Hlavní Analýzy

Tomel během kojení

Může být tomel kojící? Již dlouho je známo, že ovoce je bohaté na vitamíny a minerály, které jsou pro naše tělo tak nezbytné. Pochybnosti matek během kojení vyvstávají kvůli nebezpečí alergií a poruch trávení. Je možné jíst tomel s HS? Je vhodné se zbavit výhod tím, že se vzdáte? Je užitečné tuto otázku podrobně porozumět..

Není čas číst? Stažení bezplatný seznam povolených a zakázaných potravin během laktace

Výhody tomel pro kojení

Těhotenství je pro ženu vážným testem. Tělo vynaložilo hodně energie a musí být obnoveno. Použití vyvážené stravy je snadné doplnit zásoby nezbytných látek. Je možné, aby kojící matka snědla tomel k doplnění těchto rezerv, hlavní věcí je dodržovat všechna pravidla pro zavedení nového produktu..

Vitaminy a minerály obsažené v tomelech

Je možné persimmon s kojením? Pojďme zjistit, jak je to užitečné.?

Vitamin C posiluje tělo matky a dítěte v boji proti sezónním virům a infekcím. Ovoce je zdrojem vitamínu B5. Velké množství karotenu podporuje imunitní systém, podporuje normální fyzický vývoj a zlepšuje vidění. Mimo jiné jsou obsaženy vitaminy B1, B2, B4, B5, B6, B9, E, H, K, PP.

Persimmon, obohacený železem, pomáhá v boji proti anémii, která často doprovází poporodní období.

Obsah vápníku 27 mg na 100 g buničiny udržuje pevnost kostry a zabraňuje křivici u kojenců. Obsah jódu zlepšuje funkci štítné žlázy.

Jedná se o sklad makro a mikroživin - hořčík, sodík, mangan, síru, fosfor, selen, zinek a toto není úplný seznam.

Fruktóza je schopna doplnit energetické rezervy mladé matky, zlepšit náladu. Vláknina, tanin normalizují trávení.

Vliv persimonu na laktaci

Kojícím ženám se doporučuje konzumovat dostatek vody a produktů, které ji obsahují. Tomel během kojení novorozenců zvyšuje produkci mléka díky 78% kapaliny v kompozici. Příznivý účinek na kojení přidává ovoce ovoce.

Možný účinek na dítě

Účinek na tělo dítěte je nepředvídatelný. Odpověď může nastat při alergiích, kolických stavech a poruchách stolice. Jak ovoce ovlivní dítě, není známo. Je možné, aby kojící matka persimmonovala, rozhodla se pro matku sama, vzhledem k individuálním charakteristikám dítěte.

Stanovisko pediatrů k použití tomel během kojení

Tomel s HS je možný nebo ne? Pediatrové jednomyslně opakují, že takové rozšíření stravy je možné po šesti měsících věku. Střeva dítěte zesílila, mikroflóra se vrátila k normálu. Když začnete jíst po malých porcích, pečlivě sledujte reakci. Dodržováním všech doporučení lze minimalizovat možnost negativních důsledků..

Jaká je nebezpečí tomel u HS?

Existují stavy těla, ve kterých jeho použití může poškodit zdraví kojící matky a dítěte.

Mohu mít kaki při kojení v přítomnosti chronických onemocnění? Například cukrovka? Ne! Velké množství cukru může zhoršit stav. Střevní problémy mohou vést k zácpě. Podobný účinek se týká jak matky, tak dítěte. Hlavní nevýhodou je alergie.

Podmínky použití

Vzhledem k charakteristikám ovoce je třeba ho používat správně. To je jediný způsob, jak získat všechny výhody a vyhnout se škodlivým účinkům..

Je možné ošetřit tomel pomocí GV za 2 měsíce??

Je možné během tohoto období jíst kaki tomel během kojení? Možná to nestojí. Jíst ovoce je dokonce přísně kontraindikováno. Spěch bude nepřiměřený a důsledky budou velmi nepříznivé.

Je možné jíst kaki s kojením ve 4 měsících

Je možné jíst tomel s HB za 4 měsíce? Můžete udělat první "test". Střeva dítěte jsou silnější, takže toto období je vhodné k prozkoumání pochoutky, ale stále vyžaduje opatrný přístup a absenci kontraindikací..

Použití tomel v následujících měsících

Na začátku doplňkového krmení může matka do své stravy zavést ovoce. Dítě chutná nové jídlo, kojící žena se může také léčit sama.

Jak zavést tomel do stravy

Nejlepší čas k seznámení se s produktem je ráno. Důležité! Půst může způsobit průjem. Po konzumaci malého kousku plodu během dne (asi 20 g), po krmení, posoudit stav dítěte. Při absenci negativních jevů postupně zvyšujte podíl. Se zavedením produktu se vyplatí zpozdit, pokud byla zaznamenána jakákoli negativní reakce. Může to být vyrážka, kolika, jakékoli projevy alergií a dyspepsie.

Více než dvakrát týdně, jídlo nestojí za to. Množství musí být také omezeno. Optimální k jídlu 1-2 malé plody.

Pravidla pro výběr tomel pro kojící matku

Výživa kojící ženy by měla být kvalitní. Jak si vybrat ovoce, na co byste měli dávat pozor a nemýlit se? Zralé bobule bude mít oranžovou barvu a jemnou texturu. V případě nezralosti bude barva kůže bledá, kategoricky se nedoporučuje používat. Přítomnost tmavých skvrn, skvrn na slupce a další poškození může být známkou hniloby. Neměli byste si vybrat takové ovoce.

Můžete kojit tomel Korolek, Číňan, Sharon. Sharon je považována za ideální kojení..

Tomel dezert

Persimmon můžete kombinovat s jinými produkty, což ukazuje kulinářskou fantazii. Můžete vařit pudinky, želé, pěny, různé ovocné saláty. Kreativita mění produkt v mistrovské dílo.

K přípravě ovocného salátu bohatého na vitamíny potřebujete mandarinky, půl banánů, tolik tomel a pár hroznů. Nakrájejte na malé kousky a důkladně promíchejte. Jako dresink je ideální jogurt.

Stojí za povšimnutí, že léčbu s takovou kompozicí lze připravit, když dítě dosáhne věku šesti měsíců.

Tvarohový dezert získaný šlehačkou tvarohu s přídavkem karamelizovaného ovoce vás také nenechá lhostejným.

Recenze kojících matek o používání tomel

O výživě diskutují mladé matky. "Je možné jíst kaki tomel během kojení?" - častá otázka.

Fóra jsou většinou pozitivní recenze.

