Hlavní Analýzy

Fosfhalugel během těhotenství: klady a zápory drogy

Téměř všechny nastávající matky čelí gastrointestinálním problémům, které způsobují nepohodlí ve formě nevolnosti, zvracení, pálení žáhy. Mnoho žen se s nimi vypořádá dodržováním dietních nebo lidových metod, aby znovu nepoužívaly léky. A jiní důvěřují lékaři, který vyhodnotí účinnost léků z lékárny a možné důsledky jejich užívání během těhotenství. Fosfhalugel je jedním z těchto léků, proto byste se měli dozvědět více o jeho výhodách a vedlejších účincích..

 • 2 Účel a trvání léku během těhotenství
 • 3 formy uvolňování fosfalugelů

3.1 Jak se vypořádat s pálením žáhy během těhotenství? - video

 • 4 Kontraindikace a vedlejší účinky použití Fosfalugelu pro matku a plod
   4.1 FDA o bezpečnosti léčiv
 • 5 Co může nahradit Phosphalugel během těhotenství
   5.1 Léky schválené k použití během těhotenství - tabulka
 • 5.2 Příprava na výměnu Phosphalugel - fotogalerie
 • 6 Recenze týkající se použití Phosphalugel u těhotných žen

  Těhotenství Pálení žáhy a Phosphalugel

  Vývoj pálení žáhy je způsoben zvýšením kvantitativního obsahu progesteronu. Kardinální svěrač jícnu se uvolňuje, díky čemuž se agresivní obsah žaludku může dostat do jícnu a vyvolat nepříjemné pocity. Lékaři také předepisují lék během komplexní léčby řady dalších poruch normálního fungování orgánů gastrointestinálního traktu.

  Proč jsou těhotné ženy náchylné k pálení žáhy?

  Existuje několik predispozičních faktorů:

  • Toxikóza s častým zvracením, která vede k podráždění sliznice jícnu zvracením;
  • Funkční nedostatečnost žaludku, která začíná bezprostředně po jícnu, což je spojeno se snížením tónu a zhoršenou motorickou aktivitou jícnu a žaludku;
  • Zvýšený tlak v břiše v důsledku rostoucí dělohy;
  • Zvýšená kyselost žaludeční šťávy ve druhé polovině těhotenství v důsledku zvýšené produkce gastrinu placentou a plodem;
  • Snížená fyzická aktivita těhotných žen.

  Vzhled pálení žáhy může být také spojen s onemocněním zažívacího traktu, které se poprvé objevilo během těhotenství nebo se zhoršilo během tohoto období (pokud bylo prokázáno dříve). Patří mezi ně gastritida, peptický vřed, onemocnění žlučových kamenů a další.

  Jak fosfhalugel

  Tento lék účinně zvládne bolest a nadýmání. Působením gelu se žaludeční šťáva nealkalizuje, je také pozorováno:

  • udržování normální fyziologické úrovně kyselosti obsahu žaludku;
  • vytvoření ochranného filmu na sliznicích zažívacího traktu;
  • normalizace průchodu střevního obsahu;
  • eliminace patogenní mikroflóry, toxických látek.

  Účinek léku je způsoben schopností aktivních látek zajistit obalující, neutralizující účinek kyseliny.

  Složení a vlastnosti

  Přípravek je koloidní gel na bázi fosforečnanu hlinitého, jako další složky se používají agar-agar a pektin, pomerančová příchuť, čištěná voda, roztok sorbitolu a sorbát draselný. Gel je natřen bíle, má oranžovou vůni a po smíchání získává jednotnou strukturu.

  Uchovávání léčivého přípravku se provádí v souladu s teplotním režimem: ne více než 25 stupňů na místě chráněném před dětmi. Výrobce léčiva je farmaceutická společnost Pharmatis, se sídlem ve Francii. Droga je vyráběna pro Astellas Pharm, která se nachází v Nizozemsku.

  Drogové výhody

  Podle četných hodnocení pacientů je Fosfalugel účinným lékem na pálení žáhy, průjem, nevolnost, bolest břicha.

  Hlavní výhody léku jsou:

  1. Pohodlí použití. Vzhledem ke zvláštní formě uvolňování, ve které každý vak obsahuje množství léku nezbytného pro jedno použití, je Fosfalugel vhodný k použití na výletech nebo v nouzových situacích. Příjemná pomerančová příchuť a gelová struktura usnadňují dětem užívání léku. Volno na přepážce v lékárnách vám umožní mít vždy požadovaný počet sáčků ve vaší domácí lékárničce.
  2. Rychlost akce. Podle hodnocení pacientů je zlepšení pozorováno 10 minut po užití léku Fosfalugel. Intenzita nevolnosti, bolest se snižuje, zlepšuje se celkové zdraví.
  3. Dlouhá doba působení. V důsledku husté konzistence je ochranný film obklopující žaludeční sliznici dostatečně hustý, takže se neutralizuje negativní účinek sekrece na stěny orgánu. Průměrná doba mezi dávkami léčiva je 3 až 4 hodiny.
  4. Bezpečnost. Fosfhalugel je předepsán k léčbě patologií trávicího systému u dětí od narození a těhotných žen. Není absorbován střevními stěnami, netvoří frakce v žlučovodech, neovlivňuje hladinu cukru v krvi.

  Fosfhalugel neovlivňuje rychlost reakce, proto je povolen vstup pacientům, jejichž profesionální činnost souvisí s řízením vozidel, vyžaduje rychlost a přesnost pohybů.

  Dávkové formy a režimy fosfhalugelů

  Gel pro vnitřní použití je k dispozici v pytlích po 16 a 20 gramech. V závislosti na indikacích pro použití léčiva mohou být doporučeny následující režimy použití gelu:

  1. S gastroezofágovým rfluxem a bránicí kýly používá Fosfalyugel po jídle a před spaním.
  2. S žaludečním vředem - 60 - 120 minut po jídle nebo bezprostředně po výskytu bolestivých impulzů.
  3. S rozvojem gastritidy, dyspeptických poruch - před hlavním jídlem.

  V případě, že je pacient znepokojen funkčními onemocněními postihujícími tlusté střevo, je droga užívána ráno, před jídlem a před spaním.

