Hlavní Analýzy

Mohu své dítě krmit při teplotě? Je možné krmit dítě při teplotě?

Udržování kojení je pro zdraví dítěte velmi důležité, takže matka by měla udělat vše pro to, aby ho udržovala a krmila co nejdéle. Často vyvstává otázka: „Je možné krmit dítě při teplotě?“ To bude diskutováno.

Důvody pro horečku

Mohu své dítě krmit při teplotě? Rozhodnutí o odmítnutí kojení by mělo být učiněno až poté, co matka zjistí příčiny špatného zdraví.

 1. V důsledku stresu a ovulace může u ženy dojít k mírně vyšší teplotě, která samozřejmě neovlivní průběh kojení..
 2. Nejčastěji teplota stoupá v případech, kdy se matka nakazí ARI nebo SARS. Skutečnými příznaky těchto nemocí jsou rýma, kašel a bolest při polykání..
 3. Často, po narození, mohou začít zánětlivé procesy. Vztahují se k problémům po porodu a podléhají povinnému zacházení. Pokud má žena stabilní teplotu v prvních týdnech po narození dítěte, musí určitě navštívit gynekologa, protože může mít švy, endometritidu nebo zhoršit chronické onemocnění pohlavních orgánů..
 4. Poporodní onemocnění, při kterém teplota stoupá, je také mastitida. Vyvíjí se v mléčné žláze a je způsobena mikroby, nejčastěji způsobenými Staphylococcus aureus. Příznaky mastitidy jsou ztuhnutí hrudníku, bolest při krmení a tlačení na hrudník. Na bradavkách se často objevují změny kůže a praskliny..
 5. Otrava potravinami může být také příčinou zvýšení teploty..

Jak správně měřit teplotu žen s HB

Mohu své mléko krmit při teplotě? Jak správně měřit? Teplota matky bezprostředně po krmení v podpaží nelze měřit, protože se v průměru mírně zvýší na 37,3. Důvodem je skutečnost, že mléko se tvoří hluboko v tkáních a má teplotu 37 stupňů. Teplota může také stoupat v důsledku kontrakce svalů přítoků během krmení, takže zatímco dítě jedí mateřské mléko, jeho měření také nedává smysl. Nejlepší je počkat půl hodiny a pak teploměr ukáže nejpřesnější hodnotu.

Před měřením teploty musí být podpaží důkladně otřena. I když je v ní trochu potu, mohou být hodnoty podhodnoceny, protože kapalina absorbuje teplo.

Co mámě dělat při zvýšené teplotě

Mohu své dítě krmit při teplotě? Jakmile matka zjistí svůj nárůst v sobě, musí okamžitě zavolat lékaře, aby mohl identifikovat skutečnou příčinu onemocnění a předepsat odpovídající léčbu. Pro nachlazení je to terapeut, pro poporodní záněty gynekolog. Při vysoké teplotě a bolesti během močení se poraďte s urologem. O pokračujícím kojení se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče..

Abyste se co nejdříve zotavili kojící matce, aniž byste poškodili zdraví svého dítěte, musíte postupovat podle těchto tipů:

 1. Užívejte pouze ty léky, které jsou povoleny pro HB a neovlivňují chuť a kvalitu mléka. Patří sem léky obsahující ibuprofen a paracetamol..
 2. Aby teplota neovlivnila chuť mléka, je nutné ji snížit co nejdříve, pokud vzrostla nad 38 stupňů. Nejúčinnější jsou antipyretické čípky, které nemají žádné vedlejší účinky..
 3. Pokud nemoc není závažná a teplota se nezvýší nad 38 stupňů, můžete to udělat bez léků, hlavní věcí je pití teplého čaje, ovocných nápojů a udržení stravy. Pokud je příčinou zvýšení teploty mastitida, měla by být tekutina konzumována střídmě, jinak bolest na hrudi začne kvůli intenzivnímu přítoku mléka.

Je možné krmit dítě při teplotě?

Odpověď na tuto otázku závisí především na důvodech, proč má kojící matka horečku. Pokud jde o katarální onemocnění, při kterém lékař předepsal léky, které nemají negativní důsledky pro dítě, můžete pokračovat v krmení. V případě jmenování antibiotik musíte být opatrní a určitě konzultovat lékaře o jejich účinku na obsah mléka. Samotná virová onemocnění nejsou známkou pro ukončení hepatitidy B, protože mléko, které dítě dostává, obsahuje dostatečné množství protilátek, což pomůže chránit jeho imunitu před onemocněním.

Mohu kojit dítě při teplotě způsobené virem? Ano, ale hlavní věc je, že maminka nezapomíná nosit masku a mění ji každé tři hodiny při neustálém kontaktu s dítětem. Pokud je příčinou teploty mastitida, krmení pokračuje, s výjimkou případů posledních stádií vývoje onemocnění, kdy hnis začíná vystupovat z hrudníku.

Je možné krmit dítě, pokud je teplota nad 38?

Mohu své dítě krmit při teplotě 38 stupňů a více? Zvýšení teploty nad 38 se stává důvodem pro odmítnutí hepatitidy B, pokud lékař předepíše lék, který není kompatibilní s hepatitidou B, nebo pokud se v mléce hromadí mnoho patogenních virů a bakterií. V tomto případě je matka nucena dočasně přenést dítě do kojenecké výživy, aby se zabránilo průjmu nebo poruchám trávení..

Pokud je příčinou horečky akutní respirační infekce a akutní respirační virové infekce, které lze léčit léky nezávadnými pro zdraví, je nutné pokračovat ve hepatitidě B ve prospěch dítěte, aby spolu s hodnotným mlékem dostávaly protilátky produkované v těle matky.

Pokud teplota stoupla nad 38 stupňů, měli byste ji rozhodně snížit, protože se pacient může začít křeče. Nejlepší je používat antipyretika na bázi paracetamolu, aspirin nesmí být použit pro HB.

Je možné krmit dítě při teplotě 37 ° C?

Na základě lékařského výzkumu lékaři jednoznačně prohlašují, že nízká teplota není důvodem k odmítnutí kojení, protože pokud je přestávka prodloužena, je docela možné, že dítě později odmítne vzít prsa. ARVI nebo ARI matky nepředstavují pro dítě hrozbu, protože během nemoci se v mléce tvoří protilátky, které sdílí s dítětem. Krmení je pro matku nesmírně důležité, protože přestávka může komplikovat její stav a kromě běžné nachlazení se může objevit mastitida nebo laktostáza..

Pokud teplota stoupne v důsledku stresu nebo ovulace, nestojí to za to zastavit hepatitidu B, protože tento stav matky nebude mít vliv na zdraví dítěte..

