Hlavní Výživa

Je možné jíst okurky pro kojící matku

Čerstvá zelenina a ovoce jsou bohaté na základní vitamíny a vlákninu. Zároveň jsou mezi kojícími matkami široce distribuovány seznamy zakázaných potravin, včetně mnoha druhů zeleniny. Proč nemohou okurky s kojením a je to tak? Možná ještě jíst okurky na GV?

Obecné zásady výživy pro hepatitidu B

Při kojení žádný produkt nevstoupí do žaludku dítěte v jeho původní formě, protože mateřské mléko se tvoří ze složek lymfy a krve. To neznamená, že můžete jíst, jak chcete. Zásady zdravého stravování nebyly zrušeny, protože stav a pohodu dítěte i matky závisí na jejich dodržování.

Nabídka kojící ženy by měla obsahovat prvky všech potravinových skupin: obiloviny a obiloviny, maso a ryby, mléčné výrobky a výrobky z kyselého mléka, zelenina a ovoce, luštěniny a semena, přírodní sladkosti. Je třeba mít na paměti, že mnoho známých produktů jsou potenciálními alergeny, kterým je třeba se vyhnout. Nejprve to je:

 • vejce a kuře;
 • arašídy a jiné ořechy;
 • čokoláda a kakaové výrobky;
 • plody moře;
 • citrus.

Toto doporučení se vztahuje na výživu matky, dokud dítě nedosáhne 3 měsíců. Po tomto věku může být každý z produktů pečlivě ochutnáván, jeden po druhém zavádět a sledovat reakci svého dítěte. Stejně tak je to možné i u kojících matek?

Jak vidíte, v seznamu alergenů nejsou žádné okurky. Jíst okurky na hepatitidě B proto není kontraindikováno a dokonce ani užitečné. Zde však musíme vzít v úvahu následující body:

 • individuální vlastnosti těla matky a dítěte;
 • sezónnost;
 • způsob, jak vařit zeleninu.

Kojenecká kolika nemusí být spojena s jídlem, ale naznačuje nezralost trávicího systému dítěte. Ale pokud jsou zesíleny okurkami, žádné riziko.

Čerstvé okurky na HB jsou nejvýhodnější, ale pouze v období, kdy se přirozeně pěstují na otevřené půdě. Skleníková zelenina plněná dusičnany a chemií, konzumovaná mimo sezónu, v zimě nebo brzy na jaře, nepřinese žádné výhody ani potěšení, může způsobit alergické reakce u dítěte.

Nakládané okurky během kojení v prvních měsících života dítěte by měly být vyloučeny. Důvodem je skutečnost, že marináda obsahuje koření a ocet - ne nejužitečnější látky pro dítě.

Solené okurky obsahují téměř stejné vitamíny jako čerstvé, jejich jediným nedostatkem může být přebytek soli. Neměli byste příliš nakládat okurky, zejména proto, že způsobují žízeň, která nemůže být vždy uspokojena ošetřovatelkou kvůli péči o dítě, spaní a krmení. Pokud si přejete, místo solených si můžete vybrat solené okurky.

Užitečné vlastnosti okurek

 • bohaté na vlákninu, draslík, jód, další minerály a vitamíny;
 • podporovat trávení, zabránit zácpě;
 • odstranit přebytečnou tekutinu z těla díky diuretickému účinku;
 • příznivé účinky na srdce, štítnou žlázu, nervový systém a dokonce i duševní vývoj dětí;
 • mají toxický čistící účinek.

Díky těmto vlastnostem okurek jsou vítáni hosty na stole kojící matky. Poškození čerstvé nakrájené zeleniny může nastat pouze tehdy, pokud je tělo z nějakého důvodu odmítnuto nebo nesplňuje standardy kvality kvůli nepoctivosti zemědělců.

A co rajčata??

Rajčata, na rozdíl od okurek, mohou vyvolat alergickou reakci, stejně jako veškerá pestrobarevná zelenina, ovoce a bobule. To znamená, že by měli být trochu snězeni a pokud máte pochybnosti, odložte tuto lahodnou červenou zeleninu až do lepších časů. Pokud se například v prvním měsíci života objeví reakce dítěte, zkuste kousek rajčete ve druhém měsíci a pečlivě sledujte chování a stav dítěte během dne.

Někdy může dítě s gastrointestinálními problémy reagovat na čerstvý produkt v mateřské stravě, ale je dobré vnímat pečené nebo dušené maso. Je lepší nezkoušet s nakládanými rajčaty v prvních měsících HB. Úplně odmítnout rajčata nejsou zdravé zeleniny, bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Kromě toho jejich stravování zlepšuje náladu a zbavuje stresu, což je pro mladou matku velmi důležité.

Kdy můžu začít jíst okurky a rajčata?

Pokud jde o výživu, existuje mnoho nuancí. Pokud tedy bylo narození dítěte v chladném období, pak na nějakou dobu lze zapomenout na existenci okurek. Pokud jde o rajčata, některé ženy předjímají schůzku s dítětem, tuto zeleninu sklízejí ve zmrazené nebo konzervované formě.

Pokud se dítě narodilo na jaře nebo v létě, může maminka vyzkoušet čerstvou okurku i ve věku 1 měsíce. Samozřejmě byste neměli ihned jíst libru křupavých okurek. To se však týká všech produktů ve stravě kojící matky..

Chcete-li co nejúčinněji sledovat výživový a pohodový vztah dítěte, vytvořte si diář, ve kterém si všimnete nových potravin a chování dítěte během následujícího dne. Je lepší vyzkoušet neobvyklé jídlo ráno, aby se během dne odhalily možné reakce dítěte a v noci se vrátil k normálu. Např. Nakládejte plátek okurky na svůj běžný sendvič nebo jej přidejte do ranního tvarohu (pokud jste tyto potraviny dříve jedli bez následků).

Kojení a rajčata jsou proto povolena kojení. Přestože recenze matek na internetu jsou protichůdné: někdo jí všechno od narození dítěte, zatímco jiné pozorují akutní reakci dítěte na většinu známých potravin. Je třeba si uvědomit, že čím rozmanitější je strava matky, tím více produktů je v ní přítomno, tím je méně pravděpodobné, že na některou z nich budete alergičtí. Nejhorší situace je, když matka dodržuje přísnou stravu od narození svého dítěte, a poté se po 2 měsících náhle rozpadne u slavnostního stolu a smíchá všechny možné alergeny.

Nový produkt představený matkou ráno bude stráven a bude doručen do mléka včas na noc. Kolika v noci? Poděkovat. Než si navzájem přepíšete kecy, musíte otočit hlavu.

