Hlavní Neplodnost

Sladké menu pro kojící matku: můžete, ale opatrně

Období kojení je obdobím neočekávaných objevů. Tělo ženy se mění, její životní styl, stravovací návyky. Ačkoli každá z nich prochází touto částí svého života svým vlastním způsobem, pro většinu mladých matek je běžné nečekaná touha po sladkostí, se kterou je obtížné bojovat. Někdy je náhlá láska k jídlu obsahujícímu cukr tak velká, že myšlenky na toto jídlo začnou trvat hodně času. Je však možné se během kojení rozmazlovat sladkým?

Touha po sladkostech během kojení: trochu biochemie

Kojení je proces, který vyžaduje značné náklady na energii. Během tohoto období potřebuje ženské tělo zvýšené množství kalorií z jídla. Odborníci v oboru správné výživy určují dostatečný denní kalorický obsah stravy kojící matky v rozmezí 2500 až 2800 kK.

Důležité! Správná strava kojící matky znamená jak dostatečnou hladinu denních kalorií, tak rovnováhu ve složení bílkovin, tuků, uhlohydrátů..

Hlavním dodavatelem energie pro člověka jsou uhlohydráty, které se dělí na jednoduché a složité. Složité uhlohydráty se nacházejí v obilovinách, některé zelenině a ovoci, mléčných výrobcích..

Tělo je pomalu zpracovává, díky čemuž produkty jejich štěpení postupně vstupují do krevního řečiště, přičemž si udržují pocit sytosti po dobu několika hodin.

Energii pro tělo také dodávají jednoduché sacharidy, které obsahují cukr a jeho deriváty, včetně sladkostí, čokolády, cukrovinek. Jejich hlavní rozdíl je v tom, že se snadno rozpadnou a okamžitě se dostanou do krve.

To způsobuje pocit energetického „přílivu“: mnozí říkají, že se po čaji s čokoládou cítí mnohem veselěji.

Z toho můžeme usoudit, že neustálá touha po sladkostí je důsledkem nedostatku živin, z nichž tělo dostává energii. Právě nedostatek komplexních uhlohydrátů způsobuje, že kojící matka zaplňuje tento nedostatek z nejjednodušších zdrojů, které lze rychle strávit a rozložit..

Jaké sladkosti si však může kojící matka vybrat, aby její dítě nezažilo jejich negativní účinky??

Sladkosti a kojení: jak kombinovat

Ačkoli přebytek sladkostí pro nikoho neprospívá, malé množství vašich oblíbených dobrot může pomoci kojící matce zacházet s ní.

Dezert nezpůsobí újmu, pokud splňuje následující požadavky:

 1. Postupné a umírněné. Sladkosti by měly být zavedeny do stravy z malých dávek, pečlivě sledujte reakci dítěte na nový produkt.
 2. Hypoalergenicita. Je lepší dát přednost těm pochoutkám, které neobsahují potenciální alergeny. Sladkosti, které se při kojení zavádějí do mateřské stravy, by také měly obsahovat co nejméně ingrediencí. Když se objeví alergické vyrážky, pomůže to pochopit, na jaký produkt tělo dítěte mělo negativní reakci..
 3. Bezpečnost. Sladký ve stravě kojící matky by měl sestávat hlavně z domácích dezertů. Průmyslové sladkosti obsahují velké množství různých barviv, zvýrazňovačů chuti a dalších přísad.

Zvláštním problémem je to sladkostí, které můžete kojit v prvním měsíci. Nejlepší volba v prvních týdnech po narození dítěte bude omezena na sladký čaj, takže další dobroty zůstanou později..

Pokud to nestačí, můžete si vybrat dezert a dodržovat pravidla moderování, hypoalergenicity a bezpečnosti. Ukázkový seznam toho, co sladkosti lze dát kojící matce kojící matce po porodu, naleznete níže..

Nechť sladkosti nejsou pro lidské tělo životně důležité, vzdát se jich je obtížné i pro cílevědomé lidi. Co říci o ženě během kojení, jejíž tělo zažívá neustálý stres a je ve stavu chronického stresu z únavy, nedostatku spánku a neustálé péče o novorozence?

Sladkosti jsou jedním z mála zdrojů příjemných emocí, ale je důležité pochopit, že sladkosti lze kojit a co je lepší zdržet se. Během laktace se můžete potěšit následujícími produkty:

Marshmallows

Pokud marshmallow neobsahuje žádné aroma, je to vynikající volba pro sladké občerstvení. Stojí za to upřednostnit neochucené bílé marshmallows, bez glazury a dalších přísad.

Vzdušná pochoutka, kterou si můžete koupit v každém obchodě nebo vařit doma. Základní recept na pusinky se skládá z vajec vyšlehaného cukrem. Vícebarevné koláče by se neměly vyhýbat - obsahují barvivo.

Domácí zmrzlina

Většina zmrzliny v obchodech obsahuje malé mléko, ale hodně palmového oleje a cukru, což znemožňuje konzumaci během laktace. Cesta ven je vařit si to sami! Složení domácí zmrzliny zahrnuje žloutky, smetanu, cukr a mléko. Technologie vaření je jednoduchá a výsledek bude chutný a zdravý..

Marmeláda

Pektinová marmeláda může být skvělým doplňkem stravy kojící matky. Existuje velké množství této pochoutky na prodej s přírodním složení, takže byste měli pečlivě prostudovat štítek.

Vložit

Nejbližší „příbuzný“ marshmallows - marshmallow, není také kontraindikován pro použití během kojení. Základem jeho složení jsou ovocné a jahodové pyré, cukr a bílkoviny z kuřecích vajec. Cukroví lze vyrobit samostatně nebo zakoupit v obchodě.

Halva

Slunečnicová semínka, z nichž je složena halva, obsahují velké množství zdravých tuků, které přispívají ke kráse pokožky, vlasů a nehtů, posilují srdce, krevní cévy a nervový systém. Halva je však alergenický přípravek a měl by být podáván s opatrností.

Soubory cookie pro malé děti

Na trhu se zbožím pro děti existuje velký výběr speciálních souborů cookie, které mohou být dány dítěti od okamžiku, kdy dosáhne 6 měsíců. Je vyroben z přírodních produktů, proto je bezpečný jak pro dítě, tak pro matku.

Zdravý a chutný, med je silný alergen. Je nutné ji zavést do stravy kojící matky pečlivě a pečlivě zkontrolovat reakci dítěte na tento produkt. Je vhodné počkat, až vyprší doba nejméně jednoho měsíce od data narození dítěte, než jej znovu naladíte..

Chutné a jednoduché ošetření, které se dá snadno vyrobit doma, je želé. Tento dezert se prodává v obchodech s různými příchutěmi a aroma, ale průmyslová barevná želé vždy obsahuje syntetická barviva a příchutě, takže byste ji měli vařit doma..

