Hlavní Analýzy

Je možné, aby kojící matka měla čerstvé a nakládané okurky: poškození a výhody kojení

Okurky během kojení přinášejí ženě velkou výhodu. Minerály a vitamíny v nich obsažené jsou pro tělo nepostradatelné. U žen s nadváhou však upozorňujeme, že kyselina tartronová v této zelenině zabraňuje přeměně uhlohydrátů na tuky. Zjistíme, kdy je povoleno kojícím matkám jíst okurky, proč byste se měli dávat pozor na „zimní“ zeleninu a jak nepoškozovat dítě novým zavedením nového produktu při kojení.

Okurky pro dospělé jsou velmi užitečné a jejich další „zásluhou“ je minimální počet kalorií s dostatečnou hodnotou vitamínu. Pokud mluvíme o dítěti, reakce jeho gastrointestinálního traktu se může lišit

Vlastnosti a nutriční hodnota čerstvých okurek

Pozoruhodné vlastnosti okurek pro kojící matku:

 • nízkokalorický obsah;
 • vytvoření trávení, díky obsažené vláknině;
 • draslík obsažený v nich posiluje srdeční sval a pomáhá ledvinám;
 • vysoký obsah jodu, který zabraňuje tvorbě a růstu nádorů;
 • kompozice obsahuje vitaminy E, PP, B;
 • mnoho stopových prvků - sodík, chlor, draslík, fluor, zinek, železo, hořčík.
ŽivinyVitamínyStopové prvkyMakronutrienty
Proteiny - 0,8 gA, RE - 10 mcg425 mcg hliníkuDraslík - 141 mg
Tuky - 0,1 gbeta karoten - 0,06 mgŽelezo - 0,6 mgVápník - 23 mg
Sacharidy - 2,5 gB1 - 0,03 mgJód - 3 mcgHořčík - 14 mg
Organické kyseliny - 0,1 gB2 - 0,04 mgKobalt - 1 mcgSodík - 8 mg
Dietní vláknina - 1 gB4 - 6 mgMangan - 0,18 mgFosfor - 42 mg
Voda - 95 gB5 - 0,27 mgMěď - 100 mcgChlor - 25 mg
Popel - 0,5 gB6 - 0,04 mgMolybden - 1 mcg
B9 - 4 mcgSelen - 0,3 mcg
C - 10 mgFluorid - 17 mcg
E - 0,1 mgChrom - 6 mcg
N - 0,9 mcgZinek - 0,22 mg
K - 16,4 mcg
PP - 0,3 mg
Niacin - 0,2 mg

Použití této zeleniny během kojení normalizuje trávení. Okurky mají projímavý a diuretický účinek, pomáhají obnovit správný metabolismus. Je jasné, že je to užitečné pro dospělé, ale co novorozené dítě? Je třeba poznamenat, že jídlo, které matka během kojení snědla, přímo nevstupuje do mléka, ale má na něj nepřímý účinek. Pokud zavádíte okurky příliš brzy do stravy, bude se dítě cítit nepohodlně. Vyjádří se nadýmáním, zvýšenou tvorbou plynu, kolikou. Některé děti mohou dokonce začít s dysbiózou.

Nakládané a nakládané okurky

Nakládané okurky neztrácejí vlastnosti čerstvých: zvýší chuť k jídlu a zlepší trávení. Kojící matka by měla být opatrná při konzumaci konzervovaných okurek. Dítě může od nich začít průjem nebo koliku. Začněte jedním kruhem okurky a podívejte se, jak na to vaše dítě reaguje. Pokud u břicha a bolesti nevykazuje známky nepohodlí, další den snězte 2 plátky. Pokud dítě nemá nežádoucí reakci na okurky, matka je může dobře konzumovat, pamatujte, že okurky zadržují tekutinu v těle, takže je jíst s mírou.

Vyberte si nádobí pečlivě. Příliš slané nebo nakládané okurky jsou pro dítě škodlivé. Nakládaný ocet, který může negativně ovlivnit trávení dítěte. Je lepší jíst solené a čerstvé okurky.

Je lepší odmítnout nakládané okurky octem, ale mírně osolená verze nepoškodí zdraví dítěte. Takové výrobky byste samozřejmě neměli používat ve velkém množství

Data o změně ženské stravy

V prvních měsících po narození již dítě trpí bolestmi břicha, protože konzumní mléko matky začíná ve střevech „kvasit“. Okurky tento proces jen posílí, a proto by je na začátku dětského života neměla jíst mladá matka, zejména v bílé formě. Když je dítě ve čtvrtém měsíci, mohou být postupně zaváděny do stravy. V této době jeho trávicí problémy postupně zmizí a zelenina nebude bolet, ale měly by se trochu konzumovat.

Začněte jíst okurky ráno a kousek po kousku. Pokud má dítě zažívací potíže, projde v noci. S kolikou, průjmem, nadýmáním by mělo být zavedení okurek do stravy odloženo o chvíli.

Pokud jste snědli příliš mnoho okurek, může dítě začít:

 • alergie na kožní vyrážku;
 • průjem;
 • nadýmání a kolika (doporučujeme přečíst: kdy kolika u dětí normálně zmizí?);
 • zvýšená podrážděnost;
 • žízeň.

Recepty pro kojící matky

V prvních měsících laktace je lepší čerstvé okurky úplně opustit nebo je vařit v zeleninovém guláši a teplých salátech. Nakládanou zeleninu lze konzumovat také až po tepelném zpracování, například jako součást nakládané zeleniny, jejíž receptura bude nabízena níže..

Lák

 • 200 g. nakládané okurky;
 • 300 g brambory;
 • 100 g. ječmen pearl;
 • 100 g. mrkve;
 • 1 cibule;
 • 2 l hovězí vývar;
 • 1 bobkový list;
 • zelení a sůl podle chuti.

Roztrhejte ječmen a několikrát opláchněte studenou vodou, poté ponořte do vařící vývar a vařte, dokud se nevaří. V tuto chvíli nakrájejte brambory, cibuli, mrkev a přidejte je také do vývaru (zeleninu můžete předběžně spaserovat). Nastrouhejte okurky na hrubém struhadle, dušte a vložte do vývaru 5 minut před koncem vaření. Přidejte sůl podle chuti, bobkový list. Podávejte horkou okurku s jemně nasekanou petrželkou a koprem.

Okurkový salát se sýrem

 • 200 g. okurky
 • 100 g. listy salátu;
 • 150 g. tvrdý sýr (viz také: je možné, aby kojící matka konzumovala sýr v prvním měsíci?);
 • 100 g. zakysaná smetana;
 • sůl podle chuti.

