Hlavní Výživa

Je možné, aby kojící matka snědla semena: výhody a poškození produktu při kojení novorozence

Slunečnicová semena jsou během laktace velmi kontroverzní. Dýňová a slunečnicová semena se potom doporučují všem kojícím matkám ke zvýšení obsahu tuku v mléce, pak jsou ostře kritizovány, protože jsou bohaté na bílkoviny, a může způsobit alergie. Konfliktní otázky ukazují na jednu věc: matky by měly být při výběru produktů pro jejich výživu velmi opatrné.

Dýňová a slunečnicová semínka jsou nepochybně bohatá na vitamíny a minerály, ale kojící matka musí být při jejich používání opatrná

Vlastnosti produktu

Je možné saturovat mléko zdravými tuky, které se vyskytují v rostlinných olejích, mořských rybách nebo slunečnicových semenech, ale stejné tuky, které jsou škodlivé, mohou přijít společně se smaženými potravinami nebo z housek, koblih a koláčů.

Výhody semen

Přínos v semenech je bezpochyby přítomen, ale je v jejich složení. Oba typy semen (dýně a slunečnice) jsou bohaté na živiny, které jsou nezbytné v denním menu kojící matky:

 • Protein Pouze 100 g slunečnicových semen obsahuje 40% denního příjmu bílkovin. Protein rostlinného původu se v těle snadno vstřebává a pomáhá při metabolických procesech. Také protein je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému, tkáně se aktivně regenerují. Protein v dýňových semenech obsahuje méně, jeho procento denní normy je 14.
 • Mastné oleje. Konzumací semen pro HS je tělo nasyceno užitečnými mastnými kyselinami. Ekvivalentní složení lze drahé druhy červených ryb nahradit pouze rybím olejem. Pouze z těchto produktů můžeme získat jedinečné kyseliny, které naše tělo nemůže produkovat samo o sobě, jmenovitě kyseliny olejové a linoleové.
 • Vitamíny Slunečnicová semínka jsou pouze skladem vitamínů. Pokud jde o vitamin E, vidíme následující obrázek: pouze 100 g slunečnicových semen překračuje denní normu tohoto vitaminu o 30%. Vitamin B6 „splňuje normu“ o 40% a vitamin B5 - o 70%. Dýňová semínka nejsou na tyto složky tak bohatá, ale mohou se pochlubit vitamíny B1, K a C.
 • Minerály Když přemýšlíte, zda semena mohou být pro kojící matku, podívejte se také na složení minerálů, s nimiž jsou tyto potraviny bohaté. Denní norma pro spotřebu fosforu bude překročena o 15%, selen nezaostává za těmito ukazateli, saturuje tělo o 13%. Poptávka po mědi bude uspokojena o 90% a norma pro draslík, hořčík a zinek bude doplněna o 30%. Minerály v dýňových semenech obsahují méně. Měď a zinek uspokojují tělo o 20% a fosfor, železo a hořčík - o 30%.
Slunečnicová semínka nejsou o nic méně užitečná než dýňová semínka - obsahují více bílkovin a některých vitamínů. Dýňová semena jsou zase bohatá na zinek, který je zodpovědný za stav vlasů a nehtů, zlepšuje kvalitu pokožky

Pouze čerstvé nebo sušené

Aby semena během kojení přinášela maximální užitek, mohou a měla by být konzumována kojící matkou pouze v čerstvé nebo mírně sušené formě. Semena, která byla tepelně ošetřena (smažena), nemají prakticky žádný užitek, protože při smažení ztratí více než 90% živin. Tím získáte od nich pouze kalorií navíc.

Pokud můžete jíst, tak jak?

Specialisté na kojení a Dr. Komarovsky s nimi souhlasí, odpovězte na otázku, zda kojící matka může mít semena: „Všechno je v moderování dobré. Matka by samozřejmě neměla při kojení sedět u pohanky s vodou, strava musí být diverzifikována. Při výběru jednoho nebo jiného oblíbeného produktu se musíte zaměřit na reakci dítěte. Tyto reakce jsou rozpoznávány zkušební metodou. “.

Při rozhodování o tom, zda si během laktace koupit slunečnicová a dýňová semena, nezapomeňte nejen užitečnost semen, ale také potenciální rizika:

 • Vysoký obsah kalorií. Díky velkému množství tuku je produkt zbytečně vysoký obsah kalorií, protože slunečnicová semena obsahují 580 Kcal na 100 g semen. U dýňových semen jsou kalorie o něco méně - 440 Kcal. Odnesen spotřebou semen, můžete přidat pár kilo navíc. Maminky mohou umírněně klikat na semena a na oplátku získat pocit dlouhé sytosti.
 • Možnost alergií. Cizí protein nalezený v semenech může u novorozence vyvolat alergické reakce. Tato reakce je vyjádřena ve formě kožních vyrážek..
 • Silně stravitelný produkt. Dotyčné výrobky jsou bohaté na tuky, které jsou tělem obtížně vstřebatelné, takže odborníci na výživu nedoporučují kojícím matkám jíst velké množství semen. Jejich nadměrné používání může vést k zácpě - nejprve u matky a poté u dítěte.

tipy a triky

Chcete-li se vyhnout problémům, věnujte pozornost následujícím zásadám:

 • To nejlepší z. Semena můžete kousat během procházky (pár hrstek), to je docela přijatelné. Je nepravděpodobné, že by tak mnoho zraní dítě.
 • Nové - s opatrností. Všechno nové, zejména dosud nepoužívané během těhotenství, by mělo být podáváno velmi pečlivě. Netrénované tělo dítěte může reagovat s alergickými reakcemi.
 • Správné vaření. Při nákupu semen na trhu je ujistěte, že je opláchnete pod tekoucí studenou vodou a poté je v troubě povoleno jen lehké sušení. V žádném případě nemažte semena, protože to zabije všechny užitečné a živiny. Sůl je také nejlépe vyloučena. Pití nadměrného množství soli negativně ovlivňuje vaše tělo a narušuje jeho funkce..
 • Koupit, ale zkontrolovat. Odpovědný producent musí semena před zabalením opláchnout. Otevřete balení a uvidíte špinavé ruce po semenech, neváhejte a házejte takový produkt nízké kvality.
 • Šupka je klíčem k dobrému. Kupujte semena v slupce a nikdy neloupejte - už ztratili většinu mastných nenasycených kyselin.

Nyní znáte odpověď na otázku, zda můžete během kojení jíst semena, či nikoli: i v prvním měsíci krmení, slunečnicová a dýňová semínka přinášejí nepochybné výhody při mírném používání v syrové nebo mírně sušené formě. Jíst zdravě pro sebe a své dítě!

Je možné, aby kojící matka snědla semena s gw?