  Jak vzít gel během těhotenství

  Ani jeden člověk bez lékařského vzdělání nemá právo předepsat léčbu pro sebe, zejména pokud jde o těhotenství. Neměli byste brát chléb od odborníků, protože našimi bezmyšlenkovitou činností můžeme poškodit vyvíjející se plod a obecně těhotenství. Kromě toho úřední pokyny pro léčivo nestanovují přípustné dávkování Fosfalugelu a délku trvání léčby specificky pro těhotné ženy. Lékař předepíše léky na základě stavu ženy, závažnosti nemoci a průběhu gestačního období..

  Je možné dát zrcadlo: jak se chránit před špatnými známkami Vědělo se o účinku buněčných věží na lidské zdraví Existují nějaké banány koupené v Rusku?

  K odstranění pálení žáhy velmi často stačí jediná dávka jednoho balení léků. Při nepřítomnosti nepříjemných faktorů se v závislosti na denním režimu a výživě ženy nemusí toto onemocnění opakovaně objevit..

  Pravidla pro užívání přípravku Phosphalugel:

  • denní dávka léku by neměla přesáhnout 6 sáčků;
  • Před nanesením gelu musíte sáček opatrně promíchat konečky prstů, abyste získali homogenní hmotu;
  • obsah sáčku se nalije do sklenice a opije se. V případě potřeby může být gel mírně naředěn teplou převařenou vodou;
  • průběh léčby by zpravidla neměl přesáhnout dva týdny;
  • s peptickými vředy, dysfunkcemi chlopně, kýlou, Fosfalugel musí být přijata dvě hodiny po jídle. S gastritidou a průjmem - před jídlem. S bolestí a pálením žáhy - okamžitě po nástupu příznaků.

  Někdy stačí polovina obsahu sáčku k léčbě pálení žáhy během těhotenství. Pokud ale po 10 - 15 minutách po užití poloviny léku žena necítí viditelný efekt, je nutné pít druhou část gelu.

  Video: příčiny pálení žáhy u nastávajících matek

  Návod k použití Phosphalugel během těhotenství

  Aby se snížila toxikóza a projevy otravy, gel se používá po hlavním jídle. Četnost použití gelu není více než 3krát denně, pokud lékař nedoporučil jiný léčebný režim.

  Po přezkoumání informací o tom, zda je doporučeno těhotným ženám Fosfalugel upustit od samoléčení a při prvních alarmujících příznakech porušení požádat o radu kvalifikovaného odborníka.

  Funkce léku během těhotenství

  Gel nelze použít bez předchozího souhlasu lékaře. Těhotné ženy by měly užívat léčivo v terapeutické dávce, v přísném souladu s doporučeními lékaře a indikacemi pro použití léku.

  Droga pro děti

  Použití drogy pro děti je možné pouze s malými dávkami a jednou. Jak dlouho užít fosfhalugel během léčby - lékař rozhodne, jak dítě.

  Rodiče se nejvíce obávají, co dělat s pálením žáhy u dítěte. Fosfhalugel je bezpečný, lze jej používat od narození. Pomáhá při časté regurgitaci, ke které dochází při zvýšené kyselosti žaludku u dětí. Fosfhalugel pomáhá při dialýze: léčení bude trvat 5-10 dní.

  Lék nemá žádnou chuť, snadno se podává nejmenším. Děti ani dospělí se nemusí ředit vodou.

  Užívání fosfalugelu během těhotenství v různých obdobích: přínosy a poškození

  Fosfalugel antacidum lze použít během časného těhotenství (během prvního trimestru těhotenství) pouze v naléhavých případech. V ostatních případech odborníci doporučují, abyste se zdrželi užívání léků až do 12-14 týdnů.

  Ve 2. trimestru se léky berou pod přísným lékařským dohledem. Dávku, frekvenci a dobu trvání gelu upravuje ošetřující lékař.

  Ve 3. trimestru se gel používá k eliminaci pocitů bolesti a pálení žáhy. Dohled nad gynekologem je povinný.

  Kontraindikace

  Použití Fosfalugel je kontraindikováno u pacientů se závažnou renální dysfunkcí a také s individuální nesnášenlivostí na složky léčiva..

  Analogy

  Existuje několik podobných léků, které nejsou analogy. V případě individuální nesnášenlivosti nebo nedostatečného účinku nahradí pouze lék.

  Ovlivňují stejný problém, ale různými způsoby. Navíc se liší v úrovni bezpečnosti a kontraindikací ve vztahu k těhotným ženám..

  Populární léky, které mají nahradit Phosphalugel:

  1. Maalox. K dispozici ve formě suspenze nebo žvýkacích tablet. Příjem je možný pouze v případě, že potenciální přínos léku převyšuje riziko vystavení dítěte. Nastávající matka užívá drogu na vlastní nebezpečí a nese plnou odpovědnost.
  2. Almagel. Na policích lékáren se nachází pouze ve formě suspenze. Příjem se provádí pouze podle pokynů lékaře, ale ne déle než 3 dny, jinak je účinek na plod. Specialista by měl předepsat lék opatrně, je lepší stanovit minimální dávku a předepsat pouze po omezenou dobu.
  3. Gastal. Farmaceutické společnosti prodávají léčivo ve formě tablet, které je třeba vyřešit. Užívání léků během těhotenství je nežádoucí, je však možné, pokud potenciální přínos pro matku převáží potenciální riziko pro dítě.
  4. Gaviscon. Prodává se ve formě suspenze nebo žvýkacích tablet. Nejsou žádné specifické kontraindikace. Přípravek Gaviscon je povolen používat v kterékoli fázi těhotenství, ale pouze po jmenování lékařem.
  5. RENNIE. Forma pro uvolnění - žvýkací tablety. Seznam kontraindikací je široký, ale použití se provádí pouze tehdy, když je předepsán lékařem, po určitém průběhu, nepřesahujícím terapeutické dávkování.

  Možné vedlejší účinky

  Ve vzácných případech může léčivo vyvolat vývoj narušených pohybů střev a alergických reakcí. S rozvojem popsaných a jakýchkoli jiných nežádoucích vedlejších účinků by mělo být používání gelu přerušeno a konzultovat gynekologa.

