Hlavní Analýzy

Jak starý je dětský recept?

Každá těhotná žena si je jistá, že když se její dítě narodí, bude ho bezpochyby krmit pouze mateřským mlékem. Ale bohužel, někdy z různých důvodů, kojení není možné. Neměli byste být naštvaní, protože mnoho dětí, které jedí směsi umělého mléka, vyrůstají docela chytře a zdravě. Kvalitní produkt je však drahý. A blíže k roku dítěte začalo mnoho matek přemýšlet o tom, kdy mu dojedou směs. V této věci neexistuje konsenzus, nicméně existuje řada faktorů a předpokladů, které je třeba vzít v úvahu.

Složení mléčného výrobku

Navzdory hojnosti značek prezentovaných na regálech se všechny směsi z hlediska bezpečnosti a kvality skládají z přibližně stejných komponent. Konec konců je kontrola jejich uvádění na trh složitá a přísná, a proto bezohlední výrobci obcházejí vše, co se týká dětské výživy..

Z čeho se skládá mléčná směs:

 • Hlavní složkou je sušené mléko získané z koz nebo krav. Produkt může být také vyroben na bázi sóji, určený pro kojence s nesnášenlivostí mléka..
 • Povinné složky - vitamíny a minerály, jejichž množství je přísně kontrolováno.
 • Nukleotidy - látky, které podporují normální fungování buněk a těla jako celku.
 • Prebiotika - jsou nezbytná pro růst prospěšných mikroorganismů ve střevě. Mají dobrý vliv na trávicí systém dítěte.
 • Probiotika - živé prospěšné mikroorganismy nezbytné pro obnovení mikroflóry ve střevě.
 • Polynenasycené mastné kyseliny - látky, které ovlivňují vývoj imunity, mozku, vidění.

Jaké jsou výhody

Nespornými výhodami umělého krmení jsou:

 • Každý blízký příbuzný může dítě krmit v případě nepřítomnosti matky doma po dlouhou dobu..
 • Při kojení je pro matku obtížné kontrolovat množství podávání, takže dítě může někdy zůstat hladové nebo naopak přejídat, což vede k regurgitaci. Krmení z láhve vám umožní sledovat, kolik jedl najednou, stejně jako zhoršení chuti k jídlu, pokud jde o objem zbývající směsi.
 • V případě alergické reakce u dítěte bude snadné určit produkt, který jej způsobil. Při kojení bude muset matka úplně přehodnotit svůj jídelníček a odmítnout používat některá jídla.
 • Méně jídel, například delší trávení mateřského mléka.

Jak starý je zdroj

Protože umělá kojenecká výživa slouží jako náhrada mateřského mléka, je povinné krmení až do věku šesti měsíců. K tomu použijte napájení označené číslem 1.

Většina pediatrů se domnívá, že je třeba směs krmit až rok. Někteří doporučují, aby to až 2 roky. Přestože je kvalitativně horší než mateřské mléko, přesto má vyvážené složení, které obsahuje všechny potřebné látky pro správný vývoj a růst dětí.

Lékaři jsou jednohlasní v jedné věci - nespěchejte, abyste přenesli dítě na celé kravské nebo kozí mléko, dokonce zředěné vodou. Obsahují mnoho bílkovin, fosforu, vápníku, solí, které při nadměrném požití způsobují zvýšené zatížení ledvin, což může vést k negativním důsledkům. Kromě toho se u dítěte může rozvinout těžká alergická reakce.

Doporučení výrobce

Jejich názor, v jakém věku krmit dítě směsí, není autoritativní. Koneckonců, více se zajímají o matky, které nakupují své výrobky déle. Za tímto účelem výrobci vyrábějí umělá jídla s označením 1, 2, 3, 4, která se liší svým složením a nabízejí krmení dítěte do věku 3 let:

 • Upravená směs 1 se používá od narození do šesti měsíců, číslo 2 - od 6 měsíců do roku. Tato výživa je co nejblíže složení mateřského mléka.
 • Mléko pro děti 3 je určeno pro kojence od 1 do 1,5 let, 4 - od 1,5 do 3 let. Obsahuje složky, které se výrazně liší od složek nalezených v mateřském mléce. Jídlo není přizpůsobeno potřebám těla dítěte, ale je vyváženější a vhodnější ke konzumaci než kravské nebo kozí mléko..

Minimální doba krmení směsi je až jeden rok. Poté se rodiče sami rozhodnou, zda budou směs používat i nadále. Ale stojí za zmínku, že v dětské stravě pro plný vývoj musí být vždy mléko nebo normální mléko.

Nyní na regálech obchodů je velmi těžké najít skutečné zdravé plnotučné mléko. Je to buď prášek, nebo od krav plněných hormony a antibiotiky. Proto není přemístění dítěte z vyvážené směsi do tohoto pochybného mléčného výrobku přiměřené.

Doporučení odborníků na výživu

Lékaři se domnívají, že by se dětská mléčná výživa měla dostat před dosažením věku 3 let. Domnívají se, že takový produkt je ve stravě nezbytný pro normální vývoj dítěte, zejména pokud žije v oblasti s chladným podnebím. Nezvyšuje zatížení těla a nedochází k žádnému poškození. Směs lze dítěti nabídnout v jeho čisté formě nebo přidat do ovesné kaše.

Doporučení Světové zdravotnické organizace

Podle WHO by zdravé děti měly dostat směs do 2 let.

Názory rodičů

Někteří záměrně odstavují své děti, které nedosáhly věku 12 měsíců, z upravené mléčné receptury při zavádění doplňkových potravin. Ano, taková možnost je možná, ale pod podmínkou, že v jejich stravě jsou denně kysané mléčné výrobky - kefír, tvaroh, jogurt, sýr, fermentované pečené mléko nebo zakysaná smetana. Stále se však doporučuje krmit dítě směsí alespoň jednoho roku..

Jiní rodiče naopak aktivně dávají lahvičku i po 3 letech nebo více, argumentujíc, že ​​dítě je v noci zvyknuto spát a jíst mléčnou směs. Samozřejmě, pokud je tak pohodlný, neměli byste ho zbavit tohoto rituálu..

Některé z matek nabízejí dítěti směs pouze ve formě přísady, například do ovesné kaše. Užitečné látky v tomto případě samozřejmě také vstupují do těla dítěte. To se však doporučuje až po dosažení věku 12 měsíců. Do stravy musí být navíc zahrnuty kyselé mléčné výrobky..

Správné rozhodnutí, kdy se rodiče soustředí na potřeby a zvyky svých dětí. Nedoporučuje se připravovat je o jejich směs dříve, nebo naopak intenzivně prodlužovat dobu umělého krmení.

Nastavení batole

Správná odpověď na otázku, kdy má být krmení směsi dokončeno, řekne dítě. Většina dětí mladších než jeden rok se lahve nikdy nevzdá. Avšak případy opuštění po 1,5 roce nejsou neobvyklé. V tomto věku budou rádi pít kefír, jogurt, fermentované pečené mléko. V tomto případě z nich do těla vstoupí norma užitečných látek. Proto stojí za to naslouchat potřebám dítěte a netlačit směs násilím.

Jak je staré krmení směsi v noci

V tom není shoda, protože všechny děti jsou jiné. Někteří po půl roce nepotřebují noční krmení a klidně spí celou noc, zatímco jiní mohou i nadále požadovat láhev ve věku 2 let. V tomto případě byste se neměli bát, jednoho krásného dne ho zdravé dítě postupně opustí.

Není tedy shoda na tom, kdy dokončit krmení dítěte směsí. Rodiče by se měli řídit jeho potřebami. Rozhodne, kdy ji nebude potřebovat. V každém případě je umělá výživa mléka až do věku 3 let považována za užitečnější než plnotučné nebo kozí mléko. A při správném používání nemohou tělu ublížit.

Jak krmit novorozence směsí

Maminko pro kojence je to nejlepší jídlo, s čím se nikdo nemůže hádat. Kojení však z několika důvodů není vždy k dispozici. K záchraně přicházejí umělé směsi: přizpůsobené, mléčné a mléčné výrobky, antireflux a bezlepkové, železem obohacené a hypoalergenní, prášek a kapalina. Při správném výběru poskytnou dítěti všechny potřebné látky. Kromě toho je to skvělá příležitost podílet se na péči o dítě a další členy rodiny, zejména otce. Umělé krmení má mnoho nuancí: jak zvolit, jak správně krmit novorozence směsí, kolik krmení by mělo být.