Slunečnicová semínka jsou v naší zemi oblíbeným produktem. Jako každý jiný přírodní potravinový produkt, obsahují velké množství různých stopových prvků. Proto je důležité zvážit, jak vitaminy a aminokyseliny obsažené ve složení ovlivňují tělo dítěte a zda je možné kojit..

Druhy semen a jejich výhody pro kojení

Nejprve se podívejme, zda je možné kojit semena, která semena se nejčastěji jedí a jaké prospěšné vlastnosti mají. Začněme nejoblíbenější - slunečnicí.

Výhody a poškození slunečnicových semen v gw

Slunečnicová jádra jsou bohatá na vitamíny a odpovídající prospěšné vlastnosti:

 • Slunečnicová semínka obsahují velké množství vápníku, což je stejně užitečné pro kojící matku kvůli jeho velké ztrátě během kojení a pro dítě, posílení jeho kostí a celkový fyzický vývoj.
 • Vitamin A pozitivně ovlivňuje nervový systém matky a dítěte.
 • Vitamín D má příznivý vliv na stav kůže, vlasů a nehtů kojící matky, jakož i na duševní vývoj dětí.
 • Podle obsahu draslíku zaujímají slunečnicová semena vedoucí postavení. A to je nesmírně důležité pro správné fungování srdce..
 • Složení slunečnicových jader obsahuje velké množství rostlinných bílkovin, které slouží jako stavební materiál pro všechny buňky těla, matky i dítěte.
 • Osivo bude zvláště užitečné při kojení matek, které mají malé množství mléka, protože napomáhají rozvoji laktace..

Důležitou výhodou konzumace semen je psychologický účinek, který způsobují. Pokud žena kouří před těhotenstvím, pak semena dokonale pomohou zbavit se této závislosti. Stačí jen nahradit touhu po kouřové přestávce hrstem jedlých semen.

Je však třeba dbát na negativní vlastnosti slunečnicových jader:

 • U dítěte mohou způsobit koliku a zácpu..
 • Mají velmi vysoký obsah kalorií. Při nadměrné spotřebě přispívají k nadváze..
 • Smalt a poškození zubů.

Může vyvolat alergickou reakci. Při prvních projevech na kůži dítěte (zarudnutí, vyrážka atd.) Musíte naléhavě konzultovat lékaře a vyloučit z mateřské stravy všechny možné alergenové produkty..

Použití dýňových semen s gv

Tato velká jádra jsou méně populární než slunečnicová semínka, ale často se vyskytují také v regálech s potravinami. Ve složení jsou dýňová semena velmi bohatá na zinek, což má pozitivní vliv na vývoj zrakového a reprodukčního systému a pomáhá posilovat imunitu. Existuje názor, že dýňová semena jsou méně alergenní, a proto je jejich použití v potravě pro kojící ženu bezpečnější.

Takový produkt se široce používá při odstraňování červů, protože nezanáší střeva a nedráždí jeho sliznici. Zrna nepoškozují zdraví dítěte vůbec, proto je lékaři často doporučují pro mladé matky.

Kojení sezamových semen

Sezamová semínka se nejčastěji používají jako doplněk stravy pro saláty, pečivo a hlavní jídla. Sezam je bílý, hnědý, žlutý a černý. Liší se chutí a obsahem živin. Nejužitečnější je černý sezam. Právě tento druh má výraznou ořechovou vůni.

Sesame se často používá jako silný imunomodulátor, který chrání tělo matky před infekčními chorobami. Zrna jsou bohatá na vápník, který posiluje kosti, zuby, vlasy a nehty. Chcete-li těžit z produktu, měli byste si vzít 1 lžičku. sezamová semínka denně.

Kolik semen denně kojí

Stejně jako ostatní potravinářské výrobky jsou užitečné, pokud je jejich použití moderováno. Nejlepší je jíst semena mezi plnými jídly jako svačinu. Pokud jste kojící matka, musíte je začít jíst s malou dávkou, ne více než 20 gramů denně. Poté stojí za to sledovat reakci těla dítěte - zda má vyrážku, svědění, zarudnutí, problémy se stolicí a trávení. Pokud je vše v pořádku s dítětem - můžete postupně zvyšovat dávku a nebojte se zahrnout semena do své stravy při kojení.
Doporučujeme však, abyste se nechali unášet nadměrným používáním semen, zejména s Gua. K získání potřebných živin stačí jíst nejvýše 100 gramů semen denně. Pokud chcete zhubnout, ujistěte se, že semena, která jíte, jsou umístěna v doporučené normě KBZhU.

Jak smažit semena tak, aby nepoškodila dítě?

Odborníci se domnívají, že při kojení je lepší vařit smažená semena. Koneckonců, ty, které se prodávají, nejsou vždy vysoce kvalitní a mohou poškodit zdraví matky a dítěte. Před smažením semen musí být semena vytříděna a důkladně omyta studenou vodou, za použití takového cedníku. Je třeba mít na paměti, že zrna mohou být infikována červím vajíčkem nebo chemikáliemi, proto se tomuto postupu doporučuje věnovat zvláštní pozornost..

Když jsou semena umytá, měla by být rozptýlena ve velmi horké pánvi. K tomu je lepší použít litinový model.

Zrna je třeba pořádně promíchat dřevěnou špachtlí. Semena se musí převrátit, přemístit a nádobu protřepat. Pokud je takový postup hotový, bude možné v produktu uchovat užitečné látky a vitamíny. Hlavním úkolem při smažení - zrna by měla být stejnoměrně suchá a nespálit.

Můžete určit připravenost semen chutnat. Měly by být pravidelně zkoušeny. Je velmi důležité - odstranit zrna z ohně včas, když mají trochu víc na smažení. To umožní misce dosáhnout ochlazení během ochlazování a získat charakteristickou chuť..

Dýňová semínka se pečou v peci. K tomu se zahřeje na 190 °. Zrna musí být odstraněna ze zbytků buničiny, promyta v cedníku a usušena.

Semena pak musí být rovnoměrně rozložena na plech pečený tukem s olivovým olejem. Miska je obvykle solená, ale to nemusí být prováděno s HS. Doporučuje se péct zrna po dobu 20-35 minut, aby byla rovnoměrně smažena.

Stručně řečeno: je možné kojit semena?

Zkoumali jsme všechny pozitivní a negativní vlastnosti použití semen během kojení a na otázku „Je možné mít semena s Gua?“ máme spíše pozitivní odpověď než negativní odpověď. Tento produkt má nepochybně bohaté složení užitečných stopových prvků nezbytných jak pro zdraví kojící matky, tak pro vývoj malého dítěte. Odmítnout je použít pro potraviny s GV nebo ne, je však naprosto subjektivní. Pokud nemáte kontraindikace k jejich použití a nezneužíváte je denně, slunečnice, dýně a sezamová semínka se pro vás stanou zdrojem potřebných živin.

