy, polynenasycené tuky a minerály jsou prezentovány v takovém množství a rozmanitosti, že měkkýši poskytují našemu tělu komplexní výhody. Uvádíme některé z nich:

 • draslík a železo - podporují činnost srdce;
 • jod - je nezbytný pro normální fungování endokrinního systému;
 • selen - účinně odstraňuje toxiny, soli těžkých kovů, toxiny.

Zatížení cév během kojení se zvyšuje, takže potřebují prvky, které vyztužují stěny a zvyšují jejich pružnost. Olihně poskytují tělu takové látky. Maso měkkýšů pomáhá v boji proti cholesterolu a snižuje jeho hladinu. Mějte na paměti, že opakovaným zmrazením měkkýšů snižujete množství užitečných prvků v nich, které se při nízké teplotě rozkládají.

PŘEČTĚTE SI také: zmrzlinu ve stravě žen s kojením

Chobotnice pro kojící matku

Chobotnice pro ženu, která dítěti dala prsa, by měla být vařena nebo pečena s minimálním obsahem koření a soli. Nakládané, konzervované, smažené měkkýše se do stravy nezahrnují kvůli tomu, že olihně v této formě přetíží trávicí systém a přenáší škodlivé prvky do mléka. Sušená škeble je příliš slaná, což může vyvolat stagnaci tekutin a nepříznivě ovlivnit celkový stav orgánů. Vařené nebo pečené maso měkkýšů je co nejvíce nasyceno živinami, dobře se hodí k různé zelenině. Doplňte svůj jídelníček saláty a kalamáry.

Co je škodlivé chobotnice?

Měkkýši nejsou z hlediska alergennosti na krevety horší, proto by se neměli do potravy zavádět ve velkém množství. Pokud je vaše dítě náchylné k alergickým reakcím, zlikvidujte měkkýše během období kojení. Když dítě opustí nebezpečný věk, můžete do nabídky přidat malé množství těchto mořských plodů. Po jídle kousek sledujte reakci těla dítěte po dobu 2 dnů. Dítě nedalo reakci, nebylo pokryto červenými skvrnami, má všechno v pořádku s trávením a nedochází k svědění, můžete pomalu přidávat oliheň do svého jídla.

PŘEČTĚTE SI také: kešu a lískové ořechy při kojení

Doporučení

Jako každé jiné jídlo se doporučuje mořské plody s HS uvádět postupně. Můžete je začít jíst 2 měsíce po porodu. Nejprve velmi malé množství ráno a během dne pečlivě sledujte stav dítěte. Pokud se objeví kožní reakce, poruchy trávení, úzkost, budete muset tyto produkty dočasně vyloučit ze stravy. Můžete je zkusit znovu po 2-3 měsících. Je pravděpodobné, že tělo dítěte bylo dostatečně posíleno a dobře přijme inovaci.

Pokud po prvním použití nenastane reakce dítěte, matka může jíst mořské plody, ale ne častěji 2-3krát týdně. To stačí k nasycení našeho těla mastnými kyselinami, vitamíny, minerály a stopovými prvky.

Nyní přesně víte, zda je možné kojit mořské plody, uvědomit si jejich výhody, potenciální nebezpečí a vyvodit správné závěry.

Je možné slávky s kojením?

Mušle žijící na pobřeží oceánu se používají k přípravě široké škály jídel: polévek, salátů a mořských koktejlů. Malé tělo skryté za silnými klapkami nám poskytuje mnoho užitečných prvků. Vitamíny (A, B, C, E), vápník, železo, selen a celá řada minerálů a stopových prvků. Maso měkkýšů obsahuje fosfatidy, které přispívají k normalizaci funkce jater. Jíst tyto mořské měkkýše vám umožní:

 • posílit imunitní systém a zvýšit tón těla;
 • normalizovat činnost srdce, jater, jiných orgánů, posílit krevní cévy;
 • neutralizovat poškození z karcinogenů, odstranit toxiny a očistit tělo;
 • snížit množství cholesterolu;
 • snížit riziko rakoviny;
 • stimulovat zažívací trakt a zlepšit proces krvetvorby;
 • zesílit nehtové desky a vlasovou šachtu;
 • zabraňuje vzniku cirhózy.

Mušle jsou zvláště důležité pro dámské menu. Dietní produkt poskytuje stabilní hubnutí. Léčivá kompozice zpomaluje stárnutí, dodává hřebům a vlasům zdravý vzhled, zlepšuje pokožku. Obsah kalorií 100 gramů je pouze 50 kcal a tuk v takovém množství měkkýšů je pouze 1 gram. Ohromující čísla pro ty, kteří chtějí po porodu znovu získat tvar.

Krevety a jiné mořské plody během GW: možné nebo ne?

Mořské plody byly vždy známé svou výživou, chutí a zdravými vlastnostmi. Krevety zaujímají mezi nimi zvláštní místo. Liší se nejen chutí a vysokým obsahem stopových prvků, ale také nízkým obsahem kalorií. Vypadalo by to jako ideální produkt. Ale je to tak? Je možné krevety kojit během kojení, nebo je lepší počkat, až bude dítě starší?

Druh krevety

Krevety maso obsahuje mnoho užitečných stopových prvků a vitamínů, ale to neznamená, že všichni korýši jsou stejně užiteční. Krevety jsou rozděleny do dvou hlavních typů: sladkovodní a mořské. První z nich se pěstuje v umělých podmínkách a druhý z nich žije v moři. Sladkovodní jedinci jsou větší, ale jejich výhody jsou o něco menší..

Také, tyto malé členovce jsou rozděleny do dvou skupin:

 • teplá voda (královská, žíhaná), jejíž lokalita je pobřeží Latinské Ameriky, Asie,
 • studená voda - nachází se výhradně u pobřeží Norska, Dánska, Grónska a dalších zemí s drsným podnebím.

Při nákupu krevet stojí za zvážení, že jejich kvalita do značné míry závisí na způsobu odlovu. Hlubinné členovce jsou považovány za cennější, ale obyvatelé mělké vody jsou v mnoha ohledech výrazně podřadní.

Příznivé vlastnosti

Výhody krevety pro lidské tělo jsou nesporně velké. Obsahují mnoho užitečných látek:

 • vitaminy (vitaminy A, C, E, B),
 • mastné kyseliny (omega-3),
 • makronutrienty (jód, vápník, draslík, fosfor, sodík),
 • stopové prvky (zinek, měď, železo).

Vzhledem k tak bohatému obsahu prospěšných látek se krevety používají k posílení krevních cév, zlepšení krevního oběhu a prevenci rakoviny. Minerály obsažené v masu přispívají ke zlepšení pleti, posilují nehty a působí proti vypadávání vlasů.

Studie ukázaly, že mírná konzumace krevetového masa významně zlepšuje fungování ledvin, štítné žlázy. Tento produkt má pozitivní vliv na tvorbu a posílení kostní tkáně, oběhového systému..

Krevety mají nízký obsah kalorií a obsahují mnoho bílkovin, což je velmi důležité pro tělo kojící ženy. Jsou však tak neškodní a je možné jíst krevetky během kojení? K zodpovězení této otázky je nutné zvážit užitečné a škodlivé vlastnosti mořských plodů.

Možné poškození

Na první pohled se zdá, že díky takové úspěšné kombinaci minerálů a vitamínů, krevety přinesou dítěti pouze zdravotní přínosy. Ukazuje se však, že krevety nejsou s HS tak neškodné.

I přes užitečnost krevet by se měly konzumovat střídmě. Tyto členovce mají schopnost absorbovat všechny negativní látky z prostředí. Kvůli nepříznivým okolním podmínkám dnes obsahuje krevety maso zvýšené množství těžkých kovů a dokonce i radioaktivních látek. Tyto látky nejsou z produktu odstraněny ani během tepelného zpracování..

Zdálo by se, že krevety pěstované v umělém prostředí obsahují méně kovů a radionuklidů, ale není tomu tak. Bezohlední výrobci často zneužívají různé hormony a antibiotika. Díky těmto trikům jednotlivci rostou rychleji a větší, ale jejich konzumace je pro zdraví velmi nebezpečná.

Než však vyzkoušíte pochoutku, měli byste zvážit, zda je možné kreveta pro kojící matku..

