Hlavní Bolest

Je možné, aby kojící matka čajovala s tymiánem: vlastnosti použití tymiánu během kojení

Během kojení se mnoho matek snaží jíst pouze zdravé jídlo a pít výhradně přírodní nápoje. Černý čaj ustupuje zeleným a bílým odrůdám, káva dočasně opouští stravu, stejně jako sladká soda. Maminky preferují kompoty a ovocné nápoje, kakao, výrobky z kyselého mléka, zelený a bílý čaj, odvar z bylin.

Byliny jsou hlavními pomocníky mladých matek, které kojí své děti. Byliny lze léčit, udržovat tělo, posilovat imunitní systém, zvyšovat laktaci. Přírodní prospěšné látky procházejí mlékem do těla dítěte, takže každá nová bylina by měla být přijata matkou, počínaje minimální dávkou, protože u dítěte může vyvolat alergickou reakci. Existují byliny, které jsou přísně zakázány kojit, a ty, které zvyšují laktaci, zlepšují pohodu matky a dítěte.


PŘEČTĚTE SI také: černý čaj s kojením

Jednou z nejpopulárnějších bylin je tymián, známý již od starověku. Naši vzdálení pohanští předci ji ctili jako rostlinu schopnou obnovit lidské zdraví a život, pro kterou se tymián dostal název „božská“ bylina. Byl položen na oheň, kde kadidlo bylo spáleno božstvy. Starověký kouzelník Avicenna psal o zázračných vlastnostech tymiánu. Rolníci se umývali ve vývaru novorozenců, aby je chránili před zlým okem, a v rozích domu visely trsy trávy, aby vyděsily zlé duchy a uklidnili bohy, obnovili obyvatelům zdraví a sílu těla..

Tato divoká rostlina může být sbírána na poli, zakoupena v lékárně nebo na trhu jako součást sběru léků nebo samostatně.

Tymián je užitečný jak pro dospělé, tak pro děti, má příjemnou chuť a aromatické vlastnosti, je z hlediska obsahu alergických složek téměř neutrální. Dokonale odstraňuje různé vnitřní i vnější záněty..

Podle převahy použití jako čaje a koupele nedává přednost heřmánku a meduňky, je také aktivně používán pro kojení (doporučujeme přečíst: heřmánkový čaj během kojení).

PŘEČTĚTE SI také: Valerian pro kojení: pravidla pro přijetí

Mohu používat tymián při kojení?

Mnoho odborníků v oblasti tradiční medicíny jednomyslně podporuje používání tymiánu během kojení, jejich argumenty jsou založeny na skutečnosti, že tymián pomáhá zbavit se problémů se spánkem, normalizuje činnost nervového systému a zabraňuje poporodní depresi. A to je velmi důležité pro matky s dětmi. Bylinkáři jsou také přesvědčeni, že tento nápoj pomáhá vyrovnat se s nedostatkem mléka ženy..

Vysvětluje to však opět nervózní přetěžování, se kterým uklidňující kolekce bojuje. Tymián nejen uklidňuje, ale také tóny a nachlazení nahrazuje antibiotika. Koneckonců, kojení jsou často zakázány všechny silné drogy.

Existují odpůrci používání tymiánu. Stejně jako každý lék má kontraindikace. A je zaměřen především na dítě - dítě může mít nesnášenlivost a alergickou reakci na tymián. Jednotlivé reakce musí sledovat lékař.

Proto se před použitím přípravků, čajů a poplatků na základě tymiánu poraďte s pediatrem. Další zákaz používání je onemocnění ledvin. Navíc matka i dítě. Tento lék je diuretikum..

Pokud má maminka dobré kojení, dodává se ještě více mléka, než je nutné, pak se tymiánové čaje nedoporučuje. Žena bude muset vyjádřit přebytečné mléko as tím i nezbytné stopové prvky zmizí.

Tymián a jeho chemické složení

Co je známo o tymiánu? Pouze skutečnost, že se tato rostlina objevila na Zemi velmi dlouhou dobu a byla používána mnoha lidmi jak pro léčebné účely, tak i pro náboženské obřady. Zmínka o tymiánu se datuje až před 7 000 lety Sumeri, kteří žili na jihu moderního Iráku. Ve starověkém Egyptě se tento zelený zázrak používal k balzamování, ve starém Římě se vařila tymián a vykoupala se s ním. A pokud byste žili ve starověkém Řecku, pravděpodobně byste slyšeli okouzlující kompliment, že voníte nádherným a lahodným tymiánem, a to by byla nejvyšší pochvala pro vůni těla.

Tymiánové květiny byly vyšívány na košilích rytířů, kteří šli tábořit, byly z něj tkané věnce, a obyvatelé Ukrajiny položili tuto rostlinu do polštářů, aby se lépe spali. V naší zemi byl tymián uctíván o nic méně. Byl považován za trávu Matky Boží a byl vyzdoben ikonami Nanebevzetí Panny, a tato rostlina byla také všitá do kadidla a nosena kolem krku, aby odradila zlé duchy.


Po mnoho staletí nejprve tradiční léčitelé a poté vědci studovali účinek tymiánu na lidské tělo a snažili se pochopit, proč je to užitečné.

Tymián nebo se také nazývá tymián - není to tráva, jak se běžně věří, ale malý keř, který dosahuje výšky až 30 cm. Roste po celém Rusku - od Sibiře po Kavkaz, miluje strapce, hory, louky. Jeho barvu a vůni nelze zaměnit s žádnou jinou rostlinou..

Tymián obsahuje následující prvky:

 • vitaminy A, C, E, K, PP, skupina B;
 • mikro a makrobuňky sodík, draslík, železo, vápník, mangan, selen, zinek a fosfor;
 • thymol;
 • carvacrol;
 • taniny;
 • kyseliny, jako je kofein, ursolic, oleanolic.

Video: Názor Eleny Malyshevové na chemické složení a prospěšné vlastnosti tymiánu

Od jakého měsíce může být tato bylina zahrnuta do stravy?

V prvních třech měsících mají maminky přísnou stravu. Do stravy by neměly být zahrnuty rostlinné přípravky, barvicí nápoje, mastné oleje a mouka. Poté, co můžete pečlivě pít nápoje na bázi tymiánu nebo použít bylinné přípravky. Doporučuje se však předem konzultovat s odborníkem. Pokud matka a dítě nemají žádné zdravotní problémy, ale je v nich množství mléka, je tymián vhodný pro každodenní použití.

Co je užitečné pro matku?

Pro kojící matku je tymián skutečným „aktivátorem“ laktace. Každý ví, jak často žena zmizí kvůli nervovému zhroucení nebo vyčerpání. Mnoho lidí se během krmení podráždí, často se obávají.