Je možné kojit semena? Je lepší o tom konzultovat lékaře. Je povoleno zavádět produkt do stravy, pokud to nepoškodí zdraví dítěte a nezpůsobí alergické reakce..

Je možné pro kojící matku slunečnice a dýňová semínka?

Vzhledem k potřebě omezení doby kojení musí ženy pečlivě vybírat výrobky pro vlastní výživu. Jakékoli neškodné jídlo na první pohled může mít u dítěte nepříjemné následky ve formě alergie, zácpy nebo průjmu. Semena banální dýně a slunečnicových semen vyžadují v tomto klíčovém období zvláštní ošetření.

Biochemické složení

Hlavní zásadou výživy kojící matky je pouze to, co nepoškodí zdraví obou. Úkol není snadný, zejména proto, že není možné jíst monotónně a špatně - k obnovení těla po narození a úplném vývoji dítěte jsou zapotřebí všechny živiny, minerály a vitamíny.

Slunečnicová a dýňová semínka během HS mohou být dobrým zdrojem bílkovin, zdravých tuků a velkým množstvím aktivních biochemických látek.

Názor, že semena mohou narušit rovnováhu mléka tím, že ho nadměrně tukuje, je již zastaralý. Klinická praxe ukazuje, že poměr živin v nutriční tekutině je málo závislý na stravovacích návycích matky. Nasycení mléka lipidy je určeno potřebami dítěte a genetickými charakteristikami ženského těla. Mírný nárůst obsahu tuku - o několik desetin procenta - je podporován použitím komplexu koncentrovaných mastných kyselin, ale hrst semen nemůže změnit složení mléka.

Stejně jako většina potravin se semena mohou během kojení zavádět postupně, což zajišťuje, že dítě na ně není alergické. Příčinou negativní reakce může být někdy rostlinný protein, kterým je tento produkt nasycen. Riziko je velké během prvního měsíce krmení, ale postupem času se snižuje. Pokud má novorozenec alergii po požití semen matky, můžete je vyzkoušet za měsíc nebo dva.

Ve 100 g slunečnicových bílkovin, téměř 40% denních lidských potřeb. Semena mohou výrazně obohatit stravu nedostatkem živin v ní a poskytnout tkáňovým buňkám potřebný stavební materiál.

Dýňová semínka obsahují třikrát méně bílkovin, ale bohatší než linoleová, olejová a jiné mastné kyseliny. Jejich hodnota je velmi vysoká, protože tělo není schopno tyto sloučeniny produkovat samo o sobě, ale potřebuje normální příjem pro normální fungování centrálního nervového systému, jater, oběhového systému, regulaci syntézy hormonů a prevenci aterosklerózy. Z tohoto hlediska lze výhody semen přirovnat k mastným rybám.

Slunečnicová semínka obsahují hodně vitamínu E, skupina B, příznivě ovlivňující celkový metabolismus, funkci krvetvorby, produkci imunitních buněk, regeneraci tkání. Dýňová semínka jsou bohatá na vitamín K, thiamin, kyselinu askorbovou..

Množství fosforu, mědi, selenu, zinku, vápníku, draslíku, hořčíku ve slunečnicových a dýňových semenech může pokrýt denní potřeby, pokud používáte 150 g produktu denně. Tyto látky mají antioxidační účinek, zabraňují poškození nervových vláken, ovlivňují metabolické procesy. Dýňová zrna jsou vynikající v léčbě a prevenci hlíst, aniž by se uchylovala k toxickým drogám.

Pravidelné zařazení semen do nabídky pomáhá zlepšit stav kostní tkáně, nehtů, vlasů, zajišťuje normální fungování vaječníků, usnadňuje hormonální restrukturalizaci těla matky.

Nutriční hodnota semen je velmi vysoká:

 • 450 kcal - dýně;
 • 550 kcal - slunečnice.

To je výhoda i nevýhoda produktu. Vše záleží na způsobu a množství použití. Pokud se kojící matka svou povahou neliší v záviděníhodné chuti k jídlu, semena pomohou získat potřebný obsah kalorií. Ale se zneužíváním jsou docela schopni vést k další libře. Z tohoto důvodu se nedoporučuje jíst kozinaki nebo halvu pro milovníky klikání semen s HS - celková nutriční hodnota produktů snadno přesahuje všechny doporučené normy.

Jak jíst semena?

Při nákupu musíte věnovat pozornost vzhledu semen. Ve váženém produktu je povoleno malé množství loupaných částic. Po získání obilí důkladně opláchněte vodou. Chcete-li zlepšit chuť, můžete je krátce usušit v mírně horké troubě. Balení v baleních semen by měla být připravena k použití. Přítomnost prachu, prázdných skořápek, mastných nebo špinavých povlaků na rukou, zápach chemikálií nebo plísní - ukazatel špatné kvality, takový produkt neexistuje. Hořká chuť je také nepřijatelná, naznačuje to korupci.

 1. Aby nedošlo k poškození sebe a vašeho dítěte, stačí malá hrst semen denně - stejně jako se vejde do zaťaté pěsti. To je dost pro obohacení stravy o nezbytné prvky. Ale stojí za to začít s jídlem ještě méně - 15 až 20 zrn k vyhodnocení následné reakce dítěte.
 2. Musíte si koupit syrová syrová semínka. Pečení zničí doslova všechny vitamíny v produktu. Rafinovaná zrna obsahují mnohem méně živin, tuky v nich jsou částečně oxidovány, což také nepřináší výhody. Kromě toho pomocí loupaných semen můžete snadno třídit množství a nepostřehnutelně „ničit“ několik denních norem.
 3. Nemůžete jíst semena ochucená solí. Sodík narušuje vstřebávání bílkovin a vyvolává zadržování tekutin, které je plné otoků.

Zneužívání semen někdy způsobuje rozvoj zácpy u dítěte a matky. V takových případech je třeba několik dní opustit dobroty nebo snížit jejich množství, začít jíst více zeleniny a mléčných výrobků. U některých matek mají semena projímadlo kvůli vysokému obsahu rostlinných tuků, ale mírné množství neovlivňuje peristaltiku. Při narušení funkce žaludku, zvýšené kyselosti, gastritidy, gastroduodenitidy je nutná opatrnost. S peptickým vředem bude nutné je opustit.

Kromě dýňových a slunečnicových semen můžete při kojení zahrnovat sezamová semínka, lněná semínka - ne tak populární, ale neméně bohatá na užitečné sloučeniny.

Při mírném používání mohou semena pomoci kojící matce při saturaci mateřského mléka s vitamíny a minerály nezbytnými pro dítě a zlepšit její vlastní zdraví.

Je možné během kojení jíst slunečnicová semínka

Fanoušci klikání na neloupaná semena tvrdí, že je to zvláštní potěšení. Existuje hypotéza, že tito lidé jsou náchylní k agresi a snaží se ji potlačit. Fakta však hovoří jinak: slunečnicová semínka jsou skladištěm živin a jsou užitečná pro všechny, včetně kojících žen.

