Hlavní Zdraví

Grammidin

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Grammidin je antibakteriální léčivo pro léčbu ORL onemocnění, aplikované lokálně. To je široce používáno v zubním lékařství a ORL praxi pro léčbu angíny, faryngitidy, stomatitidy a dalších souvisejících lézí.

Existuje několik typů: Grammidin, Grammidin NEO, Grammidin s anestetikem.

farmaceutický účinek

Léčivou látkou Grammidinu je antibiotikum gramicidin (Gramicidin C). Působí na téměř všechny patogeny způsobující infekční a zánětlivá onemocnění ústní dutiny.

Podle pokynů není Grammidin návykový. Zvýšená slinění způsobené léčivem pomáhá čistit ústní dutinu odpadních produktů patogenů.

Další účinná látka Grammidinu NEO - Cetilliridiniumchlorid, pomáhá zmírnit nepříjemné pocity v krku.

Grammidin s anestetikem, který je kombinovaným antibakteriálním léčivem, obsahuje kromě antibiotika lidokain hydrochlorid. Z tohoto důvodu působí také jako anestetikum..

Formulář vydání

Vydává se ve formě pastilek:

 • Grammidin. Bílé tablety, případně se nažloutlou barvou. Jedna tableta obsahuje 1,5 mg Gramycidinu C a pomocných látek (stearan vápenatý, mléčný cukr, cukr, methylcelulóza). V balení 10 ks., V kartonovém balíčku - 2 balení;
 • Gramidin NEO. Kulaté, bikonvexní tablety bílé barvy s nápisem „GR“ na jedné straně. Jedna tableta obsahuje 3 mg Gramycidinu C a 1 mg cetylpyridiniumchloridu. Pomocné látky - stearát hořečnatý, koloidní oxid křemičitý, acesulfam draselný, talek, mátová příchuť, sorbitol. 6 ks v balení, 2–4 balení v kartonovém balení, 9 ks v balení, 2 balení v kartonovém balení;
 • Gramidin s anestetikem. Kulaté, bikonvexní tablety s vůní mentolu. Jedna tableta obsahuje 1,5 mg Gramycidinu C, 10 mg lidokain hydrochloridu a pomocné látky: kyselina citronová, eukalyptový olej, aspartam, mentol, mannitol, hydroxypropylcelulóza Klucel, stearát vápenatý. S příchutí (maliny - tablety bílo-růžové barvy a chuti malin, citron - bílo-žluté barvy a chuti citronu nebo černého rybízu - bílo-šedé barvy a chuti černého rybízu) nebo bez nich - tablety bílo-krémové barvy rozptýlené.

Indikace pro použití Grammidin

Nejúčinnější použití Grammidinu u různých infekčních a zánětlivých onemocnění ústní dutiny a hltanu:

 • Angína;
 • Bolest krku;
 • Zánět dásní
 • Akutní faryngitida;
 • Periodontální onemocnění;
 • Stomatit.

U nemocí, které jsou doprovázeny bolestí, je indikován Grammidin s anestetikem..

Grammidin nemá mnoho kontraindikací. Poskytuje pouze místní působení, ve vzácných případech způsobuje alergické reakce na jeho složky.

Podle recenzí by měl být Grammidin používán během těhotenství opatrně..

Během kojení je lepší drogu odmítnout. U dětí do 4 let není lék předepsán.

Návod k použití Grammidin

Podle pokynů jsou Grammidin a Grammidin s anestetikem předepsány dvě tablety dospělým a dětem (od 12 let). Měly by být rozpuštěny jeden po druhém do 20-30 minut po jídle. Po užití léku se nedoporučuje jíst a pít po dobu 1-2 hodin. Vezměte 4krát denně. Děti do 12 let jsou předepisovány 1-2 tablety 4krát denně. Délka kurzu - 5-6 dní.

Grammidin NEO je předepisován pro dospělé a děti (od 12 let) 1 tableta 3-4 krát denně a pro děti od 4 do 12 let - 1 tableta 1-2krát denně. Délka kurzu - 7 dní.

Bez specifických kontraindikací je lék docela účinný při léčbě bolesti v krku. Podle recenzí Grammidin rychle zmírňuje polykání a zklidňuje bolest v krku. Mnozí si také všimli účinnosti léčby dětí. Lék lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu, doba použitelnosti je 2 roky..

Grammidin: ceny v online lékárnách

Grammidin NEO tablety pro štěpení. 3 mg + 1 mg 18 ks.

Grammidin neo 3 mg + 1 mg pastilky 18 ks.

Gramidinové tablety pro děti. 1,5 mg + 1 mg 18 ks.

Grammidin děti 1,5 mg + 1 mg pastilky 18 tablet.

Recenze Grammidin děti

Grammidin s anestetickým neo 3 mg + 0,2 mg + 1 mg pastilky 18 tablet.

Recenze Grammidin s neoestetikem

Grammidin NEO s anestetickými tabletami pro resass. 3 mg + 0,2 mg + 1 mg 18 ks.

Grammidin 0,06 mg + 0,1 mg / dávka 112 dávek sprej 1 ks.

Gramidinový dětský dávkovací sprej. pro místní Cca. 0,06 mg + 0,1 mg / dávka fl. 112 dávek

Grammidin děti 0,03 mg + 0,1 mg / dávka 112 dávek sprej 1 ks.

Grammidin s anestetikem 112 dávek sprej 1 ks.

Gramidinový dětský dávkovací sprej. pro místní Cca. 0,03 mg + 0,1 mg / dávka fl. 112 dávek

Grammidin s anestetickým sprejem na sedadla. Cca. fl. 112 dávek

Informace o drogě jsou zobecněny, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčení je pro zdraví nebezpečné.!

Anno, jsem alergik, ale opakované užívání drogy nikdy nezpůsobilo žádné alergické reakce. Zároveň je pro mě lék účinný.

Práce, kterou člověk nemá rád, je mnohem škodlivější pro jeho psychiku než obecně nedostatek práce.

Lék proti kašli "Terpincode" je jedním z lídrů v prodeji, vůbec ne kvůli jeho léčivým vlastnostem.

Američtí vědci provedli experimenty na myších a dospěli k závěru, že šťáva z melounu brání rozvoji aterosklerózy krevních cév. Jedna skupina myší vypila čistou vodu a druhá šťáva z melounu. V důsledku toho byly cévy druhé skupiny prosté cholesterolových plaků.

Ve snaze dostat pacienta ven, lékaři často zacházejí příliš daleko. Tak například nějaký Charles Jensen v období od roku 1954 do roku 1994. přežil více než 900 operací odstranění nádoru.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Její průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Nejvzácnějším onemocněním je Kuruova nemoc. Nemocní jsou jen zástupci kmene Fore v Nové Guineji. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je lidský mozek..

Člověk užívající antidepresiva ve většině případů bude opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovná s depresí sám, má šanci na tento stav navždy zapomenout..

V našem střevě se rodí, žijí a umírají miliony bakterií. Lze je vidět pouze při velkém zvětšení, ale pokud se spojí, vejdou do běžného kávového šálku.

Čtyři plátky hořké čokolády obsahují asi dvě sta kalorií. Takže pokud se nechcete zlepšovat, je lepší nejíst více než dvě laloky denně.

Během kýchání naše tělo úplně přestane fungovat. I srdce se zastaví.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum klomipramin orgasmus..

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné.

Více než 500 milionů dolarů ročně se vynakládá na alergické léky samotné ve Spojených státech. Stále věříte, že bude nalezen způsob, jak konečně porazit alergie?

Kromě lidí trpí prostatitidou pouze jedno živé zvíře na planetě Zemi - psi. Opravdu, naši nejvěrnější přátelé.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% z celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebovává asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost způsobuje, že lidský mozek je mimořádně náchylný k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku..

Climax přináší ženám mnoho změn. Zánik reprodukční funkce je doprovázen nepříjemnými příznaky, jejichž příčinou je snížení est.

Grammidin pro kojení

Popis odrůd gramamidinu

Složení přípravku má 3 odrůdy:

1. Grammidin Neo:

 • gramicidin, methylester celulózy, cukr, laktóza, kyselina stearová vápenatá.

2. Neo s anestetikem:

 • gramicidin, lidokain hydrochlorid, menthol, eukalyptus. Potravinový doplněk E330, E951, přitahuje, kyselinu stearovou vápenatou, hyprolosu a aromatické přísady s chutí rybízu, malin a citronu.

3. Grammidin pro děti:

 • gramicidin, pyrogenní silika, potravinový doplněk E330, E951, E420. Mastek, kyselina stearová hořečnatá, malinová příchuť.

Gramicidin je antibiotikum ze skupiny thyrotricinu, které je účinné proti mnoha patogenním bakteriím. Látka ničí stafylokoky, streptokoky, které vyvolávají infekční procesy v ústní dutině. Právě tyto škodlivé bakterie způsobují bolest, otoky a kašel..

Malé dávky léku zastavují vývoj patogenů a velké ho ničí. Účinná látka vstupuje do krku, poškozuje buněčnou stěnu bakterií a způsobuje jejich smrt. V důsledku toho zmizí bolest, zánět, nepohodlí v krku a hltanu.

Lék se uvolňuje ve formě tablet k resorpci, vyvolává nadměrnou sekreci slin, čistí ústní dutinu a hltan od patogenů a jejich metabolitů.

Díky anestetiku, které je součástí Grammidinu s anestetikem, bolest zmizí téměř okamžitě po resorpci. Anestetické blokování nervových impulzů.

Antiseptická složka inhibuje růst a reprodukci patogenních mikrobů.

Grammidin je předepsán pro infekční onemocnění ústní dutiny a hltanu, které způsobují bolest:

 • Akutní zánět sliznice a lymfoidní tkáně hltanu;
 • Akutní nebo chronické bolest v krku;
 • Onemocnění dásní;
 • Systémová léze zadní tkáně;
 • Orální zánět.

Absorpční tablety mají příjemnou příchuť máty. Lék je nejlepší v rané fázi onemocnění..

Dávkování

Droga se konzumuje po jídle. Způsob aplikace je ústní. Tabletu rozpusťte, dokud se nerozpustí. Po požití pilulek se zdržte jídla nebo pití po dobu 2 hodin..

Grammidinová dávka pro dospělé pacienty: 1 tableta 3-4 krát za 24 hodin. Pro silnou bolest a zánět - zvyšte dávku na 2 tablety čtyřikrát denně. V tomto případě je nutné užít jednu tabletu, podržet pauzu 30 minut a poté vzít druhou.

Dětský gramamidin se doporučuje pro pacienty od 5 let. Dávkování:

 • pro děti do 13 let - 1 tableta 4krát za 24 hodin;
 • pro pacienty od 13 let - 2 tablety čtyřikrát denně.

Kontraindikace

Grammidin je lokální droga, ale přesto může způsobit nežádoucí účinky. Je zakázáno užívat lék s přecitlivělostí na jeho účinné látky. Podle pokynů by léky měly být používány s opatrností během těhotenství a kojení.

Grammidin pro děti je kontraindikován u pacientů mladších 5 let, protože jeho složení je velmi toxické.

