Hlavní Analýzy

Krevety mohou být kojící mámou

4 minuty Zaslal Anastasia Egorova 1986

Období kojení není důvodem k odmítnutí mořských plodů. Krevety jsou lahodné nízkokalorické jídlo. Má úžasné nutriční vlastnosti. Měli byste se však předem dozvědět, zda je možné krevety kojit při kojení. Mořské plody jsou silným alergenem, takže mohou způsobit negativní reakci v těle dítěte. Pokud se žena stále rozhodla zkusit krevety, měla by znát hlavní kritéria pro výběr tohoto produktu.

Výhody produktu

Krevety kojící matce umožňují obohatit tělo o následující složky:

 • vitaminy;
 • beta karoten;
 • mikro a makro prvky.

Mořské plody jsou součástí mnoha diet. Krevety během kojení umožňují ženě zažít následující pozitivní účinky:

 • zlepšení fungování imunitního systému;
 • saturujte štítnou žlázu jodem;
 • pomáhají posilovat kosti, vlasy, nehty a svaly;
 • pozitivní účinek na práci kloubů;
 • přirozené odstraňování toxinů a toxinů z krevních cév;
 • normalizace žláz;
 • obnovení pleti;
 • zlepšení kardiovaskulárního systému.

Vědecké studie potvrdily skutečnost, že pokud pravidelně konzumujete krevetky, snižuje se pravděpodobnost vzniku rakoviny.

Vlastnosti použití přípravku v období hepatitidy B

Je možné, aby kojící maminka krevety? Výrobek má řadu pozitivních vlastností, ale během kojení je nejlepší ho opustit. Pouze ve vzácných případech je povoleno vyzkoušet, když je dítě ve věku tří měsíců. Krevety často způsobují alergickou reakci. Také mořské plody hromadí kovy a radioaktivní látky. Dnes je obtížné najít nádrž, která netrpěla znečištěním. Proto je produkt vyloučen ze stravy žen.

Nejčastěji mořské plody pěstované v umělých rybnících spadají do obchodů. Bohužel obsahují antibiotika a hormony. Představují skutečnou hrozbu pro život a zdraví dítěte.

Klíčová kritéria výběru

Žena může mít krevety, při skladování kterých byla dodržena všechna pravidla. Při jejich výběru v obchodě je třeba věnovat pozornost všem externím kritériím:

 • aroma;
 • Pohled;
 • Barva;
 • kvalita masa.

Kojícím matkám se doporučuje koupit vážený produkt. Pouze v tomto případě bude možné tato kritéria volně hodnotit. Měli byste odmítnout koupit zmrazený produkt. Není dovoleno jíst jídlo, které obsahuje krevetky s nesprávným skladováním.

Krunýř kvalitního produktu je vždy průsvitný a pevný. Mořské plody jsou považovány za zastaralé, s anténami a zlomenými nohami.

Považuje se za trvale poškozený v přítomnosti skvrn a žluté barvy masa. Pokud je maso zelené, pak se korýši dříve krmili výhradně řasami. Nejnebezpečnější druh obsahující černé skvrny přímo na hlavě samotné.

Při zavádění nového produktu do stravy by maminka měla věnovat pozornost reakci těla dítěte. Pokud bylo dříve uvedeno, že je náchylný k alergiím, mělo by se použití krevet zastavit i po třech měsících věku. Vyzkoušejte jednu malou krevetku před obědem. Pokud se negativní reakce neobjeví do dvou dnů, může být podávání zvýšeno. V případě vyrážek a nesprávné funkce střev by měla být miska zlikvidována alespoň další měsíc.

Škodlivé účinky na tělo

Vařené krevety by se neměly jíst, dokud dítě nedosáhne tří měsíců. Nahromaděné radioaktivní prvky mohou mít negativní vliv na tělo dítěte. Bohužel v dnešní době zůstává situace v oblasti životního prostředí v každém regionu velmi žádoucí. Není dovoleno provádět experimenty na zdraví dítěte.

Antibiotika a hormony používané při umělé kultivaci obecně mohou vést k rozvoji závažných patologií u dítěte. Pouze omezená částka neutrpí moc škody. Během kojení nejíst více než tři malé kousky.

Hlavní roli hraje reakce dítěte. Obvykle se projeví během několika dnů po konzumaci. Odborníci na výživu doporučují opustit produkt v přítomnosti následujících negativních projevů:

 • hojnost červených skvrn na kůži;
 • změna intenzity a obecné povahy stolice;
 • dítě se stalo nervózní a podrážděné.

Je povoleno jíst krevety v malých porcích, pouze pokud nedochází k negativním reakcím.

Chutný a zdravý salát s GV

Žena může diverzifikovat stravu díky neobvyklé a chutné kombinaci krevet s jinými přísadami:

 • V první fázi vaření vařte krevety. Dříve se do vody přidal pepř a bobkový list. V tomto případě budete moci získat nepopsatelnou vůni a chuť..
 • Listy hlávkového salátu se umývají pod tekoucí vodou a důkladně nasekají.
 • Na ně položte malé krevety a posypte je tvrdým sýrem, který byl předtím rozdrcen na struhadle.
 • Jako omáčka byste měli použít složení vařených žloutků, citronové šťávy a olivového oleje.

Nejezte krevety ve velkém množství. Při kojení je důležité dodržovat pravidla stravování..

Krevety pro kojení: výhody a poškození

Mořské plody se vyznačují atraktivní chutí a koncentrací látek prospěšných pro tělo. Mezi oblíbené mořské plody patří krevety, které obsahují jedinečnou sadu aminokyselin, minerálů a vitamínů..

Mohu během kojení používat krevety? Lékaři na tuto otázku neodpovídají jednoznačně. Je důležité zajistit čerstvost a bezpečnost produktu a pečlivě sledovat reakci dítěte na zavedení krevet do stravy kojící matky..

Zásady výběru

Krevety se sklízejí v oceánech a mořích a také se uměle pěstují na vodních farmách ve sladké vodě. Mořští korýši jsou:

 • mělké nebo hluboké moře;
 • studená voda (arktická) nebo teplá voda.

Podle obsahu živin se upřednostňují hlubinné mořské krevety. Krevety těžené v mělké vodě mají nižší kvalitu, navíc se s větší pravděpodobností těží v kontaminované vodě a obsahují těžké kovy, které jsou škodlivé pro zdraví matky a dítěte.

Sladkovodní krevety nelze doporučit kojící matce - pokud se používají uměle rostoucí korýši ve velkém množství, používají se růstové hormony a antibiotika. Hromadí se v masu korýšů a nevyhnutelně přechází do mateřského mléka.

Mořské plody se snadno zhoršují, takže při výběru krevet je důležité věnovat pozornost vzhledu a vůni. Těžké korýši mohou způsobit vážné otravy jídlem. Nedoporučuje se, aby kojící matka nakupovala pokrmy s krevetami - nejspolehlivější je nákup mražených korýšů ve skořápce a jejich vaření.

O výhodách krevet

Mořští korýši - sklad bílkovin, které se tělem snadno vstřebávají. Krevety navíc obsahují:

 • vzácné aminokyseliny, které pozitivně ovlivňují tělo;
 • vápník a jód, nezbytné pro správné fungování štítné žlázy;
 • draslík, který posiluje kardiovaskulární systém;
 • zinek, který napomáhá správné produkci hormonů;
 • širokou škálu stopových prvků a vitamínů nezbytných pro lidské zdraví.

Pravidelná konzumace krevet pomáhá posilovat krevní cévy a klouby, zlepšuje tvorbu krve a zlepšuje imunitu. Maso mořských korýšů obsahuje silné antioxidanty, které snižují pravděpodobnost rakoviny. Omega-3 polynenasycená kyselina pozitivně ovlivňuje stav pokožky, nehtů a vlasů, pomáhá tělu správně fungovat.

Nízkokalorický protein je velmi užitečný pro kojící matku, komplex minerálů, vitamínů a aminokyselin zvyšuje zdraví a poskytuje vše potřebné pro udržení plné kojení. Ale při nesprávném skladování s opakovaným zmrazením je maso mořských korýšů téměř úplně zbaveno živin.

Je možné, aby kojící maminka krevety?

Jak je uvedeno výše, použití krevet kojící matkou může nepříznivě ovlivnit její zdraví a ovlivnit vývoj dítěte, pokud maso z moře nebo sladkovodní korýši:

 • obsahuje těžké kovy, toxické látky, radioaktivní sloučeniny;
 • obsahuje růstové hormony a antibiotika;
 • nesprávně uložené, zhoršené během skladování.

Nejbezpečnější jsou čerstvě vybrané mořské plody od důvěryhodného dodavatele, ale v ruských podmínkách se produkt obvykle nakupuje zmrazený. Přednost by měla být čerstvě zmrazeným korýšům ve skořápce, které nebyly vařeny před zmrazením..

Kojící matka by se měla vyhýbat potravinám s ostrou chutí, vysokým obsahem soli a tuku - nezahrnujte do své stravy uzené nebo nakládané mořské plody, smažte je, používejte horké omáčky a koření.

Mořské plody jsou silným alergenem, takže i vysoce kvalitní korýši mohou mít škodlivý vliv na pohodu dítěte. První tři až čtyři měsíce života krevetek pro mámu je zcela zakázáno. V budoucnu je můžete zkusit zavést do stravy a sledovat reakci těla dítěte.

Poprvé by mělo být omezeno na maso dvou nebo tří korýšů vařených ve slané vodě. Pokud do tří dnů nedojde ke změnám v chování dítěte, nedochází k alergickým vyrážkám na kůži, nedochází k problémům se stolicí, můžete postupně přidat krevety do obvyklého menu kojící matky..

Nedoporučuje se používat mořské plody více než jednou týdně, přičemž je důležité omezit porci - sníží se tím riziko alergické reakce u dítěte a předejde vážným následkům, pokud se korýši najednou ukáží jako nekvalitní.

Mohu jíst krevetky při kojení a jak mohou být nebezpeční?

Někdy se kojící matka chce ošetřit mořskými plody, například mušlemi nebo dokonce krevety. Na první pohled se může zdát, že pro mámu nebo dítě není nic nebezpečného. Často však vznikají pochybnosti a před použitím stejných krevet musíte vědět, že mají kromě svých výhod i své nevýhody. Zjistěte, jaké jejich výhody a poškození pomohou materiálu v tomto článku..

Jaké jsou výhody?

Bez ohledu na to, zda jsou sladkovodní nebo mořské, mají krevety řadu užitečných vlastností. Kromě nízkého obsahu kalorií jsou tyto potraviny samy o sobě velmi výživné. Krevety mohou saturovat ženské tělo nejen vitamíny a beta-karotenem, ale také makro- a mikroelementy. Z tohoto důvodu jsou tyto mořské plody pravidelnými účastníky různých diet..

Pokud jde o tělo kojící ženy, použití krevet může mít příznivý účinek na imunitní systém, což zlepšuje jeho práci. Nelze ignorovat obrovský vliv štítné žlázy na celé tělo. V tomto ohledu pomáhá jíst krevety vyživovat železo samotné jódem. Ženský stav se zlepšuje, což normalizuje její náladu.

