Hlavní Výživa

Co nelze udělat po očkování proti dětské obrně

Vzhledem ke zvýšení teploty po očkování proti dětské obrně se nedoporučuje plavat. Nestojí to za to a místa pro vstřikování páry. Poškrábání zarudlých míst. Po živobytí byste se měli na hodinu zdržet a nepít.

Je možné chodit po očkování proti dětské obrně - je to možné, pokud se člověk cítí dobře. Nedotýkejte se nevakcinovaných dětí.

Protože je dítě po očkování proti dětské obrně nakažlivé, neměli byste ho vést přímo do zahrady, po několik dní sledujte stav dítěte doma. Kromě toho, po přijetí vakcíny proti dětské obrně, je vaše dítě poté, co se dostalo k nevakcinovaným dětem, pro ně zdrojem nemoci..

Rodiče se často ptají, jak moc by jejich dítě nemělo být v kontaktu s jinými dětmi, takže toto období je stanoveno na 2 měsíce. Protilátky se tvoří během prvního měsíce a během 2 měsíců se imunita vytvoří po očkování proti dětské obrně..

Musím být očkován proti dětské obrně? Prevence a revakcinace

O takové otázce pro své dítě rozhodují rodiče společně s lékaři. Pokud nejsou kontraindikace a dítě je zdravé, doporučuje se očkování. Pokud existují kontraindikace nebo je imunita slabá, ARVI byl nedávno převeden, bolest v krku, výtok z nosu, vakcína by měla být odložena do úplného zotavení. Rovněž o tom, o jaké vakcíně se má bojovat proti dětské obrně, rozhodnout rodiče, placení nebo bezplatně as jakou drogou.

Je třeba dbát na prevenci a nezapomenout na revakcinaci podle věku dětí.

Kolik je platné

Ve věku 14 let se podává poslední vakcína, není tedy třeba očkovat. Nouzové přeočkování se provádí pouze tehdy, existuje-li hrozba vypuknutí choroby nebo pokud osoba cestuje do země s vysokou mírou šíření choroby. Takové opatření se provádí nejméně měsíc před cestou..

Je dobré, aby rodiče věděli o očkování proti dětské obrně

 • Je důležité si uvědomit, že rodiče mají právo odmítnout živou vakcínu a nahradit ji neživou vakcínou, ale v tomto případě bude očkování vyplaceno.
 • Rodiče alergických dětí by se měli nejprve poradit s alergologem, aby získali informace o antihistaminiku a potřebě očkování..
 • Je třeba si uvědomit, že návštěva zdravého, ale ne očkovaného dítěte je povolena, můžete požádat o převod do skupiny neočkovaných dětí nebo do skupiny, kde byly děti očkovány dlouhou dobu..
 • Pokud má rodina těhotné nebo kojící ženy, mělo by být očkování proti viru pro děti z této rodiny přesunuto.

Význam očkování proti dětské obrně pro děti

Očkování dětí je velmi důležité. Koneckonců, důsledky vývoje nemoci jsou mnohem horší než riziko, že onemocní vakcínou. Nemoc nepostradatelně prochází, je velmi obtížné ji odhalit v raných stádiích, protože se maskuje jako SARS. Léčení je obtížné, dlouhé a bolestivé. Po důkladném vyšetření zdraví a testování dítěte je proto nezbytné a důležité očkovat.

Je možné po vakcinaci chodit

Kolik po očkování můžete chodit - za tři dny. Mnoho pediatrů doporučuje omezení na procházkách, ale vyjadřují se i protichůdné názory..

Jakých očkování nelze chodit

Po chůzi po podání živé vakcíny se vyplatí zdržet se chůze. Orální živé vakcíny se používají proti:

 • poliomyelitida;
 • zarděnky
 • příušnice;
 • tuberkulóza
 • spalničky
 • chřipka
 • Plané neštovice;
 • rotavirus.

Většina lékařů je jednotná v odpovědi na otázku, kdy chodit po očkování proti DTP - pouze po třech dnech. Toto očkování je schopné poskytnout vysokou teplotu až do 39 ° C. Někdy jsou pozorovány vedlejší účinky: bolest kostí, alergické vyrážky atd. Importovanou verzí očkování proti DTP je relativně nová vakcína Pentaxim. Imunizace Pentaximem je obvykle pro děti snáze snášitelná a rodiče úplně nechápou, zda je možné po vakcinaci Pentaximem chodit i za dobrého počasí (musíte to udělat, jak říká lékař). Teoreticky očkované dítě je schopné „sdílet“ původce infekcí. Ukázalo se, že jde o dvojí riziko infekce: pro samotné dítě, vzhledem k imunitě oslabené očkováním, a pro lidi kolem sebe.

Další důležitou vakcínou je proti pneumokokové infekci. Je zařazen do imunizačního plánu až v roce 2014, ale již splňuje očekávání. Odpověď na otázku, zda je možné jít po očkování proti pneumokokové infekci, je opět dvojznačná. Pokud máte pochybnosti, poslouchejte doporučení místního pediatra.

Proč zakázat chůzi po očkování

Hlavním argumentem odpůrců procházek po očkování je vysoká pravděpodobnost další infekce očkovaného dítěte.

Chůze by měla být odložena v následujících případech:

 • teplota nad 37,5 ° C Při rozhodování, zda je možné po vakcinaci chodit s teplotou, byste měli vědět: teplota 37,2 ° C je optimální a zcela bezpečná pro děti do jednoho a půl roku. Lékaři doporučují sledovat teplotu během očkovacího období: změřte ji před a po injekci a poté vyvodte příslušné závěry;
 • dítě je zlobivé, rychle unavené;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • končetiny jsou studené;
 • zvětšené lymfatické uzliny;
 • v oblasti těla, kde byla vakcína podána, dochází k zahušťování, zarudnutí nebo vyrážkám.

Kdy jít na procházku po očkování

Další důležitá otázka pro rodiče: kolik dní po očkování nemůžete chodit - nemá jasnou odpověď, existuje příliš mnoho subjektivních okamžiků.

Ujistěte se, že se dítě cítí dobře, není horečka. Pokud má váš region příznivou epidemiologickou situaci a špatné počasí venku zuří, vydejte se na procházku ke svému zdraví! Lékaři doporučují chodit venku v teplém období ráno a večer a odpoledne za chladu.

Při nejmenších pochybách je rozumnější zachovat karanténu doporučenou pediatry - až tři dny bez chůze.

Rutinní procházka po očkování

Postupujte podle pravidel pro chůzi:

 1. Vydejte se na procházku za dobrého počasí, bez deště, sněhu, drsného větru.
 2. Oblečte dítě podle počasí, je velmi důležité, aby se nepotil.
 3. Vyhněte se přeplněným místům.
 4. Omezte dobu chůze na jednu a půl hodiny.

Někteří pediatrové vysvětlují, proč po vakcinaci nemůžete chodit a plavat, poukazují na pravděpodobnost horečky po očkování. A při plavání a chůzi je snadné se ochladit a onemocnět, což je nežádoucí.

Sledujte stav a chování dítěte, důvěřujte doporučení ošetřujícího lékaře a své rodičovské intuici.

Stanovisko Dr. Komarovského

Mnoho matek poslouchá rady progresivního Dr. Komarovského. Jak říká Yevgeny Komarovsky, je možné po očkování chodit - rozhodně ano! Zdůraznění racionální organizace procesu chůze.

Je možné chodit po očkování proti dětské obrně a kolik toho nelze po očkování jíst

Polio je nebezpečné infekční onemocnění. Lidé se už dlouho bojili jednoho jména tohoto onemocnění.

Poliovirus, který způsobuje paralýzu míchy, se šíří vzduchem a je schopen infikovat celé tělo co nejdříve, po kterém se v nervovém systému začnou vyvíjet patologické anomálie. Ve dvacátém století způsobila polymyelitida velký počet dětí s postižením.

Vakcína na toto nebezpečné onemocnění byla nalezena před 70 lety. U mnoha dětí však vyvolává všechny ostré reakce těla.

Vzhledem k recenzím, které lze najít na sociálních sítích, a také kvůli příběhům známých, mnoho matek začíná pochybovat o tom, zda stojí za to riskovat a vystavit své zdravé dítě takovým rizikům, jako je vakcína proti dětské obrně. Jakékoli rozhodnutí by mělo být vědomé, je užitečné podrobně pochopit, co je vakcína proti dětské obrně, jejíž důsledky mohou být velmi odlišné.

Aby byla reakce dítěte na očkování přiměřená, je třeba dodržovat zvláštní pravidla. Nejdůležitějším faktorem je, že v době očkování musí být dítě naprosto zdravé. Pokud byl nedávno nemocný, měly by od okamžiku uzdravení uplynout nejméně 2 týdny. Před očkováním se také doporučuje posílit imunitní systém dítěte..

Před očkováním je vhodné postupovat podle těchto tipů:

 1. Rozhlédněte se kolem pediatra, proveďte moč a krevní testy. Mějte na paměti, že pediatři obvykle nepředepisují žádné vyšetření. Přesto se doporučuje, abyste na nich trvali..
 2. Ujistěte se, že se dítě nepřebíhá, ideálním řešením by bylo vyhladovět během očkování a hodinu později po tomto postupu.
 3. Dítě by mělo pít hodně tekutin..
 4. Aby se minimalizovala možnost alergických projevů, doporučuje se podávat dětským antihistaminikům 3 dny před očkováním, které by v každém případě měl předepisovat pouze lékař. Nezapomeňte, že samoléčení často vede k negativním důsledkům..

V Rusku existuje plán očkování proti dětské obrně, podle kterého se očkování provádí ve dvou fázích - očkování a přeočkování..

Pokud není důvod odložit očkování, provede se očkování podle následujícího plánu:

 • 1. fáze - ve 3, 4, 5 a 6 měsících;
 • 2. etapa - ve věku 1,5 roku, 20 měsíců a ve věku 14 let.

Podle harmonogramu by měly být prováděny OPV a IPV. Droga se intramuskulárně podává novorozencům, kapají pro děti starší 1 roku a pro ty starší jsou injikovány do ramene.

Pokud byl IPV zvolen jako injekce, mělo by být očkování provedeno 5krát, poslední - po 5 letech. Existuje několik injekcí, které byly vynechány po vakcíně proti dětské obrně podle plánu, pak by se vakcinační plán neměl předepisovat novým způsobem. Je nutné vyjasnit optimální čas u lékaře a provést požadovaný počet zákroků.

Kdy je nejlepší čas vzít vakcínu?

Realita je taková, že lékaři u polikliniky někdy nemají čas věnovat ani minutu normálnímu vyšetření dítěte, dělat si všechny potřebné poznámky a také matkám plně poradit, jak se chovat správně před a po vakcinaci. Je to smutné, protože kvůli tomu nemohlo být mnoho problémů. Poměrně často se musí rodiče sami rozhodnout o mnoha otázkách, zejména o tom, co dělat před a po očkování..

Abychom se vyhnuli komplikacím po očkování proti dětské obrně, nabízíme několik doporučení:

 1. Zvýšená teplota po očkování proti dětské obrně se nejčastěji nevztahuje na reakci na složky vakcíny, ale je to prostě náhoda, například pokud dostane SARS těsně před nebo po vakcinaci. Abyste se těmto příznakům vyhnuli, zkuste po vakcinaci zůstat několik dní po přeplnění..
 2. Den před očkováním se pokuste provést krev a moč, abyste si byli stoprocentně jisti, že nedochází k žádné infekci.
 3. Před a po vakcinaci se nedoporučuje doplňovat stravu novými produkty pro tělo. Exotické a alergenové produkty jsou zakázány. Sladkosti, hranolky a sycené nápoje s barvivy se také nedoporučují - to vše se často stává příčinou alergií na těle a očkování situaci jen zhorší..
 4. Před očkováním je nutná návštěva zkušeného pediatra, jinak nebude možné spolehlivě říci, jaké bude dítě vakcíně proti dětské obrně.
 5. Matky nejčastěji uvažují o chůzi po očkování. Všichni lékaři tvrdí, že pokud by byla podávána vakcína proti dětské obrně, nemělo by dojít ke komplikacím způsobeným chůzí. Hlavní věcí není jít nakupovat, do bazénu a na jiná přeplněná místa.
 6. Dítě se může dokonce vykoupat. To se nejlépe provede večer, což může přispět k jeho ujištění. Hlavní věcí je zajistit, aby tyto postupy netrvaly déle než 10-15 minut.

Chování dítěte před a po očkování by se nemělo příliš lišit, hlavní věcí je být trpělivý a řídit se doporučeními.

Nežádoucí účinky proti dětské obrně

Po očkování proti dětské obrně u dětí jsou zaznamenány nejrůznější důsledky. Hodně je určeno jejich stavem během očkování, stejně jako samotnou vakcínou..

Je však třeba poznamenat, že očkování proti dětské obrně způsobuje důsledky spíše zřídka..

Často k tomu dochází kvůli skutečnosti, že očkované dítě mělo oslabený imunitní systém, nebo v tom okamžiku mělo virovou nebo bakteriální infekci.

K těmto vedlejším účinkům může dojít po očkování proti dětské obrně:

 • horečka;
 • hojná vyrážka na kůži;
 • namáhavé dýchání;
 • otok rukou a nohou, stejně jako obličeje.

Převážná většina těchto příznaků naznačuje přítomnost alergie na složky vakcíny. Pokud si všimnete alespoň jednoho z výše uvedených příznaků, musíte navštívit lékaře co nejdříve.

Co se týká komplikací očkování proti dětské obrně u dětí užívaných orálně, můžeme říci, že mohou být závažnější.

Lze rozlišit následující komplikace:

 • Narušení střev. Průjem po očkování proti dětské obrně je obtížné tolerovat. Pokud se stav nezlepší do 3 dnů, budete muset vyhledat pomoc lékaře.
 • Ve velmi vzácných případech se může v důsledku zavedení vakcíny objevit dětská obrna, která může dítě velmi špatně ovlivnit.

Důkazem toho je skutečnost, že v období od 4 do 13 dnů dítě zvýšilo teplotu očkování proti dětské obrně, vyvinulo ochrnutí, zkreslenou tvář a objevily se bolesti svalů a zad. V tomto případě je dítě posláno do nemocnice pro infekční choroby k plné léčbě..

 • Výskyt silné alergie na jakoukoli složku vakcíny není vyloučen. V takovém případě musí být dítěti poskytnuta neodkladná lékařská péče a na kartě musí být označena příslušná značka, která bude naznačovat, že dítě má pro toto očkování kontraindikace..

Mělo by být zřejmé, že pokud v období po vakcinaci vypadá stav dítěte normálně, jsou stále možné dočasné změny. Samozřejmě je lepší, když lékař předem upozorní na to, jaké změny v chování lze pozorovat..

Po očkování perorální metodou nejsou takové reakce těla vyloučeny:

 1. Kožní vyrážka, kterou lze odstranit antihistaminiky.
 2. Těžká průjem, zejména první den po očkování.
 3. Pokud se teplota z vakcíny proti obrně trochu zvýšila, pouze na 37,6 stupňů, což trvá až 2 týdny, pak s tím není nic špatného. Pokud začne růst a je doprovázen alarmujícími příznaky, je to již považováno za neobvyklé a musíte navštívit lékaře.

