Hlavní Neplodnost

Drops Fenistil - návod k použití pro děti a dospělé

Je velmi problematické zotavit se ze „zajímavé“ situace z alergií. Existuje malé množství léků, které předepisují gynekologové během těhotenství.

Mezi nimi je Fenistil. Existují však určité výhrady, o nichž se bude diskutovat později..

Stručně o drogě

Tento lék se používá k léčbě alergických reakcí, jako je kopřivka, sezónní rýma, otoky, senná rýma, alergie na léky. Kromě toho je Fenistil předepsán pro svědění kůže, dermatitidu, spalničky, plané neštovice, zarděnky a běžné kousnutí hmyzem..

Lék může mít mírný sedativní účinek. Terapeutický účinek je pozorován 3 hodiny po aplikaci nebo aplikaci. Lék se téměř úplně vstřebává do tkáně a váže se na krevní proteiny. Usadí se v játrech a vylučuje se z těla žlučí a močí.

Lék je k dispozici ve formě gelu, tobolky nebo kapky. Nastávající matka však musí vědět, že ani ve formě gelu není lék tak neškodný, jak se zdá.

Mezi vedlejší účinky výrobce rozlišuje anafylaktické reakce, otoky obličeje, svalů, vyrážky, nepřiměřené rozrušení, nevolnost, bolesti hlavy a závratě.

Proč to lékaři předepisují nastávajícím matkám

Pokud alergie má silný vliv na ženu, která má dítě, a již ohrožuje stav matky i budoucího plodu, lékaři předepisují Fenistil. Blokuje alergické reakce v těle..

Fenistil se samozřejmě týká léků, které mají silný účinek na tělo a jsou absorbovány do tkáně..

Pokud existuje ohrožení života budoucí matky, jmenovitě Quinckeho edém, začal se vyvíjet, pak se lékaři rozhodnou jmenovat Fenistila. Budou to tablety nebo kapky. Dávkování je třeba pečlivě sledovat..

Gel je obvykle zakázáno nanášet na příliš velké postižené oblasti epidermis. Protože na otevřených ranách nebo příliš podrážděných oblastech nemusí mít léčivo terapeutický účinek, ale vyvolává progresi onemocnění.

Fenistil má řadu kontraindikací. Není vhodné brát kapky, pokud nastávající matka je vysoce citlivá na hlavní složky léku, je v prvních měsících těhotenství nebo kojení. Kapky jsou také kontraindikovány u dětí do jednoho roku, lidí trpících bronchiálním astmatem a plicními chorobami.

Mohu pít nebo se přihlásit během těhotenství?

Lékaři obecně nezakazují použití Fenistilu v „zajímavé“ pozici. Aby bylo používání bezpečnější, měli byste se vyhnout tabletám a vždy dodržovat doporučení pro trimestry.

Je třeba poznamenat, že lék je předepsán, pokud je to nezbytně nutné, a lékaři vždy stanoví možné důsledky pro plod. Zároveň vysvětluje nevratné změny pro vývoj dítěte. Konečné rozhodnutí o přijetí nebo odmítnutí léku učiní nastávající matka. Aby se vyhnul takové volbě, lékaři zpravidla hledají analogy této drogy - méně nebezpečné.

Fenistil má antipruritický a protizánětlivý účinek. Snižuje podráždění, ale má sedativní účinek na tělo..

Lék může zvýšit účinek jiných léků, zejména tablet na spaní. Pokud je užíváte současně, můžete zaznamenat snížení reakce, těžkou ospalost a zpomalení psychomotoru..

Při užívání v kombinaci s antidepresivy se zvyšuje riziko vysokého nitroočního tlaku.

Lze také pozorovat předávkování lékem - návaly agresivity, neoprávněné buzení, křeče, sucho v ústech, inhibovaná reakce, tachykardie, nízký krevní tlak.

Nebezpečí přijetí spočívá v vedlejších účincích. Nicméně v méně nebezpečných obdobích těhotenství může být lék předepsán, když je placenta dítěte již vytvořena a chrání ji před vnějšími faktory, které mohou ovlivnit vývoj plodu..

Metody použití v různých případech pro těhotné ženy v trimestrech

Během těhotenství se nejlépe vyhne tabletové formě fenistilu. Obecně lze léčivo použít, ale lépe ve formě mastí. V jiném období porodu dítěte se mění ženské tělo, plod ve druhém trimestru je již chráněn placentou.

Podívejme se do trimestru, zda je možné léčit projevy alergie Fenistilem v různých obdobích těhotenství.

1 trimestr. Do 12 týdnů je Fenistil v jakékoli formě uvolňování zakázán. Plod není chráněn a je ovlivněn tím, co konzumuje matka, která dítě nosí. Takže pro toto období těhotenství je lepší nahradit lék jinými analogy. Pokud začíná závažná alergická reakce, pak je v extrémních případech použití emulze přípustné.

