Hlavní Bolest

Kojící vejce: Vařené, Smažené, Křepelky

Datum zveřejnění: 13.8.2018 | Zobrazení: 2739

Ve vejcích je mnoho vitamínů a minerálů. Tyto látky mají pozitivní vliv na ženu, která kojí své dítě: doplňují zásoby vynaložené energie, dávají sílu a mají pozitivní vliv na vývoj dítěte. V článku budeme diskutovat o tom, jak správně používat vejce během kojení (HS), která mohou a která nestojí za to pro kojící matky..

Výhody produktu

Kojící matka se musí starat nejen o dítě, ale také o své zdraví. Můžete získat prvky, které jsou důležité pro udržení těla z vajec. Jaký je příznivý účinek vajec na mámu a dítě:

 1. Vitamín D. Tento prvek působí proti vývoji křivice u dítěte. Specialisté to obvykle předepisují ve formě drogy. K nahrazení účinku léku stačí jíst jedno vejce denně.
 2. Žehlička. Látka podporuje obohacování buněk kyslíkem a normální vývoj dítěte. Kojící matka musí přijímat železo ve velkém množství.
 3. Aminokyseliny ovlivňují rozvoj mentálních schopností a zlepšují paměť.
 4. Lysozyme. Látka má antibakteriální účinek, stimuluje imunitní systém v boji proti virovým infekcím..
 5. Mastné kyseliny regulují vývoj buněk, podporují růst vlasů a nehtů.

Toto není celé spektrum pozitivních akcí, jsou zde uvedeny pouze hlavní body. Tento produkt je jednou z nejdůležitějších složek vyvážené lidské stravy..

Kuřecí vejce

Lékaři doporučují postupné zavádění těchto potravin do stravy. Pokud u dítěte neexistují žádné reakce, může žena každý den bezpečně jíst vejce. Vysoký obsah vitamínu D a E ve výrobku pro kojící matku pomáhá:

 • pružnost kůže;
 • vyhlazovací strie;
 • zlepšit funkci srdce.

Odborníci na výživu říkají o pozitivním účinku konzumace vajec: díky vitamínům a minerálům, které obsahují, se tělo asimilovalo o 98%. Pokud žena chce po porodu zhubnout, stačí na večeři jíst jedno vejce se zeleninou.

Drsný

Tepelně neošetřená vejce se nedoporučují. To platí zejména pro těhotné a kojící matky, protože existuje vysoké riziko infekce Salmonellou (infekce zažívacího systému). Infekce se projevuje jako průjem, zvracení, křeče žaludku a nevolnost. Neexistují žádné saláty, omáčky, krémy, které používají syrová vejce. Během kojení je lepší nahradit takové jídlo něčím bezpečnějším..

Vařený

Příznivé vlastnosti vařených vajec jsou často podceňovány. Při správném používání a nepřítomnosti alergií u dítěte mají pozitivní vliv na tělo:

 • zajistit uchování nervových buněk;
 • zlepšit fungování mozku;
 • prevence srdečních chorob;
 • zabránit tvorbě onkologie;
 • očistěte tělo od toxinů a toxinů.

Ukazuje se, že z vařeného produktu se těží dítě a máma. Takové jídlo můžete začít jíst v období laktace ihned po porodu.

Smažený

Během kojení lze smažená vejce jíst spolu (bez omezení načasování podávání). V případě alergických reakcí - přestaňte okamžitě používat. Smažená vejce jsou následující:

 • omeletu vyrobenou v pomalém hrnci;
 • dušený žloutek;
 • smažená miska bez použití slunečnicového oleje (na pánvi s nepřilnavou vrstvou) nebo v malém množství;
 • omeletu v dvojitém kotli.

Křepelčí vejce

Výrobek obsahuje různé živiny a vitamíny. Odborníci na výživu doporučují křepelčí vejce během kojení. Obsahují:

 • vitaminy skupiny A, které příznivě ovlivňují imunitní systém člověka;
 • kombinace vitamínů B: přispívá ke zlepšení funkce srdce, pomáhá vyrovnat se s virovými a infekčními chorobami. Příznivě ovlivňují mikroflóru střev matky;
 • minerální prvky stimulující růst nehtů a vlasů.

Kromě všeho výše uvedeného, ​​křepelčí vejce pomáhají zotavit se po obtížném porodu: to platí zejména pro ženy, které měly císařský řez. Normalizují krevní tlak, čistí oběhový systém a zvyšují hladiny hemoglobinu..

Výrobek je spolehlivým pomocníkem v boji proti stresu, který se vyskytuje u žen po porodu. Shell má pro tělo užitečné vlastnosti: složení minerálních látek v něm je stejné jako v kostech osoby. Při pravidelném používání posiluje nově ražená matka nehty, vlasy a kost.

Rozdíly od kuřecích vajec

Z hlediska chemického složení jsou křepelčí a kuřecí vejce podobná. Rozdíl ve vyšším obsahu vitamínů B:

 • B2 - v křepelce 2krát více než v kuřete.
 • B5 - 1,5krát.
 • B9 - 10krát.
 • B12 - 3krát.

Hlavním rysem křepelčích vajec je, že pravděpodobnost alergické reakce u dítěte je minimální. Výjimkou je individuální nesnášenlivost součástí. V tomto ohledu lékaři doporučují jejich použití kojícími matkami. Ale stejně jako jakékoli jiné jídlo, musíte to udělat postupně.

Křepelky nejsou nositeli salmonel, takže produkt lze jíst syrový. Někteří lékaři jsou však proti tomuto názoru. Doporučují před jídlem zahřát jídlo, protože stále existuje riziko infekce..

Může maminka jíst kojení při kojení?

Vejce se doporučuje používat během kojení jako složky zdravé výživy, jako zdroje bílkovin [1].

Jak a kolik můžete jíst

Použití může začít ihned po narození. Pokud existuje predispozice k alergiím:

 1. Začněte s půl vejce.
 2. Po sledování reakce dítěte.
 3. Pokud se vše povedlo dobře, pak je možné částku zvýšit.

Nemůžete takové jídlo nadměrně využívat, je lepší jíst 1 vejce denně.

Jaká vejce nelze jíst a v jakých případech

Chcete-li zabránit infekci těla kojící matky různými bakteriemi, měli byste se zdržet:

Z těchto druhů vajec můžete získat E. coli, ale to není důvod k zastavení kojení [2]. Vejce by měla být ze stravy vyloučena v mnoha případech:

 • pokud se dítě necítí dobře: objeví se vyrážka, žaludeční nevolnost nebo nevolnost;
 • jídlo není tepelně zpracováno;
 • lékaři nedoporučují jíst skořápky pro kojící matky;
 • smažte produkt až do krusta a nepoužívejte velké množství oleje.