Někdy mléko zmizí z nevysvětlitelného důvodu. V takových chvílích je vhodné dát si pozitivní náladu a pít čaj s tymiánem. Zároveň nápoj zmírňuje příznaky únavy, úzkosti a stresu. Pomáhá vyrovnat se s problémy se žaludkem, bolestmi v děloze, bolestmi hlavy. Někdy je dobré pít tymián při teplotě, když jsou antibiotika kontraindikována.

Tymián však může dítě ovlivnit nej neočekávanějším způsobem. Často je zakázáno i v pozdních měsících krmení. Pokud krmíte děti od prvních měsíců, alergie se mohou vyvíjet postupně.

V jaké formě mohu použít

Tymián v klasické reprezentaci se vždy používá na bázi čaje. Přidává se do směsi černého nebo zeleného čaje. Pokud použijete tuto složku jako jednu složku pro bylinnou infuzi, pak se dobře hodí s šípky, listy brusinky, kořen zázvoru.

Nezapomeňte, že tymián je také kořením, které se široce používá při přípravě polévek, masa a ryb. Jako doplněk k jídlu se tymián používá ke zlepšení chuti polévek, špaget, nachází se v různých omáčkách, chlebu, pizze, používá se také k pečení cukroví.

Může to být ve stravě dítěte?

Ve stravě dítěte je tymián zakázán:

 • s onemocněním močového ústrojí;
 • s žaludečním vředem;
 • s individuální nesnášenlivostí ke složení rostliny;
 • v přítomnosti alergií;
 • s patologiemi mozkových struktur;
 • s poruchami trávení;
 • s blikající formou arytmie.

V jiných případech může dítě pít malé množství nápoje nebo je povoleno přidávat tymián do infuzí spolu s balzamem citronu.

Užitečné vlastnosti rostliny

Složení rostliny zahrnuje velké množství přírodních olejů, hořkosti, tříslovin, minerálů a gumy. Šťáva z rostliny obsahuje užitečné organické kyseliny, jako je chinová, kávová, oleanolická, ursolická. Mezi příznivé vlastnosti této rostliny patří:

 • Čaj ze suché trávy rostliny je účinný při chorobách bronchopulmonálního aparátu vyvolaných bakteriálními a virovými infekcemi. Infuze tymiánové byliny se používá k léčbě chřipky, SARS a bronchitidy různé závažnosti. Diaforetické vlastnosti rostliny přispívají k urychlení zotavení z nachlazení..
 • Použití infuzí a odvarů tymiánové trávy je indikováno při nadměrné tvorbě plynu ve střevech (plynatost) a střevní kolice.
 • Díky obsahu tymolu má tymián silné antibakteriální vlastnosti, proto se léky na bázi tymiánu používají k léčbě onemocnění způsobených bakteriální infekcí.
 • Tymiánová bylina má antispasmodický účinek, takže se používá k úlevě od bolesti během menstruace, jakož i křeče svalů žaludku a střev.

Od jakého věku bude možné zahrnout do návnady / jídla?

Lékaři tvrdí, že přidání tymiánu do čaje je přípustné v období, kdy je dítě osm měsíců. Tento nástroj lze poté použít jako kořenící pro různé pokrmy, přísady v čaji nebo jiných bylinkových nápojích. Tymián se také doporučuje pro kašel, žaludeční potíže a nespavost..

Se zavedením této složky do stravy musíte dítě sledovat dva týdny. Pokud se stolicí nejsou žádné problémy, nevyskytují se alergické reakce, můžete bezpečně přidat tymián do stravy jako přísadu do čajového nápoje.

Jak vyrobit čaj

Pokud ošetřující lékař nezakazuje použití čaje z tymiánu, může kojící matka použít tato doporučení:

 1. K získání léčivého čaje se doporučuje užívat 2,5 lžíce. l obyčejný čaj a 1 lžička. sušená bylina tymián. Výsledná směs se vlije do 350 ml horké vody a trvá na 20-25 minutách. Zdravý čaj si můžete také vyrobit v termoskách. Výsledný nápoj se filtruje a konzumuje místo běžného čaje..
 2. K přípravě infuze z rostliny by měla trvat 2,5 lžičky. suché bylinky a zalijeme 550 vroucí vodou. Trvejte na doporučení v keramické konvici nebo termosku po dobu 30 minut. Výsledná infuze se filtruje a pije místo běžného čaje.
 3. Zdravý čaj lze připravit přidáním dalších složek, jako je citron, horský popel, máta, medovka, šípky, med. Je důležité si uvědomit, že přírodní med je alergen..

Pokud chce kojící matka zlepšit stav vlasů a pokožky, doporučuje se do lázně přidat koncentrovanou odvar z rostliny. Tyto postupy mají příznivý účinek na nervový systém, zmírňují nespavost a stres. Je důležité si uvědomit, že fascinace tymiánem může vést k hypotyreóze..

Jak vstoupit do stravy?

Nejprve počkejte, až uplynou první měsíce po laktaci. Pak se poraďte se svým lékařem. Po 6 měsících můžete sledovat dynamiku - pokud je méně mléka, pak můžete vypít půl lžičky tymiánu na sklenici čajového nápoje. Doporučuje se smíchat s balzamem citronu nebo použít s černým čajem. Takový nápoj je kontraindikován pro dítě před dosažením osmi až devíti měsíců..

Je známo, že všechno by mělo být měřítkem a jasným řádem. To platí také pro výživu matky během kojení. Pokud chcete, aby vaše dítě vyrostlo zdravé a silné, vždy se poraďte s lékařem. Neposlouchejte léčitele, existují určitá pravidla při zavádění různých druhů bylinných přípravků do stravy. Máte-li vážné zdravotní problémy a dítě má nějaké komplikace, je lepší riskovat a nepoužívat tymián bez doporučení pediatra..

Normalizace spánku a účinky na nervový systém


Tato bylina bude užitečná pro obě: maminka pomůže zmírnit emoční stres a dítě zmírní vyrážku z plenky při koupání ve vývaru tymiánu.
Při kojení (HB) musí matka sledovat svou náladu, být nervózní a dostatek spánku. Chronická únava, podrážděnost okamžitě ovlivní množství mléka. Přidání tymiánu do nápoje zlepšuje emoční stav, normalizuje spánek.

Kromě toho, při použití při koupání dítě čistí pokožku, zmírňuje zánět, zklidňuje.

