Hlavní Neplodnost

Je možné, aby kojící matka snězla halvu: všechny výhody a nevýhody produktu během kojení

Halva má své kořeny na Středním východě, kde s tím přišli Arabové, samotné slovo je přeloženo z arabského jazyka jako „sladkost“, což je zcela opodstatněné. Základem orientální pochoutky jsou semena nebo ořechy. Existuje masový recept. Halva získává sladkou chuť díky melasě nebo karamelové hmotě a na konci výrobního procesu se ke složkám přidává pěnící prostředek - nejčastěji je to mýdlo nebo lékořice.

Halva je tradiční orientální cukrovinka připravená na základě proteinové hmoty, kterou mohou představovat semena nebo ořechy. V halvě nejsou žádné konzervační látky, ale obsahuje hodně cukru a je vysoce kalorickým produktem

Vrstvení Halvy se dosahuje přesně díky pěnivému činidlu. Naši krajané milovali jemnou texturu natolik, že se halva stala jedním z nejoblíbenějších lahůdek v Rusku. Správná výrobní technologie zajišťuje bezpečnost halvy během kojení a také velký nutriční účinek.

Výhody kojení

Nejčastěji můžete slyšet názor pediatrů, že hemva během kojení je kontraindikována. Proč? Dr. Komarovsky odkazuje na vysokou alergenicitu jeho složek.

Podrobnější posouzení otázky, zda může být halvah dáno kojícím matkám, ukáže již tak kategorické znění. Celá skladba sladkostí je bezpečná - stravování dezertů v malém množství může sotva způsobit poškození dítěte. Dodáváme také, že ořechy a semena jsou sama o sobě velmi zdravá..

Ořechy a semena tvořící halvu jsou pro kojící matku velmi užitečná - jsou bohatá na vitamíny a minerály, mají vysokou nutriční hodnotu

Typy semen a ořechů

 • Slunečnicová semínka. Jsou velmi bohatí na vitamíny a minerály. Jen 100 g semen obsahuje 130% potřeby vitamínu E v těle, které je zapotřebí každý den. Tento vitamin je zodpovědný za dobrý stav pokožky a aktivní regeneraci tkání. V semenech je mnoho vitamínů B (B3, B5, B6) a splňují denní normu nezbytnou pro osobu od 39 do 70%. Semena se mohou pochlubit fosforem, mědí a selenem (doporučujeme si přečíst: je možné, aby maminka během kojení snědla semena?). Stejné množství mastných kyselin v semenech lze nalézt pouze u drahých odrůd červené ryby a ořechů..
 • Sezamová semínka. Rostlina je domácí v Indii a stále se považuje za léčení na východě. 60% semen sestává z mastných kyselin, velmi cenné a užitečné. Sezamové semeno je držitelem rekordu pro vápník: ve 100 g je až 975 mg tohoto minerálu. Kromě omlazujícího vitamínu E obsahuje unikátní lignany, které prodlužují účinek vitamínu E (tokoferol).
 • Arašídy. Luštěniny tohoto druhu obsahují mnoho cenných tuků. V každé matici budou asi 42%. Arašídy mají mnoho vitamínů (E, A, PP, D) a také vápník, měď a hořčík. Ve skutečnosti si všimneme, že v procesu výroby sladkostí mnoho výživných vlastností arašídů zmizí. Arašídy potažené cukrem mohou být alergické.
 • Pistácie. 50% ořechů sestává z nenasycených mastných kyselin, a proto mají vysokou nutriční hodnotu. Mají hodně kalorií (640 Kcal na 100 g), ale zároveň jsou extrémně bohatí na dlouho vstřebané uhlohydráty a vlákninu, což znamená, že pocit hladu po dlouhou dobu zmizí. Pistácie obsahují měď, mangan, fosfor a vitamíny E, A a B.

Při zvažování, zda je halva prospěšná pro kojící matky, zvažte obrovské výhody této sladkosti. Sladkosti, sušenky a jiné kulinářské speciality obsahují mnoho barviv, chemických přísad a trans-tuků. Halva také nabízí zcela přirozené složení, které je také bohaté na mastné kyseliny a vitamíny..

Zvyšuje halva obsah tuku v mateřském mléce?

Halva žádným způsobem neovlivňuje obsah tuku v mateřském mléce - nicméně, jako každý jiný produkt. Kvalita mléka během kojení nezávisí na výživě matky. Obsah tuku v mléce a jeho další vlastnosti se změní pouze v závislosti na potřebách dítěte, které zažívá v různých věkových obdobích. Procento obsahu tuku v mateřském mléce se pohybuje od 3,5% do 4% a to nezávisí na místě pobytu, výživě nebo jiných faktorech.

Jak je, aby nedošlo k poškození?

Užitečná sladkost, samozřejmě, mnoho lidí má ráda, ale při použití, nezapomeňte na jeho vysoký obsah kalorií. Více než 500 kcal na 100 g produktu.

Je docela možné vyhnout se problémům s kojením - vezměte v úvahu následující pravidla pro používání halvy a minimalizujete možná rizika:

 • Naučte se složení. Hlavní věc, kterou musíte při nákupu věnovat pozornost, jsou přísady. Sladkost, která kromě melasy, proteinové hmoty a mýdlového kořene obsahuje mnoho dalších přísad, není vhodná ke konzumaci. Dezert se všemi druhy látek zvyšujících chuť, antioxidantů a stabilizátorů může být pro kojící matku nebezpečný..
 • Sladkost na bázi slunečnicových nebo sezamových semen. Při výběru produktu pro kojící matku je vhodné zvolit slunečnice nebo tahini halva.
 • Malé porce. Dr. Komarovsky tvrdí, že jakýkoli produkt potřebuje opatření. Malý kousek orientální sladkosti na čajovém večírku neublíží vašemu dítěti. Matka ve velkých porcích konzumuje dezert a zvyšuje riziko alergie na dítě během kojení.
 • Řízení reakce. Poprvé je pro kojící matku lepší jíst malý kus, kojit a sledovat zdraví a vzhled dítěte. Aniž byste si všimli vyrážky nebo jiných alergických projevů, můžete i nadále hodovat sladkostí. Objevená zácpa, kolika nebo vyrážka vyžadují prozatím zrušit lahodný dezert. Po měsíci se můžete pokusit znovu zadat své oblíbené jídlo do stravy..

Malé kusy pistácie, slunečnice nebo sezamové halvy budou zcela vhodné pro kojení. Zdravý dezert, konzumovaný s mírou, vás rozveselí a zlepší jeho pohodu díky bohatému složení vitamínů a minerálů. V případě, že u dítěte nejsou viditelné problémy, můžete si tuto užitečnou sladkost občas dopřát. Halva kojící matce je lepší nejíst, pokud se projeví negativní reakce dítěte na produkt.

Je možné jíst halvu s kojením a v jakém množství?

Během kojení je nežádoucí používat mastná a sladká jídla s vysokým obsahem kalorií v potravě, protože u kojenců vyvolávají zažívací potíže, alergické reakce. Používání halvy s kojením je přijatelné, pokud se vezmou v úvahu možné vedlejší účinky u dítěte. Je nutné konzultovat pediatra, protože sladkost má kontraindikace.

Co je halva?