Je možné okurky během kojení: výhody a poškození produktu

Může maminka používat kojení při kojení?

V prvních letech života dítě nejvíce potřebuje mateřské mléko - je to jeden z nejdůležitějších produktů v životě drobků. A protože zelenina je také cenným zdrojem užitečných složek nezbytných pro lidské tělo, měli by se pyšní na stravě žen, které potřebují kojit. Jejich uvedení do menu však vyžaduje opatrnost a dodržování přesných proporcí. Chcete-li to provést, musíte zjistit, zda je možné okurky kojit. Růst a vývoj novorozence bude skutečně záviset na stravě matky provádějící kojení. Proto s pozitivní reakcí těla dítěte na okurku musí být během laktace zařazena do nabídky ženy..

Užitečné vlastnosti okurky

Okurka je bohatá na draslík, což má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Okurka je diuretický produkt, a proto dokonale čistí ledviny z kamenů.

Okurka je nízkokalorická zelenina, která je často součástí jídelníčku. Přítomnost vlákniny přispívá k normálnímu fungování trávicího traktu. Zelenina obsahuje jód, který eliminuje problémy spojené s štítnou žlázou u ženy praktikující kojení..

Měl bych používat kojení okurky?

Před dosažením věku tří měsíců dítě pociťuje bolest v žaludku, když konzumuje mléko, kvůli jeho fermentaci v žaludku. Čerstvá okurka může situaci ještě zhoršit. Vzhledem k této zvláštnosti mohou ženy, které potřebují kojit, jíst okurky šest měsíců po narození dítěte, dokud není dítě silné a jeho trávicí funkce není normální..

Tato zelenina by měla být zaváděna do stravy v malém poměru, po kterém je nutné pozorovat reakci dítěte, a pokud má koliku, pak by měli večer projít, ale matka by tuto zeleninu neměla jíst. Pokud je dítě v klidu a neexistují žádné nežádoucí účinky, může být čerstvá okurka bezpečně použita ve stravě matky, která potřebuje kojit, ale s mírou..

Měli byste také zvážit kvalitu této zeleniny, když žena kojí. Zelenina v obchodech se často chemicky upravuje, což může způsobit nejen alergické reakce, ale také závažné otravy, což může vést k poškození laktace. Teplá voda je možná po tepelném zpracování všech výrobků. Nejlepší možností použití jsou domácí okurky pěstované v zahradě nebo ve skleníku.

Jak zvýšit množství mléka během kojení? - přečtěte si zde.

Je možné, aby kojící matka meloun a meloun: zdravá strava, přečtěte si zde https://jliza.ru/mame-arbuz-dyinyu.html.

Obecně jsou okurky užitečnou zeleninou, která pomáhá čistit střeva, ale pro dítě tento faktor není pozitivní. Důvodem je kolika, nadýmání, které často ovlivňuje dítě. Můžete odstranit takové příznaky a zmírnit stav pomocí speciálních léků. Pokud dáte dítěti léky proti otoku a koliku a eliminují nepříjemné pocity v žaludku, můžete zkusit tuto zeleninu postupně zahrnout do své stravy.

Při kojení můžete jíst čerstvé okurky, dodržujte nutriční proporce. Měl by být konzumován ráno, při dodržení celkového stavu drobků. První plátky okurky by se měly sníst k snídani a sledovat pocit novorozence po celý den. Pokud je vše v pořádku, další den, sníst celou okurku k snídani. Pokud je čerstvá zelenina dobře snášena dítětem, matka ji může bezpečně jíst. Pokud dítě trpí kolikou, průjem, zvracením, nedoporučuje se ženám, které potřebují kojit, konzumovat zeleninu, dokud není tělo dítěte silné a problémy se žaludkem nezmizí..

Částka povolena

Pokud matka poté, co dítě použilo okurky, nezpůsobila nežádoucí reakci, lze do nabídky zadat malý počet čerstvých okurek. Množství této zeleniny může kolísat v souladu s vlastnostmi těla a vedlejšími účinky..

Pokud jde o konzervované okurky, zahrnuje jejich recept na vaření přítomnost soli a octa. Tyto komponenty nemohou být konzumovány malými dětmi, a proto z takového jídla, pokud se provádí kojení, byste měli odmítnout.

Důsledky nakládaných okurek

Použití nakládaných okurek (při kojení) pro dítě může mít následující nežádoucí následky:

 • porušení stolice;
 • alergie ve formě kožních vyrážek;
 • pocit žízně;
 • zvýšená nálada.

Pokud žena, která kojí, chce jíst nakládanou okurku, bude ji muset pít se spoustou tekutin - stabilizuje rovnováhu solí v těle a nezpůsobí otoky končetin..

Jak používat okurky při kojení?

U okurek, které cvičí kojení, nemůžete často používat okurky. To může způsobit nadýmání v drobky. Ženy, které během kojení konzumovaly čerstvou okurku, by si po dvou dnech měly všimnout reakce těla dítěte na novou zeleninu ve stravě. Hlavní věc je, že během této doby nenastane závažná dysfunkce zažívacího systému novorozence.

Při praktickém kojení by měla žena kontrolovat příjem zeleniny, která přispívá k alergickým reakcím. Jinak se během kojení nelze problémům mladé matky vyhnout..

Pokud má žena dítě a kojí, a zároveň se obává o své zdraví, měla by odmítnout zavést do své stravy jakoukoli okurku, dokud novorozené dítě nedosáhne věku 3-4 měsíců..

Pokud malý počet okurek způsobil u dítěte nepříznivou reakci, vyplatí se počkat - není nutné se vzdávat zeleniny. Jakmile se tělo dítěte vyvíjí a posiluje, můžete jej znovu začlenit do stravy. K určení, zda můžete jíst okurky, by měla kojící žena jíst polovinu zeleniny a po kojení sledovat chování dítěte. Pokud dítě přeneslo nový produkt bez následků, můžete bezpečně používat 2 okurky denně.

Na základě výše uvedeného lze dospět k závěru, že okurky pro ženu praktickou kojením mohou být konzumovány čerstvé, ale s opatrností. Když se objeví nějaké vedlejší účinky z těla dítěte, je tato zelenina zcela vyloučena. Zavedení nových potravin do stravy rozhodně stojí za to, zejména pokud má žena dítě a kojí. Při dodržení kvantitativního měřítka nových produktů můžete výrazně rozšířit své denní menu a doplnit tělo dítěte potřebnými vitamíny a minerály pro správný růst a vývoj..