V některých případech droga způsobuje alergie ve formě vyrážky, svědění, kopřivy, angioedému, anafylaktického šoku. Podobná reakce nastává v přítomnosti individuální nesnášenlivosti s jednou ze složek léčiva (zejména gramicidinu).

Při použití různých léků s anestetikem dochází také k vedlejším účinkům: pacient ztrácí na několik minut citlivost na jazyk.

Podle lékařů působí složky léku v ústní dutině a krku, prakticky nepronikají do zažívacího traktu. Proto během léčby Grammidinem nedochází k systémovým vedlejším účinkům.

Recenze

Na použití Grammidinu u dětí matky reagují většinou pozitivně. Tento lék je oceňován pro jeho dostupnost v lékárnách, příjemnou chuť a minimální kontraindikace. Podle rodičů droga rychle odstraňuje bolest, pomáhá kašel, způsobený nepohodlí v krku, a také urychluje zotavení.

Pouze ve vzácných případech se na tabletách vyskytla alergická reakce nebo se objevily poruchy trávení. Ve většině případů děti takový lék dobře snášejí a mají rádi chuť tablet. Pokud jde o náklady, mnoho matek nazývá cenu Grammidinu nízkou, takže zřídka hledají levnější lék.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kontraindikováno u lidí s citlivostí na složky:

 1. lidokain hydrochlorid;
 2. gramicidin C;
 3. eukalyptový olej;
 4. stearát vápenatý;
 5. kyselina citronová;
 6. hydroxypropylcelulóza clucel (hyperlosa).

Grammidin může způsobit nežádoucí účinky těla ve formě alergií, kopřivky. Vzhledem k obsahu anestetika je pravděpodobné dočasné snížení citlivosti jazyka. Tento léčivý přípravek nemá systémové vedlejší účinky, protože není vstřebáván do gastrointestinálního traktu a má pouze lokální účinky. Je známo, že u tohoto léku nedošlo k žádnému předávkování..

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Dětský grammidin je jedním z kombinovaných přípravků pro symptomatické léčení nemocí krku a ústní dutiny infekční zánětlivé etiologie.

Složení léčiva zahrnuje:

 • gramicidin C - má baktericidní (antibakteriální) účinek proti široké škále gram-negativních / gram-pozitivních mikroorganismů; jeho mechanismus účinku je spojen se zvýšením propustnosti cytoplazmatické membrány mikrobiální buňky, což způsobuje narušení její stability a smrti;
 • cetylpyridiniumchlorid - je antiseptikum, které inhibuje růst a reprodukci patogenů infekčních chorob ústní dutiny.

Gramidinové děti mají antimikrobiální účinek. Díky použití se zánět snižuje, nepohodlí v krku je zmírněno, je usnadněno polykání. Když jsou tablety absorbovány, způsobují přecitlivělost, což vede k mechanickému očištění hltanu a ústní dutině mikroorganismů.

Pokyny a vlastnosti použití "gramamidinu" při laktaci

Lék je předepsán v obvyklé dávce pro dospělého, což jsou 4 tablety denně. Tablety se rozpustí až do úplného rozpuštění v ústní dutině ihned po jídle.

Návod k použití Grammidin Děti (způsob a dávkování)

Protože léčivo působí lokálně, doporučuje se tablety pomalu rozpouštět bez žvýkání. Užívejte lék po úplném jídle, protože po dobu několika hodin (1-2) se musíte zdržet jídla a pití.

Návod k použití pro dospělé: užívejte 2 tablety jednu po druhé (20–30 minut) až 4krát denně.

Pokud terapeutický účinek nenastane po 1 týdnu, měli byste se poradit s lékařem.

Indikace

Grammidin se používá pro taková infekční a zánětlivá onemocnění:

Anestetikum obsažené v jeho složení je účinným lékem na kašel a akutní bolest při polykání..

Interakce s jinými drogami

Neexistují žádné údaje o jakékoli nekompatibilitě Grammidinu s jinými léky. Takový lék je často předepisován v kombinaci s jinými léky, například s tonzilitidou je dítěti předepsán Grammidin pro děti a tonzilgon N současně.

Mohu použít Grammidin pro kojící matku?

Během kojení jsou kojící ženy přísně kontraindikovány, aby užívaly tento lék, který je založen na antibiotiku.

Skladovatelnost

Lze skladovat 2 roky od data výroby.

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

speciální instrukce

Použití Grammidinu u dětí s otevřenými ranami v ústní dutině se nedoporučuje, protože léčba může zpomalit jejich hojení.

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Použití Grammidinu u dětí nemá vliv na schopnost řídit vozidla a vykonávat práce spojené se zvýšenou pozorností a rychlostí reakcí.

Formulář vydání

Gramidin pro děti - tablety s malinovou příchutí určené k resorpci, mají téměř bílou barvu (je možné mírné mramorování), kulatý bikonvexní tvar, zkosení a nápis na jedné ze stran „GR“. V jednom kartonovém balení jsou 2 blistry po 9 tabletách. nebo 2,4 blistrů pro 6 tablet.

V jakém věku je dovoleno vzít?

V pokynech pro dětskou verzi Grammidinu se uvádí, že lék se nepoužívá u dětí mladších čtyř let. Pokud dítě ještě nemá 4 roky, je lepší používat při léčbě jiné léky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Grammidin pro děti je kombinovaný lék, který se používá k symptomatické léčbě různých infekčních a zánětlivých onemocnění orofaryngu, obsahuje antimikrobiální složku - gramicidin C a antiseptický - cetylpyridiniumchlorid.

Mechanismus účinku gramicidinu C je založen na schopnosti zvýšit permeabilitu cytoplazmatických membrán mikrobiálních buněk (nejvíce Gram + a Gram-), v důsledku toho je narušena stabilita a mikroorganismy odumírají.

Je známo, že cetylpyridiniumchlorid jako antiseptikum inhibuje růst a reprodukci patogenů různých infekčních chorob v ústní dutině a krku..

Kromě antimikrobiálního účinku se snižuje zánět, nepříjemné pocity při polykání, zvyšuje slinění (hypersalivace), což přispívá k přirozenému čištění úst a krku.

Analogy

Gramidinové analogy pro děti jsou Grammidin s anestetickým neo a Grammidin neo.

Struktura

Působení Grammidinu je okamžitě zajištěno dvěma aktivními složkami:

 1. Gramitsidin S. Taková látka je v přípravku přítomna ve formě dihydrochloridu, ale její dávka, pokud jde o účinnou látku, je 1,5 mg na 1 tabletu.
 2. Cetylpyridiniumchlorid. Množství této složky v jedné tabletě je 1 mg.

Jsou doplněny pomocnými látkami, jako je kyselina citronová (představuje ji monohydrát), sorbitol a aspartam. Kromě toho jsou v tabletách stearát hořečnatý, koloidní oxid křemičitý a mastek. Malinová příchuť dodává léčivu příjemnou vůni. Všechny tyto další složky je důležité zvážit, pokud jsou alergici předepsáni..

Provozní princip

Grammidin je kombinované léčivo s antiseptickými a antibakteriálními účinky.

Její terapeutický účinek je způsoben takovými vlastnostmi jeho složek:

 1. Gramicidin C ve složení tablet je antimikrobiální látka, která ovlivňuje cytoplazmatické membrány v buňkách škodlivých mikroorganismů. Takové antibiotikum zvyšuje jejich propustnost, v důsledku čehož je narušena stabilita membrány a mikrobiální buňky odumírají. Současně je v gramicidinu C zaznamenáno velmi široké spektrum účinků na grampozitivní mikroorganismy a gramnegativní flóru..
 2. Druhá aktivní složka léčiva - cetylpyridiniumchlorid - má antiseptické vlastnosti, které pomáhají gramicidinu C eliminovat infekční agens v ústní dutině, což inhibuje jejich reprodukci a růst. Taková látka má také protizánětlivý účinek..

Když jsou tablety resorbovány, léky nejen inhibují patogeny a snižují závažnost zánětlivého procesu, ale také stimulují aktivnější uvolňování slin. V důsledku takové hypersalivace je usnadněno polykání a zmírnění nepohodlí v krku. Ústní dutina je tak navíc mechanicky očištěna od bakterií a jejich toxinů.

Cena Grammidin Děti, kde koupit

Cena za balení (18 tablet) obvykle nepřesahuje 220 rublů.

Najděte nedaleké lékárny

 • Online lékárny v Rusku
 • Online lékárny v Kazachstánu

Použití v dětství

Pacienti mladší 4 let Grammidin není zařazen.

Podmínky prodeje

Gramidin v dětské dávce je klasifikován jako volně prodejný lék, takže jej lze snadno zakoupit ve většině lékáren. Průměrná cena balení 18 tablet je 220–230 rublů.

Podmínky skladování

 • nedostatek světelných zdrojů;
 • teplota až + 25 ° C.

Léková interakce

Nebyly hlášeny žádné významné interakce.

Během těhotenství a kojení

Pokud je pacientka těhotná, měla by být vhodnost použití Grammidinu stanovena lékařem, který posoudí, nakolik je potenciální přínos pro matku větší než riziko pro zdraví nenarozeného dítěte..

Grammidin s anestetikem pro laktaci

Je důležité, aby žena, která kojí, jako nikdo jiný, zůstala zdravá a plná síly, ale ani jeden člověk není v bezpečí před infekčními a virovými chorobami..

V období po porodu je oslabena imunita ženy, náchylnější k nemocem a zánětům, proto je důležité vědět, které léky nepoškodí zdraví matky a dítěte. U nemocí horních cest dýchacích je obtížné obejít se bez drog. Grammidin je účinné léčivo, které podporuje snadné a rychlé zotavení. Je však Grammidin možný s laktací??

Ničí všechny patogeny v ústní dutině, čímž zmírňuje kašel a silné bolesti v krku. Složení léku Grammidin:

 • Účinná látka: gramicidin C.
 • Neaktivní složky: mléčný cukr, stearát vápenatý, methylcelulóza, cukr.

Existují tři typy gramamidinu:

  Grammidin Neo.
 • gramicidin;
 • methyl ether celulózy;
 • cukr;
 • laktóza;
 • kyselina stearová vápenatá.
 • Neo s anestetikem.

  • ramicidin;
  • lidokain hydrochlorid;
  • mentol;
  • eukalyptus;
  • aditivum E330, E951;
  • přitahuje;
  • kyselina stearová vápenatá;
  • hyprolosis;
  • příchutě s různými příchutěmi.
 • Grammidin pro děti.
  • gramicidin;
  • pyrogenní silika;
  • potravinový doplněk E330, E951, E420;
  • mastek;
  • kyselina stearová hořečnatá;
  • malinová příchuť.

  Použití gramamidinu při laktaci je kontroverzní otázkou. Výrobce tohoto léčiva s největší pravděpodobností netestoval kojící ženy a zákaz používání během těhotenství a kojení existuje kvůli přítomnosti antibiotika ve složení léčiva. Mnoho matek používá Grammidin, i přes zákaz uvedený v pokynech. Podle nich tento lék u dítěte nezpůsobuje reakce..

  V době použití je lepší přerušit kojení.