"Jím, ne často, opravdu, ale dovoluji to asi 1krát týdně." TTT, žádná reakce. “

"My jíme. Vše OK. Jen se nenechte unést. “

"Jím různé ovoce." Vcházím opatrně a sleduji reakci. Zatím ano. “

Občas se objevují věty o alergiích, problémech se střevem. Důvodem neúspěšné zkušenosti je často spěch a nedodržování pravidel pro zavádění nových produktů. Kompetentní přístup přináší pozitivní výsledek, dává radost, potěšení ze setkání s novým.

Dítě je odpovědností. S příchodem doplňování v rodině by už žena měla myslet nejen na sebe, ale také na zdraví dítěte. Vyberte si pečlivě dietu podle pravidel.

Pozitivní odpověď na otázku „Je možné jíst tomel kojícím matkám, když jsme se zabývali výživou, vlastnostmi ovoce, oceněním chuti?“ zřejmé. S HB můžete zvrhnout. Přísně se však řídí doporučeními, aby dítě rostlo zdravě, z produktů získává pouze výhody. Vezměte v úvahu věk dítěte, jeho vlastnosti, individuální reakci. To vás zachrání před zbytečnými problémy a umožní vám plně si užívat mateřství..

Může kojící máma tomel

Tomel je zdravé ovoce se slanou chutí. Avšak díky světlé a šťavnaté barvě může u dítěte vyvolat alergickou reakci. A jak víte, komponenty produktů, které matka jí, když krmí mléko, se dostanou k dítěti. V tomto článku podrobně prozkoumáme, zda lze persimmon použít pro kojení..

Složení a vlastnosti ovoce

Složení tohoto ovoce zahrnuje velké množství užitečných prvků, včetně vitamínů C, PP a A, hořčíku a draslíku, pektinu a vlákniny, vápníku a uhlohydrátů. Tyto složky mají blahodárný účinek a účinek na zdraví a zotavení matky po porodu, jakož i na vývoj a růst dítěte..

Tomel obsahuje více než 80% vody, což pozitivně ovlivňuje produkci mateřského mléka. Díky tomu osvěžuje a tónuje tělo. Ovoce však obsahuje dostatečně velké množství cukru, proto se nedoporučuje lidem s cukrovkou a vysokým obsahem cukru v krvi.

Persimmon zlepšuje látkovou výměnu a pomáhá snižovat hmotnost při nasycení těla a uspokojení hladu. Pro tyto účely je však lepší jíst pouze čerstvé ovoce. Sušený tomel je nejvíce kalorický typ tohoto produktu a nedoporučuje se pro časté používání. Jak zhubnout s HB je pro děti bezpečné, viz zde.

Příznivé vlastnosti

 • Vytváří a posiluje imunitní systém;
 • Odstraňuje toxiny a škodlivé látky z jater;
 • Zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů, má mírně močopudný účinek a čistí ledviny, pomáhá při léčbě různých onemocnění tohoto orgánu;
 • Obnovuje buňky a tkáně, omlazuje tělo, které potěší každou ženu;
 • Zlepšuje stav vlasů, kůže a nehtů, což je důležité pro kojící matku po porodu. Pomáhá při vypadávání vlasů, dermatitidě a loupání kůže;
 • Obnovuje sílu po porodu, naplňuje tělo kojící matky důležitými vitamíny, minerály a dalšími užitečnými prvky;
 • Zlepšuje fungování střev a štítné žlázy;
 • Zlepšuje složení krve a zabraňuje rozvoji anémie;
 • Posiluje pevnost kostry a zabraňuje křivici u kojenců;
 • Obnovuje a pozitivně ovlivňuje práci svalů;
 • Posiluje stěny krevních cév a má příznivý vliv na fungování srdce, zabraňuje tvorbě svalových křečí a tvorbě krevních sraženin;
 • Zlepšuje vidění, zejména ve tmě;
 • Prevence rakoviny, cystitidy a mastitidy;
 • Čerstvá tomel šťáva spolu s teplou vařenou vodou bude vynikajícím nástrojem pro ošetření krku při nachlazení a SARS. Takové řešení uvolňuje bolest v krku a eliminuje kašel;
 • Maska z tomel a žloutku napíná póry, tóny a obnovuje pokožku, eliminuje akné a akné. Mastný lesk odstraní masku z tomel, vaječného bílku, tekutého medu a glycerinu, šťávy z aloe a rakytníku.

Jaké je nebezpečí tomel

I přes užitečné složení a důležité vlastnosti může persimmon u dětí vyvolat negativní reakci. Obsahuje beta-karoten, který je nejsilnějším alergenem. V důsledku toho může dítě získat alergickou rýmu, dermatitidu, podráždění kůže, vyrážky a další typy alergií.

Persimmon obsahuje třísloviny, které způsobují viskozitu ovoce, mohou nepříznivě ovlivnit fungování žaludku a střev, ledvin a jater, zejména v případě onemocnění těchto orgánů. Taníny je obtížné trávit a trávit po dlouhou dobu, v důsledku toho se u novorozence může vyskytnout zažívací potíže a průjem, nebo naopak může dojít ke zácpě, zvracení a nevolnosti, nadýmání a kolika u kojenců se mohou zvýšit.

Velké množství cukru ve složení ovoce je u diabetiků kontraindikováno. Kromě toho negativně ovlivňuje stav zubů a zvyšuje hmotnost. Častá konzumace tomel a konzumace ve velkém množství způsobí zubní kaz a destrukci zubních tkání. Kromě toho zvyšuje zatížení močového měchýře a vylučovacího systému těla. Pojďme zjistit, jak jíst tomel během kojení..

Pravidla pro používání tomel u HS

Použití tomel v kojení je přísně zakázáno během prvního měsíce. Pokud kojící matka snědla během těhotenství ovoce bez následků, pak s HB, můžete zkusit produkt uvést ve třetí měsíc. Pediatrové to však nedoporučují, dokud dítě nedosáhne věku čtyř měsíců. Je ještě lepší zavést do HB stravy dietu pro HB s počátkem krmení dítěte. To je obvykle šest měsíců.

Poprvé ráno sníst malý kousek ovoce a sledovat reakci drobků. Pokud se cítíte normálně, postupně zvyšujte dávku. Pokud se objeví příznaky alergie na potraviny, odložte podání přípravku a vyhledejte lékaře. Během kojení je povoleno konzumovat až 300 gramů denně a ne více než dvakrát týdně. Nemůžete jíst tomel na lačný žaludek, jinak bude v kojící matce průjem.

Nejbezpečnější možností pro kojící matky a kojence budou během kojení speciálně zmrazené tomel. Po zamrznutí musí být produkt zahřát ve vodní lázni. Po zpracování ve výsledné kaši se účinek taninů neutralizuje. Výsledkem je, že bobule ztrácí svíravé a lepivé vlastnosti..