Kojení - alternativa, když kojení není možné

Jak krmit směs

Protože objem žaludku u novorozeného dítěte je velmi malý, velikost jeho prvních porcí je velmi malá: nejprve 30 až 60 ml jídla stačí k nasycení, do konce druhého měsíce života tento objem dosáhne 900 ml denně.

Pro správné a úplné umělé krmení dítěte je hlavní věcí správná volba směsi: musí být vybírána přesně podle stáří drobků, sledovat obsah bifidobakterií, taurinu a dalších užitečných látek.

Pro správnou přípravu směsi doma by měla být dodržována základní pravidla:

 • dodržovat dávkování doporučené pediatry, jinak může být dítě nadměrné;
 • nezapomeňte sledovat stav dítěte po krmení, abyste včas pochopili, že tento typ náhražky mateřského mléka pro něj není vhodný nebo nemá rád;

Důležité! Vařené, ale podvyživené jídlo nelze ponechat pro další krmení, zbytky nemilosrdně vylévají.

 • Ke krmení se používají speciální lahve s dělením a dudlíky různých průměrů, které je nutné před každým jídlem důkladně omýt horkou vodou a častěji sterilizovat;

K plnění směsi se používají lahve.

 • při přípravě porce používejte suché čisté nádobí (odměrky, nože pro otevírání plechovek atd.) a přísně dodržujte pokyny výrobce;
 • suché směsi se zředí čistou převařenou vodou (můžete použít balenou - speciální dětskou vodu), ale v žádném případě neužívejte destilovanou vodu - je „mrtvá“ a postrádá důležité minerály.

Dětská výživa se připravuje v čisté a suché misce.

Jak často se krmí

Frekvence krmení závisí na věku dítěte, na jeho stavu a náladě. Průměrně novorozenci však v průměru jedí každé tři až čtyři hodiny denně, je nutná krátká přestávka na noc. Od 7-8 jídel za rok se postupně mění na 5-4 samostatných jídel.

Poznámka! Nemůžete krmit dítě násilím.

Je-li novorozenec spánek opožděn a může mu chybět další krmení, mnoho lékařů ho doporučuje probudit a navrhnout láhev se směsí. Možná, že dítě bude mít jídlo bez probuzení.

Obvykle je na konci prvního měsíce života režim krmení pro kojence při umělém krmení stabilizován, intervaly mezi krmením jsou čtyři hodiny.

Kojenecká výživa WHO

WHO vypracovala doporučení pro matky, jak krmit dítě směsí, obsahující informace o počtu krmiv potřebných pro kojence a množství umělé výživy krmené v závislosti na věku.

Objem směsi na umělou výživu podle věku dítěte

Věk dítěte, měsíce.Objem pro jedno krmení, mlInterval mezi krmeními
Novorozenec do jednoho měsíce60 až 90Za tři až čtyři hodiny
JedenAž 120Po čtyřech hodinách
DvaAž 120Šest až sedm krmení denně
Čtyři120 až 180Šest krmení denně
Šest měsíců180 až 240Pět krmení denně
RokAž 240Od dvou do tří krmení ve spojení s dětskou výživou

Pro zajištění nezbytných látek pro dítě je nutné stanovit optimální objem směsi

Pokud nemáte takovou tabulku po ruce nebo pokud jí vaši rodiče nevěří, můžete pomocí následujících vzorců vypočítat, kolik směsi dát novorozencům denně:

 1. Filatova-Zaitseva nebo Tour (platí pro děti od prvního týdne do 10 dnů): 2 procenta tělesné hmotnosti při narození se vynásobí počtem dní života;
 2. "Objemové" vzorce (po 10 dnech života) - objem směsi je určen aktuální hmotností dítěte:
 • až 2 měsíce - jedna pětina hmotnosti;
 • od 2 do 4 měsíců - jedna šestina hmotnosti;
 • od 4 do 6 - jedna sedmina mše;
 • starší než šest měsíců - jedna osmina hmotnosti.

Dodatečné informace. V určitých obdobích života se mohou potřeby dítěte v jednom či druhém směru odchýlit od doporučené normy, což je nezbytné i pro matky praktikující umělé nebo smíšené krmení. Také dítě nemusí být schopno zvládnout požadovaný objem směsi pro jedno krmení, pak byste ho měli krmit v menších porcích, ale častěji.

Přibližný rozvrh krmení za 1-3 měsíce

Pokud matka přemýšlí o tom, jak správně krmit novorozence směsí, měla by nejprve dodržovat dietu svého dítěte. V prvních 30 dnech života dítě spí a stravuje, takže se krmení střídá s přestávkami 2,5–3 hodiny po celý den, musíte také naučit své dítě brát si noční přestávku (po měsíci se doporučuje 6hodinový odpočinek pro malou komoru).

V noci se doporučuje krátkou přestávku v krmení.

Počínaje 2 měsíci věku má dítě 18 hodin na 6 jídel, přibližně každé 3 hodiny. Jasný rozvrh není vyžadován do minuty, kterou sledujete, neměli byste nechat dítě plakat příliš dlouho z hladu v očekávání dalšího krmení, ale měli byste maximalizovat čas do tohoto okamžiku. Člověk se postupně přizpůsobuje režimu.

Při sestavování plánu krmení směsi byste se neměli soustředit na četnost kojení dětí - kojenecká výživa a mateřské mléko mají různé míry asimilace trávicího traktu dítěte. Umělý produkt uspokojuje více, a proto je aplikace na kojence dětí mnohem častější než krmení z láhve.

Také pití zředěné směsi z díry v bradavce je mnohem rychlejší než sání mléka z prsu: láhev skončí za 10 minut a vy můžete na hrudi „viset“ hodiny.

Dodatečné informace. Při umělém krmení kojenců je žádoucí doplnit jejich stravu čistou vodou, její objem se nepovažuje za výživu.

Je možné krmit směs na vyžádání

Téměř všichni pediatrové a matky praktikující kojení jsou přesvědčeni, že je nutné dítě krmit prvním pískotem. Někteří rodiče, kteří z nějakého důvodu krmí své děti uměle, aby uhasili vinu, se také ptají, zda je možné tuto směs krmit na žádost novorozence..

Pediatrové jasně odpovídají - ne. Rozdíl mezi mateřským mlékem a dokonce nejlepší a nejdražší super-přizpůsobenou směsí spočívá v tom, že první se vstřebává rychleji, tvoří se stejně jako dítě, které bylo v minulosti krmeno. Se směsí se tak nestane - připravuje ji máma nebo jiný rodič v přísně měřených množstvích.

Kromě toho, pokud nabízíte dětskou stravu v určitém čase, pomůže rychle přizpůsobit se danému rytmu života, jídlo se organicky vejde do každodenního života a rodiče (zejména máma) budou moci plánovat další věci. To lze nazvat jedním z pozitivních aspektů umělého krmení novorozenců..

Proč nemůžete krmit směs na vyžádání

Tělo dítěte tráví umělé mléčné jídlo mnohem déle, takže přestávky ve výživě jsou prostě nutné, aby se v trávení dítěte už nemíchané krmivo nemíchalo s nově příchozím.

Pokud dítě po krmení z láhve udeří rty, neznamená to jednoznačně, že neměl dost. Všechna kojenci mají velmi vyvinutý sací reflex, takže můžete dítěti nabídnout figurínu, ale ne další část výživné směsi. Možná, že dítě je jen žízeň (voda musí být ve stravě řemeslníků).

Důsledky nekontrolované spotřeby směsi

Pokud se matky rozhodnou poslouchat údajně „přirozené nutkání těla dítěte“ a krmit je z láhve, jako to dělají s mateřským mlékem, na první pohled mohou na zdraví těchto novorozenců nastat docela závažné důsledky. Riziko nadměrného krmení a nadměrného nasycení křehkého těla dítěte živinami a bílkovinami se zvyšuje. V budoucnu to ohrožuje výskyt obezity různých stupňů, zažívací potíže, poruchy zažívacího ústrojí, dysbióza, problémy se zaspáním.

Při nekontrolovaném jídle směsi se u novorozence může rozvinout obezita

Dítě začíná vykazovat známky alergie, poté musí směs znovu a znovu vybírat a matka zhoršuje pocit viny, že nemůže své dítě kojit..