  V případě, že lék vyvolal zácpu, výrobce doporučuje zvýšit denní spotřebovanou vodu.

  Předávkovat

  Fosfalugel návod k použití během těhotenství uvádí, že nedodržení dávky doporučené lékařem může způsobit rozvoj předávkování, které se projevuje potlačením střevní motility. K eliminaci následků předávkování může být nutné použít léky, které přispívají k zajištění projímavého účinku.

  Co pomáhá

  Phosphalugel je určen těhotným ženám, které trpí:

  • vředy žaludku a dvanáctníku;
  • divertikulitida, gastralgie, enterokolitida;
  • kýla bránice;
  • dyspepsie vyvolaná neurologickými chorobami;
  • refluxní ezofagitida, pálení žáhy a duodenogastrický reflux;
  • pankreatitida, proktitida, funkční průjem;
  • zvracení a nevolnost v případě otravy nebo toxikózy.

  Před použitím Fosfalugelu během těhotenství je třeba se poradit se svým lékařem o dávce léku a frekvenci podávání. Samoléčení v určitých obdobích těhotenství může dítěti ublížit.

  Indikace a kontraindikace pro použití

  Při předepisování přípravku Fosfalugel budoucí matce bere lékař v úvahu indikace i možné důsledky užívání léku. Obvykle je lék předepsán pro následující onemocnění:

  • gastritida;
  • žaludeční vřed;
  • průjem;
  • pankreatitida;
  • dysfunkce tlustého střeva.

  Gel je předepsán ke zmírnění příznaků toxikózy, ke zmírnění pálení žáhy. K recepci je však třeba přistupovat opatrně: přesně dodržujte lékařský předpis, pečlivě si prostudujte pokyny.

  Fosfhalugel během těhotenství: klady a zápory drogy

  Téměř všechny nastávající matky čelí gastrointestinálním problémům, které způsobují nepohodlí ve formě nevolnosti, zvracení, pálení žáhy. Mnoho žen se s nimi vypořádá dodržováním dietních nebo lidových metod, aby znovu nepoužívaly léky. A jiní důvěřují lékaři, který vyhodnotí účinnost léků z lékárny a možné důsledky jejich užívání během těhotenství. Fosfhalugel je jedním z těchto léků, proto byste se měli dozvědět více o jeho výhodách a vedlejších účincích..

  Použití Fosfhalugelu během těhotenství v různých časech: přínos nebo poškození?

  Fosfhalugel je antacidum. Jeho hlavním úkolem je potlačit aktivitu kyseliny chlorovodíkové, která se vytváří v nadměrném množství v gastrointestinálním traktu, což vede k nepříjemným symptomům: pálení a bolest na hrudi, regurgitace v důsledku zvýšené tvorby plynu. Phosphalugel navíc obaluje žaludek a vytváří vrstvu, která chrání před kyselinami a toxickými látkami, které dráždí sliznici.

  Hlavní účinnou látkou léčiva je fosforečnan hlinitý, proto je fosfhalugel označován jako léčiva obsahující hliník. Neodstraňuje kyselinu chlorovodíkovou ihned po použití, ale účinek je pozorován během 1-4 hodin. Gel se projevuje silnější, čím vyšší je kyselost v žaludku. Současně se antacidum neabsorbuje a podporuje přirozené procesy trávení, pomáhá předcházet vzniku přebytečných plynů, odstraňuje patogenní mikroorganismy a toxické látky z trávicího systému a působí jako absorbent.

  Fosfalugel - bezpečný prostředek k užívání během těhotenství

  Pokyny pro tento lék uvádějí, že Fosfalugel lze užívat během těhotenství. V praxi se široce používá ve všech trimestrech těhotenství, a to jak k odstranění nepříjemných příznaků spojených s narušením trávicího systému, tak k léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu..

  Účel a trvání léku během těhotenství

  Fosfhalugel je předepisován pro choroby trávicího traktu závislé na kyselině:

  • duodenální vřed a žaludek;
  • gastritida - zánět žaludeční sliznice;
  • onemocnění spojená s odtokem obsahu žaludku zpět do jícnu;
  • syndrom dráždivého tračníku;
  • průjem;
  • nemoci tlustého střeva, když neplní svou funkci (zácpa);
  • poruchy trávení v případě otravy a intoxikace alkoholem, drogami;
  • pocit tíhy a přetékající žaludek v epigastrické oblasti.

  Lék může být použit jako hlavní lék pro léčbu těchto nemocí v počátečních stádiích nebo pro zmírnění příznaků pálení žáhy a bolesti za hrudní kostí a také jako doplněk k jiným lékům, pokud je to nutné.

  Fosfalugel pomáhá v průběhu těhotenství vyrovnat se s:

  • časná toxikóza;
  • bolest žaludku způsobená změnou stravy;
  • pálení žáhy v pozdějších stádiích v důsledku stlačení žaludku rostoucím dělohy;
  • akutní otrava a její důsledky.

  Formy uvolňování fosfalugelů

  Fosfhalugel je k dispozici v jednorázových sáčcích s různou hmotností: 16 a 20 gramů. Pro zmírnění pálení žáhy, zvýšení tvorby plynu v žaludku a dalších nepříjemných příznaků stačí těhotným ženám vzít gel obsahující menší množství účinné látky. Pokud tato dávka nepomůže, lékař může doporučit zvýšení počtu sáčků denně nebo použití formy léku, který obsahuje více fosforečnanu hlinitého ve svém složení..

  20 gramové sáčky se běžně používají pro onemocnění gastrointestinálního traktu doprovázené bolestivými příznaky..

  Fosfhalugel je bílý gel s vůní pomeranče

  Dávka Phosphalugelu a frekvence podávání za den se volí individuálně v každém případě. Gel je rozpuštěn ve sklenici vody nebo použit v čisté formě, ale před otevřením je nutné do rukou promíchat vak, aby se získala homogenní hmota.

  Je nebezpečné používat více než 100 gramů drogy denně pro matku i dítě kvůli vysokému riziku nežádoucích účinků.

  Jak se vypořádat s pálením žáhy během těhotenství? - video

  Kontraindikace a vedlejší účinky použití Fosfalugel pro matku a plod

  Kontraindikace pro použití Phosphalugel je:

  • netolerance jednotlivých složek léčiva,
  • zhoršená funkce ledvin.

