Hlavní Výživa

Mohu použít ACC pro kojící matku?

Kašel je hlavním příznakem nachlazení, stejně jako projevem chronických plicních chorob, metabolických patologií. Farmakologové nabízejí širokou škálu léčiv k léčbě tohoto projevu. Je možné použít ACC kojení nebo je lepší použít jiný lék, budeme se zabývat níže.

Je možné pít ACC během kojení

Hlavní látkou léčiva je acetylcystein, který má mukolytický účinek, to znamená, že ředí sputum a podporuje jeho postup podél bronchiálního stromu.

Mechanismus jeho působení je založen na schopnosti rozdělit viskózní obsah, který se hromadí v průduškách. ACC stimuluje produkci buněk sliznice dýchacího traktu a orgánů ENT enzymu, který rozpouští fibrin, čímž dále snižuje viskozitu sekrece.

Lék má protizánětlivý účinek a inhibuje tvorbu látek zodpovědných za zánět..

Doktor předepíše ACC pro kojení, pokud to stav ženy vyžaduje. Navíc v průběhu terapie je kojení zastaveno.

Kdy vzít ACC

Indikace k použití jsou choroby, které jsou doprovázeny sputem obtížně oddělitelným:

 • bronchitida,
 • tracheitida,
 • zápal plic,
 • cystická fibróza,
 • bronchiectatic nemoc,
 • obstrukční stavy bronchopulmonálního systému.

ACC lze také použít k vypláchnutí dutin nosu sinusitidou.

Viz také: Kojící kašel: jak zacházet s kojící matkou

Kontraindikace a vedlejší účinky

Všechny léky, včetně ACC, mají omezení užívání.

Kdy neužít

Kontraindikace pro použití ACC, podle pokynů, jsou:

 • individuální nesnášenlivost,
 • chronická onemocnění ledvin a jater,
 • žaludeční a duodenální vřed s krvácením,
 • plicní tuberkulóza s hemoptýzou,
 • těhotenství,
 • laktace,
 • děti do 14 let v závislosti na formě drogy.

Používá se opatrně v případě křečových žil jícnu, cirhózy jater, nesnášenlivosti histaminu.

ACC nemůžete používat s drogami, které potlačují reflex kašle. To vede ke snížení pohybu hlenu podél bronchiálního kmene, ke zvýšení stagnace v lumen průdušek a dalšímu zánětu.

Negativní účinky na tělo

Negativní vedlejší účinky, které jsou možné při použití ACC, jsou následující:

 • dyspeptické projevy: nevolnost, pálení žáhy, těžkost v žaludku, bolest břicha, uvolněná stolice.
 • alergie různé závažnosti: svědivé vyrážky na kůži, zarudnutí, otok sliznice dýchacích cest, potíže s dýcháním.
 • při inhalaci: reflexní kašel, stomatitida, rýma.
 • při intravenózním a intramuskulárním podání: lokální reakce ve formě pálení, zarudnutí.

Účinek na kojení a na dítě během kojení

Klinické studie pro těhotné a kojící ženy nebyly provedeny. Není možné s jistotou říci, jak ACC ovlivňuje mléko a kojence. Lék přechází do mateřského mléka a jeho toxický účinek na dítě není vyloučen.

Pokud je vyžadováno jmenování ACC během kojení, doporučuje se ženě přestat aplikovat dítě na prsa. Kojení se převádí na umělé krmení nebo je krmeno dříve exprimovaným mlékem.

Přijímací pravidla

Lék je předepisován a kontrolován pouze lékařem. Vybere vhodný lék, zvolí dávkování a způsob léčby.

. Nikdy nemedikovat. Někdy se pneumonie skrývá pod příznaky kašle.

U těhotných a kojících žen se dýchací selhání jako komplikace pneumonie rychle a rychle vyvíjí. Proto, pokud je kašel doprovázen horečkou, dušností, dušností, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

ACC v prášku se zředí vodou a po jídle se vypije.

Připravený sirup se užívá v předepsané dávce také po jídle. Průběh léčby není delší než 6 dnů.

Intravenózní a intramuskulární podání provádí zdravotnický pracovník v nemocnici.

Stojí za povšimnutí, že mukolytický účinek léčiva se zvyšuje, když se přijímá další tekutina.

Podobné léky

Pokud ACC během krmení dítěte ze zřejmých důvodů nelze předepsat, lékař vybere další léky kompatibilní s gu. Existují léky s podobným mechanismem účinku, účinkem léčby, ale jinými farmakologickými formami uvolňování.

Tablety

 1. Mukaltin - má expektoranční, sekretolytický, obalující, protizánětlivý, změkčující účinek. Přiřazeno kojícím matkám.
 2. Ambroxol - pro zlepšení vypouštění sputa. Během předepisování je laktace zastavena.
 3. Bromhexin je mukolytikum s expektoračním účinkem. Během těhotenství a kojení nejsou kontraindikace.

Spreje

Aerosoly pro krk: Hexoral, Bioparox, Ingalipt ošetřují pouze sliznici hltanu, nosohltanu a hltanu. Zmírněte příznaky zánětu: bolest, zarudnutí, otok. Neodstraňujte příčiny onemocnění, neléčte kašel.

Sirupy

Sirupy se dělí na chemické látky a složky přírodního původu.

První skupina zahrnuje Lazolvan - lék na ředění a lepší vypouštění sputa. Aplikujte ji dovnitř nebo ve formě inhalací. Pokud se kojení nedoporučuje.

Druhá skupina zahrnuje:

 • Herbion - bylinný lék, který se skládá z: petrklíčového kořene, tymiánové byliny. Zlepšuje vypouštění sputa.
 • Jitrocel sirup - kromě vykašlávání působí protizánětlivě.
 • Marshmallow sirup, expektorant rostlinného původu, přispívající ke snížení viskozity bronchiálních sekretů. Má lokální protizánětlivý účinek.

Sirupy obsahují pomocné látky a cukr, takže mohou nepříznivě ovlivnit děti.

Byliny

Sklizeň bylin, jako je heřmánek, jitrocel, podběl, kořen marshmallow, lékořice, tymián, se prodávají jako hotové poplatky ve filtračních pytlích. Uvařili 2 sáčky na sklenici vroucí vody a trvají na tom, 20 minut. Pijte 3-4krát denně po jídle. Bylinná medicína se provádí jako pomocný kurz v hlavní léčbě..

