Hlavní Zdraví

Je možné, aby kojící matka snědla banány: doporučení pro zavedení produktu během kojení

Žena během kojení by měla být mimořádně pozorná ke své stravě a jíst pouze potraviny, které jsou bezpečné pro dítě. Nechat se hýčkat něčím chutným nemusí vždy fungovat. Zralé banány pro kojení jsou ideální volbou pro zdravé ošetření. Příjemně potěší svou sladkostí a také dokonale vyživuje a vyživuje tělo kojící matky. Chuť a výhody v jednom ovoci.

Výhody banánů

Během kojení můžete jíst banány - shrnutím informací o výhodách tohoto ovoce se nám podařilo shromáždit následující informace:

 • V banánech existuje mnoho vitamínů (A, C, B, E, PP) a stopových prvků (vápník, sodík, železo, hořčík, fosfor) a je také šampiónem v obsahu draslíku užitečného pro srdce.
 • Sladký a výživný, pomáhá rychle obnovit sílu: pocit sytosti je poskytován pomalými uhlohydráty, které jsou rozděleny po dlouhou dobu. Po jídle dvou banánů budou možné dvě hodiny fyzické aktivity.
 • Kojící matka bude mít lepší náladu díky nárůstu serotoninu, který se získává z transformovaného tryptofanu - bílkoviny nalezené v banánech.
 • Trávení začne fungovat lépe, protože viskózní škrobovitá konzistence ovoce příjemně obklopuje žaludek a střeva..
 • Sladké ovoce zvyšuje hladinu hemoglobinu v krvi a u kojících matek je často pod normálním stavem.
 • Nízkokalorické složení ovoce pomůže ochutnat svačinu. Na 100 gramů produktu je pouze 89 kcal..

Příznivé vlastnosti banánů zde nekončí. Pokračovat: pomáhat při zácpě, normalizovat krevní tlak, předcházet rakovině, snižovat krvácení a bolest při menstruaci, zlepšovat kvalitu vlasů a pokožky, pomáhat při nespavosti a bojovat proti stresu.

Po střevních poruchách je prvním ovocem, které lékaři doporučují, zavedení banán. Je možné ošetřovat mateřské banány? Samozřejmě je třeba brát v úvahu pouze některé další rysy tohoto ovoce..

Poškodí banány?

Se všemi pozitivními aspekty sladkého ovoce mají při konzumaci během kojení řadu nevýhod. Případy negativních reakcí u matek a dětí jsou velmi vzácné, nicméně musí mít místo:

 • individuální nesnášenlivost dítěte s ovocem, která se projeví alergickou reakcí;
 • volné stoličky (při jídle zeleného, ​​nezralého ovoce);
 • zapínání na sponky (pokud jíte silně přezrálé ovoce);
 • zvýšená tvorba plynu s možným výskytem koliky (vysoké riziko při výběru nezralých plodů);
 • cukr v banánech je v těle dobře vstřebáván, proto odborníci na výživu nedoporučují jíst je večer, aby nedošlo k tuku.

Představujeme postupně

Při zavádění banánů do stravy kojící matky byste měli dodržovat klasické zásady. Musíte začít konzumovat ovoce postupně, v malém množství, pečlivě sledovat reakci těla dítěte (vyrážka, zarudnutí atd.).

Ráno můžete pro kojící matku sníst trochu banánů, abyste měli více času na analýzu reakce dítěte na nový produkt:

 1. Když vidíme pozitivní reakci dětského těla (nepřítomnost alergií), můžete už druhý den užít polovinu sladkého ovoce. Den tedy můžete jíst celý banán.
 2. Když si všimnete negativních reakcí na nové ovoce, novorozenec má vyrážku nebo se změnila kvalita stolice, je zde nadměrná nálada a úzkost, je lepší lahodný dezert odmítnout alespoň na pár týdnů.
 3. Poté, co vidíte alergickou reakci na ovoce, dokonce i nějakou dobu po přestávce, odložte sladkost na další měsíc a půl. Existují případy individuální nesnášenlivosti banánů dítětem - potom bude bohužel ovoce po celou dobu laktace zcela vyloučeno ze stravy matky..
Pro vyzkoušení reakce drobků na ovoce je nutné zavést banány v malých porcích, počínaje několika kousky ovoce. Ve většině případů se alergie na banány nevyskytuje (doporučujeme přečíst: nejúčinnější alergické pilulky pro kojení)

Pravidla výběru

Banány si musíte vybrat pečlivě, takže dodržujte určitá pravidla. Pak zaručíte sobě i vašemu dítěti maximální užitek z těchto plodů:

 • Přenášet banány z dálky není tak snadné. Stále jsou brát nezralí a v tom je velké minus, zejména pro kojící matky. Po příjezdu do Ruska jsou banány drženy ve speciálních buňkách, kde dozrávají pod vlivem ethylenu. Tyto banány nepoškodí, ale zbude jen velmi malá výhoda, protože tento způsob zrání zabíjí téměř všechny užitečné látky. Dříve užitečné uhlohydráty pod vlivem ethylenu přeměňují na cukr.
 • Při nákupu banánů pro budoucnost zvolte mírně nezralé ovoce. Po ležení na tmavém místě plod dozraje a bude připraven k použití. Zelené ovoce se nedoporučuje kvůli obsahu špatně stravitelného škrobu v nich. Je schopen způsobit zvýšenou tvorbu plynu u matky a dítěte.
 • Nezralé banány lze identifikovat výraznými tvářemi. Takové označení naznačuje, že je příliš brzy na to, aby se daly vyzvednout nebo že plody patří do odrůd krmiv. Přednost by měla být věnována malému zjednodušenému ovoce. Poškozené ovoce, šedé nebo hnědé, by se nemělo brát. Hnědá je známkou zhoršujícího se produktu a šedá je omrzlá. Přítomnost malých skvrn je dobrým signálem, hovoří o sladkosti a zralosti ovoce..
 • Neskladujte banány s jiným ovocem ani je nevkládejte do chladničky. Takové chyby úložiště jim „pomohou“ dříve..
 • Ovoce je často ošetřeno škodlivými konzervačními látkami (E 232, E 231) a jedovatým fenolem, aby byly chráněny před škůdci a plísněmi. Před jídlem důkladně omyjte ovoce..

Správně se kombinujeme

Existují lidé, pro které je kombinace banánů a mléka obtížně stravitelná, takže se nemusíte ponořit do používání takových směsí. Výrobky z kyselého mléka se naopak s banány hodí dobře. Zralé ovoce dodá vaší jemnosti jemnost a sladkost..