Je možné krevety s HS

Během kojení žena potřebuje zvýšené množství vitamínů, makro a mikroelementů. Je však třeba mít na paměti, že všechny výrobky, které jí, významně ovlivňují jakost mléka, a tím i zdraví dítěte. Aby nedošlo k poškození dítěte, musíte dodržovat zdravý životní styl a jíst vyváženě.

Protože mořské plody obsahují zvýšené množství životně důležitých stopových prvků, mnoho matek má otázku, zda krevety lze použít pro HS. Použití tohoto produktu kojení není definitivně zakázáno.

Ale než jej zařadíte do svého jídelníčku, musíte zvážit některé nuance:

 1. Při nákupu je důležité vybrat pouze čerstvé a vysoce kvalitní produkty.
 2. Je přísně zakázáno jíst krevety během kojení, pokud je dítě mladší než 3 měsíce.
 3. Mořské plody se do stravy zavádějí postupně a sledují fyziologickou reakci a stav dítěte.
 4. Pokud má dítě sklon k alergiím od narození, je lepší odmítnout používat krevetky pro kojící matku.
 5. Nekupujte hotová jídla z mořských plodů. Pokud je vaříte sami, výhody takového jídla budou mnohem větší.

Je třeba začít zavádět krevety do stravy trochu. Po jídle trochu snězte a sledujte stav dítěte. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, zda se vyrážka objevuje na těle, zda má dítě normální stolici nebo zda břicho bolí. Pokud během týdne není u dítěte pozorována negativní reakce, může být do mateřské stravy zařazeno mírné množství krevet.

Důležité! Krevety jsou velmi alergenní produkty, takže terapeutky důrazně zakazují kojícím ženám jíst tyto mořské plody více než jednou týdně..

Pokud máte pochybnosti o použití mořských plodů, je lepší se poradit s pediatrem. Pokud neexistují kontraindikace, pak v mírném množství krevety bude užitečné nejen pro vás, ale také pro dítě.

Jak si vybrat

Zvláštní pozornost musí být věnována čerstvosti a kvalitě produktu, protože jinak můžete nezvratně poškodit zdraví vašeho dítěte. Pravidla pro výběr mořských plodů se příliš neliší od ostatních potravinářských výrobků..

Nejprve musíte věnovat pozornost:

Pokud jde konkrétně o krevety, je třeba poznamenat, že v důsledku opakovaného zmrazování a rozmrazování jeho prospěšné vlastnosti zmizí. Krevety pro kojící matku je proto lepší koupit čerstvé, které nepodléhají žádnému tepelnému ošetření. Pokud to není možné, je lepší upřednostnit výrobky s novějším zmrazením..

Výběr kvalitního zmrazeného produktu není obtížný:

 • Před zakoupením zkontrolujte datum výroby a datum exspirace. Obal by také měl obsahovat informace o místě úlovku a výrobci. Předpokládá se, že je lepší koupit krevety studené vody ulovené u pobřeží Norska, Litvy, Dánska. Studie ukázaly, že jednotlivci z těchto regionů jsou výživnější a kvalitnější..
 • Při nesprávném skladování a přepravě se mořské plody mohou stát zdraví škodlivými. Porušení technologie lze odhadnout přítomností velkého množství ledu nebo sněhu v balení. Takový produkt byl opakovaně rozmrazován a znovu zmrazen.
 • Pokud jde o vůni, rozhodně by to nemělo být. Čerstvé krevety vůbec necítí.
 • Věnujte pozornost vzhledu korýšů. Jejich skořápky jsou pružné a průsvitné. Pokud je na těle nalezeno mechanické poškození, nohy jsou zavěšeny a antény jsou zlomené, je lepší se zdržet nákupu, protože s největší pravděpodobností není tento produkt dostatečně čerstvý.
 • Podívejte se zblízka na barvu hlavy členovců. Pokud jsou na nich černé skvrny, pak je produkt již zcela rozmazlený. Jíst takové krevety je přísně zakázáno. Je povoleno nazelenalé zbarvení, to je prostě důkaz, že korýši krmení planktonem.
 • O stálosti garnátů svědčí také heterogenní odstín a žlutá barva masa.

Pokud máte pochybnosti o jeho kvalitě, odmítněte produkt zakoupit..

Jak vařit

Kojící matka by se neměla starat pouze o kvalitu produktu, ale měla by také znát základní principy jejich správné přípravy. To je velmi důležité, protože pokud nebude dodržována technologie, jídlo může nejen ztratit své prospěšné vlastnosti, ale také se stát nebezpečným pro lidské zdraví.

Při vaření musí kojící matka dodržovat následující pravidla:

 1. Krevety jsou přirozeně rozmrazeny. Stačí je přenést do chladničky a nechat až do úplného rozmrazení (asi 10 hodin). Nikdy nepoužívejte mikrovlnnou troubu..
 2. Před vařením musí být korýši omyty tekoucí vodou a osušeny papírovou utěrkou, aby se zbavili nadměrné vlhkosti.
 3. Korýši se musí ponořit do vroucí vody a vařit po dobu 3 minut. Nestojí to za to nechat je déle, protože maso se stane „gumou“ a všechny jeho užitečné a výživné vlastnosti zmizí.
 4. Kojící žena by měla používat koření šetrně, nepřepírat to solí a odmítat horké omáčky.

Při kojení je přísně zakázáno jíst smažené mořské plody..

A co další mořské plody

Můžeme se s otázkou vypořádat s krevetami, ale co zbytek mořských plodů? Jíst je s mírou je velmi prospěšné. Ale musíte vzít v úvahu, že byste neměli jíst všechno v řadě. Během tohoto období by se žena měla řídit určitými zásadami výživy a vaření, aby se minimalizovalo riziko poškození zdraví dítěte.

Mušle

U žen jsou mušle jednoduše nezbytným produktem, který pomáhá snižovat hmotnost, posiluje nehty, zlepšuje stav pokožky a celkové omlazení těla. Díky vitamínům a mikroelementům obsaženým v masu tohoto měkkýše se zvyšuje tón, toxiny se vylučují z těla, normalizují se játra a oběhový systém a zvyšuje se imunita.

Mušle však mohou hromadit nebezpečné toxiny z prostředí, bakterií a patologických mikroorganismů..

Aby se neutralizoval negativní dopad, musí být mušlí maso podrobeno předběžnému tepelnému ošetření. Pro kojící matky je kontraindikováno jíst syrové měkkýše.

Oliheň

Chobotnice je jedním z nejzdravějších druhů mořských plodů. Jeho použití přispívá k posílení a zlepšení kardiovaskulárního a endokrinního systému. Kromě toho obsahuje selen, který aktivuje vylučování toxinů, toxinů a dokonce i solí těžkých kovů z těla..

Kojící matka by měla vzít v úvahu, že chobotnice je velmi alergenní produkt, který musí být do stravy přidáván postupně a mírně. Pokud má dítě reakci, je lepší jeho použití zastavit a odložit na pozdější období.

Existuje několik omezení, pokud jde o používání chobotnice při kojení. Je zakázáno je jíst v sušené, smažené nebo nakládané formě. Cenné mušle lze vařit nebo pečit v troubě. Zachová tak větší množství životně důležitých látek a vitamínů.

Krevety, stejně jako jiné mořské plody, jsou-li konzumovány s mírou, jsou prospěšné pro zdraví nejen kojící ženy, ale také jejího dítěte. V tomto případě je hlavní věcí jejich postupné zavádění do stravy a pozorování reakce těla dítěte. Vyberte si pouze čerstvé produkty, dodržujte technologii skladování a přípravy. Obzvláště pozorné by měly být ženy, které před těhotenstvím nemilovaly tolik mořských pochoutek.

Video

Z našeho videa se naučíte, jak vařit velmi chutné a zdravé jídlo z mořských plodů..

Je ženě, která kojí novorozence, povoleno jíst krevety? Pravidla pro výběr produktu a úvod do stravy

Žena s kojením by se neměla přísně omezovat ve výběru produktů, protože čím rozmanitější a plnší je její strava, chutnější a výživnější mléko. Během kojení zaujímají zvláštní místo krevety. Na jedné straně jsou krevety nesmírně užitečné, na druhé straně mohou způsobovat alergie jak u maminky, tak u dítěte.

Seafood se stalo známým jídlem pro mnoho žen, které si cení jejich chuti a nutriční hodnoty. Pediatrové mají odlišný názor na otázku, zda je možné, aby kojící matky krevetovaly? Názory jsou velmi odlišné: od úplného zákazu mořských plodů po jejich přiměřené zahrnutí do malých dávek.

