Hlavní Neplodnost

„Espumisan“: návod k použití kapek pro novorozence, složení a dávkování suspenze

Klid, který doprovázel budoucí matku před porodem, skončil a začal čas na starosti a novorozence. Jedním z prvních problémů, se kterým se rodiče musí vypořádat, je kolika a nadýmání. Brání dítěti ve zdravém spánku, což znamená, že jeho rodiče nespí.

Nejúčinnějším způsobem, jak zmírnit nepříjemné příznaky, je Espumisan. Řada léčivých přípravků s tímto názvem sestává z několika léků, takže při nákupu uveďte, že pro novorozence s předponou „Baby“ nebo „L“ potřebujete Espumisan. Proč je tolik matek tak líto této drogy? Jak se radikálně liší od jiných léků při léčbě koliky? Níže odpovíme na všechny otázky..

Složení a forma uvolňování

Jako součást Espumisanu je hlavním „bojovníkem“ s plyny ve střevech simethikon. Je to on, kdo zpomaluje proces tvorby plynu a ničí stávající plyny. Účinná látka je vylučována ze střeva, aniž by byla absorbována - droga je pro novorozence naprosto bezpečná. Mezi další látky obsažené v kompozici patří: polysorbát, methylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, karmelóza sodná, koloidní oxid křemičitý, cyklamát sodný, banánová příchuť a voda.

Jak vidíte, v přípravku Espumisan neexistuje cukr a laktóza, což znamená, že je vhodný pro děti s vysokou hladinou glukózy v krvi i pro děti s nedostatkem laktázy..

Dnes lze lék zakoupit ve 2 formách. Způsob použití bude záviset na formě uvolňování léčiva:

 1. kapky Espumisanu L (30 ml);
 2. emulze (nebo sirup) Espumisan baby (30 a 50 ml).

Indikace pro použití dětského Espumisanu

Pozornost rodičů je zvána na poučení o drogě Espumisan. Emulze nebo kapky by se měly novorozence podávat lžičkou nebo z láhve se směsí.

Doporučení pro použití jsou následující:

 • Kolika. Nejedná se o analgetikum samo o sobě, lék se vyrovnává s problémem střevní koliky, má příznivý účinek na gastrointestinální trakt a pomáhá zmírňovat nepříjemné a pocity v břiše dítěte, zmírňuje bolest.
 • Nadýmání. Tento léčivý přípravek obsahuje účinnou látku simethicone, což je nejlepší léčivo. Pomáhá rychlé absorpci vzduchových bublin do stěn žaludku a střev a urychluje proces jejich odstraňování z gastrointestinálního traktu.
 • Otrava. Nástroj se doporučuje k odstranění účinků otravy potravinami nebo domácími chemikáliemi. Pozornost! Se vší neškodností léku ho můžete vzít až po konzultaci s lékařem.

Návod k použití

Vzhledem k tomu, že problém nadýmání a koliky může dítě trápit po dlouhou dobu, může být droga užívána pravidelně. Espumisan není návykový a nemá žádné další negativní důsledky:

 • Espumisan by měl být podáván těsně před jídlem, během jídla nebo bezprostředně po jídle.
 • Pokud je dítě mučeno a nemůže usnout kvůli bolestem v bříšku, je možné zmírnit jeho utrpení podáním léku na noc.

Výpočet dávky přípravku Espumisan baby a Espumisan L

Dávkování kapek závisí na věku a formě uvolňování:

DrogaAž 1 rokOd 1 do 6 let6 až 14 letOd 14 do 18 let
Espumisan Baby5 - 101010 - 20dvacet
Espumisan L2525padesátipadesáti

Vlastnosti léku

Jak často můžete dát novorozence Espumisanovi?

Podle návodu k použití mohou novorozenci dostat kapky a suspenze až 5krát denně. Je možné přidat produkt přímo do láhve s mateřským mlékem nebo do upravené směsi, dát kapky pipetou nebo z lžíce.

Jak rychle je akce?

Po 5-7 minutách po užívání léku začne působit a všimnete si oslabení příznaků. Nejúplnější efekt nastane po 15 minutách.

Jak dlouho lze lék skladovat??

Od dne otevření by balení nemělo být delší než 4 týdny. Skladovací teplota - ne vyšší než + 30 ° С.

Pokyny k použití léku jasně ukazují, že není nutné provádět amatérské výkony, protože střevní poruchy nebo bolest v žaludku mohou být spojeny s vážnějšími problémy. Před použitím se poraďte s lékařem.

Espumisanovy analogy

Existuje alternativa k Espumisanu? Ano, na trhu existuje řada analogů na bázi simethikonu a přírodních látek, které mohou tak či onak nahradit Espumisan.

Přípravky na bázi simethikonu

 • Bobotik. Jak je uvedeno v pokynech, užívání drogy je možné pouze od věku 28 dnů. Espumisan lze v tomto případě podávat od narození. Také složení "Bobotik" zahrnuje komplexní polymery. Takové syntetické složky mohou být škodlivé pro špatně tvarovaná dětská střeva..
 • Sub Simplex. Jmenován od narození. Má malinovou příchuť, zatímco Espumisan má banán.

Přírodní přípravky

 • Plantex. Forma uvolňování léčiva je jiná - je to prášek, který by měl být před použitím rozpuštěn ve vodě. Hlavní složkou léku je fenykl. Byly zaznamenány případy individuální nesnášenlivosti této rostliny a ne každé dítě bude chtít vypít výsledné řešení. Přirozené složení přípravku Plantex není škodlivé a obecně eliminuje výskyt vedlejších účinků, ale současně se vyskytují případy poruch stolice u dětí.
 • Bebinos. Rostlinný přípravek, jehož hlavní účinnou látkou je fenykl a další - heřmánek a koriandr.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Droga Espumisan je velmi dobře snášena novorozenými dětmi, pokud je užívána správně, ale existuje také řada kontraindikací, které by měly být zváženy před zahájením léčby. Lék se nedoporučuje pro dítě:

 • s fruktózovou intolerancí;
 • pokud je předem známo alergie na jednu ze složek léčiva;
 • se zácpou.

Všimněte si, že sirup nebo kapky Espumisanu je lék, který se používá výhradně k odstranění určitých příznaků. Užívání léku nevylučuje možnou diagnózu ani jinou léčbu léky, pokud se vyskytnou závažná gastrointestinální onemocnění.

Může novorozenec vyvinout alergii na Espumisan?

Simethicone - hlavní složka léku - málokdy způsobuje alergické reakce. Pomocné látky mohou vyvolat alergie, zejména - příchuť banánů, jakož i současné použití přípravku Espumisan a dalších antikolik..

Příznaky alergie mohou zahrnovat:

 • z gastrointestinálního traktu - nevolnost a zvracení, průjem / zácpa;
 • z respiračního systému - sípání, ucpání nosu, kýchání, výtok z nosu;
 • kožní reakce - vyrážka, otok jazyka / sliznic / obličeje;
 • celkové reakce těla - závratě, horečka, trhání.