Kdy přestat kojit při vysoké teplotě

Je možné krmit dítě při teplotě? Jsou chvíle, kdy krmení může poškodit dítě a nutně zastavit hepatitidu A:

 • tuberkulóza, jejíž počáteční příznak je mírná horečka;
 • hnisavá mastitida;
 • těžká infekce, kterou lze léčit pouze antibiotiky a terapií, která není kompatibilní s HB.

Teplota kojící matky s kojením: co může a nemůže být

Datum zveřejnění: 11/08/2018 | Zobrazení: 15621

Zvýšení tělesné teploty je příznak, který vás upozorní na fyziologické abnormality v těle. Častěji označuje virové, bakteriální infekce nebo exacerbaci chronických onemocnění. Kojící matka není výjimkou a příčiny horečky jsou obvykle standardní, ale existují pouze provokativní faktory, které jsou vlastní pouze ženám po porodu. Taktika chování je stanovena po diagnostice porušení.

Normální teplota pro kojení

S prvním přílivem přechodného mléka (ve 3. až 3. dni) se endokrinní systém reorganizuje na nový režim. Nyní jsou zdroje těla zaměřeny na růst, vývoj dítěte a zotavení po porodu. V důsledku zvýšené zátěže imunitní systém reaguje s podfebrilními podmínkami - teploměr ukazuje 1-2 stupně nad individuální normou (37–37,5 ° C).

Teplota zdravého člověka (bez laktace) se během dne mění od 36,5 ° C do 37 ° C. Ukazatel se liší v závislosti na denní době, fyzickém a psychickém stresu. Subfebrilní stav po porodu je normální stav těla, který je ovlivněn dvěma faktory: poporodní stres a hormonální změny.

Teplota kojící matky může být normální až do 37,5 ° C.

Čím větší je nahromadění mateřského mléka v žlázách, tím silnější je lokální imunita, zvyšuje se teplota. Pokud je u ženy diagnostikována mastitida (komplikace obstrukcí kanálů), rychlost stoupne na 39 ° C.

Doporučujeme změřit teplotu o hodinu později nebo 30 minut před krmením. Jak mléko proudí, teploměr stoupá, po zastavení sání se vrátí do normálu..

Prvních 1-1,5 měsíců po narození je kojící žena doprovázena horečkou nízké úrovně. Pokud v žlázách nejsou těsnění a uzlíky, není důvod k obavám. Tento jev je normální a při každodenním odtoku hrudníku teploměr klesne na 36,6 do konce druhého měsíce.

Výsledky výzkumu

Teplota kůže prsu byla měřena během HBV u 11 matek celkem 47krát za použití Coretemp CM-210 (Terumo Corporation, Tokio, Japonsko) ke studiu změn teploty kůže prsu během kojení. V obou mléčných žlázách byla teplota kůže prsu významně vyšší než základní teplota kůže od začátku sání do 5 minut po ukončení sání a průměrná teplota kůže prsu před kojením od 4 dnů do 8 týdnů po porodu byla výrazně vyšší než v prvních 1-2 dnech po narození. Tyto výsledky ukazují, že teplota kůže prsu stoupá během prvních 1 až 2 dnů a 4 až 5 dnů po narození a že teplota kůže prsu zůstává vysoká během sání a až 5 minut po dokončení sání.

Jak může kojící matka správně měřit její teplotu?

U každé třetí ženy se během krmení teplota zvýší na 37,5 - 37,6 ° C. Indikátor je přirozený a obvykle klesá po 30-60 minutách. Proto je lepší měřit teplotu po odstranění hyperémie z žláz a v souladu s pravidly.

Doporučení

 • Čas měření - 30-60 minut po krmení, hodinu po spánku.
 • Kůže podpaží se umývá a setře se do sucha.
 • Pevně ​​stiskněte rukou teploměr.
 • Během procedury se nehýbejte, nejezte, nepijte.
 • Trvání - 5 minut.
 • Pokud existuje podezření na přetížení potrubí, změřte teplotu v obou dutinách..

Švédští vědci dospěli k závěru, že nejpřesnější způsob, jak zjistit t těla, je rektální, protože pot a oblečení ovlivňují axilární koryto. Studie byla provedena v letech 2007-2008 za účasti 323 pacientů (Zdroj: Místní švédský časopis, bohužel publikované výsledky výzkumu bohužel nebyly nalezeny). Tato metoda není pro kojící matku vyloučena a používá se podle potřeby..

Normálně se teploměr udržuje na 37-37,4 ° C, ale pokud je ukazatel nad 37,7 ° C, je patologický proces v těle jednoznačný. Vyžaduje se diagnostika a léčba symptomů.

Mohu kojit dítě při teplotě

Schopnost virů a bakterií proniknout do mléka není důvodem k odmítnutí kojení. Ještě předtím, než se v těle matky objeví první příznaky nemoci, vznikají ochranné protilátky, které bojují s infekcí. Tyto imunoglobuliny přecházejí do mateřského mléka a přecházejí na dítě. Tělo dítěte je tak připraveno na boj proti mikrobům.

Indikace exkomunikace z hepatitidy B při teplotě jsou závažná onemocnění, jejichž léčba vyžaduje použití antibakteriálních léků. Krmení se také zastaví, pokud je předepsán lék proti bolesti nebo chemoterapie..

Kontraindikace

 • Těžké komplikace ledvin a urogenitálních chorob.
 • Otrava krve.
 • Tuberkulóza.
 • Hnisavá mastitida.
 • Akutní infekce - angína, zánět vedlejších nosních dutin, pneumonie, úplavice, tyfus, cholera.

Při akutním průběhu patologie se vytvářejí rozkladné produkty škodlivých mikrobů, které pronikají do mléka. Toxiny se dostávají k dítěti, narušuje se mikroflóra gastrointestinálního traktu, mění se plazmatická struktura. Dítě zažívá otravu. V takových situacích se doporučuje exprimovat, aby nedošlo k inhibici laktace.

Krmení pokračuje

 • Se SARS, ARI, chřipkou.
 • Překážka mléčných kanálků (mastitida bez hnisu).
 • Při infekci stafylokokem.
 • V případě exacerbace chronických patologií (užívání bezpečných léků).

Přerušení krmení by mělo být pouze v mimořádných situacích, kdy pravděpodobnost poškození složení převyšuje přínos mateřského mléka. I při antibiotické terapii se předepisují léky kompatibilní s HB - cefalosporiny a peniciliny (Ceftriaxon, Amoxicillin).