Výhody krevety

Hodnotu mořských plodů oceňují odborníci na výživu - díky jedinečné kombinaci živin jsou nepostradatelné v jakékoli stravě. Krevety jsou nejen chutné, ale také obsahují:

 • železo, které tělo potřebuje pro normální buněčnou výživu;
 • zinek, nezbytný pro správnou buněčnou reprodukci, stabilizuje genovou strukturu buněk, podporuje růst všech tělesných tkání;
 • jód, bez kterého je normální vývoj mozku a nervového systému dítěte nemožný, utváření jeho inteligence, jeho nedostatek způsobuje snížení imunity;
 • mastné kyseliny potřebné pro reprodukci buněk;
 • síra, která pomáhá posilovat klouby a krevní cévy, se podílí na metabolických procesech;
 • vitaminy A, E, odpovědné za úroveň imunity, stav vlasů a pokožky;
 • Vitamín C, který podporuje metabolické procesy v těle a imunitní obranu;
 • hořčík - který je nezbytný pro normální fungování nervového systému;
 • fosfor, draslík, měď, vápník a další cenné látky

Začlenění mořských korýšů do stravy ženy během kojení jí umožňuje;

 • pokračuj v práci;
 • zlepšit stav pokožky a vlasů;
 • posílit imunitu;
 • zpomalit stárnutí;
 • zlepšit hormonální pozadí těla;
 • zabránit rozvoji anémie.

Cenná jódem obohacená výživa umožňuje normální fungování štítné žlázy dítěte, což zajistí normální vývoj jeho inteligence a nervového systému.

Plné minerální složení mateřského mléka je klíčem k normálnímu vývoji dítěte, zejména v období do šesti měsíců věku, kdy je to hlavní výživa dítěte.

Harm, kontraindikace

Do ženského menu při kojení by měly být zařazeny pouze osvědčené produkty, které neobsahují toxické látky. Pokud je kvalita brambor a cukety pěstovaných ve vaší vlastní zahradě snadno ověřitelná, pak je obtížnější dělat mořské plody.

Krevety mají tendenci absorbovat všechny toxické látky, které se nacházejí v mořské vodě, kde rostou, a úroveň znečištění světových oceánů je kriticky vysoká - všechny těžké kovy a radioaktivní látky se nacházejí v mořských organismech. Hladina rtuti obsažená v těchto organismech je vysoká a může být pro kojení nebezpečná.

V prodeji velké množství korýšů z jihovýchodní Asie, které se pěstují v nehygienických podmínkách. Pro rychlejší růst používají výrobci zakázané hormony a látky podporující růst, antibiotika a další zakázané složky..

Dr. Komarovsky doporučuje, aby matky přemýšlely o tom, kolikrát krevety rozmrazily a zamrzly, než přijde ke stolu.

Bohužel není vždy možné určit oblast původu mořských plodů, takže krevety by měly být při kojení zahrnuty s mimořádnou opatrností - často působí jako alergie.

Matky by neměly experimentovat se zařazením krevet do svého jídelníčku, pokud je dítě předčasné nebo náchylné k častým onemocněním..

Jak vybrat nejlepší kvalitu produktu?

Pokud se rozhodnete zařadit krevety do stravy, musí kojící matky zodpovědně přistupovat k výběru produktu. Mořské plody by měly pocházet od odpovědného a důvěryhodného výrobce, pokud možno čerstvě zmrazené (v prodeji jsou konzervované, vařené a zmrazené krevety). Při nákupu je vhodné vybrat zboží v průhledném obalu, přes který si můžete prohlédnout obsah, měli byste věnovat pozornost datu odlovu.

Měli byste věnovat pozornost barvě a vzhledu korýšů:

 1. měly by být odolné a s průsvitnou skořepinou;
 2. krevety musí být celé;
 3. ocas krevety ohnutý dovnitř označuje jejich čerstvost;
 4. maso by mělo být bílé a ne vůně - žluté maso označuje zkažený produkt;
 5. skvrny na těle korýšů naznačují nízkou kvalitu krevet;
 6. černé skvrny na hlavě označují nevhodnost produktu, jeho opakované rozmrazování a opakované zmrazování.

Krevety ulovené Dánem, Litevci nebo Norové jsou považováni za nejlepší. Jsou malé, protože rostly ve studených vodách, nebyly příliš reprezentativní, ale chutné a vysoce kvalitní..

Velké exempláře rostou v teplých jižních mořích a pocházejí z Vietnamu, Číny, Brazílie a Ekvádoru. Jsou to tygří krevety a ty krevety - jsou velké, ale ne tak chutné. Odborníci doporučují mořské plody produkované v Latinské Americe - existují vysoké standardy produkce..

Jak vstoupit do stravy?

Pokud se přesto žena rozhodla zavést krevety do stravy, musí být splněny několik podmínek:

 1. dítě musí mít nejméně šest měsíců;
 2. čerstvý produkt musí být uvařen s malým množstvím soli;
 3. jíst 2-3 krevety ráno;
 4. pozorujte dítě po dobu 48 hodin.

Alergie se projeví:

 • kopřivka;
 • nepřiměřené pláče a poruchy spánku;
 • potíže s dýcháním
 • zvracení
 • nadýmání;
 • porucha židle.

Pokud existuje nejmenší známka nesnášenlivosti krevet, měli byste odmítnout a zkusit to znovu po odstavení dítěte.

Je možné jíst v prvním měsíci života dítěte?

Během prvních tří měsíců po narození se novorozené dítě přizpůsobí vlastní výživě. Jeho střeva jsou kolonizována prospěšnými mikroorganismy, které způsobují střevní koliku.

Pediatrové během tohoto období doporučují kojícím matkám, aby do stravy přidávaly zeleninová a cereální jídla, mléčnou kaši a tvaroh. Strava by měla být pečlivě rozšířena, aby nedošlo k poškození dítěte.

Krevety nejsou produktem nezbytným pro dobrou kojení. Zároveň je tento druh mořských plodů silným alergenem, takže nemá smysl riskovat zdraví novorozence.

Míra spotřeby

Mořské plody, a to i s dobrou tolerancí, by se neměly předávkovat. Postačuje, aby kojící matka nejedla nejvýše 100 gramů korýšového masa týdně, přičemž toto množství rozdělí na části. Musíte začít s 2-3 kusy za den, postupně zvyšovat množství produktu.

Jak vařit?

Je lepší pro ženu, která kojí chlazené nebo čerstvě zmrazené mořské plody. Musíte je rychle vařit, strávený produkt ztrácí svou kvalitu - stává se gumovým a bez chutí. Malé krevety je třeba vařit ve slané vroucí vodě po dobu nejvýše dvou minut, velké ty - po dobu jedné minuty déle.

K vaření krevety potřebujete:

 • mořské plody dobře opláchněte pod tekoucí vodou;
 • množství vody v hrnci by mělo být dvojnásobkem množství mořských plodů;
 • slaná voda a tam vymáčknout půl citronu;
 • vařené krevety vyskočí, když je připraven.

Vařené mořské plody se vyjmou z vroucí vody, posypané citronovou šťávou a olivovým olejem..

Krevety recepty pro ošetřovatelství

Existuje mnoho receptů na krevetové pokrmy, ale pro kojící ženu je lepší jíst výživnější první nebo druhý chod.

Šťouchaná polévka

K přípravě polévkového pyré potřebujete:

 1. krevety - 100 gramů;
 2. 2-3 středně brambory;
 3. 1 smetanový sýr
 4. 1 malá cuketa squash;
 5. 1 polévková lžíce másla;
 6. střední mrkev;
 7. malá cibule;
 8. malý kopr;
 9. 1 lžička citronová šťáva;
 10. sůl a cukr.

Vaření je nutné ve 2 pánvích - vařit krevety zvlášť, zvlášť - vařit zeleninu. Při vaření je nutné zeleninu důkladně opláchnout a oloupat, pečlivě nakrájet na malé kousky. Zeleninu vařte v 1,0 litru vody, dokud se nevaří.

Vložte část másla a smetanového sýra do zeleninové směsi, poražte mixérem až do pyré. Vařené krevety smažte v malém množství oleje na kousky a vložte do polévky. Ozdobte čerstvými bylinkami.