Pokud se tyto příznaky vyskytnou, je nejprve nutné léčivo zrušit a zvolit prostředek bez simethikonu ve složení. Antihistaminika jsou předepisována lékařem v dávce odpovídající věku dítěte:

Espumisan pro novorozence

Střevní kolika může způsobit dětskou úzkost z novorozeneckého období. Kolika u novorozenců začíná zpravidla ve třetím týdnu života a postupně zmizí o tři měsíce. Preventivní opatření a speciální léky, které zmírňují (snižují) hromadění plynových bublin v gastrointestinálním traktu, pomáhají zmírnit utrpení dítěte. Například droga jako espumisan pro novorozence. Pojďme si o tom promluvit podrobněji..

Jak víte, ne všechny léky jsou schváleny pro použití v dětství, a zejména u novorozenců. Drogy používané v tak raném věku musí splňovat vysoké požadavky, musí být bezpečné, jednoduché a pohodlné, hypoalergenní, nesmí mít vedlejší účinky atd..

Doposud se Espumisan na ruském trhu široce etabloval mezi drogami pro léčbu a úlevu kojenecké koliky. Většina maminek a pediatrů to dává přednost.

Espumisan pro novorozence se ve střevu neabsorbuje, vylučuje se z těla dítěte v nezměněné podobě spolu s výkaly. To znamená, že neovlivňuje tělo a je bezpečný i pro novorozence..

Jak espumisan pracuje pro novorozence?

Espumisan je odpěňovač, léčivou látkou je simethikon. Vstoupí do gastrointestinálního traktu, espumisan obaluje bubliny nahromaděného plynu a snižuje jejich povrchové napětí, což vede k jejich prasknutí. Plynné bubliny jsou neutralizovány a takto uvolněný plyn je snadno odstranitelný ze střeva. Tento lék také pomáhá normalizovat trávení..

Jak a kdy použít espumisan pro novorozence?

Pro novorozence a kojence se nejlépe hodí espumisan - L ve formě orální emulze..

V 1 ml emulze - 25 kapek. Láhev pojme 30 ml a je dodáván s praktickými kapátkami.

Před použitím je třeba obsah lahvičky protřepat. Při měření správného množství léku se ujistěte, že láhev je kapátko přesně svisle dolů.

Lék může být přidán do láhve s jídlem nebo může být podán z lžíce.

Lék se podává buď během krmení (pokud je dítě kojeno), nebo bezprostředně po jídle (pokud je dítě kojeno).

Trvání léku je určeno přítomností symptomů. Střevní kolika u kojenců je problémem déle než jeden den, zpravidla trvají poměrně dlouhou dobu. Pokud espumisan pomáhá zmírnit stav dítěte, použije se, dokud dítě nezačne trávit.

Droga espumisan-L je předepsána pro děti se střevní kolikou. Rodiče zpravidla začínají dávat espumisan při prvním příznaku začínající bolesti břicha as výraznou úzkostí dítěte, která je způsobena nahromaděnými plyny ve střevech.

Přestože je léčivo pro dítě neškodné, doporučuje se ho nezneužívat. Doporučuje se podat lék 25 kapek (jednorázová dávka) ne více než 5krát denně.

Recenze Espumisan pro Newborns

Všechny děti jsou individuální a reagují odlišně na určité léky. Ve většině případů jsou recenze na tento lék pozitivní a pomáhají mnoha dětem. Existují však některé děti, u nichž espumisan nepřináší úlevu, a také ty, které mají nežádoucí účinky ve formě zácpy nebo alergické reakce (vyrážka, svědění)..

Vlastnosti hotelu Espumisan for Newborns

Hlavním rysem tohoto léčiva je to, že složky jako laktóza a cukr jsou z jeho složení vyloučeny. To umožňuje použití espumisanu u dětí s deficitem laktázy a u pacientů s diabetes mellitus..

Jak zvýšit účinky espumisanu na novorozence?

Ke zmírnění stavu dítěte můžete kombinovat lékařské metody s nelékařskými.

Nedrogové metody řešení střevní koliky:

 • Ujistěte se, že dítě správně uchopilo hrudník a během krmení spolklo nadbytečný vzduch;
 • Po krmení by mělo být dítě drženo ve svislé poloze („sloupec“), aby byl odstraněn vzduch, který by se mohl během krmení dostat;
 • Častěji rozprostřete dítě na bříško - to pomáhá uvolňovat plyn a posiluje břišní svaly;
 • Dopřejte svému dítěti bříškovou masáž - lehkými kruhovými pohyby ve směru hodinových ručiček. Další metodou je položit dítě na záda, vzít obě jeho nohy do jeho rukou, roztáhnout je trochu do stran a zvednout kolena do úrovně pupku (přitáhněte nohy k bříšku). Poté lehce spojte nohy a lehkými masážními pohyby zatlačte (lehce) na bříško, poté nohy sklopte dolů;
 • Při útoku na střevní koliku si můžete na bříško dát teplou plenku - to pomáhá uvolnit svaly a podporuje průchod plynu. Teplá koupel má stejný účinek;
 • Nepřekrývejte dítě;
 • Pokud je dítě kojeno, musí kojící matka pečlivě sledovat její stravu, nezneužívat produkty, které mohou způsobit zvýšenou tvorbu plynu.

Návod k použití přípravku Espumisan u novorozenců a kojenců

Vypouštěcí forma, složení a balení

Espumisan je k dispozici ve formě emulze pro orální podání mléčně bílé barvy, s vůní banánů.

1 ml emulze je 25 kapek.

Účinná látka - simethicone (40 mg)

Pomocné látky: hyprolosa (MOH = 3,0), kyselina sorbová, cyklamát sodný, sacharinát sodný, banánová příchuť č. 516060, čištěná voda.

V lahvi s objemem 30 ml - láhev z tmavého skla s kapátkem a odměrkou.

Nafukování plynatosti a plynů

Popis léku ESPUMIZAN® L je založen na oficiálně schválených návodech k použití léku ESPUMIZAN® L. Před použitím se poraďte s odborníkem.

Odkazuje na léčivé přípravky. Aktivní složkou simethikonu je povrchově aktivní látka, která snižuje povrchové napětí plynových bublin v gastrointestinálním traktu, které se zároveň rozpadají a jsou odstraněny ze střeva..

Použití přípravku Espumisan L pro přípravu a provádění diagnostických testů zabraňuje výskytu obrazových vad způsobených bublinami plynu.

Simethicone se neabsorbuje (neabsorbuje) ze zažívacího traktu. Vylučuje se beze změny.

Indikace pro použití:

Příznaky plynatosti: nadýmání, pocit plnosti a přetečení v epigastrické oblasti, zvýšená tvorba plynů, a to i v pooperačním období, u novorozenců a kojenců;

Střevní kolika (včetně novorozenců a kojenců);

Příprava na diagnostické testy břišní dutiny a pánevních orgánů (ultrazvuk, radiografie), také jako přísada do suspenzí kontrastních látek pro získání obrazu dvojitým kontrastem;

Je určen k otravě čisticími prostředky (včetně povrchově aktivních látek, které jsou součástí čisticích prostředků) jako odpěňovačem.

K vydávání kapiček musí být láhev držena svisle s otvorem dolů. Před každým použitím musí být lahvička s emulzí protřepána..