Kontraindikace

Léčivé byliny by se měly používat opatrně, protože obsahují účinné látky, které nejsou užitečné pro každého. Lékař pomůže odpovědět na otázku, zda je možné, aby kojící matka pila tymián.

Zde je několik kontraindikací, ve kterých je lepší tymián odmítnout:

 • Dostatečné laktace.
 • Blikající arytmie.
 • Alergická tendence u dítěte.
 • Poruchy fungování mozku u dítěte a matky.
 • Žaludeční vředy u ženy.
 • Problémy s trávením u dítěte.
 • Patologie ledvin u matky a dítěte.

Tymián může být velmi užitečný a milý k diverzifikaci maminčiny nabídky. Tato léčivá bylina pomůže ženě, která nedávno porodila dítě, a dítě bude plné a zdravé..

Klikněte na Sdílet, prosím, své přátele!

Pomáhá obnovit tón dělohy


Při odebírání čaje z tymiánu obnoví děloha svůj tón a zmírňuje menstruační bolest
Po porodu je často pozorováno oslabení tónu svalů dělohy. Pokud neexistují žádné patologie, ale chcete urychlit zotavení, můžete použít tymián. Její složky stimulují kontrakce dělohy. Orgán se čistí rychleji, menstruační cyklus se obnovuje, bolest se snižuje.

Pomáhá při bakteriálních infekcích během laktace


Tymián - to je další název pro tuto rostlinu - vyléčí krk kašlem a bolestí a také zlepší trávicí trakt
Bakteriální infekce jsou velmi nebezpečné. Vyžaduje se konzultace s lékařem. Byliny se používají jako adjuvans. Tymián neobsahuje rostlinná antibiotika. Ale ve svém složení je fenolická sloučenina thymol, vitamíny, taniny. Na jeho základě se vyrábějí antiseptická, analgetická a antihelmintická léčiva. Rostlina pomůže zbavit se kašle, bolesti v krku, zlepšení trávicího systému.

Tymiánové argumenty

 • Tymiánové látky mají výrazný uklidňující účinek. Dokonce i vůně suché trávy a květin působí jako sedativum, takže suchá tráva je plněna sáčky a položena na hlavu postele pro sladké sny. Čaj večer uklidní dítě a pomůže ženě relaxovat po náročném dni. Bylinkový čaj také pomáhá překonat nervozitu a začínající depresi..
 • Tymián by měl být opilý matkami, které mají malé mléko, zejména pokud je laktace snížena nervovým napětím, nedostatkem spánku, ztrátou síly, nachlazením.
 • Po narození může zeslabit děložní tón, čaj s tymiánem lze obnovit.
 • Během kojení je mnoho léků kontraindikováno a bylinný čaj neobsahuje antibiotika a „chemii“. V dávkách povolených lékařem tymián nepoškodí ani matku, ani dítě.

Léčivé vlastnosti tymiánu

Zmínka o tymiánu (tymiánu) byla nalezena v spisech Avicenny, léčitelé III. Tisíciletí před naším letopočtem věděli o blahodárných účincích rostliny. Všude tam, kde tato bylina roste s voňavými fialovými květenstvími, se používá jako koření a lék - v Evropě, Asii, Severní Americe a severní Africe se tymián pěstuje, sklízí a používá se ve farmakologii, vaření a kosmetologii. Listy a květy obsahují éterické oleje, taniny, vitamín C, kyselinu listovou, beta-karoten, vitaminy B a mnoho užitečných stopových prvků. Díky bohatému složení je tymián téměř univerzální medicínou, v různých formách je vhodný pro vnější i vnitřní použití:

 • Extrakt a odvar z listů. Drogy pomáhají s katarem, bronchitidou, pneumonií. Známý Pertussin obsahuje extrakt z tymiánu.
 • Koupele s aromatickým olejem. Zmírněte stav nervovými poruchami, revmatismem, kožními onemocněními a vyrážkami, zánětem kloubů a svalů.
 • Esenciální olej. Thymol dezinfikuje sliznice. Jeho použití je účinné při zánětu hrdla a stomatitidy, od červů, průjmů, plynatosti.
 • Dekorace a čaj. Zvyšte pracovní kapacitu a celkový tón. Profylaktický pro nachlazení a chřipku. Pomoc s nespavostí a bolestmi hlavy.
 • Vývar do koupele. Děti jsou koupány v tymiánovém vývaru, aby odstranily vyrážky z plenek a uklidnily rozmarné dítě před spaním.

Jaký čaj mohu pít při kojení?

Je možné pít čaj s tymiánem kojící matce, protože je to léčivá rostlina? Nejprve si všimneme, že obsahuje mnoho prvků, například:

 • oleje;
 • kyselina kávová;
 • kyselina ursolová a oleanová;
 • guma;
 • taniny;
 • minerály.

Uvedené složky s běžným použitím nevykazují nepříznivý účinek na tělo kojící matky a dítěte, proto se tymián může užívat s kojením.

V některých případech se nápoje na jeho bázi používají k léčbě a prevenci následujících onemocnění:

 1. Poruchy dýchacího systému, průdušek a plic. Dekorace založené na rostlině pomáhají eliminovat komplikace, které se objevují na pozadí bakteriální infekce. Čaj se pije na bronchitidu, zápal plic a nachlazení, aby se zvýšila tělesná síla..
 2. Porušení zažívacího traktu. Užitečné vlastnosti rostliny pomáhají zbavit se zvýšené tvorby plynu a eliminují střevní koliku.
 3. Rostlina má antispasmodické vlastnosti. Čaj se účinně používá k eliminaci bolesti během menstruace a křeče.

Tymián pomáhá v boji proti depresivním stavům, normalizuje psycho-emoční pozadí ženy, obnovuje spánek. Tymián během kojení se používá ke zvýšení laktace, pokud je problém způsoben stresem.

Při kojení můžete pít tymián nejdříve 3 měsíce po narození. Pokud pijete nápoj dříve, zvyšuje se riziko nežádoucí reakce u dítěte. Tymián, stejně jako všechny produkty konzumované ženou, musí být do stravy zaveden postupně. Poprvé musíte pít nejvýše 50 ml slabého vývaru a během dne ke kontrole reakce dítěte. Pokud se neobjeví alergie, respirační a zažívací potíže, můžete pít infuzi a dodržovat normy.

Zmínka o tymiánu (tymiánu) byla nalezena v spisech Avicenny, léčitelé III. Tisíciletí před naším letopočtem věděli o blahodárných účincích rostliny. Všude tam, kde tato bylina roste s voňavými fialovými květenstvími, se používá jako koření a lék - v Evropě, Asii, Severní Americe a severní Africe se tymián pěstuje, sklízí, používá se ve farmakologii, vaření, kosmetologii..

