Hlavní Výživa

Výhody jogurtu během těhotenství.

Jak víte, jogurt je považován za jedno z nejzdravějších potravin. Odborníci tvrdí, že ženy v dané pozici by měly tento mléčný výrobek pravidelně používat, protože má velmi důležité a prospěšné vlastnosti. Uvidíme, jak jogurt ovlivňuje tělo ženy a její budoucí dítě.

Jogurt je rychlejší a snáze stravitelný než jiné mléčné výrobky..

I když jste alergičtí na mléčné výrobky, neměli byste se vzdávat jogurtu, protože obsahuje bakteriální enzymy, které tráví kasein, což způsobuje alergické reakce.

Jogurt má příznivé účinky na střeva.

Jogurt, který obsahuje laktobacily, které přispívají ke správnému fungování střev, zlepšuje pohyblivost a snižuje riziko rakoviny tlustého střeva.

Laktobacily navíc podporují růst prospěšných bakterií ve střevech a snižují riziko přeměny žluči na žlučové kyseliny. A vápník, který je také součástí jogurtu, snižuje pravděpodobnost rakoviny.

Jogurt pomáhá očistit tělo.

Bakterie v jogurtu blokují dusičnany a dusitany a poté je odstraňují z těla.

Jogurt podporuje vstřebávání vitamínů.

Zlepšuje fungování střev, jogurt pomáhá lidskému tělu rychle absorbovat všechny potřebné látky.

Jogurt posiluje imunitní systém.

To je nejdůležitější důvod, proč by ženy v pozici měly tento produkt konzumovat. Bakterie jogurtu aktivují tělový boj proti různým infekcím a přispívají k práci bílých krvinek.

Jogurt odolává drozdu.

Vědci prokázali, že neustálé používání tohoto produktu snižuje počet škodlivých bakterií ve vagíně a snižuje možnost vaginálních infekcí. A ženy během těhotenství často trpí drozdem.

Protein obohatil jogurt.

Pro ženu v pozici je jogurt také prospěšný v tom, že je obohacen o bílkoviny. Například 250 ml jogurtu obsahuje asi 10 až 14 gramů proteinu.

Jogurt proti cholesterolu.

Na základě výsledků četných studií pomáhá jogurt snižovat hladinu cholesterolu. Živé ingredience jogurtu jsou ideálním pomocníkem při odbourávání tuků. A nepotřebují budoucí mámu. Proto je jogurt nejpotřebnějším výrobkem pro udržení zdraví těhotné ženy a jejího budoucího dítěte.

Těhotná konzumace jogurtu

 • Nutriční informace o jogurtu
 • Je bezpečné používat jogurt pro těhotné ženy??
 • Výhody používání jogurtu během těhotenství
 • Probiotický jogurt během těhotenství
 • Jaké druhy jogurtu jsou dobré k jídlu?
 • Kolik jogurtu by měly těhotné ženy jíst denně?
 • Jsou s jídlem jogurt během těhotenství spojeny nějaké problémy??
 • Jsou ochucené jogurty bezpečné?
 • Co si musíte pamatovat

Jogurt je zdravá svačina během těhotenství. Obsahuje důležité živiny, jako je vápník a bílkoviny. Jsou považovány za zdravé, pokud jsou vyrobeny z pasterizovaného mléka a konzumovány po dobu jejich trvanlivosti. Čtěte dále a dozvíte se více o výhodách jogurtu během těhotenství..

Nutriční informace o jogurtu

Jogurt je vyráběn z mléka, a proto je bohatý na celkovou nutriční hodnotu mléka. Následuje jídlo z porce řeckého jogurtu. Procenta ukazují, kolik doporučené stravy má porci..

množství%živinamnožství%0g0%Dietní vlákniny0g0%0g0%Cukry4gšestnáct%0g0%veverka15 gtřicet%10 mg3%Vitamin A0g0%210 mg6%Vitamín C0g0%55 mg2%vápník300 mgpatnáct%6g2%Žehlička0g0%804%Kalorie z tuku00
živina
Celkový tuk
Nasycený tuk
Trans tuk
cholesterol
draslík
sodík
Celkový obsah uhlohydrátů
Kalorie

Je bezpečné používat jogurt pro těhotné ženy??

Jogurt lze připravit z pasterizovaného i surového mléka. Ženy se často ptají, zda je jogurt vhodný pro těhotenství, odpověď zní ano, pokud je vyrobena z pasterizovaného mléka..

Výhody používání jogurtu během těhotenství

Zde je 9 výhod konzumace jogurtu během těhotenství:

 1. Zlepšuje trávení:
  Jogurt je plný prospěšných bakterií, které tělo potřebuje k udržení zdraví střev. Zlepšuje také celkové trávení a trávení..
 1. Ochlazuje tělo:
  Pokaždé, když budete jíst něco kořeněného, ​​přidejte spolu s jídlem nějaký jogurt. Snižuje závažnost kořenitých jídel, zabraňuje kyselosti a pálení žáhy. Během těhotenství je běžné jíst kořenitá jídla, takže je vždy dobré mít jogurt na boku..
 1. Bohaté na vápník:
  Jogurt je plný vápníku a tři porce denně stačí k uspokojení poloviny doporučené denní dávky. Vápník hraje důležitou roli při tvorbě kostí a zubů plodu a hraje důležitou roli v několika dalších tělesných funkcích..
 1. Zvyšuje imunitu:
  Bojuje s žaludeční nevolností a infekcemi v důsledku přítomnosti dobrých bakterií. Jogurt zvyšuje populaci probiotik, které obnovují bakteriální flóru střev a zmírňují jakékoli nemoci, zlepšují trávení.
 1. Pomozte zabránit vysokému krevnímu tlaku:
  Vysoký krevní tlak je častým rizikem během těhotenství, které může mít negativní důsledky pro matku i dítě. Je známo, že konzumace jogurtu uklidňuje tělo a snižuje krevní tlak. Snižuje také cholesterol a je dobrý pro srdce..
 1. Zmírňuje stres a úzkost:
  Během těhotenství často dochází k úzkosti a mnoho žen zažívá stres každý den. Jogurt je uklidňující jídlo, které je zdravé a je vynikající náhradou za jiné dezerty, jako je zmrzlina a koláče..
 1. Bojuje se suchou pokožkou a pigmentací:
  Hormonální změny a nerovnováhy během těhotenství mohou u mnoha žen vést k nerovnoměrnému tónu pleti a suchým skvrnám. Jogurt, který je bohatý na vitamín E, může udržovat zdravou pokožku a zabraňovat pigmentaci..
 1. Podporuje tělesnou hmotnost:
  Ačkoli přírůstek na váze je považován za zdravé znamení těhotenství, může být problém s nadváhou. Jogurt zabraňuje zvýšení hladiny stresového hormonu, kortizolu v těle, což může dlouhodobě způsobit přírůstek hmotnosti u matky i dítěte..
 1. Dobré pro svaly:
  Jogurt je bohatý na bílkoviny, což je důležité pro vývoj svalů. Vápník je také nezbytný pro správnou redukci svalových vláken, a proto je jogurt skvělý pro udržení zdraví svalů..

