Hlavní Analýzy

Moře a těhotenství: kdy, kde a zda to stojí?

Výlet k moři pro mnoho Rusů se již stal každoroční tradicí. Ale v určitém okamžiku se ukáže, že se očekává, že se rodina doplní.

Nastávající matka je v rozpacích: co dělat? Opustit tak vyhledávanou a známou dovolenou nebo ještě jít k moři?

Stává se však také, že žena nebyla na dovolené po dlouhou dobu, ale právě v době, kdy se konečně objevila příležitost změnit situaci, zjistí její neobvyklou situaci. A pokud je hotel již rezervován? Co dělat?

Nejprve musíte pochopit následující:

  těhotenství podle definice není bolestivé. A samo o sobě to nemůže být kontraindikace takové cesty;

nejvýhodnější pro cestování je druhý trimestr těhotenství;

umírněnost je hlavní podmínkou, aby nedošlo k poškození nastávající matky a dítěte;

 • Přesto existuje řada okolností, za kterých se budete muset zdržet cestování.
 • Většina ruských žen úspěšně cestuje, navštěvuje letoviska a plave v moři, a to nejen bez sebemenších škod, ale také ve prospěch nenarozeného dítěte..

  Nicméně, když těhotná žena opustí své obvyklé místo a jde do moře za novými emocemi a dojmy, získá bezpochyby obrovský pozitivní náboj, který kompenzuje mírně zvýšenou pravděpodobnost těhotenských komplikací.

  Měl bych jít k moři těhotná?

  Kterou zemi si vybrat?

  Před rozhodnutím o cestě by nastávající matka měla konzultovat lékaře na prenatální klinice a pečlivě zvážit klady a zápory.

  Pokud lékař nestanoví ve stavu ženy a plodu žádné odchylky od normy, můžete se začít připravovat na cestu.

  Nejprve byste měli studovat všechna střediska a zvolit nejoptimálnější trasu. Volba by měla být určena podle následujících kritérií:

  1. Období, ve kterém žena jede k moři.
  2. Vzdálenost letoviska od místa trvalého pobytu.
  3. Rozdíl klimatických a časových pásem.
  4. Délka cesty a druh dopravy, na kterou se musíte dostat.
  5. Gestační věk.

  Ve stejné době má žena stále několik možností. Ale v žádném případě se nemůžete rozhodnout o „divoké“ dovolené.

  Nastávající matka by měla odpočívat pouze v pohodlných podmínkách, kde je kdykoli možné vyhledat lékařskou pomoc.

  Turecko, Řecko a Kypr jsou také docela vhodné pro nastávající střediska matek, i když v létě je zde docela horko. Ale s nezbytnými opatřeními se nastávající matka bude moci cítit docela pohodlně.

  Skvělá příležitost k odpočinku na moři, aniž by nyní opustil Rusko - to je Krymský poloostrov. Na rozdíl od kavkazských letovisek je krymský vzduch méně nasycený vlhkostí, díky čemuž se snáze přenáší horké počasí.

  Mezi nastávajícími matkami mohou být exotičtí milenci, kteří dávají přednost odpočinku v zemích, které mají oproti Rusku významné charakteristické rysy.

  Mezi takové rysy obvykle patří specifické klima, cizí zvířata a rostliny, stejně jako exkluzivní místní zvyky. Dominikánská republika, Kuba, Thajsko, Mexiko, Maledivy - to jsou nejoblíbenější letoviska pro milovníky exotiky.

  Právě zde by však nastávající matka měla zvláště pečlivě promyslet a zvážit možná rizika. Nebezpečí pro normální průběh těhotenství může spočívat v dlouhém letu, prudké změně klimatu a teploty vzduchu, jakož i v možném kontaktu s místními infekcemi.

  Spravedlivě si všimneme, že ve střediskových městech těchto zemí byla přijata všechna opatření dlouhou dobu, takže specifické choroby neohrožují turisty, a dokonce ani žádná očkování nejsou nutná pro vstup do těchto zemí..

  Pravděpodobnost infekce však nelze zcela vyloučit a očkování proti hepatitidě, tetanu, tyfu, dětské obrně a japonské encefalitidě, přestože to není povinné, však WHO doporučuje při vstupu do těchto zemí. A to naznačuje, že riziko infekce, i když malé, ale je přítomno.

  Předchozí nemoci, stejně jako jejich očkování, způsobené během těhotenství, mohou nenarozenému dítěti způsobit nenapravitelné poškození.

  Možná je lepší necestovat do těchto zemí během těhotenství.

  Lékařské kontraindikace

  Existuje mnoho absolutních a relativních kontraindikací pro cestování během těhotenství..

  Absolutní kontraindikace jsou komplikace těhotenství, které představují jasné ohrožení plodu nebo zdraví nastávající matky, v jejímž přítomnosti by žena měla být pod neustálým dohledem lékaře až do jejího umístění v nemocnici..

  Mezi ně patří následující:

 • zvýšený tón dělohy;
 • riziko potratu nebo předčasného porodu;
 • placenta previa;
 • vysoký nebo nízký krevní tlak;
 • anémie 2 nebo 3 stupně;
 • přítomnost infekčních chorob;
 • časná toxikóza nebo gestóza (pozdní toxikóza) v posledním trimestru;
 • genitální novotvary;
 • predispozice na alergická onemocnění;
 • špinění genitálního traktu.
 • Za relativní kontraindikace se považují takové těhotenské stavy, při kterých je během cesty mírně zvýšené riziko komplikací, ale v době vyšetření před cestou je stav ženy stabilní a nevyžaduje léčbu ani pečlivé sledování:

   Vícenásobné těhotenství v období možného nebezpečí ukončení. Při běžném vícenásobném těhotenství můžete cestovat od 12 do 28 týdnů.

  Jizva dělohy po císařském řezu v pozdním těhotenství. S bohatou jizvou a bez komplikací můžete cestovat až do 30. týdne.

  Anémie stupně 1 před 12 a po 35 týdnech. Je zajímavé, že v období od 12 do 35 týdnů při absenci dalších patologií bude mít odpočinek na moři dokonce prospěch.

  Přítomnost chronických chorob. V prvním a třetím trimestru těhotenství nemohou nastávající matky s chronickými onemocněními cestovat, ale druhý trimestr je přesně obdobím, kdy lze i chronická onemocnění léčit v mořských letoviscích..

 • Historie potratů, těhotenství, velkých nebo malých dětí, neplodnosti nebo mrtvého porodu. Tyto údaje mohou být cestovní omezení podle uvážení ošetřujícího lékaře..
 • Rady a doporučení lékařů

  Doktor, který ji sleduje na prenatální klinice, dává souhlas s cestou svého pacienta a dá nezbytné pokyny, jak se chránit před komplikacemi v době, kdy bude daleko od domova..