 • Extrakt a odvar z listů. Drogy pomáhají s katarem, bronchitidou, pneumonií. Známý Pertussin obsahuje extrakt z tymiánu.
 • Koupele s aromatickým olejem. Zmírněte stav nervovými poruchami, revmatismem, kožními onemocněními a vyrážkami, zánětem kloubů a svalů.
 • Esenciální olej. Thymol dezinfikuje sliznice. Jeho použití je účinné při zánětu hrdla a stomatitidy, od červů, průjmů, plynatosti.
 • Dekorace a čaj. Zvyšte pracovní kapacitu a celkový tón. Profylaktický pro nachlazení a chřipku. Pomoc s nespavostí a bolestmi hlavy.
 • Vývar do koupele. Děti jsou koupány v tymiánovém vývaru, aby odstranily vyrážky z plenek a uklidnily rozmarné dítě před spaním.

Domů ›Výživa› Odvar tymiánu během kojení zvyšuje kojení

Mnoho matek se snaží kojit své dítě pouze přírodními nápoji, nahradit čaj a kávu bylinnými odvarmi. Je však důležité si uvědomit, že některé byliny, zejména léčivé byliny, nelze během kojení konzumovat. Naopak taková tráva jako tymián je velmi užitečná pro kojící matku i její dítě.

Díky svým protizánětlivým vlastnostem se tymián používá jako terapeutické činidlo již od XVI. Století. Až dosud zůstává populární součástí mnoha léčivých sbírek a čajů. Zjistíme, jaké léčivé vlastnosti má tato bylina a kolik čaje z tymiánu lze při kojení spotřebovat.?

Tymián (druhé jméno - tymián) obsahuje velké množství stopových prvků a vitamínů, éterických olejů a tříslovin.

 • Mangan podporuje produkci antioxidačního enzymu.
 • Železo se podílí na procesu krvetvorby a snižuje riziko anémie, což je důležité zejména u žen po porodu, u nichž došlo k velké ztrátě krve..
 • Draslík ovlivňuje srdce, normalizuje srdeční frekvenci a krevní tlak, snižuje množství cholesterolu v krvi, zklidňuje tachykardii.
 • Vitaminy A a C zvyšují imunitu těla, při epidemiích pomáhají vyrovnat se s virovými chorobami. Bylinkové odbarvovací koupele zlepšují pokožku a vlasy.
 • Esenciální oleje, zejména thymol, mají silný antibakteriální účinek, proto se doporučuje pít čaj z této byliny pro nachlazení a infekční onemocnění. Rostlina zároveň není antibiotikem a při požití mateřského mléka v těle malého dítěte mu neubližuje.
 • Thyme fungicidní vlastnosti používané při léčbě kožních onemocnění.
 • Vykašlávací, antiseptické vlastnosti tymiánu je mohou účinně léčit mokrým kašlem s viskózním sputem, bronchitidou.
 • Mikiny pomáhají normalizovat tělesnou teplotu s chřipkou a nachlazením.
 • Tymiánový čaj zmírňuje křečovité bolesti, zmírňuje stav během bolestivých období a žaludečních kontrakcí.
 • Taníny normalizují činnost gastrointestinálního systému, snižují nadýmání a nadýmání.
 • Tymiánový vývar má uklidňující účinek, zlepšuje spánek, uvolňuje stres a stres.
 • Při kojení je předepsán tymián ke zvýšení kojení, zejména pokud je nedostatek mléka způsoben přepracováním, stresem nebo nachlazením.
 • Tymián zvyšuje tón celého těla, včetně svalů dělohy, což je velmi důležité pro ženy v období po porodu.

Tymiánový čaj by neměl být používán pro kojení v následujících případech:

 • pokud je dítě nebo matka náchylné k alergickým reakcím, nemělo by se opíjet odvarování aromatických bylin,
 • pokud má dítě nebo matka zhoršenou funkci ledvin,
 • pokud má žena hodně mléka, protože zvýšené laktace může způsobit lakostázu,
 • pokud má matka arytmie, žaludeční vředy, onemocnění mozku, problémy s koagulací krve.

Protože tymián je droga, nemůže být konzumována v neomezeném množství, aby nepoškodila tělo matky a novorozence. Nadměrná konzumace takového čaje může vést k inhibici funkce štítné žlázy.

Obvykle stačí pro zvýšení imunity, posílení nervového systému a udržení úrovně laktace vypít jeden šálek slabě uvařeného čaje denně. V případě potřeby můžete po dohodě s lékařem zvýšit dávku nápoje.

Tymián proniká mateřským mlékem do těla dítěte, zvyšuje jeho odolnost, posiluje imunitní systém.

Tato bylina může vařit i malé děti při léčbě nachlazení, kašle a virů.

V létě pomůže odvar z trávy zachránit dítě před komárem. Pokud dítě není alergické na éterické oleje obsažené v tymiánu, můžete jeho pokožku namazat mírně zředěným tymiánovým olejem..

Mírná konzumace tymiánového čaje během kojení zvýší svalový tonus, zmírní únavu, zvýší množství mateřského mléka a posílí imunitu matky a dítěte. Bylinková infuze dodá vaší rodině nejen skvělou chuť, ale i zdraví.

(1 hlas, celkem: 5,00 z 5) Načítání...

Kojící matka by měla do své stravy pečlivě zavést jakýkoli čaj nebo bylinný čaj. Začněte pít v malých dávkách a pečlivě sledujte reakce vašeho těla a dítěte (chování, vyrážka). Na začátku kojení nevařte silné čaje a byliny, protože nápoj se více koncentruje a může u novorozence vyvolat alergii nebo jinou negativní reakci..

Hlavní pravidlo kojení: všechny nápoje by měly být co nejpřirozenější a umírněné..

Během kojení můžete do čaje přidat cukr, ale v minimálním množství, pokud bez něj nebudete pít. V ideálním případě byste měli přestat jíst cukr. Pijte čaj s cookies Maria nebo jinými podobnými sladkostmi. Jak je uvedeno výše, čím přirozenější a jednodušší je produkt (bez barviv, konzervačních látek, přísad E), tím lépe pro kojící matku a její dítě.

Byliny s GV se používají hlavně jako léčiva. Před použitím bylinného čaje se poraďte s kojícím poradcem.

 • U alergií na bylinkový čaj je nejlepší držet se dál od příbuzných léčivých rostlin.,
 • vždy nakupujte nápoje a byliny s příslušným označením,
 • vyhněte se farmakologicky aktivním bylinkovým čajům,
 • Před kojením bylinkových nápojů během kojení se poraďte s pediatrem.

