Hlavní Testy

Je možné kojit víno?

Alkohol a děti jsou neslučitelné věci. Mnoho matek však nemůže při slavnostním svátku odmítnout a nechat si dát sklenku šumivého vína. Poškodí kojení dítě? K tomuto tématu existuje několik názorů. Zaměstnanci internetového obchodu „Dcery a synové“ nabídnou velký výběr dietních produktů, které do nabídky kojící matky přidají pestrost..

Sklenici vína při kojení

Kojící matky umí pečlivě ošetřovat denní menu, pečlivě vybírat produkty, vyhýbat se silným drogám. Avšak popíjení šampaňského během obecné hlučné hostiny je velkým pokušením!

Jak ženské tělo během kojení:

 • alkohol se vstřebává rychleji a pomaleji se vylučuje. Po 10 minutách je přítomen v mléce, zmizí - po dvou hodinách;
 • je zbytečné dekantovat, zatímco ethanol je v mateřské krvi - je také v mléce;
 • 10% opilého alkoholu vstupuje do mléka;
 • alkohol ovlivňuje chuť mateřského mléka.

Když si máma nechat odpočinout, měla by si pamatovat: předávkování hrozí vážné otravě dítěte. Pokud si dovolíte napít suchého přírodního nápoje, vypijte ho ihned po krmení, aby další alkohol z těla vytékal.

Důležité!

Je možné kojit červené víno? Můžete pít trochu, ale nápoj by měl být vysoce kvalitní, přírodní, aby nezpůsoboval alergie dítěte a neměl by být silný. Nejlepší je použít nealkoholické víno, které obsahuje nejméně ethanolu - 0,5%

Pravidla bezpečného skla

Názory pediatrů ohledně potřeby přísné abstinence v období kojení kojenců byly rozděleny. Někteří kategoricky proti jiným, dovolte si trochu pít a dodržovat určitá pravidla:

 • dítě by mělo být tři měsíce staré, před tímto věkem nesmí být kapka povolena;
 • krmte se na hostinu, další krmení po 2 hodinách;
 • 1 sklenka vína je povolena (ne více než 150 ml);
 • nejlepší možností je zásobit se vyjádřeným mlékem, aby se krmilo dítě. Pohodlné vaky na skladování mléka Medela se stabilním dnem, spolehlivým suchým zipem.

Hlavní varování lékařů - nikdy nepijte na lačný žaludek! Spolu s pevným jídlem se etanol méně vstřebává do krve.

zjištění

Období krmení je úžasné a obtížné období. Máma by se měla starat o zdraví dítěte, ale nemusí se cítit jako rukojmí, zbavena světských radostí. Opatření by však mělo být ve všem dodržováno. Když dítě dosáhne věku 3 měsíců (nebo lépe - 4), můžete si občas nechat vypít sklenici přírodního suchého vína. Poprvé si vezměte nealkoholické nápoje. Po vypití sklenice vína zkuste dítě krmit 2-3 hodiny, aby se snížila hladina alkoholu v krvi.

Pití vína při kojení

Dilema, které lidi straší na dlouhou dobu - je to možné nebo ne? A bude to o pití vína během kojení a kojení.

Kojení přímo ovlivňuje zdraví dítěte, jeho další vývoj. Všechno, co je v těle matky, vstupuje do mléka a do těla dítěte. Víno není výjimkou, je to alkoholický nápoj a jeho vliv závisí nejen na stupni (i když je to velmi důležitý faktor). Dokonce i léky obsahující malé procento alkoholu jsou při kojení kontraindikovány. Znamená to, že víno je přísně zakázáno kojící matce?

Od sklenice k mléku

Absorpční proces začíná již v ústní dutině, pokračuje v žaludku a tlustém střevě, prosakuje přes sliznici, ačkoli většina látky vstupuje do krevního řečiště z tenkého střeva. Dále v krevním řečišti se šíří do tkání a orgánů a proniká do biologických tekutin, včetně mateřského mléka. Celý proces nebude trvat déle než 10-15 minut.

Koncentrace alkoholu v krvi a mléce je přibližně stejná, až do 10% opitého množství. Nejdůležitější faktory ovlivňující toto číslo jsou:

 • použití na prázdný žaludek nebo plný;
 • množství a obsah alkoholu;
 • hmotnost matky.

Okamžitě vyvstává otázka, zda je možné vůbec kojit víno.?

Odpověď je jednoznačná: pro dítě je přítomnost alkoholu škodlivá, protože jeho vnitřní orgány (konkrétně játra, která pilně odstraňuje toxiny z těla), nejsou na takovou zátěž připraveny, což může vést k vážným následkům. Děti do tří měsíců věku jsou zvláště citlivé..

Nebezpečí a jak se jim vyhnout

Alkohol může ublížit dítěti - to je fakt. Hlavní rizika jsou:

 1. Negativní účinek na nervový systém. Dlouhodobá úzkost, podráždění a špatný spánek mohou nenapravitelně zničit vaše zdraví..
 2. Závislost. Když alkohol nikdy nezkusil přímo, dítě se stane závislým, pokud matka bude konzumovat systematicky a ve velkém množství.
 3. Tachykardie. Nepříjemnými přírůstky budou slabost, apatie a nízký krevní tlak.
 4. Alergie. Alergické reakce mohou nastat v důsledku nedokonalé imunity dítěte.
 5. Problémy se žaludkem. Kolika, bolest, zánět a nedostatek chuti k jídlu.

Kromě toho ethanol snižuje koncentraci oxytocinu v krvi, což přímo ovlivňuje vylučování mléka. Je možné a nutné doplnit hladinu hormonu regulováním vaší stravy.

Může víno kojící matky nebo ne? Zdá se, že je to nemožné, a někteří lékaři tuto pozici aktivně podporují, protože doporučují nahrazovat víno jiným chutným nealkoholickým nápojem nebo nahrazovat obvyklé nealkoholické víno obsahem ethanolu 0,5%. Ale druhá část vám stále umožňuje pít malé množství alkoholu při dodržení pravidel, aby to neovlivnilo dítě:

 1. Pít s mírou, protože po alkoholu dochází k kocovině (zejména u mladých matek). V ideálním případě ne více než jedna sklenice (150 ml). I takové množství je zcela odstraněno z těla kojící matky po 2,5 až 3 hodinách.
 2. Nikdy nepijte na lačný žaludek. Je to možné pouze s jídlem, pak se ethanol pomalu a v menším množství absorbuje do krve.
 3. Předem vyjádřete dostatek mléka, aby bylo dost pro pár krmení, nezapomeňte dodržovat pravidla skladování.
 4. Velmi důležité: pijte příležitostně. Po pití si musíte odpočinout a naplnit tělesné potřeby tekutinami a nezapomenout na léky, které pomáhají tělu odstranit toxiny.

