Hlavní Analýzy

Dufalac pro novorozence - návod k použití, popis, recenze


Kromě nemocí dýchacích cest mají malé děti nejčastěji problémy s gastrointestinálním traktem. Důvodem je skutečnost, že jejich trávicí systém není dosud zcela vytvořen, jsou velmi citlivé na účinky nepříznivých faktorů a mikroorganismů. Jedním z běžných problémů, kterým děti trpí, je zácpa. Časté jsou případy, kdy dítě není schopné samostatného pohybu střev až do šesti měsíců, kdy začne přijímat vlákninu s doplňkovými potravinami, což zlepšuje střeva. Zácpa u kojenců tak může být prodloužena a v tuto chvíli musí rodiče vědět, jak pomoci dítěti. Jedním z účinných prostředků boje proti nepravidelnému vyprazdňování je droga „Dufalac“. Naučíte se, jak Dufalacovi dát novorozence a kojence se zácpou z našeho materiálu.

 • Složení a farmakologické účinky
 • Co pomáhá
 • Jak chovat a dávat "drobky"
 • Jak dlouho to trvá?
 • Preventivní opatření
 • Kontraindikace a vedlejší účinky

Složení a farmakologické účinky

Hlavní výhodou drogy "Dufalac" (Duphalac) je to, že její složky nejsou návykové. To je velmi důležité, protože tělo dítěte se musí naučit regulovat pohyb střeva samo a nejlépe ho cvičit každý den přibližně ve stejnou dobu.

Věděl jsi? Objem žaludku novorozence v prvním dni života je 5–7 ml a jeho délka je asi 5 cm. Po 10 dnech se zvyšuje 10krát na 60–80 ml. Objem žaludku dospělého - 500 ml.

Hlavní účinnou látkou v léčivu je laktulóza (66,7 g je obsažena ve 100 ml). Je to syntetický disacharid. Lidské tělo neobsahuje enzymy, které mohou tuto látku rozkládat. Proto se při požití snadno dostane do tlustého střeva, kde podporuje reprodukci střevní flóry, což je užitečné při nemocech a problémech s tímto orgánem. Laktulóza se rozkládá na mastné kyseliny, které pomáhají zadržovat tekutinu ve střevech a zvyšují její peristaltiku. Látka se získá izolací ze syrovátky..


Do léčiva se navíc zavádí vyčištěná voda - do 100 ml.

Každá matka dítěte se přirozeně zajímá o otázku, zda je možné dát Duphalac novorozencům. Lékaři a lékárníci tvrdí, že je to možné. O tom je v návodu k použití odpovídající záznam. Skutečností je, že tento lék je nejbezpečnější mezi projímadly. Laktulóza se neabsorbuje do stěn žaludku nebo střev. Látka je zcela vyloučena z těla poté, co vedla k pozitivnímu účinku. Proto lze použít "Dufalac" pro děti do jednoho roku, protože je schopen upravit trávicí systém a nemá negativní účinek.

Důležité! Je přísně zakázáno rodičům nebo jiným nekompetentním lidem „předepisovat“ léky pro kojence. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, včetně zácpy, musíte kontaktovat pediatra, který na základě anamnézy vybere pro dítě nejvhodnější lék.

Duphalac se vyrábí ve formě sirupu světle žluté barvy se sladkou chutí. Balí se v plastových lahvích o obsahu 200 ml, 500 ml a 1 litru. Na víko se umístí odměrka, pomocí které je vhodné změřit požadované množství sirupu Dufalac pro dítě v souladu s doporučeními lékaře a pokyny k použití. Mimochodem, instrukce je umístěna přímo na láhev, což je velmi výhodné.


Dufalac je také k dispozici v 15 ml sáčcích v balení po 10 kusech..

Lék se prodává na přepážce. Skladovatelnost je tři roky od data výroby.

Při zácpě u kojenců se používají následující léky: glylyx, laktobakterin, acipol.

Recenze sirupu

Přípravky na bázi laktulózy, z nichž jeden je námi popsaný lék, se používají v pediatrické praxi více než padesát let, takže není divu, že v průběhu let se k nim vyjádřilo velké množství rodičů po celém světě. „Dufalac“ pro kojence maminkami a tatínky je obvykle dobře charakterizován a většina z nich si uvědomuje, že se jedná o účinný lék, který pomáhá při zácpě. Mezi pozitivními názory jsou však i negativní názory.

U dětí nedochází k normalizaci stolice au některých dětí dochází k alergické reakci na další složky sirupu. V takových případech je nutné jej odmítnout. Nejčastěji není léčba nijak ovlivněna, protože rodiče nevědí, jak dlouho a jak dlouho dát dufalac dětem. Rodiče očekávají, že bude mít okamžitý výsledek, ten, který produkuje projímadla, která dráždí střevní sliznici, což je v zásadě špatné, protože tyto léky mají zcela odlišné mechanismy ovlivňování těla.

Co pomáhá

„Dufalac“ s laktulózou ve směsi má projímavý účinek a týká se léků předepsaných pro:

 • průjem a gastoenteritida virového původu (s intervencí salmonel, shigella);
 • dyspepsie při akutní otravě jídlem;
 • nepravidelné pohyby střev;
 • selhání jater;
 • lékařské účely pro změkčení stolice (například po operaci nebo před ní).

Při normálním vývoji těla dítěte zpravidla dítě během prvního měsíce a půl chodí „z větší části“ pětkrát až sedmkrát denně. Počínaje třemi měsíci - dvakrát až třikrát. Pokud však přirozená flóra nemá čas na kolonizaci střeva nebo z nějakého jiného důvodu, například kvůli nesprávné výživě matky, užívání antibiotik, nevhodnému složení mléka, může dítě zřídka defekovat nebo přestat dělat vůbec.


V takovém případě byste se měli obrátit na svého pediatra, popsat problém a obdržet doporučení k jeho vyřešení. Nejčastěji lékaři předepisují čípky Dufalac pro orální nebo rektální glycerol.

Věděl jsi? Nejdelší vnitřní orgán u člověka je tenké střevo. Jeho délka je asi šest metrů a jeho plocha je 250 metrů čtverečních. m. Z hlediska plochy povrchu se rovná velikosti běžného tenisového kurtu.

Lék funguje jako probiotikum - aktivuje růst prospěšných bakterií a inhibuje růst patogenní flóry.

