Hlavní Testy

Je povoleno používat skořici během kojení a kdy mohu začít přidávat do jídla mého dítěte??

Během kojení se výživa matky je skromná a nevýrazná. Chtěl bych to diverzifikovat různými voňavými kořeními, aniž bych se obával negativní reakce dítěte.

Ukazuje se, že existují koření, která jsou nejen pro dítě a matku prakticky bezpečná, ale mohou jim také přinést velké výhody. Jedním z nich je oblíbená skořice. Přečtěte si více o tomto úžasném koření v tomto článku..

Mohu toto koření použít pro kojící matku??

Většina ruských pediatrů doporučuje skořici pro kojení, protože toto aromatické koření výrazně zlepšuje tok mléka. Když prospěšné látky skořice spolu s mlékem vstoupí do těla dítěte, zlepší se různé procesy jeho života.

Unikátní složky koření blokují nebezpečné viry, nasycují tělo vitamíny a minerály, čímž zvyšují imunitu dítěte a příznivě ovlivňují jeho úplný vývoj.

Vzhledem ke prospěšným vlastnostem skořice je možné a mělo by být zavedeno do stravy kojící matky, ale postupně a nikoli od prvního měsíce laktace, ale počínaje čtvrtým měsícem života dítěte. Do této doby se v malém těle začnou vyrábět speciální enzymy schopné trávit nová jídla konzumovaná matkou, takže riziko alergické reakce je minimální.

Výhody během kojení

Ceylonská skořice nebo skořice je vždyzelený strom vavřínové rodiny. Pro výrobu aromatického koření se používá vnitřní vrstva stromové kůry, která se převalí do zkumavek a vysuší.

Skořice je považována za skutečný přírodní poklad. Tato specifická sladká koření, kromě své vynikající vůně a neuvěřitelné chuti, má celou zavazadla užitečných vlastností, o kterých by měla kojící matka vědět.

Abyste pochopili hodnotu skořice, musíte se seznámit s jejím jedinečným chemickým složením. Složení vonných koření zahrnuje:

 • Trávicí vlákno.
 • Éterické oleje.
 • Taniny.
 • Vitaminy: A, B3, B6, B9, E, PP, C, B1, B2.
 • Minerály:
  1. sodík;
  2. hořčík;
  3. fosfor;
  4. vápník;
  5. draslík;
  6. žehlička;
  7. měď;
  8. mangan;
  9. selen;
  10. zinek.
 • Coumarin.

Díky bohatému obsahu cenných látek má koření širokou škálu prospěšných vlastností, z nichž bude mít prospěch kojící matka:

 1. Populární orientální koření má charakteristickou vůni, která zvyšuje náladu a má antidepresivní vlastnosti..
 2. Obsahuje velké množství vápníku, což je důležité během kojení.
 3. Správné používání skořice pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje tak riziku infarktu myokardu.
 4. Snižuje hladinu glukózy v krvi, což je užitečné pro matky s diabetem.
 5. Antiseptické vlastnosti pomáhají tělu matky bojovat s infekčními chorobami.
 6. Užívání skořice stimuluje gastrointestinální trakt, posiluje žaludeční stěny, normalizuje stolici a eliminuje průjem.
 7. Povzbuzuje činnost žlučníku, ledvin a jater, což příznivě ovlivňuje fungování těla matky.
 8. Díky zvýšenému krevnímu oběhu v mozku zlepšuje paměť a koncentraci.
 9. Skořice se používá k normalizaci vysokého krevního tlaku a čištění krevních cév..
 10. Mnoho kojících matek říká, že toto vonné koření přidané do čaje výrazně zlepšuje laktaci..
 11. Tyčinky skořice urychlují metabolismus, což pomáhá zbavit se nadváhy a nežádoucích centimetrů na bocích a pasu.

Z výše uvedeného vyplývá, že skořice nejen obohacuje chuť různých pokrmů a nápojů, ale také pozitivně ovlivňuje celé tělo kojící matky..

Může to být ve stravě dítěte a kdy se krmit?

Skořice v dětském menu je jedinečné aromatické koření, jehož sladkou chuť má většina dětí. Je však třeba mít na paměti, že se toto koření nedoporučuje pro kojeneckou výživu do 2 - 3 let z důvodu možnosti alergií a jejich toxických účinků na játra a ledviny.

Přestože jsou skořicové tyčinky považovány za jedno z nejbezpečnějších koření pro děti, je vhodné je zavést do stravy v malých dávkách a postupně. Pouze při správném dávkování může toto aromatické koření přinést tělu dítěte velké výhody a výrazně posílit jeho imunitní systém..

Co může být pro dítě užitečné?

Pro zdraví dětí můžeme rozlišit následující hlavní prospěšné vlastnosti koření:

 • Obsahuje potřebné množství vitamínů a minerálů, které příznivě ovlivňují normální růst a úplný vývoj dítěte.
 • Zlepšuje trávení a chuť k jídlu.
 • Odstraňuje příznaky plynatosti a léčí průjem u dětí.
 • Pomáhá úspěšně bojovat proti virovým infekcím a plísním.
 • Zvyšuje ostrost zraku.
 • Zlepšuje koncentraci a paměť.
 • Na zdraví a vitalitu.
obsah ↑

Poškození matky a novorozence

Navzdory prospěšným vlastnostem skořice, pokud je zneužíváno, může toto cenné koření způsobit značné poškození těla matky a jejího dítěte. Přínosem a poškozením koření je kumarin, který obsahuje. Toto předávkování může v případě předávkování způsobit nervózní agitaci, bolesti hlavy, závratě a závažné selhání jater a ledvin..

Je kontraindikováno používat toto vonné koření pro:

 1. Vnitřní krvácení.
 2. Těhotenství.
 3. Nemoc ledvin.
 4. Cirhóza.
 5. Vážné srdeční problémy.
 6. Hormonální abnormality.
 7. Nízká koagulace krve.
 8. Vysoká kyselost žaludeční šťávy.
 9. S častými záchvaty hypertenze.
 10. Individuální nesnášenlivost.

Je možné způsobit škodu na dítěti se skořicí, pokud má individuální nesnášenlivost s tímto kořením. V tomto případě se alergická reakce může objevit ve formě vyrážky, svědění, kašle, průjmu a bolestivé střevní koliky..

Doporučení pro použití u hepatitidy B

Nejprve musíte zakoupit kvalitní produkt. Nejlepší je koupit skořici v tyčinkách, nikoli v prášku. Skutečná skořice Ceylon nemůže být levná, také kvalitní koření by mělo mít jemnou vůni a sladkou, lehce hořící chuť.

