Hlavní Testy

Mohu během kojení jíst houby

Datum zveřejnění: 26/26/2018 | Zobrazení: 1745

Změňte obvyklou stravu - první úkol kojící matky. Zdá se, že vyčerpávající strava je před námi, ale po přizpůsobení je zřejmé, že nabídka omezeného počtu produktů může být různorodá a výživná. Základem pro zachování laktace je ovoce, zelenina, obiloviny a bílkoviny. Současně až 40% denní potřeby bílkovin uspokojují některé druhy hub, které jsou povoleny během kojení (HB). Výrobek je zdravý, uspokojivý a nízkokalorický.

Houby, i přes široký sortiment, nejsou během kojení zařazeny do seznamu zakázaných potravin..

Pozitivní vlastnosti a složení

Názor odborníků na výživu a pediatrů o houbách při kojení je dvojznačný. Například dětský lékař Komarovsky E.O. nedoporučuje přípravek pro děti do 7 let vzhledem k obsahu chitinu (prvek, který je tělem obtížně absorbován). Jiní se zaměřují na složení - vápník, fosfor, zinek, měď, vitamíny B, PP, D. Přesto však houby mají vzhledem k nízkému obsahu kalorií v produktu a koncentraci životně důležitých látek právo na místo ve stravě kojící matky.

Tabulka 1 - Seznam oblíbených hub a jejich vlastností

Titul:Akt:
PorciniObsahuje esenciální aminokyseliny.
Protinádor (síra, polysacharidy).
Hojení ran.
Imunomodulační.
HřibObsahuje antibiotikum - lakarioviolin.
Ničí bakterie.
Normalizuje metabolismus.
Léčí revmatismus, tuberkulózu, vitiligo.
HřibObsahuje unikátní protein - arginin, tyrosin, leucin.
Odstraňuje toxiny.
Posiluje kosti.
Normalizuje cukr.
Stabilizuje funkci ledvin, nervový systém.
HoubyObsahuje tokoferol, protirakovinové látky.
Normalizuje zažívací trakt.
Neutralizujte E. coli a Staphylococcus aureus.
Normalizuje cukr.
Posiluje krevní cévy, srdeční sval.
LiškamiBeta karoten vysoká.
Imunostimulační.
Protinádorové.
Obnovuje, léčí sliznice.
Zobrazuje radionuklidy.
ŽampiónNormalizujte krevní oběh, tvorbu krve.
Imunomodulátory.
Stimulujte mozkovou funkci.
Odstraňte toxiny, toxiny.
Obsah fosforu je srovnatelný s rybami, koncentrací vitamínů - na mango, tomel.

V sušených hubách je koncentrace bílkovin a uhlohydrátů 8-10krát vyšší. Produkt je skladován až 2 roky bez ztráty prospěšných vlastností..

Některé druhy jsou nevhodné k sušení, protože ztratí chuť. Správná volba je bílá, hřib, hřib, máslo, lišky a medové houby. Pokud žena při kojení chtěla jídla s houbami, je lepší ji vařit ze sušeného ovoce.

Negativní vlastnosti

Navzdory obsahu užitečných prvků má produkt významnou minus - složitost chitinu trávícího žaludek obsaženého ve složení. Složitý uhlohydrát se vylučuje beze změny z ženského těla.

Minusy:

  Obtížnost asimilace vitamínů je pouze z minimálních dávek, které jsou pro trávení pohodlné (které houby jsou možné při laktaci a od kterého měsíce

Krmení by mělo být prováděno opatrně: ráno, každé 20 g, sledování reakce novorozence. Houby během kojení jsou povoleny pouze u určitých druhů a správně vařené.

Povolené druhy hub mohou být zavedeny do stravy kojící matky od prvního měsíce kojení.

Houby se doporučují v malém množství, protože tento produkt vyvolává onemocnění gastrointestinálního traktu a jater. Pro kojící ženu je lepší jíst nejvýše jednou za 10-14 dní po 100-200 gramů.

Povolené houby: Příklady

 • Žampión.
 • Liškami.
 • Bílé.

Musíte začít se žampiony, které je snazší strávit než ostatní. Lišky se přidávají zvlášť, nemůžete míchat druhy. Bílé jsou těžší stravitelné, ale pokud dítě reagovalo normálně, jsou pro HS přijatelné.

Zakázané houby: Příklady

Odborníci na výživu zaznamenávají zakázané houby během kojení - prsa, smrž a prasata. Při nesprávných metodách sběru a skladování dosahuje koncentrace škodlivých látek v těchto druzích 20–30%.

Podmínky použití

 • Vaření jídel z klobouků (lépe strávených).
 • Nepoužívejte pro onemocnění žaludku, jater.
 • Nejezte přezrálé, měkké ovoce.
 • Na polévky se nepoužívají hřib ani hřib - žampiony, bílá, houby jsou lepší.
 • Ocet během vaření je nahrazen citronovou šťávou (věří se, že je méně škodlivý).
 • Každý typ se používá samostatně..

U matek s kojením se houby používají ve formě palačinek, polévek, julienne. Jídlo je lepší trochu vařit a jíst čerstvé ovoce najednou.

Smažené a nakládané (solené) houby

Pokud jde o smažené a nakládané houby, nejsou během laktace kontraindikovány [2]. Chitin je však zaznamenán ve složení hub, které se po interakci se žaludeční šťávou a enzymy vylučují z těla nezměněné.

Složitý uhlohydrát (chitin) je obzvláště škodlivý pro kojící matku ve smažených, nakládaných a solených hubách, protože inhibuje funkci jater, ale to neovlivňuje trávení dítěte [1]..

Smažená nebo příliš slaná jídla mohou mít nepříznivý vliv na játra a žaludek matky, pouze pokud nesnášíte složení nebo omezení spojená s gastrointestinálními problémy.

Domácí recepty

Pojďme se soustředit na klasická jídla připravená podle tradičních receptur.

Zeleninová polévka s houbami

 1. Vařené brambory dejte do kostek ve vroucí vodě..
 2. Nalijte dušenou cibuli a mrkev, sekané žampiony.
 3. Vařte na mírném ohni, dokud se vaří brambory..
 4. Přidejte špetku soli, pepř.
 5. Vypněte, přidejte nakrájenou zeleninu.
 6. Přidejte 20 gramů másla.

Jednou z možností, jak připravit houbovou polévku pro kojící matku, je použít vývar. Odborníci na výživu doporučují nejprve vařit ovoce na mírném ohni (20-25 minut), vyjmout z pánve, přidat zeleninu, máslo a pot. Recept je relevantní, protože užitečné prvky půjdou do vývaru..

