Hlavní Zdraví

Jak staré jsou krevety pro děti?

Krevety jsou lahodné a zdravé mořské plody, ale jsou velmi alergické. Kromě toho je obtížné trávit a vstřebává se po dlouhou dobu, což je škodlivé pro malý organismus. Mnoho mořských plodů se proto nedoporučuje pro děti do 3 let. V tomto článku se budeme zabývat tím, v jakém věku můžete dát krevety dítěti. A zjistěte, k čemu jsou tyto mořské plody dobré..

Výhody a poškození krevet

Krevety obsahují velké množství důležitých a cenných prvků, včetně vitamínů A, D, E a C, různých kyselin, železa, fosforu a zinku, vápníku a dalších užitečných minerálů. Složení tohoto produktu obsahuje velké množství bílkovin, které nasycují tělo a vyživují energií, dodávají energii a sílu. Protein tvoří a posiluje svalovou hmotu, posiluje imunitu.

Retinol (vitamín A) a vitamíny B pozitivně ovlivňují stav kůže, nehtů a vlasů, kostí. Seafood přispívá ke správnému růstu a vývoji dítěte. Nenasycené mastné kyseliny ve složení těchto potravin regulují hladinu cholesterolu v krvi, obnovují imunitu po nemoci a v případě potřeby pomáhají dítěti přibývat nebo naopak snižovat tělesnou hmotnost.

Jedná se o nízkokalorický produkt, který vytváří látkový metabolismus. Krevety mají navíc pozitivní vliv na fungování a funkci mozku, rozvíjejí a zlepšují paměť a zvyšují zrakovou ostrost. Zlepšete trávení a střeva, eliminujte zácpu u kojenců.

Kromě toho všechny mořské plody obsahují silný alergen, který může způsobit závažné intoxikace malého organismu a způsobit alergie na potraviny. Kromě toho je to docela slaný produkt, který způsobuje dehydrataci a otoky..

Nesmíme zapomenout na skutečnost, že moderní výrobky tohoto druhu mohou vypršet a mohou obsahovat velké množství chemických přísad, antibiotik a dalších nebezpečných látek. Podívejme se blíže na to, kdy děti mohou jíst krevety.

V jakém věku lze dát krevety

Mnoho pediatrů nedoporučuje dávat mořské plody dětem mladším 3 let. Můžete to vyzkoušet poprvé a zapnout drobky v nabídce za 1,5–2 roky. Tělo dítěte se po roce již přizpůsobilo novému jídlu a přijímá doplňková jídla. Zařazení krevet do stravy po dobu až tří let je přijatelné, pokud dítě nemá potravinovou alergii na žádné potraviny, jakož i nedostatek bílkovin v těle dítěte.

Pokud matka nejedla mořské plody během těhotenství nebo kojení, je lepší nedávat krevety dětem mladším než tři roky. Totéž platí pro regiony, kde jsou mořské plody považovány za vzácnost a pochoutku..

Vzhledem k včasnému a nesprávnému zařazení tohoto jídla do dětské výživy může dojít k silné alergii na potraviny. Děti často trpí trávením a stolicí, což jsou známky otravy. Při zavádění krevet je důležité dodržovat pravidla pro přípravu a zařazení doplňkových potravin.

Jak představit krevety ve stravě dětí

 • Pokud dítě nemá potravinové alergie, mohou být do 2-3 let zavedeny krevety a jiné mořské plody. Plody pro jednoleté dítě jsou zakázány!
 • Mořské plody se zavádějí postupně. Krevety jsou vhodné jako první druh mořských plodů. Poté můžete do stravy přidat slávky, krabí maso atd.;
 • Poprvé musíte dát drobky maximálně jednu věc a sledovat reakci dítěte. Pokud nebyly nalezeny alergie a další negativní důsledky, můžete postupně zvyšovat dávku;
 • Pokud si všimnete příznaků potravinové alergie, okamžitě vyjměte jídlo ze stravy a vyhledejte lékaře!
 • Krevety pro děti se podávají jako ryby nebo maso. Jsou vhodné pro přípravu polévky nebo salátu;
 • U malých dětí do pěti let se nedoporučuje dávat mořské plody více než jednou týdně. V tomto případě by dávka neměla přesáhnout 50 gramů denně. U dětí starších pěti let je přípustné zvýšit dávku na 80 - 100 gramů;
 • První pokrmy by měly být obyčejně vařené krevety s přílohou nebo polévka s vařenými produkty. V tomto případě se produkty vaří zvlášť po dobu dvou až pěti minut. Přidejte do receptu minimum soli nebo nepřidávejte vůbec!;
 • Před vařením si pečlivě vyberte produkt. Kvalitní výrobky musí mít růžovou nebo korálovou barvu. Hlava může být hnědá nebo zelená. Neužívejte výrobky s černou hlavou, jsou zkažené!
 • Vyberte si malé předměty vzhledu studené vody, protože obsahují větší množství užitečných prvků než velké krevety teplé vody;
 • Krunýř kvalitního produktu by měl být hladký, lesklý a jednotně zbarvený a ocas by měl být ohnut směrem dovnitř;
 • Nekupujte hotové výrobky, ale vařte je sami. K tomu použijte zmrazené produkty;
 • V žádném případě nedávejte dětem syrové nebo nedostatečně vařené mořské plody, protože obsahují škodlivé a nebezpečné bakterie, které u dítěte způsobují těžkou otravu a průjem..

Jak vařit krevety pro děti

Vařené krevety

Zmrazené potraviny opláchněte tekoucí vodou, abyste odstranili nečistoty a led. Kromě toho urychlí rozmrazení produktu. Ponořte výrobky do vroucí vody, aby tam byly volně umístěny. Voda by proto měla být 2-2,5krát větší než celkový objem produktů. Voda může být lehce nasolena a může být přidána citronová šťáva. Při prvním krmení však vařte bez koření a přísad.!

K získání kvalitního, chutného a řádně uvařeného pokrmu je třeba rychle vařit krevety. Čím menší jsou, tím méně času je třeba vařit. Zpravidla to trvá 1,5–3 minuty. Hotové výrobky se vznášejí na povrch a skořápka se stává průhlednější. Nestírejte mořské plody, jinak ztratí lehkost a citlivost, bude podle chuti tvrdé a gumovité.

Vyhoďte vařené mořské plody do cedníku a vypusťte vodu. Jídlo můžete ochutit citronovou šťávou nebo olivovým nebo rostlinným olejem. Krevety se hodí k rýži, pečené zelenině, špagetám a nudlům.

Lehký salát

 • Vařené a loupané krevety - 100 gr;
 • Cherry Rajčata - 300 gr;
 • Basil - 20 gr;
 • Olivový olej - lžíce.

Nakrájejte rajčata na poloviny, jemně nasekejte listy bazalky, přidejte celé krevety a promíchejte. Sezónní krevety salát s olivovým olejem, sůl v případě potřeby. Chcete-li vylepšit a diverzifikovat chuť, můžete do jídla přidat avokádo. Najdete zde ještě více receptů na salát pro děti..

Krémová polévka pro děti

 • Brambor - 1 průměrné ovoce;
 • Mléko - 1 šálek;
 • Krém - 1 polévková lžíce;
 • Zmrazené krevety - 100 gr.

Nalijte mléko do sklenice vody a přiveďte k varu. Oloupejte a nakrájejte brambory, vložte do mléka a vařte 15 minut. Nalijte krevety na vroucí vodu a přikryjte je po dobu pěti minut, poté vypusťte a vyčistěte. Přidejte produkty do polévky a vařte po dobu tří minut, lehce osolte a rozmíchejte v mixéru. Šaty s jemně nasekanou zelení.

Se zeleninou

 • Vařené loupané krevety - 0,5 kg;
 • Strouhaný tvrdý sýr - 100 g;
 • Dýňová buničina - 0,5 kg;
 • Cibule - ½ hlava;
 • Krém - ½ šálku;
 • Zelené jablko - 1 ovoce.

Řez dýňové dýně na kostky, lehce posypeme rostlinným olejem a pečte v troubě při 200 stupních po dobu půl hodiny. Oloupejte a otřete cibuli, jablko. Krevety dejte do pánve, nalijte do smetany a nechte vařit po dobu tří až pěti minut. Pak vložte pečenou dýni, promíchejte a nechte ji ještě tři minuty vařit. Do hotového jídla můžete přidat zakysanou smetanu.

Školní web №53

Moskevská oblast, Lyubertsy, oktyabrského osídlení

Stránky webu

Jak staré jsou krevety pro děti?

Jak starý může dítě skrček??

Mořské plody jsou mezi dospělými velmi oblíbené. Pokud je dítě poblíž, pak samozřejmě prosí kousek, aby se pokusil... Chci se léčit.

Jak je to však bezpečné, pokud krevety nejsou trvalou možností jídla. A od jakého věku může dítě skrček?

Výhody a poškození krevet

Chcete-li pochopit, zda je možné, aby jednoroční dítě krevetovalo, musíte porovnat přínos / poškození tohoto produktu. Existují nějaká varování, která by mohla poškodit malé tělo, je alergická reakce?

Výhody těchto mořských plodů jsou způsobeny bohatým chemickým složením:

 • Vitamin A aktivuje procesy syntézy proteinů, metabolické procesy, podílí se na regeneračních procesech;
 • Vitaminy B mají blahodárný účinek na nervový systém, zlepšují stav vlasů, nehtové destičky, podporují vstřebávání železa a zabraňují rozvoji anémie;
 • Vitamin D má profylaktiku pro křivici;
 • Vitamin E je považován za silný antioxidant, aktivuje procesy regenerace a výživy buněk, posiluje imunitu;
 • jód zajišťuje normální fungování štítné žlázy;
 • síra zlepšuje tvorbu svalové tkáně, nervového systému;
 • železo se podílí na hematopoéze, je nezbytné pro tvorbu hemoglobinu, zabraňuje rozvoji anémie;
 • fosfor úzce interaguje s vápníkem při budování kostní tkáně, je nezbytný pro fungování ledvin, srdeční činnost;
 • zinek pomáhá zlepšovat funkce mozku, zlepšuje vidění, zvyšuje ochranné funkce těla;
 • vápník je nezbytný pro tvorbu kostní tkáně, zlepšuje stav zubů (přečtěte si užitečný článek Kdy začít čistit dětské zuby >>>);
 • protein, který je jejich součástí, dobře nasycuje, vytváří svalovou hmotu;
 • polynenasycené mastné kyseliny jsou cenné, snižují pravděpodobnost narušení funkce srdce, zlepšují pružnost krevních cév.

Důležité! Tyto mořské plody hromadí těžké kovy, takže je důležité znát jejich původ. Musí pocházet z přírodního prostředí a ne po umělé kultivaci.

Krevety poškození těla dítěte:

 1. Obsahují silný alergen, díky kterému se u dítěte vyvíjí alergie na krevety;
 2. Ke zvýšení trvanlivosti lze do nich přidat konzervační látky;
 3. Obsah cholesterolu je ve srovnání s vepřovým masem dvakrát vyšší;
 4. Při pravidelném používání se v těle hromadí toxické prvky, protože tělo se vyrovná se svými malými horšími než dospělí.