Co dělat při vysoké teplotě

Takže s ukazatelem do 37,4 ° C není důvod k panice. V tomto případě se doporučuje sledovat teplotu 3-4 dny. Zvýšení může vyvolat banální stres nebo nedostatek spánku. Normálně se teplota během dne normalizuje. Pokud je zaznamenáno zvýšení, je čas jednat.

Obecný algoritmus akcí

 1. Nepřestávejte kojit (rozhodnutí je učiněno po zjištění důvodu).
 2. Diagnostikujte příčinu symptomu (zavolejte lékaře).
 3. Zahajte léčbu alternativními metodami.
 4. Pokud je domácí léčba neúčinná, použijte léky.

Pokud teplota není kritická, doporučuje se monitorovat stav 1-2 dny. Nemoci, při kterých se zastavení krmení projevuje ostře a akutně, doprovázené horečkou a horečkou. Naléhavá hospitalizace je nutná pouze pro takové příznaky..

Pro odstranění rizika komplikací je lepší zavolat lékaře do 24 hodin od zjištění příznaku. Kojící matka a dítě jsou náchylné k výskytu nachlazení a chřipky. Díky oslabenému imunitnímu systému viry bez léčby „klesnou“ po dobu 3 dnů. Výsledek - pneumonie, těžká laryngitida, meningitida, zastavení hepatitidy B.

Pokud teplota nepřesáhne 38 ° C, doporučení se zvaří na silné pití a na polopenzi. Je důležité pokračovat v kojení, protože nejlepším imunomodulačním činidlem pro dítě je mateřské mléko.

Je-li teplota 38-39 ° C

Ukazatel je považován za kritický a varuje, že tělo se nedokáže vypořádat s porušením samo o sobě. Doporučují se antipyretika a cílená léčba. K léčbě virových infekcí může kojící matka začít s alternativními způsoby léčby:

 • Dodržujte pitný režim 1,5 až 2 litry tekutiny denně - abyste vyloučili dehydrataci. Voda zkapalňuje mléko, zabraňuje laktostáze.
 • 3krát denně vypít šálek čaje s citronem nebo medem (0,5 lžičky). Metoda je platná v případě, že dítě nemá alergii.
 • Vypijte odvar z divoké růže nebo maliny (1 polévková lžíce. Lžíce ovoce ve sklenici vroucí vody, nechte 30 minut). Doporučená dávka - 2krát denně: ráno a večer.
 • Naneste na čelo chladné obklady.
 • Otřete slabým roztokem octa (ve sklenici vody - 1 ml 70% kyseliny octové).

Použití alternativních metod neutralizuje běžné nachlazení za 5 dní. Pokud ale teplota kojící matky neklesne déle než 3 dny, jsou vyžadována antipyretika.

Antipyretika pro kojení

Pokud teplota neklesá s lidovými prostředky, terapeuti doporučují produkty na bázi paracetamolu a ibuprofenu. Léky procházejí laktační bariérou, ale jsou bezpečné pro tělo dítěte.

Povolené léky

 • Paracetamol;
 • Panadol
 • Ibuprofen (ibufen).

Léky působí proti teplu, bolesti a zánětu. K dispozici v tabletách, suspenzích a čípcích. Rozdíly ve formě uvolňování - doba expozice. Sirupy působí za 15-20 minut, tableta za 30-40 minut, rektální suspenze během jedné hodiny. Pokud je nutné teplotu rychle snížit, je lepší vypít suspenzi nebo tobolku, v noci se doporučují rektální čípky.

Zakázané léčivé přípravky

Účinek léčiv na mléko nebyl studován, ale seznam vedlejších účinků je příčinou selhání hepatitidy B. Složité prášky obsahují látky, které inhibují centrální nervový systém a vyvolávají poruchy vývoje dítěte.

Může mléko zmizet při teplotě: příčiny stagnace

Podle recenzí kojících matek, se zvýšením tělesné hmotnosti t nad 38,0 ° C, méně mléka přichází na sací reflex. Pediatrové však tvrdí, že pokud příčina tepla není spojena s laktostázou nebo mastitidou, nedojde ke změně objemu potravy. Je důležité dodržovat režim pití a aplikovat dítě podle obvyklého plánu nebo častěji.

Teplota u kojící ženy je normální jev, způsobený slabou imunitou po porodu. Pokud příčinu diagnostikujete do 48 hodin a okamžitě zahájíte léčbu, příznak ustoupí do 3 dnů. Kromě toho je odmítnutí kojení odůvodněno pouze v 9–14% případů - se závažnými patologiemi. V jiných situacích je třeba zvýšit počet příloh, aby se chránilo tělo dítěte před viry a infekcemi.

Dezert pro dnešek - video o 5 způsobech, jak snížit teplotu.

Vysoká teplota pro hepatitidu B: jak léčit a zda je možné pokračovat v krmení

Po narození dítěte matka samozřejmě měla cosi bolet a dokonce spát. Obrana těla však někdy ztratí svou pozici a nemoc si vybírá svou daň. V tomto případě vyvstává otázka okamžitě - je možné kojit při teplotě? Mnoho matek se obává, že se mikrobi nebo virus dostanou k dítěti mlékem. Většina lékařů však souhlasí s tím, že teplota kojící matky není důvodem k vzdání se HB. Hlavní věc je pochopit důvody a zahájit léčbu.

Proč může teplota skočit na horkou vodu

Než začnete problém řešit, měli byste zjistit jeho zdroj..

Teplota kojící matky se může zvýšit z několika důvodů, což vyžaduje zcela odlišný přístup k léčbě:

 • mírné zvýšení (až o 37-37,5 stupně) je často doprovázeno ovulací a druhou fází menstruačního cyklu. To není nebezpečné a nevyžaduje zásah;
 • také malé kolísání teploty během kojení (do 37 stupňů) může způsobit stres a těžké přepracování. V tomto případě se musíte nechat odpočívat a spát;
 • ihned po porodu může zvýšení teploty hlásit zánětlivé procesy v děloze. Pokud je doprovázena bolestí v dolním břiše, je lepší okamžitě vyhledat lékaře;
 • docela často po narození dítěte může matka mít zhoršená chronická onemocnění, která také způsobují horečku;
 • Jedním z nejčastějších důvodů zvyšování tempa je ARVI nebo ARI. Jsou doprovázeny bolestmi v krku, rýmou, kašlem a neklidem;
 • velmi často během kojení způsobuje teplota laktostázu nebo mastitidu, ke které dochází v důsledku stagnace mléka. S prasklinami a odřením na bradavkách začínají hnisavé komplikace v důsledku bakteriální nebo plísňové infekce. Příčinou mastitidy se mohou také stát kožní choroby nebo problémy v endokrinním systému;
 • otrava jídlem může být také doprovázena zvýšením teploty. Souběžně se vyskytují bolesti břicha, nauzea, zvracení, průjem.