ACC - droga pro nemoci s mokrým, obtížně vylučovatelným tajemstvím. Předepisuje ho lékař, pokud účinek léčby převyšuje riziko nepříznivého účinku na dítě. Zároveň se mamince doporučuje přestat kojit, aby se zabránilo toxickému účinku chemické látky na dítě.

Kojící zadek proti kašli

Je možné pít atz během kojení: popis léku, zejména použití

Jedním z hlavních příznaků nachlazení, které často vadí kojícím ženám, je kašel. Abyste zabránili rozvoji nemoci, musíte jednat rychle. Většina léků s laktací je však zakázána. Jak vyléčit kašel, aby nedošlo k poškození dítěte?

ACC je populární droga se zřetelným mukolytickým účinkem. Lék stimuluje motilitu průdušek, ředí a urychluje výtok tekuté sekrece. Některé ženy užívají léky při kojení. Jak je to bezpečné? O tom dále.

Základní informace

ACC je mukolytický lék, který se používá k léčbě kašle a prevenci komplikací.

Dávkové formy a složení léčiva:

 • Hlavní složka: acetylcystein.
 • Další látky: vitamín C, sacharin, disacharid, látky určené k aromatizaci.
 • Na bázi acetylcysteinu.
 • Pomocné složky: vitamín C, mléčný cukr, mannitol, sodná sůl kyseliny citronové, hydrogenuhličitan sodný, sacharin, potravinový doplněk E330, aromatické přísady.
 • Účinná látka - acetylcystein.
 • Další složky: disodná sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové, louhu sodného, ​​vitamín C, sterilní kapalina.

Hlavní vlastnosti ACC: odstraňuje sputum z dýchacích cest, eliminuje zánět, snižuje tvorbu hlenu, čistí bronchopulmonální systém.

 • Nemoci dýchacího systému, které se vyznačují nadměrnou tvorbou hustého sputa: zánět průdušek, plic, průdušnice, bronchiektázie atd..
 • Onemocnění ORL: zánět hrtanu, paranazální dutiny, zánět středního ucha.

Lék se používá k intoxikaci paracetamolem jako antidotem..

Dávkování

Prášek nebo tablety ACC se užívají perorálně po jídle. Granule se rozpustí ve sáčku s vodou (1 sáček na 200 ml vody). K rozpuštění tablet se použije 100 ml vody. Kompozice je připravena před užitím.

Denní dávka pro pacienty od 15 let je 200 mg třikrát, pro děti od 7 do 14 let - 200 mg dvakrát, pro pacienty od 2 do 6 let - 100 mg dvakrát.

Aby se vyléčila cystická fibróza, musí dospělí pacienti vážící 30 kg a více užívat 800 mg drogy, děti od 7 let - 600 mg, od 2 do 7 let - 400 mg. Terapeutický kurz trvá 5 dní až 1 týden.

ACC ve formě injekčního roztoku se podává intramuskulárně nebo intravenózně. Denní dávka pro dospělé je 300 mg dvakrát, pro pacienty od 7 do 15 let - 150 mg dvakrát.

Kontraindikace, vedlejší účinky

ACC je přísně zakázáno brát s přecitlivělostí na složky léku, těhotenství a kojení. Kapalná léková forma je kontraindikována u dětí mladších 15 let.

Pozor a pod dohledem lékaře je ACC povolen pro následující nemoci:

 • žaludeční vřed a 12 dvanáctníkových vředů;
 • krvácení z plicních nebo bronchiálních cév;
 • žilní expanze v dolní části jícnu;
 • bronchiální astma;
 • porušení nadledvinek;
 • funkční selhání jater a ledvin.

Někdy po užití drogy bolí hlava, zapálí se sliznice úst a dojde k poruchám sluchu (hluk, zvonění v uších). Průjem, zvracení, pálení žáhy jsou ještě méně časté. V důsledku intravenózního podání dochází ke křečím hladkých svalů průdušek, ke snížení tlaku, k tachykardii. Někteří pacienti mají alergickou reakci ve formě vyrážky, svědění, kopřivy. Pokud dojde k nežádoucím účinkům - přestaňte užívat lék a vyhledejte lékaře.

Ke zvýšení mukolytického účinku si vezměte dostatek tekutin. Použijte čerstvý roztok, který lze připravit pouze ve skleněných nádobách..

Pokud má pacient cukrovku, je třeba mít na paměti, že granule obsahují sacharózu.

Mukolytické činidlo v kombinaci s nitroglycerinem zvyšuje jeho účinek. Důrazně se doporučuje nekombinovat s léky potlačujícími kašel, protože existuje riziko hromadění sputa v dýchacích cestách. Při užívání s peniciliny, cefalosporiny, tetracyklinem, erytromycinem - počkejte pauzu 2 hodiny.

Intravenózní podání léčiva pacientům do 12 měsíců je povoleno pouze v nemocnici pod stálým dohledem lékaře. Pro léčení dětí mladších 7 let je výhodné použít orální formy léku. Při neexistenci terapeutického účinku po dobu 7 dnů - vyhledejte lékaře.

ACC pro laktaci

Podle pokynů je ACC kontraindikován v těhotenství a kojení. Důvodem je, že lék vstupuje do krevního řečiště a je vylučován do mléka. Hlavní složka drogy vstupuje do těla dítěte a narušuje jeho práci.

Někdy je lék předepsán pro kojící ženy, je to možné v případech, kdy přínos pro matku je vyšší než potenciální riziko pro dítě. Aby se předešlo komplikacím, převeďte dítě v době léčby na umělou výživu. Informace o tom, jak vybrat správný mléčný recept a nakrmit ho dítětem, naleznete v článku na adrese https://vskormi.ru/bottle-feeding/iskusstvennoe-vskarmlivanie-novorozhdennyh/.

Podle informací v mezinárodních lékařských adresářích je lék kompatibilní s kojením.

ACC je tedy během laktace povolen pouze po jmenování lékaře a pod jeho neustálým dohledem. Pamatujte, že samoléčení ohrožuje nebezpečné komplikace pro vás a vaše dítě!