Přečtěte si užitečný článek o alergiích na dětskou výživu >>>

Jak starý může dítě skrček??

Krevety devítiměsíční dítě nesmí jíst, protože produkt je alergenní. Většina pediatrů má sklon věřit, že krevety by neměly být nabízeny dětem mladším než jeden rok..

Více informací o zavádění doplňkových potravin, produktů a porcí, pravidlech prvních doplňkových potravin, najdete v online kurzu ABC doplňkových potravin: bezpečné zavádění doplňkových potravin pro kojence >>>

Když je tělo dítěte již přizpůsobeno používání různých nových potravin, mohou se krevety také objevit v doplňkových potravinách..

Důležité! Doporučený věk: od 1,5 do 2 let. Pokud má dítě sklon k alergiím, můžete to dát až po 3 letech.

Jak dávat a v jakém množství?

Když můžete dát své dítě krevety vytříděny. Otázka, jak je správně dávat a v jakém množství, však zůstává nedůležité..

Seafood se zavádí do dětské stravy v souladu s pravidly pro zavedení nového produktu:

 • podáván pouze tehdy, když je dítě zcela zdravé;
 • za poslední dva dny nebylo v nabídce dítěte nic nového, jinak nebude jasné, proč k takové reakci došlo;
 • je třeba podat ráno v množství mikrodóz, ne více než polovina ocasu;
 • během dne pozorovat reakci dítěte: pokud svědění, zarudnutí, změna konzistence pohybů střev, bolest ve střevech, krevety, je nutné vyloučit ze stravy;
 • pokud dítě přijalo zavedení nového produktu, můžete dávku postupně zvyšovat.

Přečtěte si užitečný článek Pedagogické krmení >>>

Děti do 5 let mají mořské plody nejvýše jednou týdně. Jedna porce by neměla být vyšší než 50-55 g denně. Dítě starší 5 let smí jíst až 100 g mořských plodů.

Jak vybrat dobrý produkt a kolik lze uložit?

Klíčovým okamžikem není jen to, kdy dítě může krevetit, ale také to, jak si vybrat kvalitní produkt.

Důležité! Dobrý produkt by měl mít růžový nebo světlý odstín korálů. Hlava má hnědou nebo zelenkavou barvu. Pokud jsou krevety černé, produkt je zkažený.

Výhoda se doporučuje pro malé druhy studené vody. Obsahují větší množství užitečných prvků než v teple.

Obal krevety by měl mít hladkou strukturu, lesklou, mít jednotnou barvu. Ocas by měl být zkroucený dovnitř..

Krevety se nejčastěji prodávají zmrazené. Balení musí být neporušené, nemělo by mít hodně ledu. Množství ledu znamená, že produkt nebyl skladován v souladu s požadavky nebo rozmrazen..

Doporučuje se uchovávat takový produkt po dobu maximálně 2 dnů v chladničce. Vařené se skladují déle, zmrazené - až 2 měsíce.

Vyvážená a pestrá strava je klíčem ke zdraví a vývoji dítěte. Zavádění krevet do nabídky malého muže je však přísně v souladu s pravidly pro zavedení nového produktu.

Až poté, co dítě nemá žádné negativní reakce, lze dávku zvýšit na doporučenou. V opačném případě je použití tohoto produktu zpožděno..

Pokud je dítě starší než jeden rok a nejí se dobře, každé jídlo doprovází přesvědčování, tanec a tanec, podívejte se na online kurz Jíme s radostí: vracíme zdravou chuť k jídlu >>>

Autor: Lyudmila Sharova

Jak starý můžete dát své dítě krevety??

Mořské plody obsahují mnoho látek, které příznivě ovlivňují činnost těla dítěte. Dítě, které konzumuje dostatek potravin obsahujících bílkoviny, roste lépe a dobře se vyvíjí. Krevety by však měly být zavedeny do dětské výživy, aby nedošlo k poškození dítěte.

Krevety se do dětské stravy nepřidávají okamžitě. Dětští lékaři nedoporučují „zavést“ dítě do tohoto produktu příliš brzy. Například pokud dáte jednoleté dítě těmto mořským plodům, nestojí to za to. Jíst novorozence by mělo být docela přísně naplánováno. Předčasné zavedení doplňkových potravin může poškodit tělo dítěte. Nejprve se musí dítě „seznámit“ s ovocem, zeleninou, obilovinami a různými druhy masa a teprve poté s mořskými plody. V takovém případě bude minimalizováno riziko nežádoucích důsledků pro tělo dítěte.

Děti ve věku 2-3 let by neměly jíst krevetky. Lékaři se domnívají, že děti tohoto věku se mohou při používání mořských plodů setkat s alergickými příznaky, což může mít velmi nepříznivé důsledky a dokonce i možnou hospitalizaci..

Odborníci doporučují zavádění krevety do dětské stravy po třech letech. Mnoho lékařů je však toho názoru, že není vhodné ponořit se do mořských plodů.

Rodiče, kteří se rozhodnou zařadit krevety do dětské stravy, by si měli být jisti, že dítě na ně nemá alergie ani individuální nesnášenlivost. Pokud má dítě náchylnost k potravinové alergii, pak v tomto případě před přidáním krevetových pokrmů do své stravy byste se měli určitě poradit s lékařem.

Krevety jsou velmi užitečnou potravou pro lidské tělo, protože obsahují důležité složky, které zlepšují fungování vnitřních orgánů. Tyto mořské plody obsahují užitečné nenasycené omega-3 mastné kyseliny, které příznivě ovlivňují kardiovaskulární a nervový systém dítěte a také jim pomáhají rychleji a aktivněji růst. Tělo dítěte potřebuje tuto důležitou součást denně..

Krevety jsou proteinové produkty, 100 g těchto mořských plodů obsahuje asi 20 g bílkovin. Proteiny obsažené v krevetách se účastní buněčných reakcí, které jsou nezbytné pro aktivní rozvoj těla dítěte. To je důvod, proč dětští lékaři doporučují, aby rodiče školních dětí do své stravy zahrnuli mořské plody a ryby různých odrůd.

Vědci prokázali, že pravidelný příjem prospěšných složek, které se vyskytují u krevet a jiných „mořských plodů“, má pozitivní vliv na mozek dítěte, což vede ke skutečnosti, že dítě je ve škole lepší a rychleji se zotavuje po intenzivním duševním stresu.

Odborníci doporučují kombinovat různé mořské plody najednou do jednoho jídla. Čím více různých „mořských plodů“ je obsaženo v misce, tím vyšší je riziko vzniku alergických projevů u dítěte. Je lepší zavést do výživy dítěte nový produkt a sledovat, jak bude dítě reagovat. Pokud má dítě vyrážky na kůži nebo se zhoršuje zdravotní stav, měli byste v tomto případě přemýšlet o přítomnosti alergií a ujistit se o tom, že dítěti dáte pediatrovi.

Správné tepelné ošetření mořských plodů je důležitou podmínkou pro dětské menu. Dítě by nikdy nemělo jíst syrové nebo nedostatečně vařené krevety. Jejich použití může přispět k tomu, že drobky budou mít příznaky otravy jídlem nebo toxikinfekce. Léčba těchto stavů může dokonce vyžadovat hospitalizaci v dětské nemocnici. Aby se tomu zabránilo, měly by se krevety dobře vařit nebo dusit.

Krevety nejsou pro dítě příliš bezpečným produktem. Tyto mořské plody obsahují látky, které mohou vyvolat vývoj alergií. Alergická reakce na jídlo se obvykle projevuje výskytem červených skvrn na kůži drobků dítěte, které svědí a způsobují nepohodlí. Ve velmi vážném případě se u dítěte může rozvinout Quinckeho edém nebo anafylaktický šok. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace pro intenzivní péči.

Před zavedením krevety a jiné mořské plody do stravy by rodiče měli určitě konzultovat pediatra. U dětí, které trpí alergiemi, je nutná konzultace s alergologem. Teprve potom můžete pečlivě doplnit dětské menu o mořské plody. Další kontraindikací pro použití krevet je přítomnost individuální nesnášenlivosti. V tomto případě nemůžete jíst krevety v žádném případě..

Také při jídle na veřejných místech by rodiče měli zajistit, aby se v pokrmech nenacházely mořské plody, což může vyvolat výskyt velmi nepříznivých příznaků v drobky.

Pokud je jeden z rodičů dítěte nebo jeho příbuzní alergický nebo netolerantní krevetky, měli byste se před zavedením mořských plodů do dětské stravy vždy poradit s lékařem. Lékaři tvrdí, že potravinové alergie mohou mít genetickou predispozici. Při zavádění krevet do stravy pamatujte na zásadu postupnosti. Počáteční dávka mořských plodů by měla být malá. Poté, co dítě vyzkoušelo krevety, byste se měli určitě podívat na reakci těla. Dítě by nemělo mít následující příznaky:

 • bolesti břicha a uvolněné stolice;
 • horečka;
 • červená alergická vyrážka;
 • respirační selhání v důsledku alergického hrtanového edému.

Pokud se některý z těchto příznaků objeví po jídle krevety, pak je v tomto případě naléhavé ukázat dítě lékaři. Následně by dítě nemělo dát krevety bez souhlasu lékaře.

S krevetami můžete vařit obrovské množství různých pokrmů. Tento produkt má tak výraznou chuť, že se některým dětem nemusí líbit. Pokud dítě nechce jíst krevety a dokonce je ani vyplivne, pak ho nemusíte nutit. V takovém případě byste se měli zeptat dítěte, co se mu nelíbí. Pokud dítě řekne, že nemá chuť, můžete zkusit změnit recept.

Krevety lze použít k výrobě lahodných salátů, polévek, teplých jídel. Metoda vaření může být cokoli - vaření, dušení, pečení. U starších dětí můžete krevety smažit nebo grilovat. Tato mořská jídla se hodí k různé zelenině, rýži a dokonce i nudlům. Krevety lze také použít k výrobě chutných těstovin. V tomto pokrmu jsou mořské plody doplněny zeleninou a nudlemi. Pro děti školního věku si můžete připravit lahodnou sladkokyselou omáčku pro takovou pastu. Možná jeho neobvyklá chuť osloví děti.

Podívejte se, jak připravit těstoviny z krevet se smetanovou omáčkou v dalším videu..

Je možné, aby děti krevety: od jakého věku, kolik, jak vařit

Někteří rodiče se obávají mořských plodů, kteří je kvůli vysokému riziku alergií vylučují ze stravy kojenců. Pediatrové se domnívají, že krevety mohou být podávány dětem, protože obsahují komplex esenciálních vitamínů, minerálů, aminokyselin. Je důležité dodržovat bezpečnostní opatření.

Jsou krevety užitečné?

Populární mořští parchanti obsahují všechny vitaminy B, včetně riboflavinu a kyseliny listové v biologicky dostupné formě. Mezi cenné minerály patří fosfor, síra, zinek, které se podílejí na všech druzích metabolismu, tvorbě nervového systému, zrakového aparátu, hematopoéze a syntéze svalových a kostních tkání. U všech typů existuje mnoho omega-3 mastných kyselin nezbytných pro zdravé cévy. Sodík, vápník a jód zajišťují normální fungování endokrinních žláz.