Odborníci doporučují dodržovat taková omezení, aby nepoškodili zdraví.

Známky dětské alergie na vejce

Známky, že vaše dítě je alergické na vejce:

 • časté plivání nebo zvracení;
 • bolest žaludku, plyn, bolest při tažení nohou do žaludku;
 • špatný spánek;
 • krvavá slizká stolička;
 • tvrdá stolička;
 • vyrážka a otoky.

Pokud si myslíte, že vaše dítě mělo alergickou reakci na jídlo, zavolejte svého lékaře. Pokud má dítě potíže s krmením, pokuste se vést deník, který bude ukazovat, co jíte a pijete. To pomůže přesněji určit, jaké jídlo je problémem..

I když je taková reakce extrémně vzácná, ale pokud má dítě problémy s dýcháním nebo otok obličeje, volejte na číslo 112.

Jak nakupovat kvalitní zboží

Zkontrolujte obal, zkontrolujte označení: D - strava nebo C - kantýna. Dietní potraviny se skladují po dobu 1 týdne a jídelny po dobu nejvýše 25 dnů. Skladovatelnost musí být vyražena na obalu nebo na samotném produktu. Vyberte si nejčerstvější vejce. Není známo, za jakých podmínek byly uchovávány v obchodě..

Barva a velikost neovlivňují kvalitu, ale nákup vajec s prasklinami se nedoporučuje. Dobrou volbou pro kojící matku je koupit domácí vejce od důvěryhodných lidí..

Vejce pro kojení: kdy je to možné a v jakém množství

Dobrý den, drahé matky. Možná už víte, že vejce jsou alergenní produkt, hlavně kvůli žloutku. Když žena kojí, je čas přemýšlet o tom, zda je třeba je zadat do jejího menu. Tento produkt má užitečné složení, které je důležité pro matku i dítě. Ale stojí za to riziko nebo je bezpečné vstoupit vejce do vašeho menu? O tom budeme hovořit v článku a také o tom, jak správně uvést tento produkt do stravy mé matky, kdy a v jakém množství.

Je možné mít vejce s HS

Možná jste už slyšeli o hodnotných vlastnostech vajec a jejich úrovni alergenicity. Z tohoto důvodu je kolem tohoto produktu mnoho kontroverzí. Někteří odborníci se domnívají, že vejce mohou být zavedena tři měsíce po narození dítěte, jiné pouze o šest měsíců později, ale existují i ​​ti, kteří to považují za přijatelné po měsíci. V jednom souhlasí s tím, že první představíme žloutek a teprve po měsíci či dvou bude možné přidat protein. Důvodem je skutečnost, že alergie způsobuje nejčastěji právě ony. A také skutečnost, že mladé matky by neměly při kojení jíst smažená vejce, jako jakékoli jiné smažené jídlo. Koneckonců, s tímto typem léčby se ztratí všechny cenné složky a navíc vznikají karcinogenní látky, které jsou velmi škodlivé pro tělo kterékoli osoby, a ještě méně.

V surové formě jsou vejce také kontraindikována kvůli riziku infekce patologickými bakteriemi. A nemyslete si, že pokud jste si koupili domácí varlata, pak jsou zcela chráněni. Kde je záruka, že kuře nebo samotná vejce z každé slepice byly zkontrolovány na nepřítomnost těchto mikroorganismů. Vařená vejce s HS jsou povolena, stačí je správně zavést včas, v malých porcích a začít výhradně žloutky.

Za zmínku stojí cenné vlastnosti kuřecích a křepelčích vajec. Ty jsou považovány za méně alergenní a mnoho odborníků naznačuje, že se s touto skupinou produktů seznamují..

Hodnota vajec

 1. Vysoký obsah vitamínů: A, B2, D, PP, B1, karotenoidy.
 2. Cenné minerální složení: 185 mg fosforu, 124 mg draslíku, 88 mg železa, 52 mg vápníku, 9,6 mg mědi, 3,8 mg kobaltu (na 100 gramů produktu).
 3. Kvalitativní složení aminokyselin: lysin, glutamin, methionin, asparagin, cystein, tryptofan.
 4. Proti vývoji křivice.
 5. Zvýšení hladiny hemoglobinu.
 6. Stimulujte mozkovou aktivitu, posilujte krevní cévy.
 7. Mají mírný antivirový a antibakteriální účinek..
 8. Podporujte růst buněk.
 9. Posílení kosterního systému.

Užitečné vlastnosti křepelky

Křepelčí vejce pro kojící matky jsou považována za více neškodná, měla by se však brát pouze ve vařené formě a začít s žloutkem..

Jaké jsou cenné vlastnosti těchto varlat:

 1. Vysoký obsah vitamínů: A, PP, B2, D, B1. Navíc je vitamín A v těchto vejcích dva a půlkrát vyšší než jeho obsah v slepičích vejcích.
 2. Cenné minerální složení: 620 mg draslíku, 404 mg železa, 213 mg fosforu, 76 mg vápníku, 17 mg mědi, 6,6 mg kobaltu (na 100 gramů produktu). Jak vidíte, obsah makronutrientů je také vyšší než obsah kuřecích vajec..
 3. Kvalitativní složení aminokyselin: lysin, glycin, tyrosin, histidin, threonin.
 4. Jsou dobrým antioxidantem.
 5. Zlepšit metabolismus, stav kůže.
 6. Jsou zdrojem energie.
 7. Posílení srdce a krevních cév, účast na hematopoetických procesech.
 8. Stimulujte duševní aktivitu, zlepšete paměť.
 9. Posiluje zuby a kosti.

Pozitivní vlastnosti skořápky

Je to také cenný sklad stopových prvků, zejména vysokého obsahu vápníku. To je důvod, proč od prvních týdnů po porodu může být ze zdravotních důvodů skořápka (ve formě prášku) předepsána mamince, zejména pokud byla v těle diagnostikována nízká hladina vápníku v těle..

