Hlavní Testy

Je možné, aby kojící matka měla meloun v prvním měsíci?

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Strava kojící ženy je velmi důležitým tématem, protože novorozenec dostává všechny potřebné živiny mateřským mlékem. I přes to, že měli v lůně společné „menu“ a ocitli se v jiném prostředí, trávicí a imunitní systém dítěte je pod velkým stresem. Nezralé střevo nevnímá daleko od všech produktů, které jsou pro matku žádoucí, a v důsledku toho - vyrážky na kůži dítěte, zarudnutí, loupání, uvolněná stolice, střevní kolika. Lékaři proto trvají na tom, že v prvním měsíci výživy dítěte a poté pomalu zavádějí nové produkty a sledují jeho reakci. Léto přináší spoustu pokušení v podobě různých druhů zeleniny, ovoce, bobule - chcete být nasyceni vitamíny a předat je dětem. Žena by měla dát přednost lehce alergenním potravinám. Existuje místo pro meloun při kojení?

Výhody melounu

Meloun je kontroverzní produkt, protože spolu s výhodami může poškodit. Tento tykev je skutečným skladem užitečných prvků: organické, nenasycené mastné kyseliny, vitamíny A, C, E, skupina B, železo, draslík, vápník, hořčík, sodík, síra, fosfor, mangan, měď atd. Používá se v lidovém léčitelství., jako lék na onemocnění žaludku, jater, duševních poruch, tuberkulózy, revmatismu, jako diuretikum a anthelmintikum. Všechny jeho užitečné vlastnosti jsou velmi užitečné pro rostoucí tělo, zejména kyselinu askorbovou, kyselinu listovou. První posiluje imunitní systém, chrání před nachlazením, druhý reguluje procesy tvorby krve. Vápník, který je bohatý na meloun, je nezbytný pro rozvoj kosterního systému, jódu a fosforu - pro mozek. Přítomnost vysokého obsahu vody v něm má pozitivní vliv na metabolismus voda-sůl a funkci gastrointestinálního traktu. Řada antioxidantů ve svém složení: zeaxantin, cholín, beta-karoten - snižuje riziko mnoha chorob. Všechny tyto vlastnosti hovoří pro meloun v nabídce kojící matky. Ale ne všechno s ní je tak jednoduché. Při přejídání, a to se často stává díky jeho vynikající chuti, střevních poruch, dochází k tíži v epigastriu. Tělo může být přesyceno vitamíny a hypervitaminóza se může projevovat různými příznaky v závislosti na nadbytku jednoho nebo druhého vitamínu. Kromě toho je meloun velmi alergenní. Manévrování mezi dobrem a škodou pomůže několika pravidlům:

 • nekupujte až do srpna - období přirozeného zrání, kdy se v něm hromadí všechny užitečné prvky;
 • být schopen vybrat - dobrá výrazná vůně, tupý zvuk při poklepání, nepřítomnost trhlin a skvrn na povrchu naznačuje dobrou kvalitu;
 • nejezte na lačný žaludek;
 • nekombinujte s jinými produkty, zejména s produkty, které obsahují hodně škrobu;
 • používat v malých porcích a po kojení pozorovat dítě. Při absenci reakce se můžete opakovat.

Velkou výhodou pro ty mumie, kteří budou schopni bezbolestně diverzifikovat svůj stůl s touto pochoutkou. Přidá sílu, vitalitu, posílení těla, pomůže zbavit se deprese, protože mnoho žen po porodu trpí úpadkem a depresivním duševním stavem.

Je možné, aby si kojící matka užívala meloun?

S příchodem dítěte se strava mladé matky dramaticky mění, protože nejen mateřské mléko přenáší nejen všechny užitečné látky, ale také škodlivé látky, které tělo dítěte nedokáže absorbovat. Výsledkem je diatéza a další kožní vyrážky, které se v medicíně nazývají potravinové alergie. Ale mimo okno, na konci léta, je čas, kdy různé druhy zeleniny a ovoce začnou zpívat, a jak víte, jsou to oni, kteří jsou schopni poskytnout našemu tělu všechny potřebné minerály a vitamíny. A tady vyvstává otázka: je možné, aby kojící matka snědla meloun?

Žena se ptá na tento důvod z nějakého důvodu, zejména pokud její dítě velmi často trpí koliky a různými jinými poruchami gastrointestinálního traktu. Ale aby bylo možné odpovědět na otázku, je možné, aby kojící matka mohla kantalup, musíte zjistit, jaké výhody a jaké škody může tato plodina melounu přinést tělu.

Meloun je velmi kontroverzní produkt: na jedné straně obsahuje mnoho užitečných látek a na druhé straně může vyvolat alergie a střevní potíže.

Meloun: výhody a poškození

Meloun je skladiště užitečných minerálů, vitamínů, bílkovin a organických kyselin, bez kterých nebude lidské tělo fungovat normálně. Z jejich nedostatku se zhoršuje trávicí systém, ledviny, střeva, funkce srdce a mozku. Ale kromě toho jejich nedostatek vede ke snížení imunity a celkový vzhled osoby se zhoršuje: kožní dimy, vlasy a nehty se stávají křehkými.

Meloun je přírodní projímadlo, které může „jemně“ očistit naše tělo od škodlivých látek. Lékaři doporučují použití s ​​častou zácpou, stejně jako lidé, kteří mají špatné návyky (závislost na alkoholických nápojích, kouření tabáku). Ale protože mluvíme o kojící matce, samozřejmě nelze pochybovat o špatných návycích, ale téměř každá žena čelí problému vyprazdňování po porodu.

Kromě toho všeho je v melounu obrovské množství vitamínu C, který pomáhá posilovat imunitní systém, což je zvláště důležité před podzimním a zimním obdobím. Ale to není vše. Meloun také obsahuje hodně vlákniny, která zlepšuje fungování zažívacího traktu, a velké množství železa a draslíku, které odstraňují ledvinové kameny.

Kyselina listová a křemík, které se také nacházejí v dostatečně velkém množství v melounu, přispívají k hladkému fungování těla a beta-keratin zlepšuje pleť, růst nehtů a vlasů.

Ale přes své výhody má meloun také „nedostatky“, které zpochybňují odpověď na otázku, zda je možné, aby její kojící matka mohla jíst. Faktem je, že meloun může způsobit nadýmání a kvašení v žaludku, což vede ke kolice, tvorbě plynu a průjmům. U kojených dětí to může způsobit zažívací potíže a dokonce i zvracení..