Nápoj obsahující některou z následujících bylin je pro kojence škodlivý při kojení:

 • řešetlák,
 • matka a nevlastní matka,
 • kořen angeliky,
 • elecampane,
 • efedra,
 • ženšen,
 • kozlík lékařský,
 • kořen rebarbory,
 • anýzová hvězda,
 • pelyněk,
 • Sophora root,
 • aloe,
 • Senna,
 • lékořice.

Mnoho kojících matek tvrdí, že máta a mentol snížily jejich laktaci. Také byste měli být opatrní s hibiscusem se strážemi. Hibiscus čaj je prospěšný pro tělo, ale během kojení musíte sledovat reakci novorozence.

Jakýkoli nápoj obsahující následující bylinné doplňky je také škodlivý pro tělo kojící ženy: černý ořech, gerbil, oregano, petržel, brčál, šťovík, tymián a řebříček. Tyto byliny snižují množství mateřského mléka v matce.

V Fireweed je mnoho stopových prvků, existují užitečné látky, které jsou užitečné pro ženy nejen během laktace, ale také během těhotenství.

 • Vitamin C. Má pozitivní vliv na nervový systém, zlepšuje vstřebávání železa, normalizuje endokrinní systém.
 • Aminokyseliny. Mají pozitivní vliv na emoce, pomáhají bojovat proti stresu..
 • Pektinové látky. Tělo musí tělo chránit.
 • Železo a mangan. Potřebný pro normální fungování oběhového systému.
 • Vitamin B. Zlepšuje nervový systém.
 • Karoten. Zvyšuje odolnost proti infekcím, obnovuje imunitní systém, zlepšuje zubní zdraví.
 • Fytosteroly. Mohou snížit hladinu cholesterolu v krvi..
 • Tanin. Má protizánětlivý účinek, vynikající antiseptikum.

Je možné, aby kojící matka čajovala s tymiánem: vlastnosti použití tymiánu během kojení

Během kojení se mnoho matek snaží jíst pouze zdravé jídlo a pít výhradně přírodní nápoje. Černý čaj ustupuje zeleným a bílým odrůdám, káva dočasně opouští stravu, stejně jako sladká soda. Maminky preferují kompoty a ovocné nápoje, kakao, výrobky z kyselého mléka, zelený a bílý čaj, odvar z bylin.

Byliny jsou hlavními pomocníky mladých matek, které kojí své děti. Byliny lze léčit, udržovat tělo, posilovat imunitní systém, zvyšovat laktaci. Přírodní prospěšné látky procházejí mlékem do těla dítěte, takže každá nová bylina by měla být přijata matkou, počínaje minimální dávkou, protože u dítěte může vyvolat alergickou reakci. Existují byliny, které jsou přísně zakázány kojit, a ty, které zvyšují laktaci, zlepšují pohodu matky a dítěte.

PŘEČTĚTE SI také: černý čaj s kojením

Jednou z nejpopulárnějších bylin je tymián, známý již od starověku. Naši vzdálení pohanští předci ji ctili jako rostlinu schopnou obnovit lidské zdraví a život, pro kterou se tymián dostal název „božská“ bylina. Byl položen na oheň, kde kadidlo bylo spáleno božstvy. Starověký kouzelník Avicenna psal o zázračných vlastnostech tymiánu. Rolníci se umývali ve vývaru novorozenců, aby je chránili před zlým okem, a v rozích domu visely trsy trávy, aby vyděsily zlé duchy a uklidnili bohy, obnovili obyvatelům zdraví a sílu těla..

Tato divoká rostlina může být sbírána na poli, zakoupena v lékárně nebo na trhu jako součást sběru léků nebo samostatně.

Tymián je užitečný jak pro dospělé, tak pro děti, má příjemnou chuť a aromatické vlastnosti, je z hlediska obsahu alergických složek téměř neutrální. Dokonale odstraňuje různé vnitřní i vnější záněty..

Podle převahy použití jako čaje a koupele nedává přednost heřmánku a meduňky, je také aktivně používán pro kojení (doporučujeme přečíst: heřmánkový čaj během kojení).

PŘEČTĚTE SI také: Valerian pro kojení: pravidla pro přijetí

Užitečné vlastnosti tymiánu

Tymián se také nazývá tymián. Obsahuje následující stopové prvky, vitamíny, éterické oleje a taniny:

 1. Vitaminy A a C. Posilují tělo, aktivují odolnost vůči virům a nachlazením, předcházejí očním onemocněním, mají omlazující účinek na celé tělo. Koupele s tymiánovým bujónem zlepšují pokožku, vlasy a nehty.
 2. Thymol má baktericidní účinek. Dokonale zmírňuje příznaky nachlazení, bojuje s viry a bakteriemi.
 3. Mangan produkuje antioxidační enzymy. Odstraňuje toxiny z těla, zmírňuje intoxikaci.
 4. Železo zlepšuje krevní stav, obnovuje množství hemoglobinu.
 5. Draslík snižuje množství cholesterolu v krvi, posiluje srdeční sval, normalizuje srdeční frekvenci a krevní tlak.

Tymiánový čaj lze pít v mnoha případech, hlavní věcí je absence alergické reakce na rostlinu. Je indikován pro následující nemoci:

 • nachlazení, které se projevuje nádchou, bolestmi hlavy, bolestmi v krku, horečkou (tymián má diaforický účinek),
 • onemocnění broncho-plicního aparátu, včetně pneumonie (plíživý tymián je součástí mnoha léčivých přípravků na zápal plic),
 • SARS a chřipka,
 • jevy dyspepsie a dysbakteriózy, protože tymián má antispasmodický účinek, uvolňuje koliku a vyrovnává nadýmání,
 • různé bakteriální infekce (tymiánové silice mají silný antibakteriální účinek),
 • různé spastické bolesti, včetně ženských periodických bolestí, střevních křečí.

Všechny výhody a nevýhody tymiánu

Každá tráva má své pozitivní i negativní vlastnosti spotřeby. Absolutně neškodné rostliny neexistují. Pozitivní body zahrnují:

 • tonický účinek čaje s tymiánem má pozitivní vliv na ženy se slabým děložním tónem,
 • tymián aktivuje produkci mléka během kojení, proto je zahrnut do laktogenických poplatků a je užíván sám v případech, kdy kojící matka má málo mléka,
 • rostlinná šťáva neobsahuje antibiotika, navzdory aktivnímu baktericidnímu účinku, protože tymián není pro dítě škodlivý,
 • čaj s tymiánem má jemnou chuť, příjemnou vůni, má uklidňující účinek na nervový systém při kojení, pomáhá matce zmírnit stres, zlepšit spánek a náladu.