Je možné mít ACC pro laktaci?

Během kojení je samo tělo samo o sobě snadno přístupné pro pronikání patogenních bakterií a mikroorganismů. Důvodem je plný návrat užitečných minerálů během těhotenství a laktace. Tyto jevy nepříznivě ovlivňují zdraví žen. ACC během kojení může ochránit oslabené tělo před nachlazením.

Kojící mladá matka je často vystavena virovým a katarálním onemocněním. Léčba v tomto případě je zpravidla zaměřena na odstranění prvních příznaků. Ale pro kojící ženy je zakázáno brát většinu drog. Výsledkem je, že nemoc se aktivně vyvíjí, kašel a objevují se různé komplikace. Ve většině případů lékaři doporučují ACC pro kojení, protože lék je účinný a bezpečný pro ženy a děti.

Hlavní příčiny kašle

Hlavním příznakem progresivního nachlazení nebo respiračního onemocnění je kašel. Objevuje se během vývoje zánětu v hrtanu. Přiměřená léčba by měla být zahájena ihned po objevení se bolestí v krku, obtíží s polykáním, nazálního přetížení. Pokud nebyla na počátku onemocnění přijata nezbytná opatření, je vhodné zahájit léčbu doprovodných symptomů.

Kašlem může tělo reagovat na suchý vzduch v bytě. Chcete-li zjistit příčinu nepříjemného příznaku, měli byste své tělo chránit před účinky suchého vzduchu. V tomto případě je možné určit, zda se jedná pouze o kašel nebo nachlazení. Tento závěr je přímým důvodem k vyhledání lékařské pomoci..

Kašlání ke kašlání se objevuje v důsledku podráždění hrtanu patologickým hlenem, který se vypouští z dutin nosu podél zadní stěny. Kašel ve většině případů nezpůsobuje silné bolesti v krku. Umožňuje pouze odstranit patogenní hlen.

Předepisování některých léků závisí na povaze symptomů onemocnění. Během kojení by se však mělo brát v úvahu jejich poškození a bezpečnost pro kojence. Pokud pijete ACC během kojení, jsou povoleny dávky, které nepoškodí dítě.

Akce při prvním náznaku nachlazení

Počáteční příznaky nachlazení u kojící matky podléhají konvenční léčbě.

První pomoc je dodržovat tato doporučení:

 • Spousta teplého nápoje. K tomu, čaj, čistá voda, mléko;
 • Časté větrání místnosti. To usnadní dýchání a zabrání hromadné infekci jiných domácností;
 • Udržujte optimální úroveň vlhkosti v místnosti. Sliznice nosohltanu tedy nevyschne.

Pokud samoléčení počátečních příznaků nepřinese pozitivní výsledky, měli byste se poradit s lékařem. Vybere nejbezpečnější a nejúčinnější léky. Lékovou terapii je nutné provádět pouze pod lékařským dohledem. Díky tomu se žena může chránit před zápalem plic, bronchitidou a dalšími vážnými komplikacemi.

Nejčastěji předepisovaným pro nachlazení kojící matky je ACC. Toto je nejúčinnější lék, který je povolen pro celosvětové laktace..

Pravidla pro použití ACC, dávkování

ACC pro kojení je nejúčinnějším způsobem vyléčení nachlazení. Jeho negativní dopad na tělo ženy a kojence je minimalizován. Během kojení se ACC používá přísně podle pokynů.

Lékaři doporučují ACC v následujících dávkách pro rychlé odstranění sputa během kojení:

 • 200 mg léčiva dvakrát denně;
 • ATSTS Long (prodloužený účinek) se užívá jednou denně v dávce 600 mg.

Během léčby nachlazení nebo jiných respiračních léků by ACC neměla přestat kojit. Rovněž není nutné vylučovat mateřské mléko. Hlavní zvláštností užívání guinejsko-hepatitidového acetátu je to, že je lepší a bezpečnější užívat tento lék ihned po jídle dítěte. V době, kdy je třeba dítě znovu krmit, se koncentrace aktivní složky v ženském mléce a krvi sníží.

U Guiney může být ACC použit v jakékoli lékové formě. To nijak neovlivní účinnost a bezpečnost. ACC Long je k dispozici v tabletách, které je třeba rozpustit ve vodě. Granule se používají k přípravě léčivého sirupu. Je také povoleno brát prášek. V důsledku toho bude žena muset pít nápoj s příjemnou dochutí a dobrými léčivými vlastnostmi. Léky v krátké době pomohou zbavit se kašle.

Omezení vstupu

ACC pro kojení je zakázáno užívat v přítomnosti nežádoucích účinků.

Negativní příznaky se obvykle vyskytují v těchto případech:

 • předávkování léky;
 • přecitlivělost na složení léčiva;
 • současné podávání několika různých léků;
 • aktivní vliv aktivní složky na orgány a jednotlivé systémy postižené chronickými jevy.

Přes bezpečnost léčiva uznávanou mezinárodní lékařskou komunitou se ACC doporučuje používat opatrně. Je nutné neustále sledovat reakci těla dítěte, protože to může také projevovat nesnášenlivost s některou ze složek ACC.

Lék má řadu vedlejších účinků, jejichž přítomnost je důvodem pro zrušení mukolytiky:

 • záchvaty zvracení;
 • pocit pálení žáhy;
 • nevolnost;
 • alergický bronchospasmus;
 • vysoký tlak;
 • bolesti hlavy.

Popsané příznaky jsou velmi vzácné, ale i v takových vzácných případech byste měli přestat užívat tento lék..

Je kontraindikováno podávání ACC ženám s diagnostikovaným diabetes mellitus, protože sacharóza je uvedena v seznamu dalších složek..

Je to možné s kojením na ACC? Umět. Toto je nejúčinnější a nejbezpečnější způsob, jak se zbavit příznaků nachlazení. Jakýkoli lék však může způsobit, že osoba má negativní reakci. To je zvlášť nebezpečné pro kojence..

