Hlavní Výživa

Je možné, aby kojící matka měla čerstvé brusinky a ovocné nápoje: podmínky pro zavedení bobulí do stravy během kojení

Brusinky jsou populární a velmi zdravé bobule. Z toho se vyrábějí ovocné nápoje, ovocné nápoje, používají se jako náplň do koláčů, často jsou součástí masových omáček. Kojící ženy, které během těhotenství konzumovaly brusinky, se zajímají, zda je možné přidat je do vaší stravy během hepatitidy B? Poškodí toto bobule dítě? Chcete-li odpovědět na tyto otázky, musíte zjistit, jaké vlastnosti má bobule, zda proniká do mléka a jak její použití může ovlivnit dítě..

Brusinky jsou známé pro mnoho svých prospěšných vlastností, ale jak je správně používat pro kojící matku?

Výhody brusinek

Nejprve pochopíme, jaké jsou výhody červených bobulí. Mnoho lidí si pamatuje, že brusinková ovocná šťáva zázračně zvládne nachlazení a pomáhá snížit tělesnou teplotu. Ukazuje se, že toto ovoce má antimikrobiální účinek. Tyto vlastnosti jsou způsobeny významným množstvím zvláštní látky - taninem, jakož i vysokým obsahem vitamínu C. Kromě toho brusinkové nápoje již dlouho sloužily jako pomůcka při léčbě cystitidy a onemocnění ledvin. Tento problém často trápí těhotné i kojící ženy..

Práce z kyselých bobulí je také žádána v kardiologii. Brusinky posilují kardiovaskulární systém, protože příznivě působí na krevní cévy - zvyšuje jejich pružnost. Tento účinek je způsoben přítomností vitamínu C a hořčíku v něm. Pokud pravidelně používáte tento bobule, můžete trávicí systém jemně a nepostřehnutelně upravit. To je usnadněno pektiny, vlákny a celulózou, které se nacházejí ve velkém množství v miniaturních plodech..

Pokud pravidelně pijete brusinkovou šťávu nebo jíte plody v miskách, mateřské mléko dorazí s větší intenzitou. Toto tvrzení však nemá vědecké zdůvodnění, lidé tyto vlastnosti přisuzují bobulové.

Kontraindikace

Přes všechny výše uvedené, červené bobule není užitečné pro každého a ne vždy. Za prvé, toto ovoce může vyvolat alergie - jasná barva mluví sama za sebe. Avšak podle stupně alergenicity tento produkt nepatří k nejaktivnějším, ale spíše k průměrným. Ženy během kojení musí tuto skutečnost nutně zohlednit. Budeme hovořit o tom, jak doplnit stravu kyselými plody a učinit ji nejbezpečnější..

Druhým rysem bobule je jeho kyselá chuť. Tato kyselina je neobvykle užitečná, ale pro ty, kteří mají zvýšenou kyselost žaludku, je zbytečná. Bobule dráždí již zanícené vnitřní stěny žaludku a dvanáctníku.

Ti, kteří mají ledvinové kameny, u kterých je diagnostikována dna, a také hypotenzivní pacienti, by se měli zdržet používání brusinek. Je známo, že tento bobule snižuje krevní tlak..

Funkce

Brusinky by měly být používány s opatrností nejen pro ty, kteří mají kontraindikace. Toto bobule není s určitými léky „přátelská“. Například bahenní krása v kombinaci se sulfa drogy může přispět k tvorbě ledvinových kamenů. Sulfamidy se obecně předepisují nachlazení..

Ti, kteří užívají antikoagulancia, se také musí před pitím sklenice ovocného nápoje poradit s lékařem. Bobule ředí krev, což znamená, že účinek léků se zvýší. Pacienti, kteří užívají jiné léky, z nichž většina se rozkládá v játrech, mohou také trpět. Jakmile jsou tyto plody v krvi, zpomalují procesy probíhající v játrech, takže na konci může být účinek léčiv odlišný od toho, který je uveden v anotaci. Kromě toho může kyselá bobule sklovinu postupně ničit, takže ji nepoužívají lidé, kteří mají problémy se zuby..

Cranberry Tips

Předtím, než vstoupí brusinky do jejího menu, musí kojící žena rozumět pravidlům pro zdravé stravování bobulí. Aby byl přínos nepopiratelný, je třeba zvážit následující nuance:

 1. Brusinkové nápoje a bobuloviny by se neměly konzumovat na lačný žaludek. Kyselina v ní obsažená může způsobit zánět stěn žaludku. Tato rada je relevantní nejen pro ty, kteří trpí vysokou kyselostí, ale také pro lidi s normální funkcí žaludku..
 2. Pro test je lepší pít půl sklenice ovocného nápoje ráno, potom dítě dostane svou dávku s mlékem za tři až čtyři hodiny. Rodiče budou moci posoudit reakci dítěte odpoledne, a pokud to bude nutné, dát dítěti antihistaminikum.
 3. Po jídle je vždy vhodné vypláchnout ústa a dokonce si vyčistit zuby a po jídle brusinky - zejména.
 4. Je nutné se pokusit uchovat všechny prospěšné látky obsažené v bobulovině. Chcete-li to provést, je lepší vařit, nýbrž nalít horkou vodu, pokud to umožňuje recept. Poté matka i dítě dostanou s tímto bobulím hodně vitamínů a minerálů.

Jak se vyhnout alergiím u dítěte?

Mladí rodiče se často ptají, jak se vyhnout alergii na dítě? Pokud dítě reaguje na brusinky s červenými tvářemi nebo jinými projevy, matka by neměla jíst toto bobule. Je lepší počkat 1–2 měsíce a zkusit tento produkt znovu zadat do nabídky..

Abyste se ujistili, že dítě dobře reaguje na červené bobule, musíte jej zadat podle pravidel. Hlavní metody zavádění bobulí do stravy během kojení jsou uvedeny níže.

Při prvním použití bobule je nutné sledovat stav dítěte, protože je možná alergie

Poprvé může matka jíst 50 - 100 g bobule nebo jeho ekvivalentu ve formě ovocného nápoje. Měli byste dítě pečlivě sledovat a zaznamenat sebemenší změnu v jeho chování nebo vzhledu. Například dítě může:

 • objeví se vyrážka (nejen na obličeji);
 • dostat bříško;
 • objevuje se průjem nebo zácpa.

To vše může znamenat nesnášenlivost látek, které bobule obsahuje. Pokud dítě odpovědělo dobře, maminka může znovu jíst brusinky, ale ne dříve než za den. Někdy je reakce těla mírně zpožděna a dítě může být pokryto vyrážkou až po 24 hodinách.

Až po týdnu konzumace bobule může žena zvýšit své množství ve stravě. Faktem je, že se alergie někdy projevuje po sedmi dnech, protože může být kumulativní. Během kojení byste však neměli pít brusinkovou šťávu celý den - musíte se pokusit jíst různě, aby tělo získalo vše, co pro sebe potřebujete, a také aby vytvořilo mléko..