Krémová houbová polévka

 • Vařte houby.
 • Bez odstranění přidejte brambory, dušenou cibuli a mrkev.
 • Vařte 15 minut.
 • Přidejte smetanu (1%) a 20-30 gramů másla.
 • Sůl pepř.
 • Beat v mixéru kaše.
 • Přidejte kopr a petržel.

Houbová polévka s bylinkami nedráždí žaludek a střeva, snadno se tráví. Je vhodné zahrnout do druhé snídaně nebo oběda.

Kastrol

 1. Pohanka vařte v pytlích (do drobivosti).
 2. Dušené houby s cibulkou, solí, drcené v mixéru.
 3. Na plech pečené na másle, namazané máslem, pohanka, na bramborovou kaši.
 4. Roštový tvrdý sýr.
 5. Vložte do trouby na 20 minut.

Podáváme se zelení, rajčaty. Pohanka se hodí k „lesnímu masu“, jídlo se doporučuje pro samostatná jídla.

Jak bezpečně jíst houby: sběr a vaření

Mnoho druhů zmutuje a absorbuje škodlivé chemikálie z prostředí, takže v hlubinách lesa musíte shromažďovat pouze známé houby. Ovoce by mělo být zpracováno a vařeno v den řezu, poté budou zachovány všechny užitečné látky.

Suché houby obsahují nestravitelné fungin, takže použití v miskách je lepší omezit na 1 čas týdně.

Před sušením se produkt neumývá, pouze se zbaví steliva. Nejprve se odříznou kořeny, klobouky a nohy se oddělí. Řezají se pouze velké plody.

Dezert pro dnešek - video o 15 největších hubách nebezpečných pro člověka.

Je možné, aby kojící matka snědla houby a které?

Lékařské odborné články

Pro kojící matku můžete jíst houby, ale je zde mnoho podmínek, které je třeba vzít v úvahu. Je důležité, aby tyto produkty v mateřské stravě neovlivňovaly pohodu novorozence. Koneckonců, i přes výhody hub, mohou mít na dítě negativní vliv.

Jako kojící matka musíte jíst správně, abyste svému tělu poskytli živiny, které pomáhají doplňovat mateřské mléko se vším potřebným pro dítě a životně důležitým pro jeho tělo..

Houby se obecně nepovažují za laktogenní produkty, ale některé druhy hub jsou dobrým zdrojem beta-glukanů, polysacharidů, které jsou považovány za hlavní laktogenní látky. I když někteří říkají, že houby nejsou úplně tráveny ve střevě a vytvářejí podmínky pro zvýšené kvašení, není to úplně pravda. Na druhé straně, pokud houby nejsou vstřebávány, potom nemůže dojít k poškození dítěte.

Houby jsou skvělé jídlo pro dítě, které krmíte mlékem. Nezapomeňte je zahrnout do své stravy, abyste z nich dostali maximum. Jsou chutné a snadno se připravují. Zahrňte je do své stravy, ale nejezte nebezpečné. Dobře je vařte a přidejte do jakéhokoli jídla, které chcete zvýšit jeho nutriční hodnotu. Rozhodně bude mladá matka těžit z hub, pokud si je vyberete a vaříte správně. I přes všechny užitečné vlastnosti tohoto produktu to vše závisí na způsobu skladování, přípravě a typu hub. Jediným problémem s houbami je místo jeho původu. Je dobře známo, že houba je kontroverzní ovoce, které se vyskytuje hlavně v půdě. Proto není bezpečné jíst syrové houby. Navíc jsou považovány za karcinogenní. Je známo, že vaření nebo sušení neutralizuje karcinogenní účinky, a je proto bezpečné..

Kdy mohu během kojení jíst houby? Je lepší to udělat po krmení dítěte a před dalším krmením jsou ještě tři až čtyři hodiny. V tomto případě, během této doby, houby budou mít čas na trávení a těžkosti v žaludku pominou, pokud způsobí tento pocit.

Pokud zvolíte správné houby, uložte je správně a uvařte, pak není pochyb, že obsahují pouze nutriční vlastnosti.

Výhody a poškození hub pro matku během kojení

Maso, exotické, výživné a chutné houby jsou vynikajícím krmivem pro kojící matky. Houby jsou bohaté na různé živiny a jsou jedním z vůdců v oblasti výživy, kterou lze pravidelně jíst. Kromě toho mohou houby pomoci léčit příznaky koliky u dítěte, protože houby zvyšují imunitní odpověď organismu, včetně zvyšování imunoglobulinu IgA. Tato imunitní látka pomáhá zabránit pronikání velkých, lehce stravitelných molekul potravy do střev dítěte. To je důležité, protože děti s trávicím traktem ještě nejsou zcela zralé..

Všechny houby mají zdravotní přínosy. Jsou dobrým zdrojem aminokyselin. Aminokyseliny jsou nepostradatelné a ideální pro celkový vývoj vašeho dítěte, což přispívá ke zvýšení svalové hmoty. Houby vystavené slunečnímu záření obsahují vitamín D, nepolapitelný, ale velmi potřebný vitamin známý jako vitamín pro matky a děti..

Je velmi důležité správně vařit houby, protože díky tomu jsou jejich úžasné živiny dostupné a snadno se vstřebávají. Většina lidí má rád houby v salátech, polévek, pizzu a kořeněné přípravky. Čerstvě vybrané houby jsou ještě lepší, protože obsahují maximální množství živin. Houby však při kojení musí nutně podstupovat tepelné ošetření. Syrové houby nejsou bezpečné, protože jsou karcinogenní. V syrových hubách bude přítomno malé množství karcinogenů a jejich vaření nebo sušení odstraní toxiny. Kromě toho nabídnou zdravotní přínosy, jako je zvýšená imunita, poskytnutí vlákniny, minerálů a vitamínů pro tělesný systém. Proto je vždy vhodné jíst vařené, sušené houby nebo jejich výtažky a tinktury.

Houby obsahují vynikající výživnou hodnotu pro vaše rostoucí dítě. Nezapomeňte odstranit většinu životně důležitých složek zahrnutím hub do své každodenní stravy..

Houby obsahují velké množství vitamínů B. Pomáhají využívat energii z jídla, které konzumujete, a přispívají ke zdravé kůži, trávení a tvorbě nervů. Složky vitaminu B zahrnují thiamin (B1), riboflavin (B2), niacin (B3) a kyselinu pantothenovou (B5). Jeden šálek bramborových hub obsahuje přibližně 8 procent denního požadovaného množství riboflavinu, což je ideální pro ženy a novorozence. Thiamin, niacin a kyselina pantothenová tvoří pro vaše dítě zdravou tělesnou hmotnost a posilují také centrální nervový systém.