Přestože tradiční názor na používání exotického ovoce kojícími ženami je velmi kategorický, banány již dlouho a pevně vstoupily do života ruských lidí a dalo by se říci, že s nimi „souvisí“. Měkká, příjemná textura plodů z nich dělá oblíbenou ve výživě dětí do 1 roku, což znamená, že budou užitečné pro kojené dítě. Banány vždy pečlivě vybírejte, skladujte je správně a nepřebíjejte se. Můžete také péct banány a připravovat z nich horké dezerty.

Co může kojící matka jíst?

Obecná informace

Otázka, co můžete jíst kojící matku, vyvstává u každé ženy, která se nedávno stala matkou a má v úmyslu své dítě plně kojit. Když mladá matka slyší různé tipy o tom, který seznam produktů je povolen, je často v rozpacích, protože tyto tipy mohou být velmi kontroverzní.

Někteří lidé, kteří zodpovídají otázky o tom, co může kojící matka jíst a co žena může jíst po porodu, tvrdí, že strava by v tomto případě měla být velmi přísná.

Žena během kojení novorozence by však měla pochopit, že ve skutečnosti může být výživa matky různá, protože produkt, který u všech dětí způsobuje negativní reakci, ve skutečnosti neexistuje.

Postupem času však každá žena určuje, co nelze do stravy zahrnout, protože existují skupiny produktů, které někdy způsobují tvorbu plynu, způsobují alergie a jiné negativní projevy u dítěte. Nejprve ale hovoříme o produktech, které u ženy způsobují negativní reakce (například alergie). Všechna další omezení týkající se toho, co by se nemělo jíst po porodu měsíce, moderní odborníci tvrdí, že během kojení, stejně jako v těhotenství, samotné ženské tělo „řekne“, co má jíst, aby poskytlo kojencům užitečné látky a ne vyvolat v něm vývoj negativních jevů. Proto při kojení musíte vyzkoušet různá jídla.

Pokud chce kojící žena jíst chutně, můžete zkusit použít malé množství tohoto produktu a pečlivě sledovat reakci dítěte na jídlo a pití. Pokud tedy „zakázané“ potraviny způsobují alergické reakce nebo gastrointestinální problémy u novorozence, musíte určit, jaký druh reakce se vyvíjí z potravy, a odstranit tento produkt ze stravy při kojení..

Je také nutné vzít v úvahu skutečnost, že v průběhu času se reakce dítěte může změnit, takže seznam toho, co můžete po porodu jíst pro kojící matku, se může časem lišit. Reakce se tedy může změnit po 3 měsících, takže později se můžete znovu pokusit jíst a pít s HS, co se k dítěti jednou nehodilo. Další informace o tom, co můžete během kojení jíst a pít, najdete níže.

Co jíst právě narozené ženy?

V prvním měsíci by menu sestry kojící matky nemělo být příliš rozmanité. Při laktaci může pediatr, který pozoruje novorozence, poskytnout seznam toho, co můžete jíst měsíce. Obecně však menu sestry kojící matky v prvním měsíci může být vytvořeno nezávisle.

Za 1 měsíc tedy výživa kojící matky v prvním měsíci zahrnuje následující produkty:

 • chléb - pšeničný žito, ve kterém jsou otruby, chléb, zatímco housky je lepší vyloučit;
 • zelenina - květák, brokolice, brambory, cuketa (vařená a dušená, zeleninová polévka); v omezeném množství po porodu můžete mrkev, bílé zelí;
 • obiloviny - neobsahující mléko nebo mléko ředěné vodou 1: 1;
 • libové maso - telecí, hovězí, kuřecí (bez kůže);
 • mléčné výrobky - pouze fermentované a přírodní (tvaroh, fermentované pečené mléko, bílý jogurt, kefír);
 • nápoje - čaj s bylinkami (kmín, anýz, kopr), kompot (jablka, sušené ovoce), mírně uvařený čaj.

Co by nemělo zahrnovat stravu kojící matky v prvním měsíci?

Strava pro HS by stále neměla obsahovat řadu potravin a pokrmů, protože po konzumaci se u dítěte může vyvinout alergie.

Seznam potravin, které by maminka neměla jíst v prvním měsíci po narození dítěte:

 • káva a silný čaj;
 • plnotučné mléko;
 • soda, šťávy z obchodu;
 • sladkosti a pečivo;
 • mastné, uzené jídlo, konzervované potraviny;
 • klobása, sýr;
 • mořské plody, červené ryby;
 • hořčice, kečup;
 • bohaté vývary.

Kromě toho je skutečnost, že v prvním měsíci během kojení můžete jíst kojící matku novorozence, stanovena individuálně, protože některé „povolené“ potraviny mohou také vyvolat u dítěte negativní reakce. V tomto případě to, co můžete jíst kojící matku v prvním měsíci, byste měli zkontrolovat u lékaře.

Blízcí lidé mladé matky by také měli přísně zvážit, co nakrmit a co vařit pro kojící ženu.

Co můžu jíst po prvním měsíci?

Menu mladé matky ve druhém měsíci se stává rozmanitější. Je však důležité, aby strava byla správná a racionální. Co můžete jíst, záleží také na reakci dítěte. A organizování jídla do 2 měsíců, to musí být považováno za první ze všech. Během tohoto období můžete jíst chléb, klíčící zrna jsou také velmi užitečná..

Výrobky pro kojící matku

Ve 3 měsících může ženská strava někdy zahrnovat smažená jídla, pokud nejsou příliš tuková. Výživa po dobu 3 měsíců znamenala neustálé sledování stavu dítěte, nyní je třeba pokračovat, ale matka sama dokonale chápe, co může být jedeno, co škodí dítěti a co normálně vnímá. Dítě ve věku 3 měsíců dosud nedostává doplňková jídla, takže nadále konzumuje výhradně mateřské mléko.

5 měsíců - období, kdy mnoho matek již dítě začíná krmit. Zároveň však musí všichni sledovat svoji vlastní stravu. Při zavádění doplňkových potravin se dítě často setkává s různými reakcemi na nová jídla nebo nápoje. Například, pokud poprvé dáváte bramborovou kaši nebo kompot pro dítě, měli byste jíst ten den obvyklá jídla, abyste jasně pochopili, jak dítě reaguje na doplňková jídla..

Potraviny s vysokým obsahem vápníku jsou pro kojící matku nejvýhodnější.