Každý z těchto důvodů má jiný vliv na zdraví dítěte a vyžaduje různé ošetření. Prudký nárůst teploměru je jednoznačným signálem pro naléhavou návštěvu u lékaře. Pokud zmeškáte počáteční stádia mastitidy nebo poporodní komplikace a nebudete je léčit včas, možná budete potřebovat seriózní lékovou terapii, ve které není žádná hepatitida B. A poté je s největší pravděpodobností možné pokračovat v přirozeném krmení, protože dítě si na láhev zvykne.

Teplota kojící matky: co dělat

Nejprve si musíte uvědomit, že teplota během GV není důvodem paniky. Jakmile zjistíte příznaky malátnosti, musíte se postarat o minimalizaci jejích účinků a co nejdříve se zbavit nemoci bezpečnými prostředky pro dítě.

Dalším důležitým bodem je správné měření. Během krmení se často stává, že při měření v podpaží může teploměr dávat mírně zvýšené hodnoty. Pro získání přesných informací je nejlepší změřit teplotu v lokti nebo tříslech. Někteří lékaři také doporučují držet teploměr v ústech - dali ho pod jazyk, blíže k uzdu, kde prochází krevní cévy.

Pokud máte podezření na laktostázu nebo mastitidu, musíte do obou podpaží umístit teploměr. Laktostáza se může často tvořit bez zvýšení teploty nebo s mírným zvýšením - až o 37 stupňů a rozdíl mezi těmito dvěma "podpažemi" může být významný. Zvýšení na 38 stupňů a více, bez výrazného rozprostření mezi oběma stranami, však může znamenat mastitidu.

Nejlepší je změřit teplotu 20-30 minut po krmení nebo dekantaci. Rtuťový teploměr musí být uchováván po dobu nejméně 5 minut a samotný elektronický teploměr vám řekne, kdy to bude stačit.

Zavolejte lékaře a zjistěte důvod

Prvním krokem, kdy teplota stoupá, je zjistit příčinu. K tomu je nejlepší poradit se s lékařem - pouze on může určit zdroj nemoci a navrhnout optimální způsob léčby. Autodiagnostika a samoléčení jsou spojeny s nesprávným výběrem léků a zhoršováním stavu nejen matek, ale i dítěte..

Pokud je zvýšená teplota během kojení způsobena infekčními chorobami (chřipka, nachlazení, SARS), pak někdy existuje dostatek lidových prostředků. Pokud však nepomohou dlouho, lékař vám předepíše silnější léky.

Domácí léky na teplo

Na samém začátku nemoci, kdy má kojící matka teplotu až 38 stupňů, nemusí být sražena. V tomto případě je to spíše užitečné, protože se zvýšením tělesné teploty začíná vznikat speciální protein - interferon, který bojuje s viry.

Pokud je příčinou tepla virus nebo nachlazení, musíte tělu poskytnout podporu. Pijte hodně (prostě ne med nebo maliny, zvyšují teplo. Nemusíte se balit, neměli byste být horkí a ne chladní, ale pohodlní. Zázvor, brusinky, citron pomáhají dobře, současně posilují imunitu, urychlují regeneraci).

Tělo má dva způsoby, jak „obnovit“ nadměrnou teplotu - zahřátím vdechovaného vzduchu a potu. Proto, když teplota stoupá, často se doporučuje silný nápoj - takže je třeba se potit a ochladit vnitřní vzduch - aby se něco zahřeje.

Je lepší pít nejen vodu, ale i „zdravé“ nápoje - ovocné nápoje z bobuloviny, čaj s marmeládou, kompoty, odvarky léčivých bylin. Z nich se osvědčily:

 • heřmánek - zmírňuje zánět;
 • linden - má diaforický účinek;
 • rybízové ​​listy a bobule - mají silný antivirový účinek.

Bylinné čaje, bobuloviny a ovocné nápoje lze pít, pouze pokud nejsou alergické. Pokud tyto nápoje ještě nebyly zavedeny do stravy kojící matky, musíte je brát pečlivě a v malých dávkách podle pravidel pro zavádění nových produktů s HS..

Otírání teplou vodou také pomáhá - je teplo, ne chladno! Do vody můžete přidat malé jablko nebo, pro nedostatek takový, stolní ocet. Otírají pokožku rukou, nohou, dlaní a nohou, zad a hrudníku. Můžete si dát obklad na čelo. Tření alkoholem se nejlépe odkládá - kůží snadno proniká do mléka.

Pokud byla teplota během kojení způsobena laktostázou nebo mastitidou, silné pití je pro matku kontraindikováno, protože vyvolává nával mléka. Jít do extrémů a obecně odmítat pít, to nestojí za to - můžete pít, když se objeví žízeň, ale ne horlivost.

S laktostázou pomáhá pumpování nebo kojení snížit teplotu. Ale s některými formami mastitidy se musíte na chvíli vzdát krmení. Forma nemoci může určit pouze lékař.

Co lze udělat při teplotě pro kojící matku

Pokud během kojení nemůžete snížit teplotu pomocí lidových léků, musíte se obrátit na léky. V ideálním případě by měl být předepsán ošetřujícím lékařem s přihlédnutím ke všem vlastnostem těla matky i dítěte, jakož i diagnóze.

Zpravidla jsou při vysokých teplotách kojícím matkám předepsány Ibuprofen, Nurofen nebo Paracetamol. Během tohoto období se považují za nejbezpečnější, protože se z těla rychle vylučují. Tablety musíte užít ihned po krmení, aby v době příští aplikace již účinné látky léčiv opustily mateřské mléko a krev. Dodržujte doporučené dávkování, které je uvedeno v pokynech nebo předpisu.

Svíčky obsahující paracetamol nebo ibuprofen mohou také pomoci kojící matce kvůli teplotě. Při této aplikaci se jejich účinné látky prakticky nedostanou do mléka, a proto jsou pro dítě bezpečnější. Zároveň jsou však svíčky méně účinné než tablety.

Důležité pravidlo - pilulku je možné užívat pouze v případě, že teplota stoupne nad 38 stupňů. Pijte lék čistou vodou, ne čajem nebo kávou. Pokud není účinek pozorován do tří dnů, je třeba navštívit lékaře, který vám poskytne vhodnější léčbu.

Antipyretika zakázaná pro hepatitidu B

Existuje mnoho komplexních léků, které mohou rychle snížit teplotu za chladu a zbavit se příznaků nemoci. Patří sem fondy jako Coldrex, Teraflu a podobně. Je zakázáno používat je během HB, protože obsahují mnoho nebezpečných látek pro dítě.