Kromě toho je vědecky prokázáno, že použití krevetek kojící matkou se odráží v:

 • posílení kostí a svalových systémů v těle;
 • zlepšení stavu vlasů, stejně jako nehtových desek;
 • pozitivní kloubní funkce;
 • normalizace kardiovaskulárního systému;
 • vylučování toxinů a toxických látek z těla;
 • zlepšení stavu pokožky.

Je třeba poznamenat, že krevety mají příznivý vliv na činnost ledvin. Jsou také účinné při hematopoéze, přispívají k normalizaci potních a mazových žláz. I nejmenší korýš obsahuje téměř všechny vitamíny skupiny B. Jeho použití má příznivý účinek na lidské vidění.

Kromě toho je u těla ženy, která pravidelně má krevety ve své stravě, méně pravděpodobné, že se vyvine rakovina.

Výhody krevety jsou vysvětleny přítomností mnoha užitečných komponentů v něm..

Například díky zinku jsou buňky regenerovány, jejich genová struktura je stabilizována a je také prováděn růst tkání. Jód je užitečný nejen pro mámu, ale také pro dítě, protože příznivě ovlivňuje vývoj nervového systému a mozku. To je množství, které určuje stav imunity, který je s nedostatkem doprovázen častými nemocemi.

Síra má kromě příznivého účinku na klouby a krevní cévy pozitivní účinek na trávicí systém, který je zodpovědný za metabolismus.

Včetně stravy mořských korýšů posiluje imunitní systém žena a zvyšuje hormonální hladiny. Použití krevet v potravě kojící ženou je navíc měřítkem prevence rozvoje anémie. Je nemožné nezohlednit takové nuance, jako je zdraví a stárnutí, které se také vztahují na prospěšné vlastnosti krevet.

Jak mohou ublížit?

Přes množství pozitivních vlastností, krevety také mají negativní stránky. I pediatrové mají v této věci protichůdné stanovisko. V jednom případě vám umožňují jíst trochu krevet, v jiných kategoricky zakazují jíst mořské plody. Důvodem je mimo jiné výběr skutečně kvalitního produktu, ve kterém nejsou žádné toxiny..

Málokdo si myslí, že krevety, bez ohledu na jejich rozmanitost, mohou absorbovat všechny toxiny, které je obklopují během růstu. Vzhledem k tomu, že dnes je úroveň znečištění vody, ve které se nacházejí, příliš vysoká, mohou být v korýších kromě radioaktivních látek obsaženy i těžké kovy. Kromě toho je často bezohlední výrobci pěstují v nehygienických podmínkách.

Je třeba mít na paměti, že krevety jsou mořské plody a že jsou téměř všechny alergeny. I když kojící matka nemá alergii, může se objevit u dítěte. Obzvláště opatrný by měl být v prvních měsících života dítěte. I kapka produktu ochutnávaná mámou se může negativně projevit, a to ne okamžitě, ale po několika dnech od okamžiku použití. Pokud tedy dítě okamžitě neprokáže alergickou reakci, neznamená to, že je vše v pořádku.

Projevy alergické reakce u dítěte na krevety mohou být:

 • masivní načervenalé skvrny na kůži;
 • vizuální změny v křesle, její konzistence, barva;
 • podrážděnost nebo slza.

V některých případech mohou být pozorovány další příznaky. Například kopřivka, stejně jako selhání spánku, potíže s dýcháním mohou naznačovat alergie u dítěte, a zejména u novorozence, s tím, že některé děti nafouknou, a někdy dochází ke zvracení..

Aby se dítě nevystavilo takovým rizikům, neměla by novorozenec jíst krevety, dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců..

Pokud takové reakce nejsou pozorovány, neznamená to, že jsou povoleny velké porce. Ve skutečnosti je třeba jim dávkovat extrémně.

Když je dítě předčasné nebo často nemocné, je lepší pro maminku přestat jíst krevety. V opačném případě vystaví tělo dítěte stresům, s nimiž bude obtížné se vypořádat. Krevety jsou navíc přísně kontraindikovány, pokud je u dítěte diagnostikována celiakie. Máma by neměla jíst korýše, i když je na ně alergický otec dítěte.

Novorozenec může mít koliku, protože jeho tělo se učí trávit různá jídla pouze mateřským mlékem.

Krevety jsou kontraindikovány pro mámu s HS ze dvou důvodů: pokud existuje individuální nesnášenlivost, stejně jako pokud má problémy s štítnou žlázou, ve které není žádný produkt obsahující jód. Aby se zjistilo, zda může jíst korýše, měla by se žena poradit s endokrinologem a darovat krev. Podle výsledků analýzy učiní lékař závěr, protože v některých případech budou korýši užiteční, v jiných mohou způsobit újmu.

Jak vybrat kvalitní produkt?

Hlavním místem nákupu krevet je obchod. Ne každá kojící matka však ví, že bezohlední výrobci používají nejen antibiotika, ale i jiné hormonální látky, které jsou zakázány, aby urychlily růst krevet. Navíc ne každá žena ví, že mořské plody mohou být podrobeny opakovanému zmrazování a rozmrazování.

Pokud pediatr povolí krevety, měl by se k jejich nákupu přistupovat důkladně. Důležité je důvěřovat výrobci s dobrou pověstí výběrem produktu z několika odrůd (vařených, zmrazených nebo chlazených). Kromě data produkce je třeba věnovat pozornost i samotným členovcům. Proto je lepší, aby byl obal průhledný: to umožní dobrý přehled o obsahu.

Chcete-li vzít opravdu kvalitní korýše, můžete vzít v úvahu několik nuancí:

 • všichni jednotlivci uvnitř balení musí být nedotčeni;
 • skořápka vysoce kvalitních a čerstvých krevet je průsvitná a pružná;
 • čerstvé krevety mají ocas mírně ohnutý dovnitř;
 • maso kvalitních korýšů navenek vypadá bělavě, žlutost hovoří o zkaženém produktu;
 • vyloučená vůně, vůně nevhodných potravinových korýšů;
 • pokud jsou na těle vidět skvrny, znamená to hroznou kvalitu produktu;
 • černé skvrny na hlavách označují opakované rozmrazování a zmrazování - takový produkt je nevhodný pro potraviny, tyto krevety jsou nemocné;
 • dobrý krevety vypadá růžově, zelenkavá hlava jedince je také normou.

Kromě hlavních nuancí výběru stojí za zvážení velikost, protože často je to ten, kdo je rozhodujícím faktorem. Kupující často míjí dobrými krevetami a považuje je za příliš malé a nepředstavitelné. Tato velikost je však vysvětlena růstovými podmínkami korýšů. Skutečností je, že kvalitní a dobrý produkt se obvykle pěstuje ve studené vodě. Proto má malou velikost. Takto se například pěstují krevety v Dánsku, Norsku a Litvě..

Existují však odrůdy velkých jedinců. Například velké exempláře pěstují Vietnamci, Číňané, v Brazílii jsou takové korýši. Tito korýši se nazývají „tygr“ a „královský“. A i když jsou atraktivní co do velikosti, jejich chuť je nižší než u malých jedinců.

Odborníci se však domnívají, že výrobky od latinskoamerických výrobců jsou z této řady pozoruhodné, protože v těchto zemích jsou obzvláště citlivé na standardy kvality. Některé ženy se snaží produkt koupit podle hmotnosti. Je snadnější zjistit, zda jsou antény nebo nohy korýšů odlomeny, jaká je jejich barva a zda je skořápka průsvitná. Zelený odstín jednotlivců naznačuje, že byli krmeni výhradně řasami.

Tipy k jídlu

Při plánování zavádění krevet do vaší stravy během kojení by měla žena zvážit některá pravidla. Tím se odstraní hrozné projevy alergické reakce, ke které může dojít jak u matky, tak u dítěte.

 • Měli byste začít používat krevety s malým množstvím. Poprvé stačí polovina krevet.
 • Nemůžete jíst krevety každý den, bude to škodlivé pro tělo dítěte.
 • Produkt musí být uvařen přidáním malého množství soli..
 • Pro matku je lepší kojit ráno.
 • Pokud vy nebo vaše dítě uvidíte nadýmání nebo bolest, musí být produkt zlikvidován..
 • Norma spotřeby za týden by neměla překročit 0,1 kg masné části korýšů. Toto číslo je rozděleno do několika fází.
 • V obchodě si můžete koupit různé druhy mořských plodů, ale je lepší si vybrat mezi chlazenými nebo čerstvě zmrazenými potravinami..
 • Je nemožné trávit korýši: z toho ztrácí nejen chuť, ale také vypadají jako guma.
 • Optimální doba vaření pro malé jedince by neměla přesáhnout dvě minuty, dostatečně velká na tři.
 • Povinným krokem vaření je předběžné mytí korýšů ve studené vodě.
 • Voda v nádrži by měla být dvakrát větší než mořské plody. Jakmile se objeví krevety ve vodě, ukazuje to jejich připravenost.

Pokud žena žere krevety během kojení a zjistí, že ona nebo dítě má alergickou reakci, měli byste okamžitě odmítnout jíst.

Pokud jde o dítě, další vnesení nové chuti bude záviset na typu alergie. Jakmile je to možné, v ostatních případech je zcela vyloučeno. Pouze lékař to určí, a proto počkejte ao měsíc později zkuste dítě znovu krmit mateřským mlékem poté, co matka konzumuje krevety, a to nejen bezmyšlenkovitě, ale také nepřijatelně.

Pokud matka tuto skutečnost ignoruje a neomezuje se, může poškodit zdraví dětí, protože to může vést k rozvoji závažných patologií u dítěte. Faktem je, že radioaktivní prvky a penicilin se mohou znovu a znovu hromadit v těle dítěte. A pokud jsou mořské plody také špatné kvality, zasáhne to zdraví.

Recenze

Krevety pro kojící matky jsou považovány za kontroverzní pochoutku. Matky i pediatri, kteří sledují děti, si jsou toho jistí. Lékaři se domnívají, že matky by s použitím korýšů měly počkat, aby nevyvolávaly výskyt alergických reakcí a rozvoj patologií. Podle lékařů by měl být minimální časový odstup od tří do šesti měsíců.

Je nutné dát dítěti příležitost postupně reagovat na změny mateřského mléka. Dítě musí být silnější, říkají lékaři. To umožní tělu dítěte snáze reagovat na novou chuť mateřského mléka. Názory samotných matek jsou nejednoznačné: některé matky věří, že konzumace krevet v potravě jim a dětem umožňuje vyrovnat se s nedostatkem vitamínů a živin. Jiní si všimnou diatézy u dětí, a proto odstraňují mořské plody ze stravy..

Slavný pediatr Jevgenij Komarovský vypráví o stravě během kojení v dalším videu.

