Hlavní Neplodnost

Kojení maso

Období kojení je velmi důležité jak pro vývoj dítěte, tak pro jeho zdraví. Všechno, co jí matka, přichází k němu přes mateřské mléko. Proto kojící žena velmi často vyvolává otázku „Je možné, abych jedla“?.

Kojení maso

Drůbeží maso je vynikajícím zdrojem potravy pro bílkoviny, vitamíny, mastné kyseliny. Protože obsah tuku v drůbeži je nízký, je často doporučeno konzumovat lidmi s nadváhou.

Drůbež obsahuje:

 • velké množství proteinu,
 • Vitaminy B (včetně B9 a B12, které jsou nezbytné během těhotenství a kojení),
 • vitaminy A, E, C, D, PP,
 • minerály: železo, fosfor, hořčík, vápník, jód, zinek, sodík,
 • polynenasycené mastné kyseliny.

Drůbeží maso je primárně užitečné v tom, že neobsahuje cholesterol, který negativně ovlivňuje zdraví krevních cév. Také tento druh masa je lépe tráven žaludkem, protože obsahuje malé množství nestravitelných látek a tuků, které způsobují znečištění a zánět střev. Drůbež normalizuje metabolismus, posiluje imunitní systém a pomáhá předcházet srdečním onemocněním, srdečním infarktu a cévní mozkové příhodě. A samozřejmě během krize je třeba zmínit, že se jedná o nejdostupnější druh masa. Jeho cena je mnohem nižší než u všech ostatních masných výrobků..

Drůbež může být dále rozdělena na domácí a zvěřinu. U drůbeže je populárnější kuře. Je lídrem v bílkovinách a nízkém obsahu tuku. Pak přichází maso hus a kachen. Kachní maso obsahuje hodně vitamínu A, který v kombinaci s tuky má příznivý vliv na zrak. Zvláštní místo zaujímá krůtí maso, které je známé tím, že nezpůsobuje alergie..

Maso zvěřiny se na stole objevuje jen zřídka. Nejčastěji se vyskytuje křepelka, bažantí maso, divoká kachna, koroptev, tetřívek atd. Hra je považována za užitečnější než drůbež. Důvodem je skutečnost, že žije v přírodních podmínkách, má zcela přirozené jídlo a není léčena a nelákana žádnými chemickými přísadami..

Drůbež je zdrojem bílkovin, které jsou stavebním materiálem těla.

Je možné, aby kojící matka snědla kuře: složení, užitečné a škodlivé vlastnosti

Kuřecí maso je velmi užitečné pro jakékoli tělo, včetně mladé matky. Je bohatá na bílkoviny, které, jak víte, jsou důležitým stavebním materiálem v našem těle. Velké množství vitamínů B pozitivně ovlivňuje fungování nervového systému. Kuřecí maso se doporučuje pro lidi s následujícími chorobami:

 • nemoci kloubů,
 • nemoci kardiovaskulárního systému,
 • oční choroby,
 • nadváha,
 • snížená imunita,
 • nespavost.

Kuřecí vývar je známý svými revitalizačními vlastnostmi. Obzvláště v pooperačním období.

Přes všechny prospěšné vlastnosti kuřecího masa by si kojení mělo vybrat a správně ho uvařit..

Nejužitečnější součástí kuřete je jeho prsa. Neobsahuje škodlivé tuky, takže tato část jatečně upraveného těla je nejvíce dietní. Všechny vaše oblíbené kuřecí stehýnka nemají zvláštní hodnotu. A zatímco jsou velmi tlustí. Kromě toho při nákupu velkých nohou musíte pochopit, že toto kuře bylo s největší pravděpodobností krmeno hormonálním krmivem. A všechny výhody konzumace takového masa jsou zničeny skutečností, že obsahuje hodně škodlivých chemikálií. Šunka kojící ženy by se proto neměla jíst. Kůže a křídla ptáka jsou také zakázány. Kůže, která je sama o sobě velmi mastná, stále obsahuje maximální koncentraci antibiotik.

Samotné kuře je spíše alergenní produkt, takže byste neměli jíst jeho maso často. V tomto případě jsou nejvíce alergenními částmi jatečně upravených těl kuřecí křídla, kuřecí stehna a kůže.

Způsoby přípravy kuřecího masa, které jsou povoleny během kojení, zahrnují: pečení, vaření, vaření v páře. Nejezte smažené a uzené kuře.

Je možné při kojení jíst kuřecí srdce, játra a žaludky

Kuřecí droby jsou zahrnuty do povoleného seznamu produktů pro kojení. Jsou velmi užitečné při vyčerpání těhotenství a porodu..

Kuřecí játra jsou vynikající dietní produkt. Má málo tuku a dobře se vstřebává. Navíc obsahuje mnoho vitamínů, aminokyselin. Má také hodně kyseliny listové a cholinu, která reaguje na stabilizaci nervového systému. Játra jsou také velmi užitečná pro anémii, která je u žen po porodu tak běžná..

Kuřecí srdce nemá o nic méně užitečného složení než játra. Hořčík, měď a železo v něm obsažené zvyšují hladinu hemoglobinu v krvi, čímž bojují proti anémii. Vitaminy B normalizují metabolismus, fungování nervového systému a produkci hormonů. A taurin, který se nachází v kuřecím srdci, pomáhá odstraňovat toxiny z krve..

Kuřecí žaludky jsou také velmi zdravé. Kromě velkého množství vitamínů a minerálů obsahují kuřecí žaludky polynenasycené a nasycené kyseliny. Kyselina listová v kombinaci s vitaminy B9 aktivuje dělení buněk v těle. Vlákna a popel v nich obsažené pomáhají normalizovat funkci střev. Pravidelné stravování kuřecích srdcí zlepšuje stav vlasů a nehtů a posiluje imunitní systém..

Kuřecí droby zřídka způsobují alergie na dítě nebo matku, ale přesto se nedoporučuje uvádět je do jídla dříve, než je dítě ve věku 3 měsíců..

Kuřecí droby lze jíst, když je dítě ve věku 3 měsíců

Je možné pro kojící matku krůtu: složení, užitečné a škodlivé vlastnosti

Turecko je ideální proteinový produkt pro kojící ženu. Je hypoalergenní, obsahuje minimální množství tuku, dokonale se vstřebává do těla. Množstvím železa obsaženého v krůtí maso je před kuřecím masem a hovězím masem. Krůtí maso obsahuje mnoho vitamínů a živin. Vitamíny A, E, skupina B příznivě ovlivňují stav vlasů, nehtů, kůže ženy. Koncentrace sodíku, která je vyšší u krůt než u hovězího a telecího masa, zvyšuje plazmatickou hladinu v krvi a normalizuje metabolismus. Tryptofan, který se vyskytuje v hojném množství krůtího masa, pomáhá v boji proti nespavosti. Velké množství minerálů a aminokyselin pomáhá obnovit sílu v období po porodu, při vysoké fyzické námaze, ve stresu.