V takových případech může být ACC úspěšně nahrazen jinými, stejně účinnými léky určenými k odstranění sputa a eliminaci záchvatů kašle. K inhalaci můžete použít Ambroxol, Borjomi nebo solný roztok. Používají se také Ambrobene a Lazolvan, bylinný lék Mukaltin. Hlavní věcí je dodržování lékařských doporučení.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/acc__3281
GDS: https: //grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx? RoutingGu>

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Kojící medicína proti kašli: Seznam povolených a zakázaných

Datum zveřejnění: 28.06.2018 | Zobrazení: 12896

Respirační onemocnění během kojení (HB) by měla být léčena s maximální opatrností, aby nedošlo k poškození dítěte. Ale oddálení terapie se také nedoporučuje, jinak nemoc povede ke komplikacím nebo může jít k dítěti. Jak mohu léčit kašel během kojení? Jaké léky jsou povoleny a které jsou kontraindikovány? Je lepší porozumět těmto problémům před zahájením terapie..

Druhy kašle

Kašel může mít fyziologický a patologický charakter. První se projevuje, když je třeba vynést sputum nebo cizí předměty. Druhá se vyskytuje během vývoje nemoci. Může být akutní - až 2 týdny, prodloužené - asi měsíc, subakutní - až 2 měsíce a chronické - více než 2 měsíce.

Kašel je jedním z počátečních příznaků virové respirační infekce nebo alergie. Může být mokrý a suchý. Jakákoli varianta tohoto příznaku vyžaduje okamžitou léčbu..

Suchý kašel indikuje onemocnění dýchacích cest. Mokrý spíše mluví o vývoji patologie do nového stádia. Kašel je ochranným mechanismem těla pro život mikrobů. Mokrý vám umožňuje odstranit sputum z plic. Suchý není tak produktivní a není nic jiného než normální reflex..

Příčiny

Příčiny vzniku kašle mohou být různé. Každá z nich vyžaduje zvláštní pozornost ze strany matky, vyjádřená v plném a včasném zacházení. Kašel se nejčastěji vyskytuje z následujících důvodů:

 1. Suchý vzduch v místnosti. Chcete-li tento problém vyřešit, mnoho lékařů doporučuje instalaci zvlhčovačů v bytě, který udržuje vlhkost vzduchu na správné úrovni a chrání sliznice nosu a úst před vysycháním..
 2. Faryngotracheitida. Zánětlivý proces nebakteriální povahy v krku a průdušnici. To je obvykle doprovázeno suchým kašlem..
 3. Alergická reakce. Může se vyskytovat téměř na všech složkách životního prostředí (prach, kosmetika, čisticí prostředky, pyl, slunce atd.).
 4. Bronchitida je zánětlivý proces v průduškách. Často se vyskytuje ve špatném počasí..
 5. Špatná ekologie (vzduch znečištěný výfukovými plyny, stavebním prachem atd.).

Také příznak často začíná na základě stresu, který je plný života matky. Z jakéhokoli důvodu se kašel vyvíjí, pro kojící matku by měl být „problém číslo jedna“, který má být odstraněn..

Léčba: léky proti kašli na hepatitidu B

Všechny protilátky potřebné pro boj s touto chorobou přicházejí do mateřského mléka, takže se nedoporučuje přirozeně zastavit krmení dítěte touto nepříjemnou symptomatologií. Před lékařským ošetřením kojící matky je nutné podstoupit vyšetření u specialisty, aby se zjistila příčina onemocnění. Po stanovení diagnózy terapeut předepíše pacientovi dávku a časový rozvrh užívání léků, jakož i další opatření k léčbě kašle u matky, která zahrnují:

 • těžké pití;
 • zvlhčování vzduchu;
 • větrání místnosti, kde leží pacient.

O léčivých přípravcích by mělo být řečeno samostatně a podrobněji..

Kašelové sirupy

Léky proti kašli pro kojení by se měly vyrábět na základě léčivých bylin a rostlin. Sirupy nejsou výjimkou. Jejich použití při kašli odstraňuje zarudnutí, změkčuje sputum a ničí patogenní mikroorganismy. V sirupu by neměly být žádné agresivní složky. Je důležité, aby byl produkt tak neškodný, že mu může být dáno dítě.

Kašelové tablety

Podle studie [1] obsahuje mnoho tekutého kašle a chladných produktů alkohol. Navíc, mnoho z kombinačních produktů je směsí antihistaminik a dekongestantů a může také obsahovat aspirin, acetaminofen, ibuprofen nebo kofein. Pro kojící matky je lepší užívat pouze ty léky, které jsou nezbytné, a vyhnout se takovým kombinačním lékům. Americká akademie pediatrů (AAP) se domnívá, že alkohol, acetaminofen, ibuprofen a kofein jsou kompatibilní s kojením. Aspirin byl u některých kojenců spojen s významnými nepříznivými účinky a AAP doporučuje dávat aspirin kojícím matkám opatrně..

Časem testované tablety Mukaltinu lze vypít, aby vyléčily kašel. A ve vodě rozpustný furatsilin lze použít jako oplach.

Kašel spreje

Jak léčit kašel pro kojící matku, pokud je doprovázen dalšími patologickými příznaky? V tomto případě spreje, aerosoly dokonale pomáhají. Vzhledem k tomu, že jsou aplikovány lokálně, je pravděpodobnost, že se jejich složky dostanou do mléka, sklon k nule.

Inhalace

Větrání plic lze provádět jak lidovými metodami, tak pomocí moderních zařízení - rozprašovačů. Řešení pro tyto metody by však měla předepisovat pouze lékařka.

Vlastnosti léčby suchého kašle

Léčba má odstranit příčiny suchého kašle. Pokud se příznak objeví v důsledku alergie, je žena předepsána antihistaminika, inhalace a dostatek tekutin. Pokud cizí těleso vstoupí do dýchacího traktu, stačí, aby pacient vzal prostředky, které zlepšují separaci sputa.

Pokud je suchý kašel v kojící matce příznakem nachlazení, pak bude nejprve muset brát léky, které zjemňují sputum. Poté, co se kašel z mokrého znovu vyvinul v sucho, pacientovi jsou předepsány léky, které tento reflex potlačují. Někdy musí kojící matka pít antibiotika předepsaná lékařem od kašle, ale toto opatření lze považovat za extrémní. Lékaři předepisují tyto léky, pouze pokud důsledky jejich nedostatečné léčby převyšují riziko infekce u dítěte.

