Hlavní Zdraví

Je kuře povoleno kojit??

Je důležité, aby kojící matka správně sestavila svůj jídelníček. Mělo by být rozmanité a vyvážené. Aby dítě vyrostlo zdravě, musí menu matky nutně zahrnovat maso. Je to zdroj živočišných bílkovin. Ale ne každý druh masa je zdravý. Proto vyvstává otázka: je možné zahrnout kuře do stravy matek při kojení?

Je to možné pro kojící matku novorozeného kuře a jaké jsou jeho výhody??

Kuřecí maso obsahuje bílkoviny, které přispívají ke správnému vývoji svalového systému dítěte, a vitamíny B. Proto většina pediatrů a odborníků na výživu hlasuje za přítomnost kuřete na ženské nabídce.

Ale toto tvrzení má několik výjimek. To se týká výběru částí jatečně upraveného těla a metod jejich přípravy. Odpověď na otázku, zda je možné, aby matka při kojení konzumovala kuře, tedy závisí na správném výběru produktu. Při vaření drůbeže je rovněž nutné dodržovat určité podmínky.

Dále podrobně prozkoumáme, zda je možné jíst kuře pro kojící matku a jaká jídla si vybrat, aby bylo možné získat největší zdravotní přínosy pro ženu a dítě..

Je možné kojit vejce?

Kuřecí vejce jsou jedním z nejoblíbenějších potravin. Jedí se vařené, smažené a také v jiných pokrmech..

Pro kojící matku a dítě jsou kuřecí vejce užitečná v tom, že obsahují následující cenné látky:

 • proteiny
 • vitaminy (vitamín D má zvláštní význam při hepatitidě B - brání rozvoji křivice u dítěte);
 • makro a mikroelementy;
 • aminokyseliny (příznivě ovlivňují duševní činnost a mozek).

Kromě toho cholesterol, který se nachází ve vejcích, podporuje růst buněk a má příznivý vliv na tvorbu imunitního a harmonického systému dítěte.

Ale s mnoha užitečnými vlastnostmi může kuřecí vejce s HS způsobit poškození. Jejich nebezpečí je následující:

 • syrová vejce mohou způsobit salmonelózu;
 • vejce bílá je silný alergen.

Vzhledem k riziku negativních účinků tohoto přípravku na tělo dítěte by se žena během prvních dvou týdnů po porodu neměla používat. Pak ji můžete postupně zavést do stravy kojící matky.

Kojící srdce

Odborníci doporučují diverzifikovat stravu kojící matky s kuřecími droby. Jsou velmi užitečné pro oslabení těhotenstvím a porodem..

Kuřecí játra jsou dietní produkt, protože obsahují nízký obsah tuku. Kromě toho je dokonale absorbován tělem. Játra obsahují vitaminy a aminokyseliny a přítomnost kyseliny listové a cholinu má příznivý vliv na stav nervového systému. Ženy často po narození trpí anémií. Kuřecí játra mohou pomoci vyřešit tento problém..

Srdce ptáka má stejně bohaté a užitečné složení. Hořčík, měď a železo, které jsou bohaté na tento vedlejší produkt, zvyšují hladinu hemoglobinu v krvi. Taurin pomáhá odstraňovat toxiny z těla a vitaminy B zlepšují metabolismus, stav nervového systému a produkci hormonů.

Zároveň je však srdce nejvíce kalorickou částí kuře. To by mělo být zváženo. Před pečením opláchněte droby a odstraňte tělesný tuk.

Kuřecí žaludky s HS jsou užitečné v tom, že obsahují nejen vitamíny a aminokyseliny, ale také polynenasycené a nasycené kyseliny. Použití drobů podporuje buněčné dělení v těle a normalizuje střeva a posiluje imunitní systém. Současně se žaludky těžko stravují, takže je nelze konzumovat poprvé po narození.

Kuřecí droby se doporučuje vstoupit do menu po třech měsících života novorozence. Nelze je smažit - vařte nebo duste pouze s minimálním množstvím koření a přísad.

Smažené kuře

Smažená jídla, včetně kuřecího masa, se během kojení nedoporučují, stejně jako uzená jídla, konzervy a běžná jídla.

Tepelné zpracování drůbeže s přídavkem oleje podporuje tvorbu karcinogenů. Tyto látky se těžko stravují. Smažená kuřecí kůra je nasycena tuky, které při požití způsobují koliku a zažívací potíže.

Proto musí kojící matka během kojení odmítnout taková jídla jako kuřecí špízy, uzené kuře, grilovaná kuřata atd..

Kuřecí vývar

Zatím to bylo maso. A nyní zjistíme, zda je možné použít kuřecí vývar při kojení. Vstup do jídla je povolen po prvních dvou týdnech po narození. Vývar má mnoho užitečných vlastností, které se vyskytují:

 • příznivý účinek na trávicí systém;
 • posílení imunitního systému;
 • aktivace produkce kolagenu;
 • pozitivní vliv na stav kloubů matky a dítěte;
 • obsah fosforu, hořčíku a vápníku podporuje růst kostních tkání dítěte;
 • velké množství vitamínů a minerálů;
 • obsah glycinu a prolinu má protizánětlivý a uklidňující účinek.

Ale i ten nejužitečnější produkt, včetně a kuřecí vývar, má nevýhody:

 • existuje možnost alergie;
 • pokud je maso nekvalitní, všechny škodlivé látky se během vaření dostanou do vývaru, což je nebezpečné pro matku a dítě;
 • při použití částí jatečně upraveného těla, s výjimkou prsu, se vývar ukáže být odvážný a poškozuje trávení žen a dětí.

Vzhledem k tomu, že všechny negativní faktory vyplývají z fyziologických vlastností novorozence a nesprávného výběru ingrediencí, lze kuřecí vývar doporučit k zavedení do stravy s HS pouze s ohledem na výše uvedené body..

Aby byla přijata bezpečnostní opatření, matka by měla ráno vypít 2 polévkové lžíce vývaru. Následující den je třeba sledovat, zda má dítě alergie. Pokud je s dítětem v pořádku, můžete vypít 200 až 250 ml vývaru denně.

K přípravě je vhodná pouze kuřecí prsa. Můžete přidat cibuli, mrkev a brambory. Maso by mělo být vařeno po dobu 10 minut, poté musí být tekutina vypuštěna a vařeno kuře v nové vodě. Vývar lze skladovat v lednici až 12 hodin.

Výhody hrudníku

Odborníci tvrdí, že kuřecí prsa je cenným produktem. Je užitečné v tom, že posiluje svalový systém dítěte, kostní kost a tkáně. Protein podporuje duševní aktivitu a pomáhá obnovit sílu. Vitamíny posilují nervový systém a podporují dobrý spánek. Kuřecí prsa má nízký obsah kalorií. Posiluje imunitní systém, podporuje činnost ledvin, nadledvin a jater. Draslík, který je jeho součástí, normalizuje krevní tlak.

Doporučuje se vařit nebo péct prsa alespoň hodinu. Během této doby zemřou všechny škodlivé mikroorganismy, které jsou v jakémkoli masu. Je velmi důležité zvolit správné kuřecí prsa. Čerstvý produkt má příjemnou barvu a vůni. Pokud druh masa vyvolává pochybnosti o jeho kvalitě, je lepší takový produkt nekupovat..

