Hlavní Testy

Je možné polykat inhalační aerosol? Interakce s jinými drogami

V každé lékárně najdete širokou škálu sprejů a aerosolů určených k léčbě angíny. Jedním z nich je Ingalipt - sprej domácí produkce, doporučený jako lék proti infekčnímu zánětu ústní dutiny a hrtanu. Je však účinný v angině pectoris?

Jak Ingalipt ovlivňuje hrdlo s anginou pectoris

Za prvé, lék je dobrý antiseptikum s antibakteriálním účinkem. A také pomáhá snižovat bolest v hrtanu, zmírňuje bolest v krku a hojení a mikrotrhliny.

Na rozdíl od mnoha svých analogů obsahuje Ingalipt několik účinných látek. Tyto zahrnují:

 1. Sulfanilamid je hlavní účinnou látkou léčiva. Inhibuje vývoj a reprodukci bakteriálních buněk, což vede k jejich smrti.
 2. Sulfathiazol je představitelem sulfonamidové skupiny, která zlepšuje působení první látky: zabraňuje vývoji a reprodukci bakterií, má antimikrobiální a antibakteriální účinek.
 3. Mátový olej je přírodní složka získaná z listů máty peprné. Tato olejovitá tekutina zjemňuje a uvolňuje křeče v krku, čímž usnadňuje dýchání. Rovněž snižuje kašel a bolest v krku. Olej obsahuje mentol, který je považován za přírodní antiseptikum.
 4. Eukalyptový olej - Kapalina získaná ze stromu eukalyptu je známá svými antiseptickými vlastnostmi. Přispívá ke smrti bakteriálních buněk, zmírňuje zánět a zjemňuje sliznici hrtanu, postupně odstraňuje plak z jazyka, mandlí a sliznice, což je zvláště důležité u anginy pectoris.
 5. Thymol je extrakt získaný z tymiánu nebo tymiánu. Používá se jako přírodní antiseptikum při léčbě ORL orgánů..
 6. Glycerin, ethanol, čistá voda a cukr působí jako pomocné složky.

Díky tomuto vícesložkovému složení má Ingalipt komplexní terapeutický účinek na sliznici hrtanu. To však neznamená, že tento nástroj pomůže vyrovnat se s anginou pectoris samotnou. Sprej je pouze součástí komplexní terapie, která zahrnuje také širokospektrální antibiotika, antialergická a antiseptická léčiva.

Vše, co potřebujete vědět o angině, říká doktorka ORL Irina Shkolniková:

Metody použití Ingalipt pro anginu

Injekt se smí používat k léčbě angíny u dospělých a dětí od tří let. Zpravidla se používá 3-4krát denně po dobu 10 dnů. Změna podmínek je možná pouze se souhlasem lékaře.
Lék je k dispozici ve formě válce s rozprašovací tryskou.

Během použití se ochranné víčko odstraní z trysky. Poté je nasměrována na zadní stranu hrdla a drží plechovku přímo před ní. Před nástřikem byste měli několik vteřin zadržet dech, jinak se produkt dostane do plic a může způsobit bronchospasmus. Po stisknutí postřikovače musíte počkat 2-3 sekundy a poté uvolněte kryt. Tato akce se doporučuje opakovat třikrát, aby se léčivá látka přesně dostala do všech postižených oblastí..

Kromě ošetření postřikem můžete kloktat roztokem mořské soli:

Existuje několik tipů, jak správně používat sprej:

 1. Lék lze použít pouze na „čisté hrdlo“. Pokud je povrch ústní dutiny pokryt plakem nebo hnisem a zbytky jídla, které se dříve konzumovaly, se v něm hromadí, jejich přítomnost sníží terapeutický účinek spreje. Aby se tomu zabránilo, doporučuje se propláchnout hrdlo převařenou vodou a zvláště husté vrstvy plaku odstranit gázovým tamponem..
 2. Po zákroku byste neměli mluvit po dobu 5 minut a nejméně půl hodiny - jezte jídlo nebo pití vody. To pomůže dosáhnout nejlepšího účinku..
 3. Po každém použití by měla být tryska očištěna od veškerého zbývajícího produktu. Jinak se po několika trikech může dojít k ucpání a dávky vyrobeného léku budou nižší, než je nutné.

Použití spreje během těhotenství a kojení matek

Stejně jako mnoho jiných léků tohoto účelu bude Ingalipt s anginou pectoris předepisovat lékař pouze nastávajícím matkám a kojícím ženám. To je spojeno s možným rizikem vzniku alergických reakcí na léčivo. Kromě toho ještě nebyl stanoven vliv složek spreje na stav a vývoj plodu. Lék je proto předepsán těhotné ženě odborníkem, pouze pokud je výsledek jeho léčby vyšší než možné riziko pro matku a dítě.

Co dělat, když se během těhotenství plíží chlad? Mladá matka Tatyana sdílí svá tajemství:

Pokud je třeba během kojení použít Ingalipt, doporučuje se kojení dočasně přerušit. Složky léčiva částečně pronikají do krevní plazmy a mateřského mléka. Vniknutí do těla dítěte může způsobit komplikace, vést k zástavě dýchacích cest nebo k rozvoji alergických reakcí.

Kontraindikace

Alergická reakce je vyjádřena jako křeč plic. V tomto případě musíte okamžitě vzít antihistaminikum, a pak jít k lékaři se žádostí o změnu léku.
Omezení při používání spreje se vztahují pouze na osoby, které jsou alergické na složky léku, a malé děti do tří let.

Při léčbě kojenců nelze v žádném případě použít spreje určené k rozprašování léčivé látky. Zavlažování krku dítěte představuje riziko křeče dýchacích cest, které povede k zástavě dýchacích cest.

Zajímavé video: jak vyléčit bolest v krku za 1 den?

V některých případech se po použití spreje objeví následující onemocnění:

 • pocit pálení, bolestivost, sucho v ústech;
 • otok sliznicového povrchu hrdla;
 • potíže s dýcháním
 • nevolnost, zvracení, slabost.

Takto se projevují vedlejší účinky, které po chvíli zmizí. Pokud se i nadále vyskytují po každém zavlažování hrdla stříkacím krkem, musíte se poradit s odborníkem a požádat o změnu léku.

Ingalipt nebo Hexoral

Kromě přípravku Ingalipt existuje několik léků, které se používají při léčbě akutní angíny. Jedním z nich je Hexoral - široce známý sprej s antiseptickým účinkem. Je určen pro použití při léčbě anginy pectoris díky svým antitusickým a protizánětlivým vlastnostem..

Obě spreje mají podobný účinek, existují však významné rozdíly v jejich použití:

 1. Účinná látka Hexoral (hexetidin) má širší spektrum účinku ve srovnání se sulfanilamidy v Ingalipt.
 2. Hexoral je moderní prostředek nejnovější generace, který je účinný proti novým kmenům bakterií. Ingalipt zase od svého založení nezměnil své složení a činnost. V důsledku toho je neúčinná proti novým typům škodlivých mikroorganismů..
 3. Sulfidy se v současné době nedoporučují k použití. Je to především kvůli rezistenci bakteriálních buněk proti nim. Ale také v důsledku jejich požití do lidského těla se zvyšuje riziko poškození ledvin a negativního účinku na hematopoézu..
 4. Na rozdíl od Hexoralu má Ingalipt ve svém složení alkohol.
 5. Délka léčby přípravkem Hexoral pro anginu pectoris je kratší než léčba přípravkem Ingalipt.
 6. Hexoral má více kontraindikací než Ingalipt.
 7. Při použití obou léků se nežádoucí účinky vyskytují jen zřídka..
 8. Hexoral má několik forem uvolňování: pastilky, krční zavlažovací roztok a sprej.
 9. Objem láhve s přípravkem Ingalipt nestačí k úplnému ošetření.
 10. Cena aerosolu Hexoral je asi 338 rublů, zatímco Ingalipt je k dispozici za cenu 80 rublů.

Podle mnoha kritérií je tedy Hexoral nejúčinnějším lékem proti onemocněním hrtanu a mandlí.

Ingalipt nebo Cameton

Cameton patří do skupiny antiseptických léčiv vyráběných domácí produkcí. Zmírňuje zánět v krku, snižuje kašel a bolest v ústní dutině. Droga je analogem Ingalipt, ale každá z nich má své výhody a nevýhody..

 1. Ingalipt obsahuje látky ze skupiny antibiotik: streptocid a sulfathiazol. V Cametonu však není žádná složka s antibiotickou vlastností. Proto poslední lék nemůže pomoci při léčbě onemocnění horních cest dýchacích, protože nezabíjí bakteriální buňky a nesnižuje zánět v hrtanu.
 2. Cameton lze použít k zavlažování úst a nosu, protože neexistuje dráždivý účinek na sliznici orgánů..
 3. Kameton spray má velmi nepohodlný dávkovač: je velmi vhodný pro injekce léku do nosu, ale v ústní dutině nedosahuje zadní stěny hrtanu. Je proto nepravděpodobné, že by s jeho pomocí bylo možné účinně léčit onemocnění horních cest dýchacích.
 4. Během používání přípravku Cameton se doporučuje aplikovat injekci během inspirace. Ale jak již bylo zmíněno, hrozí to křeče průdušek a potíže s dýcháním.
 5. Podle hodnocení pacientů pomáhá Cameton při nazálním přetížení. Tato výhoda však nesouvisí se zánětem mandlí..
 6. Cena aerosolu Kameton je asi 66 rublů za 30 mg plechovku, zatímco Ingalipt se prodává za přibližně 91 rublů.

Lze učinit závěr, že při výběru mezi dvěma aerosoly by měl Ingalipt nebo Cameton dát přednost prvnímu. Přestože oba pomáhají snižovat bolest v hrtanu a snižují zánět v ústní dutině, je Ingalipt mnohem účinnější při léčbě zánětu mandlí..

Na závěr vám chci připomenout, že jednoduché ošetření je nejúčinnější. O tom ve videu níže:

Antiseptika pro krk jsou nejvíce žádaná v chladném období. V návodu k použití spreje "Ingalipt" se uvádí, že léčivo má komplexní účinek na infekční a zánětlivá onemocnění orofaryngu. Láhev s rozprašovačem umožňuje snadné použití a správné dávkování kapaliny.

Složení léku

„Ingalipt“ je kombinovaný přípravek obsahující důležité složky pro bolest v krku. V Rusku se sprej a aerosol vyrábějí pod tímto obchodním názvem. Dokonce i někteří odborníci se domnívají, že se jedná o stejnou lékovou formu. Mezitím existují významné rozdíly. Sprej je dodáván pomocí malého mechanického čerpadla integrovaného do trysky. Podrobnosti o zařízení lze vidět stěnou láhve vyrobené ze skla.