Mohu si dovolit sklenku červeného vína?

Říká se, že červené víno je dobré pro kojení. Zvažte hlavní mýty:

 1. Zvýšené hladiny hemoglobinu. Červené víno má skutečně příznivý účinek na hemoglobin, ale jiné produkty, jako jsou játra, červené ovoce a zelenina, mají stejnou vlastnost..
 2. Zlepšení práce srdce. S vysokým obsahem hořčíku a antioxidantů, což je ještě vyšší u čerstvých hroznů.
 3. Zlepšení metabolismu. Nadměrné zatížení jater nikdy nemělo příznivý vliv na metabolismus..
 4. Antistresový a relaxační účinek. A opět žádný důvod nestydatě „odpočívat“. Totéž lze dosáhnout pomocí horké koupele s éterickými oleji, kouskem vaší oblíbené pochoutky nebo děláním své oblíbené věci.

V těchto spekulacích je pravda, ale stále nedávají jednoznačnou odpověď, je možné, že kojící matka bude mít červené víno. Proto zvažujeme také léčivé vlastnosti nápoje:

 • kontrola cholesterolu;
 • příznivý účinek na gastrointestinální trakt;
 • zdroj antioxidantů, flavonoidů a vitaminu P.

To vše se však týká pouze červeného suchého nápoje s minimálním obsahem alkoholu a cukru. Odrůdy Sauvignon a Cabernet jsou velmi populární, ale lze uvažovat i o jiných..

Každý se rozhoduje nezávisle, zda je možné si během kojení dovolit vypít sklenici vína. Komarovsky E.O. je přesvědčen, že sklenka přírodního červeného suchého vína opilého na dovolené je docela oprávněná. Takže i kojící ženy si můžete vychutnat sklenku sladkého a kyselého nápoje.

Nealkoholické víno - stojí za to nebo ne?

Vína s minimálním obsahem alkoholu by si u kojících matek dlouho získala popularitu, pokud by nebyla přítomna konzervačních látek a různých cizích přísad. Mohou způsobit individuální alergické reakce na specifické složky. Takže i bílý nealkoholický alkohol zvyšuje tlak, což způsobuje nepohodlí.

A přesto existují příznivci užívání nealkoholického vína, kteří posvátně věří v jeho prospěch a tvrdí, že:

 • odstraňuje toxiny z těla;
 • dobré projímadlo;
 • obsahuje látky, které pomáhají při trávení, štěpí bílkoviny;
 • zlepšuje chuť k jídlu.

Během kojení můžete vypít část nealkoholického vína - nic se nestane hned. Je však důležité sledovat, jak tělo a matka reagují. V případě projevů negativních účinků je odmítněte vůbec použít.

Skladovatelnost

Závisí na druhu vína a podmínkách skladování. Po otevření se však jakékoli víno ztratí maximálně po 2 až 3 dnech, a to i za ideálních skladovacích podmínek. Chcete-li prodloužit životnost nápoje, můžete jej nalít do menší nádoby. V restauracích čerpají vzduch pomocí speciálních nástrojů, ale doma je to obtížné a nepraktické.

Pokud se maminka rozhodla pít alkohol, pak je nejlepší pít trochu vína v restauraci, než koupit celou láhev, která se ještě před opitím zhorší. Můžete také pozvat hosty, kteří nenechají produkt zmizet.

Shrnout

Každá kojící matka, která pije víno, je odpovědná za své zdraví a zdraví dítěte. Je třeba si uvědomit, že překročení povoleného příjmu bude mít nepříznivý dopad na zdraví, může mít vážné následky, někdy nenapravitelné. Pokud odmítnete pít svůj oblíbený nápoj nebo alespoň snížíte dávku příliš tvrdě, můžete své dítě nakrmit umělou směsí, což je lepší než poškození jeho zdraví..

Můžete se také poradit s lékařem, jak bude lepší, pokud je vaše matka alergická nebo se opravdu bojí o zdraví svého dítěte.

Je možné pít víno kojící matce

Strava kojící ženy nezahrnuje alkoholické nápoje. Víno také patří do této kategorie. Ethanol se vstřebává do mléka, poškozuje křehké tělo. Mnoho žen se zajímá o to, zda si během kojení ještě můžete dovolit trochu vína. Abyste tomu porozuměli, musíte posoudit rizika spojená s pitím.

Výběr vína

Je nutné věnovat pozornost složení nápoje, revolucím, pověsti výrobce. Levné odrůdy nemají nic společného s tradičními víny připravenými speciální technologií. Mladá matka se doporučuje vybrat suché víno elitních značek. Způsobuje méně negativních reakcí..

červené víno

Nápoj obsahuje mnoho zdravých antioxidantů. Bílé víno je v počtu těchto sloučenin nižší než červené odrůdy. Tato funkce je spojena s výrobní technologií. Červené víno se vyrábí z celých hroznů pomocí kůží, semen. Při fermentaci saturují infuzi užitečnými prvky.

Odhadované výhody červeného vína pro kojící ženu jsou následující:

 • dobře ovlivňuje práci srdce, krevních cév;
 • neutralizuje volné radikály, které vyvolávají stárnutí;
 • ničí patogenní mikroflóru v ústech;
 • posiluje dásně;
 • zabraňuje růstu maligních nádorů;
 • je prevence mrtvice, infarktu.

Poškození alkoholu obsaženého v nápoji však přesahuje cenné vlastnosti produktu. Během období kojení ženské tělo ostře reaguje na alkohol. I malé množství alkoholu může způsobit slabost, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy..

bílé víno

Pozitivní vlastnosti kvalitního nápoje převyšují výhody hroznové šťávy. Bílé víno má antivirový, baktericidní účinek, zmírňuje zánět. Takové odrůdy:

 • urychlit metabolické procesy;
 • normalizovat cholesterol;
 • zlepšit trávení;
 • odstranit radionuklidy.

Bude užitečné, pokud je používáte ve výjimečných případech. Zneužívání během kojení je pro mámu, dítě nebezpečné. Bílé víno způsobuje u dětí nežádoucí účinky, zejména pokud dítě ještě nemá 3 měsíce.