2 trimestru. Během této doby mohou být použity masti. Existuje však nuance - používat je přísně podle pokynů, v žádném případě nedovolte předávkování. Masť můžete nanášet na pokožku maximálně dvakrát denně. Pokud více, pak to může ovlivnit vývoj plodu. Kapky během tohoto období těhotenství se používají pouze v nezbytných případech. Jinak je to pro dítě nebezpečné. Protože lék je zcela absorbován do tkáně a teče k dítěti. Tablety se nedoporučují používat..

3 trimestru. Pravidla pro použití Fenistilu během tohoto období těhotenství jsou podobná pravidlům v předchozím, 2. trimestru. Nic se nezmění - přísně dodržujte pokyny, dodržujte požadavky lékaře. Věnujte pozornost skutečnosti, že gel musí být aplikován na malé plochy. Celá kůže nemůže být rozmazaná. Kromě toho musí být postižené oblasti kůže chráněny před přímým slunečním světlem.

Během kojení je velmi nežádoucí léčit Fenistilem. Neexistují žádné potvrzené skutečnosti, že lék nepřichází s mateřským mlékem pro dítě. Pokud tedy potřebujete být léčeni, měli byste přestat kojit. Pokud je podle indikací možné nanést gel, ujistěte se, že se vyhnete oblastem poblíž bradavek.

Pro děti může být lék pouze od 1 měsíce věku. A pak přesně podle svědectví lékaře. Je lepší, pokud je možné použít vnější formy léku. Teprve nyní nejsou předepsány tobolky pro děti do 12 let.

Pacienti berou na vědomí, že nástroj je velmi účinný, pokud přísně dodržujete požadavky pokynů a výsledek je pozorován po několika dnech. Stejně jako všechny léky však existují miny a nástrahy. Stojí za to si je pamatovat a vždy na pozoru. Pokud se po zhoršení stavu tablet, kapek, mastí stav okamžitě zastaví.

Je třeba sledovat, že se mast nedostane na sliznice a nezpůsobuje další podráždění. Musíte také pamatovat na to, že při užívání této drogy se nedoporučuje řídit vozidlo, protože lék zpomaluje reakci.

Maminky názor na užívání drogy

Recenze použití Fenistilu během těhotenství:

Vždy při kvetení plevelů mám alergii. Trpím každý rok. A tak během těhotenství, hned v prvním trimestru, začala vážná exacerbace. K obvyklým příznakům byl přidán silný otok, zarudnutí kůže, zánět spojivek. Okamžitě jsem šel ke svému alergologovi, pro kterého jsem byl léčen po dlouhou dobu. Ukázalo se, že ty drogy, které jsem vzal, byly v zajímavé situaci zakázány. A tak mi napsala Fenistil. Po přečtení na internetu jsem byl vyděšený. Je možné, že doktor, kterému jsem dlouho věřil a zacházel s ním, může být tak neschopný. Následující den jsem jí zavolal - ujistila ji, v malých dávkách se nic nestane - zkontrolováno. Opravdu, toto dítě nebylo nijak ovlivněno. Porodila jsem zdravého. Nemohl jsem odmítnout prášky - stav byl velmi hrozný. Takže všechno je v bezpečí. Ale udělal jsem vše, co bylo zamýšleno - ne o krok doleva nebo doprava.

Olga, 34 let

Během těhotenství jsem najednou narazil na problém, o kterém jsem nemohl ani přemýšlet. Těhotenství kleslo v létě - ve druhém trimestru. Moje kousnutí komára se začalo zvětšovat. A to nejen bobtnat, ale nalijte, svědění, červenat. Nejprve jsem nevěnoval pozornost. Aplikovaná petržel, jitrocel, list zelí, si myslel, že to zmírní zarudnutí. Poté ale začala hrát alergická reakce. Začalo to hrozně zvětšovat. Nikdy jsem o tom neslyšel - okamžitě jsem narazil na svého gynekologa. Vynadávala mi, že jsem pozdě. Předepsal mast Fenistil a řekl, aby se rozmazal několikrát denně. Všechny kousnuté disciplíny byly rozmazané. Musím říct, že se to hned nezlepšilo, ale po týdnu se nádor začal zmenšovat a svědění se zastavilo. Moje dívka je v pořádku. Teprve poté, co jsem použil tento lék, jsem si na internetu přečetl hororové příběhy o Fenistilu, které je během těhotenství zakázáno. Ale důvěřuji svému lékaři - pokud se propustí, je to zkontrolováno.

Zlata, 19 let

Ve druhém trimestru těhotenství jsem začal úly. Neškodné, neviditelné zarudnutí. Nikam jsem nešel a neléčil se. O týden později jsem byl nalit, takže bylo děsivé dívat se na sebe. Celé tělo bylo pokryto zčervenáním, dokonce i tělesná teplota začala stoupat. Gynekolog mi poradil, abych koupil Fenistil telefonicky. Byly to prášky. Po dvou dnech, kdy jsem je vzal, jsem začal výrazně zpomalovat, nervózní, zvýšený tlak, ruce se chvěly. Upřímně jsem se bála. Okamžitě volala mého gynekologa - řekla naléhavě, aby přestala brát tyto prášky a předepsala další analog. Fenistil se mi zjevně nehodil. Ale s dítětem je vše v bezpečí. Moje alergie na ni neovlivnila. Spí vedle mě a čichá, takže hlavní věcí je včasné určení nemoci a výběr léku, který bude léčen. Je zde stav - vždy se poraďte se svým lékařem.