Je možné jíst okurky pro kojící matku? A v jaké formě?

Pro rodiče

Pro děti

Populární dnes

Pro těhotnou ženu je běžné jíst uzenou prsu, kousat ji čerstvou aromatickou okurkou a pít čaj s kondenzovaným mlékem. Paní strava po porodu je úplně jiná. Dovoleno jíst vše je pouze hypoalergenní, jemné, štíhlé. Je možné ošetřovat mateřské okurky? Otázka, kterou ženy často během laktace znepokojují.

Jaký druh zeleninové okurky?

Tento běžný a nepříjemný produkt obsahuje minimum látek a téměř úplně se skládá z vody (nebo spíše 95%). Z užitečných složek v něm najdete malé množství vitamínů A, B a C, ale abyste cítili účinek obohacení z této zeleniny, budete muset najíst krabici okurek najednou.

Z hlavních užitečných vlastností se vyznačuje pozitivní vliv vlákniny na peristaltiku a nízký obsah kalorií v produktu s velkým objemem. Ti, kteří se snaží zhubnout nebo mají omezení v používání sacharózy, mohou naplnit žaludek okurkami. Tato zelenina se často používá v dietetice jako balast v hlavní misce pro nasycení..

Je možné okurku kojit?

V prvních týdnech po narození křehké dítě reaguje velmi citlivě na jakékoli inovace v jeho každodenním životě. Tělo drobků zažilo nepředstavitelný stres a změnilo obvyklou mikroklima na znepokojující svět. Jakékoli jevy, s nimiž se musí vypořádat, mohou způsobit negativní reakce v chování a postoji dítěte.

Proto by měla být výživa kojící matky v prvních týdnech po porodu co nejšetrnější pro tělo jejího novorozeného dítěte..

Neprovádějte experimenty s novými produkty, které by mohly vaše dítě vystrašit alespoň v prvním měsíci po porodu.

Co se tělu dítěte v okurkách nemusí líbit?

Nadýmání je hlavní příčinou obav novorozenců poté, co jejich matky jedí okurky. Stalo se tak, že po této zelenině ve střevě se vytvořilo velké množství plynu.

A pokud si to dospělé tělo nevšimne na pozadí obrovského objemu směsí různých produktů, které používá, mohou střeva drobků s nezralou mikroflórou okamžitě reagovat. Důsledky plynatosti u novorozenců jsou známy všem - noci a dny bez spánku, pláč, trápení, bolest...

Po novorozeneckém období, které trvá od 3 týdnů do 1,5 měsíce, můžete bezpečně začít zavádět do své stravy čerstvou zeleninu. Musíte však dodržovat pravidla pro zavedení nového produktu.

Po konzumaci malého množství zeleniny byste měli sledovat reakce dítěte během následujícího dne. Pokud si všimnete obav z drobků, musíte buď pozastavit příjem okurek ve vaší stravě, nebo pečlivě zkusit druhou část.

Pokud se úzkost opakuje, znamená to, že okurky poškozují toto dítě. Pokud dítě nereaguje na změnu stravy mámy, můžete bezpečně používat zdravé čerstvé zeleninové saláty z okurek..

O standardech laktace

Neexistuje také jediná odpověď na otázku, kolik okurek můžete jíst pro kojící matku, protože tento okamžik bude záviset na kombinacích, s nimiž se zelenina používá.

Nemíchejte okurky s:

 • mléčné výrobky a mléčné výrobky;
 • červená řepa;
 • zelí;
 • syrová jablka;
 • perlivá voda;
 • švestka;
 • Meruňky
 • sušené ovoce.

Každá z těchto kombinací může vést k aktivní tvorbě plynu ve střevech matky i dítěte.

Pokud mluvíme o maximálním maximu, pak bychom neměli vykazovat nadbytek v žádných produktech, protože i naše dospělé tělo může negativně reagovat na jakékoli přejídání.

V jaké formě mohu během kojení jíst okurky

Nejneutrálnějším účinkem na lidské tělo je čerstvá okurka.

Okurky nejsou zakázány kojící matce, ale nejsou příliš užitečné. Sůl zadržuje vodu v těle, čímž brání aktivnímu uvolňování toxinů z těla. A zadržování toxinů v mateřské krvi vede k jejich požití do mateřského mléka.

Nakládané okurky nejsou schváleným výrobkem ve stravě kojící ženy. Ocet obsažený v jakémkoli nakládaném produktu negativně ovlivňuje tělo dítěte. Konzervované potraviny mohou často obsahovat dusičnan sodný. Tato látka způsobuje hladovění kyslíku v těle a může mít v budoucnu škodlivé následky..

Taková zelenina se pěstuje v nepřirozených podmínkách, když se pěstuje a pěstuje, používají se různé chemikálie, anorganická hnojiva, léčiva proti chorobám, stabilizátory pro lepší konzervaci a další škodlivé látky. To vše se může dostat do krve dítěte a způsobit nenapravitelné poškození jeho zdraví..

Líbil se vám materiál? Prosím ohodnoťte!

Hodnocení: 0 / 5. Hodnocení: 0

Zatím žádné hodnocení hlasování!

Je nám líto, že informace pro vás nebyly užitečné.!

Pokusíme se zlepšit!

Řekněte nám, jak můžeme tyto informace vylepšit.?

Je možné jíst okurky během kojení?

Proces těhotenství a porodu vyžaduje hodně energie - ve skutečnosti jde o vážný stres pro tělo, psychický i fyzický. Jistě, radost z komunikace s dítětem, pozitivní způsobuje, že tyto procesy jsou neviditelné, a za podpory příbuzných, všechny důsledky tohoto stresu rychle pominou. Mladá matka však potřebuje nejen spánek a mír, pomoc svého manžela, ale také pestrou stravu.

Jedním z nejneutrálnějších potravin rostoucích v našich zeměpisných šířkách je okurka - šťavnatá a nealergenní. Je však možné, aby kojící matka při kojení používala okurky? Jsou skutečně neškodné? Kolik bude pro dítě neškodné? Má zahrnutá zelenina užitek??

Užitečné vlastnosti okurek

Čerstvé okurky mají důležitější prvky, než se zdá:

 • vláknina příznivě ovlivňuje žaludeční trakt, navazuje metabolismus;
 • díky obsahu jodu je funkční funkce štítné žlázy;
 • velké množství draslíku podporuje kardiovaskulární systém;
 • vitamíny E, PP, skupina B, sodík a další stopové prvky, zejména kyselina tartanová, normalizují metabolismus.