Výhody kuřecího masa

Díky svému bohatému složení může kuřecí maso pomoci zmírnit mnoho nemocí:

 • nemoci kloubů
 • poruchy kardiovaskulárního systému;
 • oční choroby;
 • nadváha;
 • snížená imunita;
 • nespavost.

Kuřecí maso má mnoho prospěšných vlastností. Přesto byste měli pečlivě zvážit výběr jatečně upraveného těla. Výrobci často používají k pěstování drůbeže antibiotika, konzervanty a chemikálie. Díky tomu je produkt nebezpečný a škodlivý pro mámu a dítě..

Kontraindikace kuřecích prsou

V prvních týdnech po porodu kojící matce se nedoporučuje jíst kuřecí maso. Jeho použití v této době může způsobit, že dítě bude mít alergie nebo koliku.

Pokud žena chce zhubnout a získat štíhlou postavu, kuře se také nedoporučuje. Pomáhá budovat svaly.

Tmavé kuřecí maso a jeho kůže obsahují velké množství cholesterolu. Nepoužívejte tyto nezdravé části ptáka. Nezapomeňte také, že nejíte jen maso. Strava by měla obsahovat různá jídla. Jinak můžete trávení přetěžovat.

Jak zavést kuře do stravy kojící matky a jak je to možné udělat v prvním měsíci?

Kuřecí maso by mělo být zavedeno do stravy kojící matky postupně a velmi pečlivě, aby se zabránilo nepříznivým účinkům. To lze provést, když je dítě ve věku jednoho měsíce. K tomu je lepší použít vařené kuřecí prsa. V prvním měsíci života dítěte se nedoporučuje jíst kuře pro kojící matku.

Žena může nejprve vyzkoušet malý kousek masa - asi polévkovou lžíci. Pak se během 1-2 dnů musíte dívat na dítě. Pokud se na kůži neobjeví žádné zarudnutí nebo vyrážky, můžete jíst kuře 150 g 3-4krát týdně. Pokud je vaše dítě alergické na kuře, musíte počkat 2 týdny a zkuste to znovu. Je možné, že dítě vyroste a provede pozitivní změny v nabídce matky.

Jak si vybrat a vařit kuře?

Nejškodlivější pro kojící matku je šunka. Je mastný a neobsahuje prospěšné látky. Nemůžete jíst kuřecí kůži. Kromě tuku se v něm hromadí také všechny škodlivé látky. Dítě může zažít zažívací potíže. Křídla jsou také nežádoucí. Jsou velmi alergenní..

Musíte si vybrat čerstvé středně velké kuře. Maso by mělo mít příjemný vzhled, dobře vonět a nelepit.

Jezte celé vařené kuře, ale můžete ho také vařit na pár nebo péct. Šupka by měla být odstraněna. Mleté maso je lépe tráveno. Z toho můžete vařit kuřecí řízečky pro pár nebo v troubě. Kuřecí pilaf také pomůže diverzifikovat nabídku kojící matky. Ke své přípravě použijte kuřecí řízek. K pilafu nemůžete přidat spoustu koření a soli. Můžete jíst 2-3krát týdně.

Kuře je cenný produkt. Pokud to nezneužíváte a dodržujete pravidla při výběru a vaření masa, můžete diverzifikovat nabídku kojící matky a přinést výhody zdraví a růstu dítěte..

Kojení výhoda nebo poškození pro mámu a dítě

Kuře je známo, že je cenným potravinovým výrobkem. Odborníci na výživu důrazně doporučují jíst bílé kuřecí maso, aby obnovili sílu v období po porodu. Je však všechno kuřecí maso užitečné a jak vařit své oblíbené jídlo tak, aby prospělo pouze kojící matce a jejím dítěti? Pravidla pro výběr a přípravu drůbeže během laktace.

Hodnota dietního masa

Na otázku, zda žena může kojit během kojení, odborníci na výživu jasně řeknou ano! Maso tohoto ptáka obsahuje velké množství bílkovin, které jsou nezbytné pro správný vývoj svalové soustavy dítěte. Kuře je také bohaté na vitaminy B, které příznivě ovlivňují nervový systém..

Dietní kuřecí maso je určeno k použití u lidí trpících těmito chorobami:

 • Nemoci kloubů
 • Nemoci kardiovaskulárního systému
 • Oční choroby
 • Nadváha
 • Nízká imunita
 • Nespavost

V pooperačním období lékaři předepisují jíst kuřecí vývar, vařené kuřecí maso a kuřecí řízečky, dušené. Kuřecí jídla přicházejí v mnoha stravovacích návycích. Nicméně, navzdory všem výhodám konzumace kuře, ne všechny kuře jsou vhodné k jídlu kojící matce.

Výběr drůbeže pro kojení

Bohužel ne všechna kuře prodaná na trzích a v obchodech naší země je vhodná pro menu kojící matky. Okamžitě chci poznamenat, že populární kuřecí stehýnka by měla být během kojení okamžitě vyloučena ze stravy. Toto maso nemá žádnou hodnotu. Při pěstování kuřecího masa, jehož nohy se prodávají, se navíc používají hormonální krmiva. Velikostí kuřat této velikosti lze dosáhnout krmením drůbeže hormony. Přemýšlejte o tom, co by měl být pták, pokud jeho nohy někdy dosáhnou 1 kg!

Musíte si koupit středně velká kuřecí těla. Je vhodné nakoupit drůbež nebo maso od místního doporučeného výrobce. Při nákupu produktu věnujte pozornost velikosti jatečně upraveného těla, příliš velká kuřata by měla být na pochybách.

Nejužitečnější

Odborníci na výživu argumentují, že maso jater je nejužitečnější v jatečně upravených tělech pro kojení. Tato část ptáka neobsahuje škodlivé tuky. Pouze tato část jatečně upraveného těla může být právem nazývána dietní. Tento produkt mohou ženy bezpečně jíst během kojení, pokud si jej zakoupíte od důvěryhodného výrobce.

Kuřecí prsa mohou být vařená nebo pečená. Pokud dáváte přednost vařenému masu, musíte vařit prsa po dobu nejméně 60 minut. Musíte také péct maso alespoň hodinu. Během této doby všechny možné mikroorganismy, které se trvale nacházejí v jakémkoli masném produktu, zcela odumřou. To bude chránit mámu a dítě při kojení..

Při nákupu prsou věnujte pozornost datu exspirace. Nedoporučuje se také nakupovat zboží ve vakuovém balení nebo zmrazeném produktu. Bezohlední prodejci často prodávají zkažené zboží tímto způsobem. Nejlepší je koupit drůbež na trhu od zemědělských výrobců. Čerstvé maso je vždy příjemnou barvou a nemá žádné cizí ani odpudivé pachy. Pokud nemůžete rozlišit čerstvé maso od lhaní, je lepší svěřit nákup kompetentní osobě. Například máma.

Kromě samotného masa může kojící matka jíst kuřecí vývar.

Nejškodlivější

Nejškodlivější maso při kojení je považováno za nohu. Tato část jatečně upraveného těla neobsahuje užitečné látky, navíc obsahuje hodně tuku. Rovněž je přísně zakázáno kojící matce jíst kuřecí kůži. Před tepelným zpracováním musí být z ptáka odstraněn. Tuk a látky škodlivé pro dítě se hromadí v kůži i pod ní. Mohou způsobit zažívací potíže v drobky..

Kromě poruchy trávení může kuře u dítěte vyvolat alergické reakce. Z tohoto důvodu by maminka neměla zneužívat kuře během kojení..

Zejména alergenní kuřecí stehýnka, kůže a křídla.