Je ženě, která kojí novorozence, povoleno jíst krevety? Pravidla pro výběr produktu a úvod do stravy

Žena s kojením by se neměla přísně omezovat ve výběru produktů, protože čím rozmanitější a plnší je její strava, chutnější a výživnější mléko. Během kojení zaujímají zvláštní místo krevety. Na jedné straně jsou krevety nesmírně užitečné, na druhé straně mohou způsobovat alergie jak u maminky, tak u dítěte.

Seafood se stalo známým jídlem pro mnoho žen, které si cení jejich chuti a nutriční hodnoty. Pediatrové mají odlišný názor na otázku, zda je možné, aby kojící matky krevetovaly? Názory jsou velmi odlišné: od úplného zákazu mořských plodů po jejich přiměřené zahrnutí do malých dávek.

Výhody krevety

Hodnotu mořských plodů oceňují odborníci na výživu - díky jedinečné kombinaci živin jsou nepostradatelné v jakékoli stravě. Krevety jsou nejen chutné, ale také obsahují:

 • železo, které tělo potřebuje pro normální buněčnou výživu;
 • zinek, nezbytný pro správnou buněčnou reprodukci, stabilizuje genovou strukturu buněk, podporuje růst všech tělesných tkání;
 • jód, bez kterého je normální vývoj mozku a nervového systému dítěte nemožný, utváření jeho inteligence, jeho nedostatek způsobuje snížení imunity;
 • mastné kyseliny potřebné pro reprodukci buněk;
 • síra, která pomáhá posilovat klouby a krevní cévy, se podílí na metabolických procesech;
 • vitaminy A, E, odpovědné za úroveň imunity, stav vlasů a pokožky;
 • Vitamín C, který podporuje metabolické procesy v těle a imunitní obranu;
 • hořčík - který je nezbytný pro normální fungování nervového systému;
 • fosfor, draslík, měď, vápník a další cenné látky

Začlenění mořských korýšů do stravy ženy během kojení jí umožňuje;

 • pokračuj v práci;
 • zlepšit stav pokožky a vlasů;
 • posílit imunitu;
 • zpomalit stárnutí;
 • zlepšit hormonální pozadí těla;
 • zabránit rozvoji anémie.

Cenná jódem obohacená výživa umožňuje normální fungování štítné žlázy dítěte, což zajistí normální vývoj jeho inteligence a nervového systému.

Plné minerální složení mateřského mléka je klíčem k normálnímu vývoji dítěte, zejména v období do šesti měsíců věku, kdy je to hlavní výživa dítěte.

Harm, kontraindikace

Do ženského menu při kojení by měly být zařazeny pouze osvědčené produkty, které neobsahují toxické látky. Pokud je kvalita brambor a cukety pěstovaných ve vaší vlastní zahradě snadno ověřitelná, pak je obtížnější dělat mořské plody.

Krevety mají tendenci absorbovat všechny toxické látky, které se nacházejí v mořské vodě, kde rostou, a úroveň znečištění světových oceánů je kriticky vysoká - všechny těžké kovy a radioaktivní látky se nacházejí v mořských organismech. Hladina rtuti obsažená v těchto organismech je vysoká a může být pro kojení nebezpečná.

V prodeji velké množství korýšů z jihovýchodní Asie, které se pěstují v nehygienických podmínkách. Pro rychlejší růst používají výrobci zakázané hormony a látky podporující růst, antibiotika a další zakázané složky..

Dr. Komarovsky doporučuje, aby matky přemýšlely o tom, kolikrát krevety rozmrazily a zamrzly, než přijde ke stolu.

Bohužel není vždy možné určit oblast původu mořských plodů, takže krevety by měly být při kojení zahrnuty s mimořádnou opatrností - často působí jako alergie.

Matky by neměly experimentovat se zařazením krevet do svého jídelníčku, pokud je dítě předčasné nebo náchylné k častým onemocněním..

Jak vybrat nejlepší kvalitu produktu?

Pokud se rozhodnete zařadit krevety do stravy, musí kojící matky zodpovědně přistupovat k výběru produktu. Mořské plody by měly pocházet od odpovědného a důvěryhodného výrobce, pokud možno čerstvě zmrazené (v prodeji jsou konzervované, vařené a zmrazené krevety). Při nákupu je vhodné vybrat zboží v průhledném obalu, přes který si můžete prohlédnout obsah, měli byste věnovat pozornost datu odlovu.

Měli byste věnovat pozornost barvě a vzhledu korýšů:

 1. měly by být odolné a s průsvitnou skořepinou;
 2. krevety musí být celé;
 3. ocas krevety ohnutý dovnitř označuje jejich čerstvost;
 4. maso by mělo být bílé a ne vůně - žluté maso označuje zkažený produkt;
 5. skvrny na těle korýšů naznačují nízkou kvalitu krevet;
 6. černé skvrny na hlavě označují nevhodnost produktu, jeho opakované rozmrazování a opakované zmrazování.

Krevety ulovené Dánem, Litevci nebo Norové jsou považováni za nejlepší. Jsou malé, protože rostly ve studených vodách, nebyly příliš reprezentativní, ale chutné a vysoce kvalitní..

Velké exempláře rostou v teplých jižních mořích a pocházejí z Vietnamu, Číny, Brazílie a Ekvádoru. Jsou to tygří krevety a ty krevety - jsou velké, ale ne tak chutné. Odborníci doporučují mořské plody produkované v Latinské Americe - existují vysoké standardy produkce..

Jak vstoupit do stravy?

Pokud se přesto žena rozhodla zavést krevety do stravy, musí být splněny několik podmínek:

 1. dítě musí mít nejméně šest měsíců;
 2. čerstvý produkt musí být uvařen s malým množstvím soli;
 3. jíst 2-3 krevety ráno;
 4. pozorujte dítě po dobu 48 hodin.

Alergie se projeví:

 • kopřivka;
 • nepřiměřené pláče a poruchy spánku;
 • potíže s dýcháním
 • zvracení
 • nadýmání;
 • porucha židle.

Pokud existuje nejmenší známka nesnášenlivosti krevet, měli byste odmítnout a zkusit to znovu po odstavení dítěte.

Je možné jíst v prvním měsíci života dítěte?

Během prvních tří měsíců po narození se novorozené dítě přizpůsobí vlastní výživě. Jeho střeva jsou kolonizována prospěšnými mikroorganismy, které způsobují střevní koliku.

Pediatrové během tohoto období doporučují kojícím matkám, aby do stravy přidávaly zeleninová a cereální jídla, mléčnou kaši a tvaroh. Strava by měla být pečlivě rozšířena, aby nedošlo k poškození dítěte.

Krevety nejsou produktem nezbytným pro dobrou kojení. Zároveň je tento druh mořských plodů silným alergenem, takže nemá smysl riskovat zdraví novorozence.

Míra spotřeby

Mořské plody, a to i s dobrou tolerancí, by se neměly předávkovat. Postačuje, aby kojící matka nejedla nejvýše 100 gramů korýšového masa týdně, přičemž toto množství rozdělí na části. Musíte začít s 2-3 kusy za den, postupně zvyšovat množství produktu.

Jak vařit?

Je lepší pro ženu, která kojí chlazené nebo čerstvě zmrazené mořské plody. Musíte je rychle vařit, strávený produkt ztrácí svou kvalitu - stává se gumovým a bez chutí. Malé krevety je třeba vařit ve slané vroucí vodě po dobu nejvýše dvou minut, velké ty - po dobu jedné minuty déle.

K vaření krevety potřebujete:

 • mořské plody dobře opláchněte pod tekoucí vodou;
 • množství vody v hrnci by mělo být dvojnásobkem množství mořských plodů;
 • slaná voda a tam vymáčknout půl citronu;
 • vařené krevety vyskočí, když je připraven.

Vařené mořské plody se vyjmou z vroucí vody, posypané citronovou šťávou a olivovým olejem..

Krevety recepty pro ošetřovatelství

Existuje mnoho receptů na krevetové pokrmy, ale pro kojící ženu je lepší jíst výživnější první nebo druhý chod.

Šťouchaná polévka

K přípravě polévkového pyré potřebujete:

 1. krevety - 100 gramů;
 2. 2-3 středně brambory;
 3. 1 smetanový sýr
 4. 1 malá cuketa squash;
 5. 1 polévková lžíce másla;
 6. střední mrkev;
 7. malá cibule;
 8. malý kopr;
 9. 1 lžička citronová šťáva;
 10. sůl a cukr.

Vaření je nutné ve 2 pánvích - vařit krevety zvlášť, zvlášť - vařit zeleninu. Při vaření je nutné zeleninu důkladně opláchnout a oloupat, pečlivě nakrájet na malé kousky. Zeleninu vařte v 1,0 litru vody, dokud se nevaří.

Vložte část másla a smetanového sýra do zeleninové směsi, poražte mixérem až do pyré. Vařené krevety smažte v malém množství oleje na kousky a vložte do polévky. Ozdobte čerstvými bylinkami.

Pilaf v pomalém vařiči je připraven snadno a rychle. K vaření potřebujete:

 1. 200 gramů krevet;
 2. jedna střední cibule;
 3. jedna mrkev;
 4. ¾ šálky rýže s dlouhými zrny;
 5. 3 polévkové lžíce rostlinného oleje;
 6. sůl a pepř podle chuti, bobkový list.

K vaření potřebujete loupat a nasekat zeleninu, bez krevet ze skořápky. Dáme zeleninu do vícesložkové mísy, nalijeme olej a vaříme v režimu smažení 5 minut. Přidejte krevety a smažte 5 minut. Nalijte rýži do několika misek do mísy, nalijte 400 gramů vody a vařte v režimu Pilaf po dobu 35-40 minut.

Krevety jsou zdravý a chutný produkt, který musí být velmi pečlivě zařazen do nabídky kojících matek..

Krevety a jiné mořské plody během GW: možné nebo ne?

Mořské plody byly vždy známé svou výživou, chutí a zdravými vlastnostmi. Krevety zaujímají mezi nimi zvláštní místo. Liší se nejen chutí a vysokým obsahem stopových prvků, ale také nízkým obsahem kalorií. Vypadalo by to jako ideální produkt. Ale je to tak? Je možné krevety kojit během kojení, nebo je lepší počkat, až bude dítě starší?

Druh krevety

Krevety maso obsahuje mnoho užitečných stopových prvků a vitamínů, ale to neznamená, že všichni korýši jsou stejně užiteční. Krevety jsou rozděleny do dvou hlavních typů: sladkovodní a mořské. První z nich se pěstuje v umělých podmínkách a druhý z nich žije v moři. Sladkovodní jedinci jsou větší, ale jejich výhody jsou o něco menší..

Také, tyto malé členovce jsou rozděleny do dvou skupin:

 • teplá voda (královská, žíhaná), jejíž lokalita je pobřeží Latinské Ameriky, Asie,
 • studená voda - nachází se výhradně u pobřeží Norska, Dánska, Grónska a dalších zemí s drsným podnebím.

Při nákupu krevet stojí za zvážení, že jejich kvalita do značné míry závisí na způsobu odlovu. Hlubinné členovce jsou považovány za cennější, ale obyvatelé mělké vody jsou v mnoha ohledech výrazně podřadní.

