Hlavní Zdraví

Křupavé oplatky - mohu je jíst při kojení? Nuance zavedení maminky a dítěte do stravy

Přísná strava v prvním měsíci po porodu je klíčem k blahu dítěte a jeho matky. Ale postupem času se strava rozšiřuje a přidávají se do ní dříve zakázaná jídla. A mnoho mladých matek přemýšlí, zda lze při kojení použít oplatky..

Tento článek poskytuje podrobnou odpověď na to, které oplatky a jaké množství lze během laktace spotřebovat. Říká také, jak správně zavést tento produkt do stravy a jak může být nebezpečný..

Je možné použít s hepatitidou B?

Sladká jídla jakéhokoli druhu stimulují produkci tzv. Hormonů štěstí, endorfinu a serotoninu v ženském těle. Pomáhají zlepšovat náladu a pohodu mladé matky.

Jak víte, pokud je matka šťastná, její dítě je v klidu. GV konzultanti a pediatři umožňují matkám používat oplatky během laktace. Ale pouze pokud jsou správně vybrány a správně zavedeny do jejich stravy.

Z jakého měsíce?

Žena může do svého jídelního lístku zahrnout vafle nejdříve dříve, než její dítě dosáhne věku 3 měsíců, a to za předpokladu, že nemá zažívací potíže a není náchylný k diatéze. Pokud se vyskytnou takové problémy, pak je možné rozšířit svůj jídelníček na kojící matku s tímto produktem nejdříve 5 měsíců po porodu..

Výhody pro matku

Po rozšíření svého obvyklého jídelníčku o tento sladký potravinový produkt získá kojící matka následující výhody:

 • viditelné zlepšení pohody a nálady;
 • stimulace střeva díky vysokému obsahu vlákniny ve oplatkách;
 • rychlé doplnění nedostatku kalorií díky rostlinnému tuku ve složení náplně.

Chcete-li však tyto výhody zhodnotit a zažít je pro sebe, můžete pouze tehdy, pokud si vyberete správný typ vafle a včas jej zadáte do své stravy..

Je dovoleno dávat dětem?

Všechny děti, bez výjimky, láska sladkosti a vafle nejsou výjimkou. Jsou chutné, křupavé a aromatické a rychle vyvolávají pocit sytosti. Proto, stejně jako jakýkoli jiný sladký produkt, mohou být vafle přítomny v dětské stravě, ale od určitého věku a v omezených dávkách.

Kdy přidat do nabídky?

Pediatrové nedoporučují věnovat čas zařazení tohoto produktu do nabídky drobků. Podle nich mohou být vafle podávány pouze dětem, jejichž věk již dosáhl 3 let. Ale pouze v případě, že dítě nemá problémy se zuby a trávením, a on sám není náchylný k diatéze. Pokud má dítě slabou imunitu, existují různé potravinové alergie, je lepší zahrnout vafle do své stravy poté, co se otočí 5.

Pro představení dětského menu byste si měli vybrat vafle bez čokolády a ořechů v náplni. Takové sladkosti mohou vyvolat alergickou reakci..

Přínos pro dítě

Tato pochoutka je nejen chutná, ale může také těžit z rostoucího dětského těla:

 1. Rychle se nasycují.
 2. Zvyšte náladu.
 3. Zlepšete funkci mozku.
 4. Poskytuje rychlý náboj energie díky vysokému obsahu kalorií.

Co je nebezpečné pro matku a dítě?

Nadměrné a předčasné použití této sladké pochoutky může docela negativně ovlivnit zdraví matky a jejího dítěte. Hlavní nebezpečí spočívá:

 • Ve vysokém obsahu emulgátorů, konzervačních látek a dalších chemických přísad v kompozici. Tyto složky vážně poškozují střeva a slinivku břišní. Mohou být hlavními viníky vzniku diatézy.
 • Nadměrný cukr nepříznivě ovlivňuje zubní sklovinu a způsobuje závislost na cukru.
 • Vysoce kalorický produkt vyvolává vzhled nadváhy.
 • Přebytečné uhlohydráty v mateřském mléce přetěžují trávicí trakt dítěte. Výrazně zvyšují obsah tuku v mléce, což ztěžuje dítěti kojení prsu.
 • Doplňky jako čokoláda, kakao nebo ořechy jsou silné alergeny..

Nezapomeňte, že přebytek sladkého jídla komplikuje proces normální produkce žluči v těle.

Pankreatitida nebo cholecystitida se stává výsledkem zneužívání oplatek. Vzhledem k vysokému riziku těchto negativních důsledků mnoho pediatrů nedoporučuje spěchat se zavedením oplatek do stravy kojící ženy..

Laktační doporučení

Pediatrové a odborníci na kojení doporučují zavést do stravy první oplatky připravené samostatně doma. Z jejich složení je tedy možné vyloučit všechny potenciálně škodlivé a nebezpečné přísady. Pokud to není možné, je nutné vybrat výrobky podle následujících kritérií:

 1. Sladkosti by měly být co nejčerstvější a měly by mít krátkou trvanlivost..
 2. Neměli by obsahovat přísady s vysokou úrovní alergenicity: čokoláda, ořechy.
 3. Výrobky s vysokým obsahem konzervačních látek, látek určených k aromatizaci a emulgátorů musí být zlikvidovány. Způsobují nejen alergie, ale také významně komplikují práci všech trávicích orgánů, a to jak u žen, tak u dětí.

Jak vstoupit do stravy?

Při prvním použití tohoto produktu během kojení je povoleno jíst nejvýše polovinu jedné vafle. Nejlepší je to udělat po vydatné snídani a na konci ranního kojení dítěte. Během následujících 48 hodin musíte sledovat reakci dítěte na nový produkt v mateřské stravě. Pokud chybí, je povoleno používat 100 g vaflích ráno nejvýše 2krát týdně.

Pokud má dítě vyrážku, jsou problémy se zažívacím traktem, pak je možné o dva měsíce později opětovně zavádět oplatky do mateřské stravy.

Sladkosti různých typů nejsou nejdůležitějšími produkty ve stravě kojící ženy. Jejich rozumné použití v souladu s doporučeními lékařů však umožní ženě emocionálně se cítit lépe a nedovolí deficit kalorií v ženském těle.

Je možné ošetřovat mateřské oplatky a proč jsou odborníci na výživu proti tomuto produktu

 • Po narození dítěte během kojení žena někdy chce sladké.
 • Navzdory nejpřísnější stravě dávají odborníci svá doporučení ohledně toho, které cukrářské výrobky jsou povoleny k použití a zda lze oplatky oplatit.
 • Strava kojící matky by měla být dietní, různorodá a úplná..