Kromě toho je meloun produktem, který může v těle dítěte vyvolat alergickou reakci. V důsledku toho může dítě vytvořit diatézu, jejíž léčba neproběhne v krátkém časovém období.

Také meloun může vést k otravě těla. K tomu samozřejmě dochází jen zřídka, ale stává se to, zejména pokud se začne používat na konci července. Tyto melouny se zpravidla pěstují pomocí dusičnanů a jejich použití, kromě poškození těla, nepřinese nic.

Pokud se stále rozhodnete potěšit melounovou léčbou, v blízké budoucnosti pečlivě sledujte stav dítěte

Kojící meloun: Zda nebo ne?

Lékaři stále hádají o tom, zda může být meloun dán kojící matce nebo ne. Někteří tvrdí, že jíst to během kojení je kategoricky nemožné, a někdo trvá na tom, že ho můžete jíst, ale musíte ho používat správně a samozřejmě musíte být velmi zodpovědní a opatrní při výběru..

Jak vidíte, neexistuje jediná odpověď na otázku, zda je možné pro kojící matku meloun. Proto se musíte sami rozhodnout, zda budete jíst. Pokud vyberete první, musíte vědět, jak vybrat správný meloun. Koneckonců, to závisí nejen na vašem zdraví, ale také na zdraví dítěte.

Vyberte si meloun takto:

 • věnujte pozornost vůni produktu - pokud je příjemná a mírně sladká, můžete si koupit meloun;
 • vezměte meloun do svých rukou a jemně na něj poklepejte - pokud uslyšíte tupý zvuk, pak je tento produkt zcela zralý a může být sněden;
 • měli byste také věnovat pozornost kůře - povrch melounu by měl být plochý, bez trhlin a důlků.

Kromě výběru melounu by kojící matka měla vědět také, jak ji správně používat. Za prvé, nemůžete jíst meloun na lačný žaludek. Za druhé, zkuste někoho blízkého předem. Pokud po několika hodinách nevykazují známky otravy, můžete je sníst. Za třetí, neopírejte se o to okamžitě. Nakrájejte malý kousek, po celý den jíst a sledovat reakci dítěte.

Pokud má vyrážku nebo zjevné gastrointestinální podráždění, pak, bohužel, budete muset takový produkt odmítnout. Pokud tělo dítěte reagovalo na inovaci normálně, další den můžete sníst trochu melounu.

Pokud se alergická reakce u dítěte neobjeví během několika dnů, může kojící matka bezpečně zařadit do své stravy meloun, aniž by se obávala o zdraví dítěte.

Ach, tento chutný a voňavý meloun: je možné jíst kojící matku při kojení?

Během období laktace se žena musí vzdát mnoha svých oblíbených jídel. I povolená jídla by měla být konzumována střídmě, podle řady pravidel..

Jinak může dojít k vážnému poškození zdraví dítěte. Například meloun během kojení může být prospěšný, pokud je konzumován správně, a poškození, pokud není zavedeno včas a negramotně.

Pro kojící ženy je důležité znát vlastnosti tohoto produktu, vlastnosti jeho zařazení do nabídky.

Výhody melounu pro tělo

Meloun je výživná, zdravá ovocná plodina, která se aktivně používá při hubnutí. Obsahuje:

 • vápník;
 • kyselina listová;
 • vláknina - stabilizuje stolici a zlepšuje trávení;
 • vitamín A;
 • sodík;
 • kyselina askorbová;
 • tokoferol;
 • hořčík;
 • kyselina nikotinová;
 • uhlohydráty - zlepšují náladu, dávají sílu;
 • železo - stimuluje obnovu krve;
 • draslík;
 • jód.

Tato kompozice má příznivý účinek nejen na hubnutí těla, ale také na jakoukoli osobu. Použití melounu během kojení dodává kojící matce energii, pomáhá posilovat vlasy a zuby. Současně bude mít pozitivní účinek také příjem malého množství melounu do těla dítěte spolu s mateřským mlékem..

Pravidla pro konzumaci melounu a melounu během kojení

Během kojení musí být matka zvláště opatrná - nekupujte melouny a melouny na sporných prodejních místech, proveďte test na dusičnany, zorganizujte alergický test.

Kromě těchto opatření existuje také řada opatření, která pomohou kojící matce bez aromatických šťavnatých plodů bez následků..

 1. Před použitím omýt meloun a meloun mýdlem.
 2. Jezte pouze tu část ovoce, která je blíže ke středu - nejméně 3-4 cm od slupky.
 3. Chcete-li uložit řezaný meloun nebo meloun v chladničce ne déle než jeden den.
 4. Nepřekračujte toto měření a spotřebujte nejvýše 3 až 4 plátky denně.
 5. Léčba se doporučuje konzumovat po jídle, ale ne okamžitě - po 30–60 minutách po těžkém jídle. To je nezbytné, aby nedošlo k fermentaci v gastrointestinálním traktu, což se projeví zvýšenou tvorbou plynu a nepohodlí u matky a bolestivou kolikou u dítěte.

Symbol vonné sladkosti konce léta tak může být zahrnut v omezeném množství do stravy kojící matky. Hlavní věcí je vybrat nejen chutný, ale i bezpečný produkt, a pak si můžete bezpečně vychutnat šťavnatou dužinu červeného melounu nebo zlatého melounu.

Doporučení

Aby se zabránilo rozvoji různých negativních důsledků, meloun by měl být správně zaveden do stravy. Specialisté nedoporučují užívat si šťavnaté ovoce, dokud dítě nebude mít tři měsíce. A to znamená, že byste neměli riskovat a jíst produkt, abyste nepoškodili tělo novorozence. A za 4 a 5 měsíců můžete tuto sladkou kulturu užít beze strachu.

Proč je termín označen odborníky za 3 měsíce? Faktem je, že během tohoto období střeva fungují a jakékoli změny ve stravě matky mohou negativně ovlivnit stav dítěte..


Meloun s gua můžete jíst, pouze když je dítě ve věku 3 měsíců

Někteří odborníci doporučují odmítnout zavést produkt do stravy až do věku 6 měsíců. Takový zákaz není povinný pro každého z důvodu individuálních charakteristik těla.