Pro správnou přípravu takového prášku budete potřebovat:

 1. Vezměte bílá vejce (doma), důkladně je umyjte.
 2. Pomocí malého vpichu - smažte veškerý obsah.
 3. Nechte skořápku na tmavém místě tak dlouho, dokud zcela zaschne..
 4. Nyní je možné mletím jakýmkoli dostupným způsobem na prášek.
 5. Obecně se doporučuje, aby se polévková lžíce hotového prášku nalila šťávou z poloviny citronu, trvala na tom asi jeden den a poté se spotřebovala. Nezapomeňte však, že citrusové plody jsou silné alergeny..

Možné poškození

 1. Riziko infekce salmonel z konzumace syrových vajec.
 2. Možné vysoké alergie.
 3. Zvýšený cholesterol a požití karcinogenů do těla při konzumaci smaženého produktu.
 4. Zneužití žloutku může vést k ateroskleróze.
 5. Skladujte vejce mohou obsahovat antibiotika, hormony, a dokonce i dusičnany. A to zjevně nebude prospěšné pro zdraví matky ani dítěte.

Matka se tedy musí rozhodnout, kdy do své stravy přidá první varle a jaké to bude: kuře nebo křepelka.

Byl jsem první, kdo vyzkoušel křepelčí vejce. Můj syn byl tehdy 5 měsíců. Jedl jsem třetinu vařeného žloutku. Protože dítě reagovalo normálně, už po týdnu jsem snědl půl a po dvou měsících jsem do své stravy přidal také protein. Rozhodl jsem se však zdržet se vajec. Nebo se mi prostě líbily křepelky víc. Začal jsem také krmit svého syna. Je pravda, že už rok začal dávat kuřecí žloutek a pak bílkoviny.

Pravidla pro zavedení laktace

 1. Ve své stravě používejte výhradně vařená vejce..
 2. Před vařením důkladně omýt mýdlem a vodou..
 3. Kuřecí vejce vařte až 8 minut, křepelčí vejce - až 4.
 4. Je vhodné zavést do stravy mumie nejdříve tři měsíce po narození dítěte, nejlépe však o šest měsíců později.
 5. Musíte začít třetím rytmem žloutku. Protein, který má vstoupit o měsíc později - dva po žloutku.
 6. V případě alergií odložte podávaný přípravek na několik měsíců.
 7. Maximální část, kterou by kojící matka měla dosáhnout, je jedno kuřecí vejce nebo čtyři křepelčí vejce. Vyplatí se konzumovat výrobek ne více než dvakrát týdně.
 8. Od prvních týdnů je povoleno používat skořápky, ale pouze v práškové formě a ze zdravotních důvodů.

Kdy a kolik může

Když kojíte v prvním měsíci, můžete jíst vejce, pokud používáte pouze skořápku. Pokud jde o žloutek, stojí za to čekat nejméně tři měsíce as proteinem - nejméně pět. Existuje však názor, že je lepší počkat a vstoupit do žloutku od 6 let a protein od 7 do 8 měsíců.

Je možné, aby vejce kojila matku a v jaké formě?

Pokud věříte v obecné přesvědčení, pak vejce symbolizují vznik nového života. Jak ale působí na mladou matku se skutečným narozením nové osoby a jak je možné kojit vejce během kojení? Bez nich je skutečně těžké si představit jakékoli pečivo, saláty, omáčky a jen zdravou snídani nebo svačinu. V mnoha průměrných rodinách se používají samostatně i při přípravě různých pokrmů.

Užitečné vlastnosti vajec

Žloutek je považován za nejužitečnější ve vejci, což příznivě ovlivňuje jak tělo matky, tak i zdraví dítěte. Složení vajec bohatých na vitamíny má následující prospěšné vlastnosti:

 • osvobozuje tělo od toxinů;
 • stabilizuje nervový systém;
 • příznivě ovlivňuje mozkovou aktivitu;
 • podporuje normální stav jater;
 • zlepšuje náladu a podporuje rychlé zotavení sil;
 • vede k rychlému zotavení ženského těla po porodu;
 • zvyšuje pružnost pokožky, zlepšuje svalovou strukturu;
 • žloutek bohatý na melatoniny působí jako omlazující činidlo;
 • zabraňuje rozvoji onkologie;
 • předchází srdečním a cévním onemocněním.

Při správném poměru konzumace kuřete se tvoří až 15% denního příjmu bílkovin. Kromě toho, že se bílkovina a žloutek v těle dobře vstřebávají, je také zdrojem užitečných stopových prvků a vitamínů (vitamíny E, D a skupina B) a obsah cholinu v nich pomáhá zbavit se toxinů a snáze se vypořádat s onemocněním jater.

Výhody křepelčích vajec

Křepelčí vejce se častěji zavádí do nabídky kojící matky, protože je klasifikována jako dietní produkt, který je také hypoalergenní. Křepelčí vejce pro kojení jsou doporučována pro použití díky jejich vitamínům A a skupině B. Pomáhají obnovit ženské tělo po porodu a také normalizovat hormony..

Jejich výhoda navíc spočívá v tom, že:

 • podporovat imunitní systém, který pomáhá odolávat virovým onemocněním;
 • příznivě ovlivňují činnost zažívacího traktu;
 • obnovit hormonální hladiny;
 • stabilizovat srdeční funkci;
 • zlepšit mozkovou aktivitu.

Možné poškození

Stejně jako u jakékoli jiné složky během kojení by měla být zvláštní pozornost věnována jakýmkoli vejcím. Nejnepříznivějšími důsledky může být alergie. Například kuřecí protein je mnohokrát alergičtější než žloutek. Kromě toho se alergické příznaky často objevují v důsledku kumulativního účinku. To znamená, že počáteční příznaky jsou pouze vyrážky na těle, ale v budoucnu, aby se zotavilo z nemoci, je nutné zcela opustit produkty obsahující vejce. Křepelčí vejce, na rozdíl od kuřete, nezpůsobí podobnou alergickou reakci, ale pouze pokud jsou konzumovány správné proporce: abyste nepoškodili tělo, neměli byste jíst více než 2 vejce denně. To stačí k doplnění denního příjmu živin. Nejezte křepelčí vejce matkám, které mají potíže s prací ledvin a jater.

Jak zavést vejce do stravy kojící matky

Začněte tím, že v prvním měsíci od narození dítěte se konzumní vejce nedoporučuje kojící matce. Zároveň existují názory, že je možné jíst kuřecí bílkoviny a žloutky až po třetím nebo dokonce šesti měsících.

První použití může být zahájeno čtvrtinou nebo třetinou žloutku, zkontrolovat reakci matky a dítěte a teprve poté zvýšit dávku.