Karina, 27 let

Ne všechny pilulky mohou

Ženy s dítětem jsou si vědomy, že v jejich zajímavém postavení je zakázáno užívat léky bez lékařského předpisu.

Dávejte pozor na své tělo a jeho signály. Těhotenství je skvělý čas, který by neměl být zastíněn alergiemi.

Fenistil během těhotenství

Alergie během těhotenství je nebezpečný a obtížný stav. Léčba těhotných pacientek na alergie je vždy problematická, protože ani při individuálním přístupu neexistuje jistota, že její tělo bude normálně reagovat na léčbu.

Obvyklé léky mohou způsobovat různé komplikace a vedlejší účinky, ale neměli bychom si vzpomenout na novou generaci antialergenů - účinek na plod většiny z nich nebyl důkladně studován, proto riziko negativních účinků je vždy přítomno.

Lékaři jsou obzvláště negativní ohledně používání Fenistilu během těhotenství. Droga je jedním z těch, které jsou během těhotenství zcela kontraindikovány, ale někteří gynekologové stále využívají svobodu předepisování těhotným ženám, přičemž zde vysvětlují svůj účel, že gel aplikovaný externě nepoškodí plod a forma léčiva se užívá perorálně v dostatečném množství dávky, které nemohou poškodit nenarozené dítě. Jak pravdivý je tento názor?

Rezervace s rezervací

Lékař může předepsat těhotnou Fenistil pouze v naléhavých případech - pokud alergie představuje nebezpečí pro zdraví nebo život ženy. Zároveň ji však upozorněte na nevyhnutelnost možných důsledků pro plod.

Konečné rozhodnutí o užívání léku zůstává na budoucí matce: musí si udělat těžký výběr mezi zdravím a životem dítěte a svým vlastním. Abychom zachránili ženu před takovým mučením, je vhodné najít analogy fenistilu - méně nebezpečné a účinnější.

Gel, kapky, tobolky

Fenistil je k dispozici v několika formách, takže méně zkušení lékaři začínají hledat alternativu mezi možnostmi: gel, tobolky nebo kapky. Výsledek takového hledání vede k jedné věci: žena si musí udělat těžkou volbu, protože ani vnější použití Fenistilu není tak bezpečné, jak bychom chtěli.

Nejlepší je zcela vyloučit lék jako prostředek léčby během těhotenství pacienta a léčit jej jinými prostředky a metodami. Pokud alergie pronásleduje ženu příliš obsedantně, je možné zmírnit příznaky před porodem a po narození dítěte eliminovat zdroj infekce pomocí silných drog, včetně Fenistilu..

Pokud existuje hrozba zásadní důležitosti (například Quinckeho edém), může lékař předepsat tobolky nebo kapky Fenistilu, ale velmi pečlivě, pokud je přísně dodrženo dávkování.

Pokud jde o gel, jeho účel závisí na oblasti a rozsahu léze - je zakázáno nanášet gel na velké plochy pokožky, stejně jako nemůžete používat Fenistil se silným podrážděním a krvácením.

Složení, působení, farmakokinetika

Účinná látka - dimethinden maleát.

Pomocné látky - pro každou formu léku odlišné.

Má antialergenní a mírné sedativní účinky. Terapeutický účinek je pozorován po 2-2,5 hodinách po aplikaci. Penetuje tkáň, 90% se váže na plazmatické proteiny.

Metabolizovaný v játrech. Vylučuje se močí a žlučí.

Indikace

U těhotných pacientů zůstává hlavní indikací Quinckeho edém, protože alergický projev v takové nebezpečné formě je přímým ohrožením života.

Jiné alergické reakce:

 • kopřivka;
 • svědění
 • senná rýma;
 • alergická rýma

lze překonat pomocí jiných, nikoli agresivních drog nebo lidových prostředků.

Vedlejší efekty

Lék může způsobovat vedlejší účinky z centrálního nervového systému, gastrointestinálního traktu a dýchacího systému, které se projevují závratě a bolestmi hlavy, ospalostí a podrážděností, nevolností a bolestmi v žaludku, exacerbací s peptickým vředem a gastritidou, pocitem „kamene“ v hrudníku, respiračním selháním, edémem.

Trimester Fenistil

1 trimestr

Před 13 týdny těhotenství je použití zakázáno - příliš vysoký stupeň rizika pro embryo.

2 trimestru

Používá-li se opatrně v případě zjevného ohrožení života matky, musí lékař upozornit na důsledky pro plod..

3 trimestru

Lék je předepsán velmi zřídka, pouze pokud je nutná nouzová terapie, pokud dojde k otoku Quincke. Lékař před jmenováním informuje těhotnou ženu o možných důsledcích.