Okurky umyjte, podélně nakrájejte na 2 poloviny a rozkrojte na půl kruhu. Nasekejte sýr na malé kostky. Přidejte salát, ochucte zakysanou smetanou a solí.

Salát můžete zpestřit přidáním malého hrudníku do receptu

Mrkvový salát s celerem a okurkou

 • 400 g. mrkve;
 • 200 g. okurky
 • 30 gr kořeny celeru;
 • 200 g. řepa;
 • půl litru vody;
 • 100 g. listy salátu;
 • 150 g. zakysaná smetana;
 • kopr zelené a sůl podle chuti.

Oloupejte mrkev a celer, umyjte, nastrouhejte na středním struhadle. Opláchněte řepu, uvařte v kůře, oloupejte, ochlaďte a nakrájejte na kostičky. Listy salátu ručně roztrhejte. Jemně nasekejte okurky. Připravené ingredience smícháme, ochucíme salátem se zakysanou smetanou, bylinkami a solí.

Kuřecí salát se zeleninou

 • 200 g. kuřecí řízek (prsa);
 • 100 g. okurky
 • 200 g. brambory;
 • 4 křepelčí vejce;
 • půl plechovky konzervovaného zeleného hrášku;
 • 1 litr vody;
 • 150 g. zakysaná smetana (viz také: je možné během kojení jíst zakysanou smetanu nebo tvaroh)?
 • zelení a sůl podle chuti.

Opláchněte kuře, vložte do studené vody, soli, vařte 30 minut. Když je kuře hotové, ochlaďte a nakrájejte na malé kousky. Vařte vejce a brambory, ochlaďte, oloupejte a nakrájejte na kostky. Nakrájejte okurky na proužky. Připravené ingredience smíchejte, přidejte hrášek, zakysanou smetanu, osolte, ozdobte petrželkou.

Je možné okurky během kojení: výhody a poškození produktu

Může maminka používat kojení při kojení?

V prvních letech života dítě nejvíce potřebuje mateřské mléko - je to jeden z nejdůležitějších produktů v životě drobků. A protože zelenina je také cenným zdrojem užitečných složek nezbytných pro lidské tělo, měli by se pyšní na stravě žen, které potřebují kojit. Jejich uvedení do menu však vyžaduje opatrnost a dodržování přesných proporcí. Chcete-li to provést, musíte zjistit, zda je možné okurky kojit. Růst a vývoj novorozence bude skutečně záviset na stravě matky provádějící kojení. Proto s pozitivní reakcí těla dítěte na okurku musí být během laktace zařazena do nabídky ženy..

Užitečné vlastnosti okurky

Okurka je bohatá na draslík, což má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Okurka je diuretický produkt, a proto dokonale čistí ledviny z kamenů.

Okurka je nízkokalorická zelenina, která je často součástí jídelníčku. Přítomnost vlákniny přispívá k normálnímu fungování trávicího traktu. Zelenina obsahuje jód, který eliminuje problémy spojené s štítnou žlázou u ženy praktikující kojení..

Měl bych používat kojení okurky?

Před dosažením věku tří měsíců dítě pociťuje bolest v žaludku, když konzumuje mléko, kvůli jeho fermentaci v žaludku. Čerstvá okurka může situaci ještě zhoršit. Vzhledem k této zvláštnosti mohou ženy, které potřebují kojit, jíst okurky šest měsíců po narození dítěte, dokud není dítě silné a jeho trávicí funkce není normální..

Tato zelenina by měla být zaváděna do stravy v malém poměru, po kterém je nutné pozorovat reakci dítěte, a pokud má koliku, pak by měli večer projít, ale matka by tuto zeleninu neměla jíst. Pokud je dítě v klidu a neexistují žádné nežádoucí účinky, může být čerstvá okurka bezpečně použita ve stravě matky, která potřebuje kojit, ale s mírou..

Měli byste také zvážit kvalitu této zeleniny, když žena kojí. Zelenina v obchodech se často chemicky upravuje, což může způsobit nejen alergické reakce, ale také závažné otravy, což může vést k poškození laktace. Teplá voda je možná po tepelném zpracování všech výrobků. Nejlepší možností použití jsou domácí okurky pěstované v zahradě nebo ve skleníku.

Jak zvýšit množství mléka během kojení? - přečtěte si zde.

Je možné, aby kojící matka meloun a meloun: zdravá strava, přečtěte si zde https://jliza.ru/mame-arbuz-dyinyu.html.

Obecně jsou okurky užitečnou zeleninou, která pomáhá čistit střeva, ale pro dítě tento faktor není pozitivní. Důvodem je kolika, nadýmání, které často ovlivňuje dítě. Můžete odstranit takové příznaky a zmírnit stav pomocí speciálních léků. Pokud dáte dítěti léky proti otoku a koliku a eliminují nepříjemné pocity v žaludku, můžete zkusit tuto zeleninu postupně zahrnout do své stravy.

Při kojení můžete jíst čerstvé okurky, dodržujte nutriční proporce. Měl by být konzumován ráno, při dodržení celkového stavu drobků. První plátky okurky by se měly sníst k snídani a sledovat pocit novorozence po celý den. Pokud je vše v pořádku, další den, sníst celou okurku k snídani. Pokud je čerstvá zelenina dobře snášena dítětem, matka ji může bezpečně jíst. Pokud dítě trpí kolikou, průjem, zvracením, nedoporučuje se ženám, které potřebují kojit, konzumovat zeleninu, dokud není tělo dítěte silné a problémy se žaludkem nezmizí..

Částka povolena

Pokud matka poté, co dítě použilo okurky, nezpůsobila nežádoucí reakci, lze do nabídky zadat malý počet čerstvých okurek. Množství této zeleniny může kolísat v souladu s vlastnostmi těla a vedlejšími účinky..

Pokud jde o konzervované okurky, zahrnuje jejich recept na vaření přítomnost soli a octa. Tyto komponenty nemohou být konzumovány malými dětmi, a proto z takového jídla, pokud se provádí kojení, byste měli odmítnout.

Důsledky nakládaných okurek

Použití nakládaných okurek (při kojení) pro dítě může mít následující nežádoucí následky:

 • porušení stolice;
 • alergie ve formě kožních vyrážek;
 • pocit žízně;
 • zvýšená nálada.

Pokud žena, která kojí, chce jíst nakládanou okurku, bude ji muset pít se spoustou tekutin - stabilizuje rovnováhu solí v těle a nezpůsobí otoky končetin..

Jak používat okurky při kojení?