V každém případě však nejezte více než tři vejce týdně. Syrová vejce můžete také jíst až po stadiu kojení, měla by se vařit s gw. Také milovníci chrumkavých skořápek musí být opatrní - skořápka, jako syrové vejce, může být doručovatel salmonel. Proto musí být vajíčko nejprve umyté, ale jíst pouze vařené.

V jaké formě je lepší jíst vejce s gw

Vaření vajec nestojí za to, a to nejen v prvním měsíci, ale i po něm. Pod vlivem vysoké teploty v této možnosti vaření nezůstávají žádné užitečné látky. Je lepší jíst vařená vejce, jsou mnohem užitečnější než smažená vejce (smažená vejce). Pokud matka nemá rád vařené vejce v čisté formě, můžete si omeletu uvařit přidáním zeleniny. Různé možnosti vaření budou moci diverzifikovat nabídku kojící ženy - s měkkým nebo tvrdým vařením (považováno za nejvhodnější variantu, zejména v prvních fázích zavedení produktu po porodu), nebo možná sázeným vejcem. Vařená vejce můžete přidat do kuřecího masa a salátů..

Zvláštní vlastnosti skořápky

Kromě žloutku a vaječného bílku, mnoho lidí ráda jedí skořápky. Koneckonců, pouze obsahuje takové množství vápníku (až 90%), které se v této formě na rozdíl od křídy nebo masa v těle zcela vstřebává. A zbývající užitečné stopové prvky ve složení skořápky - železo, fluor, fosfor a další, mají pozitivní vliv na všechny orgány a procesy lidského života. Užitečné je například jíst skořápku:

 • s kostními chorobami (křivice, osteoporóza), jakož i s hojením zranění a zlomenin.
 • ženy v pokročilém věku, zejména ty, které porodily a kojily několikrát, protože po menstruaci, opakovaném porodu a krmení je třeba doplnit hladinu vápníku;
 • pro zuby - jejich celkový stav zesiluje, jsou méně ovlivněny kazem. Za tímto účelem dávají částice skořápky i v dětství;
 • ke snížení projevů příznaků alergických reakcí - ve formě nezávislé léčby by se tato metoda neměla používat, ale je docela přijatelné a účinné používat ji v kombinaci s drogami;
 • s různými typy otravy - místo aktivního uhlí se používají drcené skořápky, absorbují všechny toxické látky z těla, přirozeně se odstraňují, čistí trávicí systém od otravy alkoholem nebo drogami;
 • během těhotenství - kompenzuje nedostatek vápníku, který příznivě ovlivňuje vývoj plodu a zdraví matky;
 • ke zlepšení imunitního systému - při stálém a mírném používání se snižuje pravděpodobnost zachycení nachlazení a zvyšuje se imunita;
 • s anémií, jakož i pro prevenci srdečních chorob a snížení hemoglobinu v krvi;
 • pro nervový systém - s dostatkem vápníku ve stravě se zlepšuje spánek, snižuje se nervozita a zvyšuje se odolnost vůči stresu;
 • pro důležitou součást ženské krásy - nehty, vlasy - skořápka pomáhá zjemňovat a ztuhovat vlasy, eliminuje vypadávání vlasů a nehty získávají dobře upravený vzhled, neloupají se a nerozbíjejí se.

Se všemi pozitivními doporučeními ohledně vajec - kuře nebo křepelky byste během kojení neměli jíst kachnu ani husí. Při nákupu také věnujte pozornost datu expirace a datu výroby. Protože zastaralý produkt přinese neméně problémů se zdravím. Stejně jako u mnoha jiných druhů potravin byste se neměli úplně omezovat na konzumaci vajec. Při výběru a přípravě pokrmů s přídavkem vaječného bílku nebo žloutku je nutné dodržovat jednoduchá pravidla, takže takový užitečný produkt nepoškodí matku a dítě.

Lze omelety dát kojícím matkám?

Omelet je jedno z nejchutnějších a nejživějších jídel, které se velmi snadno připravuje. Zde vyvstává pouze jedna otázka: je možné omítat omeletu s kojením? Pro správnou odpověď je třeba analyzovat výhody každé složky v tomto produktu..

Výhody omelety

Protože tradiční omeleta zahrnuje slepičí vejce související s alergeny, mnoho žen pochybuje o nutnosti zavést toto jídlo do své obvyklé stravy. V přípravku se kromě vajec používají: mléko, máslo, mouka, sůl a koření. Každá hostitelka používá svůj omeletový recept, který může obsahovat další ingredience.

 • Vejce jsou velkorysá s bílkovinami, tuky, různými aminokyselinami a vitamíny nezbytnými pro normální fungování těla každého člověka, zejména kojící matky.
 • Vaječný lutein pomáhá zlepšit vidění.
 • Pomocí niacinu tělo produkuje dostatečné množství hormonů, ženských i mužských.
 • Protein obsahuje velké množství vitamínu D, který ve výkonu soutěží pouze s rybím olejem.
 • Žloutek zvyšuje hladinu hemoglobinu v krvi, což je důležité pro matky, jejichž mateřské mléko je „dodavatelem“ železa do těla dítěte. Zavádění vajec do stravy kojící ženy by mělo být postupné - začíná to jedním vejcem týdně, přičemž se maximalizují maximálně tři vejce..
 • Mléko je sklad vápníku a bílkovin, jejichž doplňování je při kojení nesmírně důležité.
 • Máslo může být máslo nebo slunečnice, ale bez ohledu na jeho typ je nejobsáhlejší složkou omelety.
 • Miska obsahuje mnoho stopových prvků zapojených do správného fungování celého organismu..
 • Sůl je bohatá na minerály a různé stopové prvky, je přípustná v minimálním množství.
 • S kořením a kořením, s kojením, to stojí za čas. Byliny nebo jejich směsi mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte.

Možné poškození

Všechno, co nás obklopuje, má pozitivní a negativní vlastnosti. Omelety také mají, nebo spíše, jejich složené produkty.

Vejce pro omeletu lze brát jak kuřecí, tak křepelčí. Hlavní požadavky jsou: čerstvost a čistota, protože obal může být nosičem viru Salmonella. Virus se nepřenáší mlékem, ale může vstoupit do těla dítěte kontaktem s matkou, která si špatně umyla ruce.

Používejte pouze čerstvé mléko obsahující minimální množství tuku, protože mléčný výrobek s nadměrným obsahem tuku přispívá k tvorbě nadýmání u kojenců, průjmů a koliky. Je třeba si uvědomit, že tento produkt je jedním z alergenů..