Vitamin D, který je v dětství životně důležitý pro vývoj kostry, je větší u garnátů než u mastných ryb. A tráví se rychleji a snadněji..

Chitin, nasycený mořskými plody, má čistící účinek, stimuluje motilitu, odstraňuje toxiny ze střev.

Ale i přes množství užitečných vlastností nemohou děti tyto korýše jíst ve velkém množství. Vzhledem k přítomnosti solí arzenu a rtuti v masě je pravděpodobné intoxikace. Nezralý imunitní systém může ostře reagovat na velké množství bílkovin, i když neexistuje tendence k potravinovým alergiím.

Krevety pro děti: od jakého věku

Krevety nejsou vhodné pro krmení kojenců a dětí do 2 let.

V některých případech: s nedostatkem bílkovin v těle, averzí k jiným živočišným produktům, může jim být dítě představeno o něco dříve, od 15 do 18 měsíců. Pokud alespoň jednou dítě vykazuje známky potravinové alergie, krevety by se neměly krmit před 4–5 lety..

Pro výživu dětí je vhodnější zvolit tradiční druhy studené vody ulovené v Atlantiku nebo na Dálném východě. Velké královské a tygří, zejména tchajwanské, se často pěstují na speciálních farmách využívajících antibiotika. Velké osoby navíc hromadí mnoho toxických solí a mohou způsobit otravu..

Abychom jasně pochopili, zda mohou být krevety dány dětem, stačí poprvé nabídnout ne více než 1 kus. Je vhodné ne ve složení salátu, bez omáčky a koření. Mořské plody by měly být vařeny speciálně pro dítě a podávány odděleně od ostatních pokrmů.

Alergie je pravděpodobné během 2-3 dnů, může dojít náhle: s edémem, respiračním selháním, dermatitidou. Z tohoto důvodu je třeba najít rychle působící antihistaminika..

Pokud na krevety neexistují žádné nežádoucí účinky, můžete je zahrnout do nabídky až dvakrát týdně:

 • děti 2-3 roky: až 50 g. jednou;
 • za 4–5 let: do 80 g.
 • 6 let a starší: do 100–120 g.

Jak vařit krevety pro dítě

Obvyklý způsob vaření: vaření ve slané vodě. Chcete-li zdůraznit chuť, můžete do něj přidat plátek citronu nebo trochu šťávy. Udržování krevet ve vroucí vodě se nedoporučuje déle než 3 minuty, jinak ztuhnou. Rovněž je smažte na pánvi s malým množstvím rostlinného oleje..

V salátech je užitečné kombinovat mořské plody s dužinou čerstvého avokáda, okurky, vařených vajec, bylin.

Je vhodné vařit chutné polévky se zeleninou. Krevety mohou nahradit tradiční kotletky a servírovat je rýží, nudlemi nebo bramborovou kaší.

Volba otázky

Krevety lze zakoupit v obchodě na trhu. Jsou nabízeny zákazníkům v restauracích, hotelech a zahraničních zájezdech. Není však vždy vhodné zacházet s tímto produktem s dětmi. Pokud je to daleko od moře a není možné si užít čerstvý úlovek, dává se přednost zmrazenému.

Kvalitní krevety mají vždy na obalu všechny informace o výrobci, podmínky skladování.

Jsou přibližně stejně velké, s mírně zakřivenými těly a ohnutými ocasy. Barva buničiny je světle šedá, skořápky mohou být mírně ztmavlé. Surový produkt v ledové polevě je výhodnější než čištěný. Balíček by neměl obsahovat sníh, velké množství rozbitých antén. Vařené krevety by měly být růžové, s jemným šťavnatým masem a kořenitou vůní.

Jaké jsou výhody krevet a jak je dát dítěti

Krevety se v současné době stávají na našem stole častým hostem. Krevety jsou považovány za vynikající a zdravé mořské plody. Proto se začalo ptát, zda je možné dát krevety dítěte a jak to udělat..

Příznivé a škodlivé vlastnosti krevet

Zdůrazňujeme tedy následující výhody, protože tyto mořské plody mohou být pro děti užitečné:

 • jedná se o nízkokalorický produkt s minimem tuku, který se rychle tráví;
 • příjemná chuť učiní každé jídlo rafinovanějším, navíc mohou být krevety konzumovány nezávisle;
 • krevety obsahují vysoký obsah bílkovin, které jsou dobré pro růst, a mají také mnoho vitamínů potřebných pro tělo (A, C, D, E), mastné kyseliny a stopové prvky.

Následující prospěšné vlastnosti krevet budou důležité pro děti:

 • přispívají k absorpci živin;
 • pomáhají rozvoji mozku;
 • zlepšit fungování gastrointestinálního traktu;
 • zlepšit vidění;
 • chránit tělo dítěte před infekcemi;
 • živiny pomáhají budovat kostní struktury a zuby;
 • snížit riziko problémů s nadváhou.

Na základě toho všeho jsme došli k závěru, že krevety jsou užitečné pro děti, ale stejně jako jakýkoli produkt mají krevety i nevýhody. Tyto zahrnují:

 • vysoké riziko alergií na potraviny;
 • vaření zahrnuje velké množství soli, která je škodlivá pro tělo dítěte;
 • krevety, které se prodávají na policích, lze pěstovat na speciálních farmách pomocí růstových hormonů a antibiotik.

Z výše uvedených nevýhod stojí za to zdůraznit potravinovou alergii, která se často objevuje po jídle této mořské plody. Příznaky alergie mohou zahrnovat:

 • nevolnost a zvracení,
 • nadýmání a průjem;
 • svědění a otok obličeje;
 • slabost a potíže s dýcháním;
 • cyanóza a křeče.

Pokud jsou tyto příznaky nalezeny, měli byste přestat vstupovat do tohoto produktu. Zvláštní pozornost by měla být věnována rodičům, jejichž děti již prožívaly netoleranci k jakémukoli jídlu, a také těm v rodině, jejichž rodinní příslušníci jsou zvláště citliví na mořské plody..

V jakém věku lze krevety nakrmit do dětské stravy

Většina pediatrů nedoporučuje dávat krevety dětem, dokud nedosáhnou věku 3 let, a ještě více, aby je nedala jednoletému dítěti. Blíže k 3 letům je tělo dítěte již přizpůsobeno novému jídlu a krmení.

Spíše, jako výjimku, můžete tento produkt dát dětem, když je v jejich těle nedostatek bílkovin. V tomto případě se tento produkt stane více nutností než pouhou léčbou. Kromě toho mořské plody pomáhají vyrovnat se s anémií a podporují růst..

Vyhněte se této pochoutce, pokud žena nejedla mořské plody během těhotenství nebo během kojení. Se zvláštní péčí je musíte dát dítěti, pokud žije v oblasti, kde jsou mořské plody vzácné.

Jak správně zavést krevety do dětské stravy

Existuje řada otázek, jak zavést krevety do dětské stravy a udělat to správně. Takže několik pravidel pro první uvedení této mořské plody:

 1. Především stojí za to konzultovat pediatra, který musí zjistit, zda neexistují kontraindikace;
 2. Poprvé by mělo dítě dát jednu nebo dvě vařené krevety. Pak je lepší počkat několik dní, aby se ujistil, že neexistují žádné alergie a vedlejší účinky. Kromě toho je lepší dávat tento produkt doma, nikoli například v restauraci. Takže si můžete být jisti čerstvostí produktu a správností jeho přípravy;
 3. Pokud je vše v pořádku, můžete dát svým dětským pokrmům z těchto mořských plodů nebo krevet na vlastní pěst čas.

Způsoby, jak vařit mořské plody pro dítě

Poprvé by je mělo dítě jen uvařit trochou soli. K tomu se myjí pod tekoucí vodou a potom se vrhnou do vroucí slané vody po dobu 2-3 minut. Můžete přidat malé množství citronové šťávy. Mohou být nejen vařeny, ale také smaženy v malém množství olivového oleje. Po úspěšném zavedení tohoto produktu můžete pokrmy diverzifikovat.

Například, krevety polévka bude velmi chutné jídlo pro malé labužníky. Nejčastěji mladé matky připravují krémovou polévku, která je velmi jednoduchá. Skvělé jsou také různé saláty, do kterých jednoduše přidáte několik vařených krevet. Tento produkt lze přidat do různých omáček a podávat s těstovinami..

Jak vybrat správný produkt

Před vařením byste měli pečlivě přistoupit k výběru těchto mořských plodů. Zde je několik návrhů:

 • Kvalitní a čerstvé mořské plody by měly být růžové nebo korálové. Jejich hlava může být hnědá nebo zelená. Černá hlava označuje zkažený produkt;
 • pro děti je vhodné zakoupit malé krevety se studenou vodou, ve kterých je několikrát užitečnějších látek než ve velkých mořských rybách s teplou vodou;
 • dobrý produkt se vyznačuje hladkou lesklou skořepinou jednotné barvy. Při nákupu dávejte pozor na ocas, měl by být zabalen dovnitř;
 • připraven k nákupu vařené nestojí za to. Pokud není možné koupit čerstvé, stojí za to vaření ze zmrazených produktů;
 • Nemůžete dát dítěti nedostatečně vařené krevety, které jsou nebezpečné pro jeho tělo. Škodlivé bakterie mohou způsobit otravu nebo průjem.

Krevety jsou skutečným skladem vitamínů a minerálů, ale na mořské plody byste měli být velmi opatrní. Zvláště pokud jde o děti.

Jaké jsou výhody krevet a jak je dát dítěti? Odkaz na hlavní publikaci

V jakém věku by měly být krevetky dány dítěti??

Podle Federální státní statistické služby v posledních pěti letech popularita krevet mezi Rusy neustále roste. A navzdory výraznému nárůstu cen těchto mořských plodů v roce 2016 se občas objevuje na stolech mnoha rodin. Je těžké se pochutnat na takové pochoutce v přítomnosti dítěte a nesdílet ji. Je ale možné dát krevetám dětem, je to bezpečné? Obzvláště když si uvědomíte, že mořské plody jsou jedním z 8 nejčastějších potravinových alergenů.

Foto: Depositphotos.com. Zaslal: alexraths.

Cenné složení

Krevety obsahují spoustu živin nezbytných pro dítě v procesu jeho růstu a vývoje..

 1. Omega-3 mastné kyseliny pomáhají při vývoji mozku, při stavbě kostí a zdravém vidění.
 2. Vitamin A není pro oči neméně důležitý než hvězdné mastné kyseliny. Kromě toho chrání dítě před infekcemi. Má důležitou roli v procesech růstu buněk, tkání a kostí..
 3. Vitamin D podporuje vstřebávání vápníku a dalších minerálů v rostoucím těle a podílí se na vytváření silných kostních struktur a zubů. Děti, které mají dostatek tohoto vitaminu ve své stravě, netrpí křivicí a dosahují maximálních hodnot růstu a kostní hmoty stanovených přírodou podle věkových norem.
 4. Fosfor, zinek, jód a vápník jsou životně důležité minerální složky, na které jsou krevety obzvláště bohaté. To prospívá celému vývoji dítěte: fyzickému i duševnímu.
 5. Vitamin B12 zaručuje malé svaly, ostražité vidění a nepřítomnost náhlých výkyvů nálad.
 6. Železo poskytuje vysokou úroveň energie a zabraňuje rozvoji anémie z nedostatku železa.
 7. Přírodní protein pomáhá při zdravém růstu a udržování všech tělesných tkání ve funkční normě..
Pozornost! Protože krevety jsou skutečnou pokladnicí živin, mohou obézním dětem pomoci zhubnout. K tomuto účelu slouží vitaminy A, D a B3, živočišné proteiny a zinek. Kromě zřejmého zrychlení metabolismu mají příznivý účinek na štítnou žlázu, což také přispívá ke zdravému hubnutí..