Recepty

Brusinky připravují mnoho rozmanitých a zdravých jídel. Vyrábí lahodné želé, želé a ovocné nápoje. Brusinky se přidávají do náplně pro sladké a kyselé koláče v zelí. Ovoce se navíc z plodů nejčastěji připravuje. Jedná se o lehký osvěžující nápoj, ve kterém jsou uloženy téměř všechny živiny. Pro kojící ženy se ovocné nápoje připravují podle zvláštní receptury. Chceme také nabídnout další nápoj z bobuloviny - polibek.

Morse "Klyukovka"

Pro tento nápoj se používají čerstvé nebo zmrazené bobule. Budete potřebovat:

 • brusinkové bobule - 1 lžíce;
 • voda - 2 l;
 • cukr podle chuti.

Nejprve je třeba rozmrazit bobule (pokud jsou z mrazničky), poté je umyjte pod tekoucí vodou. Teď musí být rozdrceni a proměnit se v vyčerpávající. Můžete použít dřevěnou tlouček, lžíci nebo mixér. Poté musíte vytlačit šťávu z výsledné hmoty - to se provede pomocí sítka nebo gázy. Zbývající koláč se nalije do vroucí vody, přivede se k varu, odstraní se z tepla.

Je důležité dát čas na infuzi - od 20 do 40 minut, a poté vypusťte tekutinu do samostatné misky. Zatímco je ovocný nápoj horký, přidejte cukr podle chuti a poté vychladněte. Smíchejte předem vymačkanou šťávu. Uchovávejte nápoj pouze v lednici, ne déle než 3 dny.

Kissel "Berry Tale"

Pro něj budete potřebovat:

 • brusinkové bobule - 1 šálek;
 • voda - 2 litry;
 • cukr podle chuti;
 • bramborový škrob - 3 lžíce.

Nejprve je třeba vařit kompot. Chcete-li to provést, házet bobule ve vroucí vodě a trvat na 30 minut pod víkem. Potom je vyjměte, složte je do kusu gázy a uvázat. Potom se hnětí a výsledná kaše se odešle do horké vody na kompot. Přiveďte k varu, oslaďte podle chuti a napětí a zbavte se koláčku.

Samostatně nařeďte škrob ve ½ šálku vody, čímž dosáhnete homogenní hmotnosti. Škrob nalijte vroucí kompot za stálého míchání. Mělo by se ukázat jako průsvitná, hustá želé. Musí být chlazena pod víkem, jinak se na povrchu nápoje vytvoří hustý film.

Chutné a zdravé bobule se mohou stát oblíbeným produktem kojící ženy. Hlavní věcí je jíst moudře a řídit reakci dítěte. Nezapomeňte, že brusinky lze konzumovat nejen ve formě ovocných nápojů a kompotů. Chcete-li plně ocenit chuť tohoto produktu, je vhodné jej vyzkoušet v jiných pokrmech. Červené bobule se suší a vyrábí se z nich dezert, rolka v moučkovém cukru, přidává se do sušenek a používá se jako základ pro omáčky na maso.

Brusinky a brusinková šťáva pro kojení

Vhodnost a bezpečnost používání brusinek pro kojení obává mnoho rodičů. Proč je tento bobule severní bažiny tak dobrý pro zdraví kojící ženy a jejího dítěte?

Foto: Depositphotos.com. Zaslal: yingko.

Výhody pro kojící matku

Bobule je bohatá na antioxidanty, známé svými prospěšnými vlastnostmi. Mezi nimi jsou flavonoidy, antokyany a ellagotaniny. Kyselina benzoová - důležitá fenolová sloučenina vyskytující se v brusinách, poskytuje zdraví kojícím matkám zdraví.

Brusinky mají baktericidní, analgetické, antipyretické účinky, obecně posilují, regenerují a tonizují. Pomáhá vyrovnat se s cystitidou a horečkou - časté jevy po porodu.

 1. Protizánětlivé vlastnosti. Poslední věc, kterou byste během kojení chtěli, je dostat chřipku nebo jinou sezónní infekci. Brusinky a ovocná šťáva z ní ochrání vás před nemocemi díky antibiotickým a protizánětlivým vlastnostem.
 2. Ochrana proti infekcím močových cest (UTI). Tento problém postihuje mnoho žen, protože na rozdíl od mužů je močová trubice umístěna blíže k oblasti konečníku, což bakteriím usnadňuje vstup do močového měchýře. Mezi příznaky onemocnění patří pálení během močení, bolest a časté nutkání. UTI se zvláště často vyvíjí během těhotenství a po něm - během kojení. Taniny obsažené v těchto severních bobulích ulpívají na vláscích na povrchu bakteriálních buněk a zabraňují jim proniknout stěnami močového měchýře..
 3. Brusinková šťáva obnovuje tekutinu. To je důležitý bod, protože žena při výrobě mléka ztrácí velké množství vlhkosti. A aby tělo nezažilo stres kvůli nedostatku vody, musíte hodně pít. Voda není nejchutnější nápoj. Kyselá brusinková šťáva je mnohem chutnější.
 4. Normalizuje rovnováhu voda-sůl, čímž přispívá k udržení zdravé váhy.
 5. Brusinky a nápoje z ní (ovocný nápoj, kompot nebo želé) s pravidelným používáním, léčí střevní mikroflóru a potlačují aktivitu škodlivých mikroorganismů. Zatímco dítě je stále velmi malé, zcela závislé na své matce a vyžaduje si maximální pozornost pro sebe, žena často zapomíná nebo prostě nemá čas přemýšlet o správné výživě pro sebe. Rychlé občerstvení, narušení režimu, předčasná jídla - to vše inhibuje střevní mikroflóru. V důsledku toho je ovlivněn nejen trávicí systém matky, ale také kvalita mateřského mléka.
 6. Odstraňuje toxiny a „stopy“ léčiv z těla po dlouhodobé terapii, je proto vhodný pro obnovení síly žen, které podstoupily těžké těhotenství, a to i s lékařskou podporou.
 7. Vysoká koncentrace antioxidantů, vitamínů (C, E, PP, skupina B) a minerálů (draslík, hořčík, fosfor, železo, sodík) v bobulích snižuje riziko poporodní deprese.

Vliv na laktaci

Neexistuje vědecký základ pro pozitivní účinky brusinek na laktaci.

Některé kojící matky nesouhlasí s lékaři, protože z vlastní zkušenosti viděli účinnost brusinkové šťávy: při pravidelném pití mají výrazně vyšší množství mléka.

Lékaři to vysvětlují obecnými posilujícími vlastnostmi bažinaté bobule, jejím příznivým účinkem na prospěšné střevní mikroorganismy, jakož i celkovou hydratací (nasycením tekutinou) ženského těla.