PŘEČTĚTE SI také: jak vypít odběr prsu během kojení?

Negativní aspekty konzumace tymiánu:

 • tymián může nepříznivě ovlivnit děti s patologiemi ledvin,
 • s opatrností musíte pít čaj s tymiánem pro matky, jejichž děti mají podezření na srdeční dysfunkci, nemoci močového systému,
 • tymián může způsobit alergie a individuální nesnášenlivost,
 • nadměrná konzumace tymiánu vede k inhibici funkce štítné žlázy.

Kontraindikace pro užívání tymiánu:

 • individuální nesnášenlivost složek a alergická reakce, která se může projevit u úlů, zvracení, nevolnosti, průjmu, ospalosti,
 • blikající arytmie,
 • žaludeční vřed,
 • nemoci močových cest,
 • vážné zažívací potíže u kojenců,
 • nadměrné laktace u mámy.

Tymián a tělo dítěte

Čaj s tymiánem lze užít a může být dokonce dán kojící matce v případech, kdy laktace není dostatečně aktivní, pokud matka má nachlazení, trpí depresemi, křečemi nebo střevními potížemi, musíte se rychle postavit na nohy pomocí přírodních přípravků ČTĚTE VÍCE: Který čaj je lepší zvolit pro kojící matky?

Tymián lze kombinovat s jinými bylinkami, vše záleží na vašich preferencích, reakcích matky a dítěte na tuto nebo tu trávu. Nejúčinnější efekt zajišťují poplatky za tymián, oregano a fenykl, nebo tymián se lékořicí a šípky.

 • V horké sezóně se odkousnutím komára zachrání odvar nebo tymiánové máslo. Zřeďte tymiánový olej vodou a lehce si otřete pokožku dítěte, to vyděsí létající hmyz. Nebo otřete pokožku odvarem.
 • Zachytilo dítě nachlazení? Pijte čaj s tymiánem, užitečné látky z mléka se dostávají do těla dítěte a pomáhají mu vyrovnat se s nemocí. Čaj samotný může být dáván kojencům se nedoporučuje, avšak mnoho matek, které kontrolují, zda se vyskytuje alergická reakce nebo nesnášenlivost, může dát lžičku lehkého odvaru pro nachlazení nebo křeče, což je přípustné. Přírodní léčiva lepší než farmaceutické výrobky.

Pro děti, od předškolního věku, se pertussinový sirup založený na plíživém tymiánu prodává v lékárnách, je to levný a účinný nástroj, který nám naše matky používaly k léčbě kašle, a neméně úspěšně můžeme léčit naše děti. ZAJÍMAVOST: Může být med podáván kojící matce??

Čajové recepty

Chcete-li získat chutný a zdravý čaj s tymiánem, použijte jeden z následujících receptů:

 1. Smíchejte 2,5 lžíce obyčejného černého čaje a lžičky suché trávy. Nalijte 350 ml vroucí vody a nechte 20 - 30 minut vařit. Podle chuti přidejte cukr.
 2. Chcete získat čistou tymiánovou infuzi? Stačí jen chvíli vařit trávu, než budete trvat na tom.
 3. Přidejte k černému čaji nejen tymián, ale i lžíci růžových boků, meduňky, horského popela - byliny, které se vám líbí a hodí se více (doporučujeme si přečíst: jak roste šípky s gw?). Podle chuti přidejte cukr nebo med, ale pamatujte, že se jedná o silný alergen.

Pro zlepšení stavu pokožky a vlasů přidejte do koupele odvar tymiánu. Tato metoda je také vhodná pro útoky na revmatismus, artritidu nebo dnu. Do dětské koupele si můžete přidat bylinky, což mu pomůže lépe spát, posílí imunitní systém. Odvar tymiánu navíc dokonale zvládne kožní problémy u kojenců - odstraňuje pichlavé teplo a vyrážku z plenek, zmírňuje podráždění. Silný odvar tymiánu brání řezání krve, bojuje s akné a furunkulosou a dezinfikuje o nic horší než jod nebo peroxid vodíku.

Čaj s tymiánem během kojení - způsob, jak zvýšit kojení a udržet sílu

Léčivé vlastnosti aromatického tymiánu jsou lidem známy již od starověku. Úřední a tradiční medicína doporučuje infuzi a odvar z této byliny pro mnoho diagnóz. Tymián je také užitečný pro kojení, ale mladé matky by se měly řídit několika pravidly.

Léčivé vlastnosti tymiánu

Zmínka o tymiánu (tymiánu) byla nalezena v spisech Avicenny, léčitelé III. Tisíciletí před naším letopočtem věděli o blahodárných účincích rostliny. Všude tam, kde tato bylina roste s voňavými fialovými květenstvími, se používá jako koření a lék - v Evropě, Asii, Severní Americe a severní Africe se tymián pěstuje, sklízí, používá se ve farmakologii, vaření, kosmetologii..

Listy a květy obsahují éterické oleje, taniny, vitamín C, kyselinu listovou, beta-karoten, vitaminy B a mnoho užitečných stopových prvků. Díky bohatému složení je tymián téměř univerzální medicínou, v různých formách je vhodný pro vnější i vnitřní použití:

 • Extrakt a odvar z listů. Drogy pomáhají s katarem, bronchitidou, pneumonií. Známý Pertussin obsahuje extrakt z tymiánu.
 • Koupele s aromatickým olejem. Zmírněte stav nervovými poruchami, revmatismem, kožními onemocněními a vyrážkami, zánětem kloubů a svalů.
 • Esenciální olej. Thymol dezinfikuje sliznice. Jeho použití je účinné při zánětu hrdla a stomatitidy, od červů, průjmů, plynatosti.
 • Dekorace a čaj. Zvyšte pracovní kapacitu a celkový tón. Profylaktický pro nachlazení a chřipku. Pomoc s nespavostí a bolestmi hlavy.
 • Vývar do koupele. Děti jsou koupány v tymiánovém vývaru, aby odstranily vyrážky z plenek a uklidnily rozmarné dítě před spaním.

Tymián v laktaci - zdůvodněné závěry

Tylové mléčné čaje jsou v mnoha zemích dobře známy. Pro kojící matky je užitečné vypít teplý nápoj, aby se v případě potřeby zvýšila produkce mléka. Pro kojení se doporučují speciální bylinné přípravky lékárny, ale můžete je užívat pouze po konzultaci s pediatrem.

Při kojení (GV) je nežádoucí žena užívat drogy, jejichž látky pronikají do mléka. Během nachlazení se tymián stává záchranářem pro kašel a další nepříjemné příznaky.