  Použití fosfalugelu spolu s problémy s ledvinami může vést ke zvýšení hladiny hliníku v krvi. Jeho nadbytek je plný rozvoje deprese a nervozity způsobené metabolickými poruchami v mozkové tkáni.

  Lék se nedoporučuje používat současně s užíváním:

  • tetracyklinová antibiotika bojující proti bakteriím;
  • přípravky proti srdečním arytmiím;
  • léky na železo.

  Pokud nebudete postupovat podle těchto rad, absorpce výše uvedených léků bude nedostatečná a jejich účinnost bude nízká. Užívají se 2 hodiny po fosfalugelu.

  Jediným vedlejším účinkem, který je také zřídka pozorován, je zácpa. Abyste tomu zabránili, doporučujeme během léčby antacidy pít více vody.

  FDA o bezpečnosti léčiv

  Ve světě je obvyklé spoléhat se na kategorii rizika předepisování léků těhotným ženám na klasifikaci FDA (Food and Drug Administration). Tato renomovaná organizace doporučuje užívat antacidové léky během porodu dítěte v krátkých kurzech a pouze po konzultaci s lékařem. Jinak existuje riziko porušení šlachových reflexů (okamžité svalové kontrakce, když jsou zasaženy) u plodu v lůně a po narození. Matka má nízký krevní tlak a slabou srdeční aktivitu, zvyšuje hladinu hořčíku v těle (stává se toxickou, ledviny trpí, svaly oslabují, nervový systém zpomaluje). Kromě toho klesá množství vápníku a fosforu, které je pro růst dítěte nezbytné.

  Co může nahradit Phosphalugel během těhotenství

  Fosfhalugel je jedním z nejbezpečnějších antacidových léků pro těhotné ženy, ale pokud je tělo přecitlivělé na jeho složky, může lékař předepsat léky s podobným účinkem.

  Léky obsahující hliník, jako je Phosphalugel, mají dlouhodobý účinek. Rychlejší účinek, který se vyvíjí 3-5 minut po užití, má léky na bázi vápníku a hořčíku. A léky, které vytvářejí ochranný obal a zabraňují uvolňování kyseliny chlorovodíkové ze žaludku, mají ve svém složení sodík. Kombinace těchto látek zvyšuje účinnost antacidových léků.

  Léky schválené k použití během těhotenství - tabulka

  • suspenze;
  • pastilky
  TitulÚčinná látkaFormulář vydáníKontraindikaceVedlejší efektyTěhotenství
  Hilak Fortebiosyntetická kyselina mléčná a její pufrovací soliKapky pro orální podáníindividuální nesnášenlivost jedné ze složek léku
  • alergie na složky léčiva;
  • zácpa nebo průjem
  Povoleno během těhotenství.
  Gaviscon
  • alginát sodný;
  • hydrogenuhličitan sodný;
  • uhličitan vápenatý
  • suspenze;
  • žvýkací tablety
  • nesnášenlivost složek léčiva;
  • fenylketonurie (pro tablety)
  alergické reakceMůže být použit během těhotenství, je-li to klinicky nutné a po konzultaci s lékařem.
  Maalox
  • hydroxid hlinitý;
  • hydroxid hořečnatý
  • závažné selhání ledvin;
  • přecitlivělost na účinné látky a další složky léčiva;
  • nesnášenlivost fruktózy;
  • hypofosfatémie;
  • glukózo-galaktosový malabsorpční syndrom, nedostatek sacharózy / isomaltázy (pro žvýkací tablety)
  • hypersenzitivní reakce, anafylaktické reakce;
  • svědění, úly;
  • průjem, zácpa;
  • hypermagnesémie, hyperaluminémie, hypofosfatémie
  Předepisování je možné pouze tehdy, pokud potenciální přínos léčby pro matku odůvodňuje možné riziko pro plod..
  Gastal
  • gel na bázi hydroxidu hlinitého a uhličitanu horečnatého;
  • hydroxid hořečnatý
  pastilky
  • závažné selhání ledvin;
  • Alzheimerova choroba;
  • hypofosfatémie;
  • nesnášenlivost laktózy, nedostatek laktázy nebo malabsorpce glukózy-galaktózy;
  • přecitlivělost na hlinité soli, hořčík nebo jiné složky léčiva
  • nevolnost;
  • zácpa;
  • průjem;
  • změna chuti;
  • alergické reakce
  Motiliumdomperidon
  • hypofyzární nádor vylučující prolaktin (prolaktinom);
  • současné použití perorálních forem ketokonazolu, erytromycinu nebo jiných silných inhibitorů izoenzymu CYP3A4, které prodlužují QT interval, jako je flukonazol, vorikonazol, klarithromycin, amiodaron a telithromycin;
  • v případech, kdy stimulace motorické funkce žaludku může být nebezpečná, například při gastrointestinálním krvácení, obstrukci nebo perforaci;
  • zhoršená funkce jater středně nebo závažného stupně;
  • fenylketonurie;
  • přecitlivělost na domperidon nebo na kteroukoli složku léčiva
  • anafylaktické reakce, včetně anafylaktického šoku;
  • nervozita;
  • angioedém, kopřivka;
  • zadržování moči;
  • odchylky laboratorních parametrů jaterních funkcí, zvýšené hladiny prolaktinu v krvi

  Phosphalugel náhradní přípravky - fotogalerie

  Recenze použití Phosphalugel u těhotných žen

  S tímto lékem jsem se setkal během těhotenství, když jsem měl pálení žáhy v mém pátém měsíci, i když jsem ho předtím neměl. Moje dojmy z drogy: vůně a chuť nejsou moc dobré, ale rychle odstraňuje pálení žáhy, je vhodné si vzít s sebou tašky.

