Hlavní Neplodnost

Mohu jíst kojení pro kojící matky?

Když se dítě narodí v rodině, přichází na kojící matku mnoho otázek a různých tipů: jak se vykoupat, zavinout, co jíst a jak nakrmit dítě.

Vypracování stravy během kojení je obtížný a zodpovědný úkol. Každý produkt a případný lékařský předpis musí být zváženy, poraďte se s lékařem, aby nedošlo k poškození dítěte. Často se například kladou otázky, zda kojící matka může mít hrušky a zda hruška může být při kojení konzumována čerstvá nebo přidaná do jídel..

Základní pravidla výživy kojící matky

Než odpovíme na otázku, zda kojící matka může mít hrušku, osvěžujme základy správné výživy. Strava během kojení by měla být založena na „třech pilířích“, konkrétně:

 • Úplné složení. Adekvátní příjem bílkovin, tuků a uhlohydrátů zajišťuje nutriční hodnotu mateřského mléka. Denní kalorie by měla být o 25% vyšší než u kojící ženy. Vysoká poptávka po bílkovinách je pokryta spotřebou masa, drůbeže, ryb, mléčných výrobků a vitamínů - kvůli rozmanitosti potravin, včetně zeleniny a ovoce.
 • Správné vaření. Jídla na stole by měla být čerstvě připravena, maximálně druhý den. Důvodem je zvláštní zranitelnost těhotných a kojících žen, jakož i dětí mladších tří let, listeriózy a jiných infekcí. Období laktace není časem, abyste si mohli dopřát mastná, smažená jídla, uzená masa, omáčky, koření, marinády. Vaření, dusení, pečení, vaření v páře jsou vítány.
 • Pečlivý výběr přísad. Odpověď na otázku, zda je pro kojenecké dobroty možné: povinné alergeny (citrusové plody, čokoláda, červené a oranžové plody, ořechy, med, mléčné výrobky jsou omezené) by měly být vyloučeny. Nedoporučuje se také jíst potraviny, které zvyšují tvorbu plynu: luštěniny, hnědý chléb, sycené nápoje, bílé zelí. V prvních měsících života dítěte je také omezeno čerstvé ovoce a zelenina. Musí být tepelně zpracovány, protože nadbytek rostlinné vlákniny způsobuje fermentaci ve střevech.

Zdravé hrušky

Zvažte, co je užitečné pro toto ovoce a proč by mělo být zahrnuto do stravy:

 • Rostlinná vláknina je dobrým lékem na zácpu.
 • Retinol (vitamín A) - 2 mcg na 100 g ovocné vlákniny - je nezbytný pro růst kostí, zdravou kůži a vlasy, normální vidění.
 • Kyselina askorbová (vitamin C) - 5 mg na 100 g. - silný antioxidant..
 • Kyselina listová (vitamín B9) - 2 mg - chrání před megaloblastickou anémií a přispívá k rozvoji nervového systému u dětí.
 • Stopové prvky: železo, draslík, zinek, jód, měď, selen, kobalt atd..

"Mazaný" ovoce a zástupná řešení

Existuje několik funkcí, které zastaví kojení žen v touze jíst hrušku.

 • Rostlinná vláknina způsobuje kvašení, a tím i tvorbu plynu, která může u dětí zvýšit koliku.
 • Plody žluté, oranžové a červené barvy mohou vyvolat alergickou reakci samy o sobě nebo ji posílit na jiném produktu.
 • Ovoce „nakoupené v obchodě“ dovezené z velké vzdálenosti je ošetřeno speciálními látkami, které je chrání před nemocemi, urychlují zrání a zabraňují zkazení během dlouhé přepravy. Tyto chemikálie by neměly vstoupit do stravy kojící ženy..

To však neznamená, že hruška by měla být zařazena do seznamu nežádoucích potravin před koncem laktace. Zde jsou některá pravidla, jak chránit své ovoce..

 • Je vhodné kupovat hrušky pěstované v oblasti, kde kojící matka žije, v sezóně.
 • Upřednostňujte ovoce „ze zahrady babičky“, i když červivé a holé, ale neošetřené chemikáliemi.
 • Vyberte si hrušky zelených odrůd, zralé a šťavnaté.
 • Ovoce vždy důkladně omyjte tekoucí vodou a poté opláchněte převařenou vodou.
 • Oloupejte ovoce zakoupené v obchodě a zlikvidujte povrchové chemické sloučeniny používané pro dlouhodobou konzervaci ovoce.
 • Tepelně upravené tak, aby hruška nezvýšila koliku u dítěte.

Jak vstoupit hrušku do menu s horkou vodou

V prvním měsíci života dítěte jsou základem stravy pro kojící matku obiloviny, vařené maso a dušená zelenina. Nej hypoalergenním ovocem je zelené jablko, obvykle se přidává nejprve do nabídky a hruška je druhá. Pokud má dítě alergické reakce na matku, která konzumuje jablko, hruška nemusí být zakázána. Například hruškový kompot je vynikajícím lékem na zácpu u mámy.

Ráno začnou jíst hrušky s jedním plátkem bez slupky. Zaprvé se ovoce konzumuje v tepelně upravené formě, jmenovitě:

 • pečené v troubě nebo mikrovlnné troubě;
 • ve formě domácího džemu nebo džemu (čím méně přidaného cukru, tím lépe);
 • vařené v kompotu.

Postupně zvyšujte denní podávání ovoce..

Je možné jíst syrovou hrušku? Nejedná se o nečinnou otázku. Pokud není problém se stavem pokožky a stolicí dítěte, je nutné přejít na čerstvé ovocné plátky, celé nebo ve formě bramborové kaše. Většina matek dokáže zavést čerstvou hrušku do stravy až na konci kolického období: za 3-4 celé měsíce dítěte.

Jako každé čerstvé ovoce, hrušky nejedí na prázdném žaludku při kojení: ovocné kyseliny jsou agresivní vůči sliznici žaludku a dvanáctníku. Kromě toho se pro pitnou vodu nedoporučují potraviny bohaté na vlákninu: vlákno bobtná rychleji a fermentační reakce začíná před aktivací trávicích enzymů..

Zákeřná chyba

Existuje mýtus, že pacienti s diabetem mohou konzumovat sladké ovoce bez omezení, protože obsahují fruktózu a ne glukózu. To je velmi zákeřná chyba.!

Z hlediska biochemických procesů se v těle fruktóza a glukóza zpracovávají přesně stejným způsobem a fruktóza také vyžaduje likvidaci inzulínu. Frivolní přístup k ovocným cukrům je pro endokrinologické pacienty velmi nebezpečný.

Hruška během kojení je tedy nejen povolena, ale také nezbytný produkt. Při dodržení bezpečnostních opatření se můžete potěšit lahodnou a pestrou stravou. Kojení by mělo být příjemným a obohacujícím zážitkem..

Je možné během kojení jíst hrušku?