Hlavní kontraindikace užívání drog

Tento lék nemůžete dětem podat:

 • V případě zácpy kvůli střevní obstrukci na pozadí vývojových abnormalit;
 • Pokud existuje genetická porucha metabolismu - galaktosémie;
 • Se zvýšenou citlivostí na složky léčiva.

Rodiče sami nebudou schopni tento stav detekovat - příznaky střevní obstrukce se mohou lišit. Pokud jde o diagnózu galaktosémie, je zde vyžadován speciální krevní test k potvrzení nebo vyloučení tohoto onemocnění.

Jak chovat a dávat "drobky"

Přestože je sirup sladký, jeho sladkost se blíží, takže se mu nemusí líbit všechny děti. To se však nebojí, protože tento lék lze použít k pití dítěte ve zředěné a neředěné formě. Zředit můžete převařenou vodou nebo mateřským mlékem. Je zakázáno pěstovat sirup ve šťávě, čaji a jiných nápojích.

Pokyny pro „Dufalac“ obsahují jasné pokyny, jak je užívat u novorozenců a dětí do jednoho roku - 5 ml denně. Dávka může být podávána jednou (nejlépe ráno) nebo rozdělena do několika dávek.


Pokud je dítě příliš malé a nízké hmotnosti, může lékař doporučit snížení doporučené dávky na 4 ml. Chcete-li se vyhnout tvorbě plynu v prvních dnech, musíte dítěti dát nejprve 1 ml. Potom bude třeba dávku postupně zvyšovat a dosáhnout tak, aby měla požadovaný účinek.

Pokud je lék podáván jednou denně, musí být během léčby opilý ve stejnou dobu. Nejlepší je to ihned po probuzení ráno nebo po prvním ranním krmení. Střeva tak mohou během dne odstranit výkaly, aniž by v noci narušovala drobky.

Pokud lékař doporučil užívat denní dávku sirupu v několika dávkách, musíte to dělat v pravidelných intervalech.

Duphalac lze předepisovat na dlouhou dobu - na měsíc nebo déle. Zpravidla se doporučuje pít po dobu dvou až tří týdnů. Během užívání léku by dítě mělo dostat každý den dostatek vody..

Okamžité přerušení léku se nedoporučuje. Jeho zrušení by mělo být prováděno postupně a postupně snižovat dávku každý den.

Analogy Dufalac

Tento lék není nedostatek, lze jej zakoupit téměř v jakékoli lékárně a v mnoha zemích má stejnou obchodní značku. Nicméně Dufalac má analogy - stejné sirupy založené na laktulóze. Mezi nejčastější patří italská „Normase“, běloruská „laktulóza“, ruská „předsunutá“ a „kaktusová“, chorvatská „Portalac“. Spolu s těmito léky je Exportal, projímadlo, které není vyrobeno na bázi laktulózy, ale z laktitolu, alkoholu extrahovaného z laktózy. Mohou ji používat děti od jednoho roku. Můžete také věnovat pozornost léku "Dinolak". Je také povoleno pro kojence od jednoho a půl měsíce věku. Od analogů se liší přítomností simethikonu v jeho složení.

Doporučení

Pro posílení a prodloužení terapeutického účinku užívání Dufalacu se doporučuje dodržovat následující pravidla:

 • Droga se doporučuje kombinovat s masážemi a speciálními cvičeními, která stimulují průchod stolicí;
 • Pokud byly kromě Dufalacu předepsány další léky novorozenému dítěti, je třeba dodržet interval mezi dávkami po dobu nejméně 2 hodin;
 • V případě kojení dítěte se doporučuje, aby kojící matka vyloučila ze své stravy nebo minimalizovala potraviny, které způsobují kvašení a nadýmání. Mezi tyto produkty patří luštěniny, zelí, pekařské výrobky atd. Účinek léčby tímto léčivem je tedy prodloužen;
 • Pokud je novorozené dítě na umělém krmení, je nutné vybrat upravenou směs, aby se opět zabránilo zácpě;
 • Při užívání Dufalacu déle než 6 měsíců je nutné sledovat hladinu elektrolytů v těle.

Dufalac v případě zácpy u kojenců a v boji proti dysbakterióze se vyrovná jemně a efektivně. Abychom však nebyli zklamáni z léčby tímto lékem a snížili riziko nežádoucích účinků a předávkování, je třeba dodržovat jasná doporučení lékaře a neužívat lék bez jeho jmenování..

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/duphalac__30517 GDS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGu>

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Kromě nemocí dýchacích cest mají malé děti nejčastěji problémy s gastrointestinálním traktem. Důvodem je skutečnost, že jejich trávicí systém není dosud zcela vytvořen, jsou velmi citlivé na účinky nepříznivých faktorů a mikroorganismů. Jedním z běžných problémů, kterým děti trpí, je zácpa. Časté jsou případy, kdy dítě není schopné samostatného pohybu střev až do šesti měsíců, kdy začne přijímat vlákninu s doplňkovými potravinami, což zlepšuje střeva. Zácpa u kojenců tak může být prodloužena a v tuto chvíli musí rodiče vědět, jak pomoci dítěti. Jedním z účinných prostředků boje proti nepravidelnému vyprazdňování je droga „Dufalac“. Naučíte se, jak Dufalacovi dát novorozence a kojence se zácpou z našeho materiálu.

Možné nežádoucí účinky

Dufalac je obecně dobře snášen. Vzhledem k individuálním vlastnostem těla však výskyt nežádoucích účinků, jako jsou:

 • Nadýmání
  . Zvýšení tvorby plynu je obvykle charakteristické během prvních 2-5 dnů po užití léku.
 • Nevolnost
  . Méně často je nevolnost doprovázena zvracením..
 • Uvolněná stolička
  . Dochází k předávkování.
 • Bolest břicha
  . Může to být způsobeno nesprávnou dávkou nebo nadýmáním.
 • Alergické reakce
  . Projevuje se vyrážkou, svěděním, tvorbou puchýřů na těle. Ve vzácných případech jsou fixováni na pozadí užívání Dufalacu.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, je třeba dávku snížit. Pokud nežádoucí účinky přetrvávají i při použití nízkých dávek sirupu, je zrušen a je vybrán jiný projímadlo.

Dávkování léku pro novorozence

Při užívání léku je třeba mít na paměti, že k terapeutickému účinku dochází až po dni nebo dokonce po třech. Současně je však účinek léčby dlouhý a přetrvávající..