Nutriční stůl

Na základě 100 g.

Název Kalorie, kcal Proteiny, g Tuky, g Sacharidy, g
Krevety14527,282,371,25
Oliheň10618.011,593.56
Mušle15113.98.34,45
Mušle23519.711.911,39
kuřátko19729.87,790

Výhody pro mladší generaci

Prospěšné vlastnosti krevet pro dítě jsou nepopiratelné. Tyto mořské plody:

 • přispívat k rozvoji mozku;
 • podílet se na stavbě kostních struktur a zubů;
 • zlepšit vidění;
 • snížit riziko obezity;
 • chránit před infekcemi;
 • nasyťte rostoucí tělo bílkovinami, vitamíny a zinkem;
 • dávat energii atd.;
 • přispívat k lepší absorpci živin;
 • zlepšit trávicí trakt a stimulovat střevní motilitu.

A to vše podle ujištění zahraničních odborníků na výživu, od asi 350 g krevet týdně.

Při pravidelném používání těchto mořských plodů šetrných k životnímu prostředí odborníci slibují urychlení fyzického a duševního vývoje v důsledku zvýšeného obsahu jódu, zinku, fosforu, vápníku a některých dalších minerálů.

Povolený věk a porce

Při plánování dětské výživy byste měli myslet na bezpečnost potravin, která korelovala s věkem. Ale s jistotou říci, kolik let můžete dát své dítě krevety, je obtížné. A to vše proto, že názory lékařů byly rozděleny.

Někteří doporučují, aby rodiče počkali jeden rok, zatímco jejich opatrnější oponenti (včetně Dr. Komarovského) důrazně doporučují odložit mořské plody na 2-3 roky.

Druhá možnost se zdá být rozumnější, protože krevety mohou způsobit těžké alergie. K úplnému rozvoji imunity je třeba více času než 12 měsíců. Kromě toho by mělo dítě před dosažením věku jednoho roku mít čas se seznámit se zeleninou, ovocem, masem a drůbeží.

Přijatelné a relativně bezpečné pro dva roky staré porce velikosti obyčejných středně velkých krevet je 1-2 kusy. Ale až 5 let nemůžete překročit limit 50 g za den.

Škody a kontraindikace

Dalším nebezpečím je, že většina krevety na našich policích jsou zemědělci. Doslova jsou přeplněné antibiotiky a růstovými hormony..

Pozor! Syrové nebo nedostatečně vařené krevety mohou obsahovat škodlivé bakterie, které vyvolávají příznaky, jako je horečka, průjem a zvracení. Toto jídlo by nemělo být podáno dětem..

Klasický recept na vaření zahrnuje použití velkého množství soli a koření. Tato kombinace může být pro dítě škodlivější než samotné krevety..

Krevety alergie

Rodiče mohou detekovat potravinové alergie u svého dítěte během několika minut po jídle nebo několika hodinách. Časté příznaky:

 • nevolnost,
 • svědění,
 • zvracení,
 • otok obličeje,
 • průjem,
 • dýchací potíže (zjevné sípání),
 • zvýšená slabost,
 • nadýmání,
 • břišní křeče,
 • cyanóza.

Každý z těchto příznaků je důvodem k okamžitému vyhledání lékařské pomoci..

Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud:

 • dítě je náchylné k potravinovým alergiím;
 • již trpěl sennou rýmou, ekzémem nebo astmatem;
 • nebo někdo z krevních příbuzných je přecitlivělý na mořské plody.
V pediatrii bylo po 40 let převládajícím názorem, že by měla být dětská obeznámenost s potravinovými alergeny, jako jsou ořechy a mořské plody, zpožděna co nejdříve. Ale v roce 2008 se vše změnilo. Zpráva Americké akademie pediatrie (AAP) prokázala lékařské komunitě, že oddálení uvádění potravin, které často způsobují alergie na dětskou stravu, vede pouze ke zvýšeným rizikům..

Dáme to správně

Při prvním setkání je důležité dodržovat některá pravidla.

 1. Nejprve si promluvte s lékařem, který sleduje vaše dítě. Musí potvrdit nepřítomnost kontraindikací..
 2. Dopřejte dítěti jednu z vařených krevet a po dobu 3-4 dnů si dejte pauzu, abyste sledovali jeho stav. To musí být provedeno doma, nikoli v restauraci nebo v jiném stravovacím zařízení. Tím se získá důvěra v čerstvost a dostatečné tepelné zpracování potravin..
 3. Pokud je vše v pořádku, můžete tyto mořské plody občas zavést do dětského menu, ale v žádném případě jej nekombinujte s dalšími mořskými plody, které jsou pro dítě ještě neznámé (krevety, krab, mušle).

Takže odmítnout krevety ve stravě dítěte není nutné, pokud neexistuje lékařský předpis. Ale bdělost na začátku je lepší neztratit.

Je možné dát krevety dítěti: od jakého věku a jaké má smysl? Odkaz na hlavní publikaci

V jakém věku mohou být krevety dány dětem a jaké jsou jejich výhody? - Květiny života

Podle Federální státní statistické služby v posledních pěti letech popularita krevet mezi Rusy neustále roste..

A navzdory výraznému nárůstu cen těchto mořských plodů v roce 2016 se občas objevuje na stolech mnoha rodin. Je obtížné si pochutnat na této pochoutce v přítomnosti dítěte a sdílet ji.

Je ale možné dát krevetám dětem, je to bezpečné? Obzvláště když si uvědomíte, že mořské plody jsou jedním z 8 nejčastějších potravinových alergenů.

Cenné složení

Krevety obsahují spoustu živin nezbytných pro dítě v procesu jeho růstu a vývoje..

 1. Omega-3 mastné kyseliny pomáhají při vývoji mozku, při stavbě kostí a zdravém vidění.
 2. Vitamin A není pro oči neméně důležitý než hvězdné mastné kyseliny. Kromě toho chrání dítě před infekcemi. Má důležitou roli v procesech růstu buněk, tkání a kostí..
 3. Vitamin D podporuje vstřebávání vápníku a dalších minerálů v rostoucím těle a podílí se na vytváření silných kostních struktur a zubů. Děti, které mají dostatek tohoto vitaminu ve své stravě, netrpí křivicí a dosahují maximálních hodnot růstu a kostní hmoty stanovených přírodou podle věkových norem.
 4. Fosfor, zinek, jód a vápník jsou životně důležité minerální složky, na které jsou krevety obzvláště bohaté. To prospívá celému vývoji dítěte: fyzickému i duševnímu.
 5. Vitamin B12 zaručuje malé svaly, ostražité vidění a nepřítomnost náhlých výkyvů nálad.
 6. Železo poskytuje vysokou úroveň energie a zabraňuje rozvoji anémie z nedostatku železa.
 7. Přírodní protein pomáhá při zdravém růstu a udržování všech tělesných tkání ve funkční normě..

Pozornost! Protože krevety jsou skutečnou pokladnicí živin, mohou obézním dětem pomoci zhubnout. K tomuto účelu slouží vitaminy A, D a B3, živočišné proteiny a zinek. Kromě zřejmého zrychlení metabolismu mají příznivý účinek na štítnou žlázu, což také přispívá ke zdravému hubnutí..

Nutriční stůl

Na základě 100 g.

Název Kalorie, kcal Proteiny, g Tuky, g Sacharidy, g
Krevety14527,282,371,25
Oliheň10618.011,593.56
Mušle15113.98.34,45
Mušle23519.711.911,39
kuřátko19729.87,790

Výhody pro mladší generaci

Prospěšné vlastnosti krevet pro dítě jsou nepopiratelné. Tyto mořské plody:

 • přispívat k rozvoji mozku;
 • podílet se na stavbě kostních struktur a zubů;
 • zlepšit vidění;
 • snížit riziko obezity;
 • chránit před infekcemi;
 • nasyťte rostoucí tělo bílkovinami, vitamíny a zinkem;
 • dávat energii atd.;
 • přispívat k lepší absorpci živin;
 • zlepšit trávicí trakt a stimulovat střevní motilitu.

A to vše podle ujištění zahraničních odborníků na výživu, od asi 350 g krevet týdně.

Při pravidelném používání těchto mořských plodů šetrných k životnímu prostředí odborníci slibují urychlení fyzického a duševního vývoje v důsledku zvýšeného obsahu jódu, zinku, fosforu, vápníku a některých dalších minerálů.

Povolený věk a porce

Při plánování dětské výživy byste měli myslet na bezpečnost potravin, která korelovala s věkem. Ale s jistotou říci, kolik let můžete dát své dítě krevety, je obtížné. A to vše proto, že názory lékařů byly rozděleny.

Někteří doporučují, aby rodiče počkali jeden rok, zatímco jejich opatrnější oponenti (včetně Dr. Komarovského) důrazně doporučují odložit mořské plody na 2-3 roky.

Druhá možnost se zdá být rozumnější, protože krevety mohou způsobit těžké alergie. A pro plné rozvinutí imunity trvá déle než 12 měsíců.

Kromě toho by mělo dítě před dosažením věku jednoho roku mít čas se seznámit se zeleninou, ovocem, masem a drůbeží.

Přijatelné a relativně bezpečné pro dva roky staré porce velikosti obyčejných středně velkých krevet je 1-2 kusy. Ale až 5 let nemůžete překročit limit 50 g za den.

Škody a kontraindikace

Krevety (stejně jako mnoho druhů mořských ryb) mají kromě mnoha vlastností, které jsou pro dítě prospěšné, také vážnou minus: relativně vysokou úroveň rtuti, toxického kovu, který zpomaluje vývoj mozku dítěte.

Celkový počet rybích pokrmů pro kojence do dvou let by proto měl být omezen na 1-2 jídla týdně.

Dalším nebezpečím je, že většina krevety na našich policích jsou zemědělci.

Doslova jsou přeplněné antibiotiky a růstovými hormony..

Pozor! Syrové nebo nedostatečně vařené krevety mohou obsahovat škodlivé bakterie, které vyvolávají příznaky, jako je horečka, průjem a zvracení. Toto jídlo by nemělo být podáno dětem..

Klasický recept na vaření zahrnuje použití velkého množství soli a koření. Tato kombinace může být pro dítě škodlivější než samotné krevety..

Přečtěte si více o soli v dětské výživě.

Krevety alergie

Rodiče mohou detekovat potravinové alergie u svého dítěte během několika minut po jídle nebo několika hodinách. Časté příznaky:

 • nevolnost,
 • svědění,
 • zvracení,
 • otok obličeje,
 • průjem,
 • dýchací potíže (zjevné sípání),
 • zvýšená slabost,
 • nadýmání,
 • břišní křeče,
 • cyanóza.