Cukroví

Většina sladkostí je při kojení nežádoucí, protože vzhledem k velkému počtu složek ve složení si nemůžete být jisti jejich bezpečností pro dítě.

Pokud kojící matka chce jen bonbón na čaj, měli byste se rozhodnout pro produkty s nejjednodušším možným složením:

 • karamelové výrobky;
 • butterscotch, včetně „krávy;
 • želé bonbóny.

Karamely, jiné sladkosti, by neměly mít výraznou vůni a světlé barvy - to jsou známky syntetických přísad.

domácí pečení

Domácí dorty a rohlíky jsou povoleny také pro kojící matky. Hlavní věcí je nepoužívat pochybné ingredience při vaření kulinářského nadšení.

Připravené impregnace a polevy můžete odmítnout; snížit o čtvrtinu množství cukru při pečení; med vyměňte za melasu, droždí těsto atd..

Správné stravování sladkostí: pokyny k ošetřování sladkých zubů

Seznam sladkostí povolených během kojení je široký, ale tak, aby nepoškozovaly dítě, nestačí omezit se na podmíněně povolená jídla.

Je důležité dodržovat následující doporučení:

 1. Pokusy o diverzifikaci stravy kvůli sladkostem by měly být odloženy o 1 až 3 měsíce po narození dítěte. To je nejlepší čas, kdy kojící matka může začít jíst sladkosti..
 2. Čím alergennější je produkt, tím později je nutné jeho zařazení do stravy kojící matky odložit. V prvním měsíci po narození dítěte se sladkosti vůbec nedoporučují, ale ve druhém měsíci je můžete postupně vyzkoušet.
 3. První porce by měla být malá, ale ani v následujících dnech nejezte sladkosti. Minimálně to zvyšuje zátěž trávicích orgánů matky a v nejhorším případě vede k vývoji různých nemocí.
 4. Je vhodné vařit dezerty samostatně, to vám umožní vychutnat si sladkosti bez umělých přísad neznámého původu a pokračovat v krmení dítěte bez zbytečných starostí.
 5. Sladkosti by měly být přesunuty do první poloviny dne. Můžete tak minimalizovat riziko otoků a sadu dalších liber.

Sladkosti, s nimiž kojící matka není na cestě: doporučení Komarovsky

Za prvé, tělo matky trpí přebytkem sladkostí, ale některé produkty mohou kromě cukru obsahovat také potenciálně alergenní látky, které mohou dítě ovlivnit. Následující doporučení vám pomohou pochopit, které sladkosti můžete kojit a které by se měly zlikvidovat..

Uznaná autorita v oblasti pediatrie Komarovsky E.O. ve své knize „Začátek života“. Vaše dítě od narození do roku “naznačuje, že ve stravě kojící matky by neměly být produkty, které„ vaše prababička nejedla “, protože v budoucnu se mohou u dítěte stát zdrojem alergií.

Tyto zahrnují:

 • jakékoli mastné jídlo (sladkosti se smetanou, s máslovými krémy atd.);
 • kakao a jeho produkty, včetně hořké čokolády, která se tradičně považuje za užitečnou volbu pro sladkosti;
 • káva;
 • veškeré citrusové plody;
 • čerstvé pečivo z kynutého těsta;
 • kandované ovoce a sušené ovoce z exotických produktů: tomel, ananas, data, citrusové plody;
 • všechny druhy orientálních cukrovinek, které obsahují velké množství tuku. Výjimku lze považovat za turecký med s minimem přísad z ořechů, kokosových vloček a dalších přísad;
 • kořeněné sladkosti s výraznou chutí, včetně máty, s výjimkou těch, které jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí;
 • červené bobule, i když pocházejí ze zahrady.

Kromě doporučení společnosti Komarovsky se také doporučuje vyloučit následující produkty:

 1. Dezerty s umělými barvami, příchutěmi, sladidly. Tato skupina zahrnuje průmyslové dorty, pečivo, pestrobarevné bonbóny a želé a další nepřirozeně světlé aromatické výrobky.
 2. Sladkosti jsou alergeny, které zahrnují všechny včelařské produkty, produkty z kakaových bobů, některé bobule a ovoce. Nepoužívejte proto produkty, v nichž jsou obsaženy.
 3. Soda a hotové džusy. Vždy obsahují cukr a barviva. Mnoho naivně věří, že pouze Coca-Cola a její analogy jsou škodlivé a ruská smetana Soda nebo Tarhun jsou pozoruhodné svým přirozeným složením. Bohužel to tak není. Jakákoli soda nebo džus je primárně cukr a barvivo, takže je lepší upřednostňovat slabý sladký čaj.
 4. Sladkosti s náhradou cukru. Mnozí je používají v naději, že zhubnou nebo si udržují váhu, aniž by se vzdali obvyklých dobrot. Tato náhrada, i když to povede ke snížení kalorického příjmu, však bude mít škodlivý vliv na schopnost těla absorbovat cukr z krve. V důsledku toho se zvyšuje riziko vzniku cukrovky..
 5. Dezerty s vysokým obsahem tuku a pečivo. Čokoládový dort, dokonce i vařený sám sebou, není pro kojící matku nejlepší sladkou volbou.

Zneužívání sladkostí: důsledky pro mámu a dítě

Ačkoli sladkosti jako takové nejsou během kojení zakázány, je nezbytné sledovat jejich použití. Nemohou být nekontrolovatelně z různých důvodů, včetně:

 • vzhled nadváhy. Sladkosti nasycují na krátkou dobu, ale současně obsahují velké množství kalorií;
 • riziko vzniku cukrovky. Neustálé zvyšování hladiny cukru v krvi vyvolává inzulínovou rezistenci. Tělo přestane reagovat na změněné složení krve, cukr přestává být vstřebáván, vyvíjí se nebezpečné onemocnění - diabetes mellitus;
 • riziko zubního kazu. Během těhotenství a kojení jsou zuby v zranitelném stavu - jejich smalt je ztenčen, zvyšuje se pravděpodobnost poškození. Přebytečné sladkosti tento proces urychlí..

Kojení sladké ve stravě matky může poškodit, pokud je konzumovaným produktem alergen. Čím je dítě mladší, tím vyšší je toto riziko, takže seznam sladkostí, které lze zahrnout do nabídky při kojení v prvním měsíci, je podmíněn.

Měli byste také vědět, že účinek syntetických přísad používaných v potravinářském průmyslu nebyl řádně studován. Předpokládá se pouze, že jejich použití je bezpečné pro zdraví, ale současně je v různých zemích seznam povolených doplňků výrazně odlišný. Proč se to děje, je těžké to s jistotou říci.

Důležité! V USA, Norsku, Kanadě je barvivo E-142, které dodává produktům zelenou barvu, zakázáno. nedávné studie naznačují jeho škodlivý účinek na nervový systém dětí, zejména těch, které trpí neurologickými chorobami. Kromě toho je barvivo povoleno v Rusku a zemích SNS. Situace je podobná u barviv E-129, E-131 atd..

