Hlavní Zdraví

Těstoviny v nabídce kojící matky

Být mámou není snadné. Nejen dítě je na bedrech kojící matky, ale také manžel / manželka a starší děti, pokud existují. Musí se také krmit, a ne každá žena má sílu vařit samostatně pro sebe. V tomto ohledu se těstoviny ve všech formách stávají spasením - jsou levné, vaří rychle a téměř každý je miluje. Je možné jíst těstoviny pro kojící matku?

Těstoviny ve stravě kojící matky

Z čeho se těstoviny vyrábějí? Po zodpovězení této otázky pochopíme, zda jsou přijatelné ve stravě ženy, která kojí dítě.

Těstoviny jsou polotovary ze sušeného nebo čerstvě připraveného těsta ve formě tyčinek, proužků, spirál atd. Těsto pro ně je vyrobeno z mouky, obvykle pšenice a vody. Někdy se používá sůl, vejce, zelenina (mrkev, špenát, řepa), zelenina, pohanka, rýžová mouka atd. Jak vidíte, produkt neobsahuje žádné škodlivé nebo nebezpečné složky zdraví. Pokud žena nemá intoleranci lepku - bílkovinu obsaženou v obilných zrnech, může použít těstoviny.

Těstoviny jsou velmi rozmanité

Skuteční znalci a snad i vynálezci těstovin jsou Italové. Říkají jim těstoviny a přistupují k výrobě opravdu umělecky. Tvar pasty je dlouhý (známé špagety, vermicelli), krátký (spirály, peří atd.), Kudrnatý (motýli, skořápky, rohy atd.). Vyrábají také těstoviny na pečení (plátky těsta široké, lasery, dlouhé trubičky, kde se plní náplň), pro polévky (hvězdy, prsteny, uši, pavučiny). Italové obvykle ošetřují jídlo strachem, zejména těstovými výrobky. Italské těstoviny se vyrábějí pouze z tvrdé pšenice a jedná se o nejchutnější a nejzdravější produkty..

Co je bohaté na těstoviny

Mouka a voda - to je celé složení tradičních těstovin. Zdálo by se, že obsahují pouze uhlohydráty, co v nich může být? Ve vařených výrobcích tvoří uhlohydráty pouze 25–30%, většina z nich obsahuje vodu - 60–70%. V těstovinách je vláknina a tělo potřebuje 2,8 gramu na 100 gramů hotového výrobku, nebo 14% denní normy. Tuky tvoří jen půl gramu, bílkoviny - 5,33 gramu. Rovnováha základních živin v různých těstovinách se mírně liší..

Tabulka: Nutriční hodnota hotových těstovin

Vaječné nudle vařené se solíŠpagety vařené bez soliCelozrnné špagety vařenéVařené těstovinyPečené těstoviny s vejcem
množství% denní sazbymnožství% denní sazbymnožství% denní sazbymnožství% denní sazbymnožství% denní sazby
Obsah kalorií138 kcal8.2158 kcal9,4124 kcal7.4158 kcal9,4152 kcal9
Veverky4,54 g65,8 g7.65,33 g75,8 g7.64,6 g6.1
Tuky2,07 g3,50,93 g1,60,54 g0,90,93 g1,68,3 g13.8
Sacharidy25,16 g11.930,86 g14.626,54 g12.630,86 g14.614,8 g7
Celulóza1,2 g61,8 g94,5 g22.51,8 g90,9 g4,5
Voda67,73 g2,862,13 g2.667,15 g2,862,13 g2.670,5 g2.9

Vitaminy a jiné užitečné látky v připravených těstovinách

Připravené těstoviny obsahují:

 • B vitaminy,
 • vitamin e,
 • vitamín k,
 • kyselina nikotinová,
 • makro a mikroelementy,
 • aminokyseliny,
 • mastné kyseliny.

Látky obsažené ve výrobku plní určité funkce v lidském těle:

 • kyselina pantothenová - podílí se na metabolismu bílkovin, tuků a uhlohydrátů, podporuje tvorbu nadledvinových hormonů, tvorbu protilátek proti cizím mikroorganismům,
 • thiamin - účastní se metabolismu, zabraňuje tvorbě kamenů ve žlučníku a játrech, urychluje trávicí procesy, normalizuje srdeční činnost,
 • kyselina nikotinová - podílí se na buněčném dýchání a syntéze proteinů, má vazodilatační účinek, zlepšuje trávicí systém,
 • Mangan - přispívá k normálnímu růstu a obnově tkání (kost, sval, pojivo), inhibuje aktivitu škodlivého cholesterolu, zlepšuje laktaci,
 • selen - napomáhá vstřebávání jódu, normálnímu fungování imunitního systému, zejména proti virovým infekcím,
 • měď - podílí se na tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, transport kyslíku do svalové tkáně, posiluje imunitní systém,
 • fosfor - posiluje kosti a zuby, podílí se na práci endokrinního a centrálního nervového systému,
 • hořčík - přispívá k absorpci vápníku, podílí se na syntéze bílkovin, je nezbytný pro odstraňování toxinů.

Tabulka: Obsah vitamínu a dalších prospěšných látek ve vařených těstovinách

ŽivelObsah 100 g% denní normy na 100 g
Vitamin B10,108 mg7,2%
Vitamin B20,045 mg2,5%
Vitamin B410,7 mg2,1%
Vitamin B50,419 mg8,4%
Vitamin B60,079 mg4%
Vitamin B95 mcg1,3%
Vitamin E0,3 mg2%
Vitamin K0,7 mcg0,6%
Vitamin PP0,707 mg3,5%
Draslík44 mg1,8%
Vápník15 mg1,5%
Hořčík30 mg7,5%
Sodík3 mg0,2%
Fosfor89 mg11,1%
Žehlička1,06 mg5,9%
Mangan1,379 mg69%
Měď167 mcg16,7%
selen25,9 mcg47,1%
zinek0,81 mg6,8%
Omega 3 mastné kyseliny0,01 g1,1%
Omega-6 mastné kyseliny0,203 g4,3%

Výhody a poškození různých těstovin

Nelze říci, že konzumace jednoho nebo jiného druhu těstovin byla škodlivá, ale existují kritéria, podle kterých můžete určit méně zdravý produkt:

 • jakostní mouka, ze které jsou produkty vyrobeny,
 • výživové doplňky.

Nejužitečnější, chutné a snadno se připravují těstoviny z tvrdé pšenice. Mouka z této pšenice v Rusku se vyrábí v souladu s GOST R 52668-2006 „Tvrdá pšeničná mouka pro těstoviny. Technické podmínky. ““ Je to nejvyšší, první a druhá známka. Nejlepší aromatické vlastnosti jsou produkty prémiové mouky.