Každý z těchto příznaků je důvodem k okamžitému vyhledání lékařské pomoci..

Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud:

 • dítě je náchylné k potravinovým alergiím;
 • již trpěl sennou rýmou, ekzémem nebo astmatem;
 • nebo někdo z krevních příbuzných je přecitlivělý na mořské plody.

V pediatrii bylo po 40 let převládajícím názorem, že by měla být dětská obeznámenost s potravinovými alergeny, jako jsou ořechy a mořské plody, zpožděna co nejdříve. Ale v roce 2008 se vše změnilo. Zpráva Americké akademie pediatrie (AAP) prokázala lékařské komunitě, že oddálení uvádění potravin, které často způsobují alergie na dětskou stravu, vede pouze ke zvýšeným rizikům..

Redaktoři doporučují: Jak se projevuje alergie na doplňkové potraviny a co dělat?

Dáme to správně

Při prvním setkání je důležité dodržovat některá pravidla.

 1. Nejprve si promluvte s lékařem, který sleduje vaše dítě. Musí potvrdit nepřítomnost kontraindikací..
 2. Dopřejte dítěti jednu z vařených krevet a po dobu 3-4 dnů si dejte pauzu, abyste sledovali jeho stav. To musí být provedeno doma, nikoli v restauraci nebo v jiném stravovacím zařízení. Tím se získá důvěra v čerstvost a dostatečné tepelné zpracování potravin..
 3. Pokud je vše v pořádku, můžete tyto mořské plody občas zavést do dětského menu, ale v žádném případě jej nekombinujte s dalšími mořskými plody, které jsou pro dítě ještě neznámé (krevety, krab, mušle).

Takže odmítnout krevety ve stravě dítěte není nutné, pokud neexistuje lékařský předpis. Ale bdělost na začátku je lepší neztratit.

Jak staré jsou krevety pro děti?

Krevety jsou lahodné a zdravé mořské plody, ale jsou velmi alergické. Kromě toho je obtížné trávit a vstřebává se po dlouhou dobu, což je škodlivé pro malý organismus. Mnoho mořských plodů se proto nedoporučuje pro děti do 3 let. V tomto článku se budeme zabývat tím, v jakém věku můžete dát krevety dítěti. A zjistěte, k čemu jsou tyto mořské plody dobré..

Výhody a poškození krevet

Krevety obsahují velké množství důležitých a cenných prvků, včetně vitamínů A, D, E a C, různých kyselin, železa, fosforu a zinku, vápníku a dalších užitečných minerálů. Složení tohoto produktu obsahuje velké množství bílkovin, které nasycují tělo a vyživují energií, dodávají energii a sílu. Protein tvoří a posiluje svalovou hmotu, posiluje imunitu.

Retinol (vitamín A) a vitamíny B pozitivně ovlivňují stav kůže, nehtů a vlasů, kostí. Seafood přispívá ke správnému růstu a vývoji dítěte. Nenasycené mastné kyseliny ve složení těchto potravin regulují hladinu cholesterolu v krvi, obnovují imunitu po nemoci a v případě potřeby pomáhají dítěti přibývat nebo naopak snižovat tělesnou hmotnost.

Jedná se o nízkokalorický produkt, který vytváří látkový metabolismus. Krevety mají navíc pozitivní vliv na fungování a funkci mozku, rozvíjejí a zlepšují paměť a zvyšují zrakovou ostrost. Zlepšete trávení a střeva, eliminujte zácpu u kojenců.

Kromě toho všechny mořské plody obsahují silný alergen, který může způsobit závažné intoxikace malého organismu a způsobit alergie na potraviny. Kromě toho je to docela slaný produkt, který způsobuje dehydrataci a otoky..

Nesmíme zapomenout na skutečnost, že moderní výrobky tohoto druhu mohou vypršet a mohou obsahovat velké množství chemických přísad, antibiotik a dalších nebezpečných látek. Podívejme se blíže na to, kdy děti mohou jíst krevety.

V jakém věku lze dát krevety

Mnoho pediatrů nedoporučuje dávat mořské plody dětem mladším 3 let. Můžete to vyzkoušet poprvé a zapnout drobky v nabídce za 1,5–2 roky.

Tělo dítěte se po roce již přizpůsobilo novému jídlu a přijímá doplňková jídla.

Zařazení krevet do stravy po dobu až tří let je přijatelné, pokud dítě nemá potravinovou alergii na žádné potraviny, jakož i nedostatek bílkovin v těle dítěte.

Pokud matka nejedla mořské plody během těhotenství nebo kojení, je lepší nedávat krevety dětem mladším než tři roky. Totéž platí pro regiony, kde jsou mořské plody považovány za vzácnost a pochoutku..

Vzhledem k včasnému a nesprávnému zařazení tohoto jídla do dětské výživy může dojít k silné alergii na potraviny. Děti často trpí trávením a stolicí, což jsou známky otravy. Při zavádění krevet je důležité dodržovat pravidla pro přípravu a zařazení doplňkových potravin.

Jak představit krevety ve stravě dětí

 • Pokud dítě nemá potravinové alergie, mohou být do 2-3 let zavedeny krevety a jiné mořské plody. Plody pro jednoleté dítě jsou zakázány!
 • Mořské plody se zavádějí postupně. Krevety jsou vhodné jako první druh mořských plodů. Poté můžete do stravy přidat slávky, krabí maso atd.;
 • Poprvé musíte dát drobky maximálně jednu věc a sledovat reakci dítěte. Pokud nebyly nalezeny alergie a další negativní důsledky, můžete postupně zvyšovat dávku;
 • Pokud si všimnete příznaků potravinové alergie, okamžitě vyjměte jídlo ze stravy a vyhledejte lékaře!
 • Krevety pro děti se podávají jako ryby nebo maso. Jsou vhodné pro přípravu polévky nebo salátu;
 • U malých dětí do pěti let se nedoporučuje dávat mořské plody více než jednou týdně. V tomto případě by dávka neměla přesáhnout 50 gramů denně. U dětí starších pěti let je přípustné zvýšit dávku na 80 - 100 gramů;
 • První pokrmy by měly být obyčejně vařené krevety s přílohou nebo polévka s vařenými produkty. V tomto případě se produkty vaří zvlášť po dobu dvou až pěti minut. Přidejte do receptu minimum soli nebo nepřidávejte vůbec!;
 • Před vařením si pečlivě vyberte produkt. Kvalitní výrobky musí mít růžovou nebo korálovou barvu. Hlava může být hnědá nebo zelená. Neužívejte výrobky s černou hlavou, jsou zkažené!
 • Vyberte si malé předměty vzhledu studené vody, protože obsahují větší množství užitečných prvků než velké krevety teplé vody;
 • Krunýř kvalitního produktu by měl být hladký, lesklý a jednotně zbarvený a ocas by měl být ohnut směrem dovnitř;
 • Nekupujte hotové výrobky, ale vařte je sami. K tomu použijte zmrazené produkty;
 • V žádném případě nedávejte dětem syrové nebo nedostatečně vařené mořské plody, protože obsahují škodlivé a nebezpečné bakterie, které u dítěte způsobují těžkou otravu a průjem..

Vařené krevety

Zmrazené potraviny opláchněte tekoucí vodou, abyste odstranili nečistoty a led. Kromě toho urychlí rozmrazení produktu. Ponořte výrobky do vroucí vody, aby tam byly volně umístěny. Voda by proto měla být 2-2,5krát větší než celkový objem produktů. Voda může být lehce nasolena a může být přidána citronová šťáva. Při prvním krmení však vařte bez koření a přísad.!

K získání kvalitního, chutného a řádně uvařeného pokrmu je třeba rychle vařit krevety. Čím menší jsou, tím méně času je třeba vařit. Zpravidla to trvá 1,5–3 minuty. Hotové výrobky se vznášejí na povrch a skořápka se stává průhlednější. Nestírejte mořské plody, jinak ztratí lehkost a citlivost, bude podle chuti tvrdé a gumovité.

Vyhoďte vařené mořské plody do cedníku a vypusťte vodu. Jídlo můžete ochutit citronovou šťávou nebo olivovým nebo rostlinným olejem. Krevety se hodí k rýži, pečené zelenině, špagetám a nudlům.

Lehký salát

 • Vařené a loupané krevety - 100 gr;
 • Cherry Rajčata - 300 gr;
 • Basil - 20 gr;
 • Olivový olej - lžíce.

Nakrájejte rajčata na poloviny, jemně nasekejte listy bazalky, přidejte celé krevety a promíchejte. Sezónní krevety salát s olivovým olejem, sůl v případě potřeby.

Chcete-li vylepšit a diverzifikovat chuť, můžete do jídla přidat avokádo. Najdete zde ještě více receptů na salát pro děti..

Krémová polévka pro děti

 • Brambor - 1 průměrné ovoce;
 • Mléko - 1 šálek;
 • Krém - 1 polévková lžíce;
 • Zmrazené krevety - 100 gr.

Nalijte mléko do sklenice vody a přiveďte k varu.

Oloupejte a nakrájejte brambory, vložte do mléka a vařte 15 minut. Nalijte krevety na vroucí vodu a přikryjte je po dobu pěti minut, poté vypusťte a vyčistěte. Přidejte polévky a vařte tři minuty, lehce osolte a smíchejte v mixéru.

Šaty s jemně nasekanou zelení.

Se zeleninou

 • Vařené loupané krevety - 0,5 kg;
 • Strouhaný tvrdý sýr - 100 g;
 • Dýňová buničina - 0,5 kg;
 • Cibule - ½ hlava;
 • Krém - ½ šálku;
 • Zelené jablko - 1 ovoce.

Řez dýňové dýně na kostky, lehce posypeme rostlinným olejem a pečte v troubě při 200 stupních po dobu půl hodiny. Oloupejte a otřete cibuli, jablko. Krevety dejte do pánve, nalijte do smetany a nechte vařit po dobu tří až pěti minut.

Pak vložte pečenou dýni, promíchejte a nechte ji ještě tři minuty vařit. Do hotového jídla můžete přidat zakysanou smetanu.

Nezapomeňte, že při kojení produkty, které matka jí, procházejí mlékem a dítětem. Proto používejte mořské plody během laktace opatrně. Koneckonců, je to silný alergen! Pro více informací, je možné krevety během kojení, viz odkaz http://vskormi.ru/mama/mojno-li-kormyashhej-mame-krevetki/#.

data-matched-content-rows-num = ”9, 3 ″ data-matched-content-column-num =” 1, 2 ″ data-matched-content-ui-type = ”image_stacked”

Rozsah rybích ryb bez ryb na ruském trhu se každým rokem rozšiřuje a mořské plody samy o sobě se stávají dostupnější pro kupující, a to i s malým příjmem.

A dříve krevety, mušle, chobotnice, chobotnice, trepangové a další obyvatelé moře, kteří vypadali exotičtí, byli do naší stravy již pevně zahrnuti..

To je pochopitelné, protože všechny mořské plody se vyznačují vynikající chutí, z nichž můžete vařit jak každodenní, tak chutná sváteční jídla.

