Hlavní Testy

Je možné během kojení jíst hrušku?

Normální fungování těla matky a dítěte souvisí s tím, co jedí. Spolu s mateřským mlékem dostává dítě to samé jako žena, zatímco jeho trávicí systém není tak silný. Některé výrobky lze s HS bezpečně vyloučit, zatímco jiné by naopak měly být konzumovány v co největší míře..

S hruškou není všechno tak jasné. Na jedné straně je toto ovoce skutečným skladem vitamínů. Na druhou stranu další kus hrušky konzumovaný během kojení může dokonce poškodit.

Složení a užitečné vlastnosti

Šťavnaté sladké ovoce je tak bohaté na živiny, že může urychlit proces zotavení ženy po porodu. Nízký obsah kalorií pomůže kojící matce udržet její tvar. Hruška je během kojení povolena, protože je hypoalergenní. Může být podávána již od prvního měsíce HB. Ovocné pyré se začíná dít dětem současně s jablky.

Tabulka: hrušková chemie a obsah kalorií

Nutriční informace na 100 g produktu.

Veverky0,4 g
Tuky0,3 g
Sacharidy10,3 g
Trávicí vlákno2,8 g
Voda85 g
Mono a disacharidy9,8 g
Organické kyseliny0,5 g
Škrob0,5 g
Popel0,7 g
Obsah kalorií47 kcal

Jak vidíme, složení je 85% vody. To znamená, že produkt je vhodný pro stravu a zlepšuje kojení..

Ovoce také obsahuje velké množství makronutrientů.

Žehlička2,3 mg
Jód1 mcg
Mangan0,065 mg
Boron130 mcg
Zinek0,19 mg
Fluor10 mcg

Mnoho žen se zajímá o to, zda je možné, aby kojící matka jedla hrušky? Odpověď je ano. Složení obsahuje nikl, kobalt, selen, molybden, křemík, vanad, rubidium, éterické oleje, vitamíny skupiny B a E, kyselinu listovou, taniny, flavonoidy, fytoncidy, vlákninu.

To vše má pro lidské tělo neocenitelný přínos, a to:

 • éterické oleje neutralizují zánětlivé procesy, zlepšují náladu, uklidňují nervový systém;
 • kyselina askorbová zvyšuje vaskulární elasticitu, aktivuje imunitní systém;
 • organické kyseliny spouštějí metabolické procesy, mají příznivé účinky na vnitřní orgány, jsou užitečné pro játra, ledviny, střevní mikroflóru;
 • železo zlepšuje tvorbu krve, udržuje zdravou hladinu hemoglobinu v krvi, zvyšuje aktivitu a výkon;
 • obsahuje velké množství fruktózy, téměř bez glukózy;
 • vlákno bojuje proti rozkladu ve střevě, zlepšuje stav klků, takže ovoce je užitečné při onemocnění žlučových kamenů.

Mladé matky byly rozděleny do dvou skupin: první věří, že ovoce pomáhá vytvrdnout stolici, a druhé tvrdí, že má projímadlo. Pravda je, že hrušky stabilizují celý trávicí trakt, v důsledku čehož se mění povaha stolice.

Možné poškození

Nekontrolovaný příjem šťavnatého plodu může vést k rozrušení střeva. Vlákno obsažené ve směsi je určeno ke zlepšení trávení, ale u kojenců způsobuje nadýmání a narušení trávicího traktu. Dospělí by také tento prvek neměli zneužívat, protože vláknina je nerozpustná..

Jak si vybrat hrušku?

Protože ovoce je ze stromu odstraněno, zatímco je stále pevné, v kamenných obchodech se často vyskytuje „kamenná“ ovoce. To je normální, protože hruška musí dozrát sama. Zároveň se jeho složení a chuť nezmění.

Při nákupu byste měli věnovat pozornost:

 1. Černé skvrny. Pokud ano, musí být produkt přepraven nesprávně a musí začít hnit..
 2. Vůně. S čerstvou hruškou je to příjemné a zelenina s vůní rozpadu se vydává.
 3. Individuální balení. Pokud je každé ovoce zabaleno v papíru, neváhejte jej rozvinout a zkontrolujte jeho celistvost. Je důležité věnovat pozornost nepřítomnosti mechanického poškození..
 4. Stonek. Neměl by být suchý, ale měkký, elastický.

Plody jsou často potaženy voskovou formulací, aby se prodloužila jejich skladovatelnost. Proto by se hrušky měly před konzumací kojící matky omýt teplou vodou a malým množstvím sodovky.

Pravidla pro použití v HS

Hruška, stejně jako jakýkoli jiný produkt, by měla být do stravy zavedena postupně. V prvním měsíci laktace je lepší konzumovat více než jeden plod každé 2-3 dny. V tomto případě vyžaduje stav dítěte pečlivé sledování. Pak, v případě absence problémů, se může konzumovat 300-400 g plodu denně. Pro HS je lepší zvolit hrušky zelené barvy (například odrůda konference).

Použití a recepty

Šťavnaté ovoce lze jíst nejen v původní podobě. Existuje mnoho chutných hrušek, které nejsou během laktace zakázány..

Hruškový a jablkový kompot

K vaření potřebujeme:

 • 0,3 kg hrušek (může být pevná látka);
 • 200 g jablek;
 • 0,1 kg cukru;
 • 2 litry vody.

Na oheň jsme položili hrnec vody. Omyváme ovoce, čistíme je (musíme rozřezat jádro), nakrájet na velké kousky. Do vařené tekutiny přidejte plátky a počkejte, až se opět vaří. Potom oheň omezíme, kompot vaříme 15 minut. Vypněte oheň, usněte cukr (je to důležité udělat na samém konci) a dobře promíchejte.

Pečené hrušky

 • 5 středně ovoce;
 • balení nízkotučného tvarohu;
 • hrst vlašských ořechů;
 • 1 polévková lžíce. l máslo;
 • cukr (podle chuti).
 • umýt hrušky, vystřihnout uprostřed;
 • smíchejte tvaroh a cukr;
 • v každé polovině ovoce jsme vložili tvarohovou směs, položili kousek másla na vrchol, zapnul troubu, aby se zahřál;
 • Dejte hrušky do speciální mísy, vložte do trouby, zahřáté na dvě stě stupňů.

Miska se připravuje o něco více než půl hodiny (v závislosti na velikosti ovoce). Před podáváním posypeme nasekanými vlašskými ořechy..

Hruška pyré

Toto jemné jídlo může být pro matky i děti od 5 měsíců života. Proces vaření:

 1. Řezané ovoce, slupka, opláchněte (neodstraňujte slupku).
 2. Lehněte na plech a pečte při teplotě 180 stupňů po dobu nejvýše 20–30 minut.
 3. Dostaneme to, necháme ho vychladnout.
 4. Odstraňte slupku a otřete maso přes struhadlo nebo pyré s mixérem. Podle chuti můžete přidat cukr.

