Hlavní Výživa

Kakao pro kojení, též přezkoumání

Kakao je lahodný čokoládový nápoj, který se připravuje za pár minut. U nově razené matky se počítá každou minutu a okamžitý horký nápoj může být skutečnou spásou. V období laktace však musíte dodržovat přísné menu a mnoho produktů, včetně produktů obsahujících kakaový prášek, je zakázáno. Je možné kakao během kojení a jaké reakce s ním mohou být u dítěte spojeny, dozvíte se v našem článku.

Kakao v HS: Klady a zápory

Na notoricky známý kakaový prášek, který má v kompozici mnoho užitečných látek, se nastávajícím matkám ukládají přísná tabu. Použití kakaa během kojení společně s čokoládou, různými čokoládovými pěnami, krémy, pastami, glazurami a dalšími věcmi jsou pediatry velmi zamítnuty. Existuje několik důvodů, uvádíme ty nejdůležitější z nich:

- kakao v 90% případů způsobuje těžkou diatézu u kojenců 1–2 měsíce;

- nápoj kvůli vysokému obsahu kofeinu zvyšuje krevní tlak u kojících matek;

- s hormonálními změnami po porodu, které ovlivňují centrální nervový systém, může kakaový nápoj způsobit zdravotní sestře ostré změny nálady;

- horké kakao zabraňuje vstřebávání vápníku kojeneckým tělem;

- mléko, na jehož základě se vyrábí čokoládový nápoj, zvyšuje tvorbu plynu u dětí a vyvolává záchvaty koliky.

Kakaové dávky pro kojící matky

Prospěšné vlastnosti kakaa však musí také být a nelze je ignorovat:

- kakaové boby obsahují antioxidační látky, které chrání tělo před nemocemi, stárnutím a prodlužují mládí buněk;

- Pravidelné zařazení nápoje do stravy snižuje riziko nebezpečných chorob, jako je cukrovka, cévní mozková příhoda, infarkt myokardu a rakovina;

- Kakao je díky vysokému obsahu vitamínů, minerálů a bioaktivních látek mnohem užitečnější než oblíbené nápoje - černý čaj a instantní káva.

Jak pít kakao při kojení

Kakao je jistě chutný nápoj, ale pamatujte - mateřské mléko je úzce spjato s tím, jaké potraviny matka konzumuje. Pokud se během kojení rozhodnete vypít šálek kakaa, měli byste dbát na tipy, které pomohou snížit poškození způsobené kofeinem..

Použití odtučněného mléka

Kakao můžete kojící matce pít pouze s mlékem s obsahem tuku nejvýše 1,5%. Odtučněné mléko se tělem snadněji vstřebává a nezpůsobuje problémy s gastrointestinálním traktem. Tukové mléko (3,5–6%) v nápoji může přispívat ke kolikům u dítěte a nepohodlí v bříšku.

Zředění kakaa vodou

Kakao na vodě nebo vařené 50/50 s mlékem je ještě lepší možností. Kakao s mlékem je samozřejmě chutnější než zředěné vodou, ale zdraví dítěte je na prvním místě, takže zvolte „menší zlo“. V prvních měsících po narození lékaři doporučují mléčné výrobky z mateřské stravy úplně vyloučit mléko zvyšuje kvašení a vede ke zvýšené tvorbě plynu. Pití na vodě minimalizuje riziko nadměrných plynů.

Bez cukru

Cukr jsou těžké uhlohydráty, které v prvních měsících po narození dítěte mohou vytvořit neúnosnou zátěž pro jeho křehký trávicí systém. Mladá matka by neměla během kojení přidávat cukr do kakaa.
Na poznámku! Nápoj bez přebytečného cukru se vám nebude zdát čerstvý, protože výrobci často přidávají cukr do kakaa předem. Například v kakau, jako je Nesquik, se cukr objevuje v kompozici na prvním místě, stejně jako maltodextrin, který má také sladkou chuť.

Pijte ráno

Kakao obsahuje látku, která stimuluje nervový systém, který při pádu do mléka může způsobit drobné nespavost, náladu a podrážděnost v drobenkách. Po probuzení dítěte se napijte.

Kdy mohu začít pít kakao kojící matce??

- Nápoje s kakaovým práškem mohou být postupně zařazeny do nabídky, když je dítě ve věku 4 měsíců. Je vhodné pít kakao po krmení dítěte, aby se snížilo požití tohoto produktu do zažívacího systému, aby se zabránilo nežádoucím reakcím.

- Nezapomeňte si vybrat nejkvalitnější kakaový nápoj od spolehlivých výrobců. Špatné kakao je často atraktivní, ale může obsahovat mykotoxiny, rezidua pesticidů a dokonce i hmyzí fragmenty..

- Nechte se hýčkat čokoládovým nápojem, dávkujte maximálně 1-2krát týdně a za předpokladu, že dítě je zdravé kojené, klidné a jeho tělo nevykazuje ani sebemenší známky alergie.

Mohu pít kakao s kojením (laktací) a v jakém množství?

Kojení staví ženu před omezení používání různých potravin. Pro zdraví dítěte je důležité, aby jeho matka nepila alkohol, chemikálie, barviva a kofein. Vzhledem k tomu, že káva není při kojení žádoucím produktem, mnoho kojících matek ji nahrazuje kakaem. Někteří odborníci ji zařazují do seznamu nežádoucích potravin během kojení. Takže mohu používat kakao při kojení?

Co je kakao?

Kakao je nápoj vyrobený z mletých kakaových bobů, který obsahuje asi 0,1–02% kofeinu. Předpokládá se, že tento nápoj posiluje, doplňuje nedostatek energie a zlepšuje náladu. Také mírné množství jeho použití příznivě ovlivňuje činnost mnoha orgánů a systémů v lidském těle. Nasycení nápoje tuky je docela výživné a v kombinaci s mlékem může zcela nahradit jakékoli občerstvení. Také ve svém složení existuje dostatek antioxidantů, které mají pozitivní vliv na krevní tlak. Mleté kakaové boby mohou způsobit alergickou reakci, takže je lepší nepít takový nápoj alergikům.

Vlastnosti

Složení kakaa je velmi rozmanité. Je bohatá na bílkoviny, alkaloidy, vitamíny (A, B, E), vápník, hořčík, draslík, organické kyseliny, polysacharidy, celulózu, škrob, kakaové máslo a mnoho dalších složek. Díky této nasycení poskytuje kakaový prášek tělu mnoho výhod..

Pozitivní vlastnosti kakaa:

 • Stimuluje centrální nervový systém. Zlepšuje krevní oběh v mozku, což zvyšuje koncentraci, pozornost, paměť.
 • Je to antidepresivum;
 • Pozitivní účinek na činnost žaludku, odstraňuje toxiny;
 • Příznivě působí na kardiovaskulární systém;
 • Je to prevence proti rakovině;
 • Pozitivní účinek na stav vlasů, nehtů, kůže;
 • Jedná se o ošetření nachlazení, přetrvávající kašel.