Meloun je nutné do stravy zavádět postupně a pouze tehdy, je-li dítě zcela zdravé. Chcete-li začít, jíst trochu melounu ráno, a pak během dne sledovat reakce drobky. Při nepřítomnosti úzkosti, vyrážky nebo zhoršení stolice u dítěte následující den, snězte 2 kousky melounu, následujte dítě. Pokud se jeho zdraví nebo chování nezměnilo, můžete produkt beze strachu jíst. V této fázi je důležité nezkoušet nová jídla.

Máte-li alergické vyrážky, nadýmání, průjem nebo úzkost u dítěte, zkuste jíst meloun. Zkuste produkt znovu představit po 2 týdnech. Pokud se negativní účinky objeví znovu, zadejte produkt znovu po 1-2 měsících.

Výhody tykví

Každý ví, že bobule, zelenina a ovoce obsahují vitamíny a důležité živiny pro zdraví. Meloun pro kojící matku je skladiště užitečných stopových prvků. Toto ovoce je bohaté na minerály a vlákninu, proto bude prospěšné pro dítě a matku. Je pravda, že je nutné do stravy striktně zavádět produkt, je důležité pečlivě sledovat reakci dítěte.

Meloun má málo kalorií, ale mnoho užitečných minerálů, jako je draslík, hořčík, železo a vápník, což činí produkt užitečným pro zdraví dítěte. Je to diuretikum, tonikum a mírné projímadlo, díky obsahu vlákniny pomáhá zlepšovat funkci střev. Vitamín C, vitamín A a beta-karoten pomůže mámě urychlit regeneraci těla po porodu. Kromě toho lze tento lahodný pokrm konzumovat pro zvýšení průtoku mléka..

Podle encyklopedie zdravých produktů obsahuje toto bobule niacin a kyselinu pantothenovou. Plátky bobule o hmotnosti 170 gramů, obsahují asi 61 kalorií, téměř 1 gram proteinu, velmi málo tuku a asi 15 gramů uhlohydrátů, z nichž 1,4 gramů je dietní vláknina, a o něco méně než 14 jsou přírodní cukry. Draslík obsažený v tomto produktu snižuje riziko hypertenze. Kyselina listová je také užitečná pro mámu a dítě.

Kojící matky potřebují zvýšené množství živin, protože vitamíny a minerály jsou do jejího dítěte přenášeny mateřským mlékem. Dítě potřebuje zejména folát, bílkoviny, jód, zinek, vitamin A, C a vitamin B6. Pediatrové často doporučují kojícím matkám, aby do své stravy zahrnovaly sezónní ovoce..

Kontraindikace

Negramotná konzumace melounu může negativně ovlivnit jak pohodu ženy, tak dítěte. Tykve mohou způsobit tyto účinky:

 • Alergická reakce - existuje vysoká pravděpodobnost, že meloun způsobí u dítěte diatézu.
 • Zvýšená tvorba plynu, nadýmání - velké množství fruktózy je přítomno ve složení produktu, což může začít fermentačními procesy ve střevě.
 • Průjem - meloun má projímavé vlastnosti, v důsledku čehož může mít dítě žaludeční nevolnost.
 • Riziko otravy není tajemstvím, že mnozí zemědělci používají k pěstování melounu chemikálie, takže k otravě může dojít. Meloun musí být zakoupen pouze od důvěryhodných prodejců.
 • Nadměrná konzumace produktu může způsobit nárůst tělesné hmotnosti. To je důležité zvážit u matek, které se snaží co nejrychleji vrátit do svých předchozích podob..
 • Nedoporučuje se jíst bobule pro ty, kteří mají problémy se žaludkem (gastritida, vřed). Je také nutné opustit meloun se střevní nevolností.
 • Tykve jsou ideální jako dezert. Ale podle odborníků na výživu je nemíchejte s jinými produkty. Nekombinujte meloun s chlebem nebo produkty střevního kvašení. Po konzumaci melounu je zakázáno pít vodu, protože to může způsobit zvracení, průjem.

Na základě toho odpověď na otázku: Je možné, aby kojící matka snědla meloun, nemá jasnou odpověď. Vše záleží na individuálních vlastnostech těla dítěte a matky.


Správné zavedení melounu do stravy ochrání před mnoha negativními důsledky

Co je užitečné při kojení

Meloun je během kojení chutný a zdravý produkt.

Obsahuje vlákninu a bílkoviny, které jsou prospěšné pro ženské tělo, vitamíny, minerální soli a cukr, který je snadno stravitelný a nevyvolává nárůst tělesné hmotnosti..

Meloun je často doporučován pro ty, kteří mají problémy se srdcem, krevními cévami, játry, ledvinami, je užitečné pro anémii.

Důvod je ten, že obsahuje hodně draslíku a železa. Je prospěšný pro dnu a revmatismus..

Jedním z nejužitečnějších prvků pro ženy v kompozici je kyselina listová. Proto může být ovoce prospěšné jak při krmení dítěte, tak během těhotenství.

Tato složka ovlivňuje náladu. Bude to užitečné pro unavenou a nervózní novou matku. Kyselina listová pomáhá úspěšně bojovat s poporodní depresí.

Produkt je bohatý na vitamin C, který je také užitečný pro nastávající matku. V chladném období zásoby této látky pomáhají předcházet nachlazením. Kromě vitamínu C má mnoho minerálů, takže je tento produkt užitečný pro matky, jejichž imunita je velmi oslabená.

Pro ženy je tato kultura užitečná v tom, že zlepšuje vzhled. Předností je beta-karoten, který má pozitivní vliv na stav pokožky a vlasů.

Jíst ovoce pomáhá očistit tělo, normalizovat střeva a trávení, odstranit přebytek cholesterolu - to vše díky křemíku a vláknině ve složení.

Toto sladké a chutné ošetření neobsahuje mnoho kalorií, takže to nezkazí postavu. Meloun je alternativou k ne tak bezpečným dezertům.

Přečtěte si o vysokém počtu krevních destiček v krvi dítěte! Řekneme vám, za co jsou zodpovědní, jaká je norma pro lidi mladší než jeden rok.

V naší další recenzi najdete informace o tom, zda je možné během kojení jíst okurky - všechny výhody a nevýhody.

Je možné, že kojenci jedí rajčata? Vše o správné výživě mladých matek a novorozenců, podívejte se do tohoto materiálu.

