Hlavní Zdraví

Je možné vařit silikonové bradavky

Silikonové bradavky se považují za odolný produkt, ale doporučuje se je měnit každých 4-5 týdnů. Je-li bradavka poškozená, musí se okamžitě vyměnit, proto je velmi důležité používat bradavky správně a nezapomenout, že jejich deformace může zkazit kousnutí u dítěte..

Zejména musíte být opatrní s procesem vaření silikonových bradavek. Po zakoupení dezinfekce by měla být bradavka vařena 2-3 minuty. Pokud bradavka patří dítěti do šesti měsíců věku, bude se muset vařit, jakmile dopadne na špinavou podlahu. Aby k tomu došlo jen zřídka, měla by bradavka být připevněna na plastovém řetězu a připevněna na dětské oblečení pomocí špendlíku. Vařit bradavku vyrobenou ze silikonu by měla být co nejvzácnější, protože v případě dlouhého varu existuje vysoká pravděpodobnost její deformace. Jakmile je dítě šest měsíců staré, vroucí bradavky se stanou volitelnými, stačí na to nalít vroucí vodu.

Je také důležité, ve které vodě se bude bradavka vařit, takže by se neměla vařit ve vodovodní vodě, protože obsahuje mnoho solí, chloru a různých sloučenin chlóru, které během vaření tvoří dioxiny, což představuje velké nebezpečí pro zdraví dětí. Usazování škodlivých karcinogenů na bradavce bude dítěti stěží přispívat ke zdraví, proto je nejlepší používat filtrovanou vodu nebo lahvovou láhev.

Nejzajímavější:

Je možné barvu vysušit fénem

Téměř každý dospělý je obeznámen se slovem a procesem opravy. V určité fázi života s...

Mohu umýt nádobí mýdlem na prádlo

Většina žen v domácnosti souhlasí s tím, že většinu času stráveného v kuchyni tráví prací...

Je možné umýt smaltovaná jídla v myčce na nádobí

Mít myčku v kuchyni je už někoho obtížné překvapit. Tento domácí spotřebič už dávno přestal být...

Jak sterilizovat lahve pro novorozence doma

Sterilizace dětských jídel doma netrvá dlouho.

Na co je sterilizace?

Pokud dítě jí mateřské mléko, tento problém bude mít nepřímý dopad na rodiče, ale pokud je dítě kojeno, použije se dětská výživa. Dostane své dítě z jednotlivé láhve bradavkou.

Protože imunita dítěte při narození není známa s většinou bakterií, které nás obklopují, může jejich vstup do těla dítěte způsobit smutné následky. A vzhledem k tomu, že mléko je vynikající živnou půdou pro množení patogenů, není ani otázkou diskuse o potřebě sterilizace jídel.

Pro kojící matku bude postup v případě potřeby opuštěn. Pak bude jeden z příbuzných, například táta nebo babička, schopen krmit dítě.

Nádobí můžete sterilizovat na pánvi nebo pomocí jakéhokoli improvizovaného kuchyňského spotřebiče i bez nich. Existuje poměrně málo způsobů, které se mohou hodit na cestách i doma..

Zajímavé: v Evropě se věří, že sterilizace není nutná, ale naopak je pro dítě výhodnější růst v přírodním prostředí a není třeba si zvykat na sterilitu.

O potřebě tohoto postupu rozhodují všichni rodiče. Zatím neexistuje žádná správná odpověď.

Důležité! Po zakoupení lahve musí být před prvním použitím sterilizována.

Jaké položky by měly být sterilizovány

Po zjištění, proč je sterilizace nezbytná, je nyní užitečné pochopit, co by mělo být tomuto postupu podrobeno. Tyto položky zahrnují:

 • láhve na vodu, krmení a bradavky;
 • figuríny, je lepší mít alespoň dvě;
 • prsní pumpa a související části;
 • hračky nebo jiné předměty, které se mohou dostat do úst dítěte a během tepelného ošetření se nepoškodí.

Po sterilizaci by mělo být vše vysušeno a připraveno pro budoucí použití..

Co je potřeba

Jakýkoli předmět, ať už láhev nebo bradavku, musí být očištěn od zbytků dětské výživy. Je snadné ji provádět doma, doporučujeme ji použít k mytí:

 • detergenty pro dětské nádobí;
 • soda

Před každým krmením musíte umýt předměty z dětských jídel denně, potom dítě nebude mít trávicí potíže. Při nákupu produktů si také musíte přečíst pokyny a najít místo, kde je uvedeno, že je zboží vystaveno vysokým teplotám, zejména plastových lahví. Jinak musíte hledat něco jiného..

Chcete-li se připravit na sterilizaci, musíte:

 • opláchněte vše pod tekoucí vodou;
 • vyčistěte láhev zevnitř štětcem, na který byl přidán čisticí prostředek. Zejména důkladně omyjte dno a krk. Pro dítě by mělo být zakoupeno individuální kartáč a houba;
 • všechny ostatní předměty, jako je bradavka, víko, hračky, se také umývají. Neměli byste do nich sbírat pěnu, mělo by být jen velmi málo pracího prostředku;
 • důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.

Nyní je vše připraveno k další sterilizaci..

Předběžné čištění nádobí od zbytků směsi je nutné, je snadné dělat doma.

Sterilizační metody

Po vyzkoušení různých možností sterilizace bude maminka schopna určit, která z nich se jí nejvíce líbí. Protože je jich spousta, můžete použít běžný var nebo provést postup v pomalém sporáku, všechny možnosti jsou poměrně efektivní a tuto funkci vykonejte kvalitativně.

Pozornost! Důležitou roli hraje předběžná příprava předmětů a čištění zbytků směsi pod tekoucí vodou.

Na pánvi

Nejběžnějším a docela starým způsobem je vaření. Můžete použít libovolnou vhodnou velikost nádrže, která je určena pro vytápění na plynový nebo elektrický sporák.

Připravené dětské doplňky potřebují:

 • dát do hrnce nebo naběračky;
 • nalijte čistou vodu tak, aby zcela pokrývala všechny předměty;
 • po varu vařte 10 minut.

Potom je třeba nádobí vyjmout a vysušit. Silikonové a gumové bradavky vaří méně času, můžete je získat dříve. To je vhodné udělat pomocí pinzety. Pro dítě starší než šest měsíců stačí nalít dudlík na vroucí vodu.