Mléčné směsi jsou výbornou náhražkou mateřského mléka, ale na živitele rodiny kladou řadu podmínek, jak správně krmit novorozence směsí, aby dítě dostalo potravě všechny látky nezbytné pro růst a vývoj. Kolik směsi a jak často dát dítěti je určeno podle tabulky WHO, různých vzorců a doporučení pediatrů, v závislosti na hmotnosti a věku dítěte.

Je možné krmit směs v noci

Dobrý den všem!

Podělte se o zážitek starších maminek! :)
Cítím se velmi špatně kvůli neustálému nedostatku spánku! Jsem často nemocný a neustále naštvaný a chci si užívat jemného věku své dcery a sdílet tuto radost s ostatními členy rodiny.

Dcera 5 měsíců tedy bude 8. ledna. Od narození po GV. První měsíc jsem spal velmi málo, celou dobu, kdy jsem visel na hrudi. Až tři měsíce krmeno na vyžádání.
Od 3 do 4 měsíců převedených na dietu po 3-4 hodinách odpoledne a také dcera se probudila požádala, aby jí v noci. Byl jsem šťastný, že se probudila dvakrát nebo třikrát v noci a spala až do rána, měl jsem dost, ale v posledních týdnech se začala každou noc a půl probouzet v noci! Každopádně jsem vzal do postele, neklidně spal, házel a otáčel se, kroucením hlavy, někdy to začne plakat. Dal jsem piss do pusy, pak jsme spali, ale znovu ne dlouho (

Manžel vymyslel myšlenku, že jí na noc nakrmí směs, aby spala dlouho.
Ty. takový systém. Dcera v GV a jen v noci ji nakrmí směsí.

1. Je možné krmit dítě na HB směsí v noci?
2. Jakou směs je lepší dávat a v jakém množství?
3. Může být podávána kaše v mateřském mléce?

Baby krmení v noci

Každá mladá matka ví, že jeho drahé dítě by se mělo jíst nejen během dne, ale také v noci. Ale jak často a co přesně je třeba dítě krmit v noci, ne každý ví. Mnozí ani nevědí, kdy je třeba dítě z takové stravy odstavit. Tento článek je věnován všemu, co pomůže při správném a nejdůležitějším doplňování výživy dítěte v noci.

Musím krmit své dítě v noci

Nejprve musíte pochopit, že noční probuzení kojenců je normální. Moderní pediatrie jednoznačně říká, že v noci je dítě nejen možné, ale také nutné. A chce jíst v noci z jednoho prostého důvodu - během dne prostě neměl dost. Současně nemůže noční jídlo trvat roky a přichází čas, kdy je prostě nutné odstavit dítě z nočního krmení. A čas záleží na váze a věku dítěte a samozřejmě na množství jídla, které jí během dne.

Pokud během dne dítě nejí množství jídla, které má být pro něj, pak v noci určitě dohání. Máma ho musí nakrmit a do úst si nevkládat figurínu. Samozřejmě probuzení dítěte za účelem krmení, v žádném případě nemožné. Probudí se, když bude mít hlad.

Jak odstavit dítě od nočního krmení

Nejjednodušší způsob je nahradit jídlo v lahvi vodou. Pouze v tomto případě musíte své dítě naučit jíst více během dne. Dvě hodiny před spaním by mu měla nakrmit ovesnou kaši a bezprostředně před usnutím mu dejte trochu kefíru, mateřského mléka nebo umělé směsi. Pak je nepravděpodobné, že bude chtít jíst víc v noci..

Jak nakrmit dítě v noci

Mateřské mléko je samozřejmě nejvhodnějším a nejcennějším produktem pro noční krmení. Právě tento produkt se během prvního roku života dítěte nejlépe vstřebává jeho tělem. Ano, a pro mámu je tento proces nejtěžší. K tomu přece jen nepotřebuje ani vstát z postele. Kromě toho dotek dítěte na hrudi její matky v něm vždy vyvolává pocit klidu a pohodlí. Proto děti po kojení tak rychle usnou. Kromě toho je noční kojení pro matku velmi užitečné, protože přispívá k aktivnější produkci mléka, protože prolaktin se v noci produkuje v těle kojící ženy právě v noci. Tento hormon je zodpovědný za hojnost mléka..

Bohužel, situace, kdy dítě není dost mateřského mléka, je v dnešní době samozřejmostí. Kojenci musí být krmeni umělou směsí někdy již v prvním měsíci života. Nicméně v tomto případě je ještě lepší kojit dítě v noci, spíše než smíšené. Faktem je, že maminka má v každém případě více mléka v noci než během dne. Je nutné krmit dítě mateřským mlékem v noci, dokud není nasycené nebo dokud matka nevyvinula mléko.

Jak nahradit noční krmení

Umělé směsi se podávají dětem, pokud nemají dostatek mateřského mléka nebo pokud předčasně zmizí. Noční krmení umělou směsí je poměrně obtížný proces. Faktem je, že musí být připraveny bezprostředně před krmením. Máma je nucena v noci chodit do kuchyně a v tuto chvíli dítě obvykle pláče.

Pokud jde o čisté mléko, je obecně lepší nedávat ho dětem do dvou let. Faktem je, že bílkovina krav je pro kojence příliš těžká a v komoře je po dlouhou dobu trávena. Proto je během nočního krmení pro děti lepší dávat mléko.

Poté, co dítě dosáhne osmi týdnů, v noci mu může být dán kefír. Lékaři to navíc doporučují, i když má dítě dostatečné mateřské mléko.

Je třeba mít na paměti, že se dítě může v noci probudit ne z hladu, ale z žízně. Matka by proto měla pečlivě sledovat, jak moc dítě během dne snědlo. Pokud dítě usne po vypití vody, chtěl jen pít a nic víc. Pokud poté, co jste mu dali vodu, brzy uslyšíte pláč dítěte, pak má dítě hlad a mělo by se krmit.

Jak nakrmit dítě v noci

Je zřejmé, že hlavní věcí v této věci je nakrmit dítě, aby znovu rychle usnul. V žádném případě nezapínejte jasné světlo v místnosti, ale používejte pouze velmi slabé noční světlo. Pokuste se vařit jídlo co nejdříve a dejte ho svému dítěti. Vždy připravujte čerstvou plenu večer, takže pokud ji potřebujete vyměnit, nemusíte trávit čas hledáním. Pokud má máma dost mléka, musí spát ve speciální noční košili pro kojící ženy. Na těchto košilích se provádí řezy v oblasti hrudníku, což vám umožní pohodlně krmit dítě.

Pokud krmíte své dítě směsí, pak večer večer musíte vařit vše, co k tomu potřebujete. Na místě by měla být sterilizovaná láhev, bradavka, odměrka, vodička a samozřejmě samotná směs. Voda by měla být teplá, a proto je nejvhodnějším způsobem její uložení do ohřívačů dětských lahví. Pak nemusíte trávit čas ohřevem vody a vaše dítě nebude mít čas „chodit“. Je velmi vhodné používat běžné termosky.

Při přípravě dětské výživy s ním mluvte tichým a něžným hlasem, to dítě uklidní. Pokud dítě často vyplivne jídlo, musí se po krmení nosit na rukou několik minut, aby jeho tělo bylo umístěno svisle. Pak propíchne vzduch, ne jídlo.

Noční krmení dítěte po roce je často doprovázeno touhou dítěte hrát. V žádném případě nenasledujte takovou touhu. Dítě se musí naučit, že noc není pro hry.

Je to v pořádku?

Pokud se dítě probudí jednou nebo dvakrát za noc, pak je to zcela normální. Pokud je to častěji, jedná se o odchylku od normy. V takové situaci je nutné zjistit důvod jeho chování. Často se stává, že miminka hojně plivají jídlo, a proto často chtějí jíst. Důvodem může být kolika v žaludku. V tomto případě musíte dítě nakrmit a držet ho v náručí téměř svisle.

Je mnohem horší, pokud časté noční úniky u dítěte jsou spojeny s nějakou neurologickou poruchou. V tomto případě to samozřejmě musíte ukázat lékaři.

Mnoho matek je mučeno otázkou, jak staré musí krmit dítě v noci. Na to neexistuje přesná odpověď. V každém případě by dítě nemělo zůstat hladové ve dne iv noci. Proto, pokud chce dítě jíst v noci, mělo by být krmeno. Hlavní věcí je zabránit situaci, kdy dítě začne plést den s nocí.