Maximální množství železa obsahuje červené maso krůtí, které se nachází v krůtových boky.

Matka, která pravidelně konzumuje krůtí maso, prochází přes mateřské mléko vápník nezbytný pro růst kostí a vývoj mozku.

Čerstvé krůtí maso nemá prakticky žádné kontraindikace. Výjimkou jsou pouze ty, které nesnášejí živočišné bílkoviny a trpí chorobami, u nichž je nezbytné omezit používání masných výrobků. Například dna, selhání ledvin a další onemocnění ledvin.

V krůtí maso je více železa než v hovězím

Je možné, aby se kojící matka kachna: složení, užitečné a škodlivé vlastnosti

Kachní maso nepochybně přináší tělu mnoho výhod, zejména v období zotavení po porodu. Obsahuje mnoho proteinů, které pomáhají stimulovat imunitní systém. A to je velmi důležité v období po porodu, kdy je tělo vyčerpáno fyzicky i psychicky. Díky obsahu velkého množství vitamínů a dalších látek je kachna neuvěřitelně užitečná. Kachní maso pomáhá bojovat proti stresu, zlepšuje činnost mozku, podporuje krásu a mládí pokožky, normalizuje práci všech orgánů těla a odstraňuje z těla karcinogeny. Kyselina pantothenová obsažená v kachním masu normalizuje metabolismus, který pomáhá zbavit se nadváhy.

Kachní maso obsahuje více vitamínu A než jiné druhy masa.

Přes všechny výhody konzumace kachního masa by kojící matky měly být při zavádění tohoto produktu do své stravy opatrné. Zaprvé se nedoporučuje jíst kachnu dříve, než dítě dosáhne 3 měsíců. Důvodem je skutečnost, že kachní maso není tělem dobře absorbováno a významně zvyšuje obsah tuku v mléce. V důsledku toho může dítě odmítnout prsa nebo může mít problémy s bříškem. Za druhé, protože kachní maso je velmi mastné, mělo by být jeho použití omezeno. Dost 1krát týdně, aby nedošlo k poškození vašeho těla. Jinak jsou poskytovány další libry, zvyšuje se zátěž v játrech a je vyvolána tvorba cholesterolových plaků.

Také nemůžete jíst kachní maso pro lidi s onemocněním jater a zažívacího traktu..

Pokud se rozhodnete pro divokou a domácí kachnu, je lepší dát přednost divokým jedincům. Obsahuje mnohem méně tuku a mnohem výhodnější látky v něm. Pokud se domácí kachna používá pro potraviny, odstraňte z ní pokožku a přebytečný tuk..

Divoké kachní maso je zdravější než domácí

Je pro kojící matku husí: složení, užitečné a škodlivé vlastnosti

Husa je vynikajícím zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálů, mastných kyselin. Jeho maso obsahuje téměř kompletní sadu vitamínů B. Aminokyseliny v něm obsažené odstraňují z těla toxiny, těžké kovy a další škodlivé látky. Tento druh masa je doporučován pro lidi s vysokým zatížením, protože je velmi výživný. Zároveň však husí maso obsahuje hodně tuku, což negativně ovlivňuje laktaci. Obsah tuku v mateřském mléce se výrazně zvyšuje, což negativně ovlivňuje gastrointestinální trakt dítěte. Proto se nedoporučuje jíst toto maso často. Je lepší ji nahradit dietárnějším..

Přebytečný tuk pocházející z potravy neumožňuje dobře vstřebávat vitamín C, vápník, zhoršuje trávení a ovlivňuje výskyt anémie. A také se v těle hromadí toxiny.

Husí maso je kontraindikováno u lidí s následujícími chorobami:

 • obezita,
 • cukrovka,
 • kardiovaskulární choroby,
 • onemocnění jater, slinivky břišní, žaludku.

Když je možné zavést drůbež do stravy kojící matky

Jíst maso po porodu je velmi důležité. Pomáhá tělu lépe se zotavovat po narození dítěte a má příznivý vliv na složení mléka. Nízkotučné maso lze jíst již 8 až 10 dní po narození. Drůbeží maso je pro to ideální. Stačí vybrat pouze dietní odrůdy. Například kuře a krůta. Větší mastné maso (husa, kachna) je možné do stravy zavést pouze tehdy, když dítě dosáhne věku 3 měsíců.

Jak jíst drůbeží maso

První porce masa by neměla být vyšší než 60 gramů. V tomto případě byste měli sledovat reakci dítěte na zavedení nového produktu. Pokud nedojde k alergické reakci dítěte, můžete postupně zvýšit podávání na 140 gramů. Prvních pár měsíců musíte jíst alespoň 2krát týdně. Pak je třeba zvýšit počet recepcí až 5krát.

Je lepší začít zavádět maso do vaší stravy ve formě vývarů.

Nejlepší je jíst ptačí prsa. Obsahuje největší množství živin a minimální množství tuku. Doporučuje se však opustit zbytek ptáka.

Jak vařit drůbež pro kojící matku

Stejně důležité je řádně připravit ptáka, aby se dosáhlo maximálního prospěchu a nepoškozilo se drobky. Před vařením drůbeže se ujistěte, že jste kůži odstranili. Obsahuje mnoho škodlivých tuků, které kojící matka absolutně nepotřebuje. Maso je také nutné zahřívat, dokud se zcela nevaří. Pokud budete jíst nepraženou drůbež, můžete získat salmonelu.

Drůbež může být vařená, dušená, dušená, pečená v troubě. Smažené jídlo, i když je tak chutné, bude muset být vyloučeno na období kojení. Faktem je, že smažená jídla jsou těžší stravitelná. Během smažení se jídlo také ztuhne přidáním oleje. Podle toho se také mění obsah tuku v mateřském mléce. A to může vyvolat zažívací potíže u odmítnutí dítěte a prsu..

Recepty drůbeže

Počet receptů z drůbeže je velmi vysoký. Různé kombinace jídel se zeleninou a cereáliemi vám umožní připravit pestré menu, a to i pro kojící ženu.

Turecké kotlety

 • 400 g. krůtí filé,
 • 100 g. chleba,
 • sklenice mléka,
 • 1 vejce,
 • sůl podle chuti.

Vyrobte mleté ​​maso z filé. Namočte chléb do mléka. Vytlačte přebytečnou tekutinu z chleba a přidejte ji ke smažení. Poté ve vejci a soli podle chuti. Pára nebo trouba.