Probiotický jogurt během těhotenství

Naše střeva obsahují stovky různých typů probiotických bakterií, které jsou rozhodující pro udržení správného fungování našeho trávicího systému. Během těhotenství zvyšuje schopnost trávit kapky riziko zácpy. Protože jogurt je bohatý na probiotika, je velmi prospěšný pro zdraví trávicího traktu.

Jaké druhy jogurtu jsou dobré k jídlu?

Jakýkoli jogurt vyrobený z pasterizovaného mléka je dobrý a bezpečný k jídlu. Mnoho komerčně dostupných produktů používá přírodní látky a jsou vyrobeny z pasterizovaného netučného mléka. Tyto typy jsou perfektní..

Kolik jogurtu by měly těhotné ženy jíst denně?

K získání všech potřebných živin z jogurtu stačí jíst asi 600 gramů jogurtu denně. Rozděluje se na tři porce po 200 g, poskytuje většinu potřebných živin a probiotik, které tělo potřebuje denně.

Jsou s jídlem jogurt během těhotenství spojeny nějaké problémy??

Existují dva typy jogurtu, kterým byste se během těhotenství měli vyhnout. Prvním byl jogurt vyrobený ze surového nepasterizovaného mléka. Protože s sebou nese riziko nemocí, jako je Listeria, nemělo by se tomu vyhýbat. Druhým je mastný jogurt, protože vás může obézní..

Jsou ochucené jogurty bezpečné?

Jíst ochucený jogurt obecně neškodí. Pokud mají nízký obsah cukru, nízký obsah tuku a používají přírodní složky, není důvod je jíst. Ale pokud máte obavy z přibývání na váze nebo přidávání chemikálií, můžete být kreativní a přidat do jogurtu své vlastní chutě. Přidání bobulí, čerstvého ovoce, medu nebo přírodního sladidla do domácího jogurtu je ideální..

Co si musíte pamatovat

 • Jogurt vyrobený z pasterizovaného mléka je užitečným doplňkem vaší stravy, protože může dodávat mnoho životně důležitých živin..
 • Jogurt s nízkým obsahem tuku je lepší a pro snížení nadváhy je lepší se vyhnout jogurtu, který obsahuje příliš mnoho cukru.
 • Pokud se chcete vyhnout ochucenému jogurtu, vytvořte si vlastní ovoce a přírodní sladidla..

Jogurt může být velmi výživný a bezpečný doplněk vaší stravy během těhotenství..

Výživa a strava pro trimestry těhotenství

Jak jíst během těhotenství, kterým potravinám je třeba se vyhýbat, kolik byste měli pít, jak si vybrat vitamíny a jak sledovat hmotnost? Pojďme si toto téma prostudovat a odpovědět na všechny otázky..

Těhotenství a výživa

Správná výživa před a během těhotenství zvyšuje vaše šance na zdravé dítě a - navíc - snižuje riziko, že vaše dítě bude mít v dospělosti určité nepříznivé zdravotní podmínky..

Zjistěte, na jakých principech by měla být výživa těhotné ženy založena, jaké živiny jsou pro zdraví matek a dětí nejpotřebnější, co a co by nemělo být konzumováno, když dítě čeká, a jaký přírůstek hmotnosti je považován za normální.

Výživa těhotenství

Během těhotenství je nastávající matka lepší být šťastná, spokojená a zdravá, aby porodila šťastné, spokojené a zdravé dítě. A její strava by měla obsahovat potřebné množství vitamínů a živin, které k tomu přispějí..

Při dodržení obecných zásad zdravé výživy si zajistíte nejlepší výživu pro těhotné ženy. Spotřeba kvalitních produktů ze všech pěti hlavních potravinových skupin je klíčem ke zdraví a aktivitě. Seznam těchto skupin.

 • Zelenina a ovoce (čerstvé, zmrazené, konzervované, sušené; zelené a listové saláty). Do těla se dodávají antioxidanty, vitamíny A, C, kyselina listová, dietní vláknina, draslík. 7 - 8 porcí denně (jedna porce - 250 ml (sklenice) nakrájené zeleniny nebo 125 ml (1/2 šálku) nakrájeného ovoce).
 • Obiloviny (ovesné vločky, proso, kukuřice, pohanka, rýže, chléb - nejlépe obiloviny nebo otruby, těstoviny atd.), Brambory. Jsou zdrojem uhlohydrátů (škrob), vlákniny, thiaminu a niacinu. 6 - 7 porcí denně (jedna porce - 1 kus chleba (35 g) nebo 125 ml (1/2 šálku) rýže nebo těstovin).
 • Mléčné výrobky (mléko, jogurt, tvaroh, kefír, sýr atd.). Zdroje vápníku, bílkovin, vitamínů A, D, B2 a riboflavinu. 3 porce denně (jedna porce - 250 ml mléka nebo 175 g jogurtu nebo 75 g sýra).
 • Bílkovinné výrobky: maso, drůbež, ryby, mořské plody, vejce, luštěniny, ořechy. Poskytněte tělu železo, bílkoviny, vitaminy B, zinek, hořčík. 2 porce denně (jedna porce - 75 g nebo 125 ml).
 • Tuky (zelenina a máslo, rybí olej, ořechy). Nasyťte tělo esenciálními mastnými kyselinami, vitamíny A, D a E. 30 - 45 ml (2 - 3 polévkové lžíce) denně.

Jíst se doporučuje v malých porcích 5-6 krát denně..

Zde je seznam nejzdravějších potravin za devět nejdůležitějších měsíců..