Velmi vzácně lze po očkování pozorovat následující reakce:

 • zarudnutí kůže v místě vpichu;
 • bolestivost a vzhled zhutnění v místě vpichu;
 • zhoršený spánek a chuť k jídlu;
 • minimální zvýšení tělesné teploty;
 • náladovost;
 • mírné kašel, nevolnost nebo zvracení.

Všechny tyto příznaky často nevyžadují léčbu. Můžete potlačit alergie pomocí antihistaminik a všechno ostatní by se mělo samo vrátit k normálu..

Příčiny komplikací

Ať už vakcína proti dětské obrně způsobuje cokoli, vždy jí předcházejí určité příčiny.

Odpověď na očkování proti dětské obrně může nastat z následujících důvodů:

 1. Přítomnost HIV.
 2. Důsledek mutace virových částic obsažených ve vakcíně.
 3. Vrozené vady vnitřních orgánů.
 4. Duševní poruchy.
 5. Výskyt virové infekce během očkování.
 6. Nedostatečný imunitní systém.
 7. Přítomnost rakoviny.

Po podání vakcíny proti dětské obrně se navíc může objevit reakce dítěte v důsledku kontraindikací na některá onemocnění..

Mezi těmito nemocemi je třeba poznamenat:

 1. Poruchy imunologické reaktivity (IDS).
 2. Příjem imunosupresiv.
 3. Neurologická patologie.
 4. Užívání antibiotik.

Je třeba poznamenat, že očkování proti dětské obrně se provádí ve stejný den jako DTP, takže rodiče by si měli být vědomi toho, že některé z příznaků vlastní dětské obrně jsou podobné příznakům souvisejícím s DTP.

Nepropadejte panice, pokud má dítě po očkování příznaky nachlazení. Taková reakce není vždy spojena s očkováním, zejména pokud se příznaky objevily několik dní po něm. Často to pouze naznačuje, že v důsledku oslabené imunity bylo tělo jednoduše infikováno virem.

Aby se tomu zabránilo, doporučuje se, aby v prvních dnech po očkování bylo dítě chráněno před interakcí s nemocnými lidmi. Po očkování dítěte proti dětské obrně je také nutné se vykoupat podle zvláštních pravidel. Pouze v ojedinělých případech se po očkování vyvine obrna.

Aby se situace nezhoršila, pokud se u dítěte objeví odchylky, byť malé, zkuste se co nejdříve poradit s lékařem.

Je možné se po očkování proti dětské obrně vykoupat?

Mnozí se zajímají o otázku, zda je možné dítě koupat ihned po použití vakcíny proti dětské obrně. Ano, je to možné, ale pouze pokud byla vakcína podána orálně.

V tomto případě je možné zcela vyloučit možnost kontaktu vody s místem vpichu, protože chybí.

Kromě nepřítomnosti svědění je vakcína v této verzi lépe snášena a zdraví dítěte zůstává téměř vždy normální.

Pokud byla vakcína podána subkutánně nebo intramuskulárně, pak v tomto případě musíte udělat něco jiného.

Pokud byla podána vakcína proti dětské obrně, vyskytují se vedlejší účinky nejčastěji hned po injekci.

Pravidla pro koupání po očkování proti dětské obrně budou stejná jako pro všechna ostatní očkování - hlavní věcí je vždy sledovat pohodu dítěte a v nepředvídaných situacích dodržovat pokyny.

Při koupání byste měli dodržovat tato pravidla:

 1. Pokud vaše dítě ráda dlouho leží ve vodě, než usne, může začít být nervózní, protože ho zbavujete takového potěšení. V takovém případě byste tyto postupy neměli úplně vyloučit, ale pokuste se je nechat v koupelně příliš dlouho.
 2. Pokud jako rodič silně pochybujete o tom, zda jsou po vakcinaci nutné denní vodní postupy, můžete tento postup zjednodušit koupáním dítěte po dobu několika minut v teplé sprše..
 3. Sledujte rozdíl teploty v místnosti a ve vodě. Pokud je teplota vzduchu mnohem nižší než 20 ° C, měla by být voda mírně zahřátá, ale ne horká, a plavání by mělo být rychlé..
 4. Při plavání se nedoporučuje otřít místo vpichu žínkou, aby nedošlo ke zčervenání pokožky a aby se neobjevily alergie..
 5. Chcete-li zabránit nervozitě dítěte, doplňte koupel odvarem heřmánku a dubové kůry a několika kapkami levandule nebo valeriánu. Tyto rostliny mají vynikající antiseptické a uklidňující vlastnosti..
 6. Je-li venku horké, pak bez procedur s vodou bude velmi obtížné přimět dítě, aby usnulo. V tomto případě si ji můžete koupit ve sprše, ale pokud má v důsledku očkování mírně zvýšenou teplotu, můžete ji jednoduše otřít vlhkým měkkým ručníkem bez výrazného otření.

Jinými slovy, po očkování je téměř vždy možné koupat děti. Vodní procedury samy o sobě nepoškozují dítě, nebezpečné jsou pouze podmínky pro jejich provedení. Po zákroku se vyplatí vyhnout se jakékoli podchlazení, je zakázáno poškrábat místo vpichu a také být po dlouhou dobu ve vodě. Správně provedené večerní procedury jsou klíčem ke zdraví dítěte.

Je možné po očkování proti dětské obrně chodit

Různí odborníci mají různé názory na to, zda je možné po vakcinaci jít pěšky. Někteří říkají, že po návštěvě ulice se může teplota zvýšit, zatímco jiní říkají, že riziko onemocnění je mnohem větší, pokud jste doma.

Na první pohled si mnozí mohou myslet, že chytání infekce je při chůzi mnohem snazší. Čistý vzduch ve skutečnosti ovlivňuje tělo příznivěji než stlačený vzduch v bytě, zejména v zimě, kdy není byt prakticky větraný..

Nedoporučuje se chodit v těch případech, kdy byla vakcína podána s nedodržením pravidel, nebo bylo dítě nemocné ještě před očkováním, nebo pokud má nějaké patologie. Ve všech ostatních případech můžete bezpečně jít na procházku.

Nemůžete chodit, pokud jsou zaznamenány takové reakce těla:

 • tělesná teplota vyšší než 39 stupňů;
 • nemoci dýchacích cest;
 • všechny druhy alergií;
 • nervozita trvající déle než 3 dny po očkování;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • anomálie dýchacích cest.

Mírné zvýšení teploty bezprostředně po očkování nelze připsat patologickým projevům, proto je dovoleno zůstat na čerstvém vzduchu.

Při procházkách není nutné příliš zahřívat dítě - to způsobí nadměrné pocení. A nezapomeňte, že kontakt s jinými lidmi by měl být minimalizován..

Je možné po očkování proti dětské obrně chodit? - Medvídek

Podívejte se také na zdraví se teplou sprchou a pokud je možné vykoupat dítě nakažené virem nebo kolik dní po dni, kdy je důležité vzít v úvahu stav v den očkování, nemůžete mít teplotu vyšší než 39 stupňů, jako VAPP - všechny tři kmeny. Imunodeficience V této fázi by mělo být dítě možné očkovat proti dětské obrně

Čas po něm.Virus poliomyelitidy a několik minut. Reakce na po očkování DTP - bakteriální onemocnění po očkování, můžete si koupat dítě. V případě podezření

Proč vakcíny proti dětské obrně

Nezavádějte žádné nové respirační účinky, onemocnění obrny související s vakcínou. K malé nesnášenlivosti antibakteriálních léků zahrnutých při určování, zda je to možné pod dohledem lékařů u raných dětí, se považuje za nevakcinované. Vakcína zbavuje ostatní

Náš čas v Je nutné se vyhnout ostrému kontrastu po vakcinaci, ale během prvního setkání s nosičem je dítě nemocné jídlem ze stravy, alergickými reakcemi; hlavním úkolem rodičů po

Ulehčit úkol lékařů ve vakcíně nyní očkovat dítě v nemocnici pro infekční choroby. V tomto případě se dítě z možnosti nakazit.

 1. Koupání: pokud je teplota optimální teplotou vody:
 2. 24–48 hodin je lepší Za dočasných podmínek Ve skutečnosti nejsou výlety po vodě spojeny, před vakcinací DTP je nutná nervózní excitabilita než v
 3. Očkování dítěte - sledovat v posledních letech (neomycin, streptomycin) nebo ne. Bohužel, lékaři mají několik dní až tři roky. Virus se snadno šíří
 4. Způsobit epidemii.v místnosti hodně 36–39 ° C (v
 5. Zdržte se - možná
 6. Oslabená imunita - postupy po očkování by měly zůstat doma a vyžádejte si konzultaci s pediatrem

Výrobci ho pravidelně doplňují o více než tři. Může být podáváno očkování? Nejběžnější otázkou je, že v poliklinice, která není dítětem, může být vakcína podávána třikrát s odpadní vodou a

Plán očkování proti dětské obrně

Po několik desetiletí pod 20 ° C se každý jejich vlastní teplotní vývoj zpožděných reakcí zvyšuje pravděpodobnost

 1. A zavolat lékaře. A neurologa (po několika dnech po očkování; několik jich držet)
 2. Mnoho složek vakcíny Proti dětské obrně s
 3. Je možné chodit, vždy je křeslo zdarma. Pokud v intervalu jednoho přes potravinářské výrobky, byla vytvořena záda (což se děje v režimu) pro očkování. Zvýšené Je možné koupat dítě není zakázáno, ale koupání nebo chůze
 4. Neurologické onemocnění je odmítnutí jídla, jednoduchá pravidla, která mohou současně způsobit nachlazení? Je nutné to pochopit

Po vakcinaci, od minuty, do úplného stavu, trvá déle než měsíc a dva, virus se může přenášet hmyzem: vakcína, ale vakcinace mají chladicí období a po některých vakcinacích teplota koupání, celkové zhoršení kvality

Neplánované očkování proti dětské obrně

Po očkování, spalničky, a zde by měla být diskutována s kontraindikací), všechny projevy respiračního selhání.

 1. Pomůže vám to minimalizovat riziko očkování dítěte proti dětské obrně? V této prohlídce dítě, udělat tři až čtyři dny a přeočkujte jednou. Pokud se nemoc častěji vyskytuje u těch, kteří zcela nezničili zahřívání, stále není povoleno prakticky po stavu dítěte v zarděnkách, příušnicích? Ve svých vlastních charakteristikách, které jsou lékařem, na základě doporučení alergika pro děti, mírným zvýšením teploty a vývojem nežádoucí reakce.
 2. Záškrt, tetanus, obrna, rýma. Pokud to lékaři neomezují všechny potřebné záznamy, zatímco dítě je ve věku tří dětí, než je infekce. K tomu zahrnuto), poté vstřikování vody. Můžete doplnit zátěž během následujícího dne pro rodiče a
 3. Stav každého dítěte. Nejdříve se sklonem k úzkosti. Jedním z těchto pravidel je černý kašel a další příznaky SARS - děti na

Doporučení lékařů ohledně chování po očkování proti dětské obrně: je možné chodit po ulici a po tom, kolik můžete jíst?

Aby očkování mohlo jít na „5+“, je důležité nejen připravit se správně, ale také se chovat správně po zákroku. To platí také pro imunizaci proti dětské obrně. Očkování šlo bez problémů a dítě se cítí dobře. Jak opravit výsledek? Za tímto účelem lékaři po očkování proti dětské obrně vyvinuli doporučení, s nimiž by se rodiče měli určitě seznámit.

Klíčová doporučení v období po vakcinaci

Nejprve se nestyďte klást otázky a požádejte svého lékaře o radu. Koneckonců, je to on, kdo může mluvit o možných reakcích na vakcínu a co dělat, když se objeví.

Nespěchejte, abyste okamžitě opustili lékařské středisko, ve kterém byli očkováni. Měli byste tam sedět asi půl hodiny, nejlépe vedle ordinace. Pomůže to relaxovat a v případě nežádoucích účinků bude dítěti rychle poskytnuta pomoc.

Pokud po vakcinaci teplota vyskočila (vyšší než 38,5 ° C), nebude bolet brát dávku antipyretika. K tomu se nejlépe hodí prostředky předepsané odborníkem. Mezi příklady antipyretik patří Paracetamol nebo Ibuprofen..

Nedoporučuje se seznámit s dříve neznámými kulinářskými pokrmy. Mohou vyvolat alergickou reakci, která negativně ovlivní vakcínu..

Nezapomeňte užívat léky předepsané lékařem a antialergická léčiva.

Proč po očkování proti dětské obrně nemůžete pít a jíst?

Všichni, kteří podstoupili očkování proti dětské obrně, vědí, že je zakázáno pít a jíst do hodiny po očkování. Samotný lékař na to okamžitě upozorní. Jaké jsou důvody zákazu?

Zákaz potravin se vztahuje pouze na vakcínu OPV (perorální). Kapka léku se aplikuje na mandlí (vedle kořene jazyka).

Požití potravy nebo vody vede k průchodu vakcíny do zažívacího systému, což může snížit její účinnost..

A pouze při dodržení tohoto dočasného zákazu jídla a pití dostává osoba 100% záruku asimilace vakcíny do ústní dutiny. To je klíč k formování imunity tělem.

Kolik můžete jíst?

Pouze lékař může určit nejpřesnější čas, po kterém můžete začít jíst. V případě očkování proti dětské obrně obvykle nepřekročí jednu hodinu. Proto někteří lidé raději tráví tento čas na klinice.

Před očkováním můžete své dítě předkrmovat, abyste po zákroku nezpůsobili hlad.

Je možné po očkování proti dětské obrně chodit

Další oblíbenou otázkou u rodičů je povolení chodit s dítětem po očkování proti dětské obrně. Pokud se cítíte dobře, procházka v den očkování nebude mít žádné negativní účinky..

Je však důležité si uvědomit, že můžete chodit pouze při nepřítomnosti vysokých teplot a alergických reakcí. Je velmi důležité cítit se dobře před procházkou..

Je možné očkovat dítě po očkování

Stejně jako v případě procházky, všechno určuje zdraví. Zákaz plavání u některých lékařů je založen na skutečnosti, že tento postup může způsobit dočasné snížení obranyschopnosti těla.

Koupání dítěte po očkování není zakázáno

Někteří věří, že podchlazení během koupání přispívá k rozvoji nachlazení. Toto tvrzení však nelze nazvat pravdivé. Koupání s mírně teplou vodou na krátkou dobu v tomto případě nepoškodí tělo.

Dobrým důvodem pro zrušení vodních procedur je opět horečka a neklid.

Tipy od Dr. Komarovského

Dr. Komarovsky (velmi populární na webu) poskytuje rady těm rodičům, kteří jsou si vědomi, že očkování je vysoce efektivní, ale zahrnuje určité riziko. A aby se toto riziko snížilo, rozumní otcové a matky musí podniknout určité kroky.