  Grammidin se používá pro taková infekční a zánětlivá onemocnění:

  Anestetikum obsažené v jeho složení je účinným lékem na kašel a akutní bolest při polykání..

  Kontraindikováno u lidí s citlivostí na složky:

  1. lidokain hydrochlorid;
  2. gramicidin C;
  3. eukalyptový olej;
  4. stearát vápenatý;
  5. kyselina citronová;
  6. hydroxypropylcelulóza clucel (hyperlosa).

  Grammidin může způsobit nežádoucí účinky těla ve formě alergií, kopřivky. Vzhledem k obsahu anestetika je pravděpodobné dočasné snížení citlivosti jazyka. Tento léčivý přípravek nemá systémové vedlejší účinky, protože není vstřebáván do gastrointestinálního traktu a má pouze lokální účinky. Je známo, že u tohoto léku nedošlo k žádnému předávkování..

  Podle pokynů by Grammidin neměl být užíván během kojení. Je známo, že složky obsažené v kompozici jsou schopné proniknout do mléka a ovlivňovat dítě a malý organismus nemusí být na takovou zátěž připraven. Existují však případy, kdy lékaři tento lék stále předepisují. Pokud kojící matka nebo dítě má přecitlivělost na složky tohoto léčivého přípravku, je jeho použití kontraindikováno.

  Během léčby se často doporučuje přenést dítě na umělou výživu, zatímco stojí za to vyjádřit mléko, aby se obnovil proces přirozeného krmení po ošetření..

  Kojící matka musí přísně dodržovat dávkování, čas a frekvenci užívání Grammidinu. Pravidla použití jsou stanovena ošetřujícím lékařem, samoléčení poškodí pouze ženu a dítě. Často je předepsána 1 tableta 4krát denně. Tableta se vstřebává do úst, po kterém je zakázáno pít a jíst dvě hodiny. Léčba tímto lékem by neměla trvat déle než 6 dnů, pokud se necítíte lépe, měli byste o tom informovat svého lékaře.

  Různé léky během kojení mohou být pro matku a dítě nebezpečné. Je důležité, aby žena posílila imunitu, aby neužívala léky během infekčních a virových onemocnění. Každý druhý lék je plný chemikálií, tělo dítěte roste a nemusí se s tímto druhem zátěže vyrovnat. Nadměrné užívání drog je spojeno se střevními poruchami, které otráví matku i dítě a dokonce i imunodeficienci těla. být zdravý!

  Jedna tableta obsahuje 1,5 mg gramicidinu C a 10 mg lidokain hydrochloridu.

  Pomocnými látkami jsou: eukalyptový olej, kyselina citrónová, mentol, mannitol, aspartam, hydroxypropylcelulóza Klucel a stearát vápenatý.

  Tablety Mentol jsou určeny k resorpci. Vzhled tablet: je možný bílý krémový odstín, kulatý tvar s bikonvexním povrchem. V jednom kartonovém balení jsou dva blistry po 9 tabletách.

  Grammidin s anestetikem má antimikrobiální, antiseptické a lokální anestetické účinky.

  Lék se používá k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění v krku a ústní dutině. Složky léčiva poskytují terapeutický účinek: gramicidin C jako antimikrobiální činidlo, lidokain je lokální anestetikum a mentol s eukalyptovým olejem jsou protizánětlivá změkčovadla, která sladí a zlepšují chuť..

  Gramicidin C je antimikrobiální účinná látka, která je účinná proti většině gramů + a gramů mikroorganismů patřících do skupiny patogenů v ústní dutině a hltanu. Mechanismus účinku je založen na schopnosti zvýšit propustnost membrán mikrobiálních buněk, způsobit narušenou stabilitu a v důsledku toho smrt. V procesu resorpce se zvyšuje slinění, orofarynx je přirozeně očištěn od infekce a zánětlivého výpotku.

  Lidokain hydrochlorid je anestetikum, které poskytuje lokální anestetický účinek na zanícené sliznice v orofaryngu. Terapeutický účinek nastává okamžitě od okamžiku resorpce a trvá dalších 30-40 minut.

  Lék je doplněn mentolem a eukalyptovým olejem, aby zmírnil nepohodlí, zmírnil zánět a usnadnil polykání potravy. Kromě toho mentol zvyšuje analgetický účinek hydrochloridu lidokainu. Díky mannitolu a aspartamu se chuť tablet zlepšuje..

  Vzhledem k nízké míře systémové absorpce nejsou k dispozici žádné údaje o farmakokinetice.

  Tablety by se měly užívat pro infekční zánětlivá onemocnění v ústní dutině a krku se silnou bolestí, například:

  • s akutní faryngitidou;
  • s tonzilitidou;
  • s paradentózou;
  • s gingivitidou;
  • se stomatitidou.

  Používejte opatrně během těhotenství..

  Léčivo je kontraindikováno u pacientů se známou senzitivitou i během laktace.

  • použití anestetik může vést k dočasné ztrátě citlivosti jazyka;
  • alergické reakce na složky léčiva ve formě vyrážky, otoku nebo dušnosti.

  Tablety by se měly užívat po jídle a postupně je rozpouštět v ústech, ale nikoli žvýkat. Kromě toho je po aplikaci Grammidinu s anestetikem nutné udržovat interval 1 - 2 hodiny - bez jídla a pití.

  U dospělých a dětí od 12 let by denní dávka neměla přesáhnout 8 tablet - 2 během dne s intervalem nejméně 20–30 minut.

  Pokyny pro použití Grammidinu s anestetikem pro děti ve věku 4–12 let zahrnují snížení denní dávky na 4–8 tablet rozdělených do 4 dávek po celý den.

  Standardní průběh užívání tablet by neměl přesáhnout 5 až 6 dnů léčby.

  Nebyly popsány žádné případy předávkování léky..

  Grammidin s anestetikem je schopen zvýšit účinek jiných antimikrobiálních látek na lidské tělo, které mají lokální a systémové účinky.

  Gramidinové resorpční tablety se prodávají na přepážce.

  Místo chráněné před vlhkostí a světlem při teplotách do + 25 ° C, mimo dosah dětí.

  Kojící ženy často trpí různými chorobami infekčního původu. To platí zejména v chladném období. To není překvapivé, protože imunita kojící matky je po porodu stále oslabená. Jak odstranit pálivou bolest v krku nebo hltanu, zmírnit zánět a zničit bakterie?

  Grammidin je místní lék, který obsahuje antibiotikum. Lék má antibakteriální, antiseptický, lokální anestetický účinek. Jak bezpečný je Grammidin pro kojení? O tom dále.

  Složení přípravku má 3 odrůdy:

  • gramicidin, methylester celulózy, cukr, laktóza, kyselina stearová vápenatá.
  • gramicidin, lidokain hydrochlorid, menthol, eukalyptus. Potravinový doplněk E330, E951, přitahuje, kyselinu stearovou vápenatou, hyprolosu a aromatické přísady s chutí rybízu, malin a citronu.
  • gramicidin, pyrogenní silika, potravinový doplněk E330, E951, E420. Mastek, kyselina stearová hořečnatá, malinová příchuť.

  Gramicidin je antibiotikum ze skupiny thyrotricinu, které je účinné proti mnoha patogenním bakteriím. Látka ničí stafylokoky, streptokoky, které vyvolávají infekční procesy v ústní dutině. Právě tyto škodlivé bakterie způsobují bolest, otoky a kašel..

  Malé dávky léku zastavují vývoj patogenů a velké ho ničí. Účinná látka vstupuje do krku, poškozuje buněčnou stěnu bakterií a způsobuje jejich smrt. V důsledku toho zmizí bolest, zánět, nepohodlí v krku a hltanu.

  Lék se uvolňuje ve formě tablet k resorpci, vyvolává nadměrnou sekreci slin, čistí ústní dutinu a hltan od patogenů a jejich metabolitů.

  Díky anestetiku, které je součástí Grammidinu s anestetikem, bolest zmizí téměř okamžitě po resorpci. Anestetické blokování nervových impulzů.

  Antiseptická složka inhibuje růst a reprodukci patogenních mikrobů.

  • Akutní zánět sliznice a lymfoidní tkáně hltanu;
  • Akutní nebo chronické bolest v krku;
  • Onemocnění dásní;
  • Systémová léze zadní tkáně;
  • Orální zánět.

  Absorpční tablety mají příjemnou příchuť máty. Lék je nejlepší v rané fázi onemocnění..

  Droga se konzumuje po jídle. Způsob aplikace je ústní. Tabletu rozpusťte, dokud se nerozpustí. Po požití pilulek se zdržte jídla nebo pití po dobu 2 hodin..

  Grammidinová dávka pro dospělé pacienty: 1 tableta 3-4 krát za 24 hodin. Pro silnou bolest a zánět - zvyšte dávku na 2 tablety čtyřikrát denně. V tomto případě je nutné užít jednu tabletu, podržet pauzu 30 minut a poté vzít druhou.

  Dětský gramamidin se doporučuje pro pacienty od 5 let. Dávkování:

  • pro děti do 13 let - 1 tableta 4krát za 24 hodin;
  • pro pacienty od 13 let - 2 tablety čtyřikrát denně.

  Grammidin je lokální droga, ale přesto může způsobit nežádoucí účinky. Je zakázáno užívat lék s přecitlivělostí na jeho účinné látky. Podle pokynů by léky měly být používány s opatrností během těhotenství a kojení.

  Grammidin pro děti je kontraindikován u pacientů mladších 5 let, protože jeho složení je velmi toxické.

  V některých případech droga způsobuje alergie ve formě vyrážky, svědění, kopřivy, angioedému, anafylaktického šoku. Podobná reakce nastává v přítomnosti individuální nesnášenlivosti s jednou ze složek léčiva (zejména gramicidinu).

  Při použití různých léků s anestetikem dochází také k vedlejším účinkům: pacient ztrácí na několik minut citlivost na jazyk.

  Podle lékařů působí složky léku v ústní dutině a krku, prakticky nepronikají do zažívacího traktu. Proto během léčby Grammidinem nedochází k systémovým vedlejším účinkům.

  Podle pokynů může být Grammidin použit pro kojení, ale na doporučení lékaře. Důvodem je přítomnost antibiotika a dalších stejně nebezpečných složek ve složení léčiva. Podle některých lékařů mohou účinné látky přecházet do mateřského mléka a jsou pro novorozence nebezpečné.

  Pokud se kojící žena stále rozhodla tento lék užít, je nutné v době léčby přenést dítě na umělou výživu (mléčná směs). Chcete-li zachovat expresní mléko kojení, najdete pravidla pro expresi na adrese https://vskormi.ru/breast-problems/zastoi-moloka-y-kormyashei-mami/. Po ukončení léčby můžete dítě znovu přenést na přirozené krmení.

  Grammidin je přísně zakázáno používat v přítomnosti přecitlivělosti na jeho složky u kojící matky nebo dítěte. Po první dávce dítě pečlivě sledujte, pokud se jeho stav zhorší - okamžitě přestaňte brát lék a vyhledejte lékaře.