Odborníci vám doporučují uchovávat druh potravinářského deníku, který vám pomůže zjistit, zda je možné krmit dítě konzumací určitých potravin, jaké potraviny můžete během kojení jíst a co můžete pít.

Chcete-li označit měsíční seznam produktů, které postupně zavádíte, pomůže tato tabulka:

datumProdukt nebo pitíDětská židleIntegument kůžeObecný stav dítěte

Takový potravinářský deník musíte neustále udržovat, pomůže to jasně určit seznam potravin, které nelze jíst, a také to, co by měla jíst mladá matka.

Jaký druh ovoce může kojící matka?

Pokud lze zeleninu matky novorozence zahrnout do stravy během kojení každý den, pak pokud jde o to, zda je možné kojit ovoce během kojení, názory se stále sdílejí.

Někteří se domnívají, že v prvních 3 měsících laktace by ovoce nemělo být v žádném případě jiné - že je možné jíst ovoce během kojení, pouze to by mělo být prováděno velmi pečlivě. Ale s HB, stejně jako těhotné ženy, musíte být zvláště opatrní při konzumaci exotického ovoce a citrusových plodů. Pokud však těhotné ženy mohou takové ovoce negativně ovlivnit stav zažívacího traktu a způsobit alergie, potom kojící matky, které je požívají, vystavují dítě riziku. Proto například není třeba jíst avokádo s HS. Carambola, mango, avokádo, kiwi, ananas a další exotická jídla by neměla být přítomna v ženské stravě.

Pro matku i dítě je užitečné jíst především ovoce, které roste v místech, kde se narodili a žijí. A pokud je například dobré, aby španělské matky jedly pomeranče a používaly je ke krmení, pak je pro nás lepší preferovat chutné a zdravé - ovoce rostoucí v naší zemi.

Kromě toho jsou zelenina, ovoce a zelenina dovážené z jiných zemí ošetřeny chemickými látkami, takže ananas nebo kiwi zakoupené v obchodě mohou být škodlivé pro dítě a matku.

Může kiwi kojící matce, záleží na věku dítěte. Kiwi je zdravé ovoce, ale nedoporučuje se konzumovat během kojení, aby nedošlo k poškození dítěte. Koneckonců, jedná se o exotické ovoce, takže si můžete vyzkoušet kiwi s HS mnohem později, když si dítě začne zvykat na krmení.

Často vyvstává otázka, zda hrozny lze krmit? Zelené a modré hrozny, i přes velké přínosy pro tělo, mohou u kojenců vyvolat nežádoucí reakce. Toto ovoce způsobuje zvýšenou tvorbu plynů, proto může mít matka i dítě problémy se střevy. Hrozny proto nejsou produktem, který lze jíst po porodu. Je nutné ji zavést do výživy kojící matky ne v prvních měsících života dítěte. Kromě toho je třeba jíst hrozny odděleně od ostatních plodů, v malých porcích a současně sledovat reakci dítěte..

Je možné kojit jablka?

Předpokládá se, že ženy během laktace nepotřebují zelená jablka, protože vyvolávají tvorbu plynů a mají projímavý účinek. Je však třeba poznamenat, že tělo každé ženy vnímá tento produkt individuálně.

Jablka proto mohou být postupně zaváděna do stravy kojící matky, která by se po 10 měsících měla dítěti podávat jako doplňková strava. Nejlepší je postupně zavádět pečená jablka pro mámu a postupem času můžete také začít pít kompot z jablek. Jablečný kompot by se však neměl konzumovat v prvních měsících po narození dítěte.

Pokud ale matka trpí alergií na HB, která je vyvolána červenými plody, pak stojí za to opustit červená jablka. Pokud žena v průběhu těhotenství netrpěla takovou alergií, neměly by se vyskytovat takové jevy při kojení dítěte. Proto při absenci negativních reakcí můžete jíst jablka a s červeným ovocem, pokud je to žádoucí, můžete loupat.

Dalším velmi zdravým a chutným produktem jsou sušené ovoce. Během kojení v prvních měsících se doporučuje pít sušený ovocný kompot a můžete použít nejen sušená jablka, ale i jiná ovoce.

Je možné jíst banány pro kojící matku novorozence?

Odborníci, kteří říkají i v nemocnici, co mají jíst a pít po porodu, často varují, že při kojení není možné jíst banány. Mnoho moderních odborníků naopak radí těhotným i kojícím matkám, aby jedly banány. Koneckonců, ve skutečnosti neexistuje přesné vysvětlení, proč banány nelze jíst. Tyto plody obsahují velké množství vitamínů a látek užitečných pro tělo..

Banány se proto mohou používat na svačiny a na výrobu koktejlů s jogurtem. Kolik banánů můžete jíst denně závisí na tom, jak dobře dítě tento produkt vnímá.

Jahody, třešně, třešně - je to možné?

Když už mluvíme o tom, jaké projekty nemohou jíst ženy, které krmí dítě, mnozí tvrdí, že nemůžete jíst jahody. Toto tvrzení je však také nepotvrzeným mýtem..

Pokud byly plody pěstovány na jejich vlastním místě nebo zakoupeny od spolehlivých distributorů, můžete zkusit jíst několik bobulí a pečlivě sledovat reakci dítěte. Je třeba poznamenat, že jahody obsahují velké množství vitamínu C, ale je lepší je konzumovat pouze během období zrání..

Mladé matky, které chtějí jíst něco dobrého, se bojí jíst třešně a třešně v sezóně. Ale na tyto červené plody je zaznamenána individuální reakce těla. Chcete-li zjistit, jak bude dítě reagovat, můžete zkusit jíst několik bobulí, protože obsahují velké množství látek užitečných pro tělo. Dušené ovoce z těchto bobulí lze pít pouze v omezeném množství. Stejně tak při konzumaci dušených třešní nebo třešní musíte pečlivě sledovat reakci dítěte. Jaký kompot je nejlepší pít, zkušenosti vám řeknou, ale je vhodné, aby to byl sušený ovocný nápoj.

Pozor máma by měla také zkusit jam. Jahodový džem i třešňový džem vždy obsahují hodně cukru, takže je lze jíst pouze čas od času.

Je možné jíst meloun nebo meloun?