Velikost sprejových kapek je větší než aerosol a jejich rozprašovací rychlost je menší.

Aerosol "Ingalipt" rozprašuje lék kvůli rozdílu tlaku vně a uvnitř nádobky, což je několik atmosfér. Kapalina je dodávána pomocí nosiče - hnacího plynu. Neprůhledná aerosolová nádoba vyrobená z kovové slitiny odolávající vysokému tlaku.

Liší se nejen způsob krmení a velikost kapiček, ale také složení.

 • Obsah účinných látek ve 20 ml spreje: 0,5 g sulfanilamidu a asi 0,48 g sulfathiazolu sodného, ​​0,01 g tymolu, máty peprné a listy eukalyptu. Hlavními pomocnými látkami jsou alkoholy: glycerol a ethanol (1,4 a 1,2 g ve 20 ml). Aktivní a pomocné látky rozpuštěné ve vodě.
 • Kompozice Ingalipt v aerosolové nádobce (na 30 ml): 0,75 g rozpustného streptocidu a norsulfazolu sodného, ​​0,015 g thymolu, eukalyptového oleje a máty peprné. Pomocná látka - ethylalkohol.

Každá léková forma má výhody a nevýhody. Sprej se usazuje na sliznici hltanu a mandlích. Tato léková forma je bezpečnější pro malé děti, které nevědí, jak zadržet dech, když stříkají prostředky do orofaryngu. Nejmenší kapky aerosolu pronikají hlouběji - do průdušnice a průdušek.

Pro léčbu akutních infekcí dýchacích cest je lepší používat spreje pro bronchiální astma a obstrukční plicní onemocnění - aerosoly.

Ingalipt je jednou z nejdostupnějších drog. Náklady na sprej v lékárně jsou od 60 do 235 rublů, aerosol od 85 do 145 rublů (v závislosti na výrobci).

Farmakologický účinek

Sulfanilamid a sulfathiazol sodný jako součást léčiva jsou fungicidní, antibakteriální činidla, která jsou součástí sulfonamidové skupiny. Patogeny většiny onemocnění krku a ústní dutiny jsou citlivé na tyto léky. Mechanismus účinku sulfonamidů je bakteriostatický. Látky narušují syntézu nukleových kyselin v bakteriálních buňkách.

Alkoholy a rostlinné oleje mají antiseptické, protizánětlivé a analgetické účinky.

Po nastříknutí spreje do orofaryngu spadnou kapky na sliznici. Lék působí na mikrobiální infekci v ohnisku zánětu. Sulfonamidy se částečně vstřebávají, vstupují do krevního řečiště a vylučují se ledvinami..

Co pomáhá Ingalipt

Použití krku ve spreji je pohodlný způsob léčby nemocí hltanu, mandlí palatiny a dutiny ústní. Hlavní výhodou této formy dodávání léčiva do centra zánětu je rychlé dosažení terapeutického účinku. Sprej může začít působit 5 až 20 minut po aplikaci, jako je tomu u on / v léčivu.

Díky postřikování na kapičky se oblast interakce se sliznicí zvětšuje. To vám umožní použít menší dávky léku..

Sprej "Ingalipt" se používá pro akutní a chronická onemocnění:

 • stomatitida s aftózním a ulcerózním typem poškození ústní sliznice;
 • faryngitida a tonzilofaryngitida;
 • angína;
 • zánět hrtanu.

Postřik hrdlem ve spreji nahrazuje perorální podání tablet nebo suspenzí antimikrobiálními látkami. Tato metoda je na jedné straně pro trávicí trakt bezpečnější, na druhé straně se ničí účinek žaludeční šťávy na léčivo. Méně vedlejších účinků léku.

Návod k použití pro děti a dospělé

Vypláchněte ústa a krk těsně před zavlažováním. Použijte teplou převařenou vodu, můžete přidat sůl. Pokud jsou na ústní sliznici eroze a vředy, povrch se nejprve očistí od plaku pomocí gázového tamponu.

Sejměte ochranné víčko na stříkací láhvi. Přeneste zkumavku přicházející z trysky ze svislé polohy do vodorovné polohy tak, aby byla pod úhlem 90 ° k láhvi. Protřepejte balón.

Konec zkumavky se vloží do ústní dutiny a směřuje:

 • se stomatitidou - na postižené oblasti ústní sliznice;
 • s faryngitidou a laryngitidou - na zadní straně krku;
 • s mandlí - na mandlích.

Stiskněte stříkací trysku 2 až 4krát. Zavlažování se provádí v intervalech 2 až 3 hodin. Celkem se získá 3 až 5 ošetření denně. Po zavlažování se doporučuje nepít a nejíst nic po dobu 15 až 30 minut. Léčba přípravkem Ingalipt trvá 3 až 7 dní. Na konci dne je vhodné vyjmout trysku pomocí zkumavky, abyste ji mohli vyfouknout a opláchnout vodou.

Sprej „Ingalipt“ pro děti je stejný lék, jaký používají dospělí. V pediatrii je povoleno používat od 3 let.

Lék předepisuje dítě lékařem. Pediatr také doporučuje počet aplikací za den. Lék se nastříká do ústní dutiny dítěte na 1 až 2 sekundy.

Během těhotenství a kojení

Složky léčiva jsou částečně absorbovány a vstupují do systémového oběhu. Neexistují však žádné informace o negativním účinku léku na plod a dítě. Po konzultaci s lékařem a získání jeho souhlasu můžete během těhotenství a kojení použít přípravek Ingalipt. Během léčby je třeba dodržovat doporučené dávky a četnost aplikace spreje..

Interakce s jinými drogami

Sulfonamidy jsou chemická antibakteriální léčiva. Při současném použití mohou blokovat aktivitu derivátů kyseliny p-aminobenzoové - novokainu a anestezinu (benzocainu). Je třeba poznamenat, že tato anestetika jsou součástí perorálních přípravků (Almagel A), čípků (Anestezol, Relief Advance), anestetického gelu pro ústní sliznici.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Složky Ingalipta mohou vyvolat alergickou reakci s přecitlivělostí na tyto látky. Než pacient začne používat produkt, nemusí si být vědom jeho nesnášenlivosti vůči jakýmkoli složkám. Pokud se během používání objeví svědění, pálení sliznic a / nebo kůže, zvracení, výtok z nosu, je léčba přípravkem Ingalipt zastavena.

Ve většině případů je léčivo dobře tolerováno. Někdy řešení způsobí krátký pocit pálení v ústech, bolest v krku.

V přítomnosti alergie na složky se objevují vyrážky, otoky měkkých tkání. Přestaňte používat sprej, vypláchněte ústa a kloktejte čistou vodou.

Analogy analogu

Lék má komplexní účinek při akutních a chronických infekcích hltanu, mandlí a dutiny ústní. Aerosoly „Ingalipt“ a „Ingalipt-N“ jsou analogy, pokud jde o mechanismus účinku a částečně i složení. Indikace - stejné jako u spreje stejného jména. Těhotenství a kojení, rané dětství jsou zahrnuty do seznamu kontraindikací.

"Ingalipt-Vialayn" je analog ve formě vydání. Sprej obsahuje antiseptický chlorhexidin a rostlinné oleje (eukalyptus, máta peprná). "Ingalipt-Vialayn" - hygienický přípravek používaný k prevenci onemocnění dutiny ústní.

Antiseptické, antimikrobiální krční spreje s podobným mechanismem účinku:

 • Tantum Verde;
 • Hexorální;
 • "Proposol";
 • Oraspet
 • "Cameton";
 • Lugol.

Sprej „TeraFlu“ obsahuje lidokain - anestetickou složku, která pomáhá při bolestech v krku. Složení léčiva "Stopangin" zahrnuje antiseptický hexetidin a protizánětlivou složku methylsalicylát. Aerosol "Bioparox" obsahuje antibiotikum, používá se pro streptokokovou tonzilitu, tracheobronchitidu.

„Ingalipt“ je místní lék, který doplňuje komplexní léčbu plísňových a bakteriálních infekcí ústní dutiny a krku. Pokud je nemoc mírná, stačí použít sprej ke zlepšení pohody pacienta a potlačení zánětu.

Související videa

Latinský název: Inhalypt
ATX kód: R02AA20
Účinná látka: éterické oleje
(eukalyptus, máta peprná) + thymol +
sulfathiazol + sulfanilamid
Výrobce: Vips-Med Pharma,
Pharmstandard OJSC, Altivitaminy, Rusko atd..
Podmínka lékárenské dovolené: Over-the-counter
Cena: od 50 do 120 rublů.

Složení léku

Třicet mililitrů aerosolu ve spreji může obsahovat 0,75 g kapalného norsulfazolu a sulfanilamidu, 0,015 g eukalyptového oleje a máty peprné a thymolu, 2,1 g glycerinu, 1,5 g cukru, 0,9 tweenu (jako emulgátoru), 1, 8 ml ethylalkoholu, zbytek je destilovaná voda a plynný dusík.

Farmakologické vlastnosti léčiva

Aktivně ovlivňuje sulfonamid zaměřený na lézi (bílý rozpustný streptocid) a norsulfazol sodný. Vstupují do proteinu mikrobiální buňky, kde vytěsňují kyselinu para-aminobenzoovou, což je metabolický stav. Mikrob umírá. Streptocid se z těla vylučuje za 20 hodin a norsulfazol ve 3. Další látky rostlinného původu (máta, thymol a eukalyptus) mají antiseptický, chladicí a uklidňující účinek..

Indikace pro použití léku

Je vhodné, aby terapeut předepsal Ingalipt. Měl by být užíván pro nemoci nosohltanu a hrtanu: angíny, laryngitidy, faryngitidy a angíny. Ale se stejným úspěchem léčí vředy a stomatitidu (včetně aftózy) v ústní dutině.

Průměrná cena od 50 do 120 rublů.

„Ingalipt“ aerosol a „Ingalipt“ sprej

Ingalipt aerosol je dodáván ve 30ml hliníkových plechovkách. Rozprašuje se pod tlakem plynu, jeho objem je nekontrolovatelný.

„Ingalipt“ sprej je dodáván ve 20 ml skleněných lahvích s rozprašovačem - množství léku lze přísně kontrolovat.

Lék je kapalina se nažloutlým nádechem. Po aplikaci je cítit pachuť s vůní máty a tymiánu..

Průměrná cena od 50 do 80 rublů.