Arabský dezert vyrobený z ořechů nebo semen s přídavkem cukru, medu, karamelu nebo jiných sladkých ingrediencí. Existuje mnoho receptů na orientální dobroty. Některé odrůdy se připravují na základě mouky, mléka, zeleninové hmoty. Užitečné a negativní vlastnosti produktu závisí na složení. Sladkost má vysoký obsah kalorií - 500–650 kcal na 100 g halvy. Vysoké teploty ve zpracování surovin významně snižují biochemickou hodnotu, ale některé vitamíny a minerály zůstávají.

Barva závisí na hlavních složkách, může to být krémová, nažloutlá šedá, hnědá. Struktura je vrstvená, mírně se drobící, snadno řezaná nožem. Zápach by měl odpovídat použitým surovinám. Chuť je sladká, bez žluknutí. Změna vnějších charakteristik může znamenat vypršení doby použitelnosti, nesprávné skladování.

Co dělat, když máma chce sladkosti?

Stres, nedostatek správného odpočinku a spánku, přepracování způsobují, že žena je podrážděná, unavená a uvedena do depresivního stavu. Použití sladkých potravin vyvolává produkci serotoninu - hormonu radosti. Příjem velkého množství glukózy zlepšuje náladu, dává sílu. Strava kojící matky nemůže obsahovat mnoho sladkostí, protože vyvolávají zdravotní problémy ženy, vedou k nadváze a mohou se objevit vedlejší účinky u dítěte.

Seznam povolených v omezených dávkách pro přírodní krmné sladkosti zahrnuje:

 • sušené ovoce;
 • marshmallows;
 • přírodní marmeláda;
 • vložit;
 • Turecké potěšení
 • halva;
 • pusinky;
 • dětské sušenky.

Pozornost! Léčby je třeba zadat v malém množství 1, přičemž je třeba dodržovat potravinový deník a sledovat stav drobků.

Může být kojena halva?

V prvním měsíci života dítěte je strava kojící ženy nejpřísnější. Nemůžete jíst většinu potravin, zejména těch, které mohou způsobit novorozence zdravotní problémy. Halva v této době patří do seznamu zakázaných potravin. Poprvé se můžete pokusit zavést léčbu do stravy nejdříve 2-3 měsíce.

Pokud nedojde k negativní reakci u kojenců, mohou se sladkosti konzumovat několikrát týdně. Je třeba vzít v úvahu kontraindikace - cukrovka, nadváha, alergie, onemocnění jater a gastrointestinální trakt. Neměli by být s kojící matkou a dítětem. Je vhodné prodiskutovat možnost zavedení halvy s pediatrem.

Vliv na laktaci

Bylo vědecky prokázáno, že jídlo neovlivňuje množství produkovaného mléka, ačkoli dříve se věřilo, že použití stejné hemvy může zvýšit laktaci. Jednotlivé složky však vstupují do krevního řečiště a poté do mléka kojící matky, což ovlivňuje jeho nutriční hodnotu.

Je vhodné zkontrolovat nepřítomnost negativního účinku halvy během těhotenství, před kojením. Blaho ženy po malém kousku ukazuje na toleranci zákusku tělem. Kvalitativní a kvantitativní složení živin se liší od vstupujících složek. Podle toho se upravuje nutriční hodnota mateřského mléka..

Výhody produktu pro HV

Léčba obsahuje vitamíny C, E, D, F, PP, skupina B. Z minerálních živin je přítomen hořčík, železo, vápník, fosfor a draslík. Přítomnost a množství živin závisí na složení, lze jej doplnit o antioxidanty, aminokyseliny, vlákninu, vlákninu ze stravy.

Výhody halvy pro tělo během kojení:

 • slunečnice - zvyšuje imunitní obranu, normalizuje kardiovaskulární a nervový systém, zlepšuje vstřebávání uhlohydrátů, má příznivý vliv na růst vlasů;
 • sezam - snížení rizika rozvoje onkologie, normalizace dýchacího systému, odstranění migrény;
 • arašídy - zlepšení fungování mozku a kardiovaskulárního systému;
 • pistácie - antioxidační vlastnosti, normalizace aktivity endokrinních žláz;
 • mandle - nejnižší kalorie, posiluje pohybový aparát.

Zvyšuje halva obsah tuku v mateřském mléce?

Přestože je mléko velmi kalorickým produktem, jeho použití při přirozeném krmení neovlivňuje obsah tuku v mateřském mléce. Bylo vědecky prokázáno, že tento ukazatel závisí na potřebách rostoucího organismu a mění se v souladu s potřebou tuku v určitém okamžiku vývoje dítěte. Procento obsahu tuku v mateřském mléce je 3,5-4% a nemění se z důvodu výživy kojící ženy.

Poškození a možné nežádoucí účinky

Léčba může mít největší negativní dopad na tělo novorozence, protože v prvním měsíci se trávicí trakt přizpůsobí novému druhu potravy a nemůže správně zpracovat většinu produktů. S vývojem zažívacího traktu dítěte má kojící matka příležitost vyzkoušet nové jídlo.

Přípravek Halva by se neměl používat, pokud máte nadváhu a jste alergičtí na ořechy nebo jiné přísady. Jemnost průmyslové výroby je nežádoucí, protože může obsahovat škodlivá barviva, příchutě, látky zlepšující chuť a vůni, stabilizátory.

Na poznámku! Největší poškození dítěte způsobí nikoli samotný produkt, ale nesprávné zavedení halvy do stravy s přirozeným krmením. Velké množství nových sladkostí může způsobit zažívací potíže a alergickou reakci..

Pravidla pro použití zákusku při laktaci

Halvah je povolen během kojení, s výhradou doporučení:

 • mezi výrobkem domácí a průmyslové výroby musíte zvolit první možnost;
 • složení by nemělo zahrnovat alergeny - chemické přísady, melasu, kořen mýdla;
 • je důležité věnovat pozornost skladovatelnosti a skladovacím podmínkám halvy, žluklé tuky mohou způsobit otravu dítěte;
 • nepřekračujte přípustnou částku;
 • sledovat reakci strouhanek na rozšiřování stravy kojící matkou;
 • Pokud se objeví vedlejší účinky, vyloučte léčbu po dobu 1–2 měsíců ze stravy.

Jak zavést halvu do stravy kojící matky?

Poprvé vyzkoušet sladkost je přijatelná 2-3 měsíce po narození, s výhradou pohody dítěte. Je nemožné zavést několik inovací najednou, protože nebude jasné, která z nich způsobila negativní reakci organismu drobku. Počet halva by se měl postupně zvyšovat z 1 lžičky. až 50 - 100 g za den. Je nutné vést potravinový deník souběžně, zapisovat čas podání a množství produktu, zdravotní stav dítěte, jakékoli změny jeho zdravotního stavu.

Na poznámku! Halvu je třeba vyzkoušet ráno. Ve většině případů bude negativní reakce patrná ve večerních hodinách, ale je vhodné sledovat stav dítěte po dobu 2 dnů..

Kolik můžete jíst?

V období přirozeného krmení je povoleno 50–100 g halvy denně. Je lepší nejíst sladkosti každý den, je přípustné diverzifikovat vaši stravu 3-4krát týdně. Postupně se zavádějí i nové druhy, protože složení se velmi liší. Maximální množství (100 g za den) se může skládat z několika druhů dobrot za předpokladu, že jsou všechny testovány na snášenlivost dítěte.

Druhy halvy a recepty doma

V závislosti na hlavní složce jsou druhy slunečnice (semena), tahini (tahina, sezam), ořechy (mandle, lískové ořechy, kešu kešu, pistácie, vlašské ořechy a piniové oříšky) a arašídy (arašídy) různé druhy dobrot. Existuje mnoho způsobů, jak vyrobit halvu. Některé recepty zahrnují rozbitá vejce, pasivovanou mouku, mléko, krupici.