Autorizované léky

O tom, jak zacházet s kojící matkou, rozhoduje pouze lékař. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější léky na kontrolu kašle..

Tabulka 1 - Seznam schválených léků kojení

Titul:Typ:Popis:Vedlejší efekty:Cena:
ŠestiúhelníkSprejZmírňuje zánět, zjemňuje kašel a zmírňuje bolest v krku.Dýchavičnost, otok a vysušení sliznic.Od 130 rublů
MukaltineTabletyZměkčuje hrdlo a podporuje vykašlávání sputa. Má také protizánětlivý účinek..Téměř nebyl zaznamenán. Možná negativní reakce na složky léčiva.Od 10 rublů
MiramistinŘešeníZabíjí mikroby, zmírňuje zarudnutí sliznice a zmírňuje kašel.Mírný pocit pálení v místě aplikace.Od 180 rublů
AmbrobeneŘešeníSnižuje kašel a sputum.Zvracení, průjem, suchost sliznic, kožní vyrážkyOd 120 rublů
GerbionSirupSnižuje hustotu sputa, způsobuje vykašlávání a má antimikrobiální účinek.Nevolnost, zvracení, průjem nebo negativní reakce na složky léku.Od 250 rublů
Tantum VerdeTabletyTento prostředek potlačující kašel se používá k zánětlivým onemocněním úst a krku..Pocit znecitlivění nebo pálení sliznice.Od 230 rublů

Je důležité, aby matka brala vážně to, k čemu je zacházeno. Jinak může terapie vést k nepříjemným následkům až do narušení vnitřních orgánů.

Kontraindikované léky

Je třeba hovořit o tom, které léky jsou během laktace zakázány..

 • Prvním lékem, který nelze vypít HB, je Tussamag. Je to výtažek z tymiánu na alkoholu, jeho pokyny jasně ukazují, že je kontraindikován při kojení.
 • Maminka sirupu doktorka také neodpovídá popisu toho, co můžete od kašle po kojící matce. Obsahuje 10 výtažků z různých rostlin. Vzhledem k tomu, že vědci neprovádějí studie o ženách v poloze nebo během kojení, není bezpečnost tohoto léku při léčbě kašle prokázána..
 • ACC je také zakázaný lék během kojení. Obsahuje acetylcystein. Kontraindikováno pro děti do 2 let a během kojení. Během léčby ukončete kojení..
 • Lazolvan. Kontraindikováno v 1 trimestru těhotenství a kojení. Léčivou látkou je ambroxol, který se může vylučovat do mateřského mléka..

Lidové recepty

Tradiční medicína - to je to, co léčit suchý kašel pro kojící matku je považováno za relativně bezpečné. Ale ještě před použitím osvědčených receptů je nutné získat souhlas lékaře. Nejoblíbenějším lidovým způsobem, jak se zbavit suchého kašle, je oplach, oteplování a inhalace. Sběr prsou z léčivých bylin se také vyrovnává se zředěným sputem: lze je snadno zakoupit v jakékoli lékárně. Hlavní věcí je pečlivé přečtení způsobu aplikace, které lze opláchnout nebo vzít ústně.

Inhalace

Dýchání nad vařenými bramborami nebo éterickými oleji dokonale eliminuje ucpání nosu, zahřívá dýchací cesty a odstraňuje sputum. Jen před několika desítkami let mohl být kašel odstraněn vdechováním cibule nebo česneku. Cibule nakrájená na malé kousky byla umístěna kolem místnosti a ponechána, dokud nebyla šťáva zcela suchá.

Opláchněte

Kloktat s kašlem tak často, jak je to možné. K tomu se doporučuje použít speciální roztoky na bázi soli nebo odvarů léčivých rostlin, zejména heřmánku. Oplachování se provádí až čtyřikrát denně.

Komprimuje

Jak vyléčit kašel s obklady? Stačí zahřát tvaroh, brambory nebo tekuté hlíny, zabalit ingredience do látky a položit na krk. Hlavní věcí je zajistit, aby teplota nebyla příliš vysoká. Po úplném vychladnutí vyměňte nebo vyměňte kompresor..

Čaje a odvarky

Mezi teplé nápoje patří mléko s máslem nebo čaj s medem. Můžete také vařit své vlastní ovocné nápoje na bázi brusinek nebo brusinek. Používání malin je nejlépe vyloučeno, protože u kojenců často způsobuje alergie. Ředkvička šťáva s medem nebo fíky vařené v mléce nejen léčit symptom, ale také posílit imunitu kojící matky.

Při používání alternativního léčiva je důležité zajistit, aby dítě na takovou léčbu nebylo alergické. Můžete to ověřit pomocí malé části přípravku, v prvních dvou dnech po alergenovém testu může dojít k negativní reakci. Pokud není detekována, lze tuto metodu léčby považovat za bezpečnou pro kojence..

Kašel, jako příznak respiračního onemocnění, může kojící matce vyvolat velkou úzkost. Proto, když se objeví, musíte si domluvit schůzku s lékařem a zahájit terapii metodami bezpečnými pro dítě.

Mohu kojit při kašli?

Během kašle nevypínejte hepatitidu B. Mateřské mléko jen posiluje ochranné mechanismy dítěte a pomáhá mu odolávat různým nemocem.

Jedinou výjimkou je, když kojící matka předepisuje antibiotika kojení. V této soutoku okolností se hepatitida B zcela nezkolabuje: dítě je dočasně převedeno na umělou směs. Aby se zabránilo rozvoji laktostázy nebo mastitidy, po celou dobu užívání antibiotik, měla by matka exprimovat mléko podle plánu. To se provádí tak, že na konci terapie může být obnoveno přirozené krmení.

Bibliografie:

 1. Užívání léků proti kašli a nachlazení pro kojení - University of Illinois v Chicagu, Department of Pharmacy Practice 60612, USA (zveřejněno 12/15/1999).

Je možné pít ACC během kojení, v jakých případech a co je známo o podobných lécích proti kašli?

ACC je jedním z nejslavnějších léků proti kašli. Má dobrý expektoranční a mukolytický účinek. A to je on, kdo, když nastane nachlazení, je preferován. Obchodní název ACC je zkrácená forma účinné látky - acetylcysteinu.