Hrušky mohou dokonce konzumovat kojící matky. Mírné množství šťavnatého ovoce dá ženě podporu energie, pomůže saturovat tělo potřebnými prvky. Loupané hrušky se nejlépe konzumují bez kůry, protože koncentruje chemikálie, které mnozí výrobci hřeší.

Kojení Hruška

Známá královna ovoce je nyní na našich policích k dispozici po celý rok. Mnoho odrůd se stalo tak populárními a známými, že se je vždy snažíme udržet na našem stole. V tomto článku se budeme zabývat tím, zda je hruška tak užitečná pro kojení, jak a kdy ji může konzumovat mladá matka, zda ji lze zahrnout do menu na horkou vodu v prvním měsíci.

Není čas číst? Stažení bezplatný seznam povolených a zakázaných potravin během laktace

Je možné kojit matky hrušky

Pro matku dítěte po porodu je nutné doplnit tělo vlákninou a vitamíny. Tento hypoalergenní přípravek je u novorozenců obvykle vstřebáván bez komplikací, proto při dotazu, zda je možné mít hrušku v případě hepatitidy B obvykle od odborníků na výživu a pediatry, uslyšíme kladnou odpověď, na rozdíl od otázky, mohou broskve kojit. Kromě toho všechny matky chápou, že plné užívání vitamínů a minerálních látek poskytuje základ pro zdraví a imunitu dítěte..

Kojící matka může jíst hrušky

Výhody hrušek pro mladou mámu

Toto ovoce je bezpochyby užitečné pro každého člověka a zejména pro mladou matku. Vitamíny, minerály a enzymy ve složení zvyšují odolnost organismu vůči infekcím, mají příznivý účinek na tvorbu krve a střevní aktivitu. Vysoká fruktóza má antidepresivní účinek. Takové mikroelementy, jako je kyselina listová, jód, zinek, hořčík, draslík, síra, kobalt a železo, jsou velmi důležité nejen pro matku, ale také pro dítě. Jedná se o důležité prvky pro srdeční funkce a zlepšení složení krve. Obsahuje také vápník a fosfor, které nahradí ztrátu těchto prvků během těhotenství. Jód a zinek jsou nezbytné, aby se předešlo problémům se štítnou žlázou, železo zvýší hemoglobin a tělesný tón.

Hruška je úžasné přírodní antidepresivum

Tabulka - složení a obsah kalorií hrušek

K otázce, zda je pro kojící matku hrušek možné, chceme poskytnout údaje o chemickém složení tohoto lahodného ovoce, abyste měli úplný obraz o její hodnotě z hlediska zdraví.

Obsah výživných kalorií v ovocné královně je 47 kcal..
Veverky0,45 g
Tuky0,3 g
Sacharidy10 g
Voda85 g
Monosacharidy9 g
Škrob0,5 g
Makro a mikroelementy:
Vápník19 mg
Molybden5 mg
Draslík155 mg
Sodík14 mg
Žehlička2,3 mg
Síra6 mg
Hořčík12 mg
Fosfor16 mg
Fluor10 mg
Selen0,1 mg
Jód1 mg
Zinek0,19 mg
Vitamíny:
PP0,1 mg
A2 mg
S5 mg
V 60,03 mg
V 10,02 mg
E0,4 mg

Možné poškození hrušky při kojení novorozence

V případě výskytu diatézy nebo vyrážky je zakázáno brát hrušku při kojení novorozence. Počkejte pár měsíců. Když na kůži dítěte nevzniknou žádné otázky a pediatr nestanoví žádné zákazy, můžete ji začít zavádět do svého jídelníčku. ovoce a poraďte se s pediatrem. Neexistují však žádné klinicky prokázané výsledky, že kolika u dětí je spojena s používáním tohoto ovoce..

Pokud se u dítěte objeví alergické reakce, je lepší hrušky odmítnout

Vliv hrušky na dítě a laktace

Ovoce v podstatě nemá na dítě žádný vliv. Mnoho matek přemýšlí: je možné kojit hrušku a jak působí na kojení. Pro dobrou kojení musí matka jíst denně 200 až 300 g jakéhokoli ovoce. Jelikož Queen of Fruits je skladiště vitamínů, minerálů a fruktózy, může snadno nahradit škodlivé dezerty a bude velkým přínosem..

Hruška - skvělá náhrada za nezdravé sladkosti

Doporučení WHO pro konzumaci hrušek

KDO dává následující doporučení: zaprvé je žádoucí jej odlupovat, protože existuje velké množství vlákniny a rostlinných výživ. Za druhé, hrušky můžete jíst kojící matce nejdříve hodinu po jídle. Půst se také nedoporučuje, aby nedráždil střeva Plody obsahují 20% denní vlákniny, 7% draslíku a 5% vitamínu C. Pokud jste produkt zakoupili mimo sezónu, musí být důkladně omyty nebo loupány, s vyloučením účinků škodlivých látek hnilobné ošetření.

Vyplatí se poslouchat doporučení WHO pro hrušky

Jak zavést hrušky do stravy kojící matky

Během kojení můžete začít jíst hrušky dvěma laloky. Je nutné jíst oloupané ovoce. Později, když jsou střeva dítěte silnější, můžete zvýšit vstupné. Paradoxem je, že dužina má projímavý účinek a kůra obsahující taniny má naopak posilující účinek. Proto odborníci na výživu doporučují pít odvar nebo kompot během klinické výživy, během těhotenství a během mateřského mléka. Nasycená šťáva se nedoporučuje pít, je-li to nutné, je lepší ji zředit vodou.

Začněte přidávat hrušky do své stravy párem lobules

Hrušky během kojení v prvním měsíci

Na otázku, zda hruška může být kojena v prvním měsíci, jsou názory pediatrů rozděleny. Někteří doporučují začínat ve věku tří měsíců a jiní tvrdí, že kolika v tomto okamžiku nezávisí na výživě matky a je důsledkem tvorby střevní mikroflóry. Pokud je matka čistá a důsledná ve své stravě, pak se správným uvedením do nabídky, pečlivým sledováním dítěte, v prvním měsíci krmení, ve většině případů, nejsou u dítěte pozorovány žádné nežádoucí účinky.

Pokud nemůžete odolat, pak v prvním měsíci můžete vyzkoušet malou hrušku

Přípustný počet hrušek pro kojící matku

Během dne může kojící matka jíst nejvýše jeden plod a za týden nejvýše 2–3 kusy. S touto metodou vás nebudou pochybovat o tom, zda můžete během kojení jíst hrušku. Pokud se stále bojíte začít s tím, zkuste začít s formátem pečeného produktu. V této formě nezpůsobí tvorbu plynu a je zcela absorbován tělem.