Je vhodné nakupovat koření nikoli na trzích, ale ve specializovaných prodejnách. Výrobek musí být pevně zabalen, je nepřijatelné kupovat tyčinky skořice podle hmotnosti.

Po narození dítěte ve věku 3 až 4 měsíců může matka začít do své stravy postupně zavádět skořici. Poprvé musíte do čaje nebo kvašeného mléčného produktu přidat špetku koření a poté sledovat jeden až dva dny reakce dítěte.

Pokud dojde k alergické reakci a žaludek dítěte není připraven na takové experimenty s jídlem, je třeba koření několik měsíců opustit. Pokud se dítě chová dobře, postupně můžete zvýšit spotřebované množství skořice, ale ne více než 2 - 5 g za den.

I při negativní reakci na koření ze strany dítěte je vhodné použít ho nejvýše dvakrát týdně. Pečené zboží se skořicí musí být přidáno do nabídky kojící matky nejvýše jednou týdně.

Po vypořádání se s dietou kojící matky by nebylo na škodu zjistit, kdy můžete dětem dát aromatické koření..

Když dítě dosáhne 2 - 3 let, můžete vstoupit do skořice v nabídce pro děti. Nejprve používají špetku skořice a přidávají ji do ovocného pyré, kaše, kompotu, pečiva nebo dezertů.

Až tři roky se do dětských jídel přidává špetka skořice nejvýše jednou nebo dvakrát týdně a po třech letech se množství koření mírně zvyšuje.

Skořice během kojení je tedy nejen možná, ale také užitečná. Pokud vezmete v úvahu potřebné proporce a doporučení, vonné koření nejenže dokáže diverzifikovat chutnost jídel, ale také výrazně zlepšit zdraví kojící matky a jejího dítěte..

Je možné, aby kojící matka přidala skořici k jídlu a pití??

V nabídce ošetřovatelky nejsou žádná koření a koření. Dráždí trávicí systém, mění chuť mateřského mléka, mohou u dítěte způsobit alergie. Výjimka skořice.

Unikátní koření

Skořice je považována pouze za koření, ale její použití je mnohem širší. Jedná se o sušenou kůru stálezeleného vavřínu s charakteristickou vůní koláčku. Přidává se při přípravě různých pokrmů používaných v kosmetologii.

Skořice je jedinečný lék, který ve své praxi používali léčitelé starověké Číny. Obsah tříslovin, vitamínů, minerálů, éterických olejů umožňuje, aby skořice měla pozitivní vliv na vnitřní orgány a systémy.

Terapeutické účinky skořice:

 • zvyšuje obecný tón;
 • posiluje imunitní systém;
 • zabraňuje rozvoji diabetu;
 • zlepšuje zrak;
 • udržuje koncentraci;
 • normalizuje krevní tlak;
 • zmírňuje nachlazení.

Nedávné lékařské studie ukazují účinnost skořice v léčbě rakoviny.

Výhody skořice

Během kojení je důležité mít na paměti moderování ve všem. Skořice prospěje kojící matce, protože má mnoho jedinečných vlastností..

Toto koření je vynikající antiseptikum, pomůže odolávat patogenním bakteriím, bakteriím, plísním. Použití skořice pro preventivní účely v offseason pomůže vyhnout se nachlazením, virovým onemocněním, chřipce.

Skořice pomůže s trávicími problémy. S tím budou střevní plyny lepší, stav se zlepší průjemem, zácpou. U onemocnění jater stimuluje koření průchod žluči.

Po porodu chci rychleji zhubnout, pomůže také skořice. Přidání do čaje nepoškodí dítě, pomůže v boji s nadváhou. Účinné látky aromatického koření způsobují přeměnu glukózy na energii, než aby se ukládaly v tukové tkáni.

Skořice úspěšně zbavuje únavu, snižuje podráždění, nervózní vzrušení. To je užitečné pro kojící ženu, která je unavená při péči o malé dítě. Zahrnutí koření do vašeho menu dodá sílu, rozveselení, což je důležité pro celou rodinu.

Vliv na laktaci

Skořice má příznivý vliv na produkci mateřského mléka. Zvyšuje laktaci, ale mění se chuť. To nemusí dítě potěšit. S postupným zaváděním koření do stravy si dítě zvykne na změny a neodmítne mléko.

Skořice v nápojích

Je lepší začít začleňovat aromatické koření do stravy v nápojích. Poprvé si můžete přidat čaj, kefír. Doporučujeme to ráno, abyste sledovali reakci dítěte po celý den. Pokud se objeví příznaky alergické reakce nebo problémy s trávením potravy, koření ihned zlikvidujte. Při normálním chování dítěte můžete do nápojů přidávat koření, ale ne více než dvakrát týdně.

Pro zlepšení laktace můžete nezávisle připravit nápoje s přídavkem skořice.

S mlékem

 • mléko - 200 ml;
 • skořice - 1 malá lžíce;
 • cukr - 2 malé lžíce;
 • vlašské ořechy.

Příprava: smíchejte velkou lžíci mléka, skořice, cukru. Nalijte zbývající mléko do pánve, přidejte nasekané ořechy, vařte 15 minut, nedovolte vařit. Nalijte směs skořice a cukru, vařte 5 minut. Před použitím vychladněte.

Napijte se před spaním, ne více než 1-2krát týdně.

 • voda - 200 ml;
 • skořice - 1 hůl;
 • mléko - 100 ml.

Příprava: vodu v konvici přiveďte k varu, snižte teplo, dejte skořici, přidejte mléko. Vařte na mírném ohni po dobu 5 minut. Trvejte na tom, 20 minut, filtrujte. Neužívejte více než 2krát týdně.

Skořice v pekárně

Skořice se často přidává k pečenému zboží, aby přidala chuť a aroma. Kojící žena může příležitostně jíst skořici, ale ne více než 1krát týdně. Nakonec je obtížné kontrolovat počet koření.

S takovými produkty byste se neměli nechat unést, přidávají další libry, které se pak obtížně zbaví. Pokud chcete diverzifikovat své menu kořením, je lepší dát přednost nápojům nebo ovoce se skořicí.

Skořicová jablka

Jablka jsou dobrá pro kojení. Obohacují tělo vitamíny a železem, pomáhají čistit krev toxických látek, zlepšují motoriku střeva.

Ošetřovatelka se může dvakrát týdně hýčkat úžasným dezertem - jablky, zapečenými skořicí. Jsou připraveni rychle a snadno, všem členům rodiny se to bude líbit..