Způsoby použití léku

Obě formy jsou vhodné pro lokální aplikaci postřikem. Léky na nosohltanu a ústní dutinu jsou poněkud odlišné. V obou případech je nutné vypláchnout krk nebo ústa převařenou vodou. Ale v nosohltanu je disperzní proud směřován přímo do zanícené oblasti, zatímco léčivo může být uchováváno v ústech (asi 5 minut).

Sprej 3-4krát denně, ale doba léčby by neměla přesáhnout jeden týden.

Léčba malých dětí se provádí zvláštním způsobem, protože „Ingalipt“ pro děti ve věku 1-3 let je nebezpečný, protože kromě alergií mohou způsobit i hrtan (zastavit dýchání). Dítě po 1 roce věku, pokud neexistuje žádný jiný analogový lék, ale je třeba léčit anginou pectoris, dejte tímto způsobem: kapání na špičku jazyka; pokud se nic neobvyklého nestalo, aplikují se na tvář a z toho díky slinám, droga postupně proniká do krku. Nemůžete na tvář, ale na špičku bradavek.

Těhotenství a kojení

Nedoporučuje se používat „Ingalipt“ v těhotenství během prvního trimestru kategoricky a během druhého a třetího trimestru to nestojí, pokud to není nezbytně nutné. Je však bezpečnější nepoužívat přípravek Ingalipt během těhotenství.

Při kojení „Ingalipt“ je také nežádoucí používat matku kvůli možným negativním důsledkům. Někteří lékaři se domnívají, že se tento lék neabsorbuje do krve a mléko ho během kojení neobsahuje. Je však lepší přerušit kojení během užívání léků během kojení.

Kontraindikace

Alergie, změny v chuti, další vedlejší účinky, jakož i přecitlivělost na určité složky jsou signálem odmítnutí léku tělem.

Interakce s jinými drogami

U jiných léčivých přípravků nebyly nalezeny chemické reakce a inhibiční vlastnosti (zvyšující účinek), lze je tedy užívat v kombinaci s jinými nezbytnými léčivy.

Vedlejší efekty

Ne vždy a ne pro všechny, podávání léku prochází beze stopy. Možné projevy vedlejších účinků, jako například:

 • Alergie se svěděním a kožními vyrážkami
 • Nevolnost
 • Průjem
 • Bolest hlavy
 • Poškození chuti.

Předávkovat

Stejné důsledky jsou pozorovány i při otravě drogami. Chcete-li se zlepšit, musíte vyčistit zažívací trakt. Jakákoli z těchto metod je vhodná: umělé zvracení, výplach žaludku, slané projímadla, klystýry a také symptomatická léčba, která vám umožní zabývat se specifickými příznaky jednotlivých projevů otravy.

Podmínky skladování

Uchovávejte přípravek mimo dosah dětí. Teplota vzduchu by neměla překročit 25 ° С. Po 3 letech skladování se droga nepoužívá a ničí.

Analogy analogu

Nejedná se přesně o analogy, jejich aktivní skupina je jiná. Jsou podobné z hlediska aplikace a dopadu. Tyto zahrnují:

Pharmstandard-Leksredstva OJSC, Rusko atd..
Cena od 40 do 83 rublů.

„Cameton“ obsahuje chlorbutanol s výkonnou analgetickou funkcí. "Cameton" neléčí stomatitidu, ale vyrovnává se s rýmou.

 • Účinnost v počátečních fázích léčby
 • Levnost léku
 • Povoleno dostávat "Cameton" od 5 let
 • Hořká chuť.

A.K.P.A.F. S.p.A., Itálie
Cena od 250 do 350 rublů.

V Tantum Verde je hlavní účinnou látkou benzidamin, což je důvod, proč Tantum snadno přechází přes sliznice do místa zánětu..

 • U Tantum Verde těhotenství ve všech trimestrech a kojení nejsou kontraindikace
 • Účinně anestetizuje
 • „Tantum Verde“ má během injekce malý tlak - je nutné několikrát stisknout.

Famar Orleans, Francie
Cena od 250 do 280 rublů.

„Hexoral“ jako hlavní účinná látka obsahuje hexetidin s antiseptickým účinkem a éterické oleje z máty, anýzu, hřebíčku jako antimikrobiální látky.

 • Účinnost přípravku „Hexoral“ je vysoká - vyrovnává se s bakteriemi, houbami a nachlazením.
 • „Hexoral“ je nežádoucí používat jako dětský lék kvůli vysokému obsahu ethylalkoholu.

Inhalyptum (Inhalyptum) - kombinovaný přípravek ve formě aerosolu a spreje, který má antimikrobiální, protizánětlivý, lokální anestetický účinek. Lék vyrábí farmaceutická společnost Pharmstandard - Leksredstva OJSC.

V lékárnách je Ingalipt zastoupen aerosolem a odměřeným sprejem v 15 a 30 ml lahvích. Podle recenzí odborníků Ingalipt účinně zmírňuje infekční a zánětlivá onemocnění ústní dutiny, zkracuje dobu zotavení.

Ingalipt má lokální antimikrobiální, protizánětlivý účinek při léčbě onemocnění dutiny ústní a krku. Díky svému mírnému analgetickému účinku zastavuje suchý kašel.

Složení léčiva zahrnuje složky:

 • Thymol - má antiseptický účinek.
 • Máta peprná - antispasmodický účinek, antitusický účinek.
 • Glycerol - protizánětlivé a antimikrobiální účinky.
 • Eukalyptový olej - antiseptický, analgetický, antitusický účinek.
 • Sulfanilamid (streptocid) - antibakteriální účinek.
 • Sulfathiazol - antibakteriální a antimikrobiální účinek.
 • Pomocné látky - ethylalkohol, voda, cukr.

Je také k dispozici Ingalipt N, obsahující antibakteriální látku norsulfazol.

Aktivní složky mají lokální terapeutický účinek, jsou mírně absorbovány a nemají systémový účinek na tělo.

Indikace pro použití

Indikace pro použití jsou:

 • Akutní, chronická tonzilitida.
 • Léčba anginy pectoris (folikulární, lakunární).
 • Aphthous stomatitis.
 • Zánět hrtanu.

Také při komplexní léčbě jsou předepisována imunostimulační činidla: Aflubin, Immunal, Anaferon, široce se používají lidové způsoby léčby nachlazení.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Inhalipt je kontraindikován za následujících podmínek:

 • Děti do tří let.
 • S netolerancí ke složkám léku.
 • Opatrnost předepsaná během těhotenství, kojení.
 • Alergické reakce na sulfonamidy, éterické oleje.

Vedlejší účinky se mohou projevit pálením sliznice, nevolností, alergickými reakcemi (např. Kopřivka, Quinckeho edém), při nichž je použití antihistaminik účinné: Claritin, Erius.

Je možné předepsat Ingalipt během těhotenství, laktace?

Nedoporučuje se používat tento léčivý přípravek pro těhotné ženy ani pro kojící novorozence. Složky aerosolu mohou ovlivnit zdraví plodu a novorozence. Během kojení je třeba si během léčby dát přestávku od kojení.

Což je lepší, Hexoral, Cameton nebo Ingalipt?

V tomto článku si můžete přečíst pokyny pro používání léku Ingalipt. Poskytuje zpětnou vazbu od návštěvníků webu - spotřebitelů tohoto léku, jakož i názory lékařských specialistů na používání přípravku Ingalipt v jejich praxi. Velkou žádostí je aktivní přidání vašich recenzí o daném léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná nebyly oznámeny výrobcem v anotaci. Analogy analogů Ingalipt v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Použití k léčbě stomatitidy, angíny a laryngitidy u dospělých, dětí i během těhotenství a laktace. Složení léku.

Ingalipt je kombinovaný přípravek pro lokální použití. Rozpustné sulfanilamidy, které jsou součástí léku, mají antimikrobiální účinek (proti gram-pozitivním a gram-negativním bakteriím, které způsobují onemocnění dutiny ústní). Thymol, eukalyptový olej a máta peprná mají antimykotika (proti houbám Candida), antimikrobiální, protizánětlivý a lehký analgetický účinek.

Sulfanilamidy narušují syntézu folátů v mikrobiální buňce kvůli antagonismu s kyselinou para-aminobenzoovou. Rostlinné oleje mají protizánětlivé, antiseptické a osvěžující účinky..

Sulfanilamid + sulfathiazol + thymol + eukalyptový olej + máta peprná + pomocné látky.

 • angína;
 • zánět hltanu;
 • zánět hrtanu;
 • ulcerativní stomatitida;
 • aftózní stomatitida.

Lokální aerosol.

Návod k použití a způsob použití

Lokálně. Po odstranění bezpečnostního uzávěru z láhve se suspenze nastřikuje do ústní dutiny po dobu 1-2 sekund. Zavlažování se provádí 3-4 krát denně s předběžným vypláchnutím ústa převařenou vodou.

 • alergické reakce;
 • krátký pocit pálení nebo pocení.

Těhotenství a kojení

Nebyly provedeny žádné klinické studie o užívání přípravku Ingalipt během těhotenství a kojení..

Lék obsahuje ethanol (alkohol), jehož páry mohou být fixovány ve vydechovaném vzduchu, takže se nedoporučuje používat lék při řízení.

Analogy léku Ingalipt

Strukturální analogy účinné látky:

 • Vialka Ingalipt;
 • Ingalipt Altivitaminy;
 • Ingalipt-N;
 • Ingalipt Pharmastandart-Leksredstva.

Analogy ve farmakologické skupině (antiseptika v kombinacích):

 • Agisept;
 • Aldesol;
 • Anestezol;
 • Anti-Sore Throat Formula;
 • Ascosept;
 • Astrasept;
 • Acerbin;
 • Boromentol;
 • Balzám z průdušek s eukalyptovým olejem;
 • Šestihranné karty;
 • Gorpily;
 • Dr. Taiss Angi Sept;
 • Extrakt Dr. Tayss Sage s vitaminem C;
 • Drapolen;
 • Vrtat;
 • Inhafitol č. 1 (sběr pro inhalaci č. 1);
 • Inhafitol č. 2 (kolekce pro inhalaci č. 2);
 • Instillagel;
 • Jodinol;
 • Jodonát;
 • Iodopiron;
 • Cameton;
 • Katedzhel s lidokainem;
 • Coldact Lorpils;
 • Laripront;
 • Lidokainový asept;
 • Lidochlor;
 • Lugol;
 • Metrohex;
 • Neo-angina;
 • Novoscept Forte;
 • Rinza Lorsept Anesthetics;
 • Rinza Lorsept;
 • Sebidin;
 • Septogal;
 • Septolete;
 • Septolete D;
 • Septolete plus;
 • Stopangin;
 • Strepsils;
 • Strepsils Plus;
 • Suprim-ENT;
 • Tantum Verde;
 • Tantum Verde Forte;
 • Terasil;
 • TeraFlu LAR;
 • TeraFlu LAR Menthol;
 • Travisil;
 • Pharyngopils;
 • Fucaseptol;
 • Eukalyptus-M.