Houby jsou vynikajícím zdrojem vitamínu D, který je ve všech konzumovaných skupinách potravin velmi vzácný. Přítomnost vitamínu D v hubách je pro matku důležitá ke konzumaci. Vitamin D reguluje velkou absorpci vápníku v těle a vytváří silné kosti a zuby ve vašem rostoucím dítěti..

Vaše tělo vyžaduje více hemoglobinu, protože se zvyšuje krevní objem a dítě potřebuje nové stopové prvky. Železo je hlavní složkou hemoglobinu a houby obsahují velké množství železa. Je známo, že jeden šálek hub má 8 miligramů železa..

Houby také poskytují dobré množství vlákniny a antioxidantů. Antioxidanty, jako je selen a ergotionein, pomáhají chránit vaše tělo před poškozením volnými radikály a zvyšují imunitní systém. Vlákna pomáhají předcházet podrážděným podmínkám, jako je zácpa a únava, při zachování aktivity a připravenosti pro snadné trávení..

Houbové podmínky pro krmení novorozence

Je možné jíst houby kojící matce? Většina rodičů se o tuto otázku zajímá, když uvažují o zavedení hub do stravy svých matek ve fázi krmení dítěte. Ve většině případů jsou jedlé houby ty, které se prodávají v obchodech. V ideálním případě nejsou houby tím správným jídlem, které je tak bezpečné, aby se přidalo k mámě. Ale přesto si můžete aplikovat houby, jakmile bude vaše dítě ve věku tří měsíců. Koneckonců, obsah vitamínu D, antioxidantů a aminokyselin v hubách bude nepochybně pro organismus velmi užitečný.

Jaké houby jsou povoleny mámě během kojení?

Existuje tolik druhů hub, že je důležité vyzkoušet každý jednotlivý typ zvlášť, abyste viděli, jak vaše dítě na ně reaguje. Z hlavních druhů, které se v naší zemi běžně konzumují, jsou to hříbky, lišky, žampiony. Lišky mají antimykotické, bakteriální a mikrobiální vlastnosti a jsou dobrým zdrojem vitamínu D, C a draslíku. Houby lišky během kojení jsou proto považovány za nejužitečnější a nejpříjemnější pro trávení. Jsou nejlépe přístupné působení enzymů ve střevech, takže tam na krátkou dobu přetrvávají a nevyvolávají velké obavy. Houby a žampiony během kojení mohou být také konzumovány, ale pro trávení jsou považovány za obtížnější. Proto je důležité je správně vařit. Doporučujeme nejprve vařit všechny houby ve slané vodě a poté dušit. Smažené houby během kojení mohou způsobit nadýmání kvůli vysokému obsahu oleje a tuku, proto se tento způsob přípravy nedoporučuje.

Ačkoli různé druhy hub se liší obsahem kalorií a živin, obvykle neobsahují mnoho uhlohydrátů, kalorií, tuků, sodíku nebo cukru. Mezitím všechny druhy obsahují vysokou hladinu živin - zejména antioxidanty, které aktivují vitaminy B, měď a selen..

S tolika existujícími druhy hub a mnoha sloučeninami v každé odrůdě, které nabízejí své vlastní jedinečné vlastnosti, je obtížné shrnout výhody výživy hub. Ale existují některé druhy hub, které jsou neškodné pro mámu a dítě.

Jak vařit houby?

Recepty houbových pokrmů během kojení by měly spočívat v maximální ochraně všech užitečných látek. Metoda přípravy hub je důležitá pro minimální poškození dítěte..

Smažené houby nejsou nejzdravějším způsobem, jak jíst jídlo. Zároveň se během procesu smažení nemohou odpařit všechny škodlivé látky, a proto pokud máte rádi smažené houby, je třeba je správně smažit. Před smažením se doporučuje vařit téměř všechny druhy hub po dobu 10 minut a poté můžete přidat kapku oleje a smažit. S takovým zpracováním hub však během laktace nemůžete uniknout, protože to je velmi škodlivý způsob.

Nakládané a konzervované houby v procesu vaření zahrnují přidání významného množství soli a octa. To znamená, že při konzumaci těchto hub se zvyšuje množství sodíku v těle ženy, což zadržuje vodu. To není příliš dobré pro celkový stav kojící matky. Pro dítě může silná vůně octa ovlivnit kvalitu mateřského mléka a může mléko jednoduše odmítnout. Proto se při kojení nedoporučuje nakládané houby.

Sušené houby jsou jedním z nejlepších způsobů, jak uchovávat houby a zároveň je udržovat v maximální možné míře. Jedná se o velmi užitečný produkt, který zaujímá jedno z prvních míst v obsahu železa. Sušené houby by proto měly být volbou pro mladé matky.

Solené houby poskytují velké množství soli s minimálním tepelným zpracováním. To neumožňuje extrakci potenciálně nebezpečných prvků v hub. A pokud v každodenním životě takové houby jedí, nemohou být doporučeny pro kojící matky..

Polévka s houbami, zejména sušenými, je velmi zdravá a výživná. Může to být skvělá večeře, která dodává energii a zdravé vitamíny. Tento způsob vaření hub minimalizuje špatné trávení hub. Houbová polévka proto může být považována za jedno z nejužitečnějších hub..

Zde jsou některé recepty, které můžete použít k přípravě hub na kojení, což bude užitečné a chutné..

Houby se sýrem ricotta

K vaření budete potřebovat:

 • 200 gramů sýru ricotta;
 • jedno vejce;
 • jeden citron;
 • 2,5 gramu soli;
 • 2,5 gramu čerstvě mletého černého pepře nebo podle chuti;
 • 2,5 gramu papriky;
 • 4 plátky francouzského chleba;
 • 15 mililitrů olivového oleje;
 • 16 hub nakrájených;
 • 50 gramů zelené cibule;
 • 200 ml kuřecího masa;
 • 10 mililitrů citronové šťávy;
 • Třicet gramů italské petrželky

Nejprve musíte troubu zahřát na 200 ° C.

V misce smíchejte ricotu, vejce, citronovou kůru, 1/2 lžičky soli, černý pepř a červené papriky.

Opékané plátky chleba položte na plech. Posypeme 1 polévkovou lžící olivového oleje a rovnoměrně rozdělíme směs ricotty na 4 krajíce chleba.

Pečte v předehřáté troubě, dokud sýr nepeče asi 12 minut.