  Rady lékařů obvykle přicházejí na následující:

  vzdát se nadměrné aktivity a stresu (nešplhejte na hory, nejezděte na kole, neplavte potápěčským zařízením);

  dozvědět se předem o dostupnosti nejbližšího zdravotního střediska a možnosti zavolat pohotovostní péči během svého pobytu;

  dodržovat stravu - jíst pravidelně, nejíst neznámá jídla, ovoce a zeleninu je třeba umýt;

  nepijte surovou vodu;

  neopalujte se na otevřeném slunci;

  plavat pouze v určených oblastech, nejlépe oplocených bazénech s mořskou vodou;

  Výhody pobytu na moři

  Prázdniny u moře u těhotné ženy naštěstí naštěstí nepředstavují jedno trvalé riziko a omezení. Se správným přístupem k vašemu zdraví má dovolená na moři příznivý vliv na stav budoucí matky a dítěte.

  Vzduch v blízkosti moře je mnohem užitečnější než městský vzduch, protože je nasycen kyslíkem a ozonem a neobsahuje škodlivé nečistoty. 2-3 týdny, které budoucí matka stráví na mořském pobřeží, prospějí zdraví, zlepšují pohodu a zpříjemňují průběh těhotenství.

  Koupání v mořské vodě a měřené plavání bez zatížení - výborná tělesná výchova pro nastávající matku.

  Přírodní hydromasáž zlepšuje mikrocirkulaci krve a lymfy v kůži a podkožní tkáni, což pomáhá předcházet a eliminovat otoky, zlepšuje přísun krve do vnitřních orgánů, včetně placenty, což nakonec zvyšuje saturaci tkání plodu kyslíkem.

  Vzduchové koupele a procházky na čerstvém vzduchu mají hmatatelný pozitivní vliv na zdraví. I bez opalování na otevřeném slunci žena dostane dostatečné množství ultrafialového záření, které přispěje k produkci vitamínu D.

  Vitamin D je nezbytný pro správnou tvorbu kosterního systému plodu, takže pobyt na čerstvém vzduchu za slunečného dne je prevencí krivice u nenarozeného dítěte.

  Co byste si měli určitě vzít s sebou na dovolenou

  Kromě běžných zavazadel by měla mít každá těhotná žena cestující k odpočinku u moře:

  Vyměňte kartu z prenatální kliniky, která obsahuje výsledky analýz, předpisů a doporučení lékaře.

  Zásady MHI a VHI (pokud existují).

  Lékárnička s léky, které předepsal lékař, a také s těmi, které mohou být potřebné.

 • Pitná voda a potřebné množství známých produktů.
 • obsah ↑

  Jak se chovat na moři

  Aby nastávající matka mohla plně relaxovat a dobíjet energii a pozitivní až do samého narození, musí dodržovat určitá pravidla chování na dovolené.

  Hlavní podmínkou není přetížení těla a neúčastnění se nebezpečných činností. Při koupání v moři neplavejte daleko od pobřeží, ale nejlepší je plavat v místech, kde můžete vždy dostat nohy ke dnu.

  Nešplhejte na hory, protože rozdíl v atmosférickém tlaku může způsobit změnu tlaku uvnitř dělohy a způsobit potrat.

  Všechny procházky musí probíhat na rovném terénu. Nejlepší čas na procházky jsou ranní hodiny před 11:00 a večerní hodiny po 17:00.

  Během období maximální sluneční aktivity by člověk neměl chodit, protože těhotné ženy jsou náchylnější k přehřátí a úpalům než ostatní.

  Pokud těhotná žena navštíví vodní park, neměli byste v ní využívat atrakcí. Stačí normální plavání a jednoduché vodní cvičení.

  Obklopen velkým počtem dalších rekreantů by se místům, kde je kouřit, mělo vyhnout. Je přísně zakázáno pít alkohol jakékoli síly a vyzkoušet neobvyklá exotická jídla. Káva by také měla být zdržena..

  Shrnout

  Pokud jde o dovolenou na zajímavém místě, hlavní věcí je zlepšit zdraví a dobít se pozitivními emocemi tak, aby porod byl snadný, a následné období péče o novorozence, které vyžaduje tolik morální a fyzické síly, je co nejjednodušší..

  Se zodpovědným přístupem k vašemu zdraví a volbou místa odpočinku je to docela možné.

  Postup pro budoucí matku, která plánuje strávit svou dovolenou s výhodami a potěšením, by tedy měl být následující:

  Navštivte lékaře na prenatální klinice a zjistěte možné kontraindikace cesty. Nejsou-li kontraindikace, měl by lékař poradit, jak udržet zdraví a pohodu během odpočinku.

  S ohledem na doporučení od lékaře si vyberte zemi a místo odpočinku, které vám v případě potřeby umožní lékařskou péči s neodkladnou péčí..

  Vyřešte problém dopravy tak, aby silnice byla nejkratší a nejpohodlnější.

  Pečlivě prostudujte informace o tom, co je škodlivé a jaké výhody nastávající matka a dítě během svého pobytu na moři.

 • Shromažďujte vše, co potřebujete, a uspořádejte dokumenty.
 • Kromě správného chování a dodržování všech lékařských doporučení je velmi důležitou podmínkou správného odpočinku i vnitřní rovnováha a úplná absence negativních myšlenek..

  10 důležitých pravidel pro cestování během těhotenství

  Mohu cestovat během těhotenství? Co by se mělo připravit na cestu? Jaká místa si vybrat a co se dostat k moři? Pokusili jsme se odpovědět na 10 nejdůležitějších otázek týkajících se mateřské dovolené..

  1. Jaké období těhotenství mohu cestovat? Porodníci považují první a druhý trimestr za nejvýhodnější pro cestování. Za toxikózou, ranní nevolností a akutní reakcí na plnost a pachy; současně je porod ještě daleko. Samozřejmě před cestováním se musíte poradit s lékařem. Kontraindikace pro dlouhé cesty jsou gestóza, exacerbace jakýchkoli chronických onemocnění, problémy s tvorbou placenty, nebezpečí krvácení z dělohy, historie potratů v anamnéze..

  2. Kterou zemi bych si měl vybrat během těhotenství? Vyberte si země s mírným podnebím: ne příliš horké, ani příliš suché, ani příliš mokré. Je lepší se na chvíli vzdát exotických zemí (Afrika, Kuba, Mexiko atd.), Protože se nacházejí v jiné klimatické zóně a nyní nepotřebujete žádné problémy s aklimatizací. Nejvhodnější jsou destinace, kde můžete letět za 2-5 hodin letadlem: jižní Rusko, Krym, Chorvatsko, Francie, Španělsko, Švýcarsko, pobaltské země.