V nepřítomnosti analogů léčiva pro účinnou látku můžete kliknout na odkazy níže na nemoci, z nichž příslušné léčivo pomáhá, a zobrazit dostupné analogy pro terapeutický účinek.

Inhalipt pro krk: platí nebo ne

Ingalipt je antibakteriální sprej vyvinutý a vyráběný v SSSR od roku 1969. Je to jedno z nejstarších místních antiseptických činidel pro hrdlo..

V současné době lék se stejným složením a názvem vyrábí 6 farmaceutických výrobců v Rusku. Zvažte pokyny k použití spreje Ingalipt a shrňte přehled pacientů, kteří jej používali.

Aerosolové složení a forma Ingalipt

Ingalipt vyrábí různí výrobci ve formě aerosolu v objemech 15, 20 a 30 ml. Forma uvolňování neovlivňuje antiseptickou aktivitu léčiva, která je určena následujícími složkami:

Pomocné komponenty postřiku:

Produkt obsahuje jako hnací látku dusík a vytváří tlak ve válci.

Návod k použití aerosolu Ingalipt upozorňuje na skutečnost, že léčivo má výraznou chuť mentolu.

Návod na použití spreje Ingalipt pro dospělé

Aerosol Ingalipt se rozprašuje stisknutím sprejové špičky. Lék je rozprašován bez dávky, tj. dokud je aplikován tlak prstu. Láhev je vybavena odnímatelnou stříkací trubicí pro pohodlnější aplikaci léčiva na sliznici krku.

Postupujte podle pokynů pro používání Ingalipt:

 1. Vypláchněte ústa a krk vodou.
 2. Pokud je na sliznici odstraněn plak, který nelze odstranit vodou (purulentní, nekrotický), měl by být odstraněn vatovým tamponem..
 3. Odstraňte uzávěr z láhve..
 4. Postavte postřikovač ze soupravy léků na dřík ventilu.
 5. Držte plechovku ve svislé poloze dolů.
 6. Zasuňte stříkací trubici do úst a nasměrujte na místo, které má být ošetřeno..
 7. Stiskněte stříkací trysku na 2 sekundy.
 8. Vyjměte trubici z úst.
 9. Vyjměte stříkací špičku, ofoukněte ji nebo ji vložte do sklenice vody.

Po 20 minutách rozprašování léčiva by se nemělo používat tekutina ani jídlo..

Aplikujte lék na krční sliznici 3krát denně - každých 8 hodin.

Inhalipt pro děti

V souladu s návodem k použití je sprej Ingalipt určen pro děti s bakteriálními respiračními infekcemi.

Algoritmus rozprašování je podobný algoritmu popsanému výše pro dospělé..

Neexistuje žádné dítě Ingalipt. Při stříkání léku by děti měly používat standardní lahvičku, ale zkrátit dobu, kdy stlačí stříkací trysku, na 1 sekundu.

Frekvence stříkání - třikrát denně.

Oleje obsažené v léčivu mohou ucpávat zkumavku. Z tohoto důvodu, pokud dítě používá produkt samostatně, musí být zajištěno, že po každém postřiku je tryska propláchnuta vzduchem nebo omyta vodou.

V jakém věku mohu použít

Návod k použití s ​​rozprašovačem Ingalipt omezuje použití přípravku do 3 let. Toto omezení je v mnoha ohledech formální a vztahuje se na všechny aerosoly pro hrdlo.

Výrobci léčivých přípravků, kteří sestavují pokyny pro své přípravky, nenesou odpovědnost za použití u dětí. Důvodem je skutečnost, že před uvedením léku na trh je testován na zvířatech a lidech, analyzují důsledky použití jednoho nebo druhého prostředku, včetně těch, které jsou časově zpožděny. U některých kategorií pacientů, mezi něž patří děti a těhotné ženy, se však tyto testy ze zřejmých důvodů neprovádějí.

S dětmi do 3 let však musí být něco zacházeno. Ingalipt Throat Spray je vynikající antibakteriální účinností než mnoho aerosolů. Asi před 20–30 lety pediatrové předepisovali sulfa drogy velmi často. Dnes - mnohem méně často, ale předmětný sprej je stále připisován dětem, včetně dětí mladších 3 let..

Jak používat pro děti do 1 roku

S největší pravděpodobností není pro děti mladší než jeden rok Ingalipt tou nejlepší volbou. Droga má výraznou mentolovou chuť, která ve většině případů způsobuje u kojenců negativní reakci. Maminky by měly hledat alternativu: dnes jsou na trhu antiseptika bez chuti a vůně..

Obecně se kojenci stříkají „na tvář“ nebo na bradavku. Pro vlastní účely můžete využít přirozenou zvědavost dítěte, které má v tomto věku ve zvyku tahat všechno do úst. Sprejová trubice je obecně zajímavá pro děti..

Aplikace pro děti ve věku 1, 2, 3 roky

V souvislosti s otázkou, zda může být přípravek Ingalipt použit pro děti mladší 3 let, je třeba poznamenat, že sulfonamidy jsou absorbovány ze sliznice, váže se na krevní proteiny v malém množství a mají nejen lokální, ale i systémové účinky..

Systémová expozice vám umožní lépe bojovat s mikroorganismy a zabránit dalšímu rozvoji infekčního procesu. To má zásadní význam, když mluvíme o jednoletých dětech, stejně jako o dětech ve věku 2 a 3 let, protože respirační infekce během tohoto období se prudce a rychle vyvíjejí, jsou plné komplikací.

Za předpokladu, že dítě má klidnou reakci na mentolovou chuť, je tento lék tou pravou volbou pro léčbu respiračních infekcí.

Inhalipt během těhotenství 1,2,3 trimestru

Sulfanilamidy jsou kontraindikovány v těhotenství v kterémkoli trimestru.

Návod k použití Ingalipta informuje spotřebitele, že až 14% streptocidu a až 55% sulfathiazolu vstupuje do systémového oběhu, prochází placentou.

Podstupte transformaci, vylučovanou ledvinami. Poločas, tj. doba, po kterou zůstává farmakologický účinek léčiva prakticky nezměněn, je 10 hodin pro streptocid, až 2 hodiny pro sulfathiazol.

Při kojení

Při kojení se Ingalipt nedoporučuje používat. Sulfanilamidy přecházejí do mateřského mléka a mají vliv na dítě.

Co pomáhá Ingalipt

Indikace pro použití Ingalipt jsou respirační infekce bakteriální příčiny:

 • zánět sliznice hltanu;
 • angína;
 • sliznice hrtanu.

Kromě toho je sprej indikován pro léčení bakteriálního zánětu ústní sliznice..

Délka léčby lékem by neměla přesáhnout 10 dní.

Pro bolest v krku

Ingalipt ve svém složení neobsahuje léky proti bolesti. Rostlinné oleje obsažené v léčivu mají mírný protizánětlivý účinek. Navíc máta vytváří osvěžující účinek, díky čemuž se po rozprášení aerosolu snižuje bolest v krku.

Při kašli

Je třeba mít na paměti, že kašel je často příznakem virové infekce, včetně hlavního příznaku chřipky. Inhalipt je neúčinný pro respirační onemocnění způsobené virem. Sulfanilamidy působí pouze na bakteriální buňky.

Při kašlání, zejména pokud je doprovázeno zvýšením tělesné teploty a není podporováno nachlazením, je vhodné zahájit léčbu antivirotiky. Ve většině případů vám imunomodulace umožňuje vyrovnat se s virovým útokem a zabránit bakteriálním komplikacím. To znamená, že pokud mluvíme o dospělých, pak použití kašlového spreje Ingalipt není často odůvodněné.

U dětí je situace zásadně odlišná. Infekční proces se rychle vyvíjí: virová infekce od rána do večeře může být bakteriální komplikována. To znamená, že s respiračními příznaky u dětí by antibiotická terapie měla začít co nejdříve při prvních známkách nemoci..

Ingalipt s anginou

Lokální léčba anginy pectoris je hlavním účelem Ingalipt, včetně anginy u dětí. Sulfanilamidy působí jako účinná antibakteriální léčiva. Tyto látky narušují syntézu kyseliny listové a jejích derivátů v mikrobiální buňce. To zase vede ke změně v syntéze nukleových kyselin. V důsledku toho bakteriální buňka přestane růst a množí se..

Lék má bakteriostatický účinek. To nevede ke smrti bakterie, ale brání jejímu vývoji a dělení..

Nicméně destruktivní účinek na růstový faktor bakterií nám umožňuje zabránit nadměrnému nárůstu jejich populace, přičemž příčinou konečné destrukce mikrobů je imunitní systém.

Inhalipt se stomatitidou

Zánět ústní sliznice je bakteriální povahy. Proto může být použití Ingaliptu v těchto případech účinné, pokud specifické mikroorganismy nezískají rezistenci vůči sulfonamidům.

Je možné stříkat Ingalipt do nosu

Návod na použití sprej Ingalipt neobsahuje zmínku o nosní cestě podání léčiva. Antiseptika se však neliší podle oblasti aplikace. Mají společný inhibiční antibakteriální účinek. Můžete sprej Ingalipt do nosu.

Inhalipt by se neměl stříkat do nosu malých dětí. Jemně rozptýlená směs může vstoupit do hrtanu, průdušnice a průdušek a způsobit křeč dýchacích cest.

Analogy spreje Ingalipt jsou levnější

Ingalipt je jedním z nejdražších léků na krk..

Z levnějších antiseptických sprejů existují dva:

Je třeba poznamenat, že cenový rozdíl není významný. Současně bude účinnost Ingaliptu pravděpodobně vyšší.

Ukrajinští farmaceutičtí výrobci navíc vyrábějí spreje pod podobnými názvy:

Svým složením jsou podobné ruské drogě. Cena také zhruba odpovídá.

Což je lepší z prezentovaných analogů

Ingalipt nebo Hexoral

Hexoral má zřejmé výhody:

 • aktivní proti bakteriím, virům a plísním;
 • mohou být použity těhotnými a kojícími ženami;
 • prakticky se neabsorboval ze sliznice.

Jako dovážený lék je však Hexoral v ceně výrazně vyšší než Ingalipt.

Ingalipt nebo Cameton

Ruská droga Cameton má dobrý antibakteriální a antimykotický účinek. Má také mírný anestetický účinek..