V Rusku se však tvrdá pšenice pěstuje v mnohem menší oblasti než měkká pšenice, takže ruské těstoviny všeho druhu se obvykle vyrábějí z pekařské mouky nejvyšší nebo první třídy. Obsahují mnoho tzv. Rychlých uhlohydrátů, vyžadují neoddělitelnou přítomnost během vaření - je třeba je neustále míchat, aby se nepřilepily, a také aby se zajistilo, že nebudou tráveny. Takové výrobky se nedoporučují pravidelně používat - mohou poškodit postavu a pro ženu, která nedávno porodila, je problém hubnutí relevantní.

Předpokládá se, že kojící matky by neměly jíst okamžité nudle kvůli přítomnosti škodlivých přísad. Přísady, včetně glutamátu monosodného, ​​se však obvykle vyskytují v polévkové základně a omáčce, která se dodává s nudlemi, produkt sám o sobě zahrnuje prémiová pšeničná mouka, rostlinný olej, vodu a sůl, někdy guarová guma.

Občasné použití instantní nudle nezpůsobí mnoho škody.

Guarová guma se používá jako zahušťovadlo v průmyslové výrobě mnoha produktů. Je známo, že tato látka není absorbována ze střeva, to znamená, že je vylučována beze změny (což znamená, že nevstupuje nejen do těla matky, ale také do jejího mléka!).

Mezitím tento doplněk stravy snižuje chuť k jídlu a cholesterol a také snižuje nasycené tuky. To samozřejmě neznamená, že by se maminka měla opírat o „rychlé“ nudle, konec konců tento produkt není vyroben z tvrdé pšenice. Pokud však nemáte čas vařit, ale musíte rychle doplnit energii, okamžité nudle jsou dobrou volbou, hlavní věcí je vařit a používat ji bez základny pro vývar a omáčku (pouze nudle samotné)..

Je možné, aby kojící matka jedla těstoviny v prvním měsíci

Hlavním problémem prvního měsíce po porodu z hlediska trávení je zácpa. Těstoviny, stejně jako jiné moučné výrobky, je bohužel mohou způsobit. Avšak pouze ty, které jsou vyrobené z mouky na pečení (vyrobené z měkké pšenice). Naopak „správné“ těstoviny obsahují hodně vlákniny, která pomáhá čistit střeva a pomáhá vyrovnat se se zácpou, zejména pokud se používají se zeleninou. Při nepřítomnosti zažívacích potíží a alergií u matky a dítěte mohou být těstoviny zahrnuty do mateřské nabídky již od prvních dnů života dítěte.

Pravidla pro výběr těstovin jsou jednoduchá. Ve skutečnosti je to jedno pravidlo: hledejte produkt vyrobený z tvrdé pšenice. Zbytek je vaším vlastním vkusem, včetně umění.

Video: Jak si vybrat zdravé těstoviny

Vaření v pořádku

Těstoviny se používají ve vařené formě. Vařte je v souladu s pokyny, v průměru 7-10 minut. Italové znalci těstovin tráví na tom jen 5 minut a vaří těstoviny do stavu „al dente“, když jádro zůstává pevné. Vařené předměty jsou hozeny do cedníku, aby sklovinu vody. Produkt vyrobený z měkké pšenice se musí buď umýt (chlazenou vařenou vodou), nebo přidat do oleje - zeleniny nebo smetany.

Mimochodem, aby se těstoviny nelepily k sobě, před nalitím do vroucí vody přidejte na pánvi lžičku rostlinného oleje.

Vařené těstoviny se konzumují jako nezávislé jídlo i jako příloha. Nedoporučuje se jim podávat maso, s výjimkou vařeného kuřecího prsu bez kůže. Produkt je kombinován s rybami (preferují se nízkotučné odrůdy), zeleninou (ideální rajčata), vejci a sýrem. Druhá možnost je velmi chutná a výživná, ale nestojí za to ji zneužívat kojící matce - sýr, zejména kořenitý a slaný, může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Je lepší zvolit měkkou krémovou směs, přidat malé množství do vařených těstovin a sledovat reakci dítěte.

Těstoviny recept

Na vařených výrobcích nemůžete zastavit a například je péct v troubě. Zkuste vařit sladké těstoviny - podobné jídlo se podává dětem v mateřské škole a neublíží kojící matce.

Chutné a zdravé jídlo - těstoviny

Vaření:

 1. Vezměte 250 g sušených těstovin, nejlépe vermicelli, polévkové náplně nebo jiných malých jednoduchých těstovin, aby se rovnoměrně vařily.
 2. Těstoviny vařte v litru vody, dokud nezměknou.
 3. Během vaření produktů smíchejte 350 ml mléka s jedním vejcem a 50 g cukru.
 4. Nalijte vodu z připravených těstovin, přidejte výslednou směs a 15 g másla k pánvi s nimi.
 5. Vše smíchejte a vložte do pekáče namazaného máslem.
 6. Umístěte do nejvíce zahřáté trouby na 10–20 minut - do zlatohnědé.
 7. Cool a sloužit.

Těstoviny právem patří k nejoblíbenějším výrobkům na stole Rusů. Kojení není důvodem k opuštění oblíbených a nejrychlejších pokrmů. Naopak těstoviny, rohy, špagety a další výrobky z tvrdé pšenice jsou bohaté na vitamíny, mikro a makro prvky a dokonale obnovují sílu. Pokud na tento produkt nejsou alergie, musí být zahrnut do stravy kojící matky.

Mohou těstoviny poškodit mámu a dítě s HS?

Každý den se mladé matky potýkají s mnoha otázkami. Je nutné dítě vykoupat ve vroucí vodě, zda chodit s novorozencem v chladu, zda stojí za to ho nakrmit nebo omezit na mateřské mléko...

Fóra žen často diskutuje o tom, co je povoleno jíst kojící matku. Podívejme se, zda těstoviny mohou být kojeny, které jsou lepší a kterým se vyhnout.

Přínos nebo újma?

Těstoviny se liší druhem suroviny, ze které jsou vyrobeny, a dělí se do tří skupin:

 • tvrdá pšenice (označená A);
 • z prémiové měkké mouky (označené B);
 • z mouky pro obecné použití (označené B).

