Hlavní Testy

Je možné kojit semena? Výhody a poškození dýně, slunečnice, sezamových semen

Během období kojení každá matka ví, jak důležité je vyvážit výživu a speciální stravu pro zdraví. S každou kapkou mléka se užitečné a škodlivé látky z denního menu matky dostávají do citlivého těla dítěte. Ženy se proto často obávají, zda se mají vzdát jednoho nebo druhého produktu, aby nepoškodily zdraví dítěte. V tomto článku odpovídáme na otázku, zda je možné během kojení jíst semena..

Typy semen a jejich výhody v GV

Semena jsou spíše kontroverzní produkt. Názory odborníků na výživu se liší v otázce, zda semena kojit, či nikoli..

Ale vzhledem k obrovskému množství užitečných vlastností, které semena mají, mohou a měla by být zahrnuta do vaší stravy. Pokud je nesmírně milujete, nemáte individuální nesnášenlivost, například na rostlinný olej. V tomto případě budou semena skvělým doplňkem nezbytného menu pro všechny kojení během kojení.

 • Rostlinné bílkoviny a aminokyseliny, které zajišťují správný metabolismus v těle.
 • Vitamíny skupin A, B, E, D, F, životně důležité pro matku a její dítě.
 • Minerály a stopové prvky, jako je železo, vápník, zinek, měď, sodík, kobalt, fosfor, fluor, draslík.

Tyto prospěšné látky příznivě ovlivňují činnost srdce a střev, posilují svalový systém, normalizují rovnováhu kyselin a zásad a regulují hladinu cholesterolu. Pomáhají bojovat proti pálení žáhy, pomáhají udržovat vidění, posilují vlasy a nehty a také obnovují imunitu po nemoci.

Na prvním místě mezi výhodami byla jejich schopnost zvýšit laktaci a zlepšit kvalitu mléka, aby bylo více tuku.

Důležité! Neužívejte semena jako spásu s nedostatečným laktací! Je kategoricky nemožné je jíst v balení, aby se dosáhlo většího uvolňování mléka. Malé množství zrn plně nasytí mléko všemi nezbytnými složkami pro zdraví matky a dítěte.

Dýně

Dýňová semena během kojení jsou považována za nejvíce doporučovaná, protože obsahují mnoho prospěšných látek. Také:

 • Méně pravděpodobné, že způsobí alergie..
 • Čistí střeva kvůli jejich vysokému obsahu vlákniny.
 • Kalorie. Ale kvůli nim, kojící matka nezíská další libry, protože protein se snadno vstřebává a mastné kyseliny normalizují metabolické procesy v těle.
 • Zinek, vitamíny A a E jsou prvky krásy a mládí. Zlepšuje stav pokožky, podporuje růst vlasů a nehtů, zlepšuje zrak a imunitu obecně a přináší mnoho užitečných.

sezamová semínka

Sezamová semínka jsou nejméně kalorická, proto se považují za dietní. Pozitivně ovlivňují imunitní systém, chrání matku i dítě před škodlivými bakteriemi a nemocemi. Sesame pomáhá vyrovnat nedostatek vápníku, který má každá žena po porodu..

Výhody sezamových semen budou optimální, pokud budete jíst pouze jednu lžičku denně.

Slunečnice

Polovina živin slunečnicových jader jsou tuky. Jejich obsah kalorií je 580 kcal na 100 g. Proto někdy existují pochybnosti o tom, zda je možné při kojení jíst slunečnicová semínka. Většina argumentů však hovoří pro jejich prospěch..

Slunečnicová jádra pokrývají denní normu vitamínu E. Téměř pokrývají normu vitamínů B5 a B6. Také velké procento bílkovin a vlákniny.

Prospěšné látky slunečnicových zrn se účastní práce téměř všech tělních systémů a jsou velmi užitečné pro kojící ženy, pokud jsou správně používány.

Důležitým faktorem po porodu je psychologické zdraví matky dítěte. Semena jsou schopna se s tímto úkolem vyrovnat..

 1. Ušetřete před depresí v obtížném poporodním období.
 2. Spokojený hlad kvůli vysokému obsahu kalorií.
 3. Zbavte se špatných návyků, jako je kouření.
 4. Odpoutat se od každodenní rutiny, klidné nervy, přežít minuty prudkého smutku a melancholie.

Co mohou být škodlivá semena při kojení?

Zaprvé je to pravděpodobnost alergické reakce. Semena jsou nasycena bílkovinami a různými prvky, které způsobují alergie. Na dítěti se to okamžitě projeví ve formě kožních vyrážek. V takovém případě okamžitě zapomenete na svůj oblíbený produkt.

Během kojení je nutné omezit nebo úplně vyloučit semena z potravy, pokud:

 • dítě má koliku v břiše;
 • zácpa se vyskytuje u vás nebo dítěte;
 • máte nadměrnou produkci mléka;
 • nabrat na váze.

Důležité! Nezapomeňte, že semena nejsou jídlo, ale přídavek k jídlu! Nadměrné pobouření vede ke závislosti, velkému namáhání žaludku, selhání stravy.

U solených zrn musíte být opatrní, protože dítě nemusí brát mléko slané chuti.

Skořápka je schopna značně poškodit zdraví, žije na ní mnoho mikrobů a škodlivých bakterií. Nevíme, za jakých podmínek byly připraveny a jak byly skladovány, proto se semena musí před použitím umýt.

Pravidla pro používání osiva během kojení

Ve vztahu k tomuto produktu je pravidlo úspěšně aplikováno - vše je v moderování dobré. Pouze 100 gramů semen stačí k tomu, aby matčino tělo kojilo se všemi užitečnými prvky.

Jakmile jste po narození chtěli semena, nespěchejte k jídlu celé balení - jsou tak užitečná, říkáte! V tomto případě to nelze přehánět. Aby nedošlo k poškození novorozence, musíte začít s malým množstvím. Hrst zrn stačí k tomu, abychom viděli reakci dítěte na tento produkt. Pokud u dítěte neexistují vyrážky, svědění, kolika, pak neváhejte zahrnout produkt do své každodenní stravy.