Bezpečný je také sušený tomel, který lze jíst samostatně jako léčivo, přidat do kompotů, salátů nebo rýže. Sušené ovoce se snáze tráví a tráví než čerstvé ovoce, protože podléhá tepelnému zpracování. Kromě toho tato léčba eliminuje škodlivé mikroby a prvky, což snižuje riziko alergií na minimum. Sušené ovoce lze jíst již ve 2. měsíci laktace. Přečtěte si o tom více v článku „Co může sušené ovoce kojící matka?“.

Když nemůžete jíst tomel

 • Tomel, když je kojení zakázáno, pokud dítě nebo matka má alergii nebo diabetes mellitus nebo je náchylný k těmto nemocem;
 • Nemůžete jíst na lačný žaludek;
 • Nepijte sušené tomel s mlékem, protože to způsobuje zvracení a průjem;
 • Maminky, které podstoupily střevní chirurgii, by neměly jíst. Zvýšený obsah adstringentních vláken vyvolává výskyt kamenů v žaludku, které ucpávají střeva a způsobují obstrukci trávení;
 • Nepoužívejte pro onemocnění močového měchýře a ledvin, protože persimmon vyvolává časté močení a zvyšuje zátěž těchto orgánů..

Jaké odrůdy tomel jsou možné při laktaci

Chcete-li vyloučit otravu a další negativní důsledky, musíte správně a pečlivě vybrat ovoce a odrůdy ovoce. V tomto případě by to měl být pouze zralý a měkký tomel s rovnoměrnou nahnědlou červenou nebo oranžovou kůží. Bledé ovoce se zelenými listy dosud nezrajilo. Pokud ovoce obsahuje tmavé skvrny a stopy nebo malé černé tečky, pak je zmrazené nebo začne hnit. Tyto tomel nelze jíst s HS!

Existuje několik odrůd, které se prakticky nespletou. Nejprve to je odrůda Korolek. Má jemnější, sytější nebo krémovou dužinu. Korolek pozitivně ovlivňuje činnost žaludku, pomáhá při nedostatku vitaminu a je považován za nejchutnější. Tomel má čokoládový odstín.

Nejmenší množství cukru a kalorií obsahuje čínskou odrůdu. Variety Sharon neobsahuje taniny a taniny, díky čemuž je produkt bezpečný pro kojící matky, kojence a kojení. Je to tvrdá a sladká odrůda získaná křížením tomel a jablek..

Může kojící matka jíst tomel

Kojící ženy mají tendenci jíst správně. Zelenina a ovoce jsou tradičně považovány za zdravé potraviny. Šťavnaté tomel jsou tak přitažlivé, že si je mladé matky chtějí okamžitě vyzkoušet, ale pochybují, že je možné jíst kaki v době kojení..

Jak užitečné je tomel kojící matce a dítěti

Tomel je oranžová masitá bobule. Jeho jméno se překládá jako „datum švestka“. Ovoce opravdu obsahuje hodně cukrů a jeho sladká chuť připomíná data. Ovoce zraje pozdě a zasáhlo police na podzim a začátkem zimy. Zmrazení pouze zlepšuje jejich kvalitu a eliminuje nadměrnou svíravost.

Tomel je užitečný díky přítomnosti vitamínů a minerálů v jeho složení:

 • Kyselina askorbová zvyšuje imunitu, snižuje křehkost krevních cév.
 • Vitaminy B normalizují stav pokožky a sliznic.
 • Kyselina nikotinová je dobrá pro vlasy.
 • Vitamin A posiluje oční svaly.
 • Draslík má blahodárný účinek na srdce, eliminuje otoky.
 • Hořčík udržuje zuby zdravé, zabraňuje ukládání vápníku.
 • Jód ovlivňuje růst a vývoj.

Persimmon navíc obsahuje vápník, jehož nedostatek je po těhotenství pociťován. Pektin a dietní vlákniny bohaté na bobule stimulují střeva.

Je tomel nebezpečný pro novorozence

Ovoce má několik vlastností, díky kterým je nežádoucí součástí stravy kojící matky.

 • Tomel současně obsahuje vlákninu, která má projímavý účinek a taniny, které fixují střeva. Není možné předpovědět, jak toto ovoce ovlivní proces trávení..
 • Červené a oranžové plody jsou potenciální alergeny. Dítě může mít vyrážku, skvrny nebo loupání na kůži..

Nadměrné používání sladkých jídel navíc poškozuje pankreas.

To vše neznamená, že tomel je zakázán. U matek novorozenců je lepší to odmítnout, ale na začátku krmení se můžete pokusit jíst kousek plodu denně. Pokud je po dobu 3 dnů dětská pokožka a stolička v pořádku, je ovoce bezpečné. Ačkoli byste se do toho neměli zapojit, maximální množství je 300 gramů denně.

V případě zarudnutí nebo střevní nevolnosti může být experiment s novým produktem opakován po měsíci. Dítě roste a vyvíjí se, jeho reakce se mění.

Stejně jako všechna ovoce, tomel je chutný a má mnoho prospěšných vlastností. V takovém případě by se ovoce přivezené z jiných přírodních oblastí mělo používat opatrně. Není známo, jaký vliv budou mít na tělo malého dítěte..

Může kojící máma tomel

Persimmon je známý svými imunostimulačními, hematopoetickými a diuretickými vlastnostmi. Toto aromatické ovoce s koláčovou chutí má blahodárný účinek na celé tělo. Je to mnohem zdravější než jablka, hrušky nebo banány. Avšak vzhledem k jasně oranžové barvě může produkt u dítěte vyvolat alergickou reakci a tanin obsažený v buničině má schopnost upevnit stolici. Je tedy možné jíst tomel kojící matce novorozence a jaké kontraindikace existují pro použití tohoto plodu během laktace?

Užitečné vlastnosti tomel

Tomel je přeložen z řečtiny jako „jídlo bohů“. Můžete slyšet taková jména: „srdce jablko“, „čínská broskev“, „zimní třešně“. Taková rozmanitost definic není náhodná, protože toto šťavnaté ovoce obsahuje mnoho živin.