Mohu pít kakao během kojení?

Odpověď na otázku, zda žena může při kojení pít kakao, je dvojznačná. Na jedné straně má kakao díky svému složení pozitivní vliv na tělo matky. Na druhou stranu, abyste maximalizovali výhody použití a negativní důsledky byly sníženy na nulu, musíte dodržovat některá pravidla. Je tedy mimořádně nežádoucí zavádět kakao do stravy v prvním měsíci života dítěte, a to i ve druhém. Je vhodné začít ji používat pro kojící matku nejdříve 3 měsíce po narození. Faktem je, že obsah i malé dávky kofeinu může vzrušit nezralý nervový systém dítěte, může se stát podrážděnějším, zranitelnějším, špatně spát.

Kakao patří do seznamu čokoládových výrobků a je celkem silným alergenem. Proto by měla být podávána zvláštní péči kojící matce, aby nedošlo k poškození dítěte.

Škody nebo výhody pro mámu a dítě?

Pokud žena dříve nezaznamenala alergickou reakci nebo individuální nesnášenlivost na kakao, neměly by být po porodu zaznamenány žádné negativní důsledky pro tělo. Hlavní věcí je nezneužívat ji a používat k přípravě nápoje pouze vysoce kvalitní suroviny. Na rozdíl od zralého dospělého těla je novorozenec zranitelnější vůči kofeinovým výrobkům. Nedodržení doporučení pro použití tohoto nápoje může vyvolat negativní důsledky pro zdraví dítěte.

Možné negativní důsledky kakaa během kojení pro dítě zahrnují:

 • Porušení nervového systému, které zvyšuje vzrušivost, úzkost, spánek dítěte;
 • Vymytí vápníku z těla dítěte (v důsledku přítomnosti alkaloidů ve složení kakaových bobů);
 • Vzhled alergické reakce;
 • Poruchy trávicího systému v důsledku nekvalitních surovin, jejich chemické zpracování.

Za povšimnutí stojí, že švábi žijí na čokoládových stromech v kakaových bobech, které je docela obtížné rozmnožit. Proto může tento hmyz spolu s fazolemi spadnout do mletí. Takové cizí složky nápoje mohou nepříznivě ovlivnit dítě. U kojenců se může vyvinout kolika, nadýmání, zácpa, průjem nebo zvracení..

Vliv na laktaci

Čokoládové výrobky jsou při kojení nežádoucí, a to nejen kvůli negativnímu účinku kofeinu na novorozence. Mají také nepříznivý vliv na laktaci. Faktem je, že zpomalují proces produkce mléka, což může vést k jeho úplné absenci. Kakao během kojení by proto měly být kojící ženy konzumovány s maximální opatrností..

Kontraindikace

Nápoj s kojením se nedoporučuje v případech:

 • Přítomnost alergické reakce u matky nebo dítěte;
 • Onemocnění ledvin u dítěte;
 • Neurologická onemocnění u kojenců;
 • Špatná absorpce vápníku u dítěte.

Pravidla pro používání kakaa v HS

Abyste minimalizovali negativní účinky kakaa, musíte dodržovat některá pravidla:

 • Nepijte v prvních třech měsících po narození drobků;
 • Pro mamince je lepší po pití si tento nápoj užít (lépe se vstřebává a způsobí menší poškození dítěte);
 • Nepijte více než 3 standardní šálky týdně;
 • Nevařte silný nápoj (více než 1 čajová lžička na šálek);
 • Je lepší pít kakao v první polovině dne (aby nedošlo k rozrušení dítěte v noci);
 • Nedoporučuje se používat, když má dítě problémy se stolicí.

Kdy je to možné a jak zavést kakao do máminovy ​​stravy?

Nerozvinutý nervový systém dítěte nedovoluje kojící matce pít kakao, dokud dítě není tři měsíce staré. Poprvé, pokud neexistují kontraindikace, by matka měla vzít jen pár doušek ráno a sledovat reakci těla dítěte po celý den. Pokud má dítě vyrážku, červené skvrny na těle, špatné stolici, problémy se žaludkem, špatný spánek, nadměrnou nervozitu nebo podrážděnost, přestaň pít nápoj po dobu jednoho měsíce.

Míra spotřeby

Aby se maximalizovaly výhody kakaa a negativní důsledky byly sníženy na nulu, musí kojící matka znát opatření. Pití během kojení by nemělo překročit 2-3 standardní šálky na čaj (200 ml) za týden. Je také nežádoucí pít hodně zeleného nebo černého čaje s kakaem denně, protože hladina kofeinu v těle stoupá, což může nepříznivě ovlivnit chování dítěte.

Lze do kakaa přidat mléko a cukr??

Pro zlepšení chuti v kakau se doporučuje přidávat neztučné mléko, zvyšuje obsah kalorií a podporuje tok mateřského mléka, což je důležité během kojení. Cukr musí být přidán v malém množství nebo zcela zlikvidován. Lepší nahrazení cukru fruktózou..

Pravidla výběru obchodu

Chcete-li si být jisti kvalitou produktu, musíte si jej vybrat správně. Při výběru kakaa existují taková doporučení:

 • Kvalitní balení zboží. Lepší je fólie, která neumožňuje průnik vlhkosti, tepla a různých hmyzů;
 • Kompozice by neměla být přidána ochucovadla, konzervační látky, cukr. Mělo by být co nejpřirozenější;
 • Obsah tuku až 15%;
 • Jemné broušení;
 • Nápis RAW nebo Live na obalu znamená, že nebyl podroben silnému tepelnému zpracování, což znamená, že byly zachovány všechny prospěšné látky;
 • Kvalitní výrobky dodávají výrobci z Jižní Ameriky (Peru, Venezuela). Je lepší se vyhnout čínským druhům levných kakaových produktů.

Bohužel dnes je mnoho plodů čokoládového stromu zpracováváno pomocí chemie a skladováno v nehygienických podmínkách. Proto je důležité nejprve ověřit kvalitu produktu, než vstoupí do těla malého dítěte.

Kakao Nesquik

Poměrně oblíbená pochoutka pro kakaové děti Nesquik se pro kojící matku nedoporučuje. Faktem je, že tento produkt obsahuje obrovské množství cukru, jakož i aromatické látky a konzervační látky. Nesquik také potřebuje vitaminy a minerály potřebné pro tělo. Pokud jej tedy vezmete ne více než jednou týdně a zředíte jej velkým množstvím vody, nepřinese to škodu.

Jak si vyrobit kakao sami?

Nákup hotového instantního nápoje za to nestojí, může se skládat ze špatných surovin, bez užitečných látek. Nejlepší možností je proto vlastní příprava nápoje. K tomu budete potřebovat:

 • 2 lžíce kakaový prášek;
 • 1 sklenici vody;
 • 1 šálek mléka.