U okurek, které cvičí kojení, nemůžete často používat okurky. To může způsobit nadýmání v drobky. Ženy, které během kojení konzumovaly čerstvou okurku, by si po dvou dnech měly všimnout reakce těla dítěte na novou zeleninu ve stravě. Hlavní věc je, že během této doby nenastane závažná dysfunkce zažívacího systému novorozence.

Při praktickém kojení by měla žena kontrolovat příjem zeleniny, která přispívá k alergickým reakcím. Jinak se během kojení nelze problémům mladé matky vyhnout..

Pokud má žena dítě a kojí, a zároveň se obává o své zdraví, měla by odmítnout zavést do své stravy jakoukoli okurku, dokud novorozené dítě nedosáhne věku 3-4 měsíců..

Pokud malý počet okurek způsobil u dítěte nepříznivou reakci, vyplatí se počkat - není nutné se vzdávat zeleniny. Jakmile se tělo dítěte vyvíjí a posiluje, můžete jej znovu začlenit do stravy. K určení, zda můžete jíst okurky, by měla kojící žena jíst polovinu zeleniny a po kojení sledovat chování dítěte. Pokud dítě přeneslo nový produkt bez následků, můžete bezpečně používat 2 okurky denně.

Na základě výše uvedeného lze dospět k závěru, že okurky pro ženu praktickou kojením mohou být konzumovány čerstvé, ale s opatrností. Když se objeví nějaké vedlejší účinky z těla dítěte, je tato zelenina zcela vyloučena. Zavedení nových potravin do stravy rozhodně stojí za to, zejména pokud má žena dítě a kojí. Při dodržení kvantitativního měřítka nových produktů můžete výrazně rozšířit své denní menu a doplnit tělo dítěte potřebnými vitamíny a minerály pro správný růst a vývoj..

Je možné jíst okurky během kojení?

Proces těhotenství a porodu vyžaduje hodně energie - ve skutečnosti jde o vážný stres pro tělo, psychický i fyzický. Jistě, radost z komunikace s dítětem, pozitivní způsobuje, že tyto procesy jsou neviditelné, a za podpory příbuzných, všechny důsledky tohoto stresu rychle pominou. Mladá matka však potřebuje nejen spánek a mír, pomoc svého manžela, ale také pestrou stravu.

Jedním z nejneutrálnějších potravin rostoucích v našich zeměpisných šířkách je okurka - šťavnatá a nealergenní. Je však možné, aby kojící matka při kojení používala okurky? Jsou skutečně neškodné? Kolik bude pro dítě neškodné? Má zahrnutá zelenina užitek??

Užitečné vlastnosti okurek

Čerstvé okurky mají důležitější prvky, než se zdá:

 • vláknina příznivě ovlivňuje žaludeční trakt, navazuje metabolismus;
 • díky obsahu jodu je funkční funkce štítné žlázy;
 • velké množství draslíku podporuje kardiovaskulární systém;
 • vitamíny E, PP, skupina B, sodík a další stopové prvky, zejména kyselina tartanová, normalizují metabolismus.

Jsou však okurky užitečné pro kojení? Mladé matky berou problém s výživou při kojení vážně, s výjimkou alergenů a produktů, které mají nepřirozené složky, konzervační látky. Okurka se zdá být neškodná. Ale podívejme se na to opačně..

Okurky pro kojící matku přinesou pouze výhody, ale pro dítě mohou způsobit velké potíže, zejména pokud jde o děti do 4–5 měsíců.

Kontraindikace

Použití okurek pro HS má řadu kontraindikací. Je možné nebo ne jíst okurky během kojení? Tato neškodná zelenina má překvapivě řadu kontraindikací:

 • Pokud má kojící matka tendenci tvořit kameny v ledvinách nebo žlučovodech;
 • Pokud je pyelonefritida (zánět ledvin) v akutní fázi;
 • Pokud je v anamnéze gastritida, enterokolitida, jiná chronická onemocnění trávicího traktu a střev;
 • Pokud je kojící matka hypertonická.

Matky zpravidla vědí, že omezení v potravě je způsobeno touto chorobou. Proto je nejlepší počkat v této situaci, dokud dítě nebude mít jeden rok. Ve velmi malém věku mohou být příznaky různých nemocí rozmazány, je také obtížnější diagnostikovat a léčit. Dědičnost může také nastat v raném věku. U staršího dítěte je proto snazší zjistit, jaký druh projevu se objevil, a zda se to týká okurek během krmení.

Na poznámku! Lze nakládané okurky použít při kojení dítěte? Použití nakládaných okurek může vést k alergickým reakcím, otokům a vyrážkám u dítěte, zácpě nebo průjmům, úzkosti, slzám a kolice.

Mohu jíst okurky při kojení nebo ne?

Základem této zeleniny je 95% vody. Všechno ostatní jsou vlákniny, vitamíny, zdravé cukry, bílkoviny, kyseliny, pektin, minerály. Výhody okurky jsou zřejmé: zlepšuje se mikroflóra a střevní motilita, ledviny se čistí a zvyšuje se laktace. Je možné jíst první okurky během kojení čerstvé okurky? Z malého množství (přesněji části nebo plátek) okurky, kterou můžete jíst bez poškození dítěte, nebude výše uvedená výhoda přínosem. Velká množství, která budou mít příznivý účinek na vaše tělo, mohou u dítěte způsobit průjem. A protože jeho střeva jsou stále slabá, mikroflóra je nestabilní, dysbióza se může vyvinout v zánět.

Čerstvé okurky s HB

Jak čerstvá okurka ovlivňuje kojení? Okurková šťáva může vyvolat bolest v břiše, zvýšenou tvorbu plynů, fermentaci, koliku a dokonce i nerovnováhu ve střevní mikroflóře. Když je trávení zavedeno, po 4-5 měsících se zavedením prvních doplňkových potravin můžete vyzkoušet také okurku. To by se však mělo provádět po malých částech a sledovat reakci novorozence.

Je možné nakládané okurky s hepatitidou B?

Okurky obsahují mnoho prvků, ale při kojení je lepší experimentovat, zejména se kategoricky vyhýbat okurkám. Domácí okurky lze jíst občas, v malých objemech a sledovat pravidelnost a kvalitu dětské židle. Jakýkoli produkt by měl být v prvních měsících kojení co nejpřirozenější a okurky obsahují soli a koření, česnek, který obecně inhibuje laktaci.

Úvod do výživy kojící matky

Stejně jako u každého nového produktu by okurky měly být do krmiva zavedeny během krmení velmi pečlivě a v malých porcích. Pro dítě se taková neškodná zelenina v prvních dnech a měsících života může proměnit v nadýmání a koliku.