Přídavek medu a melasy je pro kojení nežádoucí, protože zvyšuje riziko alergických reakcí. Podle některých receptů složení zahrnuje kandované ovoce, sušené ovoce, včetně rozinek. Před jejich použitím se musíte ujistit, že na těle dítěte nejsou žádné vedlejší účinky.

Pozornost! Při přirozeném krmení je vhodné zvolit slunečnici nebo sezamovou halvu, protože jsou méně alergenní.

Slunečnice Halva

 • loupaná semínka - 500 g
 • pšeničná mouka - 1,5 lžíce.
 • voda - 80 ml
 • cukr - 1 lžíce.
 • slunečnicový olej - 150 ml
 1. Semena smažte na suché pánvi a poté je rozdrtte mixérem nebo mlýnkem na kávu.
 2. Mouku nechte projít bez oleje, dokud nezískáte krémovou barvu..
 3. Semena a mouku smíchejte, rozemelujte v mixéru, dokud nevznikne rovnoměrná hladká struktura.
 4. Sirup vařte z cukru a vody a vařte na mírném ohni po dobu 5 minut. Ujistěte se, že jste odstranili pěnu.
 5. Sirup s olejem promíchejte, vlijte do výlisek a důkladně promíchejte.
 6. Vložte naolejované plechovky nebo velkou nádobu, vložte do chladničky na 4-5 hodin. Pod lisem bude hmota rychleji ztvrdnout.

Pozornost! Při kojení je nežádoucí přidávat do slunečnicové hemvy další složky, které mohou vyvolat alergické reakce.

Tahini

 • sezamové semínko - 1 lžíce.
 • hustý přírodní med - 2 lžíce. l.
 1. Rozemelujte sezamová semínka v mlýnku na kávu.
 2. Výslednou hmotu rozemeleme na homogenní konzistenci, pro bramborovou kaši můžete použít dřevěnou krakovací hmotu.
 3. Přeneste hmotu do plastové nádoby a dobře stiskněte.
 4. Chlaďte 3-4 hodiny.

Arašíd

 • pražené arašídy - 80 g
 • krupice - 80 g
 • cukr - 200 g
 • voda - 400 g
 • rozpuštěné máslo - 80 g
 1. Nechte krupici projít na horké suché pánvi po dobu 20 sekund, přidejte 40 g oleje, smažte do zlatohnědé barvy.
 2. Mleté arašídy s mixérem nebo mlýnkem na kávu, smažené v oleji (40 g).
 3. Smíchejte obě pasty s vodou a cukrem, vařte na mírném ohni, dokud se cukr nerozpustí a voda se neodpaří.
 4. Výsledná těsná hmota se vloží do forem, chladí se po dobu 24 hodin.

Pozornost! Použití arašídové halvy s přirozeným krmením je nežádoucí, protože může u dítěte vyvolat alergie.

Jak si vybrat zdravou halvu v obchodě?

Pochoutka se prodává balená v jednotlivých baleních nebo podle hmotnosti. V druhém případě zbývá doufat v dobrou víru prodávajícího, protože pod vlivem vzduchu jsou oxidovány tuky, doba skladování se snižuje. Pokud je halva nesprávně uložena, její kvalita se výrazně sníží..

Během přirozeného krmení by neměly být konzumovány potraviny s chemickými přísadami. Z tohoto důvodu je nutné studovat složení skladovaného zboží, které může obsahovat semena, ořechy, cukr, med, ale neměla by tam být žádná barviva, stabilizátory, emulgátory, konzervační látky.

Kvalita cukrovinek pomůže určit organoleptické vlastnosti. Struktura by měla být navrstvena, příliš homogenní označuje použití plniv a tmavý odstín plátky označuje vypršenou skladovatelnost. Vlhká mastná vrstva na povrchu naznačuje narušení technologie, přebytek karamelu.

Produkt ve vakuovém balení je vhodný pro 5-6 měsíců, hmotnost - 1 měsíc. Optimální skladovací podmínky - teplota pod 18 ° C, uzavřené nádoby, tmavá místa. Absence nebo nepříjemný zápach hmotnosti halvy je důvodem k odmítnutí nákupu. Nejezte léčbu po uplynutí platnosti.

Kojení ukládá určitá omezení pro používání halvy. Množství sladkostí denně je 100 g, produkt by měl být čerstvý a neměl by obsahovat složky, které jsou pro dítě nežádoucí. Je důležité sledovat reakci dítěte, pokud se necítíte dobře, dezert odeberte z vaší stravy po dobu 1-2 měsíců nebo do konce období přirozeného krmení.

Halva kojení novorozence

Někdy se kojící matka opravdu chce zacházet se sladkostí. Musíte však přemýšlet o důsledcích pro dítě.
Koneckonců, i takový neškodný produkt, jako je halva s kojením, může být škodlivý. Chcete-li eliminovat rizika, měli byste se o tomto produktu dozvědět vše..

Příznivé vlastnosti

Existuje velké množství odrůd této sladkosti. Kompozice může obsahovat různé ořechy, slunečnicová semínka, sezamová semínka. Všechny složky však mají přibližně stejné složení živin.

• Vitaminy B1 a B2. B1 zlepšuje fungování srdce a krevních cév, pomáhá nervovému a trávicímu systému, je užitečný pro duševní a fyzickou formaci dítěte. B2 pomáhá obnovovat vlasy, nehty, pokožku.

Normalizuje štítnou žlázu, podporuje výskyt protilátek a červených krvinek.

• Vitamin PP. Snižuje cholesterol, saturuje tkáně kyslíkem, podporuje metabolismus tuků, bílkovin, aminokyselin.

• Žehlička. Pomáhá saturovat orgány kyslíkem.

• Hořčík. Syntetizuje bílkoviny, odstraňuje cholesterol, zlepšuje fungování nervového systému.

• Vápník. Posiluje kosti, vlasy, nehty. Zvyšuje srážlivost krve, tvoří hormony a neurotransmitery.

• Draslík a sodík. Odpovědný za regulaci rovnováhy vody a kyselin. Aktivujte různé enzymy. Udržujte správnou koncentraci krve.

• Fosfor. Nezbytné pro zuby a kosti. Ukládá genetická data, přenáší nervové impulsy, podílí se na buněčném dělení.

Ukazuje se, že složení je velmi užitečné jen pro kojící matky. Produkt pomáhá v boji proti anémii, obnovuje zdraví a krásu matky.

A ořechy obsažené v produktu zlepšují obsah tuku a nutriční hodnotu mateřského mléka..

Poškození produktu

• Vysoký obsah kalorií. Užitečné látky v produktu jsou nesporně méně než kalorií. Z tohoto důvodu se dokonce nazývá zdrojem „prázdných kalorií“.

Opíraje se o halvu, nebude možné rychle vrátit prenatální formu. Přesto je mnohem zdravější než čokoláda, takže je lepší jí dát přednost..

• akumulace kadmia. Tento toxický karcinogenní kov lze nalézt ve slunečnicových semenných cukrovinkách. Je to kvůli jeho hromadění v semenech rostliny. Proto je pro kojící matky lepší vybrat si produkt ze sezamu.

• Vysoká alergenicita. Semena a ořechy, které tvoří halvu, mohou u dítěte způsobit nežádoucí reakci.

• Velké množství cukru. Z tohoto důvodu je lepší sladkost nepoužívat při cukrovce, pankreatitidě, řadě onemocnění žaludku a jater.

