Hlavní Bolest

Vše o dětské masáži

Potřebuje dítě masáž? Je možné to udělat sami? Kdy je masáž kontraindikována? To vše se dozvědělo od dětské lékařky Ludmila Ignatievy.

Je všeobecně známo, že dítě potřebuje masáž, rodiče se učí od dětského lékaře nebo specialisty. Lékař zpravidla předepisuje všeobecnou nebo terapeutickou profesionální masáž. Druhá možnost se provádí přísně podle svědectví lékaře. Obecná masáž se doporučuje téměř všem dětem do jednoho roku. Je to užitečné z mnoha důvodů: rozvíjí pohybový aparát, posiluje imunitní systém, reguluje svalový tonus, rozvíjí motorické dovednosti. A často vyvstává otázka rodičů, zda je možné provádět sezení sami, protože se zdá, že na tom není nic složitého.

- Pokud rodiče nemají speciální vzdělání, dovednosti a každodenní praxi, pak by jejich dítě nemělo být léčeno. Rodiče mohou provádět gymnastiku a nejjemnější masážní pohyby, například hladit. Jsou zvláště relevantní až do věku tří měsíců, kdy aktivní pohyby dítěte prakticky chybí a svaly by se měly rozvíjet. Plus hladení zlepšuje krevní oběh, což má příznivý účinek na celé tělo dítěte.

Obecná masáž by měla být svěřena odborníkům, protože znají správné techniky, kterou svalovou skupinu je třeba „aktivovat“ a která naopak „uvolnit“. Může být prováděna od věku tří měsíců, kdy jsou k hladkým pohybům přidány třecí, hněticí a vibrační pohyby..

Proč masírovat dítě do 1 roku

Masáž začíná zpravidla od tří měsíců, ale pokud je to lékařská indikace, pak dříve. Všechny typy masáží u dětí do 1 roku se obvykle střídají se speciální gymnastikou zaměřenou na rozvoj dovedností držení hlavy, otáčení ze zad na žaludek a zpět, sezení, plazení, vstávání a chůzi.

- Většina lékařů věří, že dítě může zahájit první masáž poté, co se pupeční rána rozrostla, tj. Ve třetím týdnu života. Od tohoto věku se matka sama může začít hladit pohyby po dobu nejvýše 10 minut, a to musí být prováděno každý den. Po 1 měsíci se doba masáže prodlouží na 15-20 minut. Masážní kurz by měl být proveden vyškoleným odborníkem a podle svědectví lékaře.

Kdo potřebuje masáž?

U některých dětí si pediatr nebo neurolog určitě předepíše masážní kurz. V jakých případech se to provádí:

 • za 1,5 až 2 měsíce dítě nemůže držet hlavu, zejména leží na břiše
 • ve 4-5 měsících se nepokouší převrátit se z břicha dozadu a zpět
 • v 6 měsících nemůže sedět bez podpory, bourá se na jednu stranu, nepokouší se sednout
 • v 8-9 měsících se nevplíží a nesnaží se vstát s podporou
 • do 1 roku nezačne chodit
Kterýkoli z těchto projevů je příležitostí navštívit lékaře, který rodičům povede, co dělat dál.

Julia Nazarova, 30 let:

- Začali jsme s masáží, když měla Katya 3 měsíce. Pediatr řekl, že jí nedrží hlavu dobře a odkázala na neurologa. Okamžitě se obrátil do lékařského centra, kde lékař předepsal masáže: každý měsíc po 10 sezení. Zlepšení byla samozřejmě okamžitě patrná. Katya po prvním kurzu získala sebevědomější hlavu. Masáže jsme prováděli až rok, pak se kurz opakoval každé tři měsíce.

Natalia Gorina, 26 let:

- Při jedné z prohlídek si pediatr všiml, že syn nemůže udržet hlavu na zádech a že má naladěné svaly. Předepsala masáž. Pasha bylo asi dva měsíce. Potom pořád ještě chodili ve čtyřech a šesti měsících. Syn se stal sebevědomějším, když držel hlavu a popadl předměty za kotce. Po třetím roce jsem se pokusil sedět bez podpory.

Pokud dítě při masáži pláče

Pokud je dítě nezbedné, je třeba zjistit důvod: špatné zdraví, bolestivé masážní pohyby, hlad, únava nebo něco jiného. Změňte čas masáže na pohodlnější pro dítě, vezměte v úvahu hodiny krmení, aby dítě v době sezení nezažilo hlad. Nezapomeňte, že poslední jídlo by mělo být 40 minut před sezením. Ujistěte se, že se relace neshoduje s časem spánku a že místnost má příjemnou teplotu pro drobky - 20-22 ͦС.

Pokud je důvodem stále masážní pohyby, pak by dítě mělo být rozptýleno různými způsoby - hračky, knihy, karikatury (vše, co si rodiče vymýšlejí), což umožní masážnímu terapeutovi dělat svou práci.

Indikace a kontraindikace

Některé matky a otcové naslouchají názorům lékařů a řídí se všemi pokyny, jiní se drží pozice „projít sami“. Existuje však řada indikací, které vyžadují masáž, a existují případy, kdy není možné provádět sezení.

- Nejčastěji se jedná o situace neurologické a ortopedické povahy. Z hlediska neurologie jsou nejčastějšími indikacemi pro masážní kurz hypertonicita a torticollis. Z hlediska pohybového aparátu jsou to dysplazie, skolióza, varus nebo valgus deformita nohy.

Existuje mnoho kontraindikací: jedná se o akutní období onemocnění, pooperační období, hnisavé kožní choroby, kožní vyrážky, srdeční vady. Patří sem také diabetes mellitus, rakovina.

Ekaterina Smirnova, 31 let:

- Moje dcera měla porodní poranění. Levá ruka se prakticky nepohybovala. Každý měsíc jsme dělali masáž, pak jsme přidali další akupunkturní kurzy. Zlepšení byla patrná, ale práci ruky bylo možné obnovit až po několika letech. Celou tu dobu jsme nezastavili, pouze se změnila frekvence kurzů. A teď, když je Anna téměř sedm, každých šest měsíců děláme masáže a snažím se její levou paži dodatečně zatěžovat. Například si vezměte hračku levou rukou.

Výběr specialisty

Výběr odborníka je jedním z důležitých bodů. Ujistěte se, že masážní terapeut má odpovídající vzdělání. Přečtěte si recenze online, rozhovor s přáteli. Věnujte pozornost tomu, jak člověk vypadá. Měl by nosit úhledný lékařský oděv, neměl mít na rukou prsteny a dlouhé nehty, které by mohly poškodit kůži dítěte. Zkušený odborník bude schopen navázat kontakt s dítětem a rodiči a podrobně vysvětlit své jednání.

Měl bych na reklamu důvěřovat masážnímu terapeutovi? Tuto otázku jsme adresovali pediatrovi.

- Můj názor je tento: obvykle jsou specialisty na reklamu studenti lékařských univerzit, kteří absolvovali masážní kurzy a ve svém volném čase hledají zaměstnání na částečný úvazek. Takovým masážním terapeutům bych nevěřil, protože zkušenosti s prací s rukama jsou velmi důležité. Čím zkušenější je odborník, tím lépe. Osobně bych šel buď na běžnou kliniku (veřejnou nebo soukromou), nebo do specializovaného centra, kde pracují vysoce kvalifikovaní masážní terapeuti.

Masáž je způsob, jak posílit zdraví dítěte a účinný nástroj při řešení závažných problémů. Hlavní věc je, že zasedání jsou aktuální a vedená zkušeným odborníkem.

Dr. Komarovsky poradil, jak chodit s dětmi během pandemie koronavirů

Čerstvý vzduch je pro rostoucí organismus velmi důležitý a nemůžete odmítnout jít ven..