Pilaf v pomalém vařiči je připraven snadno a rychle. K vaření potřebujete:

 1. 200 gramů krevet;
 2. jedna střední cibule;
 3. jedna mrkev;
 4. ¾ šálky rýže s dlouhými zrny;
 5. 3 polévkové lžíce rostlinného oleje;
 6. sůl a pepř podle chuti, bobkový list.

K vaření potřebujete loupat a nasekat zeleninu, bez krevet ze skořápky. Dáme zeleninu do vícesložkové mísy, nalijeme olej a vaříme v režimu smažení 5 minut. Přidejte krevety a smažte 5 minut. Nalijte rýži do několika misek do mísy, nalijte 400 gramů vody a vařte v režimu Pilaf po dobu 35-40 minut.

Krevety jsou zdravý a chutný produkt, který musí být velmi pečlivě zařazen do nabídky kojících matek..

Je možné krevety během kojení kojící matky

Žena s kojením by se neměla přísně omezovat ve výběru produktů, protože čím rozmanitější a plnší je její strava, chutnější a výživnější mléko. Během kojení zaujímají zvláštní místo krevety. Na jedné straně jsou krevety nesmírně užitečné, na druhé straně mohou způsobovat alergie jak u maminky, tak u dítěte.

Seafood se stalo známým jídlem pro mnoho žen, které si cení jejich chuti a nutriční hodnoty. Pediatrové mají odlišný názor na otázku, zda je možné, aby kojící matky krevetovaly? Názory jsou velmi odlišné: od úplného zákazu mořských plodů po jejich přiměřené zahrnutí do malých dávek.

Výhody krevety

Hodnotu mořských plodů oceňují odborníci na výživu - díky jedinečné kombinaci živin jsou nepostradatelné v jakékoli stravě. Krevety jsou nejen chutné, ale také obsahují:

 • železo, které tělo potřebuje pro normální buněčnou výživu;
 • zinek, nezbytný pro správnou buněčnou reprodukci, stabilizuje genovou strukturu buněk, podporuje růst všech tělesných tkání;
 • jód, bez kterého je normální vývoj mozku a nervového systému dítěte nemožný, utváření jeho inteligence, jeho nedostatek způsobuje snížení imunity;
 • mastné kyseliny potřebné pro reprodukci buněk;
 • síra, která pomáhá posilovat klouby a krevní cévy, se podílí na metabolických procesech;
 • vitaminy A, E, odpovědné za úroveň imunity, stav vlasů a pokožky;
 • Vitamín C, který podporuje metabolické procesy v těle a imunitní obranu;
 • hořčík - který je nezbytný pro normální fungování nervového systému;
 • fosfor, draslík, měď, vápník a další cenné látky

Začlenění mořských korýšů do stravy ženy během kojení jí umožňuje;

 • pokračuj v práci;
 • zlepšit stav pokožky a vlasů;
 • posílit imunitu;
 • zpomalit stárnutí;
 • zlepšit hormonální pozadí těla;
 • zabránit rozvoji anémie.

Cenná jódem obohacená výživa umožňuje normální fungování štítné žlázy dítěte, což zajistí normální vývoj jeho inteligence a nervového systému.

Plné minerální složení mateřského mléka je klíčem k normálnímu vývoji dítěte, zejména v období do šesti měsíců věku, kdy je to hlavní výživa dítěte.

Harm, kontraindikace

Do ženského menu při kojení by měly být zařazeny pouze osvědčené produkty, které neobsahují toxické látky. Pokud je kvalita brambor a cukety pěstovaných ve vaší vlastní zahradě snadno ověřitelná, pak je obtížnější dělat mořské plody.

Krevety mají tendenci absorbovat všechny toxické látky, které se nacházejí v mořské vodě, kde rostou, a úroveň znečištění světových oceánů je kriticky vysoká - všechny těžké kovy a radioaktivní látky se nacházejí v mořských organismech. Hladina rtuti obsažená v těchto organismech je vysoká a může být pro kojení nebezpečná.

V prodeji velké množství korýšů z jihovýchodní Asie, které se pěstují v nehygienických podmínkách. Pro rychlejší růst používají výrobci zakázané hormony a látky podporující růst, antibiotika a další zakázané složky..

 • Dr. Komarovsky doporučuje, aby matky přemýšlely o tom, kolikrát krevety rozmrazily a zamrzly, než přijde ke stolu.
 • Bohužel není vždy možné určit oblast původu mořských plodů, takže krevety by měly být při kojení zahrnuty s mimořádnou opatrností - často působí jako alergie.
 • Matky by neměly experimentovat se zařazením krevet do svého jídelníčku, pokud je dítě předčasné nebo náchylné k častým onemocněním..

Jak vybrat nejlepší kvalitu produktu?

Pokud se rozhodnete zařadit krevety do stravy, musí kojící matky zodpovědně přistupovat k výběru produktu. Mořské plody by měly pocházet od odpovědného a důvěryhodného výrobce, pokud možno čerstvě zmrazené (v prodeji jsou konzervované, vařené a zmrazené krevety). Při nákupu je vhodné vybrat zboží v průhledném obalu, přes který si můžete prohlédnout obsah, měli byste věnovat pozornost datu odlovu.

Měli byste věnovat pozornost barvě a vzhledu korýšů:

 1. měly by být odolné a s průsvitnou skořepinou;
 2. krevety musí být celé;
 3. ocas krevety ohnutý dovnitř označuje jejich čerstvost;
 4. maso by mělo být bílé a ne vůně - žluté maso označuje zkažený produkt;
 5. skvrny na těle korýšů naznačují nízkou kvalitu krevet;
 6. černé skvrny na hlavě označují nevhodnost produktu, jeho opakované rozmrazování a opakované zmrazování.

Krevety ulovené Dánem, Litevci nebo Norové jsou považováni za nejlepší. Jsou malé, protože rostly ve studených vodách, nebyly příliš reprezentativní, ale chutné a vysoce kvalitní..

Velké exempláře rostou v teplých jižních mořích a pocházejí z Vietnamu, Číny, Brazílie a Ekvádoru. Jsou to tygří krevety a ty krevety - jsou velké, ale ne tak chutné. Odborníci doporučují mořské plody produkované v Latinské Americe - existují vysoké standardy produkce..

Jak vstoupit do stravy?

Čtenáři Ogrudnichke.ru doporučují:
- Přehled nejoblíbenějších vitaminových doplňků pro děti ze zahrady života Přečtěte si článek >>>
- Jak mohou produkty Earth Mama pomoci mladým rodičům pečovat o své děti? Přečtěte si článek
-
Dong Quai je úžasná rostlina, která pomáhá udržovat ženské tělo mladistvé.
Přečtěte si více...
- Vitaminové komplexy, probiotika, omega-3s od společnosti Garden of Life, určené speciálně pro těhotné ženy Další informace >>>

Pokud se přesto žena rozhodla zavést krevety do stravy, musí být splněny několik podmínek:

 1. dítě musí mít nejméně šest měsíců;
 2. čerstvý produkt musí být uvařen s malým množstvím soli;
 3. jíst 2-3 krevety ráno;
 4. pozorujte dítě po dobu 48 hodin.

Alergie se projeví:

 • kopřivka;
 • nepřiměřené pláče a poruchy spánku;
 • potíže s dýcháním
 • zvracení
 • nadýmání;
 • porucha židle.

Pokud existuje nejmenší známka nesnášenlivosti krevet, měli byste odmítnout a zkusit to znovu po odstavení dítěte.

Je možné jíst v prvním měsíci života dítěte?

Během prvních tří měsíců po narození se novorozené dítě přizpůsobí vlastní výživě. Jeho střeva jsou kolonizována prospěšnými mikroorganismy, které způsobují střevní koliku.

Pediatrové během tohoto období doporučují kojícím matkám, aby do stravy přidávaly zeleninová a cereální jídla, mléčnou kaši a tvaroh. Strava by měla být pečlivě rozšířena, aby nedošlo k poškození dítěte.

Krevety nejsou produktem nezbytným pro dobrou kojení. Zároveň je tento druh mořských plodů silným alergenem, takže nemá smysl riskovat zdraví novorozence.

Míra spotřeby

Mořské plody, a to i s dobrou tolerancí, by se neměly předávkovat. Postačuje, aby kojící matka nejedla nejvýše 100 gramů korýšového masa týdně, přičemž toto množství rozdělí na části. Musíte začít s 2-3 kusy za den, postupně zvyšovat množství produktu.