Nealkoholické víno

Nápoj s minimální koncentrací alkoholu (asi 0,5 obj.) Se získává zmrazením nebo úplným zahřátím. Výsledkem je odpařování alkoholu. Taková infuze se neuchovává dlouho. Pro zvýšení trvanlivosti přidávají výrobci konzervační látky, rostlinné hormony k nealkoholickým odrůdám. Potravinářské přídatné látky často způsobují nežádoucí reakce.

Nealkoholické víno by mělo být nahrazeno šťávou z granátového jablka, bobulovým kompotem.

Alergie

I když víno nezpůsobilo reakci matky před těhotenstvím, může mít dítě vyrážku na kůži. Kromě alkoholu nápoj často obsahuje:

 • pesticidy - hnojiva používaná při pěstování surovin;
 • jed osy;
 • hormony
 • stabilizátory;
 • aromatické přísady.

Tyto látky často vyvolávají nesnášenlivost potravin. Díky schopnosti rozšiřovat krevní cévy alkohol zvyšuje účinek jiných alergenů..

Mohu pít víno při kojení

Ethanol proniká do mléka, kazí jeho chuť. Po krmení dostává tělo dítěte dávku škodlivých látek. V zažívacím traktu dítěte není dostatek enzymů, které by mohly štěpit molekuly alkoholu, takže se v těle dlouho zadržují. Účinky alkoholu na tělo dítěte jsou následující:

 • ničení jaterních buněk, mozku;
 • poruchy nervového systému - apatie, slza, letargie;
 • snížení tlaku;
 • tachykardie;
 • kolika
 • vyrážka;
 • zvýšená tvorba plynu;
 • snížená chuť k jídlu;
 • poruchy spánku;
 • oslabení obranných reakcí.

Alkohol vstupuje do mléka 20-30 minut po pití. Šumivé víno, šampaňské se vstřebává rychleji díky bublinám oxidu uhličitého. Pokud kojící matka vypije sklenici nápoje, alkohol se z 3-4 hodin odstraní z krve. Přesný čas závisí na kvalitě alkoholu, hmotnosti ženy, druhu jídla.

Nejlepší je odložit pití alkoholických nápojů, dokud se dítě nedostane do doplňkových potravin. Frekvence aplikace bude snížena. Po 6-7 měsících si žena může dovolit nějaké víno bez následků pro dítě.

Podmínky použití

Kojící matka nesmí pít více než 150 ml vína. Za prvé, dítě musí být krmeno tak, aby bylo dost času do další aplikace.

Pravidla pro pití vína s kojením:

 • preferují se bílé suché odrůdy dobré kvality. Takové značky zřídka způsobují alergické reakce;
 • před pitím alkoholu je vhodné jíst pevně. Na plný žaludek se ethanol vstřebává rychleji;
 • po pití vína neaplikujte dítě na hrudník po dobu 3-4 hodin;
 • V tento den nejezte nová jídla. Tím se sníží zátěž gastrointestinálního traktu dítěte;
 • pokud je dítě na krmení smíšeným, je vhodné mu dát pouze směs na dovolenou. V tomto případě je mléko pravidelně dekantováno, aby se zabránilo stagnaci, snížené laktaci.

Zatímco dítě nemá 3 měsíce, stojí za to vzdát se alkoholu. I malá část může způsobit závažné intoxikace a v důsledku toho i chronická onemocnění.

Mýty o víně při kojení

Někteří lidé věří, že nápoj je prospěšný během kojení. To není pravda. Běžné mýty:

 • "Trochu vína před spaním zlepší spánek dítěte." Tato mylná představa je založena na skutečnosti, že dítě rychle usne. Ale sen je povrchní. Dítě se často probouzí, je zlobivé. Je to kvůli skutečnosti, že alkohol negativně ovlivňuje křehký nervový systém..
 • "Víno zlepšuje krevní oběh." Prohlášení je správné, ale je lepší nahradit nápoj za tímto účelem jinými produkty dohodnutými se specialistou. Alkohol resetuje všechny cenné vlastnosti. Údajné poškození daleko přesahuje výhody.
 • "Víno zlepšuje produkci mléka." Prolaktin, který je zodpovědný za objem sekrece, skutečně vyniká více. Současně je však inhibována produkce hormonu oxytocinu. V důsledku toho je odtok mléka velmi obtížný. Zvyšuje se riziko mastitidy, laktostázy.
 • "Pokud po svátku vylítíte mléko, další porce je pro dítě bezpečná." Je to klam. Dokud nebude z krve odstraněn alkohol, bude také přítomen v mléce.

Víno, stejně jako jiný druh alkoholu, je pro kojení nežádoucí. V extrémních případech lze vypít sklenici nápoje na plný žaludek a dítě by nemělo být aplikováno na hrudník, dokud nebude z těla odstraněn alkohol..

Víno kojení

Nealkoholické víno je víno vyrobené z moštu (neklarifikovaná čerstvě vymačkaná ovocná šťáva, obvykle hroznové víno) fermentací, tj. Fermentací. V procesu přípravy nápoj prochází dealkoholizací, alkohol (alkohol) je z něj odstraněn. Stává se to, jako je tradiční, červená a bílá.

Ztracený recept

Nealkoholický produkt je zákazníkům k dispozici relativně nedávno. Technologie výroby vína, která neobsahuje alkohol, však existuje již sto let. Vynalezl jej švýcarský psychiatr a učitel Carl Gustav Jung. Za svůj objev dokonce získal patent. V té době se však o nápoj nikdo nezajímal..

Nyní se obliba tohoto nápoje zvyšuje. Vaří se i doma..

Proč nealkoholický

Pro dospělého je snadné rozhodnout se mezi běžným a nealkoholickým vínem podle zdravotního stavu, dne v týdnu a dostupnosti volného času. Ale pro ženu, která nedávno porodila dítě, není taková volba poskytnuta. Koneckonců, každý ví, jak důležité a prospěšné kojení je pro rostoucí tělo. K tomuto tématu je k dispozici velké množství informací. Dítě dostává všechny potřebné prvky a látky pro zdravý růst a vývoj. Pokud má žena laktační proces, aby své dítě plně krmila mateřským mlékem, poskytne mu to silnou imunitu. Po celou dobu HB je dodržování mateřské stravy velmi důležité.

Pokud jde o množství přijatelné pro použití s ​​HS, jedná se o maximálně padesát mililitrů a ne více než dvakrát až třikrát denně. Na svátky si můžete dovolit sklenici nebo dvě. V mililitrech to není více než dvě stě za celý den. Pokud vás zajímá, zda je možné pít více, bude odpověď záporná.

Použití nealkoholického vína během kojení, v souladu se všemi požadavky a doporučeními, umožní matce během tohoto důležitého období udělat z její stravy trochu rozmanitosti. Koneckonců, dobrá nálada a relaxace dávají sílu a zdraví.