Mladá maminka si nemůže dovolit víc než 1 hrušku denně

Jak si vybrat správné hrušky

Je možné jíst hrušky zakoupené u kojící matky a jak nepoškodit sebe a dítě? Dobré a chutné ovoce má vůni. Pokud to necítíte, znamená to, že plody byly sklizeny po dlouhou dobu a uloženy na zvláštních místech se specifickým prostředím vzduch-plyn. Hrušky jsou rychle zrající ovoce, ale pokud jsou správně skladovány v dřevěných bednách v tmavých, větraných místnostech a při nulové teplotě, mohou být skladovány až rok. Musíte si vybrat ovoce beze stopy rozkladu, s jednotnou barvou a pevnou kůrou a nejlépe se hodí pro zelené.

I kojící matka se může potěšit kouskem hruškového koláče

Hruška recepty pro kojící matku

Z těchto lahodných plodů můžete připravovat nejen konzervy a kompoty, ale také je používat v pečivech a salátech. Oblíbený klasický charlotte každého může být připraven místo něj pomocí jablek. Tento lehký koláč je docela vhodný pro stravu, která zahrnuje hrušky pro kojení novorozence. Z tohoto úžasného ovoce si přesto můžete udělat zákusek.

Preferované metody vaření

Je vhodné péct hrušku nebo páru. Při pečení v troubě jej můžete rozdělit na dvě poloviny a při vyjmutí jádra do něj vložit lžičku tvarohu. Při konzervování si zachovává své užitečné vlastnosti, takže z něj můžete v sezóně připravovat džem nebo kompot. Hruška v takových vlastních přípravcích bez konzervačních látek bude velmi užitečná. Také užitečné a brusinková šťáva, recept což lze zlepšit přidáním trochu hrušky.

Nejlepší způsob, jak vařit hrušky pro kojící matku, je pečení

Recenze kojících matek ohledně používání hrušek pro HS

Zde je to, co kojící matky říkají o svých zkušenostech s hruškami:

 • Po porodu jsem se snažil všechno změkčit stolici. Nechtěl jsem se uchýlit k lékům. Hruška mi opravdu pomohla zbavit se zácpy v prvních měsících po porodu. I když jsem to snědl jen trochu.
 • Nejen jsem hrušky snědl sám po porodu, ale začal jsem dávat miminko ve formě doplňkových potravin poté, co si zvykl na jablka. Hruška pyré je jeho oblíbená pochoutka. Proto neváhejte a přijměte odpověď - je možné hrušky s kojením.
 • Stalo se tak, že moje střeva reagovala ostře na jablka, takže abych doplnil mou stravu ovocem, raději jsem jedl hrušky. Protože se můj syn narodil v zimě a nikdo v té době neprodával hrušky z místních zahrad, začal jsem v obchodech jíst pečivo. U dítěte to nezpůsobilo žádné reakce..
Kojícím matkám se doporučuje podívat se na toto zdravé ovoce.

Doufám, že jsme odpověděli, zda hruška může být kojena, a tento článek bude užitečný při utváření stravy matky. Hlavní věc je, že vše je třeba zavádět postupně, aniž by to nutilo události, protože vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte jsou ve vašich rukou.

Strava kojící matky: zkuste hrušku

Hruška u dětí obvykle nezpůsobuje nežádoucí účinky. Z tohoto důvodu je to jeden z prvních, který byl zaveden do dětské výživy. Kojící matky však mají pochybnosti, zda je možné při kojení jíst hrušky a zda u dítěte mohou vyvolat poruchy trávení nebo alergie..

• Hruška obsahuje více než tucet užitečných stopových prvků, obsahuje řadu vitamínů a hruškové ovoce je bohaté na draslík, takže nikdo nepochybuje o jejich přínosu.
• I skutečnost, že v hrušce je spousta hrubých vláken (vláknina), se považuje spíše za výhodu než za nevýhodu..
• Nežádoucí účinky na hrušku u dětí jsou velmi vzácné a tyto situace musíte řešit s lékařem.

Způsobuje hruška koliku??

Lékaři někdy doporučují kojícím matkám, aby přestaly jíst hrušky, protože všechny jeho odrůdy mají jednu společnou věc: hodně vlákniny. Předpokládá se, že z tohoto důvodu může dítě zvýšit tvorbu plynu a v důsledku toho nadýmat.

Kolika, která obtěžuje většinu dětí do tří měsíců věku, není tak závislá na stravě jejich matky, jak si obvykle myslí. Jsou odrazem utváření mikroflóry střev dítěte, a nikoli reakcí na jídlo, které jí žena..

Hrušky při kojení: buďte opatrní

Za prvé, hrušková šťáva, kompot, marmeláda nejlépe zvládnete sami. Průmyslové výrobky obsahují konzervační látky a není známo, jak ovlivní tělo dítěte.

Hrušky, které se dlouhodobě skladují na rostlinném základu, se ošetřují látkami, které potlačují hnilobu. Proto je lepší oloupat kůru ze sezónního ovoce nebo ji alespoň důkladně omýt.

Pokud dítě přesto odpovědělo na hrušku konzumovanou matkou narušením stolice, nadýmáním, alergickou reakcí ve formě vyrážek na těle, měli byste toto ovoce okamžitě vyloučit ze stravy a vyhledat lékařskou pomoc. Neužívejte léčbu následků na vlastní pěst, lékař váš případ zkontroluje a vybere nejlepší možnost.

Kdy můžu začít jíst hrušky pro mámu i dítě?

Hruška je hypoalergenní produkt, který je obvykle dobře absorbován matkou a dítětem. Proto můžete začít jíst hrušky kojící ženě ihned po porodu.

Vlákno z těchto plodů bude skvělou prevencí zácpy. Tento problém je velmi významný u žen po porodu..

Pro dítě je hruška jedním z plodů, které se používají jako doplňková jídla. Doplňkové krmení obvykle začíná jablky a zeleninou, ale hrušková šťáva nebo pyré by měla být podávána ihned poté, co si dítě zvykne na jablka.

Mohu jíst kojení pro kojící matky?

Když se dítě narodí v rodině, přichází na kojící matku mnoho otázek a různých tipů: jak se vykoupat, zavinout, co jíst a jak nakrmit dítě.

Vypracování stravy během kojení je obtížný a zodpovědný úkol. Každý produkt a případný lékařský předpis musí být zváženy, poraďte se s lékařem, aby nedošlo k poškození dítěte. Často se například kladou otázky, zda kojící matka může mít hrušky a zda hruška může být při kojení konzumována čerstvá nebo přidaná do jídel..

