Hlavní Analýzy

Kojení Hruška

Známá královna ovoce je nyní na našich policích k dispozici po celý rok. Mnoho odrůd se stalo tak populárními a známými, že se je vždy snažíme udržet na našem stole. V tomto článku se budeme zabývat tím, zda je hruška tak užitečná pro kojení, jak a kdy ji může konzumovat mladá matka, zda ji lze zahrnout do menu na horkou vodu v prvním měsíci.

Není čas číst? Stažení bezplatný seznam povolených a zakázaných potravin během laktace

Je možné kojit matky hrušky

Pro matku dítěte po porodu je nutné doplnit tělo vlákninou a vitamíny. Tento hypoalergenní přípravek je u novorozenců obvykle vstřebáván bez komplikací, proto při dotazu, zda je možné mít hrušku v případě hepatitidy B obvykle od odborníků na výživu a pediatry, uslyšíme kladnou odpověď, na rozdíl od otázky, mohou broskve kojit. Kromě toho všechny matky chápou, že plné užívání vitamínů a minerálních látek poskytuje základ pro zdraví a imunitu dítěte..

Kojící matka může jíst hrušky

Výhody hrušek pro mladou mámu

Toto ovoce je bezpochyby užitečné pro každého člověka a zejména pro mladou matku. Vitamíny, minerály a enzymy ve složení zvyšují odolnost organismu vůči infekcím, mají příznivý účinek na tvorbu krve a střevní aktivitu. Vysoká fruktóza má antidepresivní účinek. Takové mikroelementy, jako je kyselina listová, jód, zinek, hořčík, draslík, síra, kobalt a železo, jsou velmi důležité nejen pro matku, ale také pro dítě. Jedná se o důležité prvky pro srdeční funkce a zlepšení složení krve. Obsahuje také vápník a fosfor, které nahradí ztrátu těchto prvků během těhotenství. Jód a zinek jsou nezbytné, aby se předešlo problémům se štítnou žlázou, železo zvýší hemoglobin a tělesný tón.

Hruška je úžasné přírodní antidepresivum

Tabulka - složení a obsah kalorií hrušek

K otázce, zda je pro kojící matku hrušek možné, chceme poskytnout údaje o chemickém složení tohoto lahodného ovoce, abyste měli úplný obraz o její hodnotě z hlediska zdraví.

Obsah výživných kalorií v ovocné královně je 47 kcal..
Veverky0,45 g
Tuky0,3 g
Sacharidy10 g
Voda85 g
Monosacharidy9 g
Škrob0,5 g
Makro a mikroelementy:
Vápník19 mg
Molybden5 mg
Draslík155 mg
Sodík14 mg
Žehlička2,3 mg
Síra6 mg
Hořčík12 mg
Fosfor16 mg
Fluor10 mg
Selen0,1 mg
Jód1 mg
Zinek0,19 mg
Vitamíny:
PP0,1 mg
A2 mg
S5 mg
V 60,03 mg
V 10,02 mg
E0,4 mg

Možné poškození hrušky při kojení novorozence

V případě výskytu diatézy nebo vyrážky je zakázáno brát hrušku při kojení novorozence. Počkejte pár měsíců. Když na kůži dítěte nevzniknou žádné otázky a pediatr nestanoví žádné zákazy, můžete ji začít zavádět do svého jídelníčku. ovoce a poraďte se s pediatrem. Neexistují však žádné klinicky prokázané výsledky, že kolika u dětí je spojena s používáním tohoto ovoce..

Pokud se u dítěte objeví alergické reakce, je lepší hrušky odmítnout

Vliv hrušky na dítě a laktace

Ovoce v podstatě nemá na dítě žádný vliv. Mnoho matek přemýšlí: je možné kojit hrušku a jak působí na kojení. Pro dobrou kojení musí matka jíst denně 200 až 300 g jakéhokoli ovoce. Jelikož Queen of Fruits je skladiště vitamínů, minerálů a fruktózy, může snadno nahradit škodlivé dezerty a bude velkým přínosem..

Hruška - skvělá náhrada za nezdravé sladkosti

Doporučení WHO pro konzumaci hrušek

KDO dává následující doporučení: zaprvé je žádoucí jej odlupovat, protože existuje velké množství vlákniny a rostlinných výživ. Za druhé, hrušky můžete jíst kojící matce nejdříve hodinu po jídle. Půst se také nedoporučuje, aby nedráždil střeva Plody obsahují 20% denní vlákniny, 7% draslíku a 5% vitamínu C. Pokud jste produkt zakoupili mimo sezónu, musí být důkladně omyty nebo loupány, s vyloučením účinků škodlivých látek hnilobné ošetření.

Vyplatí se poslouchat doporučení WHO pro hrušky

Jak zavést hrušky do stravy kojící matky

Během kojení můžete začít jíst hrušky dvěma laloky. Je nutné jíst oloupané ovoce. Později, když jsou střeva dítěte silnější, můžete zvýšit vstupné. Paradoxem je, že dužina má projímavý účinek a kůra obsahující taniny má naopak posilující účinek. Proto odborníci na výživu doporučují pít odvar nebo kompot během klinické výživy, během těhotenství a během mateřského mléka. Nasycená šťáva se nedoporučuje pít, je-li to nutné, je lepší ji zředit vodou.

Začněte přidávat hrušky do své stravy párem lobules

Hrušky během kojení v prvním měsíci

Na otázku, zda hruška může být kojena v prvním měsíci, jsou názory pediatrů rozděleny. Někteří doporučují začínat ve věku tří měsíců a jiní tvrdí, že kolika v tomto okamžiku nezávisí na výživě matky a je důsledkem tvorby střevní mikroflóry. Pokud je matka čistá a důsledná ve své stravě, pak se správným uvedením do nabídky, pečlivým sledováním dítěte, v prvním měsíci krmení, ve většině případů, nejsou u dítěte pozorovány žádné nežádoucí účinky.

Pokud nemůžete odolat, pak v prvním měsíci můžete vyzkoušet malou hrušku

Přípustný počet hrušek pro kojící matku

Během dne může kojící matka jíst nejvýše jeden plod a za týden nejvýše 2–3 kusy. S touto metodou vás nebudou pochybovat o tom, zda můžete během kojení jíst hrušku. Pokud se stále bojíte začít s tím, zkuste začít s formátem pečeného produktu. V této formě nezpůsobí tvorbu plynu a je zcela absorbován tělem.

Mladá maminka si nemůže dovolit víc než 1 hrušku denně

Jak si vybrat správné hrušky

Je možné jíst hrušky zakoupené u kojící matky a jak nepoškodit sebe a dítě? Dobré a chutné ovoce má vůni. Pokud to necítíte, znamená to, že plody byly sklizeny po dlouhou dobu a uloženy na zvláštních místech se specifickým prostředím vzduch-plyn. Hrušky jsou rychle zrající ovoce, ale pokud jsou správně skladovány v dřevěných bednách v tmavých, větraných místnostech a při nulové teplotě, mohou být skladovány až rok. Musíte si vybrat ovoce beze stopy rozkladu, s jednotnou barvou a pevnou kůrou a nejlépe se hodí pro zelené.