Není také známo, zda syntetické přísady ovlivňují nebo neovlivňují kvalitu mateřského mléka. Proces jejich štěpení nebyl řádně studován, takže si nemůžeme být jisti, zda jsou pro kojence bezpečí.

Ulehčit lásku k sladkostí je snadné

Ve většině případů touha po sladkostech po kojení slábne do fáze stability: tělo se přizpůsobilo novému stavu a produkce mléka je v souladu s potřebami dítěte.

Tento proces může trvat neurčitý čas, ale chcete oslabit nepochopitelnou touhu jíst sladkosti co nejdříve.

K tomu vám pomohou následující tipy:

 1. Vyvážte svou každodenní stravu:
  • zvýšit podíl komplexních uhlohydrátů ve stravě kvůli obilovinám a zelenině bohaté na vlákninu;
  • konzumovat dostatek bílkovin: nejméně 1 gram na kilogram hmotnosti. Mezi potraviny bohaté na proteiny patří maso, drůbež, ryby, tvaroh a čočka..
 2. Jíst sladká jídla místo hlavního jídla, ale půl hodiny po něm. Už nebudete mít hlad a bude mnohem snazší omezit se na malou část sladkosti.
 3. Zkuste nahradit sladkosti ovocem a ovocem. Fruktóza v nich obsažená působí na tělo stejným způsobem jako cukr, ale poškození z toho je mnohem menší.
 4. Vezměte si vitamíny pro kojící matky. Sestavování stravy takovým způsobem, aby z jídla byly získány všechny potřebné stopové prvky, je obtížné. Proto by měl být nedostatek nezbytných látek doplněn speciálními vitamínovými komplexy.

Hledejte způsoby, jak „trikovat“ své tělo. Velké bavlněné cukrovinky je možné jíst po dlouhou dobu, ale bude méně cukru přímo než ve dvojici malých Raffaello, které se konzumují rychle a tiše.

Je možné kojit během kojení? Ano! Oblíbené dárky pomohou kojící matce vytvořit dobrou náladu a zvýšit její odolnost vůči stresu. Hlavní věcí je vybrat ty sladkosti, které nepoškodí ani matku ani dítě, a pamatujte, že moderování je důležité ve všem.

Je možné jíst sladkosti pro kojící matku a co

Mnoho matek je přesvědčeno, že sortiment jídel pro kojící ženu je poměrně vzácný. Všechno jídlo se zdá monotónní a někdy dokonce ani chutné. Ve skutečnosti v téměř každé kategorii produktů najdete výjimku - co smí jíst se stráží. Také u sladkostí - nelze předpokládat, že při krmení dítěte je kontraindikováno jíst sladkosti. A na otázku matek: „s čím pít čaj s kojením?“ Odpověď můžete snadno najít. Podle jednoduchých pravidel při výběru sladkostí kojící matka nepoškodí ani sebe, ani své dítě..

Přínos nebo újma

Sacharidy, včetně sladkostí, přispívají k produkci serotoninu a čokoláda také přispívá k endorfinu, hormonu štěstí, který dává ženskému tělu sílu, zachraňuje ospalost a zlepšuje náladu, která se po mamince pozitivně ovlivňuje, takže se po porodu rychleji zotaví a nebude podstoupit poporodní depresi.

A pokud mluvíme o újmě, platí to především pro kojence, protože sladkosti při kojení, které se dostanou do těla dítěte, mohou vyvolat alergii. Kromě toho může i mírná konzumace sladkých jídel způsobit střevní koliku nebo nadýmání, takže se matkám s extrémní opatrností doporučuje jíst sladkosti.

Nadměrné porce sladkosti poškodí kojící matku - jedná se o vysoce kalorická jídla, která pomáhají přibrat na váze a neodstraní nadbytek po porodu.

Také neustálé používání sladkostí nebo čokolády nepříznivě ovlivní stav zubní skloviny, zvýší hladinu cukru v krvi, což může zase vést k rozvoji cukrovky..

Barviva a konzervační látky, které jsou součástí zakoupených sladkostí, také nepříznivě ovlivní tělo kojence a matky.

Domácí sladkosti však nezpůsobí matčino tělo mnoho problémů, ale plní svou hlavní funkci - zlepší náladu všech domácích a pečující hostitelka se nebude muset starat o nebezpečné příchutě.

Jaké sladkosti by neměly být konzumovány kojením

Neexistuje jednoznačný seznam toho, co přesně je kontraindikováno během kojení, ale existují produkty, které obsahují minimální množství užitečných látek nebo je vůbec neobsahují, takže byste je neměli jíst. To:

 • čokoláda - jakákoli odrůda, protože obsahuje velké množství kakaa. V prvním měsíci po narození dítěte rozhodně nestojí za to používat čokoládu, pokud se pokusíte tento produkt zavést do kojící stravy, pak nejdříve po 4 měsících. Současně se vyplatí sledovat dítě a jeho reakci na dostatečně alergenní produkt a pouze po jeho nepřítomnosti je možné dávku zvýšit;
 • sladké nápoje sycené oxidem uhličitým - kromě vysokého obsahu cukru a škodlivých konzervačních látek je nepravděpodobné, že by takový nápoj obsahoval cokoli užitečného, ​​takže byste je měli přestat používat až do konce krmení;
 • koláče se smetanovým tukem - pokud již slavíte první úspěch dítěte dortem, pak je lepší zvolit pěnové nebo jogurtové výrobky, než jíst tukový krém s ovocem nebo jinými alergeny.

Jaké sladkosti mohou být

Během kojení by kojící matka měla nahradit mastné vysoce kalorické sladkosti:

