Hlavní Výživa

Houby pro kojení

Pro kojící ženy existuje seznam produktů, které by neměly jíst, protože jsou pro dítě škodlivé. V tomto článku se zabýváme tím, zda je možné kojit maminky během kojení..

Houby pro kojení

Vlastnosti hub

Houby patří mezi zdravé produkty, protože obsahují mnoho různých vitamínů, makro a mikroelementy. Jsou však dlouhodobě tráveny a také vyvolávají alergické reakce. Jídla z nich mohou způsobit otravu, pokud jsou houby nekvalitní..

Výhoda

 • díky složkám, které tvoří jejich složení, způsobují pocit plnosti při výrazně nižších objemech než jiné produkty, tzn. jsou uspokojující;
 • příznivě ovlivňují imunitní systém a svalovou tkáň;
 • posílení nehtů a zubů, nasycení pokožky vitamíny;
 • udržovat energetickou rovnováhu v těle;
 • zlepšit vidění;
 • pomáhat snadno usnout a podporovat zdravý spánek;
 • zlepšit nervový systém a kvalitu krve;
 • zbavit tělo „špatného“ cholesterolu;
 • mají regenerační a protizánětlivý účinek;
 • zabránit plicním nachlazením a infekčním onemocněním;
 • snížit pravděpodobnost rakovinných buněk a kardiovaskulárních chorob.

Houby lihoviny se používají k prevenci a léčbě plicních chorob.

Chcete-li přesně vědět, zda je nebezpečné jíst houby pro kojící matku nebo ne, měli byste kontaktovat svého lékaře nebo pediatra. Opravdu, v této věci existuje mnoho nuancí, pokud jde o druhy hub, dávku jejich použití, stravu atd..

Někdy žena nemusí mít podezření, že je alergická na tento produkt, protože se objevily případy, kdy se alergické reakce objevily až po narození dítěte.

Pro novorozence a kojící matku mohou být houby kvůli vysokému obsahu toxinů vážným nebezpečím. Ovocná těla snadno absorbují toxické chemické sloučeniny, které se nacházejí v půdě a které i po pečlivém a zdlouhavém čištění nebo zpracování produktů stále vstupují do těla matky a dítěte.

Kvůli velkému množství toxinů dochází k otravě a někdy plísňové spóry pronikají do plic, což vyvolává alergickou reakci.

Tento produkt také silně zatěžuje močové orgány a trávicí systém. Díky obsahu těžkých prvků (vláknina a uhlohydráty) se houby rozkládají po dlouhou dobu a absorbují tělem, zejména dětem.

U kojenců ve věku 3–4 měsíců není trávicí systém dosud zcela vytvořen, takže určité potraviny mohou způsobit koliku, změny konzistence a barvy stolice, zvýšení plynu.

Pravidla pro jíst houby

Kojící maminka může jíst malé množství hub

Žena během kojení často zažívá akutní, neodolatelnou touhu jíst houby. V takových případech může být konzumováno malé množství hub..

Houby můžete začít jíst, když kojíte, teprve 4–6 měsíců po narození.

Poprvé je lepší je vyzkoušet (ne více než 5 kusů). Podívejte se, jak tělo vašeho dítěte reaguje. Pokud se objeví příznaky alergie, poruchy gastrointestinálního traktu nebo jiné příznaky, ihned dejte dětem pediatra. Pokud nedojde k žádné negativní reakci, znamená to, že pravidelné používání hub pro kojící matku není kontraindikováno.

Denní norma je 50-60 g hotového výrobku.

Jaké houby mohu jíst a jak často

V případě kojící matky mohou houby jíst jednou za 2 týdny v prvním roce kojení a ve druhém roce - jednou týdně..

S kojením žampiony a houby ústřice prakticky nezpůsobují žádné nebezpečí. Ve srovnání s jinými druhy žampiony (bílá, hnědá, tmavá) téměř neabsorbují toxické látky z půdy a mají mnoho užitečných vlastností:

 • zbavit tělo škodlivých látek;
 • přispívají k normalizaci laktace a metabolismu v ženském těle díky vysokému obsahu tekutin v jejím složení;
 • zabránit zácpě a normalizovat stolici;
 • snadno strávitelný díky nepřítomnosti těžkých prvků;
 • mají nízký obsah kalorií;
 • oživit tělo;
 • jsou náhražkami masa kvůli vysokému obsahu bílkovin;
 • nezpůsobují intoxikaci, otravu a obezitu;
 • umožněno použití u pacientů s diabetem z důvodu nedostatku cukrů v jejich složení.

Při kojení budou také užitečné ústřičné houby, protože obsahují malé množství kalorií a mohou snadno nahradit masné výrobky. Zlepšují kvalitu krve, zbavují tělo cholesterolu a dalších škodlivých látek a zabraňují výskytu infekčních chorob. Stejně jako žampiony nejsou ústřičné houby toxické, ale častěji způsobují alergické reakce..

Nemůžete jíst houby pro problémy se žaludkem a střevy, pro selhání ledvin, pro choroby trávicího traktu a jater a pro časté hromadění plynů ve střevech (plynatost)..

Jaké houby jíst opatrně

V prvních šesti měsících kojení lékaři nedoporučují jíst lišky, hříbky všeho druhu, prsa a máslo. Tyto lesní houby absorbují těžké kovy, takže jsou tráveny po dlouhou dobu.

Když je doba HB u konce, neváhejte jíst všechny houby. Bílá houba zlepšuje fungování trávicího a imunitního systému, pomáhá obnovit sílu a dodává tělu energii. Lišky mají také řadu pozitivních vlastností: přispívají k normalizaci spánku, zvyšují zrakovou ostrost a posilují svaly. Používají se k prevenci nachlazení..

Je možné kojit houby kdy, jak často a v jaké formě je používat?

Je možné kojit houby, jak často mohou jíst - běžné otázky mladých matek. Tento dar přírody je jedinečným zdrojem bílkovin a minerálů. Kojící ženy by však měly být do stravy zavedeny opatrně, aby nedošlo k intoxikaci..

Houby - výhody a poškození těla?

Výhody hub pro lidské tělo jsou neocenitelné. Je to kvůli jejich bohatému chemickému složení. Basidiomycety přítomné v houbách jsou jedinečným zdrojem bílkovin. Teoreticky se tento produkt může stát jakousi náhradou za masné výrobky. Jakmile jsou v lidském těle, jsou proteiny rozděleny na aminokyseliny.

Pojmenování hlavních prospěšných vlastností hub je nutné zdůraznit jejich následující výhody:

 • vysoký obsah bílkovin a minerálů;
 • nízkokalorický obsah;
 • stimulace obranyschopnosti těla.

Je však třeba poznamenat řadu nevýhod:

 • špatná stravitelnost;
 • těžké trávení;
 • schopnost akumulovat toxiny a jedy z půdy.

Může nebo nemusí houby pro kojící matku?

Ve snaze chránit dítě je otázka, zda matky mohou kojit houby, určena okresním lékařům. Podle pediatrů je zakázáno zavádět do výživy děti do 2–3 let. To je odůvodněno skutečností, že ve většině případů mycelium hromadí velké množství toxinů a škodlivých látek, jejichž výsledek je obtížné předvídat.

U kojících žen jim kojící specialisté dovolují přidat do své stravy houby. Množství a četnost použití produktu je navíc omezená. Někteří lékaři během kojení nedoporučují jíst houby. Odpovědí na otázku žen, proč houby nemohou být kojeny, věnují pozornost nemožnosti stanovení bezpečnosti konkrétního druhu bez zvláštních zařízení.