Základní pravidla výživy kojící matky

Než odpovíme na otázku, zda kojící matka může mít hrušku, osvěžujme základy správné výživy. Strava během kojení by měla být založena na „třech pilířích“, konkrétně:

 • Úplné složení. Adekvátní příjem bílkovin, tuků a uhlohydrátů zajišťuje nutriční hodnotu mateřského mléka. Denní kalorie by měla být o 25% vyšší než u kojící ženy. Vysoká poptávka po bílkovinách je pokryta spotřebou masa, drůbeže, ryb, mléčných výrobků a vitamínů - kvůli rozmanitosti potravin, včetně zeleniny a ovoce.
 • Správné vaření. Jídla na stole by měla být čerstvě připravena, maximálně druhý den. Důvodem je zvláštní zranitelnost těhotných a kojících žen, jakož i dětí mladších tří let, listeriózy a jiných infekcí. Období laktace není časem, abyste si mohli dopřát mastná, smažená jídla, uzená masa, omáčky, koření, marinády. Vaření, dusení, pečení, vaření v páře jsou vítány.
 • Pečlivý výběr přísad. Odpověď na otázku, zda je pro kojenecké dobroty možné: povinné alergeny (citrusové plody, čokoláda, červené a oranžové plody, ořechy, med, mléčné výrobky jsou omezené) by měly být vyloučeny. Nedoporučuje se také jíst potraviny, které zvyšují tvorbu plynu: luštěniny, hnědý chléb, sycené nápoje, bílé zelí. V prvních měsících života dítěte je také omezeno čerstvé ovoce a zelenina. Musí být tepelně zpracovány, protože nadbytek rostlinné vlákniny způsobuje fermentaci ve střevech.

Zdravé hrušky

Zvažte, co je užitečné pro toto ovoce a proč by mělo být zahrnuto do stravy:

 • Rostlinná vláknina je dobrým lékem na zácpu.
 • Retinol (vitamín A) - 2 mcg na 100 g ovocné vlákniny - je nezbytný pro růst kostí, zdravou kůži a vlasy, normální vidění.
 • Kyselina askorbová (vitamin C) - 5 mg na 100 g. - silný antioxidant..
 • Kyselina listová (vitamín B9) - 2 mg - chrání před megaloblastickou anémií a přispívá k rozvoji nervového systému u dětí.
 • Stopové prvky: železo, draslík, zinek, jód, měď, selen, kobalt atd..

"Mazaný" ovoce a zástupná řešení

Existuje několik funkcí, které zastaví kojení žen v touze jíst hrušku.

 • Rostlinná vláknina způsobuje kvašení, a tím i tvorbu plynu, která může u dětí zvýšit koliku.
 • Plody žluté, oranžové a červené barvy mohou vyvolat alergickou reakci samy o sobě nebo ji posílit na jiném produktu.
 • Ovoce „nakoupené v obchodě“ dovezené z velké vzdálenosti je ošetřeno speciálními látkami, které je chrání před nemocemi, urychlují zrání a zabraňují zkazení během dlouhé přepravy. Tyto chemikálie by neměly vstoupit do stravy kojící ženy..

To však neznamená, že hruška by měla být zařazena do seznamu nežádoucích potravin před koncem laktace. Zde jsou některá pravidla, jak chránit své ovoce..

 • Je vhodné kupovat hrušky pěstované v oblasti, kde kojící matka žije, v sezóně.
 • Upřednostňujte ovoce „ze zahrady babičky“, i když červivé a holé, ale neošetřené chemikáliemi.
 • Vyberte si hrušky zelených odrůd, zralé a šťavnaté.
 • Ovoce vždy důkladně omyjte tekoucí vodou a poté opláchněte převařenou vodou.
 • Oloupejte ovoce zakoupené v obchodě a zlikvidujte povrchové chemické sloučeniny používané pro dlouhodobou konzervaci ovoce.
 • Tepelně upravené tak, aby hruška nezvýšila koliku u dítěte.

Jak vstoupit hrušku do menu s horkou vodou

V prvním měsíci života dítěte jsou základem stravy pro kojící matku obiloviny, vařené maso a dušená zelenina. Nej hypoalergenním ovocem je zelené jablko, obvykle se přidává nejprve do nabídky a hruška je druhá. Pokud má dítě alergické reakce na matku, která konzumuje jablko, hruška nemusí být zakázána. Například hruškový kompot je vynikajícím lékem na zácpu u mámy.

Ráno začnou jíst hrušky s jedním plátkem bez slupky. Zaprvé se ovoce konzumuje v tepelně upravené formě, jmenovitě:

 • pečené v troubě nebo mikrovlnné troubě;
 • ve formě domácího džemu nebo džemu (čím méně přidaného cukru, tím lépe);
 • vařené v kompotu.

Postupně zvyšujte denní podávání ovoce..

Je možné jíst syrovou hrušku? Nejedná se o nečinnou otázku. Pokud není problém se stavem pokožky a stolicí dítěte, je nutné přejít na čerstvé ovocné plátky, celé nebo ve formě bramborové kaše. Většina matek dokáže zavést čerstvou hrušku do stravy až na konci kolického období: za 3-4 celé měsíce dítěte.

Jako každé čerstvé ovoce, hrušky nejedí na prázdném žaludku při kojení: ovocné kyseliny jsou agresivní vůči sliznici žaludku a dvanáctníku. Kromě toho se pro pitnou vodu nedoporučují potraviny bohaté na vlákninu: vlákno bobtná rychleji a fermentační reakce začíná před aktivací trávicích enzymů..

Zákeřná chyba

Existuje mýtus, že pacienti s diabetem mohou konzumovat sladké ovoce bez omezení, protože obsahují fruktózu a ne glukózu. To je velmi zákeřná chyba.!

Z hlediska biochemických procesů se v těle fruktóza a glukóza zpracovávají přesně stejným způsobem a fruktóza také vyžaduje likvidaci inzulínu. Frivolní přístup k ovocným cukrům je pro endokrinologické pacienty velmi nebezpečný.

Hruška během kojení je tedy nejen povolena, ale také nezbytný produkt. Při dodržení bezpečnostních opatření se můžete potěšit lahodnou a pestrou stravou. Kojení by mělo být příjemným a obohacujícím zážitkem..

Jak se hruška podává při kojení novorozence - recepty, výhody a poškození

Někteří se domnívají, že tyto plody mohou u dítěte vyvolat alergickou reakci nebo poruchy trávení, zatímco jiné zastánce podporují, že jsou užitečné a jednoduše nezbytné ve stravě matek při kojení..

PŘEČTĚTE SI také: kvas během kojení

Jaké jsou užitečné hrušky?

Hlavní věc, kterou stojí za zmínku, je vysoká nutriční hodnota, současně s nízkým obsahem kalorií v chutném ovoci. Pro informaci, na 100 gramů hruškové buničiny připadá pouze 42 kalorií.