Koření a koření, stejně jako sůl ve velkém množství, mohou u dítěte vyvolat alergickou reakci, protože obsahují mnoho různých nečistot bylin, které tělo dítěte ještě nemůže absorbovat.

Máslo nebo slunečnicový olej, případně olivový, je přijatelný pro přípravu omelet, ale v malém množství. Nadměrný příjem tuku zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi, což vede k tvorbě těsnění na stěnách krevních cév. Norma másla, které by měl jíst jeden dospělý, je 10-30 gramů.

Doporučení

Během období laktace si musí všechny ženy pamatovat na to, že je třeba zapomenout na obvyklý způsob stravování, který nově narozená matka před narozením dítěte dodržovala, alespoň po dobu kojení. Je vhodné opustit všechny mořské plody, okurky, uzené maso a sádlo. Sytost a jas chuť lze zvýšit pomocí předvařeného kuřecího nebo krůtího masa z hrudníku, různé zeleniny: brambory, cuketa, mrkev, cibule. Můžete také přidat tvrdý sýr nebo sýr feta, zelené kopry. Všimněte si, že všechna jídla spotřebovaná do stejné míry ovlivňují chuť mateřského mléka.

Nejvhodnější metody pro vaření míchaných vajec, pokud je použito minimální množství tuku, jsou: napařené v troubě, v mikrovlnné troubě nebo vícevrstvém. Během vaření zamezte vytváření smažené krustě, pálení.

Je to možné pro kojící matky omeletu?

Vajíčka by měla být konzumována ženami během laktace s mimořádnou opatrností. Nejen kvůli možnosti salmonelózy, ale také proto, že mezi alergeny patří vejce. Jakmile je tento produkt poprvé zaveden do výživy kojící matky a reakce dítěte na inovaci na několik dní chybí, můžete bezpečně použít omeletu. Je nutné splnit pouze následující podmínky:

 • omeletu s kojením lze použít 1krát týdně;
 • úvod do stravy matky by měl být proveden po 3 měsících věku dítěte;
 • první test malého kousku omelety (klasická verze bez přísad) se provádí v první polovině dne, před tím musíte mít něco k jídlu, aby nebyl žaludek prázdný;
 • rychlost spotřeby hotového výrobku za den by neměla překročit 100 gramů (2 vejce střední velikosti), za týden - 200 gramů;

Recept (pro vícevařiče)

Omeleta pro kojící matku bude nejužitečnější a nejméně obsahující tuk, pokud není vařena na pánvi, ale ve vícevařiči, protože jídlo není smažené, ale pečené v něm.

Chcete-li vařit omeletu, musíte:

 • 2 vejce;
 • 2-4 polévkové lžíce neztuženého mléka;
 • 5 gramů másla;
 • trochu soli.

Vejce a mléko se několik minut mlátí mixérem nebo speciální metlou, přidá se sůl. Mísa vícevrstvého oleje je namazána máslem, do kterého je potom třeba nalít šlehanou tekutinu. Poté nastavte pečení na 15 minut. Během celé doby vaření je důležité neotevírat víko, aby si omeleta uchovala svoji krásu.

Je možné ošetřovat omeletu? Ano můžeš. Ale stejně jako všechny inovace ve stravě, i všechny ženy v období laktace musí být obzvláště opatrné při konzumaci omelety kvůli vlivu, který na tělo dítěte působí vše, co matka jí.

Je možné, aby kojící matka smažila vejce?

Je možné, aby kojící matka smažila vejce?

Vejce jsou součástí každodenní stravy každého člověka. Možná je těžké najít ty, kteří je nemají rádi. Jedním z nejjednodušších a nejrychlejších pokrmů z nich jsou míchaná vejce. Jen skvělá, chutná a výživná snídaně nebo večeře. Je možné, aby kojící matka smažila vejce?

Výhody smažených vajec

Kuřecí a křepelčí vejce se konzumují. A v nich a v jiných obsahuje velké množství snadno stravitelného proteinu. Pouze jedno kuřecí vejce pokrývá 15% denního příjmu bílkovin v našem těle. Mají také leucin, esenciální aminokyselinu, která se podílí na tvorbě proteinů. Existuje celý komplex vitamínů a minerálů nezbytných pro normální lidský život. Jsou to A, E, skupina B, kyselina listová, biotin, cholin, Se, Mg, K, P, Ca, Fe. To vše je uloženo v syrových vejcích, ale částečně zničeno tepelným zpracováním. Pravidelné stravování tohoto produktu je užitečné pro normální fungování kardiovaskulárního systému, vidění, posílení zubní a kostní tkáně jako prevence rakoviny..

Míchaná vejce

Uvádíme hlavní nebezpečí, která mohou běžná vejce v sobě mít:

 1. Salmonelóza. Nebezpečné infekční onemocnění přenášené přes kuřecí stelivo. Syrová vejce se mohou stát zdrojem infekce. Proto je důležité je zahřát, a to i při částečné ztrátě živin, před pečením důkladně omýt a sledovat čistotu jejich vlastních rukou. Existuje názor, že křepelky netrpí salmonelózou, protože jejich varlata se mohou jíst syrová beze strachu. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Každý pták je potenciálním nositelem salmonelózy.
 2. Vejce obsahují škodlivý cholesterol, který se usazuje uvnitř našich krevních cév. Naruší normální fungování kardiovaskulárního systému. Z tohoto hlediska jsou zvláště nebezpečná smažená jídla, stejná smažená vejce. Většina cholesterolu je ve žloutku.
 3. Kuřata chovaná na farmě drůbeže jsou krmena průmyslovými krmivy, která často obsahují velká množství antibiotik, hormonů, dusičnanů a dalších nebezpečných chemických látek. To vše se děje ve vejcích..
 4. Vejce jsou produktem vysokého stupně alergenicity. Je to kvůli obsahu specifických proteinů v něm. Reakce na ně se může projevit jako kožní vyrážky, zažívací potíže, rýma a dokonce i Quinckeho edém..

Je možné smažit vejce s kojením?

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že vejce jsou smíšeným produktem. Velmi užitečné na jedné straně a nebezpečné na straně druhé. Ale při dodržení bezpečnostních opatření je můžete jíst kojící matce.