I kojící matka se může potěšit kouskem hruškového koláče

Hruška recepty pro kojící matku

Z těchto lahodných plodů můžete připravovat nejen konzervy a kompoty, ale také je používat v pečivech a salátech. Oblíbený klasický charlotte každého může být připraven místo něj pomocí jablek. Tento lehký koláč je docela vhodný pro stravu, která zahrnuje hrušky pro kojení novorozence. Z tohoto úžasného ovoce si přesto můžete udělat zákusek.

Preferované metody vaření

Je vhodné péct hrušku nebo páru. Při pečení v troubě jej můžete rozdělit na dvě poloviny a při vyjmutí jádra do něj vložit lžičku tvarohu. Při konzervování si zachovává své užitečné vlastnosti, takže z něj můžete v sezóně připravovat džem nebo kompot. Hruška v takových vlastních přípravcích bez konzervačních látek bude velmi užitečná. Také užitečné a brusinková šťáva, recept což lze zlepšit přidáním trochu hrušky.

Nejlepší způsob, jak vařit hrušky pro kojící matku, je pečení

Recenze kojících matek ohledně používání hrušek pro HS

Zde je to, co kojící matky říkají o svých zkušenostech s hruškami:

 • Po porodu jsem se snažil všechno změkčit stolici. Nechtěl jsem se uchýlit k lékům. Hruška mi opravdu pomohla zbavit se zácpy v prvních měsících po porodu. I když jsem to snědl jen trochu.
 • Nejen jsem hrušky snědl sám po porodu, ale začal jsem dávat miminko ve formě doplňkových potravin poté, co si zvykl na jablka. Hruška pyré je jeho oblíbená pochoutka. Proto neváhejte a přijměte odpověď - je možné hrušky s kojením.
 • Stalo se tak, že moje střeva reagovala ostře na jablka, takže abych doplnil mou stravu ovocem, raději jsem jedl hrušky. Protože se můj syn narodil v zimě a nikdo v té době neprodával hrušky z místních zahrad, začal jsem v obchodech jíst pečivo. U dítěte to nezpůsobilo žádné reakce..
Kojícím matkám se doporučuje podívat se na toto zdravé ovoce.

Doufám, že jsme odpověděli, zda hruška může být kojena, a tento článek bude užitečný při utváření stravy matky. Hlavní věc je, že vše je třeba zavádět postupně, aniž by to nutilo události, protože vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte jsou ve vašich rukou.

Hruška při kojení: co je užitečné a jak je zahrnout do nabídky

Při tvorbě stravy by kojící matka měla brát v úvahu nejen přínosy přípravku, ale také jeho alergenický stav a účinky na střeva. Složky potravin vstupují do těla dítěte mlékem a jsou prospěšné nebo naopak způsobují zažívací potíže a vyvolávají alergické reakce. Pochopíme, jak hruška ovlivňuje tělo matky a dítěte a zda může být konzumována během kojení.

Hruška - složení a obsah kalorií v ovoci

Hruška málokdy způsobuje alergie, má příjemnou nasládlou chuť, ale neobsahuje mnoho cukru. Fruktóza spíše než glukóza v kompozici převládá, což vám umožňuje zahrnout do stravy ovoce pro cukrovku, obezitu, onemocnění slinivky břišní. Dietní vláknina a organické kyseliny, přítomné ve vysokých koncentracích v hrušce, stimulují aktivitu jater a ledvin, trávení, respektive pomáhají vytvořit stolici.

V Rusku se hrušky sklízejí od července do října.

V vitamínovém složení hrušky se vylučuje kyselina askorbová (vitamín C), která posiluje imunitní systém a pomáhá v boji proti virům, stejně jako vitamín K. Tato živina je nezbytná pro regulaci koagulace krve, podporuje hojení pooperačních švů, regeneraci tkání. Vitamin K je nezbytný pro plnou absorpci vápníku a posílení kostí. Vitamín E obsažený v hruškách je zodpovědný za krásu pokožky a vlasů..

Mezi hruškovými makrobuňky převládá křemík - živina nezbytná k posílení stěn krevních cév. Křemík se podílí na tvorbě kostní tkáně, elastinu a kolagenu kůže. Nedostatek tohoto makronutrientu vede k rozvoji aterosklerózy.

100 g hrušky obsahuje denní normu kobaltu. Tento životně důležitý stopový prvek se podílí na metabolismu bílkovin, syntéze aminokyselin, hematopoéze (tvorba červených krvinek). Kobalt je také nezbytný pro plné fungování slinivky břišní.

Z hlediska obsahu železa je hruška „před“ granátovými jablky a jablky. Tato živina je nutná k prevenci anémie a udržení hladiny hemoglobinu v krvi. V hruškách jsou i další cenné minerály - draslík, mangan, molybden, měď, zinek.

Názor, že hruška je bohatá na kyselinu listovou, je chybný. Tento vitamin je ve výrobku skutečně přítomen, ale jeho obsah je malý - ve 100 g ne více než 0,5% denního požadavku.

Obsah kalorií v hrušce je nízký - je to pouze 47 kcal na 100 g, takže včetně plodu ve stravě můžete vyloučit nadměrný přírůstek na váze.

Tabulka: chemické složení a nutriční hodnota na 100 g

Živinymnožství% normy ve 100 g *
Obsah kalorií47 kcal2,80%
Veverky0,4 g0,50%
Tuky0,3 g0,50%
Sacharidy10,3 g4,90%
Vitamíny
Vitamin A, RE2 mcg0,20%
beta karoten0,01 mg0,20%
Vitamin B1, thiamin0,02 mg1,30%
Vitamin B2, riboflavin0,03 mg1,70%
Vitamín B5 Pantothenic0,05 mg1%
Vitamin B6, Pyridoxin0,03 mg1,50%
Vitamin B9, Fólie2 mcg0,50%
Vitamin C, Ascorbic5 mg5,60%
Vitamin E, alfa tokoferol, TE0,4 mg2,70%
Vitamin H, Biotin0,1 mcg0,20%
Vitamin K, fylochinon4,5 mcg3,80%
Vitamin PP, NE0,2 mg1%
Makronutrienty
Draslík, K155 mg6,20%
Vápník Ca19 mg1,90%
Křemík, Si6 mgdvacet%
Hořčík, Mg12 mg3%
Sodík, Na14 mg1,10%
Síra, S6 mg0,60%
Phosphorus, Ph16 mg2%
Stopové prvky
Železo, Fe2,3 mg12,80%
Jód, já1 mcg0,70%
Cobalt, Co10 mcg100%
Mangan, Mn0,07 mg3,50%
Měď, Cu120 mcg12%
Molybden, Mo5 mcg7,10%
Selen, Se0,1 mcg0,20%
Fluor F10 mcg0,30%
Zinek, Zn0,19 mg1,60%

*% normy na 100 g - přibližné hodnoty pro kojící ženu středního věku.