Jsou však okurky užitečné pro kojení? Mladé matky berou problém s výživou při kojení vážně, s výjimkou alergenů a produktů, které mají nepřirozené složky, konzervační látky. Okurka se zdá být neškodná. Ale podívejme se na to opačně..

Okurky pro kojící matku přinesou pouze výhody, ale pro dítě mohou způsobit velké potíže, zejména pokud jde o děti do 4–5 měsíců.

Kontraindikace

Použití okurek pro HS má řadu kontraindikací. Je možné nebo ne jíst okurky během kojení? Tato neškodná zelenina má překvapivě řadu kontraindikací:

 • Pokud má kojící matka tendenci tvořit kameny v ledvinách nebo žlučovodech;
 • Pokud je pyelonefritida (zánět ledvin) v akutní fázi;
 • Pokud je v anamnéze gastritida, enterokolitida, jiná chronická onemocnění trávicího traktu a střev;
 • Pokud je kojící matka hypertonická.

Matky zpravidla vědí, že omezení v potravě je způsobeno touto chorobou. Proto je nejlepší počkat v této situaci, dokud dítě nebude mít jeden rok. Ve velmi malém věku mohou být příznaky různých nemocí rozmazány, je také obtížnější diagnostikovat a léčit. Dědičnost může také nastat v raném věku. U staršího dítěte je proto snazší zjistit, jaký druh projevu se objevil, a zda se to týká okurek během krmení.

Na poznámku! Lze nakládané okurky použít při kojení dítěte? Použití nakládaných okurek může vést k alergickým reakcím, otokům a vyrážkám u dítěte, zácpě nebo průjmům, úzkosti, slzám a kolice.

Mohu jíst okurky při kojení nebo ne?

Základem této zeleniny je 95% vody. Všechno ostatní jsou vlákniny, vitamíny, zdravé cukry, bílkoviny, kyseliny, pektin, minerály. Výhody okurky jsou zřejmé: zlepšuje se mikroflóra a střevní motilita, ledviny se čistí a zvyšuje se laktace. Je možné jíst první okurky během kojení čerstvé okurky? Z malého množství (přesněji části nebo plátek) okurky, kterou můžete jíst bez poškození dítěte, nebude výše uvedená výhoda přínosem. Velká množství, která budou mít příznivý účinek na vaše tělo, mohou u dítěte způsobit průjem. A protože jeho střeva jsou stále slabá, mikroflóra je nestabilní, dysbióza se může vyvinout v zánět.

Čerstvé okurky s HB

Jak čerstvá okurka ovlivňuje kojení? Okurková šťáva může vyvolat bolest v břiše, zvýšenou tvorbu plynů, fermentaci, koliku a dokonce i nerovnováhu ve střevní mikroflóře. Když je trávení zavedeno, po 4-5 měsících se zavedením prvních doplňkových potravin můžete vyzkoušet také okurku. To by se však mělo provádět po malých částech a sledovat reakci novorozence.

Je možné nakládané okurky s hepatitidou B?

Okurky obsahují mnoho prvků, ale při kojení je lepší experimentovat, zejména se kategoricky vyhýbat okurkám. Domácí okurky lze jíst občas, v malých objemech a sledovat pravidelnost a kvalitu dětské židle. Jakýkoli produkt by měl být v prvních měsících kojení co nejpřirozenější a okurky obsahují soli a koření, česnek, který obecně inhibuje laktaci.

Úvod do výživy kojící matky

Stejně jako u každého nového produktu by okurky měly být do krmiva zavedeny během krmení velmi pečlivě a v malých porcích. Pro dítě se taková neškodná zelenina v prvních dnech a měsících života může proměnit v nadýmání a koliku.

Novorozenec se přizpůsobuje novému prostředí, každý má svou vlastní imunitu a míru kolonizace bakterií kyselého mléka střeva. V prvních měsících života se v žaludku a střevech vytvoří zdravá mikroflóra.

Kdy mohu jíst okurky, zatímco ne kojím, když kojím? Pokud vidíte, že vaše dítě je po krmení mlékem klidné a spokojené, nepřestávejte v jednom experimentálním čase. Je lepší to udělat ráno, takže během dne můžete vidět reakci dítěte. Po několika dnech zkuste to znovu a sledujte dítě.

V jakých případech nemohou okurky s kojením?

Hlavním důvodem, proč nemůžete během kojení přidat okurky do stravy, je malý věk dítěte. Ve střevě se tvoří až 4-5 měsíců mikroflóra, trávicí proces se začíná. Pokud v tomto věku dítě roste dobře a netrpí bolestmi v bříšku, pokud správně přibírá na váze, s největší pravděpodobností vás bude podporovat pediatr - můžete začít zavádět okurky.

Pokud se matka neomezuje na okurky z fyziologických důvodů, je lepší je vyzkoušet ráno a odpoledne sledovat reakci drobků. Pokud se stolice dítěte nezměnila, pokud se nestala více vrtošivá a neklidná, můžete pokračovat ve zvyšování porce, alespoň každý druhý den, nejlépe dva.

Kdy mohu během kojení jíst okurky, abych místo výhod nedostal problémy? Sezónnost zeleniny se díky supermarketům stala podmínkou. Dokonce i uprostřed zimy si můžete koupit okurky, které vypadají krásně a šťavnaté..

Pamatovat! Na vrcholu zimy mohou být okurky pěstovány pouze ve sklenících, což znamená, že dusičnany a chemikálie výrazně ovlivnily chuť a vzhled okurek..

Pokud jde o nakládané okurky, jejich použití je v HS kategoricky kontraindikováno. Věc je v obsahu octa ve velkých poměrech.

Nakládané okurky během konzervace ztrácejí významnou část živin. A koření obsažené ve slaném nálevu (křen, paprika) se dítě bude cítit v mléce. Může být náladový od hladu, protože nemá rád chuť mléka a může na něj klidně reagovat, ale později trpí kolikou.

Jaké okurky si vybrat?

Na podzim, v zimě a brzy na jaře roste zelenina v našem regionu pouze ve sklenících, nebo může být dovážena, kde i v jiných klimatických zónách se pěstují ve sklenících. Zelenina pěstovaná na dusičnanech tedy nebude přínosná.

Stává se, že v teplém období nejsou okurky shromažďovány ze zahrady a rostly také ve sklenících. Nejlepší volba - při kojení jezte pouze zeleninu, o jejímž původu není pochyb.