U kojenců - 1 ml (25 kapek) léčiva se přidává do lahvičky s dětskou výživou nebo se pomocí malé lžíce podává před nebo po kojení.

Děti ve věku 1 až 6 let - 1 ml (25 kapek) 3–5krát denně;

Děti ve věku 6 až 14 let - 1–2 ml (25–50 kapek) 3–5krát denně;

Při nadýmání jsou dospělým a dětem starším 14 let předepsány 2 ml (50 kapek) emulze 3-5 krát.

Lék se užívá perorálně během jídla nebo po jídle, v případě potřeby také před spaním. Doba použití závisí na závažnosti příznaků. Pokud je to nutné, může být lék užíván po dlouhou dobu..

Pro přípravu na rentgen a ultrazvuk břišních orgánů jsou 3 ml před zkouškou předepsány 2 ml (50 kapek) 3 a 2 ml (50 kapek) ráno v den studie.

V případě otravy čisticími prostředky je léčivo předepsáno pro dospělé v 10-20 ml (1 / 3-2 / 3 obsahu lahvičky), děti - 2,5–10 ml (65 kapek-1/3 obsahu lahvičky) Espumisan L, v závislosti na závažnosti otravy.

Kontraindikace užívání drog

 • Střevní obstrukce;
 • Přecitlivělost na kteroukoli složku léku;
 • Výskyt vedlejších účinků (zácpa, alergické reakce).

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 30 ° C. Datum vypršení platnosti - 3 roky.

Vezměte prosím na vědomí, že po otevření lahvičky by se léčivo mělo uchovávat nejdéle 4 týdny.

Espumisan pro novorozence: návod k použití, kolikrát denně můžete užívat lék pro dítě

V prvních měsících života dítě často trpí střevní kolikou. Naneštěstí bolest a nadýmání neobejdou téměř jediné dítě.


Důvodem je nezralost gastrointestinálního traktu dítěte, které potřebuje čas na adaptaci, kolonizaci užitečných bakterií, které přispívají k rychlému a účinnému trávení potravy.

Z důvodu klidu si všimneme, že všechny pocity bolesti přecházejí beze stopy na 3-4 měsíce života. Toto období však bude obtížné a neklidné jak pro dítě trpící kolikou, tak pro rodiče.

Velmi důležitá je pozice dítěte při kojení. Mladá matka se musí vyhnout pozicím, ve kterých může dítě polykat hodně vzduchu. Pokud je dítě na umělém krmení, měli byste si pro něj vybrat speciální „antikolikovou“ láhev se vzduchovým ventilem a maximální bradavkou, kterou pohodlně uchopíte.

Jistě, k úlevě od bolesti a odstranění nadýmání jste se uchýlili k používání různých metod - masírujte bříško, nanášejte topnou podložku teplou vodou, položte bříško dítěte dolů před každým krmením, vykoupejte dítě před spaním ve vaně s teplou vodou s různými bylinkami (lékárna heřmánek, šalvěj), ale nic z toho nepomohlo.

V tomto případě dětští lékaři doporučují, aby rodiče dávali espumisanu novorozencům - lék založený na carminative (simethicone), který svým působením neutralizuje bublinky plynu vytvářené v nezralých střevech dítěte bez jakýchkoli vedlejších účinků na mikroflóru a další orgány..

Obecné informace o nástroji

Espumisan lze zakoupit na přepážce, je zcela bezpečný pouze pro nově vznikající dětský organismus, protože není absorbován do krevního řečiště a je z těla vylučován beze změny..

Droga působí velmi rychle - během 10 - 15 minut, což vám umožní nechat dítě spát bez záchvatu hněvu a bolesti.

Espumisan pro novorozence má příjemnou ovocnou vůni, je k dispozici ve 30 ml lahvích (v poměru 1 ml = 25 kapek) a neobsahuje sacharózu. Před použití dobře protřepejte..

Droga:

 • ideální pro kojence a malé děti;
 • rychle, hladce a bezpečně eliminuje bolest bez ovlivnění fyziologických procesů;
 • chutná dobře (s příchutí banánů);
 • neobsahuje alkohol, sacharózu, barviva a laktózu.

Účinné látky:

Metody použití dětského espumisanu, dávka podle věku

Espumisan by měl být podáván novorozencům přesně podle pokynů, po konzultaci s pediatrem, který po stanovení věku a hmotnosti dítěte doporučí přesnou dávku a kolikrát bude nutné brát.

Lék by měl být dán kojencům po celou dobu koliky, protože jeho jednorázové použití pravděpodobně tento problém nevyřeší.

Návod k použití:

Musí se užívat ústně. Před použití dobře protřepejte. Dávka pro podání se měří vhodným kapátkem na nose láhve, poté, co se otočí svisle dolů nebo naleje nezbytnou část do odměrné lžíce.

Pokud je dítě kojeno, je espumisan užíván ihned po jídle. Pro děti ve směsích je léčivo rozpuštěno v lahvičce na krmení. V žádném případě nedovolte předávkování espumisanem!

Lék se užívá před / během nebo po každém jídle a, pokud je to nutné, před spaním. Je možné brát espumisan déle, dokud dítě konečně nemá koliku.

Dávkování a délka podávání jsou předepsány v závislosti na závažnosti příznaků. V případě potřeby lze simethicone užívat v průběhu času.

Espumisan Baby

Pokud má dítě ostrou paroxysmální bolest v břiše nebo gaziki, mělo by se postupovat takto:

 • Pro kojence do 1 roku: 6-8 kapek Espumisan Baby lze podat přidáním dětské výživy do lahve nebo přímo kapáním na lžičku a podáním dítěte před / během nebo po krmení.
 • Děti od 1 roku do 6 let: 8-12 kapek 3-4 krát denně.
 • Děti od 6 do 14 let: 8-22 kapek 3-4 krát denně.
 • Dítě od 14 do 18 let: 22 kapek 3-4 krát denně.

V přípravě na diagnostické testy (rentgen, ultrazvuk atd.):

 • Aplikujte 1 ml (25 kapek) léku Espumisan Baby 3x denně po jídle den před diagnózou a 1 ml (25 kapek) léku je podáno ráno studie.

Se dvěma kontrastními artrografiemi;

 • Přidejte 1–4 ml (50–100) na 1 litr kontrastní suspenze.

Emulze Espumisan 40

S plynem ve střevech a kolikou:

MiminkaDěti z
1 rok až 6 let
Chcete-li dítě z
6 let až 14 let
Puberťáci
a dospělí
Jeden kopeček
během každého krmení
nebo před / po každém
krmení
Jeden kopeček
4krát denně
Jedna až dvě kopečky
4krát denně
Dvě kopečky
4krát denně

V případě otravy čisticími prostředky (mýdlo, prací prášek a / nebo tekuté prostředky: gel a šampony) obsahující povrchově aktivní látky, můžete poskytnout espumisan v množství:

 • 2,5 až 10 ml nebo ½ - 2 lžičky

Na internetu najdete mnoho nejpřísnějších recenzí o účinnosti tohoto léku, ale jeho působení je určeno jednotlivými vlastnostmi střeva dítěte a délkou léčby..