 • marshmallows - zároveň je z velkého počtu odrůd lepší zvolit obvyklou klasickou verzi - bílá, bez čokoládové polevy;
 • marshmallow - je lepší, když se to provádí ručně, z osvědčených a neškodných ingrediencí. Při nákupu pastil v obchodech stojí za to vybrat si produkty z přírodních komponent na bázi pektinu;
 • marmeláda - pokud nemůžete připravit sladké jídlo doma, měli byste hledat produkty v obchodě v odděleních se správnou výživou, nejčastěji se tam prodává také marmeláda na bázi pektinu;
 • milované kondenzované mléko - některé matky si myslí, že zelený čaj s kondenzovaným mlékem má pozitivní vliv na kojení. Ve skutečnosti je to jeden z nejčastějších mýtů, protože jakýkoli teplý a hojný nápoj pomůže zvýšit produkci mléka. Ale je tam kondenzované mléko v neomezeném množství, zatímco to je stále nemožné. Za prvé, je lepší to vyzkoušet po měsíci krmení a ujistit se, že kravské mléčné bílkoviny nejsou netolerantní, a za druhé, použití kondenzovaného mléka by mělo být omezeno kvůli velkému množství cukru v něm obsaženém. Postupem času můžete takové mléko přidat do jídla častěji, ale ne denně;
 • Halvah - doporučeno pro použití s ​​GV, jsou vyrobeny z přírodních látek. Klasická verze slunečnicových semen lze jíst beze strachu, ale pokud používáte kozinaki s medem, sezamem nebo arašídovou halvou, měli byste určitě sledovat reakci dítěte;
 • některé druhy sladkostí - jako dezert můžete do čaje přidat pár kousků krav, iris nebo karamelů a želé. Užitečné jsou také domácí sušené ovocné sladkosti;
 • o několik měsíců později můžete do stravy zavést pusinku - jednu z přírodních odrůd sladkého jídla. Pokud neexistuje žádná individuální nesnášenlivost s vejcem, můžete toto jídlo jíst z bílkovin a cukru;
 • Brusinky, mandle, jiné přírodní produkty posypané cukrem - jistá alternativa k čokoládovým bonbónům. Brusinky jsou užitečné pro imunitu a mandle jsou druh ořechů, u nichž je nejméně pravděpodobné, že způsobí alergie;
 • domácí džem - pár lžiček, i když s chlebem, nepoškodí tělo kojící matky;
 • cookies - vyberte si lepší dětské odrůdy, „Maria“ nebo ovesné sušenky. Můžete ho jíst buď jako nezávislý dezert, nebo si připravit dort, podle rychlého, ale neméně chutného receptu;
 • Orientální sladkosti, turecké potěšení - je lepší vybírat odrůdy bílé barvy bez barviv, první klasické možnosti a po několika příležitostech můžete vyzkoušet odrůdy s medem a ořechy.

Jak jíst sladkosti během kojení

Přesto, sladké pro ženské tělo během kojení bude více prospěšné než poškození. Při přidávání cukrovinek do nabídky je však třeba dodržovat jednoduchá pravidla:

 • pokud si vyberete mezi cukrem a rafinovaným cukrem, je lepší zvolit první možnost;
 • ani v nejteplejším dni byste neměli pít šťávy, sodu, můžete ochladit čaj nebo ovocný nápoj;
 • pokud v určitém okamžiku opravdu chcete něco sladkého - můžete jíst ovesnou kaši s ovocem jako dezert nebo vyměnit jídlo za zeleninové;
 • cukr je lepší nepřidávat do čaje a jiných nápojů;
 • začít jíst sladkosti je lepší třetí měsíc od narození dítěte;
 • zvýšit podíl sladkých produktů pouze několik dní po prvním testu, a pokud nedojde k žádné reakci u dítěte;
 • nákup cukrovinek v obchodě, měli byste si přečíst složení a datum vypršení platnosti;
 • nezkoušejte sladkosti se zjevnými alergeny (mléko, med), jídla světlé barvy (s barvivem);
 • Jakýkoli sladký dezert je lepší nahradit sušeným ovocem nebo jídlem z nich, ale domácím.

Jak snížit chuť na sladkosti s gv

Jedním z důvodů, proč kojící žena chce něco sladkého, je nedostatek hořčíku v jejím těle. Proto, abyste snížili chuť na sladkosti a dorty, musíte se několik dní silně opírat o špenát, mořské řasy nebo ořechy, pít hodně kvalitní minerální vody.

K doplnění zásob vitamínu C stojí za to jíst pomeranče, jablka, sezónní bobule bohaté na kyselinu askorbovou. Nedostatek vitamínů B pomůže doplnit ryby, játra, červené maso nebo mléčné výrobky.

Pokud tělo nedostává dostatek vody a vlákniny, ruce často sáhnou po sladkostech. Fazole, ovoce, brokolice nebo květák obsahují dobré výživné látky, které uspokojí váš hlad..

Navíc jeho náhrada pomůže snížit množství cukru - takové tablety lze použít nejprve jako úplnou náhradu cukru, a pak postupně snižovat dávku. Kromě toho můžete jako dezert namísto housky nebo čokolády z lékárny jíst tyčinky doporučené pro sportovní výživu nebo nízkokalorické možnosti..

Seznam povolených sladkostí je rozhodně mnohem větší, než se nedoporučuje. Pokud má mladá matka příležitost vařit dezerty sama, může tento seznam pokračovat pouze. Domácí koláče, pusinky a zavařeniny vás nejen rozveselí se strážemi, ale také neublíží dítěti. Zároveň by člověk neměl jíst všechny sladkosti bez rozdílu. Je nutné dodržovat zdravou stravu a nahradit další svačinu zeleným jablkem, procházkou na čerstvém vzduchu nebo mírnou fyzickou aktivitou. Nic potom nepoškodí postavu kojící matky a dítě bude zdravě růst.

Může kojící marmeláda

Důležité nuance použití marmelády během kojení a krmení

Kojící matka by měla být obzvláště opatrná při výběru sladkostí pro její stravu. Koneckonců, často způsobují koliku u kojenců, plynatost a alergické reakce.

Existují však výjimky ze všeho, například čokoláda je během kojení přísně zakázána (obsahuje kakao a kravský protein - nejsilnější alergeny), ale kvalitní přírodní marmeláda je užitečnou alternativou k nedoporučeným sladkostem.

Je povoleno používat kojení?

Marmeláda není zdaleka zakázaným dezertem ve stravě kojící matky, může být přítomna. Jeho zavedení do vašeho menu by však mělo brát v úvahu některá doporučení, protože může obsahovat škodlivá barviva a všechny druhy přísad, které nejlépe ovlivňují trávicí systém dítěte. Musí koupit marmeládu s přirozenou žlutou, zelenou nebo červenou barvou (ne kyselé křičení).

Je to možné v prvním měsíci po narození?

V prvním měsíci po narození dítěte je nutné zdržet se zavádění sladkostí do mateřské stravy. Koneckonců, trávicí systém dítěte není ještě úplně vytvořen, neměli byste ho přetížit těžkými sacharidy. Marmeláda může být zavedena od 7. týdne od data narození (za předpokladu, že dítě není náchylné k alergickým projevům), jinak - ochutnejte sladkosti alespoň o 3 měsíce.

Začněte zavádět marmeládu do svého menu jedním malým kouskem (je lepší ji sníst ráno, po hlavní snídani), a potom sledovat dítě během dne, pokud nedochází k bezohlednému pláču, náladě a úzkosti - dávku sladkostí lze postupně zvyšovat.

Existuje potřeba matky?

Marmeláda je dietní léčba, která se skládá z melasy, ovocné šťávy (nebo bramborové kaše) a želatinačních složek (agar-agar nebo želatina). Jako součást gelatinujících látek existuje taková složka jako pektin, je zvláště užitečná pro klouby a celý muskuloskeletální systém.

Kromě toho je marmeláda bohatá na vitamíny, které jsou prospěšné pro posílení imunity. Nemá vůbec smysl zmínit morální potěšení sladkého kousnutí (během období mnoha zákazů pro kojící ženu).