Cameton lze používat během těhotenství. Vzhledem k nepřítomnosti sulfonamidů v kompozici má Cameton příznivější bezpečnostní profil..

Inhalipt, na druhé straně, může být účinnější při léčbě bakteriální infekce. Kromě toho má příjemnější chuť žádný kafr.

Tantum Verde nebo Ingalipt

Porovnání drogy sulfa a Tantum Verde není zcela správné. Pokud je první lék považován za antibakteriální, pak druhý je protizánětlivý lék s aseptickým účinkem. Průnik do tkaniny, Tantum Verde:

 • stabilizuje buněčné struktury;
 • podporuje regenerační procesy;
 • zmírňuje otoky;
 • má mírný analgetický účinek.

Ingalipt je zbaven všech těchto výhod. Obecně lze říci, že Tantum Verde je lepší, ale také mnohem dražší..

Miramistin nebo Ingalipt

Miramistin je dnes samozřejmě antiseptikum, které si získalo jméno nejlepší.

 • neutrální chuť a vůně;
 • vysoká účinnost, včetně expozice mikroorganismům odolným vůči jiným činitelům;
 • schváleno pro použití těhotnými ženami a dětmi;
 • bez podráždění.

Vzhledem k tomu, že mentol nemá chuť, je Miramistin nástrojem, který lze bez problémů použít iu nejmenších dětí.

Cena Miramistinu je srovnatelná s cenou Ingalipt, pokud porovnáte lahve stejného objemu.

Ingalipt nebo Lugol

Účinnou látkou Lugolu je jód, který má baktericidní účinek (tj. Vede k smrti mikrobiálních buněk). Připomeňme, že sulfonamidy působí bakteriostaticky.

Jód je látka, kterou tělo potřebuje v minimálním množství. Použití jodu je bezpečnější než sulfanilamidy..

Současně způsobuje Lugol v místě aplikace pocit pálení a má velmi specifickou chuť a vůni..

Což je lepší - vyberte si pacienta. Skutečnost, že Lugol je levnější a neméně efektivní, je skutečnost.

Recenze na lék Ingalipt ve formě spreje

Je známo, že v průběhu 65leté historie se objevily použití sulfonamidových bakterií, které jsou vůči těmto látkám rezistentní. V mnoha zemích (Evropa, USA) jsou přípravky založené na této látce považovány za zastaralé a nepoužívají se k léčbě lidí..

Mezi ruskými spotřebiteli však nebyly žádné recenze, které by uváděly, že Ingalipt při infekcích dýchacích cest nepomohl.

Recenze pro použití u dětí

Recenze matek o používání přípravku Ingalipt u dětí zjišťují účinnost tohoto léku při léčbě respiračních infekcí u dětí.

Zároveň mnoho matek poznamenává, že jejich dětem se nelíbila příliš výrazná chuť drogy, a museli přejít na drogy, které mají chut neutrálnější.

Některé matky kritizovaly sulfanilamid v Ingalipt a podle jejich názoru jej nahradily bezpečnějšími drogami..

Angina je akutní zánět mandlí bakteriální etiologie. Jedním z účinných léků pro léčbu anginy pectoris je Ingalipt - léčivo založené na sulfonamidových složkách.

Závěr

Návod na použití sprej Ingalipt předepisuje stříkání léku pro dospělé a děti s infekčními onemocněními krku třikrát denně.

Těhotné a kojící ženy nemohou Ingalipt používat.

Ve svých hodnoceních pacienti zaznamenávají účinnost a přiměřené náklady na lék.

Ingalipt. Složení, forma uvolňování, mechanismus účinku, analogy. Indikace, kontraindikace, návod k použití. Vedlejší účinky, ceny a recenze

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Co je to inhalipt?

Ingalipt je kombinovaný lék, který je určen k lokálnímu použití u onemocnění horních cest dýchacích. Droga patří k antiseptikům pro léčbu krčních onemocnění a vyrábí ji různé ruské farmaceutické společnosti. Inhalát je aerosol nebo sprej, který musí být rozprašován do ústní dutiny a do orofaryngu. Výrobek má příjemnou chuť a vůni mentolu..

Ingalipt je indikován pro použití v případech angíny, angíny, nemoci ústní sliznice, faryngitidy a některých dalších nemocí. Lék má lokální protizánětlivý a antiseptický účinek. Díky použití vdechnutí se ulehčuje svědění, bolest v krku a bolest v krku, obnovuje se polykání, normalizuje se hlas a zrychluje se zotavení z nemocí horních cest dýchacích. Ingalipt jako léčivý přípravek existuje a používá se déle než 50 let, je tedy dobře studován a poskytuje předvídatelný výsledek..

Ingalipt se skládá z pěti hlavních složek, díky nimž má kombinovaný účinek. Nejdůležitější roli v jeho složení hrají sulfonamidy, antimikrobiální látky. Lék má lokální účinek, takže riziko vzniku jakýchkoli vedlejších účinků po jeho použití je minimální. Ingalipt lze použít u dětí starších 2 let, ale je lepší ho nepoužívat během těhotenství, protože sulfonamidy mohou být toxické pro plod.

Výrobce léku je inhalační. Latinské jméno léku je inhalační

Uvolňovací forma léčiva je inhalační (sprej, aerosol). Existují i ​​jiné formy uvolňování inhalačního přípravku (tablety, tobolky, mast, injekce, dětský sprej)?

Ingalipt je k dispozici v lahvích (lahvích) se sprejem. Kapacita lahve se může lišit, 15 ml, 20 ml, 25 ml, 30 ml nebo 50 ml, v závislosti na výrobci. Nejobvyklejší objem je 30 ml. Léčivo samotné je čirá kapalina ze světle žluté do tmavě žluté se specifickou vůní thymolu a mentolu.

Dávková forma lékové inhalace je aerosol. Roztok je ve válci pod tlakem stlačeného plynu. Když stisknete rozprašovač, otevře se ventil, který vydává aerosolový paprsek. Ingalipt se také někdy nazývá sprej, i když to není úplně pravda. Sprej se liší od aerosolu tím, že při použití spreje je roztok dodáván v důsledku mechanického tlaku na píst mikropumpičky a tlak v láhvi je atmosférický. Existují tedy určité rozdíly mezi aerosolem a sprejem.

Inhalační léčba bohužel není k dispozici v jiných lékových formách. Neexistují žádné injekce, tobolky, tablety pro orální podání, masti a jiné lékové formy pro inhalaci. Orální antiseptika, kromě aerosolů a sprejů, lze nalézt ve formě pastilek, pastilek, výplachů v ústech a krku a některých dalších lékových formách. Přítomnost pouze jedné lékové formy v inhalačním přípravku je jeho nevýhodou u jiných léčiv. Neexistuje také žádný speciální dětský sprej zvaný inhalační. Je to však z objektivních důvodů, že inhalační přípravek může být použit u dětí starších 2 let a v mladším věku je použití sulfonamidů (účinných látek inhalačního přípravku) v jakékoli dávce kontraindikováno..

Složení Ingalipt

Ingalipt má kombinované složení. Hlavní význam v léčivu jsou sulfonamidy, které poskytují antimikrobiální účinek. Kromě pěti hlavních složek obsahuje inhalační přípravek také pomocné látky, které zajišťují bezpečnost léčiva po celou dobu skladování. Ingalipt, vyráběný v lahvích různých objemů, obsahuje různé množství hlavních a pomocných látek, ale jejich procentuální poměr zůstává přibližně stejný.

Ingalipt obsahuje následující hlavní účinné látky (v lahvičce 30 ml):

 • sulfonamid (rozpustný streptocid), 0,75 g;
 • sulfathiazol sodný (alternativní název norsulfazol), 0,75 g;
 • thymol, 0,015 g;
 • eukalyptový olej, 0,015 g;
 • máta peprná, 0,015 g.
Ingalipt obsahuje následující pomocné látky:
 • ethanol;
 • cukr;
 • glycerol;
 • polysorbát 80 (tween-80);
 • čištěná voda.
Polysorbát-80 je povrchově aktivní látka, jejíž úlohou je stabilizovat éterické oleje, které tvoří inhalační látku. Inhalační balón také obsahuje dusík v množství 0,3 až 0,5 g. Nereaguje s roztokem léčiva, vytváří však zvýšený tlak, který pomáhá používat aerosol k zavlažování krku a ústní sliznice.

Obsahuje inhalipt antibiotika?

Ingalipt opravdu obsahuje antibakteriální látky. Sulfanilamidy, které jsou součástí inhalace, byly první antibakteriální látky, které se široce používaly v medicíně. Sulfanilamidy jsou první syntetická antibiotika. V současné době stále patří do klasifikace léčivých přípravků k chemoterapeutickým látkám, ale liší se od jiných antibiotik (peniciliny, cefalosporiny, makrolidy)..

Znakem sulfonamidů je bakteriostatický účinek. To znamená, že sulfonamidy, na rozdíl od většiny antibiotik, nezabíjejí, ale pouze inhibují růst bakterií. Nesprávné nebo příliš časté používání sulfonamidů současně vede k rozvoji bakteriální rezistence na tuto skupinu léčiv. Významné riziko vedlejších účinků, stejně jako nízká účinnost ve srovnání s jinými antibiotiky, vedlo ke skutečnosti, že dnes se sulfonamidy prakticky nepoužívají jako systémová léčiva. Přesto jsou při místním použití bezpečné a mohou být použity v lécích, jako je inhalační prostředek bez omezení..

Mechanismus působení složek léčiva je inhalační. Jsou sulfonamidy aktivní proti stafylokokům?

Ingalipt obsahuje dva různé krátkodobě působící sulfonamidy (rozpustný streptocid a sulfathiazol). Sulfanilamidy, které jsou součástí lékové inhalace, působí bakteriostaticky kvůli narušení syntézy látek, které potřebuje, obsahujících kyselinu para-aminobenzoovou (PABA), bakteriální buňkou. Sulfanilamidy kompetitivně blokují určité enzymy bakterií, konečným výsledkem jejich působení je narušení syntézy genetického materiálu bakterií a zastavení jejich dělení.

Zpočátku měly sulfonamidy široké spektrum antimikrobiální aktivity. Sulfanilamidy byly v době svého objevu aktivní proti stafylokokům, meningokokům, enterobaktériím, salmonelám, shigelám a dalším bakteriím. V současné době se mnoho bakterií, včetně stafylokoků, vyznačuje vysokou úrovní získané rezistence vůči sulfonamidům. Z tohoto důvodu se sulfonamidy jako systémové antibakteriální léky používají velmi zřídka. Stojí za zmínku, že v zahraničí je inhalační lék považován za lék s neprokázanou účinností a není vyráběn farmaceutickými společnostmi. Je to zjevně způsobeno použitím sulfonamidů a nedostatkem klinicky potvrzených výsledků úspěšné léčby inhalací.