Kromě toho, aby bylo používání semen užitečné a bezpečné, doporučujeme, abyste se řídili následujícími pravidly:

 1. Jezte pouze surová slunečnicová a dýňová jádra. Možná trochu sušená v troubě.
 2. Kupujte pouze ve skořápce. Rafinovaná zrna ztratí své cenné vlastnosti..
 3. Obal musí být čistý, aby se do těla nedostaly žádné škodlivé bakterie se špinavými plevy. Před použitím opláchněte studenou vodou..
 4. Správnější je jíst semena při kojení mezi jídly, natahování denní dávky po celý den a nejíst celou sklenici v jednom sezení. Lékaři také doporučují jíst 2 hodiny před krmením dítěte.
 5. Po loupání je třeba si vyčistit zuby, protože tento proces kazí zubní sklovinu.

Je možné setí v prvním měsíci kojení?

Můžete jíst semena během kojení v prvním nebo druhém měsíci, určíte pouze pokusem. Mírné množství a absence alergické reakce u dítěte jsou indikátory, že můžete jíst semena od prvního dne krmení.

Kolik slunečnicových semen můžete jíst s gua?

Při kojení můžete jíst 80 až 100 gramů semen, abyste získali maximální užitek z tohoto produktu. Chcete-li zvýšit dávku nebo ne, záleží pouze na individuálních potřebách a obecném stavu matky a dítěte.

Je možné pražit semena s HS?

Ne každý má rád syrová zrna, bez ohledu na to, jak zdravá jsou. Je však možné při kojení jíst smažená semena nebo ne?

Smažená semena bohužel ztratí hlavní část svých prospěšných vlastností, zůstávají pouze kalorií, proto je obecně vhodné je nekonzumovat.

Je lepší sušit umytá syrová semínka na suché pánvi nebo v troubě, bude to alternativa pro milovníky smažených semen.

Jak se zbavit závislosti na semenech

Nadměrná konzumace semen vede k problémům s prací ve střevech, srdci, játrech a ledvinách dítěte. To se zřídka nestává, protože jsou velmi návykové a stává se zlým zvykem.

Nejprve si musíte přiznat tento problém, abyste si uvědomili, co může ublížit zdraví dítěte. Určete svou denní sazbu a nepřekračujte ji. Neuchovávejte se po dobu šesti měsíců předem a zkuste přejít ze slunečnicových na dýňová semínka.

Většina faktů upřednostňuje oblíbenou pochoutku. Malá zrna mohou kompenzovat nedostatek nezbytných vitamínů v obtížném poporodním období a poskytnout ošetřující ženě potřebný morální mír.

Je možné, aby kojící matka snědla semena s gw?

Slunečnicová semínka jsou v naší zemi oblíbeným produktem. Jako každý jiný přírodní potravinový produkt, obsahují velké množství různých stopových prvků. Proto je důležité zvážit, jak vitaminy a aminokyseliny obsažené ve složení ovlivňují tělo dítěte a zda je možné kojit..

Druhy semen a jejich výhody pro kojení

Nejprve se podívejme, zda je možné kojit semena, která semena se nejčastěji jedí a jaké prospěšné vlastnosti mají. Začněme nejoblíbenější - slunečnicí.

Výhody a poškození slunečnicových semen v gw

Slunečnicová jádra jsou bohatá na vitamíny a odpovídající prospěšné vlastnosti:

 • Slunečnicová semínka obsahují velké množství vápníku, což je stejně užitečné pro kojící matku kvůli jeho velké ztrátě během kojení a pro dítě, posílení jeho kostí a celkový fyzický vývoj.
 • Vitamin A pozitivně ovlivňuje nervový systém matky a dítěte.
 • Vitamín D má příznivý vliv na stav kůže, vlasů a nehtů kojící matky, jakož i na duševní vývoj dětí.
 • Podle obsahu draslíku zaujímají slunečnicová semena vedoucí postavení. A to je nesmírně důležité pro správné fungování srdce..
 • Složení slunečnicových jader obsahuje velké množství rostlinných bílkovin, které slouží jako stavební materiál pro všechny buňky těla, matky i dítěte.
 • Osivo bude zvláště užitečné při kojení matek, které mají malé množství mléka, protože napomáhají rozvoji laktace..

Důležitou výhodou konzumace semen je psychologický účinek, který způsobují. Pokud žena kouří před těhotenstvím, pak semena dokonale pomohou zbavit se této závislosti. Stačí jen nahradit touhu po kouřové přestávce hrstem jedlých semen.

Je však třeba dbát na negativní vlastnosti slunečnicových jader:

 • U dítěte mohou způsobit koliku a zácpu..
 • Mají velmi vysoký obsah kalorií. Při nadměrné spotřebě přispívají k nadváze..
 • Smalt a poškození zubů.

Může vyvolat alergickou reakci. Při prvních projevech na kůži dítěte (zarudnutí, vyrážka atd.) Musíte naléhavě konzultovat lékaře a vyloučit z mateřské stravy všechny možné alergenové produkty..

Použití dýňových semen s gv

Tato velká jádra jsou méně populární než slunečnicová semínka, ale často se vyskytují také v regálech s potravinami. Ve složení jsou dýňová semena velmi bohatá na zinek, což má pozitivní vliv na vývoj zrakového a reprodukčního systému a pomáhá posilovat imunitu. Existuje názor, že dýňová semena jsou méně alergenní, a proto je jejich použití v potravě pro kojící ženu bezpečnější.

Takový produkt se široce používá při odstraňování červů, protože nezanáší střeva a nedráždí jeho sliznici. Zrna nepoškozují zdraví dítěte vůbec, proto je lékaři často doporučují pro mladé matky.

Kojení sezamových semen

Sezamová semínka se nejčastěji používají jako doplněk stravy pro saláty, pečivo a hlavní jídla. Sezam je bílý, hnědý, žlutý a černý. Liší se chutí a obsahem živin. Nejužitečnější je černý sezam. Právě tento druh má výraznou ořechovou vůni.

Sesame se často používá jako silný imunomodulátor, který chrání tělo matky před infekčními chorobami. Zrna jsou bohatá na vápník, který posiluje kosti, zuby, vlasy a nehty. Chcete-li těžit z produktu, měli byste si vzít 1 lžičku. sezamová semínka denně.

Kolik semen denně kojí

Stejně jako ostatní potravinářské výrobky jsou užitečné, pokud je jejich použití moderováno. Nejlepší je jíst semena mezi plnými jídly jako svačinu. Pokud jste kojící matka, musíte je začít jíst s malou dávkou, ne více než 20 gramů denně. Poté stojí za to sledovat reakci těla dítěte - zda má vyrážku, svědění, zarudnutí, problémy se stolicí a trávení. Pokud je vše v pořádku s dítětem - můžete postupně zvyšovat dávku a nebojte se zahrnout semena do své stravy při kojení.
Doporučujeme však, abyste se nechali unášet nadměrným používáním semen, zejména s Gua. K získání potřebných živin stačí jíst nejvýše 100 gramů semen denně. Pokud chcete zhubnout, ujistěte se, že semena, která jíte, jsou umístěna v doporučené normě KBZhU.