Příprava: Nalijte kakao do převařené vody a vařte 4-5 minut. Poté přidejte mléko a dejte směs do varu, vařte, dokud nezhoustne při nízkém žáru. Podle chuti přidejte cukr.

Použití kakaa během kojení je tedy možné, ale neměli byste se do něj zapojovat. Získat maximální užitek umožní správné dávkování nápoje, kvalitu surovin a správnou metodu přípravy.

Mohu pít kakao během kojení

Narození dítěte zavazuje každou mladou matku, aby pečlivě zkontrolovala obvyklou stravu. Všechny produkty, které konzumuje kojící žena, mateřským mlékem, pronikají do těla novorozence, takže se matky snaží založit svou stravu pouze na zdravém jídle.

Rodiče se obávají, zda je bezpečné pít kakao během kojení kojícím matkám a zda chutný sladký nápoj poškodí dítě.

Je možné kojení během kojení

Mnoho žen je při kojení opatrné. Hlavní příčinou obav je přítomnost kofeinu, který je jeho součástí, možnost alergických reakcí.

Čokoládové boby opravdu obsahují přírodní kofein, ale jeho množství je zanedbatelné - ne více než 0,05-0,1%. To je výrazně méně než u šálku silného černého čaje.

Součástí produktu je také speciální složka - theobromin, který u dítěte vyvolává vzrušení nervového systému, poruchy spánku, nadýmání a alergie. Látka inhibuje vstřebávání vápníku, což je velmi důležité pro tělo dítěte..

Kontraindikace zahrnují také nesnášenlivost jednotlivých produktů a závažné selhání ledvin..

Kakao má ale mnoho pozitivních vlastností..

 1. Zlepšuje pokožku a vlasy a pomáhá ženskému tělu zotavit se z porodu.
 2. Normalizuje přísun krve do mozku.
 3. Urychluje vylučování toxinů z těla.
 4. Pomáhá obnovit sval po porodu.
 5. Upravuje krevní tlak.
 6. Poskytuje aktivitu, pracovní kapacitu a dokonale tóny.

První měsíc po narození dítěte lékaři doporučují odmítnout kakao. Pokud tuto radu zanedbáte, může produkt během kojení poškodit zdraví matek a dětí.

Kdy mohu začít pít kakao kojící matce?

Lékaři zdůrazňují, že kakao s HS je jedním z povolených nápojů, ale podléhá určitým doporučením.

 1. Během kojení se doporučuje přidat čokoládový nápoj do vašeho menu až poté, co dítě dosáhne věku 3 měsíců. A právě proto právě v tomto období nové výrobky u dětí nejčastěji způsobují bolestivé kolické a alergické reakce.
 2. Po dosažení 3-4 měsíců je tělo dítěte znatelně posíleno a je připraveno se „seznámit“ s novými pokrmy. Produkt se do stravy zavádí postupně, počínaje půl sklenkou.
 3. Při absenci alergických vyrážek u dítěte se objem zvyšuje na šálek. Ale můžete pít drink ne častěji než 3-4 krát týdně.

Jak pít kakao při kojení

Kakao v kojení má několik charakteristik, které by si kojící žena měla pamatovat..

 • nejlepší možností by bylo kakao s mlékem, protože druhé snižuje škodlivé účinky theobrominu;
 • kakao se nejlépe pije jako samostatný nápoj: bez čokolády, konzerv a zákusků, které obsahují rafinovaný cukr a škodlivé trans-tuky;
 • teplý nápoj vyrobený z vody nebo mléka pomáhá zvyšovat mateřské mléko;
 • pro vaření je lepší zvolit mléko s obsahem tuku nejvýše 1,5% - je zcela absorbováno tělem a nevyvolává koliku;
 • je vhodné naplánovat použití ráno, ihned po krmení dítěte - to pomůže snížit koncentraci theobrominu a kofeinu v mateřském mléce.

Důležité! Při prvním „seznámení“ s kakaem by se dítě mělo cítit dobře - s kolikou nebo nachlazením je přísně zakázáno zavádění nového nápoje!

Mnoho matek se během kojení obává, že kakao způsobí u dítěte alergickou reakci. Pokud však rodiče nejsou alergičtí na čokoládu a žena ji použila při přepravě dítěte, aniž by pozorovala jakékoli negativní reakce z těla, riziko komplikací je minimalizováno.

Správná volba kakaa

První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, jsou komponenty. Směsi jako Nesquik mají suchý krém, příchutě, konzervační látky. Proto nejsou vhodné pro použití během kojení..

 1. Pečlivě si přečtěte štítek na obalu a ujistěte se, že neexistují žádné konzervační látky ani syntetické přísady.
 2. Je lepší zvolit nealkalizované odrůdy kakaových bobů - nepodléhají dlouhodobému tepelnému zpracování a zachovávají si většinu živin (na obalu jsou označeny RAW nebo Live).
 3. Náklady by neměly být příliš nízké - častěji než ne, to znamená falešné.
 4. Přírodní kakaové boby vždy dávají sraženinu - pokud se prášek rozpouští beze zbytků, před falešným.

Kakao je chutný, hustý, nasycený nápoj s vysokou výživnou hodnotou a výborným minerálním složením, nezbytný pro plný a aktivní vývoj dítěte. Při správném, mírném používání během kojení přinese matce a dítěti maximální výhody.

Hrnek na kakao pro mladou matku: jak si vybrat, vařit a zahrnout do stravy bez poškození drobků

Je nutné omezit stravu během kojení, aby se zabránilo vystavení škodlivých složek některých produktů tělu dítěte. Mnoho kojících matek se obává kakaa kvůli riziku alergií a obsahu kofeinu v nápoji. Většina odborníků na kojení se však domnívá, že je možné do stravy zahrnout kakao, ale ne dříve, než dítě dosáhne věku 3 měsíců, a v souladu s pravidly.

Chemické složení a obsah kalorií v kakau

Nápoje obsahující kofein patří mezi seznam zakázaných potravin během kojení. Většina mladých matek však má naléhavou potřebu dodatečného náboje. Nejlepší kakao během kojení je ve formě horkého nápoje

Kakaové boby jsou plody stejného stromu, který roste v Americe, Africe a některých regionech Asie. Od pradávna se kakao používá při vaření a tradiční medicíně. Je známo, jaký je jeho pozitivní účinek na tělo při léčbě onemocnění krku, kašle, horečky, srdečního selhání, anémie, zažívacího ústrojí.

Čokoláda je vyrobena z prášku a kakaového másla. Nápoj ze sušených a mletých bobů je oblíbený po celém světě, je součástí stravy a považuje se za užitečný i pro předškolní děti.