Také mladá matka by neměla jíst smažené a uzené kuřecí maso. Obsahuje zvýšené množství tuku, které negativně ovlivňuje kvalitu mateřského mléka.

Doporučení lékaře

Psychologové tvrdí, že omezení v potravě v kombinaci s jinými omezeními může u žen s kojením vyvolat poporodní depresi. Aby k tomu nedocházelo, není nutné se omezovat na všechno a spokojit se pouze s libovými pokrmy. Jídlo kojící matky by mělo být rozmanité a zdravé. Jídlo by mělo přinést nejen sytost, ale také estetické potěšení.

Recepty pro mladé matky

Za účelem diverzifikace nabídky najdete několik zajímavých receptů, které vám umožní připravit chutné a zdravé jídlo z dietních produktů, například:

Recept 1. Mramorová rolka

 • Kuřecí filé - 700 g.
 • Sladká mletá paprika - 20 g.
 • Česnek - 3 stroužky
 • Želatina - 30 g.
 • Kopr, sůl, pepř - podle chuti

Kuřecí filé nakrájené na malé kostky. Maso smíchejte se zbytkem ingredience v hluboké misce. Umístěte směs do pečicího pouzdra, vytvořte roli a vložte do horké trouby na 50-60 minut. Po upečení role vytáhněte misku a ochlaďte na pokojovou teplotu. Poté vložte balíček do chladničky na 5-8 hodin. Po úplném ztuhnutí želatiny může být role vytažena z pouzdra. Podáváme nakrájené na kousky nakrájené na kousky, ozdobené zelení a čerstvou zeleninou.

Recept 2. Salát pro kojící matku

 • Kuřecí řízek - 2 ks..
 • Salát - parta
 • Cherry Rajčata - 100 gr.
 • Tvrdý sýr - 100 g.
 • Přírodní sušenky - 50 g.
 • Citron - 1 ks..
 • Olivový olej - podle chuti
 • Sůl, pepř - podle chuti

Kuřecí řízek vaříme a nakrájíme na kostičky. Do masa nakrájejte také rajčata a sýr. Ručně roztrhejte listy salátu, přidejte do masa a rajčat. Naplňte salát olivovým olejem a malým množstvím citronové šťávy (pokud je vaše dítě alergické na citrusové plody, lze citronovou šťávu vyloučit). Podle chuti přidejte sůl a pepř, promíchejte. Posypte sušenky nahoře.

Také pro kojící matky jsou vhodné recepty na pečení kuřecích prsou. Na internetu najdete mnoho dietních kuřecích pokrmů vařených v troubě nebo v páře, například můžete použít velmi jednoduchý a chutný recept na pečení kuřecího filé s bramborami nebo květákem, můžete dušit kuře nebo připravovat palačinky. Zajímavý recept na kebab v peci z kuřecího masa atd..

Dnes může každá kojící žena jíst zdravě a rozmanitě. Zároveň nemusíte tyto chutné recepty vařit jen pro sebe. Nabídněte své rodině celou řadu atraktivních a zdravých jídel a oni budou rádi sdílet vaše jídlo. To vám umožní shromáždit vaši rodinu a necítíte útrapy denních stravovacích omezení..

Kojení kuře: Mohu jíst kojící matku??

Po porodu je ženské tělo vyčerpáno. Chcete-li se zotavit, musíte jíst správně a pravidelně.

Během kojení jsou některé potraviny pro kojící matky zakázány z důvodu rizika poškození dítěte..

Mnoho mladých matek přemýšlí, jestli je možné kojit kuře.

Co je užitečné kuřecí maso?

Kuřecí maso je považováno za dietní a zdravé. 100 gramů tohoto produktu obsahuje 190 kcal. Navíc ve vařeném kuřecím prsou pouze 123 kcal. Tento produkt je proto často součástí stravy..

V masu je spousta vitamínů, minerálů a aminokyselin, které jsou pro tělo nepostradatelné. Například v takovém produktu je taurin, purin, valin, arginin, tryptofan. Vitaminy B, C, E, A, F jsou přítomny v dostatečném množství. Z minerálů v ptáku jsou chlor, sodík, hořčík, fosfor, vápník, zinek, síra, draslík.

Výhody kuřecího masa jsou následující:

 • podpora obrany těla;
 • snížení zánětu;
 • zesílení zubů, hřebíků;
 • zlepšení vidění;
 • normalizace metabolických procesů;
 • stimulace růstu svalů;
 • normalizace krevního oběhu;
 • zbavit se deprese, stresu;
 • udržování krevního tlaku na normativní úrovni;
 • zvýšená odolnost vůči teplotním extrémům;
 • prevence poklesu hladiny hormonu štěstí - serotoninu.

Kuřecí maso je snadno stravitelné. Zajišťuje normální fungování těla. Kromě toho je tento produkt levnější než vepřové a hovězí maso. Díky tomu je docela populární..

Je to možné pro kojící matky?

Během laktace můžete jíst kuře. Nasycuje ženské tělo vitamíny, minerály, aminokyselinami, příznivě ovlivňuje činnost všech systémů a orgánů, včetně genitálií.

Existuje však řada podmínek, za kterých může takové jídlo poškodit. Například, pták je kontraindikován v přítomnosti alergie na kuřecí bílkovinu u ženy nebo jejího dítěte.

Je možné, aby kuře kojilo, je lepší poradit se s lékařem. Je třeba mít na paměti, že hodně záleží na tom, jakou kvalitu ptáka vyberete, jak se vaří a kolik se používá..

Jak si vybrat?

Je důležité jíst kvalitní a čerstvé maso. Proto byste měli znát pravidla pro výběr tohoto produktu.

Odborníci doporučují věnovat pozornost těmto bodům:

 • barva a hustota. U mladých kuřat má bílé maso s tenkými žilkami jemnou strukturu. U starého ptáka je povrch šedý, hustý a kost je docela tvrdá. Volný, nažloutlý nebo vínový odstín hovoří o dravosti kuře;
 • přítomnost modřin, poškození. To jsou známky nekvalitního produktu;
 • velikost. Pokud je pták masitý a velký, pak s největší pravděpodobností obsahuje různé doplňkové látky a stimulanty růstu, které nebudou přínosné pro kojící ženu a její dítě. Vyberte si středně velké kuře;
 • vůně. Pokud vydává nepříjemný zápach z jatečně upraveného těla, pak to znamená stálost produktu;
 • přítomnost aromatických koření. Při rozprašování polotovaru obvykle maskuje zastaralý produkt;
 • dostupnost balení. Je vhodné koupit kuře, které se prodává ve vakuovém kontejneru, kontejneru, který uvádí podmínky a podmínky skladování, hmotnost. Balení musí být označeno „bez chloru“.

Pravidla a předpisy pro použití

Při výběru kuřecího masa pro kojící ženy je důležité vzít v úvahu, že tento produkt musíte používat správně. Jinak to může být zdraví škodlivé..

Například byste neměli jíst kůži: obsahuje hodně tuku, což vede ke zvýšení koncentrace špatného cholesterolu v krvi.

Je také schopen vyvolat alergie, protože obsahuje velké množství hormonálních látek, které vstoupily do těla ptáka s doplňkovými látkami. Díky vysokému obsahu tuku může kuřecí kůže zvýšit hustotu mateřského mléka a ztěžovat jeho pohyb podél potrubí.