Účinky na tělo matky a dítěte

V prvních třech měsících života jsou střeva dítěte zvláště citlivá, nadýmání a kolika obtěžují dítě. Hrušky jsou hypoalergenní produkty, avšak vysoký obsah vlákniny vyvolává zvýšenou tvorbu plynů. Lékaři doporučují vyzkoušet nejprve jablka, zapečené, poté čerstvé a hrušku uvést do stravy nejdříve 3 měsíce po porodu.

nestojí to za to, po třech měsících jídla, ale je příliš brzy, snědl jsem jen jednou, zatímco Temka byla ještě malá, pak trpěl tři dny...

Sasha

https://www.baby.ru/blogs/post/25165136-10970130/

Jedl jsem všechno, prostě ne všechny najednou = první jablka, hrušky, pak banán. Pak postupně a citrusových plodů a granátových jablek a všeho, co jsem chtěl!

Dvojče

https://www.u-mama.ru/forum/kids/0–1/289581/index.html

můžu jíst. Odřízněte hlavní kůru, samotný jed

Nastasya86

https://www.baby.ru/blogs/post/25165136-10970130/

Příznivé vlastnosti

Hruška obsahuje životně důležité vitamíny a minerály nezbytné pro plný vývoj dítěte a rychlé zotavení matky po porodu. Uvádíme hlavní užitečné vlastnosti hrušky:

 1. Zlepšuje složení krve díky přítomnosti minerálů - železa, křemíku, kobaltu a dalších.
 2. Pomáhá práci srdce. Draslík posiluje srdeční sval, křemík a mangan se starají o krevní cévy.
 3. Normalizuje trávení. Dietní vláknina je nezbytná pro kvalitu gastrointestinálního traktu, pomáhá vyrovnat se se zácpou po porodu. Hrušky se také doporučují pro pálení žáhy, gastritidu a onemocnění jater..
 4. Zlepšuje náladu. Esenciální oleje, které dávají hruškám příjemnou vůni uklidňují nervový systém.
 5. Posiluje imunitní systém. Bohatá řada vitamínů a minerálů se stará o udržení zdraví celého organismu..
 6. Má močopudný účinek. Hrušky obsahují hodně tekutin a organické kyseliny pomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla..
Podle obsahu vitamínů nejsou hrušky horší než ostatní ovoce a bobule.

Vedlejší efekty

Díky obsahu velkého množství vlákniny může hruška u novorozenců zvýšit koliku, vyvolat zvýšenou tvorbu plynu a nadýmat. Existuje možnost individuální nesnášenlivosti produktu. Riziko alergií je minimální a pokud matka během těhotenství snědla hrušky, nebude mít dítě v tomto ohledu problémy. Na dovážené hrušky však lze působit chemickými látkami, aby se zlepšil vzhled a zvýšila se skladovatelnost. Tyto látky mohou způsobit alergie..

Je také známo, že v některých případech mají hrušky fixační účinek na střeva. To se zpravidla děje při konzumaci pevného nebo nezralého ovoce obsahujícího velké množství tříslovin. Hrušky s volným masem, které se „rozpouští“ v ústech, mohou naopak mít projímavý účinek.

Pravidla pro konzumaci ovoce pro HS

Navzdory nízké pravděpodobnosti alergií a výhod hrušek pro matky a děti se během kojení doporučuje následující opatření:

 1. Optimální doba pro zavedení hrušek do stravy je 3 měsíce po porodu.
 2. Poprvé můžete vyzkoušet malou hrušku. Sledujte, jak vaše dítě reaguje na nový produkt. Pokud během dvou dnů nenastanou žádné alergie nebo zažívací potíže, postupně zvyšujte dávkování přípravku na denní normu - 2 ks. ve dne.
 3. Pokud se u dítěte objeví vyrážka, zarudnutí kůže, vyloučte produkt z potravy na několik týdnů.
 4. Začněte hruškami, které jsou předvařené. Hrušky pečené nebo vařené v kompotu obsahují méně hrubé vlákniny a snáze se tráví.
 5. Nejezte hrušky na lačný žaludek. Optimální doba pro ošetření hrušek je mezi jídly.
 6. Nepijte hrušku vodou - zvýší se tím tvorba plynu ve střevech.
 7. Nejezte hrušky po náročném stravování (maso, houby).
 8. Ovoce důkladně umyjte, a pokud hruška nebyla koupena v obchodě během sezóny, odstraňte kůru.

Jak si vybrat hrušky při kojení

Ideální možností jsou čerstvé hrušky pěstované ve vaší oblasti bydliště. Je lepší dát přednost ovoce zelené nebo žluté barvy, s hustou, ale šťavnatou dužinou. Hruška chutná pro kojící matku - sladká. Kyselé nebo kyselé, příliš tvrdé nebo pomalé ovoce by se nemělo jíst.

Při výběru hrušek dávejte pozor na vůni a barvu - plody by měly být voňavé, nejlépe zelené nebo žluté odstíny

Hrušky jsou sezónní ovoce a místní ovoce se prodává na trzích a v obchodech od července do října. Mezi nejznámější domácí odrůdy:

 • Lada;
 • Citrón
 • Rogneda;
 • Vévodkyně;
 • Otradnenskaya;
 • Světluška;
 • Cure a další.

Ve zbývajících měsících se dováží dovezené ovoce, které lze chemicky zpracovat. Takové ovoce se doporučuje před použitím oloupat nebo opláchnout vroucí vodou. Na světě existuje více než 1 000 druhů hrušek a lví podíl na trhu s potravinami patří Číně, Argentině, Řecku, Jižní Africe.

Mezi nejčastější:

 • Konference;
 • Williams
 • čínština
 • Opat Vettel;
 • Bon Chretien;
 • Rosemary a další.

Zralá hruška vyzařuje příjemnou ovocnou vůni. Pokud je ovoce bez zápachu nebo slabě pociťováno, s největší pravděpodobností byla hruška ošetřena chemickou sloučeninou nebo neměla čas dozrát na stromě.

Jídla pro kojící matku - fotogalerie

V prvních měsících kojení se doporučuje jíst pečené hrušky. Mají nižší obsah vitamínů než čerstvé ovoce, ale zřídka vyvolávají plynatost a zadržují minerály. Během kojení může maminka jíst hrušky v následujících formách:

 • šťávy a kompoty;
 • sušené ovoce;
 • bramborová kaše;
 • saláty;
 • džem;
 • pečený v troubě, pomalý sporák.

V procesu přípravy je žádoucí minimalizovat přidávání cukru a také opatrně volit další složky jídel. Je nutné zajistit, aby všechny složky byly hypoalergenní a nezpůsobovaly zažívací potíže u dítěte. Je dovoleno jíst čerstvé ovoce, ale doporučuje se jíst nejdříve 4–6 měsíců života dítěte.

Hruška pečená s tvarohem

 • čerstvé hrušky - 2 ks.;
 • tvaroh - 100 g;
 • cukr a vanilka podle chuti.
 1. Hrušky důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.
 2. Odřízněte vrcholy hrušek, očistěte jádra a zachujte integritu ovoce.
 3. Smíchejte tvaroh s cukrem a vanilkou.
 4. Naplňte hrušky tvarohem a přikryjte nasekanou střechou.
 5. Pečte v troubě při 180 ° po dobu 15 minut.