Ve sterilizátoru

Metody babičky jsou jistě dobré a efektivní, ale nyní existuje mnoho kuchyňských spotřebičů, které mladým matkám usnadní život. Jedním z nich je sterilizátor. Existuje poměrně málo značek, které vyrábějí tato zařízení, mezi nimi jsou velmi slavní a velmi mladí výrobci domácích spotřebičů. K dispozici je vše pro každý vkus a cenu.

Zpracování ve sterilizátoru se provádí pomocí páry, pouze toto zařízení se používá přímo pro dětské předměty, což zajišťuje vyšší bezpečnost. Kromě toho mohou být ostatní spotřebiče jednoduše vytíženy pro celou rodinu..

Sterilizátor lze zakoupit v kterékoli prodejně domácích spotřebičů nebo v dětském světě..

Voda je nalita do spodního prostoru spotřebiče a nádobí musí být nainstalováno nahoře. Po spuštění zařízení se zahájí sterilizační postup, který trvá po dobu naprogramovanou v zařízení. Může dokonce sterilizovat plastové lahve.

V pomalém sporáku

Skvělým zdrojem horké páry v domě je multikoker. Předem připravené položky, očištěné a opláchnuté, musí:

 • vložte do přihrádky s více hrdly s krkem dolů;
 • pára po dobu tří minut;
 • dát čas na vychladnutí.

Sterilizační postup byl dokončen, nyní už nic neohrožuje dítě.

V mikrovlnné troubě

Doma, při sterilizaci dětských jídel, byste měli věnovat pozornost mikrovlnné troubě. Téměř každý domov má nyní tuto položku domácích spotřebičů. Budete potřebovat velkou kapacitu navrženou pro mikrovlnnou troubu:

 • vložte do něj všechny položky připravené ke zpracování;
 • na zařízení je nainstalován velký výkon;
 • dvě minuty je zpracován veškerý obsah.

Můžete sterilizovat pouze láhev a dudlík, za tímto účelem dudlík umístěte do láhve, nalijte do poloviny vody a také zahřívejte 2 minuty při napájení. v zařízení.

Upozornění: položky s kovovými částmi se v mikrovlnné troubě nezpracovávají.

Ve dvojitém kotli

Velmi účinný a pohodlný způsob, ne horší než všichni ostatní. Je šetrný k polypropylenovým výrobkům. Udělat toto:

 • nalijte trochu vody do dvojitého kotle;
 • umístit všechny předměty do nádoby na potraviny;
 • dost zpracování po dobu pěti minut.

Pozor: plastové předměty by se měly vytáhnout po 2 minutách, jinak takovému zpracování nevydrží.

Studená cesta

Pokud je matka a její dítě na cestách a neexistuje žádný způsob, jak použít některou z výše uvedených metod sterilizace, jedná se o tzv. Ošetření za studena. V lékárně budete muset koupit speciální lék - antiseptikum. Je k dispozici v tabletách a jeho účinek není horší než pár.

Chcete-li provést tento postup, musíte:

 • rozpusťte několik tablet ve vodě v dostatečně prostorné nádobě;
 • vložte tam všechny položky, které je třeba dezinfikovat;
 • nádobí a hračky jsou uchovávány v roztoku po dobu 40 minut;
 • měli byste to dostat a dobře opláchnout zbytky antiseptika.

Tuto možnost byste neměli používat často ani doma. Jeho použití může být pouze vynuceno, ale ne pravidelně.

Důležité: drogy mohou změnit vůni předmětů, a proto dítě může odmítnout jíst z nich nebo nahlodat.

Všechny proporce musí být zachovány na základě parametrů uvedených v pokynech. Nepřekračujte uvedené dávkování a také jej výrazně snižujte.

Je nutná sterilizace mléka?

Ne tak často, ale jsou chvíle, kdy bakteriální složení mléka není příliš dobré nebo se mění z různých důvodů. V důsledku toho může mít dítě problémy se stolicí nebo zažívacím systémem. V tomto případě můžete zpracovat mléko samotné.

Nevýhodou této metody je potřeba dekantace, ale někdy neexistuje jiná možnost. Mateřské mléko se zpracovává přímo v lahvi, používají se dvě metody:

 • okamžité zvýšení teploty vody, ve které je instalována nádoba s mlékem, až do 70 ° C po dobu 3 minut;
 • láhev se nechá zrát ve vodní lázni s postupným zvyšováním teploty na 60 ° C po dobu 5 minut.

Po zahřátí a sterilizaci je také nutné obsah lahve rychle ochladit. Nyní může být dítěti nabídnuto mléko.

Doporučení pediatrů

Většina zahraničních pediatrů a několik lékařů z ruských dětí věří, že potřeba sterilizovat dětská jídla je přeceňována. Jsou přesvědčeni, že úplná absence mikrobů a bakterií neovlivňuje tělo dítěte o nic víc než jejich hojnost. Předpokládá se, že alergie se budou pravděpodobně vyvíjet u kojenců, jejichž matky je silně chrání před choroboplodnými zárodky a dlouho udržují sterilní.

Pouze rodiče se mohou rozhodnout, jak staré bude nádobí sterilizovat.

Rovněž neexistuje shoda v otázce, jak staré sterilizujte nádobí, pokud jste to již začali dělat. V žádném případě to život člověka neudělá, dříve či později bude muset čelit světu kolem sebe. Nebuďte proto v této záležitosti příliš horliví..

Důležité: úplné odmítnutí sterility je zcela nepřijatelné. Dítě by mělo mít vždy čisté, umyté nádobí a hračky, jakož i předměty, které se používají k zubání a dudlíkům.

Sterilizace je důležitá pro kojence, jejichž matky nemohou kojit, zejména v prvních měsících života. Jak dítě roste a přechází na různá jídla, sterilizace není tak nutná. Stačí dodržovat základní hygienická pravidla.

Jak sterilizovat dětskou figurínu tak, aby byla bezpečná? Metody a tipy

Pravidlo péče o novorozence se nemění: v prvních měsících života by dítě mělo žít v prostředí blízkém sterilní.

Mladí rodiče mají mnoho otázek o tom, jak poskytnout svým dětem pohodlné životní podmínky..

Takže například nemůžete dítěti dát figurínu, pokud spadne na zem nebo na jiný povrch, jen ji olizuje dospělému. Je zapotřebí sterilizace a existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout..

Je sterilizace vůbec nutná a proč?