Měl bych do jídla zahrnout dítě?

Marmeláda může být přítomna v každodenním jídle dítěte, protože rostoucí tělo potřebuje sacharidy. Až do roku však dětští lékaři nedoporučují zavádět dítě na žádné sladkosti (s výjimkou přírodních ovocných pyré a šťáv).

V jakém věku je lepší zavést do návnady?

Po 12 měsících můžete dítě postupně seznamovat se zdravými sladkostmi. Nejlepší volbou pro dítě bude čerstvé ovoce a bobule, a teprve poté výrobky na nich založené, například marmeláda. Obyčejné marmeládové kojence mohou být zavedeny do potravin od jednoho a půl roku a žvýkat - ne dříve než tři.

Ale sladkost by měla být podávána po malém kousku po jídle, aby nedošlo k přerušení chuti k jídlu. Nádherný doplněk k ranní kaši nebo tvarohu bude pár kousků marmelády. Je lepší ji vyrobit z hypoalergenních šťáv - jablek a hrušek. Je třeba se vyhnout zakoupeným sladkostem, obsahují příliš mnoho cukru a všech druhů barviv, jakož i příchutí.

Je to dobré pro děti?

Výhody marmelády pro rostoucí organismus jsou následující:

 • minimální obsah tuku (podporuje správný průtok krve, nezanáší cévy);
 • přítomnost želatinačních látek (zlepšení funkce jater a odstranění toxinů);
 • přítomnost komplexu vitamínů (stimuluje imunitní systém).

Co je pro HB nebezpečné pro kojence?

Přírodní marmeláda (nejlépe domácí) je naprosto bezpečná. Může být vyroben z jakéhokoli produktu:

 • kozí mléko;
 • bobule a ovocné nápoje;
 • sušené ovocné kompoty;
 • šťávy a šťouchané brambory.

Zakoupený by však měl být vybrán pečlivě, protože může obsahovat chemikálie, které způsobují nejen alergické projevy, ale také otravu jídlem jako celku.

Proto nemusíte dávat pozor na pestrobarevnou marmeládu (procento přítomnosti přírodních ingrediencí je extrémně nízké) a neměli byste kupovat marmeládu příliš posypanou cukrem (extra kcal jsou zbytečné během doby, kdy se dostanete do antatální formy).

Laktační doporučení

Dezert by měl být používán moudře, aby se to nepřehánělo. Přejídání sladkostí skutečně škodí nejen tělu matky, ale i dítěti. Doporučení pro použití kojící matky s marmeládou:

 1. Je třeba se zdržet konzumace marmelády v prvním měsíci po porodu.
 2. První ochutnávka by měla zahrnovat jeden malý kousek dobrot.
 3. Zvýšení podílu je možné pouze při absenci negativní reakce ze strany těla dítěte (nedochází k nadýmání, kolice, vyrážce, zarudnutí na kůži, náladě a slzám).
 4. Denní dávka marmelády by neměla přesáhnout 50 g.
 5. Každodenní používání dobrot je nežádoucí, stačí jíst 2-3krát týdně.

Jak vstoupit do stravy?

První test by měl být minimální (jeden malý kus), po kterém byste měli pozorovat reakci novorozence po dobu 24 hodin: na jeho straně by neměly být žádné nežádoucí projevy. Sladkosti se lépe vstřebávají ráno, ale ne na lačný žaludek..

Pokud se vše povedlo dobře, dávka dobrot může být postupně zvyšována, až na 50 g denně na týden. Neměla by však být překročena týdenní dávka 200 g.

DŮLEŽITÉ! Musíte také vzít v úvahu, že v den zavedení marmelády byste neměli používat žádný nový produkt, protože v případě alergií bude obtížné přesně rozpoznat, co to je.

Závěr

Vysoce kvalitní marmeláda, která je vyrobena z přírodních produktů, nepoškozuje tělo kojící ženy ani dítě. Naopak bude mít příznivý účinek na trávicí systém a na stav kůže, kloubů, vlasů a nehtů. Měl by se však používat s mírou, nepřesahující denní a týdenní sazbu. Nejlepší volbou je domácí pochoutka vyrobená z kvalitních produktů.!

Marshmallows, marshmallows a marmeláda - jaké sladkosti může kojící matka jíst??

Každá mladá matka, která kojí, si přeje, aby se do dítěte přenášely pouze ty nejcennější živiny. Ale bohužel, to je důvod, proč ženy čelí mnoha omezením v jejich známém menu. Někteří dokonce začínají chybět těhotenství, když taková „těžká“ strava nebyla poskytována. Situace je obzvláště akutní u sladkostí, které vzhledem k hormonálním vlastnostem těla chce každá zdravá žena tak či onak.

Tabu pro sladké

Každý zná zákaz čokolády ve stávajícím laktaci - i když tento lahodný produkt obsahuje „hormony radosti“, které někdy pro první matku života dítěte nestačí, je také nejsilnějším alergenem, který může u novorozence vyvolat nežádoucí reakce. Po přečtení jakéhokoli „přínosu“ pro kojení začíná mladá matka mít podezření, že je zakázána téměř všechno kromě nastrouhané pohanky a vařeného kuře. Ale je to opravdu tak?

Marmelády a marshmallows jsou dietní sladkosti, které jsou povoleny i u terapeutických potravinových systémů. Nejsou jen nízkokalorické, ale mají také určitý rozsah prospěšných vlastností pro lidské tělo. Před ženou tedy vyvstává praktická a relevantní otázka - je možné, aby kojící matka mohla jíst marshmallows a marmeládu?

Ženy, zejména notoricky známý sladký zub, někdy během kojení doslova sní o nějakém druhu cukrovinek.

Dospívá k tomu, že tím, že se odepřela všechna oblíbená jídla, začíná mladá matka zažívat stav podobný depresi, který se samozřejmě odráží v emocionálním stavu drobků. Obzvláště sobecké dámy začnou dítě odstavovat z prsou a jíst „lidsky“. Takové činy jsou však nejen nepřiměřené, ale také škodlivé pro dítě.

Marshmallows pro kojení: jsou matkám povoleny ve stravě?

Co je to v podstatě marshmallow? Jedná se o zdravé cukrovinky vyrobené z vaječných bílků a jablečné omáčky. Je oblíbeným zážitkem těch, kteří sledují dietu nebo sledují postavu v konstantním režimu. Někteří lékaři tvrdí, že sladkost je pro lidské tělo velmi prospěšná. Kromě toho ve většině případů marshmallows neobsahují příchutě, konzervační látky ani jiné škodlivé nečistoty, které by mohly nějak ovlivnit zdraví.

Je možné, aby kojící matka měla marshmallows? Umět!

Ale pouze za podmínky, že to bude přirozené. Chcete-li si být jisti, že je to 100%, je optimální si sladkosti připravovat sami doma.