Tuto pochoutku je třeba opustit, pokud dítě často trpí nadýmáním a kolikou, má průjem, je náchylné k alergiím.

Úvod do stravy

V prvním měsíci po porodu je lepší nezkoušet halvu. Optimálně doplňte své menu, když je dítě ve věku 2 měsíců.

Pro začátek stačí jíst jednu lžičku. Je lepší to udělat ráno. Poté během dne vyhodnoťte vzhled a chování dítěte.

Pokud se neobjeví žádné reakce dříve, než se rozsvítí večerní světlo, můžete část dále zvýšit. V budoucnosti si matka může dovolit až 100 gramů orientálních dobrot za den.

Ale pokud se dítě po ochutnávce halvy chová neklidně, objeví se vyrážky nebo uvolněné stoličky, budete muset produkt odmítnout.

Dr. Komarovsky o halvě

Pediatr nedoporučuje jíst halvu a jiné sladkosti, dokud není laktace ukončena. Podle jeho názoru je lepší dávat přednost ovoce.

Halva se navíc vztahuje na vysoce alergenní přípravky.

V tomto případě lékař zdůrazňuje, že dává pouze doporučení. A pokud máma opravdu chce sladkosti nebo nějaký jiný produkt, můžete si vždy dovolit malý kousek.

Zvláště pokud byl během těhotenství přítomen ve stravě.

Tajemství volby

Podle několika důležitých pravidel si můžete zakoupit zdravý a přírodní produkt..

• Složení by nemělo obsahovat nic jiného než ořechy (nebo semena) a cukr (med nebo melasu). Příchutě, barviva, konzervační látky a emulgátory by měly být důvodem odmítnutí nákupu.

• Výrobek by neměl vykazovat šupiny. Jeho přítomnost naznačuje nesprávnou výrobní technologii..

• Pokud je na halvě tmavý povlak, jeho platnost vypršela nebo nebyla skladována v souladu s pravidly..

• Neměli byste jíst sladkosti s hořkou chutí. Tato chuť indikuje oxidaci tuků. Takovou halvu lze dobře otrávit.

Můžete tedy vyzkoušet halvu 2 měsíce po porodu. Pokud si to dítě vzalo dobře, můžete si někdy pochutnat na této pochoutce. Nepřekračujte však objem 100 gramů denně.

Jedná se o zdravé, ale velmi kalorické jídlo, takže nepřispívá k návratu štíhlé postavy.

Orientální sladkost je zdravější než čokoláda, při kojení je však lepší použít jako dezert sušené ovoce, kandované ovoce nebo marmeládu.

Je možné jíst hemvu s kojením - co potřebujete vědět pro kojící matku

Každý produkt, který žena během kojení konzumuje, je pro dítě považován za bezpečný a prospěšný. Matky často musí odmítnout i ta jídla, která by mohla být konzumována během těhotenství. Může být obtížné vyjmout je, zejména pokud jsou vaše oblíbené pochoutky na seznamu zakázaných: čokoláda, káva, pomeranče nebo jahody. Neměli byste si však myslet, že jídlo s HS by mělo být nutně čerstvé a bez chuti. Existuje mnoho produktů, včetně dezertů, které si můžete sami zcela potěšit.

Složení produktu

Halva, sladkost známá a milovaná mnoha od dětství, navzdory svému východnímu původu, se pevně etablovala v domácím cukrovinkách. Na rozdíl od většiny lahůdek má převážně přirozené složení a je doporučován pro lidi, kteří dodržují zdravou stravu, včetně kojících matek.

Halva base - strouhaná hmota ořechů nebo semen: arašídy, sezamová semínka, pistácie, slunečnice, namočené do sirupu z melasy a cukru.

Pěnící činidla se používají k získání potřebné drobivé struktury: výtažek ze sladu nebo mýdlového kořene. Pro změnu mnoho výrobců přidává do produktu čokoládové lupínky, rozinky, marmeládu, vanilku. Nejbližší „příbuzný“ halvy je kozinaki - sladká složená z celých semen a ořechů vařených v karamelu.

Je možné ošetřovat halvu?

Odpůrci spotřeby tvrdí, že halva s kojením je alergenní a může u dítěte způsobit diatézu, dermatitidu a další nežádoucí důsledky. Tyto obavy jsou pravdivé jen částečně. Ořechy a semena - hlavní složka halvy - se během laktace doporučují jako vynikající zdroj energie, vitamínů a základních minerálů. Ostatní složky - cukr, med, přísady - jako ostatní produkty, vyžadují předběžné ověření. Některé děti klidně tolerují používání mnoha pochoutek svou matkou, zatímco jiné reagují negativně. Zdrojem alergií je někdy samotná halva a plniva, například čokoládová poleva. Dalším důvodem může být příliš mnoho zákusku..

Jak si vybrat a jíst dezert

Poté, co jste se rozhodli zavést do stravy halvu, musíte dodržovat několik pravidel, abyste minimalizovali riziko patologické reakce dítěte:

 • Můžete začít jíst halvu pro kojící matky od druhého měsíce HB, v dřívějším období je enzymatický systém dítěte příliš zranitelný.
 • Je bezpečnější zvolit odrůdy tahini nebo slunečnice, je méně pravděpodobné, že způsobí alergie než arašídy nebo smíšené.
 • Stačí jíst nejvýše 50 g cukrovinek denně, příliš mnoho negativně ovlivňuje činnost žaludku, slinivky břišní.

Kvalitní dezert by neměl obsahovat úlomky plevy, jiné cizí částice. Podobný obrázek je ukazatelem narušení výrobní technologie. Přítomnost aromatických přísad, emulgátorů, konzervačních látek je špatným znakem, což ukazuje na nedostatek prospěchu. Med místo cukru také nezaručuje vyšší kvalitu. Během tepelného ošetření med ztratí všechny prospěšné vlastnosti při zachování alergenicity. Čokoládová poleva je také další složkou, která zvyšuje riziko alergií a nabíjí produkt dalšími kaloriemi. Dezert, který je příliš tmavý, gumovitý nebo hořký v chuti a lepivý ke zubům, naznačuje, že je zkažený - datum vypršení platnosti nebo porušení pravidel pro skladování. Nadměrně vzdušné halvě by se měla vyhnout i kojící matka - místo přírodních pěnových látek se u těchto odrůd používají syntetické odrůdy.

Slunečnicová halva je obvykle tmavší než ořechový druh, obsahuje vitamíny B1 (thiamin), B2 (riboflavin), PP (kyselina nikotinová), E (tokoferol), polynenasycené mastné kyseliny. Kromě toho je v sladké hmotě hodně železa, vápníku, draslíku, fosforu, selenu a sodíku..

Tahini neboli sezamová halva je zdrojem vzácných bioaktivních látek - lignanů, které mají antioxidační a protinádorové účinky. Podle množství vápníku je tato rozmanitost cukrovinek držitelem záznamu - asi 900 mg na 100 g produktu. To je důležité, vzhledem k častým problémům s nedostatkem živin u kojících matek, které vedou ke zhoršení stavu zubů, hormonální nerovnováze..

Arašídové výrobky se obecně nedoporučují z důvodu časté alergie kojenců na látky obsažené v těchto luštěninách..

Ale vzhledem k individuální toleranci různých produktů kojenců v mateřské stravě můžete vyzkoušet. Arašídová halva má vyšší obsah vitamínu E..