Příznivé vlastnosti

Výhody krevety pro lidské tělo jsou nesporně velké. Obsahují mnoho užitečných látek:

 • vitaminy (vitaminy A, C, E, B),
 • mastné kyseliny (omega-3),
 • makronutrienty (jód, vápník, draslík, fosfor, sodík),
 • stopové prvky (zinek, měď, železo).

Vzhledem k tak bohatému obsahu prospěšných látek se krevety používají k posílení krevních cév, zlepšení krevního oběhu a prevenci rakoviny. Minerály obsažené v masu přispívají ke zlepšení pleti, posilují nehty a působí proti vypadávání vlasů.

Studie ukázaly, že mírná konzumace krevetového masa významně zlepšuje fungování ledvin, štítné žlázy. Tento produkt má pozitivní vliv na tvorbu a posílení kostní tkáně, oběhového systému..

Krevety mají nízký obsah kalorií a obsahují mnoho bílkovin, což je velmi důležité pro tělo kojící ženy. Jsou však tak neškodní a je možné jíst krevetky během kojení? K zodpovězení této otázky je nutné zvážit užitečné a škodlivé vlastnosti mořských plodů.

Možné poškození

Na první pohled se zdá, že díky takové úspěšné kombinaci minerálů a vitamínů, krevety přinesou dítěti pouze zdravotní přínosy. Ukazuje se však, že krevety nejsou s HS tak neškodné.

I přes užitečnost krevet by se měly konzumovat střídmě. Tyto členovce mají schopnost absorbovat všechny negativní látky z prostředí. Kvůli nepříznivým okolním podmínkám dnes obsahuje krevety maso zvýšené množství těžkých kovů a dokonce i radioaktivních látek. Tyto látky nejsou z produktu odstraněny ani během tepelného zpracování..

Zdálo by se, že krevety pěstované v umělém prostředí obsahují méně kovů a radionuklidů, ale není tomu tak. Bezohlední výrobci často zneužívají různé hormony a antibiotika. Díky těmto trikům jednotlivci rostou rychleji a větší, ale jejich konzumace je pro zdraví velmi nebezpečná.

Než však vyzkoušíte pochoutku, měli byste zvážit, zda je možné kreveta pro kojící matku..

Je možné krevety s HS

Během kojení žena potřebuje zvýšené množství vitamínů, makro a mikroelementů. Je však třeba mít na paměti, že všechny výrobky, které jí, významně ovlivňují jakost mléka, a tím i zdraví dítěte. Aby nedošlo k poškození dítěte, musíte dodržovat zdravý životní styl a jíst vyváženě.

Protože mořské plody obsahují zvýšené množství životně důležitých stopových prvků, mnoho matek má otázku, zda krevety lze použít pro HS. Použití tohoto produktu kojení není definitivně zakázáno.

Ale než jej zařadíte do svého jídelníčku, musíte zvážit některé nuance:

 1. Při nákupu je důležité vybrat pouze čerstvé a vysoce kvalitní produkty.
 2. Je přísně zakázáno jíst krevety během kojení, pokud je dítě mladší než 3 měsíce.
 3. Mořské plody se do stravy zavádějí postupně a sledují fyziologickou reakci a stav dítěte.
 4. Pokud má dítě sklon k alergiím od narození, je lepší odmítnout používat krevetky pro kojící matku.
 5. Nekupujte hotová jídla z mořských plodů. Pokud je vaříte sami, výhody takového jídla budou mnohem větší.

Je třeba začít zavádět krevety do stravy trochu. Po jídle trochu snězte a sledujte stav dítěte. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, zda se vyrážka objevuje na těle, zda má dítě normální stolici nebo zda břicho bolí. Pokud během týdne není u dítěte pozorována negativní reakce, může být do mateřské stravy zařazeno mírné množství krevet.

Důležité! Krevety jsou velmi alergenní produkty, takže terapeutky důrazně zakazují kojícím ženám jíst tyto mořské plody více než jednou týdně..

Pokud máte pochybnosti o použití mořských plodů, je lepší se poradit s pediatrem. Pokud neexistují kontraindikace, pak v mírném množství krevety bude užitečné nejen pro vás, ale také pro dítě.

Jak si vybrat

Zvláštní pozornost musí být věnována čerstvosti a kvalitě produktu, protože jinak můžete nezvratně poškodit zdraví vašeho dítěte. Pravidla pro výběr mořských plodů se příliš neliší od ostatních potravinářských výrobků..

Nejprve musíte věnovat pozornost:

Pokud jde konkrétně o krevety, je třeba poznamenat, že v důsledku opakovaného zmrazování a rozmrazování jeho prospěšné vlastnosti zmizí. Krevety pro kojící matku je proto lepší koupit čerstvé, které nepodléhají žádnému tepelnému ošetření. Pokud to není možné, je lepší upřednostnit výrobky s novějším zmrazením..

Výběr kvalitního zmrazeného produktu není obtížný:

 • Před zakoupením zkontrolujte datum výroby a datum exspirace. Obal by také měl obsahovat informace o místě úlovku a výrobci. Předpokládá se, že je lepší koupit krevety studené vody ulovené u pobřeží Norska, Litvy, Dánska. Studie ukázaly, že jednotlivci z těchto regionů jsou výživnější a kvalitnější..
 • Při nesprávném skladování a přepravě se mořské plody mohou stát zdraví škodlivými. Porušení technologie lze odhadnout přítomností velkého množství ledu nebo sněhu v balení. Takový produkt byl opakovaně rozmrazován a znovu zmrazen.
 • Pokud jde o vůni, rozhodně by to nemělo být. Čerstvé krevety vůbec necítí.
 • Věnujte pozornost vzhledu korýšů. Jejich skořápky jsou pružné a průsvitné. Pokud je na těle nalezeno mechanické poškození, nohy jsou zavěšeny a antény jsou zlomené, je lepší se zdržet nákupu, protože s největší pravděpodobností není tento produkt dostatečně čerstvý.
 • Podívejte se zblízka na barvu hlavy členovců. Pokud jsou na nich černé skvrny, pak je produkt již zcela rozmazlený. Jíst takové krevety je přísně zakázáno. Je povoleno nazelenalé zbarvení, to je prostě důkaz, že korýši krmení planktonem.
 • O stálosti garnátů svědčí také heterogenní odstín a žlutá barva masa.

Pokud máte pochybnosti o jeho kvalitě, odmítněte produkt zakoupit..

Jak vařit

Kojící matka by se neměla starat pouze o kvalitu produktu, ale měla by také znát základní principy jejich správné přípravy. To je velmi důležité, protože pokud nebude dodržována technologie, jídlo může nejen ztratit své prospěšné vlastnosti, ale také se stát nebezpečným pro lidské zdraví.

Při vaření musí kojící matka dodržovat následující pravidla:

 1. Krevety jsou přirozeně rozmrazeny. Stačí je přenést do chladničky a nechat až do úplného rozmrazení (asi 10 hodin). Nikdy nepoužívejte mikrovlnnou troubu..
 2. Před vařením musí být korýši omyty tekoucí vodou a osušeny papírovou utěrkou, aby se zbavili nadměrné vlhkosti.
 3. Korýši se musí ponořit do vroucí vody a vařit po dobu 3 minut. Nestojí to za to nechat je déle, protože maso se stane „gumou“ a všechny jeho užitečné a výživné vlastnosti zmizí.
 4. Kojící žena by měla používat koření šetrně, nepřepírat to solí a odmítat horké omáčky.

Při kojení je přísně zakázáno jíst smažené mořské plody..

A co další mořské plody

Můžeme se s otázkou vypořádat s krevetami, ale co zbytek mořských plodů? Jíst je s mírou je velmi prospěšné. Ale musíte vzít v úvahu, že byste neměli jíst všechno v řadě. Během tohoto období by se žena měla řídit určitými zásadami výživy a vaření, aby se minimalizovalo riziko poškození zdraví dítěte.

Mušle

U žen jsou mušle jednoduše nezbytným produktem, který pomáhá snižovat hmotnost, posiluje nehty, zlepšuje stav pokožky a celkové omlazení těla. Díky vitamínům a mikroelementům obsaženým v masu tohoto měkkýše se zvyšuje tón, toxiny se vylučují z těla, normalizují se játra a oběhový systém a zvyšuje se imunita.

Mušle však mohou hromadit nebezpečné toxiny z prostředí, bakterií a patologických mikroorganismů..

Aby se neutralizoval negativní dopad, musí být mušlí maso podrobeno předběžnému tepelnému ošetření. Pro kojící matky je kontraindikováno jíst syrové měkkýše.

Oliheň

Chobotnice je jedním z nejzdravějších druhů mořských plodů. Jeho použití přispívá k posílení a zlepšení kardiovaskulárního a endokrinního systému. Kromě toho obsahuje selen, který aktivuje vylučování toxinů, toxinů a dokonce i solí těžkých kovů z těla..

Kojící matka by měla vzít v úvahu, že chobotnice je velmi alergenní produkt, který musí být do stravy přidáván postupně a mírně. Pokud má dítě reakci, je lepší jeho použití zastavit a odložit na pozdější období.

Existuje několik omezení, pokud jde o používání chobotnice při kojení. Je zakázáno je jíst v sušené, smažené nebo nakládané formě. Cenné mušle lze vařit nebo pečit v troubě. Zachová tak větší množství životně důležitých látek a vitamínů.

Krevety, stejně jako jiné mořské plody, jsou-li konzumovány s mírou, jsou prospěšné pro zdraví nejen kojící ženy, ale také jejího dítěte. V tomto případě je hlavní věcí jejich postupné zavádění do stravy a pozorování reakce těla dítěte. Vyberte si pouze čerstvé produkty, dodržujte technologii skladování a přípravy. Obzvláště pozorné by měly být ženy, které před těhotenstvím nemilovaly tolik mořských pochoutek.

Video

Z našeho videa se naučíte, jak vařit velmi chutné a zdravé jídlo z mořských plodů..

Krevety mohou být kojící mámou?

Je známo, že složení krevet je bohaté na cenné stopové prvky, které se ženské tělo potřebuje zotavit z porodu a během kojení. Je však možné krevety, zatímco kojení je vyvýšeným bodem, protože mořské plody jsou obecně považovány za vysoce alergenní produkt.

Výhody krevety

Seafood je dietní potravinový produkt a má obrovské množství živin. Krevety nejsou výjimkou. Tento mořský dar přírody již přestal být pochoutkou a díky svému složení je zařazen do seznamu doporučených potravin pro mnoho diet. Ale s kojením lékaři nedoporučují jejich zavedení příliš brzy do ženské stravy, protože jsou silnými alergeny.

Složení mořských korýšů zahrnuje velké množství vitamínů (A, C, B1, B9), užitečné stopové prvky (měď, vápník, jód, draslík, železo, vápník, fluor, zinek), beta-karoten, omega-3. Díky tomu mají pozitivní účinek na celé tělo, zlepšují fungování mnoha orgánů a systémů..