Trvalý pobyt doma představuje vážné ohrožení zdraví dítěte. Ve skutečnosti bez čerstvého vzduchu hrozí rostoucímu tělu nákazy bronchitida, angína, dermatitida, astma, exacerbace alergií a další závažná onemocnění. Proto je nutné chodit s dětmi i během této pandemie, ale během procházky dodržovat jasná pravidla. To napsal na své stránce na Facebooku slavný pediatr a spisovatel Evgeny Komarovsky.

- Během procházky se nedotýkejte jiných lidí. Děti komunikují v malých skupinách (do 5 osob) pod dohledem dospělých, kteří sledují vzdálenost. Máte možnost opustit svůj domov bez kontaktu s ostatními lidmi a bez lízání dveří, zábradlí, knoflíků atd. Podél cesty. Víte, jak správně otevírat dveře, jak stisknout tlačítka výtahu, máte s sebou sanitizér a víte, jak je používat, jste nakonec připraveni chodit po schodech, vyhýbat se všem zakrytým a ve většině případů prakticky nevětrávaným kabinám výtahu. Chápete, že les a park, i když je to dále, jsou mnohem lepší než lavička u vchodu, “napsal doktor..

Komarovsky navíc doporučil, aby rodiče spolupracovali tak, že „zatímco jedna matka chodí se dvěma dětmi, druhá může spát a přestat se bavit o mateřství“.

Komarovsky dříve vysmíval mýty o zabijáckém koronaviru.

Je možné chodit s dětmi, pokud existuje izolace?

V Moskvě a dalších regionech země je zaveden režim vysokého varování kvůli hrozbě rozšíření koronaviru. Až do 1. května jsou obyvatelé hlavního města všech věkových skupin povinni dodržovat režim domácí izolace.

Můžete jít ven pouze pro účely, které odpovídají režimu vysoké výstrahy, zejména k nákupu v obchodě nebo lékárně, k vyhledání lékařské pomoci, aby se odpadky, chodit se psem nebo jít do práce, pokud potřebujete být v kanceláři. Za porušení režimu izolace se ukládají pokuty až do 5 000 rublů. pro občany a až 500 tisíc rublů. pro organizace.

Je dovoleno chodit s dětmi během izolačního režimu??

Podle webové stránky moskevského starosty představuje izolační režim zákaz chůze s dětmi. Vztahuje se na děti všech věkových skupin, včetně kojenců, kteří jsou při chůzi na invalidním vozíku.

Ministr vlády Moskvy, šéf hlavního ředitelství kontroly, Jevgenij Dančikov, rovněž připomíná, že chůze s dětmi je porušením režimu seizolace a proto rodiče čelí pokutě. "Nemůžete chodit s dětmi a bez dětí se nemůžete obejít." Existují určité možnosti, kdy je povoleno jít ven. Neexistují žádné jiné možnosti, “uvedl Danchikov v rozhovoru s RIA Novosti..

Kde mohu jít na procházku, pokud region nemá režim izolace??

Bez ohledu na to, zda v regionu platí přísný režim izolace, či nikoli, měly by být po dobu omezujících opatření kontakty dětí s jinými lidmi co nejmenší. V ideálním případě by měly být zcela vyloučeny a zůstat doma, podle doporučení Rospotrebnadzor, zveřejněné na webových stránkách ministerstva 28. března 2020. S dětmi nemůžete chodit do stravovacích zařízení, do maloobchodních prodejen, do vzdělávacích a zábavních center, chodit na dětská hřiště a do parků.

Pokud je rodič nucen vzít dítě s sebou na ulici, je-li to možné, mělo by mu být sděleno základní opatření. Musíte požádat dítě, aby se nedotýkalo jeho obličeje rukama, stejně jako kliky dveří, zábradlí a zábradlí, stěny, tlačítka výtahu a další předměty. Po návratu domů byste měli oděv sundat zevnitř, důkladně si umyjte ruce, obličej a jinou exponovanou pokožku mýdlem a vodou, opláchněte ústa a jemně si umyjte nos..

Dr. Komarovsky o masáži

Většina rodičů věří, že bez výjimky jsou děti užitečné a potřebují masáž. Ale co a kdy - jen málokdo ví. Slavný dětský lékař Yevgeny Komarovsky hovoří o tom, jaké typy masáží, za co a jak se provádí, a je možné se s tímto úkolem vypořádat sami

Co to je?

Masáž je léčebný a léčebný postup určený k aktivaci fyziologických procesů ve tkáních a svalech, ke zlepšení krevního oběhu. Tento způsob léčby popsali starověcí lékaři Avicenna a Hippokrates. A dnes je obtížné si představit komplexní léčbu bez doporučení lékaře k masáži. Jedná se zejména o užitečný a příjemný postup, který se ukazuje dětem. U různých nemocí u kojenců se používají různé typy masáží..

Druhy masáží

Masáž se liší podle důvodu, pro který je předepsána:

 • Profylaktický;
 • Kosmetický;
 • Lékařský;
 • Resuscitace;
 • Relaxační.

Všechny typy masáží jsou podle Dr. Komarovského založeny na třech způsobech expozice - hladení (tření), tlak, vibrace.

Když masáž bolí?

Tisíce dopisů přicházejí do Yevgeny Komarovsky, ve kterém rodiče píší, že jejich ošetřující pediatr důrazně doporučuje masáž dětem do jednoho roku a dokonce doporučil konkrétní masérku. Maminky a tatínky si nestěžují na to, že služby takové masérky jsou velmi drahé, ale na skutečnost, že dítě křičí srdečně zlomeně během masáže každý den. Yevgeny Komarovsky samozřejmě bude mít z těchto postupů pro zlepšení zdraví samozřejmě jen malý přínos.

Dítě křičí, protože dotek cizince je pro něj nepříjemný, možná mu způsobují nejen psychologické nepohodlí, ale také docela hmatatelnou bolest. Ať už se takové masáže dělají dále nebo ne, záleží na rodičích, ale zdravý rozum nám říká, že nemá cenu pokračovat v mučení..

Pokud pediatr předepsal masáž a musíte jít na kliniku, sedět s dítětem ve frontě, vystavit ho riziku nákazy virovými a jinými infekcemi, je také lepší tuto masáž odmítnout. Celý léčebný účinek procedur bude vyškrtnut první SARS.

Nejlepší masáž je postup, který maminka provedla vlastní rukou. Hmatový kontakt s matkou je velmi důležitý pro dítě prvního roku života, zejména pokud je dítě kojeno. Proto je důležité, aby se rodiče naučili, jak provádět wellness procedury (gymnastika, masáže) sami.

Z dětské koliky

Podle Dr. Komarovského je to velmi účinný způsob, jak zmírnit stav dítěte s kolikou ve velmi malém věku. Nádory na břicho by měly být masírovány přísně ve směru hodinových ručiček, bez silného tlaku, přičemž by se používaly hlavně lehké tahy kolem pupku.

Po masáži na několik minut je vhodné položit dítě na bříško, aby se usnadnilo odstraňování plynu. Proveďte masáž teplými rukama. Počet sezení za den není omezen, můžete to udělat před každým krmením.

Při kašli

S mokrým kašlem, stejně jako v závěrečném stádiu nemoci spojené s výskytem kašle, kdy je důležité, aby dítě rychle kašel, Evgeny Komarovsky doporučuje provést vibrační masáž. Je založen na bicích efektech - klepání. Dítě je umístěno s bříškem na jednu ruku dospělého, prsty druhé ruky jemně poklepávají na záda v oblasti průdušek, poté se stejné pohyby opakují na hrudi.

Starší dítě by mělo být umístěno na kolena lícem dolů tak, aby hlava byla o jednu úroveň pod kněží. Nejprve ťukněte na záda prsty a poté na hrudník. Poté je dítě požádáno, aby zaujalo vzpřímenou polohu a vyčistilo si hrdlo.

Drenážní masáž se neprovádí v akutním období onemocnění, zatímco dítě má horečku. Komarovsky doporučuje provádět perkusní masáž nejdříve pátý den po nástupu nemoci.