K přípravě marshmallows potřebujete kromě základních základních složek také želatinu, kyselinu citrónovou, cukr, soda a další přírodní složky. Marshmallows jsou často doplněny ořechy, ovocem, kandovaným ovocem a marmeládou. Liší se také funkčností: například ošetření, které obsahuje ořechy, se stane mimořádně užitečným pro vznikající nervový systém vašeho dítěte. Kromě toho dávají kalorickému obsahu mateřskému mléku, což je pro novorozence neobvykle uspokojivé a výživné.

K marshmallows lze přidat džem, marmeládu a dokonce i bílou čokoládu. Všechny tyto výrobky nepoškozují vaše dítě a mohou mu dokonce poskytnout určitou výhodu..

Je třeba zdůraznit, že stále musíte opustit používání dobrot na chvíli. Jíst pečivo v prvním měsíci života dítěte je docela nebezpečné. Navíc do tří měsíců od narození dlouho očekávaných drobků je pro mámu lepší dodržovat přísnou stravu a jíst pouze produkty, které povoluje gynekolog, který dohlížel na těhotenství. Postupně, když vám lékař umožní diverzifikovat svou skromnou stravu se zeleninou, různými druhy masa, ovoce a jiných obvyklých potravin, můžete se ho zeptat na přípustnost zavádění marshmallows do stravy.

Stručně řečeno, odpověď na otázku, zda je možné, aby kojící matka mohla jíst marshmallows, by měla být kladná.

Ale s několika poznámkami.

 • Nezapomeňte si vybrat kvalitní produkt: obvykle marshmallows, které jsou vyráběny na velkém
  produkce, obsahuje mnoho chemických přísad, které pravděpodobně nebudou přínosem pro vaše dítě;
 • Věnujte pozornost ceně produktu - čím levnější je, tím pochybnější je jeho přirozenost a vysoká kvalita;
 • Je optimální vařit marshmallows doma, takže si budete jisti jeho složení;
 • Pokud však volba spadá do produktu „store“, zeptejte se na datum vypršení platnosti;
 • Nekupujte příliš zastaralý produkt, který se drobí a vypadá „suchý“;
 • Neměli byste si kupovat marshmallows v čokoládě: u novorozence to může vyvolat alergickou reakci.

Může kojící matka jíst marshmallows a marshmallows? Ano! Tyto výrobky jsou přijatelné, kandované ovoce, marmeláda, kondenzované mléko, perník, slunečnicová halva, domácí konzervy a džemy.

Je výhodné, když složení pochoutek neobsahuje želatinu, ale pektin - je rychleji a snadněji absorbován lidským tělem. Ale nebojte se, pokud nemůžete objasnit přítomnost této složky ve složení: tradiční želatina nepoškodí vás ani vaše milované dítě.

Načasování zavedení sladkostí v nabídce laktace

Jak jsme již zmínili, je lepší odmítnout sladkosti během prvních 3 až 4 měsíců života vašeho dítěte. Pokud se ale bez nich cítíte opravdu špatně, zkuste sušenkovou sušenku nebo pečené jablko. Pokud vám to lékař dovolí, můžete léčit banány, ale znáte opatření a nejíte více než 1–2 ovoce denně.

Mladé matky často dělají chybu, že věří, že jim je zakázán pouze cukr.

Proto začnou používat umělá sladidla. Jakýkoli lékař vám však řekne, že je lepší pít šálek sladkého čaje než přidat do něj podobné látky - reakce dítěte na takové chemikálie je skutečně nepředvídatelná. V extrémních případech se vyplatí upřednostnit cukrářské výrobky vyrobené na fruktóze - najdete je ve specializovaných odděleních supermarketů a obchodů.

Obvykle jsou čítače s nimi označovány jako výrobky pro diabetiky (pro ně se tyto výrobky prodávají kvůli zákazu spotřeby glukózy).

Jak a kdy můžete do své stravy přidat čokoládu?

Již jsme psali, že je lepší, když kojící matka jedí pouze bílou čokoládu. Přemýšleli jste někdy o tom, s čím to souvisí a proč je tmavý nebo mléčný produkt kontraindikován pro mladé rodiče, kteří jsou v procesu laktace.?

Kakao, které je pro naši pochopení obsaženo v tradiční čokoládě, je nejsilnějším alergenem pro křehké tělo dítěte. Je přípustné ji používat pouze v případě, že žádný z rodičů a dalších blízkých příbuzných dítěte nemá potravinovou alergii (nejen čokoládu!). A i v tomto případě byste se měli omezit na několik kostek.

Produkt můžete do své stravy zavést pouze tehdy, když je dítě několik měsíců staré. Stejně jako při zavádění jakéhokoli jiného jídla do jídelníčku musíte pečlivě sledovat reakci drobků. Pokud dítě vykazuje nejmenší známky alergie, je třeba okamžitě vyloučit dráždivou látku. V tomto případě musíte také ukázat dítěti odborníkovi.

Mezi příznaky potravinové alergie u kojenců patří:

 1. Těžké svědění kůže a jejich zarudnutí;
 2. Loupání kůže na tvářích;
 3. Oddělení vah na pokožce hlavy;
 4. Projevy negativní reakce ze zažívacího traktu: kolika, plynatost, prodloužená zácpa nebo průjem;
 5. Rýma nejasné etiologie;
 6. Vzhled vyrážky na obličeji a těle;
 7. Obecná úzkost a slabost.

Neméně opatrné by mělo být ošetření s produkty uvedenými jako povinné alergeny..

Mezi nimi - jahody, citrusové plody (a sladkosti na jejich základě), med, některé druhy ořechů. Není nutné zcela vylučovat výrobky, ale jejich použití v potravinách by mělo být ošetřeno pečlivě a sledovalo reakci dítěte.

Období krmení není důvodem k tomu, abyste se omezili na všechno, nebo naopak, aby se vrhli na jakékoli jídlo se zvláštním „nadšením“. Zde je důležitá optimální rovnováha a moderování ve všem. Pamatujte, že skromná hypoalergenní strava je předepisována kojícím matkám v případě naléhavé potřeby a obecně lékaři vůbec nepřijímají ostrá omezení. Nepředpokládejte, že od této chvíle musíte přejít na chléb a vodu.

Jezte marshmallows, marshmallows, marmeládu, ale nezapomeňte na limity rozumu! A samozřejmě, vyberte si kvalitní, čerstvé a přírodní produkty. Buďte zdraví a starejte se o své dítě!

Vše o dětech

18. 5. 1919 admin Komentáře Žádné komentáře

Doporučujeme, abyste se poradili s odborníkem na výživu před těhotenstvím, během porodu a po porodu, aby bylo zdraví vašeho dítěte následně dobré. Během kojení ženy vždy chtějí, aby sladkosti rychle doplnily vlastní zásobu glukózy. Studie prokázaly, že její nedostatek v těle kojící matky způsobuje depresivní stav, migrény a podobné projevy. Co je sladké s kojením? Informace poskytne odborník na prenatálních klinikách, dětský lékař, odborník na výživu nebo dětský alergolog.