Matky jsou obecně spokojeny s účinkem espumisanu, má však jako každé chemicky syntetizované léčivo své vedlejší účinky a dokonce i kontraindikace, takže byste ho před použitím měli určitě konzultovat s pediatrem.

Je pravděpodobné, že po delším užívání léku bude dítě vykazovat vyrážky, zácpu nebo jiné dyspeptické poruchy, v takovém případě byste měli okamžitě přestat užívat lék a společně s pediatrem zvolit jinou možnost léčby.

Analogy

 • Babybalm (Baby Calm)
 • Sub Simplex (simethicone)
 • Plantex® (Plantex®)

Ve vazbě

Bolestivé křeče u novorozenců během kojení jsou často výsledkem mateřské stravy.

Během období kojení by matka měla sledovat její stravu, vylučovat z ní všechny produkty, které způsobují nadýmání: hrozny, hruškové zelí, červené ovoce a zeleninu, kefír, sladkosti a pečivo, alkohol.

Pamatujte, že toto hektické a obtížné období vývoje dítěte, doplněné kolikou, skončí dříve či později..

Velmi brzy se vaše dítě zbaví bolesti a začne objevovat tento nádherný svět, rychle se rozvíjet a potěšit vás každý den svou bezprostředností a otevřeností..

Espumisan dítě: výskyt alergií a předávkování léky

Jaké je tajemství Espumisanu? Jaké jsou jeho vlastnosti a způsoby podání? Je možné jíst děti od prvních dnů? Je možná alergická reakce a existuje riziko předávkování? Jak se projevuje a jak se vyhnout možným vedlejším účinkům?

Vzhledem k tomu, že se dítě v bytě objeví, velmi často mladí rodiče, stejně jako rodiče žijící v okolí (prarodiče a často sousedé), v noci nespí. Avšak i přes den, pokud má dítě koliku a nadýmání. Tento problém je přirozený a není třeba žádné zvláštní ošetření, ale je třeba ho vyřešit. Častěji než ne, používají speciální univerzální nástroj, aby novorozenci nebyli mučeni plyny - Espumisan. Může však dojít k předávkování Espumisanem?

Espumisan je to dítě?

Unikátní nástroj, který bez výjimky šetří všechna miminko Espumisan, dokáže odstranit plyny z trávicího traktu a zlepšit pohodu novorozence. Není návykové. Tím, že neutralizuje nahromaděný plyn ve střevech, který docela vážně trápí děti v každém věku, lék uvolňuje stres na stěnách orgánu a zlepšuje pohodu. Je to carminative. Jeho hlavní složkou je simethicone, který má vlastnosti nezbytné pro ničení pěny ve střevě a pro fúzi bublin. Tato látka se používá, je-li to nezbytné, k vyšetření orgánů břišní dutiny, protože pomáhá zlepšit obraz při studiu žaludku a střev..

Espumisan pro děti je bezpečný lék, neovlivňuje mikroorganismy a enzymy ani procesy spojené s trávením. Když se střevní pohyb objeví ve své obvyklé formě a nezmění se.

Espumisan, jak často mohu dát novorozence?

Espumisan pro novorozence se předepisuje a používá v těchto případech:

 • když dítě trpí kolikou,
 • pokud existují příznaky nadměrné tvorby plynu a hromadí se. Také s nadýmáním nebo v pooperačním období,
 • je třeba prozkoumat orgány gastrointestinálního traktu nebo pánve. Tyto studie zahrnují: ultrazvuk, rentgen a další,
 • v případě otravy mycím prostředkem nebo pracími prostředky (cokoli, co může vytvořit pěnu). V tomto případě se Espumisanovy děti stanou pěnovými zhášeči a přispějí k jejich odstranění.

Lék můžete použít po každém krmení, pokud neustále uvidíte nadýmání těsně po požití mléčné směsi nebo mateřského mléka. Dávají dávkové formě nápoj, ale před každou dávkou musí být emulzní láhev několikrát protřepána. To je nezbytné, aby se účinné látky neusadily. V případě potřeby můžete použít odměrku a dávkování pomocí mililitrů.

V závislosti na tom, jak často produkce plynu trpí, jsou dětem předepisovány drogy:

 • po každém krmení,
 • před krmením,
 • pokud existuje silné nadýmání, můžete to dát v noci.

V závislosti na tom, kolikrát je konzumováno jídlo, mohou být děti pokaždé podávány Espumisan. Jakmile problémy s produkcí plynu ve střevech zmizí do pozadí, droga se přestane používat. Je třeba také poznamenat, že Espumisan dítě není návykové a můžete ho používat po neomezenou dobu.

Kolikrát dejte Espumisanovi novorozence?

Dávkování a způsoby použití jsou předepsány v dostatečně přístupném jazyce v příbalové informaci k léku. Každá problémová a věková kategorie obsahuje své vlastní pokyny a metody. Takže pro děti, které jsou mladší (kojenci), se kapky přidávají do směsi přímo do láhve. Jedna dávka je od 5 do 10 kapek. Pokud dítě jí výhradně mateřské mléko, podávají se kapky lžičkou. Zároveň nebude hrát roli před nebo po krmení. Počet krát závisí pouze na tom, jak často dítě jí, ale doporučuje se více než 6-8krát denně.
Pokud se lék používá k přípravě na střevní vyšetření, mělo by se spotřebovat až 3 ml najednou. Někdy se lék podává před událostí nebo během ní, ale několika kapkami emulze. K tomu se často používá endoskop. Díky tomu jsou bublinky plynu odstraňovány mnohem rychleji a výsledek studie bude přesnější.

Espumisan je nebezpečný pro děti?

Je tento lék nebezpečný pro děti nebo, lépe řečeno, může být Espumisan podáván novorozencům od prvních dnů života? Tento nástroj je určen pro každodenní použití a můžete jej dát dětem od prvních dnů života. Nezávislé jmenování v takových případech však může mít opačný účinek. Žádost proto začíná pouze se souhlasem lékaře. Proč? Nejprve potřebujete úplnou jistotu, že dítě je s trávicím traktem normální. V případě obstrukce je použití léku přísně zakázáno v každém věku. Častěji jsou tyto problémy detekovány u kojenců..

Espumisan nemá žádné kontraindikace kromě dvou faktorů:

 • střevní obstrukce,
 • individuální nesnášenlivost jedné nebo více složek.

Alergie na Espumisan u novorozenců a její příznaky

U novorozenců se může náhle objevit alergie na Espumisan, protože tělo není silné, imunitní systém není dobře vyvinut. K prvnímu projevu alergie dochází doslova bezprostředně po podání (otok). Proto po prvním pečlivém vyšetření vašeho dítěte pečlivě zkontrolujte. Patologie se vysloví:

 • ústa se začnou zvětšovat. Otok jde dopředu a krk,
 • může dojít k mdloby,
 • výskyt dušnosti, dýchání je komplikovaný, zvuky vydávané dítětem se mohou podobat chrapotání,
 • neustále nemocný,
 • na kůži se objevují charakteristické vyrážky podobné úlům (v oblasti pupku se nejčastěji vyskytuje zarudnutí),
 • tělesná teplota se výrazně zvyšuje,
 • z přídi se objeví zvláštní výtok,
 • šokový stav (anafylaktický).