Množství léku pro novorozence volí pouze lékař samostatně. Pediatr obvykle před předepsáním léku novorozenému kojenému dítěti nejprve upraví stravu své matky a předepíše produkty, které mají projímavý účinek, například sušené meruňky, švestky a další. Pokud je dítě na umělém krmení, před předepsáním léku se lékař pokusí najít upravenou směs.

V případě, že účinek není přítomen nebo je stolice zpožděna na dlouhou dobu a je vyžadována naléhavá pomoc pro dítě, Dufalac přijde na pomoc.

 • V prvních dnech života je léčivo předepsáno v množství od 1 ml. Pokud nejsou zaznamenány žádné nadýmání, pak se toto množství postupně zvyšuje na 2,5 ml během 2 dnů. Pokud po dobu 3 dnů ještě není žádná stolice, může lékař zvýšit množství na 5 ml denně;
 • Dávka Dufalacu pro dítě ve věku jednoho měsíce a starší za účelem eliminace zácpy je 2,5 až 5 ml léku. Volba dávky závisí na přítomnosti doprovodných nemocí, hmotnosti dítěte a na délce zácpy;
 • Maximální množství léku pro novorozence a kojence do jednoho roku je 5 ml. Po nástupu terapeutického účinku léčivo pokračuje v udržovací dávce 2,5 až 5 ml;
 • Pro léčbu dysbiózy jsou kojencům od prvních dnů života až do roku předepsána 1,5 - 3 ml léku.

Dufalac pro novorozence

Dufalac pro novorozence je aktivně předepsán k zácpě, stejně jako lék pro korekci dysbiózy. Tento léčivý přípravek je bezpečný pro děti, protože se neabsorbuje střevní stěnou..

Obsah

Složky léčiva, vlastnosti, forma

V přípravku Dufalac je aktivní složkou laktulóza. Výrobek je k dispozici v lahvích ve formě sirupu. Objem lahví je 200, 500, 1 000 ml.

K lahvím je připevněna kádinka s dělením..

Používejte k zácpě

Tento lék se vztahuje k hyperosmotickým projímadlům. Aktivně se používá k léčbě retence stolice..

Neexistují žádné trávicí enzymy, které štěpí laktulózu. Microflora ji rozdělí do střevní dutiny.

Po rozkladu laktulózy se vytvoří organické kyseliny, které snižují pH, snižují osmotický tlak.

Voda začíná pronikat do střevní dutiny a zvyšuje obsah střeva. Voda vstupující do střeva změkčuje stolici.

Po zvýšení množství stolice se střevo začne intenzivněji stahovat a obsah se odstraní.

Lék prakticky nepronikne střevní stěnou do krevního řečiště, pokud je použit v terapeutických dávkách.

Procento absorpce u zdravých dětí není vyšší než 0,2–2,8%. Proto neexistují žádné systémové účinky.

Možné zvýšení procentuální absorpce u pacientů s Crohnovou chorobou.

U kojenců s celiakální enteropatií není pozorována zvýšená absorpce.

Použití léku pro dysbiózu

Laktulóza je živnou půdou pro střevní flóru, a proto je na pozadí užívání droga dysbióza zastavena.

Lék snižuje růst patogenů.

Použití pro žloutenku a jaterní encefalopatii

Tento léčivý přípravek je určen pro žloutenku, jaterní encefalopatii, kómu k odstranění bilirubinu a toxické látky.

Po narození cirkulují fetální červené krvinky u novorozence v krvi. Začnou se rozpadat, bilirubin vstupuje do krevního řečiště.

Játra ještě nejsou zralá, takže část bilirubinu zůstává v krvi. Dítě vyvíjí žloutenku.

Tento fyziologický stav, který je pozorován po dobu 2-3 dnů, prochází nezávisle po 3-5-7 dnech.

Pokud existují faktory ovlivňující zdraví dítěte (infekce, obtížná porodnost, předčasnost, konflikt Rhesus, profylaxe vakcíny, užívání drog), stává se fyziologická žloutenka dítěte (hladina bilirubinu 205 μmol / l) patologická.

Patologická žloutenka se vyznačuje letargií, ospalostí, ikterickou barvou kůže hlavy, břicha, končetin.

Aby se předešlo jaterní encefalopatii, předku a komu je předepsán Dufalac. Zkapalňuje stolici, zajišťuje dobré vylučování bilirubinu z těla..

Indikace, omezení užívání drogy

Dufalac se primárně používá k léčbě zácpy. Pokud to vezmete současně, rytmus pohybu střev se upraví. Další údaje:

• Změkčení stolice, odstranění obsahu střeva pro lékařský výzkum.

• Podpůrná terapie, preventivní opatření pro jaterní encefalopatii, precoma, kóma.

• Léčba dysbiózy.

Nelze použít lék pro střevní obstrukci, galaktosémii, alergie. Opatrnost je předepsána pro nesnášenlivost laktózy, diabetes mellitus, přítomnost kolostomie, ileostomie, rektální krvácení, které nejsou diagnostikovány.

Dufalac pro novorozence, jak vzít

Lék se podává novorozencům uvnitř. Je vhodné ji užít jednou v požadované denní dávce..

Lék může být naředěn vodou nebo mateřským mlékem. Můžete pít v čisté formě.

Jak dát Dufalac novorozencům

U novorozenců se doporučuje léčivo ředit vodou nebo mateřským mlékem, protože je velmi lepkavé a viskózní. Sirup se nalije do kádinky.

Dítě leží na zádech, zvedá ramena a hlavu levou rukou a drží v této poloze.

Užitečné tipy pro maminky: ZDRAVÍ BABY

Kádinka se vezme pravou rukou, přivede se na spodní ret a mírně se nakloní tak, aby se lék dotkl úst. Poté dítě začne psát obsah.

Pozornost! Nenuťte sirup. Dítě se může dusit. Dítě musí sát řešení sám.

Celá léčebná kúra by měla být podána kojeneckým prsům alespoň po 2-3 hodinách. To je nezbytné pro doplnění tekutin v těle..

Kromě toho můžete dát vodu z láhve nebo kádinky. Dehydratace by neměla být povolena. Je to zdraví škodlivé.

 • duté oční zásuvky;
 • slabá pulsace fontanelu;
 • pružení fontanelu;
 • vzácné močení;
 • chamtivý sání prsu;
 • křeče
 • letargie, nedostatečná fixace pohledu;
 • snížený kožní turgor;
 • suchá kůže, sliznice.