Lesní houby s HS

Po zjištění, zda houby lze léčit pomocí HS, chtějí ženy zjistit, které z nich jsou co nejbezpečnější. Lesní houby mohou být zahrnuty do ošetřovatelské stravy pouze tehdy, jsou-li sebrány osobně a území jejich sběru není zónou se zvýšeným zářením.

Z volné přírody můžete používat nejen hříbky, ale pravidelně se může vyskytovat kojení ve stravě matek:

Při nákupu hub na trhu musí prodávající předložit znalecký posudek. Poté, co se ujistíte, že je vše v pořádku, můžete si je koupit. Množství konzumovaných hub je řízeno lékařem. Zároveň musíte začít s malým objemem, postupně zvyšovat podíl hub v nabídce a jíst je nejvýše 2krát týdně.

Žampiony s GV

Je možné ošetřovat houby žampiony matky - podobnou otázku často řeší mladé ženy i odbornice na kojení. Současně lékaři vždy kladně odpoví. Faktem je, že žampiony se pěstují uměle ve skleníkových podmínkách..

To vede k jejich hlavním pozitivním vlastnostem:

 • snadná stravitelnost;
 • nedostatek toxinů a škodlivých látek;
 • vysoký obsah bílkovin, stopových prvků a vitamínů: selen, zinek, mangan.

Kromě toho, než začnou bezplatný prodej v obchodech, projdou kontrolou kvality. To vede k vysoké míře bezpečnosti. Stejně jako žampiony, i ženy mohou do své stravy zahrnout ústřice. Tyto houby mají podobné vlastnosti, takže mohou snadno rozšířit každodenní kojící stravu, aniž by riskovaly zdraví dítěte a matky.

Nakládané houby pro GV

Pokud jde o to, zda je pro kojící matku možné houby, lékaři poznamenávají, že je třeba zvážit nejen typ, ale také způsob jejich přípravy..

Ve stravě ženy během laktace by nemělo být:

 • nakládané;
 • Slaný;
 • konzervované houby.

Tento druh zpracování produktu zahrnuje použití velkého množství soli, koření, koření. Tyto složky ve složení konečného produktu jsou schopné vyvolat alergické reakce malého organismu. Kromě toho velké množství soli narušuje normální rovnováhu vody v těle, což přispívá k jejímu zpoždění, což negativně ovlivňuje laktaci. Lékaři proto odpovídají záporně na otázku, zda jsou konzervované houby kojeny.

Smažené houby

Houby pro kojení v smažené formě mohou být konzumovány v omezeném množství. Specialisté doporučují upřednostňovat takové typy tepelného zpracování, jako je vaření, dušení a pečení. Ve vzácných případech je povoleno jíst smažené houby. Je třeba poznamenat, že takto připravený jedinečný produkt částečně ztrácí své užitečné vlastnosti. Tepelné zpracování navíc zvyšuje dobu trávení produktu, což ztěžuje trávení.

Jak jíst houby?

Před zavedením hub do vaší stravy musí kojící matka konzultovat lékaře s tímto tématem. Existuje celá řada nemocí a stavů těla, v jejichž přítomnosti je nemožné je úplně sníst.

 • onemocnění trávicího traktu;
 • patologie slinivky břišní;
 • nemoc jater
 • patologie ledvin;
 • nadýmání;
 • společné problémy.

Důležitá je také metoda vaření hub. Abyste získali co nejvíce z tohoto přírodního daru, je nejlepší dušit a péct houby. Delší vystavení vysokým teplotám sníží užitečnost vařeného pokrmu. Zvláštní pozornost musí být věnována době zavedení hub do stravy. Před žampiony by se tedy podle lékařů měli objevit žampiony a ústřice.

Kdy mohu představit houby s HS?

Po zjištění, zda je možné kojit houby a získat pozitivní odpověď, většina matek spěchá, aby je zahrnula do stravy. Pokud je však možné mít houby na hepatitidu B a zda jsou všechny povoleny, ne všichni se o lékaře zajímají. Většina odborníků souhlasí s tím, že 4-6. Měsíc života dítěte bude ideální.

Houby při kojení novorozence jsou přísně zakázány. Maminky, jejichž děti mají zvýšenou náchylnost k alergickým reakcím, by neměly spěchat se zavedením hub do své stravy. Někteří dětští lékaři nedoporučují používat tento přípravek, dokud není dítě ve věku 10–12 měsíců nebo do konce laktačního období..

Jaké houby je možné?

Při výběru hub pro HB lékaři doporučují dávat přednost žampionům a hlívy ústřičné. Tyto druhy jsou pěstovány za uměle vytvořených podmínek. To téměř zcela eliminuje jejich kontakt s životním prostředím: nejsou schopni hromadit škodlivé látky a produkty rozkladu, toxiny přítomné v půdě.

Čas od času jsou také povoleny lesní houby. Ideálně, pokud byly sestaveny samostatně, v ekologicky čistých oblastech, daleko od průmyslových zón a průmyslových odvětví.

Mezi typy povolené kojení:

Jak vařit houby s GV?

Houby během kojení mohou být přidávány do různých pokrmů. Máma si na základě svých preferencí může nezávisle vybrat, co se jí nejvíce líbí. Ve většině případů se houby přidávají do polévek, které se z nich připravují jako příloha k jídlu a používají se jako nezávislé jídlo.

Před použitím musí být pečlivě tříděny, vyčištěny a omyty. Aby byl produkt snadněji stravitelný, je předem jemně nasekaný. Jako obvaz je povoleno používat rostlinný olej nebo zakysanou smetanu. Mezi nejoblíbenější mezi kojícími matkami lze uvést následující jídlo.

 • hříbky nebo liškami - 800 g;
 • brambory - 2 ks.;
 • mrkev;
 • kopr;
 • zakysaná smetana;
 • sůl.
 1. Houby jsou umyté, loupané a jemně nasekané.
 2. Nalijte 1,5–2 litru vody do ohně.
 3. Po uvaření přidejte nakrájenou mrkev a brambory.
 4. Do hotové polévky se přidá kopr a podává se ke stolu..

Je možné, aby kojící matka snědla houby a které?

Lékařské odborné články

Pro kojící matku můžete jíst houby, ale je zde mnoho podmínek, které je třeba vzít v úvahu. Je důležité, aby tyto produkty v mateřské stravě neovlivňovaly pohodu novorozence. Koneckonců, i přes výhody hub, mohou mít na dítě negativní vliv.

Jako kojící matka musíte jíst správně, abyste svému tělu poskytli živiny, které pomáhají doplňovat mateřské mléko se vším potřebným pro dítě a životně důležitým pro jeho tělo..

Houby se obecně nepovažují za laktogenní produkty, ale některé druhy hub jsou dobrým zdrojem beta-glukanů, polysacharidů, které jsou považovány za hlavní laktogenní látky. I když někteří říkají, že houby nejsou úplně tráveny ve střevě a vytvářejí podmínky pro zvýšené kvašení, není to úplně pravda. Na druhé straně, pokud houby nejsou vstřebávány, potom nemůže dojít k poškození dítěte.

Houby jsou skvělé jídlo pro dítě, které krmíte mlékem. Nezapomeňte je zahrnout do své stravy, abyste z nich dostali maximum. Jsou chutné a snadno se připravují. Zahrňte je do své stravy, ale nejezte nebezpečné. Dobře je vařte a přidejte do jakéhokoli jídla, které chcete zvýšit jeho nutriční hodnotu. Rozhodně bude mladá matka těžit z hub, pokud si je vyberete a vaříte správně. I přes všechny užitečné vlastnosti tohoto produktu to vše závisí na způsobu skladování, přípravě a typu hub. Jediným problémem s houbami je místo jeho původu. Je dobře známo, že houba je kontroverzní ovoce, které se vyskytuje hlavně v půdě. Proto není bezpečné jíst syrové houby. Navíc jsou považovány za karcinogenní. Je známo, že vaření nebo sušení neutralizuje karcinogenní účinky, a je proto bezpečné..