Pozitivní účinek krevety na tělo:

 • Posílit ochranné funkce těla;
 • Vylepšete štítnou žlázu;
 • Posílit kosterní systém, pozitivně ovlivnit růst vlasů, nehtů, jejich vzhled;
 • Zajišťují výživu buněk a zlepšují tvorbu krve;
 • Posílit klouby a stěny krevních cév;
 • Zlepšit stav pleti, zpomalit proces stárnutí;
 • Pozitivní účinek na nervový systém, zlepšení paměti;

Pravidelná konzumace mořských plodů, včetně garnátů, díky přítomnosti velkého množství antioxidantů v nich, pomáhá zabránit rozvoji rakoviny. Spolu s dalšími mořskými plody, nízkokalorickými korýši. Protein v jejich složení se snadno vstřebává a cholesterol nemá negativní účinek na tělo, protože vstupuje do krevního řečiště s tuky.

Co je v krevetách nebezpečné?

Přestože přípravek má tak velký počet užitečných vlastností, nedoporučuje se jíst první tři až čtyři měsíce kojení. Koneckonců je to především mořské plody, které se považují za potenciální alergeny, a trávicí systém dítěte ještě není připraven na výživu takové matky..

Pokud je dítě alergické na jakoukoli kategorii produktů nebo někdo z jeho rodiny nejí mořské plody kvůli nesnášenlivosti, pak by kojící žena neměla krevety zkoušet vůbec.

Negativní následky nebo alergie mohou vést k banálnímu přejídání jejich matkou, a to iu těch dětí, které dříve nezažily alergické reakce..

Významné poškození těla matky i dítěte může být způsobeno umělým krevety pěstovanými uměle pomocí chemických látek nebo zachycenými ve vodních útvarech s kontaminovanou vodou. Jsou schopni akumulovat různé těžké kovy z prostředí a vzhledem k tomu, že se situace v oblasti životního prostředí každým rokem ve světě zhoršuje, je těžké říci, které krevety, z nichž bude země původu lepší.

Krevety se také mohou zhoršovat v důsledku opakovaného zmrazení, ztratí většinu svých prospěšných vlastností a mohou poškodit trávení dítěte.

Jak si vybrat a vařit krevety

Krevety můžete vařit pouze. Vařte je ve vodě po dobu 2-3 minut, v závislosti na velikosti. Vařené krevety lze přidat do salátů, vařit polévky. Nejezte smažené korýše.

K vaření použijte zmrazený produkt s trvanlivostí nejvýše 12 měsíců. Pokud jsou zmrazené korýši slepené v balení, neměly by se jíst. Kvalitní krevety mají zakřivený ocas, jednotnou barvu. Krevety s tmavými skvrnami obsahují toxické látky. Kvalitní produkt bez nepříjemného zápachu.

Krevety mohou u dítěte způsobit otravu a alergickou reakci. Proto se při kojení konzumují v několika kusech, až poté, co dítě dosáhne 3–4 měsíců. V případě nepříjemných příznaků u dítěte je produkt vyloučen.

Výhody a poškození krevet

Krevety mořské a sladkovodní jsou velmi zdravé. Jsou bohaté na makro a mikroelementy, mají chutné a něžné krevety. Protein v mořských plodech je snadno strávitelný, minimální tuk. Krevety obsahují málo kalorií (pouze 86 ve 100 gramech).

Seznam vitamínů v masu těchto členovců je dlouhý a únavný: PP, retinol, tokoferol, riboflavin, B5, B12, „lidový“.... Obecně platí, že ideální jídlo, jeden z oblíbených v nabídce "fitonashki" a další fanoušci zdravé stravy.

Odstraňují cholesterol, obsahují látky, které příznivě ovlivňují stav kůže a nervového systému. A pro mučené „mateřství“ je to tak důležité.

 • Podpora funkce vize;
 • Stimulujte metabolismus;
 • Dobrý účinek na imunitní systém;
 • Obsahují antioxidanty, zpomalují stárnutí.
 • Příznivý účinek na stav pokožky, vlasů a nehtů.

Na druhou stranu vás některá fakta zajímají, zda je stojí za to je vzít ústy:

 1. Kvalita vody na moři a v oceánu se každým rokem zhoršuje a krevety mají tendenci hromadit toxiny a chemikálie. To může ovlivnit zdraví matky i dítěte.
 2. Pokud se korýši pěstují uměle, pak se při jejich výrobě často používají hormony a antibiotika, zejména penicilin, což může být pro dítě nebezpečné.
 3. Porušení skladovacích pravidel a sekundární zmrazení snižují prospěšné vlastnosti krevet. Z tohoto důvodu musí být vybrány velmi pečlivě..
 4. Pokud je u dítěte riziko alergických reakcí od narození, mělo by se na nějakou dobu vyloučit použití krevet..

Příznivé vlastnosti

Matka a dítě mohou pociťovat plné výhody krevet, pouze pokud produkt nezpůsobuje alergie a individuální nesnášenlivost a jeho kvalita je bezpochyby. V tomto případě rozumné použití krevet obohatí složení mateřského mléka, získá cenné živiny. Uvádíme hlavní příznivé vlastnosti krevet:

 • Obsahuje vzácné aminokyseliny a snadno stravitelný protein.
 • Jód a vápník pomáhají štítné žláze. U krevety se tyto složky nacházejí v koncentracích převyšujících mnoho jiných mořských plodů..
 • Bohaté složení vitamínů a minerálů zajišťuje hladké fungování všech orgánů a systémů, zlepšuje hematopoézu, podporuje tvorbu kostní a svalové tkáně, syntézu hormonů a posílení imunity.
 • Obsahují omega-3 mastné kyseliny, zvláště cenné pro intelektuální vývoj kojenců.
 • Jsou to silný antioxidant, který inhibuje rozvoj rakovinných buněk..
 • Poskytuje pružnost a mladistvost pokožky.

Krevety recepty pro ošetřovatelství

Pokud je krevety během kojení dítě dobře snášeno, můžete své menu rozšířit tak, že tyto mořské plody použijete na různé domácí pokrmy..

Jak vařit?

Mořské plody musíte vařit ve slané vodě s přídavkem citronové šťávy a bobkového listu. Voda musí být přidána dvakrát tolik, kolik je mořských plodů. Je důležité nestrávit maso korýšů, protože pak bude gumovité a bez chuti. Po varu středně krevety, stačí vařit po dobu 1-2 minut. Hotové korýši vznášejí na povrch. Doporučuje se jíst chlazené přidáním citronové šťávy a olivového oleje.

Šťouchaná polévka

 • Vařené krevety - 100 gr
 • Brambor - 3 ks.
 • Tavený sýr - 1 ks.
 • Cuketa - 1 ks.
 • Mrkev - 1 ks.
 • Cibule - 1 ks.
 • Máslo - 1 lžíce.
 • Citronová šťáva, sůl, cukr, kopr.
 • Veškerou zeleninu vařte, dokud se nevaří, přidejte máslo, smetanový sýr a v mixéru buďte do hladka. Smažte vařené krevety v másle a nahoře na bramborovou kaší, přidejte kopr.

Salátový recept

 • Vařené krevety - 200 gr
 • Hlávkový salát
 • Tvrdý sýr - 100 g
 • Cherry Rajčata - 3 ks.
 • Vařené žloutky - 2 ks.
 • Citronová šťáva, hořčice, olivový olej.
 • Umístěte chlazené mořské plody na dříve roztrhané listy salátu a posypte nastrouhaným sýrem. Přidejte cherry rajčata, nakrájená na polovinu. Odděleně smíchejte vařené žloutky, citronovou šťávu, hořčici, olej. Do této směsi přidejte salát.

Pilaf v pomalém sporáku

 • Krevety - 200 gr
 • Cibule - 1 ks.
 • Mrkev - 1 ks.
 • Dlouhozrnná rýže - ¾ šálku
 • Rostlinný olej - 3 polévkové lžíce.
 • Sůl, pepř podle chuti
 • Předloupaná zelenina musí být smažena v misce pro více vrstev. Poté přidejte oloupané mořské plody a pokračujte v smažení dalších 5 minut. Dále je třeba přidat promytou rýži a nalít vodu (400 g). Vařte jídlo v režimu Pilaf 40 minut.

Je tedy možné, ale nedoporučuje se zapojit do mořských plodů během kojení. Pro kojící matku musí být krevety mimořádně vysoké kvality, musí být zakoupeny nezmrazené a nejlépe vařené doma..

Co jsou krevety

Krevety - poddruh korýšů z řádu decapods. Velikost těchto tvorů se liší v závislosti na druhu od několika centimetrů do 30. Korýši o velikosti 10–12 cm jsou nejčastěji v naší zemi na prodej. Krevety původně žily pouze v mořích a oceánech, ale dnes se pěstují také na speciálních farmách v čerstvém stavu vody. Tito korýši se liší nejen svým „bydlištěm“, ale také jejich výživnými vlastnostmi a horšími. Skutečné krevety se liší několika způsoby:

 • teplá nebo studená voda;
 • hluboké a pobřežní.

Mezi druhy teplé vody patří korýši přinesení z Asie a Latinské Ameriky. Studená voda pochází z Norska, Dánska, Kanady, Grónska a dalších zemí. Podle metody těžby jsou hlubinné moře - žijící v hlubinách moří a pobřežní - chyceny poblíž pobřeží..

Nejužitečnější pro kojící matky jsou hlubinné krevety - obsahují cenné živiny ve vyšších koncentracích než sladkovodní nebo pobřežní.

Na policích najdete desítky odrůd krevet, ale nejoblíbenější jsou:

 • Královský. Liší se „královskou“ velikostí - délka jednotlivce může dosáhnout 25 cm. Barva těchto krevet v syrové formě může být zelenkavě modrá. Sklizeno v mořích a chováno.
 • Tygr. Mají obrovské velikosti (až 40 cm) a charakteristické pruhy na skořápce. Tygří krevety obsahují hodně masa, lze je chovat nebo chytat do moře.
 • Severní (Chillim). Nejmenší zástupci krevet na domácím trhu. Pěstuje se a chytí hlavně v Atlantiku a jeho velikost nepřesahuje 11 cm.

Korýši se prodávají v chlazené, zmrazené, vařené-zmrazené, konzervované formě.

Složení a výhody

Příznivé vlastnosti mořských plodů jsou vysvětleny složením. 100 gramů krevet obsahuje 12 vitamínů a 13 minerálů. Kromě toho třetina živin uspokojuje denní potřebu prvku o 50–100%.