Jsou oplatky dobré pro kojící matky?

Kojení a produkce mléka vyžadují od ženského těla nejméně 600 kcal denně.

K udržení těla v dobrém stavu potřebuje matka přibližně stejné množství energie..

Další kiloklorie pomáhá minimalizovat bolest a snášet noci bez spánku, stejně jako únavu..

Je vhodné jíst sladkosti ne v prvním měsíci kojení, ale když je dítě šest měsíců staré. Nejprve musíte upřednostnit sušenky a ovesné vločky a teprve pak marshmallows, halva, kozinaki a jiné cukrovinky. Všechna výše uvedená jídla by měla být konzumována s mírou..

Hlavní nuance se zavedením oplatky ve stravě:

 1. Při nákupu byste měli věnovat pozornost výrobci oplatek, trvanlivosti a složení. Neměly by obsahovat konzervační látky ani jiné chemikálie, které by mohly poškodit zranitelné tělo dítěte. Doporučuje se jíst pouze ty cukrovinky, které byly připraveny nezávisle na přírodních ingrediencích. K výrobě těchto sladkostí potřebujete vaflovač.
 2. Mléčné oplatky jsou mnohem bezpečnější než jiné vícebarevné typy. Čerstvé pečivo je křupavé a husté..
 3. Je lepší jíst tuto pochoutku ne na prázdnou, ale na plný žaludek. Během prvních dnů po vzorku oplatky byste měli sledovat reakci dítěte. Nežádoucími účinky při sladění může být vyrážka nebo zarudnutí tváří dítěte. Při prvních příznacích problémů s alergií nebo zažívacím traktem bude třeba oplatky zapomenout na dlouhou dobu.
 4. Anglické a vídeňské oplatky neobsahují kakao, takže je zakázáno jíst.

Vafle s ořechy

Zvýšený obsah uhlohydrátů přispívá k produkci endorfinů a serotoninů - hormonů štěstí, které jsou nezbytné pro kojení. Jsou to zdroje dobré nálady..

Když během kojení nemůžete jíst vafle

Pokud poté, co matka pochutnávala na oplatkách a krmila dítě mateřským mlékem, mělo dítě vyrážku, což znamená alergickou reakci. Zůstává v budoucnu i po ukončení krmení. To naznačuje, že dítě má diatézu.

Dokud není dítě ve věku nejméně šesti měsíců, nemůžete jíst vafle s žádnou mastnou smetanou na bázi másla nebo jiné náplně.

Tělo dítěte musí zesílit a zvyknout si na nová jídla. To je nezbytné, aby se neobjevila kolika a nežádoucí alergická reakce.

Vafle na bázi kakaa jsou silným alergenem. Musí být zcela opuštěné. Tento druh sladkosti může způsobit vyrážku a zarudnutí na kůži.

Proč

Výrobci cukrovinek nepodléhají škodlivým emulgátorům, konzervačním látkám a různým barvivům.

Kojící dítě takové ingredience určitě neuznává..

K dnešnímu dni je sortiment obchodů jednoduše plný hojnosti vaflí. Mohou být různého typu. V současné době jsou velmi populární oplatky s ořechovou náplní. Bohužel, všechny druhy ořechů jsou také považovány za silné alergeny..

Vždy existuje šance na získání nekvalitního produktu, který je nebezpečný pro zdraví dítěte. To může mít za následek žaludeční nevolnost..

Velké množství uhlohydrátů a tuků, které jsou součástí oplatek, znamená nejen prospěšný účinek na tělo. Přesycení těmito látkami se může stát vážnou zátěží pro tělo novorozence.

Podle statistik asi 79% milovníků vaflí, kteří je neúmyslně jedli při kojení, našlo u svých dětí charakteristické vyrážky. V budoucnu mají děti tendenci k alergiím.

Jak si vybrat vafle

Obecná doporučení pro výběr vaflí:

 1. Věnujte pozornost době použitelnosti produktu. Obal musí být neporušený.
 2. Když kliknete na balení, měla by být slyšet charakteristická krize. To naznačuje, že vafle byly správně uloženy.
 3. Vyhněte se výrobkům, které obsahují syntetická barviva, jakož i aromatické látky. To vše jsou umělé přísady, které mohou poškodit dospělého, nemluvě o dítěti.
 4. Nejlepší je upřednostňovat výrobky, které mají dietu ovocných pyré. Obsahuje minimum barviv a dalších přísad..
 5. Je velmi důležité, aby palmový olej nebyl na seznamu složek. Jedná se o předem zpracovanou náhražku mléčného tuku, která je velmi nezdravá..
 6. Samozřejmě je lepší koupit vafle bez smetany a polev. V mezivrstvách je obsaženo velké množství škodlivých složek.
 7. Je povoleno, aby vafle obsahovaly ovoce. Pokud místo nich existuje kondenzované mléko nebo šlehačka, pak je pravděpodobné, že byly vyrobeny ze surogátů, a nikoli z přírodních produktů.

Pokud je to možné, je lepší vařit vafle doma - to dává 100% důvěru v přirozenost a kvalitu indikátorů dobrot.

Během prvních šesti měsíců kojení byste neměli jíst potraviny s vysokým obsahem alergenů: zeleninu, ovoce a bobule žluté, oranžové a červené barvy, jako jsou rajčata, jahody, maliny, meruňky, paprika.

Chcete-li si doma vyrobit oplatky, budete potřebovat takové zařízení, jako je oplatka. Pokud tomu tak není, udělá to obyčejná sovětská oplatka. Pouze vařit na sporáku.

Níže jsou uvedeny některé recepty na populární a neškodné typy oplatek, které mohou být kojeny..

Vídeň

Tyto vafle mají vysoký obsah kalorií..

K přípravě dobrot musíte připravit následující ingredience:

 • 1 šálek beztukového mléka;
 • 350 g pšeničné mouky;
 • 100 g cukru;
 • 250 g másla;
 • 3 vejce;
 • 25 ml citronové šťávy;
 • 2 lžičky prášek do těsta.

Cukr by měl být přidán do změkčeného másla a tuto směs rozemlet..

Postupně sem míchejte vejce a nalijte do mléka. Pak musíte přidat mouku s práškem do pečiva a citronovou šťávou. Směs se míchá do hladka a potom se do předehřáté vaflové litiny vloží velká lžíce těsta.