Je nutné zahřát pánev a přidat část oleje k zahřátí; potom přidejte houby a vařte do zlatohnědé, 5 až 7 minut. Přidejte jarní cibulku; vařte a míchejte do měkka, od 2 do 3 minut. Snižte teplo na středně nízkou. Přidejte vývar a citronovou šťávu do směsi s houbami; vařte, dokud se tekutina neodpaří. Snižte teplo na minimum. Vmíchejte petržel a máslo. Ochutnejte solí a černým pepřem.

Houbová směs by měla být rovnoměrně položena na 4 plátky chleba s ricottou.

Kuřecí žampiony

K vaření potřebujete vzít:

 • 1 hromada univerzální moučkové mouky;
 • půl lžičky soli;
 • špetka mletého černého pepře;
 • část čajové lžičky sušeného oreganu;
 • čtyři části kuřecích prsou;
 • 5 čajových lžiček oleje;
 • 30 mililitrů olivového oleje;
 • 1 šálek loupaných nasekaných hub;

Nejprve je třeba vařit kuřecí prsa na pánvi, nakrájet na kousky a nakrájet na mouku. Poté musíte přidat nakrájené houby a přikrývku. Dušte asi 20 minut, na konci přidejte koření a můžete jíst.

Houbová rajčatová polévka

K vaření potřebujete:

 • dobrá 1 střední cibule;
 • 3 lžičky oleje;
 • dva stroužky česneku;
 • mleté ​​maso;
 • 16 kusů nasekaných čerstvých hub;
 • kuřecí vývar;
 • 2 l studené čisté vody;
 • čtvrt šálku rajčatové pasty;
 • 1 čajová lžička balzamického octu;
 • 1/3 lžičky sůl;
 • 1/5 lžičky Pepř;
 • 1/3 šálku strouhaného nebo nakrájeného parmezánu;
 • 2 svazky čerstvé petrželky.

Cibuli nakrájíme na polovinu a nakrájíme na tenkou vrstvu. V hrnci se 2 litry roztavte máslo. Poté smíchejte cibuli a přidejte trochu česneku a dusíme asi 5 minut.

Poté přidejte houby, nasekané a vařte pod uzavřeným víkem, dokud se nevaří.

Ve výsledném vývaru promíchejte všechny ingredience a přidejte rajčatovou pastu, balzamikový ocet, sůl a pepř. Váhu vařte 5 minut. Poté, po varu, přikryjte a trvat na dalších 20 minut.

Posypte každou porci parmazánem a petrželkou.

Vejce s houbami, sýrem a krutony

K vaření budete potřebovat:

 • 1 velký kus zelí, stonky odstraněny, listy zhruba nasekané (asi 180 g po stonku);
 • 1 velký kus švýcarského salátu, odstraněné tvrdé stonky, listy zhruba nasekané (asi 200 g po zvýraznění stonků);
 • 140 g špenátu;
 • tři polévkové lžíce (45 g) kukuřičného oleje;
 • oddělené 225 g hub, zastřihnuté stonky a nasekané klobouky;
 • pepř;
 • 2 pór, pouze bílé a světlé části, dobře omyté a jemně nasekané (celkem 250 g);
 • 3 stroužky česneku, 2 nakrájené nebo nastrouhané a 1 celý ponechaný na toastu;
 • 2 polévkové lžíce (45 g) univerzální mouky;
 • půl sklenice (120 ml) mléka;
 • 1/8 lžičky čerstvého strouhaného muškátového oříšku;
 • 2 lžičky (10 ml) Dijonské hořčice;
 • 3/4 šálku strouhaného sýru Gruyere (75 g);
 • 4 až 6 velkých vajec;
 • 4 až 6 plátků toastového a máslového chleba, například z bagety

Zahřejte troubu na 190 ° C. Přiveďte k varu velký hrnec slané vody. V případě potřeby přidejte na pánev zelí, mangold a špenát a vařte několik minut v řadě. Pomocí sítka sebere greeny z vody a převede se na cedník. Hrubě nasekejte zelení a odložte stranou. Měli byste mít asi 300 gramů vařených, vytlačených zelených.

Ve velkém hrnci zahřejte jednu velkou lžičku oleje (15 g) na mírném ohni až do zpěnění. Přidejte houby a vařte za občasného míchání, dokud nejsou dobře smažené, asi 6 minut. Přidejte koření a položte na talíř.

Do pánve přidejte zbývající dvě velké polévkové lžíce (30 g) a roztavte na mírném ohni až do zpěnění. Přidejte pór do směsi a vařte, dokud se nevaří. Vmíchejte česnek a duste po dobu 30 sekund. Posypeme mouku na pórek a dusíme asi 1 minutu, dokud nezmizí vůně surové mouky. Zamíchejte a přidejte mléko. Tuto směs vařte, dokud omáčka nezhoustne, po dobu 1 až 2 minut. Vmíchejte muškátový oříšek, hořčici, napjaté houby a byliny a dusíme. Podle chuti přidejte koření. Odstraňte pánev z plynu. Pokud je směs velmi hustá, přidejte trochu vody nebo mléka. Měli byste mít asi 4 šálky smetanové zeleniny.

Pokud budete péct ve stejné pánvi, pak musíte posypat to všechno Gruyere na vrchol greeny. Zeleninu můžete také rozdělit na menší individuální pečící pokrmy.

Lžičkou položte vejce na zelenou plochu. Pečte, dokud se vaječné bílky nenasadí a žloutky nejsou ještě tekuté, od 10 do 20 minut. Vejce často kontrolujte, abyste se ujistili, že nejsou příliš vařená. Vyjměte z trouby a posypte štětkou chilli na každé vejce..

Zatímco je toast ještě teplý, jemně třením jednu stranu každého plátku zbývajícím stroužkem česneku. Podávejte pomocí toastů k odběru zeleně a vajec.

Ale i přes správnou přípravu hub je musíte začít zavádět do svého jídla s malým množstvím - pro začátek ne více než tři polévkové lžíce. Po takové večeři musíte posoudit stav vašeho dítěte. Houby nakonec mohou způsobit koliku, zácpu nebo průjem. Proto musíte po celý den sledovat stoličku dítěte a jeho celkovou pohodu. Pokud nejsou žádné negativní projevy, můžete jíst houby jednou týdně. Proto, když mluvíme o užívání hub, hlavní podmínkou je pohoda vašeho dítěte.

Kombucha je při kojení zvláštní druh přípravku, který může přinést poškození i užitek. Každý zná výhody této houby pro tělo, ale pokud jde o matku a dítě, je velmi obtížné předvídat reakci. Vzhledem k tomu, že tento druh houby je parazitární, je lepší ji nepoužívat kojení.