Normální fungování těla matky a dítěte souvisí s tím, co jedí. Spolu s mateřským mlékem dostává dítě to samé jako žena, zatímco jeho trávicí systém není tak silný. Některé výrobky lze s HS bezpečně vyloučit, zatímco jiné by naopak měly být konzumovány v co největší míře..

S hruškou není všechno tak jasné. Na jedné straně je toto ovoce skutečným skladem vitamínů. Na druhou stranu další kus hrušky konzumovaný během kojení může dokonce poškodit.

Složení a užitečné vlastnosti

Šťavnaté sladké ovoce je tak bohaté na živiny, že může urychlit proces zotavení ženy po porodu. Nízký obsah kalorií pomůže kojící matce udržet její tvar. Hruška je během kojení povolena, protože je hypoalergenní. Může být podávána již od prvního měsíce HB. Ovocné pyré se začíná dít dětem současně s jablky.

Tabulka: hrušková chemie a obsah kalorií

Nutriční informace na 100 g produktu.

Veverky0,4 g
Tuky0,3 g
Sacharidy10,3 g
Trávicí vlákno2,8 g
Voda85 g
Mono a disacharidy9,8 g
Organické kyseliny0,5 g
Škrob0,5 g
Popel0,7 g
Obsah kalorií47 kcal

Jak vidíme, složení je 85% vody. To znamená, že produkt je vhodný pro stravu a zlepšuje kojení..

Ovoce také obsahuje velké množství makronutrientů.

Žehlička2,3 mg
Jód1 mcg
Mangan0,065 mg
Boron130 mcg
Zinek0,19 mg
Fluor10 mcg

Mnoho žen se zajímá o to, zda je možné, aby kojící matka jedla hrušky? Odpověď je ano. Složení obsahuje nikl, kobalt, selen, molybden, křemík, vanad, rubidium, éterické oleje, vitamíny skupiny B a E, kyselinu listovou, taniny, flavonoidy, fytoncidy, vlákninu.

To vše má pro lidské tělo neocenitelný přínos, a to:

 • éterické oleje neutralizují zánětlivé procesy, zlepšují náladu, uklidňují nervový systém;
 • kyselina askorbová zvyšuje vaskulární elasticitu, aktivuje imunitní systém;
 • organické kyseliny spouštějí metabolické procesy, mají příznivé účinky na vnitřní orgány, jsou užitečné pro játra, ledviny, střevní mikroflóru;
 • železo zlepšuje tvorbu krve, udržuje zdravou hladinu hemoglobinu v krvi, zvyšuje aktivitu a výkon;
 • obsahuje velké množství fruktózy, téměř bez glukózy;
 • vlákno bojuje proti rozkladu ve střevě, zlepšuje stav klků, takže ovoce je užitečné při onemocnění žlučových kamenů.

Mladé matky byly rozděleny do dvou skupin: první věří, že ovoce pomáhá vytvrdnout stolici, a druhé tvrdí, že má projímadlo. Pravda je, že hrušky stabilizují celý trávicí trakt, v důsledku čehož se mění povaha stolice.

Možné poškození

Nekontrolovaný příjem šťavnatého plodu může vést k rozrušení střeva. Vlákno obsažené ve směsi je určeno ke zlepšení trávení, ale u kojenců způsobuje nadýmání a narušení trávicího traktu. Dospělí by také tento prvek neměli zneužívat, protože vláknina je nerozpustná..

Jak si vybrat hrušku?

Protože ovoce je ze stromu odstraněno, zatímco je stále pevné, v kamenných obchodech se často vyskytuje „kamenná“ ovoce. To je normální, protože hruška musí dozrát sama. Zároveň se jeho složení a chuť nezmění.

Při nákupu byste měli věnovat pozornost:

 1. Černé skvrny. Pokud ano, musí být produkt přepraven nesprávně a musí začít hnit..
 2. Vůně. S čerstvou hruškou je to příjemné a zelenina s vůní rozpadu se vydává.
 3. Individuální balení. Pokud je každé ovoce zabaleno v papíru, neváhejte jej rozvinout a zkontrolujte jeho celistvost. Je důležité věnovat pozornost nepřítomnosti mechanického poškození..
 4. Stonek. Neměl by být suchý, ale měkký, elastický.

Plody jsou často potaženy voskovou formulací, aby se prodloužila jejich skladovatelnost. Proto by se hrušky měly před konzumací kojící matky omýt teplou vodou a malým množstvím sodovky.

Pravidla pro použití v HS

Hruška, stejně jako jakýkoli jiný produkt, by měla být do stravy zavedena postupně. V prvním měsíci laktace je lepší konzumovat více než jeden plod každé 2-3 dny. V tomto případě vyžaduje stav dítěte pečlivé sledování. Pak, v případě absence problémů, se může konzumovat 300-400 g plodu denně. Pro HS je lepší zvolit hrušky zelené barvy (například odrůda konference).

Použití a recepty

Šťavnaté ovoce lze jíst nejen v původní podobě. Existuje mnoho chutných hrušek, které nejsou během laktace zakázány..

Hruškový a jablkový kompot

K vaření potřebujeme:

 • 0,3 kg hrušek (může být pevná látka);
 • 200 g jablek;
 • 0,1 kg cukru;
 • 2 litry vody.

Na oheň jsme položili hrnec vody. Omyváme ovoce, čistíme je (musíme rozřezat jádro), nakrájet na velké kousky. Do vařené tekutiny přidejte plátky a počkejte, až se opět vaří. Potom oheň omezíme, kompot vaříme 15 minut. Vypněte oheň, usněte cukr (je to důležité udělat na samém konci) a dobře promíchejte.

Pečené hrušky

 • 5 středně ovoce;
 • balení nízkotučného tvarohu;
 • hrst vlašských ořechů;
 • 1 polévková lžíce. l máslo;
 • cukr (podle chuti).
 • umýt hrušky, vystřihnout uprostřed;
 • smíchejte tvaroh a cukr;
 • v každé polovině ovoce jsme vložili tvarohovou směs, položili kousek másla na vrchol, zapnul troubu, aby se zahřál;
 • Dejte hrušky do speciální mísy, vložte do trouby, zahřáté na dvě stě stupňů.

Miska se připravuje o něco více než půl hodiny (v závislosti na velikosti ovoce). Před podáváním posypeme nasekanými vlašskými ořechy..

Hruška pyré

Toto jemné jídlo může být pro matky i děti od 5 měsíců života. Proces vaření:

 1. Řezané ovoce, slupka, opláchněte (neodstraňujte slupku).
 2. Lehněte na plech a pečte při teplotě 180 stupňů po dobu nejvýše 20–30 minut.
 3. Dostaneme to, necháme ho vychladnout.
 4. Odstraňte slupku a otřete maso přes struhadlo nebo pyré s mixérem. Podle chuti můžete přidat cukr.