Kdo ocení

V moderní společnosti je zdravý životní styl vítán. Lidé sledují jejich pohodu, aktivně se věnují sportu a kombinují školení s oficiálními povinnostmi. V takovém nabitém programu není místo k pití alkoholu. Zároveň však lidé potřebují odpočinout od obvyklého rozruchu. Například komunikace ve společnosti přátel po náročném dni. Vynikající relaxační doprovod k takové zábavě bude možnost pít víno, které ve svém složení neobsahuje alkohol. Jasný bonus následující den bude pěkný bonus.

Motoristé mohou ocenit výhody nealkoholického vína. Polední menu doplňuje příjemná chuť vína. A poté, co to vezmete, nemusíte porušovat pravidla ani zůstat do dalšího dne bez dopravních prostředků.

Přirozené krmení dítěte může trvat až dva nebo více let. A držet se správné stravy, s výjimkou alkoholu po celou dobu, není snadné. Maminko, stejně jako všichni lidé, někdy chcete vypít skleničku příjemného nápoje. Nejlépe se hodí nealkoholické víno při kojení. Abychom však rozptýlili všechny pochybnosti a obavy, je užitečné zjistit, které víno můžete pít a jaké jsou jeho pozitivní vlastnosti..

 • Prevence onemocnění kardiovaskulárního systému. Víno bez alkoholu není výjimkou. Koneckonců, je připraven z této suroviny. V malém množství pozitivně ovlivní „motor“ osoby a její krevní cévy.
 • V zažívacím systému můžete obnovit pořádek díky antioxidantům obsaženým v nealkoholickém víně. Zvyšují lipoproteiny o vysoké hustotě. Pomáhá eliminovat toxiny.
 • Kontrola krevního tlaku. Suchá vína obsahují různé ovocné kyseliny. Mají antispasmodický účinek na krevní cévy, čímž je rozšiřují. Bílé nebo červené suché víno v kombinaci se stolní vodou obohacenou o minerály (v poměru 1 až 2), zvyšuje cévní tonus a zmírňuje stres
 • Udržování nervového systému. To platí zejména pro ženy trpící poporodní depresí, u nichž je nedostatek fosforu. Víno dokonale pomáhá tento problém vyřešit.
 • Po porodu mají ženy zácpu. A přemýšlel, jestli je možné, aby kojící matka vypila červené nebo bílé víno, stojí za zmínku, že nealkoholický nápoj pomůže s tím vyrovnat se, protože má mírný projímavý účinek.
 • Zvýšená chuť k jídlu. Hlad usnadňuje ztrátu dobré nálady. Není žádným tajemstvím, že suché červené víno, včetně nealkoholického vína, vzbuzuje touhu po jídle. Pití, můžete "zabít dva ptáky jedním kamenem" - obnovit příjemnou náladu a nasycení žaludku. A minerální kyseliny obsažené ve víně také pomohou strávit konzumované jídlo
 • Prevence alergií Složení „nápoje bohů“ bohaté na užitečné prvky zahrnuje ionty hořčíku. Jsou odpovědné za antialergické účinky na lidské tělo.

Ze všeho výše uvedeného lze usoudit, že nealkoholické víno má nepochybné výhody pro kojící matku. Při rozumném používání bude mít pozitivní vliv na zdraví. Je důležité vědět, kolik vína lze konzumovat..

Používejte bez poškození dítěte

Používejte nealkoholický obchod nebo domácí víno s HS by mělo být používáno s opatrností. Protože i přes svůj název stále obsahuje minimální dávku ethanolu. V procentech to je pět desetin procenta. Kromě toho může obsahovat oxidační činidla, fytohormony a často konzervační látky. Výrobci používají výrobci ke zvýšení trvanlivosti nealkoholického výrobku..

Konzultace s lékařem nebude zbytečné. Řekne vám, zda je možné, aby si kojící matky dovolily malou odchylku od zavedeného režimu. Proto existují pravidla pro pití, aniž by došlo k poškození zdraví novorozence.

Během následujících pěti až šesti hodin můžete vyjádřit dostatek mléka pro několik krmení. Pokud při tomto postupu vzniknou potíže, je nejlepší dočasně nahradit kojení směsí..

Nezapomeňte jíst při pití i nealkoholického vína.

Veškeré mléko, které jste vyjádřili během šesti hodin po požití vína, nelze použít k výživě dítěte. Nalijte to.

Doporučení a tipy pro výběr

Při výrobě vína bez alkoholu se čistí z ethylalkoholu. Ale vůně hroznů, která je charakteristickým znakem tohoto nápoje, zůstává.

Upřednostňuje se suché bílé nebo červené nealkoholické víno. Nepřidávají cukr. Neexistují také žádná barviva. A když matka vypila sklenku vína, nemůže se bát vzniku alergických reakcí u dítěte.

Při výběru nealkoholických nápojů z různých druhů vína potřebuje kojící matka znát některé nuance, aby nepoškodila sebe a zdraví dítěte. Například byste měli věnovat pozornost tomu, jak byl alkohol z kompozice odstraněn. Optimální mrzne. Umožňuje vínu zadržet většinu živin. Informace o tom jsou uvedeny na etiketě láhve vína..

Životnost produktu je důležitým bodem. Víno, které neobsahuje alkohol, je malé. Nezapomeňte to zkontrolovat. Doporučuje se uchovávat víno v lednici nebo v chladné skříni. Lahvičku pevně uzavřete víčkem nebo zátkou..

Při vizuální kontrole láhve vína je třeba zkontrolovat sediment. Musí být v pořádku. Pokud ji nenajdete, pokračujte v hledání vhodné možnosti.

Je víno povoleno kojit??

Víno s HS je nežádoucí produkt. Nápoj má negativní vliv na nervový systém dětí, zpomaluje mentální vývoj. Nicméně, přísně dodržovat řadu pravidel, maminka může někdy vyzkoušet sklenku šumivého vína..

Alkohol a mateřské mléko

Lékaři nedoporučují ženám pravidelně kojit víno během kojení. Částice ethanolu se okamžitě objevují v krvi az ní - v mléce. Studie ukázaly, že dítě dostane 10% alkoholu opitého matkou.

U dospělých je ethanol obsažený v nápoji neutralizován a vylučován játry. Orgány novorozence nejsou dostatečně vyvinuté a neprodukují sloučeniny, které neutralizují alkohol. Objem vína, pro matku nevýznamný, může být pro dítě nebezpečný.

