Hlavní Neplodnost

Je možné prsa tuk? Škody a výhody, kontraindikace, recepty

Během kojení se doporučuje kojící matce pečlivě sledovat její stravu. Z tohoto důvodu je sádlo během kojení pediatry často zakázáno. Produkt má nicméně užitečné vlastnosti a pokud jsou dodrženy dávky, nepoškozuje dítě.

Může kojit mateřský tuk?

Přirozené krmení vyžaduje omezení nabídky kořeněná, uzená, slaná, mastná. Při rozhodování, zda je kojení možné pro kojící matku, se doporučuje konzultovat pediatra, protože dítě může mít zvláštní kontraindikace. Pokud takové není, je možné konzumovat v malém množství poté, co dítě dosáhne určitého věku. Díky laktaci může vysoká koncentrace nasyceného tuku u ženy a dítěte vyvolat zažívací potíže.

Na poznámku! Čerstvé sádlo během kojení by mělo být ze stravy vyloučeno. Ošetření solí nebo teplem poškozuje patogeny a larvy hlíst, proto je nutné zajistit bezpečnost produktu.

Solené nebo uzené?

V období přirozeného krmení je přípustné do stravy přidat slanou slaninu připravenou suchou metodou nebo vařením. Uzené maso kromě tuku obsahuje velké množství extrakčních látek, které mohou způsobit dítě s gastrointestinálními problémy a alergickou reakcí. Doporučuje se vyhnout takové potravě během kojení, aby se zabránilo výskytu koliky a nadýmání. Když dítě vyroste a začne jíst převážně doplňkové potraviny, je ve výjimečných případech možné jíst malý kousek, pokud matka opravdu chce.

Na poznámku! V tucích by neměly být žádné vrstvy masa, protože jsou často zdrojem lidské infekce různými bakteriemi, což je zvláště nebezpečné při přirozeném krmení.

Zákaz používání tuku v prvních šesti měsících života dítěte

Kojící ženy by se měly zdržet léčby, dokud dítě nebude 6-7 měsíců staré. Je to proto, že tělo dítěte není připraveno na těžké jídlo, trávicí systém se dále vyvíjí. Absence mnoha enzymů a prospěšné mikroflóry ve střevě komplikuje proces trávení potravy.

Husté žáruvzdorné tuky během kojení jsou tělem kojící ženy silně tráveny, nemluvě o kojencích. Předčasný nebo nadměrný příjem potravy způsobuje nevolnost, regurgitaci, bolest břicha. Nesprávná výživa je v budoucnu častou příčinou gastrointestinálních chorob..

Výhody produktu

Tuk s GV je považován za nežádoucí ve stravě kojící ženy, ale v malém množství je prospěšný a má mnoho pozitivních vlastností. Výrobek obsahuje vitaminy A, D, E, K rozpustné v tucích, makrobuňky (draslík, vápník, fosfor, chlor), mikroelementy (jód, železo, měď), mastné kyseliny, včetně polynenasycených, nezbytné pro normální fungování těla.

Užitečné vlastnosti sádla:

 • prevence kardiovaskulárních chorob;
 • posílení imunity a oběhového systému;
 • zlepšení funkce střev;
 • čištění toxinů a toxinů;
 • příznivé účinky na klouby;
 • snížená podrážděnost, zvládání stresu;
 • zvýšená paměť, koncentrace, zraková ostrost;
 • odstranění suché kůže, křehkých vlasů a nehtů.

Na poznámku! Tuk obsahuje užitečný cholesterol, který tvoří buněčné membrány, nezbytné pro prevenci aterosklerózy, podporuje růst svalů, produkci hormonů.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Hlavní poškození spočívá ve vysokém obsahu tuku a vysokém obsahu kalorií - 900 kcal na 100 g produktu. Nestandardní výrobky mohou při přirozeném krmení poškodit. Žluklé staré tuky jsou jed a mohou být přítomny také soli těžkých kovů. Zvířata krmená antibiotiky hromadí tyto látky v podkožním tuku.

Rozšíření vaší stravy o tento produkt, musíte sledovat reakci dítěte. Vedlejší účinky mohou zahrnovat zažívací potíže, koliku, plynatost, bezohledný pláč, poruchy spánku, vyrážky a selhání prsu. Při sebemenším projevu nesnášenlivosti vyjměte produkt z nabídky po dobu alespoň 1 měsíce.

Při kojení je zakázáno používat sádlo s:

 • individuální nesnášenlivost;
 • akutní forma onemocnění gastrointestinálního traktu, jater a ledvin;
 • nadváha;
 • diabetes mellitus;
 • metabolismus cholesterolu.

Jak používat sádlo při kojení?

Úvod do stravy se provádí podobně jako u jiných jídel. Poprvé vyzkoušet malý kousek je povoleno 6-7 měsíců po porodu. V takovém případě byste měli brát v úvahu doplňková jídla a nepřidávat další nové složky. Pokud neexistují žádné vedlejší účinky, postupně zvyšujte podávání. Při kojení je důležité konzumovat sádlo, přidávat do stravy 3–4 týdně. Den smí nejíst nejvýše 30 g produktu. Je třeba dodržovat režim pití. Jíst s chlebem, bez dalšího tepelného ošetření. V přítomnosti masných vrstev by měly být nakrájeny.

Jak si vybrat?

Normální tolerance nové složky v mateřské stravě pro kojence zajistí používání kvalitních produktů. Před nákupem je vhodné se ujistit, že máte certifikát shody a veterinární razítka. Čerstvý sádlo bílé barvy s jemně růžovým nádechem. Šedělá nebo nažloutlá barva označuje produkty, jejichž platnost vypršela. Struktura by měla být homogenní, hustá.

Nemůžete koupit zboží se spoustou koření. Při přirozeném krmení je povoleno pouze sádlo se solí, z receptury by měl být vyloučen i česnek. Pokud není možné zakoupit kvalitní výrobky, můžete se vařit z čerstvého kusu.

Domácí recepty

Kvalitní produkt se snadno připravuje sám. Hlavními ingrediencemi jsou sádlo a kamenná hrubá sůl. Koření a koření je žádoucí vyloučit, protože nesnášenlivost kojenců je často způsobena jimi. Při přirozeném krmení jsou pro výrobu sádla vhodné suché a solankové metody, vaření. Kouř je nežádoucí, protože pryskyřice nepříznivě ovlivňuje kvalitu mateřského mléka. Doma se doporučuje vařit v malých porcích, aby bylo možné vždy jíst čerstvé občerstvení.