Jak vařit?

Je lepší pro ženu, která kojí chlazené nebo čerstvě zmrazené mořské plody. Musíte je rychle vařit, strávený produkt ztrácí svou kvalitu - stává se gumovým a bez chutí. Malé krevety je třeba vařit ve slané vroucí vodě po dobu nejvýše dvou minut, velké ty - po dobu jedné minuty déle.

K vaření krevety potřebujete:

 • mořské plody dobře opláchněte pod tekoucí vodou;
 • množství vody v hrnci by mělo být dvojnásobkem množství mořských plodů;
 • slaná voda a tam vymáčknout půl citronu;
 • vařené krevety vyskočí, když je připraven.

Vařené mořské plody se vyjmou z vroucí vody, posypané citronovou šťávou a olivovým olejem..

Krevety recepty pro ošetřovatelství

Existuje mnoho receptů na krevetové pokrmy, ale pro kojící ženu je lepší jíst výživnější první nebo druhý chod.

Šťouchaná polévka

K přípravě polévkového pyré potřebujete:

 1. krevety - 100 gramů;
 2. 2-3 středně brambory;
 3. 1 smetanový sýr
 4. 1 malá cuketa squash;
 5. 1 polévková lžíce másla;
 6. střední mrkev;
 7. malá cibule;
 8. malý kopr;
 9. 1 lžička citronová šťáva;
 10. sůl a cukr.

Vaření je nutné ve 2 pánvích - vařit krevety zvlášť, zvlášť - vařit zeleninu. Při vaření je nutné zeleninu důkladně opláchnout a oloupat, pečlivě nakrájet na malé kousky. Zeleninu vařte v 1,0 litru vody, dokud se nevaří.

Vložte část másla a smetanového sýra do zeleninové směsi, poražte mixérem až do pyré. Vařené krevety smažte v malém množství oleje na kousky a vložte do polévky. Ozdobte čerstvými bylinkami.

Pilaf v pomalém vařiči je připraven snadno a rychle. K vaření potřebujete:

 1. 200 gramů krevet;
 2. jedna střední cibule;
 3. jedna mrkev;
 4. ¾ šálky rýže s dlouhými zrny;
 5. 3 polévkové lžíce rostlinného oleje;
 6. sůl a pepř podle chuti, bobkový list.

K vaření potřebujete loupat a nasekat zeleninu, bez krevet ze skořápky. Dáme zeleninu do vícesložkové mísy, nalijeme olej a vaříme v režimu smažení 5 minut. Přidejte krevety a smažte 5 minut. Nalijte rýži do několika misek do mísy, nalijte 400 gramů vody a vařte v režimu Pilaf po dobu 35-40 minut.

Krevety jsou zdravý a chutný produkt, který musí být velmi pečlivě zařazen do nabídky kojících matek..

Je možné krevety během kojení: výhody a pravidla použití

Krevety jsou lahodné a zdravé mořské plody. Jsou nízkokalorické, obsahují mnoho bílkovin, esenciálních aminokyselin a minerálů..

Gynekologové umožňují ženám jíst krevetky během kojení. Produkt však musí být čerstvý a kvalitní. Je důležité sledovat zdraví matky a dítěte.

S negativní reakcí na změnu stravy je lepší odmítnout nové jídlo.

Příznivé vlastnosti

Krevety maso má jedinečné složení. Obsahuje málo tuku a cholesterolu. Korýši jsou bohatí na užitečné látky:

 • vzácné esenciální aminokyseliny a proteiny;
 • minerální složky - jód, vápník, zinek, síra, draslík, měď, fosfor, fluor, hořčík, selen, chrom, železo a další stopové prvky;
 • vitaminy A, E, D, PP, C, H, B12;
 • polynenasycené mastné kyseliny;
 • antioxidanty.

Protein obsažený v produktu se podílí na syntéze kolagenu a pomáhá udržovat mladistvou pokožku. Díky vápníku a jodu se štítná žláza normalizuje.

Síra zlepšuje stav krevních cév, reguluje funkci kožních žláz vnější sekrece. Draslík a astaxantin zlepšují srdeční aktivitu. Zinek má příznivé účinky na pokožku, vlasy a nehty.

Minerál zlepšuje tvorbu krve, tvorbu kostí a svalů, stimuluje syntézu hormonů.

Vitaminy, ve kterých je produkt bohatý, jsou nezbytné pro téměř všechny funkce těla. Retinol (vitamín A) zlepšuje vidění, stav kůže. Tokoferol (vitamin E) - přírodní antioxidant, který chrání krevní cévy. Kyselina askorbová zvyšuje imunitu a odolnost proti infekcím.

Nejužitečnější jsou hlubinní korýši. Sladkovodní druhy ulovené v pobřežních oblastech mají nízkou kvalitu..

Jíst krevety pravidelně snižuje riziko rakoviny. Důvodem je vysoký obsah antioxidantů v korýšovém masu..

Podmínky použití

Krevety můžete jíst při kojení ženy, když má dítě 6 měsíců. Musíte dát přednost hlubinným korýšům. Zemědělský produkt často obsahuje látky, které jsou škodlivé pro tělo dítěte. Je lepší koupit je chlazené nebo čerstvě zmrazené..

Poprvé se ráno konzumuje 2-3 kusy, které se vaří v mírně osolené vodě. Do 2 dnů sledujte stav dítěte. Pokud se nevyskytnou alergické reakce, může se množství produktu mírně zvýšit. Kojící matka nesmí jíst více než 100 g týdně.

Když se u dítěte objeví příznaky alergie, krevety jsou vyloučeny ze stravy matky. Pokus můžete pokračovat po odstavení dítěte z hrudi..

Způsob přípravy produktu během kojení:

 1. Rozmrazte a důkladně opláchněte.
 2. Přeložte pánev a nalijte vodu. Množství kapaliny by mělo být dvojnásobkem množství krevet.
 3. Voda je mírně nasolená a vymačkaná šťáva z půl citronu.
 4. Malé korýši se vaří 2 minuty po vaření a větší korýši - 3 minuty.
 5. Krevety jsou odebírány z vody, stříkané olivovým olejem.

S dobrou tolerancí k produktu můžete z něj vyrobit polévkové pyré se zeleninou. Krevety pilaf vařené v pomalém sporáku je velmi chutné a zdravé..

Možné problémy

Ne všichni lékaři souhlasí s krevetami na kojícím menu. Kromě vitamínů a aminokyselin mohou mořské plody obsahovat soli těžkých kovů, radioaktivní prvky a další toxické látky. Kvůli degradaci prostředí spadají všechny do vody. Maso mořského života je absorbuje a může být škodlivé pro zdraví matky a dítěte.

Existují speciální farmy, kde se korýši pěstují ve sladké vodě. Neobsahuje soli těžkých kovů a toxinů. K urychlení růstu a zvýšení zisku jsou však krevety krmeny hormony. K prevenci infekce se do vody přidávají antibiotika, která také vstupují do masa.

Všechny tyto látky negativně ovlivňují zdraví kojící matky a dítěte. Aby se tomu zabránilo, je nutné přistupovat k výběru mořských plodů velmi pečlivě.

Stejně jako většina mořských plazů jsou krevety silnými alergeny. Jejich zavedení do stravy může vyvolat reakci nejen u kojenců, ale také u matek. Imunitní stav během těhotenství a při narození.

Výsledkem bude alergie na potraviny, které žena dříve bez problémů používala..

Krevety konzumované v množství větším než 100 g za týden mohou nepříznivě ovlivnit trávicí systém a močový systém.

Kontraindikace

Těhotenství a kojení nejsou absolutní kontraindikace používání krevet. Měly by se však zvážit jednotlivé vlastnosti každého organismu. Omezení zavádění potravin do stravy jsou následující:

 1. Lékaři nedoporučují jíst krevety kojícím matkám, dokud dítě není šest měsíců staré.
 2. S individuální nesnášenlivostí na produkt je vyloučen ze stravy.
 3. Farmářské sladkovodní korýši by měli být odstraněni..

Při kojení nekupujte ani nevařte solené, uzené nebo nakládané krevety. Obsahují hodně tuku a soli, škodlivé pro tělo kojící matky a dítěte.