Ale to vše je pochopitelné ve vztahu k dospělým, ale co děti? Je možné jim dát mořské plody, v jakém věku a v jaké formě?

Výhody mořských plodů pro děti

Začněme s profesionály - a jich je docela dost v mořských plodech:

 1. Mořské plody jsou jedním z nejlepších zdrojů vysoce kvalitních bílkovin, které obsahují všechny esenciální aminokyseliny (tj. Ty, které lidské tělo nedokáže syntetizovat - pocházejí pouze zvnějšku, s jídlem). Současně je bílkovina z mořských plodů dokonale absorbována - téměř 100%. Koneckonců, to je přesně na základě obsahu bílkovin, že způsob, jakým dítě jí, je hodnocen. Pro rostoucí tělo dítěte je potřeba bílkovin v poměrně vysokých množstvích (od 3 do 4,5 g denně na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte, v závislosti na věku; pro srovnání: dospělí potřebují pouze 1 až 2 g bílkovin na 1 kg tělesné hmotnosti). S hypotrofií (úbytek na váze), po nemocech a operacích, se sníženou imunitou je potřeba proteinu ještě vyšší. A tuto potřebu lze poměrně snadno pokrýt mořskými plody, pravidelně je nahrazovat nebo doplňovat masem a rybami.
 2. Mořské plody obsahují nenasycené mastné kyseliny - tzv. Zdravé tuky, které regulují hladinu „špatného“ cholesterolu, které jsou nezbytné pro tvorbu buněčných membrán, syntézu hormonů a pro mnoho dalších účelů. Z těchto nenasycených tuků hrají zvláštní roli esenciální omega-3 a omega-6 kyseliny (mohou být získány pouze s jídlem), jejichž nedostatek narušuje normální fyzický a duševní vývoj dětí. A hlavními zdroji omega-nenasycených mastných kyselin jsou mořské plody, mastné mořské ryby a rostlinné oleje.
 3. Mořské plody jsou bohaté na všechny druhy vitamínů, makroprvků a mikroelementů, mezi nimiž lze rozlišovat fosfor a vápník (nezbytné pro to, aby dítě tvořilo a rostlo kosti), železo (je-li nedostatek, rozvíjí se anémie), jód (vyžaduje se pro normální funkci štítné žlázy, nedostatek jódu je doprovázen poruchami s strana mnoha orgánů a systémů a projevuje se, včetně zpoždění v mentálním vývoji).
 4. Laminaria (mořské řasy), také související s mořskými plody, obsahuje vlákninu, která aktivuje střevní motilitu a zabraňuje zácpě.

I přes všechny prospěšné vlastnosti by se však mořské plody měly při dětské stravě používat velmi pečlivě. Důvodem je především vysoká alergenicita mořských plodů a některé další nebezpečné vlastnosti..

Kdy a jak podat mořské plody dítěti

Mořské plody by mělo připravovat dítě samo, vyhýbejte se jejich konzumaci v stravovacích zařízeních.

Kdy je tedy možné představit dítě tak dobrému a chutnému jídlu, jako jsou mořské plody? Pediatrové a odborníci na výživu se domnívají, že až v době, kdy dítě dosáhne věku 3 let, se v nabídce mohou objevit mořské plody bez ryb, a to i za určitých podmínek:

 1. Měly by být zavedeny postupně. Nejprve vyberte jeden produkt (například krevety) a dejte dítěti malou porci (doslova 1 věc). Při absenci alergií může být velikost porce postupně zvětšována..
 2. Denní podíl mořských pochoutek by neměl být velký: 30–50 g denně postačuje pro dítě do 5 let a 80–100 g pro věk 5 až 10 let.
 3. Mořské plody jsou součástí dětské stravy ne více než jednou týdně (nahrazují je rybami nebo masem).
 4. Mořské plody by měly být vysoce kvalitní, čerstvé (pokud jsou čerstvě zmrazené, pak ty, které nebyly rozmrazeny a znovu zmrazeny), ulovené v ekologicky čistých oblastech.
 5. Vařte si vlastní pokrmy z mořských plodů. Nemůžete dětem dát mořské plody, které nebyly podrobeny tepelnému ošetření (taková jídla lze podávat v restauracích s japonskou, čínskou, francouzskou kuchyní atd.). Pokud jste na dovolené s vaším dítětem a obědváte v kavárně nebo restauraci, kde se podávají mořské plody, zkontrolujte jeho složení a způsob přípravy.
 6. Nemůžete dětem dát konzervované mořské plody, stejně jako uzené, nakládané, solené mořské plody. To platí také pro mořské řasy: děti by z něj neměly vydávat konzervy a saláty, pokud chcete obohatit dětské menu o řasy, zakoupit jej v sušené nebo zmrazené formě.
 7. Nezapomeňte, že krabí tyčinky v žádném případě nesouvisejí s mořskými plody - rozhodně by neměly být zahrnuty do dětského menu a dítě z nich nebude mít žádný prospěch..

Které mořské plody jsou pro dítě lepší

Konkrétní mořské plody v zásadě nemají zvláštní výhody ani nevýhody a každá z mořských plodů může být užitečná při správném použití nebo může způsobit škodu, pokud není použita správně..

Pokud dodržujete výše uvedené podmínky pro výběr produktu, přípravu a zavádění jídel do stravy, pak jsou vhodné jakékoli mořské plody za cenu a dostupnost v obchodě: krevety, krabi, mušle, mušle, chobotnice, chobotnice atd..

Zde jsou některé recepty na mořské plody, které lze použít ve stravě dětí od 3 let.

Mořský koktejl salát

Vařte stejné části mušlí, krevet, chobotnice, dokud se nevaří. Řez, sezóna s jemně nasekanou koprem a rostlinným olejem.

Krevety krémová polévka

 • voda - 1 lžíce;
 • mléko - 1 lžíce;
 • vařené a zmrazené krevety - 100 g;
 • krém - 1 lžíce. l.;
 • brambory (střední) - 1 ks;
 • petržel a kopr.

Nalijte mléko do vody a přiveďte k varu, naložte nakrájené brambory a vařte 15 minut. V tuto chvíli krevety zalijeme vroucí vodou, přikryjeme a necháme 5 minut, poté vypustíme vodu a krevety očistíme. Krevety vložte do polévky, vařte další 2-3 minuty, přidejte sůl. Vyjměte polévku z horka, buďte v mixéru. Dochutíme smetanou a bylinkami.

Pečené mušle

Pečené mušle lze nabídnout staršímu dítěti.

 • mušle - 200 g;
 • sýr - 50 g;
 • krém - 50 ml;
 • sůl podle chuti;
 • koprová zelenina;
 • rostlinný olej (k mazání formy).

Mušle vařte, dokud se nevaří (vařené-zmrazené se ponoří do vroucí vody a vaří se 1 minutu po vaření), promíchají se v cedníku. Namažte dno žáruvzdorné misky rostlinným olejem, vložte mušle. Nalijte je smetanou, posypte jemně nasekaným koprem, posypte strouhaným sýrem. Pečeme v troubě 10 minut.

O tom, zda je možné dát mořské plody dětem a jak diverzifikovat stravu dítěte, uvádí program „Škola Dr. Komarovského“:

Krevety pro děti

Články: Výhody mořských plodů pro lidské tělo byly již dlouho prokázány četnými studiemi. Proto jsou velmi populární mezi dospělou populací naší země. Mnoho pokrmů z krevet se již stalo majetkem národní kuchyně a ve většině rodin je na seznamu slavnostních menu.

Z výživného krevetového masa lze skutečně připravit spoustu chutných pokrmů. Není tedy náhoda, že dospělí se snaží své děti od útlého věku seznamovat s takovým zdravým jídlem..

Touha rozšířit stravu malého dítěte je však vždy plná přirozené otázky, v jakém věku mohou být děti dány krevetami a jaká bezpečná jídla lze připravit z tohoto druhu mořských plodů. Pokusíme se tento problém podrobně objasnit.

Hodnota složení krevet

Veškeré vlastnosti jakéhokoli produktu jsou zajištěny jeho složením. Krevety mají mnoho užitečných prvků, které mohou podporovat růst dítěte, jakož i jeho duševní a fyzický vývoj. Abyste pochopili výhody krevet pro děti, přečtěte si seznam složek obsažených v mořských plodech: 1.

Omega-3 mastné kyseliny - prvek je zodpovědný za růst a vidění kostí. 2. Retinol (vitamín A) - posiluje imunitní systém. 3. Vitamin "D" - pomáhá vstřebávat vápník, proto bez něj není normální stavba inertních tkání a zubů možná. 4. Minerály. Je jich hodně v krevetách.

Jód, zinek a fosfor jsou zvláště cenné - prvky, které ovlivňují duševní vývoj dítěte. 5. Železo udržuje normální hladinu hemoglobinu. 6. Přírodní bílkovina, která je hojně kreveta, podporuje růst tkání..

Užitečné rady! Pokud dáte dítěti problémy s krevetami, taková strava urychlí metabolismus a přispěje pouze ke zdravé hubnutí..

Nejlepší věk pro první setkání s krevetami

Aby mořské plody mohly těžit, musíte vědět, v jakém věku mohou děti krevetky obávat, aniž by se obávaly negativní reakce těla.

Mezi pediatrickými lékaři a odborníky na výživu však v této otázce neexistuje shoda: někteří doporučují zavedení tohoto užitečného produktu do stravy v raném věku, jiní doporučují odložit tuto dietní variantu až o 2-3 roky..

Je pravda, že všichni odborníci mají sklon věřit, že můžete jednoročnímu dítěti postupně dát krevety a pro děti je tento produkt nebezpečný. O tom, která varianta bude pro konkrétní dítě vhodnější, by měli rozhodnout rodiče společně s pediatrem.

Je třeba mít na paměti, že u malého dítěte se může rozvinout alergie na krevety, protože všechny mořské plody patří do skupiny vysoce rizikových potravin. Ve zvláštních případech, kdy má dítě v těle nedostatek bílkovin, je možné v předstihu zavést krevety do dětského menu.

Jak vybrat krevety pro kojeneckou výživu

Rodiče by měli mít zvláštní přístup k výběru potravin pro dětský stůl. Při výběru mořských plodů je třeba postupovat mimořádně opatrně..

Je nutné vyhodnotit vnější vlastnosti produktu: tepelně upravený polotovar má růžový nebo korálový odstín a hlava zástupců korýšů by měla být zelená nebo hnědá. Pokud je barva černá - znamená to, že produkt je nekvalitní.

Při výběru je možné použít jednu nuanci: malé vzorky obsahují více živin než velké krevety.

Jaká jsou rizika?

Vzhledem k tomu, že na regálech obchodů se hlavně nacházejí produkty vyrobené na farmě, existuje vysoké riziko nežádoucích účinků. Mořské plody, včetně krevet, jsou jedním z deseti nejčastějších potravinových alergenů. Navíc se pěstují na farmě a jsou doslova přeplněné látkami toxickými pro dítě: hormony, antibiotika.