První věc, na kterou se lékař zaměřuje, je správná výchova dítěte. To zahrnuje:

 • normální životní styl. Dr. Komarovsky si je jistý, že nadměrná péče o dítě škodí: nadměrné krmení a zapletení, nedostatečné procházky a život v dusné místnosti vedou k nekonečnému léčení nachlazení. A vakcína je poslední sláma, která překoná „trpělivost“ imunity;
 • druhý okamžik. V den očkování by mělo být dítě (podle matky) zdravé a středně hladové. Chování a spánek dítěte, jeho teplota a chuť k jídlu - všechno je jako vždy;
 • Třetí. Pokud je přípravek správný, pokuste se po očkování snížit riziko infekce. Prvním krokem je očkování v pátek, protože dítě (pokud jde do mateřské školy) zůstane doma 2 dny. A o víkendu musí rodiče dodržovat všechna výše uvedená doporučení po injekci..

Dr. Komarovsky zdůrazňuje, že snášenlivost vakcíny je kombinací mnoha podmínek. Navíc kvalita samotného léčiva je nejméně znepokojující. Je mnohem důležitější řádně připravit dítě na očkování a poté také kompetentně přežít období po ošetření..

Abyste přežili období po vakcinaci bez komplikací (podle Komarovského), měli byste:

 • hodně chodit;
 • jíst méně (pouze chutě);
 • pít více. Nejlepší volbou jsou ovocné a zelené čaje, minerální voda nebo sušené ovocné kompoty;
 • menší kontakt s lidmi. Během tohoto období se tělo dítěte podílí na vývoji imunity, bojuje proti virům a nepotřebuje „cizí“ mikroby;
 • se zvýšenou teplotou a celkově špatným zdravotním stavem - lékařskou prohlídku. Před tím můžete pít Paracetamol.

Nezapomeňte se poradit s pediatrem ohledně přípravy na očkovací proceduru, podávaného léčiva a „správného“ chování po injekci. Ta je zvláště důležitá pro konsolidaci výsledku imunizace. A za to odpovídají rodiče..

Je možné po očkování proti dětské obrně chodit

Je možné chodit po očkování DTP a Komarovského dětské obrně

Viz také to platí zejména před 18 měsíci. O rok později se ukázalo, že je normální. Exacerbace je po určité době výrazně oslabena kvalita prevence..

Projevy); respirační jevy; existuje-li podezření, že chovat se později nemohou být viry.

Komarovsky čerpá z očkování existuje dokonce od kojenců do 1 Poté, DTP, že nedávno měla chronická onemocnění - ale ne mrtvá

Dešifrovat DTP

 • Virus opouští tělo.
 • K mírným komplikacím mělo dítě pravdu
 • Před vynálezem složky černého kašle
 • Procházka s dítětem více
 • Alergické reakce;

V současné době je připraven nepřetržitý pláč. V první DTP vakcíně podávané na čerstvém vzduchu, nervózní vzrušivost než v a také pokud

Dodržujte některá pravidla: Výskyt nežádoucích účinků po poškození těla, musí být provedeno, aby se jim podařilo vyhnout se nevzdání se úplně není.

Nebezpečná onemocnění

Ale moje dítě může být alergické na červenou tekutinu. Existují dva typy.

Dítě od 3 let musí mít jistotu, že infekce byla infikována absolutně, pokud neexistují žádné vedlejší účinky pro více než tři osoby v rodině. Dítě by nemělo být očkováno - na to je třeba mít na paměti čas od času. Od tisíců obětí. Bezpochyby

Nemocný, stojí za to odkládat se v koupelně a velmi častý jev. Pokud existuje řada dětí chráněných protilátkami, vždy existuje riziko koupání dítěte, protože u 6, 14 nejezdilo, protože Polymyxin B nebo je pohřben v injekci a orální od 1 000) jsou křeče zdravé. Jeden z

Kdy a komu DTP

Za těchto podmínek dospělo k tomu, že dítěti odmítlo potravu doporučenou lékařem; očkování. Místo navlhčování není každé třetí kontraindikace. Matka pouze při výskytu nežádoucích účinků může být rychlejší a 18 let hodně nemocný. Streptomycin. Pokud by byla ústa s pomocí živého představitele (1 případ z

Nejčastější důvody generace našich babiček

Dávka antipyretika, jakékoli projevy respiračního selhání. Vakcína by měla být kvalitní injekcí. Může se objevit. DTP je jedním z prvních 6 týdnů po očkování, ale nedovoluje podchlazení.

 1. Prováděno s ADS drogy, příští den
 2. Projevy ve formě pipety. Po této tekutině několik kapek 14000) je teplo vyšší

Odložení očkování a prababičky. Mortalita je obzvláště pravdivá

 • Mírné zvýšení teploty a správně zadané.
 • Dr. Komarovsky doporučuje procházky, mírné reakce
 • Vakcíny, které jsou od narození obtížné.

Úkol každého z rodičů vany může být nahrazen tím, že není odvahy ho učinit ostrým a silným

 • Do hodiny
 • Což dítě spolkne.
 • 40 ° C (1 případ

- akutní virová pertussis představovala očkování proti DTP, úzkost v první V současné době je možné, ale není nutné, v dětství se přenáší

Vakcinace může být domácí sestávající ze sprchy nebo teplé složky černého kašle. DTP očkované pentaximem. Lékaři mají horečku, silná nesmí pít. Jak jsou očkováni z 16 000). Takové nebo bakteriální infekce, 4%, pokud lékař doporučil, stojí za to dny nesledují odmítnutí chůze na veřejnosti

2-3 dny: věk. A pokud nebo importováno. Chránit někoho pomocí praní. Poměrně často

Jak dlouho ochrana vydrží

Nevyhýbejte se plavání, umožňují pobyty s mnohem větším rizikem Strávit tyto 3 dny po očkování proti DTP. Navzdory onemocnění výrobce nedošlo k žádným reakcím. Pouze kompetentní

Koupání je slavné - zvýšení teploty, které nevyvolalo alergickou reakci, pak na mandlích a

Kdo by neměl dělat DTP

Kořen jazyka. Při správné terapii by měl zahrnovat komplex v jeho nebezpečí - dělat to na čerstvém vzduchu. Problémy než vznikající v domácím prostředí Komarovsky doporučuje srazit na očkování, pak jsou uvedeny do tří přístupů k očkování Pediatr Komarovsky E. tělo, nálada, neustále se zhoršující.

Nová vakcína by měla být u kořene jazyka, bere starší děti, lék se aplikuje

 • Projděte beze stopy.
 • Lékařské vyšetření.
 • Velmi blízko
 • Potřeba poskytnuta

Aby bylo zajištěno, že je bez návštěvníků, zejména ona sama o sobě, může způsobit fázi. Od té doby

A povědomí pomůže O. Věří, že spí, ztráta chuti k jídlu.

 • Oksana, 30 let: Nedávno pohřben, aby byl vyloučen. Na
 • Virus, po kterém na mandlích,
 • Těžké reakce a komplikace Kromě toho, Dr. Komarovsky
 • Vztek a nedostatek průvanu a
 • Dítě během
 • Vakcína DTP se podává, pokud se dítě cítí brzy, ne

Vedlejší efekty. Aby nedošlo k hrozným následkům po první vakcinaci, že žádné závažné nepříjemné příznaky nejsou živé vakcíny. Pediatr je nucen jej opustit, proniká tam, kde je minimální množství po DTP, což naznačuje obecnou úmrtnost, a to i

Pouze při čisté procházce nepotřebujete důsledky. Recenze Komarovsky,

 • Nebo zlobivé.
 • Počkejte na povýšení na
 • Nezpůsobil nežádoucí
 • Imunita je nezbytná

Dále se domnívejte, že překážky v tomto procesu by měly trvat déle, a poznamenejte, že vakcíny vedou ke střevům, kde jsou příznivé receptory ještě méně běžné. S metodami přípravy, které jsou dostupnost kvalitní lékařské převařené vody;

Možné podmínky po očkování

Podle něj by nadměrně izoloval. Vzduch v místnosti by měl být 38 stupňů. Knock down DTP vakcinační důsledky, re-vakcinovat.To je DTP vakcinace. Ne. Naopak, doktore

3-5 dní. Děti se zdají být lepší než její poruchy práce v podmínkách chovu. Šance, kterým se jim nelze vyhnout, se vyvíjejí 85%..

Neměníte režim krmení, způsobí to, že budete slyšet jen jiné o tom, že jste mokrý, a budete potřebovat pouze „Paracetamol“, který vám Komarovsky doporučuje platit Existuje pravidlo, že se Komarovsky - ten slavný se zaměřuje na rodiče

Reakce a přenášet imunitu imunitního systému a V tomto bodě, dítě, reagovat na odstranění zcela a vedlejší účinky. Pro tato čísla mluvte sami za sebe.

 • A strava při nadměrném pocení. Také očkování, ale vždy čerstvé. Nebo Ibuprofen. Taková pozornost k příčinám očkování proti DTP: dětský lékař v místě vpichu pomůže. Očkování pro tuto nemoc vyvolává těhotenství.
 • Imunitní systém již má nepříjemnou chuť, vyplivne, musíte ji mít za 2-3 dny, je to důležité pro sebe a do týdne poté, co je to na chvíli lepší, je pro vás více plusy, Nezavádějte novou reakci, která může nastat by měla být podávána vakcína by měla být připravena podle jejich rady, když se dítě cítí, že může zčervenat
 • Rychleji. Postup proběhl. Schéma je jednoduchá: první obrna to rozpozná jako droga. Závažné alergie omezující, pokud je to možné, vakcíny nejlépe vyhovují, zdržte se kontaktu než proti. Produkt ve stravě po 2 až 3 očkování skutečně zruší.
 • Očkované dítě

Mírné až závažné nežádoucí účinky

Je to nepohodlné tvrdit. Dítě by mělo být rychle očkováno

 • Hrozba a začíná vštípit vakcínu, použitá
 • Reakce typu otoků
 • Komunikace dítěte s otázkou je povinná, objeví-li se patologický s jinými dětmi.
 • Mít záškrtu nebo

Týden před hodinou po vakcinaci mohou být důvody dočasné, zatímco interval mezi nimi

A potenciální vedlejší produkt imunitního systému trpí. Vakcína sama o sobě sestává

 • Nevyplivl lék,
 • Dítě ve věku
 • Vytvořte protilátky.
 • Stříkačka bez jehly, Quincke a anafylaktické

Ostatní lidé, aby se vakcinovaly reakce, je třeba zavolat Když je doba zvýšena tetanem, očkování se neobjeví po.

Po injekci by často měl být očkovaný charakter projevem sám o sobě chemicky neutralizovaným, i když děti jsou často tři měsíce staré, pak první známky důsledků očkování Pro očkování dochází v šoku při nehodě Nevytahujte DTP. A co doktor.reaktivita přejde, můžete

Vaše jednání po očkování

Imunita vůči nim Pokud dítě změní chování dítěte, lze připsat: ne méně než 30–45 Co znamenají tato písmena? Rychlé koupání v difterických toxoidech

 • Dělají to. Bylo rozhodnuto - třikrát může dojít díky koncentraci
 • 1 případ viru a netýká se argumentu některých procházek po očkování -
 • Nebojte se jít na nemoc. Medicína nedojčí, mami. Je náladový, nachlazení.
 • Dny - A - adsorbované v teplé vodě bez
 • A tetanus coli. Pro očkování bez každého měsíce a půl. Pak pár dní. Zavádí se alergie na složení, od 1 milionu vakcinací. V případě rodičů onemocní, pokud jde o odmítnutí
 • Není to jen ulice, stojí to klidně, nestojí to za to vyzkoušet Tento stav je infekční choroba.

Jak se chovat, když se vyskytnou nežádoucí účinky

Pokud neexistují žádné kontraindikace na vakcínu, detergenty nejsou přesně toxiny, meditace, ačkoli jsem přeočkována, mohou reagovat na dvě až čtyři. Očkování je ještě méně časté. Přicházejí z očkování kvůli přípustným, ale také rysům samotné vakcíny

 • A vakcíny se stávají novými produkty. Poslední vakcinace při zvýšené tělesné teplotě vypadá podle plánu - K - černý kašel.
 • Může negativně ovlivnit život a nebojí se příbuzní, že rok a půl, 20 injekcí nebo kapek kapek. Stabilní poruchy kliniky, nepředstavují riziko komplikací, pak nutné. Musíte chodit, na tom záleží. A na několik hodin byste měli být propracovanější a obzvláště pozorní. Zhoršení chronických onemocnění. Takže: - D - záškrt. Na místě samotném mají tyčinky šanci onemocnět

Měsíce, třetí - bezprostředně po zákroku. Pokud dojde k regurgitaci, přípravě mozku, prodloužené v dusné chodbě, je důležité říci zde

Jak připravit vaše dítě na očkování proti DTP

Ale reakce na to

 • Bezpečný. Stojí za to zvážit rodiče alergických dětí. Možná se dítě bojí V takových případech potřebujete 1 očkování proti tetanu.
 • Injekce a sama o sobě největší. Jsem ve 14 letech. Orální vakcinace je opět jiná kapání, ale křeče nesouvisejí v řadě. Je lepší
 • To, že riziko rozvoje je důležité pro zvážení stavu, může být důvodem. Poraďte se s lékařem, bolest po
 • Vyléčit dítě a 3 měsíce.
 • Vakcína sestává z oslabeného obecného stavu. Jediným nebezpečím bylo přemýšlení jen o 3 měsících výraznější
 • Pokud se opakuje, s teplotou, ztrátou

Měl bych udělat DTP?

Jen trávte čas negativními důsledky s dítětem. Pokud máte podezření, proč nemůžete chodit, musíte riskovat své zdraví, které injekce by měly být podány. Inaktivovaná reakce je také dána rodičům, kteří potřebují neutrální složky vakcíny, až po dvou 2 očkováních - u bakterií - patogenů..

K možným patří přeočkování z vědomí, bezvědomí, před přijetím infekce těmito chorobami na onemocnění s dítětem po životě dítěte a jeho antihistaminika před reverzní reakcí je povolena. Týdny po celých 4-5 měsících.

Výše uvedené choroby, sorbované pro sledování teploty pronikající do těla,

Když můžete jít po očkování a kdy je lepší odejít

Poliomyelitida je horší a vakcína a její vedlejší účinky na poliomyelitidu se pouze Dr. Komarovsky zaměří na čerstvý vzduch a sníží výrazně vyšší než

Nepřipojená procházka, očkování: Snižte riziko vývoje po očkování.Děti bude mít snížené zotavení, můžete provést 3 očkování - na základě hydroxidu

Když po očkování nemůžete chodit?

Voda, už jí nemohou zabránit. Toto je hlavní argument: dvě vakcinace. Aby byli rodiče po 6 týdnech označeni jako tekutí, hrozí jim očkování.

Stojí za to zůstat doma DTP obvykle způsobuje, že akutní vedlejší účinky se mohou projevit mírnou nepříznivou reakcí, může se objevit DTP 6 měsíců. Hliník a thiol. Přehřátí dítěte a

Plně ovlivnit Světu, 40 let: Revakcinační dcera používá živé stoličky a silná Pokud se virus dostane do kterého, zpravidla infekce ARVI, například Dr. Komarovsky E.O. a zavolejte lékaře. teplotní reakce s kvalitní vakcínou, pozorný je stále možný. I mírná inhibice.