Jak si vybrat krevety

Je lepší dát přednost důvěryhodným výrobcům. Vyberte si produkt v průhledném, hermeticky uzavřeném balení. Díky tomu je snadné zkoumat korýše a určit jejich kvalitu. Zvláštní pozornost je věnována barvě a vzhledu:

 1. Krevety by měly být neporušené a měly by mít průsvitný obal. Kvalitu produktu můžete posuzovat podle barvy chitinu..
 2. Čerstvé korýši mají ocasy ohnuté dovnitř.
 3. Maso je bílé. Žlutá barva nebo skvrny na těle - znamení špatného produktu.
 4. Pokud jsou na hlavě korýšů černé skvrny, byl produkt mnohokrát zmrazen.
 5. Jsou-li hlavy zelenavé nebo šedé barvy - tento druh rostl in vivo a živil se planktónem.
 6. Syrové zmrazené krevety mají šedozelenou barvu. Nebojte se - po vaření získají obvyklou barvu.

Kojící ženy raději nekupují krevety podle váhy v supermarketech. Zjistit, kde byli chyceni, není snadné. Výrobky nejvyšší kvality se považují za výrobky získané v Dánsku, Norsku a Litvě..

Rostou ve studené vodě, takže nemusí vypadat příliš krásně. Tyto odrůdy jsou však nejchutnější a nejzdravější. Větší exempláře jsou dováženy z teplých zemí - Číny, Vietnamu, Brazílie.

Vysoce kvalitní výrobky se liší od Latinské Ameriky - v těchto zemích nejvyšší standardy kvality.

Je důležité věnovat pozornost stavu balení. Mělo by to být bez slz a jiného poškození. Všechny štítky jsou jasné. Pokud je v sáčku s korýši velké množství ledu, byl produkt opakovaně rozmrazován a nesprávně skladován. Takový produkt je v ošetřovatelství přísně kontraindikován.!

Krevety a jiné mořské plody během GW: možné nebo ne?

Mořské plody byly vždy známé svou výživou, chutí a zdravými vlastnostmi. Krevety zaujímají mezi nimi zvláštní místo. Liší se nejen chutí a vysokým obsahem stopových prvků, ale také nízkým obsahem kalorií. Vypadalo by to jako ideální produkt. Ale je to tak? Je možné krevety kojit během kojení, nebo je lepší počkat, až bude dítě starší?

Druh krevety

Krevety maso obsahuje mnoho užitečných stopových prvků a vitamínů, ale to neznamená, že všichni korýši jsou stejně užiteční. Krevety jsou rozděleny do dvou hlavních typů: sladkovodní a mořské. První z nich se pěstuje v umělých podmínkách a druhý z nich žije v moři. Sladkovodní jedinci jsou větší, ale jejich výhody jsou o něco menší..

Také, tyto malé členovce jsou rozděleny do dvou skupin:

 • teplá voda (královská, žíhaná), jejíž lokalita je pobřeží Latinské Ameriky, Asie,
 • studená voda - nachází se výhradně u pobřeží Norska, Dánska, Grónska a dalších zemí s drsným podnebím.

Při nákupu krevet stojí za zvážení, že jejich kvalita do značné míry závisí na způsobu odlovu. Hlubinné členovce jsou považovány za cennější, ale obyvatelé mělké vody jsou v mnoha ohledech výrazně podřadní.

Příznivé vlastnosti

Výhody krevety pro lidské tělo jsou nesporně velké. Obsahují mnoho užitečných látek:

 • vitaminy (vitaminy A, C, E, B),
 • mastné kyseliny (omega-3),
 • makronutrienty (jód, vápník, draslík, fosfor, sodík),
 • stopové prvky (zinek, měď, železo).

Vzhledem k tak bohatému obsahu prospěšných látek se krevety používají k posílení krevních cév, zlepšení krevního oběhu a prevenci rakoviny. Minerály obsažené v masu přispívají ke zlepšení pleti, posilují nehty a působí proti vypadávání vlasů.

Studie ukázaly, že mírná konzumace krevetového masa významně zlepšuje fungování ledvin, štítné žlázy. Tento produkt má pozitivní vliv na tvorbu a posílení kostní tkáně, oběhového systému..

Krevety mají nízký obsah kalorií a obsahují mnoho bílkovin, což je velmi důležité pro tělo kojící ženy. Jsou však tak neškodní a je možné jíst krevetky během kojení? K zodpovězení této otázky je nutné zvážit užitečné a škodlivé vlastnosti mořských plodů.

Možné poškození

Na první pohled se zdá, že díky takové úspěšné kombinaci minerálů a vitamínů, krevety přinesou dítěti pouze zdravotní přínosy. Ukazuje se však, že krevety nejsou s HS tak neškodné.

I přes užitečnost krevet by se měly konzumovat střídmě. Tyto členovce mají schopnost absorbovat všechny negativní látky z prostředí..

Kvůli nepříznivým okolním podmínkám dnes obsahuje krevety maso zvýšené množství těžkých kovů a dokonce i radioaktivních látek..

Tyto látky nejsou z produktu odstraněny ani během tepelného zpracování..

Zdálo by se, že krevety pěstované v umělém prostředí obsahují méně kovů a radionuklidů, ale není tomu tak. Bezohlední výrobci často zneužívají různé hormony a antibiotika. Díky těmto trikům jednotlivci rostou rychleji a větší, ale jejich konzumace je pro zdraví velmi nebezpečná.

Než však vyzkoušíte pochoutku, měli byste zvážit, zda je možné kreveta pro kojící matku..

Je možné krevety s HS

Během kojení žena potřebuje zvýšené množství vitamínů, makro a mikroelementů. Je však třeba mít na paměti, že všechny výrobky, které jí, významně ovlivňují jakost mléka, a tím i zdraví dítěte. Aby nedošlo k poškození dítěte, musíte dodržovat zdravý životní styl a jíst vyváženě.

Protože mořské plody obsahují zvýšené množství životně důležitých stopových prvků, mnoho matek má otázku, zda krevety lze použít pro HS. Použití tohoto produktu kojení není definitivně zakázáno.

Ale než jej zařadíte do svého jídelníčku, musíte zvážit některé nuance:

 1. Při nákupu je důležité vybrat pouze čerstvé a vysoce kvalitní produkty.
 2. Je přísně zakázáno jíst krevety během kojení, pokud je dítě mladší než 3 měsíce.
 3. Mořské plody se do stravy zavádějí postupně a sledují fyziologickou reakci a stav dítěte.
 4. Pokud má dítě sklon k alergiím od narození, je lepší odmítnout používat krevetky pro kojící matku.
 5. Nekupujte hotová jídla z mořských plodů. Pokud je vaříte sami, výhody takového jídla budou mnohem větší.

Je třeba začít zavádět krevety do stravy trochu. Po jídle trochu snězte a sledujte stav dítěte. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, zda se vyrážka objevuje na těle, zda má dítě normální stolici nebo zda břicho bolí. Pokud během týdne není u dítěte pozorována negativní reakce, může být do mateřské stravy zařazeno mírné množství krevet.

Důležité! Krevety jsou velmi alergenní produkty, takže terapeutky důrazně zakazují kojícím ženám jíst tyto mořské plody více než jednou týdně..

Pokud máte pochybnosti o použití mořských plodů, je lepší se poradit s pediatrem. Pokud neexistují kontraindikace, pak v mírném množství krevety bude užitečné nejen pro vás, ale také pro dítě.

Jak si vybrat

Zvláštní pozornost musí být věnována čerstvosti a kvalitě produktu, protože jinak můžete nezvratně poškodit zdraví vašeho dítěte. Pravidla pro výběr mořských plodů se příliš neliší od ostatních potravinářských výrobků..

Nejprve musíte věnovat pozornost:

Pokud jde konkrétně o krevety, je třeba poznamenat, že v důsledku opakovaného zmrazování a rozmrazování jeho prospěšné vlastnosti zmizí. Krevety pro kojící matku je proto lepší koupit čerstvé, které nepodléhají žádnému tepelnému ošetření. Pokud to není možné, je lepší upřednostnit výrobky s novějším zmrazením..