 • Zelená a žlutá zelenina a ovoce a královna mezi nimi jsou brokolice. Docela květenství této zelí obsahuje působivé množství látek, které jsou během těhotenství naprosto nezbytné. Kyselina listová, vitamin C, hořčík, draslík, fosfor, vápník, zinek, beta-karoten, selen, vitamíny PP, K, E. Tato nízkokalorická zelenina je bohatá na vlákninu, která pomáhá normalizovat trávení. Kromě brokolice by těhotné ženy měly do své stravy přidávat více zeleniny a špenátu, další zelenou a žlutou zeleninu - je lepší dušit, napařit nebo péct, ale ne smažit. Z ovoce byste měli věnovat pozornost zeleným jablkům, která obvykle nezpůsobují alergie..
 • Čočka a další luštěniny jsou také důležitou součástí stravy nastávající matky. Obsahují velké množství rostlinných bílkovin a užitečné stopové prvky: železo, vápník, zinek. A vláknina - dokonce více než v „obvyklé“ zelenině! Nízkotučná pikantní čočková polévka v kuřecím vývaru může být vynikajícím hlavním chodem pro celou rodinu. Je dobré přidat lžíci jogurtu nebo zakysané smetany. Použití luštěnin by však mělo být zacházeno s určitou opatrností, protože mohou způsobit zvýšenou tvorbu plynů a plynatost, což je problém pro nastávající matky. Proto po jídle z „čočky“, fazole, hrášku do stravy po malé dávce.
 • Vejce ve svém složení obsahují kyselinu listovou, která je tak důležitá pro správný vývoj plodu, stejně jako selen, cholin, biotin, snadno stravitelné proteiny a aminokyseliny, draslík, hořčík, fosfor a vápník. Vejce jsou bohatá na vitamíny A, E, D, B12, B3. Ale pozor! Před jídlem musí být vejce tepelně ošetřena, nikdy nesmí být konzumována syrová! Křepelčí vejce jsou vhodná pro dietní stravování. Tělesná teplota křepelky je tak vysoká, že neumožňuje rozvoj takové nebezpečné choroby, jako je salmonelóza. Obsah vitamínů A, B1 a B2 v nich je téměř dvakrát vyšší než u kuřat a v pěti křepelčích vejcích, která podle hmotnosti zhruba odpovídají jednomu kuřeti, téměř pětkrát více železa, fosforu a draslíku. Den můžete jíst nejvýše 2 kuře a ne více než 6 - 10 křepelčích vajec.
 • Kyselé mléčné výrobky, jako je jogurt a kefír, přispívají k harmonickému trávení a vytváření příznivé mikroflóry v žaludku a střevech. Nastávající matky by měly rozhodně zahrnout do stravy různé nízkotučné typy sýrů a tvarohů, které obsahují hodně vápníku a fosforu. Během těhotenství nebo kojení musíte věnovat zvláštní pozornost správnému výběru mléčných výrobků, protože právě teď je jeho optimální složení a „spolehlivost“ tak důležité. Vynikajícím řešením jsou výrobky této kategorie, speciálně vytvořené pro kojeneckou výživu. „Dětské“ mléčné výrobky zpravidla obsahují prebiotika a probiotika, která podporují normální střevní mikroflóru a podporují pohodlné trávení, což je pro budoucí matku tak důležité.
 • Ryba je o něco méně „těžký“ produkt než maso, které se také lépe vstřebává. Nastávajícím matkám se doporučují nízkotučné odrůdy mořských ryb: treska obecná, šafránová treska, štikozubec, ledová rybka, pražma mořská, mořský vlk. Obsahuje minerály, bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro zdravý vývoj dítěte a správný průběh těhotenství. Na takové kyseliny jsou bohaté pouze mořské druhy ryb a s řekou by se mělo zacházet opatrně, protože může obsahovat parazity. Během těhotenství jsou surové ryby zakázány a odrůdy, jako je makrela velká, mečoun obecný, žralok a tuňák, by se měly konzumovat v omezeném množství. Ryby těchto odrůd mohou obsahovat methyl rtuť, která je nebezpečná pro nervový systém plodu, pokud se hromadí v matčině těle. Proto odborníci na výživu doporučují jíst tyto ryby nejvýše jednou týdně a přibližná hmotnost hotového steaku by měla být asi 150 g.
 • Dietní maso - králík, krůta, telecí maso - jsou užitečné během těhotenství, protože jsou bohaté na bílkoviny a současně s nízkým obsahem tuku. Králičí maso se nazývá nejnovějším trendem v moderním vaření a je považováno za optimální pro výživu ve stravě. Obsahuje mnoho vitamínů B6, B12, PP, železo, fosfor, mangan, draslík atd. Vynikajícím tradičním receptem je králík dušený v zakysané smetaně se sezónní zeleninou. Budoucí matky, které rádi jedí chutné jídlo, budou také určitě rády telecí maso vařené v pomalém hrnci s švestkami nebo marocké krůtí maso dušené směsí koření a pomerančového džusu.
 • Celozrnné a obilné výrobky, jako je divoká rýže, celozrnný chléb, ovesné vločky, naklíčená pšenice, otruby, pohanka, jsou mimořádně důležité pro trávení, protože obsahují hodně rostlinné vlákniny, komplexní uhlohydráty, jakož i vápník, železo, hořčík, fosfor a vitamíny. Skupina B. Krupice se může stát zajímavým vedlejším pokrmem a působit jako hlavní jídlo. Takže téměř každý z nich může být vařen vegetariánským pilafem: nejprve, dušenou zeleninu v olivovém oleji, a poté je naplňte promytými obilovinami a dušením, dokud se nevaří..
 • Pro nastávající matky je také užitečné máslo a máslo a zelenina. Máslo obsahuje vitaminy A, D, E a K. rozpustné v tucích. Vitamín A má regenerační vlastnosti, je důležitý pro vidění i pro růst plodu. Vitamin D reguluje procesy dělení buněk, podporuje vstřebávání vápníku a fosforu v těle (což je zvláště důležité během těhotenství) a podílí se na syntéze řady hormonů. Vitamin K ovlivňuje metabolismus a koagulaci krve. Avšak vzhledem k vysokému obsahu cholesterolu v másle není norma jeho použití vyšší než 15-30 g denně. Rostlinné oleje obsahují hodně mastných kyselin, vitamínů E, A, P. Vitamín E je nezbytně nutný během těhotenství a je předepsán v případě rizika potratu. Zvláštní pozornost věnujte nerafinovaným za studena lisovaným olejům: olivám, hroznovému osivu, dýně, kukuřici, slunečnici.

Voda a jiné kapaliny

Zvláštní pozornost věnujte tekutinám, které během těhotenství konzumujete: jejich množství a kvalita není pro vaše zdraví neméně důležitá než výživa.

Nejprve mluvíme samozřejmě o pitné vodě. Voda je nezbytná pro udržení správného metabolismu, vstřebávání stopových prvků a odstranění toxinů z těla. Kromě toho dostatečné množství opilé tekutiny pomáhá předcházet problému, kterému čelí téměř každá těhotná žena - zácpa.

V prvním trimestru je zapotřebí více tekutin, zejména pokud má budoucí matka toxikózu, což může být také způsobeno dehydratací. Mezi jeho příznaky patří silná suchost kůže obličeje, rukou, nohou a dokonce i rtů, zácpa, podrážděnost, časný nástup toxikózy. A v případě ranní nevolnosti a za běžných dnů byste si určitě měli udržovat vodní rovnováhu. Požadované množství tekutin stanoví lékař s přihlédnutím k vlastnostem průběhu těhotenství.

Když dítě již vyrostlo v bříšku, jeho tělo začne vylučovat metabolické produkty a orgány matky pracují s větší zátěží. V krvi těhotné ženy cirkuluje více krve, zvyšuje se její příliv do tkání, zvyšuje se jejich saturace vodou, což přispívá k intenzivnějšímu metabolismu a vylučování metabolických produktů.

Opuch, charakteristický pro všechny těhotné ženy v pozdějších stádiích, je ve skutečnosti procesem vytváření vodních rezerv v těle. Vzhledem k tomu, že během porodu je utraceno velké množství krve, se tělo obezřetně připravuje na doplnění tekutin po narození dítěte. Chcete-li se vyhnout nadměrné otoky, měli byste ve druhé polovině těhotenství jíst více zeleniny a ovoce, pít jogurt a kefír a pokusit se snížit používání soli, která vyvolává žízeň..

Pro nastávající matky, čerstvě vymačkané zeleninové a ovocné šťávy a smoothies (připravené doma) jsou velmi užitečné koktejly na bázi fermentovaných mléčných výrobků (lassi). Před použitím jakéhokoli bylinného čaje se poraďte se svým nadřízeným.