Při pěstování brojlerů se obvykle používají antibiotika a syntetické vitamíny. Takové maso negativně ovlivní střevní mikroflóru, sníží imunitu. Proto je pro kojící ženy lepší zvolit si domácí produkt.

Doporučujeme odmítnout smažené, grilované maso. Taková jídla jsou velmi mastná a nepřinesou tělu výhody..

Pro ženu je lepší odmítnout nohy: jsou tlusté a obsahují antibiotika. Pokud budete jíst kuře pravidelně ve velkém množství, pak to může vést k rozvoji gastritidy, trávení. Proto musíte znát spotřebu tohoto produktu. Kuřecí maso během kojení je povoleno jíst v množství 200 gramů denně.

V prvních třech měsících po narození dítěte by žena neměla tento produkt používat. Tělo dítěte ještě není na takové jídlo připraveno: může se objevit nadýmání, zácpa, alergie. Je nutné zavést kuře do stravy jemně, počínaje minimální dávkou, postupně ji zvyšovat na normální úroveň, pokud nedojde k negativní reakci u novorozence.

Užitečné recepty

Aby kuřecí maso mohlo těžit matku během kojení, nepoškozovat její drobky, musíte vědět, jak ji správně vařit. Existuje mnoho chutných receptů. Můžete připravit polévku, přílohu, sekanou, klobásu, saláty z drůbeže. Možnosti přípravy zdravých kuřecích pokrmů pro kojící ženy jsou uvedeny v následující tabulce..

Miska jménoIngredienceAlgoritmus vaření
Zeleninová kuřecí polévka
 • kuřecí prsa - 1 ks;
 • několik středně brambor;
 • zeleň;
 • luk;
 • cuketa - 1 kus;
 • střední mrkev;
 • sůl podle chuti
Kůže z kuřecích prsou. Maso namočte do vroucí osolené vody a vařte do měkka (asi hodinu). Získejte maso a nakrájejte na kousky. Oloupejte a nakrájejte zeleninu. Přidejte je do vývaru. Vařte, dokud se vaří brambory. Pomocí míchačky přiveďte polévku do stavu pyré. Přidejte kousky masa, posypte bylinkami.
Kuřecí a jablečný salát
 • dvě zelená jablka;
 • vařené kuřecí prsa - 200 g;
 • listový salát - banda;
 • olivový olej;
 • citronová šťáva;
 • sůl podle chuti
Kuře, jablka nakrájená na kostky nebo proužky. Rozdělte salát na malé kousky. Kombinujte všechny ingredience, sůl, sezónu s olejem a citronovou šťávou, promíchejte.
Kuřecí rolka
 • kuřecí řízek - 700 g;
 • zeleň;
 • česnek - 3 stroužky;
 • instantní želatina - 30 g;
 • sůl podle chuti
Řez filet na malé kostky. Přidejte zbývající ingredience a promíchejte. Výsledná hmota se vloží do pekáče a vytvoří se role. Vložte do trouby na hodinu. Pečeme při 150 stupních. Hotové jídlo ochlaďte, vložte do chladničky na 5 hodin. Vyjměte roli z rukávu, nakrájejte na plátky a ozdobte zelení.
Pečené kuře se cuketou
 • kuřecí prsa - 500 g;
 • petržel;
 • cuketa - dvě média;
 • máslo;
 • tvrdý sýr - 150 g;
 • sůl
Oloupejte cuketu a nakrájejte na kroužky. Nasaďte namazaný plech na pečení. Nakrájejte kuře na malé kousky. Maso osolte a nasaďte cuketu. Posypeme strouhaným sýrem, bylinkami. Odeslat do trouby. Pečeme při 180 stupních asi půl hodiny.
Olivier s kuřecím masem
 • filet - 200 g;
 • jedna mrkev;
 • čerstvá okurka;
 • zelený hrášek;
 • zakysaná smetana;
 • vejce - 1-2 kusy;
 • luk;
 • brambory - 2 hlízy střední;
 • sůl podle chuti
Vařte mrkev, brambory, vejce, kuře. Nakrájíme na kostky. Přidejte hrášek, nakrájenou cibuli a okurku. Dochutíme zakysanou smetanou, solí a promícháme.

Související videa

O stravě kojící matky ve videu:

Kojící kuře je tedy prospěšné. Musíte si však vybrat kvalitní produkt a dodržovat normy a pravidla jeho spotřeby.

Existuje mnoho chutných a zdravých pokrmů z filé nebo hrudníku. Pro zařazení kuřecího masa do stravy odborníci doporučují tři měsíce po narození drobků. Vzhledem k reakci těla dítěte je nutné ptáka představit opatrně.

Kuřecí prsa - co vařit z kuřete pro první a druhé, dietní pokrmy pro HS

Požadovány jsou droby, drůbež a zvířata. Jsou chutné, uspokojivé, něžné a voňavé. Takové ingredience diverzifikují menu a umožňují vám připravit originální jídla. Mezi droby oblíbeného kuřecího srdce. Ale kvůli vysokému cholesterolu a vysokému riziku alergií se pro HB v prvních dvou až čtyřech měsících nedoporučují.

Když se trávení dítěte přizpůsobí novým podmínkám a novému jídlu, v průběhu laktace se do jídelníčku postupně přidávají droby. Podívejme se blíže na to, zda kojící matky mohou mít kuřecí srdce. Zjistíme, jaká jídla z této složky lze připravit během kojení.

Kojení maso

Drůbeží maso je vynikajícím zdrojem potravy pro bílkoviny, vitamíny, mastné kyseliny. Protože obsah tuku v drůbeži je nízký, je často doporučeno konzumovat lidmi s nadváhou.

Drůbež obsahuje:

 • velké množství proteinu;
 • Vitaminy B (včetně B9 a B12, které jsou nezbytné během těhotenství a kojení);
 • vitaminy A, E, C, D, PP;
 • minerály: železo, fosfor, hořčík, vápník, jód, zinek, sodík;
 • polynenasycené mastné kyseliny.

Drůbeží maso je primárně užitečné v tom, že neobsahuje cholesterol, který negativně ovlivňuje zdraví krevních cév. Také tento druh masa je lépe tráven žaludkem, protože obsahuje malé množství nestravitelných látek a tuků, které způsobují znečištění a zánět střev. Drůbež normalizuje metabolismus, posiluje imunitní systém a pomáhá předcházet srdečním onemocněním, srdečním infarktu a cévní mozkové příhodě. A samozřejmě během krize je třeba zmínit, že se jedná o nejdostupnější druh masa. Jeho cena je mnohem nižší než u všech ostatních masných výrobků..

Drůbež může být dále rozdělena na domácí a zvěřinu. U drůbeže je populárnější kuře. Je lídrem v bílkovinách a nízkém obsahu tuku. Pak přichází maso hus a kachen. Kachní maso obsahuje hodně vitamínu A, který v kombinaci s tuky má příznivý vliv na zrak. Zvláštní místo zaujímá krůtí maso, které je známé tím, že nezpůsobuje alergie..

Maso zvěřiny se na stole objevuje jen zřídka. Nejčastěji se vyskytuje křepelka, bažantí maso, divoká kachna, koroptev, tetřívek atd. Hra je považována za užitečnější než drůbež. Důvodem je skutečnost, že žije v přírodních podmínkách, má zcela přirozené jídlo a není léčena a nelákana žádnými chemickými přísadami..


Drůbež je zdrojem bílkovin, které jsou stavebním materiálem těla.