To jsou známky těžké dehydratace (2-3 stupně).

Děti dehydratují velmi rychle kvůli malému objemu cirkulující krve, takže musíte sledovat množství tekutiny, kterou pijete.

Jak dát Dufalac dětem

Dávka léku se volí individuálně. Pro novorozence je počáteční dávka 2,5 ml.

Při zácpě droga nepomůže hned. Klinický účinek se objeví po 2-3 dnech, protože zkapalnění obsahu střeva trvá dlouho.

Pokud dávka 2,5 ml nepomůže, je přípustné zvýšit množství léčiva na 5 ml. Toto je maximální dávka..

Nelze jej překročit. Po počáteční dávce se podává udržovací dávka - 2,5–5 ml.

Pokud je lék neúčinný, doporučuje se provést průzkum za účelem zjištění příčin zácpy.

Průběh zácpové terapie trvá 10 nebo více dní. Dufalac nevyvolává střevní atonii a závislost, proto je možné ji dávat na dlouhou dobu.

K léčbě dysbiózy se kojencům podává 2,5 až 5 ml denně. Účinek terapie se objeví po 2-3 týdnech.

Při těžké hyperbilirubinémii je dávka 5 ml. Pak dají lék tak, aby dítě mělo pravidelnou stolici 2-3krát denně.

Správná dávka by měla zajistit aktivní vylučování bilirubinu. Lék odstraňuje bilirubin ze střeva a brání jeho vstřebávání zpět do krve.

Na pozadí terapie dufalakem žloutenka rychle zmizí. Po vylepšení se lék zruší.

Vedlejší efekty

V počátečním stádiu terapie může dojít k nadýmání. Nadýmání zmizí po 2-3 dnech. Při delším používání je možná ztráta elektrolytu..

To platí zejména tehdy, když Dufalac léčí jaterní encefalopatii, jak se vyvíjí průjemový syndrom..

Jiné nepříznivé události:

Průjem je možný při vysokých dávkách..

Analogy drogy

Dufalac má generika, která mají stejné složení. Jsou povoleny pro novorozence..

Patří sem následující fondy pro novorozence:

• Legendal - granule, které se musí ředit v mateřském mléce, vodě, jsou předepisovány při 0,25-0,5 sáčcích denně.

• Lizalak - sirup, uvedený v 5 ml denně.

• Goodluck - sirup, dávejte 5 ml denně.

• Laktulóza - sirup, 5 ml denně.

• Normáza - sirup, 5 ml denně na zácpu, 5 až 15 ml na dysbiózu.

Drogy se prodávají v lékárnách. Léky předepisuje pouze lékař. Nemůžete brát peníze sami.

Možná průjem, dehydratace, pokud je užíván nesprávně.

Dufalac je bezpečné a mírné projímadlo..

Lze ji předepsat novorozencům od narození, protože laktulóza se prakticky nevstřebává do krve. Nástroj je účinný při zácpě, dysbióze, hyperbilirubinemii.

Dufalac pro novorozence - droga pro ty, kteří neradi trpí zácpou

Nikdo nemá rád zácpu. Když k tomu dojde, vždy se obracíme ke konkrétnímu produktu nebo domácímu léku, abychom se zbavili nepříjemných symptomů. Co bychom tedy měli dělat, když má dítě zácpu? Mohou jim být podávány stejné léky a výrobky, jaké užívají dospělí?

Než se dítěti pomůže zbavit se zácpy, je důležité se ujistit, že je to zácpa.

Zácpa u novorozence

Zácpa není jen vzácné výlety na záchod nebo snížení kontaminovaných plenek.

U dítěte mladšího než 12 měsíců je diagnostikována zácpa, pokud existují dva nebo více následujících příznaků:

 • stolice méně než třikrát týdně;
 • výstup tvrdě formovaných velkých výkalů nebo malých granulí, které vypadají jako králičí trus;
 • napětí během úkonu defekace, které je vyjádřeno pláčem nebo zvukem podobným gruntům. V těchto chvílích je u novorozenců obvyklé zavrčení a namáhání. Když se střeva uvolní, jejich obličeje zčervenají. To se však stává problémem, pokud je stres spojený s tvrdou stolicí nebo krví na pleně;
 • tvrdá fekálie související s plenkovou krví.

Povaha a frekvence stolice závisí na věku a individuální povaze fungování střeva. U novorozenců, kteří jedí mateřské mléko, je normou 5 až 10 stolic za den. Dětská výživa pro děti má tmavší a tlustší stolici.

Podrobněji o tom, co by mělo být normální stolici u kojenců, říká dětský chirurg ve svém článku.

Článek dětského lékaře pomůže rodičům zjistit, jaké jsou hlavní příznaky zácpy a které projímadlo pro děti nejlépe pomáhá.

Léčivou látkou je laktulóza. Je to syntetický nestravitelný disacharid tvořený jednoduchými molekulami cukru (monosacharidy) - fruktózou a galaktózou. Komerční sirup používaný k ošetření je žlutooranžový. Vyrábí se izomerizací laktózy..

Zde je seznam otázek, které mohou vyvstat u rodičů, kteří se rozhodnou tento lék poskytnout..

Proč je pro mé dítě důležité vzít tento lék??

Dufalac pro novorozence a kojence se používá k dlouhodobé léčbě chronické zácpy.

Zadržuje vodu ve střevech, snižuje absorpci, což pomáhá změkčit stolici a bezbolestné pohyby střev. Dufalac má sekundární projímadlo v tlustém střevě.

Tam je fermentován střevní flórou. Současně vznikají látky, které stimulují peristaltiku a mají oxidační vlastnosti.

Jaká je farmaceutická forma léku?

Duphalac pro děti je k dispozici ve formě čirého, hustého roztoku. Barva - od bezbarvé až nahnědlé žluté. Kapalná forma činí léčivo výhodné pro použití u kojenců.

Jaké dávkování je třeba sledovat u kojenců?

U kojenců od narození do 1 roku se Dufalac podává v dávce 2,5 ml. Předepisuje ji lékař dvakrát denně. Dávka může být zvýšena na 5 ml dvakrát denně u dětí starších než 6 měsíců, pokud nebylo dosaženo požadovaného účinku. Dávka by měla být založena na zdravotním stavu a reakci na léčbu..

Tento lék používejte pravidelně, abyste maximalizovali jeho přínosy. Nezapomeňte dát dufalac dítěti ve stejnou dobu denně.