Houby obsahují mnoho užitečných aminokyselin, vitamínů a antioxidantů. Proto by ve stravě každého člověka měly být tyto produkty, ale u matky a dítěte mohou způsobit mnoho problémů. Hlavní věc, na kterou by se maminka měla při výběru stravy zaměřit, je reakce dítěte, a pokud vidíte, že dítě houby dobře snáší, pak je najíst dobře. Mohou se tedy konzumovat ve stravě, ale velmi pečlivě, pokud je to již starší.

Houby pro kojení

Pro kojící ženy existuje seznam produktů, které by neměly jíst, protože jsou pro dítě škodlivé. V tomto článku se zabýváme tím, zda je možné kojit maminky během kojení..

Houby pro kojení

Vlastnosti hub

Houby patří mezi zdravé produkty, protože obsahují mnoho různých vitamínů, makro a mikroelementy. Jsou však dlouhodobě tráveny a také vyvolávají alergické reakce. Jídla z nich mohou způsobit otravu, pokud jsou houby nekvalitní..

Výhoda

 • díky složkám, které tvoří jejich složení, způsobují pocit plnosti při výrazně nižších objemech než jiné produkty, tzn. jsou uspokojující;
 • příznivě ovlivňují imunitní systém a svalovou tkáň;
 • posílení nehtů a zubů, nasycení pokožky vitamíny;
 • udržovat energetickou rovnováhu v těle;
 • zlepšit vidění;
 • pomáhat snadno usnout a podporovat zdravý spánek;
 • zlepšit nervový systém a kvalitu krve;
 • zbavit tělo „špatného“ cholesterolu;
 • mají regenerační a protizánětlivý účinek;
 • zabránit plicním nachlazením a infekčním onemocněním;
 • snížit pravděpodobnost rakovinných buněk a kardiovaskulárních chorob.

Houby lihoviny se používají k prevenci a léčbě plicních chorob.

Chcete-li přesně vědět, zda je nebezpečné jíst houby pro kojící matku nebo ne, měli byste kontaktovat svého lékaře nebo pediatra. Opravdu, v této věci existuje mnoho nuancí, pokud jde o druhy hub, dávku jejich použití, stravu atd..

Někdy žena nemusí mít podezření, že je alergická na tento produkt, protože se objevily případy, kdy se alergické reakce objevily až po narození dítěte.

Pro novorozence a kojící matku mohou být houby kvůli vysokému obsahu toxinů vážným nebezpečím. Ovocná těla snadno absorbují toxické chemické sloučeniny, které se nacházejí v půdě a které i po pečlivém a zdlouhavém čištění nebo zpracování produktů stále vstupují do těla matky a dítěte.

Kvůli velkému množství toxinů dochází k otravě a někdy plísňové spóry pronikají do plic, což vyvolává alergickou reakci.

Tento produkt také silně zatěžuje močové orgány a trávicí systém. Díky obsahu těžkých prvků (vláknina a uhlohydráty) se houby rozkládají po dlouhou dobu a absorbují tělem, zejména dětem.

U kojenců ve věku 3–4 měsíců není trávicí systém dosud zcela vytvořen, takže určité potraviny mohou způsobit koliku, změny konzistence a barvy stolice, zvýšení plynu.

Pravidla pro jíst houby

Kojící maminka může jíst malé množství hub

Žena během kojení často zažívá akutní, neodolatelnou touhu jíst houby. V takových případech může být konzumováno malé množství hub..

Houby můžete začít jíst, když kojíte, teprve 4–6 měsíců po narození.

Poprvé je lepší je vyzkoušet (ne více než 5 kusů). Podívejte se, jak tělo vašeho dítěte reaguje. Pokud se objeví příznaky alergie, poruchy gastrointestinálního traktu nebo jiné příznaky, ihned dejte dětem pediatra. Pokud nedojde k žádné negativní reakci, znamená to, že pravidelné používání hub pro kojící matku není kontraindikováno.

Denní norma je 50-60 g hotového výrobku.

Jaké houby mohu jíst a jak často

V případě kojící matky mohou houby jíst jednou za 2 týdny v prvním roce kojení a ve druhém roce - jednou týdně..

S kojením žampiony a houby ústřice prakticky nezpůsobují žádné nebezpečí. Ve srovnání s jinými druhy žampiony (bílá, hnědá, tmavá) téměř neabsorbují toxické látky z půdy a mají mnoho užitečných vlastností:

 • zbavit tělo škodlivých látek;
 • přispívají k normalizaci laktace a metabolismu v ženském těle díky vysokému obsahu tekutin v jejím složení;
 • zabránit zácpě a normalizovat stolici;
 • snadno strávitelný díky nepřítomnosti těžkých prvků;
 • mají nízký obsah kalorií;
 • oživit tělo;
 • jsou náhražkami masa kvůli vysokému obsahu bílkovin;
 • nezpůsobují intoxikaci, otravu a obezitu;
 • umožněno použití u pacientů s diabetem z důvodu nedostatku cukrů v jejich složení.

Při kojení budou také užitečné ústřičné houby, protože obsahují malé množství kalorií a mohou snadno nahradit masné výrobky. Zlepšují kvalitu krve, zbavují tělo cholesterolu a dalších škodlivých látek a zabraňují výskytu infekčních chorob. Stejně jako žampiony nejsou ústřičné houby toxické, ale častěji způsobují alergické reakce..

Nemůžete jíst houby pro problémy se žaludkem a střevy, pro selhání ledvin, pro choroby trávicího traktu a jater a pro časté hromadění plynů ve střevech (plynatost)..

Jaké houby jíst opatrně

V prvních šesti měsících kojení lékaři nedoporučují jíst lišky, hříbky všeho druhu, prsa a máslo. Tyto lesní houby absorbují těžké kovy, takže jsou tráveny po dlouhou dobu.

Když je doba HB u konce, neváhejte jíst všechny houby. Bílá houba zlepšuje fungování trávicího a imunitního systému, pomáhá obnovit sílu a dodává tělu energii. Lišky mají také řadu pozitivních vlastností: přispívají k normalizaci spánku, zvyšují zrakovou ostrost a posilují svaly. Používají se k prevenci nachlazení..

Houby pro kojení

Houby mají mnoho užitečných vlastností, ale zároveň jsou považovány za nebezpečné potraviny a většina lesních hub je také podmíněně jedlá. Kojící matka by měla být s tímto produktem ve své stravě obzvláště opatrná, protože houby při kojení dítěte mohou dítě v některých případech poškodit.

Obsah

Příznivé vlastnosti

Houby obsahují více bílkovin než maso. Množství minerálů v nich je stejné jako v ovoci a v množství uhlohydrátů jsou podobné zelenině.