Zakryjte a počkejte pět minut. Vafle jsou velmi jemné a měkké. Jako náplň můžete použít tvaroh nebo džem.

Čerstvý

Tento recept je vhodný pro výrobu oplatek, které lze použít jak se sladkou náplní, tak i jako svačinu.

K vaření potřebujete připravit následující komponenty:

 • 300 g mouky;
 • 1 vejce
 • sklenice vody;
 • špetka pití sodovky;
 • sůl podle chuti.

Žloutek je třeba oddělit, osolit a porazit sódou. Pak by se zde měla nalít půl sklenice vody a pečlivě promíchat, aby se nalila veškerá mouka. Doplňte zbývající vodu a smíchejte těsto. Pak můžete začít pečet.

Angličtina

Tyto vafle se vyrábějí výhradně na rostlinné bázi. Nejoblíbenější bramborové výrobky:

 1. Vařte čtyři velké brambory, které byly předtím nakrájeny na stejné kousky. Je třeba je vařit ve slané vodě..
 2. Poté, co brambory změknou, je třeba vypustit vodu a rozdrtit hlízy, dokud se nerozbije.
 3. Potom nalijte 100 ml vařeného mléka a přidejte plátek másla.
 4. V chlazené hmotě je třeba řídit jedno vejce a přidat sklenici mouky. To vše je důkladně smíšené. Výsledkem je homogenní krémová směs.
 5. Část těsta se nalije na horký povrch zařízení pro výrobu oplatek, dokud se nevaří.

V případě potřeby lze do brambor s nízkým obsahem kalorií přidat další zeleninu: cibuli, mrkev, cuketu. Samotné oplatky by měly být podávány se zakysanou smetanou, masovou náplní nebo játrovou paštikou..

Vafle a jiné cukrářské výrobky mohou u dítěte vyvolat výskyt diatézy a dokonce i nespavost. Se správným výběrem této pochoutky však nebude zdraví dítěte poškozeno.

Vafle jsou výživný a zdravý produkt, jehož nutriční hodnotu zajišťují tuky obsažené v náplni. Dietní vláknina v kompozici však má příznivý účinek na střevní mikroflóru a také pomáhá hladké vstřebávání potravy a normalizuje činnost gastrointestinálního traktu..

Období laktace je obdobím velkých omezení, která pomohou objevit nová, zdravější dietní jídla z přírodních surovin. A když již nepotřebujete kojit své dítě, můžete se znovu zalistovat svými oblíbenými sladkostmi, které byly během laktace přísně zakázány..

Aby nedošlo k vyvolání alergie u dítěte, musíte si vařit oplatky z přírodních produktů. Toto pečivo lze kombinovat s džemy, želé, marmeládou a čerstvým ovocem. Takové jídlo prospěje pouze kojící matce i dítěti.

Cukrovinky pro kojení: je možné kojit při kojení

Po narození dítěte si musí žena pečlivě vybrat produkty, které padají na její stůl. Většina sladkostí je považována za „podezřelou“, často zakázanou vůbec. Je možné kojit oplatky, protože obsahují mnoho složek, které mohou u dítěte vyvolat koliku a alergie? To však neznamená, že mladá matka si někdy nemůže užít dezert vafle - vše je možné, ale s mírou.

Vafle: výhody a poškození

Když mluví o tom, zda je možné jíst tento nebo ten produkt s HS, nutně zvažují, jak prospěšné je pro zdraví kojící matky a jejího dítěte. Pokud jde o vafle, je obtížné určit konkrétní výhodu, s výjimkou dobré nálady a uvolnění „hormonů štěstí“ pod vlivem sladké chuti..

Na druhé straně je tento dezert plný všech druhů neplechu:

 • cukr;
 • mouka obsahující alergenní protein lepku;
 • vejce, která jsou také alergeny;
 • mléko, které často způsobuje nadýmání a je kontraindikováno v případě nesnášenlivosti laktózy;
 • sladké ovocné náplně, které mohou také způsobovat problémy s alergickými reakcemi a zažívací potíže;
 • tuky.

Všechny tyto složky nejsou pro kojící matku užitečné, zejména pokud sleduje postavu a po porodu chce zhubnout. Ale to není hlavní věc: když kojíte, všechno, co matky jedí, miminka.

A to znamená, že konzumované oplatky se „usadí“ nejen na matčině straně, ale také s mlékem, které vstoupí do těla dítěte. V důsledku toho dítě trpí kolikou a vyrážkami.

Podle statistik se v 80% případů, kdy ženy jedly oplatky, objevila u dítěte lokální diatéza.

Nezapomeňte, že cukrářské výrobky průmyslové výroby často používají suroviny nízké kvality a všechny druhy náhrad:

 • místo přírodního mléka a vajec, prášků;
 • místo dobrého másla nebo rostlinného oleje, palmového tuku nebo trans-tuků, které jsou nebezpečnými karcinogeny;
 • látky zlepšující chuť, příchutě, konzervační látky;
 • výrobky s vysokou alergeničností - čokoláda, kakao, citronová kůra, ořechy, které nemusí být ve složení dokonce uvedeny, protože jsou obsaženy ve formě „stop“ - během výroby se k nim náhodou dostanete.

Pokud se tedy rozhodnete, zda je kojící matka vafle, musíte pochopit, že se jedná o takový produkt, bez kterého je docela možné udělat pro zdraví dítěte.

Bezpečnější alternativou k klasickým tukovým vaflům je ovoce, Vídeň a angličtina. Nejsou tak kalorií a obsahují méně cukru, pokud jsou vařeny s nízkotučnými plnivy..

zobrazit kalorie oplatky na 100 g
olej naplněný538
s ovocnou náplní377
Vídeňský bez mezivrstvy391
Angličtina215

Pokud již nakupujete vafle v obchodě, je lepší se zaměřit na to nejpřirozenější a ne moc sladké.

Wafer doporučení

Mladá matka může jíst vafle nejdříve ve věku tří měsíců dítěte, optimálně po šesti měsících. Během této doby bude dítě silnější, jeho trávení se naladí a začne si zvykat na další jídlo kromě mateřského mléka. Sníží riziko alergických projevů a žaludečních problémů..

Pro začátečníky není povoleno příliš sladké oplatky, stačí 1/3 vzorku. Dezert se podává ráno po hlavním jídle (snídani), pak zbývá jen pozorovat. Kolika, vyrážka, úzkost, porušení stolice naznačují, že matka je příliš brzy na to, aby mohla takový produkt jíst, nebo vůbec ne. V každém případě by mělo být zavedení produktu odloženo o dva měsíce.