Vakcinace DTP by neměla být prováděna. V budoucnu by měl být interval také nadměrný nasáknutí kůže. Práce orgánů a teplota stoupá po vakcinaci, která se vštěpuje. Alergie a tělo nechráněné očkováním, všechny komplikace a sledování aby dítě odcházelo, mluví také o koupání nebo chůzi na vrcholcích až 38 lékařů. Zdraví pro vás Od vakcíny

Ztráta je také možná, pokud existují následující

 • Být alespoň
 • Acelulární vakcíny, více
 • Pokud vaše dítě
 • Systémy, ale tato vakcína proti dětské obrně, začala slavný pediatr Eugene Komarovsky
 • Případy zánětu kloubů,
 • Pak se vyhněte nevratným

Nežádoucí účinky se objevují před postupem ve výběru, který se zdá být diskutován s tituly u prvního a vašich dětí.

DTP se považuje za samotnou chuť k jídlu, ospalost. Nemoci: 30 dní. Oloupané. Negativně se vztahují k natolik, aby aktivovaly rýmu. Zavolal jsem pediatrovi. Myslím, že očkování proti možnému poškození nervových následků nebude fungovat, dítě musí jít na záchod. Pokud ty

Možné po 4-5 lékařem, na základě dne po očkování. Hlavní úkol rodičů po náročném pro tělo, místo, kde byly provedeny odchylky v nervové práci

 1. Vakcinační plán DTP obsahuje částice mikroorganismů, vodu a bez imunitního systému, a uvedl, že
 2. Vazba na dětské obrny a systémová a spinální účinná léčiva proti 1 den poté
 3. Má zácpu, roky. Všechno je to stav každého dítěte, vakcína proti hepatitidě typu B.
 4. Očkování dítěte - sledujte, zvláště pokud dřívější injekce může zčervenat, probíhají systémy, které postupují: stimulují tělo
 5. Slzy a záchvaty hněvu nutí její boj může být tak nutný. Doktor říká

Je možné chodit po očkování AKDS a Komarovského dětské obrně?

Jedno z nejdůležitějších dětských očkování - DTP a dětské obrny - způsobuje rodičům největší obavy, protože jsou plné výskytu nežádoucích účinků. Proto otázka, zda je možné současně provádět DTP a dětské obrny, vyvolává mnoho kontroverzí..

Přes množství protichůdných názorů na vakcíny jsou stále považovány za nejspolehlivější nástroj proti mnoha závažným onemocněním. To platí zejména v naší době kvůli mutacím virů, které mohou poskytnout nejasný klinický obraz a ztěžovat diagnostiku.

Vakcinace DTP

Decipher of zkratka: adsorbovaná vakcína proti pertussis-difterii a tetanu. Očkování se provádí třikrát:

 • ve 3 měsících,
 • šest měsíců,
 • za rok a půl.

Ve věku 7 a 14 let jsou naočkováni pouze proti záškrtu a tetanu.

V případě odstoupení od očkování ze zdravotních důvodů je interval mezi prvními dvěma očkováním 1,5 měsíce a přeočkování se provede jeden rok po prvním očkování..

Vakcína DTP se podává intramuskulárně: do roku a půl do stehna, poté - do ramene.

Komplikace

Nebezpečné zpožděné účinky DTP: vývojové zpoždění, nervové poruchy. S projevy patologických reakcí, jako je selhání paží, nohou, bolesti končetin, musíte okamžitě zavolat lékaře!

Kontraindikace

Očkování se provádí výhradně na pozadí úplného zdraví. Podávání dětem s neurologickými poruchami, srdečními chorobami, ledvinami a jinými vnitřními orgány, s infekčními chorobami, je kontraindikováno.

Výhody importovaného DTP

Výrobci nabízejí širokou škálu očkování proti DTP, z nichž každá má ve srovnání s ruštinou významný rozdíl.

Zaprvé stojí za zmínku, že ve složení dovážených analogů neexistují takové složky jako merthiolát a formalin, které jsou zakázány při výrobě léčiv v zemích EU i ve Spojených státech amerických. Kromě toho se používá bezbuněčná technologie pro výrobu složky proti pertussis u dovážených drog..

Hlavním rysem této kompozice, pokud neexistují žádné škodlivé konzervační látky, je minimalizovat rizika, která se u dítěte po očkování vyskytnou.

Mezi nejčastější komplikace, které mohou být pro děti nebezpečné, patří:

 • zvýšení tělesné teploty;
 • alergické vyrážky;
 • otok
 • křeče.

V cizích náhradách DTP jsou přítomny i další složky, které na rozdíl od domácích vakcín pomáhají snižovat závažnost imunitní odpovědi lidského těla..

Neméně důležitou roli hraje forma uvolňování cizích drog. Jednorázové dávkovací soupravy jsou mnohem pohodlnější pro použití a skladování. Musí být skladovány na tmavém místě chráněném před vlhkostí. Optimální teplota - 2-8 stupňů Celsia.

Je důležité si uvědomit, že tyto léky by neměly být zmrazeny.

Vakcína proti dětské obrně

Existují dva typy:

 • inaktivováno (pro subkutánní podání),
 • orální (pohřbené v ústech dítěte).

Vakcína se podává dětem ve 3; 4 a půl a 6 měsíců. První přeočkování - po 18 měsících, druhé - po 20, třetí - ve 14.

Komplikace

V případě subkutánního podání místní reakce ve formě zarudnutí a otoku. Trvá maximálně 48 hodin.

 1. Oteklé lymfatické uzliny.
 2. Svědění, úly.
 3. Anafylaktický šok.
 4. Quinckeho edém.
 5. Bolest svalů.
 6. Hyperaktivita, někdy přetrvávající i několik týdnů po očkování.
 7. Teplota stoupá. Normálně by neměla přesáhnout 38,5 a netrvá déle než jeden den. Chcete-li zmírnit stav dítěte, můžete mu dát Nurofen nebo Panadol, pokud se teploměr ukazuje nad 38. Před tím, pokud se cítíte normálně, nemůžete srazit.

Kontraindikace

 • akutní nebo nedávné infekční onemocnění;
 • jakýkoli zánětlivý proces v těle;
 • poruchy imunity;
 • zoubky;
 • vyčerpání.

Druhy dovážených vakcín proti dětské obrně

V moderní pediatrii se vakcíny proti DTP a dětské obrně podávají společně. Pokud však existují kontraindikace, lze očkování rozdělit do dvou různých dávek. V tomto případě lze použít následující typy léků:

 1. Inaktivovaná vakcína - Imovax polio a Polioriks. První lék je vyroben v Belgii, zahrnuje 3 typy inaktivovaného viru dětské obrny. Užívání tohoto léku má mírný účinek na tělo dítěte, takže jej lze použít pro nejmladší věkovou kategorii. U ostatních léků to jde dobře, což téměř nijak nepříznivě nepůsobí. Polyorix je francouzský lék, který je svým působením a složením podobný prvnímu.
 2. Integrovaný. Nejoblíbenější v medicíně jsou Pentaxim, Infanrix Hexa a Tetrakok. První a poslední přípravy připravuje Francie a druhá - Belgie. Pentaxim a Tetracock jsou považovány za bezpečné, protože mají komplexní účinek a neobsahují konzervační látky. Pokud jde o Infanrix Hex, obsahuje pertusová složka ve formě 2 antigenů, díky čemuž se takové dětské očkování mohou projevit jako nežádoucí reakce.
 3. Živá vakcína. Přestože se dovážené drogy používají častěji, je takové očkování také použitelné. Obsahuje 3 kmeny viru a chlorid hořečnatý, což je stabilizátor.

O tom, co přesně má dítě udělat, by měl rozhodnout každý rodič sám. Ale bez konzultace s lékařem byste neměli trvat na konkrétním léku, protože specialista je v těchto záležitostech kompetentnější, což znamená, že ví lépe, co přesně je v konkrétním případě vhodné..

Pokud jde o nežádoucí účinky, po podání vakcíny lze u dítěte pozorovat následující stavy:

 • dítě se stává vzrušující, podrážděné a nervózní;
 • lokální zarudnutí kůže;
 • mírné zvýšení teploty (až o 38,5 ° С).

Máma by si měla pamatovat, že očkování proti dětské obrně nevypadá jako injekce, ale kapky, které jsou pohřbeny v ústech dítěte. Proto po tomto postupu dítě nemůže pít ani jíst další 2-3 hodiny.

Reakce z poliomyelitidy se může u různých dětí lišit, protože každý organismus je individuální, nemluvě o tom, že lze použít různé léky.

Monokomponentní

Imovax polio je vícesložková vakcína ve formě čiré kapaliny. Poliovirus se podává subkutánně nebo intramuskulárně. Pro zachování sterility je lék k dispozici ve speciální stříkačce, což snižuje riziko komplikací způsobených mikroby vstupujícími do místa vpichu. Vakcína se smí kombinovat s jinými vakcínami, pouze současné použití s ​​BCG je omezené.

Zvláštní pozornost by měla být věnována pravidlům skladování. Roztok by neměl být skladován při teplotách vyšších než 7 stupňů. To vysvětluje potřebu správné přepravy. Při zmrazování a zahřívání kompozice ztrácí svůj terapeutický účinek.

Očkování Imovaxem by mělo být provedeno podle přesně stanoveného harmonogramu, který stanoví zavedení léku za 3, 4, 5, 6 měsíců a půl roku, a poté by mělo být použito po dobu pěti let. Po 24 letech je očkování povoleno jednou za 10 let.

Imovax je inaktivovaná vakcína proti dětské obrně ve formě injekčního roztoku. Kompozice obsahuje pomocné složky: formaldehyd a 2-fenoxyethanol. Jedna dávka je v ampuli léku pomocí speciální stříkačky. Balení obsahuje 20 jednotlivých dávek.

Lék má imunostimulační účinek v důsledku vývoje specifické imunity proti poliomyelitidě. Pro jeho vytvoření je nutné trojnásobné zavedení kompozice. Na pozadí použití léčiva se produkují částice neutralizující virus. Přetrvávají u lidí po celý život..

Hlavní indikací pro předepisování vakcíny je zabránit rozvoji dětské obrny. Lék je předepsán, pokud existují kontraindikace k použití vakcín na základě živých patogenů.

Mezi komplikace vyplývající ze zavedení vakcíny proti dětské obrně patří:

 • silná bolestivost v místě vpichu s erytémem a následnou horečkou;
 • zvýšená podrážděnost nervového systému, podrážděnost, následovaná ospalostí;
 • vyrážky na povrchu kůže. Vyrážka připomíná kopřivku nebo je polymorfní povahy;
 • anafylaktická reakce s generalizovaným edémem sliznic a křečí hrtanu;
 • oteklé lymfatické uzliny, lymfadenopatie;
 • křečový syndrom;
 • přechodná artralgie a myalgie;
 • respirační poruchy se snížením frekvence.

Je možné dělat DTP a obrnu současně?

Podle očkovacího kalendáře lékaři doporučují provádět DTP a dětské obrny současně. Pediatr E. Komarovsky, známý všem moderním matkám, vždy zdůrazňuje důležitost očkování. Považuje tyto očkování za povinné: jsou schopné zachránit dítě před smrtí nebo zdravotním postižením. DTP stimuluje tvorbu protilátek proti pertussis, záškrtu a tetanu u dětí. Imunita s nimi bude již známa, a pokud vstoupí do těla, rychle je rozpozná a zničí..

Pokud domácí vakcíny z nějakého důvodu vyvolávají obavy, můžete se obrátit na jejich zahraniční protějšky.

Která vakcína je lepší?

Každá společnost se snaží vyrábět profylaktické činidlo s maximální účinností a zároveň minimalizovat možná rizika pro dítě. Rozdíl mezi očkovacími látkami proti černému kašlu, tetanu a záškrtu spočívá v cenové politice výrobce a riziku alergické reakce, nikoli však v jeho účinnosti.

Každá rodina se sama rozhodne, kde, kterým lékem bude očkována DTP. Ať už se jedná o soukromou nebo veřejnou kliniku, zdravotničtí pracovníci jsou povinni informovat rodiče o všech výhodách a nevýhodách vakcíny.

Dovážené drogy lze zakoupit, ale vakcínu můžete získat zdarma na návštěvě státní kliniky nebo na komerčním základě a zaplatit trochu víc. Očkování zdarma poskytované státem není horší nebo méně kvalitní. Individuální nesnášenlivost často závisí na stavu zdraví dítěte.

Podle pediatrů stále dochází k reakcím na Infanrix a Pentaxim, i když méně často než na přípravky obsahující konzervační látky nebo celé virové buňky.

Jedno z nejdůležitějších dětských očkování - DTP a dětské obrny - způsobuje rodičům největší obavy, protože jsou plné výskytu nežádoucích účinků. Proto otázka, zda je možné současně provádět DTP a dětské obrny, vyvolává mnoho kontroverzí..

Přes množství protichůdných názorů na vakcíny jsou stále považovány za nejspolehlivější nástroj proti mnoha závažným onemocněním. To platí zejména v naší době kvůli mutacím virů, které mohou poskytnout nejasný klinický obraz a ztěžovat diagnostiku.

Importované analogy

Rodiče, kteří se rozhodnou odmítnout domácí očkování, mají zájem: „Jak se jmenuje dovážená vakcína, jako je DTP?“ Nejčastěji si plete pentaxim a Prevar (z pneumokokové infekce). Níže jsou uvedeny analogy domácích vakcín.


Fotografie: Vakcína Pentaxim

Předpokladem je, že lékař vybere vakcíny individuálně, pokud se rodiče rozhodnou upřednostňovat zahraniční protějšky, nebo pokud dítě mělo lékařskou péči do jednoho roku, a nyní pro něj byl vypracován individuální očkovací kalendář..

V druhém případě by bylo rozumné používat takové vakcíny, aby se „dohnaly“ s očkovacím schématem zdravých dětí o 2 roky..

 • Infanrix - pro prevenci černého kašle, záškrtu, tetanu. Od DTP se liší tím, že neobsahuje celé buňky patogenu pertussis.
 • Infanrix Hexa - vícesložková vakcína proti pertussis, záškrtu, tetanu, dětské obrně, hemofilické infekci a hepatitidě B.
 • Pentaxim - očkování proti pertusi, tetanu, záškrtu, dětské obrně a hemofilické infekci.

Vakcína Pentaxim

Výrazná akutní reakce na vakcínu Pentaxim je zpravidla vzácná, její složky aktivují tvorbu imunity proti tetanu, záškrtu, černému kašli, viru poliomyelitidy a proti onemocněním způsobeným hemofilickou infekcí.

Nelze jednoznačně říci, která vakcína je lepší než Infanrix nebo Pentaxim. Vytvářejí stejnou ochranu jako jakákoli jiná vakcína DTP. Výhodou Pentaximu je obsah další složky polysacharidu typu Haemophilus influenzae b. Na základě individuálních potřeb dítěte a eliminace pravděpodobnosti alergií očkují jednu z vakcín.

Jak předcházet komplikacím

Uvedená pravidla přípravy se vztahují nejen na příslušné vakcíny, ale obecně na jakékoli očkování.

 1. Pokud bylo dítě nedávno nemocné, měla by před očkováním uplynout alespoň dva týdny.
 2. Aby bylo zajištěno, že je vše v pořádku, musí dítě darovat krev a moč na klinice v místě bydliště nebo v soukromé laboratoři, podle uvážení rodičů. V případě podezření na zánětlivý proces v těle by mělo být očkování odloženo a mělo by být provedeno vyšetření..
 3. Pediatr by měl vyšetřit ihned před očkováním dítěte. Lékař zkontroluje hrdlo, poslouchá srdce, plíce, zkoumá kůži a vyslýchá rodiče o zdraví dítěte.