  Vikusik_1996

  http://irecommend.ru/content/izzhoga-pri-beremennosti

  Když jsem byl registrován pro těhotenství, terapeut mi přiřadil tento lék na LCD. Doktor mi řekl, že vzhledem k tomu, že v mém období prostě není žaludek, dítě vyvíjí na žaludek velký tlak, a proto trpím vážným pálením žáhy. Pálení žáhy začalo, bylo nutné jen lehnout, dobře, večer před spaním, samozřejmě. Otevřela první tašku, když mi do nosu zasáhla silná chemická vůně pomeranče. Před těhotenstvím a tehdy jsem byl pouhým maniakem na jíst pomeranče, mandarinky a obecně všechny citrusové plody (citrony, grapefruity, pomelo). A tady je takové nastavení s chemickou pomerančem ((.. No, myslím, že vůně je dobrá, hlavní věc je, že chuť je příjemná pomeranč. Ale nebyla tam. Chuť s pomerančem nebyla kolem (promiňte, komu se tato chuť líbí jako pomeranč, ale během těhotenství se moje chuť a čichové receptory zhoršily a tato chuť a vůně byly dvě pevné látky.) Ihned poté, co jsem byl jako pomeranč, z nějakého důvodu jsem byl zapálen v ústech jako z alkoholu a cítil jsem alkoholickou dochuť. celý pytel tohoto „zázračného léčiva“ a vypít ho v budoucnu úplně, Obecně platí, že zbytky otevřeného sáčku jsem nakonec vyhodil, a tašku nebo utrpení v lednici. Chtěl jsem vyhodit, ale má trvanlivost ještě jeden rok, ať to leží, neptejte se, kdo může potřebovat.

  polina-polina

  http://otzovik.com/review_212327.html

  Zaregistroval jsem se pro těhotenství a lékař vyplnil výdejní průkaz pro těhotnou ženu a ptal se na všechny nemoci, které jsem mohl mít. Pojmenovala žaludeční vřed a nemohla pochopit, že exacerbace nebude trvat dlouho. Lékař o mých problémech okamžitě diskutoval o všech možných lécích pro těhotné ženy. Zavolala Phosphalugel pro bolesti žaludku. No, pro případ, že jsem si koupil pár tašek (jednotlivě) a zapomněl na to všechno. A jen o pár dní později jsem měl bolesti v žaludku po jídle zelené cibule se solí (nějak jsem si nemyslel, že by mohlo dojít k exacerbaci), a ráno následujícího dne jsem „dokončil“ čerstvá rajčata na lačný žaludek)))) )... Stručně řečeno, okamžitě se objevily těžké bolesti v žaludku, nadýmané, silné řinčení..... Tyto tašky byly pro mě užitečné. Pila jsem půl hodiny před jídlem 2krát denně a v noci na lačný žaludek. Takže to byly 4 dny. Cítila úlevu a začala brát Phosphalugel až v noci na prázdný žaludek. Nyní bolest ustoupila, i když je tu špatný dech. Ale pořád si vezmu 1 sáček v noci. Udělám rezervaci, že jsem začal brát mnohem méně jídla „nebezpečného“ pro můj žaludek a přidal ovesné vločky na vodu a ráno polibek do mé stravy. Tuto sanitku doporučuji těhotným ženám. Nemám žádnou zácpu, piji hodně vody, jak radí gynekolog, a také miluji ovoce a jogurty.

  Keittt

  http://irecommend.ru/content/beremennost-i-boli-v-zheludke

  Manželka to pije teď, 7. měsíc, trápený pálením žáhy. Předepsala jí tento Fosfalugel jen kvůli zachování vápníku, takže se s ním také nerozděluje, dokonce ho přinutí spát vedle postele...

  Mahouni

  https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/fosfaljugel_vo_vremja_beremennosti/

  Během těhotenství jsem bral lék na pálení žáhy. Dá se říci, že všichni 3 trimestři trpěli pálením žáhy a nevolností. Vyzkoušel jsem všechno, co bylo možné, nic nepomohlo. Opět jsem přišel do lékárny s pohledem zkázy a lékárník navrhl, aby to Fosfalugel zkusil. Byl jsem tak rád, když mi tento lék pomohl. Poslední 2 měsíce se s ním nerozloučily. Takže poslední 2 měsíce jsem se cítil už člověk.

  Svetlana

  http://www.apteka-ifk.ru/art/16239

  Během těhotenství se nebojte užívat Fosfhalugel. Pokud budete pozorovat dávkování léku, pak negativní účinky jeho užívání budou chybět a zdraví budoucí matky se znatelně zlepší.

  Fosfhalugel během těhotenství

  Jedním z doprovodných jevů během těhotenství je porušení gastrointestinálního traktu, projevující se ve formě říhání, pálení žáhy, zácpy nebo exacerbace chronických onemocnění.
  Vzhledu těchto příznaků předcházejí dva důvody: změna v hormonálním pozadí ženy - aktivní progesteron udržuje všechny hladké svaly v uvolněném stavu a neumožňuje plně reagovat na podněty. Buňky hladkých svalů žaludku a střev, které jsou v hypotonickém stavu, zpomalují jejich fungování, což vede ke stagnaci jídla a projevům nepříjemných symptomů.

  Druhým důvodem jsou anatomické změny v těle těhotné ženy, zvýšení velikosti dělohy a její tlak na sousední orgány. který také způsobuje těhotenství nesnášenlivé jevy.

  Zejména budoucí mumie jsou léčeny (doslova a obrazně) pálením žáhy - jevem spojeným s gastroezofágovým refluxem. Požití obsahu žaludku ošetřeného kyselinou chlorovodíkovou zpět do jícnu je neobvyklý jev, který straší těhotnou ženu docela často ve všech stádiích těhotenství. Je nemožné to tolerovat a lékaři to nedoporučují a můžete jej překonat, pouze pokud máte účinný lék. Patří k nim Fosfhalugel? Je to bezpečné pro plod?

  Složení a vlastnosti

  Podle doporučení a předpisu ošetřujícího lékaře, a často i bez nich, těhotné ženy používají Fosfalugel, hustý bílý gel s příjemnou citrusovou chutí, po kterém existuje úleva na několik hodin.
  Lék má silné adsorpční a obálkové vlastnosti, účinně neutralizuje žaludeční šťávu, ale nealkalizuje ji a neumožňuje sekundární zvýšení sekrece kyseliny chlorovodíkové..

  Gel vytváří ochranný film na stěnách žaludku, neumožňuje vliv škodlivých faktorů a má pozitivní vliv na pohyblivost žaludku, urychluje pohyb obsahu a inhibuje procesy tvorby plynu.