Foto: Depositphotos.com. Zaslal: Yaruta.

Cenné složení

Semena s kojením (HB) lze jíst. Odborníci radí matkám trpícím nedostatkem vitamínů a minerálů, aby každý den jedli hrst semen.

Pouze 100 g denně nasycuje ženské tělo živinami:

 • minerální prvky: železo, zinek, selen, měď, hořčík, draslík, vápník, fosfor;
 • vitaminy: A, D, E, B3, B5, B6;
 • proteiny
 • mastné kyseliny.

Slunečnicová semena obsahují látky nezbytné pro kojení žen a kojenců:

 • Aminokyseliny (AK) - nedovolí ucpávání cév, podporují činnost srdečního svalu, přispívají k zahušťování buněčných membrán, normalizují metabolismus, posilují imunitu.
 • Tuky, vláknina - zvyšují kvalitu mateřského mléka, snižují hladinu cholesterolu v krvi, zvyšují chuť k jídlu. Díky velkému množství vlákniny budou vykazovat mírný projímavý účinek, očistí tělo nahromaděných toxinů, normalizují fungování dvanáctníku..
 • Jód, draslík, měď, fluorid, monosacharidy, vláknina z potravy - podpoří činnost kardiovaskulárního systému, který během těhotenství a kojení zažívá silný stres..
 • Hořčík - zamezí a zmírní příznaky neuromuskulárních a duševních poruch, přerušení činnosti srdce a zažívacího traktu.

Bezpečná norma pro kojící ženu: 30-50 jader v den.

Preventivní opatření

Kontraindikace

Nemoci, ve kterých by žena neměla během kojení jíst semena:

 • onemocnění močového systému (cholelitiáza atd.);
 • vřed a gastritida.

Alergické riziko

Slunečnicová semena jsou silným alergenem. I když jsou méně nebezpečné než dýňová semínka. Proto by se jejich zavádění do výživy kojící matky mělo uskutečnit podle klasického schématu: první den můžete jíst malé množství (až 20 g) a přitom sledovat stav dítěte.

Jednotlivé vlastnosti některých dětí nedovolují ženám používat tento produkt až do konce období kojení.

Slunečnicová semínka jsou kontraindikována u kojící matky, pokud jsou jí a / nebo druhému rodiči diagnostikovány:

 • alergie na pyl: pampeliška, slunečnice, palina;
 • negativní reakce na jídlo: med, rostlinný olej, tykve, brambory, heřmánek.

Jiné nežádoucí účinky

Díky vysokému obsahu kalorií (500 - 600 kcal na 100 g) mohou semena vyvolat přírůstek hmotnosti. Proto se ženy s nadváhou nedoporučují..

Drcení semen zubů kazí zubní sklovinu: oslabuje ji a činí ji citlivější. Pravidelný mechanický náraz vede k tvorbě třísek a mikroskopických trhlin na povrchu.

Nebezpečí nadužívání

Hlodání semen ve velkém množství není pro novorozenou matku nejlepším nápadem. Existují vážná zdravotní rizika:

 • Předávkování fosforem, který je bohatý na slunečnicová semínka, může vést k poškození ledvin..
 • Selenóza je stav způsobený nadbytkem toxického selenu v těle. Příznaky tohoto stavu: podrážděnost a chronická únava.
 • Sušení kůže, výskyt trhlin na zvláště citlivých místech.

Vliv na laktaci

V případě překročení doporučené normy se však obsah tuku v mateřském mléce zdvojnásobí. A to zase může u dítěte vyvolat koliku a nadýmání.

Jak si vybrat?

 1. Vezměte pouze od důvěryhodných prodejců. Ruční získávání neumožňuje kontrolovat datum odběru, výrobce a výsledky hygienické kontroly. Důsledky použití nekvalitních jader - silné střevní rozrušení u mámy a dítěte.
 2. Určitě vyzkoušejte několik kusů. Semena by neměla být žluklá, ale měla by mít vzhled - hnědá nebo tmavě žlutá.
 3. Nahlédněte do společné tašky. Velké množství odpadků nebo zápach plísní nemá nákup.

U balení: ujistěte se, že datum vypršení platnosti nevypršelo, balení je neporušené a je vám znám výrobce.

Smažené a syrové

Police obchodů jsou naplněny mnohobarevnými obaly se smaženými semeny. Ale nebudou vám k ničemu..

Slaný

 • Vyvolává nadměrnou chuť k jídlu a je obtížné sledovat porci.
 • Když přechází do mateřského mléka, mění svou chuť. Dítě, cítící změny, může odmítnout prsu.

Slunečnicová semínka bílá

Bílá slunečnicová semínka jsou přinesena z Turecka. Jsou větší než černé, snáze se odlupují z plevy a mají nutriční vlastnosti podobné ořechům. Proto je lze střídat.

Bohaté na nenasycené mastné kyseliny: omega-6 (zlepšují látkovou výměnu a vstřebávání bílkovin), omega-9 (brání rozvoji diabetu a vytváření cholesterolových plaků na stěnách krevních cév).

Hořčík a zinek ve složení bílých semen jsou minerální látky, které jsou obzvláště velkorysé u bílých semen, zklidňují nervový systém, zmírňují nespavost, stimulují činnost ledvin a mozku.

Jiné druhy semen

 • Dýně Mají nejvíce zinku, užitečné pro vlasy, pokožku, reprodukční orgány, zrak. Dýňová semínka nezpůsobují podráždění střevní sliznice, nezanesou trávicí trakt.
 • Lněné semínko. Složení semen zahrnuje: vitaminy B, hořčík, měď, sodík, draslík, fosfor, vápník, zinek, železo, selen. Mají anti-aging a protizánětlivé vlastnosti, podporují hojení ran a mají pozitivní vliv na stav nehtů a vlasů. Podílejte se na zpracování tuků a uhlohydrátů, normalizujte hladinu glukózy v krvi, čistěte oběhový systém, zvyšte krevní oběh během cvičení.
 • Sezam. Dietní produkt. Snižuje hladinu cholesterolu, čistí krevní cévy, nedovoluje růst tlustého střeva, posiluje nehty, zuby a kosti. Silný imunomodulátor, který lépe než mnoho léků chrání ženské tělo před škodlivými mikroorganismy.
 • Chia Díky vysoké koncentraci bílkovin a omega-3 mastných kyselin, vápníku a hořčíku, mají tato semena tonické a anti-aging vlastnosti. Normalizujte metabolismus, dávejte dlouhý pocit sytosti, proto přispívají ke zdravému hubnutí..

Během kojení se u dítěte projeví stav ženy. Šálek slabého zeleného čaje a malá hrst semen pomůže relaxovat a zmírnit břemeno každodenních starostí..

Mohu mít semena pro kojící matku??