Pokud má matka během kojení vysokou horečku, je přísně zakázáno užívat aspirin a přípravky, které jej obsahují. Je velmi toxický pro dítě a může způsobit lokální poškození jater a mozku..

Pokud v domácím lékárničce není nic kromě Aspirinu nebo Coldrexu, neměli byste doufat, že „možná foukáte“ a vezměte je. Je lepší naléhavě poslat příbuzné do lékárny na bezpečný lék nebo vyzkoušet lidové léky.

Mohu kojit horečkou

Nejdůležitější otázkou, která se obává nemocné matky, je to, zda je možné krmit dítě při teplotě. Odpověď je jasně pozitivní - zastavení laktace kvůli teplotě nestojí za to.

Pokud byla vysoká teplota matky způsobena virovou infekcí, znamená to, že byla nemocná již několik dní před nástupem horečky (inkubační doba) a v těsném kontaktu s dítětem se mu virus podařilo přenést. Se zvyšující se teplotou v těle matky začíná produkce protilátek, zejména řada z nich je koncentrována v mléce. Proto pokračováním v krmení můžete zabránit onemocnění dítěte nebo mu pomoci překonat ho rychleji a snadněji.

Kromě toho se ostré odmítnutí krmení stává pro dítě velkým stresem, zejména na pozadí nemoci. Díky této „zradě“ a dostupnějšímu mléku z láhve mohou děti později úplně opustit prsa. A pokud bylo dříve nemocným matkám doporučeno přenést dítě do směsi, dnes lékaři (mimo jiné Dr. Komarovsky) radí matkám, aby klidně pokračovaly v přirozeném krmení i během nemoci.

Můžete kojit dítě, i když byla teplota způsobena laktostázou nebo mastitidou (s výjimkou některých jeho forem) - to pomáhá snížit horečku a zmírnit stav matky.

Souhrnně lze říci, že teplota neinterferuje s pokračujícím kojením a někdy pomáhá vyrovnat se s nemocí. Hlavní věc je pečlivě přistupovat k výběru léčby, pečlivě dodržovat dávky a pravidla pro přijetí. Mateřské mléko je nejdůležitějším zdrojem nejen výživy, ale také protilátek potřebných pro dítě, které je třeba zlikvidovat pouze v extrémních případech.

Co dělat, když během kojení teplota matky stoupne?

Dobrý den, milí čtenáři, Lena Zhabinskaya je s vámi. Moderní matky jsou velmi zodpovědné a náročné na svůj životní styl, stravu a zdraví, protože je již dlouho známo, že to vše ovlivňuje kvalitu mléka.

Co mohu říci, když začnou zdravotní problémy? V tomto případě vyvstává mnoho otázek. Jedna z nich se týká těch situací, kdy je třeba odpovědět, co dělat, pokud během kojení vzroste teplota matky? Mohu i nadále krmit své dítě, jak si mohu v této situaci pomoci a je možné nějaké ošetření? Dozvědět se o tom všem a ještě mnohem více dnes..

Příčiny horečky

Zánět v období po porodu.

Císařský řez i přirozený porod jsou stresující pro ženské tělo a ne vždy odejdou bez následků. Možný vývoj nemocí, jako je zánět děložní sliznice nebo stehy.

Takovým podmínkám vždy předchází horečka. Ale hlavní nebezpečí není v tom, ale v riziku náhlého krvácení, při kterém počet klesá doslova několik minut, a jednoduše nemůžete mít čas se dostat do nemocnice.

Proto byste měli být velmi opatrní při tělesné teplotě nad 37,5 stupňů během prvních dvou týdnů po porodu. Chcete-li být v bezpečí a vyloučit zánět v ženské části, proveďte obecný krevní test s vyvinutým vzorcem bílých krvinek.

Pokud není možnost okamžitě navštívit lékaře, zkuste nejprve dešifrovat výsledky online na speciálních lékařských portálech a adresářích. Pokud se odchylují od normy, velmi naléhavě naplánujte výlet do gynekologa.

Horečka nízké kvality.

Tělesná teplota až 37,2 stupňů při absenci dalších příznaků a celkový stav není narušen, může být výsledkem zvýšené produkce mléka v těle a považována za podmíněně normální.

Doporučujeme také provést klinický krevní test, abyste se ujistili, že nic vážného není..

Virové infekce jsou nejčastější příčinou horečky. K příznakům se zpravidla přidává rýma, kašel, bolest v krku. Tyto projevy mohou být společně, jednotlivě, v různých kombinacích navzájem..

U lidí se také nazývá nachlazení, chřipka atd. - to nemění podstatu.

Tělesná teplota se v tomto případě může zvýšit v různých rozsazích, od 37 do 39 stupňů a více.

Laktostáza a mastitida.

Obvykle s takovými problémy je zvýšená teplota doprovázena bolestí a těžkým nepohodlím na hrudi, takže kojící matka si alespoň uvědomuje, že příčinou teploty jsou problémy v mléčné žláze..

Nemoci vnitřních orgánů.

Zpravidla je možná exacerbace stávajících chronických onemocnění. Je to například cystitida, pyelonefritida, pneumonie, zánět středního ucha atd..

V takových případech je teplota obvykle doprovázena symptomy a bolestmi, které jsou lokalizovány v určité oblasti..

V důsledku toho může mladá matka alespoň odhadnout důvod zvýšení na teploměru.

Jak měřit

Tělesná teplota se měří v podpaží. Nejbezpečnější je to pomocí moderního elektronického teploměru, který by se měl po spolehlivém signálu po zvukovém signálu držet ještě nějakou dobu. Je lepší sledovat obrazovku a získat ji, pouze když se značka přestane měnit. Tento ukazatel bude spolehlivější..

Pokud máte podezření, že právě díky prsní produkci mléka vyvolává teplotu, můžete se sami zkontrolovat následujícím způsobem. Změřte teplotu v lokti a pevně stlačte ruku.

Právě tato metoda byla použita v oddělení poporodních komplikací, které jsem navštívil po prvním narození. Pokud není teplota způsobena hrudníkem, pak „běží“ a v lokti.

Jak mléko ovlivňuje

Existuje mnoho mýtů, že s rostoucí teplotou musí kojící matka okamžitě ukončit kojení, protože mléko je sražené, kyselé, žluklé atd. Někteří doporučují vařit mléko během nemoci před podáním dítěte.

To vše jsou mýty a spekulace vycházející z lidí, kteří nejsou zběhlí v kojení..

Vařící mléko obecně ničí téměř všechny živiny v něm..

Zvýšená tělesná teplota sama o sobě nemá vliv na kvalitu mléka.