Ve skutečnosti by měl být meloun i meloun skutečně konzumován velmi opatrně, protože nakoupené melouny a melouny mohou obsahovat chemikálie, které jsou zdraví škodlivé. Protože při pěstování těchto plodin se obvykle používá velmi velké množství různých hnojiv, je lepší jíst meloun z pozdní sklizně - tj. Na konci srpna a v září. Meloun je velmi těžký produkt, takže je lepší se omezit na malý kousek a jíst ho odděleně od ostatních produktů. Od sladkých s GV je lepší preferovat jiné ovoce.

Jakou zeleninu lze při kojení zahrnout do stravy?

Žena by měla jasně vědět, jakou zeleninu lze jíst s HB, protože zelenina obsahuje mnoho užitečných látek a musí být v nabídce. Je užitečné jíst vše, co dítě normálně vnímá, existují však určitá pravidla.

Zelí

Například, bílé zelí by nemělo být vyzkoušeno, dokud dítě nebude mít 3 měsíce. I když na bílé zelí neexistuje alergie, je produktem koliky a nadýmání tohoto dítěte.

Ale později, během kojení, by měla být tato odrůda zelí postupně zaváděna, protože obsahuje hodně kyseliny listové a vitamínu C. Ale květák, stejně jako zelí, lze do stravy zavést o něco dříve. Pokud dítě špatně reaguje na dušené zelí, to znamená, že se zvyšuje produkce plynu, lze do misky přidat trochu kmínu. Jaké další zelí by mělo být zahrnuto do stravy (brokolice, kedlubny atd.), Záleží na vnímání jídel tímto produktem dítěte.

Okurky

Čerstvé okurky s HB také zvyšují produkci plynu u dítěte, takže je lepší v prvních měsících krmení nejíst rajčata a okurky. Těhotné ženy často chtějí okurky, ale ihned po narození dítěte by neměly být konzumovány čerstvé ani nakládané okurky při kojení. Ale později, když maminka postupně zavádí do své stravy různá jídla a za předpokladu, že na tyto zeleniny neexistuje alergie, lze okurky postupně zavádět.

Samozřejmě, pokud budete jíst okurky s mlékem, reakce u dítěte se může projevit násilně. Proto, co se stane, pokud budete jíst okurku s mlékem, je lepší nekontrolovat. Je třeba dbát na to, aby nejíst nekompatibilní produkty společně.

Rajčata

Obecně se uznává, že čerstvá rajčata jsou pro HS zakázána. Proč tuto zeleninu nelze jíst, je vysvětleno následovně: obsahuje červený pigment. Ve skutečnosti je však lykopen, který zradí červenou barvu rajčete, antioxidantem užitečným pro dítě i matku. Rajčatová šťáva obsahuje velké množství vitamínu C, ale je lepší nepít tuto šťávu na lačný žaludek. Při určování toho, co můžete a co nemůžete jíst, musíte vzít v úvahu, že rajčata musí být vysoce kvalitní a nesmí obsahovat dusičnany. Ideálně by to měla být zelenina z vašeho osobního spiknutí.

Cuketa

Ve stravě mladé matky musí být přítomna dušená squash, protože squash obsahuje hořčík, železo, vápník, draslík a mnoho vitamínů. Cuketa zlepšuje trávení, má močopudný účinek. Na tuto zeleninu zpravidla dítě dobře reaguje. Ve své syrové formě je však lepší ji nepoužívat..

Brambory

Pokud matka při kojení novorozence striktně dodržuje dietu, často si klade otázku, zda je možné dát dětem brambory od prvních měsíců..

Protože správná strava pro mámu naznačuje, že konzumuje pouze jídlo, které dítě dobře vnímá, měli byste nejprve zkusit některé vařené brambory. Ale zpravidla dítě reaguje dobře na brambory. Přesto se vyskytují případy alergií na škrob u dětí do jednoho roku. Proto je lepší začít s malými dávkami vařených brambor, zaznamenáváním údajů o reakci dítěte.

Brambory obsahují vitamíny C, vitaminy B a mnoho stopových prvků. Je však třeba poznamenat, že bramborová jídla jsou velmi kalorická. Ale ani v době, kdy můžete jíst vše, byste neměli konzumovat smažené brambory, hranolky.

Mrkev

Existuje názor, že je nutné konzumovat mrkev s HB velmi opatrně. Mateřští lékaři však kojení dokonce doporučují surovou mrkev. Je pravda, že je lepší to odmítnout během prvních 2-3 týdnů života dítěte. Dále je lepší konzumovat dušenou nebo vařenou mrkev. Později, jak dítě roste, může matka postupně zavádět do stravy syrovou mrkev. Pokud se nevyskytne alergická reakce, může se takový užitečný produkt konzumovat častěji..

Olivy

Je lepší nejíst konzervované olivy v období GV.

Může boršit ze zeleniny, záleží na receptu na jeho přípravu. Pokud jsou do tohoto jídla zahrnuta povolená jídla, může být pravidelně vařena. Ale zelený boršč je lepší vyloučit.

Kojící nápoje

Otázka pití není o nic méně důležitá než to, co by žena měla jíst po porodu. Nejprve byste si měli uvědomit, že je nutné vyloučit nebo minimalizovat spotřebu stimulačních nápojů. Jedná se o kávu, kakao silný čaj, čokoládové nápoje a colu.

Kakao a čokoláda

Odpověď na otázku zní, zda je kakao pravděpodobně negativní. Lékaři tvrdí, že pití kakaa s HS je nežádoucí, protože dítě může mít alergickou reakci na proteiny kakaových bobů. Kromě toho konzumací čokolády nebo kakaa významně zvýšíte množství cukru ve stravě, což je také nežádoucí. Ale pokud je to velmi obtížné udělat bez sladkostí, můžete zkusit bílou čokoládu. Je však třeba kojit tento dezert ve velmi malých porcích a sledovat stav dítěte.

Ti, kdo se ptají, zda může být pivo krmeno přirozeným krmením, omylem věří, že je to neškodný produkt, prakticky bez alkoholu. Ve skutečnosti je však pivo s mlékem velmi škodlivé. Ve skutečnosti obsahuje nejen alkohol, ale také mnoho škodlivých složek - barviva, konzervační látky atd. Skutečné, přírodní pivo se u nás zřídka vyrábí. Proto nealkoholické pivo s HB je také škodlivým produktem. Proto recenze těch, kteří pili pivo údajně ke zlepšení laktace, nelze považovat za základ pro pití tohoto nápoje.

Je lepší vyloučit tento nápoj pro kojení. Konec konců je produktem kvašení a podporuje tvorbu plynů. Kromě toho je kvas moderní výroby také zřídka přirozený. Máma si málokdy může dovolit, pokud jen velmi malé množství přírodního kvasu.