A to nese nebezpečí otravy. Pokud bylo dítě otráveno krevetami, může dojít ke zvracení, průjmu a zvýšení teploty. V extrémně obtížných situacích je intoxikace tak silná, že dítě musí být hospitalizováno. Proto je nutné do dětské výživy velmi pečlivě zavádět rybí pokrmy. Navíc by neměly být přítomny v dětském jídelníčku nejvýše dvakrát týdně.

Metody vaření

Vzhledem ke všem rizikovým faktorům by matky měly vědět, jak vařit krevety pro dítě, aby získaly bezpečné a zdravé jídlo. Existuje mnoho možností, jak toto zdravé mořské plody mohou doplnit stravu dítěte, aniž by riskovaly jeho zdraví..

Nejčastěji se nejjednodušší metoda používá v domácí kuchyni - vařící krevety. Stačí to vařit asi pět minut.

V této podobě můžete podávat krevety dítěti ve věku 2 let s přílohou, nebo je můžete přidat do lehkého salátu nebo trochu smažit v olivovém oleji.

Vzhledem ke zvláštnostem produktu je přísné zakázáno dávat dítěti velké množství krevet, i když je sníst s chutí k jídlu. Optimální množství pro kojence do pěti let je 50 g, porce pro děti nad 5 let může být až 100 gramů.

Krevety: recepty

Existuje mnoho možností pro přípravu výživných a zdravých jídel pro děti. Zde jsou jen některé oblíbené recepty pro malé děti. Všechna níže uvedená jídla se snadno vaří, jsou pro děti výživná a zdravá..

Užitečná bude dietní krevetová polévka pro dítě jakéhokoli věku. Takové jídlo může být podáváno v malých porcích po roce a půl. Polévka nezatěžuje zažívací soustavu a složky jejího složení jsou tělem dítěte dobře vnímány.

Pro jídlo, které budete potřebovat: jednu cibuli, tři malá rajčata, 200 gramů krevet, nějaký olivový olej a bílý chléb. Můžete přidat bazalku s česnekem k jídlu podle chuti. Pořadí vaření: 1.

Nakrájejte cibuli a česnek a smažte na zlatém olivovém oleji, určete směs na pánvi. 2. Přidejte nakrájená rajčata. 3. Polévku uvařte asi 15 minut a potom plátky bílého chleba ponořte do vývaru. 4. Polévka by měla zůstat v ohni, dokud nezhoustne. 5.

Krevety se vaří zvlášť a poté se přidají do hotové polévky..

Mořské krokety

U tohoto typu krevet se to určitě bude líbit dítěti ve věku 3 let. Pro přípravu lahodné pochoutky pro vaše dítě je třeba vzít: • mléko - 100 ml; • jedno vejce; • brambory - ½ kg; • vařené krevety - 50 g;

• máslo - 100 g.

Kromě těchto produktů budete také potřebovat čerstvý kopr, rostlinný olej pro smažení a strouhanku. Miska se připravuje takto: 1. Nejprve se brambory uvaří, pak se z nich vyrobí oblíbené pyré. K tomu se přidává vejce, máslo a mléko. 2. Poté se do bramborové hmoty přidá jemně nasekaný kopr.

3. Dále se vytvoří krokety, drobí se a smaží. 4. Před podáváním je třeba na krokety položit loupané krevety. Existuje mnoho dalších zajímavých a jednoduchých receptů, které matky budou moci potěšit své děti..

Krevety, stejně jako jiné mořské plody s řádným použitím, významně obohatí stravu každého dítěte.

Dohodněte si schůzku s lékařem ve vašem městě

Kliniky ve vašem městě

Nejnovější materiály v této sekci:

Bez chleba většina lidí v naší zemi nejí vůbec žádné jídlo. Chléb je nejoblíbenější a zakoupený potravinářský produkt. Mnoho rodičů se zajímá o otázky: od jakého věku...

Olej pro děti

Jsme zvyklí přidávat olej do jídla pro chuť, to je nepostradatelný produkt na našem stole. V tomto článku se budeme zabývat tím, v jakém věku, jak a jaký olej může být dán dítěti, jaké jsou výhody...

Česnek je zdravá zelenina, bohatá na vitamíny, s antivirovými a antimikrobiálními účinky. Je česnek možné pro dítě, v jakém věku, jak je to užitečné pro děti? Odpovíme...

Krevety se v současné době stávají na našem stole častým hostem. Krevety jsou považovány za vynikající a zdravé mořské plody. Proto se začalo ptát, zda je možné dát krevety dítěte a jak to udělat..

Příznivé a škodlivé vlastnosti krevet

Zdůrazňujeme tedy následující výhody, protože tyto mořské plody mohou být pro děti užitečné:

 • jedná se o nízkokalorický produkt s minimem tuku, který se rychle tráví;
 • příjemná chuť učiní každé jídlo rafinovanějším, navíc mohou být krevety konzumovány nezávisle;
 • krevety obsahují vysoký obsah bílkovin, které jsou dobré pro růst, a mají také mnoho vitamínů potřebných pro tělo (A, C, D, E), mastné kyseliny a stopové prvky.

Následující prospěšné vlastnosti krevet budou důležité pro děti:

 • přispívají k absorpci živin;
 • pomáhají rozvoji mozku;
 • zlepšit fungování gastrointestinálního traktu;
 • zlepšit vidění;
 • chránit tělo dítěte před infekcemi;
 • živiny pomáhají budovat kostní struktury a zuby;
 • snížit riziko problémů s nadváhou.

Na základě toho všeho jsme došli k závěru, že krevety jsou užitečné pro děti, ale stejně jako jakýkoli produkt mají krevety i nevýhody. Tyto zahrnují:

 • vysoké riziko alergií na potraviny;
 • vaření zahrnuje velké množství soli, která je škodlivá pro tělo dítěte;
 • krevety, které se prodávají na policích, lze pěstovat na speciálních farmách pomocí růstových hormonů a antibiotik.

Z výše uvedených nevýhod stojí za to zdůraznit potravinovou alergii, která se často objevuje po jídle této mořské plody. Příznaky alergie mohou zahrnovat:

 • nevolnost a zvracení,
 • nadýmání a průjem;
 • svědění a otok obličeje;
 • slabost a potíže s dýcháním;
 • cyanóza a křeče.

Pokud jsou tyto příznaky nalezeny, měli byste přestat vstupovat do tohoto produktu. Zvláštní pozornost by měla být věnována rodičům, jejichž děti již prožívaly netoleranci k jakémukoli jídlu, a také těm v rodině, jejichž rodinní příslušníci jsou zvláště citliví na mořské plody..

V jakém věku lze krevety nakrmit do dětské stravy

Většina pediatrů nedoporučuje dávat krevety dětem, dokud nedosáhnou věku 3 let, a ještě více, aby je nedala jednoletému dítěti. Blíže k 3 letům je tělo dítěte již přizpůsobeno novému jídlu a krmení.

Spíše, jako výjimku, můžete tento produkt dát dětem, když je v jejich těle nedostatek bílkovin. V tomto případě se tento produkt stane více nutností než pouhou léčbou. Kromě toho mořské plody pomáhají vyrovnat se s anémií a podporují růst..

Vyhněte se této pochoutce, pokud žena nejedla mořské plody během těhotenství nebo během kojení. Se zvláštní péčí je musíte dát dítěti, pokud žije v oblasti, kde jsou mořské plody vzácné.

Jak správně zavést krevety do dětské stravy

Existuje řada otázek, jak zavést krevety do dětské stravy a udělat to správně. Takže několik pravidel pro první uvedení této mořské plody:

 1. Především stojí za to konzultovat pediatra, který musí zjistit, zda neexistují kontraindikace;
 2. Poprvé by mělo dítě dát jednu nebo dvě vařené krevety. Pak je lepší počkat několik dní, aby se ujistil, že neexistují žádné alergie a vedlejší účinky. Kromě toho je lepší dávat tento produkt doma, nikoli například v restauraci. Takže si můžete být jisti čerstvostí produktu a správností jeho přípravy;
 3. Pokud je vše v pořádku, můžete dát svým dětským pokrmům z těchto mořských plodů nebo krevet na vlastní pěst čas.

Způsoby, jak vařit mořské plody pro dítě

Poprvé by je mělo dítě jen uvařit trochou soli. K tomu se myjí pod tekoucí vodou a potom se vrhnou do vroucí slané vody po dobu 2-3 minut. Můžete přidat malé množství citronové šťávy. Mohou být nejen vařeny, ale také smaženy v malém množství olivového oleje. Po úspěšném zavedení tohoto produktu můžete pokrmy diverzifikovat.

Například, krevety polévka bude velmi chutné jídlo pro malé labužníky. Nejčastěji mladé matky připravují krémovou polévku, která je velmi jednoduchá. Skvělé jsou také různé saláty, do kterých jednoduše přidáte několik vařených krevet. Tento produkt lze přidat do různých omáček a podávat s těstovinami..

Jak vybrat správný produkt

Před vařením byste měli pečlivě přistoupit k výběru těchto mořských plodů. Zde je několik návrhů:

 • Kvalitní a čerstvé mořské plody by měly být růžové nebo korálové. Jejich hlava může být hnědá nebo zelená. Černá hlava označuje zkažený produkt;
 • pro děti je vhodné zakoupit malé krevety se studenou vodou, ve kterých je několikrát užitečnějších látek než ve velkých mořských rybách s teplou vodou;
 • dobrý produkt se vyznačuje hladkou lesklou skořepinou jednotné barvy. Při nákupu dávejte pozor na ocas, měl by být zabalen dovnitř;
 • připraven k nákupu vařené nestojí za to. Pokud není možné koupit čerstvé, stojí za to vaření ze zmrazených produktů;
 • Nemůžete dát dítěti nedostatečně vařené krevety, které jsou nebezpečné pro jeho tělo. Škodlivé bakterie mohou způsobit otravu nebo průjem.

Krevety jsou skutečným skladem vitamínů a minerálů, ale na mořské plody byste měli být velmi opatrní. Zvláště pokud jde o děti.

Jaké jsou výhody krevet a jak je dát dítěti? Odkaz na hlavní publikaci

Je ženě, která kojí novorozence, povoleno jíst krevety? Pravidla pro výběr produktu a úvod do stravy

Žena s kojením by se neměla přísně omezovat ve výběru produktů, protože čím rozmanitější a plnší je její strava, chutnější a výživnější mléko. Během kojení zaujímají zvláštní místo krevety. Na jedné straně jsou krevety nesmírně užitečné, na druhé straně mohou způsobovat alergie jak u maminky, tak u dítěte.

Seafood se stalo známým jídlem pro mnoho žen, které si cení jejich chuti a nutriční hodnoty. Pediatrové mají odlišný názor na otázku, zda je možné, aby kojící matky krevetovaly? Názory jsou velmi odlišné: od úplného zákazu mořských plodů po jejich přiměřené zahrnutí do malých dávek.