Jak smažit semena tak, aby nepoškodila dítě?

Odborníci se domnívají, že při kojení je lepší vařit smažená semena. Koneckonců, ty, které se prodávají, nejsou vždy vysoce kvalitní a mohou poškodit zdraví matky a dítěte. Před smažením semen musí být semena vytříděna a důkladně omyta studenou vodou, za použití takového cedníku. Je třeba mít na paměti, že zrna mohou být infikována červím vajíčkem nebo chemikáliemi, proto se tomuto postupu doporučuje věnovat zvláštní pozornost..

Když jsou semena umytá, měla by být rozptýlena ve velmi horké pánvi. K tomu je lepší použít litinový model.

Zrna je třeba pořádně promíchat dřevěnou špachtlí. Semena se musí převrátit, přemístit a nádobu protřepat. Pokud je takový postup hotový, bude možné v produktu uchovat užitečné látky a vitamíny. Hlavním úkolem při smažení - zrna by měla být stejnoměrně suchá a nespálit.

Můžete určit připravenost semen chutnat. Měly by být pravidelně zkoušeny. Je velmi důležité - odstranit zrna z ohně včas, když mají trochu víc na smažení. To umožní misce dosáhnout ochlazení během ochlazování a získat charakteristickou chuť..

Dýňová semínka se pečou v peci. K tomu se zahřeje na 190 °. Zrna musí být odstraněna ze zbytků buničiny, promyta v cedníku a usušena.

Semena pak musí být rovnoměrně rozložena na plech pečený tukem s olivovým olejem. Miska je obvykle solená, ale to nemusí být prováděno s HS. Doporučuje se péct zrna po dobu 20-35 minut, aby byla rovnoměrně smažena.

Stručně řečeno: je možné kojit semena?

Zkoumali jsme všechny pozitivní a negativní vlastnosti použití semen během kojení a na otázku „Je možné mít semena s Gua?“ máme spíše pozitivní odpověď než negativní odpověď. Tento produkt má nepochybně bohaté složení užitečných stopových prvků nezbytných jak pro zdraví kojící matky, tak pro vývoj malého dítěte. Odmítnout je použít pro potraviny s GV nebo ne, je však naprosto subjektivní. Pokud nemáte kontraindikace k jejich použití a nezneužíváte je denně, slunečnice, dýně a sezamová semínka se pro vás stanou zdrojem potřebných živin.

Je možné kojit semena? Je lepší o tom konzultovat lékaře. Je povoleno zavádět produkt do stravy, pokud to nepoškodí zdraví dítěte a nezpůsobí alergické reakce..

Je možné kojit matku slunečnicových semen?

Lékařské odborné články

Semena během kojení mohou být velmi užitečná, ale v některých případech mohou hodně poškodit. Aby bylo možné při kojení získat maximum pro dítě, je důležité znát podmínky, za kterých lze semena jíst. Je také důležité vědět, které z nich jsou užitečné a které nejsou příliš dobré a mohou u vašeho dítěte způsobit různé poruchy..

Výhody semen v laktaci

Pro mnoho lidí jsou slunečnicová semínka fascinující svačinu a pro některé jsou také druhem antidepresiva. Je však důležité zjistit, zda je možné semena okusovat kojící matce a která semena dávají přednost?

Mnoho slunečnicových semen z mnoha zdravotních důvodů z nich učinilo populární svačinu nebo dokonce doplněk stravy. Určitě jsou užitečné. Slunečnicová semínka jsou skladem vitamínů a minerálů. Obsahují vitamín D, vitamin A. Slunečnicová semínka obsahují více vitamínu D než hmotnost tresky. Díky tomuto obsahu vitamínu D ho dítě obdrží pro nezbytný růst a duševní vývoj přímo z mléka. Díky vitaminu D sama matka nebude mít problémy s nehty a vlasy. Vitamin A, obsažený v semenech, pomůže ženám nejen vypadat krásně, ale také zlepšit jejich zdraví, protože je to vynikající antidepresivum a bude mít uklidňující účinek na dítě. Slunečnicová semena jsou bohatá na vitamín E. Vitamin E může pomoci zlepšit stav buněk a ochrannou aktivitu epitelu u dítěte. Slunečnicová semínka jsou také bohatá na zinek. Zinek může pomoci zlepšit jak počet aktivních imunitních obranných buněk, tak motilitu leukocytů. Kromě toho je zinek velmi důležitý pro normální fungování střeva, protože normalizuje rovnováhu tělesných tekutin a zlepšuje stav střeva. Slunečnicová semena jsou bohatá na antioxidanty, které pomáhají chránit dítě a matku před volnými radikály..

Slunečnicová semena jsou navíc bohatá na mastné kyseliny, které jsou užitečné pro vývoj mozku rostoucího plodu. Obsahují také hodně vlákniny, což může zabránit zácpě během krmení. Během kojení může nastat zácpa, protože nové matky se nemohou volně pohybovat, což zpomalí pohyb střev..

Slunečnicová semena jsou bohatým zdrojem folátu a různých minerálů, jako je železo, vápník, zinek, selen a měď. Kyselina listová ve slunečnicových semenech pomáhá při tvorbě červených krvinek, které jsou hlavním zdrojem kyslíku pro buňky rostoucího dítěte. Nedostatek kyseliny listové způsobuje různé problémy, jako jsou vývojové poruchy u vašeho rostoucího dítěte. Kromě toho může kyselina listová ve slunečnicových semenech pomoci zabránit vrozeným vadám u novorozenců. Protože se při krmení dítěte zvyšuje denní potřeba různých látek kterékoli matky, zvyšuje se potřeba kyseliny listové. Proto bude takový zdroj této kyseliny skvělým doplňkem vaší stravy..

Slunečnicová semena se během kojení mohou konzumovat, ale s mírou. Doporučujeme však pečlivě vybrat slunečnicová semínka, protože mnoho produktů dostupných na trhu obsahuje mnoho konzervačních látek..

Pečená semena neobsahují vitamíny během kojení, proto byste měli upřednostňovat jejich sušení v troubě a jíst bez soli.

Kozinaki ze semen během kojení lze použít jako alternativu ke smaženým semenům, ale musíte vědět přesně o složení toho, co je obsaženo v kozinaki. Přebytek glukózy nebo barviv může nakonec způsobit, že dítě bude mít problémy se stolicí nebo alergickými reakcemi.