Důležité! Tymián působí jako prášek na spaní, měl by být zaveden do stravy v malých dávkách, aniž by překračoval doporučené dávky.

Se všemi pozitivními vlastnostmi nemůžete čaj s tymiánem brát jako pravidelný nápoj. Nekontrolované použití může poškodit dítě a matku..

Tymiánové argumenty

 • Tymiánové látky mají výrazný uklidňující účinek. Dokonce i vůně suché trávy a květin působí jako sedativum, takže suchá tráva je plněna sáčky a položena na hlavu postele pro sladké sny. Čaj večer uklidní dítě a pomůže ženě relaxovat po náročném dni. Bylinkový čaj také pomáhá překonat nervozitu a začínající depresi..
 • Tymián by měl být opilý matkami, které mají malé mléko, zejména pokud je laktace snížena nervovým napětím, nedostatkem spánku, ztrátou síly, nachlazením.
 • Po narození může zeslabit děložní tón, čaj s tymiánem lze obnovit.
 • Během kojení je mnoho léků kontraindikováno a bylinný čaj neobsahuje antibiotika a „chemii“. V dávkách povolených lékařem tymián nepoškodí ani matku, ani dítě.

Tymián není všelék

Voňavá tráva není tak neškodná, že čaj z ní by se mohl nekontrolovatelně vypít. V některých případech bude nutné čaj zlikvidovat:

 • U některých dětí je pozorována nesnášenlivost látek, které tvoří tymián. Sledujte, jak dítě reaguje.
 • Tymián často způsobuje alergie. Pokud má dítě tendenci k těmto reakcím, je třeba čajové obřady zrušit.
 • Nekontrolované použití inhibuje funkci štítné žlázy. Hypotyreóza se projevuje zvýšenou únavou, ospalostí, slzami, podrážděností, křečemi na koncích, suchými vlasy a pokožkou.
 • Pokud je dostatek mléka, tymián není nutný. Nadměrné laktace může vést k bolesti na hrudi, navíc budete muset pravidelně vyjadřovat nadbytek. V tomto případě dojde k překročení vitamínů, mikroelementů a dalších užitečných látek, které tvoří mateřské mléko.

Tymián není jen příjemně vonící rostlina. Léčivé byliny by neměly být předepisovány bez konzultace s lékařem.

Tymiánový čaj Recepty

Průměrná přípustná dávka čaje s tymiánem je 200 - 300 ml slabého nápoje. Pokud lékař neurčil jiné pokyny, dodržujte při dávkování tuto dávku..

Černý tymián je určen pro střevní poruchy a pro zvýšení produkce žaludeční šťávy. Pokud má dítě koliku, je vhodné, aby matka pila právě takový čaj před krmením.

 1. 3 lžičky černého čaje;
 2. neúplná lžička suchého tymiánu;
 3. 300 ml vroucí vody.

Do konvice nalejte směs černého čaje a bylin s vroucí vodou. Před použitím nařeďte horkou převařenou vodou na světle hnědou barvu..

Tymián se zeleným čajem pomáhá při kašli, zmírňuje zánět. Čaj pro kojící matku by neměl být silný.

 1. 3 lžičky zeleného čaje;
 2. 1 čajová lžička suchého tymiánu:
 3. 250 ml vroucí vody.

Nalijte vroucí vodu do konvice se suchou směsí a vložte do vodní lázně na 10-15 minut. Trvejte na tom asi hodinu. Před použitím zahřejte a přidejte trochu horké vody..

Tymiánový čaj má příjemnou vůni a chuť, můžete jej pít bez přísad. V tomto případě je čajový recept velmi jednoduchý:

 1. 2 lžičky suché trávy;
 2. 500 ml vroucí vody.

Tráva může být dušená v šálku nebo konvici, trvala na tom, že je termoska nebo vaříme v pánvi na několik minut. Chuť s různými způsoby vaření se mírně liší, ale prospěšné vlastnosti jsou zachovány..

Tymián se hodí k balzámu citronu, šípku, máta, kalina, citronu a medu. Složení směsi lze kombinovat s ohledem na účinky bylin na dítě a na chuť matky.

Na litr vroucí vody můžete vložit:

 1. 4 lžičky suchého tymiánu;
 2. 1 čajová lžička růží, meduňky, máty, lípy nebo jiných bylin.

Směs bylin nalijte vroucí vodou do konvice nebo termosky a trvejte několik hodin.

Kontraindikace

Léčivé byliny by se měly používat opatrně, protože obsahují účinné látky, které nejsou užitečné pro každého. Lékař pomůže odpovědět na otázku, zda je možné, aby kojící matka pila tymián.

Zde je několik kontraindikací, ve kterých je lepší tymián odmítnout:

 • Dostatečné laktace.
 • Blikající arytmie.
 • Alergická tendence u dítěte.
 • Poruchy fungování mozku u dítěte a matky.
 • Žaludeční vředy u ženy.
 • Problémy s trávením u dítěte.
 • Patologie ledvin u matky a dítěte.

Tymián může být velmi užitečný a milý k diverzifikaci maminčiny nabídky. Tato léčivá bylina pomůže ženě, která nedávno porodila dítě, a dítě bude plné a zdravé..

Tymián při kojení

Tymián, neboli „plíživý tymián“, je řada vytrvalých keřů z čeledi Lamiaceae. Lidé to nazývají bulharskou trávou, ale každý zná slovo „tymián“. Tato rostlina je běžná v léčbě, aktivně se používá při vývoji léčiv, parfémů, kosmetiky a různých typů čaje. Pomáhá vyrovnat se s onemocněním zažívacího traktu, průduškami a plícemi.

Tymiánová bylina se používá v sušené a drcené formě, pokud neexistují žádné přísady, produkt neobsahuje žádné agresivní a nebezpečné látky a sloučeniny. Kojící matky by však měly opatrně užívat infuze jakýchkoli bylin a tymián nebude výjimkou.

Tymián pomáhá nejen při nachlazení, ale také při nadýmání plynem. Působí také na nervový systém - pomáhá vyrovnat se s úzkostí, nespavostí, u žen snižuje menstruační bolesti, blokuje křeče.

Mohu používat tymián při kojení?

Mnoho odborníků v oblasti tradiční medicíny jednomyslně podporuje používání tymiánu během kojení, jejich argumenty jsou založeny na skutečnosti, že tymián pomáhá zbavit se problémů se spánkem, normalizuje činnost nervového systému a zabraňuje poporodní depresi. A to je velmi důležité pro matky s dětmi. Bylinkáři jsou také přesvědčeni, že tento nápoj pomáhá vyrovnat se s nedostatkem mléka ženy..