Je však bezpečné užívat ACC kojení? Poškodí to dítě? Tento článek odpoví na tyto a mnoho dalších otázek..

Mohu pít s HB?

Studie u těhotných žen však nebyly provedeny. Proto je ACC povolen pouze v případě, že přínos pro matku převáží riziko negativních účinků na plod. A po celou dobu léčby je nutné ukončit kojení.

Doporučení pro použití

ACC se používá při onemocnění dýchacích cest, doprovázeném obtížnou produkcí sputa. To může zahrnovat:

 • chronická a akutní bronchitida;
 • tracheitida;
 • zápal plic;
 • bronchiální astma;
 • laryngotracheitida a mnohem více.

Indikace pro přijetí jsou také sinusitida a otitis media..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Stejně jako velká většina léků má ACC řadu kontraindikací a nežádoucích účinků.

Kdy neužít?

ACC je k dispozici v několika lékových formách - šumivé tablety, granule a sirupy. A kontraindikace se mohou lišit, ale následující vlastnosti jsou charakteristické pro jakoukoli formu:

 1. přecitlivělost na acetylcystein a pomocné složky (kyselina citronová, kyselina askorbová, mannitol atd.);
 2. vředy v zažívacím traktu;
 3. krvácení v plicích;
 4. těhotenství.

Pokud se jedná o šumivé tablety, přidají se:

 • nesnášenlivost na laktózu, histamin;
 • onemocnění ledvin a jater;
 • vysoký krevní tlak;
 • ezofageální vazodilatace.
 • nesnášenlivost fruktózy;
 • nedostatek sacharózy.

Negativní účinky na tělo

Mezi nežádoucí účinky patří:

 1. Alergické reakce (svědění kůže, kopřivka, vyrážka, ztráta tlaku).
 2. Z gastrointestinálního traktu (bolest břicha, průjem, dyspepsie (kromě sirupu), nauzea, zvracení).
 3. Na straně dýchacího systému (dušnost, bronchospasmus).
 4. Tinnitus může nastat, ale je velmi vzácný.
 5. Bolest hlavy, horečka, krvácení - izolované případy.

Obecně jsou možné nežádoucí účinky, ale nejsou často pozorovány..

Účinek na kojení a na dítě během kojení

Vzhledem k tomu, že nebyly provedeny žádné klinické studie, neexistují žádné údaje o možnosti uvolňování acetylcysteinu s mateřským mlékem a jeho účinku na dítě. Pravděpodobně je však droga schopna pronikat do mléčných žláz a vyniknout mateřským mlékem. V tomto případě, když se dostane do těla dítěte, to způsobí narušení fungování systémů a orgánů. Také acetylcystein se může hromadit v těle dítěte a způsobit toxický účinek.

Obecné tipy

Jak již bylo zmíněno, ACC je klasifikován FDA jako Kategorie B. To znamená, že lék je možné použít, pokud přínos pro matku převyšuje možné poškození dítěte.

Pravidla přijímání a dávkování zůstávají beze změny, to znamená vše podle pokynů:

 • Pokud se jedná o šumivé tablety, pak se v množství dvou kusů rozpustí v asi 100 ml vody a před jídlem se berou 2-3krát denně.
 • Pokud se jedná o granule, pak se také rozpustí a sbírají 2 sáčky podle stejného schématu..
 • U sirupu je vše podobné, ale pouze v dávce 10 ml.

Podobné léky

Pokud užíváte ACC a další antitusická léčiva současně, povede to ke stagnaci sputa. Proto se nedoporučuje kombinovat tento lék s jinými prostředky podobného účinku.

Jak víte, kašel je jiný - suchý a mokrý. A podle toho budou vybrány vhodné přípravky. K léčbě suchého kašle během kojení můžete použít tablety, sirupy, spreje a byliny.

Tablety

 • "Mukaltin" - sestává z léčivých rostlinných materiálů. A přesněji z extraktu z byliny Althea officinalis. Je k dispozici v tabletách, má výrazný expektorační účinek. Z výhod lze v porovnání s ACC rozlišit mnohem menší počet vedlejších účinků. A také může být užíván v kombinaci s jinými antitusickými léky.
 • "Ambrobene", "Ambroxol" a další léky obsahující Ambroxol jako jejich aktivní složku jsou schváleny pro použití. Důvodem je skutečnost, že tato složka nepronikne do mateřského mléka, a tedy do těla dítěte.

Spreje

 1. "Hexoral" se vyrovnává s patogenními bakteriemi v krku, čímž zabraňuje progresi onemocnění a přispívá k rychlému zotavení.
 2. Nástroj Tantum Verde se v poslední době stále více používá. A lze jej použít každé 2 hodiny.

Sirupy

Hlavním požadavkem na sirup proti kašli během kojení je přítomnost přírodních látek v přípravku.

 • „Herbion“ obsahuje výtažek z jitrocelu a slézu.
 • Gedelisk vytvořený na základě výtažku z břečťanu.

Byliny

Kojící matky, které se bojí ublížit dítěti, upřednostňují odvar z léčivých rostlinných materiálů: odvarky heřmánku, šípky, různé poplatky za prsa atd..

Pokud je kašel mokrý, je to známka rychlého uzdravení. A pro rychlejší vypouštění sputa se doporučuje mukolytika. Například stejný „mukaltin“ nebo různé sirupy pro kašel.

Závěr

Problém léčby kašle s kojením je vždy relevantní. Navzdory skutečnosti, že existuje velké množství drog, ne všechny z nich jsou pro dítě bezpečné. A ve většině případů je nutné během léčby kojení ukončit. To bude zahrnovat ACC. V žádném případě by ho však nikdo neměl jmenovat. Je třeba doporučení lékaře a léčba by měla být prováděna pod jeho přísným dohledem..

Mohu použít ACC pro kojící matku?

Kašel je hlavním příznakem nachlazení, stejně jako projevem chronických plicních chorob, metabolických patologií. Farmakologové nabízejí širokou škálu léčiv k léčbě tohoto projevu. Je možné použít ACC kojení nebo je lepší použít jiný lék, budeme se zabývat níže.