Na základě doporučení lékařů a přípravy přípravků si však žena může dovolit alkohol. V malých objemech víno normalizuje fungování srdce, zmírňuje depresi, jedná-li se o přírodní nápoj bez chemických přísad a není levnou náhražkou.

Důležité! Při kojení používejte domácí víno. Je vyroben z přírodních produktů a neobsahuje škodlivé nečistoty.

Dávka, která je pro dítě neškodná, se považuje za 1-2 doušky (do 50 ml). Když dítě dosáhne šesti měsíců, může vypít 1 sklenku (do 150 ml). Pití alkoholu by se však nemělo stát každodenním zvykem. Popíjejte víno pro oslavu nebo pro posílení vaší síly, ale ne více než 1-2 skleničky týdně.

Červené víno a laktace

Červené víno opilé během kojení zvyšuje hladinu hemoglobinu, zlepšuje tvorbu krve a normalizuje krevní tlak. Nápoj převyšuje alkoholické výrobky z hlediska počtu užitečných prvků. Sklenici vína opilého při večeři léčí, jmenovitě:

 • zlepšuje srdeční funkci;
 • slouží jako prevence kardiovaskulárních patologií;
 • dezinfikuje sliznici;
 • snižuje pravděpodobnost rozvoje onkologie;
 • zmírňuje stres.

Produkt se však vyznačuje vysokým obsahem alkoholu. Sklenice červeného vína ohrožuje zdraví dítěte a způsobuje vedlejší účinky mumie v podobě záchvatů nevolnosti, závratě, slabosti, migrény.

Je možné, aby víno kojící matky záviselo na kvalitě produktu. Vyberte si Church Cahors nebo si koupit drink od důvěryhodných soukromých prodejců ve firemních obchodech. Dokonce i silné přírodní víno je pro kojení lepší než levná náhrada založená na chemických přísadách.

Bílé víno kojení

Bílé víno se vyrábí odstraněním slupky z bobulí. Není v ní mnoho užitečných látek, ale není nižší než síla červená. Nápoj rychle uhasí žízeň a má pro tělo řadu užitečných vlastností:

 • eliminuje toxiny;
 • urychluje metabolismus;
 • zkapalňuje a odstraňuje sputum z plic;
 • posiluje cévní stěny;
 • odstraňuje cholesterol;
 • normalizuje kyselost žaludku;
 • zobrazuje radionuklidy;
 • zpomaluje stárnutí.

Ale bílé víno, opilé během kojení, není pro dítě o nic méně škodlivé než červené. Zahrnuje alkoholy, které nepříznivě ovlivňují novorozence. Víno nabízené kojící matce na oslavě nebo při zvláštní příležitosti by mělo být přirozené od důvěryhodného dodavatele. Pijte v malém množství, aby nedošlo k poškození novorozence.

Nealkoholické víno

Nedávno se na regálech obchodů objevilo nealkoholické víno. Vyrábí se klasickou technologií, poté se alkohol odstraní zahřátím, destilací nebo filtrací..

Nápoj obsahuje 2krát méně kalorií. Při odstraňování alkoholu z něj však většina užitečných látek odchází. Aby se produkt uchovával po dlouhou dobu, přidávají se do něj hormonální sloučeniny.

Ačkoli obsah alkoholu v něm není více než v kefíru (0,5%), nealkoholické víno konzumované během kojení nelze označit za užitečné. Chemické přísady způsobují hormonální nerovnováhu v těle matky, což někdy vede ke ztrátě mléka.

Na poznámku! Dobrou alternativou k vínu je přírodní šťáva z granátového jablka zředěná na polovinu vodou nebo ovocným kompotem. Tyto nápoje zvyšují imunitu, hemoglobin, stimulují laktaci bez poškození zdraví..

Důvody absolutního zákazu alkoholu během krmení

Přes výhody, které do těla přináší víno v malých objemech, existuje řada faktorů, kvůli nimž je nápoj přísně zakázán:

 1. Mléko mění chuť. Víno používané během krmení někdy způsobuje novorozence odmítnutí prsu.
 2. Opojení. Škodlivé látky obsažené v alkoholu negativně ovlivňují nervový systém, vedou k neklidnému spánku, pláči a ničí mozek a játra. Toxiny vyvolávají otravu, obtížné trávení, problémy se stolicí v drobky.
 3. Poškození žaludeční sliznice. Chuť dítěte zmizí, bolest břicha, křeče, zvracení.
 4. Snižuje produkci mléka. Po pití vína tělo uvolňuje hormon oxytocin, který inhibuje laktaci. Při pravidelném příjmu alkoholu se z matky stává méně mléka.
 5. Palpitace srdce, hypotenze. Ethanol přítomný v nápoji ovlivňuje činnost srdce, omezuje krevní cévy.

Pozornost! Až 3 měsíce po narození je konzumace alkoholu kojící matkou i v minimálních dávkách zakázána, protože otrava novorozence se stává příčinou jeho smrti.

Některé ženy, zvažující, zda je možné pít víno pro kojící matku, dávají vědecky neopodstatněné omluvy:

 1. Stálý příjem malého množství vína přispívá k tvorbě krve. Ethanol přítomný v alkoholu však narušuje fungování orgánů a systémů v těle novorozence. Ke zvýšení hladiny hemoglobinu použijte bezpečné metody: berte šťávu z granátového jablka, konzumujte ovoce a zeleninu, léky předepsané lékařem.
 2. Dítě spí lépe, když pije víno den předtím. Dítě rychle usne, ale jeho spánek je povrchní. Dítě se často probouzí, pláče.
 3. Po opité dávce alkoholu může být mléko exprimováno. Mylná představa, protože do 24 hodin se z krve odstraní úplně ethanol.

Zda je možné kojit víno během kojení, záleží na postoji ženy k mateřství. Svědomitá matka je připravena obětovat pochybné potěšení sklenkou intoxikovaného nápoje pro zdraví dítěte, aniž by to připomínala lékařům a dalším.

Obsah alkoholu v krvi v mateřském mléce

Nebezpečí alkoholu při krmení svědčí o procesech probíhajících v těle matky. Po půl hodině přechází do žaludku alkohol. Jeho stravitelnost se zpomalí, pokud maminka jedla těsně předtím.

Šumivé víno se vstřebává po čtvrt hodině. Studie ukázaly, že do půl hodiny po požití je desetina alkoholu v mateřském mléce. Pokud žena vezme sklenku vína, 20 ml půjde k dítěti. Tento objem je asi třetina skla.