Proto se při zvyšování značky na teploměru doporučuje nejen přerušit kojení, ale aktivně v ní pokračovat. Proč? Číst dál!

Mohu kojit

Odpověď na tuto otázku bude záviset na tom, co způsobuje zvýšení tělesné teploty a jaké akce se objeví během léčby.

Pokud je příčinou virová infekce, chřipka, nachlazení, pak lékař předepíše symptomatickou léčbu.

Mléko je tvořeno krví a lymfou. Viry nepronikají do krve a lymfy. V důsledku toho mateřské mléko není infikováno SARS a chřipkou..

Naopak obsahuje protilátky produkované tělem matky k boji proti viru. Jsou to tyto protilátky, pokud dítě jí prsa, pomůže mu buď se úplně vyhnout infekci vzduchovými kapičkami od jeho matky, nebo přenést nemoc v mírné formě.

Proto je u virové infekce kojení jednoduše nezbytné.

Pokud matka trpí bakteriálním onemocněním (zánět sliznice dělohy, mastitida, cystitida, pneumonie, zánět středního ucha atd.), Jejichž léčba vyžaduje, aby lékař jmenoval antibiotika, pak vyvstává otázka, zda jsou kompatibilní s kojením..

Antibiotika jsou předepisována výhradně lékařem, který by měl vědět, že jsme kojící matka..

V moderním světě existují antibiotika, která jsou schválena pro použití u kojících matek. Příslušný lékař si určitě vybere tu verzi léku, která je účinná a současně schválená pro použití během kojení..

Pokud předepsané antibiotikum není kompatibilní s kojením, bude nutné po dobu jeho používání převést novorozence na umělé krmení..

K udržení laktace je také třeba mléko 6–7krát denně exprimovat. To bude pro tělo signálem, že mléko je odstraněno z prsu, resp. Je nutné pokračovat ve výrobě.

Až budete léčeni, můžete své dítě kojit znovu.

Pokud máte mastitidu, můžete se v každém případě nakrmit, pokud vám to nezpůsobí zjevnou bolest. Pokud je bolest nesnesitelná, měla by být krmena zdravým prsu a pacient by měl být vyjádřen.

Léčba

Pokud je příčinou vysoké známky na teploměru virová infekce (chřipka, nachlazení, jiné akutní respirační virové infekce), pak bude léčba, kterou vám předepíše lékař, symptomatická, protože v současné době neexistují žádná léčiva s prokázanou účinností, která by mohla viry ovlivnit.

Usnadnění stavu kojící matky:

 1. Vnitřní vzduch 18-20 stupňů. V důsledku rozdílu v tělesné a pokojové teplotě bude tělo schopno ztratit přebytečné teplo, a tím nezávisle snížit tělesnou teplotu. Zároveň by měly být šaty teplejší.
 2. Vlhkost je 50-70 procent. S tímto úkolem se vypořádá pouze speciální zařízení - zvlhčovač (bude stát od 2000 rublů). Se zvyšující se teplotou začne tělo drasticky ztrácet tekutinu. Pokud musíte také dýchat suchý a teplý vzduch, pak jsou ztráty katastrofické, dehydratace, rýma a bronchitida jsou zaručeny.
 3. Pijte hodně. Minerální voda, sušené ovocné kompoty, ovocné nápoje, speciální rehydratační roztoky (prodávané v lékárnách) jsou navrženy tak, aby výrazně zmírnily stav a zkrátily dobu zotavení odstraněním toxinů a virů z těla močí a potem. Při absenci kontraindikací byste měli pít až 5-6 litrů denně.
 4. Antipyretika, pokud je to nutné, symptomaticky. Pokud vás zajímá, co snížit teplotu, doporučení jsou následující. Během kojení jsou paracetamol a ibuprofen schváleny k použití podle pokynů a předpisů lékaře.

Jak brát léky

Obecným doporučením pro antipyretickou kojící matku je, že byste měli užívat paracetamol nebo ibuprofen při vysoké teplotě od 38,5 stupně..

Je to proto, že když teplota v těle stoupne, dochází ke zvýšené produkci interferonu - hlavního bojovníka proti viru. Čím vyšší je teplota, tím více je produkována a čím rychleji se tělo s touto chorobou vyrovná.

Neměli byste však tolerovat teploty vyšší než 38,5 - 39 stupňů, protože v tomto případě začíná nejsilnější dehydratace těla, a tím je mnohem více poškozeno.

Aby se minimalizovala koncentrace antipyretika v mléce, měla by se brát, pokud je to možné, ihned po kojení. V této situaci, v době další aplikace na prsu, se množství léčiva v těle již významně sníží.

Tato opatření v komplexu jsou navržena tak, aby zmírnila stav kojící matky a vedla k zotavení co nejdříve. Obvykle by se 4. den nemoci měla ve srovnání s předchozími indikátory snížit teplota. Do 5-7 dnů by měla teplota úplně klesnout.

Toto je standardní vývojový diagram pro běžnou virovou infekci. Jinak (nedostatek uzdravení do konce týdne) byste měli okamžitě vyhledat lékaře, protože to může naznačovat komplikace onemocnění a přidání bakteriálních komplikací.

Během kojení jsem musel onemocnět a díky výše uvedeným doporučením jsem se rychle dostal lépe a děti se vůbec vůbec neinfikovaly (je to zázrak, je pravda, že magické protilátky v mléce opravdu fungují), nebo to bolí, ale v mírné formě. A museli jste onemocnět během kojení a co pomohlo vyrovnat se s nemocí?

Buďte zdraví, a pokud onemocníte, snadno se zotavte a znovu navštivte, Lena Zhabinskaya byla s vámi, sbohem!

Je možné krmit mateřské mléko, pokud má matka má horečku

Mateřské mléko je nejdůležitějším produktem pro novorozence. Pomáhá posilovat zdraví a imunitu malého dítěte. Nikdo však není v bezpečí před nepříjemnými překvapeními. Stává se, že matka stoupá v teplotě a neví, co dělat v takové situaci. Pokračujte v krmení nebo ne?

Správné rozhodnutí ve skutečnosti závisí na mnoha faktorech, které vyvolaly nemoc. Abychom pochopili, zda je možné kojit při teplotě, je důležité se naučit, jak ji správně měřit a zjistit důvody, které vedly ke zvýšení.

Důvody, proč se cítíte dobře

Než se rozhodnete pokračovat v kojení, musíte zjistit důvody, proč má matka horečku.