Novorozenec se přizpůsobuje novému prostředí, každý má svou vlastní imunitu a míru kolonizace bakterií kyselého mléka střeva. V prvních měsících života se v žaludku a střevech vytvoří zdravá mikroflóra.

Kdy mohu jíst okurky, zatímco ne kojím, když kojím? Pokud vidíte, že vaše dítě je po krmení mlékem klidné a spokojené, nepřestávejte v jednom experimentálním čase. Je lepší to udělat ráno, takže během dne můžete vidět reakci dítěte. Po několika dnech zkuste to znovu a sledujte dítě.

V jakých případech nemohou okurky s kojením?

Hlavním důvodem, proč nemůžete během kojení přidat okurky do stravy, je malý věk dítěte. Ve střevě se tvoří až 4-5 měsíců mikroflóra, trávicí proces se začíná. Pokud v tomto věku dítě roste dobře a netrpí bolestmi v bříšku, pokud správně přibírá na váze, s největší pravděpodobností vás bude podporovat pediatr - můžete začít zavádět okurky.

Pokud se matka neomezuje na okurky z fyziologických důvodů, je lepší je vyzkoušet ráno a odpoledne sledovat reakci drobků. Pokud se stolice dítěte nezměnila, pokud se nestala více vrtošivá a neklidná, můžete pokračovat ve zvyšování porce, alespoň každý druhý den, nejlépe dva.

Kdy mohu během kojení jíst okurky, abych místo výhod nedostal problémy? Sezónnost zeleniny se díky supermarketům stala podmínkou. Dokonce i uprostřed zimy si můžete koupit okurky, které vypadají krásně a šťavnaté..

Pamatovat! Na vrcholu zimy mohou být okurky pěstovány pouze ve sklenících, což znamená, že dusičnany a chemikálie výrazně ovlivnily chuť a vzhled okurek..

Pokud jde o nakládané okurky, jejich použití je v HS kategoricky kontraindikováno. Věc je v obsahu octa ve velkých poměrech.

Nakládané okurky během konzervace ztrácejí významnou část živin. A koření obsažené ve slaném nálevu (křen, paprika) se dítě bude cítit v mléce. Může být náladový od hladu, protože nemá rád chuť mléka a může na něj klidně reagovat, ale později trpí kolikou.

Jaké okurky si vybrat?

Na podzim, v zimě a brzy na jaře roste zelenina v našem regionu pouze ve sklenících, nebo může být dovážena, kde i v jiných klimatických zónách se pěstují ve sklenících. Zelenina pěstovaná na dusičnanech tedy nebude přínosná.

Stává se, že v teplém období nejsou okurky shromažďovány ze zahrady a rostly také ve sklenících. Nejlepší volba - při kojení jezte pouze zeleninu, o jejímž původu není pochyb.

Recepty salát z okurky

Každá matka chce dát svému dítěti nejužitečnější věci, takže laktace bude trvat tak dlouho, jak je to možné. Někdo má jen pár měsíců. A možná nebude obtížné zbavit se potěšení rozdrtit okurku v těchto 8-9 týdnech. V zájmu dítěte to vůbec není oběť.

Někdo laktace trvá 6 měsíců. Ale v období 5-6 měsíců je dítěti první krmení. Postupně chutná řada produktů „zubem“: cereálie, bramborová kaše, zelenina, ovoce. Nemůžete se příliš obávat skutečnosti, že mu bude poškozena polovina okurky snědené jeho matkou. Stále stojí za to sledovat, ale riziko, že dítě bude trpět kolikou nebo nadýmáním, již není velké.

Když je dítě asi rok staré, kojení stále pokračuje, celkový podíl mateřského mléka ve stravě dítěte je mnohem menší než v prvních měsících, kdy to bylo jeho úplné stravování. Při kojení můžete bezpečně používat okurky nejen v přirozené formě, ale také v salátech.

Připravili jsme několik užitečných receptů pro kojící matky..

Řecký salát se sýrem feta

 • 1 loupaná okurka,
 • 1 rajče,
 • půl žlutá paprika,
 • nějaký salát,
 • několik ukamenovaných oliv,
 • Sýr feta 100 gramů.

Nakrájejte na zeleninu a sýr, vložte do listů hlávkového salátu, ozdobte nakrájenými olivami a ochucte olivovým olejem.

Omeleta salát

 • 1 loupaná okurka,
 • 1 vaječná omeleta,
 • několik větví kopru,
 • nějaký salát,
 • Ruský sýr 50 gramů.

Nakrájejte okurku a sýr na malé kostky, roztrhané listy salátu, posypte nasekaným koprem. Pečte omeletu z 1 vejce, mléka (jeho objem by se měl rovnat objemu vejce) a ½ lžičky mouky. Chlazenou omeletu nakrájejte na tenké proužky, smíchejte s připravenými ingrediencemi a osolte zakysanou smetanou (zakysaná smetana, sůl, citronová šťáva).

Okurka je užitečný a dietní produkt, ale při kojení dítěte by si měla každá matka pečlivě zvolit stravu. Protože okurky mohou způsobovat průjem a plynatost o dítěti, kojící matka by měla tuto zeleninu opustit v prvních šesti měsících života novorozence.

Je možné jíst okurky pro kojící matku

Čerstvá zelenina a ovoce jsou bohaté na základní vitamíny a vlákninu. Zároveň jsou mezi kojícími matkami široce distribuovány seznamy zakázaných potravin, včetně mnoha druhů zeleniny. Proč nemohou okurky s kojením a je to tak? Možná ještě jíst okurky na GV?

Obecné zásady výživy pro hepatitidu B

Při kojení žádný produkt nevstoupí do žaludku dítěte v jeho původní formě, protože mateřské mléko se tvoří ze složek lymfy a krve. To neznamená, že můžete jíst, jak chcete. Zásady zdravého stravování nebyly zrušeny, protože stav a pohodu dítěte i matky závisí na jejich dodržování.

Nabídka kojící ženy by měla obsahovat prvky všech potravinových skupin: obiloviny a obiloviny, maso a ryby, mléčné výrobky a výrobky z kyselého mléka, zelenina a ovoce, luštěniny a semena, přírodní sladkosti. Je třeba mít na paměti, že mnoho známých produktů jsou potenciálními alergeny, kterým je třeba se vyhnout. Nejprve to je:

 • vejce a kuře;
 • arašídy a jiné ořechy;
 • čokoláda a kakaové výrobky;
 • plody moře;
 • citrus.