  Grammidin se tedy může užívat během kojení, ale pouze podle pokynů lékaře. Kojící žena musí přísně dodržovat dávkování, četnost přijetí a další doporučení lékaře!

  Grammidin s anestetikem: návod k použití a recenze

  Latinské jméno: Grammidin s anestetikem

  Účinná látka: Gramicidin C + lidokain (Gramicidin S + Lidocainum)

  Výrobce: Valenta Pharmaceutics (Rusko)

  Aktualizujte popis a fotografii: 10.23.2018

  Ceny v lékárnách: od 220 rublů.

  Grammidin s anestetikem - kombinované antibakteriální činidlo pro lokální použití v ústní dutině a hltanu.

  Dávková forma uvolňování gramamidinu s anestetikem - pastilky: kulaté, bikonvexní; bez aroma - bílá se smetanovým nádechem, s vůní mentolu; s malinovou příchutí - bílá a růžová, rozptýlená s hořkou malinovou chutí a vůní mentolu; s příchutí citronu - bílá se nažloutlým nádechem, rozptýlená hořkou citronovou příchutí a vůní mentolu; s příchutí černého rybízu - světle šedá, rozptýlená, s hořkou chutí černého rybízu a mentolového zápachu (v blistrech nebo bezjyacheykovových baleních po 10 ks., v plastových nádobách po 10 nebo 20 ks., v lepenkové krabičce po 1 nebo 2 ks obrysový obal, 1 plechovka).

  Účinné látky v 1 tabletě:

  • gramicidin C - 0,0015 g;
  • lidokain hydrochlorid - 0,01 g.

  Pomocné složky: stearát vápenatý - 0,018 g; hydroxypropylcelulóza (hyprolosa) - 0,004 g; mannitol - 0,54082 g; aspartam - 0,006 g; menthol - 0,0015 g; kyselina citronová - 0,018 g; eukalyptový olej - 0,00018 g; Příchuť černého rybízu, citronu nebo maliny (pro tablety s příchutí).

  Kombinované léčivo pro léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění ústní dutiny a krku. Lék obsahuje gramicidin C (antimikrobiální činidlo), lidokain (lokální anestetikum), eukalyptový olej a mentol (protizánětlivé změkčovadla), jakož i sladidla zlepšující chuť.

  Působení Grammidinu s anestetikem v důsledku jeho složek:

  • gramicidin C: vykazuje antimikrobiální aktivitu proti široké škále gram-negativních a gram-pozitivních mikroorganismů, které jsou patogeny infekčních chorob hltanu a ústní dutiny; zvyšování propustnosti membrán mikrobiálních buněk, porušuje jejich stabilitu a způsobuje smrt; s resorpcí zvyšuje slinění, což pomáhá očistit orofarynx od zánětlivých exsudátů a mikroorganismů;
  • lidokain hydrochlorid: když vstoupí na sliznici krku a ústní dutiny, má lokální anestetický účinek, který se projeví okamžitě v okamžiku rozpuštění tablet a trvá 30-40 minut;
  • eukalyptový olej a mentol: pomáhají snižovat zánět, zmírňují nepohodlí, usnadňují polykání jídla; mentol zvyšuje analgetický účinek lidokain hydrochloridu.

  Grammidin s anestetikem se používá k léčbě stomatitidy, gingivitidy, paradentózy, tonzilitidy, angíny a akutní faryngitidy (infekční a zánětlivá onemocnění dutiny ústní a krku se silnou bolestí).

  • období kojení;
  • individuální nesnášenlivost ke složkám, které tvoří anestetikum Grammidin.

  Relativní kontraindikací ke jmenování drogy je těhotenství.

  Tablety se po jídle rozpustí v ústní dutině (nežvýkají se). 1-2 hodiny po užití drogy je důležité zdržet se pití nápojů a jídla..

  • dospělí a děti od 12 let: 2 ks. (jeden po druhém po dobu 20-30 minut) 4krát denně;
  • děti do 12 let: 1-2 ks. 4krát denně.

  Trvání léčby je 5-6 dní.

  Pokud do 6 dnů od užívání léku nedochází k terapeutickému účinku, měli byste se poradit s lékařem.

  Během používání Grammidinu s anestetikem se může objevit dočasná ztráta citlivosti jazyka (v důsledku anestetických vlastností léčiva), v některých případech alergické reakce.

  Hlavní příznaky: superinfekce, poruchy gastrointestinálního traktu, charakteristika předávkování jinými antibakteriálními látkami - nevolnost, průjem, zvracení.

  Terapie: stažení drog, konzultace s lékařem.

  Pacienti s omezením nebo kontraindikací cukru nebo látek obsahujících cukr mohou Grammidin užívat s anestetikem.

  Užívání Grammidinu s anestetikem neovlivňuje schopnost řídit vozidla ani provádět práce, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost reakcí (včetně práce s pohybovými mechanismy, plnění povinností operátora, dispečera atd.).

  Během těhotenství byste se měli před užitím tablet poradit se svým lékařem. Léky mohou být předepsány v případech, kdy očekávaný přínos pro matku výrazně převyšuje potenciální riziko pro plod..

  Podle pokynů je Grammidin s anestetikem během kojení kontraindikován..

  Grammidin s anestetikem zvyšuje účinky jiných antimikrobiálních látek na místní nesystémový účinek.

  Analogy Grammidinu s anestetikem jsou Bioparox, Grammidin Neo, Grammidin s anestetikem Neo.

  Skladujte na místě chráněném před světlem a vlhkostí při teplotách do 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí..

  Podle recenzí je Grammidin s anestetikem účinným a efektivním lékem k léčbě onemocnění krku s anestetickým účinkem..

  Přibližná cena Grammidinu s anestetikem je 270 rublů.

  Hovoříme o úloze kojení v prevenci smrtelných nemocí a rozptýlíme několik mýtů o omezeních během laktace.

  Kojení snižuje riziko vzniku kardiovaskulárního onemocnění matky.

  Ženy, které kojily po dobu přibližně 12 měsíců a více (celkem po všech těhotenstvích), mají nižší riziko hypertenze, hyperlipidémie v pozdějším životě než ženy, které kojily..

  Každých dalších šest měsíců kojení po 24 měsících laktace snižte riziko srdečních chorob o 3-4%.

  Důvody pro takové „bonusy“ HS nejsou zcela jasné. Snížené riziko může být spojeno s kojením žen, které obecně vedou zdravější životní styl..

  Kromě toho je kojení poměrně energeticky náročné - vyžaduje přibližně 500 kcal denně. HS, jak upravuje metabolismus ženského těla, pomáhá ztratit nashromážděné kilogramy, zlepšuje citlivost na inzulín a metabolismus lipidů.

  Tyto důvody mohou být také zodpovědné za další důležitý přínos kojení - nižší riziko diabetu 2. typu..

  Studie zahrnující 1238 žen tedy ukázala, že kojení během šesti měsíců snižuje riziko o 25%, roky a více - o 47%.

  Během těhotenství se u nastávající matky může vyvinout gestační diabetes, po kterém se šance na rozvoj diabetu 2. typu zvyšují. Kojení může tuto nepříjemnou pravděpodobnost snížit..

  Kojení také snižuje riziko vzniku rakoviny prsu a vaječníků..

  Každý nový rok kojení snižuje riziko rakoviny prsu o 4%. U nositelů mutace BRCA1 odpovědných za dědičnou predispozici k rakovině prsu a vaječníků snižuje 12 měsíců laktace riziko rakoviny prsu o 37%. Ženy, které nekojí, mají o 32% vyšší šanci na vznik rakoviny vaječníků.

  Existuje několik vysvětlení - proč k tomu dochází. Za prvé, během laktace dochází k výrazným změnám v tkáních mléčných žláz, které zůstávají po dokončení HB a zvyšují odolnost buněk vůči prekancerózním změnám. Za druhé, během laktace klesá hladina hormonů spojená s rizikem vzniku rakoviny prsu, jako je estrogen.

  Kojení je kompatibilní s velkým počtem léků. Přerušení hepatitidy A během užívání léků je nutné pouze v některých případech. Například při chemoterapii nebo radioterapii, léčbě retinoidy, při užívání některých psychotropních látek.

  Před předepsáním léku kojící ženě lékař posoudí rovnováhu přínosů a škod: lékařská potřeba tohoto produktu, jeho účinek na produkci mléka, množství léčiva vylučovaného do mateřského mléka, možné účinky na dítě a věk dítěte. Kompatibilita léků a laktace je vidět například zde nebo zde.

  Léky je lepší užívat ihned po jídle nebo před nejdelším spánkem dítěte - v těchto případech bude v mateřském mléce méně drog, zbytek těla bude mít čas na stažení.

  V každém případě musíte před použitím jakéhokoli léku konzultovat lékaře.

  Pro kojící matku neexistuje univerzální strava.

  Žena během laktace, stejně jako všichni ostatní, může těžit z rozmanité a vyvážené stravy: 5 porcí zeleniny a ovoce denně, včetně čerstvé, zmrazené, konzervované a sušené, pomalé uhlohydráty - chléb a těstoviny z celozrnné mouky, brambor, luštěnin, zdrojů Veverka - libové maso, drůbež, ryby, vejce, ořechy, mléko a sýr.

  Z nápojů byste měli dát přednost vodě, ale neexistuje zákaz nápojů obsahujících kofein, jako je káva a čaj. Kofein však přechází do mateřského mléka, což v některých případech může způsobit úzkost u dítěte a poruchy spánku. Z tohoto důvodu většina zdrojů doporučuje omezit kofeinové nápoje na 200 mg denně..

  Neexistuje důkaz, že nutriční omezení během kojení budou v budoucnu chránit dítě před alergiemi na potraviny, astmatem a atopickou dermatitidou. Naopak, existují důkazy, že 3-4 měsíce kojení snižují výskyt ekzémů v prvních 2 letech života.

  To znamená, že „vyhození“ celých potravinových skupin z vaší stravy za to nestojí. Stává se, že nějaký konzumovaný produkt může způsobit negativní reakci, jako je vyrážka, pruhy krve ve stolici.

  Potravinový deník, dočasné vyloučení „podezřelých“ produktů z potravy a konzultace s pediatrem pomohou identifikovat „viníka“.

  Děkujeme za pomoc při přípravě textu, Polina Lyková, mezinárodní certifikovaná kojící specialistka (IBCLC), AKEV.

  Pastilky1 karta.
  gramicidin C1,5 mg
  pomocné látky: cukr; mléčný cukr; methylcelulóza; stearát vápenatý

  v blistrovém balení nebo v blistrovém balení bez balení 10 ks; v krabici z lepenky 1 nebo 2 nebo v polymerové nádobě 10 nebo 20 ks; v kartonu 1 plechovka.

  Pastilky1 karta.
  gramicidin C1,5 mg
  lidokain hydrochlorid10 mg
  pomocné látky: eukalyptový olej; kyselina citronová; mentol; aspartam; mannitol; hydroxypropylcelulóza Klucel (hyprolosa); stearát vápenatý; aroma - citron nebo malina nebo černý rybíz; nebo bez příchuti

  v blistrovém proužku nebo nebuněčném balení 10 ks; v krabici z lepenky 1 nebo 2 nebo v polymerové nádobě 10 nebo 20 ks; v kartonu 1 plechovka.