Sezamová semena během kojení jsou také velmi užitečná. Ve starověku se věřilo, že sezamová semínka mohou během těhotenství způsobit potrat, hlavně proto, že jsou v přírodě „horká“ a produkují teplo v žaludku. Neexistuje však žádný vědecký výzkum, který by dokazoval, že sezamová semínka mohou být škodlivá, a pokud jsou přijata s mírou, mohou se při krmení skutečně stát vynikajícím a zdravým jídlem. Ujistěte se, že nejste alergičtí na sezamová semínka a můžete snadno konzumovat bez poškození sebe a svého dítěte.

Sezamová semínka jsou bohatá na vápník, aminokyseliny, bílkoviny, vitamíny B, C, E a dokonce i železo, což jsou mimořádně důležité minerály..

Zápcha je běžným problémem pozorovaným u kojících matek. Sezamová semínka jsou jedním z nejlepších přírodních potravin, které mohou pomoci vyřešit problém. Přidání sezamových semen do jídla může pomoci změkčit stolici a dokonce ovlivnit stolici vašeho dítěte. Sezamová semínka jsou naplněna živinami, které zvyšují zdraví a imunitu. Konzumace sezamových semen v zimě může posílit imunitní obranu a chránit před nachlazením a chřipkou..

Většina žen zpravidla postrádá vápník a sezamová semínka jsou skutečně přirozeným zdrojem tohoto životně důležitého minerálu. Sezamová semínka jsou jedním z nejlepších posilovačů přirozené síly. Posilují svaly a nervy a posilují tělo. Předpokládá se, že příjem sezamového semene snižuje duševní slabost a stres a také zpomaluje stárnutí.

Dalším užitečným osivem pro kojení jsou lněná semena..

Lněná semena obsahují některé důležité živiny, které potřebujete během kojení. Lněná semena jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny a vlákninu, které jsou nezbytné pro vaše tělo a dítě. Len vynikající zdroj dvou esenciálních mastných kyselin pro lidské zdraví - kyselina linoleová a kyselina alfa-linolenová, jsou lněná semena také dobrým zdrojem vlákniny, minerálů a vitamínů. Laxativní vlastnosti lněných semen pomáhají udržovat zácpu u dítěte.

Dýňová semena během kojení jsou neuvěřitelně užitečná pro stravu kojících matek, zejména pro zvýšení přísunu mléka. Dýňová semínka jsou plná živin. Tato semena také obsahují různé minerály a vitamíny. Nedávné studie naznačují, že je důležité mít dostatečné hladiny zinku v mateřském mléce pro zdravé kojení. Proč děti potřebují zinek? Zinek podporuje zdravý imunitní systém a chrání před nachlazením a infekcemi. Zinek je skvělý pro dětskou pokožku a pomáhá také při vývoji mozku. Zinek také umožňuje dítěti vstřebávat další důležité živiny. Zinek se v těle nehromadí, proto je důležité, aby ho máma pravidelně používala k udržení hladiny zinku. Smažená dýňová semínka jsou rychlým a chutným způsobem, jak zajistit, aby pro vaše dítě bylo dost zinku..

Možné poškození semen při krmení dítěte

Konzumace velkého množství slunečnicových semen může vést k toxicitě fosforu, která může poškodit ledviny. Máma nebo dítě mohou trpět selenovou toxicitou, která vede k příznakům, jako je selenóza. V tomto případě jsou běžnými příznaky podrážděnost a únava těla..

Příliš mnoho slunečnicových semen může také způsobit vysušení a popraskání kůže..

Semena jsou známá jako estrogen a stimulují kontrakce a menstruaci, které mohou ovlivnit váš stav po porodu. Při konzumaci nezralých nebo surových lněných semen můžete vidět prudký nárůst krevního tlaku. Proto se ujistěte, že lněná semena nejsou nezralá nebo syrová. Lněná semena obsahují toxickou chemikálii zvanou kyanid, která může vést k otravě..

Nadměrná konzumace dýňových semen může vést k podivným vedlejším účinkům. Tato semena obsahují železo, bílkoviny, vlákninu a mastné kyseliny. Vlákna a mastné kyseliny nejsou dobré pro zdraví dítěte. Může také ovlivnit střevní koliku u kojenců. Dýňová semínka mohou být alergeny, zejména pro děti.

I přes výhody různých typů semen je nejdůležitější věcí při kojení, že jejich konzumace není vyšší, než je obvyklé. To minimalizuje alergické reakce a maximalizuje výhody..

Každá matka, která se během kojení potýká s problémem výživy, by se měla vzdát svých preferencí. Ale během kojení můžete jíst semena, může to být dokonce velmi užitečné. Obsahují vitamíny a kyseliny, které mohou být pro dítě během dětství nezbytné. To dokazuje potřebu diferencovaného přístupu k výběru stravy pro kojení.

Je možné mít slunečnicová semínka s HS (smažená nebo syrová)?

Každý má rád semena. Jsou chutné a nutriční odhady jsou zdravé. Proces krakování a extrakce samotného vyhledávaného zrna je zajímavý a stále více zachycuje. Chci okusovat, okusovat a okusovat. Z tohoto důvodu dokonce i závislost.

Zvyk semen hlodání má národní charakter. Pokud je v Americe při sledování filmu obvyklé žvýkat popcorn, pak průměrná rodina z Ruska kousne semena při sledování televize.

Je možné jíst semena na veřejných místech? Je to jídlo nebo jen pochoutka?

Co je dobré a co špatného a jak se vztahují ke slunečnicovým semenům? Je možné při péči o dítě okusovat vzácná zrna?

Odpovědi na všechny tyto otázky jsou obsaženy v článku..

Slovo "semena" je tradičně chápáno jako slunečnicové semeno.

Je možné kojit semena při kojení?

Slupka semen je často špinavá, špatně zpracovaná. V 90% případů se to týká semen, která se prodávají v rozích babičky.

Semena, která se prodávají v obchodě (zabalená do sáčků), jsou sterilnější. Mohou být bezpečně konzumovány..

Semena s gua může jíst mladá matka. Stačí dodržovat dvě jednoduchá pravidla:

 1. Produkt musí být čistý.
 2. Během kojení je nutné začít konzumovat s malými porcemi, abyste se ujistili, že dítě není na takové jídlo alergické.