 1. Celulóza. Pomáhá čistit střeva, zabraňuje tvorbě fekálních kamenů (je vynikající prevencí zácpy).
 2. Žehlička. Odpovědný za proces krvetvorby, zajišťuje normální metabolismus. Nedostatek tohoto prvku vede k anémii, jejímž výsledkem může být zpoždění ve vývoji dítěte.
 3. Fosfor a vápník. Přispívat k obnově tkání, buněk, posílení kostí, nehtů, vlasů a zubů, což je důležité zejména bezprostředně po porodu.
 4. Draslík a hořčík. Uklidňuje nervový systém, podporuje činnost srdce a krevních cév, zabraňuje vzniku záchvatů.
 5. Provitamin A (beta-karoten). Má antisklerotické vlastnosti, zabraňuje ucpávání cév, pomáhá chránit krásu pokožky, vlasů, zubů, nehtů, zlepšuje zrak.
 6. Vitamíny C a P. Stimulují imunitní funkci těla, chrání před virovými a bakteriálními infekcemi, pomáhají formovat kostní a svalovou tkáň, posilují stěny krevních cév.
 7. Vitamin A. Má protirakovinné vlastnosti, zvyšuje aktivitu produkce pohlavních hormonů, brání vzniku zánět spojivek a vzniku alergií. Tento prvek je nezbytný pro růst nových buněk..
 8. Jód. Zlepšuje duševní aktivitu, stabilizuje funkci imunitního systému, příznivě působí na štítnou žlázu.
 9. Fruktóza a glukóza. Dávají energii, zlepšují výkon, poskytují mozku dostatečné množství živin.

Ve prospěch toho, zda je možné jíst tomel kojící matce, skutečnost, že toto ovoce také říká:

 • zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů;
 • odstraňuje toxiny a jiné škodlivé látky z jater;
 • omlazuje tělo;
 • snižuje pravděpodobnost dermatitidy;
 • zabraňuje křivici;
 • je profylaktický přípravek pro cystitidu, mastopatii.

Výrobek je 80% vody, což má nejpříznivější vliv na množství a kvalitu mateřského mléka.

Kontraindikace a omezení

Chcete-li zjistit, zda kojící matka může persimmon, musíte se seznámit s některými kontraindikacemi. Omezení se vztahují na ženy trpící nemocemi, jako jsou:

 • diabetes;
 • střevní atonie;
 • zácpa
 • pooperační adheze břicha.

Se zvláštní péčí by měl být tomel konzumován těmi, kteří mají problémy s močovým měchýřem a ledvinami. To je způsobeno silnými diuretickými vlastnostmi ovoce, které významně zvyšuje zatížení močového systému. Ve velkých množstvích je kontraindikována u matek, které mají problémy se zuby po těhotenství. Zářivě oranžové maso přispívá ke zničení skloviny, oslabené během těhotenství.

Lékaři doporučují volit pouze zralé, šťavnaté oranžové plody, s hustou pokožkou, bez tmavých skvrn a teček. Nezralá, svíravá dřeň působí na střeva jako pasta, která brání normálnímu trávení potravy.

Během kojení můžete persimmon a korolek

Při zavádění tomel do stravy kojící matky je třeba zvážit:

 • věk novorozence;
 • sklon dítěte k alergiím;
 • zralost, množství a rozmanitost ovoce;
 • způsob použití.

Existují důležitá pravidla pro konzumaci tomel ošetřovatelkou..

 1. Během prvních tří až čtyř měsíců života novorozence nemůžete sníst králíka (někteří dětští lékaři doporučují zdržet se až do prvního krmení). Střevní trakt dítěte dosud nedozrál a persimmon může způsobit negativní reakci trávicího systému (průjem, zvracení, nadýmání, plynatost a kolika).
 2. Použití tomel, stejně jako všechny plody světlé barvy, může u dítěte způsobit alergii. Projevuje se ve formě loupání kůže, vyrážek, svědění nebo rýmy. V tomto případě bude pravděpodobnost takové reakce minimální, pokud matka během těhotenství použila persimmon.
 3. Tanin obsažený v buničině může u novorozence vyvolat stagnaci stolice, nepohodlí a těžkost a ve vzácných případech bolestivé pocity. Pokud má dítě sklon k průjmu, situace se však mírným použitím plodu zlepší. Účinek taninů je možné co nejvíce neutralizovat umístěním ovoce na několik hodin do mrazničky, po kterém ovoce nebude mít svíravé vlastnosti.
 4. Matka by neměla tento produkt používat bez ohledu na věk dítěte, pokud dítě není zdravé, nezbedné nebo je brzy očkováno.
 5. Nejužitečnější jsou dvě odrůdy - králík a kříženec tomel a jablek - Sharon. Díky práškové, krémové buničině je obsah tříslovin a spojovacích prostředků v těchto plodech minimální, což výrazně snižuje riziko žaludečních potíží.
 6. Pokud je touha jíst tomel skvělý, můžete čerstvé ovoce nahradit sušeným nebo sušeným. V této formě je plod snáze stravitelný.

Pravidla pro používání tomel v období GV

Odborníci doporučují dodržovat následující pravidla.

 1. Začněte s minimálním množstvím ne více než jednou polévkovou lžičkou buničiny denně.
 2. Tomel by neměl být konzumován na lačný žaludek a také jej kombinovat se studenou vodou, tvarohem nebo mlékem, protože tyto produkty mohou společně vyvolat nevolnost a průjem.
 3. Je povoleno jíst 300 g tomel denně, dvakrát týdně..
 4. Je lepší jíst ovoce ráno, po kterém pozorovat reakci drobky. V případě průjmu, vyrážky nebo svědění by měl být produkt zlikvidován po dobu nejméně jednoho měsíce.
 5. Pokud během týdne nenastaly žádné alergické projevy, můžete postupně zvyšovat frekvenci a množství příjmu přípravku.
 6. Zmrazené tomel je třeba zahřívat ve vodní lázni - to zlepší strukturu buničiny, zmírní ji svíravé vlastnosti.

Tomel během kojení

S nástupem chladného počasí ztrácí čerstvá zelenina a ovoce na pultech obchodů své užitečné vlastnosti. Poměr kojící matky by měl být znovu zvážen ve prospěch zimního ovoce..
Tomel během kojení se může stát zdrojem vitamínů a minerálů, ale měl by se používat opatrně.
Je důležité, aby matčino jídlo bylo vyvážené a zdravé, ale nezpůsobilo alergii na dítě.

Příznivé vlastnosti

Těhotenství a porod poškozují ženské tělo.

Výživa mámy by měla obsahovat tolik živin, které jsou dostatečné pro růst dítěte a regeneraci po porodu.