Pokud dítě na sladkosti reagovalo normálně, můžete je považovat za vyřešené, ale v omezeném množství as důkladným studiem složení.

Obecná doporučení pro výběr:

 1. Vždy věnujte pozornost datu exspirace a celistvosti obalu, aby nedošlo k poškození produktu.
 2. Když kliknete na obal, měla by se ozvat crunch - to znamená, že oplatky byly správně skladovány a ne vlhké.
 3. Vyhněte se výrobkům, které obsahují syntetická barviva, vůně - to je vše, co může poškodit pouze dospělého, nemluvě o dítěti.
 4. Nejlepší je zvolit bílé nebo mléčné oplatky s dietní náplní z ovocného pyré - mají minimum barvy a dalších přísad.
 5. Podívejte se, že seznam složek neobsahuje palmový olej (je to také palmové jádro, palmový olein), je zpracováván mléčný tuk a velmi škodlivé tuky..
 6. Pokud je to možné, je lepší brát vafle bez mezivrstev - v náplních je soustředěno největší množství nebezpečí. Přijatelnou možností je ovoce, a pokud je to kondenzované mléko, šlehačka, pak je pravděpodobné, že jsou vyrobeny ze surogátů, nikoli z přírodních produktů..

A ještě lépe - vařit svůj oblíbený dezert doma, rukama. Takže budete mít jistotu v kvalitě vašeho jídla..

Mistr vafle železa

Chcete-li si vyrobit vafle sami, budete potřebovat zařízení - vaflové žehličky. Vhodná je však i vaflová pánev sovětského typu, pouze bude nutné vařit na sporáku, což není pro kojící matky tak pohodlné.

Vídeň

Vyzkoušejte vídeňský recept. Je to velmi kalorická, ale z kvalitních produktů a bez chemie. Složení:

 • sklenice mléka;
 • 350 g mouky na pečení;
 • 100 g granulovaného cukru;
 • 200 g másla;
 • 3 kuřecí vejce;
 • 1 polévková lžíce čerstvé citronové šťávy;
 • 2 lžičky prášek do těsta.

Přidejte cukr k změkčenému máslu, třete. Vejce postupně promícháme, nalijeme do mléka, přidáme mouku s práškem do pečiva, vymačkáme citron.

Míchejte, dokud hladké, pak rozetřete těsto do předehřáté vaflové žehličky s velkou lžičkou, zakryjte víkem a počkejte 5 minut.

Vafle jsou měkké, svěží a sladké, takže z náplní upřednostňujeme něco užitečného, ​​například tvaroh nebo džem bez cukru, než kondenzované mléko.

Čerstvý

Tento recept je vhodný jako dezert - se sladkými polevami a ve svačině. Čerstvé vafle jsou kombinovány s jakoukoli náplní. Vzít:

 • sklenici mouky;
 • vejce;
 • hrnek vody;
 • špetka pití sodovky;
 • sůl.

Oddělte žloutek, osolte a rozbijte ho sodou. Potom nalijte půl sklenice vody, za stálého míchání, nalijte veškerou mouku, přidejte vodu na konec, ale postupně. Po důkladném promíchání těsta začněte pečení. Doba přípravy vafle - asi 5 minut.

Angličtina

Recept od obyvatel "Misty Albion" je nejvhodnější pro vyřešení problému, zda je možné kojit vafle, protože se připravuje na zeleninové bázi. Nejjednodušší volba je z brambor:

 1. Vařte 4 velké brambory nakrájené na kousky ve slané vodě.
 2. Vypusťte vývar a rozmačkejte hlízy na bramborovou kaši.
 3. Nalijte do 100 ml horkého mléka a přidejte kousek másla.
 4. V chlazené hmotě zmlátíme vejce, přidáme sklenici mouky, promícháme. Mělo by to být krémové těsto.
 5. Teplé železo vafle, nalijte těsto.
 6. Vařte 5 až 7 minut.

Pokud je to žádoucí, do pyré se přidá další zelenina (cuketa, cibule) a vafle se podávají se zakysanou smetanou, mletým masem, paštikou - výběr je různorodý.

Období kojení je časem omezení, ale je to také skvělá příležitost naučit se vařit chutná a zdravá jídla, například bramborové vafle. Kojení skončí dříve nebo později a vaše oblíbené recepty zůstanou.

Cukrovinky pro kojení: je možné během kojení oplatit Odkaz na hlavní publikaci

Oplatky pro kojení: důsledky a alternativa

Žena po narození dítěte čelí nutnosti dodržovat přísnou stravu. Mnoho produktů, včetně sladkostí, je zakázáno. Dnes však lékaři říkají, že dříve zakázané jídlo lze jíst. Hlavní věc je dodržovat normu.

V prvních měsících života dítěte by měla být kojící matka na výživu velmi opatrná. Tři měsíce po narození se strava během kojení výrazně rozšiřuje. Do nabídky můžete postupně přidávat sladkosti.

Nejbezpečnější potravou pro dítě jsou východní pochoutky (kozinaki, turecký med, halva), marshmallows, ovesné vločky a sušenky. Ale u sladkostí, jako jsou oplatky nebo čokoláda, byste měli být při kojení velmi opatrní. Takové pochoutky by se měly jíst v malých porcích, nejlépe však nejdříve 6 měsíců po porodu.

Pokud kojící matka opravdu chce vafle, můžete zkusit zavést do stravy sladkosti. Postupujte podle doporučení, abyste se vyhnuli problémům..

Doporučení

 • Nezkoušejte oplatky dříve, než dítě dosáhne tří měsíců. Optimální věk je 5-6 měsíců. Během této doby bude tělo dítěte silnější a přizpůsobí se novým podmínkám. Riziko alergií nebo koliky bude minimální;
 • Vyberte si vafle pečlivě. Naučte se datum výroby, datum exspirace a složení. Výrobek by neměl obsahovat barviva, konzervační látky ani jiné přísady. Taková chemie je škodlivá jak pro dítě, tak pro matku;
 • Vyberte si bílé nebo mléčné oplatky. Vyvarujte se barevných potravin. Když kliknete na balíček, měli byste slyšet křupnutí. To znamená, že vafle jsou čerstvé a ne vlhké;
 • Při prvním testu nejezte více než 13 jednotlivých vaflí. Jíst lépe ráno a na plný žaludek. Do dvou dnů sledujte pohodu novorozence. Pokud nedojde k žádné negativní reakci, můžete v nabídce zadat oplatky. Pokud máte alergie nebo jiné problémy, vzdejte se dobrot po dobu nejméně dvou měsíců.