Tipy pro mámu během kojení

První lékařská rada: měli byste nadále používat denní příjem živin (vitamíny, stopové prvky) pro dva - sebe a dítě. Dítě nyní dostane všechno mlékem, které ochrání jeho zažívací systém před „žaludečními problémy“..

Tip 2: Než dáte dítěti prsa, musíte analyzovat seznam produktů, které bude kojící matka jíst. Je to jen to, že některé druhy potravin způsobují alergii, koliku a otravu dítěti, a to navzdory prospěšným účinkům lidského mléka.

Tip tři: množství mléka se přidává z frekvence aplikace dítěte na hrudník, a nikoli z příjmu kalorií (prokázáno výzkumem). To znamená, že moderní doporučení lékařů, že dítě musí být krmeno na jeho první žádost, je výsledkem dlouhodobého sledování zdraví matek a dětí a podle mnoha „informovaných babiček a tet“ není módním prohlášením..

Čtvrtý tip: doporučuje se vést si deník, kde označí nově zavedený produkt, který snědla, a sledovat chování dítěte. Doporučení pro kojící matku: jíst novou stravu jednou denně (až 11 hodin počínaje 50 g váhy), a pak se musíte podívat na reakci trávicího systému a gastrointestinálního traktu u dítěte po dobu 2-3 dnů. Ve 4. den můžete zvýšit hmotnost nového produktu nebo vyzkoušet jiný druh jídla.

Tip 5 kojícím ženám: všechny kroky týkající se výživy v prvních šesti měsících se doporučuje dohodnout se zkušeným a vysoce kvalifikovaným lékařským specialistou, aby nedošlo ke zhoršení zdraví dítěte.

Jaké sladkosti nejsou povoleny během kojení

Mezi zakázané druhy produktů patří potravinářské výrobky, které byly vyrobeny v továrnách, továrnách a soukromých organizacích, které nemají právo vyrábět dětskou výživu. Sladké, když kojíte, matce je dovoleno jíst trochu od 2 měsíců laktace (doporučuje se seznámit s harmonogramem pořadí a množstvím nově zavedeného jídla). Zdravotničtí pracovníci upozorňují rodiče na včasný vstup různých druhů doplňkových potravin. Už ve věku 2 let by dítě mělo být schopno přizpůsobit se všem doporučeným jídlům připraveným doma!

Jaké sladkosti jsou při kojení zakázány:

 • cukr;
 • všechny továrenské cukrovinky;
 • výrobky obsahující kofein, tanin (kakao, čokoláda, čaj, káva atd.);
 • konzervy (ananas, broskve, třešně apod.);
 • čerstvě vymačkané nebo balené šťávy;
 • sycené nápoje, včetně minerální vody;
 • výrobky z medu a včel (velmi alergenní);
 • čerstvé hrozny;
 • citrus;
 • zelenina a ovoce, jejichž barva se vztahuje na červenou, oranžovou a modrou paletu.

Proč ne? Maminka použití výše uvedených sladkostí před dítětem ve věku 4-6 měsíců bude mít nepříznivý dopad na celý trávicí systém dítěte. Jedná se o koliku, nadýmání, volné a časté stolice (více než 8krát denně), zvracení a následně - může se projevit jako alergie na tento produkt.

Sladkosti během laktace v prvních šesti měsících

Co může matka jíst první dva týdny: pouze cereálie vařené na vodě, zeleninová polévka (bez přidání zeleně a smažení), výrobky z kyselého mléka bez tuku (do 9%), vařené dietní maso (králík, kuře, krůta), slabý zelený nebo bylinný čaj ( neslazené), půl kuřecího vejce. Kojení je období „nejtuhší“ stravy, která trvá asi měsíc od okamžiku narození dítěte.

Jaké sladkosti mohu kojit svou matku prvních 14 dní:

 • pečené jablko;
 • banán;
 • sušenky - sušenka, Maria, zoologická;
 • sušení (bagely).

Od druhého měsíce života dítěte by maminka měla do stravy postupně zavádět bílé marshmallows bez čokolády, bílkovinové pusinky, koláče bez pečiva (zakysaná smetana, jogurt, tvaroh), kandované ovoce, pastilka nebo marmeláda bez barviva, dušená jablka. Je vhodné je vařit doma sami a nekupovat v obchodech. Při kojení jsou prášek do pečiva, tovární barviva, kakao nebo čokoláda vyloučeny z receptu..

Ve třetím měsíci může trochu čaje přidat kondenzované mléko, které se vyrábí v souladu s GOST. Nyní však existuje mnoho jeho receptů, podle kterých lze takovou sladkost vyrobit doma bez přídavku pochybných zahušťovadel, palmových a cukrářských tuků a dalších „děsivých“ produktů pro trávení dítěte.

Po 4-5 měsících od začátku laktace sladkosti pro kojící matky zahrnují rozinky, turecký med, vlašské ořechy, pražené ořechy, gozinaki, nekoncentrované čerstvé šťávy, rozšiřující seznam. Halvah může být zaveden dříve, pokud složení neobsahuje zakázané složky, včetně kakaa, ořechů atd.

Po šesti měsících laktace můžete jíst kojící čokoládu kvalitní výroby. Je třeba se vyhnout experimentům s cenově dostupnými cukrovinkami, které jsou na policích obchodů - způsobují alergii u dětí. Skutečná čokoláda bude hořká a obvykle drahá..

Je vhodné vyloučit všechny ostatní sladké cukrovinky a sodovou vodu a nápoje z průmyslové výroby ze stravy kojící matky po dobu nejméně 3 let. Vědci z celého světa každoročně přidávají nové zklamané výsledky výzkumu vlivu těchto produktů na tělo, pokud během jejich výroby došlo k odchylkám od norem GOST.

Sladkosti během kojení s alergiemi

Příznaky negativní reakce na produkt u dítěte jsou otok obličeje, krku, kožní vyrážky nebo skvrn, kopřivka, váčky s průhledným obsahem v celém těle. Dítě se snaží poškrábat, stane se podrážděným, špatně jí. Z trávicí soustavy mohou být následující příznaky: zvracení, dítě tlačí nohy na žaludek (kolika, nadýmání), barva nebo struktura jeho stolice se změnila (zácpa nebo průjem), ve stolici jsou hlenové prvky. Žena během kojení bude muset dodržovat hypoalergenní stravu.

Jaké sladkosti může kojící matka:

 • jogurt bez přísad (bobule, cukr atd.);
 • tepelně ošetřené ovoce bez cukru - žluté a zelené jablko, hruška;
 • čerstvé a sušené banány (bez přísad);
 • domácí sušenky nebo sušenky.