Nezáleží na tom, jaké to jsou těstoviny: nudle, špagety, rohy, skořápky nebo luky. Hlavní věc je složení. Nejužitečnější budou těstoviny skupiny A. Neobsahují barviva, nerostou tukem a dodávají tělu užitečné pomalé uhlohydráty. Na rozdíl od rychlých uhlohydrátů vám pomalé uhlohydráty nechají dlouho pocit plnosti a nezpůsobí vám tuk..

Vysoce kvalitní těstoviny z tvrdé pšenice obsahují:

 1. Vitaminy skupiny B. Mají příznivý vliv na fungování mozku, ledvin a jater, obnovují složení krve, zvyšují imunitu a snižují hladinu cholesterolu.
 2. Vitamin PP, který dodává energii a obnovuje hormony.
 3. Vitamin H - zlepšuje stav vlasů a zmírňuje depresi.
 4. Řada stopových prvků (hořčík, draslík, vápník, sodík atd.).

Může ošetřovat těstoviny?

Správné těstoviny pro HB jsou tedy zdravou součástí stravy. Kojící matky si musí vybrat pouze vysoce kvalitní produkty:

 • bez barviv nebo malované mrkví, řepnou šťávou nebo špenátem;
 • z tvrdé pšenice nebo (ještě lépe) z tmavé mouky 2 odrůdy jsou opět tvrdé;
 • pouze celé těstoviny. Pokud se obsah balení zhroutil, znamená to, že jde o suroviny nízké kvality;
 • Nevařte a nezbarvujte vodu žlutě;
 • ve střední cenové kategorii. Levné jsou často vyráběny z obyčejných, ne těstovin. A prostě nemá smysl přeplatit drahé dovážené výrobky, domácí nejsou horší.

Klasický

Jak vařit dobré těstoviny pro kojící matku? Nejlepší je koupit těstoviny vyrobené z tvrdé pšenice a vyrobit z nich kořeněné těstoviny. Není těžké správně vařit těstoviny: bobtnají a nepřilepí se k sobě. Toto jídlo lze zahrnout do stravy týden po narození.

Rychlé vaření

Jediným typem těstovin, které by se měly během kojení zlikvidovat, jsou instantní nudle. Všechny druhy "Doshiraki" obsahují chemii a horké koření. Takové jídlo může u novorozence způsobit závažné alergie.

S přísadami

Bylinné doplňky, které dávají těstovinám zábavný barevný vzhled, jsou zcela bezpečné. To je špenát, řepa, mrkev. Pohanka, kukuřice a další přírodní makarony jsou užitečné. Vše, co se musíte bát, jsou aromatické chemické přísady, které tvoří „rychlé“ nudle.

Existuje mnoho receptů na vynikající těstoviny: od klasických po exotické. Co z toho hojnosti lze dát kojící matce a od které stojí za to zůstat pryč?

 • S zakoupeným kečupem není třeba jíst těstoviny. Jakékoli mastné omáčky způsobují, že jídlo je příliš vysoké v kaloriích, což je pro postavu špatné. Můžete přidat několik kapek olivového oleje a strouhaného nakládaného sýra.
 • Kromě hlavního jídla můžete vařit libové maso, dušenou rybu nebo zeleninu.
 • Špagety lze pečit v troubě s jablky. K tomu pečte jablka bez jádra v mikrovlnné troubě. Poté se rozdrtí a položí na dno formy. Vařenou pastu položte na jablka a alternativní vrstvy, dokud není formulář vyplněn. Posypeme skořicí nahoře a péct v troubě při 130 stupních po ne více než 30 minut.
 • Vermicelli polévka na slabém druhém vývaru bude užitečná.
 • Je třeba se vyhnout kombinaci těstovin a hub, smažených masových kuliček a mastného masa. Pro matku je velmi těžké trávit. A to pro tělo znamená drobky. Recept námořnictva ještě není pro vás.
 • Jakékoli kořeněné a kořeněné omáčky, stejně jako hojnost cibule a česneku jako doplněk k těstovinovým pokrmům, negativně ovlivní pohodu dítěte. V mateřském mléce je vůně koření v malé dávce. To může způsobit, že dítě odmítne kojení..

Jak je zadat do menu mámy s horkou vodou

V prvním měsíci života dítěte musí matka přísně sledovat její stravu. Nejlepším způsobem by bylo vedení potravinářského deníku. Pomůže přesně vědět, jak to nebo ono jídlo ovlivnilo stav novorozence. V deníku uveďte podrobně množství nového produktu, dobu jeho použití a reakci na dítě (pokud existuje). Zvýšila se kolika,

To, kdy lze zadat těstoviny, závisí na stavu dítěte. Protože se jedná o poměrně neutrální a nízkoalergenní přípravek, můžete je uvést do své stravy již týden po porodu. Při kojení je důležité udělat to správně..

Stejně jako v případě zeleniny, ovoce a dalších nových potravin musíte začít s malými porcemi a postupně ji zvyšovat. Poprvé bude stačit jíst 50-60gr hotového jídla.

Udělejte si přestávku na dva dny, abyste pochopili, jak to ovlivnilo pohodu dítěte. Při absenci alergií, kolik, problémů se stolicí nebo jiných nepříjemných následků můžete těstoviny bezpečně používat průběžně. Týdenní sazba nebude vyšší než 400 g. suchý produkt, denně - jedna deska. Pokud dojde k reakci (vyrážka, rozrušení stolice), můžeme navrhnout alergii na gluten - pšeničný protein. Vzdejte se těstovin a pečiva na několik týdnů. A pak je zkuste znovu napsat.

K otázce výživy ženy během kojení je třeba přistupovat se zodpovědností. To umožní mamince zůstat veselý a plný síly, a dítě - růst zdravě a šťastně..

Kojení těstoviny

Těstoviny musí být dietou kojící matky. Toto vydatné a zdravé jídlo rozšiřuje nabídku a saturuje tělo ženy a dítěte potřebnými prvky. Takový produkt však během kojení může být konzumován v souladu s určitými pravidly..