Sterilizace bradavky je nutná, protože na povrchu nábytku a podlahy je mnoho patogenních bakterií a kvalita čištění nehraje velkou roli. Jen začátek formování imunity dítěte není schopen odolat jejich působení. Musíte pomoci svému dítěti přizpůsobit se aktivní sterilizací bradavek ještě před prvním použitím.

Příprava bradavky

Před sterilizací figuríny musí být připravena. Příprava zahrnuje promytí produktu v mýdlovém roztoku. Doporučuje se k tomu přidělit zvláštní smaltovanou pánev, která nebude použita pro jiné potřeby. A také potřebujete pinzetu k odstranění bradavky z vroucí vody.

Sterilizační metody

Vařící

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob sterilizace dudlíků. Jak vařit bradavky? Voda nalitá do smaltované pánve se přivede k varu, poté se do ní vloží bradavky. Musí se vařit 2-3 minuty. Odborníci říkají, že tentokrát bude stačit na smrt bakterií, protože nejsou tak životaschopní, že vydrží i minutu při vysokých teplotách.

Nevýhodou tohoto způsobu sterilizace je zkrácení životnosti produktu, protože plastová část se může časem deformovat vysokými teplotami..

Je důležité zvážit materiál, ze kterého je bradavka vyrobena. Při jejich výrobě se používá silikon a latex. Latexové figuríny nevydrží dlouhodobé tepelné zpracování, rychle se opotřebují a přitahují prach. Silikon - odolný proti opotřebení a hygieničtější.

Parní spotřebiče

Používají se nejen pro zpracování lahví na potraviny, ale také pro figuríny. Existovat:

 • ultrafialový;
 • elektrický;
 • parní sterilizátory pro mikrovlnné trouby.

Jsou vhodné v tom, že sterilizační čas může být řízen a produkt nemusí hořet, protože k tomu může dojít při varu.

Elektrické a mikrovlnné trouby sterilizátory sdílejí potřebu vody.

 1. Nalijte požadované množství vody do sterilizátoru.
 2. Vložte do něj figuríny.
 3. Zavřete víko a vložte do mikrovlnné trouby na 2-6 minut.
 4. Po dokončení procesu otevřete víko a vyjměte výrobky. Pokud potřebujete udržovat sterilitu po nějakou dobu, nechte sterilizátor zavřený.

Výhodou této metody je, že sterilita může být udržována až 24 hodin při zavřeném víku. Takové sterilizátory jsou výhodné v tom, že mají nízkou hmotnost a nezabírají příliš mnoho místa. Z mínusů můžete věnovat pozornost skutečnosti, že ne každý má mikrovlnnou troubu.

Elektrická zařízení

Pracují přímo ze sítě. Jsou vybaveny vodní nádrží, kde se zahřívá na bod varu a mají funkci automatického vypnutí.

 1. Naplňte nádrž požadovaným množstvím vody..
 2. Vložte figurínu do spotřebiče.
 3. Připojte zařízení k síti.
 4. Nastavte požadovaný čas pro sterilizaci, který se pohybuje od 8 do 10 minut.
 5. Vyndejte figurínu pinzetou.

Nepochybnou výhodou této metody je, že proces je automatizovaný.

Méně velkých zařízení a ne v každém bytě je místo.

UV zařízení

Nejčastěji jsou přenosné a běží na baterie. A jejich kompaktní velikost vám umožní nosit takový sterilizátor s sebou a zpracovat bradavku, jakmile to bude nutné.

 1. Vložte figurínu do sterilizačního prostoru a zavřete víko.
 2. Lampa bude aktivní po dobu 6 minut a poté se zařízení automaticky vypne.
 3. Vyjměte bradavky a vložte je do nádoby.

Výhodou této metody je, že proces nevyžaduje vodu a ultrafialové záření má další baktericidní účinek. Ultrafialové zabíjí více než 99% bakterií.

Pomalý kuchař

Pohodlný způsob sterilizace figurín je zpracování v pomalém vařiči.

 1. Důkladně opláchněte vícedávkovou misku.
 2. Nalijte do ní 1 litr filtrované vody..
 3. Napařte stojan na dráty.
 4. Přeložte bradavky na rošt.
 5. Nastavte režim „Napařování“ na 10-15 minut. Pokud existuje režim „Sterilizace“ - 7-10 minut.
 6. Po dokončení procesu vyjměte bradavky pinzetou a vložte je do čisté nádoby.
obsah ↑

Dvojitý kotel

Podobný proces sterilizace při použití dvojitého kotle.

 1. Nalijte vodu do spodního oddílu spotřebiče..
 2. Složte bradavky na horní úrovni.
 3. Nastavte režim „Napařování“ na 5-15 minut.
 4. Po dokončení procesu vyjměte bradavky pinzetou.

Výhodou těchto metod je automatizace procesu. Horká pára ničí patogenní mikroorganismy, což je klíčem ke zdraví dítěte. Figurínu můžete sterilizovat v mikrovlnné troubě.

 1. Vezměte si žáruvzdornou misku vhodnou pro mikrovlnnou troubu. Nejčastěji tyto silné skleněné výrobky.
 2. Vložte bradavky do misek a naplňte je vodou tak, aby zcela pokrývala produkt.
 3. Vložte nádobí do mikrovlnné trouby.
 4. Sterilizujte při maximálním výkonu po dobu 6-8 minut.
 5. Odstraňte bradavky z vody pinzetou a vložte do nádoby.

Výhodou této metody je, že to netrvá dlouho, ale sterilizace není o nic méně dobrá.

Mezi nevýhody můžeme rozlišovat, že existuje mnoho předsudků o nebezpečí záření z mikrovlnné trouby.

Chemickým způsobem

Tablety na ošetření bradavek nabízené Bebe Confortem a Miltonem.

 1. Připravte si čistý 5 litrový kontejner opláchnutím převařenou vodou.
 2. Jedna tableta přípravku se rozpustí v 5 litrech vody.
 3. Umístěte dudlíky do roztoku na 15 minut a obal zakryjte.
 4. Vyjměte a vysušte bradavky.

Výhodou této metody je, že řešení lze použít do 24 hodin a bradavky lze vyjmout pouze tehdy, když to dítě potřebuje. Možný zápach zbývající na figuríně může být minus.

Tipy pro rodiče

Je naprosto nezbytné řídit sterilizační proces tak, aby bradavky nebyly nepoužitelné. Dr. Komarovsky nedoporučuje sterilizaci bradavek, protože sterilizace může v budoucnu poškodit tělo dítěte. Vzhledem k tomu, že tělo novorozence nebude připraveno na mikroby světa.