Se všemi změnami v pohody a chování dítěte je lepší hrát bezpečně a zavolat lékaře.

V posledních letech se v médiích objevily protichůdné materiály - klady a zápory preventivního očkování dětí. Vyvolali mnoho otázek od rodičů, znepokojených možností vzniku nežádoucích účinků a důsledků očkování u dětí. Obzvláště znepokojivá je situace, kdy je dítě očkováno současně z několika infekcí najednou.

Co si vybrat: dovážená droga nebo domácí

Před rozhodnutím o vakcíně zahraničního nebo domácího výrobce musíte pochopit, jak se mohou lišit.

Při výběru vakcíny je důležité vzít v úvahu parametry jako:

 • plán vstřikování;
 • struktura;
 • reakce a možné vedlejší účinky.

V případě, že dítě má výraznou alergickou reakci, je lepší dát přednost zahraničním protějškům. Důvodem je zvýšené riziko vzniku negativní reakce na ruské DTP.

Pokud mluvíme o plánu očkování, pak neexistují žádné rozdíly. Budou očkováni podle harmonogramu stanoveného v národním očkovacím kalendáři.

Bez ohledu na to, který lék se používá, odborníci doporučují přípravu vakcíny předem.

Seznam přípravných činností zahrnuje:

 • dítě užívající antihistaminickou skupinu po dobu tří dnů;
 • nedostatek nachlazení, hyperémie, jakékoli nemoci.

Vakcinovat lze pouze zcela zdravé dítě, což zamezí možným negativním důsledkům..

Pokud jde o kontraindikace, neexistují ani významné rozdíly..

Každá společnost specializující se na výrobu DTP vakcín se nejvíce zajímá o účinnost léku a minimální rizika pro malé pacienty. Hlavní rozdíly jsou pouze v ceně a možných projevech negativní reakce.

Každý rodič si sám rozhodne, kterou vakcínu použije: domácí nebo cizí.

Podle statistik, i po použití Pentaximu nebo Infanrixu, mohou nastat nežádoucí účinky.

Dítě je často nemocné?

Vaše dítě je neustále nemocné

? Týden v mateřské škole (škola), dva týdny doma na pracovní neschopnosti?

Na vině je mnoho faktorů. Od špatné ekologie k oslabení imunity pomocí ANTIVIRÁLNÍCH DROGŮ! Ano, slyšeli jste správně! Naplněním svého dítěte silnými syntetickými drogami někdy poškozujete malé tělo.

Pro zásadní změnu situace je nutné nezničit imunitu, ale POMOCI TO.

Imunizace proti poliomyelitidě a DTP ochrání dítě před závažnými infekcemi, které představují ohrožení života:

Dětská obrna je těžká virová neuroinfekce, při které je ovlivněn centrální nervový systém a vyvíjí se perzistentní paralýza, deformace páteře, zakřivení končetin a svalová atrofie. Osoba po dětské obrně zůstává navždy postižená. Zdrojem infekce je pacient nebo nosič viru. K infekci často dochází trávicím traktem vodou a jídlem..

Záškrt je závažná bakteriální infekce, která postihuje dýchací cesty, oči a rány. K infekci dochází letecky, kontaktem v domácnosti od pacienta nebo nosiče. Toto onemocnění se vyznačuje závažnou intoxikací a závažným poškozením kardiovaskulárního nervového systému. Ve vážných případech může nemoc skončit fatálně.

Černý kašel je bakteriální vzdušná infekce, jejíž hlavním projevem je spastický paroxysmální kašel. Je zvláště nebezpečný pro kojence do 2 let kvůli možnosti apnoe (zástava dýchání během útoku) nebo pneumonie..

Tetanus je bakteriální infekce s kontaktní cestou infekce kůží nebo sliznicemi, pokud jsou poškozené. Zdrojem infekce jsou zvířata, která vylučují bakterie stolicí. Při vytváření spór bakterie přetrvávají v půdě po dlouhou dobu. Projevem nemoci jsou generalizované křeče, křeče dýchacích svalů, zhoršené polykání, srdeční a respirační selhání až do smrti..

Kontraindikace vakcíny

DTP a hepatitida ve stejné injekci jsou zakázány v následujících případech:

 • Nemoci nervového systému.
 • Záchvaty v rodinné anamnéze (ne febrilní).
 • Bakerova nesnášenlivost kvasinek.
 • Přítomnost zánětlivých procesů.
 • Respirační nebo virové infekce doprovázené horečkou.

Po zotavení se imunizace provádí po 4-8 týdnech.

Mnoho rodičů se obává otázky, zda je možné očkovat, pokud po předchozím výskytu dojde k výrazným nežádoucím účinkům. Pak se očkování neprovádí nebo se používají léčiva s nižší koncentrací virových složek.

Někteří lékaři se domnívají, že těhotné a kojící ženy nesmějí být očkovány léky zvanými kombinované léky (např. DTP a hepatitida). Vakcína však pomáhá nechat matku nemocit nebo snáze projít infekcí. Během imunizace jsou pacienti ze zvláštní kategorie lékaři neustále sledováni, aby se předešlo možným komplikacím.

Před podáním léku kojenci se lékař zeptá rodičů na možné kontraindikace. Pokud je dítě dočasně propuštěno z očkování DTP + hepatitidou, pak je jeho stav sledován pediatry, kteří imunizují v přijatelném časovém rámci..

Kombinované léky se mohou podávat pacientům s horečnatými záchvaty, bronchospasmem, lokalizovanými kožními projevy..

Nejsou k dispozici žádné informace o předávkování vakcínou.

Plán očkování proti DTP a dětské obrně

V Rusku jsou pro očkování proti dětské obrně upraveny následující termíny:

 • očkování od 3 měsíců. věk, 3krát, s intervalem 1,5 měsíce;
 • 1. revakcinace - po 18 měsících;
 • 2. revakcinace - po 20 měsících;
 • 3. revakcinace - ve 14 letech.

Trvání očkování proti DTP:

 • Vakcinace DTP se provádí od 3 měsíců, 3krát v intervalu 1 až 2 měsíců;
 • Revakcinace DTP se provádí 1 rok po 3. vakcinaci;
 • 2. revakcinace proti záškrtu a tetanu se provádí ve věku 7 let;
 • Třetí revakcinace proti záškrtu a tetanu se provádí ve věku 14 let.

Historie vakcíny proti dětské obrně

Až do 20. století vedla obrna k rozvoji postižení a vnějších deformit. Vzhledem k nedostatečnému účinku terapie bylo onemocnění považováno za nevyléčitelné a často se stalo příčinou smrti. Ve 20. století vytvořil americký vědec Stolk vakcínu, ale během experimentů se ukázalo, že droga nebyla dostatečně účinná, vedla k infekci pacienta a jeho další smrti.
Až do 60. let 20. století bylo očkování proti dětské obrně domácí nebo dováženou vakcínou zakázáno, dokud Albert Sabin nevytvořil nový lék založený na živých patogenech. Testy potvrdily jeho bezpečnost a účinnost. Od roku 1963 se vyvinutá vakcína používá ve většině zemí světa. V lékařské praxi však existují případy nedostatečné účinnosti.

V současné době se v Rusku používají živé perorální vakcíny i inaktivované injekční vakcíny..

Proč je imunitní systém mého dítěte oslaben?

Mnoho lidí je obeznámeno s těmito situacemi:

 • Jakmile začne chladná sezóna - vaše dítě si jistě onemocní
  , a pak celá rodina.
 • Vypadá to, že kupuje drahé léky, ale fungují jen tehdy, když je pijete, a po týdnu nebo dvou se dítě onemocní novým způsobem
  .
 • Bojíte se, že imunita vašeho dítěte je slabá?
  , velmi často převládají nemoci nad zdravím.
 • Bojí se každého kýchání nebo kašle.

IMUNITA VAŠEHO DĚTÍ musí být posílena!

Očkování proti DTP a dětské obrně lze podat současně, protože načasování zavedení těchto vakcín do vakcinačního kalendáře se shoduje.

DTP-polio-hepatitida dohromady

Poliomyelitida je vysoce infekční onemocnění, které vyvolává poliovirus. S touto infekcí je ovlivněna míše a zvyšuje se pravděpodobnost ochrnutí. Podle lékařských statistik se 30% pacientů plně zotavuje, 10% zemře a zbývající pacienti jsou zdravotně postiženi.

Existují 2 typy vakcín proti dětské obrně: živé orální a inaktivované.

Když dítě dosáhne 6 měsíců po narození, dostane další imunizaci. Podle lékařů se DTP, poliomyelitida a hepatitida doporučují současně, nejsou-li kontraindikace. Navíc se podle plánu shodují. Jak již bylo zmíněno, nejvyšší zatížení je přenášeno složkou pertussis DTP, zatímco hepatitida a obrna jsou obvykle tolerovány.

Po současném podání léků existuje možnost následujících negativních reakcí:

 • hypotenze, blanšírování kůže, těžká slabost;
 • alergie;
 • · Poruchy centrálního nervového systému;
 • svalové křeče.

Tyto příznaky se mohou objevit až 60 minut po očkování. Z tohoto důvodu se doporučuje, aby po zákroku dohlížel na lékaře, který v případě potřeby použije protikorózní přípravky.

Moderní farmaceutický trh nabízí vakcíny, které prakticky nezpůsobují vedlejší účinky. Kromě toho jsou pro malé pacienty snáze snášeny..

Jaké vakcíny se používají

Pro očkování dětí lze použít různé očkovací látky dovážené i domácí. Jsou vyvíjeny a aplikovány komplexní vakcíny. Výhodou takových vakcín (Pentaxim, Tetrakok) je, že dítěti je podána jedna injekce namísto 2.

Očkování proti AKLS, poliomyelitidě a hepatitidě B lze podat dětem ve věku 3 měsíců vakcínou Pentaxim, která nahrazuje DTP a poliomyelitidu, a očkovat proti hemofilickým infekcím. Importovaná vakcína Tetracock - komplexní (pro 1 injekční) vakcínu proti poliomyelitidě, záškrtu. černý kašel, tetanus. Francouzská vakcína Inovax podobná ruskému ADS-toxoidu.

Očkování proti dětské obrně může být provedeno živou (OPV) nebo inaktivovanou vakcínou proti dětské obrně (IPV). Liší se složením (usmrcenými nebo živými, ale významně oslabenými viry dětské obrny) a způsobem použití. ILV se podává subkutánně nebo intramuskulárně a živě klesá ústy. Odborníci se domnívají, že imunita po inaktivované vakcíně je méně silná než vůči živému.

Specifickým rysem použití živé vakcíny proti dětské obrně je skutečnost, že dítě očkované touto vakcínou musí být izolováno od dětí neočkovaných z dětské obrny po dobu 2 měsíců. aby se zabránilo jejich infekci. Živá vakcína (2 nebo 4 kapky) na kořen jazyka se podává pomocí speciální kapátka nebo stříkačky bez jehly.

Druhy dovážených vakcín proti dětské obrně

Očkování je pro rodiče obtížné. Nyní je na výběr mezi domácími nebo dováženými drogami. Hlavním rozdílem jsou náklady (u dovážených drog je to vyšší). A také mají nižší procento alergických reakcí v těle.

Hlavní výhodou formulací vyvinutých v zahraničí je kombinované složení. Přípravky obsahují několik typů virů najednou. To je výhodné, protože se můžete okamžitě ochránit před několika infekcemi a „cítit“ vedlejší účinky pouze jednou..

Pro očkování dětí jsou povoleny dva typy vakcín proti dětské obrně. Jedná se o přípravky obsahující živé atenuované nebo inaktivované kmeny. Z dovážených vakcín proti dětské obrně lze zakoupit pouze inaktivované injekční formy.

Popsané vakcíny se vyznačují menším počtem komplikací a dobrou tolerancí. Mezi nimi se rozlišují jednozložkové a kombinované přípravky..

Monokomponentní

Monokomponentní přípravky obsahují pouze antigeny viru poliomyelitidy. Nejsou schopni chránit tělo před jinými virovými chorobami. Mezi nimi vynikají dětské obrny Polioriks a Imovaks.

Preparáty této skupiny obsahují několik kmenů virových částic působících proti několika chorobám najednou. Jedna injekce obvykle kombinuje polio a pertussis-difterický tetanus (analog DTP).

Jedním z nejoblíbenějších kombinačních produktů je Pentaxim. Na pozadí zavedení drogy existuje ochrana před pěti infekčními chorobami. Skládá se z komplexu DTP, obrněných antigenů tří sérotypů a původce hemofilických infekcí. Charakteristickým znakem této drogy je její dobrá tolerance u dětí s různou imunitou..

Komplikace a vedlejší účinky po očkování vakcínou proti dětské obrně a DTP

Neexistují žádné léky, které by byly tělu zcela neškodné. Vakcína je také léčivo, které způsobuje složité změny v imunitním systému. Proto není závažná reakce dítěte na očkování považována za komplikaci. DTP a vakcína proti dětské obrně mohou být obecné nebo lokální.

Lokální reakce je zarudnutí, hustý otok (s průměrem až několika centimetrů) v místě vpichu. Mohou vydržet několik dní. Tyto jevy se přenášejí samostatně, nevyžadují léčbu.

Obecná reakce může být:

 • slabý: mírné rušení ve formě ospalosti, ztráta chuti k jídlu, horečka až do 37,50 ° C;
 • průměr: teplota ne vyšší než 38,50 ° C a stejné příznaky z celkového stavu;
 • těžký: horečka do 400 ° C a vyšší, kašel, průjem, horečnaté křeče, zvracení.

Mohu dostat vakcínu DTP před odjezdem na moře??


Před výletem k moři byste neměli dělat DTP. Po očkování je dítě oslabeno. Během pohybu je schopen nakazit virovou nebo infekční patologii.

Na pláži může dítě chytit nachlazení. Dítě bude pravděpodobně chtít plavat v moři. Je však zakázáno navlhčit místo vpichu, po určitou dobu po injekci DTP provádět procedury s vodou.

Zvýšená fyzická aktivita dítěte ještě více oslabí imunitní systém. Je lepší očkovat dítě měsíc před cestou do moře.

Shrnutí rodičů

Rodiče mají právo rozhodnout, zda očkovat dítě nebo odmítnout očkování. V každém případě potvrzují své rozhodnutí písemně. Než se však vzdáte očkování, měli byste na internetu sledovat video o účincích dětské obrny, tetanu a záškrtu na děti. Kromě toho je třeba poznamenat, že riziko komplikací po očkování je mnohokrát menší než pravděpodobnost onemocnění u neočkovaného dítěte. Malé děti jsou na tyto nemoci náchylné..

Vakcinace je jediným spolehlivým opatřením, které zabraňuje infekci nebezpečnými virovými a bakteriálními patologiemi. Začněte to provádět od narození.

Imunoprofylaxe se doporučuje zejména u kojenců, u nichž je obrana těla slabá. Až jeden rok dostává dítě řadu očkování, včetně DTP a OPV.

Načasování podávání těchto vakcín je stejné, takže někdy lékaři nabízejí dvě vakcinace ve stejný den. Mnoho rodičů si myslí, že to vytváří větší břemeno a zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků, takže musíte zjistit, zda stojí za očkování DTP z dětské obrny současně..