Je možné, aby kojící matka snědla kuře: složení, užitečné a škodlivé vlastnosti

Kuřecí maso je velmi užitečné pro jakékoli tělo, včetně mladé matky. Je bohatá na bílkoviny, které, jak víte, jsou důležitým stavebním materiálem v našem těle. Velké množství vitamínů B pozitivně ovlivňuje fungování nervového systému. Kuřecí maso se doporučuje pro lidi s následujícími chorobami:

 • nemoci kloubů
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • oční choroby;
 • nadváha;
 • snížená imunita;
 • nespavost.

Kuřecí vývar je známý svými revitalizačními vlastnostmi. Obzvláště v pooperačním období.

Přes všechny prospěšné vlastnosti kuřecího masa by si kojení mělo vybrat a správně ho uvařit..

Nejužitečnější součástí kuřete je jeho prsa. Neobsahuje škodlivé tuky, takže tato část jatečně upraveného těla je nejvíce dietní. Všechny vaše oblíbené kuřecí stehýnka nemají zvláštní hodnotu. A zatímco jsou velmi tlustí. Kromě toho při nákupu velkých nohou musíte pochopit, že toto kuře bylo s největší pravděpodobností krmeno hormonálním krmivem. A všechny výhody konzumace takového masa jsou zničeny skutečností, že obsahuje hodně škodlivých chemikálií. Šunka kojící ženy by se proto neměla jíst. Kůže a křídla ptáka jsou také zakázány. Kůže, která je sama o sobě velmi mastná, stále obsahuje maximální koncentraci antibiotik.

Samotné kuře je spíše alergenní produkt, takže byste neměli jíst jeho maso často. V tomto případě jsou nejvíce alergenními částmi jatečně upravených těl kuřecí křídla, kuřecí stehna a kůže.

Způsoby přípravy kuřecího masa, které jsou povoleny během kojení, zahrnují: pečení, vaření, vaření v páře. Nejezte smažené a uzené kuře.

Je možné při kojení jíst kuřecí srdce, játra a žaludky

Kuřecí droby jsou zahrnuty do povoleného seznamu produktů pro kojení. Jsou velmi užitečné při vyčerpání těhotenství a porodu..

Kuřecí játra jsou vynikající dietní produkt. Má málo tuku a dobře se vstřebává. Navíc obsahuje mnoho vitamínů, aminokyselin. Má také hodně kyseliny listové a cholinu, která reaguje na stabilizaci nervového systému. Játra jsou také velmi užitečná pro anémii, která je u žen po porodu tak běžná..

Kuřecí srdce nemá o nic méně užitečného složení než játra. Hořčík, měď a železo v něm obsažené zvyšují hladinu hemoglobinu v krvi, čímž bojují proti anémii. Vitaminy B normalizují metabolismus, fungování nervového systému a produkci hormonů. A taurin, který se nachází v kuřecím srdci, pomáhá odstraňovat toxiny z krve..

Kuřecí žaludky jsou také velmi zdravé. Kromě velkého množství vitamínů a minerálů obsahují kuřecí žaludky polynenasycené a nasycené kyseliny. Kyselina listová v kombinaci s vitaminy B9 aktivuje dělení buněk v těle. Vlákna a popel v nich obsažené pomáhají normalizovat funkci střev. Pravidelné stravování kuřecích srdcí zlepšuje stav vlasů a nehtů a posiluje imunitní systém..

Kuřecí droby zřídka způsobují alergie na dítě nebo matku, ale přesto se nedoporučuje uvádět je do jídla dříve, než je dítě ve věku 3 měsíců..


Kuřecí droby lze jíst, když je dítě ve věku 3 měsíců

Je možné pro kojící matku krůtu: složení, užitečné a škodlivé vlastnosti

Turecko je ideální proteinový produkt pro kojící ženu. Je hypoalergenní, obsahuje minimální množství tuku, dokonale se vstřebává do těla. Množstvím železa obsaženého v krůtí maso je před kuřecím masem a hovězím masem. Krůtí maso obsahuje mnoho vitamínů a živin. Vitamíny A, E, skupina B příznivě ovlivňují stav vlasů, nehtů, kůže ženy. Koncentrace sodíku, která je vyšší u krůt než u hovězího a telecího masa, zvyšuje plazmatickou hladinu v krvi a normalizuje metabolismus. Tryptofan, který se vyskytuje v hojném množství krůtího masa, pomáhá v boji proti nespavosti. Velké množství minerálů a aminokyselin pomáhá obnovit sílu v období po porodu, při vysoké fyzické námaze, ve stresu.

Maximální množství železa obsahuje červené maso krůtí, které se nachází v krůtových boky.

Matka, která pravidelně konzumuje krůtí maso, prochází přes mateřské mléko vápník nezbytný pro růst kostí a vývoj mozku.

Čerstvé krůtí maso nemá prakticky žádné kontraindikace. Výjimkou jsou pouze ty, které nesnášejí živočišné bílkoviny a trpí chorobami, u nichž je nezbytné omezit používání masných výrobků. Například dna, selhání ledvin a další onemocnění ledvin.


V krůtí maso je více železa než v hovězím

Je možné, aby se kojící matka kachna: složení, užitečné a škodlivé vlastnosti

Kachní maso nepochybně přináší tělu mnoho výhod, zejména v období zotavení po porodu. Obsahuje mnoho proteinů, které pomáhají stimulovat imunitní systém. A to je velmi důležité v období po porodu, kdy je tělo vyčerpáno fyzicky i psychicky. Díky obsahu velkého množství vitamínů a dalších látek je kachna neuvěřitelně užitečná. Kachní maso pomáhá bojovat proti stresu, zlepšuje činnost mozku, podporuje krásu a mládí pokožky, normalizuje práci všech orgánů těla a odstraňuje z těla karcinogeny. Kyselina pantothenová obsažená v kachním masu normalizuje metabolismus, který pomáhá zbavit se nadváhy.

Kachní maso obsahuje více vitamínu A než jiné druhy masa.

Přes všechny výhody konzumace kachního masa by kojící matky měly být při zavádění tohoto produktu do své stravy opatrné. Zaprvé se nedoporučuje jíst kachnu dříve, než dítě dosáhne 3 měsíců. Důvodem je skutečnost, že kachní maso není tělem dobře absorbováno a významně zvyšuje obsah tuku v mléce. V důsledku toho může dítě odmítnout prsa nebo může mít problémy s bříškem. Za druhé, protože kachní maso je velmi mastné, mělo by být jeho použití omezeno. Dost 1krát týdně, aby nedošlo k poškození vašeho těla. Jinak jsou poskytovány další libry, zvyšuje se zátěž v játrech a je vyvolána tvorba cholesterolových plaků.

Také nemůžete jíst kachní maso pro lidi s onemocněním jater a zažívacího traktu..

Pokud se rozhodnete pro divokou a domácí kachnu, je lepší dát přednost divokým jedincům. Obsahuje mnohem méně tuku a mnohem výhodnější látky v něm. Pokud se domácí kachna používá pro potraviny, odstraňte z ní pokožku a přebytečný tuk..