Hrušné pyré se skořicí nebo vanilkou

 • čerstvé hrušky - 2 ks.;
 • cukr a skořice podle chuti.
 1. Hrušky opláchněte pod tekoucí vodou.
 2. Vložte do trouby a pečte při 200 ° 10-15 minut.
 3. Ochlaďte hrušky, oloupejte maso z kůže a semen.
 4. Do hrušek přidejte cukr a skořici, rozšlehejte mixérem.
Namísto skořice lze do kompozice přidat vanilku

Dušené hrušky a sušené ovoce

 • čerstvé hrušky - 2 ks.;
 • sušené meruňky - 20 g;
 • švestky - 20 g;
 • rozinky - 50g;
 • voda - 1 l.
 1. Opláchněte hrušky, vyjměte jádro, nakrájené na kousky.
 2. Nalijte sušené ovoce s teplou vodou, nechte jej vařit po dobu 30-40 minut, opláchněte.
 3. Vařte vodu, přidejte všechny ingredience a vařte 10-15 minut.
 4. Počkejte, až se kompot vychladne a naplní.
Kompot lze jíst

Video: což je zdravější - jablko nebo hruška

Hruška může obohatit složení mateřského mléka o cenné živiny, zlepšit pohodu ženy, pomoci jí rychleji se zotavit po porodu. Aby ovoce prospelo pouze a nezpůsobilo trávicí potíže u kojenců, je třeba do stravy zavést hrušky nejdříve 3 měsíce po porodu a přelít dovezené ovoce vroucí vodou nebo odříznout kůži.

Jak se hruška podává při kojení novorozence - recepty, výhody a poškození

V prvních měsících života je nejlepší výživou pro dítě mateřské mléko. Doplňkové potraviny se zavádějí ve věku 4-6 měsíců, počínaje zeleninovými a ovocnými pyré. Hruška při kojení je zavedena od 7 do 8 měsíců, kdy je dítě zvyklé na jablko.

Toto ovoce má příjemnou chuť a vůni, rychle uhasí žízeň. Existuje však několik omezení pro jeho zavedení do stravy, takže je lepší se nejprve poradit s pediatrem.

Příznivé vlastnosti

Hruška je ovoce bohaté na látky užitečné pro dítě. Obsahuje vitaminy A, E, C, PP a skupinu B. Kromě toho má toto ovoce mnoho stopových prvků (měď, fluor, zinek), organické kyseliny, taniny, přírodní uhlohydráty a vlákninu. Díky tomuto složení hruška ovlivňuje tělo dítěte následujícím způsobem:

 • zlepšuje fungování trávicího systému;
 • podporuje růst a reprodukci normální střevní flóry;
 • zvyšuje odolnost těla dítěte vůči infekcím;
 • odstraňuje toxiny, zlepšuje metabolické procesy;
 • normalizuje činnost srdce a krevních cév;
 • má antimikrobiální a protizánětlivé účinky;
 • stimuluje tvorbu krve;
 • zvyšuje pevnost kostí;
 • má diuretický účinek;
 • zlepšuje náladu, uvolňuje únavu a napětí.

S chladným, hruškovým pyré normalizuje tělesnou teplotu a snižuje kašel. Arbutin obsažený v ovoci má na organismus stejný účinek jako antibiotika. Díky diuretickému účinku a eliminaci toxinů pomáhá plod léčit zánět močových cest - nefritida, cystitida.

Hruška má sice velmi sladkou chuť, ale obsahuje malé množství cukru. Nejvíce v buničině fruktózy. K asimilaci tohoto monosacharidu není nutná produkce inzulínu..

Účinek ovoce na střeva dítěte závisí na rozmanitosti a době zrání. Pokud dítě prvního roku života trpí zácpou, je lepší se krmit ranými stupni. Mají projímavý účinek. Pozdní odrůdy, které obsahují více taninů, jsou užitečné pro stanovení..

Podmínky použití

Je třeba zavést hrušku do dětské výživy na základě doporučení pediatrů. Kojenci dostávají ovoce během kojení od druhé poloviny života. Umělci mohou zavádět doplňkové potraviny od 5 měsíců.

Pro začátek by množství nového produktu nemělo být vyšší než lžička. Je lepší dát dítěti k snídani, pak můžete během dne sledovat toleranci doplňkových potravin. Pokud dítě nemá nežádoucí reakce ve formě alergií nebo poruch stolice, je hruška zařazena do čtvrtého krmení.

V prvním měsíci může být dítěti podáno až 30 g hruškové kaše, pak se množství zvýší na 60 g. Do roku může dítě najíst až 100 g bramborové kaše najednou. Šťáva z plodu může být podávána od 8 měsíců s kojením a od 7 měsíců s umělým.

Pro zavádění doplňkových potravin jsou vybírány zralé plody sladkých odrůd. Přednost se dává ovocům se zelenou kůží a homogenní dužninou..

Kaše podle následujícího receptu:

 1. Hrušky jsou důkladně omyty. Můžete použít štětec a nakonec nalijte ovoce vroucí vodou.
 2. Odřízněte kůži, odstraňte kosti a pevné oddíly. Nakrájejte ovoce na malé kousky.
 3. Dejte hrušku do hrnce a naplňte ji vodou.
 4. Nádoby položte na mírně horké, přiveďte k varu a vařte 15 minut.
 5. Výsledná směs se nechá ochladit a rozmělnit na pyré za použití mixéru.

Místo varu můžete hrušku péct v mikrovlnné troubě. Z tohoto důvodu se ovoce rozřeže na polovinu, jádro se odstraní a posype cukrem. Připraví se po dobu 10 minut, poté se ochladí a šlehačkou se míchá. Hrušky můžete uvařit v troubě nebo v dvojitém kotli a nastavit spotřebič do odpovídajícího režimu. Pokud dítě dobře snáší takové doplňkové potraviny, můžete si za 11 měsíců vyzkoušet čerstvou hrušku. Je nastrouhaný nebo v malých kouscích.

Možné problémy způsobené hruškami

Kromě výhod může být hruška pro tělo škodlivá. Ve srovnání s jinými plody je stravování obtížnější..

Pokud dáte ovoce novorozenci na lačný žaludek, může se v žaludku objevit nadýmání a těžkost. Dítě se bude chovat neklidně, plakat a bouchat nohama. Aby se předešlo komplikacím, hruška se nepodává na lačný žaludek, ale dříve se krmila jiným jídlem. To platí zejména pro syrové ovoce..

Přestože je hruška považována za hypoalergenní ovoce, přibližně u 5% dětí se vyskytují hypersenzitivní reakce. Nejčastěji se to stane, když krmit své dítě Williamsem. Tyto plody mají žlutou pokožku s načervenalým sudem a obsahují více potenciálních alergenů..