Toto doporučení se vztahuje na výživu matky, dokud dítě nedosáhne 3 měsíců. Po tomto věku může být každý z produktů pečlivě ochutnáván, jeden po druhém zavádět a sledovat reakci svého dítěte. Stejně tak je to možné i u kojících matek?

Jak vidíte, v seznamu alergenů nejsou žádné okurky. Jíst okurky na hepatitidě B proto není kontraindikováno a dokonce ani užitečné. Zde však musíme vzít v úvahu následující body:

 • individuální vlastnosti těla matky a dítěte;
 • sezónnost;
 • způsob, jak vařit zeleninu.

Kojenecká kolika nemusí být spojena s jídlem, ale naznačuje nezralost trávicího systému dítěte. Ale pokud jsou zesíleny okurkami, žádné riziko.

Čerstvé okurky na HB jsou nejvýhodnější, ale pouze v období, kdy se přirozeně pěstují na otevřené půdě. Skleníková zelenina plněná dusičnany a chemií, konzumovaná mimo sezónu, v zimě nebo brzy na jaře, nepřinese žádné výhody ani potěšení, může způsobit alergické reakce u dítěte.

Nakládané okurky během kojení v prvních měsících života dítěte by měly být vyloučeny. Důvodem je skutečnost, že marináda obsahuje koření a ocet - ne nejužitečnější látky pro dítě.

Solené okurky obsahují téměř stejné vitamíny jako čerstvé, jejich jediným nedostatkem může být přebytek soli. Neměli byste příliš nakládat okurky, zejména proto, že způsobují žízeň, která nemůže být vždy uspokojena ošetřovatelkou kvůli péči o dítě, spaní a krmení. Pokud si přejete, místo solených si můžete vybrat solené okurky.

Užitečné vlastnosti okurek

 • bohaté na vlákninu, draslík, jód, další minerály a vitamíny;
 • podporovat trávení, zabránit zácpě;
 • odstranit přebytečnou tekutinu z těla díky diuretickému účinku;
 • příznivé účinky na srdce, štítnou žlázu, nervový systém a dokonce i duševní vývoj dětí;
 • mají toxický čistící účinek.

Díky těmto vlastnostem okurek jsou vítáni hosty na stole kojící matky. Poškození čerstvé nakrájené zeleniny může nastat pouze tehdy, pokud je tělo z nějakého důvodu odmítnuto nebo nesplňuje standardy kvality kvůli nepoctivosti zemědělců.

A co rajčata??

Rajčata, na rozdíl od okurek, mohou vyvolat alergickou reakci, stejně jako veškerá pestrobarevná zelenina, ovoce a bobule. To znamená, že by měli být trochu snězeni a pokud máte pochybnosti, odložte tuto lahodnou červenou zeleninu až do lepších časů. Pokud se například v prvním měsíci života objeví reakce dítěte, zkuste kousek rajčete ve druhém měsíci a pečlivě sledujte chování a stav dítěte během dne.

Někdy může dítě s gastrointestinálními problémy reagovat na čerstvý produkt v mateřské stravě, ale je dobré vnímat pečené nebo dušené maso. Je lepší nezkoušet s nakládanými rajčaty v prvních měsících HB. Úplně odmítnout rajčata nejsou zdravé zeleniny, bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Kromě toho jejich stravování zlepšuje náladu a zbavuje stresu, což je pro mladou matku velmi důležité.

Kdy můžu začít jíst okurky a rajčata?

Pokud jde o výživu, existuje mnoho nuancí. Pokud tedy bylo narození dítěte v chladném období, pak na nějakou dobu lze zapomenout na existenci okurek. Pokud jde o rajčata, některé ženy předjímají schůzku s dítětem, tuto zeleninu sklízejí ve zmrazené nebo konzervované formě.

Pokud se dítě narodilo na jaře nebo v létě, může maminka vyzkoušet čerstvou okurku i ve věku 1 měsíce. Samozřejmě byste neměli ihned jíst libru křupavých okurek. To se však týká všech produktů ve stravě kojící matky..

Chcete-li co nejúčinněji sledovat výživový a pohodový vztah dítěte, vytvořte si diář, ve kterém si všimnete nových potravin a chování dítěte během následujícího dne. Je lepší vyzkoušet neobvyklé jídlo ráno, aby se během dne odhalily možné reakce dítěte a v noci se vrátil k normálu. Např. Nakládejte plátek okurky na svůj běžný sendvič nebo jej přidejte do ranního tvarohu (pokud jste tyto potraviny dříve jedli bez následků).

Kojení a rajčata jsou proto povolena kojení. Přestože recenze matek na internetu jsou protichůdné: někdo jí všechno od narození dítěte, zatímco jiné pozorují akutní reakci dítěte na většinu známých potravin. Je třeba si uvědomit, že čím rozmanitější je strava matky, tím více produktů je v ní přítomno, tím je méně pravděpodobné, že na některou z nich budete alergičtí. Nejhorší situace je, když matka dodržuje přísnou stravu od narození svého dítěte, a poté se po 2 měsících náhle rozpadne u slavnostního stolu a smíchá všechny možné alergeny.

Nový produkt představený matkou ráno bude stráven a bude doručen do mléka včas na noc. Kolika v noci? Poděkovat. Než si navzájem přepíšete kecy, musíte otočit hlavu.

Je možné kojící matce čerstvé, solené a nakládané okurky?

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Sada potravin pro kojící matku by měla být vybrána tak, aby doplňovala tělo potřebnými látkami, stimulovala laktaci a podporovala normální trávení dítěte. Pokud podmínky nejsou splněny, stane se mléko méně nebo dost, ale nekvalitní. Jak ovlivňují tento proces nejoblíbenější zelenina - okurky? Jaké období kojení mohou okurky pro kojící matku?

Je možné ošetřovat mateřské okurky a rajčata?

Před zavedením syrové zeleniny do stravy mají matky zájem o nejoblíbenější z nich - okurky a rajčata. Koneckonců, konzumovaná zelenina ovlivňuje dítě ještě aktivněji než matka. Například, pokud čerstvé okurky působí jako diuretikum, pak bude dítě častěji močit. V důsledku toho se jeho rovnováha mezi vodou a elektrolytem může změnit. A látky, které rajčatům dodávají jasnou barvu, představují pro dítě hrozbu alergií. Je možné ošetřovat mateřské okurky a rajčata?