Složení těstovin

Vitamíny a prvkyUžitečná akceObsah na 100 g produktu
Vitamin B1 (thiamin)Zlepšuje paměť a myšlení, normalizuje chuť k jídlu a zlepšuje náladu, poskytuje látkový metabolismus0,17 mg
Vitamin B2 (riboflavin)Spaluje cukr a povzbuzuje, stimuluje činnost nervových buněk, zlepšuje stav pokožky0,04 mg
Vitamin B4 (cholín)Posiluje a chrání mozkové buňky, obnovuje játra, snižuje cholesterol52,5 mg
Vitamin B5 (kyselina pantothenová)Stabilizuje činnost ledvin, podporuje imunitní systém a nervový systém0,3 mg
Vitamin B6 (Pyridoxin)Reguluje metabolismus bílkovin, léčí nervová onemocnění, aktivuje práci nervových buněk0,16 mg
Vitamin B9 (kyselina listová)Zmírňuje únavu a podrážděnost, pomáhá při nespavosti, zlepšuje složení krve20 mcg
Vitamin E (tokoferol)Obnovuje, čistí a omlazuje tělo, zlepšuje hormonální stav2,1 mg
Vitamin H (biotin)Pomáhá při depresi a zlepšuje náladu, zlepšuje stav vlasů, zabraňuje vypadávání vlasů a předčasným šedým vlasům2,02 mcg
Vitamin PP (niacin)Normalizuje tvorbu krve, dodává tělu energii, stabilizuje hormonální hladiny2,9 mg
VápníkNormalizuje krevní tlak a puls, zlepšuje stav a vzhled nehtů, vytváří a posiluje kostní kostru19 mg
SodíkReguluje rovnováhu tekutin v těle, odstraňuje toxiny, zabraňuje mrtvici3 mg
HořčíkPoskytuje normální fungování nervových buněk, svalů a tkání, rozšiřuje krevní cévy16 mg
DraslíkUdržuje normální rovnováhu vody v těle, dodává mozku kyslík, snižuje krevní tlak123 mg
FosforVytváří a posiluje kostní kostru a zubní sklovinu, zlepšuje paměť a koncentraci87 mg
ChlórNormalizuje krevní tlak a zabraňuje otokům, zlepšuje fungování jater, srdce a krevních cév77 mg
SíraPosiluje svaly, vazy a šlachy, zlepšuje stav vlasů a nehtů, pomáhá při křečích71 mg
ŽehličkaChrání tělo před bakteriemi, zlepšuje trávení, předchází problémům s nadváhou1,6 mg
KřemíkObnovuje pružnost pokožky, posiluje vlasy a nehty, normalizuje hladinu cukru v krvi4 mg

Pravidla pro používání těstovin s kojením

 • Kojící matka může jíst různé druhy těstovin, s výjimkou instantních nudlí! Složení tohoto produktu zahrnuje velké množství chemikálií a horkého koření, které nelze během kojení konzumovat. Takové jídlo vede k vážným trávicím poruchám dítěte, výskytu závažných alergií a dokonce otravě;
 • Nejprve byste měli jíst jednoduché těstoviny bez masa a dalších přísad. Do misky můžete přidat olivový olej. Při kojení pak do stravy přidejte různé možnosti pro těstoviny.
 • Vařené těstoviny bez dalších přísad lze jíst již 7 až 10 dní po narození;
 • Při prvním testu zkuste malou dávku až 50–60 gramů. Při absenci negativní reakce u dítěte postupně zvyšujte dávku;
 • Denní norma pro kojení je 150-200 gramů, týdně - až 400 gramů;
 • Nejezte smažené těstoviny! Produkt můžete vařit, upéct nebo vařit v multvarce;
 • Těstoviny s masnými výrobky používejte opatrně. Je lepší brát mleté ​​maso z hovězího nebo kuřecího masa. Také pro kojící matku můžete kromě těstovin jíst libové maso nebo ryby ve vařené, dušené a někdy pečené formě;
 • Z potravy by měly být vyloučeny těstoviny s houbami nebo houbovými řízečky, alespoň v prvních šesti měsících laktace. Houby během kojení mohou poškodit stále křehké tělo novorozeného dítěte;
 • Kojící matka by neměla jíst těstoviny s mořskými plody, protože negativně ovlivňují trávení a pohodu dítěte;
 • K zeleninovým a kuřecím polévkám můžete přidat těstoviny nebo nudle;
 • Těstoviny můžete jíst se sýrem a těstovinami, ale v omezeném množství.

Jak vybrat těstoviny

 • Vezměte produkty z tvrdé pšenice nejvyšší kategorie;
 • Zkontrolujte těsnost obalu. Pokud je to průhledné. Takže pečlivě zkontrolujte obsah;
 • Neužívejte rozpadané těstoviny;
 • Složení produktu by mělo zahrnovat pouze mouku z tvrdé pšenice a vody;
 • Barva těstovin je krémová nebo světle žlutá. Neberte zboží světlé barvy;
 • Po vaření produkty nevaří a nelepí se k sobě. V tomto případě by voda neměla být žlutá nebo bílá;
 • Hotové těstoviny by měly být husté, bez hrudek a hořké chuti.

Recepty na těstoviny

Po zavedení sýrů a masných výrobků do stravy můžete vařit kořeněné těstoviny a těstoviny námořnickým způsobem. Pokud se však po jídle objeví kolika u dítěte, alergie nebo jiné problémy, je nutné snížit dávkování nebo přestat takové jídlo na chvíli používat. Přesná reakce dítěte trvá dva dny. Pokud má dítě stále negativní důsledky, odložte zavedení misky na 4-5 týdnů. Pak to můžete zkusit znovu.

Těstoviny se sýrem můžete jíst již třetí měsíc po narození dítěte. Jaký sýr si vybrat pro kojení, čtěte zde. Chcete-li vařit chutné jídlo se sýrem, vařte těstoviny. Pak posypeme velkoryse strouhaným sýrem, přidejte zelení. Petržel a kopr jsou bezpečné pro kojence a zřídka způsobují alergie, zatímco pozitivně ovlivňují produkci mateřského mléka.

Můžete také připravit sýrovou omáčku. Nicméně, s tímto dresinkem, měli byste být opatrní a zahrnout do stravy s kojením po dobu 5-6 měsíců.

Těstoviny námořnictva pro kojící matku lze konzumovat po dobu 4-6 měsíců laktace. Chutné, vařené v pomalém sporáku bude chutné vydatné a bezpečné. Připravte se:

 • těstoviny „rohy“ - 400 gr;
 • domácí hovězí nebo kuřecí maso - 300 gr;
 • voda - 1,5 litru;
 • cibule - polovina hlavy;
 • mrkev - 1 průměrné ovoce;
 • petržel - 1 svazek;
 • sůl podle chuti.

Nejprve nalijte vodu do vícevrstvého a vyberte program „Pasta“. Nastavte čas na 15 minut. Cibuli nakrájíme na kostky a mrkví rozetřeme na jemném struhadle. Když se voda vaří, pošlete těstoviny, mrkev a cibuli do pomalého hrnce. Sůl, promíchejte a znovu stiskněte „Start“. Hotové jídlo posypeme petrželkou.

Mohu těstoviny používat první měsíc po porodu s kojením?