Thymol je léčivá látka rostlinného původu. Thymol se nachází v některých éterických olejích (například v tymiánovém oleji), ale lze jej také získat synteticky. Thymol má protizánětlivé, antiseptické a mírné analgetické účinky. Existují přípravky pro výplach ústní dutiny a hltanu, ve kterých se thymol používá jako jediné léčivo. Thymol je navíc konzervačním prostředkem a pomáhá chránit roztok před škodlivými mikroby..

Eukalyptový olej je éterický olej, který se získává z listů různých eukalyptových stromů. Eukalyptový olej má dobré antiseptické vlastnosti, ničí viry a bakterie v oblasti aplikace. Eukalyptový olej má ostré, kyselé, ochlazující aroma, které osvěžuje dýchání v ústech.

Mátový olej je v akci podobný jako u eukalyptového oleje. Esenciální olej máty peprné pomáhá zmírnit bolest v krku. Má také nějaký expektorační účinek, to znamená, že usnadňuje vypouštění sputa. Mátový olej má antivirové, antimikrobiální, antioxidační vlastnosti, eliminuje zápach z úst.

Analogy léku ingalipt

V současné době existuje velké množství antiseptik pro krční a ústní dutinu, což jsou analoga inhalačního přípravku. Neexistují žádné přímé analogy inhalace ve složení, protože tento nástroj obsahuje pět různých složek. Na farmaceutickém trhu však najdete mnoho léků v různých lékových formách určených k léčbě onemocnění sliznice úst a krku..

Inhalipt a přípravky obsahující hexetidin (hexoral, stopangin, stomatidin) nebo chlorhexidin (corsodyl, sebidin)

Hexetidin je jednou z nejlepších aktivních složek používaných jako orální antiseptikum. Hexetidin se používá v lécích, jako je hexoral, stopangin, stomatidin. Tato látka má široké spektrum antimikrobiálních účinků, je dobře fixována na sliznici a prakticky není absorbována do krve, což zajišťuje její stabilní antibakteriální účinek a nepřítomnost vedlejších účinků. Hexetidin má jako inhalační účinek analgetický a obálkový účinek. Výhodou hexetidinu oproti analogům je jeho uchování na povrchu sliznice po dobu 10 až 12 hodin. Ostatní léky se omývají mnohem dříve slinami a orální tekutinou..

Hexoral je lék obsahující hexetidin, který vyrábí francouzská společnost Famar Orleans. Je k dispozici ve dvou dávkovacích formách, ve formě roztoku pro výplach ústní dutiny (s koncentrací 0,1%) a ve formě aerosolu (s koncentrací 0,2%). Stopangin, stomatidin, obsahuje hexetidin ve stejných koncentracích, ale jsou produkovány jinými farmaceutickými společnostmi.

Chlorhexidin je dobře známým širokospektrálním antiseptikem. Může být použit jako ústní voda, jako pastilky pro resorpci (sebidin). Lék může být také aplikován na postižené oblasti sliznice pomocí tamponu. Chlorhexidin má výhody oproti analogům v antibakteriálním spektru (působí na houby, viry, mykobakterie), ale je nižší v trvání účinku. Chlorhexidin rovněž nemá analgetické a protizánětlivé účinky.

Inhalipt a přípravky obsahující benzidamin (tantum verde, oralsept, anhydak). Ingalipt a Miramistin

Benzidamin je látka, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků. Benzidamin dobře proniká přes sliznice, inhibuje produkci zánětlivých mediátorů v postižených tkáních. Benzidamin také dokáže redukovat bolest v krku. Antiseptický účinek benzidaminu je méně výrazný než účinek analogů, úzký, specifický, a proto sekundární. Přípravky obsahující benzidamin jsou v této složce horší..

Benzidamin je hlavní složkou takových léků, jako je tantum verde, anhydak. Tantum Verde je k dispozici ve formě tablet pro resorpci 3 mg, roztoku pro místní podání 0,15% a ve formě spreje (0,255 mg benzidaminu v jedné dávce). Angidak je k dispozici pouze ve formě spreje, zatímco perorální sekt lze zakoupit ve formě spreje nebo pastilek.

Miramistin je antiseptikum, které patří do skupiny kvartérních amoniových sloučenin. Miramistin má baktericidní účinek na různé typy aerobních a anaerobních bakterií a používá se v různých oblastech medicíny, včetně chirurgie. Jeho působení je spojeno s ničením vnějšího obalu mikrobiální buňky. Koncentrace roztoku pro lokální aplikaci je pouze 0,01%, takže miramistin lze použít i při léčbě dětí. Miramistin je k dispozici ve formě spreje, je celkem účinný a bezpečný..

Ingalipt a Lugolovo řešení. Inhaliptická a antibakteriální léčiva pro krk (grammidin, bioparox)

Lugolův roztok je červenohnědá kapalina s vůní jódu. Lugolův roztok má baktericidní účinek v důsledku uvolňování molekulárního jodu. Lék se používá 4 až 6krát denně k zavlažování nebo mazání sliznice krku a hltanu anginou, faryngitidou a některými dalšími chorobami. Lugolův roztok se nachází v koncentraci 5% (vodný roztok) nebo 1% (roztok v glycerolu). Tento lék má specifickou barvu, vůni a chuť, může dráždit receptory, proto byl v posledních letech používán méně a méně. Kromě toho je Lugolovo řešení, zejména voda, rychle oplachováno a absorbováno (absorbováno) z povrchu sliznice, což vyžaduje častou výměnu.

Grammidin je kombinovaný sprej, který obsahuje antibiotikum gramicidin a antiseptický cetylpyridiniumchlorid. Antibiotický gramicidin je jedním z prvních otevřených antibakteriálních léků, dnes se používá pouze lokálně. Gramicidin je účinný proti širokému spektru bakterií, narušuje stabilitu jejich membrán a způsobuje tak smrt mikroorganismů. Jedna dávka spreje obsahuje 0,06 mg antibiotika. Grammidin má vůni máty, měl by být aplikován 3krát denně. Nevýhodou gramamidinového spreje je nedostatek protizánětlivých a analgetických účinků.

Bioparox je aerosol, který jako účinnou látku obsahuje fusafungin (0,125 mg na jedno použití v aerosolu). Je to lokální antibiotikum s protizánětlivým účinkem. Široké spektrum antibakteriálního působení fusafunginu zahrnuje nejen streptokoky a stafylokoky, ale také některé anaeroby, houby rodu Candida. Bioparox lze použít k zavlažování ústní dutiny a nosu, protože má dvě různé trysky. Nevýhodou bioparoxu je specifický zápach a nemožnost použití před 12 lety.

Orální antiseptika ve formě pastilek (lysobact, strepsils, septolet, lékařská maminka)

Antiseptika v krku ve formě pastilek jsou dobrou alternativou sprejů a aerosolů. Všechny mají příjemnou chuť a díky zpožděné absorpci se účinné látky uvolňují pomaleji než při použití spreje. Je třeba poznamenat, že lékaři mají povoleno střídat tablety pro resorpci a spreje.

Lysobact tablety jsou bílé a obsahují lysozym a pyridoxin. Lysozym je enzym proteinové povahy, který je identický s enzymem nalezeným v lidských slinách. Má přímý antibakteriální účinek a také reguluje lokální imunitní procesy v ústní dutině. Pyridoxin, forma vitaminu B6, stimuluje metabolismus v ústní sliznici, urychluje hojení eroze, zádi nebo jiných defektů.

Tablety s resorpcí strepsilů mohou mít různé chutě, jahody, citrony nebo máty. Tyto pastilky se skládají z průsvitné karamelové hmoty a vylučují antiseptika, když jsou absorbovány. Antiseptický účinek tohoto léku je slabší než účinek inhalačních a jiných analogů, proto se doporučuje používat je pouze k léčbě dětí.

Pastilky Septolete obsahují tymol, mentol, eukalyptový olej a máta peprná. Některé ze složek léčiva lze nalézt v těchto inhalačních pastilkách. Pastilky dr. Mom zahrnují kořeny lékořice, zázvoru, odrůdy zázvoru a plody mentolu, což ukazuje na složení rostlin.

Pastilky a pastilky mají obecně menší terapeutický účinek než spreje a spreje. Obvykle obsahují slabá antiseptika a protizánětlivé látky, které poskytují pouze dočasnou úlevu. Takové tablety pro infekční nemoci hltanu a ústní dutiny musí být resorbovány každé dvě až tři hodiny, přičemž nejčastěji pomáhají zmírňovat bolest při polykání, aniž by to byla seriózní a účinná léčba..

Ingalipt a bylinná antiseptika k léčbě onemocnění krku a dutiny ústní. Kamistad, stomatofyt, chlorofylipt, kameton

Kromě syntetických léčiv (antibiotika, antiseptika, protizánětlivá léčiva) existují různé bylinné přípravky pro lokální léčbu nemocí ústní dutiny a krku. Tato léčiva jsou někdy nejen nižší než účinná, ale nadřazená konvenčním lékům. Použití rostlinných přípravků je navíc obvykle bezpečné a nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky..

Kamistad je gel, který obsahuje lidokain a heřmánkový extrakt. Lék se používá topicky, třením do bolestivých nebo zanícených oblastí sliznice 3krát denně. Kamistad lze také použít k bolestivému nebo obtížnému zubání u dětí. Je to heřmánek, který má regenerační, protizánětlivý a antiseptický účinek. Lidokain v gelu eliminuje bolest.

Stomatofyt je roztok, který obsahuje směs rostlinných extraktů, které lze použít k léčbě lézí dásní, ústní sliznice, hltanu a hltanu. Stomatofyt obsahuje výtažky z arniky, dubové kůry, máty peprné, heřmánku, tymiánu, šalvěje. Kombinace léčivých složek má protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky..

Chlorofyllipt je olejový nebo alkoholový extrakt z eukalyptu v koncentraci 2%. Extrakt z eukalyptu má antimikrobiální účinek, je účinný proti stafylokokům a jiným bakteriím.

Cameton je kombinované antiseptické léčivo pro lokální použití v ústní dutině, nosu nebo krku. Cameton je sprej obsahující kafr, chlorbutanol, levomenthol, eukalyptový olej.

Ingalipt se také částečně týká rostlinných přípravků, protože obsahuje eukalyptový olej a máta peprná. Jeho výhoda oproti jiným lékům v této skupině je v tom, že obsahuje poměrně silné lokální antibakteriální látky ve formě sulfonamidů, což může zvýšit jeho účinnost.