 • Okurky jsou z 90% vody, „suchý zbytek“ je obsazen vitamíny, stopovými prvky. V mladé zelenině je více vody, v zralé zelenině se hromadí pektiny a vlákniny. Young působí jako diuretikum, staré jsou užitečné pro zácpu. Zelená označuje minimální riziko alergie..

Rajčata jsou vyrobena z podobných složek; Hlavním rozdílem od okurek je přítomnost kyseliny citronové a jablečné v ovoci. Díky bohatému minerálnímu složení jsou rajčata zvláště užitečná při poruchách látkové výměny, onemocnění krevních cév, srdce, ledvin, kloubů.

Ať už okurky mohou být pro kojící matku, nebo ne, je těžké to s jistotou říci. Vše záleží na reakci dítěte. Pokud malá část konzumovaná matkou ráno během dne nezpůsobila u dítěte koliku ani alergie, zelenina by měla být v denním menu.

Spotřeba zeleniny se postupně zvyšuje: až na 2 - 3 okurky a jedno malé rajče. Toto je maximum, protože červený pigment obsažený v rajčatech ve větší dávce může vyvolat alergickou reakci.

Je možné ošetřovat okurky mámy?

Obvykle nazýváme domácí zeleninové přípravky „okurky“, aniž bychom přemýšleli o tom, kolik soli skutečně obsahují. A ačkoli neexistuje žádný život bez soli (není náhodou, že krev má slanou chuť), nadměrnou konzumaci soli však nelze považovat za zdravý zvyk. Z tohoto důvodu je rozumná otázka, je možné pro kojení matky okurky?

 • Správně solené okurky na zimu nejen zachovávají užitečnost čerstvých, ale také získávají nové užitečné vlastnosti.

Zejména díky kyselině mléčné zlepšují trávení a zvýšené množství vlákniny a prospěšných bakterií pomáhá eliminovat kolitidu a nadýmání. Jedinou nevýhodou, která zpochybňuje okurky kojící matky nebo ne, je hojnost soli, která působí jako konzervant.

 • Populární přesvědčení, že mléko se získává více z okurek, není prokázáno. Sůl zadržuje tekutinu, snižuje produkci a kvalitu mateřského mléka, a proto začíná chybět a dítě je podvyživené.

Pokud je matka nesnesitelná bez okurek, pak pití více není možnost: sůl bude stále vázat vodu. Pro udržení normálních metabolických procesů je jedinou cestou ven přidání soli ke zbytku jídla. Matka tedy nebude moci odmítnout okurky a dítě nebude mít hlad.

Je možné solit okurky kojící matce?

Solené okurky - jako okurky určené pro krátkodobé skladování se nazývají - navzdory názvu obsahují hodně soli. V každém případě stačí, aby si žena, která porodila, myslela: můžete lehce solit okurky kojící matce, alespoň trochu, nebo absolutně ne?

 • Vše, co je užitečné, bohaté na čerstvou zeleninu, je díky slabou skladovatelnost solené. Výhodou křupavých okurek je to, že cítí chutný, přispívají k vylučování žaludeční šťávy, obohacují tělo rychle se vstřebávajícími vitamíny a minerály. A co je nejdůležitější, není v nich žádný škodlivý ocet, protože přírodní kyselina mléčná vytvářená během solení je konzervační látka.

Jakákoli okurka, včetně okurek, však váže vodu a vyvolává agalaktii - úplné zablokování produkce mateřského mléka. Nejprve jsou proto nežádoucí v nabídce kojící matky. Příbuzní spolu s ní musí řídit stravu a zabránit takovému jídlu. Solené okurky lze jíst během těhotenství a vrátit se zpět na stůl poté, co je dítě silné nebo po ukončení laktace..

Jako cenu útěchy, aby se zvýšila chuť k jídlu a chuťová rozmanitost, si žena může dovolit vypít několik doušek octové solanky. Považuje se za užitečný kvůli nasycení draslíkem, enzymatickými látkami, éterickými oleji, které jsou bohaté na marinádové koření..

Je možné pro kojící matku čerstvé okurky?

Okurka přímo ze zahrady je nejneutrálnějším možným produktem díky působení na trávicí orgány. Pouze takový produkt může říct sebevědomé „ano“ a vyřešit důležitou otázku: „Je možné kojit matku čerstvé okurky?“ A pak s výhradou: pokud mluvíme o skutečně čerstvých produktech pěstovaných v zeleninové sezóně na obyčejné půdě a ne ve sklenících.

 • Dovážená nebo domácí zelenina celoročně pěstovaná za umělých podmínek se plní všemi druhy chemikálií: hnojiva, jedy proti škůdcům a houbám, stabilizátory pro dlouhodobé skladování. Vysvětlete, co to pro malé dítě znamená, pravděpodobně zbytečné.

Čas, kdy můžete nabídnout okurky kojící matce, se obvykle nazývá postnatální období. Začíná to měsícem a půl věkem. Chcete-li začít, stejně jako u všech ostatních produktů, mělo by to být s malou porcí, která sleduje náladu dítěte během následujících 24 hodin. Pokud je to normální, můžete si bezpečně připravit salát z okurek.

 • Příznaky úzkosti, které jasně souvisejí se změnou stravy, by měly být signálem pro kojící matku. Obnovení stravy okurek je možné po nějaké době po nežádoucí reakci dítěte.

Další delikátní bod souvisí s kompatibilitou produktů. Okurky, stejně jako jiná zelenina, nemají rádi míchání s některými ingrediencemi. Nedoporučuje se proto používat společně s mléčnými výrobky, sušeným ovocem, sódou, zelím, řepou, švestkami. Každá z těchto směsí je schopna zesílit tvorbu plynů jak u matky, tak u dítěte.

Je to možné pro kojící mámu nakládané okurky?

Marinování je jedním ze způsobů, jak konzervovat zeleninu odstraněním hniloby. Marinády obsahují ocet, pepř, česnek a koření, které nepříznivě ovlivňují intenzitu laktace a chuť mléka, a u novorozence z takového mléka se zvyšuje tvorba střevních plynů, zvyšuje se riziko alergických reakcí. Proto otázka, kdy je možné, aby kojící matka nakládala okurky, odborníci na výživu odpověděli: nejdříve tři až čtyři měsíce po porodu. A je lepší zdržet se hlasování po dobu šesti měsíců.

 • V žádném případě nemůžete použít marinádovou tekutinu obsahující ocet, a to ani během tohoto období, ani později. Nevejde se do šetrného menu nedávno narozené matky a musí být zlikvidována..