Pomalu sporák Turecko

 • mrkev - 1-2 ks.,
 • cibule - 1 ks..,
 • brambory - 4–5 ks..,
 • krůtí filé - 500 gr.,
 • sůl, pepř, koření - podle chuti,
 • rostlinný olej - 2 lžíce. l.,
 • zelení podle chuti.

Umýt, loupat a kostkami mrkev, cibule a brambory. Brambory nakrájíme trochu větší, jako maso. Umyjte, osušte a nasekejte krůtí filé. Smažte krůtí maso 15–20 minut v režimu „smažení“ s otevřeným víkem. Přidejte cibuli a mrkev. Smažte dalších 10-15 minut ve stejném programu. Poté přidejte brambory, sůl a pepř podle chuti. Naplňte vodu tak, aby zcela nezakryla obsah misky. Uzavřete pomalý vařič a nastavte režim „zhášení“ na 1 hodinu. Hotovou misku posypeme nasekanými bylinkami.

Trouba nasekané kuře

 • Kuřecí prsa - 1 ks..,
 • krupice - 50 g,
 • sůl - 1,5 lžička.,
 • rostlinný olej - 2 lžíce. l.,
 • zakysaná smetana - 3 lžíce. l.,
 • cibule - 1 ks..,
 • kuřecí vejce - 1 ks..

K přípravě tohoto jídla jemně nasekejte kuřecí prsa. Přidejte kuřecí vejce, krupici, jemně nakrájenou cibuli, zakysanou smetanu s nízkým obsahem tuku. Potom musíte misku posypat, vše promíchat a nechat 15 minut působit, aby se zvlnila krupice. Položte fólii na plech a vložte do ní mleté ​​maso ve formě řízků lžičkou. Pečte 25 minut v troubě předehřáté na 180 stupňů.

Pečené kuře

V troubě můžete péct celé kuře (kojící žena může jíst pouze kuřecí prsa bez kůže) nebo pouze prsa. Toto jídlo můžete rozšířit přidáním zeleniny. Například cuketa.

 • Kuřecí prsa - 500 g,
 • cuketa - 2 kusy střední velikosti,
 • voda -1 lžíce. lžíce,
 • strouhaný tvrdý sýr - 150 g,
 • petržel, sůl a pepř podle chuti.

Pečicí list zakryjte fólií. Cuketa nakrájená na kroužky, položená na plech, sůl. Prsa nakrájejte na velké kousky. Dejte je na cuketu. Sůl, pepř, přidejte vodu, posypte strouhaným sýrem a bylinkami. Pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů po dobu 25 minut.

Video vaření kuře

Pohanka s mletým kuřetem

 • Kuřecí řízek - 300 g,
 • pohankové krupice - 300 g,
 • mrkev - 1 ks.,
 • cibule - 1 ks.,
 • česnek - 1-2 stroužky,
 • rostlinný olej - 2-3 lžíce. l.,
 • sůl, pepř, bobkový list - podle chuti,
 • greeny - pro servírování.

Smažte cibuli a česnek v kostkách v rostlinném oleji. Pak k nim přidejte strouhanou mrkev a trochu smažte. Dejte mleté ​​kuře se zeleninou, smažte 2-3 minuty. Přidejte promytou Pohanka, promíchejte. Nechte několik minut v ohni. Nalijte vroucí vodu na všechno, přidejte sůl, pepř, bobkový list. Odcházíme v ohni, dokud není pohanka hotová a voda nevře. Hotovou misku posypeme bylinkami.

Video: Jak si vybrat chlazená kuřecí prsa

Drůbež je velmi důležitý produkt. Je to hlavní zdroj bílkovin, který je nezbytný pro udržení zdraví mladé matky. Ale musíte si vybrat maso správně. Nejlepší druh ptáka pro kojící ženu je Turecko a kuře. Nejužitečnější částí těla jatečně upraveného těla je prsa, kterou lze připravit různými způsoby..

Dietní jídla z Turecka pro kojící matku

V prvních měsících života dítěte si matka kojení (HB) myslí, co dokáže vařit, aby nepoškodila své dítě. V prvních měsících není trávicí systém dítěte dostatečně zralý, aby absorboval určité potraviny, a proto by měly být omezeny. Všechny děti jsou individuální a snášenlivost produktů je pro každého jiná. Stále však existují některé produkty, které často přinášejí pouze výhody. Nejběžnějšími bílkovinnými produkty z nich je krůtí maso - je nízko alergenní, dietní. Stopové prvky a vitamíny obsažené v krůtí maso normalizují metabolické procesy v těle, posilují krevní cévy, mají příznivý účinek na nervový systém a podporují muskuloskeletální systém v normálním stavu.

Z Turecka můžete vařit různá dietní jídla, která vám pomohou diverzifikovat denní menu na GV. Kromě polévek a pečeného krůtího filé v troubě najdete v naší sbírce recepty na teplé saláty, těstoviny, masové kuličky, grilování, kastrolky a dokonce i jemné suflé na snídani. Z navrhovaných kombinací příchutí si můžete vybrat tu správnou - s jogurtem (zakysanou smetanou), se smetanou nebo ve vlastní šťávě. Ze zeleniny jsou květák, brokolice, cuketa a cuketa považována za nejbezpečnější z hlediska stravitelnosti. Pokuste se jíst různě - jen trochu, a dítě vám odpoví plným, klidným spánkem.

Může krůta konzumovat kojící matka?

Kojící matka musí jíst rozmanité, vyvážené, zdravé a zároveň, aby nepoškodila své dítě během kojení. Správná výživa znamená získání všech živin, které vaše tělo potřebuje: tuků, uhlohydrátů a bílkovin. Ta obvykle získáváme z vajec, ryb a masa. Kojící žena však musí pečlivě přistupovat k přípravě svého jídelníčku, a proto bude drůbeží maso pro ni optimálním zdrojem bílkovin: je méně alergický a vstřebává se rychleji než jiné bílkovinné produkty..

Ale které drůbeží maso bude vhodnější pro kojení mámy a dítěte? Je možné do krmení kojící matky zahrnout krůtu nebo je lepší použít známé kuře?

Maso je zdrojem bílkovin

Nabídka kojící matky musí nutně obsahovat potraviny bohaté na bílkoviny. Protein (protein) slouží nejen jako hlavní stavební prvek našeho těla, ale také pomáhá udržovat normální rychlost všech metabolických procesů, poskytuje nám řadu vitamínů a minerálů a také pomáhá rychleji se formovat po těhotenství a porodu a zhubnout.

Neměli bychom zapomenout, že život ženy v době mateřství je komplikován chronickým nedostatkem spánku, stresu, zvýšeným fyzickým a duševním stresem. Udržet takový režim s nedostatkem bílkovin bude velmi obtížné.