Všechny odrůdy mají hodně bílkovin, přírodních rostlinných tuků, uhlohydrátů. Nestojí za to horlivě jíst sladkosti, protože mají velmi vysoký obsah kalorií. Nutriční hodnota 100 g halvy v závislosti na druhu je 550 - 650 kcal. Přejídání v průběhu času může nepříznivě ovlivnit tělo maminky a způsobit hromadění dalších liber.

Poprvé musíte sladkost vyzkoušet pečlivě - snězte kousek velikosti krabičky na zápalky a následující 2 dny ukáží, zda existuje nebezpečí pro dítě. Vzhled zarudnutí, podráždění na kůži, kolika, průjem jsou známkou toho, že produkt není vhodný. Můžete to zkusit znovu za 1 nebo 2 měsíce.

O výhodách

Pravidelné používání malého množství halvy během kojení pomáhá předcházet destrukci kostí, urychluje obnovu nehtů, růst vlasů a zabraňuje kritickému poklesu hemoglobinu, počáteční anémii a dysfunkci štítné žlázy. Dezert udržuje unavenou mladou matku v dobré náladě a klidu, protože pomáhá regulovat aktivitu neurotransmiterů, stimuluje produkci serotoninu, normalizuje krevní oběh a srdeční frekvenci. Použití halvy má příznivý vliv na stav mozku, zlepšuje duševní schopnosti.

Široce rozšířené přesvědčení, že halva přispívá ke zvýšení obsahu tuku v mléce, je nesprávné. Kalorický obsah mateřské stravy neovlivňuje obsah jeho živin, ale dává fyzickou sílu nezbytnou pro samotnou ženu.

Halva bude muset opustit kojící matky s narušením žaludku, střev, trpících chronickou pankreatitidou, zhoršeným metabolismem uhlohydrátů, diabetes mellitus, obezitou.

Zahrnutí halvy do potravin s výhradou preventivních opatření nepoškozuje, ale pomáhá udržovat a posilovat zdraví kojící matky a poskytuje další zdroj živin pro dítě.

Může být kojena halva?

Při kojení novorozence by matka měla pečlivě sledovat, co jí. Během kojení se všem ženám doporučuje, aby kvůli vysokému obsahu syntetických přísad opustily většinu sladkých potravin. Existuje mnoho otázek..

Ne každá žena, která porodila poprvé a kojí poprvé, nechápe, zda je při kojení novorozence povoleno halu. Je hemva možná pro kojící matku, záleží na samotném těle ženy. Důležitým faktorem je to, zda je kojící halva považována za měsíc, ve kterém je dítě kojeno, a je alergický na tento druh sladkosti.

Je možné jíst hemvu s kojením pouze na vlastnostech těla matky a na dobré výživě. Většina odborníků má možnost, že hemva během kojení by měla být omezena.

Je možné jíst halvu při krmení

Názory lékařů na tento dezert jsou příliš odlišné. Důvodem je skutečnost, že produkt může přinést nejen výhody, ale také poškození těla. Doporučuje se začít jíst 3–4 měsíce, ale konečné rozhodnutí zůstává u ženy. Důležitým bodem je příprava nevyvážené stravy, eliminující důsledky negativní povahy.

Výhody halvy

Je možné použít hemvu s kojením v prvním měsíci, každá žena se rozhodne pro sebe, ale poprvé lékaři doporučují, abyste se zdrželi tohoto do druhého trimestru.

Produkt obsahuje různé druhy semen, ořechů a mnoho stopových prvků užitečných pro tělo:

 1. Vitamíny:
 • B1 - přispívá k dopadu na vývoj, růst drobků. Příznivě působí na kardiovaskulární systém a nervové uzly, stejně jako na normální fungování trávicího traktu.
 • B2 - podpora tvorby protilátek, červených krvinek. Pomáhá udržovat štítnou žlázu v pracovním stavu, urychluje růst a posílení vlasů, nehtů, kožních buněk.
 • PP - s jeho pomocí se z těla vylučují přebytečné proteiny, tuky a aminokyseliny. Podporuje buněčné respirační funkce, reguluje množství cholesterolu v krvi. V případě potřeby pomáhá při rozšiřování malých plavidel.
 • E - je silný antioxidant a imunomodulátor.
 1. Vápník - pomáhá obnovovat kostní tkáň, pomáhá srážet krev, podílí se na tvorbě hormonů;
 2. Hořčík - podílí se na odbourávání cholesterolu, optimálně podporuje nervový systém. Vyžaduje se pro úplnou syntézu proteinů.
 3. Sodík a draslík - přispívají k udržování normální rovnováhy kyselé báze a charakteru vody;
 4. Fosfor - podílí se na dělení buněk, ukládání informací o genetickém typu. Je to hlavní prvek, který tvoří zuby a kosti;
 5. Železo - podporuje obohacení krve kyslíkem.

Díky všem těmto složkám přispívá halva k rychlému návratu ženského těla do normálního stavu. Navíc se věří, že díky tomu ženy zvyšují produkci mléka a stává se tlustší.

Důležité! Halva přinese užitek, pouze pokud se skládá z přírodních ingrediencí. Většina zakoupených halva obsahuje mnoho umělých přísad, které mohou vyvolat alergickou reakci. Je tedy možné kojit po dobu 1 nebo 2 měsíců s kojením, neexistuje přesná odpověď, protože vše závisí na kvalitě vybraného produktu, jeho složení a individuálních vlastnostech těla dítěte..

Harm Halva

Přestože produkt již obsahuje dostatek užitečných složek, některé z nich se při procesu tepelného zpracování surovin ztratí a jeho kalorická hodnota se výrazně zvyšuje. Podle počtu prázdných kalorií ze sladké halvy je lepší pouze řada druhů čokolády.

Kromě toho existuje při výrobě produktu z jejich slunečnicových semen vysoká pravděpodobnost ukládání kadmia, které může v důsledku toxicity vyvolat zvracení a reflexy. Přednost by měla být ve prospěch sezamových orientálních cukrovinek..

Hlavní poškození spočívá ve vlastnostech produktu. Látky, které tvoří sladkosti, jsou skvělé alergeny..

Proto je třeba vzít v úvahu, že i při absenci reakce u ženy se může projevit u dítěte ve formě:

 • rýma;
 • pocení;
 • kýchání
 • kopřivka;
 • nosní přetížení.

Velké riziko výskytu:

 • nadýmání;
 • zácpa
 • ospalost
 • zimnice;
 • kolika
 • průjem.

Nejzávažnějším důsledkem je anafylaktický šok u dítěte po kojení.

Velké škody mohou být způsobeny výrobky, při jejichž výrobě byly použity nekvalitní suroviny nebo byly porušeny skladovací podmínky.

Důležité! Abyste předešli negativním důsledkům, je nejlepší si vařit orientální sladkosti sami, což vám umožní kontrolovat složení.

V jakém množství mohu jíst halvu

Halva pro výživu se zavádí postupně. Prioritou je její absence v prvním čtvrtletí. Pak můžete zkusit použít malý kousek. To odhalí negativní reakci. Pokud takové reakce neexistují, ale můžete produkt použít až do velikosti sto gramů denně, ale ne neustále.

Důležité! Výrobek by neměl být superponován na jiné živiny ve svém složení, protože v tomto případě bude existovat přebytek jedné látky.

Výskyt negativní reakce znamená okamžité vyloučení ze stravy.