Jak dát Dufalac novorozencům a kojencům?

Abyste dali dítěti lék, změřte správné množství pomocí odměrné lžičky nebo orální stříkačky. Můžete si je koupit v lékárně. Nepoužívejte kuchyňskou lžičku - nedává správnou dávku.

Jak dlouho Dufalac působí?

Pokud po několika dnech nedojde ke změně, poraďte se se svým lékařem, protože může být zapotřebí jiný lék nebo zvýšení dávky Dufalacu..

A pokud dítě zvrací?

Pokud dítě po užití dávky léku zvrací méně než 30 minut, podejte mu stejnou dávku znovu.

Pokud dítě neustále zvrací, jděte do nemocnice, poraďte se s lékařem.

Co když zapomenu dát lék včas?

Pokud uplynulo méně než 4 hodiny, můžete své dítě podat lék. Pokud například dáváte lék vždy kolem 7:00, můžete vynechanou dávku podat kdykoli do 11:00. Pokud uplynuly více než čtyři hodiny, nepodejte vynechanou dávku. Jen počkejte na další léky..

Jsou možné vedlejší účinky??

Když dítě poprvé vezme Dufalac, může mít nadýmání, nadýmání, říhání, dunění, bolest žaludku.

Pokud některý z těchto příznaků přetrvává nebo se zhoršuje, okamžitě informujte svého lékaře..

Pamatujte, že lékař předepsal tento lék, protože podle jeho názoru je přínos pro dítě větší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho dětí, kterým je tento lék podáván, tento lék dobře snáší, aniž by došlo k nebezpečným vedlejším účinkům..

Pokud se vyskytne jeden z těchto nepravděpodobných, ale nebezpečných vedlejších účinků, ihned to oznamte svému lékaři:

 • průjem;
 • zvracení
 • slabost;
 • svalové křeče;
 • nepravidelný srdeční tep;
 • změny nálady;
 • křeče
 • silná nebo přetrvávající bolest břicha;
 • krvavé stoličky;
 • rektální krvácení.

Velmi závažná alergická reakce na tento lék je nepravděpodobná, v případě potřeby však vyhledejte lékaře. Mezi příznaky alergií patří svědění, vyrážka, otok (zejména v obličeji, krku, jazyku), dušnost.

Toto je neúplný seznam možných vedlejších účinků. Pokud zjistíte jiné abnormality, sdělte to svému lékaři.

Lze současně s přípravkem Dufalac užívat i jiné léky??

Lékař by si měl být vědom všech možných interakcí Duphalacu s jinými léky.

Svému dítěti můžete podávat léky obsahující paracetamol nebo ibuprofen, pokud vám to lékař nezakázal.

Před podáním jiných léků dítěti se poraďte s lékařem. Patří sem bylinné a homeopatické léky..

Co dalšího potřebuji vědět o tomto léku?

Dlouhodobé používání Dufalacu je bezpečné. To neznamená, že to dítě bude vždy muset vzít, aby vyprázdnilo střeva..

Svému dítěti můžete pomoci tím, že mu dáte potraviny s vysokým obsahem vlákniny (zelenina, ovoce, otruby a celá zrna). Pijte také hodně vody, což pomůže změkčit stolici..

Kde a jak tento přípravek uchovávat?

Uchovávejte lék ve skříni, mimo dosah tepla a přímého slunečního záření. Není nutné jej skladovat v lednici. Chraňte před mrazem, protože to způsobí, že přípravek zhoustne příliš..

Pokud je přípravek zmrazený, zahřejte jej na pokojovou teplotu, dokud se znovu nestane tekutým. Může dojít k normálnímu ztmavnutí barev. Pokud dojde k přílišnému ztmavnutí a není možné ho spolknout, odmítněte přípravek užívat. Neskladujte lék v koupelně..

Ujistěte se, že děti nevidí nebo se k drogě nedostanou.

Uchovávejte lék v nádobě, ve které byl zakoupen.

Obecná doporučení pro tento lék

 • zkuste podávat lék přibližně ve stejnou dobu každý den;
 • Pokud máte pochybnosti o účinnosti tohoto léčivého přípravku, poraďte se se svým lékařem, ale i nadále podávejte Dufalac jako obvykle. Nepodávejte další dávky, protože by to poškodilo;
 • podejte tento lék pouze vašemu dítěti. Nikdy to nikomu jinému nedávejte, i když se jejich stav jeví stejný;
 • pokud si myslíte, že někdo jiný omylem vzal tento lék, poraďte se s lékařem;
 • ujistěte se, že máte vždy dost léků;
 • ujistěte se, že lék, který máte doma, nevypršel.

Dufalac je dostupný jako volně prodejný lék.

Maloobchodní cena léku je asi 320 rublů.

Dufalac pro novorozence

Při problémech s pohybem střev u dítěte se rodiče často pokoušejí podat projímadlo co nejdříve. Obzvláště populární je Dufalac. Droga má řadu kontraindikací a nemůže být použita k odstranění některých problémů se střevem. Duphalac pro kojence se používá zřídka a měl by být předepisován pediatrem. Pokud ji používáte sami, můžete zhoršit stav dítěte, protože problémy se stolicí mohou naznačovat řadu patologií. Jak podat Dufalac novorozencům řekne lékaři po individuální konzultaci, pokud existují náznaky pro užívání drogy.

Mohu to použít u novorozenců

U kojených dětí se problémy s pohybem střeva vyskytují jen zřídka. Prvních 1,5 měsíce vychází dětská stolička asi 7krát denně. Normálně to vypadá jako kaše promíchaná s nestráveným mlékem. Vůně by měla být kyselá. Pokud jsou výkaly hustší, může to být známka zácpy. U dítěte na umělém krmení je stolice pevnější, svým vzhledem a vůní připomíná výkaly dospělého. V tomto případě je obtížnější identifikovat problémy s pohybem střev..

Do druhého měsíce života klesá frekvence pohybů střev na 2-3krát denně. I když k vyprazdňování dochází jednou za několik dní, není to důvod k obavám. Pokud dítě udržuje chuť k jídlu a přibírá na váze, nejsou nutná žádná terapeutická opatření. Na problém svědčí stolička s tvrdým zápachem. V této situaci bude návštěva u pediatra správná.