Fenistil během těhotenství v 1., 2., 3. trimestru pro těhotné ženy ve formě gelu a kapek

Pokyny k použití mnoha léků naznačují, že je během laktace zakázáno užívat. Často se však stává, že určitý lék je při kojení i přes pokyny docela přijatelný. Fenistil odkazuje na tyto léky. Přestože výrobci nedoporučují užívání HS, lékaři to často předepisují kojícím matkám, aby bojovaly s alergiemi. Proč se toto děje?

Těhotenství a kojení

Z nejúčinnějších způsobů, jak zmírnit příznaky alergie, jsou zvažovány léky. Antihistaminika se často používají k léčbě mnoha forem a projevů alergií. Jejich funkcí je inhibovat účinek histaminu, látky vytvořené v důsledku alergické reakce a způsobující hlavní příznaky alergie.
Každá kojící žena, stejně jako ta, která je v zajímavém postavení, žena, se asi diví: je dovoleno brát antihistaminika během těhotenství a kojení??

Antihistaminika během těhotenství a kojení jsou předepisována přísně pod dohledem lékaře. Neexistují absolutně bezpečné antihistaminika pro plod. Antihistaminika se dělí do tří skupin podle účinku na těhotenství..

Fenistil gel se nedoporučuje ženám v prvním trimestru těhotenství, protože ačkoli v malém množství, účinná látka léčiva vstupuje do systémového oběhu a poté přes placentu do plodu. Bezpečnostní údaje pro plod nebyly poskytnuty.

Ve druhém a třetím trimestru těhotenství je užívání léku Fenistil navenek možné pod dohledem lékaře, v případě, kdy očekávaný přínos pro matku převáží možná rizika pro nenarozené dítě..

Použití léku Fenistil gel během kojení není zakázáno, pouze kojící matka by se měla vyvarovat aplikace léku na dvorku bradavky a bradavky, aby se zabránilo spolknutí léku.

Použití Fenistilu® během těhotenství (trimestry II - III) je možné pod dohledem lékaře, pouze pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod. Použití léku Fenistil® během kojení je kontraindikováno.

Mohu otěhotnět?

Tento lék není nový a není prozkoumán. Klinické studie ukázaly, že lék neovlivňuje ani vývoj plodu, ani nezabraňuje těhotenství ženy a nemá žádné toxické účinky. Výrobci však varují, že výzkum byl proveden na zvířatech. U lidí není tento lék úplně pochopen. Účinky Fenistilu na těhotné ženy nelze předpovědět s přesností na 100%.

V 1 trimestru

Až do 13. týdne těhotenství je Fenistil u všech druhů kontraindikován. Složky léčiva jsou silně vstřebávány do tkáně a placenta plodu není ještě plně vytvořena a nenese všechny ochranné funkce. V extrémních případech je použití emulze v malých dávkách povoleno například při akutním Quinckeho edému.

Ve 2. trimestru

Od 14. týdne těhotenství se konečně vytvoří placenta, plod je pod spolehlivou ochranou a nyní můžete použít gel a emulzi. To by mělo být provedeno pouze podle pokynů a na doporučení lékaře. Kapky se doporučují pro nouzové použití. Používání tablet je zakázáno u těhotných žen druhého trimestru.

V pozdních termínech

Doporučení pro použití ve 3. trimestru těhotenství podobné 2. trimestru: naneste gel, emulzi a kapky, případně v malém množství a v naléhavých případech. Tablety se nedoporučují..

Kontraindikace

alergická onemocnění (kopřivka, senná rýma, celoroční alergická rýma, angioedém, alergie na potraviny a léky);

svědění různého původu (ekzém, svědění dermatózy včetně atopické dermatitidy; spalničky, zarděnky, plané neštovice, kousnutí hmyzem);

prevence alergických reakcí během hypersenzitivní terapie.

přecitlivělost na dimethinden a další složky, které tvoří léčivo;

prostatická hyperplázie;

těhotenství (I. trimestr);

dětský věk (do 1 měsíce).

Opatření: chronické obstrukční plicní onemocnění; děti do 1 roku věku, protože sedaci mohou doprovázet epizody noční apnoe.

Fenistil může lékař předepsat v následujících případech:

 • se sezónní alergickou konjunktivitidou a rýmou;
 • s kopřivy;
 • během výskytu nutričních alergií;
 • s výskytem ekzému nebo dermatitidy;
 • s planými neštovicemi;
 • s alergickým zánětem nosohltanu;
 • při alergické reakci na jakékoli léky a potraviny, jakož i na nápoje.

Lék, uvolněný ve formě helia, se také používá pro kousnutí hmyzem, které způsobuje otoky a silné svědění..

I přes tak širokou škálu aplikací musí být možnost použití Fenistilu v každém případě nejprve projednána s lékařem.