  3. Při nákupu zájezdu věnujte pozornost skutečnosti, že zdravotní pojištění obvykle nezahrnuje případy související s těhotenstvím a porodem. Jen pro případ, že máte kreditní kartu s sebou, takže v případě nepředvídaných výdajů se nedostanete do složité situace. Úroveň lékařské péče ve vybrané zemi by měla být dostatečně vysoká. Jen pro jistotu.

  4. Vyhněte se zemím, kde denní teploty stoupají nad 40 ° C. Také se nedoporučuje chodit vysoko do hor, zatímco dítě čeká, protože čím vyšší je výška, tím méně kyslíku a dítě potřebuje vzduch pro normální vývoj.

  5. Během těhotenství může jídlo v hotelu na all-inclusive systému hrát pro vás špatnou roli: je plné přejídání a neschopnosti vybrat nejvhodnější jídla. Nejlepší je jíst v kavárnách, restauracích nebo si vařit sami (pokud si pronajímáte vilu nebo byt).

  6. Poraďte se se svým porodníkem-gynekologem, zda můžete letět letadlem. Obvykle nejvýhodnější doba letu je druhý trimestr, od 14 do 28 týdnů těhotenství. V letadle se pokuste co nejvíce posunout. Dlouhodobé sezení v jedné poloze může narušit krevní oběh, což je pro vás a dítě nežádoucí.

  7. Pokud cestujete vlakem během těhotenství, vyberte spodní polici. Cesta sama by v ideálním případě neměla trvat déle než 15 hodin, maximálně však jeden den. Ve vlaku není dostatek vzduchu, existuje jen malá pohyblivost a neexistují lékaři, i když stojí za uznání, že jde o nejbezpečnější způsob dopravy během těhotenství.

  8. Při dlouhé cestě autem mějte na paměti, že během těhotenství je škodlivé být na dlouhou dobu v jedné poloze a přepracovávat. Každých 200 kilometrů, které potřebujete zastavit a vystoupit z auta, vám 15 minutová přestávka pomůže obnovit krevní oběh. Nezapomeňte zvážit, kde přestanete trávit noc a jíst. Pro dlouhé cesty autem má smysl koupit speciální bezpečnostní pás pro těhotné ženy.

  9. Na pláži je nejlepší odpočívat ráno do 11:00 a večer po 16 hodinách, kdy je slunce nejméně aktivní. Dlouhé opalování během těhotenství se nedoporučuje, protože existuje možnost přehřátí a provokování výskytu věkových skvrn na kůži. Také dlouhé vystavení slunci budoucí matce může být plné děložního krvácení, přehřátí, mdloby, křečových žil.

  10. Je možné během těhotenství plavat? Je to možné, ale ne více než 15-20 minut. Nejprve se nemusíte cítit unavení, ale může to vést ke snížení krevního tlaku, závratě a mdloby. Za druhé, budoucí matky by neměly být chlazeny. Teplota vody by neměla být nižší než 22 ° С.

  DŮLEŽITÉ! Poskytněte si na cestách vše, co potřebujete.

  Co si vzít s sebou (seznam):

  • Lékařská politika.
  • Výměnná karta, poznámka uvádějící váš krevní typ a telefonní číslo vašeho manžela nebo blízkých přátel (pokud cestujete sami nebo s dětmi). Pokud letíte do zahraničí, měla by být výměnná karta přeložena do angličtiny.
  • Osvědčení gynekologa s povolením k letu (Aeroflot to vyžaduje již v 36 týdnech těhotenství).
  • Lékárnička s léky schválenými během těhotenství. Vezměte prosím na vědomí, že v zahraničí lze mnoho drog nazývat jinak nebo mohou být velmi drahé. To, co může přijít vhod, je nejlepší vzít s sebou..
  • Kosmetika na opalovací krém s ochranným faktorem nejméně 30SPF.
  • Jednorázové toaletní podložky, mokré ubrousky, dezinfekční prostředek na ruce.
  • Nekarbonizovaná pitná voda, suché sušenky.
  • Pohodlná obuv, lehké oblečení z přírodních „prodyšných“ látek, čepice.
  • Cestovní polštář na krk.

  Cestování v těhotenství: Výběr země a příprava na let

  Je možné, aby se budoucí matka opalovala a jak jíst na dovolené?

  Těhotenství není důvodem k odmítnutí nových zkušeností a výletů, říkají lékaři. Ale za předpokladu, že nic neohrožuje zdraví matky a jejího budoucího dítěte. Naposledy jsme zjistili, v jakém období těhotenství je bezpečnější cestovat a jaké dokumenty musí žena před cestou vypracovat. Dnes zjistíme, které země jsou nejvhodnější pro „těhotnou“ dovolenou, jak se připravit na let a proč je koupání v moři lepší než v hotelovém bazénu.

  Těhotenství a relaxace na moři. Které země jsou lepší neotěhotnět a proč?

  Při výběru země pro dovolenou je nutné posoudit slučitelnost tří faktorů: trvání letu do cíle, klima a zvláštnosti místní kuchyně. Odborníci doporučují těhotným ženám relaxaci v těch zemích, kde maximální denní teplota během prázdnin nepřesahuje 30,5 ° C. V extrémním vedru, v důsledku aktivního odpařování vlhkosti z kůže, silného pití a snížení chuti k jídlu, mohou těhotné ženy zažít hypoglykémii - snížení koncentrace glukózy v krvi, a to zase může vyvolat závažnou toxikózu, zejména v prvním trimestru. Za toxikózu mohou být zodpovědné i neobvyklé potraviny a voda pro výživu těhotných žen, stejně jako nové pachy, například v zemích jižní a jihovýchodní Asie, střední a jižní Ameriky..

  Pokud jste těhotná, neměli byste jet na dovolenou do zemí, kde existuje skutečné riziko infekce (například Zika, horečka dengue, japonská encefalitida, parazitární infekce atd.). Země, které vyžadují předchozí očkování, jsou povinny navštívit. Pamatujte, že jakákoli vakcína prochází placentární bariérou a může způsobit velké poškození zdraví dítěte..

  Při plánování dovolené nezapomeňte vzít v úvahu další důležitý faktor - úroveň medicíny v zemi a její dostupnost, jakož i dostupnost zdravotnického personálu v hotelu. Upřednostňujte relaxaci v těch zemích, kde vám bude v případě potřeby poskytnuta kvalifikovaná a důležitá včasná lékařská pomoc.

  Nejvhodnější zahraniční destinace pro „těhotnou“ dovolenou jsou podle odborníků: rozvinutá letoviska v Turecku, Řecku, na Kypru, v Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Slovinsku a také v České republice, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Spojených arabských emirátech, Kataru, Bahrajnu. Je však lepší nechat těhotné turisty do zemí jižní a jihovýchodní Asie, stejně jako do většiny zemí Afriky, Střední a Jižní Ameriky, do vhodnějších časů..