Tomel jsou komponenty nezbytné pro ženy v jednom balíčku:

• kyselina askorbová zvýší oslabenou imunitu;

• vitamíny A, C, E, PP a beta-karoten podporují zdraví pokožky - prudká změna hormonálního pozadí po porodu vyvolává letargii a vrásky;

• 100 g plodů obsahuje 12,7% denního příjmu vápníku - během kojení dítě potřebuje vápník, aby se zabránilo křivici, a jeho matka musí obnovit zásoby, které během těhotenství byly vzácné;

• vitaminy hořčíku a vitamínu B napomáhají kontrakci srdečního svalu, posilují nervový systém;

• vláknina bude podporovat střeva, což je důležité vzhledem k problému zácpy v období po porodu; účinek vlákniny je vyvážen tříslovinami, ale pokud vyberete zralé bobule určitých odrůd, převažují projímavé vlastnosti;

• jód je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy, v oblastech s nedostatkem jódu jsou kojící matky speciálně předepisovány léky s obsahem;

• železo je nezbytné pro to, aby dítě zabránilo anémii; u dětí je chudokrevnost závažným onemocněním, které vede k nedostatku kyslíku a zpoždění vývoje.

Persimmon je ve svém složení přirozeným komplexem multivitaminů, pomůže ženě vyrovnat se s restrukturalizací hormonálního pozadí, výkyvů nálady a stárnutí kůže a vlasů.

Jakmile se matka dostane do mateřského mléka, stane se pro dítě zdrojem zdraví.

Ale spolu s vitamíny, silnými alergeny a taniny, které negativně ovlivňují trávicí systém novorozence.

Proto spolu s výhodou může bobule poškodit.

Je persimmon možný s kojením

Beta-karoten vděčí za bobule žlutou nebo oranžovou barvu..

Tento přírodní antioxidant je zodpovědný za stav kůže a ostrost zraku, ale je alergenem..

Jakmile je v mateřském mléce, může způsobit rýmu, kopřivku, nadýmání a žaludeční nevolnost..

Proto by se matka měla v prvním měsíci života dítěte omezit na dietu hypoalergenních přípravků, které neobsahují persimony..

Taniny dodávají plodům charakteristickou viskozitu a svíravost.

Taniny mají zpevňující účinek a mohou u kojenců způsobit zácpu..

V nezralých dětských střevech je obtížné trávit, jejich nadměrné množství, narušení gastrointestinálního traktu a anémie jsou možné.

Taniny jsou kontraindikovány u matek, které podstoupily gastrointestinální chirurgii.

Nemíchejte tomel a mléčné výrobky do potravin.

Při interakci s taninem může protein způsobit zažívací potíže, zvracení a střevní obstrukci..

Vysoký obsah cukru v ovocích je pro ženy s cukrovkou zakazuje.

Úvod do stravy

Pediatři radí kojícím matkám počkat 3-4 měsíce od narození dítěte, než vyzkoušejí tomel.

Pokud má dítě problémy se zažívacím traktem, stojí za to odložit seznámení s tímto bobulím až na 6 měsíců.

Měli byste začít s malou dávkou - 20 - 30 g. Ráno je představen nový produkt, takže během dne sledujte reakci těla dítěte.

Pokud se neobjeví příznaky alergie, můžete postupně zvyšovat podávání..

Pokud má dítě vyrážku, průjem nebo koliku, která začala trápit, je z toho vyloučen persimmon.

Za měsíc je možné zkusit bobule znovu, počínaje malým kouskem..

V případě, že u dítěte nedochází k negativní reakci, má matka povoleno jíst 200 - 300 g denně nejvýše 2krát týdně.

V tomto případě jde pouze o vlákninu, protože hlavní koncentrace taninů je v kůži ovoce.

Výběr tomel pro kojení

Nejen její stav, ale také zdraví dítěte závisí na tom, jak zralé a kvalitní ovoce si matka vybere.

Zralé bobule obsahují méně taninu a nebudou mít škodlivý účinek na střeva.

Hlavní příznaky zralého plodu:

 • nasycená červenooranžová barva;
 • tenká hladká kůže;
 • suché proužky na kůře;
 • pod sušenými, tmavými plodovými listy vidíte kůži hnědé barvy.

Jsou-li na kůře viditelné jasně definované černé tečky, plod trpí hnilobou a není vhodný k jídlu.

Počet a průměr teček postupně poroste a promění se v velké černé skvrny.

Na plodech se objevuje hniloba, pokud je poškozena v případě nesprávné přepravy nebo skladování.

Existuje asi 200 druhů tomel, ale jen několik z nich bude během laktace prakticky neškodných:

• Kinglet - má jemnou, krémovou dužinu a čokoládovou pokožku, obsahuje minimum tříslovin, což znamená, že se neplete.

• Sharon - ovoce zkřížené s jablkem, které nemá semeno; má tvrdé maso a obsahuje minimum taninu.

Pokud však dojde k chytání plodů, může být speciálně zmrazeno a poté zahříváno ve vodní lázni.

V rozmrazené bobule je účinek taninů neutralizován a persimmon ztrácí zpevňující účinek.

Sušené tomel

Výhodou sušených tomel je, že je k dispozici po celý rok. Sladké sušené ovoce může snadno nahradit sladkosti a cukrovinky v obchodě, přičemž si zachovají všechny výhody čerstvých bobulí..

Energetická hodnota sušeného ovoce je 5krát vyšší než u čerstvého ovoce, takže denní norma pro kojící matku by měla být snížena na 40–60 g.

U sušených bobulí se může vyvinout plíseň, takže je vhodné je používat po tepelném zpracování - v dušeném ovoci, obilovinách, marmeládě.

Z latiny se slovo „tomel“ překládá jako „jídlo bohů“. Vitamíny a minerály ve svém složení jsou schopny posílit imunitní systém, podporovat zdraví kůže, vlasů a vnitřních orgánů, což je užitečné pro kojící matku a její oddělení, zejména v zimě.

Pokud kompetentně pod dohledem pediatra uvede tuto sladkou bobuli do stravy, stane se z chléb chutné náhrady za komplexy chemických vitamínů..

12 prospěšných vlastností tomel pro kojení

Při narození dítěte se matka snaží jíst vysoce kvalitní a zdravé produkty, aby její dítě rostlo a vyvíjelo se správně a také, aby nedocházelo k nežádoucím reakcím na konkrétní složku potravin.

Mnoho kontroverzních otázek se týká tomel. Protože na jedné straně má toto ovoce mnoho užitečných vlastností, ale na druhé straně je „cizí“ a není známé ve stravě kojící matky, což může mít na dítě nepříznivé následky. Je tedy kaki povoleno při kojení? Je to prospěšné nebo škodlivé? Jak ji používat, vybrat a uložit? Všechny tyto otázky pediatrové často slyší.

Výhody tomel pro kojení

Toto ovoce má velký přínos pro kojící matku a její dítě. Přispívá k:

 • obnovení síly;
 • zvýšit imunitu;
 • stabilizace mozku;
 • zlepšení fungování kardiovaskulárního systému;
 • nasycení těla potřebnými vitamíny a minerály;
 • normalizace trávicího systému;
 • uklidňující nervový systém;
 • zlepšit funkci štítné žlázy;
 • odstranění toxinů a škodlivých látek z jater;
 • zvýšené laktace;
 • odstranění přebytečné vody z těla;
 • posílení síly kostry a zabránění křivice u kojenců.