Při nesprávném použití dochází k nepříjemným příznakům:

 1. zvýšená suchost kůže;
 2. pálení epidermis;
 3. svědění kůže nebo výskyt vyrážky na ní;
 4. ospalost;
 5. bolesti hlavy;
 6. suchá ústa
 7. zarudnutí kůže obličeje;
 8. tachykardie;
 9. zadržování moči;
 10. pálení v nosohltanu.

Jsou uvedeny obecné nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout při užívání Fenistilu v jakékoli lékové formě.

Existují situace, kdy je použití Fenistilu naprosto nemožné:

 • individuální nesnášenlivost jedné nebo více složek produktu;
 • první trimestr těhotenství;
 • dětský věk méně než jeden měsíc;
 • bronchiální astma;
 • glaukom uzavřeného typu;
 • rakovina prostaty.

Fenistil tablety by nikdy neměly ženy užívat během kojení. Pro jiné formy uvolňování neexistuje žádné závažné omezení.

Je to kvůli tak velkému množství vedlejších účinků a kontraindikací, které byste měli před použitím tohoto léku konzultovat s lékařem.

Nejčastěji se ženy v léčbě alergií s tímto lékem setkávají s porušením trávicího traktu. Tyto situace se vyznačují nevolností, zvracením a poruchou stolice. Patologické projevy ze žaludku nejsou vzácné. Jedním z důsledků takové terapie může být výskyt gastritidy nebo žaludečních vředů..

K vzácnějším vedlejším účinkům při používání léku patří poruchy srdce a plic. Možná vývoj tachykardie, tažení záchvatů bolesti v srdci. V literatuře jsou popsány případy prodloužené dušnosti při léčbě fenistilem a dokonce i částečného respiračního selhání. Tento lék může také vyvolat prudký pokles krevního tlaku..

Ačkoli je léčivo určeno k zastavení kožních projevů alergií, u některých pacientů tento proces pouze zhoršuje. Mohou se zvětšit oblasti vyrážky a hyperémie a může se zvýšit intenzita pálení a svědění kůže.

V případě výskytu takových příznaků by mělo být používání tohoto antihistaminika zastaveno a vyhledat pomoc odborníka. Tato doporučení jsou nezbytná zejména pro kojící ženy, protože nežádoucí účinky užívání drog se mohou objevit nejen u nich, ale také u dětí.

Pokud existuje problém, je možné, že během kojení bude mít Fenistil, je třeba mít na paměti, že pro tento léčivý přípravek neexistují absolutní kontraindikace. Specialisté tento lék nepředepisují dětem mladším než 1 měsíc života, lidem s individuální nesnášenlivostí léku a pacientům trpícím akutním onemocněním ledvin.

Kojícím matkám se doporučuje používat tento lék s velkou péčí. Instrukce zakazuje kontinuální léčbu alergií fenistilem, nicméně pro jedno použití je tento lék docela vhodný. Lék by měl být samozřejmě užíván pod neustálým dohledem lékaře.

Složení, působení, farmakokinetika

Účinná látka - dimethinden maleát.

Pomocné látky - pro každou formu léku odlišné.

Má antialergenní a mírné sedativní účinky. Terapeutický účinek je pozorován po 2-2,5 hodinách po aplikaci. Penetuje tkáň, 90% se váže na plazmatické proteiny.

Metabolizovaný v játrech. Vylučuje se močí a žlučí.

U těhotných pacientů zůstává hlavní indikací Quinckeho edém, protože alergický projev v takové nebezpečné formě je přímým ohrožením života.

Jiné alergické reakce:

 • kopřivka;
 • svědění
 • senná rýma;
 • alergická rýma

lze překonat pomocí jiných, nikoli agresivních drog nebo lidových prostředků.

Jak to ovlivňuje kojení a dítě při krmení?

Jakýkoli lék pronikající do těla matky má vliv na dítě. Vzhledem k účinku Fenistilu na mateřské mléko a dítě je třeba vzít v úvahu formu uvolňování tohoto přípravku..

Fenistil je k dispozici v následujících typech:

 1. Gel je v kontaktu pouze s horní vrstvou epidermis ženy. Nepronikává hluboko do tkání, proto se jeho částice nemohou dostat do mléka a nijak neovlivňují zdraví a pohodu dítěte.
 2. Kapky pro orální podání se rychle vstřebávají do žaludku a také se rychle vylučují z těla. Přesto pediatrové a terapeuti doporučují brát je opatrně. S nadbytkem účinné látky v těle matky přechází do nadbytečného mléka a potom do těla dítěte.
  Výsledkem je, že děti jsou nervóznější a slznější. Samotná chuť a objem, mléko se nemění.
 3. Tobolky fenistilu obsahují nejvyšší koncentraci účinných látek. Tyto složky neovlivňují chuť a objem mateřského mléka, ale snižují koncentraci živin v něm. Kromě toho brání práci nervového systému dítěte. Výsledkem je, že jeho reakce jsou více potlačeny a akce zpomaleny.

Při výběru Fenistilu jako antihistaminika musí kojící žena vzít v úvahu tyto účinky léku na své dítě a mléko.