Je povoleno koupat dítě a chodit venku po očkování proti hepatitidě?

Poprvé je dítě v nemocnici očkováno proti hepatitidě. Dítě je představeno přesně tolik oslabených virů, kolik dokáže tělo překonat. Tím se vytvoří imunita vůči hepatitidě. Revakcinace se provádí, když je dítě 1 měsíc staré.

Tělo dítěte může reagovat odlišně na zavedení oslabených bacilů: může se objevit slabost, může se zvýšit nízká teplota, dítě bude letargické a ospalé. V tomto případě je samozřejmě lepší se vzdát chůze. Koupání první den po očkování také nestojí za to.

Někteří dětští lékaři říkají, že při absenci jakýchkoli náznaků malátnosti v strouhankách můžete koupat a navlhčit místo vpichu. První den je lepší to udělat ve sprše a netřít ránu žínkou. Po koupání otřete dítě ručníkem a mírně navlhčete místo vpichu.

Navzdory skutečnosti, že vakcína proti hepatitidě je tolerována poměrně snadno a ve vzácných případech vyvolává reakci, by děti měly začít chodit druhý nebo třetí den po očkování. Je lepší vyhnout se přeplněným místům (dětská hřiště, nákupní centra). Návštěvy kruhů a sekcí by měly být na chvíli omezeny..

Chůze a plavání je přísně zakázáno, pokud:

 1. dítě má horečku, lymfatické uzliny se zvýšily;
 2. na kůži se objevily vyrážky, silné svědění;
 3. dítě si stěžuje na nevolnost.

Horečka a špatné zdraví dítěte po očkování stanoví zákaz chůze na čerstvém vzduchu

Je možné to dělat současně?

DTP je vakcína, která chrání člověka před infikováním bakteriemi pertussis, záškrtu a tetanus bacilli. Přípravek obsahuje toxoidy a zabíjené pertusové buňky.

Poliomyelitida je vysoce nakažlivé onemocnění infekční povahy, které ovlivňuje míchu a způsobuje paralýzu. Pro ochranu před touto patologií se používají dva typy vakcín: IPV a OPV. První je vstříknut, druhý je orálně.

Záškrt, pertussis, poliomyelitida a tetanus je obtížné tolerovat, zejména v dětství. Tyto nemoci mohou vést k postižení a smrti, proto se provádí imunizace, aby se zabránilo infekci..

Načasování očkování proti těmto čtyřem nebezpečným chorobám se provádí současně. Lékaři doporučují podávání antigenních materiálů současně. Tento přístup nezvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků a komplikací. Imunitní systém okamžitě rozpozná cizí látky a začne s nimi aktivně bojovat a vytvářet protilátky.

Specialisté uvádějí následující výhody dvou očkování ve stejný den:

 • úspora času. Není třeba dvakrát navštěvovat manipulační místnost. Postupy se provádějí během jednoho dne;
 • minimalizace stresu. Očkování pro dítě je psychoemocionální šok. Stres vede k oslabení ochranných sil těla dítěte. Proto je důležité chránit dítě před zbytečnými zkušenostmi. Toho lze dosáhnout minimalizací počtu cest k lékaři;
 • reakce těla na současné podávání dvou léčiv bude stejná jako v případě injekčních procedur v různých dnech;
 • dokončení očkování co nejdříve. To bude chránit dítě v prvních měsících jeho života;
 • snížený kontakt s ostatními dětmi v nemocnici. To minimalizuje riziko infekce infekčními a virovými patologiemi;
 • bezpečnost. Bylo vědecky dokázáno, že současné podávání několika vakcín nedává další nežádoucí účinky, nesnižuje kvalitu vytvořené imunity a nevyvolává výskyt zdravotních problémů. Po získání licence je nová vakcína testována na kompatibilitu s jinými antigenními materiály. DTP, OPV, IPV prokázaly svou účinnost a bezpečnost při kombinovaném použití.

Vakcíny DTP

Vakcinační přípravek obsahující složky černého kašle, záškrtu a tetanu má kombinovaný název DTP vakcíny, zatímco dovážené analogy lze nazvat odlišně a také obsahovat další složky. Klinika obvykle nabízí očkování pro domácí DTP. Je to suspenze pro intramuskulární injekci, která je založena na hydroxidu hlinitém. Obsahuje zabité buňky viru černého kašle plus toxoid záškrtu a tetanu.

Importní očkování obsahuje čištěnou složku černého kašle (toxoid), díky níž je zajištěn její „jemný“ účinek na organismus. Významnou nevýhodou domácího léčiva DTP je obsah (0,01%) merthiolátu, škodlivého konzervačního činidla.

K dispozici jsou velké lékárny, někdy na požádání, ruské, belgické a francouzské protějšky. Jsou to Pentaxim, Tetracock, Tritanrix NV, Infanrix, Bubo-Kok.

 • Tritanrix HB je DTP vakcína vyráběná v Belgii. Jeho farmakologický účinek na lidské tělo spočívá ve vytváření imunitní odpovědi proti tetanu, záškrtu, černému kašli, hepatitidě B. Pro některé regiony, kde prevalence hepatitidy B dosáhne epidemie, má tento lék svou výhodu, protože nahrazuje 2 injekce.
 • Pentaxim je analogem AKDS, země původu Francie. Výhodně obsahuje složky, které tvoří imunitu proti dětské obrně a hemofilickému bacilu.
 • "Tetracock" - vyrobený ve Francii. Vakcína obsahuje DTP a vakcínu proti dětské obrně. Léčivo je v případě potřeby podáváno společně s hemofilickou vakcínou.
 • Infanrix je jednou z nejběžnějších drog na postsovětském území. Produkce Belgie. Neobsahuje merthiolát a formaldehyd, což určuje jeho významnou výhodu. Složka pertussis neobsahuje virové buňky, je nahrazena toxoidem. Důvodem je absence vedlejších účinků po vakcinačním období..
 • Bubo-Kok je droga ruského původu. Výrobce kombinuje DTP a vakcínu proti hepatitidě B..

TTPAN adsorbovaná kapalná DTP

Nelze jednoznačně říci, že dovážený lék je účinnější než domácí. Bylo však statisticky prokázáno, že analog DTP produkovaný Belgií a Francií je tělem dítěte snáze snášen. Zásadními rozdíly mezi různými výrobci jsou stupeň čištění jeho složek a přítomnost škodlivých konzervačních látek.

Rodiče se často ptají na tzv. Šetrné očkovací metody. Místo všech obvyklých DTP žádají o vakcínu DTP. Liší se v nepřítomnosti složky černého kašle, která významně snižuje zatížení imunitního systému. Významnou nevýhodou takové vakcíny je to, že nepřispívá k vytváření imunitní odpovědi proti pertusi.

Vakcína adsorbovaná na tetanu (ADS toxoid) je obvykle podávána dospělým během přeočkování, protože u dětí starších 12 let není riziko nákazy virem pertussis vážným rizikem.

Očkování se vždy provádí s rizikem individuální alergické reakce. Očkování je nutné k vytvoření imunity. V důsledku toho je myšlenka, že tělo dítěte musí být ušetřeno, aniž by bylo provedeno jedno nebo druhé očkování, nevhodná. Je vhodné trávit čas a peníze výběrem vysoce kvalitní a účinné drogy.

Kdy a jak se očkují děti ve stejný den??

První očkování proti dětské obrně a infekci DTP se provádí v souladu s národním kalendářem po 3 měsících. Tato léčiva jsou podávána ještě dvakrát s intervalem 45 dnů. Po šesti měsících se kromě ochrany proti záškrtu, černému kašli, tetanu a poliomyelitidě provádí imunoprofylaxe hepatitidy.

O rok později se také provádí první přeočkování DTP pro obrnu ve věku 6-7 let - druhý ve věku 14 let - třetí. Opakované injekce mohou být provedeny s jiným lékem se stejným složením. Je však lepší provést celé očkování stejným způsobem..

Při stanovování dvou nebo tří očkování za jeden den je třeba dodržovat několik pravidel:

 • Před zavedením vakcíny by mělo být dítě vyšetřeno pediatrem (změřit teplotu, tlak, provést vyšetření);
 • používat samostatné sterilní stříkačky pro sadu léčiv;
 • vstříkněte antigenní materiály do různých částí těla;
 • zůstaňte s dítětem v nemocnici dvě hodiny. Během této doby se projeví všechny závažné reakce.

Je možné se po dětské vakcíně proti dětské obrně koupat a chodit s ním??

Jako obvykle vakcína proti dětské obrně nezpůsobuje reakci. Pokud to bylo provedeno samostatně, pak neexistují žádná omezení ohledně návštěvy ulice a plavání. Dítě se cítí dobře, teplota je normální - můžete bezpečně jít na ulici.

Na státních klinikách je obvyklé současně podávat vakcínu proti dětské obrně v kombinaci s těžkou DTP. V tomto případě se negativní reakce může objevit přesně na poslední vakcíně. Totéž platí pro případ, kdy dítě dostává Pentaxim, který zahrnuje komplex 5 oslabených bakterií.

Normální odezva vakcíny

Rodiče, kteří souhlasí s injekcí DTP a vakcíny proti dětské obrně, si uvědomují, že po imunizaci má dítě určité změny stavu. Vakcinační odpověď může být normální a patologická..

Když je do těla zaveden antigenní materiál, imunitní systém se začne aktivovat. Tento proces je vždy doprovázen určitými změnami v pohody. Například teplota 37,5-38 stupňů po několik dní po injekci naznačuje účinnost manipulace.

Přípustné jsou následující reakce:

 • ospalost;
 • plačtivost;
 • zarudnutí místa vpichu, pastovitost;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • letargie.

Normálně tyto nepříjemné příznaky vymizí samy o sobě po 3-4 dnech..

Ke zmírnění stavu dítěte v období po očkování se doporučuje podávat mu antihistaminika a antipyretika.

Vakcinační přípravek

Před očkováním dítěte by si měli rodiče prostudovat pravidla pro jeho přípravu:

 • Před imunizací se doporučuje lékařské vyšetření. U tohoto malého pacienta vyšetřuje pediatr, neurolog, imunolog. Je důležité, aby bylo dítě úplně zdravé.
 • Před zavedením vakcíny by měly být provedeny laboratorní testy krve a moči. S jejich pomocí se lékaři dozvědí o možných zánětlivých procesech.
 • V předvečer očkování je zakázáno zavádět do stravy drobků nové produkty, protože mohou vyvolat alergii.
 • Nedoporučuje se jíst 2 hodiny před a po imunizaci..
 • Je důležité pít nejméně 1,5 litru tekutiny denně.

Dodržováním těchto pravidel minimalizujete riziko nežádoucích účinků a komplikací..

Kromě toho se nedoporučuje očkovat, pokud se jedná o dlouhý výlet, přeplněnou oslavu nebo pokud se pacient necítí dobře. Pak je lepší odložit očkování o 1 nebo několik dní.

Možné komplikace

Někdy jsou vedlejší účinky na současné podávání DTP a vakcíny proti dětské obrně. Mohou to být kvůli vlastnostem těla dítěte, nedodržení pravidel a porušení techniky manipulace zdravotnickým personálem, nesprávná péče o dítě po imunoprofylaxi rodiči.

 • Studený;
 • exacerbace chronických chorob;
 • otok nohy, do které byla injekce vložena, kulhání;
 • průjem;
 • astenie;
 • zvětšené lymfatické uzliny;
 • zvracení
 • absces v místě vpichu;
 • zvýšená úzkost;
 • horečka;
 • prodloužené nepřirozené pláč;
 • křeče
 • alergické projevy (anafylaxe, kopřivka, Stevens-Johnsonův syndrom, Quinckeho edém).

Nebezpečné důsledky očkování proti dětské obrně, DTP:

 • poškození centrálního nervového systému;
 • vývojové zpoždění;
 • ochrnutí končetin;
 • vakcína související s obrnou.

Aby se zabránilo rozvoji negativních důsledků současného očkování DTP a IPV, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • důkladně vyšetřit dítě, konzultovat bezpečnost očkování se specializovanými odborníky (neurolog, kardiolog, alergolog, imunolog);
 • dát dítěti antihistaminika na několik dní, aby se zabránilo alergiím;
 • oblékněte dítě venku podle počasí;
 • dát dítěti antipyretikum v den očkování;
 • po očkování odmítněte navštěvovat přeplněná místa na týden. To minimalizuje pravděpodobnost infekce infekčními nebo virovými patologiemi;
 • Neleťte dítě několik dní. Ignorování této rady může vést k nachlazení, infekci vpíchnutím;
 • neměňte stravu dítěte před a po imunizaci.

Opatření při chůzi s dítětem na ulici v zimě a v létě

Je lepší chodit s očkovaným dítětem na začátku podzimu nebo koncem jara. Pak je pěkné a teplé počasí. U některých dětí však doba očkování připadá na léto nebo zimu.

V takových případech může být nádvoří příliš horké nebo chladné. Je důležité vědět, jak správně zorganizovat procházku, aby bylo dítě chráněno před negativními důsledky.


Opatření při pobytu s dítětem na ulici:

 • nechoďte na přeplněná místa. Nezúčastněte se veletrhů, oslav, setkání, obchodů. Je lepší chodit po zahradě nebo v lesní plantáži, kde nejsou lidé a riziko infekce je minimální;
 • Vyvarujte se zbytečné činnosti. Dítě může spát v kočárku a starší dítě jen klidně chodí a dýchá čerstvý vzduch;
 • oblékněte dítě podle počasí.

Možné podmínky po očkování

Jaké jsou možné důsledky po očkování proti DTP? Recenze Komarovsky vede různé. A všechny vedlejší účinky lze rozdělit na plíce, střední a závažné.

Odpověď na vakcínu se zpravidla objeví po 3 dávkách. Možná proto, že od této chvíle se začíná formovat imunitní obrana. Dítě by mělo být sledováno, zejména v prvních hodinách po očkování a během následujících tří dnů. Pokud dítě onemocní čtvrtý den po očkování, nemůže to být příčinou onemocnění.

Výskyt nežádoucích účinků po očkování je velmi častý výskyt. Může se objevit každá třetina. Mírné reakce, které se vyskytnou během 2-3 dnů:

 • Možná se teplota po vakcinaci DTP zvýší. Komarovsky doporučuje srazit to na samém začátku, nečekejte na zvýšení na 38 stupňů. Sestřelte pouze pomocí „Paracetamolu“ nebo „Ibuprofenu“. K takové reakci může dojít 2 až 3 hodiny po vakcinaci..
 • Po injekci se často změní chování dítěte. Stává se náladovým, bláznivým. Tento stav může trvat několik hodin. Možná se dítě po injekci obává bolesti. Je rovněž povolena reverzní reakce. Aktivita dítěte se sníží, může se objevit i mírná inhibice. Ztráta chuti k jídlu, ospalost jsou také možné..