Kdy, kolik a v jaké formě?

Brusinky jsou kyselé bobule a málokdo to chce jíst čerstvé. Je mnohem příjemnější vypít sklenici brusinkové šťávy, kterou není obtížné připravit. Ale pokud se vám líbí tato kyselá bobule s bohatou chutí, můžete jíst několik kusů denně, pokud je vaše dítě staré 3 měsíce..

K léčbě infekce močových cest lékaři doporučují vypít 250 ml brusinkové šťávy nebo ovocné šťávy 3x denně. To však neplatí pro těhotné a kojící ženy. Brusinkový džus s kojením je povolen pouze v malém množství. Ale pro léčebné účely je jeho užívání zcela zakázáno.

Sušené brusinky

Foto: Flickr.com. Zaslal: Emily.

Sušené brusinky jsou také dobré pro zdraví, ale během sušení dochází ke ztrátě významného množství vitaminu C. Nicméně vlákniny a polyfenolické sloučeniny zůstávají..

Obsahuje příliš mnoho cukru, což není příliš užitečné pro kojící ženy a jejich děti. Pro srovnání: v 1 šálku čerstvých bobulí, pouze 2 g cukru, zatímco v půl sklenici sušeného bobule - 37 g. Ale při výrobě ovocných nápojů ho nemůžete dále osladit.

Rostlinné oleje přidané, aby se zabránilo slepení bobulí, nejsou o nic méně škodlivé - rychle se stanou žluklé a mění se na potraviny nebezpečné pro zdraví.

Pokud máte na výběr, vařte ovocné nápoje a želé z čerstvých nebo zmrazených bobulí nebo sklizní brusinek pro budoucí použití, vysušte je v troubě nebo v domácí ovocné sušárně sami.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Užívání brusinek a brusinkových nápojů ošetřující matkou je obvykle dobře tolerováno samotnou ženou i jejím dítětem (v 98% případů nezpůsobuje alergické reakce ani vedlejší účinky). V některých případech však mohou být tyto produkty škodlivé..

 • Nepříjemný pocit v žaludku a průjem jsou poměrně častým případem předávkování..
 • Pokud jste alergičtí na borůvky, maliny a některé další rostliny rodu Vaccinium z rodiny Heather, je nejlepší se poradit s lékařem. Ačkoli brusinka sama o sobě je hypoalergenní bobule, navzdory své jasně červené barvě.
 • Brusinky obsahují významné množství kyseliny salicylové, rostlinného analogu aspirinu. Proto u lidí, kteří jsou alergičtí na aspirin, jsou bobule a všechny její deriváty (extrakty a další výživové doplňky) kontraindikovány.
 • Brusinkové kompoty, ovocné nápoje a želé obsahují velké množství oxalátů - látek, které jsou odpovědné za tvorbu vápenatých kamenů v ledvinách. V malých dávkách je příjem těchto nápojů bezpečný. Pokud však pijete více než 1 litr ovocného nápoje denně po dlouhou dobu, rizika se výrazně zvýší.

Lékové interakce

Tato severní bobule také zpomaluje rozpad některých léků v játrech. Výsledkem může být zvýšení jejich terapeutického účinku a nežádoucích účinků. Je pravda, že kojící matky berou léky jen zřídka..

Recept na ovocné nápoje

Foto: Flickr.com. Zaslal: Jeremy Bronson.

Brusinkový džus je skvělý způsob, jak kojící matka uhasit žízeň v letním dni, zatímco mnoho jiných studených nápojů je zakázáno..

 1. Opláchněte 1 šálek čerstvých brusinek pod tekoucí vodou. Pokud máte v úmyslu použít zmrazené bobule, nechte je nejprve rozmrazit a teprve poté opláchněte.
 2. Plody důkladně rozmíchejte v hluboké misce. K tomu je vhodné použít dřevěnou lžičku nebo metla..
 3. Vložte bobulové bobule do gázy nebo jemného síta a vymačkejte šťávu do čisté mísy.
 4. Nalijte dort se 2 litry vroucí vody, přidejte cukr podle chuti a vařte.
 5. Nechte kapalinu stát pod víkem po dobu 15-20 minut a vypusťte sítem do čisté nádoby.
 6. Přidejte čerstvou brusinkovou šťávu získanou v kroku 3, promíchejte.
 7. Morse je připravena! Zůstane jen vychladnout.

Brusinková šťáva nemá dlouhou trvanlivost. V lednici může stát maximálně 3 dny.

Pokud trpíte inzulinovou rezistencí nebo cukrovkou, nepoužívejte cukr v receptu. Nepijte sladké nápoje ani neoslazujte náhradou cukru schválenou lékařem.

Kromě lahodných ovocných nápojů můžete podle obvyklých receptů vařit i brusinkové kompoty a želé.

Brusinky pro HS: komu a jak použít?

Málo bobulí a plodů se může pochlubit velmi vysokým obsahem vitamínu C. Proto je při kojení velmi důležité zahrnout takové produkty do mateřské stravy. Ale současně může mnoho bobulovin vyvolat alergické reakce, takže většina matek se zajímá, zda brusinky mohou být kojeny (HB)..

Užitečné vlastnosti brusinek

Ve složení se brusinky mírně liší od ostatních bobulí. Možná důvodem je jeho poměrně pozdní zrání a možná i místo růstu v bažinách a rašeliništích.

Obsahuje malé minimální množství tuků, uhlohydrátů a bílkovin, ale obsah následujících látek je vysoký:

 • minerály, jako je draslík, hořčík, sodík, fosfor a další,
 • flavonoidy,
 • vitaminy A, C, E, K a skupina B.

A co je nejdůležitější, během krmení je velmi vysoký obsah kyseliny askorbové. Podle tohoto ukazatele jsou brusinky před obvyklými jablky a citrusovými plody, které jsou považovány za jeden z nejbohatších na obsah vitamínu C..

Proto při pravidelném používání čerstvých brusinek nebo nápojů vyráběných na jeho základě je během HB možné:

 1. snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi, což sníží riziko vzniku aterosklerózy a srdečních chorob;
 2. normalizovat fungování nervového systému;
 3. zlepšit fungování imunitního systému;
 4. výrazně snížit riziko vzniku infekčních chorob v genitourinárním systému, protože některé látky, které tvoří bobule, potlačují životně důležitou aktivitu bakterií;
 5. zvýšení vaskulární elasticity;
 6. zlepšit stav pacientů s chronickou gastritidou.

Rozhodně můžete použít brusinky ve formě nápojů pro kojící matku, protože to pomůže zlepšit tok mléka. Taková metoda ošetření jako kompoty a brusinkové ovocné nápoje se často doporučuje pro problémy s kojením. Tyto nápoje také pomáhají redukovat projevy poporodní deprese a mají příznivý vliv na stav vlasů a zubů kojící matky..