Indikace pro použití inhaliptu

Léčivo je indikováno pro lokální terapeutický účinek na zanícenou a podrážděnou sliznici krku a ústní dutiny. To je důvod, proč se používá pro různá onemocnění spojená s poškozením horních cest dýchacích, hltanu a hrtanu. Inhalipt může pacient použít sám, protože jde o bezpečný lék. U některých nemocí, jako je sinusitida nebo bronchitida, však použití jediného inhalačního přípravku nestačí k uzdravení, takže jej lze použít pouze jako adjuvans.

Inhalipt s faryngitidou a laryngitidou

Faryngitida je zánětlivý proces zadní stěny hltanu bakteriální nebo virové povahy. V důsledku blízkosti mandlí se faryngitida často vyskytuje ve spojení s angíny. Faryngitida se projevuje bolestmi v krku, zhoršuje se polykáním, suchým kašlem, lechtáním. U pacientů s akutní faryngitidou někdy teplota stoupá. S faryngitidou se hlen neustále hromadí v krku a sliznice hltanu během vyšetření vypadá zarudlá a zanícená.

Laryngitida je zánětlivý proces ve sliznici hrtanu a hlasivek. Charakteristickým příznakem laryngitidy je chrapot nebo změna hlasu, „štěkající kašel“. Laryngitida se často vyvíjí společně s faryngitidou, protože mezi sliznicí hltanu a hrtanu neexistuje anatomická hranice. Příčinou těchto onemocnění jsou nejčastěji viry (např. Chřipka) nebo bakterie (streptokoky)..

Laryngitida a faryngitida jsou nejčastěji léčeny během 5 až 7 dnů a nezanechávají negativní důsledky. Ingalipt je jedním z nejlepších léků pro léčbu faryngitidy a laryngitidy, protože kombinuje lokální protizánětlivý, analgetický a antibakteriální účinek. Bohužel, co se týče virů, je léčivo neúčinné, v případě potřeby je navíc nutné použití antivirotik..

Ingalipt s angíny a angíny

Inhalipt v léčbě aftózy a ulcerózní stomatitidy, gingivitidy

Aphthous stomatitis je zánětlivý proces ústní sliznice, který je doprovázen tvorbou eroze (zadní) na jejím povrchu. Afty se vyznačují silnou bolestí, pálením při kontaktu s jazykem nebo jídlem. Někdy je aftózní stomatitida charakterizována horečkou a otoky lymfatických uzlin. Toto onemocnění se vyvíjí nejčastěji v důsledku mechanického poškození sliznice, zhoršených imunitních procesů nebo v důsledku alergické reakce. Aphthous stomatitis obvykle zmizí za 7 až 10 dní, ale někdy se stává chronickou, zatímco afty se mohou znovu a znovu objevovat na různých místech v ústní dutině.

Ulcerativní stomatitida je onemocnění, které se vyvíjí v důsledku aktivity patogenních bakterií (spirochety a tyčinky ve tvaru vřetena). Ulcerativní stomatitida má mnoho společného s Vincentovým bolestí v krku. Je charakterizována tvorbou nekrotických ulcerativních defektů na dásních, rychle postupuje při absenci řádného ošetření.

Hlavními léky pro léčbu aft a vředů ústní sliznice jsou chlorhexidin, peroxid vodíku, nitrofural (furatsilin). Ingalipt je docela vhodný pro použití se stomatitidou a gingivitidou. V případě projevů onemocnění na sliznici ústní dutiny je nutné nasměrovat nebulizér na lézi. Nevýhodou použití inhalačního přípravku pro onemocnění ústní sliznice je stimulace slinění a rychlé oplachování léčiva z místa aplikace. Proto se u těchto onemocnění doporučuje kombinovat inhalační léčivo s jinými léky (tablety pro resorpci a roztoky pro vypláchnutí ústní dutiny).

Inhalipt pro akutní respirační virové infekce (ARVI)

Akutní respirační virová onemocnění (ARVI) je rozsáhlá skupina onemocnění horních cest dýchacích, která jsou způsobena rinoviry, adenoviry, chřipkovými viry, parainfluenzou a dalšími virovými částicemi. Viry vstupují na povrch nosní sliznice při vdechování kontaminovaného vzduchu. Poté se virové částice množí a způsobují zánět nosních cest, dutin, hltanu a hrtanu, což určuje klinický obraz SARS.

SARS se nejčastěji projevuje katarálními jevy (zarudnutí a otok sliznice, zvýšení tvorby sliznic) a mírné zvýšení tělesné teploty. Lékaři diagnostikují virovou rinitidu, faryngitidu, laryngitidu v závislosti na oblasti poškození. Virová infekce někdy postihuje několik částí horních cest dýchacích.

Inhalipt je nejúčinnější pro akutní respirační virové infekce, pokud má pacient lézi hltanu nebo hrtanu (faryngitida nebo laryngitida). Bohužel použití inhalačního viru pro virovou rýmu (rýma) se zaměřuje hlavně na preventivní účely. To znamená, že použití inhalačního přípravku může zabránit zánětu hltanu, ale neovlivní již existující příznaky rýmy (nosní kongesce, zvýšené oddělení hlenu, poruchy čichu).

Inhalipt s adenoidy a sinusitidy

Adenoidy jsou patologickým zvýšením nosohltanu mandlí, které se nachází na konci nosních cest na zadní stěně hltanu. Zvýšení adenoidů se nejčastěji vyskytuje u dětí ve věku 3 až 10 let, poté se jejich velikost samostatně zmenšuje. Adenoidy ztěžují dýchání nosem, způsobují chrápání a vyvolávají časté nachlazení a onemocnění středního ucha.

Léčba adenoidů někdy vyžaduje jejich odstranění. Ke snížení adenoidů lze do nosu vštípit vazokonstrikční léky (xylometazolin), ale ne déle než 7 dní. Ingalipt má pouze nepřímé zlepšení se zvětšenými mandlími, protože částečně zmírňuje zánět hltanu, není však specifickým lékem pro léčbu adenoidů a nemůže být pro toto onemocnění doporučen.

Sinusitida je zánět sliznice paranazálních dutin v horní čelisti. Sinusitida je nejčastěji způsobena bakteriemi (stafylokoky, streptokoky), které se vyznačují intenzivní bolestí v nose a na obou stranách nosu. Příznaky sinusitidy jsou také nosní kongesce, mukopurulentní výtok z nosu, pocit těžkosti a otok v oblasti tváře. Použití inhalačního přípravku pro sinusitidu není odůvodněné, protože u tohoto onemocnění je nutné dodávat léčivé látky nikoli do hltanu, ale do nosních cest. Léčba sinusitidy se provádí pouze pod dohledem otorinolaryngologa (registrace) a může vyžadovat chirurgický zákrok.

Inhalipt pro šarlatovou horečku

Šarlatová horečka je onemocnění způsobené akutní streptokokovou infekcí přenášenou vzduchovými kapičkami. Klinika šarlatové horečky zahrnuje intoxikaci, horečku, angínu, oteklé lymfatické uzliny. Charakteristickými rysy šarlatové zimnice jsou zbarvení jazyka v malinové barvě a malá vyrážka s odlupováním kůže. Šarlatová horečka nejčastěji postihuje děti.

Léčba šarlatové horečky se nutně provádí doma nebo v nemocnici s použitím antibiotik (nejčastěji se používá amoxicilin). Ingalipt je adjuvans potřebné k potlačení příznaků bolestí v krku. Angína s šarlatovou horečkou může být závažnější než normální katarální bolest v krku, proto by se měl inhalační zákrok používat 4-5krát během dne. Léčba šarlatové horečky trvá od 7 do 10 dnů.

Ingalipt s kašlem, bolest v krku

Inhalipt lze použít pro symptomatickou léčbu. Tento lék dobře bojuje s bolestmi v krku a suchým kašlem, eliminuje pot a pálení. Díky protizánětlivému a analgetickému účinku snižuje citlivost receptorů zapojených do provádění reflexu kašle. Je však třeba mít na paměti, že takové použití inhalačního zařízení není úplně pravda, protože komplikuje diagnostiku a může způsobit komplikace..

Kašel může být suchý a mokrý. Vlhký kašel indikuje sputum nebo výtok sliznice v dolních dýchacích cestách. Tato onemocnění vyžadují pečlivou diagnózu a použití antibiotik, expektorantů. Aby se vyloučila taková nebezpečná onemocnění, jako je bronchitida a pneumonie, s dlouhodobým kašlem a bolestmi v krku (trvající déle než 5 dnů), doporučuje se včas vyhledat lékaře..

Mohu použít inhalační bronchitidu a pneumonii??

Pomáhá inhalační bronchiální astma?

Návod k použití inhaliptu

Správné užívání jakéhokoli léku je velmi důležité pro účinnou léčbu. Ingalipt je k dispozici ve formě aerosolu, proto musí být použit pro zavlažování sliznice pomocí speciálního spreje. Navzdory skutečnosti, že je léčivo dobře tolerováno, je nutné dodržovat četnost použití inhalačního zařízení a nepřekračovat přípustnou dobu jeho používání. Ingalipt je dobře kompatibilní s většinou léků používaných k léčbě onemocnění horních a dolních cest dýchacích. Je velmi důležité používat lék s vypršením doby použitelnosti, protože to má vliv na jeho kvalitu a bezpečnost.

Jak aplikovat sprej? Jak je zavlažování hltanu?

Inhaliptové aerosolové plechovky v krabici jsou utěsněny bezpečnostními uzávěry. Součástí je také stříkací pistole. Při prvním použití je nutné sejmout víčko a nahradit ho stříkací pistolí, poté několikrát kliknout na tlačítko stříkací pistole, dokud se neobjeví rozptýlená tryska.

Před použitím inhalátu se doporučuje vypláchnout ústa a krk teplou vodou a odstranit zbytky jídla. Droga se používá lokálně po jídle nebo mezi jídly. Tryska spreje je instalována v pravém úhlu k láhvi, je vložena do ústní dutiny a odeslána do ošetřovaných oblastí. Ke zpracování stačí postřikovač 3-4krát stlačit. Při zavlažování hltanu je nutné provést několik nástřiků na levé a pravé straně hltanu. Není nutné zavlažovat jazyk a měkký patro, protože tato oblast je reflexogenní a vniknutí kapaliny do ní může způsobit nevolnost a zvracení. Jsou-li na ošetřených površích přítomny plaky nebo nekrotické hmoty, musí být před použitím inhalátoru odstraněny gázou..