Kolik proteinu denně potřebuje kojící matka, aby uspokojila všechny potřeby těla? Závisí to na hmotnosti samotné ženy, průměrně 1-1,5 g proteinu na 1 kg hmotnosti. Protože tělo nedokáže ukládat bílkoviny v rezervě, jako je tomu u tuků, musí se denně konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny. Z každodenní stravy by měl podíl bílkovinných produktů představovat asi 35-40% veškerého jídla, zbytek musí být správně distribuován mezi uhlohydráty a tuky, přičemž první část má velkou část (asi 50-55% celkové stravy)..

Navzdory výhodám bílkovin by se nemělo zvyšovat. Přebytek bílkovin má zvýšené zatížení všech vnitřních orgánů, zejména ledvin a jater..

Najít plnou náhradu za maso je velmi obtížné. Samozřejmě, můžete to zkusit, ale bude to vyžadovat alespoň značné peněžní náklady, protože do stravy kojící matky nelze zahrnout žádný rostlinný produkt. Fazole a hrách bohaté na bílkoviny se proto nedoporučují kvůli riziku nadýmání, čerstvý chřest není tak snadné najít, mořské plody jsou vysoce alergenní (jako například sója, ořechy a semena) a jednoduše je nemožné doplnit denní normu bílkoviny pouze tvarohem.

Vyberte si tu správnou

Ze všech druhů masných výrobků je drůbež považována za nejvhodnější pro kojící matku. Je snadno strávitelný, obsahuje velké množství bílkovin, vitamínů B, železa, draslíku a současně je rychle a jednoduše připraven. Ale ze všech rozmanitosti by člověk měl přebírat maso takových ptáků, jako je kuře, krůta a křepelka. Kachna a husa jsou tráveny horší a obsahují docela hodně tuku, takže se můžete kazit masem těchto ptáků čas od času, ale jen zřídka.

Nejvíce dietní část ptáka je považována za proteinově bohatá a velmi nízkotučná prsa (filé). Může se vařit nejen ve vodě nebo v páře, ale také pečet ve fólii nebo na grilu. Existuje také mnoho různých salátů, jejichž receptura zahrnuje drůbeží prsa.
Nejméně užitečnou součástí ptáka je kůže. Před vařením by měl být odstraněn, protože má značně vysoký alergenní potenciál, což je při kojení nežádoucí.

Olga, 27 let: Během první vyhlášky jsem „objevila“ krůtí prsa. Maso je něžnější, šťavnatější než kuřecí prsa. A bylo to velmi chutné dušené maso na velké kousky zeleniny. Dietní maso a během laktace je bezpečné jíst. Nyní je Turecko neustále v nabídce naší rodiny.

Při nákupu kuřecího nebo krůtího masa v obchodě zkuste vybrat čistý filet nebo celé tělo. Při nákupu celého ptáka upřednostňujte středně velká těla, např příliš velké, velké ptáky se nejčastěji chovají pomocí stimulátorů růstu.

Nedoporučuje se zahrnout kuřecí stehýnka do stravy kojící matky. Tato část kuře má nejnižší hodnotu v každém smyslu: má minimum bílkovin a hodně tuku. Kromě toho jsou kuřecí stehna, stejně jako křídla, nejnebezpečnější z hlediska alergií..

Jak vařit

Maso, bez ohledu na hovězí maso, vepřové maso nebo drůbež, musí být pečlivě pečeno. Při kojení je přísně zakázáno jíst pokrmy, které zahrnují syrové nebo polopracované maso, například čerstvý mletý tatarák nebo smažené steaky..

Uzená drůbež také není prospěšná, protože má příliš mnoho soli a tuku. Nedoporučuje se přidávat do stravy grilované kuře. Obvykle se pro toto jídlo používají jatečně upravená těla, která jsou k datu exspirace.

Při vaření se snažte vyhnout normálnímu smažení velkého množství oleje. Je lepší vařit maso na grilovací pánvi nebo péct ve fólii (samozřejmě bez majonézy a dalších omáček). Takže můžete získat chutné, zdravé a voňavé jídlo. Kromě grilování a pečení můžete vařit kuře nebo krůty ve vodě a páře, stejně jako dušené maso. Občas se můžete léčit kebabem drůbeže.

Jako příloha pro kuře a krůtí maso, dušené, vařené nebo čerstvé zeleniny, jsou skvělé saláty. Obiloviny podávané s masem ztěžují trávení, proto by měla být omezena jejich konzumace..

Snažte se vařit ptáka pro budoucnost, jak čím čerstvější jídlo, tím více výhod bude mít kojící matka. Hotová jídla můžete ukládat nejdéle 12 hodin a pouze v lednici.

Pokud do salátu přidáte drůbeží maso, můžete ho ochutnat domácím jogurtem, posypat citronovou šťávou nebo rostlinným olejem. Majonéza, kečup, sójová omáčka - to nejsou nejlepší produkty pro kojící matku.

Shrnout

Je to nejen pro kojící matku, ale je také nutné do stravy zahrnout drůbeží maso: kuře, krůtí nebo křepelky. Ve srovnání s jinými druhy masa je méně alergenní, je však bohatý na bílkoviny a snadno se tráví. Chcete-li z toho získat maximum, zkuste postupovat podle jednoduchých doporučení:

 • koupit drůbež (jatečně upravená těla nebo filé) v důvěryhodných obchodech a od producentů s dobrou pověstí;
 • nejužitečnější pro kojící matku je hrudník;
 • zkuste vařit vařením, vařením nebo pečením;
 • nejlepší příloha je zelenina v jakékoli formě (čerstvá, dušená, pečená atd.);
 • při vaření nepoužívejte majonézu, kečup a jiné omáčky;
 • kupujte pouze čerstvé produkty a neuchovávejte vařená jídla déle než 12 hodin.

Být kojící matkou neznamená, že se vzdáváte různých jídel. Z kuřecího nebo krůtího masa můžete vařit velké množství chutných a zdravých jídel, které osloví nejen mámu, ale i ostatní členy rodiny. Žena v tomto období svého života potřebuje pouze pečlivě přistupovat ke svým nutričním preferencím a hodnotit je z praktického hlediska: nakolik bude tento produkt nebo produkt užitečný pro ni a pro dítě.

Kojení kuře: výhody a poškození, recepty

Užitečné vlastnosti a kontraindikace

Protein krůtího masa je snadno strávitelný, nízký cholesterol činí produkt bezpečným pro krevní cévy. Pravidelná konzumace krůt umožňuje:

 • zlepšit stav pleti, vlasů a nehtů, zvýšit celkový tón díky vitamínům A a E, B, na které je produkt bohatý;
 • zajistit normální fungování orgánů a systémů těla v důsledku příjmu důležitých stopových prvků, včetně draslíku, vápníku, selenu, fosforu atd.;
 • zvýšit hladinu hemoglobinu, která je důležitá pro poporodní anémii (maximální železo se nachází v červeném masu krůt, které se skládá z drůbežího stehna);
 • zvýšit množství plazmy v krvi a normalizovat metabolismus - tomu pomáhá sodík, který je v Turecku mnohem více než hovězí a telecí maso;
 • posílit kostní tkáň, protože vápník (hodně z toho v tomto druhu masa) je dobře vstřebáván kvůli mírnému obsahu tuku v produktu;
 • normalizuje spánek s chronickou nespavostí - Turecko je bohaté na tryptofan, který má hypnotický účinek.