Otázka vhodnosti produktu ve stravě kojících matek však vyvolává mnoho kontroverzí. Jedná se o přítomnost kofeinu v prostředku, který proniká do mateřského mléka. Jeho obsah je však minimální - 0,05–0,1%, což je mnohem méně než u kávy nebo čaje. Dráždivější účinek na nervový systém dítěte působí jiná látka - theobrominový alkaloid. Stejná složka kakaa brání plné absorpci vápníku, což je nezbytné při kojení. Kakao je velmi obtížné odmítnout, a to i během kojení

Příznivci přítomnosti kakaa ve stravě kojící ženy věnují pozornost bohatému složení vitamínů a minerálů produktu. Kakaový prášek obsahuje rostlinné bílkoviny a podíl uhlohydrátů je minimální. K dispozici jsou také kakao a vláknina nezbytná pro normalizaci střevní aktivity. Mezi vitaminy patří B1, B2, PP olovo. V minerálním složení dominuje draslík, hořčík, fosfor a železo. Kalorický obsah suchého prášku je poměrně vysoký, což je spojeno s nedostatkem kapaliny v prostředku. Tento indikátor však významně klesá, když se během přípravy nápoje přidá voda nebo mléko, v důsledku toho je obsah kalorií v hotovém ošetření pouze 60–80 kcal na 100 g.

Tabulka: užitečné složení a nutriční hodnota suchého prášku

Živinymnožství% normy ve 100 g *
Obsah kalorií289 kcal17,2%
Veverky24,3 g32%
Tuky15 g25%
Sacharidy10,2 g4,8%
Trávicí vlákno35,3 g176,5%
Vitamíny
Vitamin A, RE3 mcg0,3%
beta karoten0,02 mg0,4%
Vitamin B1, thiamin0,1 mg6,7%
Vitamin B2, riboflavin0,2 mg11,1%
Vitamin E, alfa tokoferol, TE0,3 mg2%
Vitamin PP, NE6,8 mg34%
Makronutrienty
Draslík, K1509 mg60,4%
Vápník Ca128 mg12,8%
Hořčík, Mg425 mg106,3%
Sodík, Na13 mg1%
Phosphorus, Ph655 mg81,9%
Stopové prvky
Železo, Fe22 mg122,2%

* - přibližné hodnoty pro kojící ženu středního věku.

Je možné kojení během kojení

Při analýze výhod a nevýhod zahrnutí kakaa do stravy pro HS byste měli studovat výhody a nevýhody tohoto produktu pro kojící matku a dítě. Na jedné straně stupnice je alergenní stav kakaa a přítomnost kofeinu v kompozici, na druhé straně je vysoká nutriční hodnota a bohaté minerální složení, které je nezbytné pro správný vývoj dítěte a regeneraci ženského těla po porodu. Kakaový nápoj při kojení může být vhodnou alternativou sladkých, ale nezdravých dobrot

Je třeba poznamenat, že přijatelná možnost pro spotřebu kakaa během kojení je ve formě horkého nápoje bez cukru nebo s minimálním množstvím sladidla.

Sladkosti, cukrovinky a čokoláda jsou mnohem méně zdravé, protože kromě kakaového prášku obsahují také tuk (často nekvalitní produkt nebo trans-tuky) a velké množství rafinovaného cukru, jakož i různé potravinářské přídatné látky..

Příznivé účinky na mámu a dítě

Kakao obsahuje flavonoidy - přírodní antioxidanty, které mají mnoho vlastností, které příznivě ovlivňují zdraví. Spolu s vitaminy B a vitaminy PP, mikro a makro prvky mají komplexní účinek na životně důležité systémy a orgány. Zvažte prospěšné vlastnosti kakaa pro matku a dítě z této pozice:

 • Nervový systém. Pravidelná konzumace kakaa pomůže zlepšit mozkovou aktivitu, předcházet stresu a překonat poporodní depresi, zlepšit paměť a pozornost. Tento účinek je způsoben vitamíny skupiny B, PP, fosfor.
 • Kardiovaskulární systém. Flavonoidy mají relaxační účinek na svaly žil a stabilizují krevní tlak. Hořčík a draslík posilují srdeční sval, železo má pozitivní vliv na hladinu hemoglobinu v krvi.
 • Endokrinní systém. Bohaté složení živin má příznivý účinek na činnost štítné žlázy, pomáhá stabilizovat hormonální pozadí ženy.
Pijte kakao mezi jídly, aby se snížila koncentrace alergenů v mléce

Odborníci se shodují, že produkt vám umožňuje diverzifikovat minerální složení mateřského mléka. Při použití jako horký nápoj je možné zvětšit objem mateřského mléka díky příjmu velkého množství teplé tekutiny. Pokud porovnáte kakao s oblíbenými horkými nápoji - káva nebo čaj, přinese to mnohem větší výhody kojící matce a dítěti.

Možné nežádoucí účinky a kontraindikace

Hlavním důvodem, proč některé matky během kojení odmítají kakao, je pravděpodobnost alergie na dítě. Pokud však rodiče nejsou alergičtí na kakao a žena pila pití během těhotenství, je nepravděpodobné, že dítě bude mít problémy. V některých případech může být pozorována individuální nesnášenlivost kakaa. Nejčastěji se nežádoucí účinky nápoje projevují, když je konzumován matkou, když dítě ještě nedosáhlo věku 3 měsíců..

Dalším běžným důvodem pro odmítnutí kakaa je stimulační účinek na nervový systém. Některé matky věří, že dítě se stane neklidným a špatně spí kvůli kofeinu v kakau. Ve skutečnosti je podíl kofeinu v nápoji tak malý, že nemá významný stimulační účinek, ale theobromin přítomný v produktu má tuto vlastnost.

Další potenciálně škodlivou složkou kakaa je kyselina šťavelová. Tato látka pomáhá spláchnout vápník z kostí a zubů. Je však třeba zvážit, že tyto negativní účinky na dítě jsou pozorovány pouze v případě nadměrné konzumace kakaa kojící matkou..

Kontraindikace pro zařazení kakaa do stravy kojící matky obecně jsou následující:

 • nemoc ledvin
 • potravinové alergie u matek (a riziko alergií u dítěte);
 • nesnášenlivost jednotlivých produktů.

Nuance pití s ​​kojením

Aby lahodný kakaový prášek prospěl vaší matce a dítěti, dodržujte následující pravidla:

 1. Umírněnost. Když má dítě 3 měsíce, zkuste vypít 1/3 šálku slabého nápoje. Sledujte reakci - v případě nepřítomnosti vyrážky, zarudnutí kůže, postupně zvyšujte dávku a v 1 sklenici zvyšte denní úroveň, ale kakao nepijte denně. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky - vyloučte produkt ze stravy.
 2. Technika vaření. Nejchutnější a nejužitečnější pro kojení je kakao, vařené ne ve vodě, ale v mléce, s nízkým obsahem cukru. Použijte odtučnělé mléko nebo zřeďte vodou v poměru 1: 1.

Můžete také zkusit nahradit tuto složku ovesným mlékem..