Na regálech moderních obchodů představil bohatý sortiment těstovin. Jejich vzhled a cena jsou tak odlišné, že nevěří v příbuznost těchto produktů. Ošetřovatelka musí pochopit, které z nich si vybrat a zda věnovat pozornost rozmanitosti těstovin..

Co smí jíst kojící matky?

V prvních 4 týdnech života smí matka dítěte na GV jíst:

 • pečená jablka a čerstvé banány;
 • ovesné a pohankové obiloviny, rýže (pokud nemáte sklon k zácpě);
 • libové maso a vařené ryby;
 • pečená a dušená zelenina (kromě červené);
 • tvrdý sýr;
 • chléb šedý a otruby;
 • nějaké těstoviny.

Ve stejném období je přísně zakázáno konzumovat kravské mléko, syrovou zeleninu a ovoce, bílé, zejména čerstvé, chléb a pečivo, černý čaj, kakao a kávu. Samozřejmě nemůžete pít alkohol, sladkosti, kouř. Snažte se vyhnout fermentovaným mléčným výrobkům, sladkým sódám, jakýmkoli zakoupeným potravinám, které mohou obsahovat GMO..

Od prvního do třetího měsíce života dítěte můžete do stravy zahrnout:

 • některé syrové ovoce a zelenina pro sezónu (bez konzervace);
 • maso;
 • zakysaná smetana;
 • houby;
 • ovocné nápoje a konzervy v malém množství.

Všechny výrobky ve stravě kojící matky jsou nyní rozděleny na povolené a na chvíli zakázané (více v článku: produkty povolené kojením na měsíce: seznam)

Plné kravské mléko, rozinky, černý čaj a káva se nesmí ve stejném období konzumovat. Zákaz kouření, pití alkoholu, čokolády, marmelády, jakéhokoli zakoupeného zboží se škodlivým složením, koření, krupice, polotovarů, uzenin, sladké sody, mléčných výrobků, rychlého občerstvení, uzených výrobků a okurek. To vše může způsobit bouři v již neformované mikroflóře trávicího traktu.

Od 12. týdne života dítěte můžete svou dietu pomalu diverzifikovat pomocí čerstvého a sušeného koření, mořských plodů, luštěnin, vajec, obilovin, mléčných výrobků (doporučujeme si přečíst: jsou mořské plody povoleny při kojení?). Stejná jídla jako před třetím měsícem života nejsou stále povolena. Buďte opatrní s červeným ovocem a zeleninou. Pojďme na to, může kojící matka jíst těstoviny nebo ne? Jaké jsou těstoviny? Mohou poškodit tělo dítěte při kojení?

Výhody a poškození těstovin

Těstoviny si zaslouží dobrou roli v kulinářském výkonu. Navzdory sekundární poloze jsou jejich kvalita a chuť v misce patrné. Pokud jde o výhody nebo poškození těla, je tento jednotlivý produkt téměř neutrální, s nepatrnou výhodou v pozitivním směru. V matčině stravě je potřebný jako cenově dostupný a bezpečný způsob, jak diverzifikovat denní menu..

Takto může správná část vařených těstovin z 85 gramů suchého produktu změnit život:

 1. Dá potřebnou energii. Sacharidy pomohou kojící matce doplnit její sílu, protože v takové části obsahují 60 gramů. V závislosti na typu produktu to stačí na několik hodin nebo 30-40 minut.
 2. Přispěje k očištění těla a dobrému fungování gastrointestinálního traktu. Všechny druhy těstovin obsahují vlákninu, která v těle takto funguje..
 3. Bude podporovat práci celého organismu. Stopové prvky, jako je draslík, vápník, hořčík a železo, se podílejí na mnoha procesech v našem těle. Talíř těstovin tyto zásoby trochu doplní. A také dávejte některé vitaminy skupin B a PP.
 4. Diverzifikuje stravu. Mámino jídlo by mělo být rozmanité, bezpečné a zdravé..
 5. Dej pozitivní pocit. Správně svařované výrobky mají krásný tvar, příjemnou strukturu a dobrou chuť..

Nechte těstoviny zajímavého tvaru a dobré konzistence

Možné negativní účinky:

 1. Alergické reakce u dítěte. Glutenový protein nalezený ve všech typech klasických těstovin je považován za běžný alergen. K dispozici je také jeho úplná nesnášenlivost.
 2. Zácpa u mámy. To je důsledek přejídání produktu. V zažívacím systému se hromadí mnoho lepku, jehož přirozené zpracování to ztěžuje.
 3. Hmotnostní přírůstek u ženy. Běžné a cenově dostupné těstoviny vyrobené z mouky na pečení obsahují tzv. Rychlé uhlohydráty. Rychle se přeměňují na energii a na krátkou dobu dodávají pocit plnosti. Snadno se přejídají.

Průměrná spotřeba energie pro 60-librovou kojící ženu je 2300–2400 kcal. Část vařených těstovin bez oleje a koření 85 gramů suchého produktu obsahuje 320-350 kcal.

Složení a kalorický obsah těstovin

Těstoviny se skládají z mouky a vody. Z tohoto důvodu obsahují velké množství uhlohydrátů (přibližně 70%) a určitou část proteinů (10%). V produktu není prakticky žádný tuk (pouze 1%).

Mouka v produktu může být zase určitého typu a třídy. Nejčastěji se jedná o pšenici, ale existují produkty z pohanky a rýže, ječmene a kukuřičné mouky. Vaječné nudle jsou zvláštním typem těstovin: v tomto případě se těsto hnětí na bílkoviny nebo žloutky (v tomto pořadí má produkt bílou nebo žlutou barvu). Těstoviny se nejčastěji vyrábějí z pšeničné mouky, ačkoli existují produkty z rýže, pohanky, kukuřice a ječmene

Při výrobě těstovin nepoužívejte konzervační látky a barviva. Pokud mají některé druhy jasnou barvu (která je u dětí velmi oblíbená), je to způsobeno přítomností přírodních barviv (řepa, špenát), zcela neškodných pro lidské zdraví..

Je těžké říci, kdy přesně se těstoviny objevily. Stalo se to snad krátce poté, co se lidé naučili pěstovat pšenici (možná kousek těsta jen uschlo na slunci a ztuhlo). Podle vědců není rodištěm milovaného jídla vůbec Itálie (jak si mnozí myslí), ale s největší pravděpodobností Čína. A díky geografickým objevům se produkt nakonec rozšířil do celého světa: bylo to výhodné, protože nevyžadovaly zvláštní podmínky skladování. Pokud jde o Rusko, těstoviny se staly populárními mnohem později než v Evropě nebo na východě.