Aby nedošlo k obavám o čistotu a snadné nakoupení zakoupených semen, stačí je umýt a poté je lehce smažit na pánvi nebo je sušit v troubě..

V prvním měsíci

V prvním měsíci života je gastrointestinální trakt dítěte ještě zdaleka dokonalý. Proto při zavádění nových produktů buďte opatrní. Během tohoto období je lepší hrát bezpečně. Bezprostředně po narození byste neměli bušit do jídla a zametat všechny produkty, které vás upoutaly. Snažte se ublížit dítěti.

Správný úvod do stravy a konzumace

Správný úvod do nabídky kojící matky během kojení každého nového produktu je základem zdravé výživy pro kojence.

Pokud chce žena během kojení diverzifikovat svůj stůl slunečnicovými, sezamovými nebo dýňovými semínky, měla by začít s 20 g denně. Postupně každý den můžete porci zvyšovat.

Lněné semeno by mělo být zavedeno počínaje spotřebou odvarů nebo tinktury zrn od 10 g za den.

Jíst jakýkoli produkt během období kojení s mírou. Totéž platí pro semena. Půl sklenice dýně nebo slunečnicových semen bude stačit pro potěšení i užitek. Lněná semínka, pít ne více než jednu polévkovou lžíci denně, aby to prospělo a nepoškodilo dítě.

Sezamová semínka neberou více než jednu lžičku denně.

Lékaři doporučují konzumovat semena mezi jídly matek, asi dvě hodiny před kojením. Tímto způsobem nedochází k nežádoucímu míchání produktu..

Smažená semena

Užitečnější nejsou smažená semena pro kojení, ale dobře sušená. Při smažení dochází ke ztrátě vitamínů A, E a D. Na druhé straně při smažení na pánvi dochází k dezinfekci jader. Všechny škodlivé prvky jsou zničeny..

Chcete-li zvolit „střední půdu“, smažte zrna na velmi krátkou dobu při nízkém žáru.

Na otázku: „Je možné během kojení jíst semena, jsou-li velmi smažená?“, Můžeme bezpečně odpovědět: „Ne, v žádném případě!“.

Chcete-li zachovat vitamíny a dezinfikovat semena, na krátkou dobu je vysušte na pánvi..

Druhy semen

Existuje mnoho druhů semen. Obvykle semeny máme na mysli slunečnicová zrna. Semena mnoha jiných rostlin jsou však stejně chutná a také prospěšná. Které z nich jsou během kojení dobře vnímány a které jsou kontraindikovány? Pojďme to pochopit.

Dýně

Tam je populární víra, že dýňová semínka zmírňují škodlivé parazity, jako jsou červi. Dělají to jemně, aniž by dráždily střeva..

"Bílá" zrna nejsou alergenní, lze je jíst s kojením.

Dýňová semínka mají mnoho prvků, které léčí vlasy, nehty, kůži, reprodukční systém a orgány vidění. Mají hodně zinku, manganu, hořčíku.

Mnoho matek se zajímá, zda je možné kojit semena s kojením. Jelikož mají mnoho užitečných látek, žádoucím produktem jsou dýňová semena při kojení..

sezamová semínka

Sesame je považován za nejchutnější ze všech. Potvrdí to kdokoli, kdo to někdy vyzkoušel. Je však nejdražší..

Nelze pěstovat sezamová semínka jako slunečnice nebo dýně ve středním pruhu Ruska, proto je možné získat obilí pouze nákupem.

Sezamová semínka jsou vzácná, jedná se však o cenný dietní produkt. Při používání sezamových semen během kojení rozhodně neztrácíte a vaše tělo, stejně jako tělo dítěte, dostane spoustu užitečných látek a vitamínů.

Sezamová semínka jsou nejdražší a vzácná.

Sesame podporuje imunitu, zlepšuje stav nehtů a vlasů díky vysokému obsahu vápníku.

Mohou kojící matky zahrnout tento cenný produkt do svého menu? Je to možné, ale jako všechno ostatní, v malém množství.

Slunečnice

Slunečnicová zrna, kromě příjemné chuti, působí na tělo takto:

 • dobře posílit kardiovaskulární systém;
 • zlepšit fungování genitourinárních orgánů;
 • přispívají k dobrému stavu nehtů, vlasů, kůže;
 • přispívají k laktaci a zvyšují obsah tuku v mléce;
 • zlepšit duševní a fyzické schopnosti dítěte v důsledku vysokého obsahu vitamínu D;
 • Pomáhá zabránit depresi s vitamínem A.

Slunečnicová semena budou užitečným doplňkem stravy mladé matky během kojení.

Prádlo

Lněné semínko se na rozdíl od dýňových a slunečnicových semen nekonzumuje surové. Z nich jsou připraveny léčivé odvary, tinktury a léčivé želé.

Lněná semínka ze starověku byla považována za užitečný produkt, který má očistný a baktericidní účinek. Vědci zjistili, že lněné semeno zlepšuje lidské zdraví, pokud je konzumováno pravidelně.

Tajemství lnu je chemické složení tohoto produktu - vysoký obsah živin a prvků. Lněná jádra jsou bohatá na aminokyseliny a mastné kyseliny, polysacharidy, vlákninu a rostlinné hormony. Tyto látky jsou pro kojení nezbytné..

Nejznámějším léčebným účinkem je schopnost lněného semene léčit žaludeční choroby. Také pomocí lněného jádra se můžete zbavit mnoha problémů:

 • špatná funkce střev, chronická zácpa;
 • riziko infarktu a mrtvice;
 • vysoký krevní tlak;
 • nízká imunita;
 • špatná funkce jater;
 • stárnutí buněk.

Lékaři doporučují zavádění lnu do stravy postupně a v malých dávkách, je nutné sledovat reakci těla.

Stejné zásady: při zavádění lněného semene do stravy kojící matky během kojení by se mělo postupovat v malých dávkách..

Lékaři nedávají jednoznačnou odpověď na otázku: „Je možné použít lněná semena při kojení?“. Ale postupné uvedení tohoto cenného zdravotního produktu do nabídky vám řekne odpověď na tuto otázku. Pokud se matka a její dítě cítí dobře, když je tento nádherný elixír přidán do mateřské stravy, můžete ji jíst.

Musíte začít užívat odvar nebo tinkturu lněného semínka s neúplnou lžičkou denně. Pokud organismy kojící matky a dítěte reagují příznivě na zavedený nový produkt, může být množství odvarů postupně zvyšováno na jednu polévkovou lžíci denně.

Lněné semeno je kontraindikováno pro žlučové kameny.