Suché rychlé solení

Ingredience

 • sádlo - 1 kg;
 • hrubá kamenná sůl - 0,2 kg.

Metoda vaření

Opláchněte hlavní přísadu studenou tekoucí vodou, proveďte několik řezů. Nalijte vrstvu soli na dno smaltované pánve, složte sádlo, hojně posypte a nastrouhejte. Zakryjte a chraňte po dobu 3 dnů. Skladovatelnost hotového občerstvení je 3-4 týdny.

Salo ve slaném nálevu

Ingredience

 • sádlo - 1 kg;
 • hrubá sůl - 0,5 lžičky;
 • bobkový list - 4 ks.;
 • černé pepře - při kojení je vhodné nepřidávat nebo v malém množství;
 • voda - 2,5 lžíce.

Metoda vaření

Vařit vodu, rozpustit sůl, vychladnout. Hlavní produkt je nakrájen na kostky, složen do skleněné nádoby, přidejte koření. Nalijte solankou, nezakrývejte víkem. Nádobu vložte na 2-3 dny na chladné místo a poté ji přeneste do chladničky. Po 1-2 týdnech je povoleno jíst. Vyjměte hotový produkt ze solanky, osušte ručníkem, zabalte do fólie nebo papíru a vložte do mrazničky. Je povoleno skladovat 3-4 měsíce.

Horký velvyslanec nebo vaření

Ingredience

 • sádlo - 1,5 kg;
 • hrubá sůl - asi 0,5 kg;
 • voda - v závislosti na velikosti pánve;
 • bobkové listy, černé pepře - volitelné.

Metoda vaření

Promyjte hlavní ingredience, nakrájejte na kousky o velikosti asi 10 cm. Nalijte vodu do pánve, na 1 litr nalijte 100 g soli, vařte, přidejte koření. Vložte kousky zcela zakryté solankou. Vařte 40-60 minut. Bez tekutin, suchých, zabalených do pergamenu, zahřátých ručníkem, nechat úplně vychladnout. Rozbalte, vložte do chladničky.

V období přirozeného krmení je povoleno přivést tuk kojící matce v malém množství 6-7 měsíců po porodu. Je důležité sledovat pohodu dítěte. Jezte pouze slané a kvalitní produkty. Uchovávejte v chladničce nebo mrazničce..

Slané sádlo ve stravě kojící matky

Během kojení si mladé matky chtějí zachovat svou krásu a zdraví, obnovit sílu po porodu, učinit mléko chutnějším a výživnějším, ale zároveň nezranit dítě nežádoucím jídlem. Proto je třeba často přemýšlet o možnosti použití jednoho nebo druhého produktu. Správná a vyvážená výživa je však klíčem k blahu matky, a pokud je máma plná síly, bude tam hodně mléka a dítě bude klidnější. Správný přístup k výběru produktů, správné zavedení nových potravin, pomůže mladým matkám, aby zajistily zdravou a rozmanitou stravu. V tomto článku budeme považovat takový kontroverzní produkt za solený tuk, je možné ho během kojení jíst a jak to udělat správně.

Složení a výhody sádla pro kojení

Salo má řadu užitečných vlastností.

Odborníci na výživu a pediatři věnují velkou pozornost vepřovému tuku, protože se zjevnou škodlivostí a vysokým obsahem kalorií (724–902 kcal na 100 gramů) obsahuje užitečné mikro a makro prvky, jako je železo, zinek, měď, fosfor, selen a mangan, které blahodárný účinek na tělo. Tuk také obsahuje vitamíny A, D, E a F. Je bohatý na mastné kyseliny - stearová, linoleová, palmitová, olejová, arachidonová (0,5%).

Energetická hodnota tuku (přibližný poměr na 100 gramů produktu)

 • Proteiny - 2,4 g.
 • Tuky - 89,0 g.
 • Sacharidy - 0,0 g.

Užitečné vlastnosti sádla

 • Vitaminy, které tvoří tuk, mají pozitivní účinek na pokožku a vlasy, zvyšují zrakovou ostrost, posilují imunitu a normalizují hormonální hladiny..
 • Lecitin v prasečím tuku posiluje krevní cévy.
 • Tuk je mnohem méně cholesterolu než máslo a biologická aktivita je 5-6krát vyšší.
 • Tento produkt taje při teplotě 37 ° C, která je blízká teplotě lidského těla a saturace z něj nastává rychleji, po několika kusech.
 • Důležitý je obsah kyseliny arachidonové ve vepřovém tuku, který je schopen rozpouštět karcinogeny a odstraňovat toxiny z těla, brání rozvoji rakovinných nádorů. Tato polynenasycená mastná kyselina je mimo jiné součástí stavebních bloků mozkových membrán a sítnice. Kojící matka s mateřským mlékem přenáší na své dítě kyselinu arachidonovou, čímž chrání malé tělo před účinky škodlivých látek a úplným rozvojem jeho nervového systému..

Zvýšená potřeba dětí prvního roku života v kyselinách arachidonových a dokosahexaenových je způsobena rychlým růstem mozku, jehož hmotnost v prvním roce života roste 3krát.
Mateřské mléko matky, spolu s esenciálními mastnými kyselinami - linoleovou a linolenovou, obsahuje také arachidonové a dokosahexaenové v množství 0,3 - 0,6%, respektive 0,1 - 1,4%..

Kůň I.Ya. atd.; Příručka funkční gastroenterologie

http://www.gastroscan.ru/handbook/396/8599

Jak vybrat správný tuk

Chuť a měkkost vařené slaniny přímo závisí na správném výběru čerstvého produktu

Při nákupu této ukrajinské pochoutky v obchodě nebo na trhu byste se měli ujistit nejen o čerstvosti produktu, ale také se zeptat prodávajícího, zda jsou k dispozici všechny potřebné hygienické doklady. Čerstvý sádlo je vždy bílé nebo s mírně narůžovělým nádechem, nevoní močovina ani jiné cizí pachy. Pokud je patrný jasný načervenalý odstín nebo cévní pruhy, měli byste takový produkt odmítnout. Krev by se mohla dostat do sádla z několika důvodů, v každém případě však chuť nebude zdaleka ideální. Pokud má produkt žlutý nebo šedý odstín, nejspíše není čerstvý a takovou pochoutku byste rozhodně neměli používat pro kojící matku. Kůže by měla být bez štětin, ale může mít jakoukoli barvu od bílé nebo světle žluté po hnědou. Platí také zásada - čím tenčí je kůže, tím měkčí je tuk. Pokud jde o tloušťku kusů, je vhodné upřednostnit vrstvy produktu o tloušťce 3 až 6 centimetrů.