Sladké nápoje, šťávy, perlivá voda - vylučují použití těchto tekutin: vysoké dávky cukru obsažené v prvních dvou případech a minerály ve třetím jsou pravděpodobně na pozadí vyvážené stravy a příjmu dalších vitamínových komplexů zbytečné..

Základy zdravé výživy

Neexistuje žádný magický optimální vzorec pro zdravou stravu během těhotenství. Obecně platí, že obecné zásady správné výživy zůstávají stejné jako za běžných okolností - jíst více zeleniny a ovoce, celá zrna, libové maso a ryby a zdravé tuky. Nicméně některé živiny (živiny) ve stravě pro těhotné ženy si zaslouží zvláštní pozornost budoucí matky. Uvádíme je.

 • Kyselina listová brání vrozeným vadám.

Kyselina listová je vitamin B9, její příjem v prvních měsících těhotenství snižuje riziko vzniku defektů nervové trubice - orgánu, ze kterého se tvoří mozek embrya a mícha. Tento prvek může být získán s jídlem díky syntéze ve střevě, jakož i v syntetické formě jako ve vodě rozpustný vitamin nebo potravinový doplněk..

Kolik je potřeba: 0,4 mg denně 3 měsíce před těhotenstvím a během prvního trimestru.

Nejlepší přírodní zdroje: čočka, hovězí játra, tresčí játra, luštěniny, zelená listová zelenina, celá zrna.

 • Vápník posiluje kost.

Vy a vaše dítě potřebujete vápník pro silné a zdravé kosti a zuby. Tento prvek je také nezbytný pro normální fungování svalů a nervového systému, pro regulaci intracelulárních procesů..

Ve srovnání s běžnými podmínkami vzrůstá potřeba vápníku u ženy očekávající dítě o téměř 50%. V přírodě je uspořádáno, že pokud vaše tělo začne během těhotenství trpět nedostatkem vápníku, vezme ho z vašich kostí, což může ve vyšším věku přispět k rozvoji osteoporózy..

V druhé polovině těhotenství se stravitelnost vápníku zdvojnásobuje, což vám umožňuje nezvyšovat jeho spotřebu. Vezměte prosím na vědomí, že pro vstřebávání vápníku potřebujete vitamín D a vitamin K2, který se nachází například v tvarohu „Agusha“..

Kolik je potřeba: 1200 mg denně.

Nejlepší přírodní zdroje: mléčné výrobky, obiloviny, luštěniny, citrusové plody, tmavá listová zelenina a zelenina, ořechy.

 • Vitamin D posiluje kosti.

Vitamin D je nezbytný pro to, aby tělo absorbovalo vápník a fosfor. Spolu s vápníkem slouží jako vynikající prevence křivice u novorozenců..

Vitamin D je syntetizován subkutánně pod vlivem ultrafialového záření. Pokud žijete v oblasti s nízkým slunečním zářením a nespotřebujete dostatek vajec, mléčných výrobků a rybích výrobků, možná budete potřebovat další dávku chemicky syntetizovaného vitamínu D.

Kolik je potřeba: 10 - 15 mcg (nebo 400 - 600 IU) denně.

Nejlepší přírodní zdroje: mořské řasy a mastné odrůdy ryb, které se živí těmito řasami (losos), rybí olej, olej z tresčích jater, máslo, žloutek.

 • Železo zabraňuje anémii.

Lidské tělo používá železo k produkci hemoglobinu, bílkoviny v krevních buňkách, které dodávají kyslík do orgánových tkání. Železo také zvyšuje odolnost vůči stresu a nemocem a zabraňuje únavě, slabosti, podrážděnosti a depresím..

Během těhotenství se celkový objem krve ženy zvyšuje. Tělo se tak „přizpůsobí“ nové fyziologické situaci a také se spustí oběhový systém dítěte. Výsledkem je, že nastávající matka potřebuje tento minerál zdvojnásobit.

S nedostatkem železa může být těhotná žena unavená a náchylnější k infekcím. Kromě toho je nedostatek tohoto prvku pro plod nebezpečný: existuje zvýšené riziko předčasného porodu a nízké porodní hmotnosti.

Kolik je potřeba: 20 mg denně.

Nejlepší přírodní zdroje: játra, libové červené maso (zejména hovězí), drůbež, ryby, celá zrna, vejce, luštěniny, pohanka, granátové jablko, jablka, řepa, broskve, meruňky.

 • Jód zabraňuje malformacím.

Jód je nezbytný pro normální vývoj plodu. Adekvátní příjem během těhotenství je důležitý, aby se zabránilo hypotyreóze matek a novorozenců. Nedostatek jódu může mít negativní vliv na plod od 8. do 10. týdne těhotenství.

Kolik je potřeba: 150 - 200 mgk denně.

Nejlepší přírodní zdroje: jodizovaná sůl, mořské produkty.

 • Vitamin C zvyšuje obranyschopnost těla.

Vitamin C zlepšuje stravitelnost železa z rostlinných zdrojů, jako je pohanka. Jeden z těch prvků, které nelze syntetizovat a uložit do lidského těla. A to znamená, že musíte denně jíst potraviny bohaté na tento vitamín..

Kolik je potřeba: 50 - 70 mg denně.

Nejlepší přírodní zdroje: kiwi, pomeranč, trochu zeleniny (rajčata, paprika, zelí), bobule (zejména šípky), zelenina (zejména petržel, špenát).

Denně stačí jeden pomeranč nebo jeden zelený pepř. Je důležité si uvědomit, že při zahřívání se vitamín C v potravinách rozkládá, vezměte to v úvahu při vaření.

Některé funkce výživy v různých trimestrech

Při přemýšlení o stravě těhotné ženy je důležité si uvědomit, že jídlo, které používá, by mělo na jedné straně zajistit růst a vývoj plodu a na druhé straně potřeby samotné ženy, s přihlédnutím ke všem změnám v těle budoucí matky..

Objem a poměr biologicky a energeticky užitečných látek potřebných k uspokojení potřeb nastávající matky závisí na termínu. V první polovině těhotenství (zejména v prvním trimestru) se potřeby těla prakticky nemění.

K takovým změnám dochází v druhé polovině těhotenství. Je to způsobeno znatelným růstem plodu a placenty, jakož i změnami v činnosti gastrointestinálního traktu, jater a ledvin, které zajišťují cirkulaci a vylučování metabolických produktů matky i plodu..

V souladu s těmito vlastnostmi je v druhé polovině těhotenství důležité zvýšit obsah bílkovin, vápníku, železa, vlákniny, vitamínů a minerálů ve stravě a omezit příjem soli.

Hmotnost během těhotenství

Během prvních měsíců těhotenství byste si neměli všimnout přírůstku hmotnosti. Některé ženy mohou dokonce odhalit úbytek na váze způsobený onemocněními, která jsou v prvním trimestru poměrně běžná (podle některých zpráv v 70% případů) a ovlivňují stávající stravovací a nápojové návyky. Takzvaná ranní nevolnost může pokračovat v průběhu těhotenství, i když obvykle odezní nebo alespoň začne do konce prvního trimestru mizet.