Vyberte si domácí, co nejčerstvější vejce, jejichž původ a jakost jste si jisti. V žádném případě je nejezte syrové, bez ohledu na to, jak velký přínos. Smažte je a vařte tak, aby žloutek nebyl syrový. Do stravy mohou být zahrnuta kojená míchaná vejce. Přesto smažené potraviny nejsou příliš zdravé. Míchaná vejce vařte s minimálním množstvím tuku, případně se zeleninou. Počet vajec ve stravě kojící matky by neměl přesáhnout 3-4 kusy za týden.

Vejce mohou být zavedena od 2-3 měsíců života dítěte. Nejprve by to mělo být pouze poloviční nebo jedno křepelčí varle. Pečlivě sledujte stav dítěte. Pokud byly zaznamenány alergické reakce, budete je muset dočasně vyloučit. Pokud všechno šlo dobře, postupně zvyšujte porci.

Je vhodnější nahradit smažená vejce HS za vařená vejce nebo omeletu (viz Omelet s HS). Je mnohem zdravější a neméně chutná..

Vejce ve stravě kojící matky: kdy, co a kolik

Vejce lze použít jako samostatnou misku nebo zavést jako součást při pečení, salátech, občerstvení. Tento produkt je kvůli svému bohatému složení minerálů zaslouženě považován za jeden z nejužitečnějších. Pokud ale hovoříme o výživě matky během kojení, je třeba být opatrný, protože látky obsažené v potravě vstupují do těla dítěte spolu s mateřským mlékem.

Vaječné výhody

Vejce bílé má jedinečné vlastnosti. Vstřebává se do těla mnohem rychleji a snadněji než podobná látka z masných výrobků. Při každodenním použití pouze dvou vajec můžete uspokojit tělesnou potřebu této složky 50%.

Nejběžnější vejce ve stravě jsou kuře. Současně se předpokládá, že křepelka je pro kojící matku výhodnější, protože jsou méně alergenní, navíc se snáze tráví. Žena by však měla pečlivě vstoupit do její stravy a sledovat reakci těla dítěte.

Složení produktu

Existují rozdíly mezi slepičími a křepelčími vejci, pokud jde o chemické složení a objem živin.

Tabulka: chemické složení

Nutriční hodnota
Veverky12,7 g11,9 gV 10,07 mg0,11 mgVápník (Ca)55 mg54 mg
Tuky11,5 g13,1 gIN 20,44 mg0,65 mgHořčík (Mg)12 mg32 mg
Sacharidy0,7 g0,6 gAT 4251 mg507 mgSodík (Na)134 mg115 mg
Kalorie157 kcal168 kcalV 60,14 mg0,12 mgFosfor (P)192 mg218 mg
VE 120,52 mcg-Draslík (K)140 mg144 mg
D2,2 mcg-Chlor (Cl)156 mg147 mg
H20,2 mcg-Síra (S)176 mg124 mg
NA0,3 mcg-Železo (Fe)2,5 mg3,2 mg
B9 (kyselina listová)7 mcg5,6 mcgZinek (Zn)1,11 mg-
PP0,19 mg0,3 mgMěď (Cu)83 mcg112 mcg
E2 mg0,9 mgMangan (Mn)0,029 mg0,03 mg
A0,25 mg0,47 mgSelen (Se)31,7 mcg-
Beta karoten0,06 mg0,08 mgJód (I)20 mcg-
Chrome (Cr)4 mcg14 mcg
Fluor (F)55 mcg-
Molybden (Mo)6 mcg2 mcg
Kobalt (Co)10 mcg14 mcg

Po podrobném prostudování chemického složení každé odrůdy můžeme dojít k závěru, že podle obsahu makroprvků a mikroelementů neexistují důvody považovat některá vejce za více či méně užitečná než jiná. Oba produkty mají oproti sobě výhody. Proto nestojí za to zdůrazňovat jednu odrůdu a druhou zcela ignorovat.

Video: které typy produktů jsou užitečnější

Výhody pro tělo kojící matky a dítěte

Vejce jsou vysoce alergenní. Důvod je jak ve zvláštní vlastnosti proteinu, tak v bohatém minerálním složení žloutku - koncentrace určitých stopových prvků může způsobit individuální nesnášenlivost.

Vejce se do stravy dostávají postupně, pod dohledem reakce dítěte. A to nezávisí na jejich rozmanitosti. Koneckonců, s alergií na kuřecí vejce bude tělo podobně reagovat na křepelky.

Užitečné vlastnosti vajec

Složení vajec obsahuje látky, které jsou zvláště potřebné pro ženské tělo v poporodním období. Mají bezpodmínečně pozitivní vliv na vývoj dítěte, jsou zdrojem hodnotných živin a vitamínů..

Mezi hlavní výhody produktu patří:

 1. Vysoký obsah vitamínu D. Tento stopový prvek je nezbytný pro plnou absorpci vápníku, pomáhá matce posílit její nehty, zuby, vlasy, používá se k prevenci vývoje křivek u kojenců.
 2. Prevence anémie. Vejce jsou bohatá na železo, které zajišťuje plný metabolismus kyslíku na buněčné úrovni. Pravidelné používání přípravku normalizuje hladinu hemoglobinu u kojící ženy a obohacuje mateřské mléko užitečným stopovým prvkem..
 3. Stimulace mozkové aktivity. Kompozice obsahuje aminokyseliny, které zlepšují funkci mozku, urychlují regeneraci tkáně. Lecitin čistí krevní cévy a cholín zlepšuje paměť a pozornost..
 4. Posílení imunitního systému. Lysocin v kuřecích vejcích pomáhá bojovat proti virům a bakteriím.
 5. Uzdravení těla. Obsahují vejce a další vzácné stopové prvky - selen. Je obzvláště nezbytný pro zotavení po těhotenství a porodu..

Výhody křepelčích vajec

Křepelčí vejce jsou téměř dvakrát tak rychle absorbovatelná než kuřecí vejce. V podmínkách omezené výživy, zatímco kojící matka je na dietě, mohou křepelčí vejce vyrovnat nedostatek mnoha esenciálních aminokyselin, minerálů, vitamínů a obohatit mateřské mléko.