Vliv na tělo matky a dítěte

Semena během kojení prospívají mamince a dítěti. Mladé matky se však obávají otázky: „Neublíží, pokud budou během kojení delší dobu používány?“.

Výhoda

Již jsme viděli výhody slunečnicových, dýňových, sezamových a lněných semen. Díky jejich používání nejen matka dostává mnoho vitamínů, ale dítě s mateřským mlékem má také přístup k mnoha užitečným látkám.

Pokud mírně konzumujete semena během kojení, zlepší se laktace, což je velmi důležité v prvním roce života dítěte.

Výhodou dýňových semen je přirozený antihelmintický účinek, který dále zvyšuje jejich hodnotu.

Zinek, mangan, hořčík, vápník, vláknina, aminokyseliny a mastné kyseliny obsažené v jádrech, vitamíny skupin A, B, C, D a E jsou užitečné pro dítě a matku.

Semena mohou poškodit vaše dítě a matku, pokud jsou kontaminovaná. Často k tomu dochází u slunečnicových semen, protože při průmyslovém čištění kombajny se na ně dostane hodně prachu. Semena nakoupená podle hmotnosti se musí umýt a poté vysušit v peci. Je možné smažit jen nepatrně, protože během smažení vznikají škodlivé karcinogenní látky a usmrcuje se velké množství užitečných látek..

Zrna zabalená do sáčků podle pravidel produkce musí být před zabalením omyta. Je však toto pravidlo splněno? Zkontrolujte otřením zrn mezi prsty. Pokud vaše ruce po tomto postupu zašpiní, je lepší umýt a vysušit taková semena, jak je popsáno výše.

Loupaná semena bez slupky nestojí za to. V takovém jídle již nejsou žádné živiny. Nepoužívejte také solená semena.

Nezapomeňte na mladé rodiče, že semena jsou vysoce kalorická jídla. Pokud je maminka náchylná k nadváze, měli byste se během kojení vážně omezit ve vztahu k tomuto produktu..

Kojení specialisté trvají na zavedení jakéhokoli nového produktu s dodržováním postupnosti a konzumačních opatření. To platí také pro semena..

Stanovisko Dr. Komarovského

Co si myslí Dr. Komarovsky, respektovaná mladými matkami, o přidávání semen do stravy kojící ženy??

Lékař na tuto otázku přímo neodpovídá, hovoří však o tom, jak se dýňová semínka zbaví červů. Komarovsky vzpomíná, že ne všichni paraziti jsou náchylní k smrti z dýňových semen, že musíte jíst příliš mnoho semen najednou, abyste se zbavili nechtěných červů.

Jsou-li zjištěny problémy s červy, je logické, že se léčíme léky a jako prevenci používáme dýňová zrna v potravinách.

Lékaři na klinice Komarovsky reagují pozitivně na dýňová semínka. Podle jejich názoru zvyšují náladu, zlepšují stav nervového systému, zvyšují účinnost a bojují proti únavě. A to je důležité pro matku během kojení..

Lékaři také doporučují zahrnout do výživné snídaně pro děti starší pěti let s přídavkem slunečnicových semen. To však není důkazem jejich užitečnosti pro dospělé a kojence.

Pokud jste závislí

Hlodání semen je špatné. Jaký je důvod? Předtím měli zástupci nižší třídy, obchodníci na trzích a vesničané zvyk hlodat semena. S rozvojem kultury se tento zvyk stává stále více minulostí. Opravdu závislý na takovém nevinném povolání, jako je jíst semena.

Abyste se na to nezvykli, zkuste se omezit a nezapojovat se do aktivit, jako je jíst semena. Vše je v moderování dobré. Pokud si to pamatujete, pak vás žádná závislost neohrožuje.

Ale pokud jste se již stali obětí návyku, musíte se pokusit přejít k něčemu jinému, neškodnějšímu. Mimochodem, dýňová semínka nevyvíjejí závislost tolik jako slunečnicová semínka. Možná byste k nim měli přejít.

Nekupujte mnoho semen najednou.

Nakupujte denně část slunečnicových semen každý den a jednoduše nemůžete jíst více, protože jich nebudete mít víc.

Pokud nemůžete udržet vaši chuť k jídlu v denních limitech, vyplatí se vyzkoušet autohypnotiku. Myšlenky na nás mají hluboký dopad. Inspirující se, že nadměrné používání semen poškozuje vás a zdraví vašeho dítěte, protože je kojen, můžete se zbavit špatného návyku.

Pokud dítě na semena reaguje negativně, jejich používání by mělo být okamžitě zastaveno.

Výběr a skladování

Stejně jako ostatní potravinářské výrobky jsou nejužitečnější obilí ta, která jste pěstovali na svém osobním pozemku. To platí pro dýňová a slunečnicová semena..

V ostatních případech existuje riziko nezdravého jídla. Aby se snížilo riziko, semena před jídlem umyjte a vysušte v troubě.

Koupit semena v uzavřených obalech. Obzvláště pečlivě vyberte výrobce. Značka musí být slavná.

Semena mohou být skladována až 10 měsíců. Protože se semena bojí vlhkosti, neměla by překročit 75%. Teplota při skladování v místnosti.

Při správném skladování a přípravě se zachovají zinek, mangan, hořčík a další užitečné látky. Skutečnost, že dýňová semínka jsou bohatá na zinek, je činí ještě atraktivnější v očích odborníků na výživu..

Recepty

Zdravá jídla s přidanými semeny se hodí během kojení.

Různá jedlá semena se používají k přidání zvláštní chuti a přitažlivosti k jídlu..

Slunečnicová semínka chutnají jako ořechy. Soubory cookie se slunečnicovými semínky zaujmou své pravé místo v nabídce vaší rodiny. Více o cookies si můžete přečíst v článku „Jaký druh cookies může kojící matka“.

Nový recept - kuřecí dýňová semínka. Kuře má dlouhodobě silnou pozici u odborníků na výživu. Toto jídlo pomáhá ven o svátcích a ve všední dny. Proto je příjemné najít nový přírůstek do vašeho oblíbeného jídla. Chuť a jednoduché provedení učiní tento recept oblíbeným..

Granola nebo domácí granola - zdravá a výživná snídaně. Toto jídlo milují dospělí i děti. Zejména jablko granola.

Lněná kaše s daty potěší vás a vaši rodinu s novou chutí. Je výživný a užitečný při kojení. Další informace o výhodách lněné kaše pro matky a děti naleznete v článku "Lněná kaše pro kojení"..