Je možné pít ACC během kojení

Hlavní látkou léčiva je acetylcystein, který má mukolytický účinek, to znamená, že ředí sputum a podporuje jeho postup podél bronchiálního stromu.

Mechanismus jeho působení je založen na schopnosti rozdělit viskózní obsah, který se hromadí v průduškách. ACC stimuluje produkci buněk sliznice dýchacího traktu a orgánů ENT enzymu, který rozpouští fibrin, čímž dále snižuje viskozitu sekrece.

Lék má protizánětlivý účinek a inhibuje tvorbu látek zodpovědných za zánět..

Doktor předepíše ACC pro kojení, pokud to stav ženy vyžaduje. Navíc v průběhu terapie je kojení zastaveno.

Kdy vzít ACC

Indikace k použití jsou choroby, které jsou doprovázeny sputem obtížně oddělitelným:

 • bronchitida,
 • tracheitida,
 • zápal plic,
 • cystická fibróza,
 • bronchiectatic nemoc,
 • obstrukční stavy bronchopulmonálního systému.

ACC lze také použít k vypláchnutí dutin nosu sinusitidou.

Viz také: Kojící kašel: jak zacházet s kojící matkou

Kontraindikace a vedlejší účinky

Všechny léky, včetně ACC, mají omezení užívání.

Kdy neužít

Kontraindikace pro použití ACC, podle pokynů, jsou:

 • individuální nesnášenlivost,
 • chronická onemocnění ledvin a jater,
 • žaludeční a duodenální vřed s krvácením,
 • plicní tuberkulóza s hemoptýzou,
 • těhotenství,
 • laktace,
 • děti do 14 let v závislosti na formě drogy.

Používá se opatrně v případě křečových žil jícnu, cirhózy jater, nesnášenlivosti histaminu.

ACC nemůžete používat s drogami, které potlačují reflex kašle. To vede ke snížení pohybu hlenu podél bronchiálního kmene, ke zvýšení stagnace v lumen průdušek a dalšímu zánětu.

Negativní účinky na tělo

Negativní vedlejší účinky, které jsou možné při použití ACC, jsou následující:

 • dyspeptické projevy: nevolnost, pálení žáhy, těžkost v žaludku, bolest břicha, uvolněná stolice.
 • alergie různé závažnosti: svědivé vyrážky na kůži, zarudnutí, otok sliznice dýchacích cest, potíže s dýcháním.
 • při inhalaci: reflexní kašel, stomatitida, rýma.
 • při intravenózním a intramuskulárním podání: lokální reakce ve formě pálení, zarudnutí.

Účinek na kojení a na dítě během kojení

Klinické studie pro těhotné a kojící ženy nebyly provedeny. Není možné s jistotou říci, jak ACC ovlivňuje mléko a kojence. Lék přechází do mateřského mléka a jeho toxický účinek na dítě není vyloučen.

Pokud je vyžadováno jmenování ACC během kojení, doporučuje se ženě přestat aplikovat dítě na prsa. Kojení se převádí na umělé krmení nebo je krmeno dříve exprimovaným mlékem.

Přijímací pravidla

Lék je předepisován a kontrolován pouze lékařem. Vybere vhodný lék, zvolí dávkování a způsob léčby.

. Nikdy nemedikovat. Někdy se pneumonie skrývá pod příznaky kašle.

U těhotných a kojících žen se dýchací selhání jako komplikace pneumonie rychle a rychle vyvíjí. Proto, pokud je kašel doprovázen horečkou, dušností, dušností, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

ACC v prášku se zředí vodou a po jídle se vypije.

Připravený sirup se užívá v předepsané dávce také po jídle. Průběh léčby není delší než 6 dnů.

Intravenózní a intramuskulární podání provádí zdravotnický pracovník v nemocnici.

Stojí za povšimnutí, že mukolytický účinek léčiva se zvyšuje, když se přijímá další tekutina.

Podobné léky

Pokud ACC během krmení dítěte ze zřejmých důvodů nelze předepsat, lékař vybere další léky kompatibilní s gu. Existují léky s podobným mechanismem účinku, účinkem léčby, ale jinými farmakologickými formami uvolňování.

Tablety

 1. Mukaltin - má expektoranční, sekretolytický, obalující, protizánětlivý, změkčující účinek. Přiřazeno kojícím matkám.
 2. Ambroxol - pro zlepšení vypouštění sputa. Během předepisování je laktace zastavena.
 3. Bromhexin je mukolytikum s expektoračním účinkem. Během těhotenství a kojení nejsou kontraindikace.

Spreje

Aerosoly pro krk: Hexoral, Bioparox, Ingalipt ošetřují pouze sliznici hltanu, nosohltanu a hltanu. Zmírněte příznaky zánětu: bolest, zarudnutí, otok. Neodstraňujte příčiny onemocnění, neléčte kašel.

Sirupy

Sirupy se dělí na chemické látky a složky přírodního původu.

První skupina zahrnuje Lazolvan - lék na ředění a lepší vypouštění sputa. Aplikujte ji dovnitř nebo ve formě inhalací. Pokud se kojení nedoporučuje.

Druhá skupina zahrnuje:

 • Herbion - bylinný lék, který se skládá z: petrklíčového kořene, tymiánové byliny. Zlepšuje vypouštění sputa.
 • Jitrocel sirup - kromě vykašlávání působí protizánětlivě.
 • Marshmallow sirup, expektorant rostlinného původu, přispívající ke snížení viskozity bronchiálních sekretů. Má lokální protizánětlivý účinek.

Sirupy obsahují pomocné látky a cukr, takže mohou nepříznivě ovlivnit děti.

Byliny

Sklizeň bylin, jako je heřmánek, jitrocel, podběl, kořen marshmallow, lékořice, tymián, se prodávají jako hotové poplatky ve filtračních pytlích. Uvařili 2 sáčky na sklenici vroucí vody a trvají na tom, 20 minut. Pijte 3-4krát denně po jídle. Bylinná medicína se provádí jako pomocný kurz v hlavní léčbě..

ACC - droga pro nemoci s mokrým, obtížně vylučovatelným tajemstvím. Předepisuje ho lékař, pokud účinek léčby převyšuje riziko nepříznivého účinku na dítě. Zároveň se mamince doporučuje přestat kojit, aby se zabránilo toxickému účinku chemické látky na dítě.