Za svou výživnou hodnotu vděčí celulóze, kterou obsahuje. Hruška je navíc známá svým bohatým komplexem vitamínů a minerálů..

Následuje několik užitečných prvků, které tvoří jeho složení, a je popsán jejich účinek na lidské tělo:

 • Éterické oleje. Pomáhají posilovat imunitní systém a bojovat proti infekcím a zánětlivým onemocněním a pomáhají překonat depresivní stav..
 • Organické kyseliny. Odpovědný za regulaci metabolických procesů v těle, má pozitivní vliv na fungování jater, ledvin a orgánů gastrointestinálního traktu. Navíc mají antimikrobiální účinek na patogenní mikroflóru, která je zodpovědná za procesy rozpadu v tlustém střevě.
 • Vitamín C. Díky ní se cévy stávají pružnějšími.
 • Kyselina listová. Je nezbytný v procesu tvorby krve..
 • Žehlička. Podílí se na syntéze červených krvinek. Z důvodu železa je člověk méně unavený, jeho chuť k jídlu se zlepšuje. Kromě toho přispívá k rychlejšímu hojení ran a ke snížení citlivosti na chlad..
 • Draselné ionty. Normalizují fungování srdečního svalu, podílejí se na regeneraci buněk a díky nim klesá hladina tzv. Špatného cholesterolu v krvi.

Ostatní živiny nalezené v hruškách:

 • Fruktóza. Jeho obsah ovoce je mnohem vyšší než glukóza, a proto jsou hrušky první v nabídce lidí s pankreatickými problémy a doporučují se také těm, kteří trpí cukrovkou nebo obezitou..
 • Celulóza. Další užitečný prvek, který je bohatý na kůži čerstvého ovoce. Zlepšuje střevní motilitu, jinými slovy vlnovou kontrakci stěn, a je vynikajícím nástrojem pro prevenci onemocnění žlučových kamenů.
 • Síra. Odpovědný za zdravé a silné vlasy, pokožku a kosti..
 • Kobalt. Zajímavý fakt: 100 gramů buničiny obsahuje denní množství kobaltu. Hraje důležitou roli při normálním fungování štítné žlázy a při produkci hemoglobinu. Díky tomu je tělo snadněji vstřebatelné železo.

Toto samozřejmě není celý seznam užitečných prvků, které se hruška pyšní. Avšak i tyto uvedené body jsou dostačující k vyvodění závěrů o obrovské hodnotě takového ovoce v lidské stravě.

Je možné jíst toto ovoce během HB?


Obecně se uznává, že hruška není ve stravě mladé matky zakázaným ovocem.

Kojení odborníci doporučují poprvé vyzkoušet tento produkt ne čerstvý, ale pečení hrušky v troubě nebo výrobu kompotu.

Každá žena a každé dítě má však své vlastní charakteristiky těla, svou vlastní citlivost na jídlo. Z tohoto důvodu je třeba při zavádění hrušek do stravy zvážit mnoho faktorů:

 • období kojení;
 • alergické reakce;
 • citlivost dítěte na výrobky;
 • Gastrointestinální trakt matky atd..

Chcete-li se vyhnout negativním důsledkům, měli byste jíst malý kousek a pak postupně zvyšovat porci.

Jak vařit lahodný jablkový kompot? A proč mohou být sušená jablka s HS zdravější než čerstvá?

V prvním měsíci, když kojíte novorozence


Přestože se jedná o hypoalergenní přípravek, měl by být podáván s opatrností. Skutečnost je taková, že hruška obsahuje hodně vlákniny a fruktózy, což může vyvolat kvašení v žaludku matky. Takový proces někdy způsobuje koliku..

Také u novorozence nevyloučil alergické reakce. Gastrointestinální trakt dítěte ještě není vytvořen, je proto přecitlivělý na určité produkty, a proto pediatrové nedoporučují jíst čerstvé hrušky v prvním měsíci narození. Je však naprosto přijatelné pít hruškový kompot vařený doma bez přídavku cukru..

Ve druhém a třetím měsíci

Druhý a třetí měsíc jsou přechodné ve vývoji trávicího traktu dítěte.

 • Ve 2 měsících se trávicí systém dítěte rozvinul, takže je přípustné začít jíst hrušky. Nejprve musíte jíst jeden kus a postupně zvyšovat na několik kusů denně. Pokud na ovoce neexistuje žádná reakce, můžete jíst celé ovoce.
 • Ve 3 měsících mají děti obvykle koliku a můžete bezpečně jíst hrušky, ale ne více než jedno ovoce denně. I v tomto období je dovoleno vyzkoušet pečenou hrušku. Jedná se o příjemný dezert, který snižuje možnost nežádoucích reakcí..
  Nezapomeňte oloupat kůru z ovoce, protože hromadí nejvíce hnojiv a chemikálií, které stromy zpracovávají během kultivace..

V dalším článku vám řekneme, jak můžete vařit chutné charlotte a také kdy můžete začít jíst pro mámu.

Výhody a nevýhody hrušek pro kojení

Díky práci chovatelů dnes neexistuje tisíc odrůd hrušek. Liší se jak vzhledem, tak chutí a vůní. Všechny však mají společnou vlastnost, a to obsah velkého množství vlákniny.

Samotné vlákno je pro tělo velmi prospěšné, protože zvýhodňuje jeho samočištění a zvyšuje pohyblivost střeva. Jeho přítomnost v plodu je však to, co mnozí lidé doporučují kojící matce, aby vyloučili ovoce ze své stravy, protože nerozpustná dietní vláknina může u novorozence způsobit tvorbu plynu..

PŘEČTĚTE SI také: co může maminka jíst při kojení novorozence?

ZAJÍMAVOST: je možné, aby kojící matka při krmení snědla zelená jablka?

Taková obvinění nejsou opodstatněná. Ne všechny prvky, které tvoří jídlo, které maminka jí, procházejí krví do mateřského mléka. Nedávné studie navíc ukázaly, že kolika, která je běžná u kojenců během prvních tří měsíců života, není tak závislá na stravě jejich matky. Příčinou koliky je ve většině případů tvorba vlastní střevní mikroflóry dítěte, a nikoli jeho reakce na den, kdy matka snědla.

PŘEČTĚTE SI také: jak zavést banány do stravy kojící matky při kojení novorozence?

Existuje další způsob, jak vysvětlit negativní reakci drobků na mateřské mléko, které se vyvinulo poté, co kojící matka zkoušela hrušky. Na rostlinných základech jsou plody ošetřovány určitými chemikáliemi, aby se zabránilo jejich hnilobě. Jen oni mohou ublížit dítěti, a proto je vždy dobré ovoce umýt a oloupat. Ta se nevztahuje na domácí ovoce, protože právě kůra je hlavním zdrojem vlákniny.