Přípravek pro dobrý spánek

Yevgeny Komarovsky doporučuje zahájit takovou masáž dítěte ihned po návratu z nemocnice. Je založeno na hladění. Dítě je potěšené a užitečné. Od 2-3 měsíců lze hladit svaly paží, nohou a zádů a do 4 měsíců by dítě mělo každý den před koupáním absolvovat plnohodnotnou masáž, ve které budou kombinovány všechny tři typy expozice. Pokud matka nebude líná a bude provádět takový postup denně po dobu 15-25 minut, pak bude dítě schopno zdravě spát, bude mít méně problémů s chutí k jídlu a náladou.

Snížení svalové hypertonicity

Taková masáž je předepsána poměrně často, alespoň 9 z 10 dětí po povinném vyšetření neurologem ve 3 měsících takové doporučení obdrží. Yevgeny Komarovsky říká, že hypertonicita nohou a paží je společná pro všechny děti, bez výjimky, obvykle prochází bez zvláštních manipulací za 4-5 měsíců. Proto je masáž, či nikoli, otázkou, která zůstává na uvážení rodičů. S hypertonicitou je nutné to dělat pouze tehdy, když lékař nejen řekl, že dítě má zvýšený tón, ale také se nazývá specifická neurologická diagnóza. Tonus sám není takovou diagnózou..

U mozkové obrny a dalších podobných nemocí by se matka měla určitě naučit technikám terapeutické masáže. Jsou různorodé a v závislosti na diagnóze (torticollis, dětská mozková obrna, ploché valgusové nohy atd.) Lékař předepíše různé metody a různé délky procedur.

S překážkou slzného kanálu

U tohoto onemocnění, které je u kojenců zcela běžné (dakryocystitida), je masáž hlavní metodou konzervativní léčby. K tomu musí maminka cítit ukazováčkem hlízu mezi nosem a okem. Lehce zatlačte na slzný vak (tubercle) a vibračním pohybem spusťte prst dolů k nosu. Taková drenážní masáž podporuje vyprazdňování stagnující slzné tekutiny a postupné úplné zotavení dítěte.

Rada

Změřte sílu tlaku, neubližujte dítěti. Komarovsky doporučuje otestovat jeho sílu velmi jednoduchým způsobem - položte ukazováček na vlastní oční bulvu a začněte tisknout. Jak to bude bolestivé - to je konečná síla mačkání na dětskou pokožku.

Suché tření, pokud se během manipulace nepoužívá olej nebo dětský krém, může být samostatnou příčinou pláče dítěte během procedury. Komarovsky doporučuje používat speciální nástroje, které zpříjemní pokožku dítěte. Je důležité, aby olej pro děti do jednoho roku života byl jedlý a bez zápachu. Olivový olej, broskvový olej jsou pro tyto účely nejvhodnější..

Pokud se dítě během masáže krouží, pokouší se převrátit, pláče nebo dokonce usne, měl by být postup zastaven.

Pokud chcete využít služeb profesionálního maséra, je důležité nespadat do spár podvodníků.

Pokud potřebujete lékařské postupy, dítě má určitou diagnózu, měli byste se určitě obrátit na specialistu, který vás naučí, jak správně provádět všechny triky.

Pokud je potřeba masáž pro celkové posílení, Komarovsky nedoporučuje používat masážní terapeutky na reklamu, protože každá maminka je schopna takové manipulace sama provést.

Jaké druhy masáží jsou, kdy a komu se to ukazuje, jaký je jeho hlavní účel a existují kontraindikace? Dr. Komarovsky odpoví na všechny tyto otázky ve videu níže..

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Odborníci varovali před riziky chůze s dětmi v izolaci

V podmínkách izolace se rodiče snaží přijít s náhradou za procházky a hry ve dvoře pro děti, aby jim dali příležitost zůstat na čerstvém vzduchu. Lidé berou děti na balkony, průzory na verandy a do obchodů a dokonce zajišťují procházky otevřenými okny..

Stojí to za to, co čeká na děti a jejich rodiče, jak bezpečně zorganizovat pobyt dítěte na čerstvém vzduchu, uvedla RBC:

 • vedoucí vědeckého oddělení neonatologie a patologie malých dětí NIKI pediatrie. Akademik Yu.E. Veltishchev, hlavní dětský lékař nemocnice Iljinské Elena Keshishyan;
 • bezpečnostní expert Michail Makeev;
 • Galina Kozhevnikova, vedoucí odboru infekčních chorob, PFUR.

Větrání, okna a parapety

Keshishyan věří, že pro vytvoření zdravé atmosféry v domě musí být místnost často větraná. "Pokud se bojíme virové infekce, musíme hodně větrat, potřebujeme chladnou místnost," varuje, protože "virus miluje teplý a vlhký vzduch." "Ale otevřená okna mohou vést k velké katastrofě." To je velmi nebezpečné, “varuje Keshishyan..

Ve velkých městech mohou rodiče prostory neustále ventilovat, ale mělo by být otevřeno pouze okno, nikoli okno. "Snažte se mít v místnosti 18–20 stupňů," radí lékař..

Podle bezpečnostního experta Makeeva je hlavní nebezpečí chůze u oken v tom, že dítě může vypadnout a spadnout. „Existuje také aspekt, že se děti učí chodit samy za otevřenými okny a balkony a opakovat po rodičích. Statistiky o ztrátě dětí z oken jsou ve skutečnosti velmi smutné. Dítě si často myslí, že síť proti komárům je silná a drží pevně, ale ve skutečnosti to není, “domnívá se odborník.

Parapety jsou také nebezpečné, varuje. "Dítě si zvykne na to, že tam chodí s rodičem a později se tam může snadno vylézt, co když není okno pevně zavřené?" - Makeev se zeptá.

Balkony, štíty a střechy

Pokusy o diverzifikaci volného času procházením po balkonech, hledí a střechách ohrožují život dítěte, říká odbornice na infekční choroby Kozhevnikova.

"Co přichází s průzory, balkony jsou plné banálního nebezpečí pro domácnost." Je lepší jít ven s dítětem a projít se dvěma kruhy po cestě kolem domu. Nemusím jít tam, kde jsou lidé, “řekla.

Ponechání kočárků s dětmi na balkonech je velmi nebezpečné z několika důvodů, Makeev tento názor podpořil. Za prvé, vrany často létají na balkony při hledání jídla. "Ptáci často hledají jídlo na balkonech, hráběch a pytlích na odpadky." A vrána může začít čurat osobu. Nemůžete nechat dítě na balkóně nekontrolovaně, “varoval odborník.

Za druhé, cigaretový zadek vyhozený z horního patra může letět na balkon a kočárek se rozsvítí.

Starší děti na balkoně jsou také v nebezpečí: dítě může vypadnout. "Je lepší ventilovat, nechodit bez zvláštních potřeb, neohýbat se přes stráže, vaše hlava se může točit velmi rychle a člověk sám nechápe, jak bude na zemi," sdílel expert.

Při chůzi na sdílených balkonech se můžete setkat s dalšími lidmi, často „ze znevýhodněného prostředí“. Totéž platí pro venkovní procházky. Kromě toho, zatímco rodiče a děti budou chodit po komunálních oblastech, jejich byt může být okraden a takové případy se objevily, tvrdí Makeev.

Věří, že na střechách je velmi nebezpečný. "Nyní je počasí nestabilní, ráno mrzne a vy můžete jednoduše sklouznout a letět dolů," řekl. Kromě toho by měli mít přístup na střechu pouze zaměstnanci bytových a komunálních služeb, kteří tam pracují s pojištěním. Obyčejný člověk může snadno ztratit rovnováhu ve výšce a pádu.

"Chůze na střeše je ještě větší nebezpečí," souhlasí doktor Keshishyan s odborníkem.