Když nemůžete jíst halvu

Používání orientálních cukrovinek ze zdravotních důvodů je přísně zakázáno:

 • diabetes;
 • nadváha v matce;
 • poruchy trávicího systému;
 • přetrvávající kolika, nadýmání nebo průjem u dítěte;
 • vysoká pravděpodobnost alergické reakce;
 • netolerance zahrnutých produktů.

Proto by maminka měla před konzumací halvy přiměřeně posoudit nejen její stav, ale i dítě. Chcete-li to provést, poraďte se s lékařem. Pouze on bude schopen provést vyšetření, které ukáže, jak produkt používat v potravinách a poté kojit.

Jak si vyrobit halvu doma

Je možné jíst halvu s kojením, záleží na jeho složení.

Abychom se toho nebáli, halva lze připravit nezávisle:

 • smažte 2 šálky slunečnicových semen nebo jakýchkoli ořechů na pánvi, pomleté ​​mixérem, mlýnkem na kávu, mlýnkem na maso nebo zpracovatelem potravin;
 • smažte na pánvi 150 gramů mouky do zlatého odstínu, smíchejte se semeny / ořechy a znovu rozemele;
 • smíchejte 1/3 šálku vody s 1 šálkem cukru a 150 gramů nerafinovaného slunečnicového oleje. Tato směs se musí zapálit a vařit, dokud nevznikne homogenní zlatý sirup;
 • k výslednému sirupu přidejte směs mouky a semen / ořechů. Důkladně se promíchat;
 • výsledná směs se vloží do formy a umístí se pod lis, vloží se do chladničky na 1,5 až 2 hodiny.

Na videu je vidět další recept na halvu:

Halva s kojením

Období po narození dítěte je obzvláště obtížné pro kojící matku. Po dlouhých 9 měsíců těhotenství si musí zvyknout na změny ve svém těle, čelit nekonečným zákazům a omezením. A tak, po dlouho očekávaném porodu, se začátkem kojení, je nucena čelit ještě přísnějším zákazům výživy. Ze všech zakázaných potravin jsou všechny druhy sladkostí zvláště kontraindikovány. Halva je však jediným uchazečem o použití sladkostí při kojení. Opravdu stojí za to zjistit, jak užitečná a bezpečná hemva pro kojení..

Z čeho je halva vyrobena

Halva je sladká s dlouhou historií. Toto jídlo bylo poprvé vyrobeno v asijských zemích. Vzhledem k množství receptů může být základem přípravy sezam, semena, pistácie, mandle, lískové ořechy a arašídy. K chuti lze také přidat kakao a rozinky..

Během vaření se hlavní složky mele na pastu. Zlato už zasahuje. V moderní průmyslové výrobě se však med nahrazuje cukrem, sladidly, karamelovou hmotou.

Užitečné vlastnosti součástí

 1. Slunečnicová semínka. Jedna z nejčastějších složek halvy. Jsou vlastní nejen výživné, ale také léčivé vlastnosti. Semena obsahují thiamin, zinek, fluor, vápník, železo, aminokyseliny, vitamíny E, B6, B9, B1, B2, C a D. Kromě toho jsou bohatá na draslík a hořčík.
  Slunečnicová semena díky svému složení posilují imunitní systém, urychlují metabolismus, zvyšují účinnost. Budou také užitečné pro problémy v sexuální sféře, vysoký krevní tlak, špatný zrak..
 2. Sezam. Také známý pod báječným názvem "sezam." Sezamová semínka jsou bohatá na vápník, fosfor, železo, hořčík, draslík. Toto semeno obsahuje vitaminy skupiny B, vitamín E, A, C. Sesame je známý svými léčivými vlastnostmi: prevence rakoviny, snížení hladiny cholesterolu v krvi, zvýšení imunity, aktivace metabolismu, normalizace zažívacího systému.
 3. Arašíd. Složení arašídů zahrnuje vitamíny ze skupin D, B a PP. Kromě toho je bohatá na různé typy aminokyselin. Je však plná nebezpečí. Ve skutečnosti má mnoho lidí silnou alergii na arašídy..
  Kromě toho je většina druhů moderních arašídů geneticky modifikována, a proto se nemluví o výhodách tohoto produktu..
 4. Mandle. Ze všech ořechů, nejméně kalorická. Bohatý na vitamín E, B-vitaminy, mangan, hořčík, fosfor, zinek, vápník a železo.
  Mandle podporují práci srdce, užitečné pro krevní cévy, nervový systém, mozek. Tato ořech je zvláště užitečná pro kostní tkáň kvůli vysokému obsahu vápníku, fosforu a hořčíku..

Potenciální nebezpečí

I přes množství užitečných vlastností složek může být halva pro kojící matku plná hrozby. Proto se před použitím musíte zjistit o všech kontraindikacích:

 • Vysoký obsah kalorií. Tato sladkost je poněkud složitý produkt, a proto může dítě v důsledku svého použití zažít zácpu nebo koliku. Taková kontraindikace je však relevantní pouze pro první měsíce života.
  Pokud chce maminka zachovat postavu a vyhnout se velkému přírůstku na váze, jezte ji v malém množství a vypočítejte denní příjem kalorií.
 • Alergie. Alergie na halvu je způsobena přítomností určitých alergenů v jejím složení, zejména arašídů. K takové reakci může dojít, i když předtím nebyla pozorována, v případě nadměrného používání. Při kojení by proto měla být do stravy přidána halva, která by měla postupně sledovat nejen reakce matky, ale i dítěte..
 • Cizí komponenty. Kromě přírodních surovin? může obsahovat stabilizátory, látky určené k aromatizaci, látky zlepšující chuť a další chemikálie. Proto nestojí za to ušetřit značku výrobce, jejíž kvalitu lze analyzovat na základě ceny produktu.

Je kojení možné s laktací

Předpokládá se, že mírné používání tohoto produktu zlepšuje laktaci, zlepšuje kvalitu mateřského mléka. Díky množství výživných vlastností pomáhá tato sladkost kojící matce v boji s únavou. Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů pomáhá zlepšit stav nehtů, vlasů a pokožky.

Složky této sladkosti stimulují trávicí systém, aktivují krevní oběh a díky vitaminu B1 pomáhají vyrovnat se s poruchami nervového systému.

I přes pozitivní účinek halvy na kojení by měl být podáván postupně, s dostatečnou opatrností.

Úvod do stravy halvy s gw

Pediatrové dávají několik doporučení pro zavedení halvy při kojení. Nejdůležitější z nich:

 • zavést tento produkt do stravy nikoli od prvních dnů po zahájení kojení, ale po několika týdnech;
 • Před použitím je nutné zkontrolovat přítomnost alergických reakcí u matky nebo dítěte konzumací malého kousku;
 • při absenci zarudnutí a vyrážky na kůži můžete začít postupně vstoupit do stravy;
 • maximální denní dávka produktu by neměla překročit 100 - 130 gramů;
 • v prvním měsíci by měla kojící matka dávat přednost halvě ze slunečnice nebo sezamu.

Vaření halvy doma

Není pochyb o tom, že všechny typy prodejen halva, bez ohledu na jejich vysokou kvalitu, nelze srovnávat s domovem.