PŘEČTĚTE SI také: je možné jíst tomel kojící matce?

Hrušky se v zásadě nepovažují za produkt, který může vyvolat alergii. Pokud žena během těhotenství bez problémů snědla hrušky, může je po porodu bezpečně i nadále jíst. Pouze v situacích nepohodlí v žaludku byste měli omezit používání těchto plodů.

Chcete-li chránit sebe a své dítě, můžete jíst pečené ovoce nebo dělat džemy, kompoty, želé. V každém případě však musíte znát toto opatření. Například denní norma čerstvého ovoce by neměla překročit 250-300 gramů.

ZAJÍMAVOST: jaká zelenina a ovoce může kojící matka jíst: přehled čerstvých a dušených potravin

Co vařit

Pečená hruška

Pro pečení je nejlepší použít ovoce střední zralosti. Příliš měkké - při zahřátí se rozostří. Hruška nakrájená na poloviny. Chcete-li zabránit jejich ztmavnutí, můžete je posypat citronovou šťávou. Posypeme každou polovinu cukrem. Na vrchol položte malý kousek másla. Hrušky zabalte fólií a pečte 30 minut při teplotě 180 stupňů.

Tento recept bude skvělým dezertem pro špenátovou a mrkvovou polévku, o které jsme hovořili v jiném článku.

Hruška pyré

Ovoce nakrájejte na poloviny, vyjměte jádro, pečte při teplotě 180 stupňů po dobu 20-30 minut, dokud nezměkne. Hruškovou dužinu protřepejte přes síto nebo ji rozmíchejte mixérem a podle chuti přidejte cukr.

Hruškový kompot

Přiveďte dva litry vody k varu. Nakrájejte dvě velké hrušky na malé kousky. Plátky vložte do vroucí vody. Poté, co voda vaří znovu přidejte cukr podle chuti. Chladný.

Když si dětský žaludek zvykne na tepelně uvařenou hrušku, můžete svůj jídelníček rozšířit o různé dezerty a saláty čerstvých hrušek..

Ovoce se nejčastěji konzumuje čerstvé, ale pro mladou matku je lepší počkat s tím, aby se u novorozence nedotkly koliky. V tomto případě je hruškový kompot dobrý. Mísa pomůže saturovat tělo tekutinou a zvýšit produkci mléka. Při krmení dítěte je zvláště důležitá voda, aby se dítěti dostalo jídlo. Hrušky během kojení pomohou nejen uspokojit potřeby matky, ale také stimulují kojení.

Mnoho ovoce připravuje sladké dezerty. K výrobě hruškových pyré potřebujete pouze ovoce a trochu cukru. Výměna fruktózy je někdy možná. Jeho použití je považováno za užitečnější. Dokonce i malé děti mohou takové bramborové kaše jíst na začátku doplňkových potravin..

Při výběru hotových výrobků v obchodech by měly být upřednostněny výrobky prezentované na odděleních s dětskou výživou. Při nákupu bramborové kaše pro dospělé je alergická reakce ze strany dítěte možná díky přítomnosti konzervačních látek a vonných látek ve směsi..

Mnoho žen v domácnosti vaří všechny druhy zákusků z pečených hrušek. Toto jídlo neztrácí své prospěšné vlastnosti a pomáhá zlepšit výživu mladé matky. Další přísady výrazně zlepšují chuť a pomáhají obohatit složení vitamínu hotového dezertu.

Pokud těhotná žena snědla hrušky, je pravděpodobnost alergií snížena. Mnoho potravin konzumovaných těhotnou ženou snižuje riziko alergií. Se zneužíváním se však riziko zvyšuje. Proto neznepokojujte ovoce, včetně hrušek.

Základní pravidla pro konzumaci hrušek

Při konzumaci ovoce je třeba dodržovat řadu pravidel. Jsou zvláště důležité pro kojící ženy:

 • Je nežádoucí jíst ovoce na lačný žaludek. Buničina plodu obsahuje buňky a vlákna, jejichž tvrdé membrány nejsou ničím jiným než lignifikovaným vláknem. Existuje riziko, že sliznice žaludku a tenkého střeva může být vystavením takovým buňkám ovlivněna..
 • Nedoporučuje se pít ovoce s vodou. Takový zákaz souvisí s tím, že ve vodě buničina bobtná a začíná fermentační proces. Výsledkem je, že se začíná uvolňovat velké množství plynů a díky nadýmání dochází k nepříjemným pocitům. Takže je lepší pít něco po jídle až po několika hodinách.
 • Po jídle můžete jíst ovoce s půlhodinovou přestávkou. Zanedbání takové rady může mít za následek bolest žaludku v důsledku provokovaného procesu kvašení..
 • Nekombinujte hrušky s masem. Tato kombinace produktů je obtížně stravitelná žaludkem a střevy..

Možné poškození

Na mince je však obrácená strana: nadbytek určitých látek v plodu, jako je vláknina, způsobuje kvašení a nadýmání a působí jako projímadlo pro mámu. Pro novorozence je to nebezpečné kvůli nadměrné tvorbě plynu a střevní kolice. Voda může způsobit otok. Abyste těmto problémům předešli, je třeba při laktaci dodržovat mírné používání ovoce.

Nejezte hrušky kvůli problémům se stolicí, zejména při zácpě, protože ovoce může situaci ještě zhoršit..

Reakce ve formě vyrážky u dítěte by měla varovat rodiče. V této fázi vývoje dětského těla tedy plod pro něj není bezpečný. Na přidání hrušky do nabídky je příliš brzy!

Zavádění hrušek do stravy kojící ženy

Nejčastější otázkou, kterou si matky kladou, je, kdy mohu začít zkoušet hrušky? Rozhodně nedoporučují jejich zavedení do vaší stravy během prvního měsíce života dítěte, pak podle uvážení.

Za nejvhodnější dobu pro vyzkoušení tohoto ovoce s minimálním rizikem se považuje dítě, které dosahuje 2-3 měsíce. Někde ve druhém nebo třetím měsíci již mnoho dětí má normální fungování gastrointestinálního traktu, což znamená, že se sníží šance na koliku nebo nadýmání tím, že jí nové ovoce..

Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, můžete hrát bezpečně a přijmout určitá opatření. Například:

 • jíst ovoce pouze během zrání a takové pochoutky odmítat mimo sezónu;
 • Vyberte si ovoce, které bylo vypěstováno v rodné oblasti nebo ve vaší vlastní zahradě, protože mají nejužitečnější minerály a vitamíny, na rozdíl od dovážených, které jsou z bezpečnostních důvodů zpracovávány škodlivými chemikáliemi;
 • s HB jsou nejvýhodnější zelené odrůdy;
 • Před jídlem ovoce důkladně umyjte a nalijte na něj vroucí vodu..