Jít ven do obchodu

Čerstvý vzduch jako takový je podle Keshishyana jedním z terapeutických opatření. "Na jedné straně, čím více dětí chodí, tím lépe." Na druhou stranu budou určitě běžet na hřiště, budou v kontaktu s ostatními dětmi, jejich matky a babičky budou ve vzájemném kontaktu, “varuje.

Je lepší jít do obchodu v podmínkách šíření koronaviru bez malého dítěte, radí Kozhevnikova. Pokud to není možné, je třeba přijmout preventivní opatření, například zakrýt kočárek dešťovou pokrývkou. "Potřebujeme zavřít kočárek všemi druhy zařízení." Někteří přicházejí s invalidními vozíky, ale v případě nouze můžete použít gázu, “řekla.

Na verandě a ve výtahu je lepší nesrážet se s jinými lidmi. "Nejprve přeskočte a poté zadejte uzavřený prostor." Ve výtahu můžete také přeskočit, počkat pár minut a pak jít sám, “doporučuje lékař.

"Pokud jde o děti při vědomí, pokud dítě někde chodí, nosit na sobě rukavice a masku." Dodržujte standardní hygienická opatření, jsou stejná pro dítě i dospělého. Pokud jste přišli z ulice, umyjte se, umyjte si ruce, v zásadě není třeba nic nadpřirozeného, ​​“řekla Kozhevniková.

Dětský masážní terapeut jmenoval 8 chyb, které většina rodičů dělá

Kluci, vložili jsme naši duši do Bright Side. Děkuji za,
že objevíte tuto krásu. Díky za inspiraci a husí kůži..
Připojte se k nám na Facebooku a VK

Samozřejmě všichni rodiče sní o tom, že jejich děti vyrostou zdravě. Předpokládá se, že masáž je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak tomu pomoci. Díky němu se zlepšuje krevní oběh, posilují se svaly, muskuloskeletální a nervový systém dítěte. Dětští masážní terapeuti jsou specialisté na otázky fyzického vývoje, a proto jsme se rozhodli obrátit se na některého z nich s doporučeními.

Společnost Bright Side si je jistá, že základy dobrého zdraví dětí jsou v dětství položeny zpět. Proto jsme hovořili s masérem Igorem Novokrinitským a zjistili jsme, kterým chybám by se měli tatínky a matky na cestě k tomuto cíli vyhnout..

1. Podceňujte výhody procházení

Procházení je ve skutečnosti přirozenou osteopatií: posílení paží, uvolnění svalů nohou a zad, posílení břišních svalů, vytvoření motivace k pohybu, což je důležité pro další rozvoj. Dítě, které zvládlo procházení, řeší problémy spojené s porodním traumatem o 70–80%. Děti, které zmeškaly procházení nebo ho používaly méně než 2 měsíce, mají po celý život problémy s jednoletými problémy. Během rehabilitace se plazí i přeživší mrtví.

2. Naučte své dítě chodit nesprávně

„Po 6 měsících musí dítě sedět a rok - chodit“ - tyto stereotypy uložené veřejným míněním neumožňují mladým matkám pokojně spát. Podle mých osobních pozorování, které se nashromáždily během 20 let práce jako dětský masér, asi 30% dětí začíná chodit až rok (8–11 měsíců). Obvykle se jedná o tenké, vířící, štíhlé děti. 50% podniká první kroky za rok (plus nebo mínus za měsíc) a zbývajících 20% stomp od 14 do 18 měsíců.

Jsem proti řízení dětí rukama. Ale pokud to uděláte, pak ne více než 15-30 minut denně. Nedržte ruce, nezvedejte ruce nahoru - takže visí na vašich rukou a nemá schopnost zachytit rovnováhu sám, což znamená, že se opravdu naučit chodit. Nejezděte jednou rukou: dítě musí zvednout rukojeť, zlomíte tak celou geometrii vznikající chůzi. Při chůzi je nejlepší ho držet za záda..

3. Neznát základní principy rozvoje zdravého dítěte

Základní principy vývoje dítěte bez závažných patologií:

 • Dítě od 1 měsíce musí být zvyklé na ležení na břiše na pevném povrchu - to je klíč k normálnímu fyzickému vývoji. Začněte tím, že jej na břiše na vlastní hrudi..
 • Po 3-4 měsících musí být dítě přemístěno na podlahu, kde bude po celou dobu, kdy nebude spát, nebude jíst a nebude chodit. Rozložená pohovka nebo velká postel nenahrazují podlahu.
 • Statické pózy pro děti jsou těžší a těžší než neustále se měnící poloha těla..
 • Stojí za to se vyhnout těsnému zavěšení, posezení v ohrádce, postýlce, přenášení dítěte na různá zařízení v pevné poloze.
 • U dětí do 3 let jsou vývojové činnosti sekundární. Čím je dítě mladší, tím důležitější je, aby běžel nepřetržitě a pokud možno co nejvíce venku.

4. Nenechte dítě jít na podlahu

Radím dítěti od 4 měsíců ležet na podlaze, ve vyšším věku - ještě více. Vše, co je potřeba, je jen zvyknout dítě na zem:

 • Poprvé (2–5 dní) si možná bude muset matka ležet vedle něj na podlaze.
 • Poté bude nutné postupně začít „procházet“.
 • Potom zůstaňte v zorném poli dítěte, ale buďte zaneprázdněni, aktivně komentujte situaci („Nyní budu prach a hraju si s tebou“).
 • Chcete-li prodloužit dobu odezvy na volání vašeho dítěte - nespěchejte, abyste hračku okamžitě podali, ale dejte jí příležitost vyzkoušet si ji sami.

Takže za týden si zvykněte na podlahu a žádný člen rodiny nebude zasažen - zkontrolován.

5. Nezohledňujte vlastnosti fyzického vývoje dětí

 • Není třeba dát dítěti botu, dokud si nesedne, jistě až 6 měsíců a často až 8 měsíců.
 • Přitlačte dítě k sobě po celé délce těla, například položte ruku na křížovou část a je ještě lepší dát dítěti příležitost být co nejvíce na podlaze..
 • Nerozumím otěže pro děti. Pokud dítě nechodí, nemusí se používat vůbec: nedovoluje mu udržovat rovnováhu. Jestli chodí, pak je jízda na laně nějak smutná.

6. Vyberte si nekvalitní polštář a matraci

Zdravé děti do 2 let nebo dokonce do 3 let nepotřebují polštář, proto je lepší použít pouze hustou matraci. Křivky páteře dítěte jsou stále ve formativní fázi a umístění polštáře může narušit přirozený proces, navíc jsou na krku sevřeny důležité cévy a nervy.

Při výběru polštáře pro dítě starší než 2-3 roky věnujte pozornost výšce polštáře 4 cm, v tomto případě by měl být samotný polštář široký 60 cm od šířky postýlky. Po 3 letech může být upřednostněn polštář s nízkým dolem.

Při výběru matrace pro dítě je třeba dodržovat jedno obecné pravidlo: čím je dítě mladší, tím tvrdší by měla být matrace. Děti od 0 do 1,5 let potřebují nejnáročnější verzi kokosového kokosového vlákna (přírodní výplň). U dítěte ve věku od 1,5 do 3 let se objevují ohyby páteře, proto je zapotřebí méně tuhá matrace, optimálně z přírodního latexu. Pro děti od 3 do 7 let je vhodný středně tvrdý produkt.

7. Ignorujte nebezpečné příznaky vývoje

V takových případech se vyplatí kontaktovat pediatra s žádostí o radu:

 • Pokud dítě do konce 2. měsíce provádí asymetrické pohyby s rukama a nohama.
 • Pokud dítě do konce 3. měsíce nemůže držet hlavu po dobu nejméně půl minuty ve svislé poloze.
 • Pokud se u dítěte do konce 4. měsíce hlava odkloní zpět ve chvíli, kdy je zvednuta z polohy na zádech.
 • Pokud dítě do konce 5. měsíce váhavě drží hlavu, zejména v okamžiku, kdy je zvednuto za kliky z polohy na zádech..
 • Pokud se dítě do konce 7. měsíce s podporou rukou rodičů nesnaží sednout.
 • Pokud je dítě do konce 9. měsíce při sezení špatně vyvážené nebo se nemůže otáčet kolem své osy.
 • Pokud dítě do konce 11. měsíce nemůže sedět s nohama nataženými dopředu alespoň na minutu.