V naší zemi se prodávají tři druhy těstovin:

 1. Skupina A. Vyrábí se výhradně z tvrdé pšenice. Takové výrobky se nevaří, dokonale udržují svůj tvar, nepotřebují mytí.
 2. Skupina B. Jsou vyrobeny z mouky nejvyšší nebo první jakosti, která se získává z odrůd měkké pšenice. Pokud nejsou produkty správně vařeny, mohou se slepit. Po vaření je vhodné je opláchnout vodou a přidat máslo.
 3. Skupina B. Toto je nejlevnější produkt vyrobený z jednoduché mouky na pečení. Navenek se vyznačuje drsným povrchem a příliš jasnou barvou. Při vaření se takové těstoviny lepí k sobě a mohou dokonce získat konzistenci podobnou kaši.

Je třeba poznamenat, že v západních zemích takové oddělení neexistuje. K výrobě těstovin se zde používá výhradně vysoce kvalitní tvrdá pšenice..

Kvalitní těstoviny jsou vyráběny pouze z tvrdé pšenice

Kromě složení bílkovin a uhlohydrátů jsou těstoviny bohaté na vitamíny (E, H, PP, skupina B) a stopové prvky (vápník a fosfor, hořčík a draslík, chlor a síra, železo a křemík). Jakostní třídy (skupina A) obsahují hodně zdravé vlákniny..

Pokud jde o obsah kalorií v produktu, záleží na způsobu přípravy. V suché formě je tento údaj přibližně 270 až 360 kcal na 100 gramů (v závislosti na typu mouky). Při vaření produkty zvyšují jejich objem o 2–2,5krát a obsah kalorií bude mnohem menší - 135–160 kcal.

Těstoviny z tvrdé pšenice jsou zdrojem komplexních uhlohydrátů, které dávají pocit sytosti po dlouhou dobu a nepřispívají k nárůstu tělesné hmotnosti (při použití se hladina cukru v krvi prudce nezvyšuje, ale pomalu). Italové mají mimochodem jeden trik - lehce podvařený produkt, který má nižší (20%) glykemický index.

Video: užitečné vlastnosti produktu (konzultace s dietologem v televizním programu „Kontrolní nákup“)

Může ošetřovat těstoviny?

Správné těstoviny pro HB jsou tedy zdravou součástí stravy. Kojící matky si musí vybrat pouze vysoce kvalitní produkty:

 • bez barviv nebo malované mrkví, řepnou šťávou nebo špenátem;
 • z tvrdé pšenice nebo (ještě lépe) z tmavé mouky 2 odrůdy jsou opět tvrdé;
 • pouze celé těstoviny. Pokud se obsah balení zhroutil, znamená to, že jde o suroviny nízké kvality;
 • Nevařte a nezbarvujte vodu žlutě;
 • ve střední cenové kategorii. Levné jsou často vyráběny z obyčejných, ne těstovin. A prostě nemá smysl přeplatit drahé dovážené výrobky, domácí nejsou horší.

Klasický

Jak vařit dobré těstoviny pro kojící matku? Nejlepší je koupit těstoviny vyrobené z tvrdé pšenice a vyrobit z nich kořeněné těstoviny. Není těžké správně vařit těstoviny: bobtnají a nepřilepí se k sobě. Toto jídlo lze zahrnout do stravy týden po narození.

Rychlé vaření

Jediným typem těstovin, které by se měly během kojení zlikvidovat, jsou instantní nudle. Všechny druhy "Doshiraki" obsahují chemii a horké koření. Takové jídlo může u novorozence způsobit závažné alergie.

S přísadami

Bylinné doplňky, které dávají těstovinám zábavný barevný vzhled, jsou zcela bezpečné. To je špenát, řepa, mrkev. Pohanka, kukuřice a další přírodní makarony jsou užitečné. Vše, co se musíte bát, jsou aromatické chemické přísady, které tvoří „rychlé“ nudle.

Existuje mnoho receptů na vynikající těstoviny: od klasických po exotické. Co z toho hojnosti lze dát kojící matce a od které stojí za to zůstat pryč?

 • S zakoupeným kečupem není třeba jíst těstoviny. Jakékoli mastné omáčky způsobují, že jídlo je příliš vysoké v kaloriích, což je pro postavu špatné. Můžete přidat několik kapek olivového oleje a strouhaného nakládaného sýra.
 • Kromě hlavního jídla můžete vařit libové maso, dušenou rybu nebo zeleninu.
 • Špagety lze pečit v troubě s jablky. K tomu pečte jablka bez jádra v mikrovlnné troubě. Poté se rozdrtí a položí na dno formy. Vařenou pastu položte na jablka a alternativní vrstvy, dokud není formulář vyplněn. Posypeme skořicí nahoře a péct v troubě při 130 stupních po ne více než 30 minut.
 • Vermicelli polévka na slabém druhém vývaru bude užitečná.
 • Je třeba se vyhnout kombinaci těstovin a hub, smažených masových kuliček a mastného masa. Pro matku je velmi těžké trávit. A to pro tělo znamená drobky. Recept námořnictva ještě není pro vás.
 • Jakékoli kořeněné a kořeněné omáčky, stejně jako hojnost cibule a česneku jako doplněk k těstovinovým pokrmům, negativně ovlivní pohodu dítěte. V mateřském mléce je vůně koření v malé dávce. To může způsobit, že dítě odmítne kojení..

Jaké těstoviny může kojící matka jíst??

Existuje mnoho pozitivních a negativních názorů na to, zda je možné pro kojící matku těstoviny.

Jsou to výdatná jídla, která jsou vhodná pro konzumaci zeleniny, dušených ryb a dalších mořských plodů. A pokud chcete během kojení trochu rozšířit svůj jídelníček, zkuste pečit těstoviny s jablky.

 1. Chcete-li to provést, péct 3-4 jablka, bez jádra, v mikrovlnné troubě.
 2. Oloupejte jejich kůry a drtte buničinu v mixéru.
 3. Vezměte pekáč, namažte olejem, posypte strouhankou a na dno položte vrstvu drcených jablek.
 4. Vařte 300 gramů špaget a položte je do tenké vrstvy na jablka.
 5. Poté rozložte vrstvu po vrstvě, střídejte ingredience, dokud nevyložíte celý formulář nahoru.
 6. Posypeme poslední vrstvu skořicí a vložte do trouby na 20-30 minut při teplotě 120-150 stupňů.
 7. Před podáváním můžete výsledné jídlo ozdobit bobulemi.