Alergie u dětí a vedlejší účinky

Pokud jste u svého dítěte museli pozorovat alergickou reakci, mělo by být léčivo okamžitě přerušeno. Jednorázové použití tolik neovlivní tělo dítěte. Je to první trik, který by měl být ten hlavní. Díky němu můžete okamžitě vyjasnit situaci spojenou s tolerancí účinných látek. Podle statistik je alergická reakce na léčivo extrémně vzácná a ve většině případů je emulze předepisována dětem, které mají problémy s plynem a nadýmáním. Před jmenováním jsou rodiče vždy dotazováni na alergické stavy v rodině (konkrétně blízcí příbuzní). Pokud existuje alergie na léky, které zahrnují hlavní složku Espumisanu (například babička), dávají doporučení ohledně předmětu první dávky a co dělat v případě alergie.

Espumisan: závislost u novorozenců

Z tohoto důvodu neexistuje žádná závislost na drogě. Novorozenci však mají alergické vyrážky a jiné projevy. Aby se předešlo problémům s léčbou alergií a nedošlo k poškození těla dítěte, je třeba pečlivě sledovat chování dítěte, jeho stav a vyrážky na těle po dobu 24 hodin. Dochází k určitému přizpůsobení nebo přizpůsobení těla složení léku. Neslučitelnost kapek nebo suspenzí s tělem lze zaznamenat vytvořením vyrážky nebo zarudnutí kůže. Pokud není pozorován žádný z výše uvedených příznaků alergické reakce, je léčivo vhodné pro dítě.

Espumisan Baby: předávkování

Jak často můžete dát novorozence Espumisanu, aby nedošlo k předávkování. Bohužel jsou takové jevy také možné. K tomu dochází v důsledku nedodržení dávek a nesprávného přístupu rodičů k bolestivému stavu dítěte. Mnoho lidí si myslí, že dítě pláče jen kvůli bolestem v žaludku, které jsou způsobeny plynem. Proto se snaží dávat lékovou formu pokaždé, když dítě pláče. Vyvstává otázka: „Mohu dát novorozence kapku takhle, když dítě pláče?“ Samozřejmě že ne. Pokud po krmení uběhl čas a dítě pláče, ale Espumisan byl dán v souladu s pravidly podávání, není důvodem, proč se jedná o plyny ve střevech. Nyní už jen musíte pochopit, které.

Všechny příznaky předávkování přípravkem Espumisan jsou podobné alergickým projevům..

Pomoc při předávkování a jeho důsledky

Pokud se při používání suspenze objeví kapky, objeví se známky předávkování, pak byste se v žádném případě neměli sami léčit. Při prvních projevech je nutné zavolat pohotovostní lékařskou pomoc nebo jít do nemocnice. Samoléčení může zhoršit stav dítěte. Kvalifikovanou pomoc a podporu mohou poskytovat pouze odborníci..

Video

Jak dát dětem Espumisan dítě?

Espumisan baby: návod k použití pro novorozence a proč je to nutné; kolik a jak dát, cena, recenze, analogy

Droga je předepsána pro novorozence v prvních měsících života, když se obávají střevní koliky. Syntetická látka ve složení Espumisanu účinně eliminuje zvýšenou tvorbu plynů a zmírňuje spastické bolesti.

Léková forma

Espumisan dítě pro novorozence je k dispozici ve formě kapek pro orální podání. Je to velmi pohodlné. Koneckonců, novorozenec ještě není schopen pít celou lžičku suspenze nebo sirupu. Ale vzít 5 kapek tekutiny je proveditelný úkol, zejména proto, že mohou být přidány do láhve vody nebo směsi pro krmení.

Je připojen kapací dávkovač, takže rodiče se nebudou mýlit při měření požadovaného množství.

Popis a složení

Espumisan baby je čirá tekutina s banánovou příchutí a aroma. Děti je berou s radostí.

Jeden ml tekutiny obsahuje 100 mg účinné složky. Ve své kvalitě je simethicone. Právě na jeho působení v zažívacím traktu je dítě zbaveno koliky a nadýmání.

Další složky pomáhají léku procházet zažívacím traktem a dávají léku příjemnou chuť a vůni. Nemají žádný vliv na tělo dítěte.

V tomto léku použité:

 • makrogolustearát;
 • glycerol monostearát;
 • karbomery;
 • příchuť banánů;
 • acesulfam draselný;
 • sorbitol;
 • chlorid sodný, citrát a hydroxid;
 • kyselina sorbová;
 • voda.

Jak vidíte, kompozice neobsahuje laktózu a sacharózu. To je další výhoda tohoto léku, takže jej lze použít u dětí s nesnášenlivostí laktózy (hypolaktasie) nebo diabetem.

farmaceutický účinek

Působení dítěte Espumisan je založeno na vlastnostech jeho hlavní složky - simethikonu. Plyny, které se tvoří ve střevech, vypadají jako spousta bublin nebo pěn. Proto je uvnitř břicha pocit nadýmání a prasknutí.

Simethicone snižuje povrchové napětí bublin, v důsledku čehož jsou zničeny. Plyn uvolněný z bublin se přirozeně vylučuje z těla. Samotný proces probíhá velmi rychle - během 10 až 30 minut po užití léku. Proto dítě brzy přestane cítit nepohodlí.

Simethicone působí pouze na povrch plynových bublin. Nemá žádný účinek na sliznice trávicího traktu. Látka není absorbována tělem, nevstoupí do krve nebo jiných tekutin, nezanechává zažívací trakt. Tělo je vylučováno tělem v nezměněné formě spolu s výkaly.

Simethicone neovlivňuje fungování trávicího systému, nevyvíjí závislost, což umožňuje užívat lék po dlouhou dobu, pokud je to potřeba.

Proto lze tvrdit, že Espumisan dítě je naprosto neškodné a bezpečné pro tělo i novorozených dětí. Používá se nejen k symptomatické léčbě, ale také k prevenci nadýmání a koliky u kojenců..

Farmakologická skupina

Espumisan dítě patří do skupiny léčivých přípravků. Jedná se o látky, které snižují tvorbu plynů v zažívacím traktu a přispívají k jejich odstraňování z těla..

Indikace pro použití

Mezi indikace užívání drogy Espumisan baby patří:

 • střevní kolika;
 • zažívací poruchy;
 • nadýmání;
 • aerophagy (říhání vzduchu).

Espumisan baby lze použít jak v případě výskytu těchto příznaků, tak i pro zabránění jejich výskytu.

Užívání drogy je možné iu novorozenců od prvního dne jejich života. Nemá žádné věkové omezení.

Kontraindikace

Od kontraindikací po použití dítěte Espumisan je izolována individuální nesnášenlivost látky ze složek v kompozici. Rodiče novorozených dětí to mohou podezřívat s výskytem červené vyrážky u kojenců, která se nejčastěji vyskytuje na tvářích, papeži, tenké kůži v záhybech těla (krk, ohyby rukou, tříselné oblasti). V takovém případě je lepší lék zrušit a poradit se s pediatrem.

Také kontraindikací k použití přípravku Espumisan je akutní střevní obstrukce. Chcete-li tento stav vyloučit, měli byste se před užitím léku u dětí poradit s pediatrem.