K tomu často dochází v prvních měsících života dítěte. Za to by měli být obviňováni pouze rodiče. Nemůžete dát dítěti spát během dne více, než je předepsaný čas. Navíc byste ho měli během dne vždy krmit častěji. Pokud dítě spí příliš mnoho, nebojte se ho probudit. Samozřejmě to musíte udělat laskavě a jemně..

Jak starý je dětský recept? Hodnocení mléčné výživy. Dětská strava

Každá mladá matka ví, že jeho drahé dítě by se mělo jíst nejen během dne, ale také v noci. Ale jak často a co přesně je třeba dítě krmit v noci, ne každý ví. Mnozí ani nevědí, kdy je třeba dítě z takové stravy odstavit. Tento článek je věnován všemu, co pomůže při krmení vašeho dítěte v noci.

správné a co je nejdůležitější plné.

Musím krmit své dítě v noci


Nejprve musíte pochopit, že noční probuzení kojenců je normální. Moderní pediatrie jednoznačně říká, že v noci je dítě nejen možné, ale také nutné. A chce jíst v noci z jednoho prostého důvodu - během dne prostě neměl dost. Současně nemůže noční jídlo trvat roky a přichází čas, kdy dítě odstaví z nočního krmení

prostě musí. A čas záleží na váze a věku dítěte a samozřejmě na množství jídla, které jí během dne.

Pokud během dne dítě nejí množství jídla, které má být pro něj, pak v noci určitě dohání. Máma ho musí nakrmit a do úst si nevkládat figurínu. Samozřejmě probuzení dítěte za účelem krmení, v žádném případě nemožné. Probudí se, když bude mít hlad.

Výhody dětské výživy

Mnoho lidí neví, v jakém věku krmí dítě směsí, protože jsou si jisti, že kravské a kozí mléko obsahuje nadměrné množství fosforu, což může způsobit nadměrné zatížení ledvin. Na základě těchto úvah je nežádoucí dávat mléčné výrobky dětem. Směsi pro děti obsahují minimální množství fosforu, proto jsou považovány za bezpečné.

Pokud se budete držet této teorie, pak stojí za to krmit dítě tímto produktem až do 3 let. Při výběru jídla však buďte opatrní, vyberte si cereálie, které odpovídají věku vašeho dítěte.

souhrn

Mladé a nezkušené matky se vždy zajímají o to, zda v noci krmit dítě. Pokud dítě ještě nemá čtyři měsíce, je nutné mateřské mléko nebo směs. Ale ve věku devíti měsíců se můžete postupně odvyknout od zvyku jíst během spánku. Pro některé matky je však obtížné rozhodnout o tak zásadním kroku a na první volání se s dítětem setkávají s lahví nebo dokonce procvičují společný spánek. Děti se však vyvíjejí, rostou velmi rychle a jejich tělo je již připraveno na změnu, zatímco matka ještě není. Nejčastěji jsou to rodiče, kteří potřebují přestavět, a ne jejich milovaný poklad.

Mělo by být zřejmé, že pro harmonický vývoj dítěte potřebuje plný spánek. Proto si nedělejte obavy, že dítě bude mít hlad, a narušte přirozený noční spánek. Některé matky se nadávaly za údajné mučení dítěte, aby spalo více. Lékaři však tvrdí, že v tomto případě probíhá práce na vytvoření normálního režimu pro dítě. Ospalá matka bude navíc moci věnovat více pozornosti svému dítěti a celé rodině..

Nevýhody kojenecké výživy

Téměř každý ví, že suchá dětská výživa pro děti je vyrobena z prášku. Ne všechny složky jsou ve svém složení přírodního původu. Ale od nepaměti je mléko považováno pouze za dětský výrobek. Proto se k teorii přiklání poměrně velké množství lidí, na základě kterých můžeme dojít k závěru, že čím dříve je dítě odstaveno z umělých nečistot, tím zdravější bude růst, tím méně je alergické reakce.

Abyste se mohli správně rozhodnout, musíte najít prostřední půdu. Pokud tedy matka věří v poškození mléka pro dítě, můžete po roce začít dítěti kozí produkt, protože v něm není tolik fosforu jako u krávy. Pokud se bojíte používat mléčné výrobky v kojenecké výživě, nedojde k ničemu špatnému, pokud budete i nadále krmit dětskou mléčnou výživu do 3 let. Vyberte je správně, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte.

Noční krmení

Noční krmení je důležité pro udržení kojení, protože laktace je založena na sekreci hormonů. Hlavní látkou, která zajišťuje produkci mléka, je prolaktin. Aktivně se vylučuje z hypofýzy 2–5:00. Sání prsu během spánku přispívá k denní produkci sekrece mléka.

 • Přirozené rytmy spánku u dítěte
 • Proč se kojící děti vzbudí v noci
 • Jak organizovat noční krmení
 • Kolikrát krmit dítě v noci, frekvence
 • Musím probudit dítě, aby se krmilo v noci
 • Kojení a společné spaní
 • Kojení v noci
 • Vlastnosti krmení dítěte umělým krmením
 • Noční krmení: jak starý
 • Odstavte nebo ne z nočního krmení
 • Kdy lze odstavit
 • Jak pochopit, že dítě je připraveno
 • Snížené noční krmení. Kde začít
 • Jak naučit dítě spát v noci bez krmení
 • Populární metody a hlavní chyby
 • Co říká doktor?
 • Tipy od Dr. Komarovského
 • Sears Family Method
 • Co nelze udělat

Přirozené rytmy spánku u dítěte

Mozek dítěte během spánku rychle roste, zpracovává informace získané během dne nebo v předvečer odpočinku.

V něm se vyskytuje velké množství biofyzikálních procesů, které zajišťují životně důležitou aktivitu nervových buněk..

Existují 2 hlavní fáze spánku:

• rychlý nebo REM spánek nebo - fáze rychlých pohybů očí, která se vyznačuje nezapomenutelnými sny;

• pomalý nebo non-REM - nedochází k rychlým pohybům oka.

Tyto fáze se během zbytku navzájem nahrazují. U dospělých dochází k neúplnému probuzení mezi fázemi. Muž se převalí, ale nepamatuje si to.

U dětí mezi fázemi dochází k úplnému probuzení ke krmení. Děti pláčou, požádejte o prsa nebo láhev.

Denní odpočinek pro kojence je nezbytný pro další odpočinek, protože tělo nemůže zůstat vzhůru po dlouhou dobu.

U dětí do 4 měsíců věku jsou pozorovány až 3–4 dny spánku. O 6 měsíců, dítě odpočívá 2-3 krát. O 1,5 roku dítě spí jednou odpoledne.

Ranní odpočinek je pro dítě velmi důležité. V tuto chvíli se zpracovávají informace, sní se sny. Půlnoční odpočinek podporuje růst.

Večerní spánek eliminuje únavu, která se nahromadila po celý den. O 2-4 roky denní odpočinek zmizí.

Proč se kojící děti vzbudí v noci

Krmení dítěte v noci je nutné pro matku i dítě. Ve snu dítě poskytuje živinám užitečné látky pro růst a vývoj. Noční aplikace prsou podporují produkci mléka, což zabraňuje hypogalaktii.

Fyziologie

Noční jídlo je nezbytné pro další příjem živin, protože jídlo je tekuté. Absorbuje se dostatečně rychle, takže se dítě probudí.

Časté vazby jsou také způsobeny rychlým růstem dítěte, které vyžaduje velké množství stopových prvků, bílkovin, tuků a uhlohydrátů..

Krmení novorozence v noci je nezbytnou podmínkou, protože v tomto věku dochází k přizpůsobení vnějšímu prostředí, rychlému růstu těla.

Tyto procesy vyžadují hodně energie. Mateřské mléko dodává dítěti tekutinu, vitamíny, minerály, tuky a bílkoviny..

Mléčné tajemství s sebou nese enzymy, které napomáhají normálnímu trávení. Jídlo má laktobacily a bifidobakterie, neutrální mikroorganismy, které obývají střeva dítěte.

Kojení dětí v noci je prospěšné pro udržení laktačních funkcí..

Produkce mléka přímo závisí na hormonálním pozadí ženy. Hlavním stimulátorem laktace je prolaktin. Vyrábí se v mozku, konkrétně v hypofýze..

Při sání prsou jsou receptory na dvorci podrážděny. Mozek je signalizován ke zvýšení množství mléka.