I přes užitečnost čerstvého ovoce je však pro matky, které kojí, nejíst pečené hrušky se slupkou, sušeným ovocem nebo vařeným ovocem:

 • Po pečení, po vaření zůstane téměř celá řada užitečných vlastností, proto jsou téměř stejně dobré jako jejich čerstvé protějšky.
 • Dušené ovoce vyrobené z čerstvého ovoce nebo ze sušeného ovoce může být velmi užitečné v případě problémů s pohybem střev. Stojí za to vzdát se pouze sušeného a sušeného ovoce.
 • Další možností zavedení hrušek do stravy je džem nebo konzervy. Je-li to možné, je bezpečnější používat hruškový džem, vařený doma a nenakupovaný v supermarketu. Cukr, barviva a konzervační látky se přidávají do složení skladových džemů, kterým se nejlépe během laktace vyhýbá, protože mohou poškodit zdraví dítěte.

PŘEČTĚTE SI PODROBNOSTI: je možné, aby kojící matka snědla marmeládu a má z toho nějaký prospěch?

Jídla pro kojící matku - fotogalerie


Dušené hrušky budou užitečnou alternativou sladkostí v HS


Vařené hrušky se snadno stravují a zachovávají si mnoho prospěšných vlastností.


Stejně jako jablka lze do otevřených a zavřených koláčů přidávat hrušky


Teplý salát s hruškami a rukolou je zvláště vhodný pro slavnostní hostinu

V prvních měsících kojení se doporučuje jíst pečené hrušky. Mají nižší obsah vitamínů než čerstvé ovoce, ale zřídka vyvolávají plynatost a zadržují minerály. Během kojení může maminka jíst hrušky v následujících formách:

 • šťávy a kompoty;
 • sušené ovoce;
 • bramborová kaše;
 • saláty;
 • džem;
 • pečený v troubě, pomalý sporák.

V procesu přípravy je žádoucí minimalizovat přidávání cukru a také opatrně volit další složky jídel. Je nutné zajistit, aby všechny složky byly hypoalergenní a nezpůsobovaly zažívací potíže u dítěte. Je dovoleno jíst čerstvé ovoce, ale doporučuje se jíst nejdříve 4–6 měsíců života dítěte.

Hruška pečená s tvarohem

 • čerstvé hrušky - 2 ks.;
 • tvaroh - 100 g;
 • cukr a vanilka podle chuti.
 1. Hrušky důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.
 2. Odřízněte vrcholy hrušek, očistěte jádra a zachujte integritu ovoce.
 3. Smíchejte tvaroh s cukrem a vanilkou.
 4. Naplňte hrušky tvarohem a přikryjte nasekanou střechou.
 5. Pečte v troubě při 180 ° po dobu 15 minut.

Hrušné pyré se skořicí nebo vanilkou

 • čerstvé hrušky - 2 ks.;
 • cukr a skořice podle chuti.
 1. Hrušky opláchněte pod tekoucí vodou.
 2. Vložte do trouby a pečte při 200 ° 10-15 minut.
 3. Ochlaďte hrušky, oloupejte maso z kůže a semen.
 4. Do hrušek přidejte cukr a skořici, rozšlehejte mixérem.


Namísto skořice lze do kompozice přidat vanilku

Dušené hrušky a sušené ovoce

 • čerstvé hrušky - 2 ks.;
 • sušené meruňky - 20 g;
 • švestky - 20 g;
 • rozinky - 50g;
 • voda - 1 l.
 1. Opláchněte hrušky, vyjměte jádro, nakrájené na kousky.
 2. Nalijte sušené ovoce s teplou vodou, nechte jej vařit po dobu 30-40 minut, opláchněte.
 3. Vařte vodu, přidejte všechny ingredience a vařte 10-15 minut.
 4. Počkejte, až se kompot vychladne a naplní.


Kompot lze jíst

Jak neudělat chybu při výběru hrušky?

Správný přístup k výběru těchto plodů hraje důležitou roli v bezpečnosti konzumace hrušek během kojení. V tomto ohledu přirozeně měly tyto matky štěstí, jejichž děti se narodily v létě, v samém období jejich zrání. To poskytuje vynikající příležitost ke koupi čerstvého zralého ovoce, zejména proto, že sezónní ovoce obsahuje maximální množství užitečných prvků a vitamínů a nepodléhá chemickému zpracování, protože je nepotřebují kvůli rychlému prodeji..

PŘEČTĚTE SI také: jaké ovoce lze jíst při kojení v prvním měsíci?

Pokud jde o touhu vychutnat si vynikající hrušku v jiné roční době, například v zimě, měli byste s ní být dostatečně opatrní. Pro delší skladování lze ovoce ošetřit voskem nebo jinými různými metodami pomocí chemikálií, takže loupat plody mimo sezónu.

Kromě toho je při kojení lepší upřednostňovat zelené ovoce. Je nutné si vybrat výhradně zralé hrušky, protože se tělem snadněji vstřebávají a v menší míře mohou narušit trávení matky nebo dítěte.

ZAJÍMAVOST: co mám dělat, když má matka během kojení alergii?

Výhody produktu pro kojící matku a dítě


Toto sladké ovoce obsahuje mnoho zdravých látek, které jsou nezbytné pro mladou matku a její dítě během krmení..

Hruška obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které pomáhají posilovat tělo, zvyšují imunitu a zlepšují fungování mnoha systémů.

Toto ovoce má příznivý vliv na metabolismus a zlepšuje náladu. Použití tohoto plodu má pozitivní vliv na fungování celého organismu.

Pro matku je plod užitečný, protože:

 • zvýšená imunita;
 • zlepšuje krevní oběh;
 • plavidla jsou posílena;
 • zlepšuje se fungování nervového systému;
 • ovoce má příznivý účinek na endokrinní systém, štítnou žlázu a zlepšuje metabolismus;
 • nálada zlepšuje, protože na přísné stravě s kojením se hrušky stávají oblíbeným dezertem.

Výhody hrušek pro dítě:

 • obsahuje karoten, který je užitečný pro oko;
 • kyselina listová pomáhá zlepšit stav krve;
 • kyselina askorbová zvyšuje imunitu, má antioxidační účinek;
 • Vitaminy B ovlivňují syntézu hemoglobinu, pozitivní aktivitu nervového systému, podporu imunity;
 • komplex různých stopových prvků, které jsou nezbytné pro vytvoření kosterního systému.

Je možné kojit matky hrušky

Při výběru ovoce pro svou stravu mladé matky často pochybují o tom, zda je možné jíst toto nebo takové ovoce v případě HS. Pokud je vše jasné u citrusů a exotických: je lepší odložit jejich použití až do konce kojení, co hrušky? Takové známé a známé ovoce z dětství. Poškodí hruška, pokud bude kojena??