Výhody krevety

Hodnotu mořských plodů oceňují odborníci na výživu - díky jedinečné kombinaci živin jsou nepostradatelné v jakékoli stravě. Krevety jsou nejen chutné, ale také obsahují:

 • železo, které tělo potřebuje pro normální buněčnou výživu;
 • zinek, nezbytný pro správnou buněčnou reprodukci, stabilizuje genovou strukturu buněk, podporuje růst všech tělesných tkání;
 • jód, bez kterého je normální vývoj mozku a nervového systému dítěte nemožný, utváření jeho inteligence, jeho nedostatek způsobuje snížení imunity;
 • mastné kyseliny potřebné pro reprodukci buněk;
 • síra, která pomáhá posilovat klouby a krevní cévy, se podílí na metabolických procesech;
 • vitaminy A, E, odpovědné za úroveň imunity, stav vlasů a pokožky;
 • Vitamín C, který podporuje metabolické procesy v těle a imunitní obranu;
 • hořčík - který je nezbytný pro normální fungování nervového systému;
 • fosfor, draslík, měď, vápník a další cenné látky

Začlenění mořských korýšů do stravy ženy během kojení jí umožňuje;

 • pokračuj v práci;
 • zlepšit stav pokožky a vlasů;
 • posílit imunitu;
 • zpomalit stárnutí;
 • zlepšit hormonální pozadí těla;
 • zabránit rozvoji anémie.

Cenná jódem obohacená výživa umožňuje normální fungování štítné žlázy dítěte, což zajistí normální vývoj jeho inteligence a nervového systému.

Plné minerální složení mateřského mléka je klíčem k normálnímu vývoji dítěte, zejména v období do šesti měsíců věku, kdy je to hlavní výživa dítěte.

Harm, kontraindikace

Do ženského menu při kojení by měly být zařazeny pouze osvědčené produkty, které neobsahují toxické látky. Pokud je kvalita brambor a cukety pěstovaných ve vaší vlastní zahradě snadno ověřitelná, pak je obtížnější dělat mořské plody.

Krevety mají tendenci absorbovat všechny toxické látky, které se nacházejí v mořské vodě, kde rostou, a úroveň znečištění světových oceánů je kriticky vysoká - všechny těžké kovy a radioaktivní látky se nacházejí v mořských organismech. Hladina rtuti obsažená v těchto organismech je vysoká a může být pro kojení nebezpečná.

Jak zhubnout po porodu?

Mnoho žen po porodu čelí problému s nadváhou. Pro někoho to vypadá během těhotenství, pro někoho - po porodu.

 • A teď si již nemůžete dovolit nosit otevřené plavky a krátké kraťasy...
 • Začnete zapomenout na ty okamžiky, kdy si lidé pochválili vaši bezvadnou postavu...
 • Pokaždé, když se přiblížíte k zrcadlu, zdá se vám, že staré časy se nikdy nevrátí...

Existuje však účinný lék na nadváhu! Klikněte na odkaz a zjistěte, jak Anna ztratila 24 kg za 2 měsíce.

Jak zhubnout po porodu?

Mnoho žen po porodu čelí problému s nadváhou. Pro někoho to vypadá během těhotenství, pro někoho - po porodu.

 • A teď si již nemůžete dovolit nosit otevřené plavky a krátké kraťasy...
 • Začnete zapomenout na ty okamžiky, kdy si lidé pochválili vaši bezvadnou postavu...
 • Pokaždé, když se přiblížíte k zrcadlu, zdá se vám, že staré časy se nikdy nevrátí...

Existuje však účinný lék na nadváhu! Klikněte na odkaz a zjistěte, jak Anna ztratila 24 kg za 2 měsíce.

V prodeji velké množství korýšů z jihovýchodní Asie, které se pěstují v nehygienických podmínkách. Pro rychlejší růst používají výrobci zakázané hormony a látky podporující růst, antibiotika a další zakázané složky..

Dr. Komarovsky doporučuje, aby matky přemýšlely o tom, kolikrát krevety rozmrazily a zamrzly, než přijde ke stolu.

Bohužel není vždy možné určit oblast původu mořských plodů, takže krevety by měly být při kojení zahrnuty s mimořádnou opatrností - často působí jako alergie.

Matky by neměly experimentovat se zařazením krevet do svého jídelníčku, pokud je dítě předčasné nebo náchylné k častým onemocněním..

Jak vybrat nejlepší kvalitu produktu?

Pokud se rozhodne zahrnout krevetky do stravy, kojící matka musí být odpovědná za výběr produktu.

Mořské plody by měly pocházet od odpovědného a důvěryhodného výrobce, pokud možno čerstvě zmrazené (v prodeji jsou konzervované, vařené a zmrazené krevety).

Při nákupu je vhodné vybrat zboží v průhledném obalu, přes který si můžete prohlédnout obsah, měli byste věnovat pozornost datu odlovu.

Měli byste věnovat pozornost barvě a vzhledu korýšů:

 1. měly by být odolné a s průsvitnou skořepinou;
 2. krevety musí být celé;
 3. ocas krevety ohnutý dovnitř označuje jejich čerstvost;
 4. maso by mělo být bílé a ne vůně - žluté maso označuje zkažený produkt;
 5. skvrny na těle korýšů naznačují nízkou kvalitu krevet;
 6. černé skvrny na hlavě označují nevhodnost produktu, jeho opakované rozmrazování a opakované zmrazování.

Krevety ulovené Dánem, Litevci nebo Norové jsou považováni za nejlepší. Jsou malé, protože rostly ve studených vodách, nebyly příliš reprezentativní, ale chutné a vysoce kvalitní..

Velké exempláře rostou v teplých jižních mořích a pocházejí z Vietnamu, Číny, Brazílie a Ekvádoru. Jsou to tygří krevety a ty krevety - jsou velké, ale ne tak chutné. Odborníci doporučují mořské plody produkované v Latinské Americe - existují vysoké standardy produkce..

Jak vstoupit do stravy?

Pokud se přesto žena rozhodla zavést krevety do stravy, musí být splněny několik podmínek:

 1. dítě musí mít nejméně šest měsíců;
 2. čerstvý produkt musí být uvařen s malým množstvím soli;
 3. jíst 2-3 krevety ráno;
 4. pozorujte dítě po dobu 48 hodin.

Alergie se projeví:

 • kopřivka;
 • nepřiměřené pláče a poruchy spánku;
 • potíže s dýcháním
 • zvracení
 • nadýmání;
 • porucha židle.

Pokud existuje nejmenší známka nesnášenlivosti krevet, měli byste odmítnout a zkusit to znovu po odstavení dítěte.

Je možné jíst v prvním měsíci života dítěte?

Během prvních tří měsíců po narození se novorozené dítě přizpůsobí vlastní výživě. Jeho střeva jsou kolonizována prospěšnými mikroorganismy, které způsobují střevní koliku.

Pediatrové během tohoto období doporučují kojícím matkám, aby do stravy přidávaly zeleninová a cereální jídla, mléčnou kaši a tvaroh. Strava by měla být pečlivě rozšířena, aby nedošlo k poškození dítěte.

Krevety nejsou produktem nezbytným pro dobrou kojení. Zároveň je tento druh mořských plodů silným alergenem, takže nemá smysl riskovat zdraví novorozence.

Míra spotřeby

Mořské plody, a to i s dobrou tolerancí, by se neměly předávkovat. Postačuje, aby kojící matka nejedla nejvýše 100 gramů korýšového masa týdně, přičemž toto množství rozdělí na části. Musíte začít s 2-3 kusy za den, postupně zvyšovat množství produktu.

Jak vařit?

Je lepší pro ženu, která kojí chlazené nebo čerstvě zmrazené mořské plody. Musíte je rychle vařit, strávený produkt ztrácí svou kvalitu - stává se gumovým a bez chutí. Malé krevety je třeba vařit ve slané vroucí vodě po dobu nejvýše dvou minut, velké ty - po dobu jedné minuty déle.

K vaření krevety potřebujete:

 • mořské plody dobře opláchněte pod tekoucí vodou;
 • množství vody v hrnci by mělo být dvojnásobkem množství mořských plodů;
 • slaná voda a tam vymáčknout půl citronu;
 • vařené krevety vyskočí, když je připraven.

Vařené mořské plody se vyjmou z vroucí vody, posypané citronovou šťávou a olivovým olejem..

Krevety recepty pro ošetřovatelství

Existuje mnoho receptů na krevetové pokrmy, ale pro kojící ženu je lepší jíst výživnější první nebo druhý chod.

Šťouchaná polévka

K přípravě polévkového pyré potřebujete:

 1. krevety - 100 gramů;
 2. 2-3 středně brambory;
 3. 1 smetanový sýr
 4. 1 malá cuketa squash;
 5. 1 polévková lžíce másla;
 6. střední mrkev;
 7. malá cibule;
 8. malý kopr;
 9. 1 lžička citronová šťáva;
 10. sůl a cukr.

Vaření je nutné ve 2 pánvích - vařit krevety zvlášť, zvlášť - vařit zeleninu. Při vaření je nutné zeleninu důkladně opláchnout a oloupat, pečlivě nakrájet na malé kousky. Zeleninu vařte v 1,0 litru vody, dokud se nevaří.

Vložte část másla a smetanového sýra do zeleninové směsi, poražte mixérem až do pyré. Vařené krevety smažte v malém množství oleje na kousky a vložte do polévky. Ozdobte čerstvými bylinkami.

Pilaf v pomalém vařiči je připraven snadno a rychle. K vaření potřebujete:

 1. 200 gramů krevet;
 2. jedna střední cibule;
 3. jedna mrkev;
 4. ¾ šálky rýže s dlouhými zrny;
 5. 3 polévkové lžíce rostlinného oleje;
 6. sůl a pepř podle chuti, bobkový list.

K vaření potřebujete loupat a nasekat zeleninu, bez krevet ze skořápky. Dáme zeleninu do vícesložkové mísy, nalijeme olej a vaříme v režimu smažení 5 minut. Přidejte krevety a smažte 5 minut. Nalijte rýži do několika misek do mísy, nalijte 400 gramů vody a vařte v režimu Pilaf po dobu 35-40 minut.

Krevety jsou zdravý a chutný produkt, který musí být velmi pečlivě zařazen do nabídky kojících matek..

Jak zhubnout po porodu?

Mnoho žen po porodu čelí problému s nadváhou. Pro někoho to vypadá během těhotenství, pro někoho - po porodu.

 • A teď si již nemůžete dovolit nosit otevřené plavky a krátké kraťasy...
 • Začnete zapomenout na ty okamžiky, kdy si lidé pochválili vaši bezvadnou postavu...
 • Pokaždé, když se přiblížíte k zrcadlu, zdá se vám, že staré časy se nikdy nevrátí...

Existuje však účinný lék na nadváhu! Klikněte na odkaz a zjistěte, jak Anna ztratila 24 kg za 2 měsíce.

Jak zhubnout po porodu?

Mnoho žen po porodu čelí problému s nadváhou. Pro někoho to vypadá během těhotenství, pro někoho - po porodu.

 • A teď si již nemůžete dovolit nosit otevřené plavky a krátké kraťasy...
 • Začnete zapomenout na ty okamžiky, kdy si lidé pochválili vaši bezvadnou postavu...
 • Pokaždé, když se přiblížíte k zrcadlu, zdá se vám, že staré časy se nikdy nevrátí...

Existuje však účinný lék na nadváhu! Klikněte na odkaz a zjistěte, jak Anna ztratila 24 kg za 2 měsíce.

Články O Neplodnosti