Ať už používáte jakýkoli způsob vaření těstovin, je lepší používat produkty vyrobené z celozrnné mouky. A tento produkt samozřejmě nezneužívejte. Bon chuť k vám a vašemu dítěti!

Jak je zadat do menu mámy s horkou vodou

V prvním měsíci života dítěte musí matka přísně sledovat její stravu. Nejlepším způsobem by bylo vedení potravinářského deníku. Pomůže přesně vědět, jak to nebo ono jídlo ovlivnilo stav novorozence. V deníku uveďte podrobně množství nového produktu, dobu jeho použití a reakci na dítě (pokud existuje). Zvýšila se kolika,

To, kdy lze zadat těstoviny, závisí na stavu dítěte. Protože se jedná o poměrně neutrální a nízkoalergenní přípravek, můžete je uvést do své stravy již týden po porodu. Při kojení je důležité udělat to správně..

Stejně jako v případě zeleniny, ovoce a dalších nových potravin musíte začít s malými porcemi a postupně ji zvyšovat. Poprvé bude stačit jíst 50-60gr hotového jídla.

Udělejte si přestávku na dva dny, abyste pochopili, jak to ovlivnilo pohodu dítěte. Při absenci alergií, kolik, problémů se stolicí nebo jiných nepříjemných následků můžete těstoviny bezpečně používat průběžně. Týdenní sazba nebude vyšší než 400 g. suchý produkt, denně - jedna deska. Pokud dojde k reakci (vyrážka, rozrušení stolice), můžeme navrhnout alergii na gluten - pšeničný protein. Vzdejte se těstovin a pečiva na několik týdnů. A pak je zkuste znovu napsat.

K otázce výživy ženy během kojení je třeba přistupovat se zodpovědností. To umožní mamince zůstat veselý a plný síly, a dítě - růst zdravě a šťastně..

Škodlivé těstoviny

Existuje však jeden druh těstovin, který je nebezpečný pro kojící matky - instantní nudle. Chemické prvky obsažené v tomto produktu jsou z těla odstraňovány po dlouhou dobu, což na něj působí škodlivě..

Varování! Po dobu kojení je lepší těstoviny s masovými přísadami odmítnout. Ukázalo se, že jídlo je vysoce kalorické a nepřináší zdravotní péči pro kojící ženu.

Pokud pozorujete umírněnost, pak s pomocí těstovin můžete zorganizovat kompletní dietní výživu, která je nezbytná pro každou matku během krmení. Produkt bude například užitečný s malým množstvím rostlinného oleje a salátem z čerstvé zeleniny.

Těstoviny dobře fungují s houbami, jako jsou žampiony a ústřice. Tyto odrůdy hub na rozdíl od mnoha jiných neobsahují toxické prvky, po kterých se necítí v žaludku. Houby nebo houby mohou být vyrobeny z hub nebo vařené těstovinové polévky. Do těstovin se smí přidávat nízkokalorické sýry, dobře se hodí také k lehkým domácím omáčkám. Přestože v prvním měsíci se doporučuje jíst hladké těstoviny bez přísad.

Uložit výběr

Kojící matka, stejně jako nikdo jiný, si musí pečlivě vybrat produkty v obchodě. Při nákupu těstovin musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 1. Musíte najít informace o mouce, ze které je produkt vyroben. Na obalu by mělo být uvedeno „skupina A“ nebo „tvrdá pšenice“.
 2. Pro vyhodnocení vzhledu výrobků je vhodné zvolit průhledné balení. Měli by mít hladký povrch, drobky jsou nepřijatelné (to ukazuje na nekvalitní suroviny).
 3. Barva produktu také záleží. Makaróny by měly být rovnoměrně žluté nebo krémové barvy, bez tmavých skvrn. Příliš jasně žlutá nebo bílá je známkou přítomnosti barviv. Zároveň se prodávají červené, oranžové, zelené těstoviny barvené přírodními ingrediencemi.
 4. Kvalitní těstoviny nebudou stát příliš levné. Má se za to, že nejlepší těstoviny se vyrábějí v Itálii, ale stojí za to dát přednost těmto značkám. Domácí výrobky jsou však také velmi dobré. Proto nemá smysl přeplatit pouze značku a chytlavé balení.
 5. Nezapomeňte věnovat pozornost datu výroby produktu. Kromě toho by měl být uveden na samotném balení a nikoli na štítku. Průměrná trvanlivost těstovin je 3 roky, barevné jsou uloženy o něco méně - 2 roky. Nejzničitelnější jsou vaječné výrobky.

K výběru produktu v obchodě je třeba přistupovat odpovědně

Video: jak vybrat těstoviny (odborné rady)

Při vaření těstovin doma byste měli věnovat pozornost následujícím bodům:

 1. Můžete zkontrolovat sílu produktu. Vysoce kvalitní špagety musí být pružné: ohýbají se snadno, ale neporušují se.
 2. Při vaření dobré těstoviny nevaří a nelepí se k sobě, přičemž si zachovávají svůj tvar. Pokud se produkt změnil na lepkavou hmotu, zahoďte ji.
 3. Při varu by voda neměla měnit barvu, je přípustná pouze mírná zákal.
 4. Pokud jsou vařené rohy nebo špagety hořké, znamená to, že mouka byla skladována ve špatných podmínkách: její tuky se podařilo žluknout.

Při vaření těstovin by voda neměla měnit barvu, možná jen mírné zakalení

Jak vybrat správné těstoviny pro kojící matku

Vybíráme těstoviny z tvrdé pšenice a bez zbytečných přísad. V Rusku se takové výrobky neprodávají podle hmotnosti, proto pečlivě zvážíme obal a cenu:

  Obal musí nést označení: Skupina A, tvrdá pšenice nebo Durum. Latter je latinské jméno pro tvrdou pšenici. Odrůda - nejvyšší, první nebo druhá. Druhá je ještě výhodnější z hlediska biologické hodnoty..

Obal musí nést označení: skupina A, tvrdá pšenice nebo durum

 • Výrobek bude stát více než běžné těstoviny. Příliš vysoká cena neznamená lepší kvalitu v porovnání s levnějším produktem, pokud má obal správné označení.
 • Podívejme se na složení: ideálně by měla být pouze mouka a voda.
 • Každý balíček by měl mít okno pro zobrazení produktu. Je nutné vyhnout se zboží, kde jsou viditelné rozbité těstoviny, protože produkt z tvrdé pšenice není křehký, je mnohem pružnější než měkké odrůdy.
 • Barva - žlutá jantarová. Makronin by měl být mírně průhledný, bez mouky.
 • Italská kultura umožňuje výrobu těstovinového těsta pouze z tvrdé pšenice. Všechno ostatní se nepovažuje za těstoviny.