Hypofýza na signálu uvolňuje prolaktin vstupující do krevního řečiště. Hormon působí na buňky žlázy, které vylučují mléko..

Sekrece prolaktinu má cyklickou povahu. Jeho koncentrace v noci, konkrétně ve 2-5 hodinové noci, je o 50% vyšší než během dne.

Užitečné tipy pro maminky: BREAST FEEDING

Tento mechanismus umožňuje udržovat sekreci mléka následující den. Pokud odmítnete krmit v noci po dobu alespoň 2 dnů, množství sekrece mléka prudce klesá.

Psychologie

Kojení je možnost kontaktu s matkou. Když se dítě probudí, chce ochranu a ujištění, takže sáhne po hrudi. Při sání se uslyší spánkové rytmy dítěte, usne.

Proto při pláči ve snu jsou dětem nutně nabízena prsa. Fyzický kontakt s matkou je stejně důležitý. Uklidňuje dítě.

Jak organizovat noční krmení

Jídlo během odpočinku by nemělo být vynecháno. Aby nedošlo k přepracování a stimulaci laktace, je nutné řádně organizovat krmení v noci.

Noční krmení za měsíc je pro matku velmi obtížné, protože dítě musí být na přání aplikováno na prsa. Dítě se probudí každé 2-3 hodiny a častěji.

Pro jeho nakrmení se doporučuje sedět na židli, položit polštář na kolena a dítě na něj. Zabrání se tak namáhání svalů zad a krku..

Pokud je pro matku obtížné sedět v noci, je povoleno krmit dítě na posteli. V poloze na zádech není záda unavená, dítě spí klidněji.

Ale taková metoda by později způsobila potíže při zvyknutí dítěte na postýlku.

Špatný režim hodně vyčerpává matku, takže během dne, v jakoukoli volnou minutu, musíte jít se svým dítětem do postele.

Doporučuje se svěřit všechny domácí práce příbuzným, protože nedostatek spánku vyvolává snížení laktační funkce.

Kolikrát krmit dítě v noci, frekvence

Frekvence aplikace závisí na věku dítěte. Novorozence a dítě do 3 měsíců jsou krmeny na vyžádání. Přestávky mezi jídly jsou asi 60-90-180 minut.

Pokud dítě jí méně často, je lepší ho probudit.

Nedostatek nočního krmení novorozenců a kojenců do 3 měsíců vyvolává podvýživu a dehydrataci. Jak stárnete, frekvence klesá:

 • 3-4 měsíce věku - 2-3 krát;
 • 4-6 měsíců - 1-2 krmení;
 • 6-9 měsíců věku - 1krát;
 • po 9 měsících - 1 časná ranní aplikace.

Tyto standardy jsou přibližné. Pokud dítě vyžaduje více, nemůžete ho odmítnout.

Musím probudit dítě, aby se krmilo v noci

Zda se probudit novorozence pro krmení v noci, je lepší se zeptat lékaře. Není-li frekvence aplikace nižší než normální hodnoty, není vhodné probudit ho. Přerušuje jeho spánkové rytmy.

Doporučuje se probudit, když má dítě velmi velké přestávky, konkrétně:

 • novorozenci, děti do 3 měsíců, více než 3,5-4 hodiny;
 • kojenci do 6-9 měsíců věku - více než 5-6 hodin;

Nezapomeňte dítě probudit, pokud nezíská na váze.

Pacienti s hypoxií nemusí mít noční probuzení. To velmi vyčerpává tělo. Tyto děti musí být krmeny každou hodinu a přerušují spánek.

Kojení a společné spaní

HB a noční krmení jsou dobře kombinovány v podmínkách společného spánku. Dítě je ve stejné místnosti se svou matkou a spí s ní v posteli. To usnadňuje krmení v noci..

Dítě cítí přítomnost rodičů, rychle přijímá jídlo, klidně spí. Kojení trvá tak dlouho, jak je to možné.

Americká akademie pediatrie doporučuje sdílení spánku až do věku 12 měsíců.

Odpočinek v jedné posteli má své výhody a nevýhody..

Mezi pozitivní aspekty patří:
 • včasná aplikace;
 • pocit bezpečí a klidu u dítěte;
 • snížení nočních probuzení;
 • snížení pravděpodobnosti náhlé smrti způsobené apnoe.

Během spánku maminka hladí dítě, stimuluje jeho dýchání.

Kromě toho existují i ​​negativní aspekty:

• náhodné rozdrcení dítěte;

 • potíže s přizpůsobením se postýlce;

• udušení při nesprávném použití na hrudník, pokud jsou mléčné žlázy velmi velké;

• nedostatek soukromí rodičů, což vede ke krizi.

Před rozhodnutím o společném snu je lepší poradit se se svým manželem.

Kojení v noci

Krmení dítěte by mělo být prováděno v pohodlné poloze: sklopné, sedací nebo vleže. Aplikováno na hrudník musí být správné. Dítě přebírá celou dvorci, nejen bradavku. Jeho ústa jsou dokořán.

Tím se zabrání prasklinám bradavky..

Pro stimulaci sání je dítě masírováno dlaní. Krmte ho nejméně 40 minut. To vám umožní uspokojit sací reflex a získat všechny potřebné živiny..

Aplikujte střídavě na obě prsa: 20 minut - vpravo, 20 minut - vlevo. Tyto postupy se provádějí, aby se zabránilo laktostáze..

Vlastnosti krmení dítěte umělým krmením

Noční krmení směsi se provádí každou hodinu. Umělá výživa je kalorická než mateřské mléko, takže přestávky u novorozence v noci budou 3–6 hodin.

Pokud je dítě starší než 3 měsíce, doba nepřetržitého spánku je 6-8-10 hodin. Se zvýšenou chutí k jídlu u dítěte je nutný individuální přístup.

Noční krmení: jak starý

Aby nedošlo k poškození dítěte, je třeba vědět, v jakém věku se bude noční krmení udržovat. Doporučuje se krmit dítě v noci do 1 roku. Až do 12 měsíců se často probouzí a žádá prsa nebo láhev.

Dítě již není vyžadováno noční krmení ročně, takže je povoleno postupně snižovat počet aplikací.

Pokud má matka v úmyslu odstavit dítě z prsu, kojení v noci se sníží po 6 měsících věku, ale ne dříve, protože nedostatek výživy v noci způsobí snížení laktační funkce.

Je lepší počkat na zavedení prvních nástrah: obilovin, zeleniny, ovoce, masových pyré, aby dítě mělo dostatek živin.

Odstavte nebo ne z nočního krmení

U dětí, které mají plně zavedeny doplňkové potraviny, je vyžadováno odstavení z nočního krmení, 5-8 hodin je pozorován klidný spánek.

Pokud se dítě probudí více než 1krát, požádá o sání láhve nebo prsu, není ještě připraven na změnu režimu.

Nejprve musíte počkat na úplné zavedení obilovin, zeleninových a masových pyré a poté se podívat na chování. Pokud v noci existuje obava, mělo by se během spánku zachovat krmení..

Před rozhodnutím o změně režimu je nutné vyloučit zoubky, nemoci dýchacího ústrojí a jiné patologie, které vedou k pláči během odpočinku.

Pokud neexistují žádné nemoci, zuby se neobtěžují, dítě spí o půlnoci tiše, saje pouze pro usínání, je povoleno odmítnout krmení ve snu.

Kdy lze odstavit

Je lepší odstavit dítě ve věku 12-18 měsíců. Jeho strava v této době je již obrovská. Zavedena zelenina, ovoce, maso, máslo a další produkty. Dítě má dostatek minerálů a vitamínů na spaní přes noc.

Po roce se spánek zlepšuje. V tomto věku neexistují téměř žádné probuzení. Dítě žádá prsa nebo láhev ze zvyku, aby se uklidnila a usnula.

Jak pochopit, že dítě je připraveno

Ochota odmítnout noční jídlo je určována chováním, nutričními potřebami, schopností usnout.

Existuje několik kritérií pro odstavení:

 • Lure představena.
 • Dobrá chuť k jídlu odpoledne.
 • Jíst při odpočinku jen uklidňuje dítě, pomáhá usnout.
 • Členové rodiny jsou unaveni nedostatkem spánku.
 • Různé časy probuzení u dítěte.
 • Několik nočních nocí neklidného spánku proběhlo, zatímco dítě nebylo nemocné.