 1. zelená jablka - 4 kusy;
 2. nízkotučný tvaroh - 100 g;
 3. skořice - 10 g.

Příprava: nakrájíme na jablka, udělejme zářez lžičkou. Vložte tvaroh uvnitř. Můžete osladit malým množstvím medu. Posypte skořicí nahoře a nasekanou porci položte. Pečeme v předehřáté troubě po dobu 30 minut při teplotě 200 stupňů.

Úvod do stravy

Kojící matka by měla začít s aromatickými přípravky s voňavým kořením pouze 3 měsíce po porodu. Do této doby bude trávicí systém dítěte připraven absorbovat nové látky bez negativních důsledků..

V prvních měsících bude příliš brzy, existuje vysoká pravděpodobnost vzniku koliky, výskyt alergické reakce ve formě zarudnutí a vyrážky na kůži. Pokud má dítě sklon k alergiím, musí být zavedení nových produktů, nejen skořice, odloženo do věku 5-6 měsíců..

Poprvé postačí malé množství, nejvýše 2 g. Je lepší přidat do nápoje koření ráno a sledovat chování dítěte. Skořice musí být vysoce kvalitní a čistá, aby nedošlo k reakci na nečistoty.

Toto koření není vhodné pro každodenní použití. Při kojení to může být maximálně dvakrát týdně.

Pravidla výběru

Zdraví a nálada dítěte závisí na výživě kojící matky, proto by se výběr skořice měl přistupovat odpovědně. Během tohoto období je lepší zvolit skořici v tyčinkách a nekupovat koření v prášku. Může obsahovat produkt, který není nejvyšší kvality, s nečistotami, přísadami proti spékání, aby se prodloužila skladovatelnost. To není vhodné pro kojící ženu, potřebujete přírodní produkt.

V prodeji jsou dva druhy skořicových tyčinek - skořice cejlonská, čínská kasie. Ten obsahuje příliš mnoho kumarinu, škodlivé látky, která způsobuje onemocnění jater. Při výběru skořice musíte dodržovat následující pravidla:

Nezapomeňte zkontrolovat zemi výroby. Nekupujte tyčinky z Vietnamu, Číny, Indonésie, Izraele, USA, Německa. Nejlepší produkt se vyrábí v Indii v Cejlonu (Srí Lanka).

Ceylonská skořice je označena „Cinnamomum zeylonicum“ nebo „Cinnamomum verum“, její cena je vyšší, kasie je levnější na obalu, který říká „Cinnamomum aromatum“ nebo „Cinnamomum cassia“.

Přírodní koření voní sladkou, jemnou. Cassia má hrubší a posedlejší vůni.

Struktura kvalitního produktu sestává z mnoha vířivých kadeří. V kasii je hustší, hrubší a drsnější na dotek.

Kvalitní tyčinky z Ceylonu jsou rovnoměrně zbarvené, světlé, cassia má heterogenní tóny od červené po hnědohnědou.

Tyčinky cejlonského koření jsou rovnoměrně zkroucené na obou stranách a tvoří tak zvané „jehněčí rohy“. Cassii je těžké kroužit, špatně se ohýbat, může zůstat rovná.

Dobré tyčinky skořice lze rozmělnit. Cassia se zlomí, rozpadne se s vlákny.

Je lepší vyrobit si prášek broušením kvalitní skořice mezi prsty.

Nákup IHerb

Vysoce kvalitní skořice Ceylon za dostupnou cenu lze vždy zakoupit na iHerb. Na stránkách najdete několik světově proslulých výrobců, například Simply Organic, Frontier Natural Products.

Organické skořice od těchto výrobců se liší vůní, lze ji bezpečně přidávat do jakýchkoli jídel a nápojů bez obav ze zdraví.

Pravidla skladování

Tyčinky skořice musí být správně skladovány, aby neztratily chuť. Celé hole jsou použitelné po celý rok. Pokud je potřeba prášek, nepromleti ihned. To sníží skladovatelnost o polovinu. Koření můžete brousit bezprostředně před použitím.

Tyčinky by měly být skladovány ve vzduchotěsných nádobách, jako jsou skleněné nádoby, mimo vlhkost, zdroje tepla a přímé sluneční světlo. Odstraňte je suchými rukama a zabraňte vniknutí vlhkosti. Použitou hůl lze použít ještě dvakrát, teprve poté ztrácí aroma, chuť a užitečné vlastnosti.

Možné poškození

Kojící ženy by měly používat skořici opatrně. U citlivých dětí to může způsobit alergie. Koření obsahuje kumarin. Tato účinná látka způsobuje při překročení spotřeby onemocnění jater. Pokud žena již má s tímto tělem problémy, musíte se poradit s lékařem o moudrosti zařazení skořice do nabídky.

Voňavé koření vyvolává kontrakce dělohy. To je třeba vzít v úvahu. Pokud během tohoto období dojde k těhotenství, existuje riziko potratu. Skořice zkapalňuje krev, po narození je nebezpečná. Při špatné srážlivosti krve je lepší nepoužívat koření. Skořice může ovlivnit účinky některých léků. Aktivní účinné látky ze složení koření mohou snížit nebo zvýšit jejich účinnost, což může mít negativní důsledky.

Závěr

Konstantní menu během kojení snižuje chuť k jídlu a náladu. Diverzifikace stravy pomůže voňavému koření - skořice. Pro kojící ženu má mnoho užitečných vlastností. Je důležité správně vybrat skořici, připravit z ní nápoje a ovocná jídla, která osloví celou rodinu. Pokud to vezmete podle pravidel, bude to prospěšné pouze pro mladou matku, a proto pro dítě.

Je skořice povoleno kojit a od jakého měsíce?

Tyčinky a prášek se vyrábějí z kůry skořice rostoucí v jihovýchodní Asii. Složení koření zahrnuje:

 • vápník;
 • fosfor;
 • žehlička;
 • taniny;
 • éterické oleje.

Voňavé koření se široce používá ve vaření a voňavkářství a jeho užitečné vlastnosti jsou žádány při výrobě lékařských a kosmetických výrobků..

Může se skořice kojit?

Když ale žena z kategorie milovníků kulinářských potěšení vstoupí do kategorie kojících matek, některé produkty a koření musí být z nabídky vyloučeny nebo se omezit na jejich použití. Zvažte, zda můžete během kojení skutečně použít skořici.

Je přijatelné používat toto koření během kojení?