Oves, mandle, dýňové mléko diverzifikují mléčnou stravu a přidávají vitamíny do tradičních jídel.

Přidejte semena do stravy, vyzkoušejte nová jídla s přidáním semen, použijte dostupné zdroje živin a vitamínů. Ale pamatujte, že vše je v moderování dobré!

Výhody a poškození semen během kojení

Dýně, lněná semínka, sezamová semínka a konečně nejoblíbenější - slunečnicová semínka - jsou během laktace povolena? Názory pediatrů se liší, takže zjistíme výhody a nevýhody a odpovíme na hlavní otázku - je možné kojit semena?

Gastronomická hojnost

Každá maminka na mateřské dovolené čelí téměř stejným fenoménům: bezesné noci, rozruch dítěte, vyčerpávající život s jeho monotónností - každodenní úklid a vaření, a jen bytí ve „čtyřech stěnách“. Z takové rutiny je obtížné toužit. Existuje cesta ven? Koneckonců, pokud je matka trhaná - dítě cítí její emoce. Obzvláště pokud dítě stále kojí - pak „začarovaný kruh“ ano!

Antidepresiva nebo sedativa kojícím matkám by neměla být. Alkohol je vyloučen. A na hobby, abych rozptýlil, není často čas! Musíte se tedy zachránit lidovými metodami, konkrétně - klikněte na semena. Koneckonců, všechny produkty, které vstupují do těla matky, se předávají dítěti mlékem. Proto se matky starají: semena během kojení - přinesou výhody nebo poškození?

Odborníci říkají: nemusíte se přísně omezovat v jídle s HS. Odborníci doporučují dodržovat opatření, pak semena během laktace přinesou větší užitek.

Druh semenVlastnosti produktu
SlunečniceSlunečnice obsahuje přírodní antidepresivum, které pomůže přežít poporodní depresi.
DýněDýně je kosmetický salon doma. Jádra této zeleniny mají pozitivní vliv na tělo, jejich použití zlepšuje stav vlasů a pokožky. Dýňová semena pro kojící matky tedy budou mít prospěch
sezamová semínka
Pokud tato semena nezneužijete, tělo ošetřovatelky odpoví stokrát: zuby mladé matky zesílí a její vlasy budou silnější a delší. Je také možné získat příjemný bonus vůbec - hodit pár kilogramů.

Dále zjistíme podrobněji, jak semena během kojení a v období po porodu jako celku ovlivňují tělo mámy a dítěte.

Oloupané vitamíny

Použití semen během kojení je zahaleno mnoha mýty. Nejdůležitější z nich je zvýšení množství mléka a zvýšení jeho obsahu tuku. Metoda „folk“ se obecně vztahuje na ořechy. Předpokládá se, že použití horkého mléka v sousta se semeny dá ženě „mléčné řeky“. Vědci a lékaři však tuto skutečnost mnohokrát popřeli..

Množství mléka produkovaného dietou kojící matky má zanedbatelný účinek. Rozhodujícím faktorem v množství mateřského mléka je dědičnost a individuální charakteristika těla.

Nezapomeňte však na hlavní věc: výhody jader jsou v jejich složení. Nejužitečnější stopové prvky jsou skryty v samotné kůži. Proto můžete použít slunečnicová semínka, dýňová i slunečnicová, a sezamová maminka.

ŽivelVýhoda
Protein
Při použití pouhých 100 gramů semen denně dostane osoba až 40% denního příspěvku, který je nezbytný pro plné fungování těla. Rostlinný protein je potřebný pro účast v metabolických procesech, zachování imunity a obnovu tkáně
Mastné kyselinyJádra slunečnice nebo dýně jsou skladištěm kyseliny olejové a linoleové. Podobné množství se vyskytuje pouze u drahých odrůd ryb. Mastné oleje jsou nezbytné pro plný metabolismus a podílejí se na kontrole cholesterolu
Minerály a vitaminyObsahují velké množství fosforu, selenu, mědi, hořčíku, zinku a také „vitamín mládí“ - E

Semena během kojení však mohou také trochu poškodit tělo, zejména při nekontrolovaném použití. Pojďme tedy zjistit - jaké je nebezpečí zneužití:

 1. Jedná se o vysoce kalorický produkt. Pouhých 100 gramů jader obsahuje více než 500 kalorií - téměř jako dobrá porce masa;
 2. Časté „loupání“ vede k poškození skloviny - zuby se stávají citlivými a častěji se kazí. To by mělo být vzato v úvahu, protože těhotenství a období kojení „vyplavují“ velké množství vápníku z ženského těla a tento prvek má obrovský dopad na stav zubů;
 3. Použití semen je špatný zvyk, s nímž není snadné se rozdělit;
 4. Zatížení na břicho dítěte. Dítě dostává spoustu látek z mateřského mléka - je tedy možné během kojení jíst semena? Musíte se rozhodnout samostatně.

Pravidla "luzgan"

Je třeba si uvědomit, že jádro jádra je jiné. Slunečnicová semínka mohou u dítěte dokonce způsobit infekční onemocnění nebo, nejčastěji - střevní koliku. Proto při používání tohoto produktu musíte dodržovat některá pravidla.

Především je třeba dodržovat opatření: v malém množství, konkrétně - ne více než 100 gramů za den - zrna nejsou nebezpečná. Proto je lepší si užít váš oblíbený produkt během procházky: konec konců, maminka musí následovat zvědavé dítě, takže je nepravděpodobné, že by se hlodalo celé balení semen denně. Mimochodem, než začnete klikat na jádra, měl by být produkt pečlivě prostudován a zkontrolován. Chcete-li to provést, nalijte malé množství semen do dlaně a uvidíte, zda na pokožce nezůstávají nečistoty.

Při kojení překonávají dýňová semena slunečnice: jsou čistší a zamořují střeva méně než jejich protějšky. Je však důležité si uvědomit, že jakýkoli produkt ve stravě kojící ženy by se měl zavádět postupně - u dítěte hrozí jak kolika, tak alergie..

Pokud žena během těhotenství nekonzumuje žádný produkt, pak je u dítěte pravděpodobnější alergie!

Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, zkuste nejprve jíst pouze 10 - 15 jader. A den musí být sledován pro reakci těla dítěte. Pokud je vše v pořádku a dítě nemá vyrážku ani zácpu, může být množství produktu mírně zvýšeno a postupně se zvyšuje na 100 gramů denně.