Obsah živin

Tento produkt má bohaté chemické složení. Může se chlubit obrovským množstvím:

 • vitaminy (A, C, PP, B1, B2, E);
 • makrobuňky (vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor);
 • stopové prvky (železo);
 • glukóza a fruktóza;
 • tanin a vlákniny.

Vzhledem k takovému množství užitečných vlastností můžeme určitě říci - persimmon je užitečný.

Střevní přínosy

Vzhledem k tomu, že zralé šťavnaté plody obsahují hodně pektinu a vlákniny, dochází nejčastěji ke zvýšení peristaltiky a odstranění zbytků potravy z těla. Tento faktor také pomáhá zabránit rozvoji maligních novotvarů v zažívacím systému..

Očekávané vedlejší účinky nebo poškození persimonu v případě hepatitidy B

Přestože má tento produkt mnoho užitečných vlastností, může mít škodlivý vliv na matku i dítě.

Nebezpečí pro dítě

Tento produkt může nepříznivě ovlivnit tělo dítěte, konkrétně:

 • alergická reakce (ve formě vyrážek, rýmy atd.);
 • zácpa, kolika, zvýšení tvorby plynu;
 • střevní obstrukce a žaludek.

Nebezpečí pro matku

Tento plod může také vážně ovlivnit stav kojící ženy. Může dojít k následujícím změnám:

 • alergická reakce;
 • zácpa
 • zvýšená hladina cukru v krvi;
 • zvýšené močení, což není žádoucí pro zhoršení nemocí močového ústrojí.

Jak používat tomel při kojení?

Úvod do výživy kojící matky tohoto produktu by měl být proveden po souhlasu pediatra.

Toto ovoce vstupujte do menu postupně ráno, počínaje malým kouskem a současně pečlivě sledujte reakci drobků. Při absenci alergické reakce můžete postupně zvyšovat její počet.

Celistvost produktu nesmí být ohrožena, protože v něm mohou být zavedeny bakterie a musí být vyzrálé..

Kdy začít jíst tomel po porodu?

Tomel během kojení je povolen pro použití ve věku od tří do čtyř měsíců. Nejlepší je však zavést ji do mateřské stravy, existuje-li riziko nežádoucích účinků, od šesti měsíců, kdy bude práce trávicí soustavy drobků dokonalejší..

Kolik a v jaké formě?

Musíte začít zavádět toto ovoce s jednou polévkovou lžičkou, pak můžete jeho objem zvětšit na jeden kus.

Použití tohoto přípravku během kojení by mělo být omezeno na 200 - 300 gramů denně. Před jídlem tomel není nutná speciální příprava. Ovoce se konzumuje čerstvé. Je zakázáno pít ji studeným mlékem nebo vodou. Toto ovoce můžete také jíst v různých pokrmech (v marmeládě, při pečení atd.)

Aby se účinek taninu neutralizoval několik hodin před konzumací tohoto ovoce, musí být vložen do mrazničky.

Jak vybrat tomel pro kojící matku?

Ovoce by mělo mít jasně oranžovou nebo oranžovo-hnědou barvu a mělo by být měkké, celé, zralé a sladké.

Jaké druhy tomel jsou povoleny při kojení?

Během laktace nejsou povoleny všechny odrůdy tohoto ovoce. Za povolené jsou považovány pouze dva typy:

 • "Kinglet", má odrůdu čokolády pod jménem. Je to nejsladší a nejbezpečnější při kojení. Ovoce má lehce nahnědlou barvu. Obsah taninu v něm je minimální, ale vitamíny - maximum;
 • "Sharon", tato odrůda je zkřížená s jablkem a na prodej je vzácná. Během tohoto období je naprosto neškodná..

Za zakázané se považují:

 • „Mandarin“, protože obsahuje vysoký obsah taninu, který může narušit trávicí proces;
 • „Srdce býka“, protože v něm je nadbytek cukru, což může přispět ke vzniku alergické reakce a hromadění nadváhy.

Kam se dostat?

Tento produkt si můžete zakoupit jak na trhu, tak v supermarketu, ale při výběru produktu by měla být zvláštní pozornost zaměřena na jeho kvalitu.

Jak ukládat

Podmínky skladování tohoto ovoce jsou následující:

 • vlhkost vzduchu by měla být - 80 - 95% a skladovací teplota 0 - 1 ° C (proto je lepší po zakoupení dát do chladničky persimony);
 • ovoce před použitím omyjte. To by se nemělo dělat předem, protože se začne zhoršovat rychleji;
 • je žádoucí, aby nepřicházelo do styku s jiným ovocem a zeleninou;
 • v otevřené formě nebo v papírových taškách;
 • tomel by měl být umístěn na stonku;
 • ve stínu, aby přímé ovoce nespadlo na ovoce.

Zmrazení nebo sušení se považuje za rozšířený způsob skladování tohoto ovoce, protože chuť tohoto produktu zůstává prakticky nezměněna a jeho prospěšné vlastnosti jsou zachovány..

Opravdu potřebujete kaki při kojení

Tento produkt má mnoho užitečných vlastností a při absenci kontraindikací je povolen a užitečný pro kojení..

Stále exotické nebo již „vlastní“?

Vzhledem k levným nákladům a díky příjemné chuti umožňuje téměř každá rodina její nákup. A v teplejších oblastech některé rodiny pěstují toto ovoce ve svých zahradách. Proto to pro naše tělo není tak exotické, jako mnoho jiných.

Kdy je lepší odmítnout

Pokud má matka nebo dítě kontraindikace pro použití tohoto plodu nebo pokud na něj existují vedlejší účinky, je lepší jej odmítnout.

Závěr

Může mít kojící matka kaki? Tato otázka je v naší době velmi důležitá. Protože tento produkt obsahuje mnoho užitečných látek a má obrovské množství užitečných vlastností, může během kojení jíst. Neměli bychom však zapomenout na přítomnost kontraindikací jeho použití. A v případě výskytu některých nežádoucích účinků by měl být tomel opuštěn.

Správně jíst! A potom nepoškodí sebe ani své dítě. Chraňte zdraví svých dětí a buďte zdraví!