Přerušení krmení v noci je povoleno, když dítě odmítá jídlo ve 3–3 hodiny ráno. Pokud jsou v tomto seznamu 4–5 kritérií, znamená to připravenost dítěte.

Když dítě pláče, odmítne bradavku, požádá o jídlo, událost se zruší.

Snížené noční krmení. Kde začít

Před rozhodnutím snížit počet krmení v noci se doporučuje pozorovat dítě po dobu 2-3 dnů. V této době je zaznamenána frekvence a trvání připojení k hrudníku..

Při silném hladu není možné aplikaci zrušit během spánku, což vyvolá úbytek na váze, nálady a zhoršení spánku..

Pokud dítě jen saje pomalu a okamžitě usne, můžete snížit frekvenci krmení.

Existuje řada přípravných metod:

• Nejprve odstraňte přílohy, které jsou blíže večernímu času.

• Kojení provádějte před spaním, přičemž však musíte vyloučit usínání na hrudi.

• Zkraťte dobu kojení nebo objem směsi.

• Zvýšit počet jídel během dne, zvýšit jednorázové objemy porcí doplňkových potravin.

• Učí děti, aby spaly bez prsou.

Tato opatření jsou účinná pouze tehdy, když je dítě připraveno odmítnout jíst během spánku..

Jak naučit dítě spát v noci bez krmení

Učení z krmení je dost obtížné, protože dítě vyžaduje kontakt s matkou.

Následující metody navrhují, jak odebrat noční kanály:

• Výměna směsi nebo mateřského mléka vodou za předpokladu, že dítě nemá hlad.

• Zkrácení doby kojení na 20 minut.

• Prodloužení intervalů mezi jídly.

• Zvýšení obsahu kalorií v každodenní stravě, zvýšení frekvence aplikace, zavedení doplňkových potravin.

• Spí bez hrudníku nebo láhve.

• Používání bradavek místo jídla.

Účinně eliminuje přístup k hrudníku. Doporučuje se naučit své dítě spát v posteli. Vysvětlují dítěti, že v noci všichni spí, nejí.

Před spaním dejte kaši. Aby bylo dítě odstaveno z nočního krmení z láhve, je aktivně nahrazeno dudlíkem.

Když dítě není připraveno, jeho chování se změní. Začíná být velmi vrtošivý, vyžaduje více pozornosti a jídla..

Populární metody a hlavní chyby

Hlavní metody odmítnutí krmení jsou: postupné a okamžité.

Každá metoda má své kladné i záporné stránky, proto při výběru metody musíte konzultovat pediatra.

Postupným způsobem

Postupná technika je pro kojence efektivní a relativně bezpečná. Je založeno na pomalém zkrácení doby a frekvence kojení, zavedení doplňkových potravin..

Šťastné dítě dát více jídla. Před spaním se ujistěte, že mu nakrmíte ovesnou kaši. Se zavedením doplňkových potravin snižte množství mateřského mléka nebo směsi. Volitelně čisté noční krmení za rok.

Nevýhody metody zahrnují:

 • časté výpadky napájení;
 • odmítnutí jídla dítětem.

Při zrušení krmení se doporučuje, aby dítě během dne věnovalo více pozornosti, a to hře, dávání prsou, objetí, polibku.

Okamžitá cesta

Tato technika se používá v případě, že je nutné rychlé odmítnutí nočního jídla, například při práci, oddělení od dítěte, přítomnost nemocí v matce.

Výhodou této techniky je úspora času na studium. Negativní stránky jsou:

 • odloučení, rozmary dítěte;
 • pocit neklidu; poruchy spánku;
 • podvýživa, nedostatek vitamínů;
 • výskyt respiračních a jiných nemocí.

S těmito příznaky není vhodné tuto techniku ​​používat.

Co říká doktor?

Změna režimu se doporučuje, pokud dítě v noci saje pouze pro usínání. Současně jsou plně zavedeny doplňkové potraviny..

Tekuté jídlo se lépe vstřebává u dětí než husté jídlo, protože žvýkání není dosud plně vyvinuto..

Pokud má dítě hlad po krmení, neměli byste se během spánku vzdát.

To povede ke křičení, úzkosti, zvýšené poptávce. Je lepší tolerovat až do vzniku žvýkacího aktu, který zlepšuje asimilaci hustých potravin, a pak zrušit noční krmení.

Také pro změnu režimu je důležité naučit dítě, aby samo spalo ve své postýlce. Takže bude klidně tolerovat nepřítomnost své matky poblíž.

To však musí být provedeno až po zavedení výživy.

Tipy od Dr. Komarovského

Dr. Komarovsky ve svých programech říká, jak odstavit dítě z nočních krmení.

Doporučuje odmítnout noční jídlo od šesti měsíců, protože od 7 měsíců dítě nepotřebuje noční jídlo. Noční krmení je zvyk, který uklidňuje dítě..

• Nepřekládejte dítě v předposledním jídle, ale před spaním je pevně krmte.

• Koupit dítě v předvečer pokládání.

• Upravte mikroklima místnosti pomocí zvlhčovače; udržujte teplotu až 20ᵒС, nezakrývejte dítě teplou přikrývkou, ale oblékněte si pyžamo.

• Omezte denní spánek.

• Udržujte denní rutinu.

Dodržování těchto pravidel vám pomůže rychle vypnout jídlo v noci..

Sears Family Method

Martha a William Sears mají techniku.

Zdůrazňují způsoby, jak odstavit dítě od nočního krmení:

• Zvýšená frekvence aplikace během dne.

• Zvýšený hmatový kontakt mezi matkou a dítětem ve dne.

• Probuzení a krmení dítěte v předvečer odjezdu rodičů do postele.

• Naučit se usnout bez prsu a láhve: bradavka, pohybová nemoc v praku nebo na tátých pažích, matky, masáž a hladil záda, nohy, hlavu, zpěv ukolébavky, tanec v temné místnosti.

• Vyloučení přímého přístupu k hrudníku.

• Vysvětlivky k dítěti, co jíst během dne a spát v noci: „Budu vás krmit, když slunce vychází“, „venku je tma“.

Aktivně vyměňte jídlo za komunikaci s tátou v předvečer usínání. Je povoleno zvětšit vzdálenost mezi matkou a dítětem ve společné posteli, přesunout dítě do postýlky.

Když budete požádáni o jídlo, musíte odpovědět „ne“. Hlas by měl být klidný, ale pevný.

Máma smí spát v oddělené místnosti, zatímco dítě zůstává s tátou. Během změny režimu se dívají na reakci dítěte.

Pokud je dítě zlobivé během dne, je odstraněno z rodičů, začíná bolet, experiment je zastaven.

Co nelze udělat

Pokud dítě stále aktivně jedí v noci, nemůžete režim změnit. To povede k emocionálnímu zhroucení, podvýživě, nedostatku vitamínů, křivici a dalším podmínkám..

Nemůžete ignorovat reakci dítěte. To je ukazatel tolerance nových podmínek..

Pokud začnete být rozmarní, špatně spát, natáhnout se za maminku nebo ji během dne popřít, onemocnět, zhubnout, měli byste zastavit aktivity.

 • o autorovi
 • Poslední publikace

autor publikace (redaktoři stránek)

DOCTOR - PEDIATRIC Vzdělání: Sibiřská státní lékařská univerzita. Osvědčení pro pediatrii

Olga Kuznetsova nedávno publikovaná (zobrazit vše)

 • Smíchejte v kozím mléku - 03/11/2020
 • Nedostatek laktázy u kojenců - 03/09/2020
 • Nabídka pro dítě ve věku 3 let - 03.03.2020

Hodnocení mléčné výživy

Tělo dítěte je náchylné k různým chorobám, protože imunita kojenců dosud nebyla vytvořena. Než přijdete na to, jak staré krmí vaše dítě směsí, musíte si vybrat kvalitní a neškodný doplněk stravy.

Dnes existuje mnoho společností a značek, které se specializují na výrobu dětské výživy. Prostudujte si vlastnosti každého výrobce, abyste mohli dále vybírat nejlepší produkt a dávat ho dítěti, aniž by se obával o své zdraví.

Nutrilon Milk Powder je holandský produkt. V žebříčku zaujímá první místo, protože má velké množství pozitivních vlastností. Jídlo této společnosti lze vybrat s ohledem na individuální vlastnosti dítěte:

 • stáří
 • preference;
 • Zdravotní stav;
 • možné poruchy v těle.