Kolik a jak dát

Před změřením požadovaného množství léku musí být lahvička s kapkami dobře protřepána. Pro dávkování se používá kapátko, zatímco láhev musí být udržována ve svislé poloze.

Droga může být dána kojenci různými způsoby:

 • lžičkou (lze zředit vodou nebo mateřským mlékem);
 • kapat přímo do úst;
 • přidat do láhve se směsí nebo trochu vody.

Vyberte si nejvýhodnější způsob pro své dítě.

U novorozenců a dětí mladších než 1 rok je Espumisan baby předepsána 5-10 kapek před jídlem, bezprostředně po něm nebo během jídla. Při těžké kolice a nadýmání se přípravek podává dítěti před spaním. Nedávejte lék více než 5krát denně.

Ve vyšším věku se dávka léku zvyšuje.

Vedlejší efekty

Protože účinná látka léčiva neopouští gastrointestinální trakt, nebyly pozorovány vedlejší účinky jeho podávání.

Ve velmi vzácných případech byla pozorována individuální nesnášenlivost léku. Nejčastěji se projevuje ve formě alergické reakce (vyrážka a svědění). V tomto případě byste neměli brát lék déle.

Interakce s jinými drogami

Espumisan baby je kombinován s jinými léky. Protože eliminuje fenomén tvorby plynu ve střevě, jeho příjem dokonce zlepšuje účinek jiných léků, což umožňuje plné vstřebávání aktivních složek jejich složení..

Espumisan dítě dobře doplňuje terapii předepsanou lékařem pro různé otravy a intoxikace.

speciální instrukce

Mezi dávkami léku by dítě mělo projít alespoň 3 hodiny.

Po zahřátí ztrácí účinná látka (simethicone) své vlastnosti, takže pokud do kapky vody nebo směsi přidáte kapky, ujistěte se, že tekutina není horká. Můžete kapat Espumisan dítě do teplé tekutiny (vhodné pro krmení dítěte při teplotě).

Pokud jsou současně s espumisanem dítěti předepsány absorpční drogy, měla by mezi jejich příjmem a použitím espumisan dítěte uplynout alespoň 1 hodina.

Předávkovat

Nebyly zaznamenány případy předávkování léky. Protože aktivní složka není absorbována tělem a je z ní vylučována v nezměněné podobě, je předávkování lékem vyloučeno. Proto je Espumisan Baby zcela bezpečný i pro novorozence..

Přesto by dítě nemělo předepisovat lék sám, vždy je lepší postupovat podle pokynů specialisty.

Analogy

Espumisan dítě je považováno za jedno z nejúčinnějších léků pro koliku v dětství. Každý z rodičů má však právo věnovat pozornost jinému léku..

Přípravky, ve kterých se jako léčivá látka používá simethikon, jsou Bobotik a Sab Simplex.

Na základě éterických olejů byly vytvořeny Baby Kalm a Happy Baby. Rostlinná surovina obsahuje Plantex.

Můžete použít jeden z nejlevnějších, ale také docela účinných prostředků - koprová voda.

Je lepší, pokud rodiče nezkoušejí nezávisle na výběru vhodného léku pro dítě, ale vyhledají radu pediatra.

Podmínky skladování

Lék může být skladován při pokojové teplotě, pokud nepřesahuje 25 stupňů.

Kapky se ukládají do láhve z tmavého skla, ale je lepší je odstranit ze slunečního záření. K tomu stačí po použití vložit láhev zpět do lepenkové krabice, ve které se prodává.

Doba použitelnosti kapek je 3 roky, ale je lepší použít otevřenou láhev do měsíce.

Kolika u kojenců se obvykle objevuje ve 2. týdnu života a přechází nezávisle asi o šest měsíců, kdy se trávicí systém dítěte přizpůsobí příjmu potravy.

Ale proč stoicky snášet toto nepohodlí, když první měsíce života nemohou být zastíněny neustálým bojem s nadýmáním v malé bříšce. Espumisan dítě je naprosto bezpečný, ale účinný způsob, jak obnovit klid a děti a jeho rodiče.

Cena léku

Cena léku je v průměru 406 rublů. Ceny se pohybují od 405 do 525 rublů.

Jak se zbavit koliky: jak dát novorozence Espumisanovi?


Od prvních dnů narození potřebuje dítě velmi pečlivou péči a okamžité řešení všech zdravotních problémů. Plyny se často stávají problémem, což je přirozený vedlejší účinek trávení, pak kolika. Pro usnadnění uvolňování plynů a zlepšení stavu dítěte pomocí „Espumisan L“.

 • Složení a farmakologické působení
 • Formulář vydání
 • Indikace pro použití
 • Dávkování a podávání
 • Frekvence přijetí
 • Kontraindikace a vedlejší účinky

Složení a farmakologické působení

Farmakologický účinek přípravku Espumisan L je způsoben jeho složením. Lék oslabuje povrchové napětí bublin plynu ve střevě. Tím se ničí plynové bubliny (pěna).

Pod vlivem střevní motility se uvolněný plyn absorbuje nebo volně odvádí. V důsledku toho křeče a související bolesti u dítěte zmizí.

Věděl jsi? Dívky trpí kolikou méně často než chlapci.

K tomuto procesu dochází díky složkám léčiva:

 • simethicone;
 • polyethylenglykolstearát;
 • glycerol monostearát;
 • kyselina sorbová;
 • citrát sodný a další.

Lék na křeče pro kojence

Na pozadí nedokonalostí střevní mikroflóry se objevují těžké křeče v břiše novorozence. Období formování funkcí gastrointestinálního traktu je doprovázeno křečovitými křečemi bolesti a hromaděním plynů.

Použití speciálních prostředků ke zmírnění stavu dítěte pomáhá výrazně zlepšit kvalitu života dítěte i rodičů. Espumisan dítě s aktivní složkou simethicone je považováno za účinný lék pro novorozence.

Indikace pro přijetí

Lékaři doporučují užívat kojenecké kapky Espmisan Baby pro kojence s těžkou kolikou, které jsou vyvolány zvýšenou tvorbou plynu. Vzhledem k tomu, že dítě Espumisan pro novorozence pracuje pár minut poté, co vstoupí do střev, pediatrové a neonatologové doporučují dávat dětem v následujících případech:

 • s těžkou vzdušností novorozence - nekontrolované požití vzduchu mlékem nebo vodou;
 • s hromaděním plynů ve střevech dítěte, doprovázené křečemi a kolikou;
 • známky průjmu, dysbiózy u novorozenců;
 • vstup škodlivých mikroorganismů do střevní flóry od jara.

Měli byste začít brát dítě Espumiza ihned poté, co se dítě začne bát, stane se podrážděným a břicho je husté a napjaté..

V jakém věku je povolen

Maminky se často ptají, v jakém věku může být droga dána novorozencům. Espumisan ve formě kapek je vhodný k použití od prvních dnů života dítěte.

Důležité! Před použitím jakéhokoli léku se ujistěte, že se poraďte s lékařem.


Pro větší pohodlí je láhev vybavena kapátkem. Lék může být také podáván přidáním do lahve s jídlem.