Tabulka 1 - Hodnota krevet na 100 g produktu

Prvek:Obsah:% denní sazby:Akt:
Kalorie87 kcal6Dietní produkt.
Protein18 gramů22Je zodpovědný za stavbu buněk, tvorbu a obnovu tkání. Reguluje metabolismus.
Vitamin B120,8 mcg27Účastní se syntézy aminokyselin, buněčného metabolismu. Párování s B9 je zodpovědné za tvorbu krve.
Vitamin E2,3 mgpatnáctAntioxidant. Nezbytné pro plynulé fungování sexuální funkce, nervového systému, srdečního selhání.
Vitamin PP5 mg25Stimuluje energetický metabolismus. Odpovědný za redoxní procesy, reguluje metabolismus tuků. V komplexu B3 zlepšuje krevní oběh, paměť, koncentraci, všímavost.
Hořčík60 mgpatnáctReguluje fungování nervového systému, zlepšuje psycho-emoční pozadí, spánek a duševní činnost.
Fosfor220 mg28Stimuluje svalové kontrakce (důležité po porodu k obnovení dělohy). Účastní se energetického metabolismu, regulace acidobazické rovnováhy, je součástí biopolymerů (šetří genetické informace). Důležitý minerál ve struktuře kostního systému a zubů.
Žehlička2,3 mg13Dodává kyslík do tkání, je zodpovědný za rychlost nervových reakcí, zvyšuje hladinu hemoglobinu.
Jód110 mcg74Podílí se na práci štítné žlázy, tvoří a transportuje hormony. Je důležitý pro dýchání a růst buněk, zejména pro mitochondrie (hlavní zdroj energie pro tělo).
Kobalt12 mcg120Jako součást kyanokobalaminu (B12) reguluje metabolismus mastných kyselin, podílí se na produkci kyseliny listové (B9).
Měď850 mcg85Podílí se na zásobování buněk kyslíkem, metabolismu železa, zlepšuje vstřebávání bílkovin a cukru. Odpovědný za činnost kardiovaskulárního systému, stav tkání.
Molybden10 mcgpatnáctReguluje rovnováhu voda-sůl (neutralizuje solné médium), spolu s vitamínem B2 integruje železo do hemoglobinu, podílí se na hematopoéze. Podílí se na metabolismu tuků, inhibuje intoxikaci.
Zinek2,1 mgosmnáctHlavní role v syntéze DNA, produkce hormonů, buněčné dělení. Zahrnuto do tří set enzymů.

Jíst 8 nebo 9 krevet denně může snížit riziko vzniku rakoviny prsu [2].

Na zahraničních stránkách se objevily informace, že krevety mohou snížit riziko rakoviny. Podle studie v Mexico City je lipidová frakce krevety skutečně důležitým produktem s vysokým potenciálem pro hledání chemoprofylaxe. Avšak pro výběr vhodné sloučeniny navržené jako chemoterapeutické činidlo je nutná dobrá znalost cest, které může každý typ sloučeniny modulovat [1].

Pravidla pro ošetřovatelství

Pokud jste se po zvážení kladů a záporů rozhodli během kojení zařadit krevety do stravy, zkuste dodržovat následující doporučení:

 • Zahrnout do nabídky dříve, než dítě dosáhne věku 3 měsíců.
 • Používejte pouze vařené. Smažené, uzené, syrové, slané, kořeněné krevety mohou způsobovat zažívací potíže u matky a dítěte, negativně ovlivnit chuť mateřského mléka.
 • Poprvé můžete vyzkoušet malý kousek krevet. Sledujte reakci dítěte po dobu dvou dnů. Pokud se objeví vyrážka, zarudnutí kůže nebo poruchy trávení, musí být produkt vyloučen ze stravy. Pokud nedochází k negativní reakci, zvyšte množství produktu postupně - zahrňte do stravy 1krát týdně.
 • Je povoleno konzumovat více než 100 g vařených krevet denně nejvýše 1krát týdně.
 • Pokud jsou krevety jasně růžové, byly předtím vařeny. Čerstvě zmrazené korýši mají průsvitný odstín.
 • Zahrňte do stravy pouze vysoce kvalitní krevety, o jejichž čerstvosti není pochyb.

Jak si vybrat a vařit

Při výběru krevet v obchodě nebo na trhu se řiďte následujícími zásadami:

 • Přednost by se měla dát čerstvě zmrazeným krevetám, které nebyly dříve vařeny. Tepelné zpracování a opětovné zmrazení mají extrémně negativní vliv na nutriční hodnotu mořských plodů.
 • Nejbezpečnější krevety jsou krevety studené vody pěstované v Kanadě, Nogvegii, Litvě a Atlantiku. Vyhledejte informace o balení na obalu..
 • Zvažte krevety sami. Černé hlavy jsou známkou nesprávného skladování nebo opětovného zmrazení korýšů. Zelené hlavy jsou normální variantou, takže krevety se živí planktonem v moři.
 • Krevety by neměly mít silnou vrstvu ledu. V ideálním případě je povrch hladký, s tenkou glazurou čistého ledu.

Před vařením jsou krevety rozmrazeny při pokojové teplotě. Korýši se vaří ve vroucí vodě s malým množstvím soli po dobu 3-5 minut. Těsně před jídlem se krevety očistí od skořápky a konzumuje se pouze maso.

Jsou krevety nebezpečné pro kojící matky a děti?

Kojící matky někdy chtějí vyzkoušet něco jasnějšího než nudný kefír a pohanka. Například večeřet s mušlemi nebo krevetami. Zdálo by se, že jsou nebezpeční? Nepřetržité používání: bílkoviny, jód, minimum kalorií. Ale bohužel, krevety, když kojení může u dítěte vyvolat těžkou alergii.

Mohu používat krevetky během laktace?

V prvním měsíci je nežádoucí zavádět produkt do stravy, protože u dítěte mohou existovat střevní problémy, zejména nadýmání, kolika, alergie, diatéza. Ve druhém měsíci může být reakce na krevety podobná..

Krevety jsou velmi alergické, proto je do nabídky pečlivě zadejte. Nejprve jedí 2-3 věci. Po dobu 3 dnů sledují reakci dítěte. Když jsou vyrážky, zarudnutí, otoky a korýši vyloučeni z výživy až do věku jednoho roku.

Pokud se alergická reakce neobjeví, můžete jíst 100 g krevetového masa týdně. Tato částka je distribuována na 7 dní, 2-3 kusy za den.

Uměle pěstované krevety často zahrnují antibiotika a růstové urychlovače. Takové produkty nelze jíst. Poškodí to dítě a matku.

V takových případech nemůže krevety s hepatitidou B

Diatéza u dítěte.

V prvním měsíci života dítěte se dětem doporučuje dodržovat přísnou stravu, protože malé tělo je stále příliš citlivé a nemělo čas zvyknout si na stravu matky. Přes některá omezení by výživa při krmení novorozence měla být úplná, aby dítě s mateřským mlékem dostalo vše, co je pro jeho vývoj nezbytné. V prvních měsících byste měli krevety úplně opustit.

Nejezte, pokud členové rodiny mají nesnášenlivost na živočišné bílkoviny nebo pokud jsou děti náchylné k alergiím od narození.

Crustacea je silný alergen, takže i kvalitní produkt může nepříznivě ovlivnit dítě.

Kojení mořských plodů potěší matku a dítě, pokud si tyto pochoutky z mořských plodů pečlivě vyberete..

Je možné, aby kojící maminka krevety

Během kojení žena naléhavě potřebuje vitamíny a živiny. Jsou také nezbytné pro dítě - zejména ty, které dokáže snadno absorbovat.

Přes výhody se krevety v prvních měsících nedoporučují pro kojící matku. Předpokládá se, že děti jsou nejlépe krmeny jídlem, které se pěstuje v jejich klimatické zóně. Zelí, brambory a říční pstruhy jsou proto pro Rusy nativním a přirozeným jídlem. Ale nejrůznější avokáda, manga a exotické mořské plody - mimozemské jídlo. Jakmile jsou v mléce, stávají se pro dítě zákeřnými alergeny.

Pro dítě je těžké si zvyknout na nové jídlo. Koneckonců, dítě se jen přizpůsobuje, jeho střeva nejsou obývána zcela užitečnými mikroorganismy, které tráví potravu a chrání tělo před škodlivými účinky.

Krevety v prvním měsíci GW jsou proto zakázány. Po třech měsících krmení, pokud již kolika již skončila, je stolice v pořádku, dětská pokožka je čistá, pak můžete experimentovat. Poprvé jedte jednu malou krevetku. Po 2-3 dnech, pokud se nic špatného nestalo, můžete zvýšit podávání. Po chvíli zkuste více. Ale v každém případě je jíst krevety v povodí špatný nápad. Tři nebo čtyři věci - nic víc.

Slavný pediatr, Dr. Komarovsky, vás vyzývá, abyste se zamysleli nad podmínkami skladování a zmrazení před nákupem korýšů u stolu. Obecně nabízí vzrušení z exotických produktů. Ale věří, že pokud matka opravdu chce nějaký produkt, pak je to možné.

Pravidla pro použití krevet pro laktaci:

 • Je lepší je koupit čerstvě zmrazené. Zachovávají si tak užitečnější vlastnosti;
 • Nakupte takový produkt v uzavřeném obalu s informacemi o výrobci a době použitelnosti výrobku;
 • Při výběru zhodnoťte vzhled a vůni. Při nesprávném skladování nebo zmrazení se korýši objeví na hlavách s černými tečkami. Nejezte je, otravujte se;
 • Když jsou chlazené, mají krátkou skladovatelnost, při nesprávném skladování se rychle zhoršují.

Vařené krevety pro kojící matku jsou zdravější než smažené, ale stále v malém množství. Odborníci doporučují, aby ženy, které kojí, konzumovaly mořské plody maximálně jednou týdně..

Korýši se vaří bez koření a koření, v době ne delší než dvě minuty. Pokud jsou nesprávně připraveny, stávají se pryží.

Krevety by měly být vyloučeny ze stravy, pokud má dítě alergie a koliku. A v každém případě je důležité sledovat reakci dítěte na uvedení nového produktu.

Pokud je dítě o něco starší, můžete jíst krevetové maso za předpokladu, že dítě aktivně jedí doplňkové potraviny a dobře je snáší. Nabídka matky se v tomto případě může lišit. Poprvé můžete jíst jen několik kusů, aby nedošlo k akutní reakci těla na neznámý produkt.

Krevety pro kojení: výhody a poškození

Mořské plody se vyznačují atraktivní chutí a koncentrací látek prospěšných pro tělo. Mezi oblíbené mořské plody patří krevety, které obsahují jedinečnou sadu aminokyselin, minerálů a vitamínů..

Mohu během kojení používat krevety? Lékaři na tuto otázku neodpovídají jednoznačně. Je důležité zajistit čerstvost a bezpečnost produktu a pečlivě sledovat reakci dítěte na zavedení krevet do stravy kojící matky..

Je možné krevetku kojící matce: studujeme vlastnosti produktu

Krevety jsou oblíbené u gurmánů po celém světě díky své vynikající chuti, nízkokalorickému obsahu a bohatému složení vitamínů a minerálů. Tento druh mořských plodů se používá jako samostatné jídlo a jako součást salátů, občerstvení, polévek. Výrobek však oprávněně vyvolává obavy u kojících matek, protože lékaři nedávají jednoznačnou odpověď na otázku, zda je možné během kojení jíst krevety. Navzdory vysoké nutriční hodnotě může tento produkt vyvolat alergii, ale reakce každého dítěte je individuální.