 1. Teplota někdy stoupá kvůli silnému stresu, který zažívá žena. V tomto případě to nemá vliv na kvalitu mateřského mléka..
 2. Infekční choroby doprovázené rýmou a suchým kašlem. Pokud mají ženy ARVI, je nutné se poradit s lékařem o léčbě a určit, zda má i nadále kojit dítě..
 3. Příčinou vysoké teploty v prvních několika týdnech po porodu může být zánětlivé onemocnění. Je pravděpodobné, že při narození dítěte se zhoršují chronické nemoci matky.
 4. Mastitida. Na bradavkách se tvoří praskliny a matka má silnou horečku. Nedoporučuje se nadále kojit své dítě..
 5. Otrava jídlem. Žena musí přezkoumat její stravu, protože veškerá konzumovaná potrava vstupuje do těla dítěte.

To jsou nejčastější příčiny horečky. Někdy se tělesná teplota zvyšuje díky individuálním vlastnostem těla. Přesný důvod může najít pouze lékař.

Jak správně měřit teplotu

Pokud má kojící žena teplotu 38, neměly by být učiněny unáhlené závěry. Existuje jeden zajímavý vzorec, který každý potřebuje vědět. To je jediný způsob, jak se naučit, jak správně měřit teplotu a získat spolehlivý výsledek..

Proces, kdy mléko opouští mléčné žlázy, zahrnuje uvolňování tepla a silnou kontrakci svalové tkáně. Z tohoto důvodu teplota během kojení nebo bezprostředně po čerpání stoupne na 38 stupňů.

Pro správné měření a dosažení spolehlivého výsledku musíte počkat 30-35 minut po krmení dítěte.

Tělesná teplota 38 stupňů je považována za normální a nevyvolává změny v chuti a složení mateřského mléka. Pokud však horečka zesílí na 39–40 stupňů, může dojít k poškození laktace a je třeba se co nejdříve poradit s lékařem.

Význam kojení a kojení

Mateřské mléko je důležité pro vytvoření imunity novorozence. Nyní se lékaři domnívají, že v případě zvýšení tělesné teploty matky se nedoporučuje přestat krmit. Je to z následujících důvodů.

 1. Mateřské mléko dává dětským protilátkám a živinám, jejichž nedostatek vede k oslabení imunitního systému.
 2. Malý skok v tělesné teplotě matky je někdy užitečný, protože dítě má „ochrannou bariéru“, která snižuje riziko infekce..
 3. Prudké přerušení kojení může vést k tomu, že dítě úplně opustí mateřské mléko.
 4. Přerušení kojení vede ke vzniku mastitidy a v důsledku toho mléko prostě vyhoří.

Kdy přestat kojit

Malý skok v teplotě nemůže ublížit matce a jejímu dítěti. Existují však situace, kdy je lepší kojení odmítnout.

 1. Teplo. Když tělesná teplota vzrostla na 39 stupňů a nelze ji srazit, kojení musí být dočasně zastaveno. Když se teplo mění chuť mléka.
 2. Pokud je horečka příznakem závažnějšího onemocnění kojící matky, kojení by mělo být odstraněno..
 3. Pokud žena podstupuje antibiotickou léčbu, kojení je během tohoto období přísně zakázáno. Účinky složek léku mohou nepříznivě ovlivnit zdraví matky a dítěte.

Jak snížit teplotu během kojení

I malá teplota během kojení vyvolává zhoršení ženského stavu a pocit nepohodlí. Musí být sražen, ale velmi pečlivě, aby to neovlivnilo zdraví dítěte. Tyto tipy vám pomohou zbavit se příznaků nepohodlí..

 1. Je nutné se pokusit snížit teplo pomocí drog, jejichž složení neovlivňuje chuť mateřského mléka. Kojící ženy mohou užívat ibuprofen nebo paracetamol.
 2. V případě, že se žena bojí užívat tablety, aby nedošlo k poškození dítěte, můžete použít antipyretické čípky, které jsou naprosto bezpečné.
 3. Neměli byste okamžitě běžet do lékovky při jakékoli teplotě pro tablety. Pokud teploměr vykazuje více než 38 stupňů, počkejte chvíli a nechte tělo bojovat o posílení imunity. Možná se jedná o dočasné zvýšení teploty v důsledku stresu, nebo jste ji změřili bezprostředně po krmení (což se nedoporučuje).
 4. Pokud má žena ARVI, pití velkého množství tekutin pomůže snížit horečku. Pokud však existují příznaky mastitidy, bude tento přístup zbytečný - může to vyvolat příliv mléka.

Shrnout

Na základě doporučení lékařů lze dojít k závěru, že není možné přestat kojit dítě při nízké teplotě. Mateřské mléko pro dítě je důležitým stavebním materiálem, ze kterého se vytváří imunita.

Kojení můžete zastavit, pouze pokud horečka sledovala ženu déle než jeden den, ale nemůžete snížit teplotu. Pro dítě to může být nebezpečné..

Hlavní věcí není spěchat okamžitě k pití antipyretik. Přemýšlejte o tom, zda jste správně změřili teplotu, určete důvod jejího zvýšení a teprve poté můžete vyvodit nějaké závěry.

Kojenecká teplota

Teplota u kojenců v různých denních dobách není stejná

První známkou dětské nemoci je často zvýšení teploty. Po jeho objevení je mnoho matek vystrašeno a okamžitě se vrhnou do bitvy. Na jedné straně je taková reakce pochopitelná. Čím je věk dítěte menší, tím více se obává o své zdraví. Na druhé straně teplota nezvyšuje žádný důvod. Nejčastěji signalizuje infekci těla a zahrnutí ochranných sil. To znamená, že by nemělo být eliminováno! Jak být?

Normální teplota u dítěte

Termoregulační systém u novorozence není dokonalý. Během prvních tří měsíců života dítě citlivě reaguje na kolísání vnější teploty, protože stále neví, jak samostatně udržovat určitou tělesnou teplotu. Proto se dítě rychle přehřeje nebo podchladí.

Teplota u dítěte v různých denních dobách není stejná:

 • Hluboká v noci a ráno je minimální
 • Odpoledne a večer - maximum

Zvýšení nebo snížení teploty má také vliv na fyzickou aktivitu, emoční vzestup (například pláč), přehřátí atd..

Pokud má vaše dítě teplotu 37 ° C, nebuďte vystrašení, to je normální! Navíc jsou přípustné i kolísání několika stupňů v jednom nebo jiném směru..

Je zde další důležitý bod, který rodiče musí vzít v úvahu. Normální tělesná teplota dítěte v různých oblastech není stejná! A někdy je tento rozdíl velmi významný:

Předem zjistěte normální tělesnou teplotu vašeho dítěte

 • V podpaží - 36 - 37 ° C
 • Rektál (měřeno v konečníku) - 36,9 - 37,4 ° C
 • Orální (měřeno v ústech) - 36,6 - 37,2 ° C

Někdy jsou lidé se zvláštními ukazateli tělesné teploty od 35 ° C do 38,3 C. Navíc se cítí dobře a pro ně je to individuální norma.