Závěr

Sterilizace bradavky pomůže zabránit nepříznivým účinkům na tělo dítěte. Nyní existuje mnoho druhů zpracování a není těžké vybrat z nich nejvhodnější pro jednotlivou rodinu, v závislosti na vybavení, které je v domě k dispozici.

Je možné vařit silikonovou bradavku

řekni mi, zkušené a moudré matky, existuje alternativa k vařeným bradavkám, lahvím a dalším dětským potěšením z gumy, silikonu a plastu?

náš táta si všiml, že bradavky zožloutnou, silikonová struktura se údajně zhoršuje. nyní trvá na tom, že var je špatný. Snažím se vysvětlit, že bradavky by měly být sterilní, odpoví, že stejně není nic sterilního, a zatímco lhají a suší nebo když je vytáhneme - stejně se zašpiní.

říká - pojďme koupit sterilizátor. Přemýšlím - jaký je rozdíl? Co se to změní?

pomoc radu prosím. Je možné odmítnout vaření v pánvi?

Umyl jsem láhev a dudlík dětským mýdlem a potom na něj nalil vroucí vodu. Vařil jsem v misce - zapomněl jsem 2krát, úplně jsem spálil misku i obsah, takže jsem se zastavil.
A také od Nikitinů usoudila, že není nutné vařit a sterilizovat, protože dítě se musí „seznámit“ s bakteriemi, umýt je dostatečně dobře.

Zastavili jsme sterilizaci po 4 měsících. Nyní jen moje: 080:

a jak často umýváte bradavky? )))

Po každém použití :)

a jak často umýváte bradavky? )))

čas od času figuríny. lahvičky po každém krmení.

Dřív jsem vařil neustále, teď jen můj, vařím jen čas od času.

Dívky, a nejdůležitější otázkou je, JAK VYVÁŽEJTE?.

Teď to jen dávám do hrnku, naliju ho vodou a do mikrovlnné trouby po dobu 5 minut.

Dřív jsem vařil neustále, teď jen můj, vařím jen čas od času.

Teď to jen dávám do hrnku, naliju ho vodou a do mikrovlnné trouby po dobu 5 minut.

A lahve. Také v mikrovlnné troubě??

řekni mi, zkušené a moudré matky, existuje alternativa k vařeným bradavkám, lahvím a dalším dětským potěšením z gumy, silikonu a plastu?

náš táta si všiml, že bradavky zožloutnou, silikonová struktura se údajně zhoršuje. nyní trvá na tom, že var je špatný. Snažím se vysvětlit, že bradavky by měly být sterilní, odpoví, že stejně není nic sterilního, a zatímco lhají a suší nebo když je vytáhneme - stejně se zašpiní.

říká - pojďme koupit sterilizátor. Přemýšlím - jaký je rozdíl? Co se to změní?

pomoc radu prosím. Je možné odmítnout vaření v pánvi?

Alternativa - NEVUŘEJTE :-)
Jaký je váš věk dítěte? Po 3-4 měsících jsem přestal sterilizovat. Předtím sterilizovala odsávačku a nádoby na mléko. Opláchla lahve a bradavky vroucí vodou, ale brzy to skóroval. Nyní všechny dětské zvonky a píšťalky prostě umývají moji vodu pod tekoucí vodou.

A lahve. Také v mikrovlnné troubě??

To jo. Buď vezmu větší nádobu, nebo nalít vodu do samotné láhve.

Avent Dummy ultra air

Odstraňování problémů

Jak sterilizovat figurínu Philips Avent?

Chcete-li sterilizovat Philips Avent Dummy, vařte jej ve vodě po dobu 5 minut. Některé dudlíky Philips Avent mohou být sterilizovány v mikrovlnné troubě. Přečtěte si více o tom níže..

Mikrovlnná trouba Philips Avent Dummy Sterilization

Chcete-li sterilizovat dudlík Philips Avent Ultra Soft a dudlík Philips Avent Ultra Air v mikrovlnné troubě, použijte ochranný obal dodávaný s dudlíkem..

Instrukce:

 1. Do nádoby nalijte 25 ml (0,9 fl oz) vody.
 2. Dudlíky dobře opláchněte a vložte je do jejich ochranných obalů.
 3. Zapněte mikrovlnnou troubu po dobu 3 minut při 750–1000 W.
 4. Nechte 5 minut vychladnout.
 5. Vypusťte vodu

Poznámka. V ochranném pouzdře mohou být sterilizovány pouze dudlíky Philips Avent Ultra Soft a Ultra Air.

Důležitá informace

Vezměte prosím na vědomí, že jiné dudlíky Philips Avent nelze sterilizovat v případě sterilizace a skladování. Doporučujeme umístit skleněnou nebo keramickou desku pod pouzdro pro sterilizaci a skladování..

Po sterilizaci

Po sterilizaci nechte figurínu vychladnout po dobu 5 minut a odstraňte veškerou vodu, která se uvnitř dostala..

Informace na této stránce platí pro modely: SCF349 / 11, SCF376 / 22, SCF376 / 21, SCF376 / 12, SCF376 / 11, SCF349 / 21, SCF349 / 12, SCF244 / 20, SCF345 / 22, SCF344 / 20 / 22, SCF344 / 20, SCF343 / 22, SCF343 / 20, SCF342 / 22, SCF342 / 20, SCF245 / 22, SCF245 / 20, SCF244 / 22, SCF212 / 20, SCF212 / 22, SCF213 / 22, SCF213 / 22, SCF222 / 20, SCF222 / 22, SCF227 / 20, SCF227 / 22. víceméně

Je možné vařit bradavku. Vařící silikonové bradavky. Je sterilizace vůbec nutná a proč

Pravidla péče o novorozence jsou neoblomná: v prvních měsících života by dítě mělo žít v prostředí blízkém sterilnímu prostředí. Například by neměly být dudlíky používány znovu, lízat dospělé, dejte dítěti, pokud spadne na zem. Před použitím musí být sterilizovány. A není toho tak málo způsobů..

Požadavek na sterilizaci dětských bradavek nemá smysl. Na podlaze, pohovkách a dalších površích je opravdu mnoho bakterií, z nichž mnohé jsou patogenní (a kvalita čištění s tím nemá nic společného). Imunita dítěte ještě není připravena odolat všem těmto mikrobům. Proto stojí za to pomáhat dítěti postupně se přizpůsobovat. Proto stojí za to aktivně sterilizovat bradavky, zatímco dítě ještě leží v postýlce.