Složení a obsah kalorií v produktu

Výhody krevet jsou však různé, pokud jde o krmení kojící matky, protože se jedná o produkt s vysokým alergenním stavem. K alergii na krevety dochází iu dospělých. Agresivní složky mohou vstoupit do těla dítěte spolu s mateřským mlékem, způsobit alergické reakce nebo zažívací potíže. Tato vlastnost krevety je částečně vysvětlena skutečností, že v jejich masě se hromadí těžké kovy a další chemikálie, které jsou přítomny v mořské vodě. Pokud by se korýši pěstovali v umělém sladkovodním prostředí, jsou antibiotika a růstové hormony používané bezohlednými výrobci nebezpečné.

Tabulka: chemické složení a obsah kalorií

Živinymnožství% normy ve 100 g *
Obsah kalorií87 kcal5,2%
Veverky18,3 g24,1%
Tuky1,2 g2%
Sacharidy0,8 g0,4%
Vitamíny
Vitamin A, RE16 mcg1,8%
beta karoten0,01 mg0,2%
Vitamin B1, thiamin0,06 mg4%
Vitamin B2, riboflavin0,07 mg3,9%
Vitamín B5 Pantothenic0,26 mg5,2%
Vitamin B6, Pyridoxin0,11 mg5,5%
Vitamin B9, Fólie13 mcg3,3%
Vitamin B12, kobalamin0,8 mcg26,7%
Vitamin C, Ascorbic1,4 mg1,6%
Vitamin E, alfa tokoferol, TE2,3 mg15,3%
Vitamin H, Biotin1 mcg2%
Vitamin PP, NE5 mg25%
Makronutrienty
Draslík, K260 mg10,4%
Vápník Ca100 mg10%
Hořčík, Mg60 mgpatnáct%
Sodík, Na150 mg11,5%
Síra, S210 mg21%
Phosphorus, Ph220 mg27,5%
Stopové prvky
Železo, Fe2,2 mg12,2%
Jód, já110 mcg73,3%
Cobalt, Co12 mcg120%
Mangan, Mn0,11 mg5,5%
Měď, Cu850 mcg85%
Molybden, Mo10 mcg14,3%
Nikl, Ni11 mcg
Fluor F100 mcg2,5%
Chrome Cr55 mcg110%
Zinek, Zn2,1 mg17,5%
Selen, Se41.776%
Mastné kyseliny
Omega 3 mastné kyseliny0,45 gpadesáti%
Omega-6 mastné kyseliny0,02 g0,4%
Mononenasycené mastné kyseliny1,06 g5,6%
Polynenasycené mastné kyseliny0,47 g4,2%

% normy ve 100 g * - přibližné hodnoty pro kojící ženu středního věku.

Zásady výběru

Krevety se sklízejí v oceánech a mořích a také se uměle pěstují na vodních farmách ve sladké vodě. Mořští korýši jsou:

 • mělké nebo hluboké moře;
 • studená voda (arktická) nebo teplá voda.

Podle obsahu živin se upřednostňují hlubinné mořské krevety. Krevety těžené v mělké vodě mají nižší kvalitu, navíc se s větší pravděpodobností těží v kontaminované vodě a obsahují těžké kovy, které jsou škodlivé pro zdraví matky a dítěte.

Sladkovodní krevety nelze doporučit kojící matce - pokud se používají uměle rostoucí korýši ve velkém množství, používají se růstové hormony a antibiotika. Hromadí se v masu korýšů a nevyhnutelně přechází do mateřského mléka.

Mořské plody se snadno zhoršují, takže při výběru krevet je důležité věnovat pozornost vzhledu a vůni. Těžké korýši mohou způsobit vážné otravy jídlem. Nedoporučuje se, aby kojící matka nakupovala pokrmy s krevetami - nejspolehlivější je nákup mražených korýšů ve skořápce a jejich vaření.

Je možné, aby kojící maminka krevety?

Během kojení žena naléhavě potřebuje vitamíny a živiny. Jsou také nezbytné pro dítě - zejména ty, které dokáže snadno absorbovat.

Přes výhody se krevety v prvních měsících nedoporučují pro kojící matku. Předpokládá se, že děti jsou nejlépe krmeny jídlem, které se pěstuje v jejich klimatické zóně. Zelí, brambory a říční pstruhy jsou proto pro Rusy nativním a přirozeným jídlem. Ale nejrůznější avokáda, manga a exotické mořské plody - mimozemské jídlo. Jakmile jsou v mléce, stávají se pro dítě zákeřnými alergeny.

Pro dítě je těžké si zvyknout na nové jídlo. Koneckonců, dítě se jen přizpůsobuje, jeho střeva nejsou obývána zcela užitečnými mikroorganismy, které tráví potravu a chrání tělo před škodlivými účinky.

Krevety v prvním měsíci GW jsou proto zakázány. Po třech měsících krmení, pokud již kolika již skončila, je stolice v pořádku, dětská pokožka je čistá, pak můžete experimentovat. Poprvé jedte jednu malou krevetku. Po 2-3 dnech, pokud se nic špatného nestalo, můžete zvýšit podávání. Po chvíli zkuste více. Ale v každém případě je jíst krevety v povodí špatný nápad. Tři nebo čtyři věci - nic víc.

Slavný pediatr, Dr. Komarovsky, vás vyzývá, abyste se zamysleli nad podmínkami skladování a zmrazení před nákupem korýšů u stolu. Obecně nabízí vzrušení z exotických produktů. Ale věří, že pokud matka opravdu chce nějaký produkt, pak je to možné.

Pravidla pro použití krevet pro laktaci:

 • Je lepší je koupit čerstvě zmrazené. Zachovávají si tak užitečnější vlastnosti;
 • Nakupte takový produkt v uzavřeném obalu s informacemi o výrobci a době použitelnosti výrobku;
 • Při výběru zhodnoťte vzhled a vůni. Při nesprávném skladování nebo zmrazení se korýši objeví na hlavách s černými tečkami. Nejezte je, otravujte se;
 • Když jsou chlazené, mají krátkou skladovatelnost, při nesprávném skladování se rychle zhoršují.

Vařené krevety pro kojící matku jsou zdravější než smažené, ale stále v malém množství. Odborníci doporučují, aby ženy, které kojí, konzumovaly mořské plody maximálně jednou týdně..

Korýši se vaří bez koření a koření, v době ne delší než dvě minuty. Pokud jsou nesprávně připraveny, stávají se pryží.

Krevety by měly být vyloučeny ze stravy, pokud má dítě alergie a koliku. A v každém případě je důležité sledovat reakci dítěte na uvedení nového produktu.

Pokud je dítě o něco starší, můžete jíst krevetové maso za předpokladu, že dítě aktivně jedí doplňkové potraviny a dobře je snáší. Nabídka matky se v tomto případě může lišit. Poprvé můžete jíst jen několik kusů, aby nedošlo k akutní reakci těla na neznámý produkt.

O výhodách krevet

Mořští korýši - sklad bílkovin, které se tělem snadno vstřebávají. Krevety navíc obsahují:

 • vzácné aminokyseliny, které pozitivně ovlivňují tělo;
 • vápník a jód, nezbytné pro správné fungování štítné žlázy;
 • draslík, který posiluje kardiovaskulární systém;
 • zinek, který napomáhá správné produkci hormonů;
 • širokou škálu stopových prvků a vitamínů nezbytných pro lidské zdraví.

Pravidelná konzumace krevet pomáhá posilovat krevní cévy a klouby, zlepšuje tvorbu krve a zlepšuje imunitu. Maso mořských korýšů obsahuje silné antioxidanty, které snižují pravděpodobnost rakoviny. Omega-3 polynenasycená kyselina pozitivně ovlivňuje stav pokožky, nehtů a vlasů, pomáhá tělu správně fungovat.

Nízkokalorický protein je velmi užitečný pro kojící matku, komplex minerálů, vitamínů a aminokyselin zvyšuje zdraví a poskytuje vše potřebné pro udržení plné kojení. Ale při nesprávném skladování s opakovaným zmrazením je maso mořských korýšů téměř úplně zbaveno živin.

Stojí za to jíst krevety při kojení

Vzhledem k tomu, že skutečnost, že požitím škodlivých látek do mateřského těla při konzumaci cenných mořských plodů nebyla vědecky prokázána, lze krevety jíst během kojení, ale pouze v případě, že je produkt správně vybrán na policích. Jemné maso navíc obsahuje velké množství bílkovin, které mohou u novorozence vyvolat alergii - jedná se o ochrannou reakci těla dítěte na nadměrnou dávku bílkovin. Proto se krevety doporučuje jíst po 4 měsících krmení nebo se jim nedoporučuje jíst vůbec.

Jak si vybrat

Opravdu vysoce kvalitní produkt se mohou pochlubit pouze obyvatelé pobřežních měst. Téměř celá populace nakupuje krevety z umělé nádrže. Při pěstování je tedy pravděpodobné, že se používají antibakteriální látky, chemikálie a aktivní přísady pro růst.

Těmto látkám se však lze vyhnout, pokud si koupíte produkt ve velkých obchodních řetězcích, kam dorazí hromadné zásilky přírodních krevet, neusadí se, rychle se rozebírají, v důsledku toho čerstvé přicházejí rychleji. Proto existuje několik doporučení pro výběr mořských plodů na policích:

Stojí za to se blíže podívat na zjevné příznaky špatného jatečně upraveného těla - obrácený ocas, sušená skořápka, černé skvrny. Zelená hlava krevetek naopak neznamená korupci - mění barvu z krmení planktonem. Hnědá barva označuje vývoj plodu v krevetkách, což zvyšuje nutriční vlastnosti korýšů.

Jak vařit

Je třeba si uvědomit, že mořské plody se nevaří příliš dlouho, stačí 5 až 15 minut. Podávejte krevety s gw spolu s rýží, čerstvými bylinkami, posypte citronem nebo limetkou. A pokud kojící žena připraví jídlo před šestiletým dítětem, nemělo by se během vaření používat koření a koření..

Obecně existuje několik doporučení pro výrobu krevet:

 1. Produkt je třeba připravit na vaření - obal zabalte do studené vody na pár minut, aby se jatečně upravená těla vyhnula prudkému skoku teploty, z něhož se hotové maso může změnit na "gumu".
 2. Bude lepší, když vyříznete skořápku a vytáhnete černou žílu - střeva, dokonce ještě před vařením.
 3. Voda by měla být dvakrát tolik, tj. 2 litry vody se odebírají na 1 kg mořských plodů.
 4. Na každý litr vody vložte 1 polévkovou lžíci soli.
 5. Voda je nutné uvést do varu a teprve poté krevety spustit.
 6. Jatečně upravená těla musíte vařit přímo ve skořápce.
 7. Proces vaření trvá asi 5 minut, nebo určit připravenost k navážení jatečně upravených těl.
 8. Vypusťte vodu cedníkem, před podáváním mírně vychladněte.
 9. Vařená porce stojí za to jíst hned.

Pokud je jídlo připraveno pro kojící ženu, citron není ochucen hotovou porcí, ale celý objem se během procesu vaření podává s greeny.