Video: jak pít kakao

Jak vybrat dobrý produkt

Doporučuje se, aby maminka připravila nápoj na bázi kakaa samostatně z přírodního kakaového prášku. Hotové směsi pro výrobu čokoládových nápojů obsahujících různé aromatické přísady, suchý krém, konzervační látky a další chemické přísady jsou zakázány. Při výběru prášku v obchodě věnujte pozornost těmto ukazatelům:

 1. Organický produkt znamení. Tato značka by měla naznačovat, že strom rostl na půdě šetrné k životnímu prostředí a nebyl ošetřen chemickými látkami. Značka „Organic“ nebo „Bio“ se bohužel často používá v marketingu pro reklamu, spíše než potvrzuje šetrnost výrobku k životnímu prostředí. Proto se doporučuje prostudovat informace o značce výrobce a její filozofii, aby bylo zajištěno, že výrobky skutečně splňují požadavky na kvalitu. Tato značka musí být na obalu produktu šetrného k životnímu prostředí.
 2. Produkční technologie. Kakaový prášek označený jako "alkalizovaný" se získá zpracováním fazolí s alkalickými roztoky při vysoké teplotě. To dává produktu krásnou barvu, zlepšuje chuť a vůni, ale negativně ovlivňuje složení. Při vysokých teplotách je zničeno mnoho prospěšných látek. Upřednostňovány by měly být nealkalizované druhy kakaa: pokud má obal RAW nebo Live značku, byly během procesu výroby zahřívány fazole ne vyšší než 45 stupňů a zachovala si většinu užitečných složek.
 3. Odrůda kakaa. Cena se také liší v závislosti na odrůdě. To neznamená, že drahé odrůdy překonávají běžnější a dostupnější kritéria pro výhody kojící matky. Nejdražší a vzácná odrůda "Criollo" - není hořká a má hlubokou chuť. „Forastero“ - často se vyskytující na trhu, má výraznou chuť a vůni, ale je hořké. Hybridní odrůda „Trinitario“ má příjemnou vůni, bohatou chuť, patří do střední cenové kategorie.
 4. Rozpustnost. Pokud je kakaový prášek zcela rozpustný ve vodě bez sedimentu - jedná se o chemický produkt, nedoporučuje se používat během kojení.
 5. Obsah tuku. Naučte se složení produktu. Podíl tuku by měl být nejméně 15%. Tento indikátor potvrzuje, že prášek je vyroben z přírodních bobů, obsahuje kakaové máslo.
Při nákupu prášku věnujte pozornost jeho barvě: měl by být hnědý, nasycený

Recept na voňavý nápoj se skořicí

Pokuste se v zimě připravit osvěžující aromatický nápoj - zahřeje se a dodá skvělou náladu na celý den. Ale nezapomeňte, nenechte se příliš unést!

 • mléko (2,5% tuku a nižší nebo naředěné vodou) - 0,5 l;
 • kakaový prášek - 1 lžíce. l.;
 • cukr podle chuti;
 • skořice - podle chuti, ale ne víc než špetka.
 1. Nalijte mléko do smaltované pánve a přiveďte k varu.
 2. Kakaový prášek smíchejte s cukrem, za stálého míchání postupně nalijte do mléka.
 3. Přiveďte k varu, přidejte skořici, dobře promíchejte a vyjměte z tepla..
 4. Mírně ochlaďte a nalijte do sklenic.

Video: vynikající recept na vaření

Recenze mladých matek

Důl už vylévá ze všeho a kakao je silný alergen. Proto bych to neudělal. Zkuste trochu, podívejte se na reakci.

Liška

https://www.baby.ru/community/view/3335924/forum/post/119027387/

a mléko a kakao od 1 měsíce. první dcera vypila. nic se nestalo, žádný účinek. právě teď piju taky. Kakao je stále trochu. syn 1,5 měsíce.

ununya

https://www.u-mama.ru/forum/kids/0–1/396579/index.html

Video: vše o výhodách kakaa v televizním programu Elena Malysheva „Žijte zdravě!“

Kojení je klíčovým obdobím v životě každé ženy. Z důvodu zdraví a pohody dítěte se možná matka bude muset vzdát svých oblíbených jídel a dobrot. Nezbavte se však radosti z pití hrnečku horkého a voňavého kakaa, které nejen zlepší vaši náladu, ale také prospěje dítěti. Hlavní věcí je pozorovat při pití tohoto nápoje během kojení umírněnost a pečlivě sledovat reakci dítěte.

Je možné kojit mámu kakao?

Pokud hovoříme o tom, který výrobce tohoto nápoje nejvíce záleží na zdraví spotřebitele a kvalitě produktu, pak hraje roli cena a povědomí o značce.

Při nákupu nápoje se ujistěte, že je na balení uvedena adresa výrobce a značka „GOST“. Tím bude zaručeno, že prášek prošel všemi nezbytnými kontrolami a výrobce zaručuje jeho kvalitu..

Nejoblíbenější mezi matkami je kakao Nesquik. Tento produkt je určen pro malé spotřebitele, proto se doporučuje pro kojící ženy. Jeho pouze mínus je obsah velkého množství cukru v produktu. Proto její příprava vylučuje přidávání cukru při přípravě nápoje.

Zákeřnost čokoládového nápoje

Kakaové plantáže jsou poměrně rozsáhlé, takže jejich majitelé jsou nuceni používat pesticidy k ochraně před škůdci. Po sběru kakaových bobů jsou zpracovány a vyčištěny, to však nevylučuje úplné odstranění pesticidů z nich..

Při sběru kakaových bobů je často mezi nimi i exotický hmyz. Velké společnosti vyrábějící čokoládové nápoje tento okamžik pečlivě sledují a odstraňují hmyz. Menší společnosti nemají možnost kvalitního čištění obilí, takže mele kakaové boby spolu se škůdci.

Špatné zpracování kakaových bobů z pesticidů a hmyzu - to jsou dva faktory, které jsou zásadní pro to, aby byl čokoládový nápoj považován za velmi alergenní produkt. Kojící matce kakaa je zakázáno jíst první měsíce po porodu.

Pravidla výběru obchodu

Chcete-li si být jisti kvalitou produktu, musíte si jej vybrat správně. Při výběru kakaa existují taková doporučení:

 • Kvalitní balení zboží. Lepší je fólie, která neumožňuje průnik vlhkosti, tepla a různých hmyzů;
 • Kompozice by neměla být přidána ochucovadla, konzervační látky, cukr. Mělo by být co nejpřirozenější;
 • Obsah tuku až 15%;
 • Jemné broušení;
 • Nápis RAW nebo Live na obalu znamená, že nebyl podroben silnému tepelnému zpracování, což znamená, že byly zachovány všechny prospěšné látky;
 • Kvalitní výrobky dodávají výrobci z Jižní Ameriky (Peru, Venezuela). Je lepší se vyhnout čínským druhům levných kakaových produktů.