Pro snížení rizika je lepší dávat dětem zelené odrůdy. Ovoce lze navíc namočit do vody po dobu 2–4 hodin. Tepelné zpracování ničí antigeny, proto jsou pečené nebo vařené hrušky pro dítě bezpečnější.

Ve kterých případech jsou hrušky kontraindikovány

Nedoporučuje se podávat hrušku dítěti, pokud má zánětlivá onemocnění žaludku a střev - gastritida, enteritida, kolitida. Ovoce obsahuje spíše hrubou vlákninu, se kterou bude obtížné se vyrovnat s jemnou sliznicí..

Plody se sklonem k zácpě jsou kontraindikovány u plodů pozdních odrůd. Obsahují mnoho svíravých složek a mohou zhoršovat stav. Pokud má dítě často volnou stolici, neměl by jíst ovoce zrající brzy..

Odrůdy s kyselou chutí koláče jsou kontraindikovány, pokud je dítě vzbudené, špatně spí a je často zlobivé. Nový produkt nemůžete představit, pokud je dítě nemocné a má vysokou horečku.

Hruška - ovoce, které se dobře hodí pro krmení dětí v prvním roce života. Musí však být podáván správně, vzhledem k možným kontraindikacím. Nejprve dítě dostane ovocné pyré. S dobrou tolerancí se přidává šťáva a čerstvé ovoce. Před zavedením nového produktu je důležité konzultovat pediatra..

Strava kojící matky: zkuste hrušku

Hruška u dětí obvykle nezpůsobuje nežádoucí účinky. Z tohoto důvodu je to jeden z prvních, který byl zaveden do dětské výživy. Kojící matky však mají pochybnosti, zda je možné při kojení jíst hrušky a zda u dítěte mohou vyvolat poruchy trávení nebo alergie..

• Hruška obsahuje více než tucet užitečných stopových prvků, obsahuje řadu vitamínů a hruškové ovoce je bohaté na draslík, takže nikdo nepochybuje o jejich přínosu.
• I skutečnost, že v hrušce je spousta hrubých vláken (vláknina), se považuje spíše za výhodu než za nevýhodu..
• Nežádoucí účinky na hrušku u dětí jsou velmi vzácné a tyto situace musíte řešit s lékařem.

Způsobuje hruška koliku??

Lékaři někdy doporučují kojícím matkám, aby přestaly jíst hrušky, protože všechny jeho odrůdy mají jednu společnou věc: hodně vlákniny. Předpokládá se, že z tohoto důvodu může dítě zvýšit tvorbu plynu a v důsledku toho nadýmat.

Kolika, která obtěžuje většinu dětí do tří měsíců věku, není tak závislá na stravě jejich matky, jak si obvykle myslí. Jsou odrazem utváření mikroflóry střev dítěte, a nikoli reakcí na jídlo, které jí žena..

Hrušky při kojení: buďte opatrní

Za prvé, hrušková šťáva, kompot, marmeláda nejlépe zvládnete sami. Průmyslové výrobky obsahují konzervační látky a není známo, jak ovlivní tělo dítěte.

Hrušky, které se dlouhodobě skladují na rostlinném základu, se ošetřují látkami, které potlačují hnilobu. Proto je lepší oloupat kůru ze sezónního ovoce nebo ji alespoň důkladně omýt.

Pokud dítě přesto odpovědělo na hrušku konzumovanou matkou narušením stolice, nadýmáním, alergickou reakcí ve formě vyrážek na těle, měli byste toto ovoce okamžitě vyloučit ze stravy a vyhledat lékařskou pomoc. Neužívejte léčbu následků na vlastní pěst, lékař váš případ zkontroluje a vybere nejlepší možnost.

Kdy můžu začít jíst hrušky pro mámu i dítě?

Hruška je hypoalergenní produkt, který je obvykle dobře absorbován matkou a dítětem. Proto můžete začít jíst hrušky kojící ženě ihned po porodu.

Vlákno z těchto plodů bude skvělou prevencí zácpy. Tento problém je velmi významný u žen po porodu..

Pro dítě je hruška jedním z plodů, které se používají jako doplňková jídla. Doplňkové krmení obvykle začíná jablky a zeleninou, ale hrušková šťáva nebo pyré by měla být podávána ihned poté, co si dítě zvykne na jablka.

Mohu jíst kojení pro kojící matky?

Když se dítě narodí v rodině, přichází na kojící matku mnoho otázek a různých tipů: jak se vykoupat, zavinout, co jíst a jak nakrmit dítě.

Vypracování stravy během kojení je obtížný a zodpovědný úkol. Každý produkt a případný lékařský předpis musí být zváženy, poraďte se s lékařem, aby nedošlo k poškození dítěte. Často se například kladou otázky, zda kojící matka může mít hrušky a zda hruška může být při kojení konzumována čerstvá nebo přidaná do jídel..

Základní pravidla výživy kojící matky

Než odpovíme na otázku, zda kojící matka může mít hrušku, osvěžujme základy správné výživy. Strava během kojení by měla být založena na „třech pilířích“, konkrétně:

 • Úplné složení. Adekvátní příjem bílkovin, tuků a uhlohydrátů zajišťuje nutriční hodnotu mateřského mléka. Denní kalorie by měla být o 25% vyšší než u kojící ženy. Vysoká poptávka po bílkovinách je pokryta spotřebou masa, drůbeže, ryb, mléčných výrobků a vitamínů - kvůli rozmanitosti potravin, včetně zeleniny a ovoce.
 • Správné vaření. Jídla na stole by měla být čerstvě připravena, maximálně druhý den. Důvodem je zvláštní zranitelnost těhotných a kojících žen, jakož i dětí mladších tří let, listeriózy a jiných infekcí. Období laktace není časem, abyste si mohli dopřát mastná, smažená jídla, uzená masa, omáčky, koření, marinády. Vaření, dusení, pečení, vaření v páře jsou vítány.
 • Pečlivý výběr přísad. Odpověď na otázku, zda je pro kojenecké dobroty možné: povinné alergeny (citrusové plody, čokoláda, červené a oranžové plody, ořechy, med, mléčné výrobky jsou omezené) by měly být vyloučeny. Nedoporučuje se také jíst potraviny, které zvyšují tvorbu plynu: luštěniny, hnědý chléb, sycené nápoje, bílé zelí. V prvních měsících života dítěte je také omezeno čerstvé ovoce a zelenina. Musí být tepelně zpracovány, protože nadbytek rostlinné vlákniny způsobuje fermentaci ve střevech.

Zdravé hrušky

Zvažte, co je užitečné pro toto ovoce a proč by mělo být zahrnuto do stravy:

 • Rostlinná vláknina je dobrým lékem na zácpu.
 • Retinol (vitamín A) - 2 mcg na 100 g ovocné vlákniny - je nezbytný pro růst kostí, zdravou kůži a vlasy, normální vidění.
 • Kyselina askorbová (vitamin C) - 5 mg na 100 g. - silný antioxidant..
 • Kyselina listová (vitamín B9) - 2 mg - chrání před megaloblastickou anémií a přispívá k rozvoji nervového systému u dětí.
 • Stopové prvky: železo, draslík, zinek, jód, měď, selen, kobalt atd..