  Na první pohled - skvělý nástroj. Existuje však jeden faktor, který neumožňuje těhotným ženám používat je bezmyšlenkovitě a nekontrolovatelně: mezi složkami fosfhalugelu - gel fosforečnanu hlinitého.

  Pokyny k danému léku uvádějí, že použití během těhotenství je možné pouze v naléhavých případech a po předchozí lékařské konzultaci.

  Účinná látka není prakticky absorbována do krevního řečiště, takže lékaři nepovažují přítomnost hliníku v něm za hrozbu pro plod. Rozhodnutí o přijetí nebo neužití léku s takovou dvojznačnou složkou tedy zůstává na ženě.

  Indikace pro použití

  Nejčastějším důvodem předepisování přípravku Fosfalugel během těhotenství je pálení žáhy. U nastávajících matek je však stále diagnostikována řada nemocí, u nichž je tento lék indikován:

  • peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku;
  • gastritida;
  • hiátová kýla;
  • funkční průjem;
  • funkční onemocnění tlustého střeva;
  • intoxikace těla (otrava).

  Dávkování a podávání léčiva

  Standardní jednorázová dávka pro těhotnou ženu je jeden sáček Fosfalugel. Denní dávka jsou tři sáčky léku.

  Berou gel nebo v čisté formě - je to dost příjemné na ochutnávání a pohodlné použití, nebo je ředěný? sklenice vody.

  Zvláštní pokyny pro použití přípravku Fosfalugel spočívají v dodržování dočasné pauzy při používání léků proti anemii (nejméně dvě hodiny mezi dávkami); opatrnost při užívání léku, pokud jsou poškozeny funkce ledvin a jater; na základě doporučení ošetřujícího lékaře během podávání Fosfalugelu.

  Onemocnění ledvin a použití fosfhalugelu

  Lékaři věnují zvláštní pozornost možnosti použití Fosfalugelu pro onemocnění ledvin. Pokud je nutné předepsat lék pacientům s podobnými onemocněními, je možné zvýšení koncentrace hliníku v krevním séru.

  Proto těhotné ženy, které si nejsou jisty zdravím ledvin, musí zvážit všechna „ano“ a „ne“, než se zbaví pálení žáhy pomocí Phosphalugel. Možná vám lékař předepíše jiný lék nebo budete muset použít recepty tradiční medicíny.

  Pokud neexistují žádné problémy s ledvinami, s výjimkou zvýšené zátěže spojené s aktivním životem plodu, není použití Fosfalugel kontraindikováno..

  Fosfhalugel trimestrem

  1 trimestr

  Aplikujte lék podle pokynů a pod dohledem lékaře v případě naléhavé potřeby. Doporučení - zdržte se 12-14 týdnů těhotenství.

  2 trimestru

  Lékař předepisuje dávkování a řídí použití těhotné pacientky Fosfalugel.

  3 trimestru

  Je předepsán pro akutní záchvaty pálení žáhy, lék neovlivňuje plod, ale je nutný lékařský dohled.

  Fosfhalugel během těhotenství: výhody a poškození

  Změny v hormonálním pozadí, ke kterým dochází společně s narozením nového života v lůně ženy, nemohou ovlivnit stav a fungování trávicího traktu. V tomto ohledu může pálení žáhy doprovázet nastávající matku po celou dobu porodu dítěte. Proto žena může čelit výběru bezpečných a účinných léků.

  Fosfhalugel jako droga

  Fosfhalugel je francouzské antacidum, které se v lékařské praxi široce používá pro poruchy gastrointestinálního traktu. Tento lék se vyrábí ve formě bílého gelu s pomerančovou příchutí. Je propuštěn z regálů v lékárnách v sáčcích po 16 gramech léku v každém, což výrazně zjednodušuje způsob užívání tohoto léku. Fosfhalugel se široce používá pro pálení žáhy

  Hlavní aktivní složkou léčiva je fosforečnan hlinitý, který v kombinaci s dalšími složkami určuje terapeutický účinek Fosfalugelu.

  Princip působení tohoto léku a jeho přínosy pro tělo jsou následující:

  • antacida působí lokálně, což znamená, že při vstupu do žaludku není absorbován do krevního řečiště;
  • gel neutralizuje účinek přebytečné kyseliny chlorovodíkové. V tomto případě se udržuje úroveň kyselosti, která je nezbytná pro trávení potravy;
  • fosforečnan hlinitý, který interaguje s kyselinou, se promění v alkalickou hliník a vylučuje se spolu s výkaly;
  • fosforečnan hlinitý absorbuje nejen kyselinu, ale také celou patogenní mikroflóru žaludku;
  • gel obaluje orgány trávicího traktu tenkou vrstvou, zejména jícnem, která není pokryta ochranným povlakem, který chrání před náhodným uvolněním kyseliny chlorovodíkové zpět ze žaludku;
  • fosforečnan hlinitý inhibuje produkci pepsinu a lysolecitinu, které mají toxické vlastnosti. Jejich počet se zvyšuje s poruchami zažívacího traktu;
  • účinné látky stimulují produkci prostaglandinů, které přispívají ke zvýšení počtu přirozených sekrecí sliznic trávicích orgánů;
  • tento lék zvyšuje tón svalů chlopně mezi jícnem a žaludkem;
  • Fosfhalugel, pokud je správně vybrán, nevymyje přirozenou střevní mikroflóru;
  • terapeutický účinek užívání léku je pozorován téměř okamžitě a trvá asi hodinu.

  Fosfhalugel neovlivňuje množství produkované kyseliny chlorovodíkové.

  Absorpční nebo rozpustné antacidy (hydrogenuhličitan sodný, uhličitan hořečnatý, uhličitan vápenatý) intenzivně vážou kyselinu chlorovodíkovou. Jejich účinek je však extrémně krátkodobý, jev je možný „kyselý ricochet“, proto dnes používají hlavně neabsorbovatelné antacidy, které jsou mírně pomalejší, ale účinnější při dlouhodobé neutralizaci kyseliny chlorovodíkové, mají adsorpční a cytoprotektivní vlastnosti, aniž by projevovaly systémové účinky. Nejlepší vlastnosti mají antacidy, které neabsorbují hliník a hořčík.