Jak sterilizovat bradavky

Nejjednodušší způsob sterilizace, který je k dispozici každému člověku, ať už je to muž, žena nebo prarodiče. K sterilizaci figuríny natáhněte vodu do malého hrnce a zapálte ji. Když se vaří, spusťte bradavku do ní a vařte několik minut. Všechno, bradavka je dezinfikována.

Nebojte se, že bradavka nevydrží takové vysoké teploty. Figuríny jsou vyrobeny z materiálů určených speciálně pro sterilizaci a vaření

Šetřením figuríny můžete ušetřit čas pomocí dvojitého kotle. Nalijte vodu do spodní části, dejte bradavku na jednu z úrovní a zapněte zařízení na 2-3 minuty. V páře se bradavka rychle stane sterilní..

Alternativně můžete ošetřit bradavky ve speciálním sterilizátoru lahví. V takových zařízeních jsou dudlíky dezinfikovány pod ultrafialovou lampou. Tato metoda je na jedné straně výhodnější v tom, že se nemusíte obtěžovat vodou - nalijte, nalijte, vysušte zařízení. Na druhé straně ultrafialová lampa má další baktericidní účinek..

Pokud potřebujete bradavku naléhavě nebo prostě nechcete trpět všemi konstrukcemi pro sterilizaci, stačí zapnout konvici, počkat, až se vaří, a držet bradavku nad párou.

Odborníci tvrdí, že tato metoda není 100% ochranou proti mikrobům. Sterilizace figuríny je však lepší než vůbec nic.

Existuje další možnost sterilizace bradavek v mikrovlnné troubě. Ale pouze není vhodný pro každý typ figuríny. Proto si přečtěte informace na obalu, abyste do mikrovlnné trouby náhodně neposlali něco, co pro ni není určeno. V opačném případě riskujete získání mimořádně neočekávaného výsledku..

Co je třeba zvážit při sterilizaci bradavky

U novorozenců obvykle kupují nové bradavky (a nepoužívají ty, které jsou zděděny). Obvykle jsou buď pryžové nebo plastové. Pamatujte, že gumu lze sterilizovat jakýmkoli způsobem, který je pro vás vhodný. Ale s plastem složitějším. Ne všechny metody lze na ně použít. Jaké konkrétní metody sterilizace jsou pro takové bradavky vhodné, je lepší konzultovat s prodejci nebo zástupci výrobce.

Před prvním použitím musíte dudlík určitě připravit. Příprava zahrnuje promytí bradavek v mýdlovém roztoku a následnou sterilizaci v souladu se všemi pravidly. A nemůžete to odložit.

Hlavní otázkou, která se objevuje u mladých matek, je, jak dlouho trvá, než se v ideálním případě vaří bradavka, a zda to bude stačit 2-3 minuty. Odborníci ujišťují, že tentokrát bude stačit. Bakterie nejsou dostatečně životaschopné, aby vydržely ani minutu..

Kolik matek si myslí, že tento proces - sterilizace bradavky - bude pokračovat donekonečna. Ve skutečnosti však vše, včetně tohoto, prochází poměrně rychle. A pak zůstanou i ty nejkrásnější vzpomínky na tyto nekonečné vary.

Pravidlo péče o novorozence se nemění: v prvních měsících života by dítě mělo žít v prostředí blízkém sterilní.

Mladí rodiče mají mnoho otázek o tom, jak poskytnout svým dětem pohodlné životní podmínky..

Takže například nemůžete dítěti dát figurínu, pokud spadne na zem nebo na jiný povrch, jen ji olizuje dospělému. Je zapotřebí sterilizace a existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout..

Je sterilizace vůbec nutná a proč?

Sterilizace bradavky je nutná, protože na povrchu nábytku a podlahy je mnoho patogenních bakterií a kvalita čištění nehraje velkou roli. Jen začátek formování imunity dítěte není schopen odolat jejich působení. Musíte pomoci svému dítěti přizpůsobit se aktivní sterilizací bradavek ještě před prvním použitím.

ODKAZ. Není třeba se obávat, že figurína během sterilizace nevydrží vysoké teploty. Jsou vyrobeny z materiálů, které jsou navrženy pro takový dopad..

Příprava bradavky

Před sterilizací figuríny musí být připravena. Příprava zahrnuje promytí produktu v mýdlovém roztoku. Doporučuje se k tomu přidělit zvláštní smaltovanou pánev, která nebude použita pro jiné potřeby. A také potřebujete pinzetu k odstranění bradavky z vroucí vody.

Sterilizační metody

Vařící

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob sterilizace dudlíků. Jak vařit bradavky? Voda nalitá do smaltované pánve se přivede k varu, poté se do ní vloží bradavky. Musí se vařit 2-3 minuty. Odborníci říkají, že tentokrát bude stačit na smrt bakterií, protože nejsou tak životaschopní, že vydrží i minutu při vysokých teplotách.

Nevýhodou tohoto způsobu sterilizace je zkrácení životnosti produktu, protože plastová část se může časem deformovat vysokými teplotami..

Je důležité zvážit materiál, ze kterého je bradavka vyrobena. Při jejich výrobě se používá silikon a latex. Latexové figuríny nevydrží dlouhodobé tepelné zpracování, rychle se opotřebují a přitahují prach. Silikon - odolný proti opotřebení a hygieničtější.

Parní spotřebiče

Používají se nejen pro zpracování lahví na potraviny, ale také pro figuríny. Existovat:

 • ultrafialový;
 • elektrický;
 • parní sterilizátory pro mikrovlnné trouby.

Jsou vhodné v tom, že sterilizační čas může být řízen a produkt nemusí hořet, protože k tomu může dojít při varu.

Elektrické a mikrovlnné trouby sterilizátory sdílejí potřebu vody.

DŮLEŽITÉ. Při výběru sterilizátoru pro mikrovlnnou troubu se ujistěte, že odpovídá velikosti vaší mikrovlnné trouby.