Pravidla pro výběr melounu

Abyste maximalizovali výhody konzumace produktu, musíte se naučit, jak si vybrat správný meloun. Pro tohle:

 • Kupujte meloun nejdříve v polovině srpna, protože tykve dozrávají pouze blíže k podzimu. Výrobky, které se objevily na trhu dříve než toto datum, byly pěstovány s velkým množstvím chemických hnojiv. Takový vrchní obvaz u dospělých často způsobuje intoxikaci a pokud takový meloun vstoupí do těla novorozence spolu s mlékem, následky mohou být nepředvídatelné..
 • Pro kojící matku stačí koupit zralý meloun - je snadněji vstřebatelný tělem, sladký a voňavý. Chcete-li určit zralost, klepněte na klouby na povrchu produktu. Pokud je zvuk tupý, meloun je zcela zralý. Vůně zralého melounu je sladká, svěží. Pokud bobule nevydává žádný zápach, je lepší ji koupit..
 • Nekupujte řezaný nebo celý popraskaný meloun. Bakterie, které pronikají trhlinami nebo se usazují na povrchu, mohou způsobit průjem, otravu u matky a dítěte.
 • Nekupujte meloun s tmavými skvrnami, protože mohou naznačovat začátek kazení produktu.

Podle těchto jednoduchých pravidel si můžete být jisti, že si koupíte kvalitní produkt, který nepoškodí vás ani vaše dítě.

Jak a co je lepší jíst meloun

Pokud máte stále pochybnosti, zda je to možné při laktaci, ujistěte se, že je to „správně“..

Nejezte, když máte hlad. Rovněž není nutné konzumovat s jinými produkty, jedná se o samostatnou misku. Nejlepší čas k jídlu tykev mezi jídly. Ať je to svačinu.

Tento tykev dozrává na konci srpna. Všechno, co se prodalo dříve, je téměř jistě nasyceno dusičnany. Chemie je pro vás a vaše dítě velmi škodlivá. Ideální, pokud znáte místo svého původu. Máma během kojení by neměla experimentovat s nejasnými produkty.

Recenze

Níže jsou uvedeny recenze žen o konzumaci melounu během laktace.

Victoria, 25 let

Od dětství miluji melouny. Po porodu dlouho pochybovala, zda stojí za to jíst, nebo zda je lepší čekat rok. Poprvé jsem ochutnal meloun, když bylo dítě ve věku jednoho měsíce, neměl alergie ani špatné zdraví. Samozřejmě jsem snědl trochu, 1-2 plátky najednou.

Valentina, 31 let

Když bylo dítě 2 měsíce, rozhodla se jíst meloun. Obecně se mi moc nelíbí, ale v té době jsem se nemohl omezit. Poté, co jsem snědl 3 plátky sladkých bobulí, se dítě vyvinulo nadýmáním a průjmem. Proti tomuto produktu nemám nic, ale přesto si myslím, že při kojení je lepší se ho zdržet.

Během kojení je vhodné jíst meloun, pouze když je dítě ve věku 3 měsíců. V tomto případě musí být produkt zaveden do stravy postupně. Doufáme, že náš článek byl pro vás užitečný! Přihlaste se k odběru našich oficiálních stránek v sociálních sítích a přidejte web do záložek, abyste drželi krok s novými články!

Jak bezpečně přidat do stravy vašeho dítěte

Pokud má dítě již jeden rok a chcete do jeho stravy zavést tykve, vyberte si produkt pečlivě.

Nakupujte žluté ovoce, které nemá zelené skvrny. Pokud má produkt suchý ocas, znamená to jeho zralost. Praskliny, promáčknutí, nepříjemná vůně nejsou povoleny. Plod musí mít dobrý zápach.

Opláchněte ji, je také lepší ji opláchnout vroucí vodou. Pokud dítě zkouší meloun poprvé, dejte mu velmi malý kousek. Sledujte reakce vašeho dítěte, aby neměly alergii.

Nemůžete krmit dítě melounem, který je uložen v lednici déle než jeden den v řezané formě. Pokud ovoce leží na stole déle než dvě hodiny, nedávejte jej..

Je lepší, když se z masa stane svačina mezi hlavním jídlem. Dítě mladší dvou let by nemělo jíst více než 100 g buničiny denně. Po dvou letech lze množství zvýšit na 200 gramů.

Při absenci kontraindikací a negativních reakcí může být meloun pro dítě velmi užitečný. Posiluje imunitní systém, zlepšuje zrak, růst, práci srdce, střeva, žaludek, stav nervového systému.

Nejlepší čas na nákup

Především stojí za to poslouchat příběhy lidí, kteří jedli pruhované bobule mimo sezónu. Varují ostatní před vážným nebezpečím, protože je narušena přirozená doba zrání..

Kojící matky musí pochopit, že zralé bobule, které vstoupily do obchodů před plánem, mají vysoký obsah dusičnanů a dalších chemických látek.

Pokud matka během krmení sníst plod, vystaví své dítě riziku intoxikace a alergických reakcí..

Důležité! Pravděpodobnost těchto rizik může být snížena získáním proužkovaného ovoce ve správný čas. Melounové období je období, které začíná v posledních týdnech srpna a končí na začátku září.

Takový čas je samozřejmě považován za optimální, protože vodní melouny mají čas dozrát samy o sobě, bez dalších chemických „stimulantů“. Lze však plně pochopit, zda je produkt po laboratorní studii vysoce kvalitní.

Jak si vybrat bobule

Aby nedošlo k rozrušení trávicí soustavy, kupte bobule pouze v sezóně. Ovoce získané před datem zrání absorbuje velké množství dusičnanů, které jsou pro organismus škodlivé a také se dostávají do mléka.

Aby bobule přinesla pouze výhody a potěšení s velkou chutí, musíte pro výběr dodržovat jednoduchá doporučení:

 • nemůžete koupit řezané kopie;
 • na povrchu by neměly být žádné trhliny nebo důlky;
 • je lepší koupit na konci srpna a do poloviny září. Je zakázáno jíst kojící ovoce, které se objevuje v prodeji na začátku srpna;
 • nemůžete použít nezralé a zdlouhavé vzorky;
 • po stisknutí by bobule měla praskat;
 • horní vrstva by měla být lesklá;
 • bobule by měla mít suchou špičku a žlutou skvrnu na její straně;
 • upřednostňuje se průměrné ovoce vážící asi 5 kilogramů. Velké vzorky absorbují velké množství dusičnanů;
 • také neberte malé melouny. Obsahují málo užitečných prvků;
 • ovoce by mělo být velké, ale lehké;
 • Nemůžete získat ovoce, které je uloženo na hromadu na zemi a prodáváno po silnici;
 • při klepání by měl být zvuk hluchý;
 • na kůře by neměl být žádný plak;
 • dostat se pouze na kontrolované místo;
 • nemůžete koupit zlevněné exempláře, které ležely na slunci na jeden den;
 • Chcete-li zkontrolovat zralost, nemůžete požádat o sekání melounu. Při krájení nařezaných neomytých plodů padají infekce na kůře do masa a způsobují vážné poškození těla;
 • kůra by měla být silná, jasná, s nasycenými pruhy.