Chcete-li zkrotit koliku, použijte koprovou vodu, Plantex, Bobotik, Bebinos, Infakol, Bifidumbacterin, Baby Kalm, Lactobacterin, Microlax.

Složení fondů

Hlavní aktivní složkou přípravku Espumisan je simethicone. Jako nečistoty lze použít:

 • glycerol;
 • hydroxybenzoát;
 • potravinářské barvy a příchutě (v emulzi).

Simethicone se nerozpouští ve vodě, nerozkládá se v kyselinách. Z této látky - oxid křemičitý.

Je to tato složka, která působí jako odpěňovač a stimuluje rozklad plynových bublin. A glycerin, který je také obsažen v kompozici, přispívá ke skutečnosti, že účinná látka uzavírá významnou oblast střeva tenkým filmem.

To však nijak neovlivňuje peristaltiku, to znamená, že průchodnost gastrointestinálního traktu zůstává normální.

Espumisan je k dispozici ve formě tablet a suspenzí pro orální podání. Pro kojence se používá hotové řešení.

Některé farmakologické společnosti také vyrábějí tzv. „Dětský Espumisan“. Od obvyklého se liší pouze koncentrací simethikonu.

Dávkování a podávání

Pokud má vaše dítě problém se zvýšenou tvorbou plynu, pediatr vám řekne, kolik kapek „Espumisanu“ dává novorozence z koliky. Pokyny také naznačují, že od prvních dnů života novorozence až do roku je dáno drogě 25 kapek při každém krmení.

Pokud dítě jí mateřské mléko, podává se lék z malé lžíce před nebo po krmení. Do nádoby s dětskou výživou se přidává „umělý“ lék.

Po kolika minutách působení „Espumisan“ to záleží na individuálních vlastnostech novorozence, na síle křečí a dokonce i na náladě. Když lék funguje, dítě přestane plakat, zklidní se a začne aktivně uvolňovat plyny. Jak ukazují zkušenosti, droga začíná působit za 10-30 minut.

Věděl jsi? Problémy s „gaziki“ u dětí se obvykle vyskytují až ve čtvrtém měsíci.

Návod k použití přípravku Espumisan u novorozenců

Jakýkoli lék, který hodláte dát svému dítěti, by měl předepisovat pouze lékař. Pokyny pro použití léku by také neměly být ponechány bez dozoru. Je to ona, kdo dá odpovědi na otázky, z jakého věku může být dáno dítěti Espumisan, jak často a zda existují kontraindikace.

Formulář vydání

Espumisan pro děti je k dispozici ve formě emulze (kapky). Emulze chutná dobře, má lehce ovocnou (banánovou) vůni. Má mléčně bílou barvu a nízkou viskozitu..

U novorozenců je pediatrům nejčastěji předepisován Espumisan L - lék, který snižuje nadýmání. Uvolňovací forma - 30 ml lahve, včetně odměrného uzávěru a zátky.

V tabulce jsou uvedeny všechny látky, které jsou součástí léčiva Espumisan L.

StrukturaObsah látky v 1 ml léčiva
Účinná látka
simethicone40,00 mg
Pomocné látky
makrogol stearát6,560 mg
karbomer6,350 mg
glyceryl monostearát 40-554,020 mg
příchuť banánů4,233 mg
kapalný sorbitol (nekrystalizující)211,655 mg
acesulfam draselný0,318 mg
citrát sodný4,445 mg
chlorid sodný0,708 mg
hydroxid sodný0,708 mg
kyselina sorbová1060 mg
čištěná voda778,245 mg

Indikace pro použití drogy Espumisan L:

 • střevní kolika;
 • nadýmání;
 • zvýšená tvorba plynu;
 • pocit plnosti a přetečení v epigastrické oblasti;
 • příprava na ultrazvuk / radiografii břišní dutiny a pánve;
 • jako odpěňovač pro otravu čisticími prostředky.

Sdílíme naše zkušenosti s používáním dětského espumisana:

Kontraindikace při používání přípravku Espumisan:

 • střevní obstrukce;
 • přecitlivělost na složky léku.

Mladé matky, které čelí kolika u svých dětí i v porodnici, se obávají, zda je možné dítěti podat takový „dospělý“ lék - konec konců se trávicí systém u novorozenců teprve začíná objevovat. Užívání léku na koliku nepředstavuje riziko pro zdraví dítěte. Není vstřebáván do krve a neovlivňuje činnost vnitřních orgánů dítěte. Po rozpuštění plynů dítě Espumisan opouští tělo přirozenými výkaly drobků, je vylučováno beze změny.

Jak dávkovat Espumisan pro novorozence?

Pro 1 dávku je zapotřebí 1 ml emulze nebo přesně 25 kapek. Před použití dobře protřepejte. Často vyvstává otázka, jak dát dítěti emulzi správně. U kojenců se léčivo přidává do lahvičky pro dětské výživy nebo se podává s odměrnou lžičkou / stříkačkou. Okamžik užívání drogy není důležitý - lze jej podat před jídlem i po něm. Espumisan může být také dána dítěti před spaním..

Kolikrát může být dítěti dáno léky denně?

Přípustný počet dávek denně pro novorozence je 3–5 dávek nebo 3 ml léku. Délka užívání přípravku Espumisan závisí na přítomnosti příznaků. Pokud dítě doprovází kolika neustále, může být lék používán podle potřeby po dlouhou dobu při dodržení věkové dávky.

Jak uchovávat Espumisan?

Droga nevyžaduje zvláštní podmínky skladování. Může být uchováván v lékovce při pokojové teplotě (ale ne nad 30 ° C). Espumisan L neobsahuje cukr, proto jej lze použít k léčbě cukrovky.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Existuje jen málo kontraindikací pro užívání drogy:

 • kompletní střevní obstrukce;
 • individuální nesnášenlivost komponent.

Jako vedlejší účinek přípravku Espumisan byla ve vzácných případech u novorozenců alergie na léčivo ve formě vyrážky, svědění.
Důležité! Espumisan

"
není návykové.
Jak ukázala praxe, použití přípravku Espumisan L u novorozenců značně usnadňuje život dítěte i jeho prostředí.

Léky pro děti Colic

Provozní princip

Účinná látka léčivého léčiva, která se dostává do gastrointestinálního traktu dítěte, působí rychle a směrově.

Provozní princip:

 • Jakmile ve střevech, Espumisan dítě směřuje aktivitu do plynových klastrů, rozděluje je na malé bubliny.
 • Bubliny se neutralizují a přirozeně se odstraňují.
 • Lék je odstraněn ze střev dítěte, aniž by se dostal do krve dítěte.

Vzhledem k tomu, že dítě Espumisan působí již 2-5 minut po podání, jsou příznaky nedostatku enzymů u novorozence poměrně rychle neutralizovány..

Indikace pro použití

Espumisan se doporučuje pro použití se zvýšenou tvorbou plynu ve střevech. Tento stav je často pozorován u dětí mladších 3 měsíců. Je to proto, že tělo dítěte ještě není schopno produkovat enzymy, které jsou nezbytné pro normální fungování trávicího traktu. Důvodem hromadění plynů může být polykání vzduchu během krmení..