Divoké kachní maso je zdravější než domácí

Je pro kojící matku husí: složení, užitečné a škodlivé vlastnosti

Husa je vynikajícím zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálů, mastných kyselin. Jeho maso obsahuje téměř kompletní sadu vitamínů B. Aminokyseliny v něm obsažené odstraňují z těla toxiny, těžké kovy a další škodlivé látky. Tento druh masa je doporučován pro lidi s vysokým zatížením, protože je velmi výživný. Zároveň však husí maso obsahuje hodně tuku, což negativně ovlivňuje laktaci. Obsah tuku v mateřském mléce se výrazně zvyšuje, což negativně ovlivňuje gastrointestinální trakt dítěte. Proto se nedoporučuje jíst toto maso často. Je lepší ji nahradit dietárnějším..

Přebytečný tuk pocházející z potravy neumožňuje dobře vstřebávat vitamín C, vápník, zhoršuje trávení a ovlivňuje výskyt anémie. A také se v těle hromadí toxiny.

Husí maso je kontraindikováno u lidí s následujícími chorobami:

 • obezita;
 • diabetes;
 • kardiovaskulární choroby;
 • onemocnění jater, slinivky břišní, žaludku.

Chemické složení kuřecího srdce

Kuřecí srdce jsou velmi dobrým zdrojem bílkovin (až 21 g / 100 g), vitamínů B (niacin, PP & # 8212, až 50% a riboflavin B2 & # 8212, až 60% doporučené denní potřeby & # 8212, RSP), zinek a železo (25, respektive 31% RSP), jakož i kobalt, měď a fosfor (102, 31 a 22% RSP).

Malá část kuřecích srdcí tak může pokrýt každodenní potřebu těchto živin..

Kuřecí srdce obsahuje lysin, který zlepšuje syntézu enzymů a hormonů a má také jasný antivirový účinek. Srdce jsou proto určena k použití v rehabilitačním období po virových infekcích a nachlazeních.

Jak jíst drůbeží maso

První porce masa by neměla být vyšší než 60 gramů. V tomto případě byste měli sledovat reakci dítěte na zavedení nového produktu. Pokud nedojde k alergické reakci dítěte, můžete postupně zvýšit podávání na 140 gramů. Prvních pár měsíců musíte jíst alespoň 2krát týdně. Pak je třeba zvýšit počet recepcí až 5krát.

Je lepší začít zavádět maso do vaší stravy ve formě vývarů.

Nejlepší je jíst ptačí prsa. Obsahuje největší množství živin a minimální množství tuku. Doporučuje se však opustit zbytek ptáka.

Způsoby, jak vařit guláš

Pro vaření zvolte libové maso, jako je hovězí maso
Chcete-li připravit chutné a zdravé jídlo pro kojící matky, měli byste si vybrat nejen ten správný recept, ale také produkty. Používá se hovězí nebo telecí maso s nízkým obsahem tuku, stejně jako kuřecí prsa nebo filé.

Aby hovězí maso nevyšlo tvrdě a sucho, musíte si vybrat svíčkovou, lopatku nebo dužinu zadní nohy. Ale obzvláště něžnou bude miska připravená z horní části kyčelního kloubu.

Abychom nezatěžovali zažívací trakt mladé matky a jejího dítěte, neměli bychom používat recept na vepřové maso.

Jak vařit drůbež pro kojící matku

Stejně důležité je řádně připravit ptáka, aby se dosáhlo maximálního prospěchu a nepoškozilo se drobky. Před vařením drůbeže se ujistěte, že jste kůži odstranili. Obsahuje mnoho škodlivých tuků, které kojící matka absolutně nepotřebuje. Maso je také nutné zahřívat, dokud se zcela nevaří. Pokud budete jíst nepraženou drůbež, můžete získat salmonelu.

Drůbež může být vařená, dušená, dušená, pečená v troubě. Smažené jídlo, i když je tak chutné, bude muset být vyloučeno na období kojení. Faktem je, že smažená jídla jsou těžší stravitelná. Během smažení se jídlo také ztuhne přidáním oleje. Podle toho se také mění obsah tuku v mateřském mléce. A to může vyvolat zažívací potíže u odmítnutí dítěte a prsu..

Jaká je výhoda drobů?

Protein, kyselina listová, železo a různé vitaminy v vedlejším produktu mají pozitivní účinek na chuť k jídlu, na stav kůže a vlasů a jsou také dobré pro oběhový a imunitní systém. Kyselina listová je také potřebná pro buněčné dělení, podílí se na vývoji tkání a orgánů.

Nejdůležitější však je, že droby jsou vhodné pro trávení, protože stimulují tento proces, pomáhají čistit střeva a propagují zdravou mikroflóru..

Kyselina listová se nachází v hrách, zázvor, květák, indická data, hrušky, liči, zelí, mušle, ječmen, paprika, fazole, šalotka.

Recepty drůbeže

Počet receptů z drůbeže je velmi vysoký. Různé kombinace jídel se zeleninou a cereáliemi vám umožní připravit pestré menu, a to i pro kojící ženu.

Turecké kotlety

 • 400 g. krůtí filé;
 • 100 g. chleba;
 • sklenice mléka;
 • 1 vejce
 • sůl podle chuti.

Vyrobte mleté ​​maso z filé. Namočte chléb do mléka. Vytlačte přebytečnou tekutinu z chleba a přidejte ji ke smažení. Poté ve vejci a soli podle chuti. Pára nebo trouba.

Pomalu sporák Turecko

 • mrkev - 1–2 ks;
 • cibule - 1 ks.;
 • brambory - 4–5 ks.;
 • krůtí filé - 500 gr.;
 • sůl, pepř, koření - podle chuti;
 • rostlinný olej - 2 lžíce. l.;
 • zelení podle chuti.

Umýt, loupat a kostkami mrkev, cibule a brambory. Brambory nakrájíme trochu větší, jako maso. Umyjte, osušte a nasekejte krůtí filé. Smažte krůtí maso 15–20 minut v režimu „smažení“ s otevřeným víkem. Přidejte cibuli a mrkev. Smažte dalších 10-15 minut ve stejném programu. Poté přidejte brambory, sůl a pepř podle chuti. Naplňte vodu tak, aby zcela nezakryla obsah misky. Uzavřete pomalý vařič a nastavte režim „zhášení“ na 1 hodinu. Hotovou misku posypeme nasekanými bylinkami.

Trouba nasekané kuře

 • Kuřecí prsa - 1 ks.;
 • krupice - 50 g;
 • sůl - 1,5 lžičky;
 • rostlinný olej - 2 lžíce. l.;
 • zakysaná smetana - 3 lžíce. l.;
 • cibule - 1 ks.;
 • kuřecí vejce - 1 ks..

K přípravě tohoto jídla jemně nasekejte kuřecí prsa. Přidejte kuřecí vejce, krupici, jemně nakrájenou cibuli, zakysanou smetanu s nízkým obsahem tuku. Potom musíte misku posypat, vše promíchat a nechat 15 minut působit, aby se zvlnila krupice. Položte fólii na plech a vložte do ní mleté ​​maso ve formě řízků lžičkou. Pečte 25 minut v troubě předehřáté na 180 stupňů.

Pečené kuře

V troubě můžete péct celé kuře (kojící žena může jíst pouze kuřecí prsa bez kůže) nebo pouze prsa. Toto jídlo můžete rozšířit přidáním zeleniny. Například cuketa.

 • Kuřecí prsa - 500 g;
 • cuketa - 2 kusy střední velikosti;
 • voda -1 lžíce. lžíce;
 • strouhaný tvrdý sýr - 150 g;
 • petržel, sůl a pepř podle chuti.