Vysvětluje to však opět nervózní přetěžování, se kterým uklidňující kolekce bojuje. Tymián nejen uklidňuje, ale také tóny a nachlazení nahrazuje antibiotika. Koneckonců, kojení jsou často zakázány všechny silné drogy.

Existují odpůrci používání tymiánu. Stejně jako každý lék má kontraindikace. A je zaměřen především na dítě - dítě může mít nesnášenlivost a alergickou reakci na tymián. Jednotlivé reakce musí sledovat lékař.

Proto se před použitím přípravků, čajů a poplatků na základě tymiánu poraďte s pediatrem. Další zákaz používání je onemocnění ledvin. Navíc matka i dítě. Tento lék je diuretikum..

Pokud má maminka dobré kojení, dodává se ještě více mléka, než je nutné, pak se tymiánové čaje nedoporučuje. Žena bude muset vyjádřit přebytečné mléko as tím i nezbytné stopové prvky zmizí.

Od jakého měsíce může být tato bylina zahrnuta do stravy?

V prvních třech měsících mají maminky přísnou stravu. Do stravy by neměly být zahrnuty rostlinné přípravky, barvicí nápoje, mastné oleje a mouka. Poté, co můžete pečlivě pít nápoje na bázi tymiánu nebo použít bylinné přípravky. Doporučuje se však předem konzultovat s odborníkem. Pokud matka a dítě nemají žádné zdravotní problémy, ale je v nich množství mléka, je tymián vhodný pro každodenní použití.

Co je užitečné pro matku?

Pro kojící matku je tymián skutečným „aktivátorem“ laktace. Každý ví, jak často žena zmizí kvůli nervovému zhroucení nebo vyčerpání. Mnoho lidí se během krmení podráždí, často se obávají.

Někdy mléko zmizí z nevysvětlitelného důvodu. V takových chvílích je vhodné dát si pozitivní náladu a pít čaj s tymiánem. Zároveň nápoj zmírňuje příznaky únavy, úzkosti a stresu. Pomáhá vyrovnat se s problémy se žaludkem, bolestmi v děloze, bolestmi hlavy. Někdy je dobré pít tymián při teplotě, když jsou antibiotika kontraindikována.

Tymián však může dítě ovlivnit nej neočekávanějším způsobem. Často je zakázáno i v pozdních měsících krmení. Pokud krmíte děti od prvních měsíců, alergie se mohou vyvíjet postupně.

V jaké formě mohu použít

Tymián v klasické reprezentaci se vždy používá na bázi čaje. Přidává se do směsi černého nebo zeleného čaje. Pokud použijete tuto složku jako jednu složku pro bylinnou infuzi, pak se dobře hodí s šípky, listy brusinky, kořen zázvoru.

Nezapomeňte, že tymián je také kořením, které se široce používá při přípravě polévek, masa a ryb. Jako doplněk k jídlu se tymián používá ke zlepšení chuti polévek, špaget, nachází se v různých omáčkách, chlebu, pizze, používá se také k pečení cukroví.

Může to být ve stravě dítěte?

Ve stravě dítěte je tymián zakázán:

 • s onemocněním močového ústrojí;
 • s žaludečním vředem;
 • s individuální nesnášenlivostí ke složení rostliny;
 • v přítomnosti alergií;
 • s patologiemi mozkových struktur;
 • s poruchami trávení;
 • s blikající formou arytmie.

V jiných případech může dítě pít malé množství nápoje nebo je povoleno přidávat tymián do infuzí spolu s balzamem citronu.

Od jakého věku bude možné zahrnout do návnady / jídla?

Lékaři tvrdí, že přidání tymiánu do čaje je přípustné v období, kdy je dítě osm měsíců. Tento nástroj lze poté použít jako kořenící pro různé pokrmy, přísady v čaji nebo jiných bylinkových nápojích. Tymián se také doporučuje pro kašel, žaludeční potíže a nespavost..

Se zavedením této složky do stravy musíte dítě sledovat dva týdny. Pokud se stolicí nejsou žádné problémy, nevyskytují se alergické reakce, můžete bezpečně přidat tymián do stravy jako přísadu do čajového nápoje.

Co může být pro dítě užitečné

Jako doplněk k misce tymián stimuluje střeva, zlepšuje chuť k jídlu, pomáhá vyrovnat se s nachlazením a posiluje imunitní systém. Pokud se používá ve formě čaje nebo bylinného nápoje, pak jeho použití pomáhá dítěti zabránit nespavosti, nervovým poruchám, přecitlivělosti..

Co je nebezpečné pro matku a dítě?

Tymián je zákeřná rostlina. Může mít nepříznivý vliv na tělo. Při používání je důležité znát opatření a přestat je používat, když se vyskytnou rušivé příznaky: zvracení, uvolněná stolice, bolesti hlavy, břišní křeče a alergické reakce ve formě vyrážky, potíže s dýcháním. Předávkování této léčivé byliny může vést k problémům s ledvinami matky a dítěte, stejně jako k nadbytku mléka, s nímž zmizí užitečné látky..

Laktační doporučení

Při kojení můžete po konzultaci se svým lékařem pít bylinné čaje. Pokud neexistují kontraindikace, musíte se podívat na individuální toleranci. U některých ošetřovatelských poplatků není tělo kategoricky tolerováno. Doporučujeme tymián zavádět do stravy postupně a po malých dávkách a pouze se symptomy, které léčivá bylina dokáže eliminovat. Pokud je laktace stabilní, je lepší riskovat a nekonzumovat tymián.

Jak vstoupit do stravy?

Nejprve počkejte, až uplynou první měsíce po laktaci. Pak se poraďte se svým lékařem. Po 6 měsících můžete sledovat dynamiku - pokud je méně mléka, pak můžete vypít půl lžičky tymiánu na sklenici čajového nápoje. Doporučuje se smíchat s balzamem citronu nebo použít s černým čajem. Takový nápoj je kontraindikován pro dítě před dosažením osmi až devíti měsíců..

Je známo, že všechno by mělo být měřítkem a jasným řádem. To platí také pro výživu matky během kojení. Pokud chcete, aby vaše dítě vyrostlo zdravé a silné, vždy se poraďte s lékařem. Neposlouchejte léčitele, existují určitá pravidla při zavádění různých druhů bylinných přípravků do stravy. Máte-li vážné zdravotní problémy a dítě má nějaké komplikace, je lepší riskovat a nepoužívat tymián bez doporučení pediatra..

Články O Neplodnosti