Hrušky mohou dokonce konzumovat kojící matky. Mírné množství šťavnatého ovoce dá ženě podporu energie, pomůže saturovat tělo potřebnými prvky. Loupané hrušky se nejlépe konzumují bez kůry, protože koncentruje chemikálie, které mnozí výrobci hřeší.

Kojení Hruška

Známá královna ovoce je nyní na našich policích k dispozici po celý rok. Mnoho odrůd se stalo tak populárními a známými, že se je vždy snažíme udržet na našem stole. V tomto článku se budeme zabývat tím, zda je hruška tak užitečná pro kojení, jak a kdy ji může konzumovat mladá matka, zda ji lze zahrnout do menu na horkou vodu v prvním měsíci.

Není čas číst? Stažení bezplatný seznam povolených a zakázaných potravin během laktace

Je možné kojit matky hrušky

Pro matku dítěte po porodu je nutné doplnit tělo vlákninou a vitamíny. Tento hypoalergenní přípravek je u novorozenců obvykle vstřebáván bez komplikací, proto při dotazu, zda je možné mít hrušku v případě hepatitidy B obvykle od odborníků na výživu a pediatry, uslyšíme kladnou odpověď, na rozdíl od otázky, mohou broskve kojit. Kromě toho všechny matky chápou, že plné užívání vitamínů a minerálních látek poskytuje základ pro zdraví a imunitu dítěte..

Kojící matka může jíst hrušky

Výhody hrušek pro mladou mámu

Toto ovoce je bezpochyby užitečné pro každého člověka a zejména pro mladou matku. Vitamíny, minerály a enzymy ve složení zvyšují odolnost organismu vůči infekcím, mají příznivý účinek na tvorbu krve a střevní aktivitu. Vysoká fruktóza má antidepresivní účinek. Takové mikroelementy, jako je kyselina listová, jód, zinek, hořčík, draslík, síra, kobalt a železo, jsou velmi důležité nejen pro matku, ale také pro dítě. Jedná se o důležité prvky pro srdeční funkce a zlepšení složení krve. Obsahuje také vápník a fosfor, které nahradí ztrátu těchto prvků během těhotenství. Jód a zinek jsou nezbytné, aby se předešlo problémům se štítnou žlázou, železo zvýší hemoglobin a tělesný tón.

Hruška je úžasné přírodní antidepresivum

Tabulka - složení a obsah kalorií hrušek

K otázce, zda je pro kojící matku hrušek možné, chceme poskytnout údaje o chemickém složení tohoto lahodného ovoce, abyste měli úplný obraz o její hodnotě z hlediska zdraví.

Obsah výživných kalorií v ovocné královně je 47 kcal..
Veverky0,45 g
Tuky0,3 g
Sacharidy10 g
Voda85 g
Monosacharidy9 g
Škrob0,5 g
Makro a mikroelementy:
Vápník19 mg
Molybden5 mg
Draslík155 mg
Sodík14 mg
Žehlička2,3 mg
Síra6 mg
Hořčík12 mg
Fosfor16 mg
Fluor10 mg
Selen0,1 mg
Jód1 mg
Zinek0,19 mg
Vitamíny:
PP0,1 mg
A2 mg
S5 mg
V 60,03 mg
V 10,02 mg
E0,4 mg

Možné poškození hrušky při kojení novorozence

V případě výskytu diatézy nebo vyrážky je zakázáno brát hrušku při kojení novorozence. Počkejte pár měsíců. Když na kůži dítěte nevzniknou žádné otázky a pediatr nestanoví žádné zákazy, můžete ji začít zavádět do svého jídelníčku. ovoce a poraďte se s pediatrem. Neexistují však žádné klinicky prokázané výsledky, že kolika u dětí je spojena s používáním tohoto ovoce..

Pokud se u dítěte objeví alergické reakce, je lepší hrušky odmítnout

Vliv hrušky na dítě a laktace

Ovoce v podstatě nemá na dítě žádný vliv. Mnoho matek přemýšlí: je možné kojit hrušku a jak působí na kojení. Pro dobrou kojení musí matka jíst denně 200 až 300 g jakéhokoli ovoce. Jelikož Queen of Fruits je skladiště vitamínů, minerálů a fruktózy, může snadno nahradit škodlivé dezerty a bude velkým přínosem..

Hruška - skvělá náhrada za nezdravé sladkosti

Doporučení WHO pro konzumaci hrušek

KDO dává následující doporučení: zaprvé je žádoucí jej odlupovat, protože existuje velké množství vlákniny a rostlinných výživ. Za druhé, hrušky můžete jíst kojící matce nejdříve hodinu po jídle. Půst se také nedoporučuje, aby nedráždil střeva Plody obsahují 20% denní vlákniny, 7% draslíku a 5% vitamínu C. Pokud jste produkt zakoupili mimo sezónu, musí být důkladně omyty nebo loupány, s vyloučením účinků škodlivých látek hnilobné ošetření.

Vyplatí se poslouchat doporučení WHO pro hrušky

Jak zavést hrušky do stravy kojící matky

Během kojení můžete začít jíst hrušky dvěma laloky. Je nutné jíst oloupané ovoce. Později, když jsou střeva dítěte silnější, můžete zvýšit vstupné. Paradoxem je, že dužina má projímavý účinek a kůra obsahující taniny má naopak posilující účinek. Proto odborníci na výživu doporučují pít odvar nebo kompot během klinické výživy, během těhotenství a během mateřského mléka. Nasycená šťáva se nedoporučuje pít, je-li to nutné, je lepší ji zředit vodou.

Začněte přidávat hrušky do své stravy párem lobules

Hrušky během kojení v prvním měsíci

Na otázku, zda hruška může být kojena v prvním měsíci, jsou názory pediatrů rozděleny. Někteří doporučují začínat ve věku tří měsíců a jiní tvrdí, že kolika v tomto okamžiku nezávisí na výživě matky a je důsledkem tvorby střevní mikroflóry. Pokud je matka čistá a důsledná ve své stravě, pak se správným uvedením do nabídky, pečlivým sledováním dítěte, v prvním měsíci krmení, ve většině případů, nejsou u dítěte pozorovány žádné nežádoucí účinky.

Pokud nemůžete odolat, pak v prvním měsíci můžete vyzkoušet malou hrušku

Přípustný počet hrušek pro kojící matku

Během dne může kojící matka jíst nejvýše jeden plod a za týden nejvýše 2–3 kusy. S touto metodou vás nebudou pochybovat o tom, zda můžete během kojení jíst hrušku. Pokud se stále bojíte začít s tím, zkuste začít s formátem pečeného produktu. V této formě nezpůsobí tvorbu plynu a je zcela absorbován tělem.