  T.V. Ermolova, A.V. Shabrov, I.I. Kasherininova, S. Yu. Ermolov

  GMBP č. 2 (Consilium medicum, 2003, v. 5, č. 7)

  Mohu vzít Phosphalugel pro nastávající matky?

  Oficiální pokyny pro tento lék nezakazují jeho použití během těhotenství. Nicméně Fosfalugel patří do skupiny B drog podle klasifikace americké správy potravin a léčiv. A to znamená, že moderní medicína nemá dostatečnou úroveň znalostí o účinku tohoto léku na plod těhotné ženy, protože řádný výzkum v této oblasti nebyl proveden. Pokusy na zvířatech však neodhalily žádné škodlivé účinky. Při předepisování léku ale moderní odborníci berou v úvahu skutečnost, že v prvních třech měsících dochází k položení všech orgánů a systémů dítěte, takže se snaží během tohoto období těhotenství předepisovat..

  Fosfhalugel je lék bez lékařského předpisu a lze jej volně zakoupit na policích ruských lékáren.

  V jakých případech je lék předepisován nastávajícím matkám

  Pálení žáhy je často stálým společníkem mladé ženy při přenášení dítěte. Samozřejmě, v mnoha případech, nastávající matky se snaží vyhýbat užívání různých druhů léků, aby se minimalizoval jejich škodlivý účinek na plod, takže bojují proti „ohni“ ve sternu pomocí tradiční medicíny. Kromě toho je pálení žáhy komplikací těhotenství, která nijak neovlivňuje plod, a proto nevyžaduje okamžitou léčbu. Ale někdy se pocit pálení stává jednoduše nesnesitelným, až po vzhled nevolnosti a zvracení reflexů. V tomto případě může zvýšený stres v pánevních orgánech způsobit potrat nebo předčasný porod, takže užívání léků nebude fungovat. Pálení žáhy je jedním z hlavních důvodů předepisování přípravku Fosfalugel těhotným ženám.

  Další důvody jmenování Fosfalugel k nastávajícím matkám:

  • volné stoličky;
  • žaludeční a duodenální vřed;
  • otrava různého původu způsobená toxiny potravin, drog a chemických látek;
  • gastritida;
  • říhání;
  • dysfunkce chlopně mezi jícnem a žaludkem;
  • nadýmání a nadýmání;
  • zánětlivé procesy v zažívacím traktu.

  Během těhotenství mého dítěte jsem měl štěstí, že jsem se naučil všechna „kouzla“ pálení žáhy pouze jednou v pátém měsíci těhotenství po „zničení“ jednoho a půl kilogramu mandarinek. Ale podařilo se mi to zvládnout bez drog. Právě jsem se poradil s babičkou a vypil sklenici čerstvého mléka. Terapeutický účinek se projevil po 15 minutách. Při příštím jmenování jsem popsal celou situaci gynekologovi a poradil mi, abych se vzdal všeho tuku, slaného, ​​sladkého, moučného a kyselého, aby se zabránilo opakování pálení žáhy. Doktor mě navíc varoval, že je nutné jíst v malých porcích a pečlivě žvýkat jídlo, měli byste se pohybovat více, zatímco všechny pohyby by měly být pomalé a hladké.

  Fosfhalugel lze užívat jako samostatný lék nebo při léčbě vředů a gastritidy.

  Kontraindikace a možné vedlejší účinky

  Navzdory skutečnosti, že Fosfalugel je lokální droga a je vydáván bez lékařského předpisu, stále existuje působivé množství kontraindikací jeho použití..

  Kontraindikace pro použití:

  • akutní onemocnění ledvin;
  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • srdeční selhání;
  • zácpa
  • bolest v pobřišnici neznámého původu.

  Vedlejší účinky užívání tohoto léku jsou nejčastěji pozorovány v důsledku tendence k alergickým reakcím nebo při překročení předepsané dávky a průběhu léčby. Ale to je docela vzácné..

  Vedlejší efekty:

  • kopřivka;
  • svědění a pálení kůže;
  • zácpa;
  • nadměrná nabídka hliníku v krvi.

  Při prvních známkách nežádoucích účinků musíte přestat užívat lék a vyhledat lékaře.

  Interakce Phosphalugelu s jinými léčivými přípravky

  Protože Fosfhalugel má absorpční účinek, je schopen absorbovat nejen patogenní mikroorganismy, ale také neutralizovat účinek srdečních bylinných léčiv, antibiotik tetracyklinové skupiny a přípravků železa. V tomto ohledu by měl být rozdíl mezi užíváním přípravku Fosfalugel a jiných léků alespoň 2 hodiny.

  Jak vzít gel během těhotenství

  Ani jeden člověk bez lékařského vzdělání nemá právo předepsat léčbu pro sebe, zejména pokud jde o těhotenství. Neměli byste brát chléb od odborníků, protože našimi bezmyšlenkovitou činností můžeme poškodit vyvíjející se plod a obecně těhotenství. Kromě toho úřední pokyny pro léčivo nestanovují přípustné dávkování Fosfalugelu a délku trvání léčby specificky pro těhotné ženy. Lékař předepíše léky na základě stavu ženy, závažnosti nemoci a průběhu gestačního období..

  K odstranění pálení žáhy velmi často stačí jediná dávka jednoho balení léků. Při nepřítomnosti nepříjemných faktorů se v závislosti na denním režimu a výživě ženy nemusí toto onemocnění opakovaně objevit..

  Pravidla pro užívání přípravku Phosphalugel:

  • denní dávka léku by neměla přesáhnout 6 sáčků;
  • Před nanesením gelu musíte sáček opatrně promíchat konečky prstů, abyste získali homogenní hmotu;
  • obsah sáčku se nalije do sklenice a opije se. V případě potřeby může být gel mírně naředěn teplou převařenou vodou;
  • průběh léčby by zpravidla neměl přesáhnout dva týdny;
  • s peptickými vředy, dysfunkcemi chlopně, kýlou, Fosfalugel musí být přijata dvě hodiny po jídle. S gastritidou a průjmem - před jídlem. S bolestí a pálením žáhy - okamžitě po nástupu příznaků.