Analogy

Gel a kapky Fenistil velmi účinně pomáhá vyrovnat se s alergiemi. Kromě toho je lze volně zakoupit v lékárně. Ale jsou chvíle, kdy není možné tento lék použít. Na záchranu přijdou přípravky s podobným antialergickým účinkem:

Všechny tyto léky mají své vlastní individuální vlastnosti pro použití a účinky na tělo. Ale celkově pomohou ošetřující matce vyrovnat se s svěděním, zánětem nebo alergiemi..

Doporučení pro matky

Mladé matky musí před použitím tohoto léku konzultovat odborníka. Lékař musí vyhodnotit možné riziko pro ni a zdraví svého dítěte, jakož i vybrat správné dávkování a délku léčby.

Kojící matka musí vždy dodržovat uvedené dávkování a dobu užívání Fenistilu. V žádném případě byste neměli porušovat lékařské předpisy.

Ženy během kojení mohou užívat Fenistil v následujících formách uvolňování:

 • kapky pro orální podávání;
 • gel pro vnější použití.

Pokud byla žena předepsána tobolky k perorálnímu podání, je nutné dítě přenést na umělé krmení. Ačkoli v takových situacích je lepší použít analogy Fenistilu.

Rezervace s rezervací

Lékař může předepsat těhotnou Fenistil pouze v naléhavých případech - pokud alergie představuje nebezpečí pro zdraví nebo život ženy. Zároveň ji však upozorněte na nevyhnutelnost možných důsledků pro plod.

Konečné rozhodnutí o užívání léku zůstává na budoucí matce: musí si udělat těžký výběr mezi zdravím a životem dítěte a svým vlastním. Abychom zachránili ženu před takovým mučením, je vhodné najít analogy fenistilu - méně nebezpečné a účinnější.

Co jiného můžete zastavit alergický záchvat u kojící ženy

Když se objeví první příznaky, měla by mladá matka vyhledat lékaře. Čím déle odkládáte začátek léčby, tím větší úsilí bude vyžadovat terapie.

Nejprve je třeba poradit se s alergologem. Pomůže to určit příčinu patologické reakce u ženy. Protože bez odstranění alergenu z okolního prostředí se ošetření stává nesmyslným.

Moderní farmakologie nabízí ženám široký výběr léků, které mohou být použity k laktaci. Je třeba poznamenat, že na rozdíl od fenistilu jde především o antihistaminika druhé generace:

 • Odborníci nejčastěji doporučují svým pacientům léky na bázi piperazinu. Toto jsou přípravky „Cetrin“ a „Lethizen“. V literatuře neexistuje náznak možných patologických reakcí dětí na ně.
 • Alergie na alergii na Aldetsin a Erius se osvědčily. Tyto léky jsou u žen během laktace celosvětově uznávány..
 • Známé léky „Loratadin“ a „Clarotadine“ lze také úspěšně použít k léčbě alergií během kojení. Jsou špatně rozpustné v mléce, proto nepředstavují ohrožení zdraví dítěte.

Léčivé antihistaminika se liší složkami a cenou, ale v každém případě je jejich použití možné pouze po doporučení lékaře.

Alergická léčba lidovými prostředky

Chcete-li se vyrovnat s alergiemi, můžete použít lidové léky. U hepatitidy B je lepší brát chemickou léčbu méně. A pokud je to možné, je lepší je nahradit osvědčenými přírodními prostředky:

 1. Malina. Malinový odvar lze připravit z 50 gramů kořenů rostliny, které musí být naplněny půl litru vody. Vařte asi 40 minut při nízkém ohni. Vypijte odvar 2 polévkové lžíce 3x denně.
 2. Při léčbě alergií na hepatitidu B můžete použít bylinnou sbírku, která zahrnuje květy kalina, strunu, elecampan, šalvěj, pšeničnou zeleninu a lékořice. Lžíce této kolekce by měla být nalita do 250 gramů horké vody a trvala na tom celou noc. Užívejte 4krát denně před jídlem.
 3. Vývar šípky se také dokáže vyrovnat s alergiemi na hepatitidu B. Kromě toho to pomůže posílit imunitu..
 4. Sage vývar pomáhá propláchnout nosohltanu.
 5. Od slunečních alergií pelyněk pomůže. Může být použit jako tinktura nebo koupel..
 6. Má-li žena alergii na kočky během GV, pomůže jí poměrně účinný lék - vývar z mučenky. K přípravě je třeba vzít 1 část rozdrcené trávy a naplnit ji 5 díly vroucí vody. O dvě hodiny později bude vývar připraven. Potřebují kloktat 4krát denně. Může být také použit k vypláchnutí nosu..
 7. Mumiye je velmi účinná léčba alergií u dospělých a dětí. Nejprve musíte naředit 1 gram látky v 1 litru vody. Skutečná mumie zafarbí vodu rovnoměrně tmavou barvou a zcela se v ní rozpustí. Dospělým se doporučuje pít 100 ml roztoku denně a děti - 50 ml. Můžete ho pít s teplým mlékem.