  Screening na letišti a během těhotenství

  Takže, zakoupené vstupenky, sebrané kufry, jedete na dovolenou! Je bezpečné, aby těhotné ženy procházely během vyhledávání detektory kovů a skenery? Nezapomeňte se zeptat, jaký typ zařízení je nainstalován na letišti. Během těhotenství je průchod rentgenovým skenerem nežádoucí, další typy skenerů jsou bezpečné pro nastávající matky. V každém případě si uschovejte těhotenský list, abyste jej mohli kdykoli ukázat zaměstnankyni letiště a projít postupem ručního vyhledávání..

  Ujistěte se, že vaše oblečení a boty jsou co nejpohodlnější. Vydejte se na cestu s potřebnými léky, pitnou vodou, malou tyčinkou tmavé čokolády, termální vodou, vlhkými ubrousky a dalšími hygienickými potřebami. Pokles tlaku a prodloužené držení těla jsou nepřáteli těhotné cestující v letecké dopravě. Vyvolávají skoky v krevním tlaku, narušují cirkulaci pánevních orgánů a narušují střeva. Proto se během letu zkuste více pohybovat, je-li to možné, častěji měnit polohu těla, projít se po kabině, provést mírné zahřátí paží a nohou, vlastní masáž atd. Pokud váš poskytovatel zdravotní péče předepsal, že máte na sobě kompresivní punčochy nebo punčochové kalhoty, nezapomeňte je nosit před letem. Ve druhém a třetím trimestru je také nutné nosit prenatální obinadlo.

  Plážové prázdniny a těhotenství. Co potřebujete znát nastávající matku?

  Chcete-li využít dovolenou v přímořském letovisku, je nutné dodržovat několik důležitých pravidel:

  1. Důrazně doporučujeme, abyste nebyli na slunci od 12,00 do 16,00 hodin - to je vrchol sluneční aktivity. Existuje mylná představa, že při koupání v moři nebo v bazénu se nemůžete opálit, ale není tomu tak. Sluneční paprsky, které se odrážejí od hladiny vody, vás "smaží" ne horší než na souši.
  2. Kůže těhotných žen podléhá hyperpigmentaci, a proto je důležité používat kvalitní krémy na obličej a tělo s ochranným faktorem (SPF) nejméně 50 a aktivními zvlhčujícími složkami. Na slunci nosit panamský klobouk nebo klobouk se širokým okrajem: tímto způsobem bude vaše tvář dále chráněna před vystavením ultrafialovému záření. Nedovolte přímému slunečnímu záření na břiše, pokud možno noste uzavřené mateřské plavky.
  3. Nezapomeňte pít co nejvíce nesycené vody, abyste zabránili dehydrataci. V případě potřeby postříkejte obličej termální vodou nebo speciálními osvěžujícími spreje..
  4. Odborníci tvrdí, že plavání v moři je mnohem výhodnější než v bazénu, zejména pro těhotné ženy. Důvodem je skutečnost, že chlorovaná voda v některých bazénech může vést k narušení vaginální mikroflóry, různých bakteriálních infekcí a zánětu. Nastávajícím matkám se proto doporučuje, aby po návštěvě bazénu provedly externí (výhradně externí!) Ošetření genitálií antiseptiky, jako je miramistin..
  5. Dalším nepřítelem těhotné ženy jsou mokré plavky a skleníkový efekt, který vytváří sušením přímo na těle. Dlouhodobý pobyt v mokrých plavkách významně zvyšuje riziko, že žena má cystitidu a další onemocnění genitourinární sféry. Tip: Na pláž si vezměte plavky a náhradní spodní prádlo..

  Co jíst pro těhotné ženy na dovolené

  Podle lékařů by strava těhotné ženy na dovolené měla být co nejblíže její obvyklé domácí stravě. Pokud se chystáte odpočívat v hotelu na all-inclusive základě, neměly by tam být žádné problémy. Snažte se nepít kofeinové nápoje, koncentrované šťávy, sodu, dávejte přednost lehce stravitelným pokrmům a neopírejte se o dezerty. Nezneužívejte exotické ovoce a zeleninu, mořské plody, zejména pokud jste je ještě nikdy nejedli: postupně je přidávejte do stravy a sledujte reakci těla.

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Kam v těhotenství odpočívat: užitečné tipy a pravidla

  Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně. Kam a jak se můžete vydat na dovolenou během těhotenství, odborníci Coral Travel objasnili gynekologové z porodníka-gynekologa perinatálního centra Kyjeva.

  Bezpečné období cesty

  9 měsíců těhotenství je podmíněně rozděleno do tří trimestrů:

  • první - od prvního do 13. týdne těhotenství;
  • druhý - od 14. do 27. týdne;
  • třetí - od 28. do 38. týdne (do doby narození).

  Mnoho žen se domnívá, že nejvhodnější čas pro cestování na dovolené je první trimestr. Bříško samozřejmě ještě není tak velké a je vhodné ho schovat pod tričko zdarma, zatím není těžké chodit a můžete aktivně trávit volný čas. Lékaři s tímto názorem nesouhlasí..

  V prvním trimestru je tělo nastávající matky velmi citlivé na jakékoli změny: objevují se alergie na potraviny, nesnášenlivost vůči potravinám a pachům, nemoc z pohybu, toxikóza atd. Navíc v prvních týdnech těhotenství existuje vysoké riziko potratu, takže stres a stres jsou kontraindikovány. V této době gynekologové doporučují zdržet se dlouhých cest. Jsou povoleny pouze krátké výlety po zemi.

  Nejbezpečnější pro cestování na dovolené porodník-gynekologové nazývají druhý trimestr. V této době si žena již zvykla na své „zvláštní“ postavení a plod začíná stabilní období vývoje vnitřních systémů. Pokud neexistují kontraindikace, můžete cestovat do zahraničí.

  Ve třetím trimestru jsou náklady také kontraindikovány, protože existuje riziko předčasného porodu. Během tohoto období je důležité se připravit na vzhled dítěte a necestovat mimo region.

  Kdy a kde lépe jít na odpočinek?

  Touha změnit situaci a jít do jiné země je pro těhotnou ženu přirozená. Obzvláště když je okno vlhké a chladné, ale někde jsou písečné pláže a azurové moře. Zní to velmi lákavě. Těhotná žena však musí vzít v úvahu nejen své vlastní touhy, ale také možná rizika.

  Před plánováním dovolené musíte vždy konzultovat s gynekologem a složit potřebné testy. Pokud neexistují žádné hrozby a kontraindikace, můžete si vybrat čas a místo odpočinku.