Pečicí list zakryjte fólií. Cuketa nakrájená na kroužky, položená na plech, sůl. Prsa nakrájejte na velké kousky. Dejte je na cuketu. Sůl, pepř, přidejte vodu, posypte strouhaným sýrem a bylinkami. Pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů po dobu 25 minut.

Video vaření kuře

Pohanka s mletým kuřetem

 • Kuřecí filé - 300 g;
 • pohankové krupice - 300 g;
 • mrkev - 1 ks.;
 • cibule - 1 ks.;
 • česnek - 1-2 stroužky;
 • rostlinný olej - 2-3 lžíce. l.;
 • sůl, pepř, bobkový list - podle chuti;
 • greeny - pro servírování.

Smažte cibuli a česnek v kostkách v rostlinném oleji. Pak k nim přidejte strouhanou mrkev a trochu smažte. Dejte mleté ​​kuře se zeleninou, smažte 2-3 minuty. Přidejte promytou Pohanka, promíchejte. Nechte několik minut v ohni. Nalijte vroucí vodu na všechno, přidejte sůl, pepř, bobkový list. Odcházíme v ohni, dokud není pohanka hotová a voda nevře. Hotovou misku posypeme bylinkami.

Co je guláš

Guláš byl nejprve vynalezen pastýři, byl vařen na ohni ve velkém kotli, kde bylo maso nejprve smažené a pak dušené, dokud se nevařilo se zeleninou
Guláš je hustá polévka pocházející z Maďarska, kde stále slouží jako první chod. Obzvláště oblíbený byl u pastýřů, kteří ho vařili v kotlících na hranici. Při přípravě byly malé kousky hovězího nebo telecího masa smažené spolu s uzenou slaninou, cibulí, paprikou a bramborami, poté byly nality vodou a dušené, dokud se z vody nestala silná omáčka.

V Rusku byl guláš hlavní jídlo podniků veřejného stravování a patřil k druhým pokrmům podávaným s přílohami. Nazývali to vykostěné maso dušené, připravené ve dvou fázích:

 • pečení masa;
 • dušené v malém množství vody s přídavkem rajčatové pasty nebo čerstvých rajčat.

V současné době je recept na guláš smažením masa ve sádle, ke kterému se přidává zelenina, a poté moukou. Poté se do výsledné hmoty přidají rajčata nebo omáčka a také horká voda. Výsledkem je chutné a uspokojivé jídlo, které se hodí s jakýmkoli vedlejším pokrmem - brambory, těstoviny nebo rýže.

Skutečný maďarský guláš

Vlastnosti použití produktu pro lékařské a dietní účely

O tom, že žaludky zlepšují chuť k jídlu a mají příznivý účinek na trávicí proces obecně, jsme se zmínili dříve. Žluté filmy, které je pokrývají zevnitř, hrají zvláštní roli..

Filmy se nepoužívají při vaření, ale mohou být sušeny a rozmačkané. V suché formě je to vynikající lék na průjem: pouze 1 čajová lžička (polovina je dost pro dítě), omytá vodou.

Prášek se používá v boji proti dysbióze. Polovina lžičky se používá na bolest v pankreatu a žaludku, a to i v době exacerbace gastritidy. Je vhodný pro prevenci a léčbu dystrofie a křivice, a pokud je tělo oslabené.

Pro průjem se používá irgu, dřín, pelyněk, angelika, picana, galanga, kdoule, třezalka tečkovaná, granátové jablko, ovesné vločky, anýz, bobule moruše.

Pamatujte na dietní hodnotu pupků, protože mají velmi málo kalorií a hodně bílkovin. Pokud chcete zhubnout, je důležité vzít v úvahu, že tento produkt musíte používat pouze s minimálním přídavkem oleje a tukových krémů, jinak nedosáhnete potřebného účinku. Zvyšuje obsah kalorií a přidává cibuli a mrkev do pupků.

Nejvhodnější možností hubnutí je jednoduše vařit nebo dušit droby na dlouhou dobu.

Riziko kojení kuře

Vzhledem k obsahu histaminů v kuřatech se zvyšuje riziko alergické reakce u kojenců. Proto můžete během kojení do drůbežího masa zavést drůbeží maso velmi pečlivě. Poprvé zkuste malý kousek a pozorujte pohodu dítěte po dobu dvou dnů. Pokud nedojde k žádné negativní reakci, můžete jíst kuře. Mějte však na paměti přiměřený přístup k jídlu.!

V případě negativních důsledků odložte uvedení výrobku na trh. Můžete to zkusit alespoň o měsíc později. Během této doby bude trávení dítěte silnější a může si vzít nové jídlo.

Kojící matka může jíst kuře až po důkladném tepelném ošetření, protože čerstvé maso často obsahuje škodlivé a nebezpečné prvky. Nezapomeňte, že při pěstování drůbeže dávají kuřata antibiotika, konzervační látky a další chemikálie, dělají speciální injekce a ošetřují je chlorem pro dlouhodobé skladování. Proto je lepší jíst drůbež.

Pokud si stále kupujete kuře, neužívejte zmrazené maso nebo ve vakuovém balení, protože zde najdete zboží, jehož doba platnosti vypršela. Čerstvé maso se vyznačuje příjemnou barvou a nepřítomností cizích pachů..

Kuře se nesmí konzumovat, pokud má matka nebo dítě alergii na bílkoviny. V tomto případě musíte dodržovat speciální hypoalergenní stravu, kterou najdete na odkazu https://vskormi.ru/mama/gipoallergennaya-dieta-dlya-kormyashhix-mam/.

Škody a kontraindikace

V kuřecích žaludcích je hodně cholesterolu, proto je nezneužívejte, abyste měli problémy se srdcem a cévami..

Velké množství bílkovin v pupcích může být škodlivé pro ty, kteří mají onemocnění jater a ledvin. Pokud tedy máte podobné problémy, je lepší se poradit se svým lékařem.

Kuře ve stravě kojící matky

9. září 2016 Zanechat komentář 29 455 zhlédnutí

Užitečný Instagram pro těhotné ženy o jídle a jeho účincích na tělo - jděte a přihlaste se!

Vařené kuřecí prsíčko může u dítěte vyvolat alergii, takže s ním musíte být opatrní. Kuřecí prsa v nabídce kojící ženy lze zadat z vývaru a poté vyzkoušet dušený a vařený produkt.

Výhody hrudníku

Kuřecí maso, jako hodnotný produkt, odborníci na výživu doporučují, aby mladé matky jedly po porodu. Obsahuje obrovské množství bílkovin a vitamínů B. Protein pomáhá formovat a posilovat svalovou soustavu dítěte, kostní kost a tkáň. Kromě toho protein:

 • podporuje duševní činnost,
 • pomáhá vytvářet energii a sílu,
 • zmírňuje fyzickou únavu.

A vitamíny mají pozitivní vliv na nervový systém. Pro kojící ženu je to pomoc při zotavování z porodu.

Nutriční fakta kuřecího masa

Ale ne všechna kuře na trhu mohou být použita k krmení mladé matky. Například kuřecí stehýnka nejsou vhodná, v takové misce nemá hodnotu, někdy dokonce škodlivější než užitečná. To je způsobeno tím, že při pěstování kuře se používají hormonální doplňky. Nejlepší volbou by byla drůbež nebo malá kuřecí těla nebo výrobky od místního výrobce, který má dobrou pověst.

Není žádným tajemstvím, že kuřecí prsa je všestranný dietní produkt. Vzhledem k minimálnímu obsahu tuku a nízkokalorickému obsahu je obsažen v různých dietách. Čtvrtá část prsu navíc obsahuje bílkoviny, vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro organismus a pro fungování imunitního systému.