A prosím, porovnejte své dítě pouze s ním, ne se sousedem.

8. Vyberte si masážního terapeuta s nízkou kvalifikací

Specialista, který k vám přichází, musí mít: středoškolské lékařské vzdělání (diplom o absolvování lékařské fakulty), osvědčení odborníka v oboru „Lékařská masáž“ a (nebo) osvědčení o akreditaci odborníka v oboru „Lékařská masáž“ (všimněte si, že dokument je relevantní pouze 5 let). Současně by délka dětské masáže měla být 30 minut: 3 jednotky po 10 minutách. Navíc je dětská masáž neoddělitelná od cvičení, masážní cvičení pro děti nutně zahrnuje prvky pohybové terapie.

Jak v praxi pochopit, že jste dobrý odborník? Dobrý masážní terapeut vždy doporučuje. Kromě toho masér:

 • Neposkytuje 100% záruku na výsledek jeho práce (to ukazuje na profesionální vyspělost masážního terapeuta).
 • Zajímají vás důvody, které vás přiměly k masážnímu kurzu, diagnostika, přítomnost lékařského směru masáže.
 • Vysvětluje, co bude dělat a jaký účinek očekávat na výstupu.
 • Dává doporučení ohledně terapeutické nebo preventivní gymnastiky.
 • Po dobře provedené masáži mají děti od 3 měsíců růžovou záda a zadek, nejsou zde žádné modřiny. Účinek je vidět po cca 5-7 sezeních, maximální efekt - 2 týdny po skončení kurzu.

Jaké tipy jste se rozhodli vzít na vědomí? Podělte se o komentáře.

Dr. Komarovsky odpověděl na 30 otázek týkajících se koronaviru

- Zdravím, přátelé! Jak jsem slíbil, naše dnešní vydání bude věnováno výhradně odpovědím na vaše otázky. Prohlédl jsem si stovky otázek. Vybral jsem 30 nejrelevantnějších otázek a my na ně odpovíme.

1. Bydlím v hostelu. Šestipokojová část, společné WC a kuchyň. Je mi 67 let. Neexistuje žádná chata a nemám žádné jiné bydlení. Jak se v této situaci osobně chránit?

-... Jasná otázka: osamělý člověk žije, musí se nějak zachránit. Ano, je v hostelu.

Podívejme se na to, jak se můžete nakazit ve své koleji, jak? Když jste v kontaktu s lidmi, můžete tyto kontakty zkrátit? Jasně že můžeš. Nakonec, pokud je vám 67, nemusíte každý den chodit do práce. Žijete v hostelu, můžete vařit snídani brzy - když tam nejsou hromady lidí, abyste s nimi nemohli komunikovat. Můžete jíst ve svém pokoji. Větrejte, kliky, mop, dezinfikujte. Můžete zvlhčit své vlastní nosní průchody.

Ještě jednou vás upozorním, jak nedojde k kontaktu s lidmi, jak se můžete nakazit? Můžete se nakazit pouze jedním způsobem - musíte se držet povrchu, na kterém je virus. Někdo z vašich sousedů vzal tuto kliku na dveře v kuchyni nebo faucet v koupelně, po které jste ji chytili - poté je v ruce virus a vy jste ho vzali, dotkli se tváře a přivedli ho na sliznice.

Co musíš udělat? Pokud něco vezmete do společných prostor, měli byste si umýt ruce pravidelně, velmi často, to je vše. Takže všechno bude v pořádku.

Stručně řečeno, minimalizujte komunikaci se sousedy, vydejte se na čerstvý vzduch a umyjte si ruce.

Myjte si ruce! A zajistit výměnu vzduchu. Je to všechno. A tohle je víc než dost, abych onemocněl.

2. Měli byste mýt mýdlem nosní dutinu, ústa a dokonce i oči, jak je uvedeno v některých článcích?

- Já sám jsem viděl tyto články, jsou široce distribuovány na internetu.

Mýdlo dráždí sliznice! Podráždění sliznice potlačuje lokální imunitu.

Předpokládejme, že je na sliznici právě virus. Vzal jsi, zpracoval tuto sliznici a zabil virus, úžasně. Nyní, po tomto chemickém hoření mýdlem, zásadou, je tato sliznice citlivější, nyní je snadnější nakazit se. Proto to kategoricky nedělejte..

3. Existuje článek amerického virologa o výhodách zinkových pastilek pro prevenci. Je to tak? Existují nějaké domácí analogy?

- Musím hned říci, že neexistují žádné domácí analogy. Přípravky se zinkem k resorpci v ústní dutině, ve formě sprejů v nose, podle některých zpráv, jsou účinné pro prevenci tzv. Rhinovirové infekce - je to virus, který způsobuje rýmu. Neexistuje důkaz, že by to bylo účinné pro infekci koronaviry.

Kritické poznámky k přípravkům se zinkem jsou následující: přípravky nemají tentokrát velmi příjemnou chuť; existuje dostatečný počet vedlejších účinků, včetně nevolnosti a zvracení; Otrava zinkem je možná. Stručně řečeno, není prokázána účinnost, existují skutečné vedlejší účinky..

4. Existují již dvě odrůdy viru?

- Ano, tato informace není ani první týden - skutečně existují dvě varianty viru, které se od sebe liší silou, závažností nemoci.

Dnes, poddruh, který způsobuje vážnější nemoc [zabírá] asi 70%; ten, který je lehký - asi 30%, ale stále existuje trend směrem ke snížení toxičtějšího a ke zvýšení procenta mírnějšího viru.

Důvodem je skutečnost, že lidé, kteří mají závažnou formu nemoci, lhají a komunikují s několika lidmi, zatímco lidé s mírnější formou aktivně šíří virus. Proto se viry častěji přenášejí z člověka na člověka, což způsobuje mírnější průběh. S touto skutečností souvisí skutečnost, že pokud k nám zpravidla přichází nějaký respirační virus a začne žít dlouho s lidmi v okolí, časem se závažnost této infekce snižuje.

5. Jak dlouho virus zůstává ve vzduchu, například ve výtahu, na schodištích činžovního domu?

- Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Je zřejmé, že pokud někdo kýchl ve výtahu a šel jste přímo tam, můžete to vdechnout. Virové částice se usazují gravitací - to je několik minut. Virus však může na povrchech, zejména na kovech, vydržet hodiny, přesně 10 hodin.

Ještě jednou vás upozorním - ano, na knoflíku tohoto výtahu může být virus. Jak se můžete nakazit? Co je třeba udělat? Toto tlačítko musíte podržet.

Mimochodem, tlačítka mohou být stisknuta loktem, nebo alespoň pěstí, a ne prsty. Ale jakmile se virus dostane do vašich rukou, jak se nakazíte? Tuto ruku byste měli vložit do očí, nosu nebo úst, poškrábat obličej a tak dále.

Proto, pokud jste chytili kliku, otevřeli ji, vešli do schodiště, stiskli tlačítko výtahu... Co byste měli udělat první? Správně! Umyjte si ruce správně - alespoň 20 sekund by mělo přijít do styku s mýdlovou vodou.

6. Masku lze po použití dezinfikovat parním generátorem nebo žehličkou.?

- Postavení Světové zdravotnické organizace: opakované použití masek je nepřijatelné.

7. A co lidé pracující v obchodě? Nemůžeme se obrátit zády k zákazníkovi, i když kašle a kýchá..

- Velmi správná otázka, ráda bych rozšířila nabídku - nejedná se pouze o lidi pracující v obchodě, ale také o zaměstnance hotelu a zaměstnance kanceláří, recepcí, hotelů atd..