  Lékaři doporučují, aby těhotné ženy dodržovaly následující pravidla:

  1. Neleťte do exotických zemí s horkým podnebím a vysokou vlhkostí. Pamatujte, že těhotné ženy jsou náchylné k otokům a přehřátí.
  2. Odmítněte výlety do asijských a tropických zemí. K jejich návštěvě jsou často zapotřebí preventivní očkování, která jsou pro těhotné ženy nebezpečná.
  3. Vyvarujte se náhlým změnám v časových a klimatických pásmech - více než 2-3 hodiny.
  4. Nejezděte do letoviska uprostřed turistické sezóny. V létě a v „horké“ sezóně jsou hotely přeplněné, takže je obtížnější vybrat si ten pravý pokoj. Kromě toho převládají hlučné animace, hudební chrastítka odkudkoli.
  5. Je vhodnější zvolit evropské země s mírným podnebím, stejně jako pobřeží Středozemního moře a Černého moře. Nejlepší země pro těhotné ženy uznaly Španělsko, Itálie, Chorvatsko, Řecko, Turecko, Bulharsko.
  6. Nenavštěvujte hory a oblasti: ve vysokých nadmořských výškách dochází ke změnám tlaku ak nedostatku kyslíku.
  7. Nejlepší je vybrat místa s rozvinutou infrastrukturou a dostupností zdravotnických služeb. Vynikající možností budou sanatoria se speciálními programy pro zbývající nastávající matky. Vhodné jsou také rodinné hotely s vysokou úrovní služeb a možností výběru a úpravy nabídky..

  Let: možný nebo ne?

  Prázdniny v zahraničí zahrnují leteckou dopravu. Porodník-gynekologové nezakazují ženám létat „v poloze“, pokud těhotenství půjde dobře. Jsou zde však také nuance a pravidla. Není vhodné zvolit si letadlo v prvním a posledním trimestru. Je důležité si uvědomit, že během letu se mění tlak. V raných stádiích to může způsobit oddělení placenty, krvácení a potrat, v pozdějších stádiích - předčasný porod. Pokud se nastávající matka cítí dobře, je bezpečné létat od 13. do 28. týdne.

  Mnoho leteckých společností vyžaduje lékařský průkaz od lékaře o stavu těhotenství a také ženám neslouží déle než 30 týdnů.

  Důležité tipy pro těhotné ženy:

  • Vyberte první řadu sedadel poblíž uličky;
  • pokud možno vstávejte ze svého sedadla každých 30 minut a chodte po kabině 2-3 minuty;
  • vezměte si s sebou nebo si objednejte dietní menu;
  • držte po ruce lízátka a potřebné přípravky;
  • před letem můžete vypít mírné bezpečné sedativum.

  Další druhy dopravy: vlak, auto, autobus

  Vlak je považován za nejbezpečnější způsob dopravy těhotných žen. Odborníci doporučují zvolit železnici, pokud doba jízdy nepřesáhne 20 hodin. Nezapomeňte si rezervovat spodní polici a nejlépe v měkkém vozíku.

  kladyMinusy
  Můžete si lehnout, odpočívat a spátDlouhá doba cestování
  Pohodlné k jídlu je horká voda na přípravu čajeNevhodné WC, nestabilní pracovní doba toalety (uzavřené během parkování)
  Jemné třepáníStuffy (pokud klimatizace nefunguje dobře)
  Můžete vstávat a chodit kolem auta

  Auto je také vhodné pro těhotné výlety, pokud často jezdíte. Odborníci doporučují nákup nafukovacích polštářů na krk a záda, jakož i zajištění možnosti přenocování, pokud je silnice plánována na dlouhou dobu.

  kladyMinusy
  Schopnost samostatně ovládat zastávky, jít na procházkuSilné třepání
  Se vším, co potřebujete, si můžete vzít spoustu zavazadelSedící poloha
  KlimatizaceNepříjemnost toalety, pokud na cestě nejsou žádná speciálně vybavená místa

  Odborníci doporučují cestování autobusem pouze na krátké vzdálenosti - ne více než 2-3 hodiny na silnici se zastávkami. Těhotným ženám se nedoporučuje sedět déle než 1,5 hodiny. Rovněž všechny typy vodní dopravy spadají pod zákaz. Vzhledem k vysokému riziku nemoci z pohybu by měla být opuštěna i hodinu a půl plavby..

  Bezpečnost cestování

  Hlavní pravidlo těhotenské dovolené - cesta a odpočinek by se měla konat v pohodlí a přinášet potěšení. Odborníci nedoporučují šetřit na životních podmínkách a službách. Nejlepší je vybrat si rekreační místa s rozvinutou infrastrukturou.

  Pravidla pro těhotné ženy:

  • doprovázet příbuzné nebo blízké osoby;
  • mít po ruce telefonní číslo gynekologa, který pozoruje těhotenství;
  • jíst ovoce a obecně neznámá jídla pečlivě;
  • vyhnout se stresu a podchlazení;
  • Nejezděte hodně, odmítněte žádné výlety a výlety autobusem;
  • Neopalovejte se, nosit klobouk a sluneční brýle;
  • nosit volné oblečení a pohodlné boty;
  • vybrat si uzavřené plavky na pláž;
  • vždy mít po ruce nesycenou pitnou vodu;
  • používat opalovací krém pro těhotné ženy;
  • odmítají kořenitá a kořenitá jídla, exotická jídla.

  Co můžete dělat během vaší dovolené?

  Těhotné je užitečné ve všem, co přináší příjemné emoce a radost. Je však třeba vyloučit silnou fyzickou aktivitu a emocionální výbuchy. Horolezectví, parašutismus, jízda na kajaku a další extrémní aktivity pro budoucí matku jsou kontraindikovány. Odpočinek by měl být prováděn v klidném měřeném rytmu s mírným cvičením.

  Lékaři doporučují chodit i plavat. Obzvláště užitečné během těhotenství, vodní aerobik. Vodní procedury mají pozitivní vliv na vývoj dítěte, zmírňují únavu, zlepšují krevní oběh a tonizují pokožku. Ráno se můžete opalovat na pláži a večer si můžete klidně vzít promenádu ​​nebo poslouchat příjemnou hudbu při lahodné večeři..

  Co vzít z dokumentů?

  Během odpočinku, stejně jako při letu, jsou potřebné následující dokumenty:

  1. Osvědčení od gynekologa o stavu a načasování těhotenství - vydané nejdříve týden před dnem odjezdu.
  2. V některých případech mohou vyžadovat lékařskou kartu se závěrem ošetřujícího lékaře o zdravotním stavu.
  3. Běžné pojištění.
  4. Karta těhotenství a rodný list - pozdní.

  Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance "int.".

  Kde a jak nejlépe relaxovat těhotná?

  Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně.
  V tomto článku jsme pro vás vybrali nejlepší časy, místa a tipy..

  Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně.

  Kde a jak mohu během těhotenství relaxovat?

  Bezpečné období pro cestování v délce 9 měsíců těhotenství je podmíněně rozděleno do tří trimestrů:

  první - od prvního do 13. týdne těhotenství;

  druhý - od 14. do 27. týdne;

  třetí - od 28. do 38. týdne (do doby narození)

  Mnoho žen se domnívá, že nejvhodnější čas pro cestování na dovolené je první trimestr. Bříško samozřejmě ještě není tak velké a je vhodné ho schovat pod tričko zdarma, zatím není těžké chodit a můžete aktivně trávit volný čas. Lékaři však s tímto názorem nesouhlasí. V prvním trimestru je tělo nastávající matky velmi citlivé na jakékoli změny: objevují se alergie na potraviny, nesnášenlivost vůči potravinám a pachům, nemoc z pohybu, toxikóza atd. Navíc v prvních týdnech těhotenství existuje vysoké riziko potratu, takže stres a stres jsou kontraindikovány. V této době gynekologové doporučují zdržet se dlouhých cest. Jsou povoleny pouze krátké výlety po zemi.

  Nejbezpečnější pro cestování na dovolené porodník-gynekologové nazývají druhý trimestr. V této době si žena již zvykla na své „zvláštní“ postavení a plod začíná stabilní období vývoje vnitřních systémů. Pokud neexistují kontraindikace, můžete cestovat do zahraničí.

  Kam otěhotnět?

  Problém volby v dnešní rozmanitosti služeb nabízených cestovními kancelářemi ve vašem případě by měl být omezen na následující úvahy.

  Za prvé, klima: pokud těhotenství pokračuje normálně, můžete si odpočinout v kterékoli klimatické zóně, i když v posledním trimestru je stále nežádoucí prudká změna klimatu.

  Za druhé, teplota vzduchu ve vybrané zemi nebo oblasti. V zemích jako Mexiko, Kuba, Egypt, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Indie v květnu až červnu teplota vzduchu přesahuje 30 ° C. Je vhodné, aby se cestující „na svém místě“ chránili před teplem. Je lepší zvolit zemi, kde je letní teplota vzduchu blízká té, která je vám známá, a neměli byste tam jezdit v nejteplejších měsících (tj. V červenci a v srpnu). Dobré podmínky pro letoviska v pobaltských zemích, Chorvatsku, Turecku, Francii, Španělsku, Švýcarsku.

  Za třetí, co dělat s láskou k exotickým? Nelze jednoznačně odpovědět na otázku, zda těhotné ženy mohou cestovat do exotických zemí. O této otázce by mělo být rozhodnuto individuálně po konzultaci s lékařem. Například výlet do Afriky je spojen s nebezpečím nákazy vážnými infekčními chorobami, takže každý, kdo odejde, musí být očkován proti žluté zimnici a poté vzít profylaktické léky na antimalariku. Těhotné ženy samozřejmě také nemohou. O očkování rozhoduje lékař v každém případě individuálně. V prvním trimestru je očkování proti chřipce a všem tropickým infekcím zakázáno, aby nedošlo k poškození zdraví vyvíjejícího se plodu. Kromě toho jsou exotické země (Kuba, Mexiko, Afrika, ostrovní státy) příliš daleko a nadcházející dlouhý let (někdy s přestupem) bude pro každou osobu nesmírně únavný, nemluvě o budoucí matce.

  Jaké moře si vybrat pro relaxaci během těhotenství?

  Konečně, vyhledávané moře nebo oceán lákavě zvědavě u nohou a jste připraveni se vzdát vlnám. Co mějte na paměti?

  Je velmi užitečné pro těhotné ženy plavat, zejména v mořské vodě, nasycené solemi a mikroelementy, které zlepšují tělo. Toto přirozené hypertonické řešení velmi dobře uvolňuje svaly, zjemňuje nervový systém a pomáhá při stresu. Nastávající matka necítí ve vodě tíže vlastního těla, v horkém dni ji uvolňuje a osvěžuje. Kromě toho je plavání vynikajícím cvičením pro dýchací a svalové systémy těla, které vám pomohou připravit se na porod. Velmi užitečné je plavání s křečovými žilami, protože podporuje svalový tonus. Takže plavejte v potěšení, ale vyhněte se přetížení, neorganizujte soutěže, nepotápějte se.

  A více o exotických. V jižních mořích, často hned u pobřeží, jsou korálové útesy, kolem nichž barevné ryby lákají neobyčejnou krásu. Pamatujte, že na korály nemůžete šlápnout (existují speciální pantofle, můžete si je koupit v obchodě předem): šlápnutí naboso na korály vám způsobí problémy po zbytek pobytu. Totéž lze říci o „zlatých rybkách“ a dalších zástupcích mořské fauny - v žádném případě by se jich nemělo dotknout, protože mohou být jedovatí.

  Pokud se vám teplota mořské vody nezdá příliš vysoká a když vstoupíte do vody, budete se cítit chladně, naslouchat svým pocitům a nechladit - v tomto případě byste měli raději mořský bazén, kde je teplota vody mnohem vyšší.

  Důležité tipy pro těhotné ženy:

  Vyberte první řadu sedadel poblíž uličky;

  Je-li to možné, vstávejte ze svého sedadla každých 30 minut a chodte po kabině po dobu 2-3 minut;

  Vezměte si s sebou nebo si objednejte dietní menu;

  Mějte po ruce lízátka a potřebné přípravky;

  Před letem můžete vypít lehce bezpečné sedativum..

  Pravidla pro těhotné ženy:

  Jízda doprovázená rodinou nebo přáteli;

  Mějte po ruce telefonní číslo gynekologa, který pozoruje těhotenství;

  Jemně jíst ovoce a obecně neznámá jídla;

  Vyvarujte se stresu a podchlazení;

  Nejezděte hodně, neopouštějte žádné pěší výlety a výlety autobusem;

  Neopalovejte se, nosit klobouk a sluneční brýle;

  Používejte volný oděv a pohodlné boty;

  Na pláž si vyberte uzavřené plavky;

  Vždy mějte po ruce neperlivou pitnou vodu;

  . Používejte opalovací krém pro těhotné ženy;

  Odmítněte kořenitá a kořenitá jídla, exotická jídla.

  Jaro je z hlediska rekreace nejproblematičtějším obdobím: bahno, deště, bouřky... Spojené arabské emiráty jsou v březnu vhodné k relaxaci u moře, které se začnou zahřívat v polovině měsíce.

  V dubnu až květnu je dobré jít někam na jih, kde slunce a teplo jsou již teplé. Hlavní věc je být na čerstvém vzduchu po dobu nejméně čtyř hodin denně, jinak cesta nedává smysl a nemá problémy s toxikózou. Odpočinek se doporučuje zařídit během hodin maximální sluneční aktivity.