Může kojící matka jíst tomel: vlastnosti úvodu do výživy během kojení

Kojící matka se opravdu chce pravidelně chovat k lahodnému, zvláště když je zima a rozbředla se na ulici. Nemůžete jíst čokoládu, marmeládu a jiné lákavé sladkosti, protože poté vstoupí do těla dítěte mlékem a určitě způsobí alergickou reakci. Tomel přichází na záchranu. Tento zimní host k nám přichází z tropických a subtropických zemí právě v době, kdy tělo potřebuje jíst značný podíl vitamínů a minerálů - v období chřipky podobné podzimu a zimě. Málokdo ví, že tomel stromy žijí až 500 let, jsou nenáročné a snadno se o ně pečuje..

S příchodem zimy se mnoho matek zajímá, zda je možné během kojení jíst tomel.?

"Persimmon" v překladu je jídlo bohů. Staří Řekové dali tomuto jménu toto oranžové masité ovoce nejen kvůli vynikající chuti, ale také kvůli své schopnosti mít příznivý účinek na lidské tělo. Tomel je bohatý na prospěšné látky ještě více než jablka, mandarinky a banány. Zvažte otázku, je možné, aby kojící matka persimmonovala? Jaké jsou nebezpečí a možné negativní důsledky konzumace tohoto ovoce během kojení? Jaké jsou příznivé vlastnosti tomel a jak mohou pomoci zejména matce při krmení?

Užitečné vlastnosti tomel

Ovoce je bohaté na následující stopové prvky a vitamíny:

 1. Vitamin C. Dvě ovoce obsahuje polovinu denní dávky kyseliny askorbové.
 2. Vitamin PP. Zlepšuje stav pokožky, posiluje strukturu vlasů.
 3. Vitamin A. podporuje vizi.
 4. Vápník. Jedno ovoce o hmotnosti 100 gramů obsahuje 27 gramů stopových prvků.
 5. Hořčík. Tomel je velmi bohatý na hořčík, takže se používá k posílení srdečního svalu..
 6. Celulóza. Normalizuje trávicí systém, má mírně projímavý účinek.
 7. Taniny. Připevněte, který vyvažuje působení vlákna.
 8. Přírodní cukry. Fruktóza a glukóza způsobují, že plody jsou velmi sladké, dodávají energii a zvyšují náladu. Tomel však není kalorický - je to dietní produkt, 100 g obsahuje pouze 70 kalorií.
 9. Jód. Pozitivně ovlivňuje štítnou žlázu..
 10. Vápník a fosfor. Posiluje svaly, zubní sklovinu a kost.
 11. Baktericidní vlastnosti persimonů ničí mnoho bakterií a účinně léčí Staphylococcus aureus.
 12. Ovoce zvyšuje imunitu, aktivuje obranyschopnost těla a matky a dítěte. Je nezbytný a hodnotný při nachlazení..
 13. Ovoce urychluje metabolismus. To je skvělá zpráva pro maminky, které chtějí zhubnout po porodu..

Mnohým se nelíbí adstringentní adstringentní chuť ovoce, ale to se liší, hlavně, nezralé tomel, zralé velmi měkké ovoce, které se prakticky neplete.

Co může poškodit tomel kojící matce?

Mnoho pediatrů staré školy a babiček se domnívá, že tomel může ublížit matce, která krmí své dítě mlékem, podle následujících bodů:

 1. Dívka může přibrat na váze. Pro zdravého člověka není množství sacharózy a fruktózy obsažené v ovoci absolutně škodlivé. Přírodní cukry jsou u lidí s diabetem kontraindikovány.
 2. Ovoce způsobuje zácpu. Zelené ovoce může ve skutečnosti způsobit zácpu kvůli vysokému obsahu tříslovin. Zralý měkký jasně oranžový tomel vytváří trávicí systém, protože taniny a vlákna se navzájem vyrovnávají. Stále se bojíte zácpy? Vložte tomel do mrazáku, poté rozmrazte a dejte buničinu lžičkou, protože zcela zjemní. Po mrazáku bude tanin neaktivní.
 3. Ovoce může způsobit žaludek. Potenciální riziko střevních adhezí je běžnou příčinou odmítnutí ovoce u kojících matek. Ve skutečnosti u zdravých lidí persimmon působí jako „kartáč“, který odstraňuje toxiny a odstraňuje usazeniny ze střevních stěn. Pokud je narušena přirozená peristaltika osoby, například po operaci, pak hrubá tomelná vlákna mohou tvořit hustou sraženinu, která se zasekne v jednom ze střev..
 4. Tomel je produkt, který vyvolává těžkou alergii, ne méně než čokoláda, med nebo ořechy. Toto ovoce může skutečně vyvolat alergie, ale jeho uvedení na stejnou úroveň s čokoládou za to nestojí. Z ovoce, zeleniny a bobulí je největší individuální nesnášenlivost způsobena červenými plody, například jahodami a rajčaty.
Tomel vložte do mrazničky na několik hodin, pak bude měkký a zdravý.

Vlastnosti použití tomel během kojení

Chcete, aby použití zámořského ovoce prospelo pouze vám a vašemu dítěti? Poté postupujte podle několika jednoduchých pravidel:

 • zkuste nejdříve 4 měsíce po narození dítěte;
 • začít s minimálními dávkami - lžíce buničiny vám ukáže, zda má dítě individuální nesnášenlivost s výrobkem;
 • jeden plod za den je optimální množství pro kojící matku, aby se zabránilo kolice a alergiím u dítěte;
 • vybrat si zralé ovoce, protože mají nejméně tříslovin, takže riziko zácpy bude minimalizováno;
 • u dítěte se objevila vyrážka, plynatost nebo průjem, po jídle tomel - produkt vyjměte z potravy alespoň měsíc.

Nebezpečí použití během kojení:

 • ovoce může vyvolat alergie, takže ho musíte vyzkoušet se 4 měsíci života dítěte a začít s minimálním množstvím;
 • nezralý, viskózní podle chuti a pevnosti, obsahuje hodně taninu, který silně posiluje žaludek;
 • Podezření na cukrovku nebo jednoduše vysoká hladina cukru v krvi - odmítněte používat tomel.
Tomel lze použít nejdříve čtyři měsíce po narození dítěte, počínaje malým kusem

Kterou třídu si vybrat?