Bohužel dnes je mnoho plodů čokoládového stromu zpracováváno pomocí chemie a skladováno v nehygienických podmínkách. Proto je důležité nejprve ověřit kvalitu produktu, než vstoupí do těla malého dítěte.

Kakao Nesquik

Poměrně oblíbená pochoutka pro kakaové děti Nesquik se pro kojící matku nedoporučuje. Faktem je, že tento produkt obsahuje obrovské množství cukru, jakož i aromatické látky a konzervační látky. Nesquik také potřebuje vitaminy a minerály potřebné pro tělo. Pokud jej tedy vezmete ne více než jednou týdně a zředíte jej velkým množstvím vody, nepřinese to škodu.

Mohu pít kakao kojící matce?

Máma během kojení musí pečlivě zvolit dietu a některé potraviny jsou zcela vyloučeny. Ale někdy se chcete léčit sami kávou nebo horkou čokoládou. Je obtížné odmítnout toto potěšení dvakrát, když je závislost. Uvidíme, jestli může být kakao kojeno.

Jak pít kakao s HS

Pokud se během kojení rozhodnete vyzkoušet kakao, dodržujte tato pravidla:

 • Nezkoušejte kakao, dokud dítě nebude mít alespoň tři měsíce;
 • V prvním testu vezměte jeden doušek. Po dobu dvou dnů sledujte reakci dítěte. Pokud neexistují žádné alergie nebo jiné rušivé projevy, můžete dávku zvýšit;
 • Nezkoušejte nové jídlo ve stejnou dobu jako kakao. Musíte přesně vědět, který produkt má negativní reakci;
 • Pokud dítě reaguje negativně, odložte nápoj alespoň o měsíc. Po čtyřech týdnech můžete zkusit znovu;
 • Chcete-li snížit pravděpodobnost alergických projevů, vypijte nápoj po jídle;
 • Bezpečná dávka pro kojící matku - ne více než dvakrát týdně;
 • Při vaření používejte neztučné mléko;
 • Nepřidávejte cukr.

Vlastní kakao

Kakaový prášek se běžně používá při vaření, přípravě zákusků a pečení, přidává se do omáček na maso a na ryby. Připravte kakao, horkou čokoládu. Kakao však našlo uplatnění nejen v kuchyni:

 1. A také v kosmetologii. Masky na obličej, zvlhčovače rtů se připravují s kakaem, vyrábějí se čokoládové zábaly. Kakao zároveň zjemňuje, hydratuje, vyživuje pokožku, vyhlazuje jemné vrásky, stimuluje krevní oběh, odlupuje staré kožní buňky, rozjasňuje věkové skvrny. Je to skvělá lázeňská léčba v salonu i doma..
 2. Strouhané ovocné lupínky se přidávají do ovesné kaše, salátů, nápojů. Zlepšuje chuť, dává piknik na nádobí.
 3. Používá se jako lék proti kašli nachlazení. K tomu si vezměte půlku lžičky kakaového másla do sklenice teplého mléka, důkladně promíchejte a pomalu vypijte.
 4. Kakao léčí kožní onemocnění, ekzém. Na jejím základě se připravují mluvčí a masti: kakaové máslo se v určitých poměrech mísí s éterickými oleji čajovníku, měsíčku, levandule, heřmánku, cedru.
 5. Kakao je účinný prostředek pro hubnutí. Stimuluje metabolické procesy, snižuje chuť k jídlu, normalizuje aktivitu endokrinního systému.
 6. To je silný afrodiziakum. Dokonce i starověcí Aztékové si všimli výhod kakaových bobů. A císař Montezuma před odjezdem do harému vypil mnoho šálků kakaa.
 7. Je dobré pít drink v chladném počasí. Kakao stimuluje produkci imunoglobulinů, zvyšuje imunitu těla a ochranné vlastnosti.

Shrnout, zda je možné kojit během kojení. Obsahuje mnoho užitečných látek, které příznivě působí na organismus, ale je to také silný alergen, obsahuje kofein a theobromin, které mají vzrušující účinek. Na základě doporučení pro použití si však kojící matka může jednou týdně vychutnat chutný a aromatický nápoj..

Výhody kakaa

Příprava prášku je komplexní technologický proces zpracování čokoládových fazolí. Při dodržení správných metod pečení a drcení si kakao uchová 93% přírodních prvků. Produkt je výživný, pro doplnění denního příjmu hořčíku a železa stačí vypít šálek nápoje.

Tabulka 1 a chemické složení kakaa

Živel:Obsah ve 100 g / podíl denní normy:Akt:
Kalorie289 kcal - 20,3%1/5 denní energetické potřeby těla.
Protein (zelenina)24,3 g - 30%Je zodpovědný za stavbu buněk, tvorbu a obnovu tkání. Reguluje metabolismus.
Kyselina nikotinová8 mg - 34%Stimulátor buněčného dýchání. Reguluje tvorbu krve, posiluje krevní cévy, snižuje hladinu cholesterolu. Je zodpovědný za metabolismus sacharidů, lipidů a bílkovin. Zlepšuje stav vlasů, nehtů, kůže.
Draslík1500 mg - 61%Je zodpovědný za intracelulární tlak, svalovou kontrakci (včetně srdeční), vede nervové impulsy. Kyslík na výživu krve a mozku.
Hořčík410 mg - 106%Nejdůležitější minerál pro srdce a nervový systém. Zásadní pro rovnováhu elektrolytů, zvyšuje imunitu, rozšiřuje krevní cévy.
Žehlička23 mg - 122%Zvyšuje obranyschopnost těla, zlepšuje pohodu, mozkové funkce. Vede kyslík krevním oběhem a zajišťuje metabolismus buněk a růst tkání.

V jedné porci nápoje obsahuje pouze 20–25 gramů prášku ve sklenici ¼ uvedených údajů na 100 gramů. Je lepší pít více než 4-5 šálků týdně.

Názor odborníků na kojení

Příslušní odborníci v oblasti kojení tvrdí, že kakao může být ošetřeno, pokud budete postupovat podle doporučení pro jeho použití. Souhlasí také s tím, že v prvním měsíci života dítěte by matka měla odmítnout čokoládový nápoj, aby nepoškodila křehké tělo dítěte.

Shrnout

Kakao je chutný a zdravý nápoj pro mladé matky, pokud jej pijete s mírou a pečlivě sledujete reakci dítěte. Ženy s dětmi staršími než tři měsíce se k nim mohou chovat. Neměli byste pít čokoládový nápoj, pokud dítě:

 • sklon k alergickým reakcím;
 • problémy s ledvinami
 • nervózní vzrušení;
 • kolika
 • špatný sen.