Pediatrové nejsou o tomto koření příliš kategoričtí, proto jej přísně nezakazujte. Konec konců má skořice během kojení řadu užitečných vlastností:

 1. Jeho použití pomáhá odstranit další libry, takže pokud sníte o štíhlé dokonalé postavě, můžete hodit malou špetku tohoto koření do čaje.
 2. Toto koření má vědecky prokázané antibakteriální vlastnosti a výrazně zvyšuje imunitu. Proto, pokud jste se ještě sami nerozhodli, zda lze skořici použít pro HB, stojí za zvážení, že tímto způsobem získáte účinnou ochranu před plísněmi a různými virovými infekcemi.
 3. Skořice výrazně stimuluje činnost žaludku a má příznivý účinek na celý trávicí trakt a také výrazně zlepšuje krevní oběh.

Použití koření však má své vlastní nuance. Proto je přísně zakázáno jíst skořici při kojení novorozence. Kojící matka může tento produkt uvést do svého jídelníčku nejdříve ve čtvrtém měsíci života svého dítěte, protože může způsobit alergickou reakci. Rovněž se předpokládá, že skořice s HS může mírně zkazit chuť mléka, což povede k odmítnutí drobků z prsu..

Chcete-li pozorovat reakci dítěte, přidejte ráno trochu čaje nebo kefíru. Pokud v zažívacím traktu vidíte vyrážku nebo abnormalitu, s tímto produktem již nezkoušejte. Odborníci doporučují jíst jídla se skořicí ne více než dvakrát týdně, a pokud je součástí pečení - ne více než jednou.

Cejlon nebo Číňan

Ceylonská skořice je mnohem cennější než čínština (kasie). Chuť je méně hořká, v aroma sytější. Kromě toho má kasie škodlivější kumarin.

Jak rozlišit a vybrat lepší produkt?

 1. Nápis na obalu. Na krabici s čínským kořením píšou: „Cinnamomum aromatum“ nebo „Cinnamomum cassia“, na balení s Ceylonem: „Cinnamomum zeylanicum“ nebo „Cinnamomum verum“.
 2. Barva. Tyčinky skořice Ceylon mají lehký jednotný tón. U čínského rivala se odstín mění ze světla na tmavší blíže ke středu trubky.
 3. Struktura. Ve struktuře koření Ceylon je pozorováno mnoho vířících kadeří. V kasii jsou mnohem méně nebo vůbec..
 4. Měkkost. Ceylonská skořice dává měkké, křehké, snadno se rozpadající koření. Kůra konkurence je drsnější a obtížnější ji rozbít.

Může být skořice pro kojící matku?


Skořice je oblíbeným kořením mnoha žen. Přitahuje svou vůní a chutí. Je však možné jej používat při kojení?

Kojící matka se málokdy dokáže nechat rozmazlovat. A otázka, zda je skořice škodlivá u hepatitidy B, často vyvstává u mnoha žen. Ti, kteří rádi pijí skořicový čaj, se mohou s tímto nápojem klidně nadále hýčkat. Toto orientální koření je nejen neškodné, ale i prospěšné pro tělo..

Výhoda

 1. Skořice má schopnost ovlivnit další libry. Mnoho kojících matek má tendenci rychle se formovat po porodu. Proto za tímto účelem můžete bezpečně přilákat své oblíbené koření a přidat jej do čaje.
 2. Toto koření má antiseptické vlastnosti. Pomůže v boji proti virovým infekcím a plísním. Když skořice vstoupí do těla, imunitní systém zlepšuje nejen kojící matku, ale také její dítě.
 3. Skořice dokonale stimuluje gastrointestinální trakt a posiluje stěny žaludku.
 4. Tyčinky skořice pomáhají zlepšit krevní oběh. Jsou také dobrým doplňkem v boji proti onemocnění, jako je cukrovka, snižující množství cukru v krvi.
 5. Toto koření je součástí některých léků, které se používají pro akutní respirační virové infekce, chřipku a nachlazení..

Skořice může být konzumována při kojení, ale stojí za zmínku, že kojené děti mohou být alergické na toto koření. Často se stává, že je velmi obtížné omezit se na něco speciálně chutného. Kojící matka si musí nejprve uvědomit, že nadměrná konzumace určitých potravin může negativně ovlivnit pohodu dítěte.

I přes převahu prospěšných vlastností skořicových tyčinek je třeba mít na paměti, že každý organismus je individuální. A to, co bude užitečné pro jednoho, může ublížit druhému. Na základě toho by se měl během kojení jakýkoli produkt konzumovat pečlivě a měl by být sledován stav novorozence.

Doporučení pro maminky

Pokud je velké množství skořice, můžete zkazit chuť mateřského mléka. Aby se zabránilo nepříjemným překvapením, měly by kojící ženy poslouchat několik tipů, jak používat toto koření v potravě:

 • Je vhodné začít používat toto koření ve čtvrtém měsíci po porodu;
 • poprvé s HB lze skořici přidat do čaje nebo kefíru v malém množství. Je vhodné, aby to bylo ráno. Pro matku bude tedy výhodnější sledovat stav těla dítěte;

 • pokud má dítě nějaké problémy s pocitu pohody, je lepší toto koření na chvíli odstranit. Nejčastěji nevznikají žádné problémy. Ve velmi vzácných případech se mohou objevit alergie;
 • Nepoužívejte skořici v miskách každý den. Při kojení je vhodné nepoužívat ho více než dvakrát týdně. A pokud je toto koření součástí pekařských výrobků, stačí jednou týdně;
 • tyčinky skořice pomáhají při výrobě mateřského mléka. Nepřehánějte to však tímto kořením, protože to může také ovlivnit kontrakce dělohy..
 • Recept na nápoj, který pomáhá při výrobě mateřského mléka

  Při kojení mohou mít některé ženy problémy s přítokem mléka. Abychom tělu pomohli produkovat ho v dostatečném množství, můžete použít tento recept. K pití si musíte vzít:

  • 200 ml mléka;
  • 1 čajová lžička skořice;
  • 2 lžičky cukru;
  • 10 ořechových jader.
  1. Nalijte skořici do mísy. Přidejte cukr a 1 polévkovou lžíci mléka. Míchejte všechny ingredience do hladka..
  2. Rozdrťte vlašské ořechy, nalijte do zbývajícího mléka a zapálte. Udržujte v ohni 15-20 minut, vyhněte se varu. V takových případech musíte mléko odložit stranou.
  3. Do horkého mléka postupně přidávejte skořici s cukrem a směs za stálého míchání míchejte. Vaříme asi pět minut..
  4. Výsledný nápoj by se měl vypít před večerním krmením, ale ne více než 1-2krát týdně.