S technologií vaření je spojeno záporné rozhodnutí, zda lze okurky dát kojící matce, pokud jsou vařeny mořením. Zahrnuje to použití octa nebo citronové šťávy. Tyto kyseliny nepříznivě ovlivňují trávení dítěte. Nebezpečí je spojeno s dusičnanem sodným, často přítomným v marinádách. Vede to k hladovění kyslíkem, což má v budoucnu dlouhodobé následky..

Sůl, která je bohatá na okurky a konzervaci, je také nežádoucí složkou pro dítě. Proto je lepší odložit používání těchto přípravků až do doby, kdy dítě vyroste a přestane potřebovat mateřské mléko..

Je možné ošetřovat okurky v konzervách mámy?

Konzervace se liší od moření, protože kyselina je okamžitě přidávána k marinádám, aniž by čekala na přirozený proces zrání. Recept na okurky na konzervované okurky zahrnuje vysokou koncentraci soli a octa. Je možné v zimě kojit konzervované okurky, když není k dispozici přírodní čerstvé? A jak na ně bude tělo novorozence reagovat?

 • Konzervovaná zelenina doma není z hlediska množství živin a chuti nižší než čerstvá. Chuť je samozřejmě výrazně odlišná. Pikantní zelenina zvyšuje chuť k jídlu, příznivě ovlivňuje trávicí mikroflóru.

Ale pro ženy, které chtějí vědět pravdu o tom, zda okurky mohou být pro kojící matku nebo ne, jsou špatné zprávy, pokud je lze uchovat na zimu a uložit do bank. Bohužel, zachování může způsobit nežádoucí důsledky v tělech matek a dětí:

 • zadržovat vodu a inhibovat laktaci;
 • výrazně zvyšují pocit žízně;
 • rozrušení stolice, produkce plynu;
 • způsobit nervozitu.

Nakládané výrobky, i když byly vyrobeny vlastními rukama, musí proto čekat ve sklepech a sklepech - dokud dítě nezpevní trávicí systém a jeho matka nemůže jíst rozmanitější.

Je možné okurkový salát kojící matce?

Před odpovědí na otázku, zda je možné, aby kojící matka připravila salát z okurek, se zaměřme na prospěšné vlastnosti čerstvých okurek. Tyto vlastnosti jsou:

 • nízkokalorický obsah;
 • přítomnost vlákniny z potravy;
 • bohaté složení: jód, mikroelementy, vitamíny, voda;
 • přítomnost draslíku, podpora koordinované práce srdce, ledviny.

Díky těmto složkám poskytují okurky mírný projímavý účinek, normální metabolismus a trávení, včasné vylučování tekutin a asimilaci bílkovin. A také zelená zelenina stimuluje chuť k jídlu, zlepšuje chuť salátů a dalších pokrmů, jejichž ingredience jsou.

To vše jasně potvrzuje neocenitelné výhody okurek pro člověka, ale to, zda je možné, aby kojící matky mohly okurky, je samostatnou otázkou. Máma by měla vycházet z toho, jak užitečné je to či ono jídlo pro malého muže, který není přizpůsoben novým výživovým podmínkám.

 • V této souvislosti jsou okurky obsažené v nabídce včas užitečné. Optimálně to je 4–5 měsíců života; do této doby se většina dětí zbaví trávicích problémů, které jsou u novorozenců.

Zahrnout okurky by měly být minimalizovány, nezapomeňte ráno. Nejprve stačí kousek zeleniny, ne nutně v salátu. Odpoledne matka klidně sleduje dítě a vyvozuje závěry o jeho reakci na nový produkt. Pokud je experiment úspěšný a obvyklé chování dítěte se nezmění, může se část pro matku zvětšit na přiměřenou velikost..

 • Nejoblíbenější zeleninový salát se skládá z okurek, rajčat, cibule. Je lepší kořenit jídlo rostlinným olejem nebo čerstvou zakysanou smetanou, ale ne majonézou.

Dojde-li kojení ve druhé polovině léta nebo začátkem podzimu, mohou se do stravy přidávat okurkové saláty, a to při zachování moderování. Pokud je toto zimní a jarní období a na prodej je pouze zelenina z filmu, pak s takovým salátem budete muset počkat.

Prsa jsou stejně závislá na jejich matkách a velmi citlivě reagují na jídlo, které je bezpečné pro dospělé tělo. To se děje v důsledku nezralosti mikroflóry a malého objemu žaludku. Zavedení jakéhokoli jídla do nabídky matky může být důvodem k obavám o dítě. Můžete okurovat kojící matku nebo ne, a kdy je začít používat, rozhodněte se pro matku - poslouchejte rady odborníků a sledujte chování svého vlastního dítěte.

Poškodí okurky v nabídce mámy dítě?

Mýtus, že kojící okurky nelze jíst, byl dlouho rozptýlen. S přísnými dietami a omezeními se maminky samy vyčerpávají. Aby kojení přineslo radost a užitek, musíte jíst různé potraviny. Spolu s jídlem žena přijímá živiny, vitamíny, mikroživiny. Prostřednictvím mléka se přenášejí na dítě. Okurky během laktace nejsou zakázány. Tato zelenina není na seznamu alergenních produktů. Ale jedte to opatrně, stejně jako jiná jídla se spoustou vlákniny.

Výhody a nevýhody, nutriční vlastnosti zeleniny

Pokud prostudujete seznam zakázaných produktů během HV, nebudou zde žádné okurky. To znamená, že okurky může jíst kojící žena. Tato zelenina je zdrojem živin, má své výhody i nevýhody.

 • Mletá okurka obsahuje málo kalorií. Na 100 g. Čerstvá zelená zelenina představuje 14 kcal a 2,5 g. uhlohydráty. Při konzumaci 100 g. můžete získat 5% denního příjmu vlákniny.
 • Skleníková okurka je pro postavu ještě užitečnější. Za 100 g. obsahuje 11 kcal a 0,9 g. uhlohydráty. Tento druh zeleniny poskytuje 3,5% denního příjmu vlákniny..
 • 90% okurky je tvořeno vodou. Jeho použití však nevede k otokům a nezpůsobuje stagnaci tekutin v těle..
 • Zelenina obsahuje minimum tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Současně jsou přítomny vitaminy a minerály.
 • Chemické složení závisí na odrůdě. Místo pěstování okurky a techniky péče záleží.

Sezónní zelenina pěstovaná na jejich vlastních postelích bez přidávání chemikálií prospívá kojícím matkám. Nákupní okurky se často zpracovávají a plní chemikáliemi..