Vědci neprokázali přímý účinek této rostliny na laktaci, avšak ženy, které jsou na HB, vykazují pozitivní změny. Možná je to kvůli pozitivnímu účinku určitých látek na aktivitu prospěšných mikroorganismů ve střevě. Nebo možná důvodem je skutečnost, že bobule zvyšují množství tekutiny v těle kojící ženy.

Od pradávna byla vařena brusinková marmeláda, která měla nějakou kyselost a perfektně pomáhala proti nachlazení. Faktem je, že mnoho užitečných látek, které tvoří tuto rostlinu, i když jsou zahřáté, neztrácí své prospěšné vlastnosti.

Kontraindikace a negativní projevy

Bez ohledu na to, jak zázračná je brusinka, může ji během kojení konzumovat zdaleka ne všechny ženy. Existuje několik kontraindikací:

 • žaludeční vřed,
 • duodenální vřed,
 • časté pálení žáhy,
 • gastritida s vysokou kyselostí.

Pokud takové nemoci nemáte, můžete bezpečně používat brusinky, čímž získáte všechny její prospěšné vlastnosti.

Nápoje z této rostliny, a ještě více z jejího použití v čisté formě, by měly být vyřazeny v následujících případech:

 • s ředěním zubní skloviny v kojící matce,
 • se zvýšenou citlivostí zubů,
 • s exacerbací koliky u dítěte nebo změnou stolice,
 • s výskytem jakýchkoli vyrážek u dítěte.

Jak si vybrat bobule

Stejně jako ostatní potraviny, ne všechny brusinky jsou stejně zdravé. Při nákupu musíte nejprve věnovat pozornost vzhledu bobulí. Vše by mělo být celé, ne zčernalé. Když jsou zralé, bobule se stávají pružnými a hustými. Pokud lehce zasáhnete takový bobule na tvrdém povrchu, pak by se to mělo trochu odrazit. Zmenšený vzhled není povolen..

Pokud si koupíte čerstvé brusinky na podzim, pak na policích je docela možné najít zrající bobule po sklizni. Je to ten, který se v září shromažďuje v mírně nezralém stavu a je v té době solidní a poměrně velký. A poté, co trochu ležel ve vhodných podmínkách, bobule změknou. Takové brusinky mohou být použity pro kojení, pokud jsou skladovány v lednici nebo sklepě s vhodnou teplotou, jednoduše úhledným umístěním do sklenic s vodou. Při takovém skladování nedochází ke ztrátě živin, chuti a aromatických vlastností.

Pokud sbíráte brusinky po prvním mrazu, když již došlo ke zrání, bude to sladší než to, které bylo předem shromážděno. A k uložení takové bobule, stejně jako zralé září, nejlépe do mrazničky. Opakované zmrazení není povoleno, protože tím dojde ke ztrátě významné části užitečných vlastností. Zmrazené brusinky si můžete koupit v obchodech po celý rok, takže není problém najít tento bobule..

Jak vstříknout brusinky do stravy

Všechny červené bobule a plody jsou potenciálními alergeny na kojence, takže ženy často pochybují o tom, zda brusinky mohou použít kojící matky. Ale ne každý ví, že tento bobule patří k hypoalergenním produktům. Proto je pro dítě naprosto bezpečné. Je důležité pochopit, že vysoká koncentrace tohoto produktu v mateřském mléce může ovlivnit jeho chuť.

Je lepší začít používat brusinky ve zředěné formě, například při výrobě dušeného ovoce nebo ovocných nápojů.

Morse se obvykle vyrábí z čerstvě sklizených nebo zmrazených brusinek. Plody je nutné pečlivě třídit, aby se mezi nimi nezkazily zkažené plody a dobře je opláchněte.

Bobule se hnětou, umístí se do hrnce, nalije se do vody a po přidání malého množství cukru se směs uvede do varu. Potom by měl ovocný nápoj vychladnout a usadit se. Po filtraci přes gázu nebo sítko s malými buňkami můžete pít ovoce. Při přípravě nápoje je nejlepší pozorovat poměr: na litr vody se vezme sklenka brusinky.

Při skladování v lednici se prospěšné vlastnosti ovocných nápojů uchovávají dva dny. Do nápoje můžete přidat také brusinky, které jsou stejně jako brusinky hypoalergenní. A pokud přidáte trochu škrobu, pak místo ovocné šťávy dostanete želé.

Neexistují žádná přísná omezení, kolik můžete pít ovocné nápoje denně během kojení. Pokud můžete použít brusinky pro HS, pak 4 šálky tohoto nápoje pomohou pouze kojení. Nepoužívejte ledový nápoj, ani v nejteplejší den - chytání nachlazení pomocí HS je velmi snadné, ale je obtížné ho léčit.

Morse i v teplém stavu dokonale uhasí žízeň díky své kyselé chuti. Teplý nápoj se však již doporučuje pro nachlazení během laktačního období.

Existuje i jiná možnost výroby ovocných nápojů. Bobule se nějakou dobu namočí do vody a potom se z nich vytlačí šťáva. Zůstaný koláč a dužina se nalije vodou a přivede k varu. Nápoj vařte asi čtvrt hodiny, poté zchladněte a napněte. Výsledný nápoj se pak smíchá se šťávou a je připraven k pití. Skladujte také v lednici, ale doba použitelnosti takového ovocného nápoje je o něco delší - asi 3 dny. Vzhledem k vyšší koncentraci všech látek lékaři doporučují tuto variantu ovocného nápoje kojení nejvýše 2krát denně.

Čisté bobule s kojením mohou být zavedeny do stravy poté, co je tělo dítěte plně přizpůsobeno ovocným nápojům a polibkům. Pokud je u vaší matky diagnostikována poporodní anémie, je lepší začít přidávat brusinky co nejdříve, protože to pomáhá v boji s touto chorobou. Bobule obsahují velké množství železa a také látky, které pomáhají jeho absorpci, takže brusinky během kojení mohou nahradit mnoho léků.

S tímto výrobkem se však příliš neunaví, protože obsahuje poměrně hodně kyselých látek, které při svém přebytku mohou narušit rovnováhu kyselin v těle.

Sušené brusinky

Takový produkt lze najít na pultech obchodů pouze příležitostně. Ale s nezávislou sklizní bobule je tato možnost mnohem běžnější. Odborníci na výživu však doporučují zmrazit bobule, protože během sušení dochází ke ztrátě mnoha živin. Za prvé, je to vitamin C, kvůli velkému obsahu, který je tato rostlina zaváděna do návnady. Zároveň však flavonoidy a vláknina zůstávají zcela, proto jsou takové brusinky také užitečné pro tělo.

Nevýhodou sušení je skutečnost, že v bobulích zůstává velké množství cukru. Pokud vezmeme v úvahu jeho množství v procentech, pak v sušeném stavu je to desetkrát více. Připravený kompot nebo ovocný nápoj nelze ani osladit - chuť se ukáže být docela sladká.