Recepty salát z okurky

Každá matka chce dát svému dítěti nejužitečnější věci, takže laktace bude trvat tak dlouho, jak je to možné. Někdo má jen pár měsíců. A možná nebude obtížné zbavit se potěšení rozdrtit okurku v těchto 8-9 týdnech. V zájmu dítěte to vůbec není oběť.

Někdo laktace trvá 6 měsíců. Ale v období 5-6 měsíců je dítěti první krmení. Postupně chutná řada produktů „zubem“: cereálie, bramborová kaše, zelenina, ovoce. Nemůžete se příliš obávat skutečnosti, že mu bude poškozena polovina okurky snědené jeho matkou. Stále stojí za to sledovat, ale riziko, že dítě bude trpět kolikou nebo nadýmáním, již není velké.

Když je dítě asi rok staré, kojení stále pokračuje, celkový podíl mateřského mléka ve stravě dítěte je mnohem menší než v prvních měsících, kdy to bylo jeho úplné stravování. Při kojení můžete bezpečně používat okurky nejen v přirozené formě, ale také v salátech.

Připravili jsme několik užitečných receptů pro kojící matky..

Řecký salát se sýrem feta

 • 1 loupaná okurka,
 • 1 rajče,
 • půl žlutá paprika,
 • nějaký salát,
 • několik ukamenovaných oliv,
 • Sýr feta 100 gramů.

Nakrájejte na zeleninu a sýr, vložte do listů hlávkového salátu, ozdobte nakrájenými olivami a ochucte olivovým olejem.

Omeleta salát

 • 1 loupaná okurka,
 • 1 vaječná omeleta,
 • několik větví kopru,
 • nějaký salát,
 • Ruský sýr 50 gramů.

Nakrájejte okurku a sýr na malé kostky, roztrhané listy salátu, posypte nasekaným koprem. Pečte omeletu z 1 vejce, mléka (jeho objem by se měl rovnat objemu vejce) a ½ lžičky mouky. Chlazenou omeletu nakrájejte na tenké proužky, smíchejte s připravenými ingrediencemi a osolte zakysanou smetanou (zakysaná smetana, sůl, citronová šťáva).

Okurka je užitečný a dietní produkt, ale při kojení dítěte by si měla každá matka pečlivě zvolit stravu. Protože okurky mohou způsobovat průjem a plynatost o dítěti, kojící matka by měla tuto zeleninu opustit v prvních šesti měsících života novorozence.

Je možné, aby kojící matka měla čerstvé a nakládané okurky: poškození a výhody kojení

Okurky během kojení přinášejí ženě velkou výhodu. Minerály a vitamíny v nich obsažené jsou pro tělo nepostradatelné. U žen s nadváhou však upozorňujeme, že kyselina tartronová v této zelenině zabraňuje přeměně uhlohydrátů na tuky. Zjistíme, kdy je povoleno kojícím matkám jíst okurky, proč byste se měli dávat pozor na „zimní“ zeleninu a jak nepoškozovat dítě novým zavedením nového produktu při kojení.

Okurky pro dospělé jsou velmi užitečné a jejich další „zásluhou“ je minimální počet kalorií s dostatečnou hodnotou vitamínu. Pokud mluvíme o dítěti, reakce jeho gastrointestinálního traktu se může lišit

Vlastnosti a nutriční hodnota čerstvých okurek

Pozoruhodné vlastnosti okurek pro kojící matku:

 • nízkokalorický obsah;
 • vytvoření trávení, díky obsažené vláknině;
 • draslík obsažený v nich posiluje srdeční sval a pomáhá ledvinám;
 • vysoký obsah jodu, který zabraňuje tvorbě a růstu nádorů;
 • kompozice obsahuje vitaminy E, PP, B;
 • mnoho stopových prvků - sodík, chlor, draslík, fluor, zinek, železo, hořčík.
ŽivinyVitamínyStopové prvkyMakronutrienty
Proteiny - 0,8 gA, RE - 10 mcg425 mcg hliníkuDraslík - 141 mg
Tuky - 0,1 gbeta karoten - 0,06 mgŽelezo - 0,6 mgVápník - 23 mg
Sacharidy - 2,5 gB1 - 0,03 mgJód - 3 mcgHořčík - 14 mg
Organické kyseliny - 0,1 gB2 - 0,04 mgKobalt - 1 mcgSodík - 8 mg
Dietní vláknina - 1 gB4 - 6 mgMangan - 0,18 mgFosfor - 42 mg
Voda - 95 gB5 - 0,27 mgMěď - 100 mcgChlor - 25 mg
Popel - 0,5 gB6 - 0,04 mgMolybden - 1 mcg
B9 - 4 mcgSelen - 0,3 mcg
C - 10 mgFluorid - 17 mcg
E - 0,1 mgChrom - 6 mcg
N - 0,9 mcgZinek - 0,22 mg
K - 16,4 mcg
PP - 0,3 mg
Niacin - 0,2 mg

Použití této zeleniny během kojení normalizuje trávení. Okurky mají projímavý a diuretický účinek, pomáhají obnovit správný metabolismus. Je jasné, že je to užitečné pro dospělé, ale co novorozené dítě? Je třeba poznamenat, že jídlo, které matka během kojení snědla, přímo nevstupuje do mléka, ale má na něj nepřímý účinek. Pokud zavádíte okurky příliš brzy do stravy, bude se dítě cítit nepohodlně. Vyjádří se nadýmáním, zvýšenou tvorbou plynu, kolikou. Některé děti mohou dokonce začít s dysbiózou.

Nakládané a nakládané okurky

Nakládané okurky neztrácejí vlastnosti čerstvých: zvýší chuť k jídlu a zlepší trávení. Kojící matka by měla být opatrná při konzumaci konzervovaných okurek. Dítě může od nich začít průjem nebo koliku. Začněte jedním kruhem okurky a podívejte se, jak na to vaše dítě reaguje. Pokud u břicha a bolesti nevykazuje známky nepohodlí, další den snězte 2 plátky. Pokud dítě nemá nežádoucí reakci na okurky, matka je může dobře konzumovat, pamatujte, že okurky zadržují tekutinu v těle, takže je jíst s mírou.

Vyberte si nádobí pečlivě. Příliš slané nebo nakládané okurky jsou pro dítě škodlivé. Nakládaný ocet, který může negativně ovlivnit trávení dítěte. Je lepší jíst solené a čerstvé okurky.