Domácí halva ze slunečnicových semen

K přípravě tohoto typu sladkostí budete potřebovat:

 • 450 gramů slunečnicových semen (loupaných);
 • 400 gramů krupice;
 • půl sklenice slunečnicového oleje (je lepší používat domácí, ale bez hořkosti);
 • půl sklenice mléka;
 • 300 gramů cukru;
 • 50 gramů rozinek, 50 gramů celých mandlí.
 1. Nejprve je třeba smažit semínka na pánvi a rozdrtit je mixérem.
 2. Smažte krupici v suché pánvi.
 3. Míchejte v misce mléko, cukr, slunečnicový olej. Směs zahřejte v ohni, poté přidejte semínko a kaše ze semen.
 4. Do směsi nalijte rozinky a mandle dříve namočené ve vodě.
 5. Výslednou hmotu rozložte na plech, nechte vychladnout a vložte ji do chladničky o hodinu později. Pro ozdobu si můžete nalepit celé ořechy (lískové ořechy, mandle, pistácie, kešu) na stále horkou hmotu posypanou sezamovými semínky.

Domácí halva sezam (tahini)

K přípravě tohoto typu sladkostí budou zapotřebí následující složky:

 • 250 gramů sezamu;
 • 250 gramů mouky;
 • 100 - 150 gramů cukru;
 • 50 ml mléka;
 • 3 lžíce rostlinný olej;
 • trochu vanilkového cukru.
 1. Nejprve je třeba smažit sezamové semínko do zlatohně (stejně jako u slunečnicové halvy) a rozemlet v mixéru.
 2. Mouku smažte na suché pánvi.
 3. Připravte sirup zahřátím mléka s cukrem.
 4. Sezamovou pastu smíchejte se smaženou moukou, do této směsi nalijte sirup, rostlinný olej.
 5. Po promíchání výsledné směsi do hladké polohy ji vložte do tenké vrstvy na plech nebo na prkénko. Je lepší jej okamžitě odříznout, dokud se úplně nezchladí a neztvrdne na jednotlivé kostky. Jinak se po řezání velmi rozpadne.
 6. Nechte několik hodin vychladnout a potěšte!

Domácí arašídová Halva

K přípravě tohoto produktu budou vyžadovány následující složky:

 • 1 šálek arašídů;
 • 0,5 šálku cukru;
 • 0,5 šálky mouky;
 • 50 ml vody;
 • 50 ml slunečnicového oleje;
 • vanilkový cukr podle chuti.
 1. Pečení arašídů lze provádět jak na pánvi, tak i umístěním do trouby, dokud se neobjeví zlaté červenání. To může být odstraněno z ohně, když plevy začnou odlupovat.
 2. Chlazené arašídy se rozdrtí v mixéru.
 3. Současně se mouka smaží na suché pánvi, dokud nezmizí.
 4. Suché přísady smíchejte.
 5. Cukr a vodní sirup se vyrábějí v ohni. Po odstranění z ohně se do něj nalije slunečnicový olej..
 6. Suché a kapalné složky se spojí do jedné hmoty, hnětí se, položí se na plech, dokud se úplně neochladí. Pro krásu můžete posypat nerafinovanou halvu sezamovými semínky nebo strouhanými pistáciemi.

Tyto recepty jsou rychlé a snadno proveditelné, takže jsou skvělé pro kojící matky. Kromě toho si při přípravě těchto sladkostí doma můžete být jisti, že všechny komponenty jsou kvalitní a nepoškodí zdraví dítěte..

Pokud však není vůbec čas připravit domácí halvu, můžete si ji také vybrat v obchodě. Chcete-li si však vybrat kvalitu, musíte vědět, jak určit kvalitu produktu.

Výběr halvy v obchodě

Při výběru halvy je důležité, aby nebyla hořká. Hořká chuť se objevuje kvůli datu exspirace, nesprávné přepravě, špatné kvalitě složení. Tmavý plak také hovoří o velkém věku produktu..

Věnujte pozornost balení. Halva by neměl být skladován v plastové nádobě déle než několik dní, takže byste měli raději použít jiné balení, nebo si vybrat halvu v plastu s dnešním datem. Skladovatelnost tohoto sladkého ve vakuovém balení je až 6 měsíců. V kartonu, o polovinu tolik. Po otevření nádoby je lepší vložit produkt do skleněné misky s víkem. Tím se lze vyhnout zvětrávání a ztrátě chuti..

Hulva nesmí obsahovat slupky. Obvykle se přidává k nižším výrobním nákladům. Ukazatelem přítomnosti nebo nepřítomnosti plevy bude barva. Barva vysoce kvalitní halvy ze slunečnice by měla být šedá, halva arašídů a sezamu by měla být krémová, nažloutlá.

Struktura kvalitního produktu by měla sestávat z tenkých vláken, příliš výrazná vláknitost znamená nízkou kvalitu (výjimkou je halva z arašídů). Vlhký povrch sladkostí, s vyčnívajícími kapičkami rostlinného tuku, naznačuje rozbitý výrobní vzorec.

Takže po zvážení kladů a záporů halvy během kojení se nezapírejte potěšením z kousnutí kousnutí.

Halva u stráží

Ahoj všichni! Chci dnes psát o halvě, přesněji o reakci dítěte na to. Obecně se snažím jíst jen to, co je povoleno u stráží, ale tělo vyžaduje sladkosti)))). Začal jsem marshmallows, dítě nereagovalo na marshmallows od chvíle, kdy jsem začal, jí to každý den s trochou čaje. A jednoho krásného dne mi kamarád píše, že pořád můžete mít haluvu. Můj manžel mi koupil haluvu, snědl kousek, nebyla žádná reakce, další den jsem jedl Tato halva se lžičkami. Večer před koupáním měla Misha tekutou zelenou stoličku, opravdu ne. Číst dál →

Dívky, ty na GV, jedí halvu? A jak? Žádné kontraindikace? ;) a pak někteří nedoporučují jíst. Číst dál →

Jsme 25 dní jsme v GV. Během B neexistovaly žádné preference, nic nebylo nakresleno vůbec a nebyl tam žádný lepší. A teď po obědě. Chci jíst, nějak hladový. Zároveň chci sacharidy, nemohu si dát maso do sebe, sotva jsem jedl ryby před dvěma dny. Chtěl bych fermentované pečené mléko, pečená jablka, data, sušené švestky, sušené meruňky, řepa, banány, ořechy, hematogen, halva tahini, ovesné vločky, kukuřici a mléko, nepropouštějte vodu. Mám hlad. Nejen, že strava je monotónní, ale také vysoce kalorická. Číst dál →

Zkusil to někdo? A jak? Teď jsem snědl malý kousek - doufám, že se projedu.. kdo má zkušenosti?))) Přečtěte si více →

Je možné vyrobit halvah na GV, dobře, slunečnice, samozřejmě ne ořechové? A pak PPC, jak se cítíte sladce, ale všechno je lepeno z pastilky (((Číst více →

Je možné GV halva? Chci soooo, ale je to tak chutné. Číst dál →

Dlouho jsem chtěl psát náš příběh, ale odložil jsem to - myslel jsem si, že zatím nedošlo k žádným významným pokrokům a v zásadě o tom není co psát. Ale při pohledu zpět chápu, že nyní není všechno tak špatné a že existují nějaké body, které mohou být pro někoho užitečné, na cestě k uzdravení. Najednou někdo, jako já, najednou postrádá informace o takových „podivných“ (jak se mi tehdy zdálo) reakcích těla mého dítěte a lékaři mi nic neřekli. Číst dál →

je to možné. a tomel? housky? vařená klobása? Co jiného můžete jíst? 7 Už tohohle vařeného keca nemůžu jíst. Číst dál →