Je nutné zakoupit produkt vysoké kvality se všemi potřebnými značkami. Musíte také dodržovat pravidla pro pití s ​​kojením:

 1. Kakao je nutné zavádět do stravy s malými dávkami.
 2. Pijte ihned po ranním krmení.
 3. Pokud se projeví alergická reakce - nápoj je vyloučen ze stravy na měsíc.
 4. Denní sazba pro kojící matku - 1 šálek nápoje.
 5. Kakaové nápoje by neměly být více než třikrát týdně.
 6. Čokoládový nápoj by měl obsahovat minimální množství cukru.

Vážení čtenáři, doufáme, že tento článek byl pro vás užitečný. Zanechte své komentáře a sdílejte odkaz na článek o sociálních sítích. Ať se ti, kteří považují tento nápoj za bezpečný pro matky a děti během kojení, dozvědí také o vlastnostech jeho používání a účincích na tělo..

První o dobrém

Kakao je známé svými blahodárnými vlastnostmi. Nakonec obsahuje velké množství užitečných stopových prvků - zinek, železo, vápník, fosfor, draslík. Také v tomto nápoji je vysoký obsah rostlinných bílkovin a vláken, tuků a uhlohydrátů..

Při systematickém používání kakaa si lze všimnout pozitivního účinku tohoto nápoje na tělo:

 • zlepšení fungování kardiovaskulárního systému;
 • normalizace gastrointestinálního traktu;
 • zlepšení stavu kůže;
 • pozitivní dynamika v mozku;
 • posílení svalů.

Vzhledem k vysokému obsahu antioxidantů v kakaovém prášku je v kosmetologii velmi populární. Na jejím základě vyrábějí léčivé a tonické masky, zábaly, čokoládové koupele.

Přes všechny pozitivní vlastnosti má tento nápoj své nevýhody. Je třeba zvážit nevýhody konzumace kakaa u kojících žen, protože mohou nepříznivě ovlivnit malé dítě.

Kakao pro kojení

Ženy, které se bojí ublížit dítěti, opustí své oblíbené jídlo a pití v prvních měsících po porodu. Zdravý a chutný kakaový nápoj je na černé listině pediatrů a neonatologů.
Existují však také příznivci názoru, že během kojení můžete pít kakao. Pouze dodržovat opatření a řadu pravidel. Kdy a v jakém množství si tento nápoj dovolit, jaké jsou výhody a poškození? Pojďme mluvit o všem v pořádku.

Kdy vyzkoušet kakao

Někteří lékaři jsou připraveni zakázat kojící matce jíst většinu potravin. Zkušeným matkám se však doporučuje, aby se pokusily dokonce zakázat, sledovat opatření a sledovat reakci dítěte.

V prvním měsíci života dítěte je lepší experimentovat. Gastrointestinální trakt se stále tvoří a prudce reaguje na excesy ve stravě matky.

Po uplynutí 2-3 měsíců ochutnejte trochu nápoje. Je lepší spoléhat se na následující doporučení:

• Poprvé zkuste z několika doušek do půl šálku. Nejlepší je nepřidávat cukr a používat beztučné mléko. Riziko nežádoucí reakce bude tedy minimální.

• Pijte kakao ráno a vyhodnoťte reakci dítěte. Během 3-4 hodin po krmení bude zřejmé, jak dítě reagovalo na novinky ve stravě. Negativní reakce se projevuje změnou chování, alergickou reakcí, svěděním, rušivým spánkem.

• Krmte své dítě před ochutnávkou. Pak bude více času na odstranění nápoje z těla..

• I když nedochází k žádné reakci, nezneužívejte takový nápoj. Opil se ne více než třikrát týdně.

• Pokud dítě na inovaci reagovalo špatně, je lepší pokus zopakovat nejdříve za měsíc.

Stanovisko Dr. Komarovského

Pediatr Komarovsky naléhá na experimenty a do stravy nezahrnuje známé alergenní produkty. Kakao a čokoláda jsou na jeho černé listině pro kojící matku spolu s citrusovými plody, kávou a jahodami.

Zdůrazňuje, že všechna jídla konzumovaná matkou se v menší či větší míře nacházejí v mléce..

Většina lékařů s tímto názorem souhlasí..

Dopad na mámu a dítě

Složení více než 300 látek může na ošetřující matku a dítě působit odlišně. Mezi možná rizika pediatrové poznamenávají následující:

• Přítomnost kofeinu. Je však malý a menší než v čaji.

• Dalším rizikovým prvkem je theobromin. Osvěcuje matku, ale může dítě negativně ovlivnit. Nadměrná vzrušivost, přerušovaný spánek, nervozita a slza - to jsou možné vedlejší účinky.

• Kakao je považováno za silný alergen. Reakce se projevuje v celé partii - od rýmy po svědění a zarudnutí na kůži.

• Zvýšená kolika, problémy se stolicí - také možné důsledky.

Neexistují neméně důvody, proč tento nápoj doporučit. Zlepšuje paměť a krevní oběh v mozku, pomáhá zotavovat se po tvrdé práci, zlepšuje fungování nervového systému, posiluje a zlepšuje náladu.

Složení je plné živin, které mají příznivý účinek na tělo:

 • Epicatechin. Užitečné pro paměť, normalizaci tlaku, normální mozkovou funkci..
 • Flavonoidy. Určeno pro prevenci cukrovky a srdečních chorob.
 • Hořčík. Zvyšuje odolnost proti stresu, posiluje kosti, uvolňuje.
 • Žehlička. Pomáhá předcházet a léčit anémii.
 • Chromium. Normalizuje hladinu glukózy v krvi.
 • Anandamid Produkuje endorfin - zlepšuje náladu.

Výběr správného produktu

Kromě dvojznačného složení spočívá riziko také v prášcích nízké kvality. Kakaové boby se často pěstují pomocí chemikálií.

Kromě toho nemusí být při práci dodržovány hygienické normy..

• Je lepší koupit nerozpustný prášek, který vyžaduje vaření. Takový produkt je nejpřirozenější.

• Čínské výrobky jsou klasifikovány jako nestandardní. Fazole v této zemi nerostou. Zde se zpracovávají nestandardní suroviny z jiných zemí..

• Upřednostňovat jihoamerické výrobce.

• Pokud prášek nebyl podroben chemickému ošetření pro zlepšení zbarvení a zápachu, je na obalu uvedeno „non-alkalized“.

• Tuk se pohybuje od 15 procent. Pokud je nižší, v produktu není kakaové máslo, které obsahuje hlavní část prospěšných prvků nápoje..

• Barva a struktura kakaa musí být stejnoměrná.

• Kvalita je kontrolována po zakoupení. Po otření prsty špetku prášku posuďte, zda na nich není mastná značka. Pokud ano, kakao je správné a obsahuje kakaové máslo.

Kakao je kontroverzní nápoj při kojení. Je to užitečné, ale s mnoha hrozbami pro křehké tělo dětí. Lékaři nedoporučují jeho použití při kojení.

Zkušenost zkušených matek však ukazuje opak. Pokud jej použijete v malém množství as minimální dávkou, nepoškodí dítě.