Pokud se u vás objeví nevolnost, promluvte si se svým těhotným lékařem, protože vaše tělo může dehydratovat. Nezapomeňte, že spolu s tekutinou dochází také ke ztrátě vitamínů a minerálů, které vy i vaše dítě tolik potřebujete.

Jak dítě roste ve druhém a třetím trimestru, zvyšují se také nutriční potřeby těla budoucí matky. Nicméně, těhotenství není důvod k přejídání, "jíst pro dva", jak bylo obvyklé říkat dříve. Ve skutečnosti těhotné ženy potřebují pouze 200 až 300 kalorií denně, a to pouze v posledním trimestru. Lze je získat přídavkem 2 druhů ovoce, 2 hrstek bobule, sýrového sendviče nebo části houskových tvarohů.

Přírůstek hmotnosti v těhotenství

Pokud jste vstoupili do těhotenství se zdravou hmotností, pak je zvýšení o 10 až 13,6 kg považováno za normální a tato další hmota je v těle distribuována následovně:

 • plod, placenta, plodová voda - 5 kg;
 • objem cirkulující krve matky - 1 - 1,5 kg;
 • extracelulární tekutina - 1 - 1,5 kg;
 • děloha, mléčné žlázy - 1 - 1,5 kg;
 • tuková tkáň - 4 kg.

U žen s deficitem nebo nadbytkem tělesné hmotnosti před těhotenstvím se ukazatele budou mírně lišit a je přípustné zvýšení o 12 až 15,2 kg, respektive ze 7 na 9,1 kg..

Pokud se ukazatele hmotnosti dříve významně lišily od normy, raději se poraďte s dietou a požadovaným přírůstkem hmotnosti s odborníkem, který provádí těhotenství..

Doporučení by měla být poskytována s ohledem na věk, velikost těla (výška, hmotnost, index hmotnosti), úroveň fyzické aktivity, individuální charakteristiky metabolismu a některé další.

Ukazatel jako BMI (index tělesné hmotnosti) se obvykle používá jako indikátor podváhy nebo nadváhy. Vypočítá se takto:

BMI = hmotnost (kg) / výška (m) 2.

Doporučený přírůstek hmotnosti vypočítaný na základě BMI je co nejvíce personalizován, přičemž se bere v úvahu individuální charakteristika konkrétní ženy.

V průměru můžete za první trimestr získat 1 - 2 kg. Ve 2. - 3. trimestru se za standard považuje následující přírůstek hmotnosti:

 • při normální hmotnosti - 0,4 kg za týden;
 • podváha - 0,5 kg za týden;
 • nadváha - 0,3 kg týdně.

Nárůst hmotnosti o méně než 1 kg nebo o více než 3 kg za měsíc by měl být základem pro pečlivé studium okolností těhotenství porodníkem..

Co nemůžete pít a jíst, když jste těhotná

 • Nepasterizované mléko. Všechny mléčné výrobky a výrobky z kyselého mléka, které během těhotenství konzumujete, by měly být na obalu označeny „Pasterizováno“.
 • Měkké sýry. Můžete si vychutnat parmezán na pizzu, ale je lepší odmítnout měkké sýry vyrobené z nepasterizovaného mléka (brie, hermelín, feta, modrý sýr). Bakterie, které obsahují, mohou mít nepříznivý vliv na váš současný stav..
 • Syrové a nepražené maso. Může obsahovat patogenní bakterie. To také zahrnuje všechny uzené výrobky. Necháme-li stranou otázku, zda jsou v zásadě užitečné, zaměříme se na skutečnost, že bakterie Listeria, která může žít v syrovém masu, stále existuje, i když jsou tyto produkty ve vaší lednici. Stávají se relativně bezpečnými pouze tehdy, jsou-li konzumovány ihned po vaření při vysokých teplotách..
 • Syrové, sušené ryby, mořské plody a pokrmy z nich (sushi atd.). Pokud jste fanouškem sushi, ústřice, mušlí nebo lehce nasoleného lososa, musíte na tyto léky zapomenout po dobu těhotenství a kojení. Těhotné ženy mohou používat pouze pečlivě zpracované a vařené ryby a mořské plody při vysokých teplotách.
 • Syrová vejce a jídla z nich (před tepelným zpracováním), například syrové těsto. Pokud hnětete těsto s vejci, vzdejte se zvyku jeho ochutnávky. Riziko je dokonce malé množství syrového těsta: stejná bakterie Salmonella je velmi nebezpečná pro jakýkoli zdravý organismus, nemluvě o vaší zvláštní situaci. Ve stejné kategorii jsou domácí majonéza a další salátové dresinky (Caesar atd.). A nezapomeňte na sladká jídla: pěna, magnát, magnát, pusinka, tiramisu atd..
 • Výhonky a klíčící zrna. Vyhněte se jakémukoli: patogeny se do nich mohou dostat v rané fázi růstu a před jídlem je nebude možné omýt vodou..
 • Ryby s rtutí. Tuňák, mečoun, makrela, žralok mohou obsahovat vysoké dávky rtuti. Za bezpečné se považuje nejvýše 300 g týdně mořských plodů nebo ryb obsahujících minimální dávky rtuti: sumec, losos, treska, konzervovaný tuňák.
 • Čerstvě vymačkané šťávy. Šťávy vymačkané v restauraci a na dalších veřejných místech mohou také obsahovat patogenní bakterie - salmonely a E. coli. Surové nepasterizované lahvové šťávy, které lze vidět v chladničkách supermarketů, spadají do stejné kategorie..
 • Špinavé ovoce a zelenina. Toxoplasma bakterie nebezpečné pro vás a vaše dítě může žít na nich.
 • Kofein. Mnoho matek se zajímá o otázku, zda je možné během těhotenství pít kávu. Nedávné studie ukazují, že malé množství kofeinu je bezpečné pro těhotné ženy. Otázkou však zůstává, zda vysoké dávky této látky mohou vést k riziku potratu, jak se nedávno domnívalo. Vzhledem k tomu, že v této oblasti probíhá výzkum, je v současné době povoleno konzumovat nejvýše 200 mg kofeinu denně - jedná se o jeden šálek kávy. Nezapomeňte, že se tento prvek vyskytuje také v koole, čaji, čokoládě a energetických nápojích..
 • Alkohol. Téma alkoholu během těhotenství zůstává relevantní. Jste si dobře vědomi, že zneužívání lihovin vede k závažným malformacím plodu. Ne každý však ví, že i malé dávky mohou být nebezpečné. Během těhotenství stále není stanoveno bezpečné množství alkoholu. Proto je nejlepší opustit všechna „silná jídla“ po celou dobu očekávání dítěte a kojení.

Období očekávání dítěte je doba, kdy se vyplatí věnovat zvláštní pozornost vašemu zdraví a potřebám těla. A přestože se možná budete muset vzdát některých svých stravovacích návyků, zacházejte s tím radostí - protože nejen přispíváte na zdraví dítěte, určete správný směr jeho vývoje v následujících 40 týdnech, ale s největší pravděpodobností položíte základ udržet tělo v pořádku i po porodu.