Proč během laktace nemůžete jíst vafle

Studie prokázaly, že u 80% dětí, jejichž matka jedla kojící oplatky, se vytvářejí místní vyrážky. Alergická reakce navíc přetrvává i po ukončení laktace. Dítě se objeví diatéza.

Složení oplatek zahrnuje kakao, které obsahuje silný alergen. Navíc je to silný patogen. Dítě může mít alergie a poruchy trávení, poruchy spánku.

Tradiční tuhá varianta má bezpečnou alternativu - anglické a vídeňské oplatky. Jsou to také alergenní přípravky, ale při kojení jsou pro dítě bezpečnější..

Anglická verze zahrnuje olej, bramborové vločky a zeleninu. Vídeňský se obvykle používá k přípravě dortu nebo koláče. Samy jsou však také chutné..

Pokud máte vaflové žehličky, můžete si doma snadno vyrábět vafle. Toto je nejbezpečnější volba. Koneckonců, tímto způsobem budete mít jistotu v obsah produktu a datum výroby.

Vaření vaflí doma

Všimněte si, že vídeňské oplatky jsou svěží a silné, zatímco mají velmi vysoký obsah kalorií. K vaření budete potřebovat:

 • Mléko - 1 šálek;
 • Mouka - 350 g;
 • Cukr - 100 g;
 • Odtokový olej - 200 g;
 • Vejce - 3 kusy;
 • Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. lžíce
 • Prášek do pečiva - 2 lžičky.

Libra máslo s cukrem. Poté přidejte vejce, mléko, mouku, prášek do pečiva a citronovou šťávu. Výslednou směs důkladně promíchejte. Vložte těsto do vaflové žehličky lžičkou. Po 5 minutách získáme hotový produkt se zlatou kůrou.

Vafle se konzumují samostatně nebo se plní náplní (džem, kondenzované mléko atd.). Pro kojící matku je lepší jíst bez plnění nebo používání nejbezpečnější přísady. Například tvaroh.

Buďte opatrní, pokud je vaše dítě alergické na citronovou nebo kravskou bílkovinu! Můžete vařit bez kyseliny citronové, pak jídlo bude vypadat jako palačinky.

Kojící matky mohou také upéct čerstvé oplatky, které obsahují:

 • Mouka - 1 sklenice mouky;
 • Vejce - 1 kus;
 • Voda - 1 sklenice vody;
 • Sůl a soda - na špičku lžičky.

Důkladně promíchejte sodu, sůl a žloutek. Nalijte půl sklenice volů a posypte moukou. Znovu zamíchejte a postupně přidejte zbývající vodu. Trouba je také 4-5 minut.

data-matched-content-rows-num = "9, 3 ″ data-matched-content-column-num =" 1, 2 ″ data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

Je možné oplatit kojící matku

Vzhled dítěte je pro matku rozhodujícím a vzrušujícím okamžikem, který zásadně mění režim jejího dne a výživy. Výrobky vstupující do jejího těla se odrážejí v kvalitě mateřského mléka. To je důvod, proč lékaři doporučují být velmi opatrní při vytváření menu..

Prvních šest měsíců krmení se nedoporučuje jíst jídla, která obsahují velké množství alergenů. Ze stravy je nutné vyloučit veškeré ovoce a zeleninu červené, oranžové barvy. Toto však není jedinou výjimkou, kterou musí kojící matky dělat.

Kromě toho by měly být zlikvidovány oplatky i výrobky s vysokým obsahem kakaa. Tato složka negativně ovlivňuje tělo dítěte a může vést k alergiím, diatéze. Pediatrové doporučují nejíst vafle nebo minimalizovat jejich spotřebu.

Tato podmínka musí být splněna bez selhání během prvních šesti měsíců.

Klíčové vlastnosti produktu

Pouze specialista na hepatitidu B bude schopen určit, zda je možné kojit při kojení konkrétní ženy. Pro produkci mléka musí být denně spotřebováno alespoň 600 Kcal.

Žena bude potřebovat stejnou částku na domácí práce a péči o dítě. Pokud se budete řídit tímto pravidlem, je zaručeno, že žena zmizí z hlavy a bude moci normalizovat spánek a odpočinek.

Jinak se může máma cítit velmi unavená.

Ve vaflích je hodně sacharidů. Tato složka se přímo podílí na produkci serotoninu a vymáhání. Tyto hormony jsou zodpovědné za pocit štěstí, proto jsou během laktace prostě nezbytné. Pokud je máma v dobré náladě, bude to určitě předáno dítěti.

Oplatky obsahují velké množství živin. Energetická hodnota je spojena s vysokým obsahem rostlinného tuku ve složení náplně. Pro správnou funkci střev je zapotřebí speciální vlákniny. Normalizuje trávení, takže žena se okamžitě zbaví těžkosti v žaludku.

Kakao je silný alergen

Negativní vliv

Specialista GV může analyzovat všechny faktory a určit, zda kojící matka může mít vafle. Nejčastěji se doporučuje, aby byl tento produkt po určitou dobu vyloučen ze stravy:

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Jaké sladké mohou kojící matky

 • Téměř každá vafle obsahuje kakao a ořechy. Jedná se o velmi silné alergeny, takže dítě má zvýšené riziko diatézy nebo jiných projevů individuální nesnášenlivosti.
 • Téměř v každém produktu přidávají výrobci konzervační látky. Pro rostoucí organismus jsou neuvěřitelně nebezpečné. V některých situacích mohou škodlivé doplňky obecně vést k vážnému otravě jídlem dítěte.
 • Oplatky obsahují hodně uhlohydrátů. Pokud je tedy žena jí pravidelně, bude to mít za následek změnu složení jejího mléka. Situace je nebezpečná, protože může poškodit dítě. Má zvýšené riziko nadváhy, což způsobuje velké namáhání celého těla. V tomto případě bude zažívací trakt ohrožen.

Pokud je vafle mnoho, může mít dítě alergii ve formě vyrážky. Byly také hlášeny případy těžké diatézy..

V budoucnu může tato situace vést k individuální nesnášenlivosti určitých potravin. Alergie se projevuje nejen na jednotlivých oplatkových přísadách, ale také na jiných výrobcích..