Příprava na dovolenou

Z výše uvedených skutečností vyplývá, že pokud se chystáte pít 1-2 sklenky vína, musíte se o dítě postarat předem. Po pití je zakázáno kojit dítě po dobu 3-6 hodin. Při přípravě na slavnostní akci postupujte podle pravidel:

 1. Vyjměte mléko předem ručně nebo pomocí odsávačky. Sklizeň pomůže, když dítě chce jíst.
 2. Získejte kojeneckou výživu odpovídající věku novorozence. Vyrovná to nedostatek exprimovaného mléka..
 3. Jezte před pitím alkoholu. Snack pevně během svátku..
 4. Nakrmte své dítě před událostí.
 5. Zajistěte kvalitu zboží. Pokud jste na návštěvě, vezměte si s sebou láhev dobrého produktu..
 6. Po šesti hodinách vypusťte mléko a zalijte. Nedávejte to dítěti: v tekutině je stále přítomen ethanol.

Dodržování jednoduchých pravidel vám umožní vychutnat si kvalitní nápoj a zabránit jeho negativnímu dopadu na zdraví dítěte..

Alergie

Víno pro novorozence je kromě otravy a poškození nervového systému nebezpečné také v tom, že vyvolává alergickou reakci. I přírodní nápoj obsahuje:

 • chemikálie používané ke zpracování vinné révy;
 • jed osy;
 • konzervanty;
 • plíseň.

Alkoholy v těle zlepšují krevní oběh a rozšiřují krevní cévy. Výsledkem je, že škodlivé látky jsou absorbovány rychleji. Pokud je osoba náchylná k alergiím, víno vyvolá útok. Při pravidelném užívání alkoholického nápoje matkou se u dítěte vyvíjí nesnášenlivost jiných produktů.

Jak dlouho mohu krmit své dítě po alkoholu?

Období, které lze udržet bez krmení novorozence, závisí na dávce alkoholu. Po 100 ml nápoje opouští alkohol tělo po 3 hodinách. Každých 50 ml vína zvyšuje dobu vylučování alkoholu z krve dvakrát. Pokud máma vypila dvě sklenice, bude muset dítě po 6 hodinách krmit.

Období vylučování alkoholu je také ovlivněno pleťem ženského těla. U úplných matek je tento proces rychlejší. Štíhlé zbavení alkoholu 1,5krát déle.

Pamatovat! Minimální interval, který musí být dodržen od vína do krmení dítěte, jsou 3 hodiny. Proces úplného odstranění alkoholů z krve trvá až jeden den.

Základní bezpečnostní pravidla

Aby alkohol způsobil menší poškození zdraví dítěte, dodržujte bezpečnostní pravidla:

 1. Vyjměte mléko před užitím vína. Skladuje se v chladničce po dobu jednoho dne, v mrazničce 2-3 dny. Alternativou k mléku mohou být směsi nebo doplňková jídla..
 2. Nepijte hladový alkohol.
 3. Po 3-5 hodinách mléko vyjměte, ale novorozencům ho nenabízejte kvůli přítomnosti ethanolu v tekutině.
 4. Nepijte alergenní výrobky současně s alkoholickým nápojem: víno zvyšuje alergickou reakci.
 5. Preferujte suché víno před jinými alkoholickými výrobky. Je méně silný a prospěšnější pro tělo..
 6. Během prvních tří měsíců krmení nepijte alkohol.

Optimální dávka vína pro kojící ženu je 50 ml, pokud dítě dosáhlo 3 až 6 měsíců. Je-li dítěti šest měsíců, je povoleno vypít sklenku vína.

Když se však matka rozhodne pít šumivý nápoj, měla by přemýšlet o důsledcích a řídit se pokyny. Kolik vína k pití se žena rozhodne pro sebe. Je však lepší zdržet se hlasování a neohrožovat zdraví dítěte.

Mohu pít víno při kojení

Mateřské mléko je nejpřirozenější a cenově dostupné jídlo pro novorozence. Ale aby to bylo užitečné pro kojence a aby jim neubližovalo, musí matky sledovat jejich výživu, protože mnoho látek z potravin, které jedí, vstupuje do mléka skrz krev a spolu s ním do žaludku dítěte.

Mnoho žen ví, že v tomto rozhodujícím období je lepší odmítnout mnoho „těžkých“ produktů pro žaludek, včetně silného alkoholu. Mohu pít víno při kojení? Nakonec se může zdát, že takový alkohol s nízkým obsahem alkoholu nepoškozuje dítě.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Alkohol u matek a dětí

Především je užitečné pochopit, jak alkohol ovlivňuje tělo matky a dítěte. Ethanol, který vstoupil do těla kojící ženy, se rychle vstřebává do krevního řečiště a pomalu se z těla vylučuje. Maximální koncentrace alkoholu v něm je dosažena 1 hodinu po konzumaci, po které tato koncentrace začne klesat. Současně přibližně desetina alkoholu v nápojích přechází do mateřského mléka. Čas na odstranění ethanolu však závisí na jeho množství, které určuje sílu alkoholického nápoje a množství opitého. Alkohol bude v těle ženy po dobu nejméně 3 hodin, a pokud je křehká a trochu váží, pak déle. Během této doby bude mít čas proniknout do mateřského mléka a během krmení bude přenesen na dítě.

Pokud jde o kojence, odstranění alkoholu z jejich těla trvá dvakrát déle a představuje křehké játra velké zatížení, protože dosud není schopen syntetizovat potřebné enzymy, které štěpí ethanol a vydrží i jeho nevýznamný objem. Kromě toho je tato látka velmi toxická a v dávce přijatelné pro dospělé negativně ovlivňuje tělo kojenců. Například:

Naši čtenáři doporučují!

Náš pravidelný čtenář sdílel efektivní metodu, která zachránila jejího manžela před ALCOHOLISMEM. Zdálo se, že nic nepomůže, v lékárně bylo několik kódování, ošetření, nic nepomohlo. Pomohla účinná metoda, kterou doporučila Elena Malysheva. ÚČINNÁ METODA

 • způsobuje nepříjemnou chuť mléka, takže se děti zdráhají pít;
 • poškozuje jemnou sliznici žaludku, která vyvolává bolest, nevolnost a nechutenství;
 • způsobuje u dětí změnu krevního tlaku, bušení srdce, koliku, alergické reakce, otravu;
 • zpomaluje psychomotorické reakce;
 • narušuje normální průběh nervových procesů.