Kdy mohu během kojení jíst houby? Je lepší to udělat po krmení dítěte a před dalším krmením jsou ještě tři až čtyři hodiny. V tomto případě, během této doby, houby budou mít čas na trávení a těžkosti v žaludku pominou, pokud způsobí tento pocit.

Pokud zvolíte správné houby, uložte je správně a uvařte, pak není pochyb, že obsahují pouze nutriční vlastnosti.

Výhody a poškození hub pro matku během kojení

Maso, exotické, výživné a chutné houby jsou vynikajícím krmivem pro kojící matky. Houby jsou bohaté na různé živiny a jsou jedním z vůdců v oblasti výživy, kterou lze pravidelně jíst. Kromě toho mohou houby pomoci léčit příznaky koliky u dítěte, protože houby zvyšují imunitní odpověď organismu, včetně zvyšování imunoglobulinu IgA. Tato imunitní látka pomáhá zabránit pronikání velkých, lehce stravitelných molekul potravy do střev dítěte. To je důležité, protože děti s trávicím traktem ještě nejsou zcela zralé..

Všechny houby mají zdravotní přínosy. Jsou dobrým zdrojem aminokyselin. Aminokyseliny jsou nepostradatelné a ideální pro celkový vývoj vašeho dítěte, což přispívá ke zvýšení svalové hmoty. Houby vystavené slunečnímu záření obsahují vitamín D, nepolapitelný, ale velmi potřebný vitamin známý jako vitamín pro matky a děti..

Je velmi důležité správně vařit houby, protože díky tomu jsou jejich úžasné živiny dostupné a snadno se vstřebávají. Většina lidí má rád houby v salátech, polévek, pizzu a kořeněné přípravky. Čerstvě vybrané houby jsou ještě lepší, protože obsahují maximální množství živin. Houby však při kojení musí nutně podstupovat tepelné ošetření. Syrové houby nejsou bezpečné, protože jsou karcinogenní. V syrových hubách bude přítomno malé množství karcinogenů a jejich vaření nebo sušení odstraní toxiny. Kromě toho nabídnou zdravotní přínosy, jako je zvýšená imunita, poskytnutí vlákniny, minerálů a vitamínů pro tělesný systém. Proto je vždy vhodné jíst vařené, sušené houby nebo jejich výtažky a tinktury.

Houby obsahují vynikající výživnou hodnotu pro vaše rostoucí dítě. Nezapomeňte odstranit většinu životně důležitých složek zahrnutím hub do své každodenní stravy..

Houby obsahují velké množství vitamínů B. Pomáhají využívat energii z jídla, které konzumujete, a přispívají ke zdravé kůži, trávení a tvorbě nervů. Složky vitaminu B zahrnují thiamin (B1), riboflavin (B2), niacin (B3) a kyselinu pantothenovou (B5). Jeden šálek bramborových hub obsahuje přibližně 8 procent denního požadovaného množství riboflavinu, což je ideální pro ženy a novorozence. Thiamin, niacin a kyselina pantothenová tvoří pro vaše dítě zdravou tělesnou hmotnost a posilují také centrální nervový systém.

Houby jsou vynikajícím zdrojem vitamínu D, který je ve všech konzumovaných skupinách potravin velmi vzácný. Přítomnost vitamínu D v hubách je pro matku důležitá ke konzumaci. Vitamin D reguluje velkou absorpci vápníku v těle a vytváří silné kosti a zuby ve vašem rostoucím dítěti..

Vaše tělo vyžaduje více hemoglobinu, protože se zvyšuje krevní objem a dítě potřebuje nové stopové prvky. Železo je hlavní složkou hemoglobinu a houby obsahují velké množství železa. Je známo, že jeden šálek hub má 8 miligramů železa..

Houby také poskytují dobré množství vlákniny a antioxidantů. Antioxidanty, jako je selen a ergotionein, pomáhají chránit vaše tělo před poškozením volnými radikály a zvyšují imunitní systém. Vlákna pomáhají předcházet podrážděným podmínkám, jako je zácpa a únava, při zachování aktivity a připravenosti pro snadné trávení..

Houbové podmínky pro krmení novorozence

Je možné jíst houby kojící matce? Většina rodičů se o tuto otázku zajímá, když uvažují o zavedení hub do stravy svých matek ve fázi krmení dítěte. Ve většině případů jsou jedlé houby ty, které se prodávají v obchodech. V ideálním případě nejsou houby tím správným jídlem, které je tak bezpečné, aby se přidalo k mámě. Ale přesto si můžete aplikovat houby, jakmile bude vaše dítě ve věku tří měsíců. Koneckonců, obsah vitamínu D, antioxidantů a aminokyselin v hubách bude nepochybně pro organismus velmi užitečný.

Jaké houby jsou povoleny mámě během kojení?

Existuje tolik druhů hub, že je důležité vyzkoušet každý jednotlivý typ zvlášť, abyste viděli, jak vaše dítě na ně reaguje. Z hlavních druhů, které se v naší zemi běžně konzumují, jsou to hříbky, lišky, žampiony. Lišky mají antimykotické, bakteriální a mikrobiální vlastnosti a jsou dobrým zdrojem vitamínu D, C a draslíku. Houby lišky během kojení jsou proto považovány za nejužitečnější a nejpříjemnější pro trávení. Jsou nejlépe přístupné působení enzymů ve střevech, takže tam na krátkou dobu přetrvávají a nevyvolávají velké obavy. Houby a žampiony během kojení mohou být také konzumovány, ale pro trávení jsou považovány za obtížnější. Proto je důležité je správně vařit. Doporučujeme nejprve vařit všechny houby ve slané vodě a poté dušit. Smažené houby během kojení mohou způsobit nadýmání kvůli vysokému obsahu oleje a tuku, proto se tento způsob přípravy nedoporučuje.

Ačkoli různé druhy hub se liší obsahem kalorií a živin, obvykle neobsahují mnoho uhlohydrátů, kalorií, tuků, sodíku nebo cukru. Mezitím všechny druhy obsahují vysokou hladinu živin - zejména antioxidanty, které aktivují vitaminy B, měď a selen..

S tolika existujícími druhy hub a mnoha sloučeninami v každé odrůdě, které nabízejí své vlastní jedinečné vlastnosti, je obtížné shrnout výhody výživy hub. Ale existují některé druhy hub, které jsou neškodné pro mámu a dítě.

Jak vařit houby?

Recepty houbových pokrmů během kojení by měly spočívat v maximální ochraně všech užitečných látek. Metoda přípravy hub je důležitá pro minimální poškození dítěte..

Smažené houby nejsou nejzdravějším způsobem, jak jíst jídlo. Zároveň se během procesu smažení nemohou odpařit všechny škodlivé látky, a proto pokud máte rádi smažené houby, je třeba je správně smažit. Před smažením se doporučuje vařit téměř všechny druhy hub po dobu 10 minut a poté můžete přidat kapku oleje a smažit. S takovým zpracováním hub však během laktace nemůžete uniknout, protože to je velmi škodlivý způsob.

Nakládané a konzervované houby v procesu vaření zahrnují přidání významného množství soli a octa. To znamená, že při konzumaci těchto hub se zvyšuje množství sodíku v těle ženy, což zadržuje vodu. To není příliš dobré pro celkový stav kojící matky. Pro dítě může silná vůně octa ovlivnit kvalitu mateřského mléka a může mléko jednoduše odmítnout. Proto se při kojení nedoporučuje nakládané houby.

Sušené houby jsou jedním z nejlepších způsobů, jak uchovávat houby a zároveň je udržovat v maximální možné míře. Jedná se o velmi užitečný produkt, který zaujímá jedno z prvních míst v obsahu železa. Sušené houby by proto měly být volbou pro mladé matky.

Solené houby poskytují velké množství soli s minimálním tepelným zpracováním. To neumožňuje extrakci potenciálně nebezpečných prvků v hub. A pokud v každodenním životě takové houby jedí, nemohou být doporučeny pro kojící matky..

Polévka s houbami, zejména sušenými, je velmi zdravá a výživná. Může to být skvělá večeře, která dodává energii a zdravé vitamíny. Tento způsob vaření hub minimalizuje špatné trávení hub. Houbová polévka proto může být považována za jedno z nejužitečnějších hub..

Zde jsou některé recepty, které můžete použít k přípravě hub na kojení, což bude užitečné a chutné..

Houby se sýrem ricotta

K vaření budete potřebovat:

 • 200 gramů sýru ricotta;
 • jedno vejce;
 • jeden citron;
 • 2,5 gramu soli;
 • 2,5 gramu čerstvě mletého černého pepře nebo podle chuti;
 • 2,5 gramu papriky;
 • 4 plátky francouzského chleba;
 • 15 mililitrů olivového oleje;
 • 16 hub nakrájených;
 • 50 gramů zelené cibule;
 • 200 ml kuřecího masa;
 • 10 mililitrů citronové šťávy;
 • Třicet gramů italské petrželky

Nejprve musíte troubu zahřát na 200 ° C.

V misce smíchejte ricotu, vejce, citronovou kůru, 1/2 lžičky soli, černý pepř a červené papriky.

Opékané plátky chleba položte na plech. Posypeme 1 polévkovou lžící olivového oleje a rovnoměrně rozdělíme směs ricotty na 4 krajíce chleba.

Pečte v předehřáté troubě, dokud sýr nepeče asi 12 minut.

Je nutné zahřát pánev a přidat část oleje k zahřátí; potom přidejte houby a vařte do zlatohnědé, 5 až 7 minut. Přidejte jarní cibulku; vařte a míchejte do měkka, od 2 do 3 minut. Snižte teplo na středně nízkou. Přidejte vývar a citronovou šťávu do směsi s houbami; vařte, dokud se tekutina neodpaří. Snižte teplo na minimum. Vmíchejte petržel a máslo. Ochutnejte solí a černým pepřem.

Houbová směs by měla být rovnoměrně položena na 4 plátky chleba s ricottou.

Kuřecí žampiony

K vaření potřebujete vzít:

 • 1 hromada univerzální moučkové mouky;
 • půl lžičky soli;
 • špetka mletého černého pepře;
 • část čajové lžičky sušeného oreganu;
 • čtyři části kuřecích prsou;
 • 5 čajových lžiček oleje;
 • 30 mililitrů olivového oleje;
 • 1 šálek loupaných nasekaných hub;

Nejprve je třeba vařit kuřecí prsa na pánvi, nakrájet na kousky a nakrájet na mouku. Poté musíte přidat nakrájené houby a přikrývku. Dušte asi 20 minut, na konci přidejte koření a můžete jíst.

Houbová rajčatová polévka

K vaření potřebujete:

 • dobrá 1 střední cibule;
 • 3 lžičky oleje;
 • dva stroužky česneku;
 • mleté ​​maso;
 • 16 kusů nasekaných čerstvých hub;
 • kuřecí vývar;
 • 2 l studené čisté vody;
 • čtvrt šálku rajčatové pasty;
 • 1 čajová lžička balzamického octu;
 • 1/3 lžičky sůl;
 • 1/5 lžičky Pepř;
 • 1/3 šálku strouhaného nebo nakrájeného parmezánu;
 • 2 svazky čerstvé petrželky.

Cibuli nakrájíme na polovinu a nakrájíme na tenkou vrstvu. V hrnci se 2 litry roztavte máslo. Poté smíchejte cibuli a přidejte trochu česneku a dusíme asi 5 minut.

Poté přidejte houby, nasekané a vařte pod uzavřeným víkem, dokud se nevaří.

Ve výsledném vývaru promíchejte všechny ingredience a přidejte rajčatovou pastu, balzamikový ocet, sůl a pepř. Váhu vařte 5 minut. Poté, po varu, přikryjte a trvat na dalších 20 minut.

Posypte každou porci parmazánem a petrželkou.

Vejce s houbami, sýrem a krutony

K vaření budete potřebovat:

 • 1 velký kus zelí, stonky odstraněny, listy zhruba nasekané (asi 180 g po stonku);
 • 1 velký kus švýcarského salátu, odstraněné tvrdé stonky, listy zhruba nasekané (asi 200 g po zvýraznění stonků);
 • 140 g špenátu;
 • tři polévkové lžíce (45 g) kukuřičného oleje;
 • oddělené 225 g hub, zastřihnuté stonky a nasekané klobouky;
 • pepř;
 • 2 pór, pouze bílé a světlé části, dobře omyté a jemně nasekané (celkem 250 g);
 • 3 stroužky česneku, 2 nakrájené nebo nastrouhané a 1 celý ponechaný na toastu;
 • 2 polévkové lžíce (45 g) univerzální mouky;
 • půl sklenice (120 ml) mléka;
 • 1/8 lžičky čerstvého strouhaného muškátového oříšku;
 • 2 lžičky (10 ml) Dijonské hořčice;
 • 3/4 šálku strouhaného sýru Gruyere (75 g);
 • 4 až 6 velkých vajec;
 • 4 až 6 plátků toastového a máslového chleba, například z bagety

Zahřejte troubu na 190 ° C. Přiveďte k varu velký hrnec slané vody. V případě potřeby přidejte na pánev zelí, mangold a špenát a vařte několik minut v řadě. Pomocí sítka sebere greeny z vody a převede se na cedník. Hrubě nasekejte zelení a odložte stranou. Měli byste mít asi 300 gramů vařených, vytlačených zelených.

Ve velkém hrnci zahřejte jednu velkou lžičku oleje (15 g) na mírném ohni až do zpěnění. Přidejte houby a vařte za občasného míchání, dokud nejsou dobře smažené, asi 6 minut. Přidejte koření a položte na talíř.

Do pánve přidejte zbývající dvě velké polévkové lžíce (30 g) a roztavte na mírném ohni až do zpěnění. Přidejte pór do směsi a vařte, dokud se nevaří. Vmíchejte česnek a duste po dobu 30 sekund. Posypeme mouku na pórek a dusíme asi 1 minutu, dokud nezmizí vůně surové mouky. Zamíchejte a přidejte mléko. Tuto směs vařte, dokud omáčka nezhoustne, po dobu 1 až 2 minut. Vmíchejte muškátový oříšek, hořčici, napjaté houby a byliny a dusíme. Podle chuti přidejte koření. Odstraňte pánev z plynu. Pokud je směs velmi hustá, přidejte trochu vody nebo mléka. Měli byste mít asi 4 šálky smetanové zeleniny.

Pokud budete péct ve stejné pánvi, pak musíte posypat to všechno Gruyere na vrchol greeny. Zeleninu můžete také rozdělit na menší individuální pečící pokrmy.

Lžičkou položte vejce na zelenou plochu. Pečte, dokud se vaječné bílky nenasadí a žloutky nejsou ještě tekuté, od 10 do 20 minut. Vejce často kontrolujte, abyste se ujistili, že nejsou příliš vařená. Vyjměte z trouby a posypte štětkou chilli na každé vejce..

Zatímco je toast ještě teplý, jemně třením jednu stranu každého plátku zbývajícím stroužkem česneku. Podávejte pomocí toastů k odběru zeleně a vajec.

Ale i přes správnou přípravu hub je musíte začít zavádět do svého jídla s malým množstvím - pro začátek ne více než tři polévkové lžíce. Po takové večeři musíte posoudit stav vašeho dítěte. Houby nakonec mohou způsobit koliku, zácpu nebo průjem. Proto musíte po celý den sledovat stoličku dítěte a jeho celkovou pohodu. Pokud nejsou žádné negativní projevy, můžete jíst houby jednou týdně. Proto, když mluvíme o užívání hub, hlavní podmínkou je pohoda vašeho dítěte.

Kombucha je při kojení zvláštní druh přípravku, který může přinést poškození i užitek. Každý zná výhody této houby pro tělo, ale pokud jde o matku a dítě, je velmi obtížné předvídat reakci. Vzhledem k tomu, že tento druh houby je parazitární, je lepší ji nepoužívat kojení.

Houby obsahují mnoho užitečných aminokyselin, vitamínů a antioxidantů. Proto by ve stravě každého člověka měly být tyto produkty, ale u matky a dítěte mohou způsobit mnoho problémů. Hlavní věc, na kterou by se maminka měla při výběru stravy zaměřit, je reakce dítěte, a pokud vidíte, že dítě houby dobře snáší, pak je najíst dobře. Mohou se tedy konzumovat ve stravě, ale velmi pečlivě, pokud je to již starší.

Jaké houby může kojící matka jíst, aby nepoškodila dítě

Není divu, že houby jsou velmi populární a milovány mnoha gurmány. Nakládané, smažené, sloužící jako samostatná pochoutka nebo jako součást jiných pokrmů, dokážou ozdobit jakékoli jídlo. Je známo, že pro své nejednoznačné složení se „majitelé klobouků“ nedoporučují pro děti do osmi let. Je možné kojit houby? Jsou mladé matky citlivé na jejich jednání? Jsou schopni ovlivnit křehké tělo drobků?

Příznivé vlastnosti

Ne rostliny nebo zvířata - podle biologických vlastností jsou houby jedinečnými přírodními stvořeními. Nejsou nazývána přirozeným masem pro nic za nic, protože obsahují velké množství bílkovin - až 5,5 gramů bílkovin na 100 gramů produktu. A v sušeném - 33 gramů bílkovin - jako u hovězího masa!

Oni jsou často zahrnuty v nabídce pro hubnutí, protože po jejich ochutnávání, budete dlouho na plný. A mají jen velmi málo kalorií. Správně (!) Jíst houby během kojení má žena šanci znovu získat své těhotné objemy a formy.

Ve složení hub najdete:

 • Aminokyseliny (tj. Proteiny);
 • Vitaminy skupiny A, B a E;
 • Beta karoten;
 • Užitečné prvky: železo, zinek, hořčík, fosfor, draslík atd.;
 • Melanin;
 • Beta glukonát.

A samozřejmě obsahují hodně chitinů. Je to kvůli této látce, že jsou tráveny po poměrně dlouhou dobu. Je to však chitin, který pomáhá vylučovat toxiny a kovy z těla.

Jaké je nebezpečí

Ale i přes všechny své bezpodmínečné výhody nejsou houby marně považovány za nebezpečné potraviny. Jejich složení, pokud bylo shromážděno na nesprávném místě (například blízko silnice), obsahuje těžké kovy a toxiny. Jsou také obtížné a dlouho strávitelné, a proto jsou kontraindikovány pro použití při onemocněních gastrointestinálního traktu.

Je tedy během laktace povoleno hubové menu? Koneckonců, toxiny mohou ovlivnit děti. Je povoleno používat houby kojícím matkám, spoléhat se pouze na jejich výhody a ignorovat možné nebezpečí?

Je možné, aby houby kojily matku

Lékaři kategoricky uvádějí, že houby pro kojící matky a děti mohou způsobit obrovské škody. Mnoho z extrémně jedovatých je skutečně maskováno jako jedlé houby. A dokonce i plnokrevné jedlé ropné můry nebo hřibové vrby hromadí škodlivé látky ze vzduchu, vody a půdy, pokud rostou v oblastech s pochybnou ekologií.

Během kojení mohou udeřit nejen na matku, ale také na stále křehké tělo dítěte. Při krmení mateřského mléka může dítě přijímat všechny těžké látky s jídlem. Proto je v prvních měsících krmení dítěte kojící matka přísně zakázána.

Optimální doba pro takové jídlo přichází po narození dítěte ve věku šesti měsíců nebo i později. Matky jednoletých dětí mohou jíst houby jednou týdně a jejich počet by neměl překročit 50–60 g.

Ale pokud opravdu chcete, houby mohou být pro kojící matky, ale ve velmi malém množství. Je nutné je zavést do výživy kojící matky s velkou péčí a pečlivě sledovat další reakci dítěte. Jinak to může způsobit, že dítě má koliku, potravinové alergie, poruchy gastrointestinálního traktu, bolesti žaludku a dokonce může vést k otravě..

Lesní houby

Jak již bylo uvedeno, houby během kojení mohou být škodlivé a nebezpečné. Jejich různé typy však budou mít různé účinky na kojení. Nejvíce toxické látky a kovy se tedy nacházejí v lesních hubách, pokud byly shromážděny na nesprávném místě. Porcini houby, máslo, houby a lišky by se měly jíst s velkou péčí. Většina pediatrů doporučuje jíst bílé a jejich lesní protějšky po dobu asi 10 až 12 měsíců laktace. V ideálním případě mohou jíst s dokončeným laktací.

Kojící matka smí sbírat houby pouze daleko od silnic a různých průmyslových závodů. A samozřejmě nesmíme zapomenout na základní pravidlo houbařů - sbírat pouze známé klobouky a obcházet ty, které jsou pochybné. Pokud je místo zkontrolováno, ale vy nebo vaši příbuzní je shromáždíte, riziko je minimální. Nákup hub na trhu je neopodstatněným rizikem..

Hlívy ústřičné a žampiony

Pokud se maminka rozhodla jíst houby se strážnými, měli byste věnovat pozornost jejich pečlivému výběru. Žampiony - nejpřijatelnější pro použití. Prakticky neobsahují toxiny. Žampiony obsahují dostatečné množství tekutin, což je důležitý bod při laktaci.

Je dovoleno jíst kojící matku a ústřicovou houbu. Nemůžete se obávat škodlivých účinků toxinů, ale ústřicové houby jsou alergičtější.

Hlívy ústřičné a žampiony se pěstují na specializovaných farmách a plantážích. Nebudou moc poškozovat. Samozřejmě za předpokladu, že jsou vysoce kvalitní a svěží (věnujte pozornost vzhledu a datu expirace)!

Z jakých jídel byste se měli zdržet

Mladá matka, je třeba si uvědomit, že v prvním a druhém měsíci života jsou strouhky hub během kojení přísně zakázány.

Mimochodem. Populární dětský lékař Komarovsky kategoricky nedoporučuje jíst houby během kojení. Podle jeho názoru by matka měla dokončit kojení a teprve potom se hodovat na „kloboucích a nohou“.

Kojící matka by se neměla konzumovat konzervované nebo nakládané houby. Za škodlivé se považují také slané, polopečené a syrové možnosti. Smažené houby by také měly být z nabídky odstraněny. Olej použitý při smažení způsobuje, že houby jsou ještě těžší na trávení.

Houbové recepty na gw

Houby mohou být připraveny pro kojící matky pečením nebo dušením. Houbové vývary a kastrol jsou také považovány za přijatelná jídla.

Je možné, aby kojící máma měla houbovou polévku

Houbová polévka při kojení je považována za jedno z aktuálních pokrmů pro mladé matky. Budete potřebovat následující přísady:

 • houby (hříbky, hřib, houby...) - 800 g;
 • brambory - 2 ks.;
 • kopr - 1 svazek;
 • mrkev - 1 ks.

Houby se čistí a plní vodou. Dali to do varu, po varu, odstranit pěnu a snížit oheň, odstranit pěnu, sůl a vařit dalších 40 minut. Poté se loupaná a nakrájená zelenina posílá do polévky (je lepší smažit mrkev předem), která se vaří až do vaření. Můžete jíst polévku s přídavkem zakysané smetany.

Důležitý bod: Houbová polévka pro kojící matku nelze vařit z podmíněně jedlých hub (například hub), protože škodlivé látky přecházejí do vývaru při vaření.

Kotletky s pohankou a hlívy ústřičné

Máma může také jíst houbové kotlety. K jejich přípravě budete potřebovat:

 • žampiony (ústřice) - 100 g;
 • Pohanka - půl sklenice;
 • mouka - 2 lžíce
 • mrkev - 1 ks.;
 • cibule - 1 ks.;

Oloupejte mrkev a cibuli, vařte pohanka, dokud se nevaří. Řezané houby a cibule jemně nasekané, nastrouhejte mrkev. Zelenina je mírně smažená, smíchaná s pohankou a žampiony, poté se nalije mouka a nalije se do lžičky oleje (zelenina). Z výsledného nádivky jsou vytvořeny kotlety. Mohou být připraveny několika způsoby: smažit, péct v troubě, dusit v pomalém sporáku.

Houby rýže

Další verzí příloh, s níž je povoleno vařit houby pro kojící matku, je rýže. Recept obsahuje následující komponenty:

 • žampiony - 350 g;
 • rýže - 200 g;
 • mrkev - 1 ks.;
 • cibule - 1 ks.
 • kopr - 1 svazek.

Oloupejte mrkev a cibuli, nasekejte je a trochu smažte v rostlinném oleji. Nasekané žampiony se posílají na zeleninu, vše se promíchá a duší se zavřeným víkem po dobu 5-7 minut. Poté přidejte koření podle chuti, zalijte rýži a zalijte vodou. Normálně by měla pokrývat směs asi centimetr. Po vaření se nádoba zakryje víkem, mísa se duší, dokud není rýže zcela připravená.

Kastrol

K přípravě budete potřebovat:

 • hlívy ústřičné (žampiony) - 200-300 g;
 • kuře nebo krůtí maso (filé) - 500 g;
 • tvrdý sýr - 15g;
 • rajčata - 2 ks.;

Umyjte ptačí filé, nakrájejte na kostky, sůl a pepř. Formulář namažte olejem a položte na něj vrstvu filé. Umytá a nakrájená rajčata se šíří ve druhé vrstvě. Houby se umývají, krájejí a pokládají na rajčata. Sýr se smíchá se zakysanou smetanou a aplikuje se na houby. Pečeme 30 minut a troubu nastavíme na 200 stupňů.

Houby jsou nepopiratelně chutné, ale velmi zákeřné pochoutky. Kojící matka nemůže na minutu zapomenout na jejich toxicitu. Matka by měla zavádět do stravy houby a měla by dítě pečlivě sledovat. Při prvních známkách negativního plísňového účinku na křehký organismus by měly být tyto produkty okamžitě odstraněny z nabídky.

Houby pro kojení: je možné jíst, co a kolik?

Dokonce i známá jídla způsobují strach u kojících matek. Jak ovlivní jejich použití zdraví dítěte? Přinesou výhody nebo poškození.?

Nezpůsobí alergie nebo bolesti břicha? Většina otázek jsou „těžká“ jídla, těžko stravitelná. Není divu, že ženy se bojí jíst houby během kojení..

Je to možné pro kojící matku?

Mohou hříbky s kojením, hřibem, ústřičnou houbou, liškami a dalšími odrůdami? Podle Komarovského a dalších pediatrů by matky novorozených dětí neměly takové jídlo jíst. Do stravy se přidává až poté, co je dítě ve věku 6-12 měsíců.

Při správném použití přináší produkt tělu výhody:

 • zvyšuje imunitní obranu, snižuje výskyt v období epidemie;
 • eliminuje zánětlivé procesy;
 • zlepšuje hematopoézu, odstraňuje z těla cholesterol a toxiny;
 • snižuje riziko rakoviny a kardiovaskulárních chorob;
 • posiluje svalovou tkáň;
 • zlepšuje stav nehtů, zubů, kůže;
 • dodává energii, obnovuje sílu;
 • zmírňuje nespavost;
 • zlepšuje vidění.

Kojící matka by měla zvážit, zda je možné během kojení nakládané houby i sušené, smažené, dušené atd..

Které houby mohou a které nemohou?

Druhy hub, které lze konzumovat během kojení:

 1. Žampión. Nejbezpečnější odrůda s dobrou stravitelností. Neabsorbuje toxiny, odstraňuje toxiny a těžké kovy z těla. Nastavuje stolici, eliminuje zácpu;
 2. lišky. Dobře se vstřebává. Zvýšení svalového tónu, zmírnění nespavosti a únavy;
 3. hřib. Dobře nasycený, vhodný pro přípravu aromatických a bohatých polévek. Látky obsažené v těchto plísních mají protizánětlivé, hojivé a regenerační účinky. Často se používají pro infekční choroby;
 4. ústřice houby. Jsou bezpečnější, ale více alergenní. Mají pozitivní vliv na krev, zabraňují rozvoji infekcí, snižují hladinu špatného cholesterolu;
 5. Bílé houby. Jsou výživné, ale těžko stravitelné. Když je dítě 1 rok, můžete je zahrnout do stravy. Je důležité být opatrný: hříbky s hříbky mají mnoho jedovatých "zdvojnásobených" (originál nikdy při řezu neztmavne).

Jiné druhy lesních hub, divokých žampionů a ústřic by se neměly konzumovat. Je zakázáno jíst produkt v nakládané, solené nebo syrové formě. Tepelně neošetřené houby obsahují mnoho toxinů a konzervované houby obsahují koření, sůl, ocet a koření.

Takové jídlo snižuje produkci mateřského mléka, způsobuje pálení žáhy, otravu, poruchy trávení a alergické reakce. Chcete-li se vyhnout rozvoji nežádoucích účinků, musíte si koupit houby v obchodech.

Pravidla a předpisy pro použití

Při konzumaci hub je třeba dodržovat několik pravidel:

 1. produkt je zaveden do vaší stravy, když je dítě ve věku nejméně 6 měsíců. V tomto věku se trávicí trakt stabilizuje a problémy s kolikou a stolicí zmizí. Šest měsíců po narození můžete jíst pouze „pěstované“ houby, které se pěstují ve výrobě. Používání lesních druhů je lepší odložit, dokud dítě nedosáhne 10–12 měsíců;
 2. poprvé nejíst více než 4-5 kusů. Poté pečlivě sledujte dítě a zaznamenejte všechny změny jeho zdraví. Příznaky alergií a žaludeční nevolnosti se objevují několik hodin po kojení. Známky otravy se však mohou objevit až druhý den. Pokud se u vás objeví nějaké podezřelé příznaky, kontaktujte svého lékaře;
 3. dokud dítě nezmizí rok, jedí houby dvakrát za měsíc. Pak - jednou týdně. Denně není povoleno více než 60 g produktu..

Možné kontraindikace

Je zakázáno jíst houby v následujících případech:

 • zácpa u matky, onemocnění gastrointestinálního traktu a močového měchýře, zhoršená funkce jater a ledvin;
 • diatéza u dítěte;
 • odchylky ve vývoji jater, ledvin, trávicího a kardiovaskulárního systému u dítěte.

Možná reakce dítěte

Houby obsahují látky, které jsou těžko absorbovány tělem dítěte, takže dítě může mít kolické a střevní poruchy.

Možné jsou také alergické reakce a jaterní dysfunkce. Jíst jedovaté odrůdy a houby rostoucí v kontaminovaných oblastech může vést k otravě..

V takovém případě bude mít dítě příznaky, jako je zvracení, průjem, horečka, blanšírování kůže atd..

Užitečné recepty

Houby vytvářejí nádherné voňavé první chody s výživným bohatým vývarem, masovými kuličkami, pilafem, zeleninovým občerstvením a pekáčky.

Můžete si připravit chutnou houbu podle některého z následujících receptů:

 1. polévka. Omyjte, oloupejte a nasekejte 800 g lišek nebo hříbků. Nalijte 1,5-2 litry studené vody a položte na sporák. Po varu vyjměte pěnu, sůl, snižte teplotu a vařte 40 minut. Vložte vývar 2 oloupané brambory, nakrájené na kousky. Když zjemní, přidejte 1 nasekanou mrkev. Po 10 minutách vyjměte polévku ze sporáku a posypte koprem;
 2. rýže s houbami. Oloupejte, nasekejte 1 mrkev a 1 cibuli. Lehce smažte v 50 g rostlinného oleje. Nakrájejte na plátky 300 g žampionů, přidejte na pánev. Vařte pod víkem po dobu 6-7 minut, poté dejte sůl a pepř. Přidejte 200 g rýže, zalijeme vařenou vodou tak, aby pokrývala ingredience nejméně 1 cm. Počkejte, než se vaří, a vařte pod pokličkou, dokud nebude obilí připraveno. Posypeme koprem;
 3. Pohanka s houbovými řízečky. Vařte 1/2 šálku cereálie. Mrkev 1 mrkev, nakrájejte cibuli a 100 g hub (žampiony nebo ústřice). Lehce smažte zeleninu, smíchejte s Pohanka a žampiony. Přidejte 2 lžíce. l pšeničná mouka, 1 lžička. rostlinný olej, sůl a pepř. Slepé kotlety, rolky a smažte po dobu 4 minut na každé straně. Je-li to žádoucí, mohou být pečeny, napařeny nebo v pomalém sporáku;
 4. kastrol. Opláchněte 500 g krůtí nebo kuřecí řízek nakrájený na kousky. Namažte pekáč 1 polévkovou lžíci. l rostlinný olej, dejte maso na dno a osolte. Oloupeme 2 rajčata, nakrájíme, dáme do druhé vrstvy. Rozemelte 300 g žampionů nebo hub z hlív ústřice, znovu nasaďte rajčata a sůl. Smíchejte 200 g zakysané smetany a 150 g strouhaného sýra, rozetřete po horní vrstvě. Pečeme 30 minut při + 200 ° C;
 5. zeleninový guláš. Připravíme 500 g cukety a 300 g hub, nakrájíme na proužky a talíře. Smažte 5 minut v másle. Oloupejte 1 cibuli, jemně nasekejte. Smažte v samostatném hrnci nebo pánvi. Smíchejte 100 g zakysané smetany s 1 nasekanou partií kopru, solí a pepřem. Oloupejte 2 rajčata, nakrájejte, smíchejte s jinými ingrediencemi. Vaříme 15 minut.

Související videa

Dr. Komarovsky a výživné kojící matky:

Otázka používání hub během kojení je poměrně kontroverzní. Vše záleží na vlastnostech těla (matka a dítě), stravě, typu produktu a způsobu přípravy. V případě pochybností se poraďte s pediatrem..

Je možné při kojení zalesňovat nebo ukládat houby?

Při přípravě menu pro nově vyrobenou matku je třeba brát v úvahu nejen přínosy produktů, ale také možné škody, které mohou způsobit poškození drobků. Mnoho žen se zajímá o to, zda houby jsou přijatelné pro kojení, a kdy mohou být zahrnuty do své stravy..

Příznivé vlastnosti

Možnost zahrnout houby do stravy způsobuje mezi specialisty GV hodně kontroverze. Na jedné straně může být produkt nebezpečný pro mámu a dítě, ale obsahuje mnoho užitečných prvků.

Složení hub zahrnuje:

 • cenné proteiny a jejich objem je zde ještě větší než v masu;
 • „Dlouhé“ uhlohydráty dodávají energii našim buňkám a nepoškozují postavu;
 • obsahuje více vitamínu C než v citrusech;
 • vitamíny D, B a A posilují imunitu, jsou důležité pro procesy tvorby krve a posilují kosti;
 • fosfor, draslík a zinek jsou vyžadovány našimi kosterními, nervovými a svalovými systémy.

Důležitým prvkem ve složení hub je volný jód, který je nezbytný pro endokrinní systém kojící matky. Bez jódu nebude štítná žláza, která vyvolává tvorbu hormonů, schopna optimálně fungovat, což znamená, že její nedostatek negativně ovlivní objem laktace..

Jaké je nebezpečí

Hlavní riziko spojené s používáním hub během kojení souvisí se skutečností, že během růstu aktivně absorbují škodlivé prvky a soli těžkých kovů do svých buněk. Použití tohoto produktu vede k jejich hromadění v lidském těle. Ale i když jste si jisti, že houby rostly v příznivém ekologickém prostředí nebo v umělých podmínkách na sterilní půdě, nespěchejte, abyste je zahrnuli do svého menu..

Jaká další rizika představují houby při kojení??

 • Jedná se o poměrně těžký produkt, jehož trávení vyžaduje aktivní práci pankreatu, žaludku a střev. Stopy enzymů, které se podílejí na zpracování bílkovin, mohou spolu s mateřským mlékem vstoupit do zažívacího systému drobků a způsobit nesprávné fungování. Průjem, zvýšený plyn a kolika - časté výsledky experimentů s kojením mámy.
 • Fungin je specifický protein, který je součástí buničiny. Díky své přítomnosti je produkt vysoce alergický na kojence, proto se nedoporučuje jíst houby pro děti do 12 let. Stopy fungin v mateřském mléce mohou vést k vyrážce, průjmu a kolice u dítěte s HBV..

Kojící matka by neměla jíst konzervované houby: i když byl produkt připraven v souladu s technologií a sterilitou, bude obsahovat hodně stolní soli. Přebytek chloridu sodného v potravě povede k otoku a nedostatku volné tekutiny pro produkci mateřského mléka, což znamená snížení laktace.

Je možné kojit houby?

Odpověď na tuto otázku závisí zcela na původu hub. Sbírané v ekologicky šetrných oblastech mimo silnice a průmyslové zóny nebo pěstované na farmách - budou obsahovat minimum škodlivých prvků.

Jaké houby mohu jíst

Odborníci rozlišují několik druhů hub, které jsou povoleny během kojení:

 • lišky;
 • Bílé houby;
 • hřib;
 • hřib;
 • Žampión;
 • ústřice houby.

Houby shromážděné v lese musí být nutně podrobeny tepelnému ošetření požadovanému pravidly. Oloupané a nakrájené nohy a čepice se vaří po dobu nejméně 30 minut a vývar by se měl pravidelně vypouštět a asi 2-3krát nahradit čistou vodou. Takové opatření je nezbytné k odstranění produktu škodlivých prvků, které se nahromadily ze vzduchu a půdy..

I přes pečlivé zpracování zůstávají lesní houby potenciálně nebezpečným produktem, proto je možné je začlenit do stravy kojící matky až po roce. Do této doby se strouhanka dostane dostatečně silně, vytvoří se její systémy a dokáže se vypořádat se stopami enzymů a škodlivých látek v mateřském mléce.

Žampiony během kojení jsou považovány za nejméně nebezpečné - tento druh hub se nyní pěstuje na speciálních farmách a farmách, které používají sterilní půdu, která neobsahuje škodlivé prvky. Složení produktů je přísně sledováno odborníky na kvalitu. Žampiony se snadno tráví, takže jezte, můžete začít 2-3 měsíce.

Hlívy ústřičné jsou dalším druhem hub pěstovaných na farmách. Mají hustší strukturu než žampiony a jsou těžší trávení.

Jaké houby nejsou povoleny

Kojící matka by si měla pečlivě vybrat houby pro svou stravu. Produkt nelze koupit na přírodních trzích - protože si nebudete jisti, že rostl na neznečištěné půdě. Kromě toho se nedoporučuje odebrat vařené a zmrazené houby známým - v hromadě mohou být přítomny jedovaté vzorky..

Jíst lze pouze povolené odrůdy - houby, prasata a jiné podmíněně jedlé houby by neměly být zahrnuty do stravy kojící ženy. Musíte věnovat pozornost věku - shnilé, zarostlé nebo červy nelze jíst.

Důležitou možností je příprava:

 • Kojící matka nemůže nakládané a nakládané houby.
 • Je nepřijatelné jíst smažené houby - díky takovému zpracování je jídlo ještě těžší a pro dítě bude velmi škodlivé..
 • Vaření hub by mělo být dlouhé - napůl pečená jídla mohou způsobit otravu a dokonce vést k nebezpečným onemocněním zažívacího traktu.

Předpokládá se, že sušené houby jsou zbaveny škodlivých prvků v důsledku zvláštností sklizně a dlouhodobého skladování a těžké proteiny se po sušení snáze tráví. Takový produkt by se však měl jíst, pouze pokud jste jej sami sestavili a zpracovali. Takže si budete jisti, že houby nejsou jedovaté.

Jak správně zadat stravu pomocí HS

Hlavní pravidla pro zavedení hub do stravy: včasnost, opatrnost a moderování. V prvním měsíci nemůžete jíst těžký produkt - tělo novorozence ještě není připraveno na seriózní zkoušky. Můžete začít vyzkoušet žampiony od 2 do 3 měsíců, ale do své nabídky můžete s GV zahrnout pouze ústřičné houby a lesní houby po roce.

 1. Poprvé můžete vyzkoušet tenkou desku buničiny - vařené klobouky nebo nohy. Jíst novinu ráno, před krmením dítěte.
 2. Do tří dnů byste měli sledovat stav drobků a nepřivádět do stravy nové produkty. Pokud se objeví vyrážka, průjem nebo kolika, přestaňte jíst houby okamžitě během kojení. Můžete zkusit produkt znovu za měsíc..
 3. Pokud dítě normálně vzalo novinku v nabídce matky, můžete pokračovat v postupném zvyšování objemu žampionů a nadále sledovat jeho stav..
 4. Denní příspěvek povolený odborníky je 50 gramů, nejvýše 200 gramů hub lze konzumovat týdně. Řada poradců GV doporučuje nepřetěžovat tělo drobků na GV a v prvním roce života dítěte je produkt nejvýše 2krát měsíčně..

Použití houbové polévky při kojení v obvyklé formě - na prvním vývaru - je přísně zakázáno. Při vaření z buničiny do kapaliny se vyskytují všechny škodlivé látky, které obsahuje.

HS recepty

Existuje mnoho receptů s houbami - to jsou polévky, saláty a hlavní jídla. Při jejich výběru by kojící matka měla být vedena seznamem přísad - je důležité, aby neexistovaly přísady, které jsou během kojení zakázány.

Kuřecí játra a žampiony

Na slavnostním stole a jako jídlo k občerstvení bude vhodný vydatný a zdravý salát.

 • 300 gramů kuřecích jater;
 • 300 g hub;
 • čerstvá okurka;
 • 6 ks vařených křepelčích vajec;
 • 200 g tvrdého sýra;
 • zakysaná smetana nebo jogurt bez přísad pro zálivku.

Vařte játra a houby, jemně nasekejte. Oloupejte a rozpadněte křepelčí vejce nožem. Oloupejte okurku a jemně nakrájejte na kostky nebo tenké proužky, natřete sýr. Salát ochutte zakysanou smetanou nebo jogurtem a promíchejte.

Rýže s houbami

Vydatný druhý kurz je připraven rychle a chutná dobře. Je ideální na večeři a určitě osloví vaši domácnost..

 • 300 g žampionů;
 • 200 gramů rýže;
 • žárovka;
 • mrkev;
 • rostlinný olej.

Oloupejte a jemně nasekejte cibuli a mrkev. Do stewpanu nalijte trochu rostlinného oleje, zeleninu lehce opečte a dusíme, přidáme vodu, vaříme do měkka. Oloupejte žampiony, nakrájejte na plátky, vařte ve slané vodě po dobu 20 minut. Přidejte houby ke zelenině v gulášu, vylijte rýži a přidejte vodu tak, aby pokrývala cereálie. Vařte, dokud se kapalina úplně neodpaří..

Dušené cukety se žampiony a rajčaty

Toto jídlo můžete zahrnout do stravy, pokud jste do své stravy úspěšně zavedli rajčata. Pokud jste experimentovali s rajčaty, můžete tuto složku z receptu odstranit.

 • sezónní cuketa vážící asi 500 gramů;
 • 300 g žampionů;
 • 2 středně rajčata;
 • žárovka;
 • 100 ml zakysané smetany;
 • 50 g másla.

Oloupejte cuketu ze slupky a semen, nakrájejte maso na proužky a jemně nasekejte cibuli. Oloupejte houby, nakrájejte na talíře a vařte. Cuketa, cibule a houby, lehce dušené v másle, poté přidejte trochu vody. Nakrájený kopr, smíchejte se zakysanou smetanou, nalijte rajčata do vroucí vody, oloupejte je a nasekané, přidejte do omáčky. Zkombinujte všechny produkty, promíchejte a nechte 15-20 minut promíchat.

Houbová kastrol

 • 500 gr kuřecí řízek;
 • 300 g žampionů;
 • 200 g kysané smetany;
 • 150 g tvrdého sýra.

Filé a žampiony vařte do měkka, jemně nasekejte a složte do vrstev pro pečení. Nastrouhejte sýr a smíchejte se zakysanou smetanou, získejte dresing nalejte budoucí kastrol. Vložte misku do trouby a udržujte ji na průměrné úrovni po dobu půl hodiny při 200 stupních.

Houbové řízečky s pohankou

 • 100 g žampionů;
 • půl pohanky;
 • mrkev;
 • luk;
 • 2 lžíce. l mouka;
 • rostlinný olej.

Vaříme pohanky a žampiony, jemně nasekáme houby a cibuli, nastrouhanou mrkev. Syrovou zeleninu dusíme ve vodě s přídavkem rostlinného oleje, dokud se vlhkost neodpaří, ochladí a smíchá se zbytkem ingrediencí. K upevnění se do „nádivky“ přidá „mouka“ a z ní se vytvoří kotlety. Mohou být v páře, v pomalém sporáku nebo v troubě.

Houbová polévka

Nakrájejte houby, vařte a opláchněte. Do pánve se nalije čerstvá voda, přidá se jemně nakrájená cibule a mrkev. Po 15 minutách se do polévky zavedou houby a sekané brambory a po 20 minutách to bude hotové. Pokrm se zakysanou smetanou a koprem..

Houby jsou těžké a potenciálně nebezpečné jídlo, takže nová matka by se neměla ponořit do jejich zavedení do stravy. Při používání tohoto produktu je třeba dbát na umírněnost a opatrnost, novinka v mateřském menu nepoškodí drobky.

Články O Neplodnosti