Jogurt pro těhotné ženy je lepší. Přírodní jogurt během těhotenství: jaké jsou jeho přínosy? Kolik mléčných výrobků denně by měla těhotná žena jíst

V průměru musíte denně konzumovat nejméně 300-400 ml mléčných výrobků. Nemělo by však být mnoho plnotučného mléka - ne více než 150-200 ml za den. Lékaři doporučují omezit kravské mléko ve stravě kojící matky. Faktem je, že jeho protein má malou molekulovou hmotnost, a proto může pronikat do mateřského mléka. Pokud matka pije hodně kravského mléka, může se u dítěte projevit zvýšená citlivost na něj, což v budoucnu vyvolá alergickou reakci na tento produkt. Při použití malého množství mléka (například při jeho přidávání do čaje) hladina proteinu nedosahuje alergenického prahu. Je mnohem pravděpodobnější, že se vyvine alergie na bílkovinu kravského mléka, pokud bylo dítěti podávána směs v prvních dnech života. V tomto případě, i když kojící matka pije velmi malé mléko, může dítě trpět alergiemi. Totéž platí pro pečené mléko, ale je to zpravidla také více tuku, takže množství tohoto produktu musí být omezeno - ne více než 1/2 šálku denně.

Mléčné výrobky

Dobrou náhražkou mléka jsou mléčné výrobky, jejichž bílkovina se částečně rozkládá v důsledku kvašení a ztrácí svou alergenicitu. Ale prospěšné vlastnosti vápníku, fosforu a přítomnost prospěšných mikrobů činí z těchto produktů nepostradatelné složky výživy kojící matky. V obchodech to může být obtížné najít, ale takový kefír můžete vařit doma z mléka. Všechny ostatní typy kefíru - dvoudenní a starší „starší“ - opraví židli. Můžete pít 1-2 sklenice kefíru denně, bude to zvláště užitečné v noci, před spaním.

Takové fermentované mléčné výrobky pro těhotnou ženu, jako je fermentované pečené mléko, varenety, sněhová koule a bifilin, mohou být konzumovány ve 1-2 sklenicích denně. Doporučuje se to dělat odpoledne - v tuto chvíli se vápník vstřebává aktivněji. Při nákupu zkontrolujte datum exspirace: skutečně užitečné a „živé“ výrobky se neuchovávají dlouhou dobu a mléčné výrobky s dlouhou skladovatelností jsou méně užitečné, přidávají se konzervační látky.

Jogurty během těhotenství

Jsou užitečné různé - mléčné a krémové, pitné a silné. Kromě toho můžete jogurt použít nejen jako dezert nebo jako nápoj, ale také jako dresing na salát (pak by měl být neslazený a bez přísad). Ale s přísadami musíte být opatrní - světlé ovoce a bobule, stejně jako různé příchutě mohou způsobit alergie jak u matky, tak u dítěte. Jogurt lze konzumovat až do 200-300 ml denně.

Důležitým produktem ve výživě kojící matky je tvaroh, který se může jíst jako celek, do něj se přidává ovoce nebo jogurt, a ve formě různých pokrmů (palačinky tvarohu, housky z tvarohu atd.). Můžete také použít sýřeniny, ale měly by mít krátkou životnost. Kromě toho musíte vybrat tvaroh pro těhotné ženy s nebo bez hypoalergenních přísad. Přítomnost čokolády, ořechů, bobulí v tvarohu je také možná, ale nenechte se s nimi příliš unesit -100 g takového ošetření bude stačit. Je lepší zařadit do menu každý druhý den tvarohový sýr v množství asi 80 - 100 g. Pokud s ním vaříte jídla, můžete zvýšit objem na 200 - 250 g..

Na druhou stranu, právě kvůli vysoké koncentraci bílkovin, by mělo být množství sýra omezeno na 30-50 g denně. Kojícím matkám se také doporučuje, aby odmítly odrůdy plísní. Při jejich přípravě se používají speciální houby, které vylučují antibiotikum, které při častém používání může způsobit poruchy střevní mikroflóry. Kromě toho jsou tyto sýry pro dítě dostatečně alergické. Mléčné výrobky mohou být smíchány s ovocem, zeleninovými saláty nebo udělat koktejly s džusy. Mléčné výrobky s uhlohydráty a pečivem jsou poměrně kombinované - těhotná žena může jíst sušenky s mlékem, kefírem nebo jogurtem, chléb s máslem nebo sýrem.

Ženy dělají z jogurtu každodenní rutinu. Hlavní hodnotou léčby je přítomnost prospěšných bakterií v ní -. O tomto zákusku však existují znepokojující fakta, která o něm pochybují. V tomto článku zjistíme, zda je možné jogurt pravidelně používat, a také zvážit, jak tato pochoutka ovlivňuje tělo nastávající matky a její.

Jaké jsou výhody

Zvažte potvrzené prospěšné vlastnosti jogurtu.

Věděl jsi? Jogurt poprvé vstoupil do obchodních regálů v Evropě v roce 1916. Lékárník Isaac Carasso Barcelona začal prodávat dobroty. Na počest svého syna Daniela pojmenoval první kysaný mléko. Odtud se objevila světoznámá značka Danone..

Jaká škoda by mohla být

Zde jsou některá znepokojující fakta o jogurtu, která mohou negativně ovlivnit zdraví během těhotenství:

 • Přítomnost chemických látek v dezertu, které umožňují výrobci prodloužit skladovatelnost. Tyto látky zabraňují fermentaci ovocných přísad a kyselých mléčných bakterií..
 • Plátky, bobule nebo ovocné šťávy v pochoutce ve skutečnosti neobsahují nic jiného než vlákninu. Výrobce tyto užitečné přísady (vystavené radioaktivnímu záření) zcela štěpí a pasterizuje ovocné šťávy. Díky těmto manipulacím lahodné přísady někdy nezkazí déle než šest měsíců.
 • Bohužel se při výrobě většiny jogurtů používají různé přísady, látky určené k aromatizaci, barviva a stabilizátory ke zlepšení chuti a atraktivity zboží..
 • Na etiketě většiny jogurtů je uveden silný konzervační prostředek E1442 (jedná se o molekuly odvozené od geneticky modifikovaného kukuřičného škrobu. Použití této nebezpečné látky ve velkém množství může vést k pankreatické nekróze (pankreatické onemocnění).
 • Výroba mnoha jogurtů se neobejde bez konzervačního prostředku E331 (citrát sodný), který zvyšuje kyselost ústní dutiny a žaludku.
 • Obaly vyrobené z polystyrenu (ps) představují potenciální zdravotní riziko. Když teplota vyskočí, může tento materiál uvolňovat toxické sloučeniny..

Důležité! Pamatujte, že při nákupu jogurtu by se žena v dané pozici měla řídit nejen svými chuťovými preferencemi, ale také radou lékaře.

Jak si vybrat při nákupu

Dávejte přednost sklenicím vyrobeným z polypropylenu. Tento materiál je zcela bezpečný. Z jeho materiálu můžete zjistit, z jakého materiálu je obal vyroben.