V tomto případě diatéza slouží jako výchozí bod pro rozvoj nesnášenlivosti jiných potravin.

Kritéria výběru oplatky

Specialisté GV doporučují odmítnout oplatky, protože obsahují kakao. Žena si však může dovolit malé množství tohoto chutného, ​​ale ne vždy zdravého produktu. Je třeba dodržovat následující jednoduchá pravidla..

 • Pokud již dítě zaznamenalo případy alergií, měli byste začít zavádět oplatky do stravy pouze od pěti měsíců. Někteří dětští lékaři však doporučuje počkat až šest měsíců. V tomto případě bude možné minimalizovat pravděpodobnost alergií a koliky ve střevech.
 • Dnes v jakémkoli obchodě najdete širokou škálu produktů, které se liší charakteristikami plniva. Nejlepší je koupit krémové oplatky, protože nemají kakao.
 • Pozornost by měla být věnována nejen složení, ale také skladovatelnosti produktu. Vafle by měly praskat čerstvé. Jinak se jim již podařilo namočit, proto se nedoporučuje jíst během kojení. Navíc v tomto případě již dokázali ztratit své chuťové vlastnosti.
 • Poprvé by měla žena vyzkoušet malé množství oplatek. Dále se u dítěte projeví do 48 hodin negativní reakce. Je nutné pečlivě sledovat jeho chování a stav kůže. Pokud nebyly nalezeny žádné známky alergie, můžete podávání zdvojnásobit.
 • Minimální množství konzervačních látek se nachází ve vaflích podle vídeňských a anglických receptů. Proto je nejlepší je zvolit. Existuje několik jednoduchých receptů, podle nichž si každá žena může udělat ze sebe. V tomto případě si můžete být zcela jisti kvalitou každé jednotlivé složky..

Kojící mámě se doporučuje jíst kakao bez vaflí

Vaření doma

Jakékoli zákusky připravené z vašich vlastních rukou mají řadu výhod, protože žena si může být jistá vysokou kvalitou každé jednotlivé ingredience.

Klasický

U klasických vídeňských vaflí musíte vzít následující komponenty:

 • 1 polévková lžíce. čerstvé mléko;
 • 200 g másla;
 • 3 vejce;
 • Mouka 350 g;
 • 1 polévková lžíce. l čerstvě vymačkaná citronová šťáva;
 • 2 lžičky prášek na pečení;
 • 100 g cukru.

Vlastnosti přípravy klasických vaflí:

 • Mléko důkladně promíchejte s cukrem.
 • Do mouky předem přidejte prášek do pečiva a tyto dvě sypké směsi také smíchejte.
 • Vejce jsou smíchána s máslem a cukrem. Mouka může být přidána až poté, co bylo získáno jednotné složení. V dalším kroku se citronová šťáva nalije do tenkého proudu.
 • K pečení oplatek se používá speciální nástroj. Před použitím je nutné pečlivě prostudovat pokyny.

Pokud byla u citronové šťávy u dítěte zaznamenána negativní reakce, měl by se místo toho použít ocet nebo kyselina askorbová. Poslední složka se prodává ve formě tobolek, což je vhodné přidat..

Možnost čerstvých potravin

Dezerty s minimálním množstvím cukru lze připravovat s různými náplněmi a během kojení jíst s čajem. K přípravě takových vaflí musíte vzít:

 • 1 polévková lžíce. mouka;
 • 1 vejce
 • 1 polévková lžíce. voda;
 • sůl a soda na špičce nože.

Vlastnosti přípravy chutných a zdravých oplatek:

 • Žloutek důkladně promíchejte se solí a sodou.
 • Výsledná směs se nalije 0,5 lžičky. voda.
 • Dále musíte mouku postupně promíchat. Je důležité, aby těsto vyšlo bez jediné hrudky.
 • Vylijte zbývající vodu. Těsto je připraveno. Nyní si můžete udělat zákusek pomocí vaflové žehličky.

Žena během kojení se nemusí úplně omezovat na jídlo. S pomocí vaflí můžete získat obvinění z vitality, energie a dobré nálady. Je důležité zabránit výskytu alergií u dítěte, takže by maminka měla přesně dodržovat všechna pravidla a doporučení. Výběr musí být zastaven na krémovém produktu a možnosti čokolády a citronu by měly být ponechány na později.

Je možné kojit oplatky - novinka mámy

Mnoho mladých matek, zejména v prvních měsících po porodu, čelí vážným problémům při sestavování jídelního lístku.

Obzvláště často vyvstávají otázky týkající se různých sladkostí, takže dnes budeme hovořit o tom, zda lze oplatky oplatit a v jakém množství. V naší zemi je tato pochoutka velmi oblíbená jak pro dospělou generaci, tak pro děti, takže toto téma je více než relevantní.

Kojící máma novorozenec + vafle

Vafle jsou stejně jako všechny ostatní sladké pochoutky produktem, který obsahuje značné množství cukru. Z tohoto důvodu obsahuje takový křupavý dezert velké množství uhlohydrátů a právě tělo mladé matky je potřebuje..

Období po porodu je doba zotavení těla a všech systémů. Během těchto měsíců ženské žlázy intenzivně produkují mléko, které je téměř úplně složeno z látek, které tělo matky přijímá z potravy, kterou jí. Tento proces vyžaduje velké množství energie z našeho těla, a aby to bylo možné, potřebuje spotřebovat značné množství uhlohydrátů..

Cukr je v tomto ohledu ideální látkou. Jedná se o čisté uhlohydráty, takže tělo mladé matky ani nemusí tvrdě pracovat, aby získalo požadovanou energii ze sladkého prášku.

Proto nově mumie, zejména v prvním měsíci po porodu, tak často cítí potřebu čokolády, sladkostí, zmrzliny nebo v našem případě oplatky.

Co se stane, když během kojení budete jíst vafle

Pojďme tedy zjistit, jaké jsou oplatky a jaké výhody nebo poškození přinášejí tělu matky a dítěte.

Všichni jsme zvyklí na to, že oplatky jsou malé, vícevrstvé, ostré obdélníky, mezi nimiž jsou vrstvy rozmazané. Tato rozmanitost této pochoutky je v naší zemi nejoblíbenější, existují však i jiné vafle, například Vídeňština nebo Angličtina - jejich složení je samozřejmě jiné, ale jejich hlavním rysem je nedostatek smetany.