Je vhodné pokusit se propíchnout tuk, obvykle prodávající mají speciální nože nebo vidličky na to. Čerstvý produkt propíchne snadno, s malým odporem. Při nákupu této pochoutky pro kojící matku byste se neměli vzdát příležitosti ochutnat malý kousek, měli byste ji snadno žvýkat, doslova roztavit v ústech.

Aby byl tuk po vaření chutný a jemný, je třeba věnovat pozornost tomu, z které části prasete je zakoupeno. Pro kojící matku je lepší zvolit plátky zezadu nebo z boku, nejlépe se hodí k solení, budou jemnější a jemnější a vhodný je také břišní tuk, i když to může být o něco těžší, ale má pruhy masa, které dodají pochoutce zvláštní chuť..

Když kojící maminka může začít jíst tuk

Můžete vyzkoušet sádlo pro kojící matku nejdříve ve věku 5 měsíců

Výživa kojící matky by měla být vyvážená a různorodá, je nutné doplnit zásoby vitamínů a živin, které se během kojení ztratí. Tuk může mamince pomoci zvýšit její celkovou vitalitu a posílit imunitu. Můžete ji zařadit do svého menu nejdříve 5–6 měsíců po porodu. Stejně jako všechny nové produkty, musíte zkusit sádlo ráno, počínaje malým kouskem. Poté se doporučuje pozorovat stav dítěte po dobu 2–3 dnů, zda existují poruchy stolice, bolest břicha, vyrážka na plenkách, vyrážky, peeling. V případě jakýchkoli nežádoucích účinků je lepší odložit použití tuku alespoň o dva týdny..

Vždy sledujte reakce vašeho dítěte. Pokud máte pochybnosti, můžete jíst nebo ne, jíst trochu. Všechno je v pořádku s dítětem - vyrážka se neobjevila, spánek a stolice se nezměnily - jíst na zdraví.

Komarovsky E.O..

http://www.komarovskiy.net/knigi/pitanie-kormyashhej-materi.html

Jak používat sádlo při kojení

Kojící matka si může užívat tuk maximálně 2-3krát týdně

Každý produkt, i ten nejužitečnější, může být škodlivý, pokud jej použijete v neomezeném množství. Je důležité si uvědomit, že sádlo je velmi mastný a vysoce kalorický produkt, což znamená, bohužel, není možné ho zahrnout do denního menu kojící matky. S tímto produktem se mohou matky kazit jen 2-3krát týdně a jíst několik malých kousků (až 30 gramů). Pokud má žena onemocnění jater nebo gastrointestinálního traktu, zejména cholecystitidu a pankreatitidu, je vhodné se poradit s lékařem, protože vzhledem k výraznému choleretickému účinku a obsahu tuku může tuk vyvolat zhoršení těchto chorob. Doporučuje se používat s obilovinami, saláty a jinými zeleninovými pokrmy.

Jaký způsob vaření tuku je vhodný pro kojící matku

Sádlo ve vaření se připravuje různými způsoby - uzené, pečené, smažené, vařené, solené. Tepelně zpracovaný produkt ztrácí všechny své prospěšné vlastnosti a může dokonce poškodit tělo. Například při kouření nebo smažení vepřového tuku se vytvářejí škodlivé karcinogeny, které nepříznivě ovlivňují fungování jater, ledvin a těla jako celku. Během kojení by maminka měla dávat přednost pouze slanému tuku. Je žádoucí vařit si doma doma a při solení použít pouze sůl, odmítnout množství koření, koření a česneku.

Možnosti solení, doporučené kojení

Existují různé způsoby solení, ale ne všechny jsou vhodné pro kojící matku. Podívejme se na některé možnosti.

Solení mokrou cestou zahrnuje přípravu solného roztoku - na 1 litr vody 1–1,5 šálku soli. Před tukem umýt a nakrájet na kousky. Potom jsme ji vložili do pánve, naplnili jsme ji solankou a dali do lednice. Po 2-3 dnech můžete odebrat vzorek, obvykle tento čas stačí k solení. Hotový produkt je skladován v chladničce po dobu 2-3 týdnů. Hotové kousky můžete uložit do suché nádoby, nebo je můžete nechat ve slaném nálevu, nebude to mít vliv na kvalitu tuku, vyžaduje to tolik soli, kolik potřebujete.

Nejjednodušší cestou je suchý velvyslanec. Můj tuk, nakrájený na kousky a velkoryse namazaný hrubou solí. Těsně vložené do pánve nebo do jakéhokoli vhodného kontejneru můžete ještě nalít sůl. Dali jsme do chladničky 2-3 dny a pak to zkusili. Pokud jsou kousky velké a slané slané, nechte je na další den nebo dva. V budoucnu se tento tuk také uchovává v chladničce po dobu 2–3 týdnů a v mrazničce déle než měsíc.

Video: výhody a poškození tuků

Máma dítě by si mělo pamatovat, že ačkoli tuk obsahuje vitamíny a živiny, jejich objem je však velmi malý. Tento produkt je velmi mastný a měl by být konzumován v přísně omezeném množství. S kojením je tuk skutečnou pochoutkou, občas jej přidejte do své stravy a přinese vám i dítěti nepochybný prospěch. dobrou chuť!

Tuk při kojení: je možné pro jeho matku a kdy je povoleno jíst dítě?

Salo je oblíbeným produktem mnoha, který lze jíst jednoduše s chlebem a lze jej použít k vaření všech druhů jídel. Výhody a poškození konzumace sádla během kojení jsou u matek a kojenců různě hodnoceny - někteří lidé si myslí, že je to dobré, zatímco jiní si jsou jistí, že sádlo jen škodí. Podívejme se, jak to ve skutečnosti je.

Je možné tento produkt jíst s HS a zda je povoleno slané?

Lze tedy s jistotou konstatovat, že použití mírného množství tuku během kojení bude pro ženu i dítě prospěšné.

Pokud jde o to, zda je možné jíst solené sádlo, odpověď je stejná - je možné v malém množství. Je však vhodné zvolit ne příliš slané sádlo s minimálním množstvím dalších koření.