Některé z těchto nástrojů mohou způsobit ještě větší alergickou reakci u kojící matky a jejího dítěte. Proto si během kojení samostatně nezvolte léčbu alergií..

Používání lidových prostředků obvykle vyžaduje dlouhý příjem. Léčba může probíhat od dvou týdnů do několika měsíců. Nebudou proto schopni pomoci s akutními projevy alergií..

Rychlejšího terapeutického účinku lze dosáhnout integrovaným použitím tradičních a lidových léčivých přípravků. Musíte také identifikovat příčinu alergie a vyloučit kontakt s alergenem. Aby se předešlo výskytu alergické reakce, pomůže vám pravidelný sport, venkovní procházky a speciální dieta..

Stanovisko Dr. Komarovského

Slavný pediatr O.E. Komarovsky trvá na tom, že antihistaminika by měla být předepisována pouze lékařem a měla by být užívána pouze v dávkách předepsaných lékařem. Ve většině případů tyto prostředky nemohou zcela odstranit bolestivé příznaky. Správný lék však může výrazně zlepšit kvalitu života..

Komarovsky se domnívá, že není vhodné používat antihistaminika déle než sedm dní. Existují důkazy, že taková léčba sama o sobě může vyvolat alergie. Je-li to nutné, je optimální trvat jeden až pět až šest dní a potom další tolik. Lékař připomíná, že nemůžete být léčeni antibiotiky, které způsobují alergie, a současně z toho brát antihistaminika..

Při jmenování

Stejně jako většina blokátorů histaminu neselektivní povahy se i tento lék používá k úlevě od příznaků akutní alergie. Terapeutické činidlo je nejčastěji předepisováno pro následující stavy:

 • Toto je otok a zánět nosohltanu spojený s virovou infekcí nebo sezónní exacerbací na pozadí kvetoucích rostlin, které způsobují alergie.
 • Alergická konjunktivitida a podobný zánět oční sliznice.
 • Reakce těla kojící ženy na kousnutí komárů a jiného hmyzu. Tento lék pomáhá při alergiích na bodnutí včel..
 • Lék je doporučován lékaři pro použití v různých virových kožních patologických stavech, jako je zarděnka, spalničky, plané neštovice.
 • Tento lék může pomoci ženě s otokem tkáně v důsledku neurologických onemocnění..
 • Existují doporučení pro použití tohoto léku k léčbě popálenin různých etiologií.

Mechanismus účinku léku antihistaminikum závisí na lékové formě. Jeho účinek na ženské tělo může být obecný i místní.

speciální instrukce

Kapky Fenistil® by neměly být vystaveny vysoké teplotě; pokud je předepsáno dětem, měly by být přidány do lahve s teplou dětskou výživou těsně před krmením. Pokud je dítě již krmeno lžičkou, mohou být kapky podány neředěné. Kapky chutnají dobře. Při použití u dětí mladších než 1 rok byste se měli poradit se svým lékařem a používat, pouze pokud existují náznaky pro použití blokátorů H1-histaminového receptoru. Nepřekračujte doporučenou dávku. Neefektivní na pruritus cholestázy.

Vliv na schopnost řídit auto a pracovat s mechanismy. Stejně jako jiné antihistaminika může Fenistil® oslabovat pozornost, proto by se měl věnovat zvýšená pozornost při řízení, práci se stroji nebo při jiných typech práce, kde je třeba věnovat zvýšenou pozornost.

Nežádoucí účinky užívání Fenistilu během těhotenství

Jejich seznam je očividně dost velký, ale ve skutečnosti je většina z nich spojena s částečně sedativními vlastnostmi Fenistilu (kvůli blokování histaminů - aktivátorů nervových zakončení a stimulátorů syntézy adrenalinu)..

 1. Z tohoto důvodu mají ti, kteří ji užívají nejčastěji, ospalost, zvýšenou únavu, apnoe (zástava dýchání ve spánku u dětí mladších než 1 rok);
 2. Naopak u dětí ve věku 1 až 6 let tato droga často vyvolává útoky se zvýšenou vzrušivostí;
 3. Méně často pozorované epizody úzkosti a nespavosti u dospělých, závratě, migréna, narušení motility žaludku a střev, nevolnost;
 4. Vzhledem k schopnosti někdy velmi znatelně ovlivnit fungování centrálního nervového systému, měl by být používán s opatrností v případě epilepsie a bronchiálního astmatu na nervové půdě, pro dospělé, kteří jsou zaměstnáni, což vyžaduje zvýšenou pozornost a koncentraci.

Rovněž je třeba mít na paměti, že nemoci, jako je cholelitiáza, se často objevují poprvé právě v období porodu dítěte (těhotenství zahajuje některé ze svých scénářů). Často je doprovázeno svěděním kůže, ale v tomto případě je Fenistil zcela zbytečný..