  Bílé nebo nažloutlé bílé tablety.

  Tablety jsou kulaté, bikonvexní, bílé se smetanovým odstínem, rozptýlené, s vůní mentolu (bez chuti); růžová a bílá se stříkající vodou, s vůní mentolu a hořkou chutí malin (aroma - maliny); bílá se žlutým nádechem, rozptýlená vůní mentolu a hořké citronové chuti (citronová chuť); světle šedá, rozptýlená, s vůní mentolu a hořkou chutí černého rybízu (chuť - černý rybíz).

  Jednosložkové antibakteriální léčivo pro lokální použití v ústní dutině a hltanu.

  Kombinované antibakteriální léčivo pro lokální použití v ústní dutině a hltanu.

  Gramicidin C zvyšuje propustnost membrán mikrobiální buňky, narušuje jeho stabilitu a způsobuje smrt. Ve vysokých koncentracích má baktericidní účinek na většinu grampozitivních a gramnegativních mikroorganismů - patogenů infekčních chorob ústní dutiny a hltanu. Prakticky narkomanické citlivé mikroorganismy. Po vstřebání zvyšuje slinění, pomáhá očistit orofarynx od mikroorganismů a zánětlivých exsudátů.

  Složení léčiva zahrnuje:

  Gramicidin C, který má široké spektrum antibakteriálního (baktericidního) účinku.

  Lidokain hydrochlorid - anestetikum, poskytuje léku lokální anestetický účinek na zanícenou sliznici úst a krku. Analgetický účinek se projevuje okamžitě po resorpci a přetrvává po dobu 30-40 minut po aplikaci;

  Mentol a eukalyptový olej zmírňují nepříjemné pocity, omezují zánět a usnadňují přijímání potravy pro choroby ústní dutiny a krku. Mentol dále zvyšuje analgetický účinek hydrochloridu lidokainu.

  Mannitol a aspartam zlepšují chuť léku, mohou ho používat pacienti s kontraindikací k užívání cukru a léčiv obsahujících cukr.

  Systémová absorpce je nízká, proto neexistují žádné údaje o farmakokinetice léčiva.

  Infekční a zánětlivá onemocnění ústní dutiny a hltanu, vč. doprovázená silnou bolestí (pro Grammidin® s anestetikem):

  přecitlivělost na složky léčiva;

  Používejte opatrně během těhotenství (po konzultaci s lékařem).

  Používejte opatrně v těhotenství (po konzultaci s lékařem).

  Během léčby by mělo být kojení přerušeno..

  V některých případech jsou možné alergické reakce na složky léčiva..

  Navíc pro Grammidin® s anestetikem: při aplikaci je možná dočasná ztráta citlivosti jazyka.

  Zvyšuje účinky jiných antimikrobiálních látek.

  Po jídle se rozpustí v ústní dutině bez žvýkání. Ihned po použití léku by se měla zdržet jídla a pití po dobu 1-2 hodin Dospělí a děti od 12 let: 2 tablety. (jeden po druhém po dobu 20-30 minut) 4krát denně. Děti do 12 let: 1-2 tablety. 4krát denně. Průběh léčby je 5-6 dní.

  Udržujte mimo dosah dětí.

  tablety na tvář 1,5 mg - 3 roky.

  pastilky - 2 roky.

  pastilky s příchutí citronu - 2 roky.

  Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

  Grammidinový sprej s anestetikem - moderní lék na bolest v krku s příchutí máty.

  Populární lék pro léčbu bolesti v krku Grammidin, nyní v lékové formě spreje!

  Grammidinový sprej s anestetikem je jediným léčivem v Rusku k léčbě bolesti v krku, které obsahuje jedinečnou kombinaci lokálních antibiotik, antiseptik a anestetik ve formě spreje. Grammidinový sprej s anestetikem má díky svému speciálnímu složení antimikrobiální účinek, snižuje zánět, anestetizuje, zmírňuje nepříjemné pocity v krku a usnadňuje polykání..

  Působení bolesti v krku sprejem s anestetikem je zaměřeno na mikroorganismy, které způsobily onemocnění, zmírňují zánět, anestetizují, zmírňují nepříjemné pocity v krku a usnadňují polykání. Grammidinový sprej s anestetikem je vhodný pro ty, kteří dávají přednost sprejům než tabletám a milují účinek „zavlažování“ krku.

  Grammidinový sprej s anestetikem pomáhá vyrovnat se s bolestmi v krku a ovlivňuje samotnou příčinu infekčních a zánětlivých chorob krku - patogenních mikroorganismů. Účinné látky léčiva mají antimikrobiální a antiseptické účinky proti široké škále mikroorganismů, což umožňuje jeho použití v:

  Kromě toho je léčivo indikováno pro použití u infekčních onemocnění ústní dutiny: stomatitida, gingivitida, paradentóza.

  Grammidinový sprej s anestetikem je kombinovaný lék, který obsahuje lokální anestetikum, lokální antibiotikum a antiseptikum. Anestetikum má lokální anestetický účinek na sliznici úst a krku. Způsobuje reverzibilní blokádu šíření a vedení nervových impulsů axony nervových buněk. Antibiotikum má antibakteriální účinek proti celé řadě mikroorganismů, které způsobují bolest v krku. Antiseptikum - také inhibuje růst a reprodukci patogenů infekčních chorob - bakterií, virů, hub. Díky synergii obě složky léku navzájem podporují činnost.

  Grammidinový krční sprej s anestetikem je lokální antibakteriální léčivo. Když je hrdlo zavlažováno, jsou účinné látky léčiva rovnoměrně distribuovány přes sliznici a působí lokálně, prakticky neabsorbovány do systémové cirkulace..

  Lék má antimikrobiální účinek, snižuje zánět, anestetizuje, zmírňuje nepříjemné pocity v krku a usnadňuje polykání..

  Grammidinový sprej s anestetikem je dobře snášen. Alergické reakce jsou možné se zvýšenou citlivostí na složky léčiva. Je důležité, aby si účinné látky Grammidin spray nevyvíjely odolnost (závislost) mikroorganismů.

  • Přecitlivělost na složky léčiva;
  • Laktační období;
  • Děti do 18 let.

  Lokálně postřikem na sliznici úst a krku. Aplikováno po jídle.

  Dávkování pro dospělé: 4 injekce na aplikaci 3krát denně po dobu 7 dnů. Ihned po použití léku by se měla zdržet jídla a pití po dobu 1 hodiny.

  Grammidin Throat Spray používejte s anestetikem podle metody aplikace a v dávkách uvedených v návodu.

  Webová stránka produktů
  Výrobce: JSC "Valenta Farm".
  Moskevská kancelář: 119530 Moskva, ul. Ryabinovaya, d. 26, s. 10.

  Informace zveřejněné na těchto stránkách slouží pouze pro informaci a nelze je považovat za lékařskou radu nebo je nahradit.
  Pro více informací doporučujeme kontaktovat odborníka..
  Pokoje reg. ID: LSR-005119/08, LSR-010598/08, LP-002179, LP-004460, LP-004699, LP-005219.

  1. Pokyny pro lékařské použití léčiva

  Grammidin je antibakteriální kombinovaný lék pro lokální použití v ústní dutině a hltanu. Účinná látka - Gramicidin C.

  Antibakteriální látka má bakteriostatický účinek (Streptococcus pneumoniae, meningococcus, gonococcus, původci anaerobní infekce) a ve vysokých koncentracích baktericidní účinek na Streptococcus spp. a staphylococcus spp.

  Zvyšuje permeabilitu mikrobiální buněčné membrány pro anorganické kationty v důsledku vytváření sítě kanálů v lipidových strukturách membrány, což vede k rozvoji osmotické nestability buňky.

  Gramidinové anestetikum, které je součástí tablety, má lokální anestetický účinek a účinně eliminuje bolest hltanu a ústní sliznice. Nástroj zbavuje bolest dostatečně rychle: úlevu lze cítit téměř okamžitě po úplném vstřebání tablety.

  Při vstřebávání stimuluje hypersalivaci, která přispívá k mechanickému čištění ústní dutiny a hltanu od mikroorganismů, tj. Zvyšuje slinění, pomáhá očistit orofarynx od mikroorganismů a zánětlivého výpotku.

  Jaký je rozdíl mezi Grammidin NEO?

  Další účinná látka Grammidinu NEO - Cetilliridiniumchlorid, pomáhá zmírnit nepříjemné pocity v krku.

  Co pomáhá Grammidinu? Podle pokynů je lék předepsán v následujících případech:

  • Angína - akutní zánět mandlí.
  • Stomatitida - infekční proces v ústní sliznici.
  • Gingivitida - bakteriální onemocnění dásní.
  • Periodontální onemocnění - zánět tkání obklopujících zub (periodontium).
  • Angina - hnisavý zánět mandlí, často způsobený streptokoky nebo stafylokoky.
  • Tonzilitida - zánětlivá infekce hrtanu.
  • Faryngitida - bakteriální patologický proces ve hltanu.

  Lék se používá pro infekční a zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích a hltanu.

  Droga musí být přijata ihned po jídle. Tablety se uchovávají v ústech, dokud se úplně nevstřebají, nelze je žvýkat. Po každé dávce byste se měli zdržet pití a jídla po dobu 1-2 hodin..

  Dávkování tablet Grammidin s anestetikem, podle návodu k použití - 1 tableta 3 nebo 4krát denně. Při závažných příznacích nemoci je přípustná dávka pro dospělé 2 tablety až 4krát denně (tablety se užívají jedna po druhé v intervalu 20–30 minut)..

  Dávkování gramamidinu pro děti:

  • Děti od 12 let a dospělí - 2 tablety (jsou absorbovány přímo jednu po druhé na půl hodiny) 4krát denně.
  • Děti do 12 - 1-2 tablet 4krát denně.

  Průměrná doba léčby je 5-6 dní. S přetrvávajícími příznaky zánětlivého procesu je třeba se poradit s lékařem.

  Návod k použití Grammidin NEO

  Droga je předepsána pro dospělé a děti (od 12 let), 1 tableta 3-4 krát denně.

  Děti od 4 do 12 let - 1 tableta Grammidin NEO 1-2krát denně.

  Délka kurzu - 7 dní. Při neexistenci terapeutického účinku do 7 dnů po užití léku se poraďte s lékařem.

  Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících vedlejších účinků při předepisování Grammidinu:

  • alergické reakce;
  • dočasná ztráta jazykové citlivosti.

  Kontraindikace

  Grammidin je kontraindikován v následujících případech:

  • 1 trimestr těhotenství;
  • děti do 4 let;
  • přecitlivělost na složky léku.

  Pokud potřebujete lék užívat během kojení, měli byste se rozhodnout o ukončení kojení.

  Předávkovat

  Případy předávkování nejsou registrovány a popsány. Možné zvýšené nežádoucí účinky.

  V případě potřeby můžete nahradit Grammidin analogem účinné látky - jedná se o léky:

  • Gramicidin (od 112,00 rub),
  • Gramicidin C hydrochlorid,
  • Gramicidin C

  Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že návod k použití Grammidinu, ceny a recenze se nevztahují na léky podobného účinku. Je důležité získat lékařskou konzultaci a nečinit nezávislou změnu drog.