 • Okurky jsou užitečné pro postavu a pomáhají rychle obnovit původní formy v poporodním období. I když mají pánve, množství kalorií a uhlohydrátů je minimální..
 • Mají hodně vody. V těle však netrpí. Draslík, který je v této zelenině hodně, způsobuje mírný močopudný účinek.
 • Obsahuje draslík a hořčík. Tyto látky jsou nezbytné pro normální fungování srdce. Bez draslíku a hořčíku je srdeční frekvence narušena a vyvíjí se nebezpečná onemocnění.
 • V okurce jsou látky, které se účastní metabolických procesů. Při konzumaci zeleniny se metabolismus zrychlí, zlepší se trávení a sníží se tvorba podkožního tuku..
 • Velké množství hrubé vlákniny zajišťuje stabilní provoz trávicího traktu. Okurky mají mírný detoxikační účinek, zvyšují střevní motilitu, stabilizují stolici a předcházejí dyspeptickým poruchám.
 • Jód je přítomen v okurkách, což je pro ženu velmi důležité během těhotenství a kojení. Podle statistik je až 50% populace v tomto prvku nedostatečných. Během laktace žena zvyšuje potřebu jódu.
 • Vitaminy skupiny B, E, PP jsou přítomny v čerstvé zelené zelenině. Stabilizují nervový systém, zlepšují kvalitu vlasů a pokožky, normalizují redoxní reakce.
 • Okurka je zdrojem hořčíku, vápníku, chloru, fluoru, zinku, železa, sodíku. Potřeba těchto prvků se zvyšuje s kojením a nedostatek negativně ovlivňuje stav zubů a kostí, nervový systém, svaly a celkové zdraví..
 • Zelenina snižuje cholesterol. To zabraňuje tvorbě plaků v cévách a rozvoji aterosklerózy..
 • Nadměrné dusičnany v rostlinné zelenině způsobují intoxikaci. Tento stav se projevuje bolestmi hlavy a trávením. Dítě s HB má stejné příznaky.
 • Zelenina zvyšuje kyselost žaludku. Proto může způsobit vředy a gastritidu. Nejezte čerstvé ovoce ve velkém množství a na lačný žaludek.
 • Zvyšují střevní motilitu, takže mohou způsobit průjem. U častých stolic je lepší dočasně opustit okurky, dokud se neobnoví trávicí funkce..
 • Diuretický účinek může poškodit onemocnění ledvin. Pokud máte problémy s prací s vylučovacím systémem, měli byste se omezit na 150-200 gramů okurek denně.

Okurky GV

Při kojení jsou okurky povoleny. Je však možná individuální reakce. Pokud matka po vaření okurky pociťuje nevolnost, nepříjemné pocity v břiše, tvorbu plynu a další nepříjemné pocity, potom je nebude mít ani dítě.

Čerstvý

Čerstvá okurka během kojení pomáhá ženě vytvořit střeva, zhubnout, zbavit se otoků a zlepšit metabolismus. Mnoho matek se bojí jíst čerstvé okurky kvůli tomu, že dítě bude mít žaludeční potíže.

GV konzultanti a moderní pediatři si jsou jisti, že výživa kojící ženy nemá s trávením dítěte nic společného. Mateřské mléko se tvoří z krve a lymfy a tyto biologické tekutiny nejsou schopné přenášet tvorbu plynu. Kolika u dítěte má obvykle jiné příčiny - netvořený trávicí systém, nesprávné použití, krmení, dávkování, použití figuríny a další.

Pokud žena nemá střevní reakce na zelenou zeleninu, můžete při kojení bezpečně jíst okurky. Když se objeví dyspeptické poruchy, je lepší je opustit.

Negativní reakce těla matky na určitý produkt může u dítěte vyvolat podobné projevy.

Solené

Po porodu ženy chtějí okurky. V tom není nic zvláštního, protože čerstvé, monotónní jídlo dříve či později vadí. Pokud jsou okurky nakládány doma a kojící matka je přesvědčena o své bezpečnosti, z 1-2 kusů se nic špatného nestane. Hlavní věc je znát opatření, protože nadměrný příjem soli negativně ovlivňuje ženské tělo a složení mateřského mléka.

Je možné nakládat okurky s kojením, každá matka se rozhodne pro sebe. Je důležité odlišit produkt, který je doma solený, od produktu zakoupeného. V okurkách obchodů se často nacházejí zbytečné a dokonce škodlivé látky. Je lepší tento produkt odmítnout. Konzervační látky a látky zlepšující chuť, které se používají při solení na pracovišti, mohou způsobit nadýmání, pálení žáhy, bolesti břicha a rozrušení stolice..

Nakládané

Je lepší nepoužívat nakládané okurky pro kojící matku. K výrobě se používá kyselina octová, sladidla a konzervační látky. Pokud jste nakoupili nakládané okurky v obchodě, najdete v jejich složení sacharin. Tato látka dobře proniká do mateřského mléka, ale není absorbována tělem. Umělá složka je stokrát sladší než cukr. Pravidelné používání sacharinu vede k intoxikaci. Studie potvrzují karcinogenní sladidlo.

Nakládané okurky jsou k ničemu. Jejich použití vede k otokům, bolestem hlavy, poruchám trávicího traktu.

Jak a kdy zavést do vaší stravy

Při kojení v prvním měsíci se doporučuje zdržet se kulinářských experimentů. Kojící matka potřebuje po narození zdravé jídlo, které je dobře vstřebáno a nezpůsobuje alergie. V prvním měsíci se novorozenec přizpůsobí novým podmínkám existence a jeho trávicí systém se učí pracovat. V průběhu času může žena zavést do své stravy nové ingredience..

Pravidla pro zavedení stravy pro HS:

 • Začněte experimenty s jídlem nejdříve 2–4 týdny po porodu.
 • Pokud je vaše dítě nemocné, nezkoušejte nová jídla..
 • Aby dítě nevydalo násilnou reakci na okurku, musíte vyzkoušet malé množství zeleniny. Poprvé stačí 1/3 malého ovoce.
 • Je lepší používat zeleninu ráno, pak sledovat chování dítěte. Normálně by se nemělo měnit..
 • Při nepřítomnosti negativních reakcí (vyrážka, průjem, nadýmání) následujícího dne můžete zdvojnásobit porci a také sledovat pohodu dítěte.
 • Doporučuje se konzumovat nejvýše 2-3 okurky denně.
 • Zeleninu můžete kombinovat do salátů, až když je každá složka přidána do stravy kojící matky.

Neměli byste kupovat okurky, které jsou přivezeny z Turecka, Číny, Íránu. Během kojení by měly být konzumovány pouze kvalitní produkty od důvěryhodného výrobce..

Články O Neplodnosti