Používejte během těhotenství a kojení

Většina odborníků souhlasí s tím, že navzdory zákazu v pokynech je užívání drog docela možné. Mnoho pediatrů to předepisuje pro lokální léčbu účinků kousnutí hmyzem a různých lokálních alergických projevů. To vše se týká gelové formy léčiva..

Odpověď na to, zda lze kapky Fenistilu kojit, většina lékařů odpoví pozitivně. Jedinou podmínkou je neustálé sledování odborníky a délka trvání léčby.

Doporučuje se neprovádět antialergickou terapii tímto přípravkem déle než 9 až 10 dní. Toto období obvykle stačí k vyřešení problému. Ženy se nedoporučují, aby se pokusily konsolidovat výsledek. Pokud příznaky alergie zmizí dříve, přestaňte přípravek užívat..

Pediatrové trvají na pokračujícím kojení, a to i během léčby alergickým fenistilom. Taková rada je vysvětlena skutečností, že protilátky matky pomohou dítěti čelit vnějším škodlivým faktorům.

Gel, kapky, tobolky

Fenistil je k dispozici v několika formách, takže méně zkušení lékaři začínají hledat alternativu mezi možnostmi: gel, tobolky nebo kapky. Výsledek takového hledání vede k jedné věci: žena si musí udělat těžkou volbu, protože ani vnější použití Fenistilu není tak bezpečné, jak bychom chtěli.

Nejlepší je zcela vyloučit lék jako prostředek léčby během těhotenství pacienta a léčit jej jinými prostředky a metodami. Pokud alergie pronásleduje ženu příliš obsedantně, je možné zmírnit příznaky před porodem a po narození dítěte eliminovat zdroj infekce pomocí silných drog, včetně Fenistilu..

Pokud existuje hrozba zásadní důležitosti (například Quinckeho edém), může lékař předepsat tobolky nebo kapky Fenistilu, ale velmi pečlivě, pokud je přísně dodrženo dávkování.

Pokud jde o gel, jeho účel závisí na oblasti a rozsahu léze - je zakázáno nanášet gel na velké plochy pokožky, stejně jako nemůžete používat Fenistil se silným podrážděním a krvácením.

Předávkovat

Případy předávkování léky však nejsou popsány, aby se zabránilo rozvoji negativních reakcí, vyhněte se aplikaci gelu na velké plochy kůže, zejména při použití v pediatrické praxi.

V případě náhodného spolknutí gelu ve velkém množství musí pacient naléhavě vyvolat zvracení, vypláchnout žaludek a podat perorální tablety aktivního uhlí nebo jiného sorbentu. V případě průjmu a těžkého zvracení se pacientovi podává symptomatická léčba..

Příznaky: deprese a ospalost CNS (hlavně u dospělých), stimulace centrálního nervového systému a m-anticholinergní účinky (zejména u dětí), včetně agitovanost, ataxie, tachykardie, halucinace, tonicko-klonické křeče, mydriáza, sucho v ústech, návaly obličeje, retence moči a horečka; snížení krevního tlaku, kolaps.

Léčba: předepisování aktivního uhlí, slaných projímadel, léčiv k udržení činnosti srdečního a dýchacího systému (neměly by se používat analeptika).

Uvolněte formuláře

K dnešnímu dni je Fenistil volně prodáván v lékárně přes přepážku. Díky uvolňování léků v různých formách je možné zvolit vhodný způsob použití antihistaminika.

 1. Kapky fenistilu jsou bezbarvé průhledné kapaliny v láhvi z tónovaného skla s rozprašovačem. Koncentrace účinné látky je jeden miligram na mililitr pomocné tekutiny. Objem láhve je 20 ml.
 2. Tobolky Fenistil 24 jsou vhodné pro dospělé a děti od 12 let. Složení jedné tobolky obsahuje čtyři miligramy dimethindenu, což zajišťuje trvání účinku. Prodloužený účinek dává této formě uvolňování další výhodu: při jednorázovém použití tobolky denně antialergický účinek trvá 24 hodin.
 3. Gel Fenistil je určen k vnějšímu použití. Vhodná malá trubka s válečkem poskytuje přesnou aplikaci na postiženou oblast. Gel nemusí být vtírán dále do pokožky, po aplikaci tenkou vrstvou je léčivo absorbováno do hlubokých podkožních vrstev. Koncentrace ve formě gelového přípravku je identická s kapkami.

Podobné léky

Fenistil nemá tolik analogů. Jako alternativu k tomuto antihistaminiku lze použít následující léky:

 • Diazolin, difenhydramin, tavegil;
 • Claritin, Loratadin, Lorid;
 • Zyrtec, Zodak, Citrine;
 • Suprastin.

Mezi alergiky je však nejoblíbenější Fenistil. Zejména na pacienty působí jeho okamžitý účinek, dlouhodobý účinek, příjemná chuť a spíše loajální cena (300–400 rublů v balení). Přesto by mělo být vyloučeno vlastní podání léku: stejně jako u každého léku se Fenistil používá pouze podle pokynů lékaře.

Články O Neplodnosti