  Cena v ruských lékárnách: Grammidin pro děti 1,5 mg + 1 mg 18 pastilek - od 236 do 304 rublů, náklady na Grammidin NEO s anestetickými 3 mg 18 pastilek - od 215 do 310 rublů, podle 482 lékáren.

  Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí. Skladovatelnost - 2 roky..

  Podmínky lékárenské dovolené - volně prodejné.

  Grammidin užíval jen jednou, jak předepsal lékař - velmi účinný nástroj, ale bez rady odborníka bych jej nepoužil

  Líbí se mi, že existuje několik druhů Grammidinu, včetně anestetika + forma spreje pro děti. V mimosezóně, když často chytám nachlazení, mám více než dostatek obalů (dost na několik sezón, obvykle to trvá 3-4 tablety).

  Nedávno zachytila ​​nachlazení vlastní hloupostí, vypila studenou vodu v žáru a její hrdlo bylo zablokováno. Jako vždy jsem čekal, až se tělo dokáže vyrovnat samo a všechno bez léčby by zmizelo, ale to se jen zhoršilo a objevil se rýma a onemocnělo mi hrdlo. Grammidin jsem koupil na radu lékárníka a okamžitě jsem se zlepšil. Téměř o den později mi přestalo bolet hrdlo, ale tři dny jsem si vzal pilulky, abych si jistě vyléčil. Ukázalo se, že jsou chutné, mátové a pohodlné k použití. Vzal jsem je s sebou do práce, po večeři se to vyřešilo. Nyní je tento lék na krk na mém prvním místě a efektivní a relativně levný, takže všem radím.

  Mám nějakou náchylnost k onemocněním krku, trochu bolesti nebo dokonce po zmrzlině může bolest začít. Grammidin je v tomto ohledu velmi užitečný, beru to s červeným šátkem na obalu, anestetizuje a léčí hrdlo. Snadno se používá, jasné pokyny uvnitř balení.

  Grammidin je výhodný v tom, že má dvě důležité složky - lokální antibiotikum proti bakteriím a anestetikum. Kromě toho je cena normální, což je také důležité.

  Nedávno mě bolelo hrdlo, zjevně foukalo a možná se od někoho najímalo. Ošetřil jsem ho grammidinem, vzal jsem sprej, rychle odstranil otok a zničil všechny patogenní mikroby, takže s ním nemoc rychle zmizí, za tři nebo čtyři dny.

  Grammidin mi už mnoho let pomáhá s bolestmi v krku. Beru pilulky s anestetikem, léčí a uvolňuje nepohodlí, což je velmi důležité.

  Grammidinové tablety více než jednou pomáhaly při bolestech v krku, mám opravdu ráda skutečnost, že bolest nejen maskují, ale také ji ošetřují. A když jsem byl naposledy v lékárně informován také o spreju Grammidin, ani jsem nevěděl, co to je.

  pravděpodobně mi žádný lék nevyléčí - nic mi nepomůže

  ve stejném stylu napsala stejná osoba všechny recenze - výborně! Určitě zaměstnanec výrobce, kompetentní a hlavně čestný!))))))))))))) 0)

  Uplynuly 4 hodiny, vstřebal jsem 9 tablet anestetikem, jen to fungovalo, sekera zmizela z hrdla, jsem šťastná, zpočátku to chutná dobře, jako se zdálo levné sladkosti, myslela jsem si, že je slabá

  Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

  Grammidin je antibakteriální lék určený k lokálnímu použití u různých infekčních a zánětlivých onemocnění ústní dutiny a hltanu (faryngitida, angína, angína, parodontitida, gingivitida, stomatitida).

  Grammidin je v současné době k dispozici v následujících odrůdách:

  • Grammidin;
  • Gramidin pro děti;
  • Grammidin Neo;
  • Gramidin s anestetikem;
  • Gramidin s anestetikem Neo.

  Existuje tedy pět druhů léčiva, které se od sebe liší přítomností nebo nepřítomností dalších aktivních složek nebo jejich dávek, a podle toho tedy i některými rysy terapeutických účinků. Všech pět odrůd gramamidinu obsahuje stejnou základní účinnou látku, ale v různých dávkách. Ale také odrůdy Grammidinu obsahují další, další aktivní složky, které nemění hlavní terapeutický účinek, ale pouze mu dávají některé další nuance nebo rysy. V zásadě, protože všechny odrůdy Grammidinu mají stejný základní účinek, lze je posuzovat společně, což naznačuje pouze charakteristické rysy každého typu léku.

  Odrůdy Grammidinu v každodenním životě se nazývají oficiální jména (například Grammidin Neo, Grammidin s anestetikem atd.). Jedinými odrůdami této drogy, které mají odlišné každodenní jméno, jsou Grammidin s anestetikem a Grammidin s anestetikem Neo. Tyto odrůdy se běžně označují jako „Grammidin Red“, protože na obalu těchto tablet je zobrazen červený šátek. Balení dalších odrůd Grammidinu také zobrazuje šátek malovaný v různých barvách. Kromě toho každý typ léčiva odpovídá šálu uvedenému na obalu určité barvy.

  Všechny odrůdy Grammidinu jsou dostupné ve stejné jediné dávkové formě - pastilky..

  Složení všech odrůd Grammidinu jako hlavní účinné látky zahrnuje gramicidin C v následujících různých dávkách:

  • Grammidin - obsahuje 1,5 mg (1500 PIECES) gramicidinu C na tabletu;
  • Gramidin pro děti - obsahuje 1,5 mg (1500 PIECES) gramicidinu C na tabletu;
  • Grammidin Neo - obsahuje 3 mg (3 000 PIECES) gramicidinu C na tabletu;
  • Grammidin s anestetikem - obsahuje 1,5 mg (1500 PIECES) gramicidinu C na tabletu;
  • Grammidin s Neo anestetikem - obsahuje 3 mg (3 000 PIECES) gramicidinu C na tabletu.

  Grammidin, děti Grammidinum a Grammidin s anestetikem tedy obsahují 1,5 mg hlavní účinné látky a Grammidin Neo a Grammidin s anestetikem Neo - 3 mg.

  Mezi další aktivní složky patří Grammidin Nursery, Grammidin Neo, Grammidin s anestetikem a Grammidin s Neo anestetikem. Grammidin pro děti, Grammidin Neo a Grammidin s anestetikem navíc obsahují jednu další aktivní složku a Grammidin s anestetikem Neo - dva. Složení a dávkování hlavních a dalších aktivních složek všech odrůd Grammidinu jsou uvedeny v tabulce:

  GrammidinGrammidin pro dětiGrammidin NeoGrammidin s anestetikemGramidin s anestetikem Neo
  Gramicidin C - 1,5 mg (hlavní účinná látka)Gramicidin C - 1,5 mg (hlavní účinná látka)Gramicidin C - 3 mg (hlavní účinná látka)Gramicidin C - 1,5 mg (hlavní účinná látka)Gramicidin C - 3 mg (hlavní účinná látka)
  Cetylpyridiniumchlorid - 1 mg (další aktivní složka)Cetylpyridiniumchlorid - 1 mg (další aktivní složka)Lidokain hydrochlorid - 10 mg (další aktivní složka)Cetylpyridiniumchlorid - 1 mg (další aktivní složka)
  Oxybuprokain hydrochlorid - 200 mcg (další aktivní složka)

  Hlavní aktivní složka léčiva - gramicidin C má antibakteriální účinek, ničí různé bakterie, které mohou způsobit infekční a zánětlivá onemocnění ústní dutiny a hltanu..

  Další aktivní složka cetylpyridiniumchloridu rozšiřuje spektrum antimikrobiálního působení léčiva, protože má škodlivý účinek na viry, houby a prvoky. A gramicidin zase ničí bakterie.

  Lidokain hydrochlorid a oxybuprokain hydrochlorid, které jsou dalšími aktivními složkami Grammidinu s anestetikem a Grammidin s Neo anestetikem, mají analgetický účinek, potlačují bolest v případě infekčních a zánětlivých onemocnění ústní dutiny a hltanu..

  Odrůdy gramamidinu zahrnují různé pomocné látky, jak je uvedeno v následující tabulce:

  GrammidinGrammidin pro dětiGrammidin Neo a Grammidin s Neo anestetikemGrammidin s anestetikem
  CukrKoloidní oxid křemičitý (Aerosil 200)Eukalyptový olej
  LaktózaMastekCitronová kyselina
  CelulózaMonohydrát kyseliny citronovéAcesulfam draselnýMentol
  Stearan vápenatýAspartamMáta máty peprnéAspartam
  Sorbitol (Neosorb)Hydroxypropylcelulóza Klucel (Hyprolosa)
  Stearan hořečnatýStearan vápenatý
  Malinová příchuťAromatizace - citron, malina nebo černý rybíz *
  Mannitol

  * příchuť může chybět

  Grammidin a Grammidin s anestetikem se dodávají ve formě kulatých tablet, natřené bílou nebo bílou nažloutlou barvou a balené v 10 nebo 20 kusech.

  Dětský gramamid je k dispozici ve formě kulatých bikonvexních tablet, které jsou na jedné straně opatřeny zkosením (zkosenou hranou) a gravírováním GR. Tablety voní jako maliny a jsou bílé nebo bílé s nažloutlým nádechem. Baleno v kartonových krabicích po 12, 18 a 24 kusech..

  Grammidin Neo a Grammidin s Neo anestetikem jsou k dispozici ve formě kulatých bikonvexních tablet, bíle natřené a na jedné straně vyryté GR. Baleno v kartonových krabicích po 12, 18 a 24 kusech..

  Cetylpyridiniumchlorid, který je součástí dětského gramamidinu, gramamidinu Neo a gramamidinu s Neo anestetikem jako druhou účinnou látkou, je širokospektrální antiseptikum. Ničí viry, prvoky, houby a další mikroby, které způsobují infekční a zánětlivá onemocnění ústní dutiny a hltanu. Cetylpyridiniumchlorid tedy rozšiřuje antimikrobiální spektrum účinku Grammidinu, čímž je léčivo účinné pro léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění ústní dutiny způsobených nejen bakteriemi, ale také viry a protozoy a houbami a dalšími patogenními mikroby.

  Kromě toho cetylpyridiniumchlorid změkčuje nepříjemné pocity v krku, usnadňuje polykání a způsobuje zvýšené slinění, díky čemuž dochází k mechanickému odstraňování mikrobů z povrchu sliznic ústní dutiny a krku.

  Lidokain hydrochlorid, který je součástí gramamidinu s anestetikem, a oxybuprokain hydrochlorid, který je součástí gramamidinu s antiseptickým Neo, mají analgetický účinek, který zastavuje bolest v krku a ústní dutině způsobená infekčními a zánětlivými chorobami.

  Všechny typy Grammidinu tak snižují závažnost zánětu, zmírňují nepříjemné pocity v krku, způsobují nepříjemné polykání a přispívají k mechanickému odstraňování mikrobů ze sliznice ústní dutiny a krku, čímž usnadňují průběh nemoci a urychlují zotavení.