  Skořice není jen voňavé koření, ale také zdravý produkt. Pokud jej používáte s mírou, pak ani během kojení se nemůžete zbavit potěšení z toho, že budete jíst svou oblíbenou skořici nebo pít čaj s přidáním tohoto koření..

  Kojení skořice je bezpečná pro dítě a dobrá pro mámu

  Domů ›Výživa› Skořice je při kojení zcela bezpečná pro dítě a je dobrá pro mámu

  Kojené ženy jsou velmi opatrné před jakýmkoli kořením ve své stravě a obávají se negativní reakce dítěte. Ukázalo se však, že existují koření, která jsou nejen pro dítě bezpečná, ale také velmi užitečná pro kojící matku. K těmto kořením patří skořice.

  Skořice je jedním z oblíbených ženských koření. Rozsah jeho použití je obrovský - od voňavých housek po svůdné parfémy a dokonce i medicínu. Mnohé ženy jsou však právě kvůli exotické chuti a vůni opatrné, aby nepoužívaly toto koření během kojení..

  Skořicová jablka

  Jablka jsou dobrá pro kojení. Obohacují tělo vitamíny a železem, pomáhají čistit krev toxických látek, zlepšují motoriku střeva.

  Ošetřovatelka se může dvakrát týdně hýčkat úžasným dezertem - jablky, zapečenými skořicí. Jsou připraveni rychle a snadno, všem členům rodiny se to bude líbit..

  1. zelená jablka - 4 kusy;
  2. nízkotučný tvaroh - 100 g;
  3. skořice - 10 g.

  Příprava: nakrájíme na jablka, udělejme zářez lžičkou. Vložte tvaroh uvnitř. Můžete osladit malým množstvím medu. Posypte skořicí nahoře a nasekanou porci položte. Pečeme v předehřáté troubě po dobu 30 minut při teplotě 200 stupňů.

  Může se skořice kojit?

  Ale marně, protože toto orientální koření má řadu užitečných vlastností.

  Příznivé vlastnosti

  Skořice nejen zlepšuje chuť různých jídel a nápojů, ale má také řadu vlastností, které mají pozitivní vliv na zdraví lidského těla..

  • aktivuje metabolismus, čímž pomáhá zbavit se nadváhy a nežádoucích centimetrů na bocích a pasu,
  • díky obsažené vlákniny odstraňuje škodlivé žlučové soli,
  • stimuluje zažívací trakt a posiluje žaludeční stěny, normalizuje stolici, snižuje pravděpodobnost zácpy a střevních poruch,
  • zlepšuje krevní oběh, posiluje srdeční sval,
  • snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čímž předchází riziku infarktu,
  • obsahuje velké množství vápníku, což je velmi důležité pro ženy během kojení,
  • je vynikající antioxidant,
  • zvyšuje imunitu těla, mateřského i novorozeného dítěte,
  • má antimykotické a antiseptické vlastnosti,
  • blokuje viry, proto se často používá jako součást léků ARVI, nachlazení a léků proti kašli,
  • pronikání krví, může snížit hladinu cukru v ní, což je velmi užitečné pro pacienty s diabetem,
  • jako součást krémů a mastí zmírňuje podráždění kůže,
  • zvyšuje tón, zlepšuje náladu a pracovní kapacitu.

  Laktace kompatibilní

  Skořice pronikající do mateřského mléka vstoupí do těla dítěte. Samotný produkt není nebezpečný pro děti..

  • Poškození dítěte kořením je možné pouze tehdy, má-li k tomuto koření individuální nesnášenlivost. V tomto případě se může objevit alergická reakce. Z tohoto důvodu by mělo být do stravy kojící matky zavedeno koření, které by neustále sledovalo stav dítěte.
  • Pokud dítě reaguje na použití koření negativně, pak by ho matka měla na chvíli opustit, a pak ho můžete znovu použít ve velmi malém množství.
  • Nejlepší je používat čaj nebo skořicové výrobky ráno, abyste mohli kontrolovat reakci dítěte na zavedení nového produktu do mateřské stravy.
  • Mělo by být zřejmé, že příliš mnoho koření ve stravě mé matky vede ke změně chuti mateřského mléka, kvůli které dítě bude jíst s velkou neochotou, nebo dokonce úplně odmítne jíst.

  Poprvé lze koření přidat do nápojů, například do čaje, kompotu nebo kefíru.

  I v případě, že nedochází k negativní reakci na koření ze strany dítěte, je vhodné použít ho nejvýše dvakrát týdně. A skořice, ve které se obvykle přidává ve významném množství, je lepší jíst nejvýše jednou týdně.

  Lékaři doporučují začít přidávat koření do stravy kojící matky, počínaje přibližně třetím až čtvrtým měsícem kojení.

  Má se za to, že skořice stimuluje produkci mateřského mléka, ale způsobuje zvýšenou kontrakci dělohy, takže byste se neměli nechat unášet tímto kořením..

  Recept na laktační nápoj

  Kojení odborníci často doporučují ženám pít skořicový nápoj připravený podle následujícího receptu ke stimulaci laktace:

  • 1 šálek mléka,
  • 2 lžičky Sahara,
  • 1 lžička skořice,
  • některé loupané vlašské ořechy.

  Cukr, koření a 1 polévková lžíce mléka se míchají do hladka. Nasekané ořechy se přidávají do zbývajícího mléka a tato směs se vaří na mírném ohni asi 15–20 minut. Je důležité nepřivádět mléko k varu. Potom se do horkého mléka přidá směs skořice a cukru, po které se vše vaří společně dalších 5-7 minut.

  Je vhodné pít takový nápoj před posledním krmením, ale můžete to udělat maximálně 1-2krát týdně.

  Kojené ženy mohou diverzifikovat své jídlo kořením skořice, ale mělo by se to provádět v rozumných mezích. Toto koření nejen zlepšuje chuť jídla, ale je také velmi prospěšné pro zdraví matky a dítěte, a také pomáhá kojící matce zvýšit množství mateřského mléka..

  (1 hlas, celkem: 5,00 z 5) Načítání...

  O výhodách a škodách skořice při kojení

  Ve stravě kojící matky prakticky neexistuje místo pro koření a koření - dráždí gastrointestinální trakt, mohou zhoršovat chuť mateřského mléka a způsobovat alergickou reakci u dítěte. Existují však některé výjimky, mezi něž patří skořice.

  Tyčinky a prášek se vyrábějí z kůry skořice rostoucí v jihovýchodní Asii. Složení koření zahrnuje:

  • vápník;
  • fosfor;
  • žehlička;
  • taniny;
  • éterické oleje.