Se všemi svými výhodami houby obsahují malé množství kalorií, protože neobsahují tuky, ale obsahují 90% vody. Mohou snadno nasycení těla bez přidání dalších liber..

Začlenění hub do stravy má příznivý účinek na celé tělo:

• zvyšuje imunitní obranu těla;

• zlepšuje stav kůže, kostí a zubů;

• podporuje zdravé fungování hematopoetického systému, nervového a endokrinního systému;

• pomáhá odstraňovat cholesterol a toxiny z těla;

• inhibuje rozvoj rakovinných buněk;

• redukuje centra zánětlivých procesů.

Škodlivé vlastnosti

Houby jsou nebezpečné, především proto, že hromadí škodlivé látky, jako jsou těžké kovy a toxiny..

K tomu dochází, pokud jsou shromažďovány v blízkosti kolejí nebo na jiných místech s nepříznivými podmínkami prostředí..

Použití takového produktu může vést k vážným otravám nejen dítěte, ale i matky. Nesprávné zpracování a nevhodné vaření může také vést ke katastrofálním následkům..

Nebezpečí otravy je obsaženo ve starých, červivých hubách nebo ve skupině podmíněně jedlých.

Pokud žena během těhotenství nejedla houby a během kojení se rozhodla je vyzkoušet, mohou se u dítěte objevit alergické reakce.

Kromě toho mohou spory některých neošetřených hub proniknout do plic žen a také způsobit alergie..

Bez ohledu na způsob přípravy je tento produkt pomalu tráven a špatně vstřebáván, protože obsahuje značné množství chitinu, což může zase způsobit problémy s křehkým zažívacím systémem u dítěte.

Pro použití tohoto přípravku existuje řada kontraindikací - onemocnění ledvin, jater, kloubů a gastrointestinálního traktu.

Z výše uvedených důvodů známý pediatrický pediatr Dr. Komarovsky nedoporučuje používání hub během kojení, kategoricky zakazuje ty, které byly shromážděny v lese, protože všechny výše uvedené škodlivé vlastnosti a důsledky jsou běžnější pro lesní houby.

Tato kategorie není chráněna před pronikáním škodlivých látek ze vzduchu a půdy do nich, takže i mladé a jedlé lesní houby mohou být velmi nebezpečné.

Kojící matka by neměla ignorovat možná nebezpečí a rizika spojená s používáním tohoto přípravku..

Pravidla používání hub při kojení

Pokud se kojící matka rozhodne, že přínosy plynoucí z konzumace hub převýší jejich škodlivé účinky, musí se při jejich používání dodržovat určitá pravidla, aby se vyloučila možná rizika.

Čas na uvedení houbových pokrmů do stravy kojící matky

Matka je přísně zakázána jíst v prvním měsíci krmení jakoukoli houbu.

Někteří dětští lékaři umožňují, aby byl tento kontroverzní přípravek podáván nejdříve 6 měsíců po narození dítěte. Do této doby, dítě začne dostávat doplňkové potraviny, potřebné enzymy jsou produkovány v jeho žaludku.

Nejlepší možností by však byl úvod do stravy, když dítě dosáhne 1 roku.

První vstup do stravy

Poprvé je nutné provést test tolerance - ráno, sníst malou porci, sledovat reakci dítěte po dobu dvou dnů.

Pokud dítě nemá vyrážku, bolest, nadýmání, pak maminka může tento produkt použít a postupně zvyšovat porci.

Pokud se výše uvedené příznaky objeví, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Míra spotřeby

Dokud dítě nezmizí jeden rok, může kojící matka jíst houby nejvýše dvakrát měsíčně..

Množství produktu připraveného k jídlu by nemělo být vyšší než 60 gramů denně.

Když je dítě ve věku jednoho roku, mohou se houby konzumovat jednou týdně..

Metody vaření

Správný způsob přípravy houbových pokrmů přispívá k úplné asimilaci produktu a zabraňuje mnoha problémům.

Kojícím matkám se nedoporučuje používat nakládané, konzervované, solené houby - to snižuje kvalitu a ovlivňuje chuť mléka.

Také by se neměly smažit, protože tuky ztěžují trávení pokrmu a vysoký bod varu ničí všechny užitečné vitamíny.

Zejména nebezpečná jídla, která zahrnují houby, které nebyly podrobeny tepelnému ošetření.

Nejlepší způsoby vaření jsou vaření, dušení, pečení nebo výroba houbových polévek..

Pravidla vaření

Je možné vařit jídlo pouze z čerstvých a mladých hub, je nežádoucí používat zmrazené nebo sušené potraviny a v žádném případě staré nebo červivé.

I když jste zkušeným sběratelem hub a jste si plně jisti jejich bezpečností, musíte produkt zpracovat co nejrychleji.

Při skladování v hubách se začnou hromadit škodlivé toxiny.

Produkt musí být důkladně vyčištěn, omyván, nařezán na malé kousky a nejméně třikrát vařen a vývar vypuštěn.

K ochucení nepoužívejte horké koření a koření. Je lepší přidat kyslou smetanu nebo rostlinný olej s nízkým obsahem tuku, což omezuje množství soli.

Mezi odborníky na výživu o houbovém vývaru existují protichůdné názory.

Někteří doporučují filtrování vývaru z hub a poté na něm uvaříme zeleninovou polévku..

Výhodou této metody je to, že odstraňuje produkt, který je těžko stravitelný, a vývar je nasycen stopovými prvky.

Další část specialistů trvá na tom, že jelikož těžké kovy a toxiny přecházejí do vývaru (během dlouhodobého vaření), je třeba je vypustit a houby jako zdroj hodnotných bílkovin mohou být snědeny.

Kombucha a její prospěšné vlastnosti

Po šesti měsících laktace může být infúze čajové houby opilá maminka a dítě po 9 měsících.

Je to živý a chutný nápoj, který dobře uhasí žízeň, posiluje imunitní systém, pomáhá normalizovat spánek a zlepšuje stav pokožky a vlasů. Kombucha je bohatá na mnoho vitamínů, prospěšných kyselin a stopových prvků.

Měli byste také začít pít tento nápoj v malých porcích a sledovat reakci dítěte.

Tento nápoj můžete pít 3-4 krát denně pro kojící matku, ne více než dvě sklenice denně.

Infuze by měla být slabá, aby nevyvolávala otravu alkoholem dítěte, protože silná infuze obsahuje určité množství alkoholu.

Jaké houby mohu jíst

Jediné bezpečné houby, které může kojící matka konzumovat, jsou žampiony a ústřice pěstované průmyslově.

Žampiony prakticky neobsahují toxické látky, ale naopak přispívají k odstraňování toxinů z těla.