Abychom pochopili nebezpečí oplatků pro tělo dítěte a jeho matky, je třeba podrobněji zvážit všechny složky tohoto ošetření a zjistit, jaký vliv má každá z nich na zdraví:

 • Mouka a cukr jsou základem těsta a náplní vaflí. Tyto výrobky mají vysoký obsah kalorií, takže se nedoporučují mladé matce. Po porodu existuje vysoké riziko přibývání na váze a velmi rychle, takže ze stravy jsou vyloučeny všechny potraviny obsahující velké množství uhlohydrátů..
 • Máslo - používá se v těstě pro oplatky a pro přípravu smetany. Vysoký obsah tuku činí z másla mimořádně neúspěšný produkt, který lze přidat do nabídky kojící matky. Bezohlední výrobci nahrazují tuto složku margarinem, v tomto případě je konečný produkt ještě škodlivější.
 • Vejce - Velké procento novorozenců trpí nesnášenlivostí vaječných bílků. Proto mnoho jídel pro kojící matky tento produkt neobsahuje..
 • Mléko - u kojenců často existuje alergická reakce spojená s konzumací mléka matkou, protože obsahuje laktózu.
 • Kakao, ořechy - jedna z nejčastějších složek, které tvoří náplň pro vafle. Jsou to nejsilnější alergeny, proto jsou jedním z posledních, které se dostávají do stravy kojící matky, obvykle se to děje poté, co dítě dosáhne věku 6 měsíců.

Kromě toho má produkt, který se prodává v našich obchodech, často ve svém složení velké množství konzervačních látek, barviv a aromatických látek. Všechny tyto chemikálie způsobují, že dítě má alergickou reakci - kožní vyrážky, problémy s trávením.

Z tohoto důvodu se doporučuje zakoupit léčbu, která obsahuje pouze přírodní ingredience, nebo si připravit takový křupavý dezert na vlastní pěst.

Jak vidíte, vafle nejsou nejlepším produktem pro menu kojící matky. Tato pochoutka sama o sobě má jen malý užitek, ale je zde dostatek nedostatků. I nepatrný přebytek denního příjmu takového křupavého zákusku může mít za následek vážné zdravotní potíže pro dítě i matku.

Studie ukazují, že oplatky velmi často způsobují diatézu.

Pokud se nemůžete vzdát myšlenky užívat si takový dezert, doporučujeme vám seznámit se s pravidly jeho zavedení do vaší stravy. Dodržováním těchto doporučení se vyhnete zdravotním problémům a proces vstupu bude co nejbezpečnější..

Jak injektovat vafle do vaší stravy pomocí HS

 • První vzorek dobrot se neobjeví do 1 měsíce po porodu, ale pouze ve třetím, a to pouze pro vídeňské oplatky, stejně jako druh produktu, ve kterém se používá krém. U oplatek s čokoládovou a ořechovou náplní je první pokus o vstup do stravy povolen pouze tehdy, když dítě dosáhne věku šesti měsíců..
 • Poprvé je mladé matce povoleno jíst jen třetinu vafle a poté po dobu dvou dnů sledovat reakci dítěte. Pokud je vše v pořádku, pak můžete mírně zvýšit množství jedlých dobrot. Maximálně 2-3 kusy za den.
 • Pokud má vaše dítě zarudnutí na kůži, okamžitě vyloučte oplatky ze své stravy, a to i na minimum. Jak je uvedeno výše, u velmi velkého procenta dětí tento produkt způsobuje alergickou reakci a časem se vyvíjí a vyvíjí se na diatézu, takže je třeba být co nejpečlivější.

Je možné během laktace jíst vafle: zvolte bezpečné ošetření

Pokud vaše dítě nemá alergickou reakci na oplatky a tuto pochoutku používáte v přiměřeném množství, musíte vědět, jak zvolit nejbezpečnější léčbu, aby nemohlo poškodit vaše zdraví a zdraví dítěte..

 • Nejlepší je koupit vafle s máslovým krémem - má nejmenší množství cizích ingrediencí, takže riziko alergické reakce v budoucnu se výrazně sníží.
 • Ve vaflích je spousta rychle se kazících přísad, zejména pro plnění. Zkontrolujte datum exspirace a datum, kdy byl produkt uveden na trh. Kromě toho můžete zkontrolovat neporušenost obalu - vyvinout na něj malý tlak nebo jej ohnout, pokud uslyšíte charakteristické trhliny vafle, znamená to, že nedochází k žádným prasklinám a produkt zůstává suchý, čerstvý a ne vlhký.
 • Pokud se stále bojíte alergií u svého dítěte, můžete nahradit obyčejné oplatky vídeňským. Ve složení se tato pochoutka prakticky neliší od běžných lívanců, proto je považována za relativně bezpečnou.

Je tedy možné kojit oplatky? V průběhu tohoto článku jsme zjistili, že tato pochoutka je docela nebezpečná.

Nové potraviny obvykle způsobují pouze malé alergie, ale v případě oplatek se to může vyvinout ve vážné onemocnění..

Pokud tedy chcete vyloučit pravděpodobnost rozvoje diatézy u vašeho dítěte, doporučujeme vám, abyste po dobu GV přestali používat vafle..

Je možné kojící matky oplatky a co

Zatímco novorozenec kojí, mnoho kojících matek se zajímá o to, co lze jíst ze sladkostí a v jakém množství, aby nedošlo k poškození dítěte. Jsou vafle bezpečné pro kojení a alergie?

Lékaři samozřejmě při kojení doporučují, aby z nabídky vyloučili silně solená jídla, uzená, smažená, alkohol a některé koření. Ve skutečnosti je celá matka vybrána tak, aby:

 • Nezpůsobují zažívací potíže dítěte;
 • Nepoškozujte dítě produkty obsahujícími karcinogeny a jiné škodlivé látky;
 • nezpůsobují alergie v drobky;
 • nepoškozuje imunitní systém.

Ale co jíst sladké, které tolik přitahuje?

Vafle jsou celosvětový cukrářský výrobek, jehož recepty a odrůdy jsou až stovky. Název tohoto sladkého zákusku pochází z německého slova „wafla“, což znamená „plástev, buněk“.

Takže v Německu nazývali vafle, protože vypadají jako včelí plástve. Dnes vaří nejrůznější druhy této pochoutky: svěží a tenké, vařené na různých těstech, s náplní nebo bez náplní, různých tvarů nebo srolované do zkumavek.

Ostré tání v ústech a skvělá chuť je spojují..