Brusinky jsou velmi užitečným bobulím pro kojení, takže lékaři to často doporučují svým pacientům. Měli byste ho však postupně zavádět do doplňkových potravin, aby si tělo dítěte mohlo zvyknout. Používané opatření byste také měli dodržovat, abyste místo prospěchu nepoškodili sebe a své dítě.

Je možné brusinkovou šťávu s kojením

Během kojení mladé matky radikálně revidují své menu a vylučují z něj veškerá potenciálně nebezpečná jídla a nápoje. Často existují pochybnosti o bezpečnosti konkrétního produktu a vyvstávají například otázky, zda je možné brusinkovou šťávu kojit.

Dnes to zjistíme společně, pokud je tento nápoj povolen během laktace a pokud nemůže nijak poškodit zdraví drobků..

Jaké jsou výhody brusinkové šťávy pro kojící matku a dítě?

Brusinky a ovocné nápoje z ní jsou známé již od raného dětství. Tato bobule byla vždy považována za sklad živin a minerálů a nejčastěji se používala při léčbě nachlazení..

Názor odborníků na výživu ohledně brusinek je naprosto totožný. Tato bobule je skutečně schopna doplnit zásoby síly, dát osobě vitalitu a blahodárný účinek na jeho zdraví. Je zajímavé, že kyselý aromatický nápoj vyrobený z brusinek má podobné vlastnosti..

Co si o tom ale myslí pediatři, je přípustné zařazení brusinkové šťávy do nabídky kojících žen? Určitě ano. Tento nápoj obsahuje nejen neuvěřitelné množství životně důležitých látek, ale má také hypoalergenní vlastnosti.

Díky této sadě vlastností je ideální volba pro první měsíce po narození. V této době potřebuje tělo k regeneraci významný přísun živin. Zároveň je však většina produktů přísně zakázána z důvodu možnosti vzniku negativní reakce u dítěte.

Pojďme podrobněji prozkoumat jedinečné prospěšné vlastnosti brusinkové šťávy..

 • Po narození se riziko problémů s močovými orgány několikrát zvyšuje. Brusinková šťáva má protizánětlivé vlastnosti. Rovněž řada látek ve svém složení má antibakteriální účinek. V důsledku toho jsou všechny infekce močových cest zničeny, což zabraňuje rozvoji nemocí.
 • Brusinkový džus obsahuje také velké množství antioxidantů. Tyto sloučeniny jsou známé neutralizací volných radikálů, které způsobují rakovinu. Kromě toho antioxidanty ovlivňují procesy, ke kterým dochází v buňkách. V důsledku toho jsou poslední aktualizace a obnovení..
 • Brusinková šťáva je bohatá na flavonoidy. Tyto látky významně snižují hladinu cholesterolu v krvi a také zvyšují pružnost stěn krevních cév. Tato vlastnost také snižuje zátěž kardiovaskulárního systému, což snižuje riziko vzniku onemocnění srdečního svalu..
 • Je vědecky prokázáno, že brusinková šťáva je schopna zajistit zdraví ústní dutiny a zubů kojící matky. Protože ženy mají často po porodu problémy se zuby, stávají se často oběťmi zubního kazu. Morse ničí všechny bakterie a chrání zubní sklovinu před rozpadem..
 • Není náhodou, že brusinky jsou tak často používány jako léky na nachlazení a podobné nemoci. Ovocná šťáva z tohoto bobule eliminuje jakékoli příznaky respiračního onemocnění a urychluje proces hojení..
 • Brusinky jsou jedním z nejbohatších zdrojů vápníku mezi plody a ovocné nápoje z ní dědí tuto funkci. Protože dítě aktivně roste, jeho kosti vyžadují stavební materiál - vápník. Užívání brusinkové šťávy matkou přispívá k normálnímu vývoji dítěte a také pomáhá posilovat jeho kostní tkáň.
 • Tento nápoj obsahuje významné množství kyselin, o kterých je známo, že mají vlastnosti spalování tuků. Díky této funkci jsou ovocné nápoje velmi užitečné pro ty kojící matky, které mají nadváhu a chtějí zhubnout..
 • Studie také ukázaly, že brusinková šťáva může být velmi užitečná pro tzv. Peptické vředy. Tento nápoj eliminuje samotnou příčinu nemoci - bakterie, v důsledku čehož bolestivý stav zmizí sám o sobě.
 • Významné množství vitamínu C činí brusinkovou šťávu výborným imunoosilujícím činidlem. Tento nápoj má pozitivní účinek na imunitní buňky, v důsledku čehož lépe odolávají všem nemocem a aktivněji proti nim bojují..

Možné poškození při konzumaci brusinkové šťávy během kojení

Brusinkový džus je opravdu velmi zdravý nápoj. Za určitých okolností však může způsobit drobnou reakci na drobky nebo může mít negativní zdravotní důsledky..

 • Je to velmi vzácné, ale brusinková šťáva stále způsobuje alergickou reakci. Je to způsobeno látkou odpovědnou za jasně červenou barvu bobule. Mezi příznaky alergií u dítěte patří vyrážka, zažívací a dýchací potíže..
 • Opatrnosti je třeba věnovat matkám, jejichž narození nastalo v důsledku císařského řezu. Brusinková šťáva ředí krev, a proto její použití může vést k těžkému krvácení.
 • Vysoká koncentrace vápníku může vést k tvorbě ledvinových kamenů nebo posílení stávajících frakcí. Z tohoto důvodu by mělo být množství konzumované brusinkové šťávy omezeno, pokud mladá matka trpí urolitiázou..
 • Vysoká koncentrace kyseliny v ovocných nápojích může způsobit komplikace chorob, jako jsou vředy a gastritida. Navíc zvýšená kyselost uvnitř žaludku poškozuje jeho stěny a dráždí je.

Kdy a v jakém množství je povoleno pít brusinkovou šťávu kojícím matkám?

Jak je uvedeno výše, brusinková šťáva je považována za hypoalergenní nápoj, a proto se zavádí poměrně brzy.

Rovněž neexistují žádná přísná omezení pro použití brusinkové šťávy týdně. Přesto se přesto občas doporučuje mezi jednotlivými dávkami pozastavit 1-2 dny.

Poprvé je lepší zkontrolovat ovocný nápoj na alergie a příliš ho nepít. Důvodem je skutečnost, že v prvním měsíci života není dítě ještě dostatečně silné a dokonce i neškodný produkt může způsobit silnou negativní reakci.

Proto nejprve kojící matka zkouší asi půl sklenice vývaru a během dne dítě sleduje. Pokud se alergie neobjeví, pak je nápoj bezpečný a můžete jej pít. V případě alergické reakce je vstup odložen o několik týdnů a zkuste to znovu.