Mladá maminka si nemůže dovolit víc než 1 hrušku denně

Jak si vybrat správné hrušky

Je možné jíst hrušky zakoupené u kojící matky a jak nepoškodit sebe a dítě? Dobré a chutné ovoce má vůni. Pokud to necítíte, znamená to, že plody byly sklizeny po dlouhou dobu a uloženy na zvláštních místech se specifickým prostředím vzduch-plyn. Hrušky jsou rychle zrající ovoce, ale pokud jsou správně skladovány v dřevěných bednách v tmavých, větraných místnostech a při nulové teplotě, mohou být skladovány až rok. Musíte si vybrat ovoce beze stopy rozkladu, s jednotnou barvou a pevnou kůrou a nejlépe se hodí pro zelené.

I kojící matka se může potěšit kouskem hruškového koláče

Hruška recepty pro kojící matku

Z těchto lahodných plodů můžete připravovat nejen konzervy a kompoty, ale také je používat v pečivech a salátech. Oblíbený klasický charlotte každého může být připraven místo něj pomocí jablek. Tento lehký koláč je docela vhodný pro stravu, která zahrnuje hrušky pro kojení novorozence. Z tohoto úžasného ovoce si přesto můžete udělat zákusek.

Preferované metody vaření

Je vhodné péct hrušku nebo páru. Při pečení v troubě jej můžete rozdělit na dvě poloviny a při vyjmutí jádra do něj vložit lžičku tvarohu. Při konzervování si zachovává své užitečné vlastnosti, takže z něj můžete v sezóně připravovat džem nebo kompot. Hruška v takových vlastních přípravcích bez konzervačních látek bude velmi užitečná. Také užitečné a brusinková šťáva, recept což lze zlepšit přidáním trochu hrušky.

Nejlepší způsob, jak vařit hrušky pro kojící matku, je pečení

Recenze kojících matek ohledně používání hrušek pro HS

Zde je to, co kojící matky říkají o svých zkušenostech s hruškami:

 • Po porodu jsem se snažil všechno změkčit stolici. Nechtěl jsem se uchýlit k lékům. Hruška mi opravdu pomohla zbavit se zácpy v prvních měsících po porodu. I když jsem to snědl jen trochu.
 • Nejen jsem hrušky snědl sám po porodu, ale začal jsem dávat miminko ve formě doplňkových potravin poté, co si zvykl na jablka. Hruška pyré je jeho oblíbená pochoutka. Proto neváhejte a přijměte odpověď - je možné hrušky s kojením.
 • Stalo se tak, že moje střeva reagovala ostře na jablka, takže abych doplnil mou stravu ovocem, raději jsem jedl hrušky. Protože se můj syn narodil v zimě a nikdo v té době neprodával hrušky z místních zahrad, začal jsem v obchodech jíst pečivo. U dítěte to nezpůsobilo žádné reakce..
Kojícím matkám se doporučuje podívat se na toto zdravé ovoce.

Doufám, že jsme odpověděli, zda hruška může být kojena, a tento článek bude užitečný při utváření stravy matky. Hlavní věc je, že vše je třeba zavádět postupně, aniž by to nutilo události, protože vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte jsou ve vašich rukou.

Strava kojící matky: zkuste hrušku

Hruška u dětí obvykle nezpůsobuje nežádoucí účinky. Z tohoto důvodu je to jeden z prvních, který byl zaveden do dětské výživy. Kojící matky však mají pochybnosti, zda je možné při kojení jíst hrušky a zda u dítěte mohou vyvolat poruchy trávení nebo alergie..

• Hruška obsahuje více než tucet užitečných stopových prvků, obsahuje řadu vitamínů a hruškové ovoce je bohaté na draslík, takže nikdo nepochybuje o jejich přínosu.
• I skutečnost, že v hrušce je spousta hrubých vláken (vláknina), se považuje spíše za výhodu než za nevýhodu..
• Nežádoucí účinky na hrušku u dětí jsou velmi vzácné a tyto situace musíte řešit s lékařem.

Způsobuje hruška koliku??

Lékaři někdy doporučují kojícím matkám, aby přestaly jíst hrušky, protože všechny jeho odrůdy mají jednu společnou věc: hodně vlákniny. Předpokládá se, že z tohoto důvodu může dítě zvýšit tvorbu plynu a v důsledku toho nadýmat.

Kolika, která obtěžuje většinu dětí do tří měsíců věku, není tak závislá na stravě jejich matky, jak si obvykle myslí. Jsou odrazem utváření mikroflóry střev dítěte, a nikoli reakcí na jídlo, které jí žena..

Hrušky při kojení: buďte opatrní

Za prvé, hrušková šťáva, kompot, marmeláda nejlépe zvládnete sami. Průmyslové výrobky obsahují konzervační látky a není známo, jak ovlivní tělo dítěte.

Hrušky, které se dlouhodobě skladují na rostlinném základu, se ošetřují látkami, které potlačují hnilobu. Proto je lepší oloupat kůru ze sezónního ovoce nebo ji alespoň důkladně omýt.

Pokud dítě přesto odpovědělo na hrušku konzumovanou matkou narušením stolice, nadýmáním, alergickou reakcí ve formě vyrážek na těle, měli byste toto ovoce okamžitě vyloučit ze stravy a vyhledat lékařskou pomoc. Neužívejte léčbu následků na vlastní pěst, lékař váš případ zkontroluje a vybere nejlepší možnost.

Kdy můžu začít jíst hrušky pro mámu i dítě?

Hruška je hypoalergenní produkt, který je obvykle dobře absorbován matkou a dítětem. Proto můžete začít jíst hrušky kojící ženě ihned po porodu.

Vlákno z těchto plodů bude skvělou prevencí zácpy. Tento problém je velmi významný u žen po porodu..

Pro dítě je hruška jedním z plodů, které se používají jako doplňková jídla. Doplňkové krmení obvykle začíná jablky a zeleninou, ale hrušková šťáva nebo pyré by měla být podávána ihned poté, co si dítě zvykne na jablka.

Kojení Hruška

V prvním měsíci života se dítě přizpůsobí novému způsobu stravování a často trpí plynem a kolikou.
Mámě se doporučuje dodržovat přísnou stravu a vyloučit z ní veškeré ovoce. Kojící hruška je zdravý produkt, který se přidává do potravin již od druhého měsíce..

Výhody pro tělo

Chutná aromatická hruška má mnoho užitečných vlastností.

Pomáhá dítěti růst a správně se vyvíjet, pomáhá zotavovat se po narození matky.

Co se stane tělu při pravidelném používání hrušek:

• Funkce srdce se normalizuje, srdeční frekvence se stabilizuje.

• Poruchy trávení a střeva zmizely.

• Zácpa přestane obtěžovat matku i dítě.

• posílení krevních cév.

• Stav se zlepšuje s pálením žáhy, gastritidou, onemocněními jater.

• Plíce pracují efektivněji.

• Organické kyseliny zlepšují funkci jater a ledvin.

• Zlepšuje stav nehtů a vlasů.

• Poskytuje živost, zlepšuje náladu, bojuje s depresí.

• Normalizuje cholesterol.

• Kyselina listová stimuluje nervový systém a mozek.