Doporučuje se používat solené sádlo nejdříve šest měsíců po porodu. Před tím je lepší jíst sádlo bez přidání soli a koření. I malé množství česneku nebo černého pepře může vyvolat alergickou reakci..

Z jakého měsíce?

Mohu použít v prvním měsíci po porodu? Kojící žena může zahrnovat tuk ve stravě již 3–4 týdny po porodu. Během této doby se tělo dokáže dostatečně přizpůsobit, takže by nemělo docházet k problémům s trávením.

To by se nemělo dělat dříve, protože je plná zácpy, nepohodlí v břiše dítěte v důsledku přesycení mateřského mléka živočišnými tuky. U měsíčního dítěte nebude jíst sádřinu mámy, naopak, naopak: mateřské mléko ztuhne a obohatí se o vitamíny.

Výhoda

Tuk je také velkým přínosem pro matku. Faktem je, že po porodu je ženské tělo oslabeno a potřebuje vitamíny. Tuk obsahuje velké množství vitamínu E, který obnovuje přirozené hormonální pozadí, zlepšuje fungování všech orgánů.

Může to být ve stravě dítěte?

V tomto ohledu jsou názory lékařů také rozdílné, ale většina pediatrů je stále nakloněna přesvědčení, že tuk může být do dětské výživy postupně zaveden, protože obsahuje stejné nasycené tuky jako v mateřském mléce. Jíst mateřské mléko, dítě se postupně přizpůsobuje tukům, které se nacházejí v mnoha potravinách, které bude muset později jíst.

Z jakého věku je třeba do jídla zahrnout?

Zatím dítě jí výhradně mateřské mléko, samozřejmě nelze hovořit o žádném tuku ani o jiných potravinách - tělo je prostě nemůže strávit. Jakmile však dítě začne pomalu zkoušet jiná jídla, bude mu možné dát malé množství tuku.

V ideálním případě může být tuk obsažen ve stravě dítěte od roku a půl. Doporučujeme roztavit čerstvý vepřový tuk a nalijte ho na kaši a dětské pyré - bude to chutnat lépe, nebudete muset žvýkat tuk a nebudete se muset obávat, že se dítě nakazí hlístami - pokud byly v produktu, po tepelném ošetření ne zůstane.

Než užitečné?

I pro tělo dítěte může být tuk díky svému bohatému složení velmi prospěšný. Existuje několik dobrých důvodů pro pravidelné konzumace tuku u dětí..

 1. Odstraňuje toxiny z těla a zvyšuje vitalitu, což je důležité zejména pro děti narozené v nedostatečně čistém prostředí.
 2. Velké množství vitamínů v tucích může nahradit i drahé dětské doplňky z lékáren. Navíc jsou vitaminy z tuku mnohem lépe vstřebávány tělem dítěte..
 3. Salo pomáhá v boji proti bakteriím a virům, podporuje rychlé hojení ran a škrábanců u aktivních dětí. Jíst sádlo od prosince do března pomáhá udržovat dobrou imunitu dítěte..
 4. Domácí sádlo obnovuje gastrointestinální trakt, normalizuje hormonální aktivitu a zpracovává cholesterol.

Nebezpečí tuku pro matku i dítě je odůvodněno pouze v případě nadměrné konzumace takového produktu nebo při nákupu nekvalitní:

 • sádlo může způsobit koliku, zácpu u matky nebo dítěte, když je konzumováno ve velkém množství;
 • riziko alergické reakce na kůži dítěte ve formě vyrážky s přebytkem tuku ve stravě kojící matky;
 • riziko infekce hlístami při použití tuku pochybné kvality.

V opačném případě bude mít tento produkt prospěch pouze.

Jak si vybrat a čemu věnovat pozornost?

Co byste měli věnovat zvláštní pozornost při výběru tuku pro kojící matku nebo dítě??

 1. Pamatujte: čerstvé sádlo má světle růžový nádech a mléčnou, lehce sladkou vůni. Pokud je tuk žlutý, pak je starý, žluklý zápach také naznačuje zastaralý produkt..
 2. Dávejte přednost tuku prasete než kanci - je měkčí a snáze vstřebatelný tělem dítěte.
 3. Při nákupu dávejte pozor na přítomnost veterinárního razítka - to bude chránit před infikovaným produktem.
 4. Dobrý čerstvý tuk má jemnou pokožku, je snadno píchnut. Jeho povrch je hladký, vlhký, ale ne kluzký..
 5. Preferujte tuk bez štětin. Jeho nepřítomnost naznačuje, že produkt byl pečlivě zpracován.
 6. Při výběru sádla pro dítě nebo kojící matku věnujte pozornost tloušťce kusu - měla by být asi 3 cm. Tenké sádlo není tak měkké a obsahuje mnohem méně živin..

Uvedené jemnosti se vztahují na čerstvou i solenou slaninu.

Laktační doporučení

Zohlednění důležitých doporučení pro použití tuku během kojení pomůže chránit sebe a dítě před mnoha nepříjemnými následky..

Jak vstoupit do stravy?

Po prvním vyzkoušení tuku (a to by měl být malý kousek o hmotnosti nepřesahující 30 g), sledujte dítě: pokud nemá vyrážku, koliku a zácpu, můžete tento produkt nadále konzumovat s mírou. Pro kojící matky je lepší jíst sádlo ráno, takže tělo má čas vyrovnat se s nasycenými tuky za den.

Chcete-li získat maximální užitek, měli byste použít sádlo s plátkem chleba, nejlépe černého - takže je lépe absorbováno tělem. Kojící matky by neměly tento produkt jíst každý den. Stačí párkrát týdně jíst jako pochoutku pro hlavní jídlo.

Denní a týdenní sazba

Maximální denní dávka pro kojící ženu je 30 g. Dávku lze zvýšit pouze v případě, že dítě přechází na jiné potravinové výrobky než mateřské mléko. Stejné množství tuku by mělo být podáno dítěti, které již dosáhlo 1,5 roku. Kromě toho se zde také bere v úvahu sádlo v roztavené formě. Ale v prvních několika týdnech je lepší spotřebovat nejvýše 10 až 15 g denně.

Pokud jde o týdenní sazbu, je to asi 200 g, ale toto je maximální sazba. Jíst asi 60-90 g sádla týdně pro kojící matku je více než dost.