Důležitý je také výběr správného produktu. Po prostudování kladů a záporů je rozhodnutí učiněno matkou.

Pravidla pro používání kakaa v HS

Abyste minimalizovali negativní účinky kakaa, musíte dodržovat některá pravidla:

 • Nepijte v prvních třech měsících po narození drobků;
 • Pro mamince je lepší po pití si tento nápoj užít (lépe se vstřebává a způsobí menší poškození dítěte);
 • Nepijte více než 3 standardní šálky týdně;
 • Nevařte silný nápoj (více než 1 čajová lžička na šálek);
 • Je lepší pít kakao v první polovině dne (aby nedošlo k rozrušení dítěte v noci);
 • Nedoporučuje se používat, když má dítě problémy se stolicí.

Kdy je to možné a jak zavést kakao do máminovy ​​stravy?

Nerozvinutý nervový systém dítěte nedovoluje kojící matce pít kakao, dokud dítě není tři měsíce staré. Poprvé, pokud neexistují kontraindikace, by matka měla vzít jen pár doušek ráno a sledovat reakci těla dítěte po celý den. Pokud má dítě vyrážku, červené skvrny na těle, špatné stolici, problémy se žaludkem, špatný spánek, nadměrnou nervozitu nebo podrážděnost, přestaň pít nápoj po dobu jednoho měsíce.

Míra spotřeby

Aby se maximalizovaly výhody kakaa a negativní důsledky byly sníženy na nulu, musí kojící matka znát opatření. Pití během kojení by nemělo překročit 2-3 standardní šálky na čaj (200 ml) za týden. Je také nežádoucí pít hodně zeleného nebo černého čaje s kakaem denně, protože hladina kofeinu v těle stoupá, což může nepříznivě ovlivnit chování dítěte.

Lze do kakaa přidat mléko a cukr??

Pro zlepšení chuti v kakau se doporučuje přidávat neztučné mléko, zvyšuje obsah kalorií a podporuje tok mateřského mléka, což je důležité během kojení. Cukr musí být přidán v malém množství nebo zcela zlikvidován. Lepší nahrazení cukru fruktózou..

Kakao je pro kojení lepší: pravidla výběru

Při výběru nápoje musíte zastavit pouze u přírodních odrůd, protože 50% produktů je vyrobeno z čokoládových bobů pěstovaných na dusičnanech a pesticidech. Je důležité věnovat pozornost dovozci surovin: dobrý produkt pochází z Malajsie a Indonésie. Klíčovým faktorem je složení. Normální produkt obsahuje pouze kakaový prášek.

Je možné kakao "Nesquik"?

Populární Nesquik kakao pro HS se nedoporučuje kvůli koncentraci umělých přísad. Složení prášku zahrnuje příchutě, emulgátor (sójový lecitin), melasu.

Pravidla pro pití během kojení

Aby nedošlo k vyvolání alergií u dítěte, měl by být nápoj vyloučen a strava po dobu tří měsíců. Po třech měsících může máma zkusit čokoládový nápoj. V takovém případě musíte dodržovat následující pravidla:

 1. V prvním měsíci života dítěte je kakao zakázáno.
 2. Kakao by se mělo vypít ráno, ihned po krmení dítěte.
 3. První nápoj by měl být méně než půl šálku nápoje.
 4. Pokud je s dítětem vše v pořádku, maminka si může dovolit tento nápoj užít, ale ne více než třikrát týdně. Denní kojící sazba - 1 šálek.
 5. Kakao s mlékem je přijatelné, pokud dítě není alergické na bílkoviny krav.
 6. Množství cukru v kakau by mělo být minimální. Nápoj můžete lehce osladit, ale nedělejte ho sladkým.
 7. Pokud maminka vypije kakao Nesquik, nemusíte do něj přidávat cukr. Tento výrobce přidává do produktu cukr během fáze výroby..

Je to možné pro kojící mámu Nesquik

Složení hotového nápoje, kromě hlavní složky, zahrnuje cukr, emulgátor, maltodextrin, vitamíny, sůl, minerály, příchutě, skořici. Jak chemické přísady ovlivní dítě, nikdo neví. Rozhodně nepřinesou výhody matce ani dítěti.

Pokud maminka opravdu chce lahodný aromatický nápoj, pak se při použití jednoho šálku Nesquiku nestane nic. Stále je však zdravější a bezpečnější pít nápoj vyrobený z prášku bez přísad..

Možné nežádoucí účinky při pití

Tento produkt, jak již bylo uvedeno, je velmi alergenní. Při použití však mohou na tělo dítěte působit další nepříjemné důsledky.

Rizikové

Nápoj opilý krátce před krmením dítěte může mít silný negativní vliv na křehký nervový systém drobků. Kojící matka proto musí pít kakao po ranním krmení, aby mohla sledovat reakci dítěte.

Druhé riziko

Kyselina šťavelová v čokoládovém nápoji má tendenci odstraňovat vápník z těla. Častá spotřeba kakaa během kojení může nepříznivě ovlivnit kostní systém dítěte.

Třetí riziko

Kyselina šťavelová má silný vliv na ledviny. Matky, jejichž děti mají potíže s ledvinami, proto nesmí tento produkt pít..

Pokud během kojení nezneužíváte kakao, pravděpodobnost nežádoucích následků bude minimální.

Vliv kakaa na laktaci

Některé matky tvrdí, že kakao s mlékem je skvělý způsob, jak zvýšit kojení. Teplý nápoj může skutečně způsobit nával mateřského mléka. Platí to však nejen pro kakao. Tohoto efektu lze dosáhnout konzumací velkého množství teplého nápoje - čaje, kompotu, mléka.

Pro kojení a dítě je mnohem užitečnější, pokud žena vypije speciální bylinné čaje a poplatky pro kojící ženy. Jsou přizpůsobené a považované za bezpečné pro dítě, na rozdíl od čokoládového nápoje..

Kdy a v jakém množství mohu pít kakao při kojení

Po zavedení stabilní laktace a přizpůsobení dítěte novým životním podmínkám se kakao nepije více než 1krát týdně.

V tomto případě je nutné dodržovat několik podmínek, které pomohou snížit riziko nežádoucích účinků:

 1. Pijí drink, když je dítě úplně zdravé, klidné, nic mu nevadí, jeho chuť k jídlu a spánek nejsou narušeny..
 2. Ráno stojí za konzumaci kakaa sledovat dítě a všimnout si prvních příznaků alergie..
 3. Šálku kakaa lze nalít ihned po krmení, pak se koncentrace nežádoucích látek při další aplikaci dítěte na hrudník sníží..
 4. U matky a příbuzných dítěte by neměla být žádná nesnášenlivost a alergie na mléko a kakaový prášek.
 5. Mléko na vaření by se nemělo namazat a zředit na polovinu vodou.
 6. Cukr by neměl být přidán.
Články O Neplodnosti