Složení mléčné směsi je zaměřeno na:

 • Posílení dětské imunity.
 • Posílení střevní mikroflóry.
 • Harmonický a harmonický vývoj dítěte.
 • Nadměrná tvorba plynu.

Díky příznivému účinku směsí této společnosti na tělo dítěte a téměř úplné absenci nevýhod je cena takového jídla poměrně vysoká. Mnoho lékařů však tvrdí, že je přísně zakázáno šetřit na výrobky pro kojence, protože to může nepříznivě ovlivnit jejich zdraví..

Nabídka kojenecké výživy „Nan“ je užší než výběr směsí předchozí společnosti, protože je zaměřena pouze na zcela zdravé děti. Můžete si vybrat kaši pro dítě jakéhokoli věku, aniž byste se museli obávat výskytu alergických reakcí, protože přísady jsou vyrobeny z hypoalergenních složek.

Směs „Nan“ obsahuje velké množství vitamínů, takže pomáhají dítěti růst a harmonicky se rozvíjet. Navzdory skutečnosti, že takové jídlo má charitativní účinek na trávicí systém dítěte, cena produktu není vysoká, takže si ji může dovolit téměř každá rodina..

Výživa

je hrdost Švýcarska. Výživa tohoto výrobce je určena výhradně pro zdravé děti různého věku. Kaše s mlékem obsahuje všechny složky, které jsou nezbytné pro plný růst a vývoj dítěte.

Dětská výživa je navržena tak, aby zlepšila trávicí systém dítěte a vytvořila pohodlné podmínky pro stravování. Kaše je mnohem levnější než předchozí analogy pouze ve spojení se skutečností, že spektrum jejích charakteristik je mnohem užší. Z hlediska kvality není horší než ostatní nečistoty.

Touží se uklidnit

Hlavní věcí je pochopit důvod, proč vaše dítě v noci žádá prsa. Nyní vezmeme v úvahu hlavní. Pokud dítě nemá hlad, ale chce se jen uklidnit, existuje několik způsobů, jak odstavit dítě, aby v noci kojilo. Musíte se pokusit své dítě euthanizovat různými způsoby. Chůze na čerstvém vzduchu je jednou z metod, i když pravděpodobně několik matek bude mít radost z nočních slavností. Vhodnější metoda je trénovat, tahat, zpívat písně. Musíte dát dítě vedle něj, aby mohl cítit vaše teplo, čich a slyšet váš srdeční rytmus. Požádejte o pomoc otce. Nechte ho, aby se podobal dítěti, protřepte, řekněte pohádku. Hlavním úkolem je naučit dítě uklidnit se a usnout bez sání.

Značka Nutrilak

„Nutrilac“ je kojenecká výživa, která se vyrábí na základě kravského mléka, toto je třeba vzít v úvahu při výběru směsi. Přestože je tento produkt hypoalergenní, mnoho dětí prostě neabsorbuje mléčné bílkoviny, takže při nákupu kaše této značky buďte opatrní..

Nutrilak obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a neobsahuje sacharózu. Mléčnou směs lze považovat za zcela přirozenou, proto je vhodná pro doplňková jídla bezprostředně předtím, než je dítě převedeno do úplného menu.

Rysem této značky je nápad vyrábět dětskou výživu pro předčasně narozené děti. Tato německá společnost navíc vyrábí směsi pro děti různého věku a pro děti náchylné k alergickým reakcím..

Mléčné obiloviny neobsahují nepřirozené složky, ale jsou nasyceny vitamíny a minerály, jejichž cílem je posílení imunitního systému dětí. Děti, které nejsou schopny zpracovat fruktózu, glukózu a sacharózu, snadno zvládnou trávení směsí této společnosti..

Takové jídlo je relativně levné, ale musíte se ujistit, že se neprodává falešný. Německé společnosti jsou dnes velmi populární, takže si dávejte pozor na nepřirozené náhražky.

Hipp výživa

Toto dětské menu nemá nižší kvalitu než všechny předchozí. Obsazuje 6. místo v žebříčku pouze proto, že rozsah problému je velmi omezený. Nenajdete směsi určené pro dítě do šesti měsíců nebo roku a půl. A to je jediná nevýhoda této značky.

Protože jsou směsi určeny pro velmi malé děti, obsahují malé přirozené mléko, které může nepříznivě ovlivnit trávicí orgány dítěte. Kaše však obsahuje velké množství umělých, ale bezpečných složek, které posilují imunitu dítěte a nasycují jeho tělo vitamíny a minerály.

Charakteristickým rysem tohoto dětského menu je jeho schopnost zajistit preventivní účinek, který vylučuje možnost alergických reakcí přímo během krmení a v budoucnu.

Musím probudit dítě?


Matky se obávají, že jejich dítě je vždy plné a zdravé. Někteří rodiče jdou do extrémů a probudí dítě v noci na krmení podle stanoveného harmonogramu.

Pediatrové to nedoporučují extrémně. Koneckonců, dítě samo ví, kdy potřebuje jídlo. Pokud je dítě v klidu a zní dobře, znamená to, že je plný.

Nucené probuzení může nepříznivě ovlivnit nervový systém, dětské biorytmy. V důsledku toho dítě začne spát špatně, bude rozrušené a náladové..

Směsi "Agusha"

Směsi „Agusha“ mají velké množství pozitivních vlastností. Tyto zahrnují:

 • Výroba tekutých a hustých obilovin pro děti různého věku.
 • Výroba kyselého mléka a čerstvých směsí, které jsou určeny pro děti s různými charakteristikami těla.
 • Směsi jsou nasycené velkým množstvím vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek..
 • Díky balení jsou všechny směsi snadno použitelné..
 • Jídlo je bohaté na jód a omega-3 kyseliny..
 • Cena jídelního lístku není vysoká, takže si toto jídlo může dovolit každá rodina.

Díky těmto vlastnostem je Agusha výběrem mnoha rodičů, kteří se obávají o zdraví svých dětí..

Similac formula je španělský produkt. Výživa je určena ke stimulaci trávicího systému, prevenci koliky, plynu a nadýmání. Směsi také zvyšují imunitu dítěte.

Zvláštností tohoto menu je, že jeho složení charitativní účinek na práci mozkových buněk, a také stimuluje plný rozvoj vidění. Směsi obohacují dětská těla vápníkem.

Nabídka produktů je poměrně široká, přestože cena obilovin je přijatelná. Tuto značku si vybere velká část kupujících.

Fáze aktivity a výživa kojenců

Drobky neklidně spí v noci, často se probouzejí. Fáze aktivity a spánku v raných fázích života jsou krátké. Noční krmení se často používá k opětovné eutanizaci dítěte. Po šesti měsících začíná fáze spánku ustupovat. Dítě se v noci zřídka probudí. Není třeba nočního krmení. V poslední době se však častěji vyskytují případy hyperaktivity u dětí. Šest hodinové noční přestávky nejsou udržovány.


Po šesti měsících pediatrové doporučují snížit množství připevnění k hrudníku. Pro plný rozvoj dětské výživy se zavádějí doplňkové potraviny (džusy, bramborová kaše, cereálie). Noční krmení přetíží tělo dítěte. Nabízejí ho odmítnout a matky se ptají, jak odstavit dítě k jídlu v noci..

Značka "Baby"

Dětská výživa (recenze na ni je nejčastěji pozitivní) zaujímá předposlední místo pouze proto, že je určena pouze pro zdravé děti různého věku. Jídlo není hypoalergenní, není vhodné pro kojence s postižením. Kvalita směsi však není nižší než výše uvedené analogy.

Společnost je velmi oblíbená díky skutečnosti, že ve složení svých produktů najdete různé stopové prvky a makrobuňky, které zajišťují harmonický a důsledný vývoj dětí. Nečistoty neobsahují škodlivé složky, včetně GMO. Kromě toho je cena obilovin přijatelná pro téměř každou rodinu..

Jídlo "Friso"

Tato společnost vyrábí vysoce kvalitní kojenecké výživy a zaujímá poslední místo v žebříčku pouze proto, že všechny obiloviny jsou určeny pouze pro předčasně narozené děti a malé děti.

Výrobky této značky jsou bohaté na vitamíny a minerály, obsahuje všechny látky, které jsou nezbytné pro normalizaci zdravotního stavu slabých dětí. Takové jídlo však nezpůsobuje alergie, je vhodné pro každé dítě, jehož trávicí systém je přerušovaný.