Doporučujeme zahrnout krůtí maso do stravy pro lidi s vysokou fyzickou aktivitou, komplex vitamínů, minerálů a aminokyselin pomáhá vyrovnat se s nervovým vyčerpáním, chronickým stresem, depresí a obnovit sílu po porodu.

Turecké maso nemá prakticky žádné kontraindikace, pokud jde o kvalitní čerstvé maso. Výjimkou jsou lidé, kteří jsou alergičtí na živočišné bílkoviny nebo trpí chorobami, u nichž je důležité omezit používání masných výrobků. Mezi taková onemocnění patří dna, selhání ledvin a další onemocnění ledvin..

Nejzdravější maso

Největší výhodou kuře je v prsou, jehož maso je opravdu dietní. Není v ní žádný tuk, takže odborníci na výživu doporučují tuto část jatečně upraveného těla nejprve kojícím matkám. Pokud je pro vás obtížné vzdát se masových pokrmů, zkuste jíst libové kuřecí dietní maso, kdykoli je to možné..

Doba přípravy prsu by měla být alespoň hodinu, protože během této doby úplně uhynou škodlivé organismy obsažené v jakémkoli masu. Tento jednoduchý postup ochrání matku a její dítě před nežádoucími důsledky. Kuřecí vývar lze použít také pro kojící matky.

Úvod produktu do nabídky kojící matky

Spolu s mateřským mlékem dostane dítě mnoho užitečných látek obsažených v krůtě, včetně vápníku, které jsou nezbytné pro správnou tvorbu kosterních kostí a stopových prvků, které pozitivně ovlivňují vývoj mozku..

Kojící matka by měla do jídelního lístku postupně zavádět krůtí jídla, počínaje malým kouskem masa vařeného nebo dušeného (může to být malý karbanátek). Absence alergií a zažívacích potíží u dítěte naznačuje, že se jeho tělo vypořádává s novým produktem. V tomto případě může být porce masa zvýšena na 150 gramů..

Pokud má dítě vyrážku nebo zarudnutí kůže, žaludek začíná bolet nebo jsou pozorovány jiné příznaky rozrušení gastrointestinálního traktu, je nutné na chvíli odmítnout zavedení vepřového krůtího masa do stravy. Můžete to zkusit znovu po několika měsících, kdy se tělo dítěte bude vyvíjet a přizpůsobovat mnohem lépe.

Zakázané produkty

Některé ingredience by nikdy neměly být přidávány do polévky kojící matky v prvním měsíci laktace. Odpovědi na nejoblíbenější otázky:

 1. Je možné kojit polévku z hrachu máma? Toto jídlo by se nemělo jíst během kojení v prvních měsících. Všechny druhy luštěnin vyvolávají alergickou reakci a poruchy v gastrointestinálním traktu, proto musí být zlikvidovány. Když má dítě 4-6 měsíců, je povoleno vyzkoušet hrachové jídlo. Hlavní věc je představit novou složku v malých porcích.
 2. Je možné, aby kojící matka měla houbovou polévku? Je lepší odmítnout takové těžké jídlo. Pokud opravdu chcete houby, pak je dovoleno přidat malé množství hub (ty jsou považovány za méně závažné) a sledovat stav dítěte. Pokud nedojde k negativní reakci, můžete postupně zavádět další druhy hub.
 3. Je možné jíst zelnou polévku a boršč? Tato jídla by neměla být konzumována během kojení z jednoduchých důvodů. Zelí často způsobuje u dětí těžké koliky, řepa je alergen a také způsobuje plynatost.

Nenechte se naštvat a neustále přemýšlet o zakázaných potravinách, protože bez nich můžete chutnat dobře. Recepty stravy pro kojící polévky nejen pozitivně ovlivní zdraví dítěte, ale také pomohou ženě zhubnout po porodu. Pro diverzifikaci stravy se doporučuje vařit nové polévky každé 2-3 dny..

Jak si vybrat maso?

Turecko se prodává čerstvé a mražené - ve druhém případě není možné určit čerstvost masa před rozmrazením, takže je lepší nakupovat produkty od důvěryhodného výrobce. Při nákupu celé nezmrazené kostry lze její čerstvost zkontrolovat stisknutím prstu - deformovaná plocha by se měla rychle zotavit.

V obchodech s krůty:

 • celá těla;
 • ve formě filé (prsa, stehno);
 • nasekané na kousky (křídla, palička, stehno, prsa);
 • ve formě mletého masa.

Pokud si nejste jisti, zda je krůtí maso nakrájené na kousky nebo maso bez kostí, je dostatečně čerstvé, je lepší koupit celé tělo. Dobře krmený pták se vyznačuje masností, jeho maso má hustou elastickou strukturu.

Mleté maso a kousky filetů v marinádě se nedoporučují zakoupit v obchodě. Polotovary z krůtího masa se nejlépe připravují sami, což zajišťuje kvalitu masa.

Turecko se skladuje pouze ve zmrazené formě - pokud maso necháte při teplotě nad nulou (včetně v lednici), rychle se v něm rozmnoží patogenní bakterie. Pokud jste si zakoupili čerstvé maso nebo rozmraženou drůbež, vařte to co nejdříve, aniž byste další den zdrželi. Přípustná trvanlivost krůtího masa bez zmrazení nepřesahuje 24 hodin.

Turecko recepty pro kojící mámu

Každá maminka se pravděpodobně cítí jako akutní nedostatek času pro sebe i pro vaření. Pokud je vařená krůta už unavená, můžete se seznámit s některými doporučeními, jak vařit krůtu pro kojící matku nejen chutnou, ale také rychle.

Dušená krůta se sušenými meruňkami

Je to chutné a zároveň bezpečné krůtí krůtí pro kojící matku a její dítě.

K vaření budete potřebovat:

 • filet z prsou;
 • sušené meruňky;
 • olivový olej;
 • cibule.

Opláchněte sušené meruňky pod tekoucí vodou a namočte ve vroucí vodě po dobu 20-30 minut. Poté vypusťte vodu, protože obsahuje mnoho škodlivých chemických přísad, které zpracovávají sušené ovoce.