Výběr kvalitního zmrazeného produktu není obtížný:

 • Před zakoupením zkontrolujte datum výroby a datum exspirace. Obal by také měl obsahovat informace o místě úlovku a výrobci. Předpokládá se, že je lepší koupit krevety studené vody ulovené u pobřeží Norska, Litvy, Dánska. Studie ukázaly, že jednotlivci z těchto regionů jsou výživnější a kvalitnější..
 • Při nesprávném skladování a přepravě se mořské plody mohou stát zdraví škodlivými. Porušení technologie lze odhadnout přítomností velkého množství ledu nebo sněhu v balení. Takový produkt byl opakovaně rozmrazován a znovu zmrazen.
 • Pokud jde o vůni, rozhodně by to nemělo být. Čerstvé krevety vůbec necítí.
 • Věnujte pozornost vzhledu korýšů. Jejich skořápky jsou pružné a průsvitné. Pokud je na těle nalezeno mechanické poškození, nohy jsou zavěšeny a antény jsou zlomené, je lepší se zdržet nákupu, protože s největší pravděpodobností není tento produkt dostatečně čerstvý.
 • Podívejte se zblízka na barvu hlavy členovců. Pokud jsou na nich černé skvrny, pak je produkt již zcela rozmazlený. Jíst takové krevety je přísně zakázáno. Je povoleno nazelenalé zbarvení, to je prostě důkaz, že korýši krmení planktonem.
 • O stálosti garnátů svědčí také heterogenní odstín a žlutá barva masa.

Pokud máte pochybnosti o jeho kvalitě, odmítněte produkt zakoupit..

Jak vařit

Kojící matka by se neměla starat pouze o kvalitu produktu, ale měla by také znát základní principy jejich správné přípravy. To je velmi důležité, protože pokud nebude dodržována technologie, jídlo může nejen ztratit své prospěšné vlastnosti, ale také se stát nebezpečným pro lidské zdraví.

Při vaření musí kojící matka dodržovat následující pravidla:

 1. Krevety jsou přirozeně rozmrazeny. Stačí je přenést do chladničky a nechat až do úplného rozmrazení (asi 10 hodin). Nikdy nepoužívejte mikrovlnnou troubu..
 2. Před vařením musí být korýši omyty tekoucí vodou a osušeny papírovou utěrkou, aby se zbavili nadměrné vlhkosti.
 3. Korýši se musí ponořit do vroucí vody a vařit po dobu 3 minut. Nestojí to za to nechat je déle, protože maso se stane „gumou“ a všechny jeho užitečné a výživné vlastnosti zmizí.
 4. Kojící žena by měla používat koření šetrně, nepřepírat to solí a odmítat horké omáčky.

Při kojení je přísně zakázáno jíst smažené mořské plody..

A co další mořské plody

Můžeme se s otázkou vypořádat s krevetami, ale co zbytek mořských plodů? Jíst je s mírou je velmi prospěšné. Ale musíte vzít v úvahu, že byste neměli jíst všechno v řadě. Během tohoto období by se žena měla řídit určitými zásadami výživy a vaření, aby se minimalizovalo riziko poškození zdraví dítěte.

Mušle

U žen jsou mušle jednoduše nezbytným produktem, který pomáhá snižovat hmotnost, posiluje nehty, zlepšuje stav pokožky a celkové omlazení těla. Díky vitamínům a mikroelementům obsaženým v masu tohoto měkkýše se zvyšuje tón, toxiny se vylučují z těla, normalizují se játra a oběhový systém a zvyšuje se imunita.

Mušle však mohou hromadit nebezpečné toxiny z prostředí, bakterií a patologických mikroorganismů..

Aby se neutralizoval negativní dopad, musí být mušlí maso podrobeno předběžnému tepelnému ošetření. Pro kojící matky je kontraindikováno jíst syrové měkkýše.

Oliheň

Chobotnice je jedním z nejzdravějších druhů mořských plodů. Jeho použití přispívá k posílení a zlepšení kardiovaskulárního a endokrinního systému. Kromě toho obsahuje selen, který aktivuje vylučování toxinů, toxinů a dokonce i solí těžkých kovů z těla..

Kojící matka by měla vzít v úvahu, že chobotnice je velmi alergenní produkt, který musí být do stravy přidáván postupně a mírně. Pokud má dítě reakci, je lepší jeho použití zastavit a odložit na pozdější období.

Existuje několik omezení, pokud jde o používání chobotnice při kojení. Je zakázáno je jíst v sušené, smažené nebo nakládané formě. Cenné mušle lze vařit nebo pečit v troubě. Zachová tak větší množství životně důležitých látek a vitamínů.

Krevety, stejně jako jiné mořské plody, jsou-li konzumovány s mírou, jsou prospěšné pro zdraví nejen kojící ženy, ale také jejího dítěte..

V tomto případě je hlavní věcí jejich postupné zavádění do stravy a pozorování reakce těla dítěte. Vyberte si pouze čerstvé výrobky, držte se technologie skladování a vaření.

Obzvláště pozorné by měly být ženy, které před těhotenstvím nemilovaly tolik mořských pochoutek.

Video

Z našeho videa se naučíte, jak vařit velmi chutné a zdravé jídlo z mořských plodů..

Mohu jíst krevetky při kojení a jak mohou být nebezpeční?

Někdy se kojící matka chce ošetřit mořskými plody, například mušlemi nebo dokonce krevety. Na první pohled se může zdát, že pro mámu nebo dítě není nic nebezpečného. Často však vznikají pochybnosti a před použitím stejných krevet musíte vědět, že mají kromě svých výhod i své nevýhody. Zjistěte, jaké jejich výhody a poškození pomohou materiálu v tomto článku..

Bez ohledu na to, zda jsou sladkovodní nebo mořské, mají krevety řadu užitečných vlastností. Kromě nízkého obsahu kalorií jsou tato jídla sama o sobě velmi výživná..

Krevety jsou schopné saturovat ženské tělo nejen vitamíny a beta-karotenem, ale také makro- a mikroelementy.

Z tohoto důvodu jsou tyto mořské plody pravidelnými účastníky různých diet..

Pokud jde o tělo kojící ženy, použití krevet může mít příznivý účinek na imunitní systém, což zlepšuje jeho práci. Nelze ignorovat obrovský vliv štítné žlázy na celé tělo. V tomto ohledu pomáhá jíst krevety vyživovat železo samotné jódem. Ženský stav se zlepšuje, což normalizuje její náladu.

Kromě toho je vědecky prokázáno, že použití krevetek kojící matkou se odráží v:

 • posílení kostí a svalových systémů v těle;
 • zlepšení stavu vlasů, stejně jako nehtových desek;
 • pozitivní kloubní funkce;
 • normalizace kardiovaskulárního systému;
 • vylučování toxinů a toxických látek z těla;
 • zlepšení stavu pokožky.

Je třeba poznamenat, že krevety mají příznivý vliv na činnost ledvin. Jsou také účinné při hematopoéze, přispívají k normalizaci potních a mazových žláz. I nejmenší korýš obsahuje téměř všechny vitamíny skupiny B. Jeho použití má příznivý účinek na lidské vidění.

Kromě toho je u těla ženy, která pravidelně má krevety ve své stravě, méně pravděpodobné, že se vyvine rakovina.

Výhody krevety jsou vysvětleny přítomností mnoha užitečných komponentů v něm..

Například díky zinku jsou buňky regenerovány, jejich genová struktura je stabilizována a je také prováděn růst tkání. Jód je užitečný nejen pro mámu, ale také pro dítě, protože příznivě ovlivňuje vývoj nervového systému a mozku. To je množství, které určuje stav imunity, který je s nedostatkem doprovázen častými nemocemi.

Síra má kromě příznivého účinku na klouby a krevní cévy pozitivní účinek na trávicí systém, který je zodpovědný za metabolismus.

Včetně stravy mořských korýšů posiluje imunitní systém žena a zvyšuje hormonální hladiny. Použití krevet v potravě kojící ženou je navíc měřítkem prevence rozvoje anémie. Je nemožné nezohlednit takové nuance, jako je zdraví a stárnutí, které se také vztahují na prospěšné vlastnosti krevet.

Přes množství pozitivních vlastností, krevety také mají negativní stránky. I pediatrové mají v této věci protichůdné stanovisko. V jednom případě vám umožňují jíst trochu krevet, v jiných kategoricky zakazují jíst mořské plody. Důvodem je mimo jiné výběr skutečně kvalitního produktu, ve kterém nejsou žádné toxiny..

Málokdo si myslí, že krevety, bez ohledu na jejich rozmanitost, mohou absorbovat všechny toxiny, které je obklopují během růstu..

Vzhledem k tomu, že dnes je úroveň znečištění vody, ve které se nacházejí, příliš vysoká, mohou být v korýších kromě radioaktivních látek obsaženy i těžké kovy..