Kojící matka musí před použitím zkontrolovat obsah dusičnanů..

To doma je velmi jednoduché:

Bezpečné používání melounu během kojení

Melouny a melouny jsou převážně podzimní produkty. Můžete si je užít bez obav z dalších kalorií. Je meloun vhodný pro kojení??

Výhody tykví

Každý ví, že bobule, zelenina a ovoce obsahují vitamíny a důležité živiny pro zdraví. Meloun pro kojící matku je skladiště užitečných stopových prvků. Toto ovoce je bohaté na minerály a vlákninu, proto bude prospěšné pro dítě a matku. Je pravda, že je nutné do stravy striktně zavádět produkt, je důležité pečlivě sledovat reakci dítěte.

Meloun má málo kalorií, ale mnoho užitečných minerálů, jako je draslík, hořčík, železo a vápník, což činí produkt užitečným pro zdraví dítěte. Je to diuretikum, tonikum a mírné projímadlo, díky obsahu vlákniny pomáhá zlepšovat funkci střev. Vitamín C, vitamín A a beta-karoten pomůže mámě urychlit regeneraci těla po porodu. Kromě toho lze tento lahodný pokrm konzumovat pro zvýšení průtoku mléka..

Podle encyklopedie zdravých produktů obsahuje toto bobule niacin a kyselinu pantothenovou. Plátky bobule o hmotnosti 170 gramů, obsahují asi 61 kalorií, téměř 1 gram proteinu, velmi málo tuku a asi 15 gramů uhlohydrátů, z nichž 1,4 gramů je dietní vláknina, a o něco méně než 14 jsou přírodní cukry. Draslík obsažený v tomto produktu snižuje riziko hypertenze. Kyselina listová je také užitečná pro mámu a dítě.

Kojící matky potřebují zvýšené množství živin, protože vitamíny a minerály jsou do jejího dítěte přenášeny mateřským mlékem. Dítě potřebuje zejména folát, bílkoviny, jód, zinek, vitamin A, C a vitamin B6. Pediatrové často doporučují kojícím matkám, aby do své stravy zahrnovaly sezónní ovoce..

Jak vybrat meloun pro kojící matku?

Jak již bylo uvedeno výše, meloun během kojení je užitečný, avšak tento produkt musí být vybrán pečlivě. Zde je několik důležitých pravidel:

 • Zralý plod by měl mít výraznou příjemnou vůni. Pokud cítíte zelenou nebo plísní, je vhodné zdržet se nákupu.
 • Nekupujte bobule, ovoce a zeleninu poblíž silnice. Koneckonců produkt snadno absorbuje prach a výfukové plyny..
 • Na slupce by neměly být žádné trhliny nebo praskliny..
 • Pokud je na prstu ponechán zářez z prstu, je pravděpodobné, že celé ovoce je přezrálé.
 • Chcete-li zkontrolovat zralost, musíte jemně plácl meloun rukou, měl by vydávat tupý zvuk.
 • Není nutné kupovat řezané nebo prasklé ovoce, protože v nich se aktivně šíří mikroby.
 • Je třeba si uvědomit, že tykve jsou často hnojeny dusičnany, což zaručuje otravu matce a dítěti. Nedostatek zápachu naznačuje použití dusičnanů během kultivace.
 • Veškeré neobsažené části skladujte ve vzduchotěsné plastové nádobě. Tím se zabrání absorpci zápachu..

U HB musí být při nákupu potravin věnována zvláštní pozornost..

Meloun během kojení se nejlépe nakupuje v supermarketu nebo na důvěryhodných trzích. Tabulka ukazuje známky, jak vybrat meloun při kojení.

Ovoce, které by se nemělo kupovatKvalita a zralé
Při plácnutí vydává hlasitý zvuk.Při fackování vydává tupý zvuk.
Má vůni zeleně, plísně.Má sladkou, příjemnou vůni.
Na slupce jsou prohlubně, skvrny.Povrch je celý, bez skvrn a prohlubní.
Na prodej u silnice, dálnice.Prodává se v supermarketu nebo na trhu.

Pravidla pro konzumaci melounu během kojení

Samozřejmě je nejlepší konzumovat meloun s kojením opatrně. Pokud je to z vaší vlastní zahrady, určitě budete vědět, že se pěstuje bez dusičnanů a chemických přísad.

Chcete-li si všimnout reakce dítěte na nový produkt, je zpočátku vhodné jíst malé množství voňavé buničiny. Pokud nedochází ke kolice, průjmu a jiným potížím, může se část mírně zvýšit. Nejlepší je vyzkoušet si novou ránu ráno. Nejezte toto bobule na lačný žaludek. Pamatujte, že je povoleno kojící matce pouze v malém množství. Tento produkt je lepší jíst mezi hlavním jídlem.

Zklamaný pláč dítěte po zavedení nových produktů může být známkou koliky. Melouny jsou také neslučitelné s alkoholem. Je pravda, že během kojení jsou nápoje obsahující alkohol samy kontraindikovány. Za jeden den stojí za to zavést do stravy pouze jeden nový produkt, protože jinak bude pro ošetřující matku obtížné zjistit, který produkt má negativní reakci.

Je možné jíst meloun pro matky novorozenců? Je třeba mít na paměti, že trávicí systém dítěte do tří měsíců je velmi citlivý, proto je lepší jíst meloun pro kojence až do 3 měsíců. Tělo matky, po narození oslabené, může navíc reagovat s alergickou reakcí na exotické bobule..

Případy, kdy je meloun ženám během laktace zakázán

Debaty lékařů a vědců o tom, zda je možné jíst meloun pro kojící ženu, nezmizí. Pokud má dítě slabý žaludek, je lepší tento produkt při kojení nejíst. Je důležité si uvědomit, že v kombinaci s mlékem a mléčnými výrobky může toto bobule způsobit vážné podráždění trávení a někdy zvracení..

Během kojení se příliš neopírejte o melouny, jako byste se přejídali u dítěte, může dojít k nadýmání, kolice a nadýmání..