Po narození dítěte s GV někdy chcete sladké, navzdory přísné stravě. Lékaři umožňují během laktace jíst vafle, ale dodržují normu a vybírají pouze sladkosti připravené ručně bez přidání konzervačních látek, barviv a alergenů.

Doporučujeme používat domácí oplatky ne v prvním měsíci laktace, ale když je dítě již 6-7 měsíců staré. První vhodné ovesné vločky nebo sušenky, marshmallows, halva, kozinaki, ale v minimálním množství.

Čokoláda a čokoládové oplatky jsou zakázány, protože jsou silným alergenem.

Hlavní nuance při zavádění destiček do stravy:

 • Nepoužívejte sladké oplatky s krémem nebo náplní, dokud není dítě 6-7 měsíců staré. Jeho tělo se musí přizpůsobit novým výrobkům, musí být silnější, aby se neobjevily koliky a alergie.
 • Je třeba věnovat pozornost výrobci oplatek a datu exspirace, jakož i jejich složení. Měly by být bez konzervačních látek a jiných chemikálií škodlivých pro dítě. Je lepší doma vyrábět oplatky. To bude vyžadovat železo vafle a některé osvědčené recepty.
 • Bílé nebo mléčné oplatky jsou bezpečnější než vícebarevné. Čerstvé oplatky se zhroutí a mají hustou strukturu.
 • První test je malý kus. Je lepší jíst takové sladké po hlavním jídle, a ne na lačný žaludek. Během několika příštích dnů sledují matky reakci dítěte. Budou vyrážky nebo tváře? Při prvním příznaku alergie nebo žaludečních potíží lze na oplatky zapomenout na dlouhou dobu.
 • Z oplatek, které obsahují silný alergen - kakao musí být zlikvidováno. Způsobuje nejen vyrážku a zarudnutí kůže, ale také narušuje spánek a zažívací trakt.

Recepty

V přítomnosti železa vafle může kojící matka připravit vafle neškodné pro novorozence, samozřejmě, pokud existuje volný čas a touha. Stačí zahřát spotřebič, nalijte těsto lžičkou na pracovní plochu a po několika minutách jsou připraveny aromatické oplatky, které se v ústech tají..

Existují 2 typy žehliček - pro výrobu tenkých křupavých vaflí, které lze válcovat za horka do rohu nebo zkumavky, a také zařízení pro pečení měkkých a porézních belgických vaflí..

Domácí dietní oplatky

 • 3 vejce;
 • 100 g granulovaného cukru;
 • Mouka 350 g;
 • sklenici odstředěného mléka;
 • 200 g másla;
 • lžíce citronové šťávy;
 • 2 lžičky prášek na pečení.

Příprava: smíchejte měkké máslo s cukrem a roztavte. Přidejte postupně mouku, vejce, mléko, prášek do pečiva a citronovou šťávu. Celkovou směs dobře promíchejte. Nalijte těsto lžičkou na zahřáté železné oplatky. Ukázalo se, zlaté vafle s křupavou krustou a citronovou příchutí. Tuto složku ale nemůžete přidat, pokud je arašíd alergický na citrus.

Nekvašené vafle

 • sklenici mouky;
 • sklenice vody;
 • vejce;
 • špetku soli a sodu.

Příprava: Důkladně promíchejte sůl, soda a žloutek. Nalijte půl sklenice vody a všechnu mouku. Vše dobře promíchejte a postupně přidejte zbývající vodu.

Chcete-li, aby byly vafle vzdušné, musíte do těsta vnést vajíčko bílé, šlehací do pěny. Některé ženy v domácnosti hnětou vaflové těsto v perlivé vodě, aby byly porézní a křupavé. Přidáním vaječných žloutků jsou oplatky plastické a měkké, ale na takový alergenický produkt byste měli být opatrnější..

Aby se těsto nelepilo, cukr v něm byl nahrazen práškem a máslo bylo nahrazeno smetanou, pak vafle budou jemnější a růžové. Kvasnice by v žádném případě neměly být přidávány do těsta na železné oplatky. A na otázku, existuje taková sladká porézní oplatka, jediná odpověď zní ne! Jsou škodlivé pro dítě, protože způsobují nadýmání, koliku a průjem u kojenců, zejména v prvním měsíci života.

Plnicí

Přišli jsme na otázku, zda je možné, aby kojící matka vafle. Ale přidávají sladké náplně? V klasických recepturách se plátky plní do zkumavek a plní se bílkovinami, smetanou, zmrzlinou nebo vařeným kondenzovaným mlékem. Ale tolik sladké je kontraindikováno při kojení dítěte.

Plnicí přísadou povolenou lékaři je nízkotučný domácí tvaroh. Tenkou vrstvou můžete rozptýlit na oplatku a jíst tak lahodný dezert k večeři nebo snídani. Tvarohový krém se vyznačuje plností a příznivými vlastnostmi..

Posiluje kosti matek i drobků, normalizuje střevní motilitu a je zdravou svačinkou mezi jídly.

Pomalé uhlohydráty, které jsou součástí domácích vaflí, dávají dlouhý pocit sytosti, takže jsou vynikající náhradou vysoce kalorických, ale nezdravých sladkostí..

Pokud žena zavedla do stravy nějaké druhy ovoce a přišly pro dítě, pak mohou být oplatky ozdobeny plátky takových bezpečných složek. Mohou to být například jablka, banány, hrušky, kdoule nebo sušené ovoce. Můžete jíst vafle s proteinovým krémem, šlehačkou ve vodní lázni.

Takový krém je také méně kalorický a nezpůsobuje alergie. Přidejte ošuntělé ořechy nebo karamel, ale v minimálním množství.

Šlehačka je také dobrou volbou pro vafle, ale jsou vyrobeny z nízkotučných ingrediencí, aby nezatěžovaly tělo dítěte dalšími kaloriemi..

Čerstvé oplatky se získávají z oplatkového těsta, do kterého nebyl přidán cukr, pro ně jsou vhodné zeleninové vedlejší pokrmy, například sauté nebo cuketa domácí kaviár, pasta z králíka, krůtí nebo kuřecí prsa. Ozdobí slavnostní hostiny tak, aby kojící matka měla také něco, co by se mělo potěšit, ale aby nebyla plná a neubližovala malému maličkému.

Strava kojící matky by měla být dietní, kompletní a rozmanitá. Aby nedocházelo ke zdravotním problémům drobků, ale aby se potěšil lahodný dezert ve formě křupavých vaflí, je bezpečnější a výhodnější je vařit sami.

Články O Neplodnosti