Pokud jde o obsah tuku v produktu, zkuste se vyhnout možnostem bez obsahu tuku. Ujistěte se, že produkt je vyroben z pasterizovaného mléka. Nemá smysl získat léčbu obsahující ovoce a bobule. Jak je uvedeno výše, v těchto produktech není nic užitečného..

Množství konzervačních látek, zahušťovadel, látek určených k aromatizaci, barviv, látek zlepšujících chuť a dalších chemických látek by mělo být minimální.

Rovněž pečlivě zkontrolujte trvanlivost produktu. Čím je doba použitelnosti produktu kratší, tím je pravděpodobnější, že bude užitečná. U přírodního produktu by tato doba neměla přesáhnout 7-8 dní. Ještě jednou upozorňujeme, že zboží, jehož zboží vypršelo, musí být vyřazeno.

Preventivní opatření

Pokud jde o použití jogurtu ženami v postavení zvláštních opatření, neexistuje. Jediná rada je, že dezerty v obchodě by se neměly stát základem výživy nastávající matky. Pokud z této pochoutky nemáte nadšení, neměli byste být příliš horliví a násilím absorbovat užitečný produkt. Poslouchejte své tělo!

Při vzácném použití nepředstavují sladké mastné jogurty žádné nebezpečí. Pokud jste sladký zub, můžete si někdy dopřát sklenici rozkošný dezert..

Jak si vyrobit doma: krok za krokem recept

Skutečným přínosem pro zdraví je jogurt připravený nezávisle na základě kynutého těsta. Taková léčba rozhodně nebude obsahovat škodlivé přísady.
K přípravě domácího fermentovaného mléčného výrobku doplňte 2 litry mléka a jedno balení vysoce kvalitního kysaného těsta. Můžete si vzít mléko z obchodu nebo zakoupit na trhu. Sourdough se prodává ve většině obchodů s potravinami. Při výběru startovací kultury věnujte pozornost složení produktu. Seznam uvedený na obalu by měl obsahovat co nejvíce užitečných součástí..

Aby se neutralizovaly patogeny, musí být surové mléko vařeno v smaltované nádobě. Potom ji nechte mírně vychladnout. Pasterizované mléko lze jednoduše zahřát, není nutné jej vařit. Poté přidejte kastrol na pánvi s teplým mlékem a důkladně promíchejte. Nádobu pevně zakryjte, zabalte ji do teplé přikrývky a přeneste na teplé místo. Doporučuje se připravit drink večer nebo v noci. Zabalená pánev by měla stát až do rána. Výsledkem je tekutý fermentovaný mléčný produkt. Pokud dáváte přednost hustým dezertům, pak stačí na 1 pytel sourdough 1 litr mléka.

K hotovému výrobku můžete přidat čerstvé ovoce, bobule, džem,.

Domácí jogurt lze uchovávat déle než 5 až 7 dní. Pro přípravu nové porce není nutné znovu zakoupit kvas. Stačí nechat malý domácí dezert (půl sklenice) a nalijeme ho namísto kysaného těsta do teplého mléka.

Věděl jsi? O „vzhledu“ jogurtu je mnoho zajímavých legend. Jedna legenda říká, že pochoutka byla objevena kočovnými kmeny, které přepravovaly mléko v pytlích zvířecí kůže. Pod vlivem paprsků slunce a bakterií ze vzduchu mléko fermentovalo a proměnilo se v něco podobného moderním dezertům. Další legenda říká, že jogurt byl objeven Thraciany. Tito prastarí lidé se zabývali masovým chovem koz. Jednoho dne farmáři zjistili, že kyselé mléko je skladováno déle než čerstvé.

Můžeme tedy s jistotou dojít k závěru, že jogurt je jedním z nejdůležitějších produktů, které podporují zdraví nastávající matky a jejího dítěte. Stačí se řídit doporučeními pro výběr vysoce kvalitního jogurtu. Výhody jogurtu se vysvětlují přítomností bakterií kyselého mléka a mastných kyselin, které jsou pro ženu nezbytné.

1 Jogurt
Šálek jogurtu obsahuje více vápníku než šálek mléka. Aktivní kultury v jogurtu („dobré“ bakterie) mohou zabránit rozrušení maminky a budoucím kvasinkovým infekcím. Jogurt používejte jako alternativu k zakysané smetaně, máslu, majonéze - je lehký a velmi zdravý. Pijte sám nebo se smíchejte s cereálními snídaní.

2 ovesné vločky
Bohatá na vlákninu, vitaminy B, železo a řadu dalších minerálů. Skvělá nezávislá snídaně nebo zdravý pekárenský doplněk

3 avokáda
Má velmi potřebnou látku pro těhotnou ženu, tj. Kyselinu listovou (životně důležitá pro tvorbu mozku a nervového systému dítěte), draslík, vitamin C a vitamin B6 (který se podílí nejen na tvorbě dětských tkání a mozku, ale může také pomoci matce vyrovnat se s ranní nevolnost).

4 brokolice
Oblíbené zelí obyvatel Ameriky. A ne bez důvodu obsahuje zelenina C, vápník (kostní builder) a dostatečné množství kyseliny listové. Brokolice je ideální pro téměř každé jídlo nebo bude náplní chutné kastrolku.

5 mrkví
Mrkev obsahuje vitamín A v množství, které nepoškodí plod. Vitamin A je ve velkém množství pro dítě hrozbou, ale je to nutné - je velmi důležité pro vývoj kostí, zubů a očí dítěte. Je ideální pro žvýkání na cestách, dokonce i syrové.

6 vařených vajec
Toto nízkokalorické jídlo má vysoký obsah bílkovin. A je to nezbytné a nezbytné pro vývoj mozku plodu. Vejce mohou být také smažena. Vejce s měkkým vařením a syrová vejce však nemohou těhotné ženy používat.

7 čočka
Zrna čočky obsahují velké množství kyseliny listové a bílkovin, vitaminu B6 a železa. Čočka je pro střeva nejvýhodnější než jiné luštěniny.

8 manga
Obsahuje potřebné množství vitamínů A a C, draslík. Mango je skvělý tropický doplněk sladkého a slaného jídla. Smíchejte to s koktejlem nebo polévkou, nebo ji jen sníst

9 Ořechy
Ořechy jsou plné důležitých minerálů (měď, mangan, hořčík, selen, zinek, draslík, vápník) a vitamín E. Vlašské ořechy jsou neuvěřitelně užitečným produktem pro vývoj mozku plodu. Je třeba je konzumovat s mírou - konec konců je to tukové a vysoce kalorické jídlo a zároveň velmi chutné. Ořechy mohou být konzumovány samy o sobě, mohou být použity jako koření nebo jako přísada do něčeho.

10 špenát
Bohatý na kyselinu listovou, železo (což je nezbytné pro dětské krvinky), vitamín A a vápník. Může být konzumován syrový, v salátu nebo jako přísada do ryb nebo jako součást lasagne.