Jaká jsou kritéria pro výběr mléčné směsi?

Když už jste se rozhodli, kolik krmení dítěte krmíte směsí, musíte si vybrat ve prospěch určité dětské výživy. Nekupujte okamžitě kaši, která je na prvních pozicích v žebříčku, protože výše jsou 10 nejlepších značek, kterým můžete bez váhání věřit. Při výběru směsi věnujte pozornost těmto faktorům:

 • Jakou směs dává přednost vašemu dítěti? Jaký druh kaše jí s velkou chutí k jídlu?.
 • Složení dětské výživy. To je zvláště důležité, pokud je vaše dítě alergické..
 • Doporučení dětského lékaře. Toto je velmi důležitý bod, protože lékař zná vlastnosti zdraví dítěte, které vám nejsou jasné ani vám..
 • Hmotnost dítěte.
 • Celkové zdraví a nálada dítěte.

Nebojte se, pokud jednou dítě přestane vnímat obvyklé jídlo pro něj. Možná je z toho unavený, nebo je připraven přepnout do úplného menu. V prvním případě musíte vybrat směs jiné společnosti. Pokud dítě již dokáže správně vnímat kvalitní potraviny, postupně je začleňte do své stravy. Současně snižte počet příjemů umělých směsí a rozšířte nabídku dalších produktů. Ale pozor, před změnou nabídky dítěte, musíte vždy konzultovat s lékařem.

Začněte odstavovat

Jak odstavit dítě k jídlu v noci? Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout: okamžitý a postupný. U prvního dítěte jednoduše přestanou dávat jídlo, když se v noci probudí. Navíc nedávají ani hrudník, láhev, ani vodu. A zklidněte se, houpejte se, hladte a snažte se znovu ležet.

Druhá metoda je považována za měkčí a jemnější, ale rodiče budou potřebovat mnohem více úsilí. Je třeba dodržovat řadu doporučení:

 • Je třeba pouze položit dítě přes noc po těsném krmení (ale ne nadměrném krmení!), Ke kterému dochází po koupání.
 • „Večeře“ by měla být velmi uspokojivá, proto se často kojícím matkám doporučuje nahradit poslední krmení směsí z láhve..
 • Denní porce by se měly zvětšovat, ale měly by dostávat drobky striktně podle režimu.
 • Při porozumění drobkům je důležité oddělit pojmy „spánek“ a „sání“, aby se při probuzení v noci, a to i náhodou, nehledal, co sát, znovu usnout. To znamená, že dítě je zvyklé na to, že některé úkony se provádějí mezi krmením a spaním (matka mění pleny, mění šaty).
 • Všechny hlučné, aktivní a zábavné aktivity se zastaví nejméně hodinu a půl před spaním..
 • Je důležité, aby místnost měla vhodnou teplotu vzduchu (ne více než 20 stupňů) a dostatečnou vlhkost (nejméně 40-50%), protože suchý horký vzduch vyvolává žízeň, kvůli kterému se dítě probudí a bude vyžadovat svačinu, protože stále nedokáže rozlišit hlad od žízně.
 • Při prvním pískání nemusíte popadat ruce dítěte a dávat hrudník nebo láhev: možná prostě hodí a otočí se ve spánku a jeho matka ho probudí úplně, nebo chce pít dítě, nebo potřebuje pozornost jeho matky (houpání, hladení).
 • Odpoledne je důležité trávit co nejvíc času s malými dětmi v taktilním kontaktu: často vyzvednout, houpat, žehlit.
 • Noční porce jídla můžete postupně snižovat.
 • Pokud je dítě zvyklé, že spí pod prsem, matka by ho měla nakrmit, ale svěřit otce lůžkovinám, aby dítě z této asociace odstavilo..
 • Pokud dítě usne v objetí s lahví, pak by mu v noci měla být nabídnuta směs pitné mísy: bude si muset sednout, což ho bude postupně odstavovat od asociace sání a usínání..

Nepokoušejte se přenést vaše dítě z nočního krmení na noční pití, postupně ředit směs nebo mléko vodou. Koneckonců, dítě se stále probudí - nyní pít. Ve skutečnosti ve většině případů opakujeme, potřebuje jen část náklonnosti své matky, kterou během dne nedostal. Čím rychleji přestane přijímat hrudník nebo láhev, když se probudí, tím rychleji vás přestane probudit a neprobudí se.

To, zda přechod na spánek bez krmení je náhlý nebo pozvolný, zda k němu dojde po 6 měsících nebo 18 letech, záleží především na tom, co a kdy je dítě připraveno. A nikdo lepší než jeho rodiče.

Recenze držených rodičů

Chcete-li si vytvořit svůj vlastní názor na věk, ve kterém se má dítě krmit směsí, přečtěte si doporučení lidí, kteří prošli touto fází a byli schopni najít východisko ze situace:

 • Nebuďte se iluzí, že za nízkou cenu najdete kvalitní směs. Pokud slibujete přirozenost a neškodnost za nic, pak nabídku odmítněte, s největší pravděpodobností jste podvedeni. Nezachraňujte zdraví dětí.
 • Pokud dítě začalo být rozmarné v raném věku, neznamená to, že ho musíte odstavit z mateřského mléka a převést na směsi. S největší pravděpodobností dítě prostě nejí tolik jídla. Zvedněte pro něj další návnadu. Tato směs by měla být co nejblíže složení mateřského mléka.
 • Před nákupem dětské výživy se vždy poraďte se svým lékařem. Poradí vám směs, která je pro vaše dítě vhodná. V tomto případě jsou minimalizována rizika pořízení nekvalitních nebo nevhodných produktů..

Před nákupem potravin musíte prostudovat jeho složení.

Je dobré, aby to věděla každá máma

Nově vyrobené rodiče se snaží naslouchat radám každého specialisty, ale mohou se lišit. Musíte tedy znát několik obecně přijímaných pravidel:

 • Už nikdy nebudete muset krmit své dítě mocí a spánkem, protože může spolknout příliš mnoho vzduchu, což následně povede ke kolice.
 • V prvních měsících jeho života by mělo být kojené dítě krmeno na vyžádání, stejně jako dítě, které je krmeno mateřským mlékem..
 • Když dítě ulovilo nachlazení nebo je nemocné a odmítá jíst z těchto důvodů, není třeba ho nutit. Aby se vyhnul dehydrataci, musí pít hodně tekutin.
 • Když dítě sní, musíte láhev vždy naklonit správně, a pokud spolkne příliš rychle, kupte menší dudlík.

O věku, ve kterém se má umělé krmení zastavit, neexistují žádné jednoznačné odpovědi. Jen rodiče musí poslouchat potřeby svých drobků, o kterých rozhodne, když už nepotřebuje směs. Je známo pouze jedno, že tento produkt nemůže při správném výběru a použití poškodit tělo dítěte.

Co hledat při čtení nutričních informací

Existuje určitý seznam komponent, které jsou pro dítě nezbytné. Zkuste vybrat směsi, které takové látky obsahují:

 • Jód přispívá k harmonickému růstu a vývoji dítěte a je také prevencí onemocnění štítné žlázy.
 • Taurin přispívá ke správnému vývoji nervového systému, včetně mozku.
 • Polysaturované mastné kyseliny jsou zodpovědné za správný duševní vývoj dítěte.
 • Nukleotidy posilují imunitní systém a buňky těla.

Chcete-li zvolit správný vzorec dítěte, zvažte všechny výše uvedené faktory. V tomto případě vaše dítě vyroste zdravě a šťastně. Ale nemyslete si, že pokud si koupíte drahou kaši, bude to v každém případě vyhovovat dítěti. Musíte si vybrat jídlo pečlivě, s ohledem na i ty nejvýznamnější faktory..

Mýty o umělém krmení

Mnoho lidí si myslí, že pokud během přípravy směsi přidáte do vody více prášku, nakonec se ukáže, že je kalorická - to není pravda. Takové jídlo bude déle tráveno a také přetíží ledviny dítěte.

Všechny matky se snaží dát svému dítěti tolik mléka, kolik je uvedeno v tabulce na balení, protože jsou si jisti, že by dítě mělo jíst takovou porci - to je mýtus. Každé dítě má individuální potřeby, takže pro každou drobky by měla být vybrána jeho část. Pokud se najednou může zdát, že dítě málo jedí, je nutné konzultovat pediatra.

Články O Neplodnosti