Vepřový tuk pro kojící matku a pro dítě přináší více výhod než poškození. To však podléhá pouze dodržování všech výše uvedených pravidel. Absence vážných problémů s gastrointestinálním traktem, alergická reakce u dítěte a obezita vám umožňují pravidelně konzumovat sádlo jako pochoutku a extrahovat z těla maximum užitečných látek.

Tuk ve stravě kojící matky - být či nebýt

Mladé matky, které kojí své děti, se často hádají o výhodách a poškozování vepřového tuku. Někteří rodiče věří, že sádlo je jedním z nejužitečnějších potravin ve stravě dětí a dospělých, zatímco jiní to zcela popírají. Kojící matky se často vyhýbají konzumaci mastných produktů jen proto, že si nejsou vědomy jeho prospěšných vlastností. Abychom pochopili tento problém, měli byste zjistit, jak bezpečné je použití sádla u hepatitidy B.

Užitečné vlastnosti tuku

Sádlo je jedním z nejtučnějších potravin ve stravě moderního člověka. Obsah kalorií na 100 g čistého produktu bez marinády a koření: 810 kcal. Kromě tuku obsahuje vepřové maso velké množství vitamínů skupin C, D a E. Produkt je bohatý na draslík, sodík, hořčík, fosfor a mnoho dalších užitečných mikro a makro prvků.

Přes vysoký obsah kalorií je vepřový tuk známý svými jedinečnými prospěšnými vlastnostmi, jmenovitě:

 • posiluje imunitní systém;
 • zvyšuje hladinu hemoglobinu v krvi;
 • normalizuje činnost kardiovaskulárního systému;
 • stimuluje proces obnovy krve v těle;
 • podílí se na vývoji kostní tkáně u dětí.

Škodí tukům během GV

Pediatrové často přicházejí s otázkami, zda je možné kojící matce jíst mastný produkt a zda kouřené sádlo bude dítě kojit během kojení. Lékaři důrazně doporučujeme dodržovat přísnou stravu v prvních měsících po narození dítěte a vyhýbat se konzumaci uzeného, ​​teplého a slaného vepřového tuku s kořením a česnekem. Seznam potravin, které jsou během GV nežádoucí, zahrnuje všechny druhy uzeného a mastného masa..

Tuková vrstva masného výrobku obsahuje velké množství cholesterolu, jehož nadměrná konzumace může způsobit vážná onemocnění srdce a cév. Kojící matky by se neměly obávat konzumace vepřového masa. Nedostatek enzymů pro vstřebávání tuku v těle dítěte může vyvolat alergické reakce, výskyt střevní koliky, jakož i poruchy spánku a trávení u malého dítěte.

Laktační doporučení

Přestože má produkt vysoký obsah kalorií a zdá se, že je spíše mastný, je ženám během laktačního období povoleno jeho mírné používání. Mladé matky by si měly být vědomy norem a omezení používání živočišných tuků během HBV. Aby nedošlo k poškození malého těla, musí žena dodržovat lékařská doporučení pro použití tuku během kojení:

 • Vepřové maso můžete začít jíst až 6 měsíců po narození dítěte po konzultaci s lékařem.
 • Zavádění mastných produktů do stravy je nutné postupně. Denní sazba sádla pro kojící matky: ne více než 20 g a týdně - ne více než 100 g.
 • Během HB je vhodné opustit slané, smažené, uzené a kořeněné druhy dobrot. Jíst nesprávně připravený produkt může nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte..
 • Po prvním pokusu o konzumaci kousku tuku sledujte reakci dítěte na nový mastný produkt. Pokud živočišné tuky do dvou dnů po jídle nepříznivě neovlivní zdraví dítěte, můžete jej bezpečně zavádět do své každodenní stravy.
 • Musíte zakoupit produkt pouze od důvěryhodných prodejců a dodržovat všechna pravidla pro výběr vysoce kvalitního tuku.

Jak si vybrat a čemu věnovat pozornost?

Při výběru vepřového masa by měla být mladá matka obzvláště opatrná. Bezohlední dodavatelé mohou skrývat, že nakrmili prasečí hormony, stimulanty růstu nebo antibiotika ke zvýšení své hmotnosti jatečně upravených těl. Čerstvý a vysoce kvalitní tuk lze určit primárními příznaky, konkrétně:

1. Původ

První věc, kterou byste měli věnovat mladé matce, je místo zakoupení produktu. Nejlepší je koupit na trhu, kde jsou prováděny všechny laboratorní vyšetření a analýzy prodaných produktů. Pokud jste si jisti, že produkt je certifikován a není nebezpečný pro zdraví, zeptejte se prodejce, který tuk prodává: z prasete nebo kance? Mastná vrstva mladého prasete má jemnou chuť a je vhodnější pro mladé matky během kojení..

Pro další kontrolu zeptejte se prodávajícího otázku: Je možné jíst takový tuk během kojení a poškodí produkt malé dítě? Svědomitý prodejce nikdy neprodá produkt, o kterém si není jistý, kojící matce.

2. Vzhled

Chcete-li odlišit mladý tuk od starého, stačí se podívat na barvu tukové vrstvy. Čerstvý produkt by neměl obsahovat žádné stopy krve ani žluté nebo šedé skvrny. Tuk zdravého mladého prasete má vždy světle růžový nebo bílý nádech.

3. Vůně

Pokud je produkt na přepážce vysoce kvalitní, jeho vůně je příjemná a nezpůsobuje znechucení. Chcete-li konečně ověřit čerstvost zakoupeného zboží, požádejte prodávajícího, aby zapálil malý kus se zapalovačem nebo zápalky. Tuková vrstva divočáka má výrazný nepříjemný shnilý zápach.

4. Textura

Mladý sádlo má tenkou kůži bez štětin a chlupů. Čím silnější je kůže, tím starší bylo prasátko. S věkem získává vepřový tuk hořkou chuť a ztrácí své prospěšné vlastnosti. Jeho použití je extrémně nežádoucí pro mladé matky s HS. Také nejezte sádlo s masovou vrstvou. Maso, které nelze vařit, může být infikováno bakteriemi a různými infekcemi. Většina patogenních bakterií nemůže existovat a množit se v čistém vepřovém tuku, a proto je bezpečnější pro zdraví dítěte a jeho matky.