 1. Nalijte požadované množství vody do sterilizátoru.
 2. Vložte do něj figuríny.
 3. Zavřete víko a vložte do mikrovlnné trouby na 2-6 minut.
 4. Po dokončení procesu otevřete víko a vyjměte výrobky. Pokud potřebujete udržovat sterilitu po nějakou dobu, nechte sterilizátor zavřený.

sterilita může být udržována až 24 hodin při zavřeném víku. Takové sterilizátory jsou výhodné v tom, že mají nízkou hmotnost a nezabírají příliš mnoho místa. Z mínusů můžete věnovat pozornost skutečnosti, že ne každý má mikrovlnnou troubu.

Elektrická zařízení

Pracují přímo ze sítě. Jsou vybaveny vodní nádrží, kde se zahřívá na bod varu a mají funkci automatického vypnutí.

 1. Naplňte nádrž požadovaným množstvím vody..
 2. Vložte figurínu do spotřebiče.
 3. Připojte zařízení k síti.
 4. Nastavte požadovaný čas pro sterilizaci, který se pohybuje od 8 do 10 minut.
 5. Vyndejte figurínu pinzetou.

Nepochybnou výhodou této metody je, že proces je automatizovaný.

Méně velkých zařízení a ne v každém bytě je místo.

UV zařízení

Nejčastěji jsou přenosné a běží na baterie. A jejich kompaktní velikost vám umožní nosit takový sterilizátor s sebou a zpracovat bradavku, jakmile to bude nutné.

 1. Vložte figurínu do sterilizačního prostoru a zavřete víko.
 2. Lampa bude aktivní po dobu 6 minut a poté se zařízení automaticky vypne.
 3. Vyjměte bradavky a vložte je do nádoby.

Výhodou této metody je, že proces nevyžaduje vodu a ultrafialové záření má další baktericidní účinek. Ultrafialové zabíjí více než 99% bakterií.

Pomalý kuchař

Pohodlný způsob sterilizace figurín je zpracování v pomalém vařiči.

 1. Důkladně opláchněte vícedávkovou misku.
 2. Nalijte do ní 1 litr filtrované vody..
 3. Napařte stojan na dráty.
 4. Přeložte bradavky na rošt.
 5. Nastavte režim „Napařování“ na 10-15 minut. Pokud existuje režim „Sterilizace“ - 7-10 minut.
 6. Po dokončení procesu vyjměte bradavky pinzetou a vložte je do čisté nádoby.

Dvojitý kotel

Podobný proces sterilizace při použití dvojitého kotle.

 1. Nalijte vodu do spodního oddílu spotřebiče..
 2. Složte bradavky na horní úrovni.
 3. Nastavte režim „Napařování“ na 5-15 minut.
 4. Po dokončení procesu vyjměte bradavky pinzetou.

Výhodou těchto metod je automatizace procesu. Horká pára ničí patogenní mikroorganismy, což je klíčem ke zdraví dítěte. Figurínu můžete sterilizovat v mikrovlnné troubě.

POZORNOST. Při výběru této metody sterilizace si pečlivě přečtěte pokyny k bradavce a ujistěte se, že je tato metoda zpracování přijatelná.

 1. Vezměte si žáruvzdornou misku vhodnou pro mikrovlnnou troubu. Nejčastěji tyto silné skleněné výrobky.
 2. Vložte bradavky do misek a naplňte je vodou tak, aby zcela pokrývala produkt.
 3. Vložte nádobí do mikrovlnné trouby.
 4. Sterilizujte při maximálním výkonu po dobu 6-8 minut.
 5. Odstraňte bradavky z vody pinzetou a vložte do nádoby.

Výhodou této metody je, že to netrvá dlouho, ale sterilizace není o nic méně dobrá.

Mezi nevýhody můžeme rozlišovat, že existuje mnoho předsudků o nebezpečí záření z mikrovlnné trouby.

Chemickým způsobem

Tablety na ošetření bradavek nabízené Bebe Confortem a Miltonem.

Výhodou této metody je, že řešení lze použít do 24 hodin a bradavky lze vyjmout pouze tehdy, když to dítě potřebuje. Možný zápach zbývající na figuríně může být minus.

Je naprosto nezbytné řídit sterilizační proces tak, aby bradavky nebyly nepoužitelné. Dr. Komarovsky nedoporučuje sterilizaci bradavek, protože sterilizace může v budoucnu poškodit tělo dítěte. Vzhledem k tomu, že tělo novorozence nebude připraveno na mikroby světa.

Závěr

Sterilizace bradavky pomůže zabránit nepříznivým účinkům na tělo dítěte. Nyní existuje mnoho druhů zpracování a není těžké vybrat z nich nejvhodnější pro jednotlivou rodinu, v závislosti na vybavení, které je v domě k dispozici.

První měsíce života by mělo být dítě v prostředí, které je přinejmenším blízko sterilní. Proto by dětská figurína neměla být dítěti znovu podávána, zejména pokud klesla, nebo ji olíznout dospělému..

Imunita dítěte ještě není zralá a nemůže odolat různým mikroorganismům. Dítě se postupně přizpůsobuje novým podmínkám, takže zatímco leží v postýlce, musí být figurína před použitím sterilizována..

Novorozenec dostane pouze novou figurínu, která se před prvním použitím omyje v mýdlové vodě a poté sterilizuje. Sterilizované figuríny skladujte ve sterilní nádobě, víku s otvorem pro vzduch.

Každé dvě hodiny musí být dítěti podána sterilizovaná figurína. Měli by být 2-3 kusy, aby dítě mohlo nebo kdyby spadlo.

Figurína se mění, jak se nosí, obvykle každé dva měsíce.

Jak sterilizovat dětské dudlíky?

Chcete-li vařit figurínu v malém hrnci, sbírejte vodu, zapálte ji a po jejím zahřátí spusťte figurínu do vody a vařte ji po dobu 10 minut při velmi pomalém ohni. Nevýhodou této metody je rychlé opotřebení figuríny.

Dudlíky se obvykle vyrábějí z materiálů určených pro sterilizaci, včetně varu. To však neublíží konzultaci prodávajícího o tom, jak sterilizovat konkrétní figurínu.

Tato metoda se používá, pokud je figurína naléhavě potřebná, trvá trochu času - doslova 1-2 minuty. Zapnou konvici, počkají, až se voda zahřeje a objeví se pára, a pak přidržují figurínu pinzetou v proudu páry.

Odborníci se domnívají, že tato metoda neposkytuje 100% ochranu, ale je lepší ji použít, než nesterilizovat vůbec..