Je lepší odmítnout nakládané okurky octem, ale mírně osolená verze nepoškodí zdraví dítěte. Takové výrobky byste samozřejmě neměli používat ve velkém množství

Data o změně ženské stravy

V prvních měsících po narození již dítě trpí bolestmi břicha, protože konzumní mléko matky začíná ve střevech „kvasit“. Okurky tento proces jen posílí, a proto by je na začátku dětského života neměla jíst mladá matka, zejména v bílé formě. Když je dítě ve čtvrtém měsíci, mohou být postupně zaváděny do stravy. V této době jeho trávicí problémy postupně zmizí a zelenina nebude bolet, ale měly by se trochu konzumovat.

Začněte jíst okurky ráno a kousek po kousku. Pokud má dítě zažívací potíže, projde v noci. S kolikou, průjmem, nadýmáním by mělo být zavedení okurek do stravy odloženo o chvíli.

Pokud jste snědli příliš mnoho okurek, může dítě začít:

 • alergie na kožní vyrážku;
 • průjem;
 • nadýmání a kolika (doporučujeme přečíst: kdy kolika u dětí normálně zmizí?);
 • zvýšená podrážděnost;
 • žízeň.

Recepty pro kojící matky

V prvních měsících laktace je lepší čerstvé okurky úplně opustit nebo je vařit v zeleninovém guláši a teplých salátech. Nakládanou zeleninu lze konzumovat také až po tepelném zpracování, například jako součást nakládané zeleniny, jejíž receptura bude nabízena níže..

Lák

 • 200 g. nakládané okurky;
 • 300 g brambory;
 • 100 g. ječmen pearl;
 • 100 g. mrkve;
 • 1 cibule;
 • 2 l hovězí vývar;
 • 1 bobkový list;
 • zelení a sůl podle chuti.

Roztrhejte ječmen a několikrát opláchněte studenou vodou, poté ponořte do vařící vývar a vařte, dokud se nevaří. V tuto chvíli nakrájejte brambory, cibuli, mrkev a přidejte je také do vývaru (zeleninu můžete předběžně spaserovat). Nastrouhejte okurky na hrubém struhadle, dušte a vložte do vývaru 5 minut před koncem vaření. Přidejte sůl podle chuti, bobkový list. Podávejte horkou okurku s jemně nasekanou petrželkou a koprem.

Okurkový salát se sýrem

 • 200 g. okurky
 • 100 g. listy salátu;
 • 150 g. tvrdý sýr (viz také: je možné, aby kojící matka konzumovala sýr v prvním měsíci?);
 • 100 g. zakysaná smetana;
 • sůl podle chuti.

Okurky umyjte, podélně nakrájejte na 2 poloviny a rozkrojte na půl kruhu. Nasekejte sýr na malé kostky. Přidejte salát, ochucte zakysanou smetanou a solí.

Salát můžete zpestřit přidáním malého hrudníku do receptu

Mrkvový salát s celerem a okurkou

 • 400 g. mrkve;
 • 200 g. okurky
 • 30 gr kořeny celeru;
 • 200 g. řepa;
 • půl litru vody;
 • 100 g. listy salátu;
 • 150 g. zakysaná smetana;
 • kopr zelené a sůl podle chuti.

Oloupejte mrkev a celer, umyjte, nastrouhejte na středním struhadle. Opláchněte řepu, uvařte v kůře, oloupejte, ochlaďte a nakrájejte na kostičky. Listy salátu ručně roztrhejte. Jemně nasekejte okurky. Připravené ingredience smícháme, ochucíme salátem se zakysanou smetanou, bylinkami a solí.

Kuřecí salát se zeleninou

 • 200 g. kuřecí řízek (prsa);
 • 100 g. okurky
 • 200 g. brambory;
 • 4 křepelčí vejce;
 • půl plechovky konzervovaného zeleného hrášku;
 • 1 litr vody;
 • 150 g. zakysaná smetana (viz také: je možné během kojení jíst zakysanou smetanu nebo tvaroh)?
 • zelení a sůl podle chuti.

Opláchněte kuře, vložte do studené vody, soli, vařte 30 minut. Když je kuře hotové, ochlaďte a nakrájejte na malé kousky. Vařte vejce a brambory, ochlaďte, oloupejte a nakrájejte na kostky. Nakrájejte okurky na proužky. Připravené ingredience smíchejte, přidejte hrášek, zakysanou smetanu, osolte, ozdobte petrželkou.

Okurky při kojení, kdy a co můžete

Kojící matka potřebuje kompletní komplex vitamínů, aminokyselin a minerálních prvků. Obvykle se získávají konzumací nízkotučných odrůd hovězího masa, krůt a ovoce a zeleniny. Maminky často odmítají vlákno, zejména syrové, ze strachu z nadýmání u dětí, vzhledu koliky. Tyto výrobky jsou však na stole potřebné denně. Pokud je dovoleno upéct první ovoce ve stravě, snižuje se tím riziko vzniku diatézy, a co zelenina?

Jeden z prvních, kdo začal jíst čerstvé okurky. Tento produkt je však bohatý na vlákninu, což způsobuje problémy se zažívacím systémem dítěte a u ženy při porodu - porušení stolice. Je tedy možné kojit okurky?

Užitečné vlastnosti okurek

V této oblasti jsou sezónní okurky pěstovány v maximálním množství vitamínů, minerálů, vlákniny. Je obvyklé zdůraznit několik užitečných vlastností této zeleniny:

 • Obsahují vitaminy skupiny B, které nejsou zaměnitelné v mezibuněčné látkové přeměně, která stabilizuje nervový systém, vyhlazuje náhlé emoční vzplanutí.
 • Jsou bohaté na kyselinu askorbovou, která posiluje imunitní systém a působí jako silný antioxidant. Kromě toho se podílí na tvorbě pojivových tkání, což pozitivně ovlivňuje stav pokožky. Díky vitaminu C, strie zmizí rychleji z břicha.
 • Skládá se z vlákniny, která zlepšuje trávení a zmírňuje zácpu.
 • Obsahují mnoho základních stopových prvků, včetně vápníku a fluoru, jakož i křemíku, železa, zinku a sodíku, které jsou nezbytné pro kosti a zuby. Obzvláště bohaté na draslík. Čerstvá okurka během kojení poskytuje tělu neocenitelnou pomoc: posiluje srdeční sval, odstraňuje vodu, zmírňuje otoky, snižuje tlak.
 • Bohatý na jód - minerál nezbytný pro normální fungování štítné žlázy, stejně jako pro celkový fyzický vývoj dítěte.
 • Mají nízkokalorický obsah. Kojící okurky upřednostňují postupné hubnutí.
 • Pravidelné používání této zeleniny normalizuje metabolismus, přispívá k lepší absorpci bílkovin, železa. Není divu, že okurka je považována za ideální příkrm pro maso.
 • Množství vody pomáhá čistit ledviny, odstraňovat toxiny a metabolické zbytky..
 • Obsahují kyselinu tartronovou, která se podílí na metabolismu uhlohydrátů, což zpomaluje přeměnu cukrů na molekuly tuků. Pomáhá matkám udržet štíhlost.