Kromě toho alkohol s hepatitidou B má negativní vliv na proces kojení. Mění hladinu hormonů v krvi, které jsou zodpovědné za laktaci - prolaktin a oxytocin. Poté, co žena vezme alkoholické nápoje, se zvyšuje koncentrace prolaktinu, který reguluje produkci mléka, a oxytocin, který tekutinu nasměruje do bradavky, naopak klesá. V důsledku toho je pro dítě obtížnější sát mléko přetékající prsa, protože je obtížné se od něj vyčíst. Nepřináší to potěšení ani matce, ani dítěti.

Kvůli kombinaci těchto důvodů je kojení a alkohol neslučitelné, proto mnoho dětských lékařských odborníků zakazuje kojícím matkám konzumovat jakýkoli alkohol a v jakémkoli množství během kojení dětí, zejména novorozenců a kojenců do 6 měsíců, což naznačuje možné negativní důsledky.

Mohu pít víno při kojení

Existuje názor, že víno, přirozeně vysoké kvality, při kojení nepoškodí dítě, ale naopak bude užitečné jak pro něj, tak pro jeho matku. Koneckonců, jedná se o přírodní produkt, ve kterém není jen alkohol, ale také množství užitečných látek. Například existuje důkaz, že červené víno může zvýšit hladinu hemoglobinu v krvi ženy, což je důležité při kojení. To je sice pravda, ale produkci této krevní bílkoviny můžete zvýšit použitím jiných potravin nebo nápojů, které neobsahují alkohol. Proto je během kojení lepší nahradit víno neškodnou šťávou z granátového jablka.

Nebezpečí červeného vína spočívá v tom, že obsahuje antokyany - rostlinné pigmenty, které mu dodávají vhodnou barvu. Jsou obsaženy v tmavě zbarvené slupce hroznů, a protože se používá společně se semeny a slupkami pro výrobu vína, zůstávají antokyaniny ve vinném moštu a poté v hotovém produktu - červené víno. Dávají nápoji výraznou chuť, ale vstupem do těla malých dětí mateřským mlékem jsou viníci alergických reakcí, proto byste se měli z tohoto důvodu také vzdát červeného vína.

Bílé víno je v tomto ohledu mnohem bezpečnější, protože je vyrobeno z lehkých odrůd. Nemá žádné pigmenty, takže u kojenců nemůže způsobit alergie. To však neznamená, že je neškodné a můžete ho pít tolik, kolik chcete. Nezapomeňte, že v bílém víně, stejně jako v červené barvě, je alkohol, který škodí tomuto nápoji tělu malého dítěte. A obsah ethanolu ve vínech není tak malý a pohybuje se od 9% v přírodních a až 22% v obohacených odrůdách.

Jak jinak ovlivňuje víno malé děti? Mnozí si všimli, že poté, co matka vypila víno a krmila dítě, usnul dříve a spal déle. To vše je pod vlivem alkoholu, délka spánku u kojenců i dospělých se zvyšuje, ale kvalita trpí výrazně. U dětí po krmení takovým mlékem se spánek stává povrchním, neklidným a neproduktivním. Výhody vína a v tomto případě jsou tedy pochybné.

Kromě tradičních vín má tento nápoj moderní vzhled - nealkoholické víno. Jedná se o stejné hroznové víno, ale liší se tím, že veškerý alkohol vzniklý při kvašení se z něj odstraní zahřátím nebo zmrazením. Není zakázáno pít takový nápoj kojícím ženám, je však třeba mít na paměti, že obsahuje potravinářské přídatné látky a konzervační látky, které výrobci přidávají, aby zlepšili chuť a prodloužili trvanlivost výrobku..

Jak pít víno

Pokud opravdu chcete pít víno, kojící ženy by měly vědět, jak to udělat správně, aby se předešlo možným rizikům pro sebe a jejich dítě. Například s vědomím, že alkohol z červeného a bílého vína přetrvává v těle po dobu alespoň 3 hodin (což odpovídá době eliminace ethanolu obsaženého v jedné sklenici), musíte pít suché víno nejméně 3 hodiny před dalším krmením. Skutečně trvá tolik času, než se alkohol v něm obsažený spotřebuje..

Pokud máte dlouhý triumf a nemůžete to odmítnout, musíte dítě krmit těsně před zahájením akce, aby bylo nakrmeno a nepožadovalo se o jídlo.

Mateřské mléko by mělo být také připraveno předem. Musí být vyjádřeno v láhvi v objemu, který by měl stačit alespoň na 2 krmení, a podat dítěti, aby z něj mohl pít v době, kdy je čas si ji položit na hruď. Nebo, jako možnost, nakupte hotovou mléčnou směs a nakrmte jí dítě.

Během svátku byste neměli pít na lačný žaludek, protože alkohol z vína, zejména šumivého vína, při absenci jídla v žaludku, rychle proniká do krve. Rychlou intoxikaci proto může způsobit i jedna sklenka suchého vína, vypitá na lačný žaludek. Ženy musí pít víno pouze v přísně přijatelné dávce. U dětí s dětmi mladšími než 6 měsíců je to 50 ml au starších matek 100 ml.

Po oslavě by nemělo dítě dítě nějakou dobu krmit mlékem, dokud alkohol úplně neopustí tělo. V tuto chvíli je lepší používat hotové umělé mléčné směsi..

Nelze vyléčit alkoholismus.

 • Vyzkoušel mnoha způsoby, ale nic nepomůže?
 • Další kódování bylo neúčinné?
 • Alkoholismus zničí vaši rodinu?

Nezoufejte, našel účinný lék na alkoholismus. Naši kliničtí lékaři vyzkoušeli na sobě klinicky prokázaný účinek. Číst dál >>

Je možné pro kojící matku víno: kdy, jak a kolik

Pouze líný neřekl o škodlivých účincích alkoholu na tělo kojenců. Ale mladá matka, opouštějící nemocnici, není v žádném případě uzamčena ve čtyřech stěnách. Život pokračuje a kojící matky se pravidelně ocitají v zábavné společnosti na hostině z jiného důvodu. Co dělat - být opilým černým ovcem nebo podlehnout univerzální zábavě? Je však možné kojit víno? Ale co dítě čekající doma, ublíží mu „osvobození“ jeho matky? A sousedé u stolu? Nebudou hledat dotaz na „pití“ maminku? Všechny tyto myšlenky se točí v hlavě ženy a kde je pravda? Ve víně?

Alkohol v mléce kojící ženy

Dostane se alkohol během kojení do těla drobků s vínem? Určité množství alkoholu samozřejmě přechází do mateřského mléka (asi desetina všech opilých). Při kojení je velmi pravděpodobné, že alkohol vstoupí přímo do těla dítěte.