Při výběru šťávy k pití nezapomeňte, že v zakoupené šťávě z pytlů není pro zdraví dítěte a matky prakticky nic prospěšného. Ale v tom je spousta konzervačních látek a přísad, jakož i cukru. Proto je při laktaci povolena pouze čerstvě vymačkaná šťáva a je nutné ji pít v malém množství. Preferována by měla být jablečná šťáva, mrkvová šťáva. Odborníci potvrzují, že šťávu z granátového jablka můžete pít s HS, ale pouze v malých porcích. Podobně může mladá matka postupně zavést do stravy rajčatovou šťávu.

Pro mnoho kávovarů není otázka, zda je možné pít kávu kojících matek, neméně důležitá. Vzhledem k tomu, že kofein proniká do mateřského mléka velmi rychle, při laktaci bude nutné opustit i kávu s mlékem. Proč není možné pít kávu, vysvětlení je velmi jednoduché: kofein způsobuje podrážděnost dítěte, nespavost. Pokud během kojení neustále pijete kávu, může to nepříznivě ovlivnit vývoj nervového systému dítěte. Proto je lepší zcela vyloučit kávu od kojících matek..

Odpověď na otázku, který čaj je nejlepší pít, je jednoznačná: bylinná nebo velmi slabá. Koneckonců, silný nápoj, bez ohledu na to, zda se jedná o černý nebo zelený čaj, také obsahuje kofein, který se negativně projevuje na stavu dítěte. Jak pít čaj z bylin, záleží na preferenci mámy. Užitečné jsou například heřmánek, šípky, maliny atd..

Nepoužívejte ihned po narození čaj z granátového jablka z Turecka, jehož výhody a poškození jsou popsány v pokynech. Přestože je tento nápoj docela užitečný, u dítěte existuje riziko alergií.

To, co sladké lze konzumovat s čajem, záleží na preferenci mámy. Do šálku čaje můžete přidat trochu cukru. Je však třeba mít na paměti, že cukr je vysoce kalorický produkt a nepřináší mnoho výhod. Mělo by se také brát v úvahu, jaké sladkosti lze použít pro HS, a přitom nezapomenout, že všechny obsahují také cukr. Je možné jíst med, záleží na reakci dítěte. Zlato je produkt, který způsobuje alergie, a proto by měl být podáván velmi opatrně..

Kompot

Tento nápoj je nejužitečnější a musí být součástí stravy. V ideálním případě by měl být kompot vařen ze sušeného ovoce a přidávat rozinky.

Je možné mléčné výrobky?

Mléko a mléčné výrobky

Jaké mléčné výrobky jsou možné při kojení, není jednoznačný názor. Odborníci se stále aktivně hádají o tom, zda mléko může pít kojící matka. Někteří lékaři se domnívají, že kravské mléko nelze pít v jeho čisté formě, a je povoleno pít mléčný čaj čas od času během laktace nebo periodicky v malém množství, aby zkonzumovalo kondenzované mléko v případě hepatitidy B.

Proč ne, vysvětlují, že dítě může být alergické na bílkoviny krav. Jiní se domnívají, že pro matku je možné mléko, pokud dítě nemá takovou alergii, což lze potvrdit provedením zvláštního krevního testu. V takovém případě můžete do nabídky zadat mléčné výrobky. Povoleno také zakysaná smetana, tvaroh, máslo. Je třeba poznamenat, že zakysaná smetana s GV by neměla být mastná. Zakysanou smetanu lze přidat do zeleninových pyré, jiných pokrmů.

Fermentované pečené mléko s kojením je povoleno pouze v případě, že dítě nemá vyrážku a jiné nežádoucí reakce. Ryazhenka se zavádí postupně. Pijte fermentované pečené mléko ráno a odpoledne sledujte, jak vaše dítě reaguje na fermentované pečené mléko.

Kefir s HS je také povolen v malém množství. Ženy, které pochybují o tom, zda je kefír možné, se mohou pokusit představit ho odděleně od jiných produktů a sledovat reakci dítěte. Děti tento produkt zpravidla vnímají normálně. Je velmi důležité, aby kefír byl čerstvý.

„Sněhová koule“ je nápoj, jehož výhody a poškození jsou známy již dlouhou dobu. „Sněhová koule“ je fermentovaný mléčný produkt, který aktivuje trávení a zlepšuje metabolismus. Ale sladká "sněhová koule" je kontraindikována u cukrovky a nadváhou. S laktací ji můžete konzumovat mírně.

Tvaroh s HS je velmi užitečný produkt, protože obsahuje hodně vápníku. Pokud vás zajímalo, kolik tvarohu potřebujete denně jíst těhotně, pak s laktací vyvstávají podobné otázky. Je třeba začít zavádět tvaroh s malými dávkami a postupně je zvyšovat. Obecně je však lepší nespotřebovat více než 500 g mléčných výrobků denně.

Zmrzlina

Je zcela přirozené, že žena je pravidelně „přitahována“ k sladkostí a má otázku, zda lze kojící matce dát zmrzlinu. Samozřejmě kategoricky nemůžete jíst zmrzlinu v případě hepatitidy B, pokud je dítě alergické na bílkoviny krav. Pokud ale takový problém neexistuje, musíte si vybrat pouze zmrzlinu s přírodními ingrediencemi. Je pravda, že sladká pochoutka od moderních výrobců zpravidla obsahuje palmový olej ve velkém množství, což je velmi škodlivá složka, karcinogen. V mnoha zemích se již nepoužívá v potravinářském průmyslu. Nicméně u nás je tato součást součástí mnoha produktů. Proto při určování, jaké potraviny můžete jíst, byste měli pečlivě prostudovat jejich složení: například při rozhodování, který dort přinese mladé matce, je lepší vybrat domácí koláče z osvědčených ingrediencí.

Kondenzované mléko

Kondenzované mléko v GV se mamince často doporučuje, když diskutuje o tom, jak vyrobit mléčný tuk. Ale jak surové, tak vařené kondenzované mléko během kojení by se mělo brát velmi opatrně. Zaprvé je to produkt s vysokou kalorickou hodnotou a zadruhé moderní výrobci přidávají do kondenzovaného mléka mnoho komponent, které jsou pro mladé matky nepřijatelné. Proto je lepší jíst kondenzované mléko s HB ve velmi malých porcích a občas.

Pouze přírodní, vzácné a v malých porcích..