Pokud je problém se stolicí, mohou být novorozencům podány Duphalac. Doporučuje se pro zácpu, průjem. Nedostatek střevních pohybů během 2-3 dnů naznačuje abnormality ve střevech. To je doprovázeno úzkostí ze strany dítěte, stává se slzným, ztrácí chuť k jídlu. Rodiče si všimnou častých pokusů o defekaci. Zácpa je náchylnější k dětem, které jsou kojeny i krmeny.

Příčinou střevních problémů u novorozenců, kteří nedostávají doplňkové potraviny, je často podvýživa matky nebo nedostatek mateřského mléka. Mezi další faktory vedoucí k zácpě u kojenců patří:

Křivice

 • vrozené střevní patologie (úzký konečník, nedostatečně vyvinuté tlusté střevo);
 • nezralost střeva (obvykle zmizí do 2 měsíců);
 • křivice;
 • onemocnění nervového systému;
 • problémy s játry
 • poruchy štítné žlázy.

Vzhledem k rozsáhlému seznamu důvodů tohoto stavu je nutné konzultovat s lékařem možnost použití projímadel.

Častěji problémy s vyprazdňováním naznačují, že směs není vhodná pro dítě. Dalším důvodem může být porušení střevní mikroflóry v důsledku užívání tablet. Protože je léčivo prebiotikum, které stimuluje růst laktobacilů, snadno se s tímto problémem vyrovná. Patogenní mikroflóra v důsledku užívání léčiva je inhibována.

Duphalac se užívá ke zlepšení vstřebávání fosfátů a vápníku tělem novorozence a také k odstranění toxických látek. Tento nástroj při dodržování pokynů není návykový, a proto lze bez pochyby použít pro problémy se zažívacími orgány u dětí jakéhokoli věku, pokud neexistují kontraindikace..

Lék se doporučuje, pokud dítě vyžaduje chirurgický zákrok na konečníku nebo konečníku. Kromě toho lze Dufalac použít k léčbě těhotných a kojících žen. Neovlivňuje vývoj plodu a neabsorbuje se do mateřského mléka..

Před podáním novorozence Dufalac se musíte ujistit, že hromadění plynů ve střevě není příčinou obav, protože léky situaci zhoršují. S nadýmáním přichází úleva, když masírujete bříško a přitlačíte k němu nohy.

Kontraindikace

Léky Dufalac by neměly být používány pro střevní obstrukci, ani pokud existuje možnost gastrointestinální perforace. Nepředepisujte jej za následujících podmínek:

 • nesnášenlivost fruktózy nebo galaktózy;
 • nedostatek laktázy;
 • rektální krvácení neznámého původu;
 • podezření na slepá střeva;
 • galaktosémie (nesnášenlivost mléka).

Je nežádoucí používat Dufalac v přítomnosti ileostomie nebo kolostomie.

Dufalac se nedoporučuje pro diagnostiku jaterní encefalopatie u dítěte, protože k léčbě je nutná vyšší dávka. Účinek takového množství léku na tělo dítěte nebyl studován.

Cukr přítomný v Dufalacu obvykle nezpůsobuje problémy ani u pacientů s diabetem, ale je nutné ho používat s touto patologií opatrně. Stav těchto pacientů se může se zvyšující se dávkou zhoršovat.

Pokud během podávání Dufalacu není pozorováno žádné zlepšení, doporučuje se změnit lék, protože to nepomáhá problém vyřešit..

Složení léku

Aktivní složkou Dufalacu je laktulóza získaná ze séra kravského mléka. Obsahuje 66,7 g na 100 ml léčiva. Složka je bezpečná, protože se neabsorbuje ve střevu, ale rozkládá se přímo v konečníku a snižuje pH. Další složkou léku je čištěná voda.

Díky takovému bezpečnému složení lze lék bezpečně použít k léčbě novorozenců. Jemně působí na střeva a je zcela eliminován..

Princip aplikace pro děti

Podle návodu k použití se Dufalac podává dítěti uvnitř a lze jej ředit vodou nebo použít v čisté formě. Dávkování volí lékař individuálně s ohledem na indikace a věk dítěte. Přesné množství léku vám umožní změřit odměrku, která je připojena k léku. Pijte to současně. Při této terapii je velmi důležité pít dostatek tekutin..

Pokud jde o věk, ve kterém lze začít s medikací, není v příručce uvedeno nic. V tabulce dávkování je poznámka, že je povoleno dávat dětem až rok. Pokud existují náznaky, lékaři povolí, aby Duphalac užívali novorozené děti s výhradou přesné dávky.

Doporučená dávka může být okamžitě vypita nebo rozdělena na 2 dávky. Během terapie lékař monitoruje zdravotní stav dítěte a jeho reakci na lék. V případě potřeby upravte dávkování. Pokud je věk dítěte do 1-6 let, doporučuje se zvýšit množství léku. Vzhledem k malým přípustným dávkám jsou děti do 6 let lepší koupit léky v lahvích než v sáčcích. Poslední forma léku je vhodná pro děti ve věku 7-14 let. Tato doporučení jsou dodržována pro zácpu u dítěte. Léčba by měla trvat 1 měsíc.

Otevřený sáček prášku nelze skladovat, musí být zlikvidován. Pokud dítě potřebuje méně než 15 g, je lepší si vzít láhev.

S dysbiózou dítě potřebuje mnohem méně drog. Léčebná kúra v tomto stavu by měla trvat 2-3 týdny.

Velkou výhodou tohoto léku je, že není nutné brát ho v kurzu. Postačí Dufalac dítěti podle potřeby. Výsledek při užívání léku je patrný po 2-3 dnech. Pokud se tak nestane, stojí za to se poradit s lékařem ohledně vhodnosti další léčby léky..

Dufalac je velmi sladký, které děti nemají vždy rádi. Proto se doporučuje, aby léčivo pěstovali. Podává se dítěti ze lžičky nebo stříkačky bez jehly. Je lepší dát Dufalac ráno, aby se během dne objevily pohyby střev..

Nástroj se používá také ve formě klystýru, ale pouze ve vážných případech nebo před operací. Z tohoto důvodu se sirup Duphalac zředí vodou. Výsledný roztok se podává pomocí lékařské hrušky. Lékař předepíše klystýr s Dufalacem v případě otrávení dítěte. Užívání tímto způsobem je povoleno déle než dva dny. Kromě výše uvedených kontraindikací není klystýr s léčivem vystaven vysoké teplotě, exacerbaci virových infekcí, nádorům ve střevě..