  Voňavé koření se široce používá ve vaření a voňavkářství a jeho užitečné vlastnosti jsou žádány při výrobě lékařských a kosmetických výrobků..

  Užitečné vlastnosti skořice

  Při kojení by měla být žena zvláště opatrná na své zdraví. Malé množství skořice ve stravě nejen diverzifikuje nabídku, ale také pomůže vyrovnat se s řadou problémů..

  Skořice může být doporučena pro diabetiky, protože koření pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi. Kojící matky, které se snaží po porodu dostat do tvaru, koření přidané do čaje nebo bylinných odvarů, pomohou zbavit se dalších kilo - to je způsobeno tím, že látky ve svém složení pomáhají přeměnit glukózu na energii, a ne na tuk.

  Díky antiseptickým vlastnostem koření je populární v boji proti plísním nebo virové infekci, má také imunostimulační účinek na tělo matky a kojeného dítěte.

  Skořice v kombinaci s jinými látkami lze použít pro preventivní účely během sezónních virových infekcí - toto koření je dokonce součástí některých léků pro léčbu chřipky, akutních respiračních virových infekcí a nachlazení..

  Toto koření má příznivý účinek na zažívací trakt, posiluje stěny žaludku a stimuluje střeva.

  Koření je užitečné pro čištění choleretického systému, urychluje regeneraci jater.

  Látky, které vytvářejí koření, rozšiřují krevní cévy, snižují hladinu cholesterolu a zlepšují krevní oběh. Pro kojící ženu je užitečné udržovat skořici v nápojích, aby se udržovala a stimulovala kojení..

  Škody a kontraindikace

  I přes výrazné přínosy skořice by se měla používat opatrně. Během těhotenství je toto koření kontraindikováno - způsobuje snížení dělohy. Kromě toho skořice obsahuje kumarin - škodlivou látku, jejíž vysoká koncentrace negativně ovlivňuje tělo a může poškodit játra..

  Real Ceylon cinnamon (cinnamon) obsahuje minimální množství kumarinu, ale produkt, který se v naší zemi prodává, je obvykle levné čínské koření (kasie).

  Aby nedošlo k poškození sebe a dítěte, měla by kojící matka přísně dodržovat doporučení týkající se používání koření. Je lepší koupit koření v tyčinkách a ne v prášku. Vysoce kvalitní skořice Ceylon nemůže být levná, je sladká, méně pálivá a voňavější ve srovnání s produktem z jiných regionů. Je důležité používat čerstvé koření.

  Kolik je tam skořice?

  Při kojení by se skořice měla zavádět do mateřské stravy postupně tak, aby to neovlivnilo blaho dítěte. Koření není jedním z alergenových produktů, ale je nemožné zcela vyloučit alergickou reakci, protože reakce těla je individuální.

  Koření může jíst máma až poté, co dítě bude mít tři měsíce. Tělo dítěte by mělo být připraveno na nové látky, které vstupují do mateřského mléka.

  Poprvé můžete do jogurtu, čaje nebo bylinkových odvarů přidat špetku skořice. Nejlepší je to udělat ráno, abyste mohli sledovat reakci dítěte na nový produkt během dne. Pokud je dítě v klidu, můžete postupně zvyšovat množství skořice v nabídce..

  Je důležité být opatrný a jíst trochu skořice, jinak:

  • chuť mléka se zhoršuje a dítě může odmítnout kojení;
  • novorozenec má alergickou reakci nebo problémy se zažívacím traktem.

  Při kojení se nedoporučuje konzumovat skořici denně - stačí do stravy zahrnout skořicová jídla dvakrát až třikrát týdně a přidat ji v malém množství.

  Abychom nezískali další libry, namísto tradičního kořenitého pečení je lepší dát přednost nápojům:

  • kefír nebo mléko s tímto kořením je tradiční recept na hubnutí;
  • přidáním trochu tohoto koření do horkého mléka nebo bylinného čaje získáte dobrý lék na ošetření nachlazení;
  • po zametání mléka se skořicí, mletými vlašskými ořechy a trochou cukru nebo fruktózy můžete získat nápoj, který má příznivý vliv na kojení.

  Při rozumném přístupu pomůže koření udržet zdraví kojící matky a novorozence.

  Mohu použít skořici pro kojící matku?

  Skořice v té či oné podobě lze snadno najít v kuchyni každé domácnosti. Někteří používají strouhaný vzhled, zatímco jiní dávají přednost čerstvým tyčinkám. Užitečné vlastnosti tohoto koření jsou známy již od starověku, ale daleko od každého ví, zda může být použito při kojení a jak to udělat..

  Co je tento produkt??

  I přes aktivní používání skořice zůstává její původ pro mnohé záhadou. Existuje názor, že se jedná o orientální ovoce, existují i ​​verze květinového a dokonce živočišného původu. Ve skutečnosti se jedná o sušenou kůru skořice. Tyto stromy se aktivně pěstují na Srí Lance a věří se, že koření z této země je nejvyšší kvality. Skořice se používá v různých průmyslových odvětvích. Při vaření se přidává do různých dezertů, čokolády, může se dokonce přidávat do masových pokrmů. Bez tohoto produktu se medicína neobejde, navíc se používá jak v lidovém ošetření, tak v profesionálních nemocnicích. A nepřekonatelná vůně koření jí umožnila pevné místo v kosmetologii.

  Příznivé vlastnosti

  Složení skořice určilo mnoho jejích prospěšných vlastností:

  • Vápník a vláknina odstraňují žlučové soli z těla;
  • Vlákna se mohou zbavit problémů se střevy, jako je průjem nebo zácpa;
  • Antibakteriální vlastnosti umožnily, aby se skořice stala součástí studené medicíny, a jako součást lidových prostředků proti chřipce, například čaj s medem a skořicí;
  • Podle vědeckých studií produkt snižuje hladinu cukru v krvi a také odstraňuje špatný cholesterol. Proto se skořice stala jednou z hlavních potravin ve stravě diabetiků;
  • Olej z tohoto produktu má pozitivní vliv na pokožku, je pružnější a zmírňuje podráždění;
  • Jeho vůně má pozitivní vliv na výkon, energetický náboj a náladu;

  Vliv skořice na chuť mateřského mléka a na dítě

  Většina lékařů doporučuje kojení skořice, výrazně zlepšuje tok mléka. Když skořice spolu s mlékem vstoupí do těla dítěte, zlepší se různé procesy. Také koření, které je součástí, blokuje různé viry, čímž zvyšuje imunitu dítěte.