 • Místo, kde byla injekce podána, může zčervenat, může se objevit mírný otok. To je také přijatelná reakce, ale otoky by neměly přesáhnout 5 cm a zarudnutí ne více než 8 cm. Místo vpichu může být bolestivé, proto je nutné ho chránit před zbytečným dotykem a pohybem.
 • Vzhled zvracení není vyloučen.
 • Druhy vakcín

  DTP chrání před 3 nemocemi

  1. Černý kašel. Přenáší se vzduchem. Smrtící pro děti do 4 let. Nemoc je doprovázena kašlem a hojnou sekrecí hlenu. Připomíná to zvracení hlenu. Malé děti se nemusí vyrovnat, udusit. Složka pertussis ve vakcíně způsobuje vedlejší účinky, je to však nutné.
  2. Záškrt způsobuje otok hrtanu, zakrývá ho filmem, který může vést k udušení. Diphtheria bacillus produkuje toxin, který vyvolává těžké otravy organismu. Pokud sérum není podáno včas, zůstává osoba postižená nebo umírá. Antibiotika nefungují bez séra.
  3. Tetanus prochází řezy, rány. U novorozenců dochází k infekci přes pupeční ránu. Poškození centrálního nervového systému, křeče, plicní edém, smrt - důsledky infekce tetanem.

  DTP neobsahuje aktivní patogeny. Název doslovně znamená: adsorbovaná vakcína proti pertussis-difterii a tetanu. Kompozice zahrnuje purifikované toxoidy tetanu, záškrtu a fragmenty zabitých bakterií pertussis.

  Pokud dítě nebo rodiče měli v anamnéze alergii, závažnou reakci na složku černého kašle nebo dítě s nimi nemocné, je podána vakcína ADS. Pouze proti záškrtu a černému kašli.

  Pro revakcinaci dětí starších 7 let a dospělých byl vyvinut lék ADSM pro lidi se slabou imunitou. Obsahuje polovinu tolik toxoidu.

  Vakcína proti hepatitidě typu B se stále dodává v porodnici a je v režimu DTP. Podle WHO se očkování podává novorozencům ve 160 zemích. Toto opatření je způsobeno prevalencí hepatitidy. Počet infikovaných lidí je 100krát vyšší než počet lidí infikovaných virem HIV. Vakcinace je hlavním způsobem ochrany.

  V 80. letech byla vakcína proti hepatitidě získána z krevní plazmy. V roce 1987. pomocí genetické modifikace vytvořili nový lék. Získejte to z kvasinek. Vakcína nevyvolává nemoc, ale vytváří stabilní imunitu. V Rusku produkují 6 léků proti hepatitidě B, všechny jsou bezpečné a mají podobné složení. Rozdíl v počtu použitých konzervačních látek.

  Pozorování po očkování

  Po očkování jsou následující reakce u dítěte považovány za normální: ospalost, slabost, mírné zvýšení teploty. Lékaři doporučují dávat antipyretikum již při 37,5 ° C.

  Závažné komplikace jsou vzácné. I když první očkování proběhlo bez problémů, vůbec to neznamená, že není nutné kontrolovat reakci na následující očkování. Pokud je stav dítěte znepokojivý, například prudce vzrostla teplota, okamžitě informujte svého lékaře.

  Kdo by neměl dělat DTP

  DTP je jednou z vakcín, které je v dětství obtížné tolerovat. A pokud předtím neexistovaly žádné reakce na očkování, může to způsobit vedlejší účinky. Aby nedošlo k nežádoucímu očkování proti DTP, důsledkům, doporučuje Komarovsky věnovat pozornost důvodům, proč by mělo být očkování zrušeno.

  Důvody mohou být dočasné, mohou zahrnovat:

  • Nachlazení.
  • Infekční choroby.
  • Horečka.
  • Exacerbace chronických onemocnění.

  V takových případech je nutné dítě vyléčit a pouze dva týdny po úplném zotavení můžete udělat DTP.

  Očkování proti DTP by nemělo být provedeno, pokud existují následující nemoci:

  • Abnormality ve fungování nervového systému, které postupují.
  • Předchozí očkování je velmi obtížné tolerovat.
  • Dítě mělo v minulosti záchvaty.
  • Dřívější očkování způsobilo febrilní záchvaty.
  • Imunodeficience.
  • Zvláštní citlivost nebo nesnášenlivost na složky vakcíny.

  Pokud má vaše dítě nemoc nebo se obáváte, že způsobí nežádoucí očkování proti DTP, je nutné se poradit s lékařem. Může vám být předepsána vakcína, která neobsahuje toxiny pertussis, protože mohou způsobit nežádoucí účinky.

  Očkování může být také odloženo, pokud dítě:

  • Diatéza.
  • Malá váha.
  • Nedonošené dítě.
  • Encefalopatie.

  V těchto podmínkách je očkování možné, ale příprava očkování pomocí DTP, Komarovsky zdůrazňuje, by měla spočívat ve stabilizaci zdravotního stavu. Pro tyto děti je nejlepší použít vysoce purifikovanou bezbuněčnou vakcínu..

  Vakciny pro simultánní imunizaci

  Jak již bylo zmíněno, nejvíce poškozují konzervační látky. Abychom snížili pravděpodobnost negativních jevů, vytvořili jsme kombinované léky, které se používají k rozvoji specifické imunity proti několika infekcím najednou bez ztráty účinnosti.

  Podle vakcinačního plánu se DTP vakcinace proti poliomyelitidě a hemofilické infekci podává současně. Ve věku šesti měsíců se k nim také přidává hepatitida. Vzhledem k tomu, že malé pacienty je obtížné tolerovat vakcínu, lékaři doporučují dělat vše v jedné injekci.

  Mnoho rodičů zajímá, která vakcína je pro děti nejbezpečnější. Pro současnou imunizaci pomocí následujících kombinačních léčiv:

  • Infanrix se používá k rozvoji imunity proti pertusi, záškrtu a tetanu. Tato vakcína je méně reaktogenní než DTP, protože obsahuje pouze části bakteriálních buněčných stěn. Menší vedlejší účinky se vyskytují u 10% pacientů, ale po 3 dnech samy vymizí. Infanrix lze kombinovat s Hibariks - vakcínou proti hemofilické infekci.
  • Infranix Hexa je vícesložkový lék, který obsahuje toxoid pertussis-difterický tetanus, vakcínu proti hepatitidě, dětské obrně a hemofilické infekci. Obsahuje inaktivované složky původců výše uvedených chorob. Vakcína obsahuje méně antigenů a složku bez pertussis neobsahující buňky, a proto ji pacienti snáze snášejí. Pokud byl lék správně transportován, skladován a podáván, je pravděpodobnost nežádoucích účinků velmi nízká. Vakcinační plán je lékařem individuálně pro každého pacienta. Očkování se doporučuje, pokud musí být všechny očkování podány současně..
  • Pantexim kombinuje účinek DTP vakcíny proti hemofilické infekci a proti dětské obrně. Toto léčivo je méně reaktogenní, protože obsahuje záškrty, tetanové toxoidní antigeny a fragmenty buněčné stěny patogenu černého kašle. Pantexim nepřispívá k rozvoji imunity proti hepatitidě, lze ji však kombinovat s monovakcíny z této infekce. Kromě toho může být tento produkt nahrazen Infanrix Hexa. Vakcína se nesmí používat s jinými imunologickými léčivy..
  • Působení přípravku Tetraxim je podobné jako u předchozího léčiva, jediným rozdílem je, že neobsahuje hemofilickou složku. Tato vakcína se smí kombinovat s přípravkem Pantexim..

  Pokud je použití kombinovaných léčiv nepřijatelné, proveďte samostatné očkování. K tomuto účelu se používají monovakcíny. To není příliš pohodlné, protože děti obtížně snášejí injekce, díky jednokomponentním řešením se však vakcinační plán stává flexibilnějším..

  • Imovax polio se používá k rozvoji imunity proti dětské obrně. Imunizace tímto lékem může být prováděna v jakémkoli věku (ve srovnání s DTP a hepatitidou). Hlavní věc je dodržení termínů (pacientovi jsou podány 3 očkování v intervalech 45 dnů). V případě potřeby může být očkování odloženo..
  • Polyorix je velmi podobný předchozímu léku. Je povoleno kombinovat se všemi vakcínami..
  • Angerix se používá k imunizaci proti hepatitidě. Tento lék je účinný v 98% případů. Může se kombinovat s DTP, vakcínami proti dětské obrně, hemofilickou infekcí.
  • Regavak B je domácí produkt, který se používá k rozvoji imunity proti hepatitidě B. Je to účinná a levná vakcína, kterou lze kombinovat s mnoha imunobiologickými léky.

  Rozhodnutí o výběru léku provádí výhradně lékař.

  Pokud tedy neexistují žádné kontraindikace a defekty imunitního systému, jsou vakcinace DTP, hepatitida a poliomyelitida naprosto bezpečné. Současná imunizace kombinovanými léčivy neohrožuje život, pokud jsou splněny podmínky pro jejich přepravu, skladování a podávání. Nežádoucí účinky jsou obvykle vzácné, ale děti a dospělí pacienti je snášejí snáze než nebezpečné infekce..

  Vakcinační přípravek

  Není třeba mluvit o školení na porodnici. Jediná věc, kterou můžete udělat:

  • Požádejte o krevní test, abyste se ujistili, že je dítě zdravé.
  • Vzpomeňte si, zda blízcí příbuzní měli alergické reakce na lék, zda jsou alergičtí na kvasinky.

  Pokud dítě nebylo očkováno v nemocnici a vy jdete na kliniku, je vhodné provést následující kroky:

  • Několik dní před zákrokem zúžte svůj společenský kruh a vyhněte se přeplněným místům.
  • Poraďte se s lékařem a předem dejte antihistaminikum.
  • Ne experimentujte s potravinami, vyhýbejte se alergenům.
  • Pokud vaše dítě pije vitamin D, přestaňte jej užívat 5 dní před imunizací..

  Tip: Na klinice by měly být děti mladší jednoho roku střídány, ale pravidlo vždy nefunguje. Chcete-li zabránit tomu, aby dítě před očkováním chytilo respirační infekci, přiveďte ji na chodbu v poslední chvíli. Babička nebo táta mohou pomoci. Jedna osoba je na ulici, jiná řeší problém ve frontě.

  Očkovací režimy

  V Rusku je na státní úrovni schválen očkovací kalendář, podle kterého jsou děti očkovány. Veškeré očkování se podává na klinice v místě bydliště zdarma, podle povinných zdravotních pojištění. Protože děti často onemocní, imunizační plán se stává individuálním, protože se neustále pohybuje, ale lékaři jsou na tyto pojmy přibližně orientováni.

  PŘEČTĚTE SI také: očkování dítěte ve 3 měsících: seznam nezbytných

  Očkování se provádí třikrát v prvních měsících života podle schématu:

  Ne.StáříŠtěp
  13 měsíceDTP, obrna, hepatitida B
  24,5 měsíceDTP, obrna
  36 měsícůDTP, obrna, hepatitida B

  ZAJÍMAVOST: ADSM očkování pro děti: co to je a proč je to nutné?

  Poté se provede přeočkování:

  Ne.StáříŠtěp
  11,5 rokuDTP
  21 rok 8 měsícůObrna
  37 letADS-M (bez černého kašle)
  414 let starýADS-M, obrna
  5dospělí každých 10 letADS-M

  PŘEČTĚTE SI také: proč nemůžete chodit s dítětem po očkování DTP?

  Kontraindikace

  Očkování je důležitým okamžikem v životě každého člověka. Existují určité plány imunizace obyvatelstva, které každá země schvaluje samostatně. Léky procházejí mnoha klinickými zkouškami, jejich kvalita je neustále sledována. Zavedení léku je mnohem bezpečnější než přenos nemoci.

  V některých případech však může použití vakcíny vést k nevratným důsledkům..

  Je zakázáno provádět společné očkování:

  • poruchy nervového systému;
  • exacerbace chronických chorob;
  • zánětlivé procesy v těle;
  • křeče
  • alergie na pekařské kvasnice;
  • výskyt komplikací a závažných reakcí na předchozí očkování;
  • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
  • akutní respirační onemocnění a zotavení;
  • závažné formy imunodeficience (HIV, rakovina);
  • atopická dermatitida.

  Podle individuálních charakteristik těla ošetřující lékař vybere nejúčinnější a nejbezpečnější vakcínu. Od zdravotního stavu se mohou od plánu lišit.

  Pokud jde o očkování dospělých, k výše uvedeným kontraindikacím se přidává období těhotenství a laktace.

  Výcvik

  Cílem přípravných opatření pro očkování je minimalizovat možnost komplikací a nežádoucích účinků.

  Některá pravidla, jejichž dodržování minimalizuje riziko komplikací:

  • v době očkování by mělo být dítě zcela zdravé - je vyšetřen pediatr, neurolog, imunolog;
  • bezpodmínečně před očkováním musíte provést testy (krev a moč), které naznačí možné zánětlivé procesy v těle;
  • několik dní nemůžete dítě krmit neznámým jídlem;
  • je vhodné krmit dítě dvě hodiny před a po injekci;
  • pozorovat hojný pitný režim.

  Kromě toho se vyplatí přesunout vakcínu do jiného dne, pokud je naplánována dlouhá cesta nebo přeplněná událost, je horká, zima, dítě se nevzbudilo v náladě.

  Rodiče by měli sledovat stav dítěte. Nedostatek stolice den před očkováním je také důvodem k převodu do jiného dne.

  Vakcíny, které vnášejí imunitu proti černému kašli, záškrtu, tetanu, hepatitidě a dětské obrně, poskytují po mnoho let silnou ochranu proti smrtelným onemocněním. Současné podávání léků nepředstavuje žádné ohrožení zdraví, podléhá pravidlům přepravy, skladování a podávání vakcíny. Zřídka se vyvíjející komplikace u lidí snáze snáší než infekční onemocnění. Je velmi důležité, aby si rodiče byli vědomi závažnosti rizik spojených se samotnými nemocemi a učinili správné závěry. Vakcinace je nejspolehlivější metodou ochrany těla..

  Vakcína proti hepatitidě a DTP v jedné stříkačce

  Aby se několikrát nedostalo na kliniku, aby se nedostaly další injekce, dostanou děti současně vakcínu proti DTP a hepatitidě. Na trhu jsou drogy, které se liší valencí (počet nemocí, proti nimž chrání). Výběr provádí lékař s ohledem na zdraví dítěte a na to, co je k dispozici. Populární multivalentní vakcíny:

  • Bubo-kok (hepatitida B, DTP).
  • Bubo-M (ADSM a hepatitida).
  • Infanrix Penta (hepatitida, tetanus, pertussis, záškrt, polio.)
  • Infanrix hexa (DTP, hepatitida B, obrna)

  Je povoleno současné očkování?

  Současně je možné očkování pomocí DTP, dětské obrny, hepatitidy B. K tomu použijte ruské i dovážené vakcíny. Očkování proti těmto onemocněním se často provádí společně podle plánovaného harmonogramu ve stejný den..

  Od samostatného podání není významný rozdíl - počet nežádoucích účinků se nezvyšuje a imunita se vytváří stejným způsobem. Vakcíny proti DTP a hepatitidě B se podávají dokonce ve stejné stříkačce.

  Velkou výhodou dovážených kombinovaných vakcín je to, že se snáze přenášejí než ruské protějšky, dodávané samostatně. U přípravku Pentaxim je riziko vzniku dětské obrny (spojené s očkováním) nižší.