První trimestr těhotenství je velmi zodpovědný čas. Během tohoto období by ženské tělo mělo dostat v hojnosti jak vitamíny, tak řadu stopových prvků a vše potřebné k vytvoření těla a orgánů nenarozeného dítěte. První trimestr stanoví základ pro všech následujících devět měsíců, a proto je správné stravování během tohoto období obzvláště důležité. Jedním z produktů, který pracuje pro nastávající matku několika směry najednou, je jogurt. Jeho cenné a nutriční vlastnosti jsou známy již dlouhou dobu. Postupně fermentovaný mléčný produkt se stal téměř nedílnou součástí naší stravy. Existuje nejméně 10 důvodů, proč jíst jogurt během těhotenství v prvním trimestru.

Za prvé: těhotná žena potřebuje protein. Pro tělo je to druh „stavebního materiálu“ a „budova“ v jeho těle je v plném proudu. Jogurt je jedním z mléčných výrobků, kde je obsah bílkovin velmi vysoký. Ve srovnání s mlékem má zde jogurt výhodu dvaceti procent. Sklenice tohoto produktu (240–250 mililitrů) obsahuje pětinu denní (dospělé) proteinové normy.

Za druhé, jogurt je zdrojem vápníku. Pokud dostatek vápníku nevstoupí do těla matky, může to poškodit její kosti, zejména zuby. Naše babičky řekly: „Kolik dětí porodilo - tolik ztracených zubů.“ Aby se tomu zabránilo, je jogurt prostě nezbytný! Kromě toho tělo absorbuje vápník z jogurtu rychleji než z jiných produktů..

Za třetí, jogurt pomáhá bojovat s takovou pohromou jako drozd. Jedním z faktorů, které aktivují původce drozdu, je těhotenství. Jogurt také snižuje nejen riziko drozdu, ale také frekvenci vaginálních infekcí.

Čtvrtým plusem jogurtu je, že pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Ale stejně jako výše uvedené platí pouze pro jogurty, které mají živé kultury! Pomáhají rozkládat tzv. „Špatný“ cholesterol..

Pátým problémem, který lze vyřešit jogurtem, je očištění těla. Jogurt nelze srovnávat s tvrdým kartáčem, který okamžitě zametá všechny toxiny, ale s měkkou houbou, která produkuje jemné a neviditelné čištění v těle, shromažďování a odstraňování škodlivých látek.

Navíc, šesté je, že jogurt může být druhem katalyzátoru pro tělo. Pamatujete si toto slovo ze školního chemického kurzu? Takzvané látky, které urychlují jakýkoli proces. Pokud těhotná žena jí jogurt pravidelně, pak se další produkty absorbují tělem rychleji. Obzvláště důležité je, že jogurt pomáhá vstřebávat vitamíny a vápník..

Sedmá výhoda je pro ženy, které musely být léčeny pro střevní infekci. Průběh léčby zpravidla zahrnuje antibiotika a velmi ztenčují střevní mikroflóru a také žaludek. Jogurt to pomáhá obnovit. Kromě toho nedráždí žaludek oslabený antibiotiky, což je také velmi důležité pro těhotnou ženu.

Osmým plusem je, že jogurt zlepšuje imunitu. A je nemožné, aby budoucí matka byla nemocná! Jogurt je přítel bílých krvinek, pomáhá jim pracovat. A jak víte, jejich prací je právě boj proti patogenům.

Devátá výhoda jogurtu na začátku těhotenství je v tom, že prakticky nezpůsobuje alergie. I ženy, které jsou alergické na plnotučné mléko, mohou pít jogurt a získat všechny látky, které obsahuje..

Desátým plusem je, že jogurt stimuluje a normalizuje střeva. Těhotná žena s jogurtem nebude každý den vědět, co je zácpa, protože zlepšuje peristaltiku. Laktobacily a vápník nalezené v jogurtu snižují riziko rakoviny.

A bonus ke všemu výše uvedenému: jogurt je jen chutná snídaně nebo dezert. A příjemné emoce, včetně těch z pravidelné snídaně, nejsou pro budoucí matku neméně důležité než vitamíny a jiné dobroty.

Název otázky, na kterou je odpověď jednoznačná. Ale ne všechny jogurty jsou stejně užitečné

Těhotenství je nejdůležitějším obdobím v životě ženy, kdy se musí starat o své zdraví a vývoj svého nenarozeného dítěte. Současně se mnohonásobně zvyšují zdravotní rizika nastávající matky, takže je velmi důležité zajistit její správnou výživu. V této době je výraz „Jsme to, co jíme“ pravdivější než kdy předtím.

Mnoho „občerstvení“, které jsou neškodné, pokud se používají mírně v jiných časech během tohoto období, se stane nežádoucí. Co doktoři doporučují, aby to bylo zdravé a chutné?

Jedním z těchto produktů v těhotné nabídce je bio-jogurt. Je velmi snadno strávitelný a je bohatý na vápník nezbytný pro vývoj plodu. Nakonec, pokud žena nedostane dostatek vápníku, potom ho rostoucí tělo vezme z kostí své matky. Vápník také pomáhá posilovat vlasy a nehty těhotné ženy, a nedostatek této látky může vést k rozvoji osteoporózy, intenzivnímu vypadávání vlasů, zubnímu kazu a poškození kůže, které se začíná loupat a vyschne. S nedostatkem vápníku v pozdním těhotenství se zvyšuje riziko vzniku křivice u nenarozeného dítěte.

Kromě toho je bio-jogurt velmi bohatý na bílkoviny, minerály a stopové prvky, včetně fosforu, nasycený probiotickými bakteriemi, které zlepšují trávení a zvyšují imunitu, jakož i vitaminy B.

Bio-jogurty se také doporučují těhotným ženám v boji proti zácpě a nadýmání, zejména nepříjemných v posledních měsících. Podle některých studií živé kultury obsažené v bioogurtu také snižují riziko vaginálních chorob, zejména drozdů, které se u těhotných žen často vyvíjejí..

Anémie, toxikóza nebo nedostatečný přírůstek na hmotnosti jsou také přímými ukazateli pro každodenní použití přírodního bio-jogurtu.

Nejužitečnější je domácí bio-jogurt, ve kterém nejsou žádné chemické přísady, ale obsahuje největší počet bakterií šetrných k lidem. Můžete k ní přidat přírodní ovoce nebo džem bez cukru a vychutnat si chutný a zdravý produkt, aniž byste riskovali poškození sebe a svého dítěte.

Nadbytečná „chemie“ z jogurtů v obchodech, včetně umělých sladidel, barviv, konzervačních látek, látek zvyšujících chuť, chutí a cukru, která přispívá k nadměrnému přírůstku na váze, se budoucí matce vůbec nestojí..

Tuky, které jsou součástí běžného bio-jogurtu, jsou nezbytné pro správnou tvorbu plodu. Proto pro těhotné ženy můžete bezpečně připravit produkt s vysokým podílem tuku - jeho rychlá stravitelnost neumožňuje ukládání nadbytečných kilogramů.

Jogurt je kontraindikován u žen trpících žaludečními vředy nebo gastritidou s vysokou kyselostí.

Bakteriální startovací kultury pro bio-jogurt pro domácí vaření jsou již k dispozici v lékárnách a Batya Teva v celém Izraeli.!

Podrobnosti o „živém“ bioogurtu najdete také na stránce Facebook.

Články O Neplodnosti