Koncentrace alkoholu v ženském těle je nižší než u kojících žen. Současně je množství nápoje obou žen stejné. Příčina tohoto jevu není známa. Příroda se zjevně ujistila, že přítomnost laktace zřejmě snižuje koncentraci alkoholu.

Takže alkohol a jeho produkty rozpadu budou samozřejmě z těla kojící matky nakonec odstraněny. Je důležité zvážit - čím více alkoholu se pije, tím déle se alkohol z těla matky a dítěte odstraňuje. Kromě toho, pokud má matka miniaturní stavbu těla, může se tento proces ještě nějakou dobu táhnout..

Skutečnost, že alkohol poškozuje dítě, je nepopiratelnou pravdou. Proto před vypitím vína, a zejména nápojů mnohem silnějšího stupně, stojí za zvážení všechny možné nuance a důsledky.

Mohu pít víno při kojení

Je tedy možné, aby kojící matky víno? Samozřejmě, pokud mluvíme o síle alkoholu, je mnohem lepší omezit se na sklenku vína než na radikálnější nápoje.

Je důležité pochopit, že výskyt alkoholu v těle kojící matky může vyvolat řadu negativních důsledků, konkrétně:

 • Alkohol může změnit chuť mateřského mléka, což zvyšuje riziko kojení.
 • Toxiny v alkoholu způsobují poruchu nervového systému dítěte. V důsledku toho může u dítěte dojít k narušení spánku..
 • Negativní účinek toxických látek v alkoholu se může projevit ve formě gastrointestinálních problémů ve formě nevolnosti, zvracení a dysbiózy.
 • Silné nápoje způsobují, že dítě je letargické, způsobuje hypotenzi, bušení srdce a inhibici reakcí. Medicína zná případy, kdy se mateřský alkoholismus stal příčinou vývoje oligofrenie u dítěte.
 • Alkohol může snížit množství produkovaného mateřského mléka. To může způsobit neplánované ukončení laktace..

Známý lékař Komarovsky umožňuje během kojení malá množství alkoholu. Současně však zdůrazňuje, že frekvence takových recepcí by neměla překročit přípustné normy. Kromě toho byste si měli pečlivě vybrat slabé nápoje. Objemy pití jsou také velmi důležité..

Mnoho matek věří, že nealkoholické víno a zdravé potraviny pomohou snížit negativní účinky alkoholu na organismus. Vyvážená strava samozřejmě prospěje matce i tělu dítěte. Ale pokud jde o nealkoholické víno, neměli byste být podvedeni. Obsahuje také ethanol, i když ve velmi nízkých koncentracích - pouze 0,5%. To je velmi malé a je nepravděpodobné, že by takový nápoj mohl novorozence ublížit. A přesto byste to neměli pít s kbelíky..

Shrneme-li všechna data, můžeme dojít k závěru, že je nežádoucí pít víno s gw, ale je to docela přijatelné. Je důležité dodržovat opatření opilá, nepít alkohol příliš často a dodržovat speciální bezpečnostní doporučení.

Základní bezpečnostní pravidla

Dítě může být chráněno před požitím alkoholu v těle. Toho lze dosáhnout pomocí následujících tipů:

 • aplikujte drobky na hruď přímo na hostinu;
 • pití vína kojící matce je nepřijatelné na lačný žaludek;
 • v prvních třech měsících života dítěte by neměl být konzumován žádný alkohol;
 • pokud se pije víno, měla by být žena na několik hodin vyloučena z kojení (viz tabulka níže: kolik alkoholu se z těla vylučuje).

Červená nebo bílá

Červené víno je pro kojící matky nejvhodnější variantou alkoholu, pokud mohu říci o alkoholických nápojích. Hrozny pro jeho výrobu putují spolu se slupkou a semeny. To znamená, že takový nápoj obsahuje antioxidanty, které mají příznivý účinek na organismus..

Bílé víno příznivě ovlivňuje metabolismus a funkci plic. Při výrobě se však slupka hroznů oddělí od buničiny a semen. V důsledku toho nápoj ztratí některé ze svých živin..

Na druhé straně je červené víno o něco alergennější než bílé. Tady stojí za to se řídit preferencemi a touhou matky.

Používání vysoce kvalitního (!), Suchého vína je nejlepší, kojící matka jí ublíží na těle a na těle svého dítěte méně než při pití silnějších nápojů (koňak, vodka atd.). Dobrou a nejdůležitější bezpečnou alternativou k vínu bude šťáva z granátového jablka, minerální voda, džusy a ovocné nápoje.

Jak a kolik

Množství opilého alkoholu do značné míry určuje stav matky i dítěte. Optimální dávka vína pro kojení je tedy 50 g matkám kojenců do šesti měsíců. Až dítě dosáhne tohoto věku, můžete vypít sklenku vína.

Jak často mohu pít víno při kojení? Odborníci říkají, že frekvence takových „recepcí“ by neměla překročit jednu sklenici 1-2krát týdně.

Musím se vyjádřit?

Pití vína s gw a dekantování je absolutně zbytečné. Alkohol z mléka zmizí po stejné době jako z krve. Ale před vypitím alkoholu do láhve je docela přijatelné. Tím se vyřeší problém krmení drobků bez použití na „opilá“ prsa. Někdy může být nutné exprimovat po alkoholu, aby se zabránilo ztuhnutí hrudníku, lakostáze a mastitidě. Mléko vyjádřené v takových případech by nikdy nemělo být dáno kojenci..

Jak dlouho mohu krmit své dítě po alkoholu?

Alkohol vstupuje do těla ženy během několika minut po pití. Jak dlouho mohu kojit své dítě? Alkohol se z těla zpravidla vylučuje do 3 hodin (mluvíme o jedné opité sklenici vína). Čas se může lišit v závislosti na hmotnosti ženy a množství konzumovaného alkoholu. Viz tabulka.

V každém případě je doporučeno zdržet se příjmu dalších 2,5–3 hodin. Jinak existuje vysoké riziko, že během kojení vstoupí do těla dítěte alkohol.

V ideálním případě by však kojící matka měla odmítnout brát alkoholické nápoje (av prvních měsících života jsou drobky nutností!). Ale v shonu dnů plných starostí o dítě se mladá matka někdy opravdu chce uvolnit a trochu se rozptýlit od každodenní rutiny. V takových případech jí sklenka dobrého vína pomůže trochu odpočinout od břemene odpovědnosti. Je důležité dodržovat všechna doporučení pro krmení dítěte v případě konzumace alkoholu a nedovolit příliš časté „libace“..

Články O Neplodnosti