  Doporučujeme zvážit tyto oblasti:

  SAE (polovina března - začátek května)

  Krym (blíže k květnu)

  Izrael (blíže k květnu již teplé moře v Eilatu)

  Léto není čas cestovat na horká místa. Naše dítě neschválí takové drastické změny klimatu. Je lepší vyzvednout něco ve vaší klimatické zóně - usadit se u jezera, dělat břišní cvičení, procházet stinnými lesy, zkrátka něco pastoračního.

  V létě v hlavní sezóně (červenec-srpen) doporučujeme těhotným ženám chodit a dýchat více čerstvého vzduchu.

  Česká republika (hornatá část);

  Horská jezera v Rakousku (Zell Am See-Kaprun je velmi krásné místo!). Mimochodem? existují speciální hotely pro těhotné ženy;

  Severní Itálie se svými jezery (Lugano, Dicamo, Garda) (specializované hotely);

  Z plážových cílů je důležité zvolit ten pravý čas, abyste se nedostali do extrémně horkých podmínek. V těchto zemích si můžete odpočinout u moře:

  Španělsko (červen, konec srpna);

  Podzim je téměř dokonalý čas na odpočinek. Někteří lidé rádi vdechují vůni mrtvých listů, pěší turistiku ve více či méně vyčištěných lesích (aby se neohrožili zakopnutím a pádem!), Jiní se právě dostanou ven do jižních zemí, je dost teplo, ale není tam žádné teplo. Můžete si zaplavat v moři nebo bazénu a večer se projít po promenádě a jíst exotická jídla, temperament, relaxovat. Jemné slunce, příjemný servisní personál, útulný hotelový pokoj, možnost relaxace z květináčů a žehlicích košil - to, co ještě žena potřebuje pro štěstí?

  Z podzimních směrů pro těhotné ženy doporučujeme tyto:

  Září (teplé moře + výlety):

  Je možné jezdit těhotně na moři

  Odpočinek během těhotenství na moři

  Nejčastější otázkou je, zda těhotná žena může jít k moři? Pokud těhotenství postupuje normálně, pak z toho bude mít prospěch pouze odpočinek - žena i dítě. Samozřejmě se musíte nejprve poradit s místním gynekologem a ujistit se, že neexistují žádné kontraindikace pro odpočinek. Čerstvý mořský vzduch, krásná příroda, moře - to vše zlepší nejen vaše zdraví, ale také vaši náladu!

  Názor lékařů „Je možné, aby se těhotné ženy uvolňovaly na moři?“
  • Druhý trimestr těhotenství je nejvhodnější pro relaxaci na moři, od přibližně 16 do 27 týdnů těhotenství.
  • Nezapomeňte se před cestou poradit se svým gynekologem, který vám dá individuální doporučení. Pokud těhotenství pokračuje normálně, bez komplikací - odpočívejte na zdraví! Mořský vzduch bude přínosem pouze pro vás a vaše dítě!
  • Azovské moře je nejlepší prázdninové místo pro těhotné ženy. Díky své malé hloubce je teplota na Azovském moři vždy o 2-3 stupně vyšší než v Černém moři.
  • Mořský vzduch je zvláště užitečný pro těhotné ženy, protože je nasycen záporně nabitými ionty a příznivě ovlivňuje všechny metabolické procesy v těle.
  • Je lepší opustit těžké náklady - například potápění. A pokud chcete navštívit vodní park v Kirillovce - důrazně doporučujeme jen koupání v bazénu. Používání jízd a skluzavek v jakékoli fázi těhotenství je nebezpečné! Delfinárium je pro vás vhodnější - výkony přátelského týmu delfínů a kožešinových pečetí vám dodají pouze pozitivní emoce.

  Pro rodinnou dovolenou s dětmi a těhotnými ženami je jednou z hlavních výhod klidná, relaxační dovolená, zelené plochy, vlastní velký bazén. V penzionu se uvolňují páry s dětmi různého věku a tato atmosféra má příznivý vliv na váš stav.

  Po odpočinku v penzionu navštěvují těhotné ženy solnou místnost. A kyslíkové koktejly, které se připravují v jídelně penzionu, nasycují tělo kyslíkem, což je během těhotenství tak nutné!

  V penzionu je nepřetržitě otevřené lékařské centrum, kde můžete získat potřebné rady a v případě potřeby kvalifikovanou první pomoc.

  Tipy pro nastávající matky
  • Když jedete na dovolenou, nezapomeňte si s sebou přinést výměnnou kartu (každá těhotná žena je vydávána při registraci na prenatální klinice).
  • První dny pobytu v mořském letovisku - aklimatizace, tělo si zvykne na nové podmínky. V těchto dnech je důležité odpočívat co nejvíce, a co je nejdůležitější, dostatek spánku. Užitečný je také denní spánek..
  • Snažte se být méně na slunci, dávejte přednost temným místům.
  • Být na otevřeném slunci - nezapomeňte použít panamský klobouk!
  • Při plavání v moři si můžete všimnout, že se vaše dítě přestalo hýbat a chová se tiše v bříšku. To je normální reakce, takže se nemusíte bát! Dítě, jak to bylo, naslouchá novým pocitům neznámým. Někdy je u těhotných žen na Azovském moři pozorována jiná reakce - když jsou na moři, dítě se začíná intenzivně pohybovat - a to je také normální!

  Jak bezpečný je výlet k moři během těhotenství? Kterou dopravu zvolit: vlak, auto nebo letadlo?

  Výlet k moři je zdrojem pozitivní energie. Nastávající matka se, stejně jako každá jiná osoba, chce odpočinout od shonu města, užívat si teplého písku, vůně slaného větru, zvuku příboje a samozřejmě plavání. V tomto článku budeme analyzovat, zda je možné, aby těhotné ženy odcházely k moři, jaký druh dopravy je lepší zvolit pro cestování (vlak, auto nebo letadlo) a jaké mohou být důsledky cesty..

  V první řadě samozřejmě záleží na zdraví matky, jejím stavu a na tom, jak dobře těhotenství pokračuje. Těhotenství je také důležitým faktorem, protože výlet do moře pro těhotné ženy v raných stádiích je obtížnější než ve druhém trimestru. Důležitým aspektem je rada gynekologa, který doprovází těhotenství. Nejdříve ale první.

  Mohou těhotné ženy jít k moři: výhody výletu

  Začněme tím nejpříjemnějším - pojďme mluvit o výhodách moře pro těhotnou ženu. Pokud těhotenství proběhne bez komplikací, lékař nebude proti vaší cestě k moři. Na pobřeží moře může maminka nejen relaxovat, ale také zlepšit své zdraví a připravit se na porod.