Je možné jíst okurky během kojení

Je známo, že v prvním měsíci novorozence začíná tvorba trávicí soustavy; pokud kojí, pak s čerstvou zeleninou to stojí za čas. Jejich příjem obvykle začíná 4-5 měsíců.

Čerstvé okurky kojící matce

Přestože je tato zelenina neuvěřitelně užitečná, neměla by se v nadměrném množství používat ihned po narození dítěte. Proč nemůžeme kojit okurky pro kojence? Odborníci říkají, že včasné zařazení čerstvé zeleniny jistě vyvolá koliku, nadýmání a plyn. Vznikající střevní mikroflóra malého muže ještě není na takové produkty připravena.

Od čtvrtého měsíce je již kojící matka schopna okurky, protože trávení v dítěti se znatelně zlepšuje a stává se stabilnějším. Čerstvý produkt však nezneužívejte. Stačí jedna okurka denně.

Při zavádění čerstvých okurek do denního menu kojící matky je nesmírně důležité dodržovat smysl pro proporce; Můžete je jíst před večeří, takže po celý den můžete klidně sledovat reakci dítěte. Pokud kolika, nadýmání chybí, může být tento produkt bezpečně ponechán na stole..

Velice důležitá je kvalita zeleniny. Nejlepší volbou je ruční sezónní produkce. Je naprosto nezbytné oloupat kůži z nakoupené zeleniny, protože obsahuje maximální množství látek škodlivých pro matku a dítě.

Je možné nakládané a nakládané okurky kojit

Tato otázka je docela komplikovaná i pro odborníky. Takže je možné jíst okurky na GV? Někteří mluví o přípustnosti takového úvodu, jiní jsou kategoricky proti nutriční zbytečnosti a nadměrnému obsahu soli.

Většina lékařů však souhlasí s tím, že solená okurka je pro kojení velmi užitečná. Na stole by však neměl být přítomen často a lépe jako součást polévky. Tento produkt by měl být konzumován šetrně, aby nezpůsobil trávicí potíže u dítěte: nadýmání, trávení, kolika. Nejprve jezte malou část okurek - asi ¼ části zeleniny. Během dne sledují reakci dítěte. Pokud nejsou problémy, vyrážka se neobjeví, po několika dnech už jedí polovinu, pak ¾, pak celou zeleninu.

I v případě, že v prvním měsíci nedošlo k reakci s HS, jsou okurky kategoricky nemožné. To je škodlivé jak pro dítě, tak pro matku. U dítěte ještě nebyl zaveden gastrointestinální trakt a u matky neměla čas se zotavit z porodu.

To znamená, že okurky mohou být kojeny - několik týdnů po narození dítěte a přísně v mírných dávkách. V tomto případě nezapomeňte, přebytek soli vyvolává výskyt otoků, zvýšený tlak. Nedoporučuje se do nich zapojovat.

Stále je důležité říci o nakládaných okurkách s HS. Tento způsob sklizně zelené zeleniny zahrnuje použití nejen soli, ale také octa. Ten není během kojení žádoucí. Tepelně upravená zelenina navíc obsahuje minimum užitečných složek nezbytných pro matku a dítě. Lékaři říkají: „Nakládané okurky můžete do svého menu přidat až po roce.“ Je velmi vhodné, aby se v této době proces laktace snížil nebo úplně zastavil.

O pravidlech a pravidlech použití pro laktaci

V prvních několika měsících nejsou čerstvé okurky při kojení žádoucí, a proto se rozhodně přidávají do denního menu, aby se zabránilo nedostatku vitamínů, problémům se stolicí, nadváhy. Hlavní věc je přiměřenost při jejich jídle. Pokud tedy okamžitě sníte kilogram čerstvé zeleniny, bude to pro matku i dítě špatné. Zbytek matek dodržuje jednoduchá pravidla pro zavedení nového krmení..

Nový produkt se konzumuje před večeří, aby během dne nevynechala nežádoucí reakci z trávicího traktu dítěte a včasně reagovala. Při večerní konzumaci čerstvé zeleniny je pravděpodobná neklidná noc s nekonečným vzestupem a pohybovou nemocí vzlykajícího dítěte.
První část nového produktu má obvykle malý objem - asi čtvrtinu nebo polovinu okurky.
Pak si udělejte pauzu a pozorně se podívejte na pohodu dítěte. Při nepřítomnosti úzkosti, vyrážky na těle, nadměrné tvorbě plynů se obnoví spotřeba zeleniny a postupně se zvyšuje jejich objem.
Paralelně se zavedením okurky byste neměli používat jiné nové produkty, abyste s výskytem negativní reakce ze zažívacího traktu dítěte přesně porozuměli skutečné příčině obav.
Interval mezi zavedením nových produktů je obvykle dva dny.

Nadměrná konzumace zeleniny je kontraindikována i s vynikající tolerancí. Opatření je ve všem důležité.
Je přísně zakázáno jíst zeleninu na lačný žaludek a pít je spoustou tekutin. Velké riziko vzniku průjmu.
Některé matky zavádějí okurky do stravy po prvním měsíci bez alergie na děti a v dobrém zdravotním stavu. Lékaři však doporučují tuto operaci odložit o nejméně 4 měsíce, dokud se kolika nezastaví.

Pokud byl pokus se zaváděním zeleniny neúspěšný, nebuďte naštvaní. Trávicí systém dítěte se vyvíjí každý den. Po několika týdnech lze experiment opakovat..

Není třeba spěchat se slanou nakládanou zeleninou. Asi od pátého měsíce je pro kojící matku možné nakládat okurky, ale nestojí to za riziko. Nicméně je lepší nejdříve zeleninu odmítnout. Nejužitečnější - pěstované a sklizené ručně, bez použití konzervačních látek, barviv, hojnosti octa.

Čerstvá zelenina by měla mít úplnou slupku, bez řezů a trhlin, skrze které pronikají patogeny.

Závěrem je třeba říci, že mladá matka by se měla snažit co nejvíce diverzifikovat svou stravu, zejména po šesti měsících od data narození. Ovoce a zelenina jsou zásadní. Pokud tedy na zavedení okurek nebude žádná negativní reakce, jsou jednou z prvních, které se přidávají do každodenní stravy mladé matky..