Nakrájejte filet na kostky a posílejte na pánev, aby se zahřál na nízkém žáru. Když maso zjemní, můžete přidat sušené meruňky a jemně nakrájenou cibuli. Na pánvi pokračujte ještě dalších 20 minut. Hotové maso se nejlépe podává s rýží.

Turecký salát

Tato varianta je vhodná pro mumie v létě..

 • 500 gr filet;
 • bílé drobky podle chuti;
 • 100 gramů sýra (například sýr feta);
 • hlávkový salát;
 • kefír nebo olivový olej pro oblékání;
 • sůl podle chuti.

Nastrouhejte filet se solí a vařte v troubě nebo duste. Maso můžete vařit, ale v tomto případě bude trochu suché. Hotová krůta je nakrájená na kosti. Sýr se nastrouhá na hrubém struhadle. Salát nakrájejte na proužky nebo slzy. Poté se do mísy přidají sušenky. Pokud jsou velké, jsou nejprve rozbité. Na konec promíchejte obsah a nalijte na vybraný obvaz.

Juicy pečené Turecko

K vaření budete potřebovat:

 • 1 kg filé;
 • 400 ml nízkotučného kefíru;
 • citronová šťáva;
 • sůl.

Při přípravě marinády se mísí kefír, citronová šťáva a sůl. Případně přidejte petržel nebo kopr. Maso důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a nahoře udělejte malé kousky. Zajistí, aby marináda pronikla hluboko do kusu. Poté se filé umístí do nádoby s marinádou a odešle se do chladničky po dobu nejméně 3 hodin.

Po čase se maso vloží do fólie a peče se v peci při teplotě 200 stupňů po dobu několika minut. K pikniku můžete přidat sušené švestky nebo sušené meruňky, předpláchnout a přimíchat vroucí vodou.

Řízečky

Turecké kotlety pro kojící matky v tomto receptu obsahují cibuli. Je-li to nutné, může být vyloučeno..

 • 1 kg mletého masa;
 • 1 cibule;
 • 100 gramů sýra;
 • bílý chléb nebo sušenky namočené ve vodě;
 • Sůl podle chuti;
 • 100 gramů másla.

Především jsou drceny cibule, sýr a sušenky. K tomu můžete použít mixér. Do výsledné směsi přidejte nádivku a promíchejte. Pečicí list je namazán máslem. Následně se na plechu na pečení formují a naskládají kotlety. Umístěte malé kousky másla do středu každého. Kotlety se vaří v troubě při teplotě 200 stupňů po dobu 40 minut, dokud se nezmění.

Turecko je chutné maso, které má obrovské množství živin. Navíc se snadno připravuje. Jemné a libové maso je kombinováno se všemi přílohami. Denně se vytvářejí nové krůtí recepty pro kojící matky. Zkušené ženy v domácnosti rádi experimentují a vytvářejí nová jídla z Turecka, která jsou povolena s HS, protože toto maso je téměř nemožné kazit.

V prvních měsících života dítěte si matka kojení (HB) myslí, co dokáže vařit, aby nepoškodila své dítě. V prvních měsících není trávicí systém dítěte dostatečně zralý, aby absorboval určité potraviny, a proto by měly být omezeny. Všechny děti jsou individuální a snášenlivost produktů je pro každého jiná. Stále však existují některé produkty, které často přinášejí pouze výhody. Nejběžnějšími bílkovinnými produkty z nich je krůtí maso - je nízko alergenní, dietní. Stopové prvky a vitamíny obsažené v krůtí maso normalizují metabolické procesy v těle, posilují krevní cévy, mají příznivý účinek na nervový systém a podporují muskuloskeletální systém v normálním stavu.

Výhody hovězího masa během kojení

V prvních měsících po porodu je strava ženy omezená - z toho jsou vyloučeny všechny produkty, které teoreticky mohou poškodit zdraví dítěte a žena v porodu. Základem nabídky je tepelně zpracovaná zelenina, vývar a vařené nebo dušené maso.

Ze všech odrůd těchto produktů se za hovězí maso považuje jeden z nejužitečnějších. Takové jídlo má všechny vlastnosti červeného masa a postrádá hlavní nevýhodu, například vepřové maso - vysoký obsah tuku.

To je důvod, proč pediatrové doporučují zařadit první lehké hovězí vývary do nabídky kojící matky v prvních týdnech po porodu a samotné maso by mělo být zavedeno do ženské stravy v prvním nebo druhém měsíci.

Podívejme se, proč je hovězí maso považováno za užitečné a důležité pro vývoj kojení..

 • Hlavní výhoda hovězího masa je spojena s obsahem významného množství živočišných bílkovin v něm. Takové látky jsou nezbytné pro tělo dítěte pro normální vývoj a matku pro rychlé zotavení po porodu. Je to protein, který je druhem stavebního materiálu pro naše tělo, a proto je jeho potřeba jak pro dítě, tak pro jeho matku, extrémně vysoká.
 • Obsažené v hovězím, i když v malém množství, je tuk. Jeho charakteristickým rysem je však to, že patří k mononenasyceným tukům, což znamená, že taková látka je správně absorbována lidským tělem a je používána pro užitečné účely, například pro udržování nervového systému, mozku a dalších orgánů..
 • Přítomen v hovězí a linolové kyselině. Studie ukazují, že tato látka podporuje aktivnější spalování podkožního tuku. Spolu s nízkým obsahem kalorií činí z hovězího masa vynikající produkt pro ty kojící matky, které se po porodu snaží zhubnout.
 • Hovězí maso je bohaté na všechny druhy vitamínů a minerálů. Vzhledem k tomu, že tělo kojící matky po porodu zažívá vážný nedostatek živin, protože většina jeho vlastních zásob jde do mateřského mléka, konzumace hovězího masa pomůže obnovit jejich předchozí úroveň..
 • Maso obsahuje důležitou látku - vitamin B12. Tato sloučenina je známá svým pozitivním účinkem na nervový systém a funkci mozku. Normální hladina tohoto vitaminu umožňuje dítěti rozvíjet se aktivněji a vykazovat vyšší intelektuální schopnosti..
 • U hovězího masa je přítomen stopový prvek, jako je železo. Tato látka je známá svou schopností zabránit rozvoji anémie, ale pro kojící matku hraje železo ještě důležitější roli. Tento mikroelement se podílí na procesech krvetvorby, což znamená, že také pomáhá tělu produkovat normální množství mateřského mléka..
 • Hovězí maso je bohaté na fosfor a zinek - tyto minerály jsou zodpovědné za růst těla a pomáhají v něm tvořit kosti. Protože v prvním roce života dítě obzvláště aktivně roste, jeho potřeba těchto prvků je mimořádně velká.
 • Samostatně je třeba zmínit pozitivní vliv hovězího masa na hladinu cholesterolu v krvi. Nedávné studie ukázaly, že správně vařené maso nejen nezvyšuje cholesterol, ale dokonce ho také snižuje. To znamená, že použití hovězího masa může snížit zátěž kardiovaskulárního systému a zlepšit jeho stav..