Informace pro rodiče: Zjistěte předem normální tělesnou teplotu vašeho dítěte. Chcete-li to provést, změřte to ve stejnou dobu ráno, odpoledne a večer po dobu 3 dnů. Dítě musí být klidné a zdravé. Zapište si všechny výsledky.

Nyní, pokud vaše dítě onemocní, můžete přesně určit, jak vysoká je teplota z jeho normy.

Jak správně a jak změřit teplotu u kojence

Při měření teploty u kojenců je vhodné dodržovat následující pravidla:

 • Používejte bezpečný teploměr! Je lepší mít v domě několik (2-3) různých typů
 • Zvažte celkový stav dítěte. Po jídle, dlouhém a silném pláči bude tělesná teplota dítěte vyšší
 • Máte pochybnosti? Změřte teplotu ještě jednou (nebo několikrát) a vypočtěte průměr

Existuje několik typů teploměrů pro měření teploty v různých částech lidského těla

 • Rtuť. Používá se pouze v podpaží! Posaďte se, vezměte dítě do náručí, správně umístěte teploměr a bezpečně jej upevněte rukou. Čekací doba 3-5 minut
 • Elektronický. Více zabezpečeno. Snadná manipulace. Používá se k měření orální a rektální teploty. V podpaží nedává přesný výsledek, protože v tomto případě je obtížné zajistit těsný kontakt s tělem. Čekací doba 1 minuta. Obvykle je vybaven koncovým signálem
 • Ukazatel teploty. Jedná se o pásek se čtverci citlivými na teplo nebo s oddíly označenými čísly. Během měření teploty se mění jejich barva. Poslední změněný čtverec s odpovídajícím číslem je teplota dítěte v tuto chvíli. Pruh je umístěn na čelo dítěte. Čekací doba je 15 sekund. Přesný výsledek není zaručen.
 • Teploměr-bradavka. Vhodné pro mobilní a bradavky vázané děti

V tom případě kojící dítě sníží teplotu?

Hledání dětské horečky:

 • Nepanikařte
 • Změřte ji pomocí kterékoli z výše popsaných metod.
 • Zkuste střízlivě posoudit celkový stav dítěte
 • Pokud je teplota pod 38,5 ° C (pro drobky mladší než 3 měsíce - pod 38,0 ° C), dítě to normálně snáší, pak tento lék nemusíte používat
 • Pokud je teplota vyšší nebo rovná 39 ° C, je nutné podat antipyretikum na bázi paracetamolu jednou a sledovat vaši pohodu. Nepomohlo (teplota zůstala nezměněna nebo zvýšena)? Podejte silnější lék
 • Pokud je dítě náchylné ke křečím, má závažné onemocnění kardiovaskulárního nebo dýchacího systému, okamžitě se jakýmkoli způsobem pokuste snížit teplotu a zavolejte lékaře!

Jak přivést dítě na horečku?

Vezměte prosím na vědomí, že dítě s teplotou nesmí být nikdy přehřáté! Proto:

 • Plenku z ní ihned vyjměte.
 • Zabalte ji do plenky nebo ji nasaďte na světlo
 • Se zimnicí, studenými rukama a nohama přikryjte přikrývkou

Ujistěte se, že pít dítě co nejvíce. Nejlepší ze všeho je voda nebo ovocné nápoje. Feed on demand. Nabízejte prsa častěji.

Nezapomeňte ventilovat místnost.

Všechny metody snižování teploty jsou rozděleny do dvou skupin:

 • Ne léky
 • Léky

Non-medication - poskytovat krátkodobý pokles teploty. Obzvláště účinný u kojenců díky povrchovému uspořádání krevních cév. Nelze použít pro zimnici!

Nezanedbávejte vyšetření pediatrem během horečky u kojenců.

Nejoblíbenější jsou následující:

 • Utírá se studenou vodou (hrudník, břicho, záda, axilární a tříselné oblasti, loketní a popliteální záhyby). Nezapomeňte jej nechat zaschnout!
 • Mokré plenkové zábaly
 • Koupání ve vaně ve vlažné vodě
 • Mokrá tkáň čela
 • Obklady (složené pouze z vody a malého octa)
 • Při dlouhodobé nepřítomnosti stolice - čištění klystýrů z čisté vody při pokojové teplotě

Léky jsou užívání drog, které mají antipyretický účinek.

Paracetamol (Panadol, Efferalgan) se podává jako první. Uvolněte formulář podle svého uvážení - sirup, čípky, pozastavení. Aplikuje se poté, co dítě dosáhne jednoho měsíce.

Ve druhém - Ibuprofen (Nurofen, Ibufen). Jakýkoli formulář pro uvolnění. Aplikuje se po šesti měsících věku dítěte, ne déle než tři dny (komplikace jsou možné!). Dodržování pokynů je povinné.

Volejte lékaře při teplotě dítěte

Nezanedbávejte vyšetření pediatrem během horečky u kojenců..

 • Zkuste si podrobně vybavit všechny léčebné metody a léky, které jste již vyzkoušeli v akci. To vše je lépe fixováno na papíře.
 • Zapište také ukazatele teploty (čas a způsob měření, digitální ukazatel)

Okamžitě zavolejte lékaře, pokud:

 • Teplota v podpaží je vyšší než 38 ° C / 38,5 ° C
 • Dítě má chronické onemocnění
 • Křeče začaly, napjatý krk (brada se neohýbá na hrudi)
 • Dítě nejedlo nic více než 6 hodin za sebou
 • Je velmi letargický a neustále pláče.
 • Začala rýma
 • Zvracení, průjem
 • Na kůži se objevila vyrážka
 • Na dlouhou dobu není žádná moči nebo náhle změnila barvu
 • Metody použité ke snížení teploty neposkytly požadovaný výsledek

Čím je dítě mladší, tím rychleji musí být předvedeno lékaři.

Další fakta o kojenecké teplotě

Na závěr bych rád poznamenal, že výška teploty u dítěte někdy neodpovídá závažnosti nemoci. Důvodem je nedokonalost jeho ochranných funkcí. Proto může na nemoc reagovat různými způsoby: silný nebo mírný nárůst teploty, její pokles. Existují také případy, kdy teplota zůstává normální.

Nezapomeňte však: úspěch léčby vždy závisí na včasnosti opatření k boji proti nemoci.

Články O Neplodnosti