Než začnete zavádět vejce do své stravy, je třeba zkontrolovat, zda je dítě alergické na kuřecí bílkoviny. To lze také provést pomocí speciálního krevního testu. Vařená vejce během kojení lze konzumovat pouze v omezeném množství - nejvýše 1 ks. ve dne. Je velmi důležité, aby vejce byla čerstvá. Chcete-li zkontrolovat čerstvost tohoto produktu, musíte namočit vejce do sklenice vody. Čerstvé vejce klesne na dno, objeví se zastaralé vejce. Je důležité umýt vejce a nikdy je jíst syrová. Je možné vařit řadu vaječných pokrmů (omeleta, smažená vejce), ale přesto je třeba vzít v úvahu, že smažená omeleta je méně užitečná než vařené vejce.

Je to možné, semena a ořechy?

Slunečnicová semínka

Tento produkt je silným alergenem, takže odpověď na otázku, zda kojící matka může jíst slunečnicová semínka, není vždy pozitivní. Ženy, které trpí sezónní alergií na pyl, by neměly jíst slunečnicová semínka. Pokud žena netrpěla takovou chorobou, pak v malém množství semen může být HB. Ale neustále žvýkání semen během kojení to samozřejmě nestojí.

Ořechy

Tento produkt je velmi užitečný, ale přesto je alergenem. Proto se vlašské ořechy mohou jíst v omezeném množství - ne více než 2-3 ks. ve dne. Skutečnost, že konzumace ořechů údajně přispívá k laktaci, není v tomto případě rozhodující, protože ořechy mohou u dítěte vyvolat negativní reakce. Pistácie, arašídy a jiné druhy ořechů by měly být také konzumovány v malých dávkách. Konec konců, pistácie mohou také vyvolat negativní reakce.

Jaké masné výrobky lze použít pro HS??

Mluvíme-li o tom, jaká jídla po porodu může a měla by jíst žena s HS, měly by se také nazývat masné výrobky. Jaké maso mohu jíst? Za prvé, odrůdy stravy: hovězí maso, krůta, králík.

Maso obsahuje mnoho bílkovin, které jsou důležité pro růst dítěte a zotavení ženy po porodu. Samozřejmě je nejen nežádoucí jíst klobásu nebo klobásy, ale také velmi škodlivé. Nestojí také za to jíst tuk, protože se jedná o velmi mastný produkt. Odrůdy stravy však mohou být zavedeny již 10–15 dní po narození a jíst pokrmy z masa 2-3krát týdně.

Na základě masa můžete vařit polévky a vývary. Jaké polévky se vaří, záleží na chuťových preferencích mámy, ale zároveň musíte použít „povolenou“ zeleninu a maso

Doporučuje se také postupně přidávat do stravy ryby. Například, červené ryby, které jsou velmi užitečné pro dítě a matku, by však měly být konzumovány opatrně, protože mohou vyvolat alergii. Pokud se při zavádění nových odrůd ryb nebo masa vyskytne průjem u matky nebo koliky u dítěte, musíte je dočasně odstranit ze stravy a pokusit se vstoupit později.

Během kojení by se neměly konzumovat tyto masné výrobky:

 • divoké maso;
 • klobásy, klobásy;
 • polotovary;
 • Tlustý;
 • konzervy;
 • smažená a grilovaná masová jídla;
 • mastné skopové maso, zvěřina, vepřové maso (nežádoucí).

V prvních měsících je vhodné opustit vnitřnosti. Po třetím měsíci je lze jíst v omezeném množství. V nabídce můžete zadat játra (nejlépe kuřecí játra), ale nejíst ji 2-3krát týdně.

Ostatní jídla kojení

Při kojení musíte jíst chléb, ale bílý chléb z pšenice vyššího stupně je lepší vyloučit ze stravy. Do stravy je vhodné zahrnout chléb z neloupané mouky, chléb s otrubami, stejně jako hnědý chléb, který se vstřebává pomaleji, ale dítě je zpravidla vnímáno dobře. Nové odrůdy se zavádějí postupně, postupně. Sledováním reakce dítěte lze také jíst jiné moučné výrobky, jako jsou například těstoviny. Je lepší upřednostňovat těstoviny z tvrdé pšenice. Ale okamžité vermicelli je lepší vyloučit.

Při určování toho, co jíst během kojení, by žena měla vědět, které cereálie jíst nejlépe.

Jaké obiloviny jsou pro HB nejoptimálnější a jaké vitamíny obsahují? Pohanka obsahuje řadu minerálů, vitamíny A, B, E. Ovesné vločky obsahují hořčík, zinek, jód. V prosa cereálie je pro kojence vitamín D. Rýže je cereálie, která je relevantní pro ty, kteří nevědí, co dělat s průjmem. Při zácpě u dítěte a matky by však měla být rýže konzumována velmi pečlivě. Můžete také jíst pearl barley. Je to velmi zdravá cereálie, ale ječmen je třeba vařit po dlouhou dobu..

Neměli byste jíst ovesnou kaši, ani kukuřičné krupice. Konzervovaná kukuřice je rovněž zakázána..

Cukroví

Během laktace tělo matky samozřejmě vyžaduje sladkosti. Ale ne všechny jejich typy mohou obsahovat menu kojení. Odborníci doporučují odstranit rafinovaný cukr ze stravy na maximum. Například cukrovinky se nejlépe nahradí sušeným ovocem (sušené meruňky, rozinky, švestky). Koneckonců, i údajně užitečné bonbóny „Kráva“ od moderních výrobců obsahují řadu škodlivých přísad.

Nejezte sladkosti, ve kterých je mák. Konec konců mák nejen obsahuje morfin a kodein (i když v minimálním množství), ale může také způsobit alergie.

Kojící matka musí pečlivě vybrat soubory cookie, zvážit, jaké výhody a poškození lze zaznamenat při konzumaci určitého typu cukrovinek. Problémem je opět obsah velkého počtu přísad v máslových sušenkách. Proto můžete čas od času jíst nejbezpečnější sušenkové sušenky v tomto smyslu.

Kromě toho si mladá matka může pravidelně dovolit takové sladkosti:

 • marmeláda bez barviva;
 • marshmallows;
 • dort s tvarohem, dort s jogurtem;
 • kandované ovoce;
 • pečená jablka;
 • ovocné bonbóny.

Ale i povolené sladkosti (marshmallows, marshmallows, atd.) Jsou lepší nejíst v prvních dnech života dítěte. Také by neměly zahrnovat dietu pro koliku u dítěte.