"Mazaný" ovoce a zástupná řešení

Existuje několik funkcí, které zastaví kojení žen v touze jíst hrušku.

 • Rostlinná vláknina způsobuje kvašení, a tím i tvorbu plynu, která může u dětí zvýšit koliku.
 • Plody žluté, oranžové a červené barvy mohou vyvolat alergickou reakci samy o sobě nebo ji posílit na jiném produktu.
 • Ovoce „nakoupené v obchodě“ dovezené z velké vzdálenosti je ošetřeno speciálními látkami, které je chrání před nemocemi, urychlují zrání a zabraňují zkazení během dlouhé přepravy. Tyto chemikálie by neměly vstoupit do stravy kojící ženy..

To však neznamená, že hruška by měla být zařazena do seznamu nežádoucích potravin před koncem laktace. Zde jsou některá pravidla, jak chránit své ovoce..

 • Je vhodné kupovat hrušky pěstované v oblasti, kde kojící matka žije, v sezóně.
 • Upřednostňujte ovoce „ze zahrady babičky“, i když červivé a holé, ale neošetřené chemikáliemi.
 • Vyberte si hrušky zelených odrůd, zralé a šťavnaté.
 • Ovoce vždy důkladně omyjte tekoucí vodou a poté opláchněte převařenou vodou.
 • Oloupejte ovoce zakoupené v obchodě a zlikvidujte povrchové chemické sloučeniny používané pro dlouhodobou konzervaci ovoce.
 • Tepelně upravené tak, aby hruška nezvýšila koliku u dítěte.

Jak vstoupit hrušku do menu s horkou vodou

V prvním měsíci života dítěte jsou základem stravy pro kojící matku obiloviny, vařené maso a dušená zelenina. Nej hypoalergenním ovocem je zelené jablko, obvykle se přidává nejprve do nabídky a hruška je druhá. Pokud má dítě alergické reakce na matku, která konzumuje jablko, hruška nemusí být zakázána. Například hruškový kompot je vynikajícím lékem na zácpu u mámy.

Ráno začnou jíst hrušky s jedním plátkem bez slupky. Zaprvé se ovoce konzumuje v tepelně upravené formě, jmenovitě:

 • pečené v troubě nebo mikrovlnné troubě;
 • ve formě domácího džemu nebo džemu (čím méně přidaného cukru, tím lépe);
 • vařené v kompotu.

Postupně zvyšujte denní podávání ovoce..

Je možné jíst syrovou hrušku? Nejedná se o nečinnou otázku. Pokud není problém se stavem pokožky a stolicí dítěte, je nutné přejít na čerstvé ovocné plátky, celé nebo ve formě bramborové kaše. Většina matek dokáže zavést čerstvou hrušku do stravy až na konci kolického období: za 3-4 celé měsíce dítěte.

Jako každé čerstvé ovoce, hrušky nejedí na prázdném žaludku při kojení: ovocné kyseliny jsou agresivní vůči sliznici žaludku a dvanáctníku. Kromě toho se pro pitnou vodu nedoporučují potraviny bohaté na vlákninu: vlákno bobtná rychleji a fermentační reakce začíná před aktivací trávicích enzymů..

Zákeřná chyba

Existuje mýtus, že pacienti s diabetem mohou konzumovat sladké ovoce bez omezení, protože obsahují fruktózu a ne glukózu. To je velmi zákeřná chyba.!

Z hlediska biochemických procesů se v těle fruktóza a glukóza zpracovávají přesně stejným způsobem a fruktóza také vyžaduje likvidaci inzulínu. Frivolní přístup k ovocným cukrům je pro endokrinologické pacienty velmi nebezpečný.

Hruška během kojení je tedy nejen povolena, ale také nezbytný produkt. Při dodržení bezpečnostních opatření se můžete potěšit lahodnou a pestrou stravou. Kojení by mělo být příjemným a obohacujícím zážitkem..

Vliv hrušek na tělo kojících matek

Během kojení (GV) čeká mladá matka mnoho omezení, včetně přípravy stravy. I když existuje spousta informací o výhodách a nebezpečích většiny zámořských plodů, mnoho dnes ani neví, zda je možné, aby kojící matka mohla jíst hrušku. Tento článek podrobně prozkoumá, kdy můžete zahrnout ovoce do kojícího jídla, jakož i jeho hlavní výhody a poškození pro kojence..

Může být hruška kojena?

Ovoce je spolu s jablky považováno za jedno z nejbezpečnějších plodů. Je klasifikován jako prakticky hypoalergenní přípravek, proto při kojení mladých matek prakticky neexistují kontraindikace pro konzumaci hrušek a dokonce naopak. Doporučují se jako nejlepší způsob, jak eliminovat nedostatek vitamínů a minerálů. Avšak konzumace ovoce má často několik omezení. Za prvé, stojí za to ji opustit ve velmi raných fázích krmení, v této době může tělo dítěte nejednoznačně reagovat na všechny druhy složek nasyceného plodu. Proto ji jedí až po konzultaci s lékaři. Také mladé matky by neměly plod zneužívat, jinak může u dítěte způsobit nejen průjem, ale také alergie..

Užitečné a škodlivé vlastnosti hrušek

Hruška, stejně jako jakýkoli potravinový produkt, má nejen prospěšné vlastnosti, ale také škodlivé vlastnosti, které mohou negativně ovlivnit tělo kojící ženy a jejího dítěte. Každá mladá matka musí být s těmito informacemi seznámena před zařazením produktu do stravy, aby se předešlo negativním důsledkům.

Pro matku

Pro mladou matku je ovoce ve stravě nezbytné. Je to hlavní zdroj všech druhů látek, kterými můžete zlepšit stav těla během několika týdnů. Toho je dosaženo vystavením:

 • stav oběhového systému a malých plavidel;
 • složení krve;
 • imunita;
 • práce s vyšší nervovou aktivitou;
 • fungování trávicího traktu;
 • endokrinní systém, štítná žláza a metabolismus.

Při mírném používání přináší ovoce pro matčino tělo jen dobré, výjimkou jsou případy individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek plodu a také překročení norem spotřeby..

Pro kojence

U kojenců není přípravek o nic méně užitečný, vyživuje mateřské mléko těmito látkami:

 • kyselina fiolová - zlepšuje tvorbu krve;
 • karoten - ovlivňuje tvorbu vizuálního aparátu;
 • B vitaminy - pozitivně ovlivňují fungování nervového systému, syntézu hemoglobinu a imunitní aktivitu;
 • kyselina askorbová - má antioxidační účinek;
 • komplex různých stopových prvků - aktivuje tvorbu kosterního systému, metabolismus a práci dalších orgánů a systémů.