5. Chuť

Na otázku, zda je možné, aby kojící ženy nakupovaly předsolené tuky, existuje jednoznačná odpověď: je to možné, ale nežádoucí. Nejužitečnějším produktem je čistý vepřový tuk bez soli a koření. Pokud je zboží na přepážce čerstvé, bude vepřová chuť jemná, příjemná a bez hořkosti..

Aby nedošlo k ohrožení zdraví dítěte, vařte zakoupené čisté sádlo bez koření a marinádě doma sami. Tato metoda vaření je nejbezpečnější pro malý organismus..

Domácí recepty

Mladá matka by si měla pamatovat, že vepřový tuk po tepelném zpracování ztrácí všechny své prospěšné vlastnosti. Chcete-li zachovat výhody konzumace slaniny, solte kousek vepřového masa místo toho, abyste si koupili trh „vepře v hraběti“. Pro přípravu chutné a zdravé pochoutky použijte dvě metody solení:

Mokré

Pro výrobu sádla mokrým solením zřeďte 2 šálky stolní soli v 1,5 l teplé vody. Vepřové maso nakrájejte na plátky 10 cm předem a položte na dno hluboké pánve. Připravenou solanku nalijte do nádoby tak, aby tekutina úplně pokrývala kousky tuku. Nechte pánev na tmavém, chladném místě po dobu 48 hodin, aby vepřový tuk absorboval dostatek soli. Po uplynutí času vyjměte připravenou solenou pochoutku ze solanky a přeneste ji do suché mísy. Uchovávejte produkt na polici chladničky déle než 20 dní..

Suchý

Chcete-li připravit slaninu suchým solením, nakrájejte ji na velké kousky a nakrájejte na hrubou sůl. Přeneste vepřové maso do jakéhokoli vhodného kontejneru, přikryjte a chlazte po dobu 36 hodin. Pokud není tuk dostatečně osolen, nechte ho dalších 24 hodin a zkuste to znovu. Produkt je nutné skladovat nejprve po odstranění zbytků soli nejvýše dva týdny v chladničce a ne více než čtyři - v mrazničce.

Závěr

Na otázku, zda je možné jíst sádlo kojící matce, lékaři jednomyslně odpoví „ano“. Na mastné produkty nemá negativní dopad na život a zdraví dítěte, přísně dodržujte dávkování konzumace tuků živočišného původu. Před nákupem vepřového masa se ujistěte, zda je čerstvé zboží nakoupené, zhodnoťte jeho vzhled a chuť. Pokud dítě nemá alergické reakce na vepřový tuk, poraďte se s pediatrem u lékaře a neváhejte a začněte do stravy uvádět svou oblíbenou pochoutku..

Kojení

Subkutánní akné je nemoc, která může ovlivnit mladé i dospělé lidi. Hlavním důvodem vzniku vnitřní akné je zánětlivý proces v mazových vývodech umístěných v tloušťce kůže. Výsledkem je tato podmínka. Číst dál →

Klíčová fakta Zdravé stravování pomáhá vyhýbat se podvýživě ve všech jejích formách a také předcházet nekomunikovatelným chorobám (NCD), včetně cukrovky, srdečních chorob, cévních mozkových příhod a rakoviny. Nezdravá strava a nedostatečná fyzická aktivita jsou hlavními zdravotními rizikovými faktory na celém světě. Praxe zdravého stravování začíná v raných fázích života - kojení podporuje zdravý růst, zlepšuje kognitivní vývoj a může přinést dlouhodobé zdravotní přínosy - například snižuje riziko nadváhy, obezity a vývoje. Číst dál →

Vždy jsem byl zastáncem exkluzivního kojení, ale protože doplňková jídla s mojí první dcerou nefungovala, diverzifikace dětské výživy probíhala různými způsoby. S obilninami byly zvláštní problémy: jejich dcera nejedla ani na vodě, ani v mateřském mléce. Nechtěl jsem dávat kravské nebo kozí mléko po 6 měsících, tak jsem se rozhodl vyzkoušet kaši na směs. Nepamatuji si proč, ale zpočátku volba padla na Nestogen z Nestle. Ale měsíc po akutní kopřivce způsobené nepochopitelně než na. Číst dál →

Z internetu Seznam zakázaných potravin pro kojení Seznam zákazů potravin vypadá docela působivě, ale nenechte se odradit: existuje mnohem více povolených potravin. V tomto článku můžete zjistit, co můžete jíst kojící ženu. Zakázané výrobky pro kojící matku jsou následující: 1. Tukové maso, sádlo, uzené klobásy, šunka atd. Mastná jídla způsobují zácpu nejen u maminky, ale i u dítěte. Kromě toho vysoký obsah kalorií v takovém jídle rychle pomůže získat nadváhu. Přebytečné živočišné tuky zvyšují cholesterol. 2. Ryby. Číst dál →

Jako Salam wa alaikum krásné těhotné ženy. Nyní máme 23 týdnů a 2 dny! Cítit chvály k Bohu dokonale! Druhé spřádání je dokončeno, vše je normální a v klidu - DAUGHTER. Ačkoli Alláh ví, kdo to vlastně je))) Dva přátelé viděli dívku, porodili chlapce, zřejmě byly děti maskovány))) Dítě se aktivuje pravidelně, trochu během dne a trochu večer. Chci teď více zmrzliny, velmi jsem ho milovala před těhotenstvím. I když jsem v prvním trimestru nechtěl. Přibírám na váze. Rychle. Číst dál →

Po celou dobu laktace může kojící matka narazit na mnoho nemocí, které způsobují její nepohodlí (hemoroidy nebo drozd), ale zároveň se jich zbavit obvyklým způsobem, nezávisle na aplikaci léků, není vždy správným rozhodnutím. Celé chemické složení jakéhokoli léku může procházet dítětem mateřským mlékem, takže léčba během kojení by měla být prováděna přísně po konzultaci s lékařem a podle doporučení, která mu dal. Samoléčení během kojení je vysoce nežádoucí. Jak zacházet s hemoroidy. Číst dál →

Nejprve bych ráda pochopila, proč by žena, která kojí dítě, měla věnovat zvláštní pozornost své vlastní výživě. Začněme se zřejmými důvody. Zaprvé, těhotenství a porod jsou vážným testem ženského těla, a proto je třeba v poporodním období obnovit tělo, doplnit látky, které byly použity k přepravě a porodu dítěte. Za druhé, dítě, i když již není přímo spojeno s tělem matky, se živí tím, co její tělo produkuje - mateřským mlékem. Prvky, které tvoří mateřské mléko, jsou produkovány mléčnými buňkami. Číst dál →