První věc, kterou byste měli udělat: pokuste se zvětšit vzdálenost mezi vámi a kupujícím. Máte lékárnu - je zde výdejní stojan: před něj můžete položit stůl tak, aby vzdálenost mezi vámi a kupujícím byla alespoň dva metry.

Za druhé, musíte mít bariéru. Kluci, v jakémkoli supermarketu můžete u pokladny umístit dva stojany, mezi ně vytáhnout plastovou fólii, upevnit ji páskou, i když to bude ošklivé, vtipné, ale je to opravdu možné. Dále, pokud mluvíme o stejné lékárně nebo o nějakém malém obchodě, nemůžete uspořádat fronty uvnitř obchodu. Lidé by se měli vždy, když je to možné, postavit venku..

Je zřejmé, že pracovníci obchodu mají jeden z nejzajímavějších rizikových faktorů - to jsou peníze, dokonce i karty, které vám jsou dány - to vše může být zdrojem infekce. Proto samozřejmě musíte mít po ruce dezinfekční ubrousky, dezinfekční prostředky. Uspořádejte stálé přestávky, střídejte se a znovu si umyjte ruce. Při vstupu do supermarketu pište velkými písmeny, že například ti, kteří zaplatí pomocí mobilních telefonů přes Google Pay, získají například 5% slevu atd..

Kluci, to jsou otázky, o kterých se musí rozhodnout váš zaměstnavatel. Záleží mu na jeho zaměstnancích? Je to velmi důležité.

Hlavní věc je, že znovu zdůrazňuji hlavní body:

a) vzdálenost mezi vámi a kupujícím,

b) ochranná bariéra ve formě skla nebo plastové fólie, která je natažena mezi vámi a kupujícím tak, aby na vás nelétaly uzly, slintání atd..

8. Co by mělo být v lékárničce pro první pomoc? Jaké léky by se měly užívat doma, s výjimkou těch, které jsou vyžadovány u pacientů s chronickými onemocněními?

- Na jedné straně je jasné, že nyní máte určité léky, které používáte, a to s ohledem na vaši hypertenzi, cukrovku, astma a další skutečné problémy. Nyní byste neměli chodit do lékáren a zásoby těchto léků jsou velmi důležité. Prosím, nechodte do lékárny sami. Požádejte svou mládež, aby to udělala. Kromě toho je možné, aby důchodci spolupracovali a napsali seznam.

Zásobujte léky, které potřebujete po celou dobu..

Pokud jde o léky na léčbu infekce koronaviry, cituji slovo „léčba“, protože máme prakticky symptomatickou terapii. Co můžete mít? Antipyretika, samozřejmě, bez ohledu na věk - paracetamol nebo ibuprofen.

Navíc je to nutně solný roztok - opláchněte nos tak, aby neexistovaly žádné usazeniny. Je pravděpodobné, že budete potřebovat vazokonstrikční nosní kapky. Sací prášky jsou pouze pro symptomatickou úlevu od bolestí v krku. Vlastně to je všechno.

Pokud jsou v domě děti, potřebují děti samozřejmě prostředky na ústní hydrataci. Kdo neví, co to je, pojďme se konečně učit. Musí být zakoupeno, musí být v domě. To je nejdůležitější. Nemohu vám poradit s žádnou speciální kouzelnou pilulkou.

9. Jak se lidé s astmatem, zejména děti, připravují na koronavirus?

-... Astma v 21. století už není nemoc, ale způsob života. Existují specifické léky, které berete pořád. Váš lékař vás informoval o tom, která léčiva by měla být použita při akutních respiračních virových infekcích nebo před fyzickou aktivitou. Víš to všechno? Pokud se tyto otázky objeví najednou poprvé ve vašem životě, pak se podívejte na program School of Doctor Komarovsky o bronchiálním astmatu a obstrukční bronchitidě a budete vědět, jak se připravit.

Obecně platí, že pokud je astma kompenzována, to znamená, že užíváte léky a cítíte se normálně, nedochází k dalším nepokojům. Opatření, jako všichni ostatní. Hlavní věc je, že zásobování drogy používanými rutinně a když se stav zhoršuje, je vždy u vás doma.

10. Jaké produkty a v jakém množství se mají zásobit v karanténě?

"... Potřebujeme logiku a zdravý rozum." Měly by se jednat o produkty, které se rychle nezničí. Měly by se jednat o produkty, které vám umožní opustit svůj domov nebo jít do lékáren a supermarketů po dobu nejméně 2-3 týdnů. Může to být dlouho hrající zelenina a ovoce - cibule, česnek, brambory, nezhoršují se, a to může být v domě. Těstoviny, cereálie, mouka. Bavte se, udělejte si palačinky, to je v pořádku.

Samozřejmě, pokud jste již šli do zásoby, pak do zásoby nejen to, do zásoby na detergenty. Mýdlo! Kluci, mýdlo je důležitější než jakákoli pohanka, upozorňuji na to.

11. Existují doporučení WHO ohledně používání zvlhčovačů vzduchu v místnostech s pacienty? Jak pomáhají vzduchové filtry?

- Pro zvlhčovače vzduchu neexistují žádná zvláštní doporučení. Existuje standardní doporučení WHO, aby optimální vlhkost v obytných oblastech byla 40-60%.

Pokud žijete ve vlhkém prostředí, použijte k vypouštění vzduchu klimatizaci. Pokud žijete na suchém místě, použijte zvlhčovače vzduchu. Hlavní věc je, že vlhkost 40-60% je optimální prací místní imunity. Lokální imunita je ochrana sliznic.

Kolik pomoci vzduchové filtry? Ne o kolik. V zásadě nepomáhají. Cesta infekce není vzduch, ale vzdušná kapička nebo kontaktní cesta. Pokud zakašlete do obličeje, nepomůže vám žádný filtr. Pokud jste vzali kliky a pak jste poškrábali oko - taky.

12.... Jak můžeme mluvit o telefonických konzultacích, pokud většina lékařů [na Ukrajině] as plným vyšetřením nemůže správně diagnostikovat?

- To je skvělá filozofická otázka, chlapi. Co si vzpomínáte na kvalitu lékařů, na chudé nemocnice, na nedostatek léků, když se taková situace vyvinula? Když jste šli k volbám, co vám řekli o medicíně? Bylo vám řečeno, že v nemocnicích s infekčními nemocemi, jaké vakcíny vaše děti dostanou? O to se někdo obecně zajímal?

... Obecně platí, že pokud by stát plnil své funkce, každý z vás by měl doma brožuru o tom, jak se chovat, kam jít, jaké telefonní číslo volat, kde být bezplatně vyšetřen, jak zavolat zdravotní sestře, nikoli lékaři, což vám poskytne plné množství informací. Kluci, pokud by to všechno bylo, v čem bych seděl a najednou to všechno dělal? Pak by to nebylo nutné, zapojilo by se do jiného, ​​ale není tomu tak. Kromě toho, že vás uklidňuji, musím něco udělat.

13. Stojí to teď za to, aby děti rutinně očkovávaly (zejména meningokok B), nebo je lepší chvíli počkat? Koneckonců, tělo po očkování je zranitelnější.

-... Rutinní očkování by nemělo chybět, musí být provedeno. Hlavní věc není, zda jste očkováni nebo ne. Hlavní věc je, zda máte možnost dostat se do ordinace svého lékaře pro očkování, aniž byste políbili ambulanci a nebyli jste v kontaktu s partou vážných pacientů na chodbě. Pokud existuje taková příležitost, samozřejmě to udělejte. Pokud ne, musíte zjistit, proč se to děje. A koronavirus s tím nemá nic společného.

Kdyby to bylo o mém dítěti, neodložil bych očkování.

14. Pokud však někdo v rodině onemocní - jak v budoucnu zpracovat celý byt, aby se virus přesně zbavil?

- Hlavní věcí je výměna vzduchu, o tom jsme už mnohokrát mluvili, - to je především intenzivní ventilace. Všechno, co se dá umýt, můj.