Nakládané okurky ve výživě kojící matky: je možné nakládat okurky během kojení

Touha po okurkách byla vždy považována za jisté znamení těhotenství. Pokud se všech devět měsíců nepředpokládala matka potěšení z drcení konzervované zeleniny, pak po porodu bylo na čase přemýšlet o tom, zda lze nakládat okurky. Koneckonců, všechno, co matka sní, v důsledku toho přes mléko, půjde k novorozencům. A protože jeho tělo je stále slabé a není přizpůsobeno k trávení „dospělého“ jídla, lze očekávat nějaký trik od některých jídel ze stolu jeho matky.

Má okurky nějaký užitek?

Otázka, zda je možné kojit okurky, u nikoho obvykle nevzniká. Koneckonců, je to jeden z mála produktů, které nemají téměř žádné kontraindikace. Nezpůsobují alergie, jsou snadno stravitelné, nevyživují a zároveň jsou bohaté na vitamíny a minerály:

 • velké množství draslíku podporuje fungování kardiovaskulárního systému;
 • rostlinná vláknina stimuluje peristaltiku a růst mikroflóry ve střevě, čímž normalizuje trávení;
 • okurky obsahují vitaminy E, PP, skupiny B;
 • minerály a kovy (sodík, hořčík, chlor, železo, zinek a další) nasycují tělo potřebnými látkami.

To vše platí pro čerstvé okurky během kojení. Ale co okurky? Některé užitečné prvky během konzervace se samozřejmě ztratí, ale v zimě slouží jako dobrý zdroj vitamínů. Jak víte, například zelí se považuje za jednoho z šampionů v vitaminu C, čerstvé vidlice v tomto ukazateli s ním nelze srovnávat.

vitamínčerstvá okurka, mcgokurky, mcgnakládaná okurka, mcg
A35-
V 10,30,02-
IN 20,20,02-
IN 30,30,2-
V 60,40,03-
AT 943-
S78.5-
E0,10,07-
PP0,30,20,5

Jak vidíte, v nakládaných okurkách zůstává dostatečné množství a některé se dostanou dále než v čerstvém ovoci. Kromě toho během solení dochází k fermentaci, obohacující zeleninu kyselinou mléčnou, což je živné médium pro růst „správné“ střevní mikroflóry a potlačení škodlivých. Nakládané okurky během laktace tak přispívají k dobrému trávení u mámy i dítěte.

Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o výhody okurek, ale ne okurek. Posledně jmenované - i když chutné, ale z hlediska nutriční hodnoty - jsou absolutní „figuríny“..

Možné poškození konzervovaných okurek

Další věc je, že marinády jsou přebytečná sůl, ocet, cukr a další přísady, které nejsou užitečné pro kojící ženu. Obzvláště pokud se konzervovaná zelenina pěstuje a připravuje vlastními silami, ale kupuje se v obchodě. Z jakých produktů jsou vyrobeny a podle jakého „tajného“ receptu lze jen hádat. Zatímco kojící matka si nemůže dovolit experimentovat s jídlem pochybné kvality.

Dalším nebezpečím okurek je nadbytek soli a štiplavost. První vytváří další zátěž pro ledviny, způsobuje otoky, bolesti kloubů. Druhý může výrazně ovlivnit chuť mléka, proto se koření a koření během GW nedoporučují. Dítě může odmítnout mléko s nepříjemnou pachutí a slaný v něm vyvolá silnou žízeň.

Třetím rizikem je intemperance v potravinách. A obyčejné okurky, když kojení může způsobit potíže, pokud je s nimi přehážete, a solené - ještě více.

Možné reakce u dítěte:

 • zvýšená žízeň;
 • nadýmání, plyn;
 • střevní kolika;
 • volné stolice nebo zácpa;
 • vyrážka;
 • náladovost.

V takových případech je lepší dočasně vyloučit okurku z vašeho stolu a zkusit ji zadat za měsíc.

Pravidla pro použití okurek s HS

Jsou tedy známy všechny důvody, proč okurky nelze použít během kojení. Zbývá to udělat tak, aby se minimalizovalo, aby se maminka mohla, pokud to bude chtít, pochutnat na slaném bez poškození zdraví - její a její drobky.

Doporučuje se dodržovat následující pravidla:

 1. Vyvarujte se průmyslové konzervaci. Mohou obsahovat nebezpečné chemické sloučeniny. Nakládejte okurky sami, nejlépe ekologicky.
 2. Nikdy nejezte solené a nakládané potraviny, dokud novorozenec nebude mít tři měsíce..
 3. Omezte se na 2 - 3 malé předměty denně.
 4. Nakládané okurky by se neměly jíst na lačný žaludek. Používejte je jako kořenitý doplněk k jiným potravinám..

Stejně jako jiné produkty, i během kojení jsou okurky zaváděny do mateřské stravy postupně as pozorováním reakce dítěte. Zkuste malý kousek ráno a podívejte se, jak bude dítě vnímat inovaci. Pokud nebyly zjištěny žádné odchylky, můžete část zvýšit, nezapomínáte, že reakce je časově zpožděna, protože hromadění škodlivých látek v těle, například konzervační látka.

Mimochodem, nadýmání dochází u okurek u dospělých, natož u dětí s jejich nezralým zažívacím traktem. Pokud má dítě zvýšenou koliku, objeví se jakákoli porucha ve stolici, je pravděpodobné, že se jedná o „zásluhu“ okurek snědených matkou. Kromě toho složky jako koření, ocet, kyselina citronová negativně ovlivňují tvorbu střevní mikroflóry a to již hrozí dysbiózou se všemi souvisejícími problémy.

S tendencí k otokům u ženy může slaný také hrát laskavou službu. Během kojení jsou ledviny přetíženy kvůli potřebě filtrovat zvýšený objem krve, takže v těle nepotřebují přebytečnou vodu. Jak víte, je to sůl, která zadržuje tekutinu v těle.

S ohledem na všechny okolnosti je při kojení se zavedením okurek lepší počkat do roku, kdy si dítě začne zvykat na stolek pro dospělé, a je stanoveno laktace matky a již nebude reagovat na takové vnější faktory, jako je silné pití.

V každém případě, v otázce, zda je možné nakládat s kojením, se zaměřte především na chování dítěte, sekundárně na vaše zdraví, a teprve poté - na své vlastní touhy po jídle a krátkodobé touhy. Pamatujte, že budoucí zdraví dítěte závisí na plnosti kojení a také na tom, jak obtížné bude období kojení bez důsledků pro ženské tělo..

Články O Neplodnosti