• Zvyšuje hladinu hemoglobinu. Železo v ovocích více než v granátovém jablku a jablku.

Hrušky obsahují méně kalorií a cukru než jablka. Navíc jsou šťavnatější a sladší.

Ve 100 gramech produktu, pouze 42 kcal.

Přidáním ovoce do menu může být kojící matka klidná s její postavou..

Ovoce obsahuje téměř všechny látky nezbytné pro člověka:

• Vitaminy příbuzné skupině B, A, C, PP, E, H, K.

• Mikroelementy: křemík, rubidium, nikl, kolbat, zinek, vanad, bor, selen, mangan, měď, jód, železo, fluor.

• Makronutrienty: draslík, vápník, síra, chlor, fosfor, sodík, hořčík.

Kontraindikace

Pokud máte následující nemoci, neměli byste jíst hodně hrušek:

Obsahuje hodně vlákniny. Může dráždit sliznice a zvyšovat tvorbu plynů..

Tyto příznaky se vyskytují mnohem méně často, pokud se jedná o pečené ovoce.

Hrušky zřídka způsobují alergické reakce. Zelené ovoce je považováno za zcela hypoalergenní.

Je možná pouze individuální nesnášenlivost.

Je nežádoucí jíst ovoce současně s masem a mléčnými výrobky.

To může vyvolat rozrušení gastrointestinálního traktu..

Měl bych se bát koliky

Maminky se často bojí žaludečních problémů u novorozenců a odmítají zdravé potraviny.

Jejich strach je odůvodněn skutečností, že hruška obsahuje hodně vlákniny, což může vést ke zvýšené tvorbě plynu a nadýmání.

Ve skutečnosti kolika postihuje téměř všechny děti do tří měsíců věku. Je to kvůli nedokonalostem v zažívacím systému..

Dítě se učí trávit a asimilovat jídlo. Mateřská výživa v tom hraje menší roli..

Při správné přípravě, hrušce nebo spíše vláknině prospěje pouze trávení dítěte.

Má jemný fixační účinek a pomůže vám v boji proti poruchám stolice..

Jak si vybrat hrušku

Zdravé ovoce by mělo být neporušené, bez trhlin a řezů. Vyberte si odrůdy, které rostou ve vaší oblasti a sezónně.

Domácí jsou nejlepší. Plody dovezené z dálky jsou chemicky zpracovány.

Škodlivé látky ze stravy kojící ženy by měly být vyloučeny.

Jak vstoupit do stravy

Před použitím hrušku dobře umyjte. Pokud jste ji zakoupili v obchodě, nezapomeňte ji odstranit.

Odrůdy a koláče odcházejí na později. Budeš si je užívat, až dítě vyroste. Preferujte klidný vkus.

Pokud máte problémy se srdcem, vyberte ovoce se světlou, bohatou vůní.

Nemůžete jíst ovoce na lačný žaludek. Po jídle by mělo uplynout 30-40 minut. Toto je nejlepší čas na zdravý dezert.

Nedoporučuje se pít hrušky s vodou nebo čajem. To významně zhoršuje proces trávení..

Vyzkoušejte nové produkty pečlivě. Jíst malý kus ráno a sledovat dítě během dne..

Sledujte jeho stolici, změny kůže, náladu. Pokud se nic nezměnilo, lze část zvýšit.

Pokud následovala reakce (dermatitida, zažívací potíže, zácpa), odložte léčbu. Zkuste to znovu nejdříve za měsíc.

Při kojení se doporučuje jíst zpracované ovoce. Můžete si udělat bramborovou kaši, kompot, džem z hrušek.

Nejužitečnějším způsobem je pečení. V tomto případě si ovoce zachovává všechny prospěšné vlastnosti a je dobře absorbováno matkou a dítětem.

Jak udělat dezert

Vždy vařte pro sebe. Pouze tak budete mít vždy jistotu, že složení je kvalitní a jídlo je čerstvé.

Výrobky z obchodů obsahují příliš mnoho cukru a konzervačních látek. Nebude to prospěšné.

Nejlepší je péct hrušku. Navzdory bezpečnosti a nesporným výhodám je třeba takové jídlo vařit podle výše popsaných pravidel.

Pokud dítě takové jídlo dobře snáší, může se velikost porce zvýšit na 2 velké ovoce denně.

Tajemství úspěšného pečení:

• Používejte silné, nezralé ovoce. Velmi měkký při zahřátí, rozprostření, ztrácí svůj tvar.

• Nepečte červy ani rozmazlené ovoce. Plíseň je také nepřijatelná.

• Pokud jsou hrušky velmi tvrdé, vařte je v mléce.

To provedete nalitím na plech a vložte do trouby. Ovoce tak bude šťavnaté a měkké..

• Nelijte cukr ve velkém množství. Ovoce obsahuje dostatek cukru.

A není třeba je dodatečně cukrovat. Pokud vám ovoce vypadá kyselé, přidejte trochu medu.

• Aby nedošlo k ztmavnutí pečeného ovoce, posypeme kůrou citronovou šťávou.

Pro rozmanitost zkuste šťouchané ovoce nebo džem. Tento lahodný a zdravý dezert lze doplnit medem..

Z hrušek se získá voňavý bohatý kompot. Máma to může pít po celou dobu kojení..

Dítěti se doporučuje pít toto nejdříve po pěti měsících.

Je možné, aby kojící matka snědla hrušky

Ovoce ve stravě kojící matky je cenným zdrojem vitamínů a minerálů, organických kyselin, vlákniny. Jejich použití pomáhá posilovat imunitu, stimulovat střevní motilitu, normalizovat metabolické procesy a zlepšit kvalitu laktace. Ale ne všechna ovoce jsou během kojení stejně prospěšná. Některé z nich jsou schopné vyvolat alergické reakce a poruchy trávení u kojenců. Ale co hrušky? Jejich žena kojící své dítě může nebo nemusí jíst?

Kojící hrušky

Hrušky (latinsky Pýrus) jsou sladké a aromatické plody hrušně, které botanici patří do čeledi Rosaceae (Pink). Ve starověku rostl pouze v oblastech s teplým podnebím. Výběrem byly vyšlechtěny také odrůdy, které přinášejí ovoce v severních oblastech. Proto jsou dnes hrušky a jablka považovány za nejdostupnější ovoce ve všech zeměpisných šířkách. Nejsou považovány za exotické, mají málo barevných pigmentů, které nejčastěji způsobují alergie, což znamená, že je lze doporučit k použití během laktace..

Hrušky se do jablek dostávají po jídle

Hrušky můžete jíst pro kojící matky - ty jsou zaváděny do stravy podle všech pravidel kojení, postupně po jablek. Výhody hrušek pro tělo jsou díky bohatému chemickému složení ovoce. Mají mnoho vitamínů, jsou známé vysokým obsahem draslíku a dalších minerálů. A přítomnost hrubých rostlinných vláken (vlákniny) v hruškách lze považovat spíše za velkou výhodu tohoto druhu ovoce než za nevýhodu.