Ahoj kluci! Prosím, řekněte mi, jak rozlišit diatézu od akné. Máme 2 měsíce. Kropí se pravidelně a různými způsoby. Dříve tam byly pupínky s bílou hlavou na tváři a dnes akné bez hlavy a zarudnutí, spíše jako černé tečky na vesikulách a červené akné bez hlavy na tvářích (jako by tvořily kůru) a za ušima. To je vidět, když se podíváte pozorně. Hned se přiznám, že jsem včera snědl cukrovou halvu v čokoládě, trochu vlašských ořechů (ráno byla zácpa) a telecí palačinka (polotovar). Číst dál →

Dívky, prosím, řekněte mi, z čeho může mít dítě pěnivou stoličku? Nejedl jsem nic nového kromě banánů, ale vím, jak se to upevňuje, a halvy. Vím, že je to možné u HS, ale možná od ní stejně? Číst dál →

Všechno! pevně rozhodnuto - je nutné zhubnout! silová vůle - ne! mezitím úplně vyloučil cukr a sladkosti. Netrpím tím. Nechci sladkosti. Piji vodu. ráno na prázdný žaludek vypiju 2 teplé sklenice. jeden čistý, druhý - lžičkou medu a citronu nebo + lžičkou jablečného octa. a pak během dne. Snažím se vypít skleničku každou hodinu, nejsem po 18:00, také jsem se naučil, jak to udělat. VUT v Brně, ale připravil jsem manželovo pyré s klobásou a solenými rajčaty - a nemůžu. Miluji to) maso. Číst dál →

No, to zřejmě také ovlivnilo nás (((((už jsme byli úplně na dítěti, dítě je 1,5 měsíce staré). Jedl jsem halvu, snědl jsem dobře, možná tři dny. A dítě mělo alergii. Další pod kočkou Přečtěte si více →

holky, může mi někdo říct: kolikrát je jedno a půlměsíční dítě „normální“, když se chováš? Jsme v GV úplně, dobře, dávám koprovou vodu. zdá se mi, že chodíme velmi často.. jak jíst (a jíme 7 až 10 krát denně), jak jíst a prd a stále trpět bříškem. Nejím nic škodlivého / alergického, jen když lžičku halvy s čajem ráno Přečtěte si více →

Zpočátku jich bylo jen málo, ale bylo mi hodně trpělivosti. Nyní tipy rostou a trpělivost klesá. Maminky, babičky, tchyně, tety. všichni dávají spoustu tipů a mnoho z nich není pro mě. Takže si myslím, jak bych později litoval, že jsem tyto tipy nedodržel, takže je zde „budu hlasovat“. Doufám, že mi můžete pomoci přijít na to. Číst dál →

Mléko nalévá, stejně jako v prvních dnech nemocnice. Zdálo se, že jen prsa změkla, myslel jsem, že všechno prošlo „kamenným“ věkem, kdy je prsa jako kamenné den a noc. Znovu jsem vytáhl prsní pumpu, musel jsem dekantovat, rovnou 150 gramů za 5 minut, dekantovat. Halva nebo něco podobného pohání mléko, snědl jsem tu 3 dny, takže konečně nějaký druh špenátu. Syn se tolik dusí. Trička plynou, tady vypadám, že se mokré tričko stalo, moje hrudník je kámen, sundávám tričko a z mé hrudi proudí kašna, vylévá se dopředu půl metru. A také, když syn saje, jeden saje od druhého. Číst dál →

Dívky, slyšel někdo, jestli mohou být pro HS použity tyto produkty: kakaové ovesné sušenky halva marmeláda, marshmallow klobása hrušková semínka (var klobása) zelený čaj máta cukr Přečtěte si více →

Dlouho jsem chtěl zjistit - Je možné jíst meloun, hrušky, halvu, arašídy, vafle s GB. bez poškození dítěte? Teď užiju skoro všechno, ale někdy je všechno ošklivé, že mě bolí břicho mé dcery (((já jím fermentované pečené mléko každý den, například rajčata, ale reakce je normální, nebo spíše ne.) Chci jíst hrušky. Ale nejsem si jistý, že Číst dál →

Nebo jsem tak hloupý, nebo něco jiného. Ale vysvětlete mi prosím, proč byste měli být mučeni hledáním „povolených“ potravin a omezte svou stravu v případě GV, pokud jsou kolika i vyrážky na těle dětí „samy o sobě“, fyziologické hormonální? Jak zjistit, z čeho jsou? Snažil jsem se zůstat na přísné stravě - kolika i pupínky byly s námi. A snědl jsem všechno v řadě - stejnou koliku a vyrážku. Samozřejmě nemluvíme o zjevně škodlivých produktech, jako jsou hranolky a okurky, ale. Číst dál →

Uběhl měsíc. Rychle? Vypadá to, že ano, ale na druhou stranu, pokud si myslíte, jak moc se během této doby stalo, pak i ten nejkratší se ukázal být tak dlouhý. Během této doby jsme se potěšili jen mámou a tátou a téměř jsme necítili) Jsem velmi rád, že Pasha si vzal dovolenou a byl se mnou. A je velmi nešťastné, že dnes pracuje. Bude to moc chybět. Rychle si zvyknete na dobré věci =) Co je dítě v prvním měsíci? To je ten, komu můžete. Číst dál →

Chci zhubnout, vždy piju čaj s mlékem v GV, ale také chci něco žvýkat, rozhodl jsem se odmítnout cookies, Halvah je sladká, dítě má plivat data z jejího břicha, což jeden radí. Číst dál →

Chápu, že stráže ode mě vyžadují spoustu síly a vitamínů, a proto jím a jedím všechno, co je možné! Na oběd nebo večeři vždy žádám o doplňky: ((zatímco žiji s rodiči svého manžela, moje matka připravuje dobroty, přizpůsobuje se mi! No, obecně, moje přibližná nabídka, kteří mají zájem. Číst více →

Povězte mi prosím, je možné použít slunečnicovou halvu na fruktóze na HB. Opravdu chci sladkosti. Miluji Napoleonův dort. Pokud to nyní nenahradím něčím jiným, zblázním se. Číst dál →

Všechny moje drahá, myslela jsem na dlouhou dobu, připravovala jsem se, ale nastal čas, je čas na sebe. Prdel (omlouvám se) jako meloun. Je to škoda, ale stále připouštím, že moje váha je dnes 70,4 kg. Narostl jsem 170, když jsem porodil 75 kg porodil syna 4 kg a zhubnul 66 kg v prvním měsíci, a pak někdo řekl, že Halva (zatraceně) přidává mléko a já jsem ho začal jíst s kilogramy a pít lahodný sladký čaj - téměř výsledek. Číst dál →

Dívky, tato otázka: „S čím pijete čaj?“ Opravdu miluji sladkosti, co z toho mohu získat s HS? Mohu mít halvu? Číst dál →

Dívky, řekni mi, je to poprvé! Fotografie pod řezem Včera ráno bylo v zadku nějaké podráždění! Červená, na dotek - drsná. Pouze na záhyb prdele a vedle nohy je malá drsná skvrna. Dítě je úplně v stráží. Z drog je Maltofer nyní 10kap 2p, kyselina listová 1 / 4tab 1krát, někdy (ne každé krmení) Bobotik, 1k aquadetrim na čajovou lžičku vody. Ale ve skutečnosti všichni pijeme více než týden, ale včera zčervenala. Shodou okolností došlo ke dvěma událostem současně - Bepanten skončil, před dnem se to stalo. Číst dál →

Dostávám další malou zprávu o ohňostrojné dívce od širokých kalhot z návrhů))) Číst dále →

Články O Neplodnosti