Při mírném používání jsou látky, které tvoří ovoce, pro děti naprosto bezpečné. Je však běžné, že plod saturuje mateřské mléko vlákny. Stává se hlavní příčinou nadměrné tvorby plynu ve střevě a projevem koliky u dítěte. Kromě toho je třeba mít na paměti, že čerstvé hrušky v obchodech se zeleninou jsou ošetřovány různými konzervačními látkami. Škodlivé látky často pronikají kůží do masa, což vede k pronikání toxinů do mateřského mléka.

Vlastnosti použití hrušek během období kojení

Přestože je ovoce považováno za bezpečné, mělo by být do stravy zavedeno postupně. Tělo dítěte není připraveno na mnoho látek z potravy pro dospělé, proto byste jej neměli zneužívat. Dále bude podrobně prozkoumáno, kdy lze plod bezpečně začlenit do stravy kojící matky..

Za 1 měsíc

V prvním měsíci po narození doporučuje většina lékařů krmení dítěte výhradně mateřským mlékem. Musí se ale vyvinout v těle ženy díky jednoduchému, ale dostatečně výživnému jídlu. Protože je hruška nasyceným komplexem všech druhů sloučenin a aromatických látek, nedoporučuje se zařadit do nabídky v prvním měsíci krmení. V prvním měsíci je však možné použít hruškový kompot vyrobený ze sušeného ovoce.

Za 2 měsíce

Od druhého měsíce prochází tělo dítěte mnoha změnami, jeho trávicí systém se stává dokonalejším. To však nestačí na to, abychom se vypořádali s mnoha neznámými látkami. Proto se v této fázi ovoce kojícím matkám stále nedoporučuje. Pokud však chcete diverzifikovat stravu, je povoleno několik plátků ovoce. Současně je nutné očistit od slupky a horní vrstvy buničiny. Často se hromadí všechny druhy toxinů, které pocházejí z půdy nebo během zpracování stromu. Pokud dítě nezpůsobuje koliku nebo alergie, je povolena denní konzumace hrušek, ale ne více než několik plátků denně.

Ve 3 měsících

Ve třetím měsíci krmení nebezpečí koliky zmizí, takže hruška může být bezpečně přidána do stravy. Ovoce používejte čerstvé, v malých porcích. Pokud jste jedli ovoce dříve a dítě na něj nemá alergie, od třetího měsíce můžete jíst 1 ovoce denně. Je zakázáno jíst konzervované nebo pečené ovoce.

Ve 4 měsících

Pokud po požití čerstvé hrušky kojící ženou tělo dítěte reagovalo na plod pozitivně, od čtvrtého měsíce můžete navíc přidat různé ovocné pokrmy. V tuto chvíli je nejlepší vyzkoušet pečenou hrušku, džemy, zavařeniny a další, včetně konzervovaného ovoce. Současně si musí mladá matka vždy pamatovat, že ve své stravě by nemělo převládat sladké ovoce.

Pravidla pro konzumaci hrušek

Při používání ovoce je třeba mít na paměti, že jeho používání musí být doprovázeno prováděním přísných pravidel. Patří sem nejen dodržování denní normy, ale také metody zpracování plodu. Nezapomeňte na kombinaci hrušek s jinými potravinami.

Denní sazba

Každý den potřebuje kojící žena jíst asi 400 g všech druhů ovoce. To však neznamená, že hruška může plně uspokojit denní potřeby těla. Bez poškození zdraví dítěte může kojící matka denně konzumovat až 150 g ovoce (1 průměrné ovoce). Zároveň to nestojí za to ji denně konzumovat, aby bylo tělu poskytnuto vše potřebné, plod by neměl být konzumován více než 2-3krát týdně. Toto pravidlo platí pouze v případě, že dítě na ovoce reaguje pozitivně. V případě alergií, kolik a jiných poruch trávení, kojení je zakázáno používat. U konzervovaných hrušek je norma nejvýše 150 g a zároveň lze takové jídlo konzumovat nejvýše 2krát týdně. Pokud jde o džemy a džemy, situace je poněkud jiná. V den těchto sladkostí můžete jíst nejvýše 5 polévkových lžic, které se do jídla zavádějí postupně a v malých porcích (1 až 2 lžičky L. denně)

Obecná pravidla pro bezpečné používání hrušek během kojení:

Čerstvé ovoceKonzervy
 • produkt se konzumuje pouze na lačný žaludek;
 • hruška musí být důkladně omyta a oloupána;
 • k použití jsou vhodné pouze husté plody, bez nedostatků a hnilobných lézí;
 • zahrnout ovoce do jídla postupně, počínaje několika plátky, končící ne více než 1 - 2 plody denně;
 • pití ovoce je přísně zakázáno.
 • tato jídla by měla být připravena z domácího ovoce nezpracovaného chemickými ochrannými prostředky;
 • půst je zakázáno jíst;
 • konzumovat hruškovou konzervaci se doporučuje ráno;
 • není vhodné pít produkt s vodou.

Horké metody vaření

Za nejužitečnější se považuje čerstvá hruška, na jejím základě je také možné vařit některá jídla. Nejbezpečnější věc je pečené ovoce - v tomto případě je třeba jídlo vařit bez kořeněných přísad (např. Skořice nebo kardamom) a dalších sladidel.

Můžete také vařit sušené ovoce, které je perfektní, jako nezávislé jídlo pro uspokojení hladu a jako voňavý základ pro výrobu kompotů. Nejběžnějšími hruškami jsou džemy a konzervy, ale při jejich přípravě je nutné sledovat množství cukrů. Doporučuje se snížit jejich koncentraci na polovinu oproti předpisu.

Kombinace s jinými výrobky

Během krmení dítěte se nedoporučuje kombinovat hrušku s jakýmkoli jídlem. Čerstvé ovoce se musí jíst jako nezávislé jídlo, bez koření a jiných věcí. Pokud jde o konzervované ovoce, lze jej použít jako doplněk k pečení (ovesné sušenky, sušenky, bagely atd.), Toto pravidlo platí také pro všechny druhy džemů a konzerv.

Možné kontraindikace a vedlejší účinky

Hruška je považována za bezpečné ovoce, užitečné pro udržení zdraví matky a jejího novorozeného dítěte. Ale z jeho použití v HS je třeba odmítnout:

 • když novorozenec má méně než 3 měsíce;
 • pokud dítě trpí kolikou;
 • v případě diatézy dítěte;
 • s dalšími projevy alergických reakcí u dítěte.

Pro tělo mladé matky je plod nebezpečný pouze v případě individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek. Pokud však kojící žena zneužívá hrušku, ovoce může nepříznivě ovlivnit dítě.

 • V takovém případě může dítě zažít:
 • vyrážka;
 • svědění
 • zarudnutí těla;
 • všechny druhy zažívacích potíží.

Hruška není jen voňavé a chutné ovoce, ale také skladiště všech druhů vitamínů, minerálů a živin. Je to jeden z prvních, který byl zařazen do stravy kojeneckých a doplňkových potravin, ale mělo by to být prováděno s velkou opatrností a v malých porcích. Navíc, během prvních 2-3 měsíců krmení je ovoce pro mladou matku nežádoucí, jinak se nedá zabránit kolikům u dítěte. To musí brát v úvahu všechny matky, které si v budoucnu přejí zabránit zdravotním problémům dítěte.