  Odrůdy s cetylpyridiniumchloridem (Grammidin pro děti, Grammidin Neo a Grammidin s anestetickým Neo) působí nejen na bakterie, ale také na viry, takže je lze použít k virovým infekcím ústní dutiny a hltanu..

  Odrůdy s lidokainem (Grammidin s anestetikem) a oxybuprokainem (Grammidin s Neo anestetikem) mají navíc výrazný analgetický účinek.

  Pokud je dítě mladší než 12 let, je optimální používat Grammidin pro děti nebo běžný Grammidin bez dalších aktivních složek. Kromě toho se dětský gramamidin lépe používá, pokud existuje podezření na virovou povahu infekčních a zánětlivých onemocnění ústní dutiny a hltanu a obvyklého gramamidinu - na bakteriální infekce.

  Dospělí nad 12 let a dospělí si musí vybrat „Grammidin“ mezi „dospělými odrůdami“, jako je Grammidin, Grammidin s anestetikem, Grammidin Neo a Grammidin s anestetikem Neo.

  Pokud má tedy teenager starší 12 let nebo dospělý pravděpodobně bakteriální infekční a zánětlivé onemocnění ústní dutiny nebo hltanu (to je snadno pochopitelné přítomností hnisu v sekrecích), měl by si vybrat anestetikum Grammidin nebo Grammidin. Just Grammidin je vhodný pro nepříliš intenzivní bolesti v krku a ústní dutině a Grammidin s anestetikem by měl být upřednostňován pro silnou bolest. V zásadě můžete kombinovat použití Grammidinu a Grammidinu s anestetikem, například pomocí Grammidinu ve dne a večer před spaním - Grammidin s anestetikem pro zajištění rychlého usínání a více či méně pohodlného spánku.

  Pokud má dospívající nad 12 let nebo dospělý pravděpodobně virové infekční a zánětlivé onemocnění ústní dutiny nebo hltanu (to je snadno pochopitelné sliznicemi bez hnisavých nečistot), je optimální použít Grammidin Neo nebo Grammidin s Neo anestetikem. Pokud je zánětlivý proces doprovázen silnou bolestí v krku nebo ústní dutině, pak je lepší použít Grammidin s anestetikem Neo. Pokud bolest v krku nebo ústní dutině není závažná, je optimální použít Grammidin Neo. Pokud je to nutné, můžete kombinovat Grammidin Neo a Grammidin s Neo anestetikem pomocí tohoto nebo toho léku v závislosti na závažnosti syndromu bolesti v současné době. Například, pokud je bolest v krku těžká, použije se Grammidin s Neo anestetikem, a pokud po dvou hodinách je bolest tolerovatelná a není tak výrazná, jak byla, použije se Grammidin Neo.

  Tablety by měly být vstřebávány do ústní dutiny, dokud se úplně nerozpustí, pravidelně se polykají sliny uvolňované ve velkém množství. Je optimální rozpustit tablety po jídle, protože po užití Grammidinu se doporučuje zdržet se pití a jídla po dobu 1 až 2 hodin. Doporučení nepožívat jídlo a pití do 1 až 2 hodin po vstřebání tablety Grammidinu je způsobeno tím, že pro nejlepší terapeutický účinek by účinné látky měly zůstat co nejdéle na sliznicích a pití a stravování je jednoduše umývá, čímž se zastaví jejich působení.

  Grammidin lze použít pro děti od 4 let a dospělé. V tomto případě by děti ve věku 4 až 12 let měly rozpustit 1 až 2 tablety 4krát denně a dospívající ve věku nad 12 let a dospělí - 2 tablety 4krát denně. Maximální povolená denní dávka je 8 tablet.

  Rozpusťte dvě tablety by měla být jedna po druhé a ne současně. To znamená, že nejprve musí člověk rozpustit jednu tabletu a teprve poté vložit druhou do ústní dutiny. Dvě tablety by neměly být vkládány do úst a absorbovány současně, protože to povede k méně rovnoměrnému rozdělení účinné látky na sliznice ústní dutiny a krku a v důsledku toho nižší terapeutické účinnosti léčiva.

  Trvání použití Grammidinu je 5 až 6 dní. Pokud během týdne nepřineslo použití Grammidinu úlevu, měli byste přestat brát lék a vyhledat lékaře.

  Dvě tablety by měly být rozpuštěny postupně, nejprve první a poté druhá. Dvě tablety by neměly být absorbovány současně, protože to snižuje expozici a distribuci aktivní složky na sliznicích ústní dutiny a hltanu, a tím snižuje účinnost terapeutického účinku.

  Tablety by měly být absorbovány do ústní dutiny a čekat na jejich úplné rozpuštění, aniž by kousaly a žvýkaly. Během resorpce tablet se uvolňuje velké množství slin, které se musí spolknout. Po resorpci tablet se doporučuje zdržet se jídla a pití po dobu 1 až 2 hodin, aby se zajistilo, že účinná složka Grammidinu bude na sliznicích co nejdéle. Proto je optimální rozpustit tablety po jídle, takže po dobu 1 až 2 hodin se můžete bezpečně vyhnout jídlu a pití..

  Tyto odrůdy Grammidinu jsou určeny k použití u dětí starších 4 let a dospělých. Tablety by měly být absorbovány do ústní dutiny a čekat na jejich úplné rozpuštění, aniž by kousaly a žvýkaly. Během vstřebávání tablet se uvolňuje velké množství slin, které musíte spolknout.

  Po resorpci tablet se doporučuje zdržet se jídla a pití po dobu 1 až 2 hodin, aby se zajistila co nejdelší přítomnost aktivních složek na sliznici ústní dutiny a hltanu a v důsledku toho nejlepší terapeutický účinek. Proto se doporučuje tablety po jídle rozpustit, abyste mohli klidně vydržet 1 - 2 hodiny bez jídla a pití..

  Děti ve věku od 4 do 12 let by měly rozpustit 1 tabletu 1 až 2 krát denně, a dospívající starší 12 let a dospělé - 1 tableta 3 až 4krát denně. Trvání léčby je 5 až 6 dní. Pokud se stav nezlepší do týdne, měli byste přestat užívat lék a vyhledat lékaře.

  Tento typ léku je určen k použití u dětí starších 3 let a dospělých. Tablety by měly být vstřebávány do ústní dutiny až do úplného rozpuštění, bez kousání nebo žvýkání. Během období resorpce tablet se může uvolňovat velké množství slin, které musíte jen spolknout.

  Po resorpci tablety se doporučuje zdržet se jídla a pití po dobu 1 až 2 hodin, aby se zajistila co možná nejdelší přítomnost aktivních složek léčiva na sliznicích ústní dutiny a hltanu a v důsledku toho nejlepší terapeutický účinek. Proto je po jídle optimální rozpustit Grammidin anestetikem, abyste se mohli zdržet pití a jídla po dobu 1 až 2 hodin.

  Pokud potřebujete užít dvě tablety současně, měly by být absorbovány střídavě. To znamená, že první jedna tableta je vložena do úst, zcela absorbována a teprve poté je druhá tableta. Neměli byste rozpustit dvě tablety současně, protože to může vést k nerovnoměrné a nedostatečně dlouhé přítomnosti aktivních složek na sliznicích úst a krku a v důsledku toho ke snížení účinnosti léku.

  Děti ve věku od 3 do 12 let by měly rozpustit 1 až 2 tablety 4krát denně a dospívající od 12 let a dospělí - 2 tablety 4krát denně. Maximální přípustná denní dávka je stejná pro děti i dospělé a je 8 tablet denně. Trvání léčby je 5 až 6 dní. Pokud se po týdnu zlepšení neobjeví, měli byste přestat užívat Grammidin anestetikem a vyhledat lékaře.

  Odrůdy Grammidinu s cetylpyridiniumchloridem (Grammidin pro děti, Grammidin Neo a Grammidin s anestetikem Neo) nelze použít v přítomnosti otevřených ran v ústní dutině, protože tato látka zpomaluje jejich hojení.

  Po celou dobu pozorování klinického užívání léku nebyly zaznamenány žádné případy předávkování tablety jakéhokoli druhu Grammidinu..

  Všechny odrůdy Grammidinu neovlivňují schopnost vykonávat nebezpečné činnosti, a proto může na pozadí užívání drog osoba vykonávat jakoukoli práci, která vyžaduje vysokou rychlost reakce a soustředění pozornosti (například řízení vozidla, práce na dopravním pásu, obsluha atd.).

  Všechny odrůdy Grammidinu zvyšují účinky jiných antimikrobiálních látek používaných lokálně nebo systémově. Gramidinové druhy nemají žádné jiné významné interakce s jinými léky..

  Všechny odrůdy Grammidinu jsou kontraindikovány pro použití během kojení, protože aktivní složky mohou pronikat do mléka.

  Odrůdy Grammidinu obsahující cetylpyridiniumchlorid (Grammidin pro děti, Grammidin Neo a Grammidin s Neo anestetikem) jsou kontraindikovány pro použití během prvního trimestru těhotenství, tj. Od chvíle početí do konce 13. týdne těhotenství. Ve druhém a třetím trimestru těhotenství (od 14. týdne těhotenství do narození) mohou být odrůdy Grammidinu s cetylpyridiniumchloridem použity pouze v případech, kdy očekávaný přínos pro ženu převyšuje všechna možná rizika pro plod..

  Grammidin a Grammidin s anestetikem lze použít během těhotenství v jakémkoli období, včetně v prvním trimestru, ale pouze v případech, kdy očekávaný přínos pro ženu převyšuje všechna možná rizika pro plod..

  Jinými slovy se doporučuje nepoužívat jakýkoli druh Grammidinu během těhotenství, ale pokud z nějakého důvodu existuje naléhavá potřeba užívat tablety, je povoleno užívat drogy.

  Všechny odrůdy léčiva mohou být použity k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění krku a ústní dutiny u dětí. Kromě toho lze Grammidin s anestetikem použít pro děti od tří let a všechny další odrůdy drogy (Grammidin, Grammidin Neo, Grammidin děti a Grammidin s anestetikem Neo) - od čtyř let.

  Dětský gramamidin se neliší od „dospělých“ odrůd, protože i dávkování účinných látek v něm je úplně stejné jako u „dospělých“ prostředků. Přítomnost speciální odrůdy dětského gramamidinu je tedy pouze marketingovým krokem výrobce, který se tak snaží zajistit prodej této cílové skupině. V praxi mohou být všechny gramamidiny použity pro děti od čtyř let a gramamidiny s anestetikem dokonce od tří let.