Dufalac je povoleno užívat s jinými drogami, ale je třeba mít na paměti, že tento lék zvyšuje kyselost ve střevech. Za takových podmínek nemusí některé léky fungovat..

Vedlejší efekty

Při léčbě Dufalacem v prvních dnech dítěte se projevuje plynatost. K tomu dochází v důsledku reakce glukózy s obsahem střeva, díky čemuž se uvolňuje oxid uhličitý. Část je vylučována plícemi a zbytek zůstává ve střevě..

Dlouhodobé užívání léku vede k narušení vodo-elektrolytické rovnováhy, což je známkou únavy, ospalosti, bolesti hlavy. Způsobuje také průjem, způsobuje bolesti břicha. Chcete-li tyto jevy odstranit, musíte přestat brát léky. Aby nedocházelo k dehydrataci, doporučuje se novorozence aplikovat častěji na hrudník nebo dávat vodu, je-li dítě kojeno. Kromě toho je po užití léku narušena chuť k jídlu a v žaludku se objevuje těžkost.

Duphalac k léčbě dětí se používá pouze na doporučení lékaře, protože je možné porušení vyprazdňovacího reflexu. Tento lék někdy vyvolává nevolnost a zvracení..

Je třeba mít na paměti, že projímavý účinek Dufalacu nastává po 2 hodinách, někdy po dni. Pokud k vyprázdnění nedošlo ani po použití přípravku, je třeba dítě vzít k lékaři.

Používání Dufalacu u dětí po dlouhou dobu vede ke snížení jeho účinnosti. K dosažení výsledku je třeba zvýšit dávkování. Dělat to sami se nedoporučuje, zejména pokud jde o léčbu dítěte.

Nejsou k dispozici žádné údaje o předávkování lékem. Veškerý přebytek je vylučován výkaly. V některých případech byly zaznamenány bolesti břicha a dehydratace..

Při dlouhodobém užívání léku může dojít k dehydrataci.

Závěr

Dufalac je účinný prostředek k odstranění problémů se stolicí u novorozenců. Při správném použití je funkce střev normalizována. Je třeba mít na paměti, že navzdory neškodnému složení může u dítěte dojít k řadě vedlejších účinků v důsledku užívání léků. Nafukování je nejčastěji pozorováno..

Duphalac by měl být předepsán lékařem po vyšetření novorozence na patologie trávicího systému. Pokud nebudou zjištěny žádné problémy, bude mu tento lék předepsán s jasným dávkováním.

Dufalac pro novorozence - kdy můžu vzít?

Téměř všichni rodiče čelí skutečnosti, že jejich dítě začíná zácpu. Stále nezralá střeva si s jejich prací nedokáží poradit, tvorba plynu se začíná zvyšovat, objevuje se bolest a zácpa.


Pokud budete sledovat statistiky, pak každý šestý novorozenec trpí zácpou a kolikou v bříšku. Ohrožené jsou děti, které jsou touto směsí kojeny. Níže zvážíme, zda lze Dufalac pro novorozence použít a jak to udělat správně.

Zácpa u dětí

Lékaři říkají, že zácpa je pomalý nebo zcela chybějící pohyb střeva po dobu jednoho nebo více dní. Ale v tomto případě to vše závisí na věku dítěte, výživě.

Například u dětí do jednoho měsíce je počet vyprazdňování přímo závislý na příjmu potravy. Pro děti na umělém krmení - až tři vyprazdňování.

Kojící matka by měla věnovat pozornost nejen tomu, kolikrát její dítě šlo na záchod, ale také jak vypadaly výkaly, jakou barvu a vůni měli. U kojenců je stolice polotekutá, odstín žluté. Pokud dítě sní mléčnou směs, bude mít stolička jinou vůni a konzistence bude hustší.

Můžete pochopit, že u dítěte dochází k zácpě podle následujících příznaků:

 • dítě je neklidné, snaží se tlačit, ale střeva se nevyprázdňují;
 • při pokusech se dítě začne neklidně plakat;
 • během jednoho nebo dvou dnů nenastane žádný pohyb střev;
 • dítě nespí dobře, spánek může zcela chybět;
 • solidní břicho, nadýmání;
 • kolena jsou neustále natažená do žaludku;
 • Může dojít ke zvracení.

Zácpa může nastat, protože dítě pije trochu tekutiny, kojící matka nejí správně. Defekace může být narušena i poté, co byly do dětské výživy zavedeny nové produkty, a proto pediatrové doporučují postupovat při každém pozorování reakce těla postupně.

Proč dávat Dufalac?

S průjmem, s kolikou u novorozenců, matky nevědí, co dělat a jaké léky mohou být podávány. Za normálního stavu může novorozené dítě vyprázdnit střeva až desetkrát denně, což se nepovažuje za patologii.

Uplyne několik měsíců a proces vyprazdňování začne být regulován, nyní frekvence stolice dosáhne až třikrát denně.

Ale co se stane:

 1. Problémy ve střevech mohou přetrvávat, je to kvůli nim, že dítě bude trpět zácpou. Doktor může provést takovou diagnózu, když dítě nemůže jít na záchod dva nebo více dní. Navíc pokaždé, když bude tvrdě tlačit a plakat, bude konzistence stolice suchá a tvrdá. U kojených dětí není zácpa běžná. To je vysvětleno tím, že tělo spolu s mateřským mlékem dostává vše potřebné, včetně prospěšných bakterií, které stimulují trávení.
 2. Děti, které jsou krmeny směsí mléka, často trpí zácpou. Tělo nemusí tolerovat jednotlivé složky ve směsi..

Pokud si náhle všimnete potíží s pohybem střev, měly by se matky poradit s pediatrem. Po vyšetření bude lékař schopen zjistit příčiny tohoto stavu a předepsat potřebné léky.

Zácpa je spíše dočasným jevem, který se dnes obtížně nezbavuje. Nejoblíbenější drogou je Dufalac pro novorozence, návod k použití je v balení, ale lékař může také poskytnout nějakou radu..

Složení léčiva obsahuje složky přírodního původu. Základem je sérum kravského mléka. Hlavní složkou je laktulóza. Po proniknutí do těla nedochází ke změnám v zažívacím systému.

Sacharidy patří do skupiny disacharidů, tělo se neabsorbuje:

 • proniká do tenkého střeva, absorbuje vodu, výkaly se stávají tekutějšími a zvyšují objem;
 • svaly střevní stěny se začínají stahovat.