Seznam potravin, které jsou zakázány pro hepatitidu B

Musíte tedy jasně vědět, že při kojení nemůžete kategoricky jíst kojící matku. A pokud si pamatujete seznam potravin, které nemůžete jíst a kterým se jim vyhnout, lze do stravy postupně zavádět všechna ostatní jídla a produkty..

Nedoporučuje se výrobky pro kojící matky

Jaká jídla nelze jíst?

 • klobásy, klobásy;
 • konzervy;
 • uzené maso;
 • káva, silný čaj;
 • alkohol;
 • soda;
 • čokoláda, kakao;
 • kečup, hořčice a jiná nepřírodní jídla obsahující řadu přísad.

Při postupném tvarování stravy a určování toho, co se má jíst po porodu, by žena měla vzít v úvahu, že odstraněním zakázaných potravin pro HS musíte jíst různě, ale spotřebujte všechno s mírou. Zároveň je lepší přidat do nabídky pouze jeden produkt denně, abychom pochopili, jak na něj dítě reaguje.

Jak jíst, když je dítě alergické?

Pokud je dítě alergikem, musí matka vážně přemýšlet o tom, co pít z alergií, co jíst a později co jíst pro alergii na dítě. Pokud je dítě alergické, co dělat, musíte se zeptat svého lékaře. Ale v tomto případě, když kojíte, by maminka měla mít přísnou stravu. U alergií by do nabídky neměly být zařazeny následující produkty:

 • exotické ovoce a bobule;
 • červené bobule, ovoce a zelenina (pokud je dítě alergické na červené potraviny);
 • mléčné výrobky, určité druhy masa, sója (alergie na proteiny);
 • čokoláda;
 • potraviny s barvivy, přísadami, konzervačními prostředky.

Výživa v případě alergií u dítěte by měla být postupně rozmanitější, ale matka by měla do své výživy a následně do dětské výživy postupně zavádět všechny nové produkty. Výrobky, na které dítě nereaguje dobře, je však třeba postupně zavádět, protože malé množství z nich v mateřském mléku může v budoucnu zabránit alergickým reakcím u dítěte..

V případě závažných alergických reakcí se někdy provede analýza mléka. Je třeba také poznamenat, že barva mléka není ukazatelem jeho kvality a jaká barva mléka nám neumožňuje určit, jak je výživné pro dítě.

Jaké vitamíny může kojící matka pít??

V procesu krmení mají ženy otázky, zda je nutné dodatečně brát vitamínové komplexy a které vitaminy se nejlépe pijí. Je třeba poznamenat, že při kojení žena zvyšuje potřebu vitamínů B a také A, D, E, C. Tělo potřebuje také řadu mikroelementů. Kromě toho jsou vitamíny a stopové prvky nezbytné nejen pro mámu, ale také pro tělo rostoucího dítěte.

Ženy, které chtějí vědět, které vitamíny pro kojící matky jsou lepší, často čtou recenze na fórech a ptají se na ně svých přátel. Neměli byste si však sami volit vitaminový komplex. Je lepší nejprve konzultovat lékaře a využít jeho doporučení. Poměr těhotných a kojících matek nemá zpravidla speciálně vyvinutý vitamínový komplex na matku a dítě nežádoucí účinky. Ale to, co vitamíny pijete, závisí především na jmenování lékaře.

Při kojení jasně sledujte, jaké léky užíváte. Léky nemůžete pít bez přečtení pokynů a bez souhlasu lékaře. V ideálním případě by se léky neměly vyhýbat úpravou výživy. Takže se zácpou musíte představit bylinné čaje, laxní jídla. Jak snížit tlak bez drog, můžete se zeptat svého lékaře nebo použít alternativní metody: teplý topný polštářek, bylinné přípravky.

Pamatujte, že v době krmení dítěte nesete odpovědnost nejen za sebe, ale také za jeho zdraví, a snažíte se dodržovat všechna doporučení.

Vzdělání: Vystudoval základní lékařskou fakultu Rivne State Basic s titulem Pharmacy. Vystudovala Státní lékařskou univerzitu Vinnitsa. M.I. Pirogov a stáž na něm založená.

Pracovní zkušenosti: Od roku 2003 do roku 2013 - pracoval jako lékárník a manažer lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny dopisy a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Je možné jíst banány během kojení dítěte v prvních měsících?

Během těhotenství má výživa ženy velký význam pro zdraví nastávající matky i jejího dítěte. Proto je důležité, aby její strava obsahovala přírodní produkty, ovoce a čerstvou zeleninu. Koneckonců, mají vysoký obsah živin a stopových prvků nezbytných pro harmonický vývoj dítěte. Když se dítě narodí, mění se spousta věcí ve výživě kojící matky. Při kojení je třeba banány zavádět postupně, protože použití tohoto ovoce může způsobit neočekávanou reakci těla, matky a dítěte..

Příznivé vlastnosti

Chutné a zdravé banány se na stolech vyskytují poměrně často. Těhotné ženy nejsou lhostejné a pro většinu z nich pomáhá vypořádat se s toxikózou. Po porodu dítěte je však žena povinna pečlivě sledovat její stravu a pečlivě používat všechny druhy potravin, včetně banánů. Je třeba poznamenat, že přínos pro kojící matku ze zahrnutí tohoto ovoce do její vlastní stravy je zřejmý:

 • Buničina je obohacena o živiny a také neuvěřitelně chutná. Je třeba poznamenat, že 100 g buničiny obsahuje denní normu draslíku, fosforu, železa, vápníku, kyseliny askorbové a β-karotenu;
 • Má stimulační účinek na mozek a podporuje normální fungování srdce a krevních cév;
 • Pomáhá posilovat imunitu a také výrazně zvyšuje odolnost organismu vůči různým virům;
 • Zlepšuje náladu a je velmi užitečný pro nervový systém;
 • Příznivě ovlivňuje stav pokožky, nehtů, stimuluje růst vlasů;
 • Nasycuje tělo energií, dává nově vyrobené mamince sílu a sílu.

Mohu při kojení jíst banány?

Mají poměrně vysoký obsah užitečných stopových prvků. Obyvatelé jižních zemí používají toto ovoce v plném rozsahu, včetně slupky a listů, a to i přesto, že pěstují různé druhy této rostliny. Do naší země jsou dováženy pouze sladké odrůdy. Je možné kojit banány??