Je možné pít ACC během kojení, v jakých případech a co je známo o podobných lécích proti kašli?

ACC je jedním z nejslavnějších léků proti kašli. Má dobrý expektoranční a mukolytický účinek. A to je on, kdo, když nastane nachlazení, je preferován. Obchodní název ACC je zkrácená forma účinné látky - acetylcysteinu.

Je však bezpečné užívat ACC kojení? Poškodí to dítě? Tento článek odpoví na tyto a mnoho dalších otázek..

Mohu pít s HB?

Studie u těhotných žen však nebyly provedeny. Proto je ACC povolen pouze v případě, že přínos pro matku převáží riziko negativních účinků na plod. A po celou dobu léčby je nutné ukončit kojení.

Doporučení pro použití

ACC se používá při onemocnění dýchacích cest, doprovázeném obtížnou produkcí sputa. To může zahrnovat:

 • chronická a akutní bronchitida;
 • tracheitida;
 • zápal plic;
 • bronchiální astma;
 • laryngotracheitida a mnohem více.

Indikace pro přijetí jsou také sinusitida a otitis media..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Stejně jako velká většina léků má ACC řadu kontraindikací a nežádoucích účinků.

Kdy neužít?

ACC je k dispozici v několika lékových formách - šumivé tablety, granule a sirupy. A kontraindikace se mohou lišit, ale následující vlastnosti jsou charakteristické pro jakoukoli formu:

 1. přecitlivělost na acetylcystein a pomocné složky (kyselina citronová, kyselina askorbová, mannitol atd.);
 2. vředy v zažívacím traktu;
 3. krvácení v plicích;
 4. těhotenství.

Pokud se jedná o šumivé tablety, přidají se:

 • nesnášenlivost na laktózu, histamin;
 • onemocnění ledvin a jater;
 • vysoký krevní tlak;
 • ezofageální vazodilatace.

V případě granulí:

 • nesnášenlivost fruktózy;
 • nedostatek sacharózy.

Negativní účinky na tělo

Mezi nežádoucí účinky patří:

 1. Alergické reakce (svědění kůže, kopřivka, vyrážka, ztráta tlaku).
 2. Z gastrointestinálního traktu (bolest břicha, průjem, dyspepsie (kromě sirupu), nauzea, zvracení).
 3. Na straně dýchacího systému (dušnost, bronchospasmus).
 4. Tinnitus může nastat, ale je velmi vzácný.
 5. Bolest hlavy, horečka, krvácení - izolované případy.

Obecně jsou možné nežádoucí účinky, ale nejsou často pozorovány..

Účinek na kojení a na dítě během kojení

Vzhledem k tomu, že nebyly provedeny žádné klinické studie, neexistují žádné údaje o možnosti uvolňování acetylcysteinu s mateřským mlékem a jeho účinku na dítě. Pravděpodobně je však droga schopna pronikat do mléčných žláz a vyniknout mateřským mlékem. V tomto případě, když se dostane do těla dítěte, to způsobí narušení fungování systémů a orgánů. Také acetylcystein se může hromadit v těle dítěte a způsobit toxický účinek.

Obecné tipy

Jak již bylo zmíněno, ACC je klasifikován FDA jako Kategorie B. To znamená, že lék je možné použít, pokud přínos pro matku převyšuje možné poškození dítěte.

Pravidla přijímání a dávkování zůstávají beze změny, to znamená vše podle pokynů:

 • Pokud se jedná o šumivé tablety, pak se v množství dvou kusů rozpustí v asi 100 ml vody a před jídlem se berou 2-3krát denně.
 • Pokud se jedná o granule, pak se také rozpustí a sbírají 2 sáčky podle stejného schématu..
 • U sirupu je vše podobné, ale pouze v dávce 10 ml.

Podobné léky

Pokud užíváte ACC a další antitusická léčiva současně, povede to ke stagnaci sputa. Proto se nedoporučuje kombinovat tento lék s jinými prostředky podobného účinku.

Jak víte, kašel je jiný - suchý a mokrý. A podle toho budou vybrány vhodné přípravky. K léčbě suchého kašle během kojení můžete použít tablety, sirupy, spreje a byliny.

Tablety

 • "Mukaltin" - sestává z léčivých rostlinných materiálů. A přesněji z extraktu z byliny Althea officinalis. Je k dispozici v tabletách, má výrazný expektorační účinek. Z výhod lze v porovnání s ACC rozlišit mnohem menší počet vedlejších účinků. A také může být užíván v kombinaci s jinými antitusickými léky.
 • "Ambrobene", "Ambroxol" a další léky obsahující Ambroxol jako jejich aktivní složku jsou schváleny pro použití. Důvodem je skutečnost, že tato složka nepronikne do mateřského mléka, a tedy do těla dítěte.
obsah ↑

Spreje

 1. "Hexoral" se vyrovnává s patogenními bakteriemi v krku, čímž zabraňuje progresi onemocnění a přispívá k rychlému zotavení.
 2. Nástroj Tantum Verde se v poslední době stále více používá. A lze jej použít každé 2 hodiny.

Sirupy

Hlavním požadavkem na sirup proti kašli během kojení je přítomnost přírodních látek v přípravku.

 • „Herbion“ obsahuje výtažek z jitrocelu a slézu.
 • Gedelisk vytvořený na základě výtažku z břečťanu.

Byliny

Kojící matky, které se bojí ublížit dítěti, upřednostňují odvar z léčivých rostlinných materiálů: odvarky heřmánku, šípky, různé poplatky za prsa atd..

Pokud je kašel mokrý, je to známka rychlého uzdravení. A pro rychlejší vypouštění sputa se doporučuje mukolytika. Například stejný „mukaltin“ nebo různé sirupy pro kašel.

Závěr

Problém léčby kašle s kojením je vždy relevantní. Navzdory skutečnosti, že existuje velké množství drog, ne všechny z nich jsou pro dítě bezpečné. A ve většině případů je nutné během léčby kojení ukončit. To bude zahrnovat ACC. V žádném případě by ho však nikdo neměl jmenovat. Je třeba doporučení lékaře a léčba by měla být prováděna pod jeho přísným dohledem..

Články O Neplodnosti