Přes obsah cukrů ve složení - glukóza, sacharóza, fruktóza - je jejich dužina považována za nízkokalorickou a dietní. Hrušky lze jíst s diabetem, ale postupně, s povinnou kontrolou hladiny cukru v krvi.

Tabulka: chemické složení a energetická hodnota hrušek ve vztahu k dennímu příjmu biologicky aktivních látek

Jedna průměrná hruška váží asi 135–150 g. Denně je kojící matce dovoleno jíst 1–2 ovoce, tj. Ne více než 250–300 g. Je lepší zvolit zelené nebo žluté ovoce bez „růžových sudů“ - prakticky nezpůsobují alergie.

Čím více voní hrušky, tím užitečnější - vědci k tomuto závěru dospěli po prostudování složení různých odrůd hrušek.

Kůra růžových a červených hrušek obsahuje barvící pigmenty (antokyany, karotenoidy), které mohou u dětí vyvolat alergické reakce.

Příznivé vlastnosti

Hrušky mají imunostimulační a tonické, adstringentní a fixační, antifebrilní a diuretické, analgetické a antiseptické vlastnosti. V šťavnatých aromatických plodech hrušek jsou taniny, dusíkaté, pektinové látky. Stejně jako flavonoidy, enzymy, těkavé.

Kromě toho mají příjemnou chuť, zlepšují náladu. Hrušky mají méně cukru než jablka, ale jsou sladší než jablka. Proč? Ano, protože také obsahují méně organických kyselin. A cukry jsou zastoupeny hlavně fruktózou, která je sladší než sacharóza.

Proč jsou hrušky užitečné pro kojící matku?

 1. Dobře uspokojují hlad, dávají pocit plnosti - díky obsahu celulózy. Současně však nízkokalorické a snadno stravitelné hrušky.
 2. Tyto plody posilují imunitní systém, pomáhají vyrovnat se se zánětlivými procesy, zlepšují pružnost krevních cév, normalizují trávení, zvyšují náladu - což je podporováno přítomností vitamínu C v buničině, éterických olejů.
 3. Díky přítomnosti vitamínů B v hruškách se zlepšuje funkce mozku, tvorba krve a krevní oběh.
 4. Organické kyseliny v nich aktivují trávení, neutralizují patogenní mikroflóru ve střevech.
 5. Vlákno zlepšuje peristaltiku, urychluje látkovou výměnu, je užitečné pro onemocnění trávicího traktu (gastrointestinální trakt).
 6. Železo se podílí na redoxních reakcích a na syntéze červených krvinek, slouží k prevenci anémie, zlepšuje chuť k jídlu, dodává buňkám kyslík.
 7. Draselné ionty normalizují práci srdce, kontrolují cholesterol, podílejí se na regeneračních procesech. Hrušky obsahují o 30% více draslíku než jablka.
 8. Křemík je nutný ke stimulaci syntézy kolagenu.
 9. Kobalt aktivuje enzymy metabolismu kyseliny listové a mastných kyselin, podporuje funkci štítné žlázy, zlepšuje vstřebávání železa, podílí se na sekreci hemoglobinu.
 10. Měď pomáhá vstřebávání sacharidů a bílkovin, podílí se na redoxních reakcích a procesu dodávání kyslíku buňkám.

Proto jsou kojící matky nejen schopny, ale také musí do své stravy zahrnout hrušky. Existují však kontraindikace pro jejich použití během kojení (HB)..

Video: výhody hrušek během laktace

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Absolutní kontraindikací k použití hrušek je individuální nesnášenlivost těchto plodů. Neměli byste je jíst ani pro ty kojící matky, které hrušky ještě nikdy nezkoušely. Pokud máte vy nebo otec vašeho dítěte zdravotní anamnézu (anamnéza) jakékoli alergie na jídlo, buďte opatrní, když do nabídky zařadíte hrušky.

Lékaři doporučují po prvních 2-3 měsících po porodu dodržovat hypoalergenní stravu. Během této doby je střevo novorozence osazeno mikroflórou, tvorba a vývoj trávicího systému u dítěte pokračuje.

Můžete ochutnat pečená jablka a pak hrušky jeden měsíc po narození dítěte a syrová, když mu jsou dva nebo tři měsíce. Při zavádění hrušek do stravy se poraďte se svým lékařem. Protože se každé dítě vyvíjí jinak, mohou se uvedená data mírně lišit v závislosti na individuálních biorytmech dítěte a jeho lékařské anamnéze. Nedodržení doporučení lékaře může vést k kožním vyrážkám, střevní kolice, zvýšené tvorbě plynu u dítěte.

Chcete-li chránit dítě před negativními reakcemi, dodržujte pravidla pro zavádění produktů do stravy během kojení:

 • první den nejezte více než 5 g hruškové buničiny - asi 1 lžička;
 • pozorovat dítě během dne;
 • pokud nejsou přítomny poruchy trávení, kožní vyrážky, svědění, otok sliznic drobků, následující den zdvojnásobte porci;
 • očekávejte znovu 24 hodin;
 • při absenci negativních projevů u dítěte po této době může být porce zvýšena o 2krát ve srovnání s předchozím.

Pokud dítě nějak reagovalo na zavedení hrušek do stravy, nechte je na měsíc a zkuste to znovu. A nezapomeňte se poradit s lékařem, aby předepsal léčebná opatření ke zmírnění stavu drobků, pokud má alergickou reakci nebo má problémy se stolicí, střevní kolikou, nadýmáním. Nepřekračujte doporučený příjem ovoce..

Hrušky nejíst nemůžete:

 • na lačný žaludek - dřevěné částice vlákniny v nich mohou poškodit sliznice jícnu, žaludku, střev;
 • po masu - tato kombinace je pro trávicí systém příliš těžká;
 • omýt vodou - jinak vyprovokujete kvašení a zvýšenou produkci plynu ve střevech.

Jíst hrušky půl hodiny po jídle. Pití vody nebo jiné tekutiny je možné pouze dvě hodiny po jídle ovoce. Postupujte podle těchto pokynů, abyste se vyhnuli trávení a nepohodlí..

Hruškový džus, bramborová kaše, džem, kandované ovoce sami. Průmyslové výrobky často obsahují barviva, konzervační látky, zahušťovadla, stabilizátory chuti a jiné „chemikálie“ a mohou být zdraví škodlivé..

Během kojení byste si měli vybrat zelené hrušky - snížíte tak riziko alergií u dítěte

Jak si vybrat kvalitní ovoce

Dávejte přednost plodům pěstovaným na vlastní zahradě nebo v zemi. Nebo je koupte od důvěryhodných prodejců, z nedalekých farem. Dovážené ovoce je často ošetřováno chemikáliemi pro lepší konzervaci během přepravy..