  Produkt pomůže kojící matce. Kromě posílení krevního oběhu a pomoci dítěti také přispívá k hubnutí, což je velmi důležité po porodu. Existují však neshody ohledně vlivu koření na chuť mléka kojící ženy. Někteří lékaři se domnívají, že přidání skořice do stravy změní chuť mléka a dítěti se to nebude líbit. Na druhé straně se předpokládá, že koření nijak neovlivňuje chuť.

  V každém případě je možné použít kojení koření, ale pouze v malém množství a podle určitých pravidel:

  • přidání skořice do stravy je povoleno pouze tehdy, když dítě dosáhne věku tří měsíců;
  • nejlepší možností je přidat do jogurtu malé množství koření, které musíte pít před večeří;
  • pokud existují důvody, proč je kefír kontraindikován nebo nechcete používat, můžete přidat koření do kompotu nebo čaje;
  • při kojení je třeba do nabídky zavést malé množství přípravku a zjistit, zda na kojící matku nebo dítě existuje alergická reakce. Pokud ano, produkt by měl být zlikvidován;
  • pokud není alergie, neměli byste jít příliš daleko. Kojené skořicové nápoje mohou být konzumovány pouze 1-2krát týdně a pečené zboží vůbec, pouze 1krát.

  Recepty

  Lactogon drink

  Při kojení bude velmi užitečný nápoj s mlékem a skořicí. K jeho přípravě budete potřebovat:

  • 1 šálek čerstvého mléka;
  • 1 čajová lžička mleté ​​skořice;
  • 2 lžičky cukru;
  • 10 zrn ořechů;

  Nejprve musíte smíchat koření a cukr, pak přidat k této 1 lžíci horkého mléka a míchat, dokud nedosáhnete homogenní hmoty. Vlašské ořechy je třeba nasekat a přidat do mléka. Dejte směs mléko-ořech na sporák a vařte 15-20 minut na nízkém ohni. Je důležité zabránit varu. Potom pomalu přidejte do mléka směs skořice a cukru a vařte dalších 5 minut.

  Máma musí pít tento nápoj před nočním krmením, ale ne více než jednou za 7 dní.

  Maska se skořicí a medem

  Jak již bylo zmíněno, skořice má dobrý účinek na kůži a po těhotenství ženy často trpí vyrážkou a různými pupínky. Maska vám umožní zbavit se jich:

  • 1 čajová lžička mleté ​​skořice;
  • 3 polévkové lžíce přírodního medu;

  Všechny komponenty musí být smíchány a naneseny na obličej. Nejlepší je to dělat v noci a ráno je umýt. Je důležité, aby nedošlo k žádné alergické reakci na žádný z produktů..

  A pamatujte si, že kojení není důvodem k odmítnutí vašich oblíbených a zdravých produktů, je důležité pouze dodržovat pravidla pro jejich používání.

  Unikátní koření

  Skořice je považována pouze za koření, ale její použití je mnohem širší. Jedná se o sušenou kůru stálezeleného vavřínu s charakteristickou vůní koláčku. Přidává se při přípravě různých pokrmů používaných v kosmetologii.

  Skořice je jedinečný lék, který ve své praxi používali léčitelé starověké Číny. Obsah tříslovin, vitamínů, minerálů, éterických olejů umožňuje, aby skořice měla pozitivní vliv na vnitřní orgány a systémy.

  Terapeutické účinky skořice:

  • zvyšuje obecný tón;
  • posiluje imunitní systém;
  • zabraňuje rozvoji diabetu;
  • zlepšuje zrak;
  • udržuje koncentraci;
  • normalizuje krevní tlak;
  • zmírňuje nachlazení.

  Nedávné lékařské studie ukazují účinnost skořice v léčbě rakoviny.

  Skořice pro kojící matku - zdravý doplněk nebo nebezpečný produkt

  Po narození dítěte revidují ženy stravu, vyjma většiny dříve známých jídel. Do tohoto seznamu také spadají koření. Koneckonců, některé z nich mohou způsobit podráždění zažívacího traktu u dítěte a zhoršovat chuť mateřského mléka. Kromě toho koření jsou vysoce alergenní produkty, což znemožňuje jejich použití při laktaci. Existují však výjimky z každého pravidla. A skořice je toho dobrým potvrzením..

  Voňavá skořice: původ, užitečné a škodlivé vlastnosti

  Skořice se získává řezáním vnitřní tenké vrstvy z kůry stromů stejného jména (skořice nebo skořice Ceylon), které rostou v Indii a na ostrově Srí Lanka. Toto voňavé koření se můžete setkat na policích ve formě zkumavek nebo prášku. Má zlatohnědou barvu a lehce sladkou vůni. Koření se používá při pečení, konzervování, úpravě masa a rybích pokrmů, používá se při výrobě čokolády a přidává se do čaje a kávy. Skořice se získává z kůry nakrájené na strom

  Je důležité vědět, že kromě skutečné odrůdy skořice Ceylon existuje podobná odrůda rostlin - kasie nebo indonéské skořice. Koření získané z kůry má toxické složení (díky kumarinu), pokud je konzumováno ve velkých objemech, může způsobit bolesti hlavy, poruchy jater a hepatitidu. Aby nedošlo k záměně těchto odrůd, musíte pečlivě prostudovat jejich vnější rozdíly. Kůra kasie má tmavě červenohnědou barvu a hustou strukturu. Vůně je špatně vyjádřena, která zesiluje pálivou a štiplavou chuť. Tyčinka skořice je naproti tomu tenká a křehká, světle hnědého nebo žluto-hnědého odstínu, má vynikající a jemnou vůni.

  Chcete-li rozlišit mezi skořicí a kasií v zemi, musíte věnovat pozornost složení balíčku. Skutečné koření je označeno jako Cinnamomum zeylonicum (Ceylon Cinnamon) a čínským protějškem je Cinnamomum aromatum (Voňavá skořice). A také věnujte pozornost zemi původu. Indie a Srí Lanka jsou producenti cejlonské skořice. Čína, Vietnam a Indonésie naplňují trhy malajskou kasií.

  Video: jak odlišit skořici od kasie

  Složení skořice je působivé. Koření obsahuje:

  • třísloviny,
  • esenciální olej,
  • řada vitamínů (jako A, B, K, C, E a PP),
  • sodík,
  • draslík,
  • hořčík,
  • vápník,
  • mangan,
  • zinek,
  • žehlička,
  • selen.