  Mořský vzduch posílí imunitu a zapomene na nachlazení po dlouhou dobu. Kromě toho jsou vzduch a mořská voda nasyceny jodem, což je pro ženu v práci tak nezbytné. Milující slunce také dokáže uzdravit matku, vyživuje ji vitaminem D, což je stejně důležité pro budoucí matku i dítě.

  Koupání také přináší mnoho výhod - je to posilování fyzické aktivity nohou a lisu, jehož změřený vývoj je užitečný pro práci. Měkké vzrušení vody nahradí nejlepší masáž, v důsledku čeho zapomenete, co je otok. Vaše tkáně a tělo dítěte budou nasyceny kyslíkem a krev bude žít rychleji.

  Důležitým aspektem je psychický stav ženy při porodu a moře je v tom hlavním antidepresivem. Procházka po mořském pobřeží uklidní nervový systém, problémy a stres vás nechají nejen na dovolené, ale i několik týdnů po něm.

  Během prázdnin na moři je důležitá prevence nadměrné fyzické námahy a nadměrného pobytu na otevřeném slunci. Nezapomeňte, že na vás záleží nejen vaše vlastní zdraví, ale také blaho malého, dosud nenarozeného zázraku.

  Kontraindikace plavání v moři pro těhotné

  Prázdniny na moři nejsou vždy schopny přinést mimořádné výhody, takže v některých případech je otázka, zda těhotné ženy mohou jít na moře, obzvláště naléhavá. Existují kontraindikace, při nichž bude muset být dlouho očekávaná dovolená odložena:

  • Věnujte pozornost gestačnímu věku. Nedoporučuje se cestovat v časných stádiích těhotenství a ve třetím trimestru. V prvním případě hrozí potrat (zejména pokud se matka necítí dobře) a ve druhém je riziko předčasného porodu.
  • Taková komplikace těhotenství jako placenta previa je také kontraindikací nejen pro všechny druhy dlouhých výletů, ale také pro koupání v mořské vodě. S takovou diagnózou by měla být žena v práci odborníky pečlivě sledována..
  • S hypertenzí a jinými formami pozdní gestózy doprovázenými otoky a zvýšeným krevním tlakem je cestování také zakázáno. To může vést ke zhoršení stavu matky.
  • Pokud má žena při porodu chronická onemocnění, může se během těhotenství zhoršit. V takových obdobích je lepší být co nejblíže lékaři a pečlivě sledovat své zdraví. Takže byste měli zapomenout na výlet k moři.
  • Existují také další komplikace, které hrozí ukončení těhotenství. V tomto případě se také musíte zdržet pohybu. Změna klimatu a cestovní stres zhoršují situaci a hrozba by se mohla stát skutečností.

  Jaký druh dopravy je lepší jít: auto, vlak, letadlo

  Neexistují žádné kontraindikace, věci jsou již shromážděny, zbývá vyřešit otázku dopravy, po které půjdete na dlouho očekávané pobřeží.

  Mohou těhotné ženy jet k moři autem

  Dnes si může většina strojů dovolit údržbu stroje. Jedná se samozřejmě o velmi pohodlný transport pro těhotné ženy, pokud mluvíme o malých vzdálenostech. Jízda k moři se však nedoporučuje. Zpočátku je silnice vzdálená a je velmi obtížné sedět na dlouhou dobu ve stejné poloze, i když není těhotná. Samozřejmě můžete častěji zastavovat, chodit na procházky, zahřívat se, ale celková doba cestování se tím jen prodlouží. Kvalita silnic také nechává hodně žádoucí a otřesení nastávající matky se nedoporučuje.

  Pokud se přesto rozhodnete jet autem - pečlivě zkontrolujte technický stav vozidla a za volant postavte zkušeného řidiče.

  Mohou těhotné ženy jít do moře letadlem

  Než budete létat v letadle, měli byste o tom také přemýšlet. Zvláště pokud letíte poprvé. Pokles tlaku a nízký obsah kyslíku ve vzduchu nezajistí cestu pohodlnou. Každá letecká společnost má navíc své vlastní požadavky na těhotné cestující. Musíte se s nimi seznámit a bezpodmínečně se s nimi držet, jinak jednoduše nebudete moci nastoupit na palubu letadla. Letecká doprava je přijatelná, pouze pokud cestujete na velmi velké vzdálenosti.

  Mohou těhotné ženy chodit na moře vlakem

  Nejlepší řešení tohoto problému je jízda vlakem. Toto je nejspolehlivější a nejbezpečnější doprava. Je velmi výhodné, že v každém okamžiku můžete chodit kolem auta nebo si lehnout. Na stanicích bude žena v práci nejen dýchat vzduch, ale bude také moci dostávat nezbytnou lékařskou péči.

  Další rady pro těhotné ženy cestující na výlet k moři

  • Udělejte si výlet ve druhém trimestru. Toto je nejbezpečnější doba pro stěhování a změnu klimatu..
  • Místo odpočinku, zvolte hustě obydlená města s rozvinutou infrastrukturou nebo motely specializující se na těhotné ženy. Pokud se tedy něco stane, můžete vždy použít vysoce kvalifikovanou lékařskou pomoc..
  • Nenechte se línit zásobováním vaší vlastní lékárničky, která musí nutně obsahovat antispasmodika.
  • Cesta autem by měla být doprovázena častými zastávkami (asi jednou za tři hodiny) a dlouhými procházkami (nejméně patnáct minut). Během cesty umístěte bezpečnostní pás pod břicho tak, aby bylo pohodlné nejen pro vás, ale i pro nenarozené dítě..
  • Koupání v mořské vodě je přípustné, pouze pokud je jeho teplota nad 22 stupňů.
  • Dávejte pozor na slunce, snažte se jít ven na otevřenou plochu. V tomto případě je nejlepší koupit deštník..
  • Dávejte pozor na jídlo. Nejezte podezřelá nebo exotická jídla. Není známo, jak na ně vaše tělo bude reagovat..

  Těhotenství je začátkem odpovědnosti nejen za zdraví člověka, ale také za život milovaného dítěte. Proto je od této chvíle nutné jednat s velkou pozorností a eliminovat všechna rizika. Doufáme, že vám tento článek pomůže vyřešit otázku, zda je možné, aby těhotné ženy jezdily k moři autem, vlakem nebo letadlem a aby strávily svou dovolenou s výhodami pro sebe a dítě..

  Kdy a kam jít relaxovat těhotná (video)

  Článek „Jak bezpečný je výlet k moři během těhotenství?“ Ukázalo se, že je užitečný. Jakou dopravu si vybrat? “ Sdílejte se svými přáteli pomocí tlačítek sociálních médií. Uložte si článek do záložek, abyste neztratili.

  Články O Neplodnosti