Tipy pro výběr bobule pro ovocný nápoj a jeho přípravu během GW

 • K přípravě nápoje jsou vhodné jakékoli plody - čerstvé a zmrazené. Kde je jejich kvalita důležitější. Měli by být těsní, bez známek poškození a bez promáčknutí..
 • Cukr v ovocné šťávě by měl být přidán docela dost, jen pro chuť. Pokud to nalijete hodně, může to vést k problémům s trávením v drobky a nemůžete takový nápoj nazvat užitečným.
 • V žádném případě byste neměli vařit bobule - abyste zničili všechny užitečné sloučeniny v nich.
 • Chlazený ovocný nápoj je jen zdravý, ale v teplé formě je lepší ho pít 20 minut před aplikací na hrudník. Poskytne tedy hrudníku mléko do hrudníku a zvýší laktaci..
 • V prvním měsíci můžete snížit koncentraci bobulí v ovocných nápojích, lze snížit - vařte rychlostí ½ šálku na litr. Podobný nápoj se ukáže být méně užitečný, ale úspornější z hlediska kyselosti.
 • Později, ve druhém nebo třetím měsíci, lze do vody přidat také další bobule. Díky takové směsi bude nápoj ještě zdravější.

Teď už víte, zda brusinkovou šťávu lze kojit. Jak vidíte, nápoj, který se na první pohled zdá být potenciálně nebezpečný pro drobky, se ve skutečnosti ukázal jako čistě užitečný. Takový odvar je univerzální a lze jej použít jako plnohodnotný lék nebo jednoduše jako chutný a zdravý doplněk v nabídce kojící matky..

Mohu během kojení jíst brusinky?

Mnoho mladých matek ví, jak jsou tyto podzimní plody a ovocné šťávy z nich užitečné pro toxikózu, otoky, nachlazení a nedostatek vitamínů. Brusinky při kojení nejsou o nic méně užitečné, protože kromě uvedených prospěšných vlastností má ještě jednu věc - ovocné nápoje z ní přispívají k laktaci. Příjemná chuť v kombinaci se zdravými látkami činí z tohoto produktu jednu z nejvýhodnějších pro kojící matky a děti..

Brusinky - severní citron

Brusinky považujeme za rodný ruský poklad, ale musíme připustit, že roste krásně v severní Evropě a v Kanadě. Latinský název oxycoccos v doslovném překladu je „kyselé bobule“. První Evropané, kteří se usadili v Severní Americe, se tomu říkali „brusinky“, protože jim květy na stoncích připomínaly jeřáby. V Bělorusku a na Ukrajině se brusinky nazývají také „jeřáby“..

Rusko je severní zemí, a proto jsme v předstihu před ostatními, pokud jde o zásoby brusinek. Keře rádi pěstují v bažinách a rašeliništěch, plody se nebojí, když se sklízí borůvky, maliny a ostružiny. Nejsladší plodinu najdete v jarním lese po zimování venku..

Brusinky nejsou z hlediska obsahu vitamínu C nižší než citrony, grapefruity, pomeranče a zahradní jahody..

Jaké jsou výhody brusinek?

Ženy, které nedávno porodily dítě, mají omezený výběr jídla. Otázka, zda je možné jíst brusinky u hepatitidy B, se obává mnoha. Pediatrové jednomyslně schvalují výběr léčivých bobulí bohatých na vitamíny a minerály. Čerstvé, zmrazené a tepelně zpracované ovoce je stejně výhodné:

 • Jako protizánětlivé, antiseptické a antipyretické nachlazení.
 • Šťáva a celé bobule stimulují produkci žaludeční šťávy a aktivují funkce slinivky břišní.
 • Čerstvý, po zmrazení a tepelném zpracování, zaplňuje nedostatek vitamínů C, B1, B2, B6, B9, E, PP, K1. Mikroelementy jsou užitečné pro mámu a dítě: vápník, jód, hořčík, železo, draslík, fosfor, sodík, flavonoidy, polyfenol, jakož i organické kyseliny, vlákninu, pektin.
 • Proanthocyanidiny a kyselina benzoová brání exacerbacím cystitidy.
 • Příznivé látky posilují a zpevňují stěny krevních cév, což zabraňuje křečovým žilám a ničení kapilár.

Bohatá sada živin umožňuje dětským lékařům doporučit bobule jako podpůrný nástroj v období podzim-zima, kdy se zvyšuje riziko nachlazení.

Brusinkový džus pro kojení se doporučuje pro rychlé zotavení mladé matky po porodu. Při kojení musí žena pít hodně tekutin a kyselé nápoje ze zdravých plodů budou velmi užitečné. Po cestě obohacené ovocné nápoje pomohou vyrovnat se s nachlazením a ochrání před patogenními bakteriemi.

Vliv na laktaci

Neexistují žádné vědecké údaje o souvislosti brusinek se zvýšením laktace, ale podle žen pravidelná konzumace ovocných nápojů zvyšuje množství mléka. Lékaři mají sklon myslet si, že tento účinek je vysvětlen obecným posilujícím účinkem a objemem opilého chutného nápoje. V každém případě je pozitivní účinek bezpochyby - brusinky a ovocné nápoje z nich jsou užitečné při laktaci.

Teplá ovocná šťáva přispívá ke spěchu mléka a vitamíny a minerály budou užitečné pro matku i novorozence.

Jak představit brusinky do vaší stravy

Mnoho kojících matek se obává konzumace veškerého ovoce a bobulovin červené barvy, protože u kojenců způsobují alergické reakce.

Brusinky jsou výjimkou z pravidla. Navzdory červené barvě bobule způsobují alergie zřídka..

Koncentrovaná šťáva a syrové bobule mohou změnit chuť mateřského mléka, takže byste měli začít zředěnou ovocnou šťávou nebo několika brusinkami.

Můžete vstoupit do stravy v prvním měsíci života dítěte. Musíte začít s několika plody nebo čtvrt šálkem šťávy (ovocný nápoj) zředěnou vodou. Pokud dítě během dvou až tří dnů nemá žádné známky alergie, porce se postupně zvyšuje. Brusinky se konzumují čerstvé, zmrzliny nebo sušené, ale ve druhém případě dochází ke ztrátě některých živin..

Přípustné množství bobulí a nápojů z nich:

 • Stačí hrst čerstvých nebo zmrazených bobulí denně. Kyselá chuť pravděpodobně nepřinese více.
 • Objem ovocného nápoje se může lišit od půl litru do litru. Nápoj by neměl být koncentrován.

Jak si vybrat bobule

Zralé a čerstvé brusinky jsou odolné - když dopadnou na tvrdý povrch, ovoce skáče jako korálky. Brusinky určené kojícím matkám by měly být celé, nemačkané a bez černění.

Na konci podzimu se často prodávají plodiny sklizené v září a zrající mimo přirozené podmínky pěstování. Takové bobule jsou kyselé, větší a měkčí než ty pozdější, jsou vhodné ke spotřebě. Čerstvé brusinky si můžete dát do sklenice, nalijte studenou vodu a skladovat v chladničce po dlouhou dobu.