Kojící recepty

Protože mladá matka nemá příliš mnoho času, recepty na kojící ženy by měly být připraveny jednoduše a rychle. Druhé kurzy mohou být následující:

Pečené brambory se sýrem

Fotografie z webu 1000.menu

 • Brambory dobře umývejte bez loupání.
 • Pak ořízněte půl centimetru, abyste vytvořili harmoniku a sůl podle chuti.
 • Kousky by měly být naplněny cibulkou a kousky másla.
 • 5 minut před připravením posypeme strouhaným sýrem.

Plněná paprika

Fotografie z bettycrocker.com

Budete potřebovat mleté ​​hovězí nebo kuřecí maso.

 • Vařte rýži do poloviny, smíchejte s masem, přidejte cibuli a osolte.
 • Oloupejte vnitřnosti a naplňte připravenou hmotu.
 • Vložte papriky do pánve, posypeme mrkví a cibulí, zalijeme vodou.
 • Vaříme do měkka.

Pohankové kotlety

Fotografie z webu proviantmaster.ru

U mletého masa můžete použít několik druhů libového masa, takže kotlety jsou jemné.

 • Měli by se vařit na pánvi, do kterého se přidá voda pro páření.
 • Perfektně je vložte do dvojitého kotle.
 • Několik minut před připraveností si můžete dát cuketou na kotletě a olivovém stromu posypané strouhaným sýrem.
 • Pohanková kaše samostatně.

Ryby s bramborovou kaší

Fotografie z eatsmarter.com

 • Po přidání malého množství vody do pánve je vhodný štikozubec nebo pollock, který musí být pečen v troubě.
 • Poté, co je ryba dušená po dobu 10 minut, přidejte několik polévkových lžic zakysané smetany a připravte ji..
 • Podávejte takové ryby s bramborovou kaší.

Recepty na salát

Existuje mnoho receptů na zeleninu, ale ne mladá matka, která pečuje o dítě, si nemůže dovolit všechno. Recepty pro HB by neměly být s mnoha komponenty. Saláty s čerstvou zeleninou a ovocem lze jíst pouze tehdy, když dojdou koliky.

Jídla, která mohou být nabídnuta kojící matce, mohou být následující:

Caesarův salát"

Fotografie z jessicagavin.com

 • Pro 400 gramů vařených kuřecích prsíček budete potřebovat tři plátky šedého chleba, 300 gramů salátu, 100-150 gramů sýra, špetku sezamu a rostlinného oleje.
 • Vařené maso nakrájejte na kostky, přidejte listy salátu roztrhané na kousky, ozdobte plátky sušeného chleba, strouhaného sýra a sezamových semen.
 • Naplňte olejem, je lepší, pokud je olivový.

řecký salát

Fotografie z olivetomato.com

Jednoduchý a rychlý salát při vaření bude velmi užitečný pro kojící matky.

 • Pro 300 gramů feta musíte vzít 2 papriky, 2 okurky, několik cherry rajčat, hlavu červené sladké cibule a několik oliv.
 • Plátek a sezónu s olivovým olejem a citronovou šťávou.

Salát z červené řepy s ořechy

Fotografie z edinstvennaya.ua

Velmi uspokojivý salát, který pomůže vyrovnat se se zácpou u mladé matky.

 • Vlašské ořechy jsou pro to vhodné, které budou potřebovat 1 polévkovou lžíci na 2 středně ovoce.
 • Pro koření přidejte malou hlavu červené cibule a dochutíme lněným olejem a citronovou šťávou.

Hovězí maso pro kojící matky: užitečné vlastnosti, pravidla použití a recepty

Zamíchejte mleté ​​maso, nakrájené dlouhé bochníky, syrové vejce a vařenou rýži. Sůl směs. Mrkev nakrájejte na malé kousky a dušte v olivovém oleji. K mletému masu přidejte jednu polévkovou lžíci dušené mrkve. Zbývající zeleninu nalijte zakysanou smetanou a dušeným masem.

Ze směsi s mletým masem, rýží, vejcem a mrkví vytvořte malé kulaté kotlety, které jsou plněné zakysanou smetanou a zeleninovou omáčkou. Ježek v troubě vařte 60 minut.

Hrnkové hovězí maso

 • Hovězí svíčková - 400 gr;
 • Zakysaná smetana s nízkým obsahem tuku - 1 šálek;
 • Olivový olej - 2 lžíce. lžíce;
 • Petržel nebo kopr.

Maso nakrájejte na vlákna. Sůl každý kus a nalijte olivový olej. Nechte hovězí maso marinovat po dobu 20 minut. Potom zlehka smažte hovězí maso v horkém oleji na obou stranách po dobu 1-2 minut. Přeložte plátky do vrstev a každou vrstvu natřete zakysanou smetanou. Pečte v troubě jednu hodinu. Před podáváním posypte bylinkami.

Recepty pro první kurzy na gv

Navzdory mnoha zákazům můžete vařit skvělé polévky, které musí být přítomny ve stravě kojící matky. Koneckonců, první kurzy jsou cestou ke správné, zdravé a rozmanité výživě..

Recepty pro kojící matku pro novorozence zahrnují následující polévky:

Kuřecí polévka

Fotografie receptu na jednoduchou a chutnou polévku pro kojící matky

 • Kuřecí prsa bez kůže by měla být vařena.
 • Do vývaru přidejte nakrájené brambory, nastrouhanou mrkev a malou cibuli.
 • Knedlíky připravte následujícím způsobem: 1 vejce smíchejte s mlékem a vejcem, až do husté zakysané smetany, přidejte sůl.
 • Poté nakládejte těsto s lžičkou s vroucím vývarem. Pro jejich připravenost to bude trvat 5-7 minut, takže byste měli hodit knedlíky do polévky, pokud ještě nebyla vařená zelenina..
 • Podle potřeby přidejte bobkový list.
 • Polévka je připravena, když knedlíky vznášejí na povrch a vaří ještě několik minut.

Rybí polévka

Fotografie z foodnetwork.com

Vaření rybí polévky trvá 40 minut. Bude potřebovat bílou rybu, která nezpůsobuje alergie, jako je treska nebo saury, které musí být očištěny od šupin a kostí.

 • Rybu uvařte a vyjměte z vývaru.
 • Do vroucí polévky se přidají drcené brambory, mrkev, cibule a 1 polévková lžíce krupice.
 • Na konci vaření osolte a vraťte kousky ryb do polévky.

Fotografie z eatwell.com

Může se vařit s plátkem libového hovězího masa. Místo bílého zelí si vezměte květák.