Hlavní užitečné vlastnosti produktu:

 1. Vysoký obsah vitamínů A a skupiny B. Jsou nezbytné pro vývoj a správné fungování vnitřních orgánů rostoucího dítěte. Mají pozitivní vliv na zdraví matek. Vitamin A je přírodní antioxidant. Vitaminy B pomáhají navazovat látkovou výměnu, podporují regeneraci kůže.
 2. Stimulace mozku. Předpokládá se, že křepelčí vejce jsou zvláště užitečná pro duševní vývoj kojeného dítěte..
 3. Obnovení hormonálního pozadí ženy. Kyselina listová, proteiny, tuky, aminokyseliny, které jsou přírodními antioxidanty, jí v tom pomáhají..
 4. Vysoká koncentrace fosforu, železa, draslíku. Tyto cenné stopové prvky jsou nezbytné pro plné fungování kardiovaskulárního systému, normalizaci procesu tvorby krve, posílení kostní tkáně, stimulaci mozkové aktivity.

Pravidla pro zařazení produktu do stravy kojící ženy

Pokud dítě není náchylné na alergie, musí být do stravy kojící matky zahrnuta vejce. Tento produkt je cenově dostupným zdrojem mnoha živin. Aby se však zabránilo možným negativním reakcím na těle dítěte, je třeba dodržovat následující pravidla použití:

 • Nezavádějte výrobek do stravy v prvním měsíci života dítěte. Potom je dovoleno jíst jídla s malým obsahem vajec. Ve věku tří měsíců se trávicí systém dítěte přizpůsobí novým podmínkám existence a pravděpodobnost nesnášenlivosti vaječných bílků se výrazně sníží.
 • Musíte začít zavádět produkt do stravy pomocí žloutku. Poprvé povoleno jíst ½ kusu. Při nepřítomnosti alergické reakce u dítěte můžete druhý den jíst celý žloutek a až po několika týdnech - celé vejce. Je to protein, který nejčastěji způsobuje nesnášenlivost. Týdenní spotřeba kojení je nejvýše 2 ks. kuře a 3-4 křepelčí vejce.
 • Vejce jedí pouze tepelně zpracovaná. Jinak existuje vysoká pravděpodobnost výskytu salmonelózy a dalších nemocí, které mohou být přenášeny na dítě. Měkce vařená vejce jsou také nepřijatelná. Nejlepší je použít je ve vařené formě, po vaření po dobu nejméně 5 minut.
 • Před vařením by měla být vejce umístěna na 5–10 minut do roztoku sody (1 lžička na 1 litr vody) a poté důkladně opláchněte tekoucí vodou. Vejce jsou zdravý produkt, ale kojící matky by je měly postupně zavádět do stravy.

Jak vařit vejce při kojení

Výživa kojící matky by měla být dietní. Jídla z vajec nejsou výjimkou. Z tohoto důvodu se sázená vejce a jiné druhy jídel nedoporučují, pokud jsou vejce vystavena agresivnímu tepelnému ošetření - smažení na oleji. Tato technologie vaření negativně ovlivňuje nutriční hodnotu jídla (způsobuje, že je příliš kalorická) a jeho výhody.

Je nežádoucí jíst vejce s nevařeným žloutkem (pošírované, měkké, „ve vaku“). Nejlépe však pro přípravu tohoto produktu pro kojící matku jsou dušená omeleta nebo míchaná vejce. Taková jídla jsou klasifikována jako dietní kvůli nedostatku přebytečného tuku v kompozici.

Pro srovnání: obsah kalorií ve smažených smažených vejcích je 200–250 kcal a pár omeleta je pouze asi 100 kcal.

Omelette recept pro kojící matky

K vaření budete potřebovat:

 • vejce - 2 ks.;
 • mléko - 100 ml;
 • sůl a koření podle chuti.

Vejce a mléko musí být používány chlazené - omeleta pak vypudí vzduch.

 1. Všechny ingredience porazíme šlehačkou a nalijeme na nádobí používané k vaření.
 2. Parní omeletu můžete vařit v pomalém sporáku, dvojitém kotli, mikrovlnné troubě nebo v konvenční pánvi, pokud v domě nejsou žádné další kuchyňské pomůcky. Poté se nádoba se směsí vajec umístí do další nádoby s vroucí vodou. Je důležité, aby hladina vody byla nižší než po stranách misek s míchanými vejci.
 3. Miska se vaří rychle - asi 5-10 minut. Připravenost lze zkontrolovat řezáním omelety uprostřed. Měl by být homogenní, bez tekutinového centra..

Recenze kojících žen

Pokud chcete vejce s HS, snězte napůl vařené a sledujte reakce dítěte. Pokud je vše v pořádku, jezte celý den. Doktor mi řekl, že můžete dva nebo tři týdně. Ale já jsem jen jedl vařené: Nemám rád omelety a smažené na břicho jsou velmi těžké. A pokud v rodině nejsou alergie, můžete jíst všechno. Jen trochu první, podívejte se na reakci.

Eleno

https://www.babyblog.ru/community/post/01medicina/3086925

Můj první pololet byl vylit, když jsem snědl vejce... Takže s tím musíte být opatrní... Ale můžete zkusit... 1 žloutek a čekat na reakci

Anastasia Frolkova

https://www.baby.ru/blogs/post/179097504-109575346/

Jedl jsem omeletu... nedošlo k žádné reakci... ale jedl jsem jemně vařený, tváře v červených pupíncích...

Matka

https://www.baby.ru/blogs/post/141363665–76990428/

Proto je velmi důležité být opatrný při jídle během kojení, aby nedošlo k poškození vašeho dítěte. Proto si pamatujte základní pravidlo - zavádějte nový produkt opatrně, nezneužívejte jej a zkontrolujte reakci dítěte. V případě jeho výskytu se vyplatí vejce opustit, dokud nevyroste..

Vejce pro kojení: kdy je to možné a v jakém množství

Dobrý den, drahé matky. Možná už víte, že vejce jsou alergenní produkt, hlavně kvůli žloutku. Když žena kojí, je čas přemýšlet o tom, zda je třeba je zadat do jejího menu. Tento produkt má užitečné složení, které je důležité pro matku i dítě. Ale stojí za to riziko nebo je bezpečné vstoupit vejce do vašeho menu? O tom budeme hovořit v článku a také o tom, jak správně uvést tento produkt do stravy mé matky, kdy a v jakém množství.