Při kojení by se semena měla kupovat pouze ve slupce. Zaprvé to pomůže snížit riziko znečištění a za druhé, loupané jsou prakticky „figuríny“: pouze jádra ve slupce jsou bohatá na vitamíny. Po odstranění plevy se počet užitečných vlastností produktu prudce snižuje. Proč mladá matka potřebuje více kalorií?

Smažená semena se lépe používají v čisté formě než k vaření halvy nebo kozinaku. Tyto sladkosti samozřejmě nepoškozují tělo, ale obsahují velké množství cukru. Ten je mimochodem schopen vyvolat u dítěte diatézu. Proto používejte dezerty opatrně. Kromě toho, pokud kojící matka snědla kousek sladkého gozinaku s čajem, je lepší se v tento den zdržet semen.

Raději semena smažte sami. Zrna dobře opláchněte a vysušte na vzduchu, poté - smažte na horké pánvi bez přidání oleje. Budete tedy mít jistotu čistoty produktu a nepřítomnosti škodlivých nečistot.

Když to shrnuji výše, lze bezpečně říci, že vysoce kvalitní osivo pro kojící matku je užitečné, jako dítě, při použití v rozumných mezích. Klikněte na zdraví!

Semena pro kojení: možná nebo ne

Je možné během kojení jíst semena? Závisí to na tom, kolik a často je matka konzumuje, a na individuální reakci těla dítěte. Tento produkt se zavádí do kojící stravy postupně a sleduje reakci dítěte. S dětskou intolerancí je snížena a zcela odstraněna z jídla.

Slunečnicová semínka

Co je užitečné

Při mírné spotřebě mají slunečnicová semena během kojení příznivý účinek na matku a dítě:

 1. Pomáhá uvolňovat mléko a zvyšuje jeho obsah tuku.
 2. Pomáhají nahradit kouření - tuto psychologickou techniku ​​používají matky, kterým je obtížné přestat kouřit během kojení.
 3. Zlepšit činnost genitourinárního a kardiovaskulárního systému.
 4. Vitamin D obsažený v semenech je prospěšný pro duševní a fyzický vývoj dítěte..
 5. Slunečnicové semeno, kromě vitamínu D, obsahuje vápník, železo, bílkoviny.
 6. Kliknutím se uvolní nervový systém ženy. Vitamin A obsažený v jádrech slunečnice uklidňuje nejen matku, ale i dítě, přenášené mateřským mlékem.

Co je škodlivé

Slunečnicová semínka jsou zahrnuta v seznamu produktů, které vyvolávají alergie. Pokud má matka sezónní alergii na pyl, neměla by jíst semena, aby nevyvolávala exacerbaci alergie v sobě ani v dítěti. Jaká škodlivá semena jsou:

 1. Mohou u dítěte vyvolat alergii, i když na ně matka takovou reakci nemá. Pokud má dítě po požití semen vyrážku na kůži, měla by být ze stravy vyloučena..
 2. Toto opatření je důležité ve všem - příliš mnoho slunečnicových jader vyvolává zácpu u matky a dítěte.
 3. Slunečnicová semínka jsou vysoce kalorický produkt. S problémy s nadváhou mámy je používání semen sníženo na minimum.
 4. Může vyvolat koliku u dítěte.
 5. Na plášti semen se hromadí prach a patogenní bakterie. Mějte to na paměti a nekupujte hotová smažená semena z podnosů..
 6. Nepoužívejte semena se solí - voda zachycuje vodu v těle matky a způsobuje nepříjemnou dochuť do mléka.

sezamová semínka

Sezamová semínka jsou užitečná pro matku i dítě. Neobsahují tolik kalorií jako slunečnice, nevedou k přibírání na váze. Výhody sezamových semen:

 • pomáhají čistit krevní cévy;
 • snížit špatný cholesterol;
 • obsahují hodně vápníku - pomáhají posilovat kosti, zuby, vlasy, nehty matky a dítěte;
 • posílit imunitu.

Doporučení pro použití sezamových semen:

 • nejíst více než lžičku denně;
 • nadměrná konzumace semen dodává mléku hořkou chuť a způsobuje nevolnost u žen.

Dýňová semínka pro kojení

Dýňová semínka jsou známá svými anthelmintickými vlastnostmi. Jedná se o lidový lék, který zabraňuje výskytu parazitů a pomáhá je vyloučit z těla. Dýňová semínka obsahují hodně zinku, který je nezbytný pro zdravou pokožku, vlasy, zrak, zdravý vývoj reprodukčního systému a posílení imunity..

Kolik semen k jídlu, aby nedošlo k poškození dítěte

Hlavním pravidlem použití je moderování. Počínaje malou dávkou se dávka postupně zvyšuje. Tím se snižuje riziko alergií a dalších negativních reakcí u dítěte..

Kolik semen je povoleno denně:

 • slunečnice - začněte s 20 g, postupně dosahujte 80-100 g za den;
 • dýně - 30-40 kusů denně;
 • sezamová semínka - 1 čajová lžička denně.

Vyberte si, vařte a jíst správně

Chcete-li snížit všechny možné negativní důsledky konzumace semen a zvýšit jejich výhody, použijte jednoduchá, ověřená pravidla..

Doporučení pro použití semen:

 1. Pokud si koupíte smažená semena v balení - věnujte pozornost datu expirace. Stará žluknutá semena jsou nezdravá.
 2. Je lepší koupit surová semínka ve slupce, opláchnout je pod tekoucí vodou, poté je vysušit na ručníku a lehce smažit na suché pánvi..
 3. Nekupujte ani nejezte loupaná jádra. Ve vzduchu rychle oxidují, absorbují pachy, prach a mikroby se hromadí na svém povrchu, v takových semenech se vyskytují spory plísní.
 4. Semena, která jsou loupaná a balená ve vakuu, by se také neměla konzumovat, aby nedošlo k jejich unášení a přílišnému jídlu. Nerafinovaná jádra ve slupce budou jíst mnohem méně než loupaná.
 5. Vyhněte se slaným semenům - sůl pomáhá zadržovat tekutinu v těle matky, způsobuje otoky a způsobuje nepříjemnou dochuť do mléka.
 6. Denní dávka semen je rozdělena na malé porce, konzumovaná mezi hlavní jídla.
 7. Je lepší je jíst 2 hodiny před kojením - takže minimalizujete možný negativní dopad na dítě.
 8. Ovládejte reakci dítěte na zavádění semen do vaší stravy.

Dodržujte opatření - je to důležité pro vaše blaho a pro blaho vašeho dítěte.

Články O Neplodnosti