Snadno se vstřebávají a pomáhají s problémy se střevem, plní tělo energií, díky vysokému obsahu bílkovin. Obsahuje hodně tekutiny, což je dobré pro kojení.

Kromě vitamínů B navíc žampiony ošetřují bolesti hlavy, posilují vlasy a nehty..

Speciální látky nalezené v žampionech zklidňují nervový systém nejen matky, ale i dítěte.

Hlívy ústřičné jsou také cenným dietním produktem s blahodárnými vlastnostmi..

Hlíva ústřičná je před vitamínem A a C před množstvím zeleniny a ovoce. Obsahují biologicky aktivní látky a aminokyseliny nezbytné pro lidské tělo, které nelze průmyslově vyrábět.

Hlívy ústřice pomáhají snižovat krevní tlak a zabraňují růstu rakovinných buněk. Pro kojící matky jsou prospěšné v tom, že mohou stimulovat kojení..

Houby ústřice jsou zároveň považovány za alergennější než žampiony.

Mezi lesními houbami jsou lišky považovány za nejbezpečnější a nejužitečnější. Kromě pozitivního účinku na zdraví matky a dítěte jsou výborným přírodním antibiotikem, snižují riziko nachlazení a infekčních chorob..

Ceps, hřib, hřib lze jíst jen s velkými výhradami.

Nezkušení sběrači hub lze snadno zaměnit s nepoživatelnými nebo jedovatými houbami, mohou být shromažďováni pouze v ekologicky čistých oblastech, je vhodné je používat v potravinách rok po dodání.

Při neexistenci kontraindikací kojící matce můžete do své stravy postupně zavádět houby, nejlépe však dříve než 6 měsíců..

Houby pro kojení: jíst nebo ne?

Houby jsou jedním z oblíbených lahůdek našich lidí. V ruské kuchyni existuje mnoho receptů: nakládané, solené, namočené, smažené. Ale stojí za to vzdát se jejich matek při kojení? Pokud ne, které houby k jídlu - les nebo pěstované v umělých podmínkách? Jaký druh vaření by měl být proveden?

Výhody a poškození hub při kojení

Porod je pozadu, život matky a dítěte začal, který je po určitou dobu spojen příjemným a nezbytným rituálem - kojením. Změňte stravovací návyky pro dítě - každá kojící žena prochází tímto. Žádná výjimka a výběr stravy. Ovoce, zelenina, obiloviny, mléčné výrobky, maso - základ stravy pro kojení. Jsou na tomto seznamu houby? Na první pohled se jedná o přírodní lesní produkty, které mohou nahradit masné výrobky z hlediska obsahu bílkovin, ale zároveň některé druhy hub ohrožují zdraví a dokonce i život. Mají místo ve stravě ženy, která kojí? Houby jsou nejen chutné, ale také v rozumných dávkách, dobré pro naše tělo.

Možná neexistuje více studovaný produkt než „lesní maso“. Houby jsou samozřejmě užitečné. Obsahem mikroprvků - jako je vápník, draslík, zinek, měď, mangan, fosfor, které pomáhají lidskému tělu v práci téměř všech orgánů a systémů, lze houby porovnat s ovocem. Uhlovodíková kompozice není horší než zelenina a z hlediska bílkovin je tento produkt dokonce lepší než maso. Ale většina z nich má vodu - devadesát procent - a téměř žádný tuk, což je činí snadno stravitelnými a nízkým obsahem kalorií..

Pouze 22 kalorií na 100 gramů hub - ideální ukazatel pro jakoukoli stravu! V hubách bylo nalezeno 18 z 20 aminokyselin, což je stavební materiál pro tělesné buňky. Existují také vitaminy skupin B, A, D, E, kyseliny nikotinové. Vitaminy B jsou u některých druhů hub ještě větší než u obilovin. Objevili látku beta-glukan, která má silný imunostimulační účinek.

Houby mohou bojovat proti rakovinným buňkám díky přítomnosti antioxidantů. V čínské medicíně se za boj proti onkologii platí zvláštní léčivé poplatky, které zahrnují houby určitých odrůd.

Video: jsou houby užitečné

Lišky a žampiony ve stravě kojících matek

Pokud jde o tichý lov, houbaři nejprve hledají nejužitečnější a nejchutnější houby - hříbky, hřib, hřib. Pak věnujte pozornost medovým agarikům, houbám, liškám.

Důležité! Všechny houby, které jsou podmíněně jedlé: řada veslařů, rusula, drozdů, oceánů, peřin a dalších - neměla by být při kojení zahrnuta do stravy..

Nejužitečnější ve stravě kojící ženy jsou lišky. Je prokázáno, že mají nejmenší množství toxinů a škodlivých látek. Mohou porazit chronickou nespavost a únavu, udržovat svalový tonus a zlepšit ostrost zraku. Je to také přírodní antibiotikum..

Nezanedbávejte houby obchodu. Pokud z nějakého důvodu nejíte lesní dárky, žampiony se mohou stát hodnou alternativou. Z nich můžete vařit mnoho chutných jídel: dietních nebo výživných, pro každý vkus a rozpočet. Ale je tu mínus - u některých nemocí je používání hub hub naprosto kontraindikováno.

Výhody a nevýhody

Každá kojící žena chce, aby mateřské mléko bylo co nejužitečnější a nejbohatší na vitamíny. A za tímto účelem musíte jíst správně a pouze zdravé potraviny. Na jedné straně mají houby mnoho výhod, na druhé straně jsou způsoby přípravy hub daleko od zásad zdravého stravování. Vařené, nejsou tak chutné, ale marinované a smažené - vítáme hosty na jakémkoli stole.

Až dosud používání houb na kojení způsobuje tvrdou debatu mezi pediatry a odborníky na výživu. Fanoušci tohoto produktu ukazují na jedinečné složení vitamínů a minerálů a kritici zaznamenávají vysokou úroveň alergických reakcí u dítěte a přítomnost solí těžkých kovů v hubách. Tvrdí, že po maminčině houbovém jídle má dítě často rozrušení stoličky a nadýmání. Poté, co matka konzumuje houby, může dítě zažít nadýmání

Většina pediatrů je toho názoru, že všechna jídla z hub jsou pro děti do 11 let zakázána z důvodu jejich bílkovin nazývaných fungin. Je velmi obtížné trávit tělo dítěte.

Zastánci používání hub pro laktační tvrzení: Houbová jídla obohatí tělo dítěte o fosfor, zinek a draslík, který posiluje pohybový aparát, zlepšuje tón pleti. Houbový jód stimuluje štítnou žlázu.