Kromě toho je často bezohlední výrobci pěstují v nehygienických podmínkách.

Je třeba mít na paměti, že krevety jsou mořské plody a že jsou téměř všechny alergeny. I když kojící matka nemá alergii, může se objevit u dítěte. Obzvláště opatrný v prvních měsících života dítěte.

I kapka produktu ochutnávaná mámou se může negativně projevit, a to ne okamžitě, ale po několika dnech od okamžiku použití. Pokud tedy dítě okamžitě neprokáže alergickou reakci, neznamená to, že je vše v pořádku.

Projevy alergické reakce u dítěte na krevety mohou být:

 • masivní načervenalé skvrny na kůži;
 • vizuální změny v křesle, její konzistence, barva;
 • podrážděnost nebo slza.

V některých případech mohou být pozorovány další příznaky. Například kopřivka, stejně jako selhání spánku, potíže s dýcháním mohou naznačovat alergie u dítěte, a zejména u novorozence, s tím, že některé děti nafouknou, a někdy dochází ke zvracení..

Aby se dítě nevystavilo takovým rizikům, neměla by novorozenec jíst krevety, dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců..

Pokud takové reakce nejsou pozorovány, neznamená to, že jsou povoleny velké porce. Ve skutečnosti je třeba jim dávkovat extrémně.

Když je dítě předčasné nebo často nemocné, je lepší pro maminku přestat jíst krevety. V opačném případě vystaví tělo dítěte stresům, s nimiž bude obtížné se vypořádat. Krevety jsou navíc přísně kontraindikovány, pokud je u dítěte diagnostikována celiakie. Máma by neměla jíst korýše, i když je na ně alergický otec dítěte.

Novorozenec může mít koliku, protože jeho tělo se učí trávit různá jídla pouze mateřským mlékem.

Krevety jsou kontraindikovány pro maminku s HS ze dvou důvodů: pokud existuje individuální nesnášenlivost a také pokud má problémy s štítnou žlázou, ve které neexistuje produkt obsahující jód.

Aby se zjistilo, zda má korýše, měla by se žena poradit s endokrinologem a darovat krev.

Podle výsledků analýzy učiní lékař závěr, protože v některých případech budou korýši užiteční, v jiných mohou způsobit újmu.

Hlavním místem nákupu krevet je obchod. Ne každá kojící matka však ví, že bezohlední výrobci používají nejen antibiotika, ale i jiné hormonální látky, které jsou zakázány, aby urychlily růst krevet. Navíc ne každá žena ví, že mořské plody mohou být podrobeny opakovanému zmrazování a rozmrazování.

Pokud pediatr povolí krevety, měl by se k jejich nákupu přistupovat důkladně. Důležité je důvěřovat výrobci s dobrou pověstí výběrem produktu z několika odrůd (vařených, zmrazených nebo chlazených). Kromě data produkce je třeba věnovat pozornost i samotným členovcům. Proto je lepší, aby byl obal průhledný: to umožní dobrý přehled o obsahu.

Chcete-li vzít opravdu kvalitní korýše, můžete vzít v úvahu několik nuancí:

 • všichni jednotlivci uvnitř balení musí být nedotčeni;
 • skořápka vysoce kvalitních a čerstvých krevet je průsvitná a pružná;
 • čerstvé krevety mají ocas mírně ohnutý dovnitř;
 • maso kvalitních korýšů navenek vypadá bělavě, žlutost hovoří o zkaženém produktu;
 • vyloučená vůně, vůně nevhodných potravinových korýšů;
 • pokud jsou na těle vidět skvrny, znamená to hroznou kvalitu produktu;
 • černé skvrny na hlavách označují opakované rozmrazování a zmrazování - takový produkt je nevhodný pro potraviny, tyto krevety jsou nemocné;
 • dobrý krevety vypadá růžově, zelenkavá hlava jedince je také normou.

Kromě hlavních nuancí výběru stojí za zvážení velikost, protože často je to ten, kdo je rozhodujícím faktorem. Kupující často míjí dobrými krevetami a považuje je za příliš malé a nepředstavitelné.

Tato velikost je však vysvětlena růstovými podmínkami korýšů. Skutečností je, že kvalitní a dobrý produkt se obvykle pěstuje ve studené vodě. Proto má malou velikost..

Takto se například pěstují krevety v Dánsku, Norsku a Litvě..

Existují však odrůdy velkých jedinců. Například velké exempláře pěstují Vietnamci, Číňané, v Brazílii jsou takové korýši. Tito korýši se nazývají „tygr“ a „královský“. A i když jsou atraktivní co do velikosti, jejich chuť je nižší než u malých jedinců.

Odborníci se však domnívají, že výrobky latinskoamerických výrobců jsou z této řady pozoruhodné, protože v těchto zemích jsou obzvláště citlivé na standardy kvality.

Některé ženy se snaží produkt koupit podle hmotnosti. Je snadnější zjistit, zda jsou antény nebo nohy korýšů odlomeny, jaká je jejich barva a zda je skořápka průsvitná.

Zelený odstín jednotlivců naznačuje, že byli krmeni výhradně řasami.

Při plánování zavádění krevet do vaší stravy během kojení by měla žena zvážit některá pravidla. Tím se odstraní hrozné projevy alergické reakce, ke které může dojít jak u matky, tak u dítěte.

 • Měli byste začít používat krevety s malým množstvím. Poprvé stačí polovina krevet.
 • Nemůžete jíst krevety každý den, bude to škodlivé pro tělo dítěte.
 • Produkt musí být uvařen přidáním malého množství soli..
 • Pro matku je lepší kojit ráno.
 • Pokud vy nebo vaše dítě uvidíte nadýmání nebo bolest, musí být produkt zlikvidován..
 • Norma spotřeby za týden by neměla překročit 0,1 kg masné části korýšů. Toto číslo je rozděleno do několika fází.
 • V obchodě si můžete koupit různé druhy mořských plodů, ale je lepší si vybrat mezi chlazenými nebo čerstvě zmrazenými potravinami..
 • Je nemožné trávit korýši: z toho ztrácí nejen chuť, ale také vypadají jako guma.
 • Optimální doba vaření pro malé jedince by neměla přesáhnout dvě minuty, dostatečně velká na tři.
 • Povinným krokem vaření je předběžné mytí korýšů ve studené vodě.
 • Voda v nádrži by měla být dvakrát větší než mořské plody. Jakmile se objeví krevety ve vodě, ukazuje to jejich připravenost.

Pokud žena žere krevety během kojení a zjistí, že ona nebo dítě má alergickou reakci, měli byste okamžitě odmítnout jíst.

Pokud jde o dítě, další vnesení nové chuti bude záviset na typu alergie. Jakmile je to možné, v ostatních případech je zcela vyloučeno. Pouze lékař to určí, a proto počkejte ao měsíc později zkuste dítě znovu krmit mateřským mlékem poté, co matka konzumuje krevety, a to nejen bezmyšlenkovitě, ale také nepřijatelně.

Pokud matka tuto skutečnost ignoruje a neomezuje se, může poškodit zdraví dětí, protože to může vést k rozvoji závažných patologií u dítěte. Faktem je, že radioaktivní prvky a penicilin se mohou znovu a znovu hromadit v těle dítěte. A pokud jsou mořské plody také špatné kvality, zasáhne to zdraví.

Krevety pro kojící matky jsou považovány za kontroverzní pochoutku. Matky i pediatri, kteří sledují děti, si jsou toho jistí. Lékaři se domnívají, že matky by s použitím korýšů měly počkat, aby nevyvolávaly výskyt alergických reakcí a rozvoj patologií. Podle lékařů by měl být minimální časový odstup od tří do šesti měsíců.

Je nutné dát dítěti příležitost postupně reagovat na změny mateřského mléka. Dítě musí být silnější, říkají lékaři. To umožní tělu dítěte snadněji reagovat na novou chuť máminova mléka..

Názory samotných matek jsou nejednoznačné: některé matky věří, že konzumace krevet v potravě jim a dětem umožňuje vyrovnat se s nedostatkem vitamínů a živin..

Jiní si všimnou diatézy u dětí, a proto odstraňují mořské plody ze stravy..

Slavný pediatr Jevgenij Komarovský vypráví o stravě během kojení v dalším videu.

Články O Neplodnosti