  Někdy stačí polovina obsahu sáčku k léčbě pálení žáhy během těhotenství. Pokud ale po 10 - 15 minutách po užití poloviny léku žena necítí viditelný efekt, je nutné pít druhou část gelu.

  Video: příčiny pálení žáhy u nastávajících matek

  Co může nahradit Phosphalugel během těhotenství

  Fosfhalugel není jediným antacidem, které lze použít při problémech s trávicím traktem. Moderní farmaceutické společnosti nabízejí poměrně širokou škálu generik této drogy, které jsou podobné struktuře i indikacím. O výměně jedné drogy za jinou však může rozhodnout pouze specialista.

  Analogy Phosphalugel:

  • ve složení a indikacích: Alfogel, Fosforečnan hlinitý, Gasterin;
  • podle indikací: Rennie, Almagel, Maalox, Gaviscon Forte pro těhotné ženy.

  Tabulka: analogy léčiv

  Obchodní název lékuAktivní komponentyDávkové formyIndikace pro jmenování. Vlastnosti použití těhotnými ženamiKontraindikaceVedlejší efekty
  Strukturální generika
  GasterinFosforečnan hlinitýGel v sáčcích sáčky 16 gramů
  • gastritida;
  • žaludeční a duodenální vřed;
  • pálení žáhy.

  Lék můžete užívat během těhotenství ve všech trimestrech, jak je předepsáno specialistou.

  Přecitlivělost na účinné a účinné látky léčiva.
  S opatrností je nutné užívat lék pro lidi trpící selháním ledvin..
  • říhání;
  • nevolnost;
  • kopřivka;
  • oslabení chuťových pohárků;
  • po dlouhé medikaci lze pozorovat zvýšenou hladinu fosforu, draslíku a vápníku v krvi;
  • velmi zřídka - snížený tlak a sucho v ústech.
  AlfogelGel v jednorázových sáčcích
  • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
  • akutní onemocnění ledvin.
  • kopřivka;
  • nevolnost a zvracení;
  • zácpa.
  Funkční generikaRennie
  • uhličitan vápenatý;
  • uhličitan hořečnatý.
  Žvýkací tablety.
  • porušení funkcí chlopně umístěné mezi jícnem a žaludkem, což vede ke vzniku pálení žáhy;
  • gastritida;
  • ulcerativní léze žaludku a dvanáctníku;
  • zánět sliznic trávicího traktu.

  Užívání všech antacid by mělo být pod přísným dohledem lékaře. Přijímání léků je možné ve všech trimestrech těhotenství.

  • zvýšené hladiny vápníku v krvi;
  • přecitlivělost na účinné a pomocné látky;
  • akutní onemocnění ledvin.
  • alergické vyrážky;
  • Quinckeho edém, který se vyznačuje zvětšením rtů, očních víček, tváří, nosu. V tomto případě zůstává barva kůže nezměněna..

  Nežádoucí účinky po použití léčiva jsou velmi vzácné.

  MaaloxPozastavení se skládá z:

  • hydroxid hořečnatý;
  • hydroxid hlinitý.

  Aktivními složkami tablet jsou:

  • hydrochlorid hořečnatý;
  • algeldrat.
  • žvýkací tablety;
  • suspenze v lahvičce;
  • zavěšení v odměrných sáčcích.
  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • závažné onemocnění ledvin v akutním stadiu.
  Nežádoucí účinky jsou vzácné. Hlavně:
  • zvracení a nevolnost;
  • tvrdé výkaly;
  • nedostatek vitamínů v důsledku dlouhodobého používání léčivého přípravku.
  Almagel
  • hydroxid hořečnatý;
  • hydroxid hlinitý.
  Suspenze pro perorální podání.
  • nesnášenlivost fruktózy;
  • tendence k alergickým reakcím na složky léčiva;
  • selhání ledvin.
  • vyluhování fosforu;
  • alergické kožní vyrážky a svědění;
  • zácpa;
  • nevolnost a zvracení.
  Gaviscon Forte mateřství
  • alginát sodný 1000 mg;
  • uhličitan draselný - 200 mg;
  • uhličitan vápenatý 200 mg.
  • suspenze s příchutí máty a anýzu ve velkých lahvích;
  • jednorázový sáček.
  Přecitlivělost na složky léčiva.
  • kopřivka;
  • svědění a pálení kůže;
  • bronchospasmus;
  • při překročení předepsané dávky lze pozorovat plynatost a nadýmání.

  Fotogalerie: Phosphalugel Generics

  Co si myslí mladé matky o užívání Fosfhalugelu během těhotenství?

  Soudě podle recenzí na fórech mladých matek je Fosfalugel poměrně účinný lék. Mnoho žen hlásí rychlý výsledek po jedné dávce gelu. Na internetu bylo jen několik negativních recenzí o lécích od žen, které neviděly žádný pozitivní výsledek. Ale to podle mého názoru znovu dokazuje skutečnost, že ne všechny léky jsou stejně dobré pro různé lidi. A to je kvůli individuálním vlastnostem každého jednotlivého organismu. Ženy navíc po užívání léků nemluví o vedlejších účincích..

  Doktor mi předepsal fosfalugel jednou v předchozím těhotenství. Trvale povoleno pouze Gaviscon ((((

  Jsem to

  https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/782059/

  Když jsem měl toxikózu, zachránil se jen Fosfalugel a všechno je v pořádku s dítětem. Zdraví pro vás a dítě!

  Zimní

  https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/fosfaljugel_vo_vremja_beremennosti/

  Fosfhalugel je během těhotenství naprosto bezpečný. Pila jsem, všechno je v pořádku s námi.

  Jasný

  https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/fosfaljugel_vo_vremja_beremennosti/

  Doktor předepsal Fosfalugel během těhotenství od pálení žáhy, pouze mi nepomohl...

  Maria

  https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/fosfaljugel_vo_vremja_beremennosti/

  Fosfhalugel je lokální akční antacidum, které lze použít během těhotenství. Účinnou „rozumnou“ léčbu však může předepsat pouze lékař, takže se nemedikujte. Včasné kontaktování zdravotnického zařízení je nejlepším řešením různých komplikací během těhotenství.

 • Články O Neplodnosti