Nejprve bych ráda pochopila, proč by žena, která kojí dítě, měla věnovat zvláštní pozornost své vlastní výživě. Začněme zjevnými důvody. Zaprvé, těhotenství a porod jsou vážným testem pro ženské tělo, a proto je v poporodním období nutné tělo obnovit, doplnit o látky, které byly použity k porodu a porodu dítěte. Za druhé, dítě, i když již to nemá přímý vztah k tělu matky, stále se živí tím, co její tělo produkuje - mateřským mlékem. Prvky, které tvoří mateřské mléko, jsou produkovány prsními buňkami. Na. Číst dál →

Nejprve bych ráda pochopila, proč by žena, která kojí dítě, měla věnovat zvláštní pozornost své vlastní výživě. Začněme zjevnými důvody. Zaprvé, těhotenství a porod jsou vážným testem pro ženské tělo, a proto je v poporodním období nutné tělo obnovit, doplnit o látky, které byly použity k porodu a porodu dítěte. Za druhé, dítě, i když již to nemá přímý vztah k tělu matky, stále se živí tím, co její tělo produkuje - mateřským mlékem. Prvky, které tvoří mateřské mléko, jsou produkovány prsními buňkami. Na. Číst dál →

V souvislosti s tématem transformace budu psát o svých úspěších v oblasti „sochařství“ mého těla. Úspěchy - říká se nahlas, ale přesto. Číst dál →

Podle mého názoru jsem našel nejvhodnější článek o výživě v případě hepatitidy B. Protože v síti je spousta informací a do jaké míry je všude v rozporu. Nejprve bych ráda pochopila, proč by žena, která kojí dítě, měla věnovat zvláštní pozornost své vlastní výživě. Začněme se zřejmými důvody. Číst dál →

"Má moje dítě dost mléka?" - otázka, která se obává tolika matek. Pediatrové se zvyšujícím se rozvrhem, babičky se svými vzpomínkami, přítelkyně s celou řadou zkušeností - všichni se zajímají o váhu a chování dítěte a teď se maminka začíná bát. Přesné označení Spolehlivě označuje, zda je dostatek mléka nebo ne, pouze jedno znaménko: dobrý přírůstek hmotnosti. Podle standardů Světové zdravotnické organizace by kojenci měli přidávat od prvních 125 měsíců života 125 g týdně. Všimněte si, že se počítá nárůst novorozence za první měsíc. Číst dál →

Jak se očekávalo - další „hektický“ den. Dnes dokonce i její manžel řekl, že se na nekonečné čištění již nemůže dívat)))) Přečtěte si více →

Našel jsem článek z knihy psychologa-perinatologa Zhanna Vladimirovna Tsaregradskaya „Novorozenec. Péče a vzdělání. “ Tam jasně a přesvědčivě vysvětlila, že kojení nezajišťuje pouze výživu dítěte, ale také neocenitelný příspěvek k jeho psychoemocionálnímu a fyzickému vývoji, k formování všech tělesných systémů: nervový, endokrinní, imunitní, zažívací... Nejzajímavější je kojení Nezasahuje, ale spíše přispívá k hubnutí. Tsaregradskaya, matka sedmi dětí sama, tvrdí, že po devíti měsících kojení začíná žena přirozeně zhubnout. Zvláštní harmonie je dosaženo u druhé a druhé. Číst dál →

Jako vždy, Komarovsky dal všechno na police, dívky, které mají zájem, přečtěte si! Alergie je nedostatečná reakce těla na zcela běžnou dráždivou látku. Tableta paracetamolu by neměla být zdrojem alergie. 1000 dětí snědlo tuto tabletu bez problémů a Seryozha byla pokryta červenými skvrnami. Do místnosti vběhl pes, alespoň všichni, ale strýček Petya začal kašlat a poškrábat oči. Obyčejný pes. Ale pro strýce Petyu je alergen. Stejně jako u Seryozha paracetamolu. Představte si 100 dětí ve věku 1 roku. A všem. Číst dál →

Užitečné informace pro kojící matky! Upřímně řečeno, tyto informace jsem ukradl, ale myslím, že to bude užitečné. Dítě se již narodilo, ale spojení mezi ním a jeho matkou je stále udržováno kojením, jako by přes druhou pupeční šňůru. Mateřské mléko je bezpochyby jedinečné. Může nejen nakrmit dítě, ale také mu poskytnout zdraví, chránit ho před vývojem alergií, respiračních virových chorob, dysbiózy, metabolických chorob, infekčních chorob atd. Ale někdy může nešťastná matka zatajit radost a potěšení z krmení. Navíc, pokud je třeba léčit mámu. Číst dál →

Alergický zánět kůže (tj. Alergická dermatitida) je velmi časté onemocnění. Dítě prvních dvou let života, bez zarudnutí tváří, bez občasných skvrn na kůži, není tak běžné. Číst dál →

Nyní, když těhotenství přišlo, je čas se vážně postarat o správnou výživu. Během těhotenství ovlivňuje konzumované jídlo těhotnou ženu i její dítě. Není však třeba „jíst pro dva“, stačí si vybrat jídlo obohacené o užitečné živiny. Pro vývoj dostává plod z těla matky vše potřebné: bílkoviny, tuky, uhlohydráty, minerální látky a vitamíny. Matka je zase přijímá s jídlem. Proto během těhotenství a kojení existuje zvýšená potřeba vitamínů. Špatná výživa může. Číst dál →

Byli jsme dnes na seyuru v Ikhilově. Naučil se mnoho užitečných informací. Všichni mluvili hebrejsky, ale díky skutečnosti, že jsem se hodně naučil ze záznamů jiných dívek, to bylo víceméně jasné. A manžel neustále překládal. Co stojí za to vědět. Číst dál →

Alergický zánět kůže (tj. Alergická dermatitida) je velmi časté onemocnění. Dítě prvních dvou let života, bez zarudnutí tváří, bez občasných skvrn na kůži, není tak běžné. Možnosti názvu jsou atopická dermatitida, dětský ekzém. Nejběžnějším, ale zcela nesprávným „lidovým“ synonymem je diatéza. Od čtenářů, kteří si přejí objasnit podstatu této „nepravidelnosti“, se požaduje, aby si znovu přečetli nebo přečetli kapitolu „Diatéza“ v knize „Zdraví dítěte a zdraví jeho příbuzných“. Mechanismy alergické dermatitidy jsou velmi složité. Jasně je vysvětlete, ale. Číst dál →