Výhody hrušek

Hrušky mají nejen příjemnou svěží chuť, ale jsou také velmi prospěšné pro tělo. Je možné, aby kojící matka měla hrušky a v jaké formě je lepší jíst?

Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů má ovoce příznivý vliv na mnoho orgánů a systémů lidského těla.

 • Hruška je velmi užitečná pro chudokrevnost, protože obsah železa v tomto ovoci je vyšší než u „šampionů“ - jablka a granátová jablka.
 • Obsah vápníku zajišťuje udržení normálního stavu vlasů, zubů, nehtů, pohybového aparátu.
 • Draslík pomáhá udržovat funkci srdečního svalu.
 • Vitaminy B se účastní procesů tvorby krve, normalizují nervový systém a mají pozitivní účinek na mozek.
 • Vlákno reguluje zažívací trakt.
 • Hrušky dobře pomáhají při střevních poruchách, protože taniny a pektiny u plodu mají fixační účinek.
 • Jód má příznivý účinek na endokrinní systém.
 • V lidovém léčitelství se hruška doporučuje jako antispasmodikum pro bolesti hlavy..
 • Toto ovoce není zakázáno ani při cukrovce, protože fruktóza v kompozici nevyžaduje uvolňování inzulínu, aby se mohla absorbovat..
 • Hrušky se často používají jako diuretika a antiseptikum. Přírodní ovocné šťávy jsou dobré pro bolest v krku a kašel.
 • Hrušková šťáva - uznávaný nástroj pro zvýšení pružnosti a posílení krevních cév.
 • Velké množství vitamínů a minerálů posiluje ochranné vlastnosti těla, zlepšuje celkové zdraví.
 • Hruška normalizuje chuť k jídlu a snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu.

Výhody hrušky na tomto seznamu zde nekončí. Ovoce má sice výraznou sladkou chuť, ale má jen velmi málo kalorií (asi 42 Kcal na 100 g). Tak je mohou bezpečně jíst i lidé, kteří se potýkají s nadváhou..

Sušené nebo pečené ovoce není v obsahu užitečných látek téměř horší než čerstvé hrušky - to je další důležitá výhoda tohoto jedinečného ovoce. A hypoalergenita produktu umožňuje jeho použití v časném krmení dětí až do roku.

Mohou kojící matky jíst hrušky? Tak určitě. Navíc je tento produkt povolen pediatry v prvních měsících kojení, protože ve většině případů nezpůsobuje alergii u kojenců. Nezapomeňte však na individuální nesnášenlivost a uvedení produktu do stravy je opatrné.

Jak používat hrušky při kojení

Abyste vyloučili všechna možná rizika, musíte se naučit, jak si vybrat a zavést ovoce do stravy:

 • Je lepší koupit hrušky v období zrání od soukromých obchodníků. Takové ovoce je lepší a chutnější, protože se pěstuje bez použití chemikálií..
 • Pokud se plody kupují v obchodě nebo na trhu, musíte je před použitím důkladně omýt a nalijte do vroucí vody, nebo ještě lépe ořízněte kůži.
 • V zimě je lepší nekupovat hrušky, protože škodlivé chemikálie se používají pro skladování a přepravu.
 • Preferujte zelené odrůdy lépe.
 • Pokud maminka snědla hrušky během těhotenství, můžete se pokusit vstoupit do nabídky již v prvním měsíci kojení, ale současně se ujistit, že plody jsou podrobeny tepelnému ošetření.
 • Kojící matka může jíst hrušky syrové od třetího měsíce svého života. Obvykle do této doby děti přestanou trpět kolikou a čerstvé ovoce situaci nezhorší..
 • Aby se minimalizovalo možné poškození, je nutné produkt zavést do stravy v malých dávkách. Poprvé můžete jíst polovinu ovoce nebo malou celou hrušku.
 • Pokud dítě nemá alergie nebo jiné známky nepohodlí (kolika, plyn, zácpa, průjem), můžete dávku zvýšit na 1-2 plody denně několikrát týdně.
 • Pokud se u dítěte objeví alergické reakce, musíte ovoce vyloučit z potravy na několik měsíců, dokud nezačne tělo dítěte zesílit. V ojedinělých případech je produkt odebrán z nabídky během celého kojení..
 • Nedoporučuje se používat tento přípravek pro matky trpící zácpou, protože se situace může zhoršit!
 • Hrušky nelze jíst na lačný žaludek, mezi hlavním jídlem je nejlepší použít ovoce jako svačinu.
 • Nedoporučuje se jíst ovoce ihned po jídle, protože v žaludku dojde ke kvašení.

V jaké formě jsou hrušky nejužitečnější během hepatitidy B?

Jakékoli ovoce je nejužitečnější čerstvé, ale během kojení, zejména v prvních měsících, je lepší dát přednost produktům, které byly tepelně ošetřeny. Riziko otravy je tedy prakticky sníženo na nulu.

Hrušky vhodné pro kojící matku:

 • Pečené ovoce (s přidaným tvarohem).
 • Kompoty a dekódování.
 • Bramborová kaše.
 • Džem.
 • Pasterizovaná šťáva.

Pokud je to možné, je nejlepší něco ze seznamu vařit sami. Při vaření je důležité nepoužívat příliš mnoho cukru (výjimkou je džem). Je třeba si uvědomit, že zneužívání sladkého mléka při kojení je u dítěte plné diatézy a zácpy..

Dušené hrušky lze vařit doma. Netrvá to moc času. Bude to trvat 500 g čerstvého nebo 300 g sušeného ovoce. Musí být důkladně omyty, naplněny studenou vodou a zapáleny. Musíte kompot vařit 15 minut po varu. Můžete přidat trochu cukru a kyseliny citronové (na špičku nože). Vařený kompot by se měl nechat vařit. Jen počkejte, až vychladne na pokojovou teplotu..

V obchodě je lepší volit šťávy a šťouchané hrušky vyrobené speciálně pro kojeneckou výživu, protože je zakázáno přidávat do nich barviva a konzervační látky. Takový produkt nepoškodí ani kojící matku ani novorozence. Konzervované ovoce a zavařeniny by se neměly nakupovat v obchodě. Takové produkty mohou obsahovat velké množství konzervačních látek a barviv. Kromě toho je zakázána jakákoli konzervace během HBV kvůli riziku otravy botulismem..

Takové jedinečné ovoce jako hruška musí být nutně zahrnuto do nabídky kojící matky. Hlavní věcí je vybrat a uvařit ovoce správně, pak bude riziko novorozence vyloučeno a mateřská strava bude obohacena o chutná a zdravá jídla.

Články O Neplodnosti