Jak dlouho působí Dufalac u novorozenců? Pokud byly všechny dávky splněny, dítě během jedné hodiny zcela odejde na záchod bez bolesti a slz.

Indikace pro použití

Díky léku je možné obnovit fyziologický rytmus pohybu střev, ve střevní flóře se začíná vytvářet příznivé prostředí. Rodiče by však měli vědět nejen to, jak brát, ale spíše, jak drogu podat, ale také, kdy to udělat.

Droga se také používá pro lékařské účely ke změkčení výkalů. Tak například léčivo může být předepsáno pro dosažení prebiotického účinku. Střevní mikroflóra je osídlena prospěšnými bakteriemi, zácpa se nebude dlouho trápit.

Jak dlouho užijete Duphalac? Droga se nejčastěji používá pro jednu dávku, ale někdy, pro léčebné účely, mohou lékaři doporučit podání na několik dní..

Aplikační pravidla

Instrukce říká, že děti všech věkových skupin mohou užívat drogy. Lék se užívá perorálně, tj. Uvnitř. Kolik pije Dufalac a další body určené lékařem.

Existují však obecná pravidla pro přijetí, která zahrnují:

 • lék je užíván systematicky, přeskakuje příjem, snižuje se účinnost;
 • lék je naředěn vodou, v jakém poměru to lékař řekne;
 • do jednoho roku dostávají děti lék jednou, dvakrát starší;
 • množství tekutiny spotřebované při projímání projímadla by mělo být zvýšeno.

Trvání akce po přijetí je uloženo na dlouhou dobu, někteří dokonce úplně zapomenout na problém po dobu několika měsíců. Podrobněji o pravidlech přijetí by měl informovat pediatr.

Dávkování pro novorozence

Otázka: "Jak dát dufalac kojencům 1 měsíc a 2 měsíce?" Mnoho rodičů se bezpochyby obává.

Zajímavý! Před užitím léku by mělo být dítě vyšetřeno dětským gastroenterologem.

Pokud rodiče pečlivě dodržují pokyny, dodržují dávkování, nedochází k negativním reakcím.

Pro kojence je sirup často podáván v čisté formě, ale v případě potřeby může být ředěn mateřským mlékem nebo teplou vodou. Pediatrové doporučují dávat lék ráno na lačný žaludek.

Dávkování v prvním roce života je následující:

 1. Když dojde k zácpě, lék se podává třikrát, každý po jednom mililitru. Za účelem normalizace stavu mikroflóry - jeden a půl mililitru jednou denně.
 2. Odstranění dysbiózy - až tři mililitry denně.

Pokud ihned dáte plnou dávku, mohou mít děti meteorizym. Kolik můžete vzít Dufalac? Pokud lék nepomůže dítěti po sedmidenním příjmu, doporučuje se léčbu ukončit a poradit se s lékařem.

Kojící matky po celou dobu léčby by měly pečlivě sledovat stravu. Odmítněte všechny produkty, které mohou vyvolat tvorbu plynu. Jinak se stav dítěte zhorší.

Zajímavý! V případě chronické zácpy je dítě převedeno na umělou výživu. Takže můžete židli obnovit.

Jak dlouho Dufalac působí u dětí? Jak ukazuje praxe, droga začíná působit během první hodiny, ve vzácných případech, po dni.

Léčba po roce

U dětí, které dosáhly jednoho roku nebo více, se dávka léku mění:

 • od jednoho do pěti let denně se podává 5-10 mililitrů;
 • děti po šesti letech 10-15 mililitrů.

K obnovení normální mikroflóry dostanou děti po dvou letech denně tři mililitry drogy. Po čtyřech letech se dávka zvýší na pět mililitrů..

Pediatrové doporučují dávat sirup ráno až do zítra nebo ihned po něm. Po průběhu léčby zácpa zmizí a střeva začnou plně fungovat..

Preventivní opatření

Navzdory své účinnosti nemusí být lék vždy použit..

Ve vztahu k dětem a starším dětem existují následující kontraindikace:

 • přecitlivělost na složky, které tvoří složení;
 • krev je uvolňována z konečníku, její původ není spojen s hemoroidy;
 • metabolismus galaktózy je narušen;
 • exacerbace apendicitidy;
 • střevní obstrukce.

Děti s diabetem mohou tento lék užívat, ale pod přísným dohledem ošetřujícího lékaře.

Zajímavý! Poprvé po úpravě se produkce plynu zvyšuje, ale stav se během prvních dvou dnů normalizuje sám.

V případě, že byla dávka snížena, mohou se objevit nežádoucí účinky, včetně:

 • výskyt bolesti svalů;
 • bolesti hlavy;
 • svalové křeče;
 • průjem a útok zvracení;
 • výskyt bolesti břicha.

Pro odstranění těchto příznaků je nutné upravit dávkování léku.

Pamatujte, že lék eliminuje příznaky zácpy, ale nikoli důvod jeho vzhledu. Tento léčivý přípravek je účinný, zlepšuje stav dítěte, normalizuje střeva, ale aby se již neobjevovaly příznaky zácpy, měly by být nalezeny a odstraněny příčiny jeho vzhledu..

Často kladené otázky

Droga a alkohol

Kompatibilita s dufalakem a alkoholem?

Berte sirup, zatímco intoxikovaný by měl být opatrný. Jde o to, že laktulóza, která je součástí léku, zvyšuje hladinu červených krvinek v krvi, v důsledku čehož se může objevit tromboflebitida. Není to bezpečné, zejména v tomto stavu. To je důvod, proč většina lékařů kategoricky nedoporučuje kombinovat lék a alkohol.

Akce pro dospělé

Jak rychle Dufalac ovlivňuje dospělého?

Podle pokynů může dospělý pozorovat účinek léku po 12-24 hodinách. Se zvyšujícím se dávkováním lze tento čas zkrátit. Můžete ji však zvýšit až po konzultaci s lékařem.

Svíčky dufalac

Chtěl bych vědět o návodu na použití svíček Dufalak?

Tvar svíček se může lišit. Do tří let by se měla používat pouze polovina čípku, po třech letech v celé formě pro děti. Děti od sedmi let a dospělí s jednou svíčkou. Je představena a leží na boku. Aby nedošlo k rozmrazení, uložte lék v chladničce. Po zavedení do konečníku se doporučuje lehnout si deset minut..

Články O Neplodnosti