  Grammidin, dětský Grammidin a Grammidin s anestetikem jsou optimální pro použití u dětí. Tyto odrůdy léčiva musí být používány správně, aby přinášely maximální užitek. Obvyklý Grammidin je tedy nejvhodnější pro léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění ústní dutiny a hltanu způsobených bakteriemi (to lze snadno určit přítomností hnisu v sekrecích). Grammidin pro děti je nejvhodnější pro léčbu infekcí způsobených viry (to lze snadno zjistit přítomností pouze hlenu a nepřítomnosti hnisu ve výboji). Grammidin s anestetikem se nejlépe používá, když má dítě silnou bolest v krku a ústech. Kromě toho lze Grammidin s anestetikem kombinovat s běžným Grammidinem nebo dětským Grammidinem. V tomto případě je vybrán typ léku, který je nejvhodnější pro léčbu současné infekce krku nebo dutiny ústní, a navíc Grammidin anestetikem. Dále, v období silné bolesti, je dítěti podáno léčivo s anestetikem a v jiných dávkách je vybraný typ Gramidinu použit k léčbě bakteriální nebo virové infekce.

  Lze tedy shrnout, že pro virové infekce ústní dutiny a hltanu pro dítě je Grammidin optimální pro děti a pro bakteriální infekce je Grammidin normální. Je-li silná bolest v krku nebo v ústech, je optimální přidat Grammidin s anestetikem k Grammidinu nebo Grammidinu pro děti, který se podává 1 až 2krát denně místo hlavního léku.

  Děti musí dostávat tablety jakéhokoli druhu Grammidinu a ujistit se, že jsou vstřebávány v ústní dutině a nejsou spolknuty celé, ne kousnuté a nežvýkané. Dítě by mělo být upozorněno, že během resorpce bude uvolněno velké množství slin, které stačí spolknout.

  Pokud potřebujete rozpustit dvě tablety najednou, mělo by se to provést střídavě. To znamená, že nejprve dejte dítěti jednu tabletu, počkejte, až ji rozpustí, a až poté dejte druhou. Dvě tablety by se neměly podávat současně, aby je dítě vyřešilo současně, protože to může vést k nesprávné distribuci a ke zkrácení doby expozice aktivních složek na sliznicích úst a krku a v důsledku toho ke zhoršení terapeutického účinku.

  Je optimální dávat tablety jakéhokoli druhu Grammidinu dítěti po jídle, protože po resorpci léčiva se doporučuje zdržet se jídla a pití po dobu 1 až 2 hodin. Doporučení zdržet se pití a jídla je způsobeno skutečností, že je žádoucí, aby aktivní složky léčiva zůstaly co nejdéle na sliznicích ústní dutiny a krku, což poskytuje terapeutický účinek. A pokud budete jíst nebo pít do 1 - 2 hodin po resorpci tablety, můžete jednoduše omýt účinné látky ze sliznic úst a hrdla, čímž zastavíte jejich terapeutický účinek..

  Dávky gramamidinu jsou stejné pro děti ve věku 4 až 12 let, ale liší se pro různé druhy drog. Doporučuje se tedy podávat druhy Grammidin dětem ve věku 4 až 12 let v následujících dávkách:

  • Grammidin - podejte 1 až 2 tablety 4krát denně;
  • Grammidin pro děti - podejte 1 tabletu 4krát denně;
  • Grammidin s anestetikem (může být pro děti od tří let) - podejte 1 až 2 tablety 4krát denně;
  • Grammidin Neo - podejte 1 tabletu 1 až 2krát denně;
  • Grammidin s Neo anestetikem - podejte 1 tabletu 1 až 2krát denně.

  Gramidin může být podáván dětem po dobu 5 až 6 dnů. Pokud se během týdne nezlepší stav dítěte, měli byste přestat brát lék a vyhledat lékaře.

  Všechny odrůdy Grammidinu mohou způsobit různé alergické reakce jako vedlejší účinky..

  Odrůdy léčiva obsahující cetylpyridiniumchlorid (Grammidinum pro děti, Grammidin Neo a Grammidin s Neo anestetikem) mohou kromě alergických reakcí vyvolat jako vedlejší účinky také poruchy gastrointestinálního traktu (průjem, nevolnost)..

  Odrůdy anestetik obsahujících Grammidin (Grammidin s anestetikem a Grammidin s Neo anestetikem) mohou, kromě alergických reakcí, vyvolat jako vedlejší účinek dočasnou necitlivost jazyka. Taková necitlivost však zmizí během 30 až 40 minut po působení anestetika.

  Grammidinový druh tedy může jako vedlejší účinky vyvolat následující příznaky:

  • Grammidin - pouze alergické reakce;
  • Grammidin Neo a Grammidin děti - alergické reakce + průjem a nevolnost;
  • Grammidin s anestetiky - alergické reakce + znecitlivění jazyka;
  • Grammidin s anestetikem Neo - alergické reakce + průjem a nevolnost + znecitlivění jazyka.

  Léky mají dva druhy analogů - jedná se o synonyma a ve skutečnosti analogy. Synonyma zahrnují léčiva obsahující stejné účinné látky. A analoga jsou léčiva, která mají nejpodobnější spektrum terapeutické aktivity, ale obsahují různé aktivní složky.

  Bohužel je k dispozici pouze jeden typ Grammidinu - synonyma - obvyklý Grammidin, který jako účinnou látku obsahuje pouze gramicidin C. Synonyma tohoto léčiva jsou pastilky a lokální řešení Gramitsidin a Gramitsidinovaya pasta.

  Všechny ostatní odrůdy Grammidin (Grammidin pro děti, Grammidin Neo, Grammidin s anestetikem a Grammidin s anestetikem Neo) nemají na domácím farmaceutickém trhu synonyma..

  Všechny odrůdy gramamidinu však mají analogická léčiva, která mají podobné spektrum terapeutické aktivity, ale obsahují jiné účinné látky. Tyto léky jsou analogy všech odrůd Grammidinu jsou uvedeny v tabulce. Pro každou odrůdu jsme vybrali analogy tak, aby obsahovaly účinné látky s podobným spektrem účinku. Například pro Grammidin s anestetikem byly jako analogy vybrány léky, které také obsahují antimikrobiální a analgetické složky atd..

  Grammidinové analogyAnalogy Grammidinum pro děti a Grammidinum NeoGramidinové analogy s anestetikyGramidinové analogy s Neo anestetikem
  Bioparox AerosolAscocept pastilkyPastilky, spreje a pastilky proti bolesti v krkuGorpils pastilky
  Tablety resorpce Dr. Taiss Angi SeptTablety BicarmintTablety AgiseptVrtáky
  Yoks sprayHexalýza pastilkyAstrasept pastilkyTablety Doritricin
  Lugol SprayDecamine pastilkyHexaspray aerosolSeptogální resorpční tablety
  Pastilky na krk Neo-SoreLaripront pastilkyŠestihranné jazzové pastilkySeptolete plus resorpční tablety, sprej
  Stopangin SprayLizobakt tablety k resorpciGorpils pastilkyTeraFlu LAR Mentolské pastilky
  Strepsils s vitamínem C práškyNovoingalipt aerosolVrtákyTablety TeraFlu LAR, sprej a roztok
  Strepsils s mentolem a eukalyptemSeptolete pastilkyInhaliptový aerosol a sprej
  Faringosept tablety k resorpciPastilky Septolete DCameton Aerosol
  Septolet Neo PastillesTablety Coldact Lorpils
  Pastilky Rinza Lorseptové
  Rinza Lorsept Anesthetics pastilky
  Absorpční tablety strepsilů
  Strepsils plus prášky a sprej
  Strepsils s efektem chlazení nebo zahřívání, pastilky
  Stopangin 2A a Stopangin 2A tablety forte
  Pastilky Suprim-ENT
  Terasil pastilky

  Níže uvedená tabulka ukazuje levnější analogy léčiv každé odrůdy Grammidinu:

  Grammidinové analogyAnalogy Grammidinum pro děti a Grammidinum NeoGramidinové analogy s anestetikyGramidinové analogy s Neo anestetikem
  Lugol spray a roztok - 9 - 100 rublůSeptolete prášky - 160 - 215 rublůAnti-Angin - 115 - 230 rublůKosočtverečné pastilky - 90 - 100 rublů
  Neo-anginské prášky - 125 - 185 rublůPastilky Septolete D - 140 - 180 rublůAgisept tablety - 70 - 130 rublů
  Tablety Pharyngosept - 160 - 210 rublůSeptolet Neo pastilky - 190 - 210 rublůTablety se šestihrannými tabulkami - 170 - 200 rublů
  Kosočtverečné pastilky - 90 - 100 rublů
  Inhalipt aerosol - 100 - 110 rublů
  Cameton spray - 65 - 100 rublů
  Strepsils tablety - 155 - 180 rublů
  Tablety Suprim-ENT - 90 - 125 rublů

  Je nemožné jednoznačně odpovědět na otázku, co je lepší než Grammidin, protože v lékařské praxi neexistuje pojem „lepší“ nebo „horší“ s ohledem na určitý abstraktní lék, aniž by byla uvedena konkrétní situace, ve které se plánuje jeho použití. Pro zhodnocení toho, co je lepší nebo horší z léčiv, je nutné nejen spekulativně, na základě jejich vlastností, ale jak se aplikuje na konkrétní situaci. Opravdu, kromě individuálních charakteristik, které jsou vlastní každé osobě, je jakákoli situace onemocnění také jedinečná svým způsobem, a proto v každém případě nejlepší nebo nejhorší mohou být úplně odlišné léky ze stejné skupiny s podobnými vlastnostmi.

  To znamená, že pro určitou osobu v jedné situaci bude Grammidin nejlepší a v jiném případě pro stejnou osobu bude naopak tento lék nejhorší a nejlepší bude úplně jiný. Proto je jednoduše nemožné tvrdit, že je lepší než Grammidin. Chcete-li vybrat nejlepší lék v konkrétní situaci, doporučuje se vyzkoušet několik podobných léků a vyhodnotit jejich účinky v praxi, a tak vybrat to, co je pro konkrétní osobu nejlepší..

  Většina recenzí o Grammidinu je pozitivní, vzhledem k vysoké účinnosti léčiva v kombinaci s relativně nízkými náklady. V recenzích je tedy uvedeno, že tablety Grammidinu dokonale pomáhají vyrovnat se s bolestmi v krku, které se vyskytují v důsledku faryngitidy, nachlazení, virových infekcí nebo bolestí v krku. Přehledy však také ukazují, že u bakteriálních bolestí v krku nebo při závažném onemocnění ústní dutiny nebo hltanu je Grammidin účinný pouze v kombinaci s jinými léky užívanými perorálně nebo intramuskulárně.

  Existuje jen málo negativních recenzí Grammidinu, které jsou způsobeny hlavně neúčinností léku v konkrétním případě..

  Převážná většina recenzí dětského gramamidinu (více než 90%) je pozitivní, vzhledem k účinnosti léku při odstraňování bolesti v krku u dětí. Recenze tedy naznačují, že dětský gramamidin rychle zastavil bolest v krku dítěte, které trpí akutními respiračními infekcemi, akutními respiračními virovými infekcemi, faryngitidou, angínou nebo tonsillitidou, což mu dává příležitost bezpečně jíst a pít a také snáze snášet nemoc.

  Existuje velmi málo negativních recenzí o dětském gramamidinu a jsou obvykle způsobeny alergickými reakcemi nebo jinými nežádoucími účinky, které má dítě po užití drogy.

  Autor: Nasedkina A.K. Specialista biomedicínského výzkumu.

 • Články O Neplodnosti