Pokud jde o dezinfekční prostředky, je jasné, že nyní, když půjdete online, najdete spoustu. Dovolte mi, abych inzeroval nejlevnější, který se nazývá „bílý“, každá hospodyňka je s ním obeznámena. V této situaci jej nepoužíváme k praní, ale k dezinfekci. 60–100 mililitrů „bělosti“ na litr vody - toto řešení lze použít k dezinfekci téměř všeho, co by se virus mohl potenciálně dostat: dlaždice, dlaždice, kliky dveří. Stručně řečeno, all-all-all. Normální mytí při vysokých teplotách opět zabíjí vše, co se pohybuje.

15. Jak může lázeň (horký vzduch v plicích) ovlivnit tělo během období „nevědomosti“: mezi infekcí a nástupem příznaků?

- Lázeňský dům může působit negativně. Nejprve, je-li velmi suchý vzduch, začne vysušení sliznic a potlačení místní imunity. Druhá, způsobující pocení, může lázeň vyvolat srážení krve, narušení kardiovaskulárního systému.

Prevence je velmi jednoduchá. Pokud jste již šli do lázeňského domu, měli byste pít hodně tekutin, aby se vše, co jste potili, vrátilo.

Opět říkám, že lázeňský dům nemá nic společného s dětmi. To se týká parní místnosti. Samozřejmě můžete své děti umýt.

Pokud jste však byli v lázeňském domě a byla to normální parní lázeň, a poté, co jste vypili hodně tekutiny, se vám nic nestane. Možná i trochu virů zabije.

16. Je virus přenášen vodou, zejména bazénem?

- Přenos viru vodou nebyl prokázán. Neexistuje žádná maximální pravděpodobnost..

17. Co dělat s tělocvičnou?

- Velmi bolestivá otázka pro mě osobně. S posilovnou je všechno velmi špatné, protože existuje velké množství kotců, za které si ji mnoho lidí vezme. Všechny tyto simulátory: jedna, tři minuty později, další. To je první věc, která je špatná.

Za druhé, lidé v tělocvičně se potí pořád. Co lidé dělají, když se potí? Pořád si otírají pot rukou. Všechny podmínky [pro šíření viru].

Teoreticky by majitelé tělocvičen měli nyní říci: "Každý, kdo si koupil předplatné na jeden rok, nemůžete jít o dva měsíce, prodloužíme vaše předplatné." Ale oni neřeknou, že přijdou o peníze, víte, ale to jsou téměř poslední peníze. A naši lidé, kteří zaplatili: „Jak jsem zaplatil a já nejdu?“ Zde začíná primitivní tvrdá matematika.

Proto nevím, co dělat s tělocvičnou, pokud tam nejsou splněny normy, pokud v každém rohu nejsou žádné dezinfekční prostředky na ruce, pokud nejsou zpracovány kliky a tak dále. Proč tam tedy jít? To je přímý způsob, jak onemocnět. Mladí aktivní cestující zpravidla chodí do tělocvičen. Určitě vím, že mnoho lidí, kteří nedávno trénovali v naší tělocvičně, bylo v Itálii.

18. Jak cítím nástup nemoci (chřipka), piji velkou dávku (3 000 - 4 000 mg) vitamínu C rozpuštěného ve vodě se zinkem. Totéž na další den. Potom postupně snižujte dávku. A nemoc se nevyskytuje. Co si myslíte, že pokud tato metoda pomůže s normální chřipkou, pomůže s koronavirem?

- Upozorňuji, že tato metoda s chřipkou nepomáhá. Pomáhá vám, protože jste se inspirovali tím, co vám pomáhá..

Jednou za čas byla dána odpověď týkající se účinnosti vysokých dávek kyseliny askorbové pro prevenci akutních respiračních virových infekcí. Když uslyšíte reklamu, která vám říká, že velké dávky vitamínu C vás před něčím ušetří, je to v rozporu s lékařskou vědou. Samozřejmě o tom mám na svém webu spoustu informací a na YouTube se zaznamenávají celá videa.

A co je nejdůležitější, vitamín C nepomáhá ve velkých dávkách. Pomáhá to předcházet kurději, a to z žádného jiného důvodu.

Ale velké dávky vitamínu C přispívají k tvorbě ledvinových kamenů, takže nemůžu doporučit vaši léčebnou metodu nikomu.

19. Jak necestovat veřejnou dopravou, pokud chodíte do práce každý den (bez osobní dopravy) a jediný způsob, jak se tam dostat?

- Dobrá otázka, hlavní věc je, že Komarovsky určitě zná odpověď.

Nejprve, pokud ne daleko, můžete chodit. Pokud existuje příležitost, děkuji Bohu, počasí již umožňuje, můžete použít něco jako kolo. Pokud se můžete probudit o hodinu dříve a jet až do dopravní špičky, jezte před dopravní špičkou.

Co jiného pro vás můžu přijít? Nic. Logika a zdravý rozum.

20. Babička má 69 let. Být očkován proti pneumokokům nebo je v této situaci nebezpečné??

- Ještě jednou říkám, že pneumokoková vakcína je potřebná pro kohokoli staršího 60 let. Kdo nezná podrobnosti, mám na webu spoustu informací o tomto tématu.

Otázka je zásadně jiná: Dokážete uspořádat schůzku mezi vaší babičkou a vakcínou tak, abyste neriskovali její život a zdraví? Bude vaše babička schopna jít do očkovací místnosti na klinice, aniž by se v chodbě obrátila na spoustu starověkých otců? Bude to fungovat? Pro zdraví, přineste. To nebude fungovat? Udělejte prosím správné závěry a ujistěte se, že si v létě července v srpnu domluvíte pneumokokovou vakcínu.

21. Jaké jsou důsledky pro pozůstalé tohoto viru??

- Více než 80% lidí přenáší virus snadno a člověk se zotaví úplně bez jakýchkoli následků. Těžké formy jsou zpravidla doprovázeny vážnými problémy, pokud jde o zhoršení jejich nemocí, ke kterým již došlo, komplikací atd..

Ale upozorňuji, koronavirus není chronická infekce. Jedná se o virus RNA, ke kterému patří koronaviry. Jedná se o akutní onemocnění, která mají jasný začátek, po 5 až 7 dnech začíná produkce protilátek, které neutralizují virus, a poté onemocnění ve většině případů končí. Proto ne...

Přesto, že existuje obrovské množství práce, že po viru jste téměř na celý život postiženi - není tomu tak. Vytváří hysterii nebo prodává nějaké magické pilulky pro komplikace.

Opravdu, jak o tom teď můžeme diskutovat? Počkejme a uvidíme. A pak už existují desítky tisíc lidí, kteří se zotavili, za 2-3 měsíce tam budou stovky tisíc a budeme přesně vědět, jaké jsou jejich důsledky..

22. Jaké jsou příznaky koronaviru?

- Neexistuje jediný konkrétní příznak, který by se dal určitě říct: toto je Covid-19. Ve většině případů je symptomaticky léčen doma..

Sedíme doma v izolaci, pijeme tekutiny v litrech, nenutíme se k jídlu. Podporujeme režim čistého studeného vlhkého vzduchu. Pijeme hodně tekutin. Při vysokých teplotách používáme antipyretika - paracetamol nebo ibuprofen. Všechno, nic víc.

Pokud se objeví nebezpečné příznaky - zahrnují dušnost, suchý kašel nesnesitelný bez přerušení, dušnost - vyžadují organizaci intenzivního pozorování a intenzivní péče.

Musí být kontaktováni v nemocnici. Tyto příznaky jsou možné u chřipky, pneumokokových infekcí a jiných infekcí, které ovlivňují plíce. Proto nehledejte specifické příznaky koronaviru.

Pokud máte bolest v krku a snot běží v proudu - může to být koronavirus. Nemusí to být nutně závažné onemocnění, je to velmi nepravděpodobné. Existují hleny, přestaň se rozčilovat, už máš štěstí.