  Skořice má užitečné vlastnosti pro většinu orgánů lidské činnosti:

  • zlepšuje funkčnost mozku, zvyšuje paměť a pozornost;
  • zjišťuje činnost centrálního nervového systému, nezbytnou ve stresových a depresivních stavech;
  • pomáhá posilovat imunitu, chrání před bakteriemi, houbami, viry a parazity;
  • má antipyretické a protizánětlivé vlastnosti;
  • vytlačuje přebytečnou vodu a soli z těla díky diaforetickému a diuretickému účinku;
  • používá se k prevenci maligních nádorů;
  • zmírňuje křeče v žaludku a podráždění ve střevech, eliminuje nadýmání;
  • blahodárný účinek na stav zubní skloviny, chrání před zubním kazem, snižuje krvácení z dásní;
  • snižuje hladinu cholesterolu v krvi, normalizuje fungování srdečního svalu;
  • zvyšuje růst vlasů, přichází na záchranu v boji proti kožním onemocněním (ekzém, akné);
  • pomáhá normalizovat krevní tlak;
  • Používá se pro cukrovku - snižuje hladinu glukózy v krvi, stimuluje tvorbu inzulínu.

  Kromě toho se jako léčivý přípravek používá skořicový éterický olej. Za tímto účelem je vybrána skořice Ceylon, protože obsahuje nejužitečnější látky. Používá se k léčbě nachlazení a virových chorob. Skořicový olej se také přidává do mastí proti artritidě, protože má výrazný oteplovací účinek..

  Pokud mluvíme o nebezpečích rostliny skořice, pak negativní důsledky zde přímo souvisí s mírou její konzumace:

  • za stresujících podmínek velké množství kořenitých jedů nezbavuje napětí nervového systému, ale zvyšuje jej. Proto je důležité používat nejvýše jednu čajovou lžičku denně;
  • nadměrná konzumace skořice způsobuje podráždění stěn žaludku a zhoršuje gastritidu (díky výrazným pálivým vlastnostem);
  • během těhotenství koření vyvolává kontrakci dělohy;
  • pokud existuje individuální nesnášenlivost nebo nízká koagulace krve, měli byste se také vyhnout použití skořice;
  • v případě onemocnění jater, ledvin a močových cest by mělo být koření používáno střídmě. Skořice bude mít prospěch pouze tehdy, bude-li konzumována s mírou.

  Energetická hodnota skořice na 100 g produktu je od 247 do 261 kcal. Obsahuje více uhlohydrátů než bílkoviny a tuky. Je třeba mít na paměti, že jelikož se koření používá v malém množství, spotřebované kalorie jsou velmi malé..

  Video: prospěšné vlastnosti a poškození

  Vliv skořice na kojení

  Skořice je po dlouhou dobu známá takovými vlastnostmi, jako je zvýšení mateřského mléka.

  Kromě toho může skořice přinést mnohem více výhod pro kojící matku a její dítě.

  • normalizuje metabolismus, čímž zlepšuje rovnováhu voda-sůl a zanechává další libry;
  • posiluje sliznici žaludku a střevní stěny, zlepšuje gastrointestinální trakt;
  • dobré pro prevenci zácpy a střevních poruch;
  • díky výrazným antiseptickým vlastnostem chrání nejen matku, ale i dítě před nachlazením;
  • pomáhá obnovovat tkáně v játrech v důsledku choleretického působení;
  • má imunostimulační účinek;
  • zabraňuje vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst;
  • Díky obsahu vápníku (1002,0 mg na 100 g produktu) odstraňuje škodlivé akumulace solí a podporuje tělo kojící matky.

  Existují však případy, kdy je lepší, když kojící matky upustí od konzumace skořice:

  • s těžkým krvácením po porodu, protože koření rozšiřuje krevní cévy a stimuluje silné kontrakce dělohy;
  • s individuální nesnášenlivostí u matky a alergiemi u dítěte;
  • s onemocněním jater (kvůli kumarinu obsaženému ve složení). To platí zejména o čínské kasii. Na rozdíl od skutečné skořice (obsah kumarinu je 0,02 mg na 100 g výrobku), obsahuje až 2 mg této látky na 100 g produktu.

  Vždy byste si měli pamatovat, že pokud používáte koření ve velkém množství, chuť mateřského mléka se zhoršuje..

  Kdy a jak zavést kojící matku do stravy

  Skořice je vysoce alergenní potravinářský produkt. Koření s kojením by proto mělo být používáno s velkou péčí. Alergie se mohou objevit s následujícími příznaky:

  • rýma a ucpaný nos;
  • trhání a zarudnutí očí;
  • vyrážka;
  • nevolnost, zvracení, průjem;
  • otok hrdla, rtů a jazyka.

  V prvních měsících po narození drobků je tedy lepší zdržet se konzumace skořice a vyčkat, až bude tělo dítěte dostatečně silné. Je lepší zahrnout takový produkt do nabídky třetího nebo čtvrtého měsíce po dodání.

  Je vhodné koupit skořici ve formě tyčinek, a ne ve drceném stavu. Ačkoli je cena takového produktu poměrně značná, kvalita bude také na nejvyšší úrovni. Riziko poškození bude proto minimalizováno..

  Poprvé musíte vyzkoušet skořici ve velmi malém množství - na špičce nože. To je nejlepší udělat ráno, pak sledovat reakci dítěte na produkt. Při absenci negativních výsledků může být dávka postupně zvyšována. Je důležité si uvědomit, že skořici musíte konzumovat při kojení nejvýše 2 g denně a dvakrát až třikrát týdně, abyste nezkazili chuť mateřského mléka.

  Pokud má dítě alergii na koření, měli byste odložit jeho zavedení do stravy až do doby, než bude dítě šest měsíců. A pak zkuste skořici po malých porcích.

  Můžete přidat koření do čaje, mléčných výrobků, kompot. Nebo vařte tyčinky skořice v jedné sklenici vroucí vody a konzumujte po jídle v malých doušcích. Takový nápoj pomáhá nejen kojit, ale také obnovit dodávku síly a energie po porodu. Můžete také použít skořici k posypání pečených jablek. Koření ve složení chleba a jiného pečiva postrádá pozitivní vlastnosti, protože jsou neutralizovány máslovou moukou. Doporučuje se konzumovat takové produkty kojení nejvýše jednou týdně.

  Fotogalerie: Použití produktu

  Skořice je již dlouho známá svými blahodárnými vlastnostmi a léčivými vlastnostmi. Během kojení není toto koření zakázáno. Díky mírnému používání je posílena imunita ženy i dítěte. Skořice zvyšuje tok mateřského mléka, zlepšuje náladu a dodává energii. Hlavní věc je pečlivě sledovat reakci dítěte a pamatovat si jeho zdraví.

  Články O Neplodnosti