Co se týče buničiny, je bohatá na obrovské množství živin. Složení obsahuje vitamíny, minerální soli. Je však nepřiměřené uvěřit, že užitečné prvky, které tento účel tvoří. Vědci zjistili, že ve složení jsou další mikro a makro prvky.

Vzhledem ke zvýšenému obsahu výše uvedených prvků ve složení banánů jsou jeho příznivé vlastnosti během laktace zřejmé. Kromě toho použití buničiny:

 • Zklidňuje nervový systém a normalizuje spánek;
 • Podporuje zlepšení nálady;
 • Dává energii a zlepšuje výkon;
 • Normalizuje tlak;
 • Pozitivní vliv na fungování mozku, krevních cév, svalů, kardiovaskulárního systému;
 • Zlepšuje stav vlasů, pokožky, nehtů;
 • Zvyšuje imunitu a odolnost proti nachlazením a respiračním virovým infekcím;
 • Odstraňuje škodlivé látky z těla.

Banány mají vysoký obsah kalorií. Jsou výživné, ideální pro občerstvení a pomáhají vyrovnat se s průjmem a zácpou. Když je při kojení přidáte do své stravy, musí žena vzít v úvahu prospěšné vlastnosti těchto plodů.

Přes všechny výhody stravování nemůžete při kojení jíst banány, pokud existují kontraindikace. Je třeba se zdržet hlasování v případě:

 • Alergie. Přestože je považováno za hypoalergenní, pokud jsou kojící matka a její dítě alergické na jiné ovoce, může jeho použití vyvolat alergickou reakci;
 • Diabetes mellitus. Protože má vysoký obsah cukru;
 • Tromboflebitida a křečové žíly;
 • Individuální nesnášenlivost;
 • Nadváha.

Důležité! Banán byste také neměl používat k jídlu, pokud od narození uběhlo méně než třicet dní. Protože trávicí systém dětí není připraven ho vzít.

Banány v prvním měsíci GV - klady a zápory

Mnoho plodů pro novorozence může vyvolat alergickou reakci, aby se zabránilo nepříjemným následkům, musí jeho matka do své stravy pečlivě zavádět nová jídla. Toto ovoce není na seznamu nebezpečných, avšak konzumace banánů při kojení v prvním měsíci po narození dítěte může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Aby nedocházelo k nepříjemným následkům, musí být podávána pečlivě, podle doporučení odborníků:

 • Použití banánů v 1. a 2. měsíci po porodu v potravě je velmi nežádoucí. Vzhledem k tomu, že vysoká koncentrace cukru v ní může způsobit koliku v těle dítěte, může způsobit dětskou úzkost a nepohodlí;
 • Je vhodné přidat banán do stravy kojící ženy, když je dítě ve věku nejméně 7-8 týdnů. V tomto věku bude jeho trávicí systém o něco silnější;
 • Vyplatí se jíst jen jeden banán denně, za krátkou přestávku za dva až tři dny. Tentokrát umožní matce pochopit, zda se na kůži a stolici dítěte vyskytují změny.

Účinky na tělo mámy a dítěte

Pokud lze používání banánů během kojení zahájit pár měsíců po narození dítěte, pak stojí za to je zavést do dětské výživy, když je mu šest měsíců. Většina pediatrů je však toho názoru, že stojí za to začít zeleninu se zeleninou a je vhodné přidávat sladká ovoce k potravinám pouze od 8 měsíců věku..

Důležité! Nejlepší možností by bylo, kdyby během kojení byly banány nedílnou součástí stravy matky.

Alergie a vedlejší účinky

Přestože banány během laktace prospívají nejen matce, ale i dítěti, nelze některé nepříjemné aspekty ignorovat. Vzhledem k vysokému obsahu cukru jsou možné následující:

 • Výměna stoličky dítěte - zácpa;
 • Nadýmání;
 • Kolika, zvýšený plyn.

Jak zavést banány do stravy pro HS?

Pokud je žena během těhotenství pravidelně konzumuje, pak v době, kdy jsou banány zaváděny během kojení do mateřské stravy, bude dítě s těmito plody obeznámeno. Stále však stojí za to se chránit před překvapením, stojí za to je konzumovat každé tři dny, aby zkontrolovali reakci těla dítěte.

Přestože je toto ovoce hypoalergenní, může dítě trpět nesnášenlivostí vůči škrobu, který obsahuje. Pokud je dítě kolika nebo se stolice dramaticky změnila, neměli byste do stravy zavádět banány - je lepší chvíli počkat.

Důležité! V případě opakování negativní reakce je vhodné je zavést nejdříve za měsíc. Pokud tělo dítěte reaguje normálně, pak se může každé tři dny konzumovat polovina banánů. Stálý rytmus umožní dítěti zvyknout si na toto exotické ovoce..

Chutné recepty na vaření

Sladké banány ženy během kojení mohou být konzumovány čerstvé i sušené. Můžete je rozdělit na malé kousky a lehce v suchu v sušárně dvě hodiny při teplotě asi 60 stupňů. Sušené sušené banány během kojení mají také pozitivní vliv na matku a dítě.

Recepty pro kojící matku se snadno vaří a mají minimální sadu produktů..

Ovocný salát: jednoduchý a rychlý

Banánový salát je plný mnoha látek a vitamínů nezbytných pro tělo, budete potřebovat banán, jablko a nízkotučnou zakysanou smetanu.

Banán musí být loupaný a jablko musí být postaveno. Všechny ingredience nakrájejte na malé kostky a osolte smetanou s nízkým obsahem tuku. Zdravé jídlo lze ozdobit podle přání.

Kaše s banánem

Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak zavést banán během kojení - přidat jej do ovesné kaše. Použití v této podobě může být měsíc po porodu. Hodí se k různým druhům obilovin. Exotické ovoce musí být nasekané a přidáno do hotové kaše. Můžete také okořenit misku s kouskem másla.

Banánový koktejl

Protože se ženě nedoporučuje konzumovat mléko během kojení, vyplatí se připravit koktejl jogurtu. K jeho přípravě potřebujete půl litru jogurtu bez chemických přísad. Beat to v mixéru s jedním banánem. Nápoj je třeba mírně ochladit. Nápoj má příznivý vliv na trávicí systém kojící matky.

Všechny tyto argumenty naznačují, že banán lze přidat do jídla, je bezpečný pro zdraví dítěte a kojící matka rozveseluje. Nepřehánějte to však s konzumovaným množstvím a nezapomeňte věnovat pozornost reakcím těla dítěte.

Články O Neplodnosti