Snot - jeden ze spolehlivých znamení, že se vám nic špatného nestane.

23. Má pro preventivní účely smysl pravidelně kloktat s něčím dezinfekčním prostředkem?

- V zásadě existuje bod kloktání, zvlhčení sliznic. Ale pokud máte suchý vzduch, má smysl zachovat místní imunitu. Má smysl propláchnout si krk jen vodou a používat solné roztoky pouze pro zvlhčení.

Ale pokud jste v podmínkách optimální vlhkosti nad 40%, pak to obvykle není nutné. Hlavní věcí je zabránit vysychání sliznic. Není třeba přidávat dezinfekční prostředky.

24. Ultrafialové lampy v práci, doma pro dezinfekci pomůže? V jednom programu znělo, že ultrafialové lampy na virus nepůsobily. A v jiném zdroji zpětná informace: čekáme na léto, kdy virus zemře na ultrafialové záření... Od té doby?

- Programy je třeba poslouchat opatrně. Ultrafialová lampa nemůže zabít virus, který je ve vašem těle. Jasný rozdíl?

Ultrafialová lampa může zabít virus ve vzduchu, v částicích hlenu atd. Nemá smysl používat ultrafialovou lampu tam, kde je pacient neustále umístěn. Když byl propuštěn - ano.

Ultrafialová lampa je v zásadě dobrá tam, kde nejsou lidé. Šli ven - toto místo můžete opravdu dezinfikovat. Je zde možnost? Dezinfikovat. Proto jsou ultrafialové lampy umístěny v manipulačních místnostech, kde končí pracovní den, lampa se zapíná a lidé jdou domů. Ráno přicházejí do čisté místnosti a to je vše.

Ale znovu říkám, že skutečně existují důkazy o tom, že ultrafialové záření je škodlivé pro virus, to je pravda. I když si myslíte, že na vašem oblečení může být koronavirus, kašel, pak je zavěšení této košile na slunci na balkóně velmi efektivní, virus také zemře.

25. Může virus proniknout kůží?

- Virus nemůže proniknout neporušenou kůží. Pro pronikání jsou vyžadovány sliznice. Ano, mimochodem, nejsem si jistý, jedna z teorií o poškozené kůži, ale musím to vyjádřit - muži onemocní častěji, protože se holí a mikropóry pokožky způsobují, že se nakazí. Znovu říkám, že o tom neexistují žádné důkazy, ale taková hypotéza existuje.

26. Provádí inhalace? Najednou, ještě dále do plic?

- Tady bych ti chtěl poslat vidět program o inhalaci. Zeptat se, zda provést inhalaci, je stejné jako požádat o injekci? Inhalace je způsob podávání léčiva do těla. Co vdechnutí, co dělat, proč dělat?

Musíte dýchat dostatečný vzduch. Všechno. Mimochodem, jedná se o jednu z největších mylných představ o tom, jak se něco dostane hlouběji do plic nebo, jak nyní říkáme, „virus sestoupil z nosu“. Nikdo nepadne. Virus obsahuje buňky, které jsou na něj citlivé a zpočátku je infikuje..

Pokud jste si mysleli, že jste se nejprve napil, a pak virus z nosu spadl do plic a způsobil zánět, nebyl to virus, který sestoupil. To je způsobeno tím, že jste si vzali expektoranty, nepili tekutinu, seděli v ucpané místnosti, sputum vyschlo v plicích a nezačal zánět způsobený bakteriemi. Není to virus, který sestoupil, ale začala bakteriální komplikace virové infekce.

27. Pokud neexistuje vakcína proti koronaviru, jak se lidé zotavují?

- Kluci, neexistuje ani vakcína proti rinoviru ani proti adenoviru. Neexistují žádné vakcíny proti 99% infekcí, které dostanete a chodíte ve věčném uzlu. Člověk však není takovým nešťastným stvořením, aby se nezotavil z každého viru, který mu vletěl do nosu.

Virus vstupuje do těla, imunitní systém ho rozpoznává jako cizí předmět. Začíná produkovat speciální buňky, které neutralizují virus. Jedná se o specifické antivirové protilátky. Zpravidla je pro produkci protilátek, alespoň u nemocí, jako je koronavirus, akutní respirační virové infekce, nutné tři až pět dní, po nichž během nemoci dojde ke zlomenině..

Proto se zotavujeme sami, snadno vytváříme ochranné protilátky. A většina lidí se vůbec nezavádí k vážným příznakům - mírná nevolnost, mírná horečka, nosní skvrny, trochu bolest v krku. A za 5-7 dní se zotavujeme. A většina lidí dostává koronavirus tímto způsobem.

28. Co je účinné z přírodních složek proti viru?

- Naše láska k naturopatii je „dát něco přirozeného“. Víte, je to hlavně příroda, která léčí proti virům. Proti virům musíme vytvořit podmínky pro tělo, aby se s virem vypořádalo samo. Toto je nejpřirozenější přístup..

Teplé oblečení, čistý studený vlhký vzduch, voda je přírodní nápoj. Můžete pít například mírně přírodní kompoty. Toto je léčba. Všechno. Pokud neužíváte antipyretika a v těle není dostatek tekutin, vše bude v pořádku. Proto je hlavní povaha tady.

Pokud ode mě chcete kouzelnou pilulku, nějaký plevel, břečťan, echinacea, rakytník - to vše je ve většině případů celosvětový rozvod.

Chcete být ošetřeni přírodními ingrediencemi? V každé lékárně se hromadí tyto přírodní složky. Jdi koupit.

29. Zeptejte se na léky na hypertenzi.

- Protože existovaly informace, že starší lidé, zejména ti, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak, častěji trpí infekcí koronaviry, měli mnozí naprosto divokou představu, že by tyto léky neměli brát. Pokud je neberete, tato nemoc vás na cestách jednoduše zabije. Ale za co je přijímáš? Za účelem stabilizace kardiovaskulárního systému proto na to ani nepřemýšlejte.

Ano, nyní se hromadí velké množství informací o tom, které léky na vysoký krevní tlak jsou nejoptimálnější a nejbezpečnější, které systémy. Ale takové informace stále neexistují. A Bůh ti nedovol, že si myslíš, že drogy ke stabilizaci tlaku musí být zastaveny.

30. Proč je v Itálii více úmrtí než v Německu?

- Otázka na první pohled je zvláštní. Ve skutečnosti by se zdálo, že existují i ​​slušný systém zdravotní péče a tak dále. Jak to chápu dnes z rozhovoru s italskými lékaři, následující informace.

Italové pošpiní koronavirus od všech mrtvých, bez ohledu na diagnózu. Upoutat vaši pozornost. Zdá se mi, že nyní každý člověk, který šel do márnice, musí být vyšetřen na koronavirus, pak zjistíme pravdu, co se skutečně děje. Není proto překvapivé, že v Itálii nyní vyvstává otázka, že obecně v celé Evropě potřebuje celý svět specifické normy, které zkoumáme, s jakými diagnózami a kdy.

Ukazuje se, že v Itálii jsou takoví špatní lékaři a v Německu - tak dobří, že umřou v desítkách a tady - jen pár. Ve skutečnosti říkám znovu, vše pochází z metodologie. Pokud vidíte výrazné rozdíly v počtu nemocných nebo mrtvých nebo v počtu závažných forem nemoci, nejde o to, že existuje jeden koronavirus, ale jiný. S největší pravděpodobností mluvíme o metodologii průzkumu: kdo je vyšetřován, jaké testovací systémy, jaká je jejich kvalita atd. Tam, kde je dost peněz na prozkoumání každého v řadě, mají kvalitní testovací systémy, skutečná úmrtnost je velmi nízká. Typickým příkladem je Jižní Korea. Už jsme o tom mluvili..

Sbohem lidi. Miluji tě. Všechno bude v pořádku.

Články O Neplodnosti