Pokud má dítě negativní reakci na nový typ jídla, doporučuje se, aby si matka zapsala do diáře poznámku a na chvilku vyloučila toto jídlo ze stravy. Pak se musíte poradit s dětským alergologem nebo pediatrem, abyste v případě potřeby předepsali antihistaminikum pro dítě. Obvykle se používá diazolin, dětský čaj (prodávaný v lékárně) nebo jiný lék..

Závěr

Pokud matka u dítěte zjistila alergické příznaky, doporučuje se podstoupit laboratorní vyšetření s dítětem. Ve většině případů výsledky testů a analýz ukazují na nepotravinářského provokatéra: domácí chemikálie, prach, vlna, nesprávná péče o pokožku dítěte, virové nebo bakteriální onemocnění. Pouze určením typu alergenu, který takové příznaky způsobil, odborník napraví výživu matky a vyzve, aby mohla kojící matka jíst sladkosti, od kterého měsíce a od gramu..

Důležité nuance použití marmelády během kojení a krmení

Kojící matka by měla být obzvláště opatrná při výběru sladkostí pro její stravu. Koneckonců, často způsobují koliku u kojenců, plynatost a alergické reakce.

Existují však výjimky ze všeho, například čokoláda je během kojení přísně zakázána (obsahuje kakao a kravský protein - nejsilnější alergeny), ale vysoce kvalitní přírodní marmeláda je užitečnou alternativou k nedoporučeným sladkostem.

Je povoleno používat kojení?

Marmeláda není zdaleka zakázaným dezertem ve stravě kojící matky, může být přítomna. Jeho zavedení do vašeho menu by však mělo brát v úvahu některá doporučení, protože může obsahovat škodlivá barviva a všechny druhy přísad, které nejlépe ovlivňují trávicí systém dítěte. Musí koupit marmeládu s přirozenou žlutou, zelenou nebo červenou barvou (ne kyselé křičení).

Je to možné v prvním měsíci po narození?

V prvním měsíci po narození dítěte je nutné zdržet se zavádění sladkostí do mateřské stravy. Koneckonců, trávicí systém dítěte není ještě úplně vytvořen, neměli byste ho přetížit těžkými sacharidy. Marmeláda může být zavedena od 7. týdne od data narození (za předpokladu, že dítě není náchylné k alergickým projevům), jinak - ochutnejte sladkosti alespoň o 3 měsíce.

Začněte zavádět marmeládu do svého menu jedním malým kouskem (je lepší ji sníst ráno, po hlavní snídani), a potom sledovat dítě během dne, pokud nedochází k bezohlednému pláču, náladě a úzkosti - dávku sladkostí lze postupně zvyšovat.

Existuje potřeba matky?

Kromě toho je marmeláda bohatá na vitamíny, které jsou prospěšné pro posílení imunity. Nemá vůbec smysl zmínit morální potěšení sladkého kousnutí (během období mnoha zákazů pro kojící ženu).

Měl bych do jídla zahrnout dítě?

Marmeláda může být přítomna v každodenním jídle dítěte, protože rostoucí tělo potřebuje sacharidy. Až do roku však dětští lékaři nedoporučují zavádět dítě na žádné sladkosti (s výjimkou přírodních ovocných pyré a šťáv).

V jakém věku je lepší zavést do návnady?

Po 12 měsících můžete dítě postupně seznamovat se zdravými sladkostmi. Nejlepší volbou pro dítě bude čerstvé ovoce a bobule, a teprve poté výrobky na nich založené, například marmeláda. Obyčejné marmeládové kojence mohou být zavedeny do potravin od jednoho a půl roku a žvýkat - ne dříve než tři.

Ale sladkost by měla být podávána po malém kousku po jídle, aby nedošlo k přerušení chuti k jídlu. Nádherný doplněk k ranní kaši nebo tvarohu bude pár kousků marmelády. Je lepší ji vyrobit z hypoalergenních šťáv - jablek a hrušek. Je třeba se vyhnout zakoupeným sladkostem, obsahují příliš mnoho cukru a všech druhů barviv, jakož i příchutí.

Je to dobré pro děti?

Výhody marmelády pro rostoucí organismus jsou následující:

 • minimální obsah tuku (podporuje správný průtok krve, nezanáší cévy);
 • přítomnost želatinačních látek (zlepšení funkce jater a odstranění toxinů);
 • přítomnost komplexu vitamínů (stimuluje imunitní systém).

Co je pro HB nebezpečné pro kojence?

Přírodní marmeláda (nejlépe domácí) je naprosto bezpečná. Může být vyroben z jakéhokoli produktu:

 • kozí mléko;
 • bobule a ovocné nápoje;
 • sušené ovocné kompoty;
 • šťávy a šťouchané brambory.

Zakoupený by však měl být vybrán pečlivě, protože může obsahovat chemikálie, které způsobují nejen alergické projevy, ale také otravu jídlem jako celku.

Proto nemusíte dávat pozor na pestrobarevnou marmeládu (procento přítomnosti přírodních ingrediencí je extrémně nízké) a neměli byste kupovat marmeládu příliš posypanou cukrem (extra kcal jsou zbytečné během doby, kdy se dostanete do antatální formy).

Laktační doporučení

Dezert by měl být používán moudře, aby se to nepřehánělo. Přejídání sladkostí skutečně škodí nejen tělu matky, ale i dítěti. Doporučení pro použití kojící matky s marmeládou:

 1. Je třeba se zdržet konzumace marmelády v prvním měsíci po porodu.
 2. První ochutnávka by měla zahrnovat jeden malý kousek dobrot.
 3. Zvýšení podílu je možné pouze při absenci negativní reakce ze strany těla dítěte (nedochází k nadýmání, kolice, vyrážce, zarudnutí na kůži, náladě a slzám).
 4. Denní dávka marmelády by neměla přesáhnout 50 g.
 5. Každodenní používání dobrot je nežádoucí, stačí jíst 2-3krát týdně.

Jak vstoupit do stravy?

První test by měl být minimální (jeden malý kus), po kterém byste měli pozorovat reakci novorozence po dobu 24 hodin: na jeho straně by neměly být žádné nežádoucí projevy. Sladkosti se lépe vstřebávají ráno, ale ne na lačný žaludek..

Pokud se vše povedlo dobře, dávka dobrot může být postupně zvyšována, až na 50 g denně na týden. Neměla by však být překročena týdenní dávka 200 g.

Závěr

Vysoce kvalitní marmeláda, která je vyrobena z přírodních produktů, nepoškozuje tělo kojící ženy ani dítě. Naopak bude mít příznivý účinek na trávicí systém a na stav kůže, kloubů, vlasů a nehtů. Měl by se však používat s mírou, nepřesahující denní a týdenní sazbu. Nejlepší volbou je domácí pochoutka vyrobená z kvalitních produktů.!

Články O Neplodnosti