Zrající bobule se objevují po prvním mrazu, jsou šťavnatější a sladší než září. Sběr v říjnu až listopadu je uložen v malých porcích v mrazničce, protože bobule při opakovaném zmrazování ztrácí užitečné látky.

Zmrazené brusinky lze zakoupit v obchodě kdykoli v průběhu roku. Správně zmrazené ovoce si plně zachovává své prospěšné vlastnosti..

Sušené bobule ztrácí některé ze svých prospěšných vlastností, zejména vitamín C, ale jsou také užitečné jako zdroj vlákniny a kyselin. Obsah cukru v sušárně je mnohem vyšší, ale pokud se do nápoje nepřidá cukr, lze jej snadno kompenzovat. Obchody se sušeným ovocem bohužel obsahují konzervační látky, které nemusí být prospěšné pro matku a dítě. Také sušené ovoce se často stříká rostlinným olejem a získává žluklou chuť..

Cranberry Juice Recept

Brusinky a nápoje z ní se stávají příjemnou gastronomickou odrůdou pro kojící matky. Ovocné nápoje si můžete připravit z čerstvých nebo zmrazených surovin:

 1. Umyjte dva šálky brusinek pod tekoucí vodou. Zmrazené bobule musí být nejprve rozmrazeny při pokojové teplotě.
 2. Kaše v misce nebo mleté.
 3. Vytlačte šťávu přes tenká nebo jemná síto.
 4. Zbývající koláč ponořte do dvou litrů vroucí vody, přidejte cukr a nechte jej vařit.
 5. Po 15 minutách se vývar filtruje.
 6. Nalijte brusinkovou šťávu a promíchejte..

Hotové ovocné nápoje lze uchovávat v lednici po dobu tří dnů.

Kdy je lepší odmítnout brusinky?

Alergie na kyselé bobule jsou vzácné, pouze ve 2% případů. Existují však i další kontraindikace:

 • Alergie na Aspirin.
 • Tendence tvořit vápníkové ledvinové kameny. Měl by být omezen na 1 litr ovocného nápoje denně.
 • Gastritida a kyselý vřed.
 • Těžké poškození jater.

Kyselá šťáva ničí zubní sklovinu, takže ji musíte vypít trubicí a po pití si vyčistěte zuby. Toto varování se nevztahuje na ovocné nápoje, zavařeniny a jiná jídla, během nichž byly vařeny brusinky..

Brusinky ve stravě kojící matky: výhoda nebo poškození

Marsh berry je brusinka známá pro svou chutnost koláčů a vysoký obsah vitamínů. Navzdory jasně červené barvě je tento produkt vhodný ve stravě kojící matky v omezeném množství při absenci alergií u ní a dítěte. Brusinky mají celkový posilovací účinek na ženské tělo, zlepšují náladu a dodávají energii a sílu, obohacují mateřské mléko o cenné živiny.

Co obsahuje brusinky? Studujeme složení

Během kojení by měla být nabídka žen různá a měla by obsahovat jídla bohatá na vitamíny a minerály. Některé z užitečných látek přicházejících z potravy jsou dány dítěti, takže je tak důležité zabránit nedostatku živin nezbytných pro jeho růst a vývoj ve stravě. Šťavnaté brusinky mají nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny. Ovoce je navíc bohaté na stopové prvky (draslík, sodík, vápník, fosfor), flavonoidy, vitaminy B, kyselinu listovou, vitamin E. Je známo také o vysokém obsahu vitamínu C v čerstvých bobulích - více než v citrusech a jiných plodech..

Tabulka: chemické složení a nutriční hodnota

ŽivinyMnožství 100 g
Obsah kalorií28 kcal
Veverky0,5 g
Tuky0,2 g
Sacharidy3,7 g
Organické kyseliny3,1 g
Trávicí vlákno3,3 g
Voda88,9 g
Popel0,3 g
Vitamíny
Vitamin B1, thiamin0,02 mg
Vitamin B2, riboflavin0,02 mg
Vitamin B6, Pyridoxin0,08 mg
Vitamin B9, Fólie1 mcg
Vitamin C, Ascorbic15 mg
Vitamin E, alfa tokoferol, TE1 mg
Vitamin PP, NE0,3 mg
Niacin0,2 mg
Makronutrienty
Draslík, K119 mg
Vápník Ca14 mg
Hořčík, Mg15 mg
Sodík, Na1 mg
Phosphorus, Ph11 mg
Stopové prvky
Železo, Fe0,6 mg

Brusinky při kojení

Neexistují žádné vědecké důkazy o pozitivním účinku přípravku na produkci mateřského mléka. Mnoho kojících matek je však přesvědčeno, že brusinková šťáva stimuluje laktaci a podporuje produkci mléka. To lze vysvětlit schopností brusinek saturovat tělo tekutinou a také jeho bohatým složením, které má obecný pozitivní vliv na pohodu matky. Je pravda, že některé další nápoje založené na ovocných šťávách, odvarech bylin a čajů jsou také schopny uplatňovat podobný účinek. V souladu s tím brusinky stále pomáhají zvyšovat laktaci, i když „nepřímo“.

Kojící matka může jíst všechno, co snědla během těhotenství :). Ale pokud má dítě sklon k alergiím, pak u všech produktů musíte být opatrní, to je vše.

Brusinka

https://www.u-mama.ru/forum/kids/0–1/168516/index.html#mid_3987799

vypil brusinkovou šťávu, jedl brusinky v salátu - žádná reakce

Winnie ™

https://www.u-mama.ru/forum/kids/0–1/168516/index.html#mid_3987799

během morčat stojí za to pečlivě vyzkoušet všechny produkty přírodního původu, aby na nich dítě mělo potřebné enzymy, které jsou v budoucnu méně pravděpodobně alergické na tyto produkty již při přímé spotřebě)

Maria Happy Mami

https://www.babyblog.ru/community/post/breastfeed/1727291

Příznivé vlastnosti

Brusinky obsahují látky, které jsou silnými přírodními antioxidanty - flavanoidy, ellagotaniny, kyselina benzoová, antokyany a další. Tyto prvky přispívají k eliminaci toxinů a volných radikálů z těla přirozeným způsobem. Jeho léky proti bolesti, antivirové, regenerační, tonizující a jiné léčivé vlastnosti jsou také známy. Podívejme se na ně podrobněji..