Ukázalo se, že během těhotenství musíte jíst, co chcete - je to mýtus! Tomuto úkolu jsem čelil, jakmile jsem otěhotněl. Nyní chci psát závěry, protože moje výživa je stále omezená, protože kojím své dítě a zásady výživy, jako v průběhu těhotenství, ve skutečnosti zůstaly stejné. Němečtí lékaři bohužel nejsou ideální, protože si lidé, kteří nikdy nebyli v naší zemi, nebo raději nežijí „nad kopcem“, si to v naší zemi představují. Na mou otázku. Číst dál →

Ukázalo se, že během těhotenství musíte jíst, co chcete - je to mýtus! Tomuto úkolu jsem čelil, jakmile jsem otěhotněl. Nyní chci psát závěry, protože moje výživa je stále omezená, protože kojím své dítě a zásady výživy, jako v průběhu těhotenství, ve skutečnosti zůstaly stejné. Němečtí lékaři bohužel nejsou ideální, protože si lidé, kteří nikdy nebyli v naší zemi, nebo raději nežijí „nad kopcem“, si to v naší zemi představují. Na mém. Číst dál →

Nejprve bych ráda pochopila, proč by žena, která kojí dítě, měla věnovat zvláštní pozornost své vlastní výživě. Začněme se zřejmými důvody. Zaprvé, těhotenství a porod jsou vážným testem ženského těla, a proto je třeba v poporodním období obnovit tělo, doplnit látky, které byly použity k přepravě a porodu dítěte. Za druhé, dítě, i když již není přímo spojeno s tělem matky, se živí tím, co její tělo produkuje - mateřským mlékem. Prvky, které tvoří mateřské mléko, jsou produkovány buňkami. Číst dál →

Nejprve bych ráda pochopila, proč by žena, která kojí dítě, měla věnovat zvláštní pozornost své vlastní výživě. Začněme se zřejmými důvody. Číst dál →

Potrat: příčiny, příznaky, diagnostika, čištění a zotavení po přečtení více →

Léčba určitých nemocí čtením veršů Koránu, dobře známých našim spravedlivým předkům, byla moderní vědou potvrzena po patnácti stech letech. Prokázáno vědou! Americký lékař, muslimský učenec Ahmad al-Qadiy, na klinice Akbar v Panama City na Floridě, provedl speciální studii, která studovala léčivé účinky veršů Koránu nahlas nahlas u pacientů se stresem, srdcem a některými dalšími nemocemi. Pro studii byli vybráni muži a ženy, kteří neměli představu o Koránu a neznali arabský jazyk. Četli arabský text Koránu a pak. Číst dál →

Vědecký výzkum Živočišné produkty a zdraví Většina lékařů naléhá na lidi, aby omezili nebo vyloučili spotřebu masa. Jsou dobré důvody. Výskyt většího počtu fatálních onemocnění je spojen s převážně výživou masa než s jakýmkoli jiným životním stylem nebo environmentálním faktorem. Rakovina, kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, ledviny, obezita, otrava jídlem a mnoho dalších nemocí je častější u jedlíků masa než u těch, kteří maso nejí. Číst dál →

Co je nemožné? Všechny ženy kojící dítě, bez ohledu na jejich zdravotní stav, alergie atd., Se nedoporučují: pít alkohol (včetně piva), kouřit (alkohol a nikotin má toxické účinky na dítě); existují produkty se „známostí“ alergenů, mezi něž patří: čokoláda, krabi, raky, makrely; pít silný čaj a kávu, vzrušující ovlivnit nervový systém dítěte; jíst cibuli, česnek (silný specifický zápach těchto produktů nemusí dítě potěšit). Kromě toho by zdravé ženy měly být omezeny a ženy trpící alergickými onemocněními, onemocněním gastrointestinálního traktu a. Číst dál →

Co můžeme a děláme od 1 roku 2 měsíců do 1 roku 4 měsíců. začínající zde: http://www.babyblog.ru/user/stud-girl/3026784 Číst dál →

Mateřská škola v LCD dnes skončila, nyní se musíme přihlásit do druhé pro pediatry. Obecně jsem nelitoval, že jsem odešel - naučil jsem se hodně pro sebe, i když s mnoha z nich nesouhlasím. více podrobností pod řezem. Číst dál →

Nejprve bych ráda pochopila, proč by žena, která kojí dítě, měla věnovat zvláštní pozornost své vlastní výživě. Začněme se zřejmými důvody. Zaprvé, těhotenství a porod jsou vážným testem ženského těla, a proto je třeba v poporodním období obnovit tělo, doplnit látky, které byly použity k přepravě a porodu dítěte. Za druhé, dítě, i když již není přímo spojeno s tělem matky, se živí tím, co její tělo produkuje - mateřským mlékem. Prvky, které tvoří mateřské mléko, jsou produkovány mléčnými buňkami. Číst dál →

Zachránili jsme se pouze před touto infekcí. Zánět kůže alergické povahy (tj. Alergická dermatitida) je velmi časté onemocnění. Dítě prvních dvou let života, bez zarudnutí tváří, bez občasných skvrn na kůži, není tak běžné. Možnosti názvu jsou atopická dermatitida, dětský ekzém. Nejběžnějším, ale zcela nesprávným „lidovým“ synonymem je diatéza. Od čtenářů, kteří si přejí vyjasnit podstatu této „nepravidelnosti“, se požaduje, aby si znovu přečetli nebo přečetli kapitolu „Diatéza“ v knize „Zdraví dítěte a společný smysl příbuzných“. Mechanismy alergické dermatitidy jsou velmi složité. Vysvětlete jim to. Číst dál →

Alergický zánět kůže (tj. Alergická dermatitida) je velmi časté onemocnění. Dítě prvních dvou let života, bez zarudnutí tváří, bez občasných skvrn na kůži, není tak běžné. Možnosti názvu jsou atopická dermatitida, dětský ekzém. Nejběžnějším, ale zcela nesprávným „lidovým“ synonymem je diatéza. Čtenáři, kteří chtějí objasnit podstatu této „nepravidelnosti“, jsou povinni si přečíst nebo přečíst kapitolu „Diatéza“ v knize „Zdraví dítěte a společný smysl příbuzných“ Pokračovat ve čtení →

Články O Neplodnosti