Jak jíst krevety během laktace

Při zavádění jakékoli přísady do stravy kojící matky je vhodné opatření dodržet. Při minimálním podílu produktu existuje malá alergie, ale stále je tam. Při používání hodnotných mořských plodů musíte také dodržovat následující zásady:

 1. První porce by neměla být více než jedna krevety.
 2. Po prvním testu musíte počkat alespoň jeden den, abyste pozorovali reakci dítěte.
 3. Pokud se u dítěte projeví alergická reakce nebo kolické a zažívací potíže, druhý test se odloží do konce.
 4. Pokud během kojení nedochází k negativním reakcím na krevetky, lze část zvětšit na tři kusy. A to je část jednoho dne, nebo můžete jíst až 10 kusů, ale jednou týdně.
 5. První test by měl být proveden ráno a měl by být použit pouze přírodní produkt v čisté formě.

Krevety nejsou považovány za kontraindikovaný produkt kojení. Mohou je jíst kojící matky, ale podle jednoduchých pravidel, v malém množství a v dobré kvalitě. Pak bude mít matka radost z jejího menu a dítě dostane maximum vitamínů a živin.

Užitečné vlastnosti krevet pro kojení

Krevety jsou dietní mořské plody. Jejich kalorická hodnota je 87 kcal na 100 g.

Korýši obsahují tyto živiny:

 • Protein - podílí se na stavbě všech buněčných struktur těla, metabolických procesech.
 • Kyanokobalamin - pomáhá při tvorbě enzymů, bílkovin, aminokyselin, normalizuje metabolismus.
 • Kyselina listová - tvoří nervový systém, hematopoézu matky a dítěte.
 • Tokoferol - zvyšuje imunitní obranu, zlepšuje fungování reprodukčního, nervového a kardiovaskulárního systému.
 • Vitamin PP společně s B3 - dodává tělu energii, podílí se na oxidaci a regeneraci, zvyšuje průtok krve v orgánech a tkáních, normalizuje metabolismus tuků, zlepšuje pozornost, paměť.
 • Hořčík - normalizuje fungování nervového systému, zvyšuje kognitivní schopnosti.
 • Fosfor - posiluje kostru a zuby, obnovuje tkáně reprodukčních orgánů, normalizuje acidobazickou rovnováhu, energetický metabolismus.
 • Železo nalezené v krevetách tvoří hemoglobin v krvi, který dodává kyslík do tkání a orgánů a zabraňuje anemickému syndromu..
 • Jód se podílí na štítné žláze, na tvorbě intracelulárních struktur, zvyšuje mentální schopnosti..
 • Kobalt normalizuje metabolismus mastných kyselin, napomáhá vstřebávání kyseliny listové.
 • Měď se podílí na metabolismu železa, transportu kyslíku. Poskytuje také asimilaci a rozklad proteinových molekul požitých s jídlem..
 • Molybden udržuje rovnováhu voda-sůl, normalizuje hematopoetické funkce, metabolismus tuků a bojuje s intoxikací. Zinek pomáhá vytvářet molekuly DNA, dělení buněčných struktur.

Kromě těchto prvků existují také mastné kyseliny - Omega 3. Přispívají k normálnímu fungování mozku, zlepšují stav kůže, vlasů a nehtů..

Vlastnosti použití produktu během období

Pokud po 3 měsících začnete dítě seznamovat s novým exotickým produktem, musíte to udělat ve stádiích a pokud možno opatrně. Než začnete do kojení zavádět korýše během kojení, měli byste se ujistit o jejich kvalitě.

Jak vstoupit do stravy?

Krevety by měly být zavedeny do stravy během kojení v etapách. Pro začátek bude stačit 2-3 mořští korýši denně. Doporučujeme je jíst ráno, abyste sledovali reakci dítěte po celý den. Nedoporučuje se jíst krevety poprvé spolu s dalším novým jídlem, protože bude obtížné zjistit, který produkt dal reakci. Pokud během dne ani během následujících dvou dnů nedojde u dítěte k žádné reakci, můžete postupně zvýšit příjem, v žádném případě však zneužívání.

Míra spotřeby

Dostatečný počet krevet, aby nedošlo k poškození dítěte, ale zároveň saturoval jeho tělo potřebnými vitamíny, je 100 gramů týdně. Tuto částku lze rozdělit do několika fází. Zneužívání krevet během kojení, zejména uměle pěstovaných, může vyvolat vývoj hrubých patologií u dítěte.

Tipy pro nákup: Který je lepší si vybrat

Pro obyvatele Středozemního moře je snadnější koupit čerstvé krevety. Na průměrném spotřebitelském trhu dominují mořské plody pěstované v umělých nádržích. Technologie růstu za takových podmínek zahrnuje použití antibakteriálních chemikálií a růstových hormonů..

Existují však výjimky, pokud je přírodní produkt těžen a hromadně přepravován velkými společnostmi do maloobchodních řetězců. Takové krevety neleží na policích, takže čerstvé dávky přicházejí častěji. Při výběru bezpečného produktu je důležité vyhodnotit řadu kritérií..

Doporučení:

 • Zmrazené korýši se nelepí dohromady, snadno se oddělují a drobí. V hotovém balení není dovolena přítomnost sněhových a ledových hrudek: takové známky naznačují předchozí odmrazování a nedodržování hmotnostních standardů.
 • Čerstvé korýši mají ocas ohnutý dovnitř. Narovnána končetina znamená, že krevety před úlovkem zemřely..
 • Barva hlavy je normální - od růžové po hnědou. Černá odstín označuje toxicitu produktu..
 • Výrobce a biologické druhy jsou uvedeny na obalu..
 • Skladovatelnost zmrazeného produktu je 12 měsíců při teplotě nejvýše -18 stupňů.
 • Navíc, pokud výrobce uvedl počet krevet v jednom kilogramu: čím větší je odrůda, tím nižší je hodnota. Možnosti: 50/70 (ks na kg) - velký výběr; 70/90 - velký, od 90 - malý.
 • Je důležité vyhodnotit podmínky skladování - krevety jsou uchovávány v uzavřených obalech. Při velkém prodeji by se dvířka chladničky měla pevně zavřít. Častý kontakt s teplým vzduchem snižuje kvalitu produktu..
 • Krevety se nejlépe odebírají ze spodní části chladničky.

Suchá skořápka, rozložený ocas, černé skvrny jsou příznaky nekvalitního produktu.

Pokud je hlava zelená, není důvod se bát. To naznačuje výživu planktonu během kultivace. Pokud je hlava hnědá, krevety pravděpodobně otěhotní. Nutriční hodnota takového korýše je dvojnásobná.

Užitečné vlastnosti krevet a jejich složení

Jatečně upravená těla krevet jsou považována nejen za lahodnou pochoutku, ale také za užitečnou. Jejich maso obsahuje poměrně hodně vitamínů a minerálů. Krevety jsou nejvíce oceňovány díky prvkům v nich obsažených:

Díky tomuto jedinečnému složení získají tělo kojící matky a dítěte pouze dávky, jako například:

 • zvýšit imunitu;
 • normalizace hladin hormonů;
 • stabilizace štítné žlázy;
 • osvobození těla od toxinů a těžkých kovů;
 • zlepšení stavu vlasů a pokožky;
 • posílení svalů, zubní skloviny a kostní tkáně;
 • příznivé účinky na srdce a cévy;
 • prevence výskytu rakovinných nádorů;
 • zlepšení tvorby krve;
 • zavedení metabolických procesů.

Krevety jsou současně považovány za nízkokalorický produkt: 100 gramů krevet obsahuje asi 80 kcal. Pocit plnosti po jejich použití však zůstává po dlouhou dobu, což umožňuje kojící ženě obnovit hmotnost po těhotenství a porodu.

Je možné, aby kojící matka snědla krevety: hodnocení názorů

Datum zveřejnění: 10.20.2020 Zobrazení: 8203

Kojení není úplnou kontraindikací pro konzumaci mořských plodů. Krevety jsou jemný nízkokalorický produkt, který ve výživě nahrazuje hovězí a telecí maso. Při kojení existuje u dítěte riziko alergie, ale pediatrové nezavedli kategorický zákaz mořských plodů. Proto kojící matky zahrnují krevety ve stravě.

Jak vařit: doporučení

Vaření krevety netrvá déle než 15 minut. Doporučuje se kombinovat mořské plody s bylinkami, rýží, ochucenou citronovou nebo limetkovou šťávou.

Doporučení:

 1. Před vařením doporučujeme zmrazené krevety držet 2 minuty ve studené vodě. Pokud hodíte zmrazené korýše do vroucí vody, prudký teplotní rozdíl ovlivní měkkost masa - bude to guma a nerovnoměrně vařené.
 2. Před vařením je vhodné vytáhnout střeva (krunýř je vyříznut podél hřebene, obsah je vytažen pinzetou).
 3. Poměr vody k hmotnosti krevet - 2: 1 (1 kg korýšů představuje 2 litry vody).
 4. Sůl - 1 polévková lžíce na litr vody.
 5. Ponořte se pouze do vroucí vody.
 6. Vařte ve skořápce.
 7. Doba vaření - 3-6 minut, nebo do vzniku korýšů.
 8. Hodit do cedníku, chladit po dobu 2 minut.
 9. Připravenou porci vezměte hned.

Krevety podávané mírně chlazené v kombinaci s zelení..

Je to možné během kojení

Krevety nebyly zahrnuty do seznamu produktů, které jsou během kojení zakázány: lze použít při absenci alergií a individuální nesnášenlivosti.

Odborníci na výživu zaznamenávají pravděpodobnost poškození krevet v důsledku schopnosti absorbovat radioaktivní látky z mořských vodních útvarů. Tato skutečnost není vědou prokázána, ale ukazuje na potřebu správného výběru produktu, zejména u HS.

Pokud jde o doporučení FDA, agentura nevidí potřebu zakázat používání krevet během kojení. Podle FDA by navíc těhotné nebo kojící ženy měly konzumovat 220 až 340 gramů různých mořských plodů týdně z možností s nižším obsahem rtuti [3]..

Jak vstoupit do stravy s hepatitidou B

Vzhledem k riziku alergií u kojenců je produkt zaváděn do stravy velmi opatrně. První test se provádí do 12:00, reakce dítěte je sledována po dobu 48 hodin. Příznaky alergie - vyrážka, poruchy stolice, nadýmání, kolika.

Pravidla:

 • Přípustná norma 7 dnů je 220-340 gramů.
 • Reakce na vzorek je sledována po dobu alespoň dvou dnů (výhodně 3 dny).
 • Pokud se objeví příznaky alergie, je podání přípravku zpožděno o měsíc.

I když dítě klidně reagovalo na mořské plody, je nepřijatelné zneužívat krevety.

Zajímavý pediatr E.O. Komarovsky nedoporučuje krevety při kojení kvůli rizikům těžkých kovů. Lékař poznamenává, že schopnost produktu absorbovat toxiny ohrožuje křehké tělo dítěte vážnou otravou. Pokud však dítě není náchylné na alergie a kojící matka věří v bezpečnost mořských plodů, mohou být do stravy zavedeny krevety..

Články O Neplodnosti