 • Vařte hovězí maso, první vývar po vaření by měl být vypuštěn.
 • Během vaření masa je nutné loupat a nakrájet řepu, kostky brambor, strouhat mrkev a nakrájet cibuli, rozdělit květák na květenství.
 • Pro slanou chuť můžete přidat jemně nasekané cukety..
 • Když je hovězí maso hotové, přidejte veškerou zeleninu kromě cukety. Měl by být hoden do borščů jako poslední.
 • Nakonec je lepší použít mořskou sůl.
 • Dušení zeleniny v vývaru je lepší než při nízkém žáru, aby se maximalizovalo zachování užitečných vlastností. K hotovému boršu můžete přidat trochu zakysanou smetanu.

Masová rýžová polévka

Fotografie z cookpad.com

Maso by se mělo brát štíhlé. Mohlo by to být kuře nebo krůta.

 • Během vaření rýže připravte mleté ​​maso.
 • Sůl to trochu a přidejte nakrájenou cibuli.
 • Chcete-li masové kuličky nabídnout, můžete do nich přidat kousek nasáklého neslazeného buchtu.
 • Tvoří masové kuličky podle velikosti ořechu.
 • Když je rýže napůl připravená, vhoďte vařenou zeleninu a masové kuličky do vývaru.
 • Sůl na konci polévky.

Turecko ve stravě kojící matky

Turecké maso se vztahuje na dietní výrobky - je libové maso bohaté na živiny a bílkoviny. Turecko je vhodné pro přípravu různých pokrmů, dobře se hodí u zeleniny a obilovin. Tento typ masa je jedním z nízkoalergenních produktů a doporučuje se ženám s kojením.

Užitečné vlastnosti a kontraindikace

Protein krůtího masa je snadno strávitelný, nízký cholesterol činí produkt bezpečným pro krevní cévy. Pravidelná konzumace krůt umožňuje:

 • zlepšit stav pleti, vlasů a nehtů, zvýšit celkový tón díky vitamínům A a E, B, na které je produkt bohatý;
 • zajistit normální fungování orgánů a systémů těla v důsledku příjmu důležitých stopových prvků, včetně draslíku, vápníku, selenu, fosforu atd.;
 • zvýšit hladinu hemoglobinu, která je důležitá pro poporodní anémii (maximální železo se nachází v červeném masu krůt, které se skládá z drůbežího stehna);
 • zvýšit množství plazmy v krvi a normalizovat metabolismus - tomu pomáhá sodík, který je v Turecku mnohem více než hovězí a telecí maso;
 • posílit kostní tkáň, protože vápník (hodně z toho v tomto druhu masa) je dobře vstřebáván kvůli mírnému obsahu tuku v produktu;
 • normalizuje spánek s chronickou nespavostí - Turecko je bohaté na tryptofan, který má hypnotický účinek.

Doporučujeme zahrnout krůtí maso do stravy pro lidi s vysokou fyzickou aktivitou, komplex vitamínů, minerálů a aminokyselin pomáhá vyrovnat se s nervovým vyčerpáním, chronickým stresem, depresí a obnovit sílu po porodu.

Turecké maso nemá prakticky žádné kontraindikace, pokud jde o kvalitní čerstvé maso. Výjimkou jsou lidé, kteří jsou alergičtí na živočišné bílkoviny nebo trpí chorobami, u nichž je důležité omezit používání masných výrobků. Mezi taková onemocnění patří dna, selhání ledvin a další onemocnění ledvin..

Úvod produktu do nabídky kojící matky

Spolu s mateřským mlékem dostane dítě mnoho užitečných látek obsažených v krůtě, včetně vápníku, které jsou nezbytné pro správnou tvorbu kosterních kostí a stopových prvků, které pozitivně ovlivňují vývoj mozku..

Kojící matka by měla do jídelního lístku postupně zavádět krůtí jídla, počínaje malým kouskem masa vařeného nebo dušeného (může to být malý karbanátek). Absence alergií a zažívacích potíží u dítěte naznačuje, že se jeho tělo vypořádává s novým produktem. V tomto případě může být porce masa zvýšena na 150 gramů..

Pokud má dítě vyrážku nebo zarudnutí kůže, žaludek začíná bolet nebo jsou pozorovány jiné příznaky rozrušení gastrointestinálního traktu, je nutné na chvíli odmítnout zavedení vepřového krůtího masa do stravy. Můžete to zkusit znovu po několika měsících, kdy se tělo dítěte bude vyvíjet a přizpůsobovat mnohem lépe.

Jak si vybrat maso?

Turecko se prodává čerstvé a mražené - ve druhém případě není možné určit čerstvost masa před rozmrazením, takže je lepší nakupovat produkty od důvěryhodného výrobce. Při nákupu celé nezmrazené kostry lze její čerstvost zkontrolovat stisknutím prstu - deformovaná plocha by se měla rychle zotavit.

V obchodech s krůty:

 • celá těla;
 • ve formě filé (prsa, stehno);
 • nasekané na kousky (křídla, palička, stehno, prsa);
 • ve formě mletého masa.

Pokud si nejste jisti, zda je krůtí maso nakrájené na kousky nebo maso bez kostí, je dostatečně čerstvé, je lepší koupit celé tělo. Dobře krmený pták se vyznačuje masností, jeho maso má hustou elastickou strukturu.

Mleté maso a kousky filetů v marinádě se nedoporučují zakoupit v obchodě. Polotovary z krůtího masa se nejlépe připravují sami, což zajišťuje kvalitu masa.

Turecko se skladuje pouze ve zmrazené formě - pokud maso necháte při teplotě nad nulou (včetně v lednici), rychle se v něm rozmnoží patogenní bakterie. Pokud jste si zakoupili čerstvé maso nebo rozmraženou drůbež, vařte to co nejdříve, aniž byste další den zdrželi. Přípustná trvanlivost krůtího masa bez zmrazení nepřesahuje 24 hodin.

Recept na kojící matku

Mladým matkám, které chtějí vyzkoušet nové jídlo, bezpečné pro dítě, se doporučuje vařit dušenou krůtu se sušenými meruňkami. Bude vyžadovat:

 • kuřecí prsní řízek;
 • sušené meruňky;
 • olivový olej;
 • cibule.

Opláchněte sušené meruňky pod tekoucí vodou a nalijte vroucí vodu po dobu 20-30 minut, pak vypusťte vodu - obsahuje zbytky chemikálií, které zpracovávají sušené ovoce.

Nakrájejte prsa na malé kousky, lehce smažte v rostlinném oleji, přidejte vařenou vodu na pánev a mírně zahřejte. Když je Turecko měkké, přidejte plátky sušených meruněk a cibule nakrájené na půl kroužky. Snižte teplo a vařte dalších 25 minut. Hotová dušená krůta podávaná s rýží.

Články O Neplodnosti