Po použití léku se doporučuje vyjmout stříkací láhev a opláchnout ji teplou vodou, aby nedošlo k ucpání. Po zavlažování sliznice je nutné léčivo oddálit v ústech a krku alespoň o 5 - 7 minut, aby se dosáhlo terapeutického účinku. Interval mezi jídlem a aplikací léku by měl být alespoň hodinu. U malých dětí může být stříkání léku obtížné. Měli byste být opatrní, abyste se nedostali na kůži, oči, zvláště v dětském věku.

Doba trvání inhalace. Jak často mohu tento lék užívat??

Mohu použít inhalační prostředek k zavlažování nosu?

Ingalipt by se neměl používat k zavlažování nosu, protože je to v rozporu s pokyny. Lék je k dispozici v lahvi se sprejem, který je vhodný pouze pro zavlažování sliznice úst nebo hrdla. Pokus o použití k zavlažování nosu může mít za následek zranění osob. Stojí za zmínku, že existují určité léky (například bioparox), které mají v sestavě dvě trysky pro stříkání jak do krku, tak do nosu. Ingalipt není mezi těmito léky..

Rovněž je třeba poznamenat, že složení inhalačního přípravku je vyvážené pro použití na sliznici hltanu a úst, zatímco jeho interakce s nosní sliznicí nebyla studována. Je dobře známo, že sliznice v různých částech dýchacího traktu má své anatomické a funkční vlastnosti. To je důvod, proč byste neměli aplikovat inhalaci na nosní sliznici, může to způsobit podráždění.

Inhalipt a kloktání

Ingalipt by neměl být používán jako kloktadlo. Je k dispozici v malých lahvičkách do 50 ml, toto množství nestačí ani pro jeden kloktadlo. Kromě toho je pro extrakci roztoku nutné zničit sprejový systém lahvičky lékem, což je nepraktické. Instrukce umožňuje použití inhalačního aerosolu pouze pro aerosolové zavlažování povrchu sliznice.

Je třeba poznamenat, že návod k použití inhalačního zařízení nezakazuje kombinovat jeho použití s ​​kloktáním s jinými roztoky, například s roztokem sody a solí. Je však velmi důležité tyto postupy střídat a mezi jejich provedením ponechat alespoň 1 hodinu časové období. Jinak kloktání vypláchne léčivé komponenty inhalačního zařízení a snižuje jeho účinnost..

Je možné použít inhalátor v rozprašovači??

Nebulizer - speciální zařízení pro inhalaci. Toto zařízení vytváří velmi malé částice léčivé látky a umožňuje vám ji dopravit do nejhlubších částí dýchacího systému, průdušek a plic. Nebulizér se používá hlavně k léčbě bronchiálního astmatu, cystické fibrózy a dalších onemocnění dýchacích cest..

Při léčbě inhalací je jeho použití v rozprašovači nepraktické. Tento lék pomocí spreje lze aplikovat přímo na lézi v krku nebo v ústech bez použití dalších prostředků. Toto je výhoda inhalace. Na druhé straně, inhalip nemůže pomoci s onemocněním průdušek a plic, proto jeho doručení do těchto oddělení pomocí nebulizátoru nepřináší pozitivní výsledek.

Doba použitelnosti a podmínky skladování léčiva

Kontraindikace při použití inhalátu. Nežádoucí účinky vdechnutí

Inhalipt je pacienty dobře tolerován a má malý počet kontraindikací. Hlavní upozornění při používání inhalačního přípravku se vztahují ke skutečnosti, že obsahuje sulfonamidy, což teoreticky může způsobit nepříjemné vedlejší účinky. Při lokálním použití inhalačního přípravku však vstupují do krevního řečiště ve velmi malém množství a prakticky nemají škodlivý účinek.

Mohu použít inhalipt k léčbě dětí?

Mohu použít inhalační přípravek během těhotenství a kojení??

Neexistují žádné přímé kontraindikace pro použití inhalačního přípravku během těhotenství a kojení, lékaři však za těchto okolností nedoporučují použití tohoto léku. Faktem je, že sulfonamidy, které tvoří léčivo, jsou přísně kontraindikovány pro těhotné ženy se systémovým užíváním. Účinek inhalace na plod nebyl spolehlivě studován, existuje však důvod předpokládat negativní účinek léku, přestože je aplikován lokálně.

Sulfanilamidy pronikají do krve a vážou se na proteiny obsažené v plazmě, po které mohou přecházet do mateřského mléka. Z tohoto důvodu je při kojení lepší přestat používat inhalátor nebo přenést dítě na umělé krmení.

Nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy a ingalipt. Je cukrovka kontraindikací pro použití inhalačního??

Diabetes mellitus není kontraindikací pro použití inhalačního přípravku. Při cukrovce nemůže tělo nezávisle regulovat hladinu glukózy v krvi, díky čemuž překračuje normu a způsobuje komplikace téměř ve všech orgánech a systémech. Lék skutečně obsahuje cukr, ale jeho množství je velmi malé a nemá významný vliv na hladinu glukózy v krvi. Proto je u diabetu dovoleno používat inhalátor podle pokynů.

Na druhé straně je vrozeným nedostatkem glukóza-6-fosfát dehydrogenázy kontraindikace ingalipt. Tento enzym se nepřímo podílí na metabolismu cukrů, ale jeho hlavní úlohou je udržovat hladinu glutathionu v buňce. Pokud je tento enzym nedostatečný, vede příjem sulfonamidů k ​​destabilizaci erytrocytárních membrán (červených krvinek), jejich destrukci a anémii. Vrozený nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy je vzácný stav, ale je to absolutní kontraindikace k použití sulfonamidů a některých dalších typů léčiv.

Nežádoucí účinky použití inhalační. Přecitlivělost (alergie) na složky léčiva

Použití inhalátoru v praxi málokdy způsobuje vedlejší účinky. Výskyt vedlejších účinků po jeho použití nebyl podrobně zkoumán. Předpokládá se, že nejčastějšími vedlejšími účinky inhalačního přípravku jsou reakce přecitlivělosti (alergické reakce). Lékaři však nevylučují vývoj dalších vedlejších účinků ovlivňujících gastrointestinální trakt, nervový systém a další orgány..

Při použití inhalátoru jsou možné následující nežádoucí účinky:

 • pálení nebo bolest v krku;
 • ulcerace sliznice;
 • vyrážka;
 • svalové chvění a křeče;
 • anafylaktický šok;
 • bronchospasmus;
 • pomalý srdeční rytmus;
 • závrať;
 • nevolnost a zvracení;
 • pálení žáhy;
 • zhoršená funkce ledvin;
 • delirium a narušené vědomí.
U sulfonamidů, mátového oleje nebo eukalyptu se mohou objevit reakce přecitlivělosti. Byly popsány případy křečí průdušek a hrtanu u dětí po použití inhalačního přípravku. Mezi další alergické reakce patří vyrážka na kůži, Quinckeho edém nebo anafylaktický šok. V případě bronchospasmu a anafylaktického šoku může pacient potřebovat neodkladnou lékařskou pomoc. Pokud lék jednou způsobil takové vedlejší účinky, je jeho použití pro pacienta nebezpečné a je považováno za absolutní kontraindikaci. Další vedlejší účinky inhalace jsou spojeny s účinkem sulfonamidů.

Pálení v krku po použití inhalátoru

Možné vedlejší účinky inhalace způsobené přítomností sulfanilamidů v jejím složení

Sulfanilamidy jsou obsaženy v inhalačním přípravku v malém množství a vzhledem k malé jednotlivé dávce léčiva velmi malé množství vstoupí do lidského těla. Přesto zůstávají antimikrobiálními činidly s vysokou toxicitou, díky níž mnoho zemí v současné době opustilo jejich použití. Vedlejší účinky sulfonamidů se vztahují na všechny nejdůležitější systémy lidského těla.

Sulfanilamidy ve složení inhalačního přípravku (streptocid, norsulfazol) mohou potenciálně vyvolat následující vedlejší účinky:

 • Poruchy nervového systému. Zahrnujte závratě, bolesti hlavy, třes, zánět periferních nervů..
 • Porušení hematopoetického systému. Sulfanilamidy mohou způsobit destrukci krvinek, krevních destiček, bílých krvinek a červených krvinek.
 • Poruchy dýchacího systému. Užívání sulfonamidů může způsobit bronchospasmus a plicní infiltraci.
 • Poruchy trávení. Tato skupina léků může vyvolat nevolnost, zvracení, průjem, poškození jater a žlučníku.
 • Poruchy pohybového systému. Užívání sulfonamidů může způsobit bolest svalů nebo kloubů..
 • Poruchy močového systému. Tato skupina vedlejších účinků zahrnuje nefritidu, změnu množství moče uvolněného za den, výskyt krystalů a červených krvinek v moči.
 • Alergické reakce. Zahrnuje vyrážky na kůži, zarudnutí skléry očí, Quinckeho edém, anafylaktický šok.
Stojí za povšimnutí, že při lokálním použití inhalačního přípravku je riziko vzniku uvedených vedlejších účinků sulfonamidů minimální. Dodržování pokynů a doporučených dávek inhalačního přípravku pomůže vyhnout se podobným reakcím a dalším komplikacím..

Konverze sulfonamidů v lidském těle. Rychlost eliminace sulfonamidů

Předávkování Inhaliptem

Předávkování inhalací je možné, pokud je používáno nesprávně, zejména pokud je používáno interně a nikoli lokálně. V tomto případě to způsobuje akutní otravu a pacient vyžaduje naléhavé omytí žaludku a střev. První pomoc při předávkování způsobuje umělou stimulaci reflexu roubíků, přijímání projímadel a střevních sorbentů (aktivní uhlí).

Příznaky předávkování inhalací při perorálním podání jsou nauzea, zvracení, pálení žáhy, bolest v horní části břicha a poruchy stolice. Předávkování může také způsobit poruchy nervového systému, jako je ospalost, deprese, zhoršené vědomí. Předávkování lékem je také charakterizováno svalovou slabostí nebo křečemi, zhoršeným srdečním rytmem a dýcháním, zadušením a zvýšenou tělesnou teplotou..

Ceny léků Ingalipt

Droga se prodává v lékárnách Ruské federace za dostupnou cenu. Ve srovnání s některými analogy je inhalace 2–3krát levnější a zároveň není nižší než jejich účinnost. Cena inhalace v různých městech Ruska se může lišit v malém rozmezí. Při nákupu léku musíte věnovat pozornost jeho době použitelnosti, protože vypršela platnost léku je neúčinná a může být nebezpečná pro zdraví pacienta..

Články O Neplodnosti