Parní sterilizace

Sterilizace v dvojitém kotli také ušetří čas, díky působení páry se figurína rychle stane sterilní. Voda se nalije do spodní části zařízení, na jednu z úrovní se umístí figurína a parní kotel se zapne na 2-3 minuty..

Mikrovlnná sterilizace

Některé typy dudlíků mohou být zpracovány v mikrovlnné troubě. Je nutné předem zjistit, zda je taková metoda vhodná pro sterilizaci dané figuríny, jinak můžete do mikrovlnné trouby poslat předmět, který pro ni není určen..

Nyní existují sterilizátory speciálně pro mikrovlnné trouby. Jejich princip fungování se neliší od varu, jednoduše umístí dudlíky do nádoby, vylijí vodu, zavřou víko a vloží na několik minut do mikrovlnné trouby.

Ve speciálních zařízeních pro suchou sterilizaci dudlíků a lahví se předměty ošetřují ultrafialovými paprsky, které mají baktericidní účinek. Do takových sterilizátorů jsou umisťovány pouze čisté a suché dudlíky, doba sterilizace je 3 minuty.

Každá maminka, zvláště očekávající své první dítě, musí vědět, jak sterilizovat lahve pro novorozence

Vzhled dítěte v rodině vždy staví domov do zvláštního režimu. Kojenecká láhev se stává běžnou součástí domácnosti, mytí se stává rutinou. Některé matky jsou za to nesmírně odpovědné a snaží se nejen umýt, ale také sterilizovat nádobí po každém krmení a horlivě chránit své dítě před bakteriemi.

Novorozenci často trpí kolikou a dyspepsií, důvodem je nedokonalost trávicího systému, který je v prvních měsících života pod stresem, naučí se trávit příchozí potravu. Požití patogenní flóry pomocí nádobí nebo figuríny vytvoří další tlak na tělo. Jaká je nejjednodušší láhev pro čištění novorozenců doma??

Která láhev je lepší?

Obrovské množství doplňků pro kojence umožňuje rodičům vybrat si správná jídla ve tvaru, velikosti a ceně. Nezkušeným rodičům přitahuje především vzhled produktu nebo zajímavý tvar. Láhev je jídlo pro dítě, při koupi je třeba se řídit pouze otázkami praktičnosti. Nejlepší jídla pro dítě:

 • mělo by být snadno omyvatelné;
 • Během sterilizace neztrácejte svůj vzhled;
 • vydrží velké množství ošetření;
 • být odolný proti nárazům a pádům;
 • mít tvar, který vám umožní držet ho v ruce.

Snadno se čistí lahve s kapacitou až 200 gramů. Kartáče by měly být oddělené a používaly se pouze za tímto účelem..

Mnoho matek používá tekutinu na mytí nádobí, ale není to prakticky potřeba (nejedná se o pánev s tukem, kterou nelze jinak prát).

Přestože výrobce tvrdí, že takové domácí chemikálie jsou dobře omyté, v prvních měsících života dítěte lze lahve umýt bez zvláštního úsilí běžnou pitnou sódou, aniž by se do těla dítěte naložily zbytky chemikálií, které nemusí být zcela neškodné.

Skleněné láhve jsou o něco těžší než plastové, ale dobře se umyjí a sterilizují, aniž by se změnily jejich vlastnosti. Mohou se zlomit, ale v prvních měsících života to rodiče sledují, takže riziko pro dítě je minimální.

Plastové láhve mají mnoho výhod:

 • jsou lehké;
 • snadno se umývají;
 • nebojuj;
 • jejich cena je mnohem nižší než sklo.

Taková jídla však mají mnoho nevýhod:

 • používání nádob neznámého výrobce může vést k uvolňování toxických látek do dětské výživy;
 • je obtížné sterilizovat - plast nevydrží působení vysokých teplot, přijímá mikrotrhliny a ztrácí svůj tvar;
 • díky prasklinám a častému praní ztrácí svůj vzhled.

Je nutné mít dvě láhve různých velikostí z různých materiálů, i když je dítě kojeno, někdy je třeba mléko vyjmout. Pokud je dítě na umělé výživě, má několik různých lahví - nutnost.

Je vždy nutné sterilizovat?

Mladí rodiče prvorozených dětí, kteří nemají vlastní zkušenosti, jsou nuceni si vybrat mezi radou progresivních pediatrů a tvrdým tlakem pediatrů staré sovětské školy a babiček s tetami, které vychovaly své děti v sovětských tradicích.

Podle tohoto konceptu se dítě nemůže bránit proti infekci a musí být obklopeno maximální sterilitou. Proto je třeba lahve a všechna dětská jídla nejen umýt, ale sterilizovat.

Úplně odlišné postavení s ukrajinským pediatrem Komarovským, řadou pediatrů nové školy - věří, že rodiče by neměli zasahovat do tvorby imunitního systému dítěte tím, že se zbytečně chrání před mikroorganismy, mezi nimiž budou muset žít.

Čistota je nutná, ale nadměrná horlivost je škodlivá. Nadměrná čistota spojená s použitím dezinfekčních prostředků je spouštěčem alergií, nedovoluje dítěti vytvořit dostatečnou imunitní obranu přesně v okamžiku, kdy je poskytována přírodou - v prvních letech života.

Podle Komarovského by mělo být sterilizováno pouze nádobí pro skladování mléka, což je vynikající médium pro šíření patogenních mikroorganismů.

Bez ohledu na to, co rodiče podporují, je nutné čas od času nádobí pro děti sterilizovat. Mladé matky by měly vědět, jak správně sterilizovat kojenecké lahvičky doma a jak často.

Jak stará je sterilizace??

Pro kojené dítě, které má dostatek mléka až 6 měsíců, možná budete potřebovat pouze láhev vody. Stačí ji omýt horkou vodou a sterilizovat 3-4krát měsíčně.

U dítěte, které je krmeno mléčnými směsmi, se sterilizace v prvním měsíci života provádí podle volby rodičů, denně nebo každých několik dní. Jak stárnete, lze sterilizaci provádět méně často..

Pediatrové nové školy popírají potřebu sterilizace po 6 měsících, doktoři sovětských škol doporučují sterilizaci krmných lahví a nádobí po dobu až 18 měsíců (to je motivováno pozdním zráním imunitního systému dítěte).

Co jiného je třeba sterilizovat?

K výživě dítěte se používají nejen lahve - šálky, misky na míchání směsí, lžíce, náhradní bradavky. Tyto položky mohou být čas od času sterilizovány. To se provádí společně s lahvemi, předměty se před sterilizací prají.