Existuje několik odrůd. Liší se svým vzhledem, vlastnostmi a vlastnostmi použití, zejména u matek během kojení. Je možné persimmon s kojením? Na tuto otázku nejlépe odpovíte uvedením ovocné odrůdy, některé z nich jsou zcela neviskózní:

 1. "Korolek" se vyvíjí z mužského květu. Tato odrůda se nazývá „čokoláda“, protože je nejsladší. Má minimální obsah taninu, hodně pektinu a vitamínů. Nejužitečnější a nejbezpečnější odrůda pro kojení. Buničina je prášková, krémová, téměř ne viskózní. Může být konzumováno během kojení.
 2. "Mandarínská" třída. Ovoce je svým vzhledem podobné citrusům. Vysoký obsah taninu způsobuje, že se buničina stane želé. Tato odrůda se pro kojení nedoporučuje, jsou pravděpodobné gastrointestinální problémy.
 3. Stupeň "Bull Heart". Připomíná rajče stejného jména. Vláknina je sladká, velikost plodu je velmi velká. Může způsobit nahromadění dalších liber.
 4. Odrůda "Sharon". Nejneobvyklejší a občas se vyskytující na odrůdách polic, zkřížená s jablky. Je pevná, téměř neobsahuje tanin, proto pro mladou matku není nebezpečná. Ne každému se líbí jeho maso podle chuti a textury. Může být konzumováno během kojení.

Chutné a zdravé recepty

Můžete nejen jíst tomel, ale také z něj udělat lahodný a zdravý dezert. Lehká tomel jogurtová pěna:

 1. Vezměte 3 středně ovoce, 200 ml jogurtu, 50 g granulovaného cukru, 400 ml přírodního krému, 4 destičky želatiny.
 2. Namočte želatinu.
 3. Smíchejte cukr s jogurtem. Vypusťte želatinu a přidejte jogurtovou hmotu. Nechte bobtnat po dobu deseti minut.
 4. Šlehačku smíchejte s mixérem a smíchejte s jogurtovou hmotou.
 5. Vyjměte buničinu z ovoce a porazte ji, dokud nebude hladká a bez semen.
 6. Naneste jogurtovou hmotu a tomel ve vrstvách v misce.
 7. Nechte v chladničce tři hodiny..
 8. Užívat si!

Je možné jíst kaki při kojení

Na začátku období dozrávání tomel se člověk chce tolik pochutnat na tomto měkkém, šťavnatém, sladkém a lehce koláčovitém ovoci, které je někdy nemožné odolat. Je persimmon povolen kojící matce, co je užitečné a jakou škodu mohou ona a dítě udělat? Chápeme tento problém.

Obnova ženského těla: výhody tomel s morčaty a po narození

Toto ovoce je spousta spíž užitečných součástí. Vysoce kvalitní zralý tomel obsahuje vitamíny A, B, C a PP, draslík, hořčík, vápník, fosfor, železo, sodík, pektiny, vlákninu, malé množství bílkovin a hodně uhlohydrátů.

Díky této skladbě:

 • umožňuje překonat poporodní anémii v nejkratším možném čase;
 • posiluje imunitní systém;
 • zlepšuje metabolismus;
 • pomáhá ledvinám a játrům zbavit se tělních odpadů;
 • normalizuje funkci střev a štítné žlázy.

Navíc, díky velkému množství vody obsažené v tomto ovoci, tomel během kojení výrazně zlepšuje kojení..

To vše však neznamená, že tento produkt můžete používat téměř v nemocnici. Existují pravidla pro zavádění do stravy a omezení používání tomel o době kojení. A pak vám je představíme.

Je možné persimmon s kojením a jak používat toto ovoce?

Pro kojící ženy není vhodný žádný persimmon. Nejlepší je zvolit odrůdy s minimálním množstvím taninu ve složení - nemají negativní vliv na stále křehký trávicí systém dítěte. Kojící matky tedy mohou persimmonovat tyto odrůdy:

 • Sharon: tato odrůda je symbiózou tomelů a jablek. Nemá téměř žádné taniny a minimum cukrů. Taková odrůda je proto vhodná i pro ženy, kterým byla během těhotenství diagnostikována gestační cukrovka;
 • Korolek: je bohatý na pektiny a není příliš nasycený taniny, navíc má příjemnou dochuť s nádechem čokolády;
 • Čínský tomel: Další odrůda s nízkým obsahem taninu a cukru.

Bez ohledu na rozmanitost by se mělo vybírat pouze celé ovoce bez prohlubní, prasklin nebo známek rozkladu. Toto exotické ovoce by mělo být skladováno výhradně v lednici - je rychle se kazící..

Doporučuje se zavádění tomel do mateřské stravy během kojení nejdříve 4 měsíce. Ideálně by se tento okamžik měl shodovat se začátkem prvního krmení.

Při prvním pokusu o produkt se omezte na malý kousek buničiny (slupka nestojí za to jíst!). Pokud dítě nemá negativní reakci, můžete postupně zvyšovat množství, případně až na 200 g za den.

Je důležité si uvědomit, že přestože během kojení existuje persimmon, existují určitá omezení pro jeho použití:

 • Nezavádějte ovoce do své každodenní stravy - stačí tři dny v týdnu;
 • nejezte tomel v jednom jídle s bílkovinnými výrobky - rybí maso, mléčné výrobky, vejce. Skutečnost je taková, že taniny, dokonce i v malém množství, narušují absorpci bílkovin v těle;
 • je lepší jíst toto ovoce ráno, ale ne na lačný žaludek. Po snídani to může být skvělá svačina nebo dezert. Kromě toho se obsah kalorií v tomelech v závislosti na odrůdě pohybuje v rozmezí 58 až 70 m2 na 100 g. Takový dezert pomůže zbavit se poporodní plnosti mnohem rychleji než pečivo nebo sladkosti;
 • důrazně se nedoporučuje vybírat nezralé ovoce - i když osobně ochutnáváte svíravou trpkost.

Může persimmons při kojení poškodit mámu nebo dítě?

Bohužel to může. Za prvé, toto ovoce je docela silný alergen. Alergenicita se rovná citrusům. Proto, pokud je žena náchylná k takovým reakcím, měla by používat persimmon s mimořádnou opatrností. Navíc, i když byl produkt normálně vnímán tělem před těhotenstvím a porodem, nyní může být reakce úplně jiná.

Je také vhodné opatrně zavést persimony s GV v případě, že dítě již má alergickou reakci na určité produkty.

Za druhé, taniny obsažené v ovoci mohou způsobit zácpu - jak u dítěte, tak u matky. Tomel je na druhé straně bohatý na vlákninu, což má příznivý účinek na střeva a usnadňuje jeho vyprazdňování. Abyste nezpůsobili nepohodlí sobě ani vašemu dítěti, je vaším úkolem vybrat ovoce s minimálním obsahem tříslovin a maximálním obsahem vlákniny. A to jsou zcela zralé plody, ve kterých není téměř žádná svíravost.

Je tedy možné, aby ošetřující matka měla kaki? Je to možné, ale s výhradami. Rozhodně by neměla být zneužívána. A s mírným používáním, s přihlédnutím k výše uvedeným pravidlům a omezením, přinese toto nádherné ovoce užitek pouze vám a vašemu dítěti.

Články O Neplodnosti