Slunečnicová semínka - jeden z nejoblíbenějších produktů našich žen. Semena jsou dlouho považována nejen za léčbu, ale za zábavu. Mladé matky jsou však znepokojeny otázkou, zda je možné kojit matku slunečnicových semen? Poškodí dítě?

Tyto starosti nejsou zbytečné, protože jakékoli jídlo, které žena během tohoto období pojme, se „dostane“ do mateřského mléka a ovlivní dítě. Někdy i nejbezpečnější potraviny způsobují pochybnosti mezi mladými matkami: jak ovlivní zdraví dítěte, způsobí koliku? Odborníci na kojení dávají jednoznačnou odpověď: ano, semena mohou být použita jako potrava při krmení drobků. Slunečnicová semena koneckonců obsahují spoustu užitečných látek nejen pro ženy, ale také pro své dítě. Stojí však za to poslouchat lékaře a vzít v úvahu několik jejich doporučení..

Konvenční slunečnicová semínka - sklad živin a velmi výživný produkt

Výhody semen

Tento produkt obsahuje mnoho užitečných složek, z nichž nejdůležitější jsou vitaminy D, A a E. Vitamin D pomáhá posilovat kosterní systém dítěte a zabraňuje křivici. Dokonce i tresčí játra obsahují méně vitamínu D než slunečnicová semínka. Vitamin E je antioxidant, který ovlivňuje stav pokožky, nehtů a vlasů, což je významné pro krásu ženy. Vitamin A má uklidňující účinek na nově narozené dítě a také zlepšuje jeho vizuální aparát..

Kromě toho oblíbená léčba obsahuje kompletní rostlinný protein, který ve své biologické hodnotě není horší než bílkoviny živočišného původu. Podle doporučení odborníků se nedoporučuje jíst kojící ženě velké množství masa a semena se mohou stát alternativou k masovým kuličkám a dušeným masům. Esenciální aminokyselina, jako je methionin, byla nalezena v plodech slunečnice, která pomáhá obnovovat jaterní buňky a zabraňuje její tukové degeneraci. Vápník, hořčík a zinek mají pozitivní vliv na nervový a kosterní systém dítěte.

Nadváha je „rubová strana mince“, takže pokud se zajímáte o svou postavu, nenechte se unášet semeny

Slunečnicová semena Harm

Tento produkt obsahuje velké množství tuku, který nutně přechází do mateřského mléka, což může u malého muže způsobit zácpu. Každé dítě však reaguje na jakýkoli produkt jinak. U některých dětí způsobuje malá hrst semen problémy se stolicí nebo alergickými kožními vyrážkami, zatímco ostatní děti se cítí docela dobře. Proto je v každém případě o tom, zda je možné kojit osivo, rozhodnuto individuálně.

Vysoký obsah kalorií v semenech přispívá k přírůstku hmotnosti, proto by se tento produkt, i když má nepochybné výhody, měl používat v omezeném množství.

Můžete jíst semena pro kojící matku, ale kousek po kousku, pečlivě sledujte reakci dítěte

Kolik semen mohu jíst??

Pokud poprvé uvedete tento produkt do stravy po porodu, bude stačit během dne jíst 20 gramů semen. Sledujte reakci dítěte: existuje vyrážka nebo zácpa? Pokud je vše v pořádku, může být množství postupně zvyšováno na 100 gramů denně.

Odborníci však nedoporučují míchat je s jinými produkty. Semena konzumovaná na lačný žaludek způsobí v organismu mnohem méně nežádoucích reakcí. Pokud mezi jídly nahryjete hrst zdravých semen, zabráníte nadýmání. Plody slunečnice se kombinují, snad jen s bylinkami, všechny ostatní produkty se nejlépe konzumují samostatně.

Pokud si nepřejete dostávat dávku „škodlivých látek“ spolu s živinami, před použitím semena opláchněte.

Jaká semena mohu kojit??

Na slupce slunečnicových semen mohou existovat nebezpečné bakterie, které mohou způsobit střevní potíže. Chcete-li chránit dítě před škodlivými látkami, použijte několik tipů:

 • Odborníci na výživu doporučují tento produkt před použitím opláchnout ve vodě, aby se zbavili veškerých pochybných látek, které mohou být na jejich povrchu..
 • Pro kojící matku není nutné jíst solená semena zakoupená v pytlích v supermarketu: velké množství chloridu sodného přispívá k otokům a zvýšenému tlaku. Kromě toho slaná chuť mléka nemusí vaše dítě potěšit..
 • Nejužitečnější budou semena, která nebyla zpracována: v nich jsou uloženy všechny vitamíny a minerály. Syrová semena navíc pomáhají zbavit se hlístové invaze. Ale pro mnohé se nebudou jevit tak chutné. Aby jim byly svěží vlastnosti, mohou být surová semena mírně sušena v troubě nebo na vzduchu..
 • Slaný produkt rozhodně nepřinese výhody, protože se spolu se slinami dostane do žaludku dítěte a nebude mít přílišný vliv na jeho vývoj..

Semena během kojení jsou velmi užitečná pro dítě a jeho matku, ale stejně jako u jiných produktů je důležité opatření dodržovat. Je lepší převrátit hrst semen trochu během dne, než jíst velké množství tohoto ošetření na jednom sezení.

Je možné mít slunečnicová semínka s HS (smažená nebo syrová)?

Každý má rád semena. Jsou chutné a nutriční odhady jsou zdravé. Proces krakování a extrakce samotného vyhledávaného zrna je zajímavý a stále více zachycuje. Chci okusovat, okusovat a okusovat. Z tohoto důvodu dokonce i závislost.

Zvyk semen hlodání má národní charakter. Pokud je v Americe při sledování filmu obvyklé žvýkat popcorn, pak průměrná rodina z Ruska kousne semena při sledování televize.

Je možné jíst semena na veřejných místech? Je to jídlo nebo jen pochoutka?

Co je dobré a co špatného a jak se vztahují ke slunečnicovým semenům? Je možné při péči o dítě okusovat vzácná zrna?

Odpovědi na všechny tyto otázky jsou obsaženy v článku..

Slovo "semena" je tradičně chápáno jako slunečnicové semeno.

Je možné kojit semena při kojení?

Slupka semen je často špinavá, špatně zpracovaná. V 90% případů se to týká semen, která se prodávají v rozích babičky.

Semena, která se prodávají v obchodě (zabalená do sáčků), jsou sterilnější. Mohou být bezpečně konzumovány..

Semena s gua může jíst mladá matka. Stačí dodržovat dvě jednoduchá pravidla:

 1. Produkt musí být čistý.
 2. Během kojení je nutné začít konzumovat s malými porcemi, abyste se ujistili, že dítě není na takové jídlo alergické.

Aby nedošlo k obavám o čistotu a snadné nakoupení zakoupených semen, stačí je umýt a poté je lehce smažit na pánvi nebo je sušit v troubě..