Vitaminy, které tvoří produkt, podporují normální fungování ledvin, nadledvin a jater. Kuřecí produkt také obsahuje velké množství draslíku, který je nezbytný pro regulaci krevního tlaku a přenos nervových impulzů. Vitaminy, energie a živiny obsažené v kuřecím masu pomáhají posilovat imunitu, obnovují fyzickou sílu.

Jídla z kuřecích prsou se používají pro žaludeční a střevní onemocnění, kardiovaskulární onemocnění, pro prevenci srdečního infarktu a mrtvice. Aby se během přípravy uchovaly všechny užitečné látky, měl by být produkt vařen nebo pečen v peci, ve fólii. Lze jej připravit se zeleninou, stanou se skvělým a chutným příkrmem pro masová jídla..

Mezi příznivé vlastnosti kuřete patří:

Kalorie kuřecí prsa

 • Tvorba a obnova tkání, krve a imunitních buněk.
 • Sledování a udržování potřebného metabolismu.
 • Zlepšení tolerance stresu a tolerance cvičení.
 • Trávení a chuť k jídlu jsou zlepšeny..
 • Pozitivní účinek na nervový systém.
 • Pomáhá bojovat s nadváhou.
 • Podpora srdce a cévního systému.
 • Pomoc s nemocemi kloubů, očí.
 • Zlepšuje imunitní systém.
 • Pomáhá vyrovnat se s nespavostí a podporuje dobrý spánek..

Výhody kuřecího masa

Podle odborníků na výživu je nejužitečnějším produktem prsa. Tato část neobsahuje nezdravý tuk, takže ji lze skutečně nazvat dietním masem. Při kojení může mladá matka určitě jíst kuřecí prsa, ale pod podmínkou, že byla zakoupena od důvěryhodného výrobce. Podle receptu lze kuřecí prsa vařit nebo pečet, vše záleží na preferencích ženy.

Nutriční hodnota vařeného kuře

Pokud se vaří, ne méně než 60 minut a pečte 1 hodinu. V tomto okamžiku zemřou všechny škodlivé mikroorganismy žijící v jakémkoli masu. Mladá matka tak bude chránit nejen sebe, ale i dítě.

Při nákupu kuřecích prsou byste měli věnovat pozornost skladovatelnosti produktu. Neměli byste si vybrat zmrazené maso nebo vakuově balené. Můžete si tedy koupit produkt, jehož platnost vypršela a který se bezohlední prodejci snaží zbavit. Chcete-li určit čerstvost masa, musíte věnovat pozornost jeho vzhledu. Čerstvý produkt má příjemnou barvu a vůni, zpravidla zemědělští výrobci takové výrobky prodávají na trhu. Kromě kuřecích prsou může mladá matka jíst drůbeží vývar.

Škodí kuře

Při kojení by mladá matka neměla jíst kuřecí stehýnka. Nejedná se o velmi zdravý masný výrobek. Kromě toho jsou nohy plné tuku. Pro kojení se nedoporučuje jíst kuřecí kůži - shromažďuje tuk a látky škodlivé pro dítě. V důsledku toho může mít dítě poruchy trávicího systému. Může následovat alergická reakce, takže byste neměli zneužívat křídla, nohy a kuře.

Části kuřecího masa

Podle receptury pro kojící matku musí být kůže z ptáka před tepelným ošetřením odstraněna. Uzená nebo smažená jídla by neměla používat kojící matka. Obsahuje velké množství tuků a karcinogenů, které mohou nepříznivě ovlivnit kvalitu mateřského mléka..

Přípravek by měl být zaveden co nejpečlivěji a pečlivě, aby se sledovala reakce těla dítěte. Poprvé je vhodný malý kousek. Pak byste měli dítě pozorovat 2 dny, pokud nedošlo k žádné reakci, pak maminka může jíst kuřecí jídla, ale v rozumných mezích.

Pokud se projeví negativní reakce, měl by být tento produkt odložen na lepší časy. Například o měsíc později, když tělo dítěte shromažďuje sílu a je připraveno na nové jídlo. Všechny recepty pro kojící matku začínají tím, že drůbeží maso by mělo být zpracováváno při teplotě.

Pro pěstování ptáků pomocí různých antibiotik, konzervačních látek a chemických látek. A pro dlouhodobé skladování kuře je ošetřeno chlorem a jsou podávány speciální injekce. Proto je lepší zahrnout domácí kuře do stravy kojící matky.

Kontraindikace kuřecích prsou

V prvních třech měsících života dítěte by mladá matka neměla jíst kuře, protože tělo dítěte ještě není připraveno na nové jídlo. V důsledku toho může následovat reakce: alergie nebo břišní otoky, dítě bude narušeno kolikou, tvorbou plynových trysek a zácpou. Kontraindikace se vztahují nejen na kojící matku, ale také na ty lidi, kteří chtějí zhubnout. Kuře nepomáhá zhubnout, podporuje růst svalů.

Tmavé kuřecí maso a jeho kůže obsahují velké množství cholesterolu. Pokud mladá matka nemůže tento produkt odmítnout, je třeba vyloučit škodlivé části ptáka. Nemůžete jíst jen jedno maso, musíte zředit stravu. Jinak to způsobí žaludeční potíže, zácpu a přetížení zažívacího systému..

Recept na troubu na kuřecí prsa

Díky svým stravovacím vlastnostem je kuřecí prsa milovaná mnoha lidmi. Pokud se však vaří nesprávně, může to způsobit nespokojenost. Suchý a bez chuti produkt není pro každého, ale šťavnaté a aromatické jídlo určitě způsobí chuť k jídlu.

Kuřecí prsa vařená v troubě

Ve většině případů se kuřecí prsa smaží se zeleninou nebo v omáčce, v důsledku toho můžete zapomenout na dietní vlastnosti produktu - tento recept není vhodný pro každého. Existuje recept, který vám umožní udržovat obsah kalorií a užitečné vlastnosti produktu. K dispozici je také recept na vaření doporučený odborníky na výživu. Mnoho lidí používá své recepty, které následují obrázek. Nejčastěji se maso peče v peci.

Recept na výrobu chutného hrudníku:

 • 500 g. kuřecí prso.
 • 2 malé cukety.
 • 1 polévková lžíce voda.
 • 150 g. Strouhaný sýr.
 • greeny, sůl a pepř podle chuti.

Namažte pekáč s máslem a na něj položte cuketu nakrájenou na kroužky. Nasolte a nasaďte na malé kuřecí plátky hrudníku. Pepř všechno, zalijeme vodou, posypeme bylinkami a strouhaným sýrem. Pečeme v troubě po dobu 25 minut při teplotě 180 stupňů.

Tento recept lze použít s jakoukoli jinou zeleninou, jako je květák nebo rajčata, brambory nebo dýně. Hlavní věcí je zvolit správný čas pečení. Pokud použijete rajčata místo cukety, bude to trvat 30 minut, pokud je to dýně - 20 minut. Zelí a brambory to trvá 40 minut. V tomto receptu můžete navíc přidat několik druhů zeleniny a mléčných výrobků najednou.

Video: Plněná recept na kuřecí filé

Jaká jídla mohou být snězena těhotnými a kojícími matkami a které je lepší se zdržet (aby nedošlo k poškození sebe a dítěte), viz kanál Instagram!

Články O Neplodnosti