 • odsávání mléka;
 • náhradní figuríny;
 • prsteny na zuby, hračky na kousání;
 • hračky, na které dítě při kousání kousá, a které mohou tolerovat var.

Mnozí se zajímají o to, jak sterilizovat bradavky? Pokud se jedná o silikonové výrobky pro láhve, jsou umístěny ke sterilizaci spolu s dalšími nádobami, uzávěrem lahví a figuríny (například na horní polici dvojitého kotle). Pokud potřebujete vyměnit dudlík, můžete použít samostatně vařené předměty v hrnci. Některé matky ukládají sterilizované dudlíky a bradavky v oddělené uzavřené nádobě.

Pestrobarevné čínské hračky by se neměly kousat.

Příprava sterilizace

Po nakrmení dítěte se nádobí okamžitě umytí - není možné ho odložit kvůli únavě nebo nedostatku času. Lahve na mléko po použití:

 1. Rozmotají se, oddělí víko a bradavku, jsou také odděleny;
 2. Prázdný z podvyživené směsi, mléka nebo ovesné kaše;
 3. Poprvé se omývají studenou vodou - tím se sklo lépe očistí od zbytků mléka a stane se průhledným;
 4. Umyjte horkou vodou s použitím tekutiny k mytí dětských jídel, speciálního mýdla nebo pití sody;
 5. Znečištění ve spodní části se promyje obvazem;
 6. Zbytky jídla na niti pro bradavky se omývají speciálním kartáčem;
 7. Bradavky se myjí stejným způsobem a kartáčem na mytí dětského nádobí;
 8. Opláchněte dětská jídla nejprve teplou, potom studenou tekoucí vodou, zapněte čistý ručník nebo složenou gázu a nechte vodu vytéct.

Druhy sterilizace

Kdy je nutná sterilizace? Nejprve - po zakoupení nádobí, poté po:

 • láhve nebyly dlouho používány;
 • poté, co bylo dítě nemocné;
 • pravidelně po příliš dlouhém používání.

Existuje řada způsobů, jak správně sterilizovat lahve a bradavky - od tradičního vaření na pánvi až po dezinfekční tablety. K sterilizaci lahví a bradavek můžete použít všechny domácí spotřebiče, které jsou schopné zahřát obsah na bod varu.

Babičina cesta

Nejjednodušší způsob, jak sterilizovat dětská jídla, je elementární vaření. Jak to udělat správně a jak dlouho musíte vařit předměty?

 1. Ve velké pánvi s víkem na dně jsme dali gázu složenou v několika vrstvách.
 2. Gáza je pečlivě umístěna na promytou gázu, aby byla sterilizována dětmi..
 3. Naplňte pánev vodou tak, aby pokrývala všechna jídla po dobu 3-5 centimetrů.
 4. Přiveďte vodu k varu na mírném ohni a udržujte po dobu 15 minut.
 5. Po ochlazení se nalije voda, sterilizované lahve se skladují, dokud nejsou potřeba..

Tuto metodu lze použít pro všechny typy nádobí.

Sterilizátor

Průmysl vyrábí mnoho typů speciálních sterilizátorů:

 • singl;
 • násobek
 • parní;
 • elektrický;
 • návrhy mikrovln.

Promytá dětská jídla se instalují do prostorů sterilizátoru a jednají podle pokynů. Lahve mohou zůstat v zařízení až do použití..

K sterilizaci se nejčastěji používají parní sterilizátory poháněné sítí Philips Avent. Je určen pro zpracování několika lahví (6) a může také sloužit jako nádoba pro skladování čistých sterilních produktů po dobu až šesti hodin. Pro sterilizaci potřebujete:

 1. Připravte nádobí a sterilizátor;
 2. Nalijte vodu do prostoru nádrže;
 3. Vložte láhve do sterilizátoru;
 4. Zapněte a nastavte režim.

Doba sterilizace - až 12 minut, nádobí by se mělo používat podle potřeby.

Dvojitý kotel

Otázka, jak sterilizovat láhve v dvojitém kotli, je zcela relevantní - nyní je takové zařízení téměř v každé kuchyni. K tomu potřebujete:

 1. Nalijte vodu do dvojitého kotle;
 2. Nainstalujte umyté nádobí a nasměrujte krk dolů;
 3. Zbývající malé nádobí a bradavky jsou instalovány v horní části dvojitého kotle;
 4. Program vaření je nastaven na 15 minut;
 5. Po ochlazení nádobí je můžete použít.

Lahve lze použít podle potřeby.

Pomalý kuchař

Toto zařízení je nyní téměř ve všech rodinách. Kuchyňský asistent se postará nejen o vaření, ale i se sterilizací. Jak správně sterilizovat vícebarevné lahve?

Pro dezinfekci nádobí:

 1. Do zařízení (misky) se nalije litr vody;
 2. Připravené kojenecké láhve a figuríny se umývají a instalují na drátěný stojan;
 3. Zvolte režim páry;
 4. Po 15 minutách se zařízení vypne.

Hotové lahve se používají podle potřeby..

Mikrovlnná trouba

Každá matka by měla vědět, jak sterilizovat kojenecké lahve v mikrovlnné troubě. Tato metoda se používá pro všechna jídla, která musí být dezinfikována bez sterilizátoru. Aby se zajistil sterilní režim po určité době po zpracování, jsou láhve umístěny do zvláštního sáčku nebo kontejneru, který bude sterilizován v troubě s lahvemi v něm uloženými. Nádoba se nalije studenou vodou, vloží do trouby a zapne se po dobu 10 minut.

Dezinfekce pilulek

Pro „cestovní“ podmínky můžete na cestách, kdy není možné použít sterilizátory nebo vařit dětské nádobí, použít dezinfekční prostředky v tabletách (Milton, Bebe Comfort). Jedná se o patentovaný farmaceutický produkt, který nepoškozuje tělo dítěte. Pro dezinfekci se tablety nalijí do studené vody a láhve se v ní uchovávají po dobu alespoň 30 minut, které již nejsou potřeba. Droga může být použita pro jídla, která nemohou odolat varu nebo páře.

Jak vařit figurínu? To je nutné, protože se na dětských lahvích a bradavkách hromadí mnoho bakterií, které mohou vyvolat vnitřní poruchy. Existuje několik možností sterilizace figuríny. Zvažte nejjednodušší z nich - var.

Články O Neplodnosti