V prvním měsíci

V prvním měsíci života je gastrointestinální trakt dítěte ještě zdaleka dokonalý. Proto při zavádění nových produktů buďte opatrní. Během tohoto období je lepší hrát bezpečně. Bezprostředně po narození byste neměli bušit do jídla a zametat všechny produkty, které vás upoutaly. Snažte se ublížit dítěti.

Správný úvod do stravy a konzumace

Správný úvod do nabídky kojící matky během kojení každého nového produktu je základem zdravé výživy pro kojence.

Pokud chce žena během kojení diverzifikovat svůj stůl slunečnicovými, sezamovými nebo dýňovými semínky, měla by začít s 20 g denně. Postupně každý den můžete porci zvyšovat.

Lněné semeno by mělo být zavedeno počínaje spotřebou odvarů nebo tinktury zrn od 10 g za den.

Jíst jakýkoli produkt během období kojení s mírou. Totéž platí pro semena. Půl sklenice dýně nebo slunečnicových semen bude stačit pro potěšení i užitek. Lněná semínka, pít ne více než jednu polévkovou lžíci denně, aby to prospělo a nepoškodilo dítě.

Sezamová semínka neberou více než jednu lžičku denně.

Lékaři doporučují konzumovat semena mezi jídly matek, asi dvě hodiny před kojením. Tímto způsobem nedochází k nežádoucímu míchání produktu..

Smažená semena

Užitečnější nejsou smažená semena pro kojení, ale dobře sušená. Při smažení dochází ke ztrátě vitamínů A, E a D. Na druhé straně při smažení na pánvi dochází k dezinfekci jader. Všechny škodlivé prvky jsou zničeny..

Chcete-li zvolit „střední půdu“, smažte zrna na velmi krátkou dobu při nízkém žáru.

Na otázku: „Je možné během kojení jíst semena, jsou-li velmi smažená?“, Můžeme bezpečně odpovědět: „Ne, v žádném případě!“.

Chcete-li zachovat vitamíny a dezinfikovat semena, na krátkou dobu je vysušte na pánvi..

Druhy semen

Existuje mnoho druhů semen. Obvykle semeny máme na mysli slunečnicová zrna. Semena mnoha jiných rostlin jsou však stejně chutná a také prospěšná. Které z nich jsou během kojení dobře vnímány a které jsou kontraindikovány? Pojďme to pochopit.

Dýně

Tam je populární víra, že dýňová semínka zmírňují škodlivé parazity, jako jsou červi. Dělají to jemně, aniž by dráždily střeva..

"Bílá" zrna nejsou alergenní, lze je jíst s kojením.

Dýňová semínka mají mnoho prvků, které léčí vlasy, nehty, kůži, reprodukční systém a orgány vidění. Mají hodně zinku, manganu, hořčíku.

Mnoho matek se zajímá, zda je možné kojit semena s kojením. Jelikož mají mnoho užitečných látek, žádoucím produktem jsou dýňová semena při kojení..

sezamová semínka

Sesame je považován za nejchutnější ze všech. Potvrdí to kdokoli, kdo to někdy vyzkoušel. Je však nejdražší..

Nelze pěstovat sezamová semínka jako slunečnice nebo dýně ve středním pruhu Ruska, proto je možné získat obilí pouze nákupem.

Sezamová semínka jsou vzácná, jedná se však o cenný dietní produkt. Při používání sezamových semen během kojení rozhodně neztrácíte a vaše tělo, stejně jako tělo dítěte, dostane spoustu užitečných látek a vitamínů.

Sezamová semínka jsou nejdražší a vzácná.

Sesame podporuje imunitu, zlepšuje stav nehtů a vlasů díky vysokému obsahu vápníku.

Mohou kojící matky zahrnout tento cenný produkt do svého menu? Je to možné, ale jako všechno ostatní, v malém množství.

Slunečnice

Slunečnicová zrna, kromě příjemné chuti, působí na tělo takto:

 • dobře posílit kardiovaskulární systém;
 • zlepšit fungování genitourinárních orgánů;
 • přispívají k dobrému stavu nehtů, vlasů, kůže;
 • přispívají k laktaci a zvyšují obsah tuku v mléce;
 • zlepšit duševní a fyzické schopnosti dítěte v důsledku vysokého obsahu vitamínu D;
 • Pomáhá zabránit depresi s vitamínem A.

Slunečnicová semena budou užitečným doplňkem stravy mladé matky během kojení.

Prádlo

Lněné semínko se na rozdíl od dýňových a slunečnicových semen nekonzumuje surové. Z nich jsou připraveny léčivé odvary, tinktury a léčivé želé.

Lněná semínka ze starověku byla považována za užitečný produkt, který má očistný a baktericidní účinek. Vědci zjistili, že lněné semeno zlepšuje lidské zdraví, pokud je konzumováno pravidelně.

Tajemství lnu je chemické složení tohoto produktu - vysoký obsah živin a prvků. Lněná jádra jsou bohatá na aminokyseliny a mastné kyseliny, polysacharidy, vlákninu a rostlinné hormony. Tyto látky jsou pro kojení nezbytné..

Nejznámějším léčebným účinkem je schopnost lněného semene léčit žaludeční choroby. Také pomocí lněného jádra se můžete zbavit mnoha problémů:

 • špatná funkce střev, chronická zácpa;
 • riziko infarktu a mrtvice;
 • vysoký krevní tlak;
 • nízká imunita;
 • špatná funkce jater;
 • stárnutí buněk.

Lékaři doporučují zavádění lnu do stravy postupně a v malých dávkách, je nutné sledovat reakci těla.

Stejné zásady: při zavádění lněného semene do stravy kojící matky během kojení by se mělo postupovat v malých dávkách..

Lékaři nedávají jednoznačnou odpověď na otázku: „Je možné použít lněná semena při kojení?“. Ale postupné uvedení tohoto cenného zdravotního produktu do nabídky vám řekne odpověď na tuto otázku. Pokud se matka a její dítě cítí dobře, když je tento nádherný elixír přidán do mateřské stravy, můžete ji jíst.

Musíte začít užívat odvar nebo tinkturu lněného semínka s neúplnou lžičkou denně. Pokud organismy kojící matky a dítěte reagují příznivě na zavedený nový produkt, může být množství odvarů postupně zvyšováno na jednu polévkovou lžíci denně.

Lněné semeno je kontraindikováno pro žlučové kameny.

Vliv na tělo matky a dítěte

Semena během kojení prospívají mamince a dítěti. Mladé matky se však obávají otázky: „Neublíží, pokud budou během kojení delší dobu používány?“.

Výhoda

Již jsme viděli výhody slunečnicových, dýňových, sezamových a lněných semen. Díky jejich používání nejen matka dostává mnoho vitamínů, ale dítě s mateřským mlékem má také přístup k mnoha užitečným látkám.