Melouny jsou alergen, proto je nutné pečlivě sledovat reakci dítěte. Příznaky alergie mohou být nejen vyrážka, ale také otok rtů a ústní dutiny, stejně jako kašel a rýma, kopřivka. Pokud se alergie nebo nepříjemné příznaky z gastrointestinálního traktu příliš dlouho nepodobají, měli byste se poradit s pediatrem.

U kojících matek jsou tykve přísně kontraindikovány:

 • s diabetem, protože obsahují velké množství glukózy;
 • během zánětlivého onemocnění střev;
 • s žaludečním vředem a gastritidou.

Je obtížné jednoznačně odpovědět na otázku, zda meloun může být kojící. Vše záleží na vlastnostech těla. Stejně jako jiné produkty má meloun řadu užitečných a škodlivých vlastností. Kojící matka musí dávat pozor na svůj jídelníček, pak jídlo prospěje jí i dítěti.

Může být kojen meloun pro novorozence

Sladký a voňavý meloun je jedním z nejlepších letních dobrot. Je však možné, aby ji kojící matka snědla? Na jedné straně přispívá k produkci mléka, k intenzitě laktace, na druhé straně může způsobit, že dítě ve střevech kvasí. To je to, co odborníci píšou o tom, zda se může jíst během kojení nebo ne..

Výhody nebo poškození melounu pro kojící matku a dítě

Jíst meloun je dobré pro matku i dítě. Především proto, že meloun:

 • meloun dělá mléko více tukovým a výživným;
 • saturuje ho vitamíny a karoten;
 • s vysokým obsahem organických cukrů a uhlohydrátů.

Ne všechny ženy však mohou kojit během kojení meloun: způsobuje fermentaci ve střevech a může vyvolat koliku u dítěte.

Proč nemůže jíst meloun v kojení

Meloun může u dítěte vyvolat alergii a rozrušení střev. Proto se do 3 měsíců nedoporučuje používat. i když se dítě narodilo zdravé a vše je v pořádku. Použití tohoto přípravku je přísně kontraindikováno u alergiků, protože meloun je také nejsilnějším alergenem a přípravkem pro dospělé, který zhoršuje a vyvolává alergické reakce na léky, ovoce, bobule nebo dokonce zvířecí vlasy, textilie a syntetická barviva. Pokud je tedy matka nebo dítě alergické, je použití melounu přísně kontraindikováno.

Pravidla pro konzumaci melounu během kojení

Pokud žena miluje meloun a nemůže se popřít voňavým kouskem tohoto tykve, měla by dodržovat následující pravidla:

 • zatímco dítě není staré 3 měsíce, nedoporučuje se matce jíst meloun;
 • nejméně alergeny místních plodů shromážděných v polovině srpna;
 • začít jíst meloun se doporučuje s malým kouskem;
 • měli byste pečlivě sledovat reakci dítěte: výskyt zarudnutí na kůži, vyrážky a kolika, bolest břicha naznačuje, že nemusíte jíst meloun;
 • rané bobule by se neměly jíst, protože mohou obsahovat velké množství alergenů, chemikálií a hnojiv.

Když nemůžete jíst meloun vůbec během kojení

Jíst meloun se nedoporučuje kojící matce v následujících situacích:

 • s jakoukoli formou gastritidy a kolitidy u matky a dítěte;
 • pokud matka trpí cukrovkou a je náchylná k nadváze a otoku;
 • pokud má plod zjevné poškození a promáčknutí. Rané plody by se neměly jíst, protože mohou být toxické a ošetřené chemickými hnojivy a škodlivými látkami;
 • pokud dítě po jídle meloun začalo plakat častěji, na kůži se objevilo zarudnutí, objevily se uvolněné stoličky a zesílila se úzkost.

Kdy mohu začít jíst meloun pro kojící matku?

Pediatrové doporučují začít s krmením melounu malým kouskem dříve, než dítě dosáhne věku 3 měsíců. Ale ti, kteří chtějí zhubnout po porodu, by měli mít na paměti, že kvůli vysokému obsahu cukru může meloun vyvolat nadváhu..

Měli byste pečlivě sledovat, jak dítě reaguje na mléko: pokud se mu to nelíbí nebo pokud je zarudnutí, úzkost, pláč, měli byste se zdržet konzumace melounu. Tento produkt by neměl být podáván, pokud je dítě nemocné, trpí alergickými reakcemi nebo proniká léky..

V jaké formě může kojící matka jíst meloun?

Tento produkt se konzumuje surový. Proto není nutné meloun vařit zvláštním způsobem, připravovat z něj koktejly, smoothies ani ho používat jako náplň do koláčů. Během kojení lze jíst několik kousků melounu bez semen a kůry.

Kolik můžete jíst meloun během kojení

Stačí spotřebovat malý kousek - asi 100 gramů. Pokud dítě normálně přijímá mléko, stačí jíst 1-2 kusy denně, ale matka by měla mít na paměti, že meloun může přispět k nadváze díky velkému množství cukrů.

Odrůdy melounu a jak je používat při kojení

Jakýkoli meloun obsahuje hodně vlákniny a cukru. Nejsladší kulaté odrůdy se žlutou nebo lehce oranžovou dužinou. Nejméně sladké melouny jsou ty, které jsou podlouhlé a tvrdé maso. Aby nedošlo k přibírání na váze během kojení, je nutné zvolit zelené ovoce. Melouny zrající v srpnu a září obsahují nejméně alergenů..

Jak vybrat meloun

Chcete-li vybrat meloun, musíte si vybrat zralé, nepoškozené ovoce bez trhlin, skvrn a shnilých míst. Vůně by měla být sladká a příjemná. Zralé ovoce může způsobit silné kvašení ve střevech, takže byste si je neměli vybrat.

Stanovisko Komarovsky k melounu během krmení

Dr. Komarovsky věří, že meloun by měl být během kojení konzumován s opatrností. Může vyvolat koliku, alergie, zvláště pokud dítě bere léky.

Recepty melounů pro kojení

Koktejl s kiwi a melounem. K vaření potřebujete 2-3 kousky melounových semen a kůry, 2-3 loupané kiwi a 100 gramů ovesné vločky a 100 gramů syrovátky. Všechny výrobky jsou smíchány v mixéru a použity jako osvěžující nápoj..

Koktejl se zmrzlinou, banánem a vanilkou. 2 kusy melounu se smíchají v mixéru s oloupanými banány, kopečkem vanilkové zmrzliny a čokoládové ovesné vločky. Případně přidejte lžičku tekutého medu. Nápoj lze konzumovat během kojení..