 • Protizánětlivé činidlo. Brusinky lze označit za přirozené antibiotikum pro svou schopnost blokovat životně důležitou aktivitu patogenních bakterií. Použití bobulí v období epidemie chřipky a nachlazení zabrání infekci a rychlejšímu zvládnutí nemoci, pokud k tomu již došlo.
 • Ochrana před infekcemi močového ústrojí. Mnoho žen po narození a během kojení zažívá cystitidu a jiná onemocnění močového měchýře. Současně, nepohodlí a pálení během močení, pociťujeme bolest v močové trubici. Taniny přítomné v brusinkách snižují aktivitu bakterií. Je možné je rychle odstranit z těla díky diuretickému účinku konzumace brusinek.
 • Poskytuje dostatečné množství tekutiny v těle. Během laktace se zvyšuje potřeba tekutin a brusinky jsou produktem, který podporuje hydrataci buněk a tkání..
 • Normalizuje střevní mikroflóru. Látky obsažené v brusinkách přispívají k růstu prospěšných bakterií v žaludku a inhibují patogeny.
 • Odstraňuje toxiny a léčivé „stopy“ z těla. Díky vysokému obsahu antioxidantů pomáhá rychle odstraňovat škodlivé kovy a složky léčiv užívaných během těhotenství a po porodu z těla.
 • Pomáhá vyrovnat se se stresem. Ovocné kyseliny a vitamín C pomáhají eliminovat poporodní depresi, zlepšují náladu, dávají sílu kojící matce.
 • Postará se o krásu. Stopové prvky obsažené v brusinách jsou nezbytné pro zdraví a krásný vzhled pokožky, vlasů, nehtů.
 • Posiluje zuby. Vitamin C a taniny pomáhají v boji proti krvácení z dásní. Vápník posiluje zubní sklovinu a v kombinaci s fosforem je tělem zcela absorbován z brusinek.
 • Posiluje krevní cévy. Složky brusinky snižují hladinu cholesterolu v krvi, zabraňují tvorbě aterosklerotických plaků. Brusinky se používají k prevenci křečových žil, krevních sraženin.

Kontraindikace

Ve většině případů jsou brusinky a ovocné nápoje přenášeny tělem matky a dítětem bez vedlejších účinků, pokud jsou použity mírně. Ve vzácných případech však může produkt poškodit zdraví. Studujeme kontraindikace používání brusinek.

 • Alergie nebo nesnášenlivost potravin. Pokud má dítě vyrážku, zarudnutí kůže nebo změny stolice, objeví se kolika - brusinky by měly být vyloučeny ze stravy.
 • Nemoci žaludku a dvanáctníku. Ovocné kyseliny dodávají ovoce výraznou kyselou chuť s hořkostí a stávají se kontraindikací pro použití brusinek se zvýšenou kyselostí žaludku, mohou zhoršovat průběh žaludečních chorob.
 • Urolitiáza. Brusinky obsahují oxaláty - látky odpovědné za tvorbu kamenů v ledvinách a měchýři. Nedoporučuje se zneužívat brusinky se sklonem k podobným chorobám..
 • Citlivost zubní skloviny. Vysoká koncentrace ovocných kyselin v tomto případě smaltuje, čímž je ještě zranitelnější.

V jaké formě může kojící matka bobule: fotogalerie

V obchodech a trzích najdete brusinky:

 • Čerstvý
 • zamrzlý;
 • sušené;
 • moučkový cukr.

Nejužitečnější je čerstvé bobule, z nichž je vhodné, aby kojící matky připravovaly ovocné nápoje. Zmrazené a sušené brusinky obsahují méně vitamínu C než čerstvé bobule, ale vlákniny a flavanoidy přetrvávají. Sušené brusinky a bobule v cukrové polevě obsahují hodně cukru, takže je lze použít například jako sladidlo pro obiloviny. Je však třeba zvážit, že sušené ovoce v obchodě lze zpracovat pomocí chemikálií pro reprezentativní vzhled a dlouhou životnost. Doporučuje se používat čerstvé bobule, zmrazené nebo sušené doma. Nejlepší volbou pro kojení je šťáva z vody a brusinek.

Pravidla pro konzumaci brusinek pro hepatitidu B

Vzhledem k tomu, že bobule jsou kyselé v chuti a obsahují vysokou koncentraci ovocných kyselin, odborníci doporučují kojícím matkám, aby do stravy zavedly brusinkovou šťávu. Jezte také čerstvé bobule, ale ne více než několik kusů denně a ne dříve než 3 měsíce po narození. Nápoj z brusinek a vody lze pít v prvních dnech a pečlivě sledovat reakci dítěte. Pokud máte podezření na alergii nebo zažívací potíže se zavedením brusinkového nápoje ve stravě, musí být vyloučeno z nabídky na měsíc.

 • V prvních dnech se ovocné nápoje začnou konzumovat s ½ -1 šálku denně, nejlépe ráno.
 • Postupně se dávka nápoje zvyšuje na denní normu pro HS - ne více než 3 sklenice denně.
 • Pokud je dítě náchylné k alergiím, nedoporučuje se zavádět přípravek do stravy, dokud dítě nedosáhne věku 3 měsíců..

Recept: ovocný nápoj pro kojící matky

Brusinkový džus je nejen zdravý, ale také lahodný osvěžující nápoj pro kojící matku. Doporučuje se vařit si sami z čerstvých nebo zmrazených bobulí. Balené ovocné nápoje v balení obsahují různé přísady - konzervační látky, barviva a další, které jsou během kojení nežádoucí. Kromě toho je koncentrace bobulovin ve formulaci ovocných nápojů pro kojící matku nižší než obvykle. Postupujte podle pokynů pro vaření pro kutily níže..

Složení:

 • čerstvé nebo zmrazené brusinky 1 šálek;
 • voda 2 litry;
 • cukr podle chuti.

Opláchněte brusinky ve studené tekoucí vodě. Rozmačkejte bobule vidličkou až do vyčerpání. Zmáčkněte brusinkovou šťávu s gázou a nechte stranou. Zbývající koláč nalijte 2 litry vroucí vody, přidejte cukr a přiveďte k varu. Vypněte kamna a nechte 30-60 minut. Poté tekutinu přefiltrujte přes síto nebo tenká tkanina do čisté mísy. Přidejte brusinkovou šťávu a promíchejte. Ochlaďte ovocný nápoj na požadovanou teplotu a pomozte si! Skladujte ovocnou šťávu v chladničce maximálně 3 dny. Kromě ovocných nápojů můžete během kojení pít dušené ovoce a brusinkové želé připravené podle standardních receptur. Doporučuje se pouze snížit na polovinu část čerstvých bobulí v receptu. Hlavní výhodou ovocného nápoje je přítomnost čerstvé šťávy v kompozici, kde se skladují vitamíny z bobulí.

Video: „Skvělý život!“ - brusinky místo drog

Věnujte pozornost obsahu cukru v nápojích a pokrmech s brusinkami. Díky výrazné kyselé chuti jsou nejčastěji slazeny cukrem, avšak během laktace je žádoucí minimalizovat množství tohoto produktu, které způsobuje ostré uvolňování inzulínu v krvi..

Články O Neplodnosti