Tento lék je užíván pro koliku. Tato podmínka má následující projevy:

 • prodloužený pláč bez důvodu,
 • pevné a oteklé břicho,
 • dítě se neustále snaží tlačit nohy na břicho,
 • tvář červenat,
 • pokud si položíte ruku na břicho, můžete to cítit.

Espumisan pro děti je také předepisován pro otravu lékem, který obsahuje pěnící látky. Tento léčivý přípravek se užívá k přípravě na ultrazvuk nebo rentgen trávicího traktu.

Vedlejší účinky léku

Tento lék má pouze jeden vedlejší účinek, který je v praxi velmi vzácný, jedná se o alergickou reakci na účinnou látku. Proto se doporučuje testovat léčivo tak, že se dítěti podá malá dávka Espumisanu. Pokud dítě nemá vyrážku nebo zarudnutí, pak bude možné dát dítěti tento lék beze strachu. Nepřekračujte však dávku, protože neexistují žádné údaje o tom, jak velké množství léku ovlivní každý konkrétní organismus..

Terapie pro dospělé

V případě léčby dospělých pacientů přípravkem Espumisan jim lékaři předepisují tobolky tohoto léku. Doporučené dávkování a frekvence podávání: 1–2 tobolky až 3krát denně.

Během léčby se doporučuje dodržovat následující pravidla:

 • před jídlem by se droga Espumisan neměla používat, protože jídlo po drogě může tlumit a inhibovat jeho účinek;
 • vypijte kapsle s malým množstvím neperlivé vody;
 • poslední dávka přípravku Espumisan bude záviset na závažnosti příznaků: s těžkým křečím a křečím kolikou se poslední 2 tobolky vypijí těsně před spaním;
 • o délce léčby by měl konzultovat lékaře.

V některých případech není otázka, zda brát před jídlem nebo po Espumisanu, zásadní záležitostí. V případě, že osoba nebude schopna po jídle vzít tobolky nebo emulzi a nechcete vynechat léčbu, můžete si nechat před jídlem užít jednu dávku léku.

Mechanismus účinku léku

Hlavní aktivní složkou léčiva je simethikon. Díky němu začíná ve střevě rozklad plynných bublin na menší částice. Výsledkem je, že tyto mikročástice mohou být absorbovány do střev, aniž by způsobovaly bolest v drobečkách. A jen malá část z nich přijde s drogou. Lze tedy říci, že Espumisan není lék, který pomáhá eliminovat příčiny koliky. Je to jen lék, který bojuje s již vznikajícími bublinami plynu, které kvůli své velikosti nemohou samostatně opustit střeva dítěte a způsobit mu bolest.

Jak dát Espumisan

Užívání jakéhokoli léku vyžaduje počáteční seznámení s pokyny. V situaci s Espumisanem by se tato pravidla neměla opomíjet. Kromě toho můžete získat radu od odborníka a zjistit, jak přesně dát Espumisanovi novorozence, kolikrát denně, zda může být podávána na dlouhou dobu atd..

Espumisan lze podávat dětem bez ohledu na příjem potravy. Můžete také zředit lék mateřským mlékem nebo vodou a dát dětskému léku ze lžíce nebo láhve, protože to bude výhodnější.

Espumisan lze užívat od útlého věku. A přemýšlet o tom, jak často můžete dát novorozenému Espumisanovi, to není nutné, protože počet recepcí za den a doba používání nejsou omezeny. Lék se v těle nehromadí a není vstřebáván střevy, takže je naprosto neškodný i pro kojence. Maminky ji mohou dávat dětem několikrát denně, a co je nejdůležitější, nepřekračujte jednu dávku, obvykle je to 25 kapek nebo 1 ml. léky.

Děti starší než jeden rok mohou užívat Espumisan 40 kapek najednou. V některých případech je dávka zvýšena na 50 kapek v závislosti na příčinách bolesti břicha.

Rozdíl mezi Espumisanem spočívá v tom, že si ho mohou vzít i novorozenci. Koneckonců, mnoho léků s podobným účinkem je povoleno užívat pouze od měsíce.

Espumisan pro kojence

Colic u novorozence mu dává spoustu nepříjemností. Vzhledem k tomu, že strouhanka je stále příliš malá a nemůže samostatně uvolňovat střeva z plynů, je třeba jí v tom pomoci. Droga jako Espumisan, která je již několik let považována za nejoblíbenější a nejúčinnější lék, se s tímto úkolem dokáže vypořádat. Mnoho rodičů se však velmi obává, jak často může být Espumisan podáván, zda má vedlejší účinky a zda může být použit u novorozenců. Abyste pochopili tento problém, musíte zjistit, co je součástí léku a jak to ovlivňuje činnost střev dítěte. Nejprve však stojí za to zjistit, co způsobuje vývoj střevní koliky u dítěte.

Důvody mohou být následující faktory:

 1. Nezralost střevního traktu dítěte.
 2. Dítě přijímá vzduch při jídle - vzdušnost.
 3. Nerovnováha v mikroflóře střev dítěte - dysbióza.
 4. Nedostatek enzymů podílejících se na trávení dítěte.
 5. Nesprávná výživa kojící matky.
 6. Užívání různých léků, zejména antibiotik.

Kromě výše uvedených důvodů můžeme také pojmenovat nepříznivé prostředí a stres. Ale ať už je důvod jakýkoli, každé dítě má koliku. Koneckonců to není nemoc, ale pouze proces adaptace střevního traktu dítěte. A jediné, co mohou rodiče udělat, je mírné zmírnění stavu drobků, snížení intenzity a trvání bolesti. To je přesně to, co je Espumisan pro novorozence.

Lék a jeho vlastnosti

Espumisan pro novorozence byl k dispozici v jedné dávkové formě - ve formě emulze v 30 ml lahvích. A zatímco v balení najdete speciální odměrku. Dnes si můžete koupit Espumisan v kapkách, což usnadnilo jeho použití, protože ne každé dítě je připraveno pít viskózní emulzi. Přípravek neobsahuje takové pomocné látky, jako je laktóza a cukr. Tento nástroj je proto ideální pro děti s diabetem a nedostatkem laktázy..

Výhody léku

Espumisan se již podařilo získat vedoucí postavení mezi podobnými fondy. Proto můžeme bezpečně vyzdvihnout hlavní výhody léku:

 1. Rychlost expozice. Účinek po aplikaci nastane do 15 minut.
 2. Droga je naprosto bezpečná.
 3. Může být podáván dětem od narození, i když kolika se obvykle objevuje po 3–4 týdnech.
 4. Nepůsobí na celé tělo, působí pouze ve střevě a vychází přirozeně.
 5. Bez cukru a laktózy.
 6. Pokud ji užijete hodinu před užitím jiných léků, Espumisan pro ně „připraví“ střeva, očistí ji od pěny a plynů.

Odpověď na hlavní otázku rodičů o tom, zda může být Espumisan dán novorozencům, je celkem jednoduchá - můžete dát novorozence novorozence od prvních dnů života. Je však užitečné zjistit příčinu bolesti břicha, protože některá onemocnění gastrointestinálního traktu mohou také způsobit, že dítě pláče a dupí nohama. Nezapomeňte proto ukázat dítě lékaři a získat odbornou radu..

Články O Neplodnosti