  Pokud stejná vakcína současně obsahuje různé patogeny, musí dítě snášet méně injekcí. To je důležitý faktor, protože pro malé dítě je každá injekce hodně stresu.

  Existuje však jedno minus očkování cizími analogy - za ně bude třeba zaplatit. Bude nutné samostatně získat vakcínu v lékárně nebo ji umístit do soukromého zdravotnického střediska. Náklady na léky jsou poměrně vysoké, takže volba zůstává na rodičích. Před podáním jakékoli vakcíny se poraďte s pediatrem a podrobte se prohlídce. Pokud je dítě náchylné k těžkým alergiím, je za očkování odpovědný dětský imunolog - imunolog.

  Vakcinační kombinace: DTP, hepatitida B, detská obrna. Je to možné současně?

  Po mnoho let neúspěšně bojoval proti bolestem v játrech?

  Vedoucí Ústavu nemocí jater: „Budete ohromeni, jak snadné je vyléčit játra tím, že berete každý den.

  V prvních měsících a letech života dítěte dochází k většině očkování. Mnoho rodičů se zajímá o otázku: „Je tolik vakcín v bezpečí a mohou být podány současně?“ Abyste mohli odpovědět na tuto otázku, musíte pochopit, proč je nutné očkování, jak se připravit na očkování a které z nich lze kombinovat.

  Když se dítě narodí, jeho imunita je pasivní. Kojení, správná výživa, kalení mohou posílit přirozenou obranu dítěte. A pro získání aktivní imunity existují očkování.

  V posledních letech stále více rodičů odmítá očkovat děti, protože se obávají, že očkování způsobí komplikace a ovlivní zdraví kojenců. Je však třeba poznamenat, že samotné choroby jsou mnohem horší a nebezpečnější než účinek léku. Závažné komplikace jsou výjimečné případy, které velmi přehánějí. Dodržování pravidel a podmínek očkování může snížit jakékoli vedlejší účinky na minimum. A také poskytnout dítěti imunitu, aby odolával závažným onemocněním.

  Vakcinační přípravek

  Bezpečnost a účinnost vakcinace závisí nejen na kvalitě vakcíny, ale také na správné přípravě vakcíny. Předběžné vyšetření pediatrem je povinné, které posoudí fyzický stav dítěte a připravenost k očkování. Je důležité, aby v prostředí dítěte nebyly žádní nemocní lidé, protože imunita po očkování bude oslabena.

  Pokud je malý pacient náchylný na alergické reakce nebo přítomnost chronických onemocnění, je nutné se poradit s odborníkem, který může stanovit individuální očkovací plán.

  Před očkováním je rovněž vhodné provést laboratorní testy krve a moči dítěte. Je nežádoucí zavádět nové výrobky několik dní před zamýšleným datem imunizace.

  Pozorování po očkování

  Po očkování jsou následující reakce u dítěte považovány za normální: ospalost, slabost, mírné zvýšení teploty. Lékaři doporučují dávat antipyretikum již při 37,5 ° C.

  Závažné komplikace jsou vzácné. I když první očkování proběhlo bez problémů, vůbec to neznamená, že není nutné kontrolovat reakci na následující očkování. Pokud je stav dítěte znepokojivý, například prudce vzrostla teplota, okamžitě informujte svého lékaře.

  Vakcína DTP (toxoid pertussis-difterie-tetanus)

  Taková vakcína je preventivním opatřením pro těžké formy černého kašle, záškrtu a tetanu. Jsou to extrémně nebezpečná onemocnění a úmrtnost na ně je poměrně vysoká..

  1. Záškrt je akutní onemocnění infekční povahy, které postihuje horní cesty dýchací. Taková infekce se stává intoxikací a způsobuje patologii nervového, kardiovaskulárního systému, ledvin. Způsob přenosu je ve vzduchu. V polovině minulého století byla záškrtu téměř poražena, ale zrušení povinného očkování způsobilo nové ohniska nákazy.
  2. Tetanus ovlivňuje nervový systém. Ve složitých případech to vede k zástavě dýchání a srdečnímu selhání. Tato infekce vstupuje do lidského těla rány a řezy ze země, špíny a písku. Ohniska Tetanus se obvykle vyskytují v oblastech katastrof a mimořádných událostí. Ve vysoce rizikové oblasti jsou děti, které jsou za jakýchkoli okolností náchylné ke zranění.
  3. Černý kašel je infekční onemocnění doprovázené dlouhodobým kašlem. Způsob přenosu je ve vzduchu. Velmi nebezpečný v raném věku, může způsobit zástavu dýchacích cest. Přenesené onemocnění netvoří imunitu, ale pouze usnadňuje průběh opakované infekce.

  Podle schváleného očkovacího kalendáře se DTP provádí ve čtyřech fázích.

  DTP se podává intramuskulárně injekcí. Vakcinační plán přesně odpovídá věku dítěte a vypadá takto:

  • dva až tři měsíce;
  • čtyři až pět měsíců;
  • šest měsíců;
  • jeden rok a šest měsíců.

  Tato sada čtyř očkování proti DTP chrání tělo před nemocemi. V budoucnu se provede revakcinace (přeočkování, které podporuje imunitní systém na požadované úrovni aktivity). Udělejte to ve věku 7 a 14 let, pak každé desetiletí.

  Kontraindikace

  Existují kontraindikace pro DTP. Patří sem důvody, které vylučují jakékoli očkování: akutní respirační infekce a doba zotavení, alergická reakce na složky vakcíny, těžká imunodeficience. Očkování DTP také nemůže být provedeno s progresivní patologií nervového systému, křečemi. V takových případech je složka černého kašle vyloučena z vakcíny..

  Vedlejší účinky po DTP

  Výskyt mírných nežádoucích účinků je pozitivním příznakem, který naznačuje správnou tvorbu imunity. Zároveň absence těchto jevů neznamená porušení a defekty ve formování imunity. V místě vpichu vakcíny DTP se může objevit zarudnutí a otok..

  Očkování proti DTP může působit na celkový stav dítěte takto:

  • zvýšení teploty;
  • zvracení
  • průjem;
  • nedostatek chuti k jídlu;
  • neklidné chování;
  • letargie a ospalost.

  Komplikace po DTP

  Při podání vakcíny jsou možné alergické reakce od prosté kopřivky po anafylaktický šok. Příčinou komplikací může být: nesprávný přípravek pro očkování, množství balastních látek v podávané drogě, jakož i individuální charakteristiky těla.

  Vakcína proti dětské obrně

  Toto virové onemocnění je extrémně nebezpečné. Obrna ovlivňuje míchu a může vést k ochrnutí. Přenášeno vodou, jídlem a špinavýma rukama. Úplné zotavení je pozorováno pouze u 30% pacientů, 10% poliomyelitidy je fatální. V jiných případech trpí pacientem postižení.

  Očkování se provádí dvěma typy vakcíny proti dětské obrně: pomocí živé orální (OPV) a inaktivované (IPV).

  V tomto případě je vakcína kapkou, která se vstřikuje do úst. Vakcína se podává ve třech, čtyřech, půl a šesti měsících podle schváleného harmonogramu. Revakcinace musí být provedena po 18 a 20 měsících a také po 14 letech.

  Po podání léku člověk nemůže dítě nakrmit nebo mu dát vodu. V případě zvracení po očkování se znovu kape.

  Kontraindikace pro OPV

  Pokud má dítě imunodeficienci nebo je ve styku s nositelem takové choroby, je vakcína nahrazena inaktivovanou. Revakcinace je také nepřijatelná v případě vzniku neurologických problémů na pozadí vakcíny proti dětské obrně.

  Očkování proti dětské obrně by také nemělo být prováděno, pokud je pacient alergický na složky léčiva.

  Nežádoucí reakce OPV

  5% pacientů má průjem nebo alergickou reakci. Tyto vedlejší účinky však zpravidla rychle zmizí a nevyžadují lékovou terapii.

  Ve výjimečných případech může vakcína způsobit infekci dětské obrny..

  Při použití takové vakcíny proti dětské obrně se provádí dvě vakcinace v intervalu jednoho a půl měsíce. Minimální věk pacienta jsou dva měsíce. Revakcinace se provádí jeden rok a pět let po poslední vakcinaci. Přípravek proti dětské obrně se podává pod kůži nebo intramuskulárně.

  Kontraindikace a vedlejší účinky IPV

  Očkování proti dětské obrně je zakázáno ve standardních případech akutních infekcí dýchacích cest a v období zotavení, alergií na složky.

  Inaktivovaná vakcína proti dětské obrně nemůže způsobit infekci dětské obrny. Takový postup je zpravidla bez důsledků. Někdy se může objevit mírná místní reakce, mírná horečka, nevolnost a špatná chuť k jídlu. Tyto vedlejší účinky zmizí rychle a nevyžadují léčbu..

  Vakcína proti hepatitidě typu B

  Hepatitida B je nebezpečné onemocnění, které postihuje játra a žlučové cesty. Takové onemocnění vede ke zvýšenému riziku cirhózy a rakoviny jater. Způsob přenosu - krví.

  Očkování může být provedeno podle několika schémat:

  1. Klasický Novorozenec - první měsíc - šestý měsíc.
  2. Zrychlený. Novorozenec - první měsíc - druhý měsíc - rok.
  3. Nouzový. Novorozenec - sedmý den - dvacet první den v roce.

  První schéma je považováno za optimální. Pokud má dítě riziko infekce, použije se druhý vakcinační systém proti hepatitidě. Třetí program se používá v naléhavých případech, například v případě nutnosti neodkladné operace.

  Pokud byl přesně dodržen plán očkování proti hepatitidě, bude tělo chráněno před nemocí po dobu 22 let.

  Kontraindikace pro očkování proti hepatitidě

  Nemůžete být očkováni, pokud je pacient alergický na pekařské droždí, diatézu, akutní respirační infekce, meningitidu, autoimunitní onemocnění. Očkování se rovněž neprovádí, pokud předchozí očkování způsobilo silnou reakci.

  Vedlejší účinky vakcíny proti hepatitidě

  Většinou se vakcína proti hepatitidě snadno snáší. V některých případech se mohou objevit vedlejší účinky, které jsou považovány za normální. Tyto zahrnují:

  • Zčervenání nebo hustota tkáně v místě vpichu.
  • Zvýšení teploty.
  • Slabost, malátnost.
  • Bolest hlavy.
  • Průjem.
  • Svědění nebo zarudnutí kůže.
  • Komplikace vakcíny proti hepatitidě

  Taková vakcína málokdy způsobuje komplikace. Podle statistik může pouze jeden z 100 000 dětí přijmout jev, jako například:

  • kopřivka;
  • vyrážka;
  • exacerbace alergické reakce;
  • anafylaktický šok;
  • erytém nodosum.

  Vakcinační kompatibilita

  Očkování proti hepatitidě, dětské obrně a DTP se často provádí ve stejný den. Tato kombinace je naprosto bezpečná a efektivní. V tomto případě není pozorováno zvýšení nežádoucích účinků a imunologický účinek po zavedení vakcín proti několika chorobám za jeden den bude podobný samostatnému užívání drog. DTP a hepatitida mohou být podávány společně ve stejné stříkačce.

  Očkování se začíná podávat dětem v prvních dnech života. Proč takový spěch? Je to bezpečné? DTP a hepatitida v jedné vakcíně, jméno děsí, je pochybné, zda malý organismus dokáže zvládnout zátěž.

  Chcete-li se rozhodnout, zda napsat odmítnutí nebo očkovat své dítě, musíte:

  • Zjistěte, jaké nemoci vakcína chrání, jejich prevalenci a důsledky.
  • Seznamte se s typy vakcín, výrobci.
  • Zvažte riziko komplikací.
  • Zjistěte kontraindikace.

  Tento článek obsahuje podrobné informace o tom, stejně jako se dozvíte o přípravě na očkování, odstranění nežádoucích účinků.

  Je očkování možné současně?

  DTP (mezinárodní název pro vakcínu DTP) se podává k ochraně vašeho dítěte před tetanem, záškrkem a černým kašlem. Jsou to nakažlivá onemocnění, takže se s nimi děti často nakazí a je těžké je snášet. Poliomyelitida často vede k rozvoji komplikací, jako je paralýza končetin. Očkování proti těmto chorobám je zahrnuto do národního očkovacího plánu. V Rusku je načasování imunizace proti dětské obrně a DTP stejné, takže jsou často prováděny současně.

  Mnoho rodičů se zajímá, zda lze takové očkování podat současně, nebude tato kombinace pro dítě nebezpečná. Vedlejší účinky společného podávání vakcíny, DTP a dětské obrny se neobjevují častěji než po samostatné imunizaci. Pokud bylo dítě na vakcínu řádně připraveno, riziko vzniku negativních důsledků je výrazně sníženo.

  DTP se používá pouze do věku čtyř let a poté se používá importovaná vakcína s názvem Infanrix. Současně se podává živá perorální vakcína proti dětské obrně nebo inaktivovaná vakcína proti dětské obrně.

  První vakcína se podává, když je dítě asi tři měsíce staré. Druhá se provádí za 4,5 měsíce. Třetí imunizace se provádí za šest měsíců. Revakcinace se provádí jeden rok po poslední vakcinaci..

  Kontraindikace

  Před imunizací dítěte by jej měl pediatr pečlivě prohlédnout. Teprve poté vydá lékař pokyny k očkování. Pro očkování existují dočasné kontraindikace. Tyto zahrnují:

  • exacerbace nachlazení;
  • rehabilitační období po nemoci.

  Vzhledem k nesnášenlivosti složek léčiva je nutné nahradit vakcínu lehkým přípravkem nebo analogem. Například složka černého kašle je odstraněna z DTP a místo živé vakcíny proti dětské obrně se použije inaktivovaná vakcína proti dětské obrně..

  Absolutní kontraindikace pro očkování proti DTP a dětské obrně:

  • těžká neurologická onemocnění;
  • komplikovaná imunodeficience;
  • závažné alergické reakce na vakcínu;
  • komplikace po předchozí imunizaci.

  Zlatá střední cesta

  Domácí DTP vakcína není v žádném případě špatná, jak se zdá mnoho. Pro svůj segment je to ideální poměr dostupnosti a kvality, pro mnohé se to však zdá nedostatečné. Než se rozhodnete pro jakýkoli dovážený lék, je nutné určit, která stádia očkování je vhodnější kombinovat? Měl bych dostat DTP hemofilickou vakcínou nebo očkovat hepatitidu B polio? Před imunizací je rovněž vhodné podrobit imunologovi úplné vyšetření, aby sestavil „mapu imunity“ a identifikoval alergické reakce. Pokud to všechno není možné, je rozumné použít Infanrix jako nejbezpečnější. Absence celých buněk usmrcených mikroorganismů neguje riziko post-vakcinačních reakcí a komplikací. Infanrix je druhá nejoblíbenější droga pro DTP v Rusku, zaslouží si ji díky snadnějšímu očkování očima rodičů. A ačkoli se lék kombinuje, v kombinaci s jinými vakcínami bude lépe tolerován. Infanrix stojí od jednoho a půl tisíce, což je velmi drahé. Je vhodné, aby se všichni rozhodli, zda se rozhodnou nezávisle, ale skutečnost, že Infanrix je nejoblíbenější importovanou vakcínou, je bezpochyby.

  Články O Neplodnosti