Pokud mírně konzumujete semena během kojení, zlepší se laktace, což je velmi důležité v prvním roce života dítěte.

Výhodou dýňových semen je přirozený antihelmintický účinek, který dále zvyšuje jejich hodnotu.

Zinek, mangan, hořčík, vápník, vláknina, aminokyseliny a mastné kyseliny obsažené v jádrech, vitamíny skupin A, B, C, D a E jsou užitečné pro dítě a matku.

Semena mohou poškodit vaše dítě a matku, pokud jsou kontaminovaná. Často k tomu dochází u slunečnicových semen, protože při průmyslovém čištění kombajny se na ně dostane hodně prachu. Semena nakoupená podle hmotnosti se musí umýt a poté vysušit v peci. Je možné smažit jen nepatrně, protože během smažení vznikají škodlivé karcinogenní látky a usmrcuje se velké množství užitečných látek..

Zrna zabalená do sáčků podle pravidel produkce musí být před zabalením omyta. Je však toto pravidlo splněno? Zkontrolujte otřením zrn mezi prsty. Pokud vaše ruce po tomto postupu zašpiní, je lepší umýt a vysušit taková semena, jak je popsáno výše.

Loupaná semena bez slupky nestojí za to. V takovém jídle již nejsou žádné živiny. Nepoužívejte také solená semena.

Nezapomeňte na mladé rodiče, že semena jsou vysoce kalorická jídla. Pokud je maminka náchylná k nadváze, měli byste se během kojení vážně omezit ve vztahu k tomuto produktu..

Kojení specialisté trvají na zavedení jakéhokoli nového produktu s dodržováním postupnosti a konzumačních opatření. To platí také pro semena..

Stanovisko Dr. Komarovského

Co si myslí Dr. Komarovsky, respektovaná mladými matkami, o přidávání semen do stravy kojící ženy??

Lékař na tuto otázku přímo neodpovídá, hovoří však o tom, jak se dýňová semínka zbaví červů. Komarovsky vzpomíná, že ne všichni paraziti jsou náchylní k smrti z dýňových semen, že musíte jíst příliš mnoho semen najednou, abyste se zbavili nechtěných červů.

Jsou-li zjištěny problémy s červy, je logické, že se léčíme léky a jako prevenci používáme dýňová zrna v potravinách.

Lékaři na klinice Komarovsky reagují pozitivně na dýňová semínka. Podle jejich názoru zvyšují náladu, zlepšují stav nervového systému, zvyšují účinnost a bojují proti únavě. A to je důležité pro matku během kojení..

Lékaři také doporučují zahrnout do výživné snídaně pro děti starší pěti let s přídavkem slunečnicových semen. To však není důkazem jejich užitečnosti pro dospělé a kojence.

Pokud jste závislí

Hlodání semen je špatné. Jaký je důvod? Předtím měli zástupci nižší třídy, obchodníci na trzích a vesničané zvyk hlodat semena. S rozvojem kultury se tento zvyk stává stále více minulostí. Opravdu závislý na takovém nevinném povolání, jako je jíst semena.

Abyste se na to nezvykli, zkuste se omezit a nezapojovat se do aktivit, jako je jíst semena. Vše je v moderování dobré. Pokud si to pamatujete, pak vás žádná závislost neohrožuje.

Ale pokud jste se již stali obětí návyku, musíte se pokusit přejít k něčemu jinému, neškodnějšímu. Mimochodem, dýňová semínka nevyvíjejí závislost tolik jako slunečnicová semínka. Možná byste k nim měli přejít.

Nekupujte mnoho semen najednou.

Nakupujte denně část slunečnicových semen každý den a jednoduše nemůžete jíst více, protože jich nebudete mít víc.

Pokud nemůžete udržet vaši chuť k jídlu v denních limitech, vyplatí se vyzkoušet autohypnotiku. Myšlenky na nás mají hluboký dopad. Inspirující se, že nadměrné používání semen poškozuje vás a zdraví vašeho dítěte, protože je kojen, můžete se zbavit špatného návyku.

Pokud dítě na semena reaguje negativně, jejich používání by mělo být okamžitě zastaveno.

Výběr a skladování

Stejně jako ostatní potravinářské výrobky jsou nejužitečnější obilí ta, která jste pěstovali na svém osobním pozemku. To platí pro dýňová a slunečnicová semena..

V ostatních případech existuje riziko nezdravého jídla. Aby se snížilo riziko, semena před jídlem umyjte a vysušte v troubě.

Koupit semena v uzavřených obalech. Obzvláště pečlivě vyberte výrobce. Značka musí být slavná.

Semena mohou být skladována až 10 měsíců. Protože se semena bojí vlhkosti, neměla by překročit 75%. Teplota při skladování v místnosti.

Při správném skladování a přípravě se zachovají zinek, mangan, hořčík a další užitečné látky. Skutečnost, že dýňová semínka jsou bohatá na zinek, je činí ještě atraktivnější v očích odborníků na výživu..

Recepty

Zdravá jídla s přidanými semeny se hodí během kojení.

Různá jedlá semena se používají k přidání zvláštní chuti a přitažlivosti k jídlu..

Slunečnicová semínka chutnají jako ořechy. Soubory cookie se slunečnicovými semínky zaujmou své pravé místo v nabídce vaší rodiny. Více o cookies si můžete přečíst v článku „Jaký druh cookies může kojící matka“.

Nový recept - kuřecí dýňová semínka. Kuře má dlouhodobě silnou pozici u odborníků na výživu. Toto jídlo pomáhá ven o svátcích a ve všední dny. Proto je příjemné najít nový přírůstek do vašeho oblíbeného jídla. Chuť a jednoduché provedení učiní tento recept oblíbeným..

Granola nebo domácí granola - zdravá a výživná snídaně. Toto jídlo milují dospělí i děti. Zejména jablko granola.

Lněná kaše s daty potěší vás a vaši rodinu s novou chutí. Je výživný a užitečný při kojení. Další informace o výhodách lněné kaše pro matky a děti naleznete v článku "Lněná kaše pro kojení"..

Oves, mandle, dýňové mléko diverzifikují mléčnou stravu a přidávají vitamíny do tradičních jídel.

Přidejte semena do stravy, vyzkoušejte nová jídla s přidáním semen, použijte dostupné zdroje živin a vitamínů. Ale pamatujte, že vše je v moderování dobré!

Výhody a poškození semen během kojení

Dýně, lněná semínka, sezamová semínka a konečně nejoblíbenější - slunečnicová semínka - jsou během laktace povolena? Názory pediatrů se liší, takže zjistíme výhody a nevýhody a odpovíme na hlavní otázku - je možné kojit semena?