Je možné mít vejce s HS

Možná jste už slyšeli o hodnotných vlastnostech vajec a jejich úrovni alergenicity. Z tohoto důvodu je kolem tohoto produktu mnoho kontroverzí. Někteří odborníci se domnívají, že vejce mohou být zavedena tři měsíce po narození dítěte, jiné pouze o šest měsíců později, ale existují i ​​ti, kteří to považují za přijatelné po měsíci. V jednom souhlasí s tím, že první představíme žloutek a teprve po měsíci či dvou bude možné přidat protein. Důvodem je skutečnost, že alergie způsobuje nejčastěji právě ony. A také skutečnost, že mladé matky by neměly při kojení jíst smažená vejce, jako jakékoli jiné smažené jídlo. Koneckonců, s tímto typem léčby se ztratí všechny cenné složky a navíc vznikají karcinogenní látky, které jsou velmi škodlivé pro tělo kterékoli osoby, a ještě méně.

V surové formě jsou vejce také kontraindikována kvůli riziku infekce patologickými bakteriemi. A nemyslete si, že pokud jste si koupili domácí varlata, pak jsou zcela chráněni. Kde je záruka, že kuře nebo samotná vejce z každé slepice byly zkontrolovány na nepřítomnost těchto mikroorganismů. Vařená vejce s HS jsou povolena, stačí je správně zavést včas, v malých porcích a začít výhradně žloutky.

Za zmínku stojí cenné vlastnosti kuřecích a křepelčích vajec. Ty jsou považovány za méně alergenní a mnoho odborníků naznačuje, že se s touto skupinou produktů seznamují..

Hodnota vajec

 1. Vysoký obsah vitamínů: A, B2, D, PP, B1, karotenoidy.
 2. Cenné minerální složení: 185 mg fosforu, 124 mg draslíku, 88 mg železa, 52 mg vápníku, 9,6 mg mědi, 3,8 mg kobaltu (na 100 gramů produktu).
 3. Kvalitativní složení aminokyselin: lysin, glutamin, methionin, asparagin, cystein, tryptofan.
 4. Proti vývoji křivice.
 5. Zvýšení hladiny hemoglobinu.
 6. Stimulujte mozkovou aktivitu, posilujte krevní cévy.
 7. Mají mírný antivirový a antibakteriální účinek..
 8. Podporujte růst buněk.
 9. Posílení kosterního systému.

Užitečné vlastnosti křepelky

Křepelčí vejce pro kojící matky jsou považována za více neškodná, měla by se však brát pouze ve vařené formě a začít s žloutkem..

Jaké jsou cenné vlastnosti těchto varlat:

 1. Vysoký obsah vitamínů: A, PP, B2, D, B1. Navíc je vitamín A v těchto vejcích dva a půlkrát vyšší než jeho obsah v slepičích vejcích.
 2. Cenné minerální složení: 620 mg draslíku, 404 mg železa, 213 mg fosforu, 76 mg vápníku, 17 mg mědi, 6,6 mg kobaltu (na 100 gramů produktu). Jak vidíte, obsah makronutrientů je také vyšší než obsah kuřecích vajec..
 3. Kvalitativní složení aminokyselin: lysin, glycin, tyrosin, histidin, threonin.
 4. Jsou dobrým antioxidantem.
 5. Zlepšit metabolismus, stav kůže.
 6. Jsou zdrojem energie.
 7. Posílení srdce a krevních cév, účast na hematopoetických procesech.
 8. Stimulujte duševní aktivitu, zlepšete paměť.
 9. Posiluje zuby a kosti.

Pozitivní vlastnosti skořápky

Je to také cenný sklad stopových prvků, zejména vysokého obsahu vápníku. To je důvod, proč od prvních týdnů po porodu může být ze zdravotních důvodů skořápka (ve formě prášku) předepsána mamince, zejména pokud byla v těle diagnostikována nízká hladina vápníku v těle..

Pro správnou přípravu takového prášku budete potřebovat:

 1. Vezměte bílá vejce (doma), důkladně je umyjte.
 2. Pomocí malého vpichu - smažte veškerý obsah.
 3. Nechte skořápku na tmavém místě tak dlouho, dokud zcela zaschne..
 4. Nyní je možné mletím jakýmkoli dostupným způsobem na prášek.
 5. Obecně se doporučuje, aby se polévková lžíce hotového prášku nalila šťávou z poloviny citronu, trvala na tom asi jeden den a poté se spotřebovala. Nezapomeňte však, že citrusové plody jsou silné alergeny..

Možné poškození

 1. Riziko infekce salmonel z konzumace syrových vajec.
 2. Možné vysoké alergie.
 3. Zvýšený cholesterol a požití karcinogenů do těla při konzumaci smaženého produktu.
 4. Zneužití žloutku může vést k ateroskleróze.
 5. Skladujte vejce mohou obsahovat antibiotika, hormony, a dokonce i dusičnany. A to zjevně nebude prospěšné pro zdraví matky ani dítěte.

Matka se tedy musí rozhodnout, kdy do své stravy přidá první varle a jaké to bude: kuře nebo křepelka.

Byl jsem první, kdo vyzkoušel křepelčí vejce. Můj syn byl tehdy 5 měsíců. Jedl jsem třetinu vařeného žloutku. Protože dítě reagovalo normálně, už po týdnu jsem snědl půl a po dvou měsících jsem do své stravy přidal také protein. Rozhodl jsem se však zdržet se vajec. Nebo se mi prostě líbily křepelky víc. Začal jsem také krmit svého syna. Je pravda, že už rok začal dávat kuřecí žloutek a pak bílkoviny.

Pravidla pro zavedení laktace

 1. Ve své stravě používejte výhradně vařená vejce..
 2. Před vařením důkladně omýt mýdlem a vodou..
 3. Kuřecí vejce vařte až 8 minut, křepelčí vejce - až 4.
 4. Je vhodné zavést do stravy mumie nejdříve tři měsíce po narození dítěte, nejlépe však o šest měsíců později.
 5. Musíte začít třetím rytmem žloutku. Protein, který má vstoupit o měsíc později - dva po žloutku.
 6. V případě alergií odložte podávaný přípravek na několik měsíců.
 7. Maximální část, kterou by kojící matka měla dosáhnout, je jedno kuřecí vejce nebo čtyři křepelčí vejce. Vyplatí se konzumovat výrobek ne více než dvakrát týdně.
 8. Od prvních týdnů je povoleno používat skořápky, ale pouze v práškové formě a ze zdravotních důvodů.

Kdy a kolik může

Když kojíte v prvním měsíci, můžete jíst vejce, pokud používáte pouze skořápku. Pokud jde o žloutek, stojí za to čekat nejméně tři měsíce as proteinem - nejméně pět. Existuje však názor, že je lepší počkat a vstoupit do žloutku od 6 let a protein od 7 do 8 měsíců.

Články O Neplodnosti