Před použitím hrušky dobře opláchněte pod tekoucí vodou a nalijte je do vroucí vody. Oloupejte kůži z nakoupeného sezónního ovoce. Nejprve si vyberte zelené ovoce, jsou méně alergické.

Čerstvé zralé letní hrušky z vlastní zahrady jsou považovány za nejzdravější. Pokud si koupíte hrušky na trhu nebo v obchodě, vyberete ovoce beze stop a bez viditelného poškození slupky.

Video: které ovoce je zdravější - jablka nebo hrušky (Elena Malysheva)

Způsoby, jak jíst hrušky

Začněte pečenými hruškami - snáze se tráví v zažívacím traktu (gastrointestinálním traktu), nezpůsobují kvašení, mají skvělou chuť a nevyžadují dlouhé vaření. O něco později můžete vyzkoušet čerstvé ovoce. Poté čerstvě vymačkaná hrušková šťáva.

Když jsou do stravy zavedeny hrušky, můžete s nimi vařit pro kojící matku:

 • dezerty - chutné, voňavé, nízkokalorické;
 • vitamínové saláty - přidávejte do nich ovoce a zeleninu, jakmile se dostanou do stravy;
 • kompoty z čerstvých hrušek - jak se nabídka rozšiřuje, můžete vařit vícesložkové;
 • výbuchy sušeného ovoce - dokonale uhasí žízeň, zlepší chuť k jídlu, posílí imunitu;
 • Hruškové pyré - dezert, který lze okamžitě sníst, ale lze jej připravit na zimu;
 • jam - bude skvělým doplňkem čajových večírků;
 • kandované ovoce - vynikající a zdravé ošetření.

Hrušky - lahodná a zdravá náplň do koláčů a jiných domácích koláčů

Hrušky se dobře pečou doma, těsto z něj připravujte pouze při kojení. Hruškový kompot pomůže kojící matce zbavit se zácpy.

Recepty pro kojící matku

Pečené hrušky v gastrointestinálním traktu se snáze tráví, proto se během laktace nejprve zavádějí do stravy a poté čerstvého ovoce. Hrušky můžete péct v troubě, mikrovlnné troubě nebo v pomalém sporáku. Vaše pozornost je klasický recept na pečené hrušky v troubě.

Pečené hrušky můžete ochutit skořicí a vanilkou

Jak vyrobit pečené hrušky

 • hrušky - zelené, střední velikosti - 4 ks. (500 - 600 g);
 • čištěná voda - 4 lžičky. (20 ml);
 • granulovaný cukr - 4 lžičky. (přibližně 30 g);
 • máslo - 4 lžičky. (přibližně 20 g);
 • citronová šťáva - 4 lžičky. (20 ml) - pokud jste alergičtí na citrusové plody, můžete jej nahradit kyselinou citronovou zředěnou ve vodě (1/4 lžičky kyseliny citronové rozpuštěné v 1 polévkové lžíci vody);
 • vanilkový cukr, skořice - volitelně;
 • moučkový cukr - 4 lžičky. (přibližně 30 g);
 • čerstvé máty - 1-2 větve - pro prezentaci.
 1. Hrušky dobře opláchněte pod tekoucí vodou.
 2. Ovoce nakrájejte podélně na poloviny.
 3. Poloviční poloviny.
 4. Pečicí list zakryjte pergamenem.
 5. Nasaďte na něj hrušky s řezem.
 6. Prohloubte zbývající jádra cukrem, máslem, vodou, citronovou šťávou (každá 1 lžička)..
 7. Posypeme vanilkovým cukrem a skořicí..
 8. Umístěte pánev do trouby zahřáté na 190 ° C..
 9. Pečeme 10-15 minut.
 10. Vyjměte pánev z trouby.
 11. Otočte poloviny hrušek vzhůru nohama, nalijte je karamelem, který by měl být tvořen z cukru a šťávy vylučované hruškami během pečení..
 12. Vložte pánev znovu do trouby.
 13. O 10-15 minut později zkontrolujte připravenost hrušek - měly by být měkké.

Můžete jíst pečené hrušky jak horké, tak chlazené. Před podáváním je posypeme moučkovým cukrem a ozdobíme lístky máty.

Video: recept na domácí hruškovou pastilku

Hrušková šťáva

Hruškový džus pro kojící matku je užitečný v tom, že odstraňuje toxiny z těla, soli těžkých kovů. Posiluje imunitní odpověď, pomáhá v boji proti infekcím a zánětům, zlepšuje náladu, zabraňuje hromadění tekutin v tkáních, urychluje metabolismus, normalizuje trávicí a kardiovaskulární systém.

Kojená hrušková šťáva může být použita jako účinný antipyretikum a diuretikum

Všechny tyto vlastnosti jsou vlastní čerstvě vymačkané šťávě, vařené osobně. Nedoporučuje se pít balené šťávy ze skladu kojícím matkám kvůli obsahu konzervačních látek a barviv v nich. Můžete bezpečně používat šťávu a hruškové pyré zakoupené v oddělení dětské výživy - neměly by obsahovat žádné nezdravé přísady.

Hrušková šťáva se často používá jako přírodní antipyretikum při zvýšené tělesné teplotě. S buničinou je to zdravější než filtrované. Z 10 kg hrušek se získá přibližně 4 až 5 litrů šťávy. Existuje několik způsobů, jak vařit doma. Můžete použít odšťavňovač, odšťavňovač nebo mlýnek na maso v kombinaci s gázou a mačkáním. Konzervovaná šťáva na zimu horkou skvrnou nebo pasterizací. Aby si šťáva udržela barvu (nikoli ztmavnout), přidává se do ní citronová šťáva nebo kyselina citronová.

To je důležité! Čerstvě vymačkaná hrušková šťáva před použitím by měla být naředěna čištěnou vodou v poměru 1: 1 nebo 1: 2. Koncentrovaná může způsobit zažívací potíže..

Pro kojící matky můžete pít nejvýše 200 g šťávy z hrušek denně. Po pití vypláchněte ústa teplou vodou. Zabráníte tak destrukci zubní skloviny, kterou vyvolávají cukry a organické kyseliny přítomné v hruškách.

Video: orientální sladká hruška - kandované ovoce (recept)

Čerstvý hruškový kompot

Vzhledem k tomu, že hrušky jsou do jablka uváděny po jídle, je lepší vařit hruškový kompot s přidáním jablek. Ukázalo se, že to je příjemná kyselost, a bude lepší uhasit žízeň. Pokud k výrobě kompotu používáte pouze hrušky, musíte do něj přidat trochu citronové šťávy nebo kyseliny citronové.