  Recepty s těstovinami pro kojící matky

  Recept na těstoviny námořnictva pro kojící matku po 4 měsících života dítěte v pomalém sporáku:

  1. Vezměte 400 g těstovin „rohy“ nebo „luky“ a 300 g předvařeného domácího kuřete nebo mletého hovězího masa.
  2. Nalijte jeden a půl litru filtrované vody do vícevrstvého zásobníku a zapněte program Vložit. Nastavte čas na 15 minut.
  3. Vezměte jednu velkou mrkev a jednu střední cibuli. Řezejte je tak, jak chcete.
  4. Když se voda vaří, přidejte těstoviny, cibuli a mrkev. Znovu zapněte tlačítko Start. Těstoviny smíchejte s mletým masem, můžete je naplnit petrželkou.

  Makaróny a sýrový recept vařený na sporáku:

  1. Dejte vařící pánev s filtrovanou vodou.
  2. Vezměte těstoviny v poměru od jedné části do dvou částí vody.
  3. Když se voda vaří, osolte ji. Aby to bylo chutné, měla by být voda mírně osolená. Těstoviny nalijte do pánve.
  4. Produkt vařte tolik, kolik je uvedeno na obalu, v závislosti na typu a společnosti. Obvykle je doba vaření od 4 do 10 minut. Občas zamíchejte velkou lžičkou..
  5. Když je produkt vařen, nalijte do cedníku a opláchněte vařenou vodou.
  6. Roštový tvrdý sýr. Těstoviny plňte na talíři, dokud jsou horké, a sýr bude chutně tát.
  7. Můžete si připravit dresink ze zeleniny - rozdejte trochu loupaná rajčata a sladké papriky (doporučujeme si přečíst: můžete papriky kojit?).

  Závěr

  Existuje mnoho názorů ohledně výhod a poškození těstovin při kojení. Toto jídlo pro kojící matku je vždy uspokojivé, proto se doporučuje používat s rybami nebo zeleninou. Chcete-li z těstovin udělat dietní jídlo, musíte vyloučit všechny živočišné tuky. Nejlepší možností by bylo vzít s sebou olivový olej a tukové těstoviny. I malá část takového produktu účinně eliminuje pálení žáhy a zmírňuje příznaky peptického vředu.

  Doplňky těstovin

  Těstoviny se strouhaným sýrem a petrželkou se mohou jíst po 3. měsíci života dítěte. Těstoviny nemůžete naplnit zakoupenou omáčkou, kečupem, dokud vaše dítě nebude kojeno, protože tento produkt obsahuje mnoho konzervačních látek. Tvrdý sýr, zelenina, mleté ​​libové maso, vařené místní ryby, dušená zelenina - to jsou vaše přirozené a chutné těstoviny. Pokud mluvíme o masu, pak by to mělo být štíhlé, lépe vařené nebo dušené telecí nebo krůtí, můžete kuře a hovězí maso. Vyberte si místní odrůdy ryb, nekupujte zmrazené produkty. Další lahodnou, neobvyklou verzí dresinků pro těstoviny pro kojící matku je jemnozrnný strouhaný tvaroh s bylinkami a přírodním jogurtem, bohatý na vitamíny a vápník, vhodný pro novorozence.

  Pokyny kojení

  Několik pravidel používání pomůže mladé matce uspořádat její jídlo:

  1. Při kojení nemusíte jíst těstoviny denně. Jídla by se měla střídat a měnit.
  2. Na těstoviny se nemůžete spolehnout jako na vysoce obohacující produkt.
  3. Je lepší jíst ráno. Takže můžete přesněji sledovat reakci dítěte a spotřebovat získanou energii, aniž byste přetížili žaludek.
  4. Vyberte si velký typ těstovin s neobvyklým tvarem. Takže budete jíst méně a jídlo bude zajímavější.
  5. Vařte tolik, kolik jíte najednou. Ale nejezte všechno vařené, pokud se vám to nelíbí.

  Potravinové tradice kojících žen se v různých kulturách liší. V evropských zemích není obvyklé jíst česnek během kojení a v Indii se doporučuje mladým matkám.

  Tradiční jídlo kojících žen se liší v různých kulturách.

  Jak as čím můžete vařit těstoviny pro kojení

  Správná kombinace vařených těstovin s dalšími produkty vytvoří pro zdravou matku nejzdravější menu. Nejlepší kombinace jsou se zeleninou obsahující málo škrobu, bylin a rostlinných olejů, horší s tvrdými nesolenými sýry: Parmesan, Grana Padano.

  Těstoviny vařte na al dente. Tento snadný stupeň vaření pomůže zachovat vitamíny produktu, protože řada vitamínů B je tepelným zpracováním velmi zničena. Vlákno v hustých vařených těstovinách zlepšuje trávení mnohem účinněji. Pro správné vaření al dente si přečtěte způsob přípravy konkrétního produktu na obalu.

  Je lepší vařit těstoviny neléčivým způsobem a uchovat látky, které se promění v odvar. Na 1 kg sušených těstovin se vaří na mírném ohni 2,5 až 3 litry vody. Pokud jste zvyklí používat vypouštěcí techniku, nepláchněte produkt vodou. Vařte v mírných porcích. Nejlepší těstoviny - čerstvě vařené.

  Jídlo by mělo být správné, chutné a zajímavé, jako rigatoni jídlo s omáčkou pestem.

  Rigatoni s Pesto - krásné a zdravé jídlo

  Výpočet pro 1 porci.

  • olivový olej - 30 g;
  • dýňová semínka - 10 g;
  • čerstvý špenát - 50 g;
  • listy zelené bazalky 3;
  • Parmazánový sýr - 30 g.

  Omáčky smažte mixérem. Nakonec přidejte semena a sýr. Jejich hmotná zrna musí zůstat.

  Těstoviny Rigatoni - 85 g.

  Nalijte rigatoni ve 200 ml vroucí vody, vařte po dobu 10-12 minut na mírném ohni až do al dente. Upravte teplotu tak, aby na konci vaření nezůstala téměř žádná voda.

  Těstoviny smíchejte s omáčkou a okamžitě jezte.

  Dobré těstoviny jsou skvělým pomocným produktem. V prvním měsíci krmení je opatrně zavádějte do stravy a používejte je k neustálé aktualizaci nabídky. Nejdůležitější je smysl pro tuto záležitost.

  Články O Neplodnosti