Známý pediatr, autor knih o zdraví dětí, kandidát lékařských věd, Yevgeny Komarovsky důrazně odmítá používání hub během laktace. Vysvětluje to s rizikem otravy, ke kterému může dojít při konzumaci zjevně jedlých hub. Koneckonců, jejich toxicita je ovlivněna nejen biologickými druhy, ale také ekologií životního prostředí.

Nemělo by se přehlížet nebezpečí botulismu. K tomuto závažnému infekčnímu onemocnění dochází, když dochází k narušení technologie uchovávání všech hub. První příznaky se mohou objevit tři dny po infekci, což znamená, že infikované mléko během této doby určitě vstoupí do těla dítěte. Bohužel, někdy je botulismus fatální.

Jak si vybrat a zahrnout tento proteinový produkt do stravy matek

Mezi lesní houby, které se mohou během kojení konzumovat, patří hříbky, lišky a hřib. Jsou velmi chutné a dobře vstřebatelné lidským tělem. Nejlepší a nejbezpečnější způsob, jak je vařit, je houbová polévka nebo zeleninový guláš. Hlavním kritériem pro bezpečnost lesních hub zůstává zdroj jejich původu. Nekupujte je od cizinců, po dálnicích nebo na neautorizovaných trzích. Ale i když je místo shromažďování známo, je nejspolehlivější používat sušené houby - koncentrace škodlivých látek v nich je nejnižší. Sušené houby se velmi dobře skladují.

Nejbezpečnější pro kojení - žampiony v jakékoli formě. Jak víte, jedná se o houby uměle pěstované na farmě, absolutně kontrolované houby, jejichž složení přísně sledují odborníci. Žampiony mohou být zařazeny do nabídky kojící matky od 2-3 měsíců po narození. Uměle pěstované žampiony jsou považovány za nejbezpečnější houby pro kojící ženy.

Pediatrové doporučují, aby je zavedli postupně po reakci dítěte a není jich více než 50 gramů denně - pouze 200 gramů po celý týden. Pokud dítě adekvátně nereaguje na změny ve stravě matky, je lepší vyloučit houby ze stravy. Stejné normy pro poradenství a spotřebu se vztahují na jiné druhy hub..

Po úspěšném zařazení žampionů a lišek do nabídky kojící matky můžete vyzkoušet také bílé. Houby, které jsou bílé, jsou považovány za nejchutnější houby.

Video: jak sušit houby

Marinujte, sůl nebo smažte?

Během kojení je přísně zakázáno jíst solené nebo konzervované houby, protože technologie jejich přípravy doma i v práci je často porušována. Bylo prokázáno, že v takovém výrobku existuje tolik konzervačních látek a stolní soli, že neguje celou původní hodnotu produktu. Co můžeme říci o jejich extrémní škodlivosti pro křehké tělo dítěte. Nakládané houby připomínají sůl ve výživné hodnotě. Složení však také obsahuje ocet - není nejužitečnějším produktem ve stravě kojící matky. Smažené houby také nejsou ukázány kojícím matkám, protože negativně ovlivňují játra ženy a dítěte. Jak vařit houby pro kojící matku? Vařte polévku, pečte nebo vařte v dvojitém kotli.

Nakládané a solené houby by měly být konzumovány s maximální opatrností

Co lze připravit od hub po kojící ženu

Období laktace samozřejmě není nejlepší časem pro kulinářské speciality a experimenty s odvážnými jídly. Na stole kojící matky by neměla být žádná jídla se syrovými nebo mírně nakládanými houbami (tzv. Denní dávka)..

Klasická houbová polévka

Nejlepší je vařit houbovou polévku. Postupujte takto:

 1. Do vroucí vody vložte 5–6 hub nakrájených na kostky, brambory, mrkev a cibuli, sůl, přidejte trochu bílého pepře a plátku másla.
 2. Vařte, dokud se brambory nevaří, podávejte se zakysanou smetanou a bylinkami. V klasickém receptu je třeba před odesláním na pánev smažit mrkev, cibuli a houby, ale pro kojící matku je lepší se smažit bez smažení.
 3. Mírně chlazenou polévku lze rozmíchat mixérem.

Někteří odborníci na výživu doporučují nejprve vařit houby ve vroucí vodě, poté je vyjmout z pánve a polévku vařit jednoduše na houbovém vývaru. Tato rada není logická: houby se přece jen těžko stravují a všechny užitečné látky tohoto produktu se dostanou do vývaru. Houbová polévka se snadno připravuje a je velmi aromatická

Krémová polévka

Vezměte všechny ingredience v libovolném objemu. Udělej následující:

 1. Brambory, žampiony, mrkev a cibuli vařte, dokud se nevaří. Sůl.
 2. Ochlaďte vývar trochu, poražte mixérem.
 3. Přidejte zahřátý deset procent smetany a trochu másla.
 4. Vařte dalších 10 minut. Jezte se zelení a krutony z bílého chleba.
Houbová polévka s houbami je velmi užitečná pro kojení

Nudlová polévka

Houbový vývar vařte podle jednoho z výše uvedených receptů, 5 minut před koncem vaření přidejte tenké nudle nebo vermicelli. Sůl, dejte zelení.

Video: recept na lahodnou houbovou polévku pro kojící matky

Pohanková kaše s houbami a zeleninou

Pohanka vařte, dokud se nevaří. Oddělte dušenou cibuli, žampiony a rajčata, sůl, přidejte trochu černého pepře. Smíchejte s ovesnou kaší. Pohanka s houbami - strava, zdravé jídlo pro mladé matky

Těstoviny Kastrol

Těstoviny vařte až do poloviny. Houby dušené v másle, soli a pepři. Smíchejte těstoviny a žampiony, vložte do tukové formy, posypte sýrem a pečte v troubě, dokud se nevytvoří sýrová kůra. Všechny přísady lze brát v libovolném množství..

Houby v zakysané smetaně

Cibuli nakrájejte na kroužky, žampiony v talířích, dušené paprikou a solí v másle. Přidejte drcený česnek a deset procent zakysanou smetanou, přikryjte. Po zakysané smetaně je jídlo připraveno. Houby v zakysané smetaně mohou být konzumovány v přiměřeném množství kojícími ženami

Video: jak vařit chutné houby v troubě

Jíst houby během kojení nebo ne - každá žena se rozhodne sama za sebe, ale je třeba mít na paměti, že během kojení není matka zodpovědná pouze za své zdraví. Abyste nepoškodili sebe a své dítě, musíte k výběru jídel pro svůj jídelníček přistupovat rozumně, dávejte pozor na doporučení lékařů.

Články O Neplodnosti