Hruška kompot trvá na alespoň 12 hodin

 • hrušky - zelené, umyté, nakrájené na plátky, s odstraněným jádrem - 0,5 kg (může být s jablky);
 • voda - čištěná, artéská, vroucí voda - 1,5–2 l (v závislosti na tom, jakou koncentraci kompotu se vám líbí);
 • granulovaný cukr - 100 g;
 • citronová šťáva nebo kyselina citronová - podle chuti (pokud vaříte kompot bez jablek).
 1. Přidejte cukr do vroucí vody..
 2. Dejte tam připravené ovoce.
 3. Pokud jsou hrušky tvrdé, kompot vařte 10 minut po varu. Pokud je ovoce měkké, odstraňte ho z tepla ihned po jeho vaření..
 4. K hotovému nápoji přidejte kyselinu citronovou..
 5. Před použitím jej nechte vařit, přefiltrovat a zchladit..

Kompost můžete osladit medem - bez alergie na včelí produkty u vás a dítěte.

Video: hruškový dort - rychlý a chutný

Složení sušených hrušek (vaří)

Jedním ze způsobů, jak sklízet hrušky na zimu, je jejich sušení. Ovoce si zároveň zachovává mnoho užitečných vlastností a může být použito k výrobě kompotů v chladném období. Tento nápoj se obvykle nazývá vařit (nebo uzvar).

Kompot sušených hrušek lze vařit s dužinou (mleté ​​sušené ovoce přes síto)

Ingredience pro kompot sušeného ovoce (hrušky, s jablky):

 • suché hrušky - důkladně omyté, napařené vroucí vodou - 400 g;
 • voda - čištěná, artéská, vroucí voda - 2-3 litry (v závislosti na koncentraci nápoje, kterou chcete získat);
 • granulovaný cukr - 100 g;
 • včelí med je lepší než lehké odrůdy, je méně alergenní - 2 lžíce. l (asi 30 g), s alergiemi, je med podle chuti nahrazen cukrem.
 1. Připravené sušené ovoce vložte do pánve s horkou vodou.
 2. Nalijte granulovaný cukr, přiveďte k varu.
 3. Chraňte před teplem.
 4. Podle chuti přidejte med nebo cukr..
 5. Nechte ho vařit nejméně 12 hodin na chladném místě.
 6. Kmen před podáváním.

Čím déle je hruškový vzor naplněn, tím aromatičtější a chutnější je. Obvykle se vaří večer a pije se další den po obědě..

Hruška pyré

Pro tento snadný a zdravý dezert si vyberte nejzralejší a nejsladší hrušky. Nejlepší odrůdy jsou konference, Comis nebo Williams. Pak v cukrovém pyré nemusíte přidávat vůbec, nebo to zabere jen velmi málo. Co je velmi dobré pro zachování postavy horkou vodou.

Hrušné pyré lze sníst ihned po vaření, nebo je můžete zmrazit nebo převalit do sterilních nádob na zimu

 • hrušky - umyté, nakrájené na 2 části, s řezaným jádrem - 4 ks.;
 • cukr nebo med - nepovinné.
 1. Předehřejte troubu na 180 ° C.
 2. Vařené hrušky, přímo s kůží, pečte 15 minut na plech na pečení v troubě.
 3. Trochu v pohodě.
 4. Seškrábněte dužinu čaje nebo lžičky z kůže. Měl by se docela snadno oddělit..
 5. Otřete ji přes síto nebo ji rozmělněte mixérem.
 6. Podle chuti přidejte cukr nebo med (bez alergie).

Hrušky můžete péct v mikrovlnné troubě při maximálním výkonu - takže budou připraveny za 3 minuty. Nebo je můžete vařit na mírném ohni ve vodě štipkou kyseliny citronové nebo v čerstvě vymačkané jablečné šťávě (to dopadá na šťouchání s kyselostí) po dobu 10 minut.

Bramborová kaše se zmrazí nebo smotá do sterilních nádob pro budoucí použití. Jako konzervační činidlo se používá kyselina citronová..

Hruškový džem

Hruškový džem připravený tak, aby si plátky uchovaly svůj tvar a staly se marmeládou, se považuje za zvláštní pochoutku.

Hruškový džem lze připravit na plátky, nebo jej můžete převálcovat ve formě džemu nebo džemu

 • 1 kg zelené nebo žluté hrušky - umyté a nakrájené na plátky, s odstraněnými jádry;
 • 1 kg granulovaného cukru;
 • 1 citron - jemně nastrouhaná kůra (pokud jste alergický / á, můžete přidat místo kyseliny citronové 1/3 lžičky.
 • čištěná voda - 2/3 šálku.
 1. Na pánvi smíchejte vodu a cukr.
 2. Při nízkém žáru, za stálého míchání a odstraňování bílé pěny, vařte sirup, dokud se cukr úplně nerozpustí.
 3. Plátky hrušek a citronové kůry ve vroucím sirupu.
 4. Přiveďte k varu, vařte 5 minut.
 5. Nechte jam zcela vychladnout.
 6. Poté položte na mírný ohřev, vařte, vařte 5 minut.
 7. Nechte to znovu vychladnout.
 8. Znovu vařte. A tak dále až 5krát, dokud se plátky hrušek nestanou průhlednými.
 9. Sbalte do sterilních nádob a zabalte je do chladu.

Hrušky během tepelného zpracování prakticky neztrácejí své vlastnosti. Jsou užitečné v jakékoli formě..

Video: Recept na hruškový salát s tvrdým sýrem

Hrušky nejsou alergenní ovoce. Proto jejich lékaři doporučují zavést do stravy kojící matky po jablkách. Pečené hrušky je lepší nejprve vyzkoušet - měsíc po narození dítěte. A až po 2-3 měsících po porodu můžete nabídku rozšířit o čerstvé ovoce. Toto omezení je spojeno s tvorbou trávicího systému novorozenců..

Články O Neplodnosti
ŽivelMnožství ve 100 g jedlé části produktuMíra kojení
Obsah kalorií47 kcal1356 kcal
Veverky0,4 g76 g
Tuky0,3 g60 g
Sacharidy10,3 g127 g
Organické kyseliny0,5 g
Trávicí vlákno2,8 g20 g
Vitamíny
Vitamin B1, thiamin0,02 mg1,5 mg
Vitamin B2, riboflavin0,03 mg1,8 mg
Vitamín B5 Pantothenic0,05 mg5 mg
Vitamin B6, Pyridoxin0,03 mg2 mg
Vitamin C, Ascorbic5 mg90 mg
Makronutrienty
Draslík, K155 mg2500 mg
Vápník Ca19 mg1000 mg
Křemík, Si6 mg30 mg
Hořčík, Mg12 mg400 mg
Sodík, Na14 mg1300 mg
Phosphorus, Ph16 mg800 mg
Stopové prvky
Železo, Fe2,3 mg18 mg
Cobalt, Co0,01 mg0,01 mg
Mangan, Mn0,07 mg2 mg
Měď, Cu0,12 mg1 mg
Fluor F0,01 mg4 mg
Zinek, Zn0,2 mg12 mg
Jiné biologicky aktivní látky
Škrob a Dextriny0,5 g
Mono- a disacharidy (cukry)9,8 gmax. 100 g
Esenciální aminokyseliny0,17 g
Esenciální aminokyseliny0,26 g