Gastronomická hojnost

Každá maminka na mateřské dovolené čelí téměř stejným fenoménům: bezesné noci, rozruch dítěte, vyčerpávající život s jeho monotónností - každodenní úklid a vaření, a jen bytí ve „čtyřech stěnách“. Z takové rutiny je obtížné toužit. Existuje cesta ven? Koneckonců, pokud je matka trhaná - dítě cítí její emoce. Obzvláště pokud dítě stále kojí - pak „začarovaný kruh“ ano!

Antidepresiva nebo sedativa kojícím matkám by neměla být. Alkohol je vyloučen. A na hobby, abych rozptýlil, není často čas! Musíte se tedy zachránit lidovými metodami, konkrétně - klikněte na semena. Koneckonců, všechny produkty, které vstupují do těla matky, se předávají dítěti mlékem. Proto se matky starají: semena během kojení - přinesou výhody nebo poškození?

Odborníci říkají: nemusíte se přísně omezovat v jídle s HS. Odborníci doporučují dodržovat opatření, pak semena během laktace přinesou větší užitek.

Druh semenVlastnosti produktu
SlunečniceSlunečnice obsahuje přírodní antidepresivum, které pomůže přežít poporodní depresi.
DýněDýně je kosmetický salon doma. Jádra této zeleniny mají pozitivní vliv na tělo, jejich použití zlepšuje stav vlasů a pokožky. Dýňová semena pro kojící matky tedy budou mít prospěch
sezamová semínka
Pokud tato semena nezneužijete, tělo ošetřovatelky odpoví stokrát: zuby mladé matky zesílí a její vlasy budou silnější a delší. Je také možné získat příjemný bonus vůbec - hodit pár kilogramů.

Dále zjistíme podrobněji, jak semena během kojení a v období po porodu jako celku ovlivňují tělo mámy a dítěte.

Oloupané vitamíny

Použití semen během kojení je zahaleno mnoha mýty. Nejdůležitější z nich je zvýšení množství mléka a zvýšení jeho obsahu tuku. Metoda „folk“ se obecně vztahuje na ořechy. Předpokládá se, že použití horkého mléka v sousta se semeny dá ženě „mléčné řeky“. Vědci a lékaři však tuto skutečnost mnohokrát popřeli..

Množství mléka produkovaného dietou kojící matky má zanedbatelný účinek. Rozhodujícím faktorem v množství mateřského mléka je dědičnost a individuální charakteristika těla.

Nezapomeňte však na hlavní věc: výhody jader jsou v jejich složení. Nejužitečnější stopové prvky jsou skryty v samotné kůži. Proto můžete použít slunečnicová semínka, dýňová i slunečnicová, a sezamová maminka.

ŽivelVýhoda
Protein
Při použití pouhých 100 gramů semen denně dostane osoba až 40% denního příspěvku, který je nezbytný pro plné fungování těla. Rostlinný protein je potřebný pro účast v metabolických procesech, zachování imunity a obnovu tkáně
Mastné kyselinyJádra slunečnice nebo dýně jsou skladištěm kyseliny olejové a linoleové. Podobné množství se vyskytuje pouze u drahých odrůd ryb. Mastné oleje jsou nezbytné pro plný metabolismus a podílejí se na kontrole cholesterolu
Minerály a vitaminyObsahují velké množství fosforu, selenu, mědi, hořčíku, zinku a také „vitamín mládí“ - E

Semena během kojení však mohou také trochu poškodit tělo, zejména při nekontrolovaném použití. Pojďme tedy zjistit - jaké je nebezpečí zneužití:

 1. Jedná se o vysoce kalorický produkt. Pouhých 100 gramů jader obsahuje více než 500 kalorií - téměř jako dobrá porce masa;
 2. Časté „loupání“ vede k poškození skloviny - zuby se stávají citlivými a častěji se kazí. To by mělo být vzato v úvahu, protože těhotenství a období kojení „vyplavují“ velké množství vápníku z ženského těla a tento prvek má obrovský dopad na stav zubů;
 3. Použití semen je špatný zvyk, s nímž není snadné se rozdělit;
 4. Zatížení na břicho dítěte. Dítě dostává spoustu látek z mateřského mléka - je tedy možné během kojení jíst semena? Musíte se rozhodnout samostatně.

Pravidla "luzgan"

Je třeba si uvědomit, že jádro jádra je jiné. Slunečnicová semínka mohou u dítěte dokonce způsobit infekční onemocnění nebo, nejčastěji - střevní koliku. Proto při používání tohoto produktu musíte dodržovat některá pravidla.

Především je třeba dodržovat opatření: v malém množství, konkrétně - ne více než 100 gramů za den - zrna nejsou nebezpečná. Proto je lepší si užít váš oblíbený produkt během procházky: konec konců, maminka musí následovat zvědavé dítě, takže je nepravděpodobné, že by se hlodalo celé balení semen denně. Mimochodem, než začnete klikat na jádra, měl by být produkt pečlivě prostudován a zkontrolován. Chcete-li to provést, nalijte malé množství semen do dlaně a uvidíte, zda na pokožce nezůstávají nečistoty.

Při kojení překonávají dýňová semena slunečnice: jsou čistší a zamořují střeva méně než jejich protějšky. Je však důležité si uvědomit, že jakýkoli produkt ve stravě kojící ženy by se měl zavádět postupně - u dítěte hrozí jak kolika, tak alergie..

Pokud žena během těhotenství nekonzumuje žádný produkt, pak je u dítěte pravděpodobnější alergie!

Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, zkuste nejprve jíst pouze 10 - 15 jader. A den musí být sledován pro reakci těla dítěte. Pokud je vše v pořádku a dítě nemá vyrážku ani zácpu, může být množství produktu mírně zvýšeno a postupně se zvyšuje na 100 gramů denně.

Při kojení by se semena měla kupovat pouze ve slupce. Zaprvé to pomůže snížit riziko znečištění a za druhé, loupané jsou prakticky „figuríny“: pouze jádra ve slupce jsou bohatá na vitamíny. Po odstranění plevy se počet užitečných vlastností produktu prudce snižuje. Proč mladá matka potřebuje více kalorií?

Smažená semena se lépe používají v čisté formě než k vaření halvy nebo kozinaku. Tyto sladkosti samozřejmě nepoškozují tělo, ale obsahují velké množství cukru. Ten je mimochodem schopen vyvolat u dítěte diatézu. Proto používejte dezerty opatrně. Kromě toho, pokud kojící matka snědla kousek sladkého gozinaku s čajem, je lepší se v tento den zdržet semen.

Raději semena smažte sami. Zrna dobře opláchněte a vysušte na vzduchu, poté - smažte na horké pánvi bez přidání oleje. Budete tedy mít jistotu čistoty produktu a nepřítomnosti škodlivých nečistot.

Když to shrnuji výše, lze bezpečně říci, že vysoce kvalitní osivo pro kojící matku je užitečné, jako dítě, při použití v rozumných mezích. Klikněte na zdraví!

Články O Neplodnosti