Recenze

Měl jsem zdravé dítě. Během kojení jsem si dovolil kousek melounu a nic. Baby líbilo mléko.

Nedoporučuji, abyste se během krmení zapojili do melounu. Můj Ksyusha netoleruje mléko vůbec, když budu jíst meloun. Začíná to zasténat a červenat se. Takže jsem zrušil produkt.

Může být meloun kojen, jak si vybrat a kolik jíst

Hlavní otázka těhotné a kojící matky: co mohu jíst při kojení a co je lepší odmítnout? Názory pediatrů se liší, což dále matuje kojící matky. Je možné jíst meloun během kojení? A pokud ano, jaké jsou jeho přínosy, normy použití a pravidla zavedení do stravy - náš článek je věnován odpovědím na tyto otázky.

Je možné kojit meloun?

Mladé matky často dělají typickou chybu - omezují nebo zcela vylučují některá jídla z potravy, protože se bojí dítěte ublížit. Přítel a matka říkají jednu věc, pediatr - další, na fóru píší třetinu. Je snadné se zmást a učinit správné rozhodnutí je mnohem obtížnější..

Během kojení dáte svému dítěti spoustu živin, včetně bílkovin, vitamínů, cukru, fosforu a vápníku. Během tohoto období vaše tělo potřebuje velké množství vitamínů, minerálů a bílkovin. Jedlé pohanky, vařené kuře a mrkev povedou k nedostatku složek v těle a jsou plné zastavení laktace. Můžete dokonce ztratit vlasy a zuby. Nemluvě o tom, že monotónní strava rychle vadí.

Pozornost! Světová zdravotnická organizace říká, že pokud vaše dítě nemá alergie a trávicí systém je normální, můžete jíst většinu potravin, na které jste zvyklí. KDO nejen nezakazuje zavádění tykví do stravy, ale trvá i na melounu. Ve své voňavé a šťavnaté buničině skutečně obsahuje velké množství živin a živin, které mají příznivý vliv na zdraví kojící matky.

Přípustnost použití v závislosti na věku dítěte

Během kojení se tělo dítěte seznamuje s biochemickým složením produktů. A čím rozmanitější je mateřská strava, tím menší je pravděpodobnost vývoje alergických reakcí v budoucnosti.

Pediatrové doporučují zavádění melounu do mateřské stravy postupně od věku tří měsíců. Do této doby bude jeho trávicí systém silnější, pravděpodobnost negativní reakce se sníží.

V budoucnu můžete zvýšit množství produktu na komfortní úroveň pro matku a dítě. Děti mohou dostat meloun od dvou let.

Viz také, je možné jíst meloun na lačný žaludek.

Výhody melounu pro kojící matku a dítě

Sladká drť obsahuje:

 • křemík, železo, zinek, kobalt, mangan, měď;
 • sodík, chlor, síra, vápník, draslík;
 • vitaminy A, B, C, E, PP, beta-karoten;
 • Trávicí enzymy;
 • monosacharidy;
 • vlákno;
 • organické a mastné kyseliny.

Použití melounu během kojení zvyšuje průtok mléka, protože obsahuje 90% vody, zabraňuje ukládání solí v ledvinách, odstraňuje toxiny.

Železo a vitamin C normalizují procesy tvorby krve, zvyšují hladinu hemoglobinu. Beta-karoten stimuluje imunitní systém, snižuje riziko onkologie. Vitamin C zmírňuje zánět, tónuje pokožku.

Vysoká hladina serotoninu zlepšuje náladu matky a dítěte. Vitamín mládí a růst B8 brání rozvoji aterosklerózy, odstraňuje cholesterol, reguluje fungování míchy a zvyšuje citlivost nervových vláken. Příjemným bonusem, který každá žena ocení, je vyšší růst vlasů..

Vlákno a enzymy zlepšují trávicí trakt, zvyšují počet bakterií mléčného kvašení, normalizují hmotnost a odstraňují přebytečnou tekutinu.

Při konzumaci melounu během kojení je nedostatek kyseliny listové zaplněn, což je odpovědné za správný vývoj imunitního, oběhového a nervového systému u dítěte.

Zinek a křemík mají antioxidační účinek, přispívají k regeneraci pokožky, stimulují tvorbu elastinu a kolagenu. Po porodu pokožka rychle získá pevnost a pružnost..

Hořčík je zodpovědný za činnost kardiovaskulárního a svalového systému, normalizuje spánek a eliminuje záchvaty.

Kontraindikace

Přímé kontraindikace pro použití melounu v laktaci zahrnují:

 • alergické projevy u matky a dítěte;
 • žaludeční a duodenální vředy, gastritida, pankreatitida (u matky);
 • urolitiáza.

U cukrovky by měla být spotřeba melounů omezena, ale ne úplně vyloučena, protože obsahuje fruktózu, která není pro diabetiky kontraindikována. Je nežádoucí jíst meloun po hlavním jídle, nelze jej kombinovat s mlékem a sodou.

Normy použití

Pokud jde o meloun, je vhodné připomenout pravidla oddělené výživy a jíst ji v malých kouscích jako samostatnou misku. Během kojení se doporučuje konzumovat ne více než 300 g týdně a zaměřit se na vaše vlastní pocity a stav dítěte. Pokud neexistují zjevné problémy, zvyšte rychlost postupně.

Jak zavést meloun do stravy

Melounové maso je produkt, který může vyvolat alergickou reakci. Pediatrové proto doporučují dodržovat určitá pravidla při zavádění melounu do stravy kojící matky..

Zahrnout do nabídky od třetího měsíce laktace. První porce není vyšší než 50 - 100 g. To stačí k tomu, aby se tělo dítěte seznámilo s biochemickým složením plodu.

Než budete jíst sousto, ujistěte se, že je dítě zdravé a nic neobtěžuje. Udělejte to ráno, pokud je dítě během dne rozmarné, bude snazší zjistit příčinu obav. Pokud není alergie a střevní kolika, další den můžete jíst další malou porci.

Pokud dojde k negativní reakci na nový produkt, vyloučte jej na dva týdny. Pokud se příznaky objeví tentokrát, nechte meloun na 1-2 měsíce.

Důležité! Při zavádění melounu do vaší stravy zkuste experimentovat s jinými novými potravinami..