Je možné kojit matky hrušky

Při výběru ovoce pro svou stravu mladé matky často pochybují o tom, zda je možné jíst toto nebo takové ovoce v případě HS. Pokud je vše jasné u citrusů a exotických: je lepší odložit jejich použití až do konce kojení, co hrušky? Takové známé a známé ovoce z dětství. Poškodí hruška, pokud bude kojena??

Výhody hrušek

Hrušky mají nejen příjemnou svěží chuť, ale jsou také velmi prospěšné pro tělo. Je možné, aby kojící matka měla hrušky a v jaké formě je lepší jíst?

Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů má ovoce příznivý vliv na mnoho orgánů a systémů lidského těla.

 • Hruška je velmi užitečná pro chudokrevnost, protože obsah železa v tomto ovoci je vyšší než u „šampionů“ - jablka a granátová jablka.
 • Obsah vápníku zajišťuje udržení normálního stavu vlasů, zubů, nehtů, pohybového aparátu.
 • Draslík pomáhá udržovat funkci srdečního svalu.
 • Vitaminy B se účastní procesů tvorby krve, normalizují nervový systém a mají pozitivní účinek na mozek.
 • Vlákno reguluje zažívací trakt.
 • Hrušky dobře pomáhají při střevních poruchách, protože taniny a pektiny u plodu mají fixační účinek.
 • Jód má příznivý účinek na endokrinní systém.
 • V lidovém léčitelství se hruška doporučuje jako antispasmodikum pro bolesti hlavy..
 • Toto ovoce není zakázáno ani při cukrovce, protože fruktóza v kompozici nevyžaduje uvolňování inzulínu, aby se mohla absorbovat..
 • Hrušky se často používají jako diuretika a antiseptikum. Přírodní ovocné šťávy jsou dobré pro bolest v krku a kašel.
 • Hrušková šťáva - uznávaný nástroj pro zvýšení pružnosti a posílení krevních cév.
 • Velké množství vitamínů a minerálů posiluje ochranné vlastnosti těla, zlepšuje celkové zdraví.
 • Hruška normalizuje chuť k jídlu a snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu.

Výhody hrušky na tomto seznamu zde nekončí. Ovoce má sice výraznou sladkou chuť, ale má jen velmi málo kalorií (asi 42 Kcal na 100 g). Tak je mohou bezpečně jíst i lidé, kteří se potýkají s nadváhou..

Sušené nebo pečené ovoce není v obsahu užitečných látek téměř horší než čerstvé hrušky - to je další důležitá výhoda tohoto jedinečného ovoce. A hypoalergenita produktu umožňuje jeho použití v časném krmení dětí až do roku.

Mohou kojící matky jíst hrušky? Tak určitě. Navíc je tento produkt povolen pediatry v prvních měsících kojení, protože ve většině případů nezpůsobuje alergii u kojenců. Nezapomeňte však na individuální nesnášenlivost a uvedení produktu do stravy je opatrné.

Jak používat hrušky při kojení

Abyste vyloučili všechna možná rizika, musíte se naučit, jak si vybrat a zavést ovoce do stravy:

 • Je lepší koupit hrušky v období zrání od soukromých obchodníků. Takové ovoce je lepší a chutnější, protože se pěstuje bez použití chemikálií..
 • Pokud se plody kupují v obchodě nebo na trhu, musíte je před použitím důkladně omýt a nalijte do vroucí vody, nebo ještě lépe ořízněte kůži.
 • V zimě je lepší nekupovat hrušky, protože škodlivé chemikálie se používají pro skladování a přepravu.
 • Preferujte zelené odrůdy lépe.
 • Pokud maminka snědla hrušky během těhotenství, můžete se pokusit vstoupit do nabídky již v prvním měsíci kojení, ale současně se ujistit, že plody jsou podrobeny tepelnému ošetření.
 • Kojící matka může jíst hrušky syrové od třetího měsíce svého života. Obvykle do této doby děti přestanou trpět kolikou a čerstvé ovoce situaci nezhorší..
 • Aby se minimalizovalo možné poškození, je nutné produkt zavést do stravy v malých dávkách. Poprvé můžete jíst polovinu ovoce nebo malou celou hrušku.
 • Pokud dítě nemá alergie nebo jiné známky nepohodlí (kolika, plyn, zácpa, průjem), můžete dávku zvýšit na 1-2 plody denně několikrát týdně.
 • Pokud se u dítěte objeví alergické reakce, musíte ovoce vyloučit z potravy na několik měsíců, dokud nezačne tělo dítěte zesílit. V ojedinělých případech je produkt odebrán z nabídky během celého kojení..
 • Nedoporučuje se používat tento přípravek pro matky trpící zácpou, protože se situace může zhoršit!
 • Hrušky nelze jíst na lačný žaludek, mezi hlavním jídlem je nejlepší použít ovoce jako svačinu.
 • Nedoporučuje se jíst ovoce ihned po jídle, protože v žaludku dojde ke kvašení.

V jaké formě jsou hrušky nejužitečnější během hepatitidy B?

Jakékoli ovoce je nejužitečnější čerstvé, ale během kojení, zejména v prvních měsících, je lepší dát přednost produktům, které byly tepelně ošetřeny. Riziko otravy je tedy prakticky sníženo na nulu.

Hrušky vhodné pro kojící matku:

 • Pečené ovoce (s přidaným tvarohem).
 • Kompoty a dekódování.
 • Bramborová kaše.
 • Džem.
 • Pasterizovaná šťáva.

Pokud je to možné, je nejlepší něco ze seznamu vařit sami. Při vaření je důležité nepoužívat příliš mnoho cukru (výjimkou je džem). Je třeba si uvědomit, že zneužívání sladkého mléka při kojení je u dítěte plné diatézy a zácpy..

Dušené hrušky lze vařit doma. Netrvá to moc času. Bude to trvat 500 g čerstvého nebo 300 g sušeného ovoce. Musí být důkladně omyty, naplněny studenou vodou a zapáleny. Musíte kompot vařit 15 minut po varu. Můžete přidat trochu cukru a kyseliny citronové (na špičku nože). Vařený kompot by se měl nechat vařit. Jen počkejte, až vychladne na pokojovou teplotu..

V obchodě je lepší volit šťávy a šťouchané hrušky vyrobené speciálně pro kojeneckou výživu, protože je zakázáno přidávat do nich barviva a konzervační látky. Takový produkt nepoškodí ani kojící matku ani novorozence. Konzervované ovoce a zavařeniny by se neměly nakupovat v obchodě. Takové produkty mohou obsahovat velké množství konzervačních látek a barviv. Kromě toho je zakázána jakákoli konzervace během HBV kvůli riziku otravy botulismem..

Takové jedinečné ovoce jako hruška musí být nutně zahrnuto do nabídky kojící matky. Hlavní věcí je vybrat a uvařit ovoce správně, pak bude riziko novorozence vyloučeno a mateřská strava bude obohacena o chutná a zdravá jídla.

Články O Neplodnosti