Pravidla pro výběr kvalitního melounu

Jíst čerstvý meloun pouze v hlavní sezóně a pastilku, kandované ovoce a kompot v zimě. Rané plody jsou přesyceny dusičnany, které mateřským mlékem pronikají do těla dítěte a způsobují intoxikaci.

Chcete-li chránit sebe a své dítě, vezměte do provozu několik pravidel pro výběr kvalitního produktu:

 1. Nekupujte meloun nakrájený na kousky. Bakterie rychle pronikají do masa.
 2. Plody by měly být prosté poškození a tmavých skvrn. Zelené skvrny na slupce ukazují, že meloun není zralý nebo je přeplněn dusičnany.
 3. Vůně, ovoce by mělo vyzařovat nejsladší medovou nebo vanilkovou příchuť.
 4. Přitiskněte si prsty na povrch melounu, pokud se jedná o promáčknutí - nekupujte. Je přezrálá.
 5. Pokud je zvuk tupý, klikněte na prsty na povrchu - neváhejte ho vzít.
 6. Barva pokožky u kvalitního produktu sahá od světle žluté po sytě oranžovou.
 7. Zralý meloun má suchý ocas a měkký nos.
 8. Odmítají kupovat melouny na vedlejší kolej. Ovoce rychle absorbuje výfukové plyny automobilu a další škodlivé látky. Otrav se. Lepší je koupit na trzích nebo v supermarketech.

Závěr

Kojení je důležitým a rozhodujícím obdobím v životě matky a jejího dítěte. K výběru potravin by se samozřejmě mělo přistupovat z hlediska bezpečnosti a užitečnosti pro tělo.

Vzhledem k tomu, že meloun není zahrnut do seznamu zakázaných produktů během laktace, podle standardů WHO jej neodmítněte používat jen proto, že to udělali vaši přátelé. Postupujte podle doporučení pediatrů, uvádějte produkt do nabídky postupně, sledujte reakci dítěte a užívejte si zdravé ovoce bez obav.

Meloun: je možné ho jíst s HS?

Obsah

Kdo nemá rád v létě voňavý meloun? Toto šťavnaté ovoce dokonale uspokojí hlad a žízeň, naplní energií a dobrou náladou. Je však možné kojit meloun? Není tajemstvím, že strava mladé matky je plná omezení; někdy platí zákazy pro zdánlivě nejběžnější výrobky. Bude užitečné pochopit, zda je možné, aby kojící žena zavedla do stravy meloun, nebo zda se jedno léto bude muset zdržet hlasování..

Jaké je použití melounu?

Je bohatý na minerální soli, vitamíny a rychle stravitelný cukr (rychlé uhlohydráty, a ne ty, které jsou uloženy „v rezervě“). Je to také skutečný sklad kyseliny listové, protože použití melounu v potravě se často doporučuje těhotným ženám: tento mikroelement je nezbytný pro normální vývoj dítěte během všech měsíců těhotenství..

Obsahuje železo a draslík - proto se důrazně doporučuje jíst pro ty, kteří mají onemocnění jater, ledvin, kardiovaskulárního systému, jakož i diagnózu anémie.

Obsahuje v tomto tykev ve velkém množství a vitamín C, což je základ silné imunity. Jíst meloun v sezóně pomáhá chránit tělo před nachlazením a virovými chorobami v období podzim-zima.

Beta-karoten, který je také součástí melounu, má pozitivní vliv na stav pokožky a vlasů - pomáhá udržovat jejich krásu a mládí.

Je možné kojit meloun??

Pokud je matka na dietě a dítě dobře reaguje na výživu (nemá problémy s gastrointestinálním traktem a časté plivání), během kojení je povolen meloun. Ale neměli byste jíst hned po nemocnici. Pokud se dítě narodilo v červenci až září, matka opravdu nechce jíst v žáru a tento produkt se zdá být skvělou alternativou. Ale zatímco kojíte během prvního měsíce života dítěte, stále stojí za to se zdržet melounu - je to poněkud těžký produkt a žaludek dítěte na něj stále není připraven..

Když se primární - nejpřísnější - strava postupně rozšiřuje, je třeba sledovat reakci dítěte na nové produkty: pokud je jejich zavedení normálně tolerováno, můžete také vyzkoušet meloun. Ale nejdřív to bude malý kousek a jednou denně. Pak ještě něco víc, pak můžete jíst toto ovoce a dvakrát denně.

Pediatričtí lékaři, když se zeptají, zda je možné kojit meloun, pokud to nemá nepříznivý vliv na laktaci, říkají, že naopak, tento tykev stimuluje produkci mléka.

Jak vidíte, jedná se o užitečný produkt a ve většině případů je to nejen povoleno, ale také doporučeno pro kojící matky..

Když nemůžete jíst meloun?

Existují situace, kdy byste se měli zdržet používání tohoto produktu. Tyto zahrnují:

 • sklon k alergickým reakcím u dítěte (i když matka meloun normálně toleruje, tělo dítěte na něj může reagovat odlišně);
 • přítomnost chronických chorob v matce - gastritida, vředy (jejich stav se může zhoršit);
 • vzhled po jídle plátek melounu příznaků, jako je žaludeční nevolnost, zvracení, nevolnost, jsou příznaky otravy (v tomto případě byste měli okamžitě podstoupit ošetření a zdržet se kojení dítěte po dobu alespoň jednoho dne);
 • cukrovka u matky nebo dědičnost této nemoci u dítěte (vzhledem k vysokému obsahu cukru - je třeba pečlivě zvážit pravděpodobnost vzniku cukrovky u dítěte).

Je také důležité vědět, jaká negativní reakce může mít drobenka na meloun: u některých dětí způsobuje zvýšenou tvorbu plynu. Na druhé straně jsou chvíle, kdy konzumní meloun pomáhá v boji proti zácpě. Přesná individuální reakce na tento produkt je možná pouze empiricky.

Je třeba si uvědomit, že meloun je svačinu někdy po hlavním jídle. Neměla by se jíst na lačný žaludek, ale neměla by se používat ani na výdatný oběd nebo večeři. A samozřejmě se vyplatí používat pouze ve své přirozené sezóně: ​​ve druhé polovině léta - na začátku podzimu.

V některých zemích neexistuje dieta pro kojící matku - žena, která právě porodila, může dělat všechno, ale s mírou. Meloun je opravdu užitečný produkt, a pokud neexistují žádná chronická onemocnění, která brání jeho použití, alespoň malý kus určitě stojí